Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2018 - Menn 55-59 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 17. mars 2018

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 55-59 år- Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 96 Trond Olav Berg Rustad IL 2:57:14,2 +0:00
2 626 Bo Engdahl Koll IL 3:07:29 +10:16
3 114 Jon Gunnar Fjell Bjørn Myhre Sport 3:08:43,6 +11:29
4 917 Reto Hänni   3:15:10 +17:57
5 737 Andreas Engebretsen Overtoppen / Bull Ski & Kajakk 3:15:42 +18:28
6 674 Espen Kristiansen Rustad IL 3:16:01 +18:48
7 654 Jan Otto Hoel IL snøhetta 3:16:39 +19:25
8 837 Tore Bjerkrheim Team Bjerkrheim 3:19:18 +22:04
9 2068 Daniel Sandoz   3:19:19 +22:06
10 1022 Magnor Rypdal Isfjorden IL 3:20:51 +23:38
11 712 Paul Vanberg Hank Williams Racing Team/ Fossum IF 3:21:16 +24:03
12 1929 Nils Petter Fremming Heming 3:22:44 +25:31
13 1981 Jan Tore Jørgensen Lier Skiløberforening 3:23:24 +26:10
14 107 Knut Beck Engebretsen Overtoppen / Bull Ski & Kajakk 3:23:28,6 +26:14
15 819 Gunnar Atterås E-CO Energi Bil / Kjelsås IL 3:23:43 +26:29
16 1903 Henning Carlsen DNVGL 3:23:45 +26:32
17 959 Trond Lome   3:23:48 +26:34
18 1930 Jostein Frorud Skiptvet I.L 3:25:46 +28:32
19 1051 Leif Sørensen Rustad IL 3:25:51 +28:38
20 1087 Yngve Aasum Statoil BIL Oslo 3:26:05 +28:51
21 1909 John Gunnar Dokk Team Mosetertoppen SKILINE / Lillehammer skiklubb 3:26:46 +29:32
22 1782 Stig Arne Vassbotn s.i.volda 3:28:00 +30:47
23 2327 Trond Kristian Andreassen Skedsmo Skiklubb 3:28:19 +31:06
23 2518 Sergei Nurmanshin   3:28:19 +31:06
25 1925 Trond Arild Seem Fossan Veidekke BIL 3:28:52 +31:38
26 1940 Stein Grimstad Asker Skiklubb 3:30:14 +33:01
27 812 Stein-Arne Alnæs Oslo Sportslager 3:30:41 +33:27
28 949 Bjørn-Inge Larsen Helsedepartementet / skiforeningen 3:30:58 +33:45
29 2496 John Olav Måge Strandebarm il 3:31:18 +34:04
30 2683 Terje Hordnes Fana IL/Skanska Aktiv 3:32:26 +35:12
31 849 Einar Bystøl Voss 3:32:31 +35:17
32 2829 Bjørnar Tollefsen Mangenfjellet Turlag 3:32:35 +35:21
33 2102 Torfinn Teigen Sparebank1 Østlandet 3:33:07 +35:53
34 946 Erik Landheim   3:33:18 +36:05
35 2123 Stein Yri Bjørn Myhre Sport 3:33:25 +36:11
36 11411 Hans Erik Tofte Overtoppen/ Lillehammer Skiklub 3:33:27 +36:13
37 2061 Harald Ringen   3:33:34 +36:20
38 2573 Mikael Almen Ryda SK 3:34:15 +37:01
39 2499 Einar Narjord Lier Skiløberforening 3:34:17 +37:03
40 2100 Eivind Anders Sørlie Overtoppen/Aktiv mot kreft/BakerHansen 3:34:40 +37:26
41 2368 Kåre Reidar Ellingsgård Molde CK/Statoil 3:34:41 +37:27
42 2845 Mario Vinzens   3:35:24 +38:11
43 2806 Jan-Erik Solheim Berg IL 3:35:26 +38:12
43 2048 Eivind Nåvik Lillehammer Skiklub 3:35:26 +38:13
45 2731 Sverre Løken Norske Studenters Roklub 3:35:31 +38:17
46 2412 Jarle Haug HEMING IL 3:35:42 +38:29
47 2425 Bjørn Kvaal Hjermann   3:35:43 +38:29
48 2118 Kjetil Watne Norges Banks IL 3:35:55 +38:41
49 883 Armin Grob   3:35:58 +38:44
50 969 Frode Martinussen Fossum IF 3:36:06 +38:52
51 2474 Øivind Larsen Bjerkodden skiløperforening 3:36:16 +39:02
52 2041 Odd Arild Nordseth Sulland Bardufoss 3:36:31 +39:17
53 2783 Olav Rønning Surnadal I.L. 3:37:11 +39:57
54 2097 Bjørn Ola Sætha ØTI/Team Mosetertoppen 3:37:41 +40:27
55 2202 Stig Heir Asker Skiklubb 3:37:44 +40:30
56 2530 Edmund Persen IL Nordlys 3:38:07 +40:53
57 2752 Tore Nilsskog Åga IL 3:38:12 +40:58
58 2784 Stein Rønning Gjensidige Sport 3:38:39 +41:25
59 910 Frode Holst Asker Entreprenør/Noil 3:38:58 +41:44
60 3296 Kjell Øygard Jølster IL 3:39:11 +41:58
61 2046 Dag Arild Nylund Nordbygda/Løten Ski 3:39:14 +42:01
62 2570 Audun Strandlie Gjøvik skiklubb 3:39:17 +42:03
62 2345 Roger Bjørneseth Hof Il 3:39:17 +42:04
64 2716 Kyrre Kvistad Kvam IL 3:39:21 +42:07
65 1078 Per Ivar Wold Støren Sportsklubb 3:39:25 +42:12
66 2668 Per Hasselstrøm Lillomarka SK / Broadnet 3:39:48 +42:34
67 2838 Arne Ugseth   3:39:56 +42:42
68 4697 Tormod Busterud Vang Skiløperforening 3:39:58 +42:45
69 2566 Jonny Storbråten Rustad IL 3:40:13 +42:59
70 2584 Dag Rune Bekkemellem Bording 3:40:37 +43:23
71 2711 Erik Klomsten Byneset il 3:40:45 +43:32
72 1041 Jan-Arve Solheim Eikefjord IL 3:40:57 +43:43
73 11402 Brigt Strømmen il Fri 3:41:00 +43:46
74 2927 Sverre Petlund Milslukern Sport 3:41:11 +43:57
75 3116 Torbjørn Hestad FREIA 3:41:13 +43:59
76 4709 Andrey Larionov   3:41:16 +44:03
77 2793 Per  Skogli Gjøvik skiklubb 3:41:26 +44:13
78 2454 Erling Kindem Gjesdal IL 3:41:28 +44:14
79 2928 Jan Ola Skarpnord MjøsSki 3:41:36 +44:22
80 2561 Birger Solberg Overtoppen 3:41:37 +44:24
81 964 Frode Løberg Nittedal IL 3:41:50 +44:36
81 11519 Tore Angelsen Frukt.no 3:41:50 +44:36
83 3297 Torgeir Aarlott   3:41:56 +44:42
84 3097 Ivar Halset Forsvaret 3:41:57 +44:43
85 2335 Christian Bean onion river nordic vermont usa 3:42:08 +44:54
86 2817 Martin Svenungsen BK Ski 3:42:15 +45:02
86 1944 Petter Gunnulfsen Hafslund Nett BIL 3:42:15 +45:02
88 2096 Olav Sveum Gjøvik skiklubb 3:42:27 +45:14
89 2403 Bjørn Hagen Moen 3:42:50 +45:36
90 11451 Thor Egil Midtskogen Tynset IF 3:43:24 +46:10
91 2507 Paal Erik Nielsen   3:43:36 +46:22
92 1872 Ole Anker-Rasch Overtoppen 3:43:42 +46:29
93 3262 Ola Anton Sveen Sjårdalen IL 3:43:44 +46:30
94 3046 Torbjørn Bonkerud mjøsski team parkettpartner 3:43:57 +46:43
95 2723 Bjarne Lie Grue 3:44:23 +47:10
96 2007 Morten E Lund Hamar Skiklubb 3:44:26 +47:12
97 2000 Tom Erik Lehne BDO AS 3:44:28 +47:15
98 4072 Tore Lund Slettås il 3:44:41 +47:27
99 3347 Trygve S Deraas Tromsø Skiklubb Langrenn 3:44:55 +47:41
100 3574 Torgeir Johannessen Rustad IL 3:45:05 +47:51
101 2886 Kjetil Johansen Vads skiklubb 3:45:13 +48:00
102 3360 Tore Eugen Kvalheim Milslukern Sport 3:45:15 +48:01
102 2605 Morten Brendlien Vang Skiløperforening 3:45:15 +48:01
104 2790 Sigmund Schia Bergkameratene Ski 3:45:18 +48:05
105 3799 Thomas Jenssen Milslukern Sport 3:45:34 +48:20
106 4268 Eirik W Sandsten GreenSocks Old Stars 3:45:48 +48:34
107 2832 Oddbjørn Torsgård Lesjaskog IL 3:45:49 +48:35
108 1971 Odd Roar Jakobsen Manhattan Nordic Ski Club 3:46:00 +48:46
109 3636 Henning Normann Kjelsås IL 3:46:04 +48:50
110 4229 Leif Hodnebrog Kirkens bymisjon 3:46:05 +48:51
111 2919 Jan Taug BST-join21 3:46:35 +49:22
112 2862 Nils Tore Aamodt Vang skiløperforening 3:47:15 +50:01
113 3324 Philip Rogers   3:47:33 +50:19
114 4402 Marcus Boyle   3:47:44 +50:30
115 11446 Thor Anders Johansen Team Mosetertoppen Skiline 3:47:53 +50:40
116 2961 Per Kolstad Mangenfjellet langdistanse. 3:47:58 +50:45
117 5153 Roar Mikkelsen   3:48:23 +51:10
118 3561 Tore Hulgaard Københavns skiklub 3:49:11 +51:58
119 3662 Jan Rylund Rustad IL 3:49:16 +52:02
120 2633 Jan Fagerheim OBOS 3:49:25 +52:12
121 3112 Sigurd Helmen Gran. il 3:49:34 +52:21
122 2729 Magne Lundefaret Lillehammer Skiklub 3:49:39 +52:26
123 3337 Trond Larsen Team Rose Eiendom 3:49:57 +52:43
124 4174 Rune Morten Vannebo Steinkjer Skiklubb 3:49:59 +52:46
125 2785 Jon Rørdam Høybråten og Stovner 3:50:07 +52:54
126 3684 Geir Slapø Njård 3:50:10 +52:57
127 3118 Arne Hjelle   3:50:16 +53:02
128 3522 Helge Fjeldstad Rustad IL 3:50:39 +53:25
128 3681 Jan Erik Skogsholm Kartverket BIL 3:50:39 +53:26
130 3198 Giuseppe Monaco Acquadela 3:51:01 +53:47
131 1168 Ragnar Horn   3:51:02 +53:48
132 3214 Jan O Nytveit Kjelsås IL 3:51:20 +54:06
132 2831 Ole Petter Tomter Asker Sk 3:51:20 +54:07
134 11501 Einar E Bruneau   3:51:23 +54:09
135 3054 Ola T Brennhovd Gol Il 3:51:30 +54:16
136 2603 Ole Jens Brekke Bergkameratene Ski 3:52:06 +54:52
137 2709 Espen Kjønsberg Joh-Birken-Team 3:52:14 +55:00
138 2493 Runar Moseby Kjelsås IL 3:52:39 +55:25
139 3666 Jan Morten Røkaas Bjørn Myhre Sport 3:52:41 +55:27
140 3959 Mats Carlson Brottby SK 3:53:02 +55:48
141 3479 Stig Benestad Overtoppen 3:53:18 +56:04
142 2739 Marco Membrini   3:53:30 +56:17
143 3486 Lars Bjønness Ormsund roklub 3:53:31 +56:17
144 3341 Bjørn Offigstad Øyer Tretten IF 3:53:52 +56:38
145 3238 Tom Steinar Sandvik Esso Sport 3:54:06 +56:52
146 4017 Jan Inge Helmersen Hattfjelldal IL 3:54:29 +57:15
147 3577 Jan-Erik Johnsrud   3:54:36 +57:22
148 1888 Adam Blomberg Göteborgs SK 3:54:45 +57:31
149 3570 Lars Petter Jensen Skiforeningen 3:54:55 +57:41
150 4217 Einar Wang Thorstensen Lyn Ski 3:54:57 +57:44
151 3925 Olav Andreassen Atna IL 3:55:02 +57:48
152 3083 Jens Otto Fredriksen Krogskogen cykleklubb 3:55:03 +57:49
153 2333 Rolf Bakken Hernes IL 3:55:16 +58:02
154 3677 Dag Silkoset Golar LNG 3:55:23 +58:09
155 2717 Arto Kyngäs Heinolan Isku 3:55:25 +58:11
156 4380 Erik Askautrud Rustad IL 3:55:35 +58:21
157 3503 Eivind Carlsen O.B. Wiik A.S. 3:55:38 +58:24
158 5185 John Trygve Rønning Hønefoss politiidrettslag 3:55:41 +58:27
159 3143 Torgeir Johnson Fossum IF / Norconsult BIL 3:55:53 +58:39
160 2469 Uwe Lampe Sør-Fron il 3:56:14 +59:00
161 4047 Øyvind Karsrud Svett&Mett 3:56:18 +59:05
162 3344 Jo Terje Sagmo   3:56:26 +59:12
163 3659 Bernt Rognes Freidig / Powel 3:56:29 +59:15
163 2665 Lars Hansen-Møllerud Grue IL 3:56:29 +59:15
165 4613 Olav Strømsvåg Hol IL 3:56:33 +59:20
166 2459 Kjell Rune Kjørren Skjåk IL 3:56:36 +59:22
167 3689 Arne Steen Heddal IL 3:56:37 +59:23
168 2758 Erik Næss LØRENSKOG SKIKLUBB 3:56:50 +59:36
169 3938 Rune Bergsodden Moelven IL 3:56:53 +59:39
170 4148 Ivar Stuve   3:57:02 +59:49
171 5476 Pål Huun Monsen Fana IL/Eiendomsmegler Vest 3:57:09 +59:55
172 3506 Lars Kristian Dahl Lillehammer Skiklub 3:57:30 +1:00:17
173 3612 Morten Lossius Holmen 3:57:35 +1:00:21
174 4460 Helge Hammer Team Faroe 3:58:11 +1:00:58
175 4183 Bjørn Jarle Wiger Høybråten og Stovner Langrenn 3:58:18 +1:01:04
176 3927 Sverre Andresen HEMING IL 3:58:47 +1:01:33
177 3504 Trond Inge Carlsen Rustad IL 3:59:20 +1:02:06
178 4476 Trond Heimdal Skiforeningen 3:59:37 +1:02:23
179 2549 Ståle Samuelsen Stovnerkameratene 3:59:42 +1:02:29
180 4159 Lars Tallhaug Mangenfjellet Turlag 3:59:48 +1:02:34
181 2910 Stefan Peterson Norabygdens SK 3:59:52 +1:02:38
182 8656 Frode  Bjørnå Mosjøen politiidrettslag 4:00:19 +1:03:05
183 3563 Lars Chr. Hvidsten   4:00:21 +1:03:08
183 5584 Kai Sørum Åsen IL / Romerike Elektro AS 4:00:21 +1:03:08
185 3234 Tor K. Sandaker Bærums Verk IF/Norconsult AS 4:00:29 +1:03:15
186 4255 Yury Stolyarov Stolyarov team 4:00:36 +1:03:23
187 2418 Johs Hemma Team Parkettpartner 4:00:42 +1:03:29
188 2692 Stig Jacobsen Volda Langrenn 4:00:58 +1:03:44
189 5021 Oleg Petrov   4:01:11 +1:03:57
190 4097 Tellef Ormestad Runar IL 4:01:26 +1:04:13
191 4075 Knut Magnussen   4:01:29 +1:04:16
192 3558 Knut Johan Holter Eidsvold Værks Skiklub 4:01:33 +1:04:19
193 5049 Hans Skari LYN SKI / SK Rye 4:01:36 +1:04:22
194 4031 Torbjørn Hundere Holmen IF Langrenn / Tøffest uten fluor 4:01:38 +1:04:24
195 3599 Jan Kvæstad Beerenberg Stavanger 4:01:39 +1:04:26
196 3941 Arne Bent Bjørge Team Lightfeet 4:01:42 +1:04:28
197 10500 trygve bryhn Privat 4:01:46 +1:04:33
198 4080 Thorbjørn Michelsen CDC RACING TEAM 4:01:58 +1:04:44
199 3551 Per Atle Hjelmeland Eid IL 4:02:00 +1:04:46
200 3550 Kjetil Hestdal   4:02:17 +1:05:03
201 4034 Kolbjørn Høgåsen Søre Ål IL 4:02:18 +1:05:05
202 3026 Peer Christian Anderssen Skanska Aktiv 4:02:20 +1:05:06
202 10926 Paul Mächler   4:02:20 +1:05:07
204 3294 Ola Øvstedal Ås IL 4:02:33 +1:05:19
205 3758 Gulleik Riksaasen Vågå IL 4:02:36 +1:05:22
206 3699 Arild Sunde   4:02:52 +1:05:38
207 4193 Geir Østgårdsgjelten IL NANSEN 4:02:55 +1:05:42
208 3624 Bjørn Morten Moss Stokke il 4:03:11 +1:05:57
209 4644 Geir Vågen Koll 4:03:19 +1:06:05
210 4055 Geir Korsvold   4:03:24 +1:06:11
211 815 Christoph Appius   4:03:33 +1:06:19
211 4140 Torgny Stave   4:03:33 +1:06:20
213 4720 Pål Anders Thomas Multiconsult 4:03:35 +1:06:21
214 3256 Svein Sommerseth Narvik Skiklubb/Jon Blubb 4:03:39 +1:06:25
215 3210 Jan Olav Nybo Rustad IL 4:03:46 +1:06:32
216 4082 Birger Mo   4:03:56 +1:06:42
217 3661 Roger Roseth   4:03:58 +1:06:44
218 5632 Dag Kristian Hammer DnB 4:04:08 +1:06:55
219 4538 Erik Mathisen Risør Ski 4:04:10 +1:06:56
220 3544 Ruedi Heimann   4:04:23 +1:07:09
221 6710 Rune Frisvold Nexus Sport 4:04:25 +1:07:11
222 4396 Geir Bjørndal Løkjane Langrennslaug 4:04:32 +1:07:18
223 4416 Per Bjarne Carlsen Team Øverskauen 4:04:50 +1:07:36
224 3088 Kjell Gaukstad Lom il 4:04:53 +1:07:39
225 4455 Harald Grøndahl JOH BIRKEN TEAM 4:05:05 +1:07:51
226 3704 Lars Syliåsen Lillehammer Ventilasjon AS 4:05:07 +1:07:53
227 9042 Stig Sandberg Løkjane L L 4:05:11 +1:07:57
228 5341 Jann Finsveen Høybråten & Stovner IL 4:05:17 +1:08:04
229 3933 Knut Gunnar Bakk Fana IL 4:05:22 +1:08:09
230 4305 Kåre Ulvin   4:05:25 +1:08:12
230 4689 Odd-Sverre Johansen Syril il 4:05:25 +1:08:12
230 3984 Anders Grendahl Aas-Jakobsen BIL 4:05:25 +1:08:12
233 3263 Ole Petter Sveen   4:05:38 +1:08:25
234 4143 Ole Kristian Stenberg   4:05:46 +1:08:32
235 3690 Vegard Stevning EY 4:06:16 +1:09:02
236 3808 Bjørn Anders Hagen   4:06:33 +1:09:20
237 3074 Rune Evensen   4:06:35 +1:09:21
238 4149 Einar Stølen BK-Ski 4:06:46 +1:09:32
238 3579 Terje Juliussen Varteig IL 4:06:46 +1:09:32
240 3929 Terje Auestad Nittedal Banquet Racers 4:07:13 +1:09:59
241 3678 Børre Simonsen Ankenes Skiklubb 4:07:18 +1:10:04
242 4071 Bernt Lund Overtoppen IL / Milslukern Sport 4:07:25 +1:10:11
243 5073 Magnus Svensson   4:07:33 +1:10:19
244 3692 Simen Storrud Drøbak-Frogn Idrettslag 4:07:45 +1:10:32
245 3277 Steffen Unger schulz sportreisen 4:08:08 +1:10:54
246 6113 Lasse Carlsen   4:08:12 +1:10:58
247 4388 Arno Berg Overtoppen 4:08:39 +1:11:25
248 4477 Gunder Hellevig Kolbotn sykkelklubb 4:08:45 +1:11:31
248 3926 Jan Otto Andresen DFI 4:08:45 +1:11:32
250 2859 Lars Ølstad ISIFLO 4:08:49 +1:11:35
251 4294 Sverre Th. Huse Overtoppen 4:08:50 +1:11:36
252 3935 Kåre Gunnar Bakke Veidekke 4:09:02 +1:11:49
253 5001 Jan Nistad Dale IL 4:09:04 +1:11:51
254 4134 Frode Solheim Holmen IF / Statsbygg 4:09:07 +1:11:54
255 4557 Christian Ness Overtoppen 4:09:10 +1:11:56
256 3990 Petter Gullikstad Røros il 4:09:20 +1:12:06
257 4189 Urs Zimmermann   4:09:38 +1:12:24
258 5566 Otto Strandvig Holte 4:09:40 +1:12:26
258 4135 Pål Vidar Sollie Kjelsås IL 4:09:40 +1:12:26
260 3528 Trygve Gillebo Lier Skilløberforening /BaneNOR BIL 4:09:44 +1:12:30
261 4718 Lars Madland   4:09:59 +1:12:45
262 4252 Tore Owren Vingrom IL 4:10:02 +1:12:49
263 3156 Carl Kohl-Larsen Sand IL 4:10:10 +1:12:56
264 3224 Jarle Jonny Pettersen Ramirent 4:10:18 +1:13:04
265 4754 Morten Pedersen Nordbygda Løten ski 4:10:20 +1:13:06
266 6119 Terje Arild Kveane IL Bjørn 4:10:36 +1:13:22
267 3157 Roman Koucky CKS SKI Jilemnice 4:10:42 +1:13:28
267 4412 John Braathen Runar Ski 4:10:42 +1:13:29
269 3770 Kari Kangasniemi PWT-Urheilumatkat 4:10:43 +1:13:29
270 5108 Torkel Wæringsaasen ROCKWOOL/Holmen 4:10:45 +1:13:32
271 5923 Peter Müller schulz sportreisen 4:10:55 +1:13:41
272 5488 Per Inge Netland Molde kommune 4:10:58 +1:13:44
273 4634 Even Anders Tosterud Feiring IL 4:11:02 +1:13:48
274 6293 Eirik Haraldsen DnB 4:11:12 +1:13:58
275 4830 Hans Jan Backer-Owe If Sturla 4:11:18 +1:14:04
276 4646 Thomas Weis schulz sportreisen 4:11:24 +1:14:10
277 3611 Torgeir Lindtveit Kolbotn IL 4:11:49 +1:14:36
278 3477 Jo Kristian Bartnes Ringebu-Fåvang skiklubb 4:11:51 +1:14:37
279 4753 Rune Holen Høvikjogg 4:11:59 +1:14:45
280 4905 Inge Olaf Herfindal Vaksdal Idrettslag 4:12:00 +1:14:47
281 5564 Børre Stranda Milslukern Sport 4:12:09 +1:14:55
282 3654 Svein Pettersen Gjøvik skiklubb 4:12:10 +1:14:56
283 5054 Finn Gustav Skofteland Lyn Ski 4:12:34 +1:15:20
284 6299 Sigurd Heier   4:12:42 +1:15:28
285 4983 Nicolai Løvenskiold Overtoppen 4:12:43 +1:15:29
286 4553 Terje Negård STENSRUD 4:13:00 +1:15:46
287 4078 Kjell Messenlien Njård 4:13:04 +1:15:50
287 5205 Arnfinn Sandness Bodø kommune 4:13:04 +1:15:51
289 3974 Hans-Aksel Fjelldal Eid IL - Veidekke BIL 4:13:18 +1:16:04
290 4271 Lars Gunder Gundersen GreenSocks Old Stars 4:13:19 +1:16:05
290 5389 Per Hegge-Jensen Foss Sport 4:13:19 +1:16:05
292 5381 Jan Erik Halvorsen Eidsvold Værks Skiklub 4:13:24 +1:16:10
293 4177 Ole Vikerhaug Fet skiklubb 4:13:29 +1:16:15
294 4125 Kjetil Sjuve Skiforeningen 4:13:43 +1:16:29
295 5887 Lars Kyte Førde il 4:14:00 +1:16:47
296 10921 Gilles Mussillon   4:14:03 +1:16:50
297 5482 Halfdan T. Mælum Hof Il 4:14:09 +1:16:56
298 3549 Sverre Henriksen   4:14:24 +1:17:10
299 4394 Alf-Erik Birkeland Skaret Skiforening 4:14:40 +1:17:27
300 4392 Thore Berntsen Tessand IL 4:14:41 +1:17:27
301 4073 Lars Jakob Løtvedt Fana 4:14:47 +1:17:34
302 4979 Jakob Lund Stadsbygd il 4:14:55 +1:17:41
303 9429 Andrew Hall   4:15:06 +1:17:52
304 4939 Nils Audun Karbø Ås IL 4:15:21 +1:18:08
305 4563 Bjørn Nordengen Oppegård IL 4:15:28 +1:18:14
306 4633 Erik Torkelsen Ringnes BIL. 4:15:32 +1:18:18
307 4930 Roy Arild Johannessen Risør Ski 4:15:35 +1:18:21
308 5053 Atle Olav Skjerve   4:15:58 +1:18:45
309 4112 Odd Marius Rosvold   4:15:59 +1:18:45
310 5062 Inge Stenvoll Ullensaker skiklubb 4:16:07 +1:18:54
311 4619 Roar Svensbakken BDO 4:16:20 +1:19:06
312 3478 Fredrik William Baumann Team Anthon / Nordic Ski Team 4:16:30 +1:19:16
313 5484 Robert Nadler   4:16:53 +1:19:40
314 6093 Knut Helland fanail 4:16:57 +1:19:44
315 5106 Anders Westlund Kartverket Bodø 4:17:03 +1:19:50
316 4175 Helge Vedvik Grong IL 4:17:10 +1:19:56
317 4514 Per-Erik Larsson   4:17:12 +1:19:58
318 2644 Sverre Michael Frøshaug Forsvaret 4:17:16 +1:20:02
319 5404 Ivar Humberset Volda Tog IL 4:17:47 +1:20:34
320 4445 Rune Fossum Ottestad 4:17:48 +1:20:34
321 5879 Torger Korpberget Maihaugen bil 4:17:49 +1:20:35
322 4743 Per Fredrik Saxebøl DFI 4:17:56 +1:20:42
323 6049 John Vinge Lensvik IL 4:18:18 +1:21:04
324 3640 Ola Nørstebø Lesja 4:18:27 +1:21:14
325 9807 sergey yarushin   4:18:33 +1:21:19
326 6335 Nils Herman Kiær Ringkollen 4:18:42 +1:21:28
327 5900 Jan Gunnar Lindseth FSO 4:19:10 +1:21:56
328 5358 Johannes Gardien   4:19:13 +1:21:59
329 6417 Kjell Rusti Sopra Steria 4:19:23 +1:22:09
330 5126 Peter Grant   4:19:29 +1:22:15
331 4851 Tormod S Christoffersen Jeløy skilag 4:19:30 +1:22:16
332 5017 Magne Orderløkken Nokia BIL / Skedsmo Skiklubb 4:19:38 +1:22:24
333 3482 Dag Henrik Berggrav Heming/Overtoppen 4:19:40 +1:22:26
334 2659 Urban Hallberg Strängnäs Malmby OL 4:19:45 +1:22:31
335 5329 Ståle Elgshøen Nordre Trysil IL 4:20:10 +1:22:57
336 4510 Per Kydland Handelsbanken 4:20:42 +1:23:29
337 6444 Arnfinn Skaug Tele BIL Lillehammer 4:20:44 +1:23:30
338 6084 John Egil Flatval   4:20:49 +1:23:36
339 5093 Kjetil Uhlen NTNU BIL 4:21:37 +1:24:23
340 5841 Roar Holberg Steinkjer Skiklubb 4:21:38 +1:24:24
341 5145 Bjørn Hafnor Kålja / Konnerud IL 4:21:53 +1:24:39
342 5529 Bernhard Rytter Trøndelag politi IL 4:22:04 +1:24:50
343 5059 Kjell Inge Solhaug Vadheim IL 4:22:21 +1:25:07
344 5061 Bjørn Roar Stenhaug   4:22:23 +1:25:09
345 5964 Ole Inge Rismoen Brandval/Kongsvinger OK 4:22:30 +1:25:16
346 6066 Svein Arne Östevik   4:22:50 +1:25:37
347 5413 Vladimir Ivanov   4:22:53 +1:25:40
348 4933 Halvor Sverre Jordbakke   4:23:08 +1:25:54
349 4390 Helge Bergo Bygdøy IL 4:23:17 +1:26:03
350 4616 Per Erik Stutlien Vest Torpa U.l 4:23:22 +1:26:09
351 4693 Egil Paulsrud Gausdal skilag 4:23:25 +1:26:11
352 4654 Øystein Aamodt Strandbygda il 4:23:34 +1:26:20
353 4835 Trond Bergerud   4:23:38 +1:26:25
354 4636 Haavard Trøen MjøsSki 4:23:43 +1:26:29
355 5423 Magne Johnsen Telenor 4:23:58 +1:26:44
356 4884 John Griffith   4:24:06 +1:26:52
357 6145 Håkon Lønsethagen Holmen IF 4:24:41 +1:27:27
358 4387 Lars Bengtson   4:25:03 +1:27:49
359 4995 Frode Mjølner   4:25:06 +1:27:52
360 9593 Ari Mansikkaviita   4:25:11 +1:27:57
361 5556 Svein Egil Stakvik Skaret Skiforening 4:25:16 +1:28:02
362 4188 Alexej Zhilin Volkusha 4:25:22 +1:28:08
363 5992 Terje Smith Aker Xtra 4:25:51 +1:28:38
364 5283 Anders Bakke Koll IL 4:26:02 +1:28:48
365 4036 Rune Holtze Jensen Moss CK 4:26:09 +1:28:55
366 5364 Christian Grorud Bækkelagets Sportsklubb 4:26:15 +1:29:01
367 6061 Vidar Georg Ydse Otra Il 4:26:19 +1:29:06
368 7299 Sjur Georg Mæland fanail 4:26:20 +1:29:07
369 6636 Gunnar Berg Strand Kajakklubb 4:26:22 +1:29:09
370 7038 Fredrik Cappelen   4:26:36 +1:29:22
371 4904 Svein Hem IL Runar 4:26:38 +1:29:24
372 7155 Kristian Gladheim Aurskog-Finstadbru SK / Nortura 4:26:43 +1:29:29
373 5171 Ulf Johansson Trollhättans sok 4:26:44 +1:29:31
374 5408 Hans Tore Høviskeland ØVIP 4:26:54 +1:29:40
375 6389 Rune Nordang Team Whizzer Cross Country 4:26:55 +1:29:42
376 5939 Johannes Nævdal Incepto AS 4:27:03 +1:29:49
377 5458 Magnus Näslund Hägglunds ski team 4:27:04 +1:29:50
378 6470 Torgeir Strøm Team Swensson/Strøm 4:27:07 +1:29:53
379 5002 Jonny Noppi Glåmdal SK 4:27:09 +1:29:55
380 6492 Rune Tveiten Skarpnes Rør AS 4:27:19 +1:30:05
381 6151 Lasse Martinsen   4:27:29 +1:30:15
382 5090 Carl Peter Tønseth Lyn Ski - GE Healthcare BIL 4:27:49 +1:30:36
383 5176 Nils Halvor Snekvik Kyrksæterøra IL 4:28:11 +1:30:57
384 5686 Harald Svein Halvorsen Statoil BIL 4:28:30 +1:31:16
385 7514 Kjetil Retterstøl Bækkelaget sportsklubb 4:28:46 +1:31:32
386 5970 Knut Rusten Glamox 4:29:40 +1:32:26
387 3955 Ole Buhaug Leksvik IL 4:29:41 +1:32:27
388 7379 Thorvald Steen   4:29:42 +1:32:28
389 5056 Jan Arild Slåtta Bjørn Myhre Sport 4:29:44 +1:32:30
389 6184 Tom Ottar Andreassen   4:29:44 +1:32:31
391 5702 Kjell Hasle   4:30:03 +1:32:49
392 3983 Jan Erling Grav Trøsken IL 4:31:16 +1:34:02
393 6382 Knut Myren RISØR IL 4:31:47 +1:34:33
394 5774 Peter Drew Cityskier, Cambridge, UK 4:31:53 +1:34:39
395 10333 Jan Sjöhed Team Tjängdarve 4:32:05 +1:34:51
396 4864 Morten Roar Engeli Rudsbygd IL 4:32:56 +1:35:42
397 5127 Tomas Hurtig OK Skogshjortarna 4:33:00 +1:35:46
398 5286 Jan Erik Alverdus Berg Lier Skiløberforening 4:33:06 +1:35:53
399 10253 Christer Nordahl Sol Tranås 4:33:53 +1:36:39
400 5363 Ove Grimsbø Førde 4:33:54 +1:36:40
401 4070 Tom Børre Lindholm Multiconsult BIL/ Asker Basketball Club 4:33:58 +1:36:44
402 6429 Bjørn Salberg Syril 4:34:09 +1:36:55
403 4971 Egil Lidal   4:34:24 +1:37:10
404 5836 Risto Henttonen Syvä Latu 4:34:42 +1:37:28
405 4513 Eirik Larsson Team Ryfylke 4:34:52 +1:37:38
406 4423 Anders F. Dege Fredrikstad Skiklubb 4:34:55 +1:37:42
407 5668 Tor Helge Nordvang Team Blåvegen Langløp 4:34:59 +1:37:45
408 5416 Torgeir Jegerud Magnor UL 4:35:00 +1:37:46
409 6027 Per Morten Torvildsen   4:35:13 +1:37:59
410 10627 Totto Hartmann Clarksons Platou IL 4:35:26 +1:38:13
411 5082 Odd Ivar Sørli Åsmarka IL/Team Parkettpartner 4:35:34 +1:38:20
411 6092 Torstein Hegland 3M-klubben 4:35:34 +1:38:20
413 6757 Osmund Hjelle   4:35:37 +1:38:24
414 5299 Arne Borgersen Dumpa IL 4:35:47 +1:38:33
415 6739 Gunnar Haug Haug Ski 4:36:14 +1:39:00
416 5441 Gunnar Kvarsvik Sinkaberghansen. 4:36:16 +1:39:02
417 6041 Rune Tørfoss   4:36:17 +1:39:03
418 5075 Martin Synneby Lerums SOK 4:36:25 +1:39:12
419 5553 Ole Solvang Frogner IL 4:36:45 +1:39:32
420 4824 Tore M. Andresen VFL 4:36:56 +1:39:42
421 5790 Henrik Feddersen Holte Ski 4:37:06 +1:39:52
422 5289 Leif Kåre Besseberg Kirkens bymisjon Drammen 4:37:12 +1:39:59
423 6311 Knut Oddvar Hustad   4:37:20 +1:40:06
424 6717 Terje Glesaaen Rustad IL 4:37:31 +1:40:18
425 5333 Bjørn Engen SK Rye / Rambøll 4:37:33 +1:40:19
426 5517 Dagfinn Ravnås Bjørn Myhre Sport 4:37:46 +1:40:32
427 6358 Hans Gunnar Lien Forsvaret 4:37:52 +1:40:38
428 4961 Erling Landsværk Aibel 4:37:54 +1:40:40
429 6440 Trond Singdahlsen Kvernhuset skole BIL 4:38:12 +1:40:59
430 5941 Richard Olivecrona IK Stern 4:38:13 +1:40:59
431 10456 Mikhail Zverev Pulse Sports / Veloline.ru 4:38:51 +1:41:37
432 6501 Mårten Vikberg IK KAMP 4:39:27 +1:42:13
433 5433 Ivar Kloster Team Ryfylke 4:39:38 +1:42:24
434 6018 Stein Sørby Joh-Birken-Team 4:39:45 +1:42:32
435 5457 Peder Løvenskiold Overtoppen / Sørkedalens Idrettsforenin / Team Anthon 4:39:52 +1:42:39
436 5762 Håkon Dahl Flimmer og trimmer 4:40:04 +1:42:50
437 5498 Stig Gøran Nystrøm Rognan IL 4:40:22 +1:43:08
438 5981 Richard Schuh   4:40:40 +1:43:26
439 5945 christian olsson   4:40:49 +1:43:35
440 6954 Terje Tranang Skiforeningen 4:40:55 +1:43:41
441 6810 Guttorm Kvalsvik Hydro Oslo BIL 4:41:02 +1:43:48
442 4207 Christian Von Corswant AstraZeneca IF 4:41:15 +1:44:01
443 5906 Hans Petter Lundgaard   4:41:44 +1:44:30
444 6420 Jørn Ryssdal   4:41:56 +1:44:42
445 10591 Libor Bachura   4:42:10 +1:44:56
446 3968 Gunnar Engen Atina BIL 4:42:12 +1:44:58
447 5140 Martin Fuhr Bolstad Holmen Skiklubb 4:42:18 +1:45:04
448 6577 Magnus Aass Østre Toten Skilag 4:42:23 +1:45:09
449 5548 Nils Magne Slinde Syril 4:42:30 +1:45:17
450 5526 Christian Nordahl Rolfsen HEMING IL 4:43:27 +1:46:13
451 7482 Terje Nansen Den Gylne Eike 4:44:06 +1:46:53
452 7459 Øistein Ramleth   4:44:50 +1:47:36
453 6171 Walter Abderhalden   4:45:07 +1:47:53
454 5568 Hans Anton Stubberud   4:45:34 +1:48:21
455 6980 John Zahl Spring trening 4:45:49 +1:48:35
456 6316 Leif Petter Haagestad Itelligence 4:45:53 +1:48:39
457 6747 Rune Heggedal Korgen IL 4:46:03 +1:48:49
458 10924 Peter Müller   4:46:20 +1:49:06
459 10835 Siltala Kyösti   4:46:30 +1:49:16
460 7039 Brede Dammann Nesodden Sykkelklubb 4:46:58 +1:49:44
461 6552 Morten Almsbakken DPI 4:47:14 +1:50:01
462 6976 Jon Weydahl Drøbak maratonklubb 4:47:15 +1:50:01
463 6548 Halvor Sveen Team Aktiv 4:47:20 +1:50:06
464 6779 Svein Magne Jemtegård Valldal IL 4:47:23 +1:50:09
465 6261 Bård Atle Fuglum Otta i.l. 4:47:27 +1:50:13
466 5305 Leif Bruaas Strand Kajakklubb 4:47:42 +1:50:28
467 6724 Atle Grøm   4:47:47 +1:50:34
468 7316 Jan Helgesen   4:47:57 +1:50:44
469 6280 Thomas Gude Holmen IF 4:47:58 +1:50:45
470 6839 Ola Løvlien   4:48:24 +1:51:10
471 6038 Kjetil Tykesson   4:48:53 +1:51:39
472 6563 Kari Hermansson   4:49:21 +1:52:07
473 6098 Nore Lerum   4:49:36 +1:52:22
474 6012 Svein Svendsen TTIF Tistedal 4:49:55 +1:52:41
475 9966 Bruno Vermot-Desroches UNASACEM 4:50:02 +1:52:48
476 5111 Beat Zimmermann   4:50:28 +1:53:14
477 6580 Finn Ernø Smart Bil AS 4:50:35 +1:53:22
478 6460 Jone Stangeland   4:50:47 +1:53:34
479 7717 Lars Arne Landrø Lensvik 4:51:01 +1:53:48
480 5816 Finn Einar Graff Nordre Trysil IL 4:51:19 +1:54:06
481 6040 Sjur Tømte Fredrikstad IF 4:52:30 +1:55:17
482 5651 Svein Espeland SSS 4:52:58 +1:55:44
483 6691 Bjørn Engh Vestre Strøm SK 4:53:32 +1:56:19
484 6612 Øystein Aarvold Holmen IF/ Liseapotekene 4:53:40 +1:56:26
485 7924 Geir Terje Ruud   4:54:37 +1:57:23
486 6055 Jan Wilberg Miljødirektoratet bedriftsidrettslag 4:54:39 +1:57:25
487 7913 Edward Jacobs Troll Nordic Sports (NL) 4:54:41 +1:57:27
488 5083 Terje Tamnes Vang skiløperforening 4:54:45 +1:57:32
489 7081 Morten Bakken   4:54:50 +1:57:37
490 9246 Karl Olav Ugland Hakadal / Nittedal Banquet Racers 4:55:01 +1:57:48
491 7422 Rune Trettevik   4:55:16 +1:58:03
492 7691 Edvin Johnsen Bingsfoss 4:55:58 +1:58:44
493 6811 Willy Kvilten Hauerseter SK Sykkel 4:56:35 +1:59:21
494 6396 Pål Gerhard Olsen Asker Skiklubb 4:56:47 +1:59:33
495 5950 Ainars Ozolins   4:57:28 +2:00:15
496 6601 Børre Olsen IL Driv 4:57:29 +2:00:15
497 6905 Per Sandberg Statoil BIL 4:58:05 +2:00:51
498 7494 Geir Horn   4:58:30 +2:01:17
499 6870 Martin Oppegaard Aurskog-Høland Friidrettslag 4:58:31 +2:01:17
500 7784 Olav Omtveit   4:58:33 +2:01:20
501 7083 Arne Berdal Jotron BIL 4:58:36 +2:01:22
502 7491 Torstein Evensen Sweco BIL 4:58:39 +2:01:25
503 7307 Anders Nordeman Trafikverkets fritidsförening 4:58:53 +2:01:39
504 6531 Morten Hagen Høybråten og Stovner 4:59:15 +2:02:01
505 7333 Otto Svein Ramsdal Flora Ck 4:59:16 +2:02:03
506 3724 Jon Steinar Viervang Sparebanken Sør BIL 4:59:57 +2:02:43
507 6077 Knut Hegland Københavns skiklub 5:00:11 +2:02:57
507 7189 Gunnar Herregården Gausdal skilag 5:00:11 +2:02:57
509 5842 Helge Holen   5:00:14 +2:03:00
510 10600 Hans Ulrich Beer   5:00:33 +2:03:19
511 6324 Knut Arne Johnsen Veidekkes bedriftsidretslag 5:00:45 +2:03:31
512 6256 Terje Flattum CK Toten-Tråkk 5:01:17 +2:04:03
513 5983 Lars-Henry Selin Bullarens GoIF 5:01:33 +2:04:20
514 5800 Sveinung Flaathen   5:01:38 +2:04:24
514 7905 Vidar Eik Tomrefjord il ski 5:01:38 +2:04:25
516 7381 Rolf Erik Sten   5:02:27 +2:05:13
517 11164 Thomas Hollowell OK Tyr, Karlstad 5:02:30 +2:05:16
518 7643 Esben Haugli   5:02:47 +2:05:33
519 7442 Jon Arvid Waal CK Nittedal 5:02:55 +2:05:41
520 7460 Ronny Solli   5:02:59 +2:05:45
521 7743 Robert Löwen schulz sportreisen 5:03:32 +2:06:18
522 6436 Bjørn Selle   5:03:36 +2:06:22
523 5031 Christian Roth   5:04:26 +2:07:12
524 6655 Eivind Brendehaug Syril 5:04:46 +2:07:32
525 7324 Christian Gunni Pedersen Holte 5:04:51 +2:07:37
526 5331 Helge Endresen Lerøy Midt 5:05:02 +2:07:48
527 6981 Ole Kristian Ødegård   5:05:18 +2:08:04
528 7415 Thorbjørn Tofteberg Råde Tamreinslag 5:05:29 +2:08:15
529 7565 Steinar Brovoll Bødalen i.f 5:05:34 +2:08:20
530 10512 Jo Randen Savanne sk 5:05:45 +2:08:31
531 6974 Bengt Erik Werner SsangYong Norge 5:06:04 +2:08:51
532 6792 Kjell-Otto Jørgensen Skiforeninge 5:06:50 +2:09:36
533 7742 Per Ove Løkstad   5:06:52 +2:09:38
534 7085 Petter Berggren Veien Tilbake 5:07:00 +2:09:46
535 6284 Tor Arne Hafstad   5:07:03 +2:09:49
536 7054 Lars Tiller   5:07:20 +2:10:06
537 7856 Morten Tømte Tømte Gård 5:08:32 +2:11:19
538 7413 Aaldrik Tiktak Stichts Langlaufteam 5:08:41 +2:11:28
539 7526 Hans Olav Amundsen Aker 5:08:56 +2:11:43
540 9863 Adrian Wirthner   5:09:07 +2:11:53
541 6635 Yngvar Bendiksen Nordmegling 5:10:03 +2:12:50
542 8183 Henrik Jørgensen   5:10:15 +2:13:01
543 5725 Alf Kåre Andersen Skiforeningen 5:10:16 +2:13:03
544 9740 Jan Strømsrud   5:10:28 +2:13:14
545 6222 Bent Herman Christiansen Rustad IL 5:10:36 +2:13:22
546 6443 Espen Skar   5:10:44 +2:13:30
547 6477 Terje Svensson Fredrikstad IF 5:11:05 +2:13:52
548 7279 Knut Markhus Krok 1999 5:11:22 +2:14:09
549 8591 Jomar Selvaag   5:11:35 +2:14:21
550 8030 Steinar Bustad Asker Skiklubb 5:11:45 +2:14:31
551 6427 Ole Morten Rønning   5:11:56 +2:14:42
552 7219 Peter Johansson IK Stern 5:12:30 +2:15:17
553 7587 Kjell Anders Engesæter Førde il 5:12:54 +2:15:41
554 7344 Ståle Ryggvik   5:12:57 +2:15:43
555 5379 Kristjan Th. Halldorsson Skíðafélag Akureyrar 5:13:06 +2:15:52
556 6372 Torleif Magnusson IK Stern 5:13:08 +2:15:55
557 9504 Jean-Luc Magdinier   5:13:13 +2:15:59
558 9733 Arne  Stillingen   5:13:54 +2:16:40
559 9532 Jørgen Kilsgaard   5:14:42 +2:17:28
560 7502 Peer Stiansen Nydalen SK 5:15:05 +2:17:51
561 6822 Dag Johnny Lian Andebu IL 5:15:10 +2:17:56
562 9312 Per Erik Berger Sørkedalens IF 5:15:11 +2:17:58
563 6896 Jon Olav Ryen Folldal IF 5:16:06 +2:18:53
564 6488 Eivind Torheim   5:16:39 +2:19:25
565 7837 Ole-Johnny Syversen   5:17:06 +2:19:52
566 6887 Sead Resulbegovic Avinor BIL HK 5:17:51 +2:20:37
567 6892 Tor Olav Runde Skakkebu turlag 5:18:44 +2:21:31
568 8610 Pål Vasbotten   5:18:59 +2:21:46
569 11220 Tomas Runesson IK Trasten 5:19:59 +2:22:45
570 6935 Helge Stenumgård   5:20:08 +2:22:55
571 7204 Tor Husebø AGA AS 5:20:14 +2:23:00
572 10035 Sigmund Flatin Løkjane Langrennslaug 5:20:24 +2:23:10
573 8037 Ekke Cornelissens schulz sportreisen 5:20:49 +2:23:35
573 7836 Rune Syverinsen Oracl 5:20:49 +2:23:35
575 8014 Terje Jonny Bjørnerem   5:20:52 +2:23:38
576 10662 Kees Der Weduwe   5:21:33 +2:24:19
577 7729 Svein Leth-Olsen Bjugn IL 5:21:37 +2:24:23
578 7759 Pål Anders Mæhlum Hamar Skiklubb 5:21:56 +2:24:42
579 6918 Bjørn-Magnus Simonsen Ottestad sk 5:22:06 +2:24:52
580 11214 Thor Lasse Løland Sand IL 5:22:51 +2:25:38
581 6909 Ove Sanna Fredrikstad Skiklubb 5:23:09 +2:25:55
582 6708 Per Fremlin   5:23:31 +2:26:17
583 7550 Aksel Berget Rena IL Sykkel 5:23:37 +2:26:23
584 7144 Bjørn Forsberg   5:23:38 +2:26:25
585 7130 Rolf Vidar Feltstykket Eide IL 5:23:39 +2:26:25
586 10166 Harald Knutsen Team Tjängdarve 5:23:45 +2:26:32
587 7707 Ulrich Klinger schulz sportreisen 5:23:51 +2:26:37
588 6911 Hans Petter Schive Aktiv mot kreft 5:24:26 +2:27:12
589 9149 Roland Widmer   5:24:31 +2:27:17
590 7368 Freddy Skjenken Team Skjenken 5:26:11 +2:28:58
591 7699 Dag Kjetland UNIT4 BIL 5:26:23 +2:29:09
592 8553 Geir Ørbeck friskis svettis Vestby 5:26:34 +2:29:20
593 9642 Cato Ottersen Vang Skiløperforening 5:26:36 +2:29:22
594 10845 Jan Lantz Kil 5:27:00 +2:29:46
595 7812 Harald Selsaas Tveit Regnskap AS 5:27:29 +2:30:15
596 10663 Lars-Gunnar Mattsson Bullarens GoIF 5:28:14 +2:31:01
597 8015 Olav Jon Bjåstad   5:28:17 +2:31:03
598 8534 Per Anders Kartnes Schenker AS 5:28:22 +2:31:08
599 7049 Carl R. Rud   5:28:50 +2:31:36
600 7171 Per Aage Hansen BDO 5:29:06 +2:31:53
601 11158 Kristian Gløersen Mira AS 5:29:24 +2:32:11
602 7326 Gilles Perrin Team Masters France 5:29:38 +2:32:24
603 7589 Espen Eriksen Hamar Skiklubb 5:29:51 +2:32:37
604 6359 Jan Erik Lien Otta IL 5:29:53 +2:32:39
605 8277 Bert Nap   5:30:03 +2:32:49
605 7647 Knut Erik Heggem   5:30:03 +2:32:50
607 8133 Trond Hellesjø Søndre Høland IUL 5:30:26 +2:33:12
608 7918 Josef Noll Høybråten og Stovner IL 5:31:17 +2:34:03
609 9374 Bo Ehrhardt   5:31:49 +2:34:35
610 7240 Arne Kolden Lom il 5:32:23 +2:35:10
611 8362 Asbjørn Røyrvik Fjord1 5:32:25 +2:35:12
612 8356 Nils Arne Røed   5:32:52 +2:35:39
613 7407 Stephen  Thompson   5:32:59 +2:35:45
614 8820 Arne Kristian Holter Ottestad S.K. 5:33:25 +2:36:11
615 10467 Ketil Aamold Høybråten og Stovner 5:33:52 +2:36:38
616 10399 Thierry Beaujon UNASACEM 5:34:01 +2:36:47
617 6308 Stefan Hornebrant Trollhättans sok 5:34:07 +2:36:53
618 8243 Frank Madsøy   5:34:22 +2:37:08
619 8462 Arve Vikør   5:34:40 +2:37:26
620 8287 Jan Olav Nilsen   5:35:22 +2:38:08
621 7163 Terje Gundersen   5:36:00 +2:38:47
622 8217 Ole Kristian Langård Mangenfjellet Turlag 5:36:06 +2:38:53
623 8044 Fabrizio Dini sc BRUSSON ITALY 5:36:14 +2:39:00
624 5594 Lein Tung   5:36:27 +2:39:14
625 7158 Torleif Grendahl Bærum kommune B.i.l. 5:37:23 +2:40:09
626 7716 Torbjörn Landenberg Umara Sports Club 5:37:31 +2:40:17
627 8384 Jan Gunnar Skogås St.Olavs hospital 5:37:50 +2:40:36
628 7970 Knut Inge Blix Furuseth IL Skauga 5:38:30 +2:41:16
629 7141 Lennart Fonad   5:38:50 +2:41:36
630 8120 Tommy Hansen Veien Tilbake 5:39:43 +2:42:29
631 7694 Dag Kessel Lillehammer Skiklub 5:40:16 +2:43:02
632 7553 Morten Bergulf Holte Skiklub 5:40:40 +2:43:26
633 9240 Geir Thorbjørnsen Nesodden Sykkelklubb 5:40:43 +2:43:29
634 8565 Kjell Sigmund Sandgrind Gilde bil 5:41:01 +2:43:48
635 10286 Åsmund Pettersen Byggmaker Hønefoss 5:42:50 +2:45:37
636 7701 Jan Hallvard Kjærstad   5:44:11 +2:46:57
637 8382 Hans-Åge Skjenken Team Skjenken 5:44:31 +2:47:17
638 7641 Espen Hauge DHL EXPRESS 5:44:36 +2:47:23
639 8206 Herbjørn Kristiansen   5:44:41 +2:47:27
640 9208 Kjell Erik Eilertsen   5:45:11 +2:47:57
641 7395 Kåre Svensson UiO bil 5:45:52 +2:48:38
642 7441 Johan Wroldsen Aktiv mot kreft 5:45:53 +2:48:39
643 10443 Finn Westgård Forsvaret/TIF 5:46:15 +2:49:02
644 10197 Olli Linnaluoma   5:46:38 +2:49:24
645 9610 Bjørn Moland Bil 5:47:01 +2:49:47
646 9132 Arne Vangsnes Statoil 5:47:02 +2:49:48
647 9808 Milan Zabokrtsky   5:47:10 +2:49:57
648 8986 Torbjörn Norström Brandkårens Idrottsklubb 5:47:15 +2:50:01
649 6103 Trygve Glad Slokvik Ottestad IL Ski 5:47:23 +2:50:09
650 10137 Ole Henry Johansen Magnor UL 5:47:24 +2:50:11
651 10658 Peter Deinboll BSK 5:47:39 +2:50:26
652 9631 Bradford Nyquist   5:47:51 +2:50:37
653 7907 Gustav Ole Erlandsson ok vIVILL 5:48:01 +2:50:47
654 8751 Alessandro Franceschini Aquadella 5:48:05 +2:50:51
655 10029 Magne Sigstein Finsrud Magnor UL 5:49:29 +2:52:15
656 9522 Seppo Juvonen   5:49:35 +2:52:21
657 7652 Arveh Helseth Aalesunds Roklub 5:49:50 +2:52:36
657 8263 Bjørn Moen Kil Ski 5:49:50 +2:52:37
659 9397 Torvald Fossestøl   5:52:01 +2:54:48
660 10780 Erling Hvidsten Bjørn Myhre Sport 5:52:09 +2:54:56
661 9846 Josef Slovak   5:52:11 +2:54:57
662 8034 Claus Carlsen Københavns skiklub 5:52:16 +2:55:02
663 8582 Martin Michelsen Syril 5:52:21 +2:55:07
664 7872 Peter Zurcher   5:54:46 +2:57:32
665 8207 Stein Kristoffersen Joh-Birken-Team 5:54:54 +2:57:40
666 7989 Ali Barnoshian   5:55:11 +2:57:57
667 8450 Bjørn Vadholm Strømmen og Lillestrøm Skiklubb 5:55:24 +2:58:10
668 7077 Roger Angelo   5:55:52 +2:58:39
669 7884 Andre Aarøen   5:55:55 +2:58:42
670 8915 Knut Lockert   5:56:25 +2:59:11
671 10597 Jose Barrio Puerta de Madriz 5:56:37 +2:59:24
672 9356 Björn Dahlström   5:58:01 +3:00:47
673 8239 Pål Løwe Heia De Som Vinner 5:58:08 +3:00:54
674 9560 Kjetil Skarboe Avinor 5:58:34 +3:01:20
675 9284 Per Viggo Andersen Rock Doctors 5:58:45 +3:01:31
676 8361 Jon Ivar Røstby DB Schenker 5:59:23 +3:02:09
677 11173 Per Lier   6:00:12 +3:02:59
678 8084 Ingvar Frostad   6:00:39 +3:03:25
679 7496 Ole Jørgensen   6:00:41 +3:03:27
680 10411 Höskuldur Tryggvason Ullur 6:01:08 +3:03:54
681 8083 Tore Frogner Veidekke Bedrift 6:02:05 +3:04:51
682 9837 Håvard T Rud Askim IF 6:02:37 +3:05:24
683 8465 Lars Vinther Vinthers Ski Club 6:02:39 +3:05:25
684 8900 Odd Håvard Larsen Sport 1 Gruppen 6:03:29 +3:06:16
685 9762 Tom Tellefsen   6:03:33 +3:06:20
686 10129 Jean-Marc Le Gallic UNASACEM 6:04:49 +3:07:35
687 7934 Robert Van Vranken Peachan Nordic 6:04:50 +3:07:36
688 9824 Martin Bodd   6:05:10 +3:07:56
689 9322 Morten Blinkenberg   6:05:31 +3:08:17
690 7946 Johan Andreas Killengreen Frigg Oslo Fotballklubb 6:06:12 +3:08:58
691 9088 Morten Stavseth Lillehammer Skiklub 6:06:28 +3:09:14
691 10952 Peter Orolin   6:06:28 +3:09:14
693 11018 Arve Smørdal   6:06:50 +3:09:37
694 10477 Morten Bye Moss skiklubb 6:08:09 +3:10:56
695 9714 Kim Segato Skaatun   6:08:10 +3:10:56
696 7835 Werner Sveum Torpa Ski 6:08:30 +3:11:17
697 8099 John Grov IL Bjørn 6:09:15 +3:12:01
698 7685 Torstein Haaland Statoil 6:11:02 +3:13:48
699 8459 Kjell Vestland Volkswagen 6:11:24 +3:14:10
700 9336 Bernd Braatz   6:12:11 +3:14:58
701 8320 Morten Hartvig Petersen   6:12:44 +3:15:30
702 8003 Kjell Bergsland Varteig IL 6:15:12 +3:17:59
703 8548 Sigbjørn Sørli Måndalen IL 6:16:34 +3:19:20
704 9680 Michael Røder   6:17:09 +3:19:55
705 8221 Per Larsson Hestra IF 6:17:29 +3:20:15
706 7900 Jarle Bekken Toyota BIL 6:21:08 +3:23:55
707 8715 Ole Løland   6:21:23 +3:24:10
708 10034 Svein Egil Fjellstad Team Anthon 6:22:39 +3:25:25
709 4182 Tom Weum Rent-A-Wreck 6:22:51 +3:25:37
710 9038 Benno Røper   6:23:10 +3:25:57
711 10225 Donato Metta Aquadella 6:24:27 +3:27:13
712 7894 Per Hjermann Markane turlag 6:25:30 +3:28:16
713 8262 Annstein Moen Eidsiva bredbånd 6:25:54 +3:28:40
714 8905 Michael Ellegaard Laustsen MA121 6:31:22 +3:34:08
715 9993 Poul Espen Dahl Hellas IF 6:31:47 +3:34:33
716 8338 Erik Retvedt Nordic Choice Hotels 6:32:46 +3:35:32
717 8386 Ole Skotnes Aker BP 6:33:46 +3:36:32
718 9327 Peter Bradley   6:34:23 +3:37:10
719 9173 Terje  Aamot   6:35:22 +3:38:08
720 9607 Michael Uhl-Steidl   6:35:57 +3:38:43
721 8012 Erik Bjørge TTI.NO 6:38:14 +3:41:00
722 9674 Christopher Rose   6:38:36 +3:41:22
723 8973 Jan Nyman Nielsen   6:38:47 +3:41:33
724 9595 Christian Marth   6:40:03 +3:42:49
725 7560 Thor Bogstad   6:40:12 +3:42:58
726 9109 Marty Tabor   6:42:18 +3:45:04
727 9960 Øivind Branæs Løkjane Langrennslaug 6:42:49 +3:45:35
728 7996 Bjørn Berg   6:43:45 +3:46:32
729 9719 Anders Soderback LRNSC 6:43:52 +3:46:38
730 10354 Fred Spies schulz sportreisen 6:44:15 +3:47:01
731 8125 Øystein Haslum   6:45:26 +3:48:12
732 9677 Miloslav Ruzicka   6:47:06 +3:49:52
733 8947 Gerd Meier schulz sportreisen 6:51:34 +3:54:20
734 8888 Olev Kroon   6:52:24 +3:55:11
735 9279 Bjørn-Thore Amundsen   6:54:57 +3:57:44
736 9291 Manuel Arias   6:55:18 +3:58:04
737 7530 Jan Kjetil Andersen SG Finans 6:56:01 +3:58:47
738 9619 Luca Negri   6:56:18 +3:59:04
739 9396 Giorgio Fontana   6:56:20 +3:59:06
740 9694 Willie Sandmo   6:56:43 +3:59:29
741 8743 Trond Fladby   6:56:46 +3:59:33
742 8031 Christoph Böckermann Sausewind 6:59:09 +4:01:55
743 9348 Milan Cervinka   7:02:36 +4:05:22
744 8441 Kjell Tryggestad Birken Business School, Campus Rena 7:03:10 +4:05:56
745 10567 Karl Johan  Tvedt   7:03:31 +4:06:17
746 8936 Eric Marecaille   7:03:37 +4:06:23
747 10450 Kato Waage Forsvaret 7:03:50 +4:06:37
748 9857 Mats Hugoson Bullarens GoIF 7:04:16 +4:07:02
749 8856 Nätynki Jori   7:04:31 +4:07:17
750 9913 Dirk Harnischmacher Skiclub Saxonia Dresden 7:04:42 +4:07:28
751 8530 Sixten Holm   7:05:26 +4:08:12
752 8631 Geir Antonsen   7:05:47 +4:08:34
753 8562 Stefan Mokvist Almunge IK 7:06:19 +4:09:05
754 8860 Esben Kaltoft Aarhus Skiklub. 7:07:03 +4:09:50
755 7971 Egill Abrahamsen   7:12:54 +4:15:41
756 9060 Sven Sjöberg   7:15:06 +4:17:52
757 8814 Kai Hiaasen   7:15:41 +4:18:27
758 10317 Sveinung Rørvik AkerBp 7:20:42 +4:23:28
759 8560 Frode Gustavsen Ask Fotball 7:24:25 +4:27:11
760 10945 Jouni Oikarinen   7:29:08 +4:31:54
761 9168 Geir Øvensen   7:29:09 +4:31:55
761 8787 Jens Gunvaldsen   7:29:09 +4:31:55
763 10580 Snorre Kårby  Andersen   7:29:43 +4:32:30