Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2018 - Menn 65-69 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 17. mars 2018

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 65-69 år- Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 1182 Oddvar Nygaard Bjørn Myhre Sport 3:18:49 +0:00
2 9893 Erik Hanssveen Søre Ål IL 3:23:47 +4:58
3 978 Arne Magnar Moen   3:35:04 +16:15
4 11422 Villy Vatndal   3:35:16 +16:27
5 2468 Stein Kaasa   3:37:12 +18:23
6 3123 Haldor Hofset Tingvoll IL 3:39:54 +21:05
7 2733 Odd Steinar Låveg   3:44:04 +25:15
8 11457 Stefan Ulmestahl Ronneby OK 3:45:45 +26:56
9 2889 Gjermund Kjerstad Rustad IL 3:46:39 +27:50
10 3170 Arne Lien Bergkameratene Ski 3:46:57 +28:08
11 2372 Vidar Eriksrud Lier Skiløberforening 3:50:21 +31:33
12 3532 Stein Arild Græsholt   3:50:28 +31:39
13 3161 John Andreas Krogsveen Ringebu-Fåvang skiklubb/ Team Mosetertoppen Skiline 3:51:53 +33:04
14 1192 Ole Reinhart Sandstad Grue IL 3:52:19 +33:30
15 3034 Anders Berge Tormod Skilag 3:53:11 +34:22
16 3207 Lasse Nilsen Freidig 3:53:49 +35:00
17 2461 Olaf Knai   3:54:17 +35:28
18 3595 Terje Kronen   3:54:44 +35:55
19 3669 Erik Anton Raabe Aker Solutions 3:55:00 +36:11
20 2404 Frede Hammerstad Jevnaker Ski 3:55:04 +36:16
21 4848 Eduard Buchs   3:55:23 +36:35
22 1170 Magnar Rismyhr Galleri EKG 3:55:59 +37:10
23 3950 Kjell Brodal Furnes Skiløperforening 3:56:42 +37:53
24 3229 Torstein Rudihagen Lillehammer skiklubb 3:57:07 +38:18
25 3267 Svein A. Sørsdal Nokia BIL 3:58:40 +39:51
26 4211 Kolbjørn Hoff   3:58:49 +40:00
27 3268 Jan Eirik Søraas Molde og omegn Idrettsforening 3:59:00 +40:11
28 1173 Bredo Glomsrød Gimle IF / Team Ski Mill 3:59:31 +40:43
29 3345 Terje Tangen   4:00:11 +41:22
30 11418 Atle Vallestad   4:00:37 +41:48
31 4648 Nils-Petter Wiik Driv IL 4:01:25 +42:36
32 4564 Jørn Nordli Grøndalen IL 4:01:39 +42:50
33 3493 Per Arild Bolaas Steinkjer Skiklubb 4:01:53 +43:04
34 2844 Einar Vikingstad   4:05:13 +46:24
35 4025 Arvid Terje Hjelseth   4:06:15 +47:27
36 3283 Andris Wangensteen Bækkelagets SK 4:06:32 +47:43
37 3053 Øyvind Arne Brenden Redalen IL/Team sport1 Lillehammer 4:07:56 +49:07
38 4393 Per Jan Betten Surnadal 4:08:14 +49:25
39 10791 Friedrich Jeggli   4:08:47 +49:58
40 4441 Asbjørn Fleisje Gjelleråsen IF 4:08:48 +49:59
41 4199 Jan Egil Årnes Sykkylven IL 4:09:14 +50:25
42 4375 Frank Antonsen Ringnes BIl 4:10:18 +51:29
43 4908 Harald Jørgen Hokstad Trondheim Brannvesen 4:10:35 +51:47
44 5521 Lars Ringstad Halmsås & Omegn 4:10:43 +51:54
45 5035 Jan Arild Rømmen Syril 4:11:42 +52:53
46 5303 Svein Bronebakk Nanset IF Ski 4:12:25 +53:36
47 4421 Erik Dahl-Hansen Jutul 4:12:47 +53:58
48 4376 Hans Ludvig Arentz Skiforeningen 4:13:50 +55:01
49 3285 Johan Lønnmark Werner Skiforeningen 4:14:08 +55:19
50 4913 Nils Erik Hulbak Hemsedal IL 4:14:26 +55:37
51 5100 Per Gunnar Vasset Emblem 4:14:41 +55:52
52 3988 Kåre Grøthe Hemsedal IL 4:15:40 +56:52
53 4607 Nils Soldal Fana IL 4:15:57 +57:08
54 4871 Hogne Fevik Ramnes IF 4:15:59 +57:11
55 3716 Frode Tobiasson Bækkelaget spkl 4:16:51 +58:02
56 4831 Bjørn Bakke vågå il ski 4:17:05 +58:17
57 4532 Kjell Jomar Lyng   4:17:19 +58:30
58 5424 Knut Jore   4:17:28 +58:39
59 5272 Jim Agre   4:18:55 +1:00:06
60 11139 Uuno Ruus   4:19:24 +1:00:35
61 4885 Anders  Grini TTL 4:21:32 +1:02:43
62 5134 Atle Støyva Breimsbygda il 4:21:46 +1:02:58
63 5889 Keijo Lakkinen Us. Lähtö 4:22:04 +1:03:15
64 5191 Hans Flaen Sørum IL Bingsfoss SK 4:23:13 +1:04:24
65 5613 Per Kristian Aamlid Arne Blystad AS 4:24:06 +1:05:18
66 5380 Morten Hals Team Baker Hansen 4:24:21 +1:05:33
67 5811 Ole Edvard Gjerstadberget Slåstad i.l. 4:26:58 +1:08:09
68 5830 Mogens Hedengran Holte Skiklub 4:27:07 +1:08:18
69 5198 Knut Stabell Moss skiklubb 4:27:16 +1:08:27
70 6053 Bjørn C Weydahl   4:27:37 +1:08:48
71 5350 Arne Framnes Raufoss IL 4:27:44 +1:08:55
72 5284 Ole Bakke Rudsbygd IL 4:28:10 +1:09:22
73 4941 Rune Karlsen OSAN SKILAG 4:29:22 +1:10:33
74 8998 Claudio  Peloso   4:29:35 +1:10:46
75 5487 Kjell Reidar Nervold Jardar IL 4:30:06 +1:11:17
76 3159 Morten Kristiansen STATNETT 4:30:12 +1:11:23
77 6398 Arne Opdahl Oppdal IL 4:30:22 +1:11:33
78 7212 Johan Toverud Jensen Nydalens SK 4:30:47 +1:11:58
79 6464 Geir Steinsland   4:31:17 +1:12:28
80 5987 Sverre Skjæret Åslia skilag 4:31:36 +1:12:47
81 5348 Sverre Fossen Lillehammer-Skiklub 4:32:52 +1:14:03
82 6752 Harald Helmersmo Konnerud I.L. 4:32:58 +1:14:09
83 5960 Salve Reinhardt Oddersjaa Ssk 4:34:35 +1:15:46
84 6912 Hubert Schmieder Lauterbach-Fohrenbühl 4:35:10 +1:16:21
85 5565 Lars Oddvar Strandbakke   4:36:01 +1:17:12
86 5735 Alf Gunnar Bendiksen Lillehammer Skiklub/Ytre Grytøy 4:36:28 +1:17:40
87 5994 Torgeir Solbrekken   4:36:33 +1:17:44
88 5955 Terje Pettersen Røa IL / Devoteam BIL 4:37:30 +1:18:41
89 4823 Terje Andersen Fauske IL 4:38:14 +1:19:25
90 6152 Oddbjørn Åvangen   4:38:15 +1:19:26
91 6000 Bjørn Steinbekken Slåstad IL 4:38:47 +1:19:58
92 9544 Pavel Kroebl   4:39:10 +1:20:21
93 9334 Torkild Bruun Botnan IL 4:39:54 +1:21:05
94 9372 Wolf Eckhardt WSC 07 Ruhla / Germany 4:40:58 +1:22:09
95 6348 Knut Kronstad Romerike Ultraløperklubb 4:41:01 +1:22:12
96 6610 Kikke Hovind Sør-Fron il 4:41:35 +1:22:46
97 6150 Knut Erik Krosby Team Skrenten 4:42:30 +1:23:41
98 5839 Lars Erik Hoel Asker Skiklubb 4:42:36 +1:23:47
99 6609 Jan Zahula   4:43:24 +1:24:35
100 7490 Tor Bernhardsen Sørfjell IL 4:44:10 +1:25:22
101 8107 Hans Haldi   4:44:30 +1:25:41
102 6469 Gustav Stokkeland   4:44:54 +1:26:05
103 10475 Rolf Breen Høybråten og Stovner IL 4:47:39 +1:28:50
104 7425 Isak Tyldum Hållingen IL 4:47:59 +1:29:10
105 6796 Peter Kappeler   4:48:04 +1:29:16
106 5276 Frank Andersen Evry 4:48:29 +1:29:40
107 6718 Bjørn Graff Søre Ål 4:49:05 +1:30:17
108 5764 Ole Terje Dahlsrud   4:50:42 +1:31:53
109 6759 Magne Hoel Valldal IL 4:50:53 +1:32:04
110 6276 Olve Gravråk   4:50:57 +1:32:08
111 8521 Fredrik Agerup MIF 4:51:06 +1:32:17
112 6750 Ragnar Heier Østbygda IL 4:53:19 +1:34:30
113 6345 Carl Erik Krefting Søylen BIL 4:53:23 +1:34:34
114 4523 Rolf Lindgren Brovallens IF 4:53:44 +1:34:55
115 6004 Ove Stengrundet   4:54:03 +1:35:15
116 10677 Dagfinn Einum Meldal i.l. 4:54:09 +1:35:20
117 6401 Arne F Opsahl   4:55:28 +1:36:39
118 1796 Kristian Olav Mosdal Gimse IL / MelhusBanken 4:55:34 +1:36:45
119 4936 Kari Jylhä Silvini Madshus Team 4:55:42 +1:36:53
120 6755 Geir Johnny Hesbøl Magnor UL 4:56:42 +1:37:53
121 6948 Lars Sørumshagen Vikersund 4:57:20 +1:38:31
122 6623 Bengt Andby Skiforeningen 4:57:46 +1:38:57
123 7937 Erling Berg   4:58:25 +1:39:36
124 7662 Alf Hoel Valldal IL 4:59:32 +1:40:43
125 10632 Hubert Bucher   4:59:34 +1:40:45
126 8671 Walter Brunner   4:59:55 +1:41:06
127 6730 Bjørn Hakvåg Aker Solutions 5:01:43 +1:42:54
128 6442 Geir Sjaastad Skiforeningen 5:02:17 +1:43:28
129 6982 Rolf Ødegaard K/S ski Lofoten 5:02:57 +1:44:08
130 6572 Jarle Skår Furnes 5:03:11 +1:44:22
131 7735 Magne Lindholm Skiforeningen 5:04:02 +1:45:13
132 7601 Frode Finne Lillehammer Skiklub 5:04:37 +1:45:48
133 7277 Einar Lier Madsen Nordlandsforskning 5:04:49 +1:46:00
134 7404 Roar Teigen   5:05:40 +1:46:51
135 7182 Claus Heen SK Rye 5:05:51 +1:47:02
136 5678 Torbjørn Almlid Hamar Skiklubb 5:06:33 +1:47:44
137 7186 Dagfinn Hellner STIL 5:07:04 +1:48:15
138 6567 Jonny Mulstad Team Blåvegen Langløp 5:07:49 +1:49:00
139 9862 Boris Petroff   5:08:01 +1:49:13
140 7888 Bjørn Aastebøl Magnor UL 5:08:04 +1:49:15
141 7378 Trond Sparling Therma Industri 5:08:24 +1:49:35
142 9749 Hannu Syrjänen   5:08:48 +1:49:59
143 7184 Torstein Heggheim Børsa IL 5:09:07 +1:50:18
144 6872 Stein Erik Paulsen   5:09:44 +1:50:55
145 6939 Kjell Audun Sundsdal   5:10:22 +1:51:34
146 7110 Morten Carlsen Asker Skiklubb 5:11:06 +1:52:17
147 7411 Thor Werner Thrane Ilar 5:12:33 +1:53:44
148 6326 Lars-Gunnar Josefsson ok vIVILL 5:13:03 +1:54:14
149 6380 Harald Stein Munkvold Førde i.l skigruppa 5:13:30 +1:54:41
150 6455 Svein Smaadahl Trøgstad sk 5:14:55 +1:56:06
151 6291 Asbjørn Hansen Bøverdalen i.l. 5:16:01 +1:57:13
152 6688 Hans Petter Elstad DFI 5:16:05 +1:57:16
153 6965 Trond Vatn Aktiv mot kreft / IF Njaal 5:16:08 +1:57:19
154 7134 Johan Rolv Fjeldskår Nanset Ski 5:16:55 +1:58:06
155 5586 Erik Walter Thomassen   5:18:58 +2:00:09
156 7161 Anders Grøndahl Kongsvinger IL 5:19:06 +2:00:18
157 7217 Kjell Stuland Johansen Lokdriften JBIL 5:19:21 +2:00:32
158 7540 Bjarne Bakke-Olsen Stabæk 5:19:54 +2:01:05
159 9822 Svein Arne Moen   5:20:09 +2:01:20
160 7305 Trygve Njaastad Vaksdal IL 5:20:58 +2:02:10
161 6702 Kjell Vidar Flisnes   5:21:32 +2:02:44
162 10784 Risto Ihamäki EVVK-Team 5:23:53 +2:05:04
163 7119 Nils Egge Heming 5:24:09 +2:05:20
164 8090 Knut Gillesen   5:24:35 +2:05:46
165 6840 Erwin Maderthaner   5:25:42 +2:06:53
165 6958 Fritz Tröstl schulz sportreisen 5:25:42 +2:06:54
167 7914 Jan Peter Jebsen HYC 5:26:10 +2:07:21
167 6821 Arne Lerum   5:26:10 +2:07:22
169 7746 Petter Marum Lillehammer Skiklub 5:27:08 +2:08:19
170 7768 Martin Niemann   5:27:41 +2:08:53
171 7113 Thomas Cogbill   5:28:35 +2:09:46
172 7639 Odd Magne Harstad   5:29:51 +2:11:02
173 7752 Ole Mikalsen   5:30:34 +2:11:45
174 8397 Tor Ivar Stakkevold   5:30:49 +2:12:00
175 8055 Dag Eliassen   5:31:07 +2:12:18
176 6432 Viggo Schei Skanska Aktiv 5:31:32 +2:12:43
177 6900 Lars Magnar Røneid Syril 5:31:46 +2:12:57
178 6247 Terje Faraasen OPIL 5:32:29 +2:13:41
179 6961 Leif Taaje Enebakkneset Ungdoms og Idrettslag 5:33:05 +2:14:16
180 7831 Thor Svegården   5:33:35 +2:14:46
181 7159 Ole Grimsrud Stall bystua overnattingskode MA150 5:36:08 +2:17:19
182 11026 Maurice Sondaz   5:36:30 +2:17:41
183 7893 Heinrich Waser   5:36:32 +2:17:43
184 7656 Lasse Hermansen Hakadal IL 5:36:37 +2:17:48
185 7424 Tore Romon Tvedt Stavanger o-klubb 5:37:03 +2:18:14
186 11200 Bjørn Erikstad   5:37:18 +2:18:29
187 7727 Erling Leknes   5:37:50 +2:19:01
188 8153 John Holm Kvitaavatn Skiklub 5:38:43 +2:19:54
189 7567 Harald Bråthen Aurskog Finstadbru sk 5:40:01 +2:21:12
190 9307 Nicolas BENDELI   5:41:03 +2:22:14
191 7614 Paul Fuglesang Nessegutten 5:43:11 +2:24:22
192 9643 Frans Ourø holbæk 5:43:17 +2:24:28
193 7793 Torkild Reinertsen   5:44:21 +2:25:32
194 7935 Stein Viken spenst halden 5:47:22 +2:28:33
195 6476 Lennart Svensson Björnstorps IF 5:47:29 +2:28:40
196 8972 Werner Neuweiler   5:48:56 +2:30:07
197 9662 Pavel Purnoch   5:56:39 +2:37:50
198 9656 Stefan Pettersson   5:59:42 +2:40:53
199 8225 Svante Lennartsson Enk;pingsAI 6:00:14 +2:41:25
200 8119 Rolf Kahrs Hansen TIF Viking 6:01:33 +2:42:44
201 9425 Sigurdur Gunnarsson   6:03:05 +2:44:17
202 8172 Arild Isaksen   6:03:30 +2:44:41
203 8529 Gérard HIRIART Les Saisies 6:06:09 +2:47:20
204 7578 Åge Dalsjø Sørumsand IF 6:14:12 +2:55:23
205 8209 Rolf Krohg-Sørensen Dalen IF 6:14:42 +2:55:53
206 7657 Dag Christensen Voss IL 6:18:25 +2:59:36
207 9717 Helge Snabb   6:20:54 +3:02:06
208 8779 Emil Grofcik   6:21:10 +3:02:21
209 8027 Frank Breistein Stord IL 6:21:40 +3:02:51
210 9758 MATI SAAREND   6:22:39 +3:03:50
211 10584 Alain Ardiet   6:22:47 +3:03:58
212 9410 Diego Gennari gsa povo italy 6:23:01 +3:04:12
213 8544 Heikki Piiroinen   6:23:20 +3:04:31
214 8702 Alfredo Di Landro   6:26:44 +3:07:55
215 8042 Bent Damgård Norhalla 6:26:46 +3:07:57
216 8240 John Oehlenschlaeger Madsen Kalundborg-if 6:27:07 +3:08:19
217 8943 Ermanno Masoch   6:28:21 +3:09:32
218 8093 Sjur Gjestvang OL Toten Troll 6:30:40 +3:11:52
219 7681 Jan Hysing Asker Skiklubb 6:32:14 +3:13:25
220 9276 Teixido Alphonse   6:33:01 +3:14:13
221 9538 Miroslav Koubek   6:37:22 +3:18:34
222 11093 Rob Wijsbek   6:37:51 +3:19:02
223 9315 Staffan Berntson Gjensidige Sport 6:39:18 +3:20:29
224 9793 Helge Wam Nesbygda IF 6:39:24 +3:20:36
225 8579 Rolf Kleiven Eidsiva 6:41:06 +3:22:17
226 10611 Håkan Berndtson   6:42:18 +3:23:29
227 9119 Halvor Tjønn   6:45:52 +3:27:03
228 9693 Hansjörg Sander Berg-und Skigilde Hattingen 6:46:03 +3:27:14
229 8597 Steinar Fundingsrud   6:47:49 +3:29:01
230 10330 Ulrich Schier schulz sportreisen 6:48:23 +3:29:34
231 8768 Steen Gormsen   6:53:40 +3:34:51
232 8064 Per Arne Espeland Privat 6:56:33 +3:37:44
233 9395 Reidulf Fonn   6:58:34 +3:39:45
234 9772 Erik Törnkvist   6:59:03 +3:40:14
235 8333 Bjarne W Rasmussen Holte Ski 6:59:21 +3:40:33
236 8283 Jan Nielsen   7:01:28 +3:42:39
237 9587 Roar Løvf Åmot IF 7:03:23 +3:44:34
238 8828 Kjell Hymer   7:05:07 +3:46:18
239 9361 Vidar Lande Mogreina 7:10:40 +3:51:51
240 9493 Kauko Haasto   7:12:33 +3:53:44
241 9015 Erik Rasmussen Arna SK 7:13:23 +3:54:34
242 9192 Tor Arne  Ingvoldstad   7:16:55 +3:58:06
243 9006 Paul Peterson   7:21:31 +4:02:42
244 7718 Kåre Langeseth   7:22:44 +4:03:55
245 8906 Wolfgang Lerche   7:23:31 +4:04:42
246 8468 Asbjørn Vollset   7:28:06 +4:09:17
247 8189 Risto Kemiläinen Worldloppet Masters Finland 7:30:42 +4:11:53
248 9480 Allan Hope   7:36:04 +4:17:16
249 9603 Thomas Meister   7:38:18 +4:19:29
250 10237 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 8:00:49 +4:42:00
251 8766 Franco Giorda LANCIA 8:42:44 +5:23:55
252 1778 Leif Gunnar Aasen Engesetdal idrettslag 8:46:34 +5:27:45
253 8720 Johan Ellingsen Enebakk if 8:57:15 +5:38:26