Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2018 - Menn Elite



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 17. mars 2018

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn Elite - Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 2 Andreas Nygaard Team Santander 2:33:13,3 +0:00
2 1 Tord Asle Gjerdalen Team Santander 2:33:16,1 +0:03
3 89 Anders Aukland Team Santander 2:35:15,0 +2:02
4 25 Ermil Vokuev RussianMarathonTeam 2:35:29,7 +2:16
5 8 Øyvind Moen Fjeld Team Santander 2:35:38,7 +2:25
6 131 Johan Hoel Åsen IL 2:39:20,6 +6:07
7 5 Ilia Chernousov Bauer Ski Team 2:40:41,6 +7:28
8 177 Morten Eide Pedersen Team BN Bank 2:41:02,4 +7:49
9 6 Oskar Kardin Team Santander 2:41:06,8 +7:53
10 156 Gaute Kvåle Røldal il/TVV 2:41:15,8 +8:02
11 4 Stian Hoelgaard Team Koteng 2:41:18,3 +8:05
12 16 Vetle Thyli Team Norgeshus Maxpulse 2:41:18,8 +8:05
13 190 Petter Stakston Søre Ål IL 2:41:27,8 +8:14
14 13 Torleif Syrstad Team Koteng 2:41:29,3 +8:16
15 224 Toni Livers Skigo XC Team 2:41:34,4 +8:21
16 216 Henrik Dønnestad Gulset IF/Team Telemark 2:41:47,1 +8:34
17 251 Mattis Stenshagen Follebu Skiklubb 2:43:34,8 +10:21
18 236 Svein Halvor Dahl Team Telemark 2:43:40,2 +10:27
19 164 Håkon Mikalsen Nordreisa IL/Team Oslo Sportslager 2:43:56,2 +10:43
20 21 Stanislav Rezac Silvini Madshus Team 2:44:33,3 +11:20
21 34 Thomas Gifstad Skigo XC Team 2:44:34,0 +11:21
22 30 Rikard Tynell Team Tynell 2:44:45,1 +11:32
23 71 Petr Novak Vltava Fund Craft Team 2:44:51,0 +11:38
24 10 Kjetil Hagtvedt Dammen Team Oslo Sportslager - Rustad IL 2:44:51,8 +11:38
25 28 Aleksei Dvoskin RussianMarathonTeam 2:44:51,9 +11:39
26 237 Espen Udjus Frorud   2:44:52,3 +11:39
27 62 Anders Gløersen Team Oslo Sportslager - Rustad IL 2:45:02,8 +11:49
28 60 Joar Andreas Thele LYN SKI Moseteråsen 2:45:09,0 +11:56
29 35 Alexis Jeannerod Bauer Ski Team 2:45:22,1 +12:09
30 9 Øystein Pettersen Team BN Bank 2:45:43,6 +12:30
31 200 Lars Sørensen Rustad IL 2:46:49,7 +13:36
32 23 Jens Eriksson Team Tynell 2:47:35,2 +14:22
33 17 Markus Ottosson Lager 157 Ski Team 2:47:36,7 +14:23
34 56 Vegard Vinje LYN SKI Moseteråsen 2:47:40,7 +14:27
35 88 Eirik Asdøl Asker Skiklubb / Santander Team 2 2:47:49,3 +14:36
36 38 Jiri Pliska Silvini Madshus Team 2:47:51,4 +14:38
37 15 Anders Mølmen Høst Team Serneke 2:48:23,2 +15:10
38 40 Simen Engebretsen Nordli Team Parkettpartner / Vang Skiløperforening 2:48:27,3 +15:14
39 39 Thomas Gjestrumbakken Team Parkettpartner 2:48:47,4 +15:34
40 11 Tore Bjørset Berdal Team Koteng 2:48:47,9 +15:35
41 46 Stian Berg Team Synnfjell 2:48:48,1 +15:35
42 65 Sondre Grønvold LYN SKI Moseteråsen 2:48:48,4 +15:35
43 19 Torgeir Skare Thygesen Team Oslo Sportslager - Rustad IL 2:48:49,0 +15:36
44 45 Runar Hermo Team Synnfjell 2:48:49,3 +15:36
45 51 Runar Skaug Mathisen Team Telemark 2:48:59,1 +15:46
46 29 Jörgen Brink JBrink Ski Team 2:49:00,4 +15:47
47 203 Håvard Taugbøl Lillehammer Skiklub 2:49:07,3 +15:54
48 14 Fredrik Byström Lager 157 Ski Team 2:49:08,0 +15:55
49 83 Fredrik Ole Oldereid Andersen Lyn Ski 2:49:43,2 +16:30
50 172 Emil Nyeng Ringebu-Fåvang skiklubb 2:50:39,3 +17:26
51 52 Thomas Freimuth xc-ski.de A/N Skimarathon Team 2:50:49,6 +17:36
52 37 Vinjar Skogsholm Team Parkettpartner 2:50:51,7 +17:38
53 18 Marcus Johansson Lager 157 Ski Team 2:51:42,2 +18:29
54 27 Mauro Brigadoi Team Trentino Robinson Trainer 2:51:42,9 +18:30
55 26 Bruno Debertolis Team Trentino Robinson Trainer 2:51:51,2 +18:38
56 149 Andreas Kirkeng IL ROS - ski / Team Drammen 2:51:56,0 +18:43
57 159 Baptiste Lorier Team Grenoble 2:51:56,8 +18:44
58 219 John Christian Deighan Hanssen OPIL 2:52:25,9 +19:13
59 238 Sjur Obrestad Gabrielsen Milslukern Sport 2:52:35,5 +19:22
60 137 Tor Olav Nesheim Hægeland Rustad IL 2:52:48,3 +19:35
61 22 Andreas Holmberg Team Serneke 2:52:55,5 +19:42
62 171 Pontus Nordström Team Serenke 2:53:04,4 +19:51
63 50 Kristoffer Nielsen Skigo XC Team 2:53:10,1 +19:57
64 215 Erling Christiansen Team BraaSport 2:53:12,1 +19:59
65 44 Mats Breda Sande SK/Team Telemark 2:53:45,8 +20:32
66 151 Eivind Kjennerud Sande Sportsklubb 2:53:45,9 +20:33
67 136 Tor Einar Hulløen Eggedal IL 2:53:46,8 +20:34
68 123 Henrik Gullikstad Lillehammer Skiklub 2:53:48,5 +20:35
69 94 Ulrik Baksjøberget Vang Skiløperforening 2:53:49,6 +20:36
70 112 Trym Halbjørhus Fikke Hemsedal IL/Team Hallingdal 2:53:59,5 +20:46
71 185 Fredrik Schwencke LYN SKI Moseteråsen 2:54:00,5 +20:47
72 148 Stian Karsrud Team Norgeshus Maxpulse 2:54:03,5 +20:50
73 221 Erlend Widerøe Hennig Skigo XC Team 2:55:02,1 +21:49
74 125 Vegard Hamnes Lillehammer Skiklub 2:55:04,7 +21:51
75 97 Espen Harald Bjerke Team Mosetertoppen Skiline 2:55:09,3 +21:56
76 154 Heikki Korpela Pyhäjärven Pohti 2:55:09,6 +21:56
77 158 Mats Bjørnar Leirdal IL Bjørn 2:55:29,2 +22:16
78 84 Iver Tildheim Andersen Rustad IL 2:55:31,6 +22:18
79 139 Harald Ihlebæk Bækkelagets SK 2:55:46,5 +22:33
80 87 Harald Astrup Arnesen Il Heming 2:55:56,3 +22:43
81 235 Emil Intelhus Brøto Gol Il 2:56:43,4 +23:30
82 96 Trond Olav Berg Rustad IL 2:57:14,2 +24:01
83 223 Karstein Johaug Team Telemark 2:57:24,7 +24:11
84 36 Jan Srail Bauer Ski Team 2:57:35,1 +24:22
85 213 Jonas Amundsen Nes Ski 2:57:36,2 +24:23
86 141 Daniel Instanes Fana IL 2:57:36,6 +24:23
87 85 Jens Andersen Gjerdrum il ski 2:57:36,8 +24:24
88 129 Fredrik Helgestad Hamar Skiklubb 2:57:37,7 +24:24
89 111 Stig Morten Fakstad Vest-Torpa UL/Team Mosetertoppen SKILINE 2:57:39,6 +24:26
90 115 Asbjørn Slagtern Fjellvåg Milslukern Sport 2:57:39,8 +24:26
91 152 Henrik Kjærnsli Lillehammer Skiklub 2:57:42,3 +24:29
92 209 Erling Pettersen Vollan Høybråten og Stovner IL/Team Oslo Sportslager 2:57:43,3 +24:30
93 117 Christian Berge Foyn NTNUI Langrenn 2:57:43,6 +24:30
94 181 Amund Riege Rustad IL 2:57:46,1 +24:33
95 257 Petter Jr Northug Strindheim IL 2:57:48,8 +24:35
96 68 Ludwig Tärning Team Serneke 2:57:50,1 +24:37
97 193 Petter Stokkeland Tistedalen Fl 2:57:50,5 +24:37
98 32 Lukas Bauer Bauer Ski Team 2:57:50,7 +24:37
99 175 Oddvin Halvorsen Offigstad Øyer-Tretten IF 2:57:52,2 +24:39
100 92 Sivert Bakken Vingrom IL 2:57:58,6 +24:45
101 49 Adam Fellner Bauer Ski Team 2:58:03,7 +24:50
102 176 Mathias Oppegaard Mangenfjellet Turlag 2:58:08,7 +24:55
103 41 Michael Kuisle Team Forever Nordic 2:58:21,5 +25:08
104 100 Anders Engene Bjåland Team Milslukern - Driv Trening 2:58:23,0 +25:10
105 202 Hans Kristian Sørum MjøsSki 2:58:29,1 +25:16
106 110 Ansgar Evensen Vind IL 2:58:35,8 +25:22
107 70 Sami Jauhojärvi Vuokatti Ski Team Kainuu 2:59:03,8 +25:50
108 108 Lars Engseth Lillehammer Skiklub/ Team Mosetertoppen Skiline 2:59:08,7 +25:55
109 180 Simen Ramstad Vind IL 2:59:38,8 +26:25
110 58 Sigurd Sollien Hulbak Skigo XC Team 2:59:43,1 +26:30
111 204 Ola Kristoffer Tosterud Nes Ski 2:59:44,3 +26:31
112 69 Petter Kaarby LYN SKI Moseteråsen 2:59:50,5 +26:37
113 210 Kristoffer By Vollset Klæbu IL 2:59:50,8 +26:37
114 127 Knut Anders Hatlen Stranda IL 3:00:01,0 +26:48
115 161 Tryg-Arne Alnes Løkkeborg Emblem IL 3:00:01,6 +26:48
116 99 Johannes Bjertnæs Jevnaker IF ski 3:00:03,4 +26:50
117 91 Audun Bakk Melhus Ski 3:00:03,9 +26:51
118 241 Matz William Jenssen Milslukern Sport 3:00:06,4 +26:53
119 196 Stian Svendby LYN SKI Moseteråsen 3:00:14,0 +27:01
120 186 Michael Sedlacek Silvini Madshus Team 3:00:40,3 +27:27
121 189 Henrik Sollie Team BraaSport 3:01:09,9 +27:57
122 206 Truls Valmestad SKD BIL/Gjelleråsen IF 3:01:20,4 +28:07
123 113 Anders Fjell Bjørn Myhre Sport 3:01:27,5 +28:14
124 157 Kristoffer Lamøy Åsen IL 3:01:45,0 +28:32
125 86 Eirik Sørgård Anderssen Lillomarka skiklubb 3:02:14,1 +29:01
126 145 Taavi Kaiv TEAM NOBE 3:02:17,3 +29:04
127 150 Ole Marius Kirkeng IL ROS - ski / Team Drammen 3:02:18,0 +29:05
128 109 Robert Eriksson Björkfors GOIF 3:02:38,2 +29:25
129 188 Fred Anders Solbakken Bjørn Myre Sport/ Team 6847 3:02:43,3 +29:30
130 256 Øyvind Waage Hanssen-Bauer Vestbyen IL 3:02:46,0 +29:33
131 43 Fabián Stocek Vltava Fund Craft Team 3:03:15,2 +30:02
132 118 Christian Gjertveit Skiforeningen / Team Milslukern 3:03:21,7 +30:08
133 184 Sigurd Lund Røer Bækkelagets SK 3:03:58,0 +30:45
134 101 Michael Boberg Älvdalens IF SK 3:04:12,3 +30:59
135 134 Isac Holmström NTNUI 3:04:20,8 +31:07
136 208 Øyvind Viken Team Parkettpartner. Åsmarka il. 3:04:29,9 +31:17
137 250 Thomas  Hetland Helleland IL 3:04:30,8 +31:17
138 166 Christian Melsom Myhre Team Milslukern Sport-Driv Trening 3:04:38,2 +31:25
139 198 Gøran Syversen Harestua IL 3:04:41,3 +31:28
140 47 Loris Frasnelli Team Trentino Robinson Trainer 3:04:48,4 +31:35
141 218 Kristian Riseth Hammer Skanska Aktiv / Børsa IL 3:04:59,9 +31:47
142 153 Sivert Knotten IL Runar/ Team Telemark 3:05:08,8 +31:55
143 242 Ragnar Gundersen Koffeld Team Milslukern - Driv Trening 3:05:18,8 +32:05
144 138 Simen Hårstad Rennebu IL 3:05:25,1 +32:12
145 207 Jonas Vika NTG Lillehammer - Mjøsski 3:05:37,0 +32:24
146 222 Stian Stærkeby Jelstad Rustad IL 3:05:46,3 +32:33
147 192 Tore Stengrundet Team Sentrum Sport Trysil 3:05:50,2 +32:37
148 244 Bjørn Robstad Moelven IL, Milslukern Sport 3:05:56,5 +32:43
149 67 Nils-Ingar Aadne Team BN Bank 3:06:06,3 +32:53
150 191 Aasmund Kjøllmoen Steien Tolga IL 3:06:20,5 +33:07
151 178 Espen Persen Lyn Ski 3:06:28,3 +33:15
152 103 Marcus Braathen NTNUI 3:06:47,7 +33:34
153 248 Vegard Kjøs Egge Øystre Slidre il 3:06:52,1 +33:39
154 63 Øyvind Røgenes Suldal il 3:06:54,0 +33:41
155 48 Ståle Fenstad Team Oslo Sportslager - Rustad IL 3:06:55,0 +33:42
156 199 Anders Sørensen Bækkelagets SK 3:06:58,4 +33:45
157 243 Jørgen Christoffer Myking Milslukern Sport 3:07:00,7 +33:47
158 105 Aleksander Ek Aktiv mot kreft 3:07:34,4 +34:21
159 170 Gustaf Niord Vreta somk 3:07:53,0 +34:40
160 116 Anders Sønsteby Flaagen Søndre Ål Sportsklubb 3:08:17,9 +35:05
161 174 Henning Halvorsen Offigstad Øyer-Tretten IF 3:08:26,9 +35:14
162 20 Bob Niemi Impola Team Serneke 3:08:30,9 +35:18
163 42 Robin Frost Team Forever Nordic 3:08:40,5 +35:27
164 98 Eirik Bjerregaard Krødsherad IL 3:08:41,6 +35:28
165 163 Jakob Meløy NTNUI 3:08:41,7 +35:28
166 114 Jon Gunnar Fjell Bjørn Myhre Sport 3:08:43,6 +35:30
167 195 Erling Viljugrein Stølen Team Parkettpartner 3:08:59,8 +35:46
168 212 Reinar Aaland Hornindal IL 3:09:00,8 +35:47
169 135 Ole Hulbak NTNUI 3:09:24,9 +36:12
170 300 Ola Nygård Snellingen   3:09:42,3 +36:29
171 54 Kjetil Tyrom Team Parkettpartner 3:10:18,7 +37:05
172 245 Erik Lippestad Thorstensen Aktiv mot kreft 3:10:43,5 +37:30
173 167 Knut Sindre Mølmen Konnerud IL Ski / Northern Eel 3:10:47,2 +37:34
174 183 Ivar Andre Ryttervold Åsen IL - Team Sportsmanden 3:11:09,0 +37:56
175 66 Magnus Bleken Team Mosetertoppen Skiline 3:11:18,8 +38:05
176 130 Kristoffer Hestetræet Lillehammer Skiklub 3:11:21,9 +38:09
177 59 Anders Kampenhøy Team Parkettpartner 3:11:24,0 +38:11
178 82 Espen Almlid Hamar Skiklubb 3:11:44,0 +38:31
179 173 Morten Nævestad LYN SKI Moseteråsen 3:12:07,2 +38:54
180 160 Ronnie Löf Högbo GIF 3:12:27,9 +39:15
181 55 Atle Smenes Team Oslo Sportslager - Rustad IL 3:12:28,7 +39:15
182 168 Jonas Nermoen Etnedal Skilag 3:12:30,7 +39:17
183 106 Ole Eirik Fuglehaug Ekrem Lillehammer Skiklub 3:12:31,2 +39:18
184 147 Anders Karlsen Nesodden 3:12:37,5 +39:24
185 229 Jørgen Stigen Fredrikstad Skiklubb / Team Craft Østfold 3:13:25,4 +40:12
186 155 Rudi Kristiansen OSI langrenn 3:13:53,5 +40:40
187 169 Fredrik L Nilsen Superski/Heming IL 3:13:59,1 +40:46
188 162 Johan Eirik Meland Markane IL 3:15:06,8 +41:53
189 214 Tony Bjørnbakken Skarnes IL 3:15:08,4 +41:55
190 231 Klaus Øiseth Team Milslukern/Driv trening 3:15:09,5 +41:56
191 126 Sondre Haneberg Oppegård IL 3:15:26,8 +42:14
192 140 Petter Ihlebæk Drøbak-Frogn IL 3:15:30,7 +42:17
193 104 Ragnar Crona Göteborgs Skidklubb 3:15:49,3 +42:36
194 120 Martin Gotting Ulricehamns IF 3:16:17,1 +43:04
195 143 Ulf Jansson Östervåla IF 3:16:21,3 +43:08
196 102 Lars Bovold Østby 3:17:27,0 +44:14
197 121 Ståle Grøthe Gjelleråsen IF 3:19:16,0 +46:03
198 239 Eivind Haakenstad Godli Milslukern Sport 3:20:49,7 +47:36
199 53 Florian Goebel xc-ski.de A/N Skimarathon Team 3:22:19,8 +49:06
200 179 Sondre Ramse Otra Il 3:22:35,8 +49:23
201 258 Lars Petter Furuheim Bryn Team Raske Gutter 3:23:05,0 +49:52
202 132 Espen Honganvik Holen Magnor UL 3:23:08,0 +49:55
203 107 Knut Beck Engebretsen Overtoppen / Bull Ski & Kajakk 3:23:28,6 +50:15
204 146 Johan Kanto Göteborgs Skidklubb 3:24:33,5 +51:20
205 246 Gaute Eriksen IL R.O.S. 3:25:21,5 +52:08
206 220 Lars Steinar Hefre Sport 1 Storgata 3:27:05,7 +53:52
207 234 Jonas Engebakken Nordbygda/Løten Ski 3:28:57,0 +55:44
208 124 Lars Gurandsrud Knipen Kneikelag 3:29:17,3 +56:04
209 61 Christoph Friedl xc-ski.de A/N Skimarathon Team 3:31:09,0 +57:56
210 142 Ola Raaum Jansen Spillum IL 3:35:53,2 +1:02:40
211 227 Carl Sjöstrand jbrink skiteam 3:38:46,9 +1:05:34
212 232 Kentaro Ishikawa Team Synnfjell 3:40:27,0 +1:07:14
213 233 Magnus Lian Aarrestad Sandnes IL 3:42:11,0 +1:08:58
214 197 Marius Svendsby Tistedalen-FL 3:47:21,4 +1:14:08
215 230 David Thorvik Kjelsås IL 3:47:32,5 +1:14:19
216 205 Johan Unneberg Tistedalen Fl 4:13:58,6 +1:40:45