Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2019 - Menn 40-44 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 16. mars 2019

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 40-44 år- Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 143 André Haugsbø Gaular IL 2:45:28,2 +0:00
2 277 Arne Christoffer Sand Milslukern Sport 2:51:50,4 +6:22
3 210 Bjørn Robstad Milslukern Sport/ Moelven IL 2:53:30,4 +8:02
4 121 Stig Morten Fakstad Vest-Torpa UL/Team Mosetertoppen SKILINE 2:55:54,3 +10:26
5 289 Valerii Petrov Jr   2:59:11,0 +13:43
6 253 Björn Wennblom XC STHLM 3:03:55,0 +18:27
7 678 Ole-Jacob Følling Røa IL/Team Milslukern - Driv Trening 3:04:02 +18:34
8 801 Florian Wohlwend LLC Zürich Doppelstock 3:05:26 +19:58
9 160 Klas Johansson Älvdalens IF SK 3:06:47,0 +21:19
10 123 Trond Finjord Alta if 3:06:53,2 +21:25
11 836 David Støre Bærum Vest Racing Team 3:07:00 +21:32
12 763 Ola Sisselberg Team Craft/ Team Tirsdagsintervallen 3:07:04 +21:36
13 1614 Toms Veits A2 3:07:57 +22:29
14 2107 Eirik Larsen Asker Skiklubb 3:08:57 +23:29
15 705 Kristoffer Jacobsen 2XU 3:09:16 +23:48
16 1580 Arild Skriden Skjåk IL 3:09:47 +24:20
17 845 Brynjar Skjærli Lillehammer Skiklub 3:09:51 +24:23
18 771 Anders Stenbrenden Milslukern Sport / Kluge / Kjekkas 3:09:59 +24:31
19 753 Oddbjørn Rundtom Lesjaskog IL 3:10:07 +24:39
20 825 Per Morten Hvattum Gran IL - RPI 3:10:16 +24:48
21 643 Espen Almlid Hamar skiklubb / Bane NOR 3:10:19 +24:51
22 1517 Gert Moen Vingrom IL 3:10:28 +25:00
23 2075 Kjetil Imbsen Nesodden IF 3:11:06 +25:38
24 787 Lars Thronsen Team Ulvang 3:11:19 +25:52
25 1375 Odd Egil Brobakk Støren Spkl 3:11:24 +25:56
26 2207 Janne Salonpää   3:11:54 +26:26
27 697 Håkon Hov Byåsen IL 3:12:01 +26:33
28 2101 Pål Asbjørn Kullerud   3:12:14 +26:47
29 1600 Vegard Sørumshagen Jevnaker IF ski 3:13:08 +27:40
30 1399 Ronny Feet Bjønndal Sporting Team 3:13:10 +27:43
31 1628 Hans Christian Byhring Nes Ski 3:13:33 +28:06
32 1559 Øystein Riise Lyn Ski/ Team Milslukern - Driv Trening 3:13:57 +28:29
33 150 Preben Hofstedt-Moe Sandefjord 3:14:29,0 +29:01
34 1535 Bjørn Egil Nordseth Snertingdal IF ski.Team Sportsmanden 3:17:07 +31:39
35 788 Peter Thunvall Föreningen Ikj Haninge 3:17:39 +32:11
36 1538 Thom - Arne Norheim Eidsvold Værks Skiklub 3:18:24 +32:57
37 1568 Kristoffer Røstad Fossum IF 3:18:35 +33:08
38 1387 Bendik Drevvatne Rustad IL 3:18:43 +33:16
39 2373 Thorkild Schrumpf Skarphedin 3:19:07 +33:40
40 1469 Jan Jevne Team Jevne / Nittedal Banquet Racers 3:19:31 +34:03
41 772 Ola Stenseth Byåsen IL 3:19:46 +34:18
42 1956 Bård Erland Amrud Ringebu/Fåvang skiklubb 3:19:49 +34:22
43 1636 Oldrich Soula Skiclub Borova Lada 3:20:09 +34:41
44 1633 Truls Paulsen Bærum Vest Racing Team 3:20:18 +34:51
45 1590 Svein Svanem Tingvoll 3:20:35 +35:07
45 1642 Leandersson Bengt   3:20:35 +35:07
47 751 Johnny Riise Hovdebygda IL 3:21:14 +35:47
48 1512 Trond Michelsen Lyn Ski 3:21:35 +36:08
49 2153 Øystein Myrland Vind IL 3:21:46 +36:19
50 1968 Syver Berg-Domås Brøttum IL 3:21:54 +36:26
51 2067 Joachim Hrasky Scanfiber BIL 3:22:08 +36:40
52 886 Alexander Hagen Soon Skiklubb 3:22:43 +37:15
53 2014 Christian Eriksen Bækkelaget sportsklub 3:22:59 +37:31
54 2367 Christian Lefdahl Lommedalen IL/Skanska Aktiv 3:23:01 +37:33
55 9121 Pavel Endrst Slavia Pojistova Team 3:23:04 +37:36
56 1488 Andreas Kvist IK Stern 3:23:06 +37:38
57 1618 Thomas Wergeland Fossum IF 3:23:08 +37:40
58 1366 Marius Bjørnstad Drøbak-Frogn IL / Sport 1 3:23:20 +37:52
59 1658 Fredrik Mohall Byåsen IL 3:23:30 +38:02
60 1566 Anders Rønnevig DNB RØA 3:23:37 +38:09
61 1448 Thomas Hestvik Fet Skiklubb 3:23:57 +38:29
62 1616 Alexander Vestre Øksfjord IL 3:24:36 +39:09
63 2325 Jan Inge Trontveit Bjørn Myhre Sport 3:24:38 +39:10
64 2583 Bård Erlend Hansen Haslum IL 3:24:48 +39:20
65 2689 Bjørn Moen Tynset 3:24:51 +39:23
66 1407 Stian Fosså Stavanger Skiklubb 3:25:15 +39:48
67 2028 Tobias Gehrke   3:25:22 +39:55
68 1491 Cato Larsen Brøttum IL/Eidsiva BIL 3:25:32 +40:05
69 2357 Jan Kristian Stensland Haugnæss Team Skiglider.no 3:26:07 +40:39
70 2120 Knut Magnus Ljåstad Hakadal IL 3:26:30 +41:02
71 1347 Nils-Erik Auråker Skiforeningen 3:26:37 +41:09
72 1984 Tor Ingar Botten   3:26:57 +41:30
73 2053 Søren Christoffer Helmen Lier Skiløberforening 3:27:04 +41:37
74 2338 Asbjørn Aas Danske Bank Private Banking 3:27:10 +41:42
75 1521 Vegard Mortensen Vasastakerne 3:27:12 +41:44
76 2257 Erling Thunæs SK Rye 3:27:20 +41:52
77 2744 Arne Rykhus Multiconsult BIL/Skiforeningen 3:27:23 +41:55
78 1554 Kjetil Pedersen Sand IL 3:27:43 +42:15
79 2068 Jürgen Huber Skiclub Villingen 3:27:48 +42:21
80 1420 Runar Gretland Hovdebygda IL 3:28:08 +42:40
81 2206 Hans Røragen Bærum Vest Racing Team / JM Norge 3:28:10 +42:42
82 2129 Amund Lundgaard Telenor Bil / Fossum IF 3:28:11 +42:43
83 2626 Andreas Johnsen Telenor / Team Tirsdagsintervallen 3:28:16 +42:48
84 2213 Simon Schär   3:28:37 +43:09
85 2376 Vegard Rynning Aasen Eidsvold Værks Skiklub 3:28:50 +43:22
86 3323 Vegard Steinsholt Årvoll IL / Klubb Idrettsklubb 3:29:06 +43:38
87 2896 Håvard Aass Gjøvik skiklubb 3:29:30 +44:02
88 2267 Øyvind Vada Støren Sportsklubb 3:29:57 +44:30
89 2110 Anders Lauritzen Rustad IL 3:30:13 +44:46
90 2157 Anders Månum   3:30:53 +45:26
91 2920 Kenneth Odden Norges Bank BIL 3:31:15 +45:47
92 2826 Ronny  Zehrmann schulz sportreisen 3:31:24 +45:56
93 2000 Atle Driveklepp Volda Turn og IL 3:31:27 +46:00
94 2007 Stian Eliassen Lyn Ski 3:31:29 +46:02
95 3765 Sverre Midlang Voss IL 3:31:45 +46:17
96 2557 Kim Finsrud Team Mosetertoppen SKILINE/Lillehammer Skiklub 3:32:08 +46:40
97 3244 Øystein Mårstøl Hovdebygda IL 3:32:18 +46:50
98 2238 Erik Strandli Rælingen Skiklubb / Foss Sport 3:32:25 +46:57
99 2381 Terje Lybekk Aurskog/Finstadbru 3:32:39 +47:11
100 1739 Daniel Palm Älvdalen IF skidor 3:32:46 +47:18
101 2080 Lars Erik Jevanord Handelsbanken / Hamar Skiklubb 3:32:47 +47:19
102 2306 Kristian Engeseth Team Milslukern - Driv Trening 3:33:02 +47:35
103 4990 Andrei Zakharov   3:33:12 +47:44
104 3283 Ole Marius Rosendal Skikameratene/Trøgstad Skiklubb 3:33:57 +48:29
105 2829 Knut Erik Østbøll Team Raske Gutter 3:33:59 +48:31
106 2361 Terje Vigdal Tryvann CK/Team Voksen 3:34:16 +48:48
107 2785 Sigurd Syrdal Gjensidige Sport 3:34:22 +48:54
108 2226 Petter Skåret Hamar Skiklubb 3:34:23 +48:55
109 4309 Stig Aksel Opgård Tverrelvdalen Il 3:34:25 +48:58
110 3333 Thomas Svensen Sløyfa 3:34:30 +49:02
111 2861 Øyvind Gaute Berg Stord IL 3:34:50 +49:23
112 2048 Rune Firing Haugberg Andebu IL 3:34:55 +49:28
113 2099 Sven Krohn Fossum IF 3:35:08 +49:40
114 3285 Reto Ruprecht RRT Nordic 3:35:24 +49:56
115 5314 Bjarte Hjorthaug Skedsmo Skiklubb 3:35:34 +50:06
116 2389 Daniel Berg Hestad   3:35:45 +50:17
117 2755 Duc Sébastien   3:35:51 +50:24
118 2804 Thomas Tronstad OBOS 3:35:53 +50:25
119 2003 Björn Eide Höegh Sport 3:35:59 +50:32
120 2753 Fridtjof Scheie IL KOLL - Handelshøyskolen BI 3:36:16 +50:49
121 2796 Pål-Andre Thorsby Fjordvangen racing Nesodden 3:36:17 +50:50
122 3197 Andreas Koiser Mariazellerland Classics 3:36:21 +50:54
123 1969 Mats Berglund Nacka Värmdö SK 3:36:26 +50:59
124 3387 Karel Kozisek PPL 3:36:55 +51:27
125 3344 Lars Erik Thorkildsen Gausdal skilag 3:37:01 +51:33
126 2609 Kjell-Arne Holmen Bergkameratene Ski 3:37:14 +51:46
127 3170 Tonny Holte If Sturla 3:37:21 +51:54
128 3943 Mattias Thoren If Ski team Skåne 3:37:46 +52:18
129 1663 Steinar Røe Skanska Aktiv 3:37:53 +52:25
130 2900 Ingar Kristiansen Søre Osen IL 3:38:31 +53:03
131 2690 Pål Erik Moen-Hansen Lørenskog cykleklubb 3:39:04 +53:36
132 3139 Christian Andrea Hassler   3:39:29 +54:01
133 3226 Vidar Lynghammar Hakadal IL 3:39:33 +54:05
134 2750 Bendik Andreas Sagsveen FFI BIL 3:39:47 +54:20
135 2119 Martin Ljønes Gjerdrum IL 3:40:08 +54:40
135 3103 Andreas Fleischer Milslukern Sport 3:40:08 +54:41
137 3463 Arvid Berge Vikøy IK 3:40:16 +54:48
138 3438 Espen Solheim   3:40:41 +55:13
139 2161 Hans Marius Nelson Svelvik IF 3:40:48 +55:20
139 3032 Kristoffer Andersen BK-Ski 3:40:48 +55:20
141 2908 Ole Jørgen Rød Equinor BIL 3:40:51 +55:23
142 9235 Jan Petter Mølmann   3:41:01 +55:33
143 5046 Nikolai Liapin   3:41:13 +55:45
144 3206 Øyvind Kvernhusengen Pelias Norsk Skadedyrkontroll 3:41:30 +56:02
145 3935 Christian Sola Holberg HEMING IL 3:41:31 +56:03
146 2249 Jon Søland   3:41:32 +56:04
147 3343 Øyvind Teigen Lom og Skjåk ski 3:41:48 +56:20
148 2841 Toni Kilpinen Kieri 3:42:22 +56:55
149 2704 Kristian Jr Nergården VESTRINGEN IL 3:42:26 +56:58
150 2809 Anders Underthun Nittedal Banquet Racers 3:42:31 +57:03
151 3863 Tom Berger Trondsen COYS 3:42:43 +57:15
152 3632 Tormod Evje Harestua IL 3:42:59 +57:32
153 3872 Per Anton Vatten Surnadal il 3:43:01 +57:34
154 3031 Øystein Alm Gran IL 3:43:24 +57:56
155 3260 Tor-Olav Nævestad Kjelsås 3:43:27 +58:00
156 3187 Joakim Kasbohm   3:44:09 +58:41
157 3381 Jostein Raknes Equinor BIL/Team Peiskos 3:44:19 +58:52
158 3458 Ove Morten Sveen Vestringen IL / Team Sport 1 Lillehammer 3:44:22 +58:54
159 9142 John Wilkie Nickel Plate Nordic 3:44:35 +59:07
160 2630 Ronny Junge-Larsen Lyn Ski/Danske Bank 3:44:56 +59:28
161 1461 Einar Idland Andebu IL 3:45:01 +59:33
162 2291 Stefan Thorsell XC Sthlm Ski Club 3:45:03 +59:36
163 1458 Anders Hübinette Sundbybergs IK 3:45:12 +59:44
164 3455 Jaroslav Kratochvil VODAK sport X-team 3:45:16 +59:48
165 2092 Kim Martin Kjeve   3:45:44 +1:00:16
166 3647 Helge Grenborgen Skiforeningen 3:45:45 +1:00:17
167 3445 Terje Solberg-Hansen Kjelsås IL 3:46:09 +1:00:41
168 4432 Stian Kvernsmyr Andebu IL 3:46:11 +1:00:44
169 2795 Ondrej Teplý Hisport Team 3:46:13 +1:00:46
170 3276 Magnus Tallaksen  Reiestad Molde Triple Crown 3:46:39 +1:01:11
171 3850 Erling Sundnes Team Chateau 3:46:54 +1:01:26
172 3231 Per Marum   3:47:19 +1:01:51
173 9173 Jan Dostálek ZdarBar Ski Team 3:48:08 +1:02:41
174 3042 Arno Bachaus Team 30+ 3:48:11 +1:02:43
175 2086 Tore Kanestrøm Orkdal il 3:48:17 +1:02:49
176 4924 Geir Skjolden Nes Ski 3:48:37 +1:03:09
177 3300 Tomas Sandvik Otterøy IL 3:48:50 +1:03:23
178 2940 Jørgen Juel Andersen LYN/FFSF 3:49:05 +1:03:38
179 2508 Tomas Berger Skikameratene 3:49:25 +1:03:58
180 3408 Stefan Myhrer Nord-Odal IL 3:49:40 +1:04:12
181 3444 Tommy Røsten Folldal IF 3:49:45 +1:04:17
182 3456 Petr Voldrich   3:50:00 +1:04:33
183 2578 Dag Gaute Gaasemyr OSI 3:50:02 +1:04:34
184 4893 Martin Opsal MjøsSki 3:50:24 +1:04:56
185 3440 Tomas Bonkerud Vasastakerne 3:50:32 +1:05:04
186 3168 Amund Holmsen Team Chateau 3:50:38 +1:05:10
187 5511 Jan Egil Utsigt Fet skiklubb 3:50:40 +1:05:12
188 3892 Christian Dahll Milslukern Sport 3:50:47 +1:05:19
189 7778 Marius Nakkeid Bingsfoss SK 3:50:58 +1:05:30
190 2937 Tom Christian Aasen Mjøndalen IF-Ski/ Team Midtlivskrisa i Lycra 3:51:08 +1:05:40
191 2623 Dag Jevne Team Jevne 3:51:21 +1:05:54
192 3851 Marius Svanevik Team Svanevik 3:51:44 +1:06:16
193 4786 Anders Hjertum   3:51:45 +1:06:17
194 4801 Jan Jiran ABND ski team 3:52:01 +1:06:33
195 2651 Ivo Kravacek OSTEN 3:52:08 +1:06:40
196 3163 Yrian Hjelseth Team 6847 3:52:14 +1:06:46
197 3646 Alexander Granheim Joh-Birken-Team 3:52:20 +1:06:53
198 2390 Kjell-Inge Engevik Stord IL 3:52:31 +1:07:03
199 4376 Jos Theisens   3:52:50 +1:07:22
200 3174 Einar Marius Haaverstad Aker Solutions 3:53:27 +1:08:00
201 3877 Gustav Vaaje-Kolstad Ås IL 3:53:46 +1:08:18
202 2802 Martin Smestad Torp Østbygda IL 3:54:14 +1:08:46
203 3625 Sondre Engell Bouvet Sandvika 3:54:30 +1:09:02
204 3594 Kristian Brevik ViaNova BIL 3:54:44 +1:09:17
205 8187 Daniele  Compagnoni Livigno 3:54:45 +1:09:17
206 5100 Ivar Stubkjær Nittedal / AXA 3:54:49 +1:09:21
207 3471 Mads Blomfeldt Bøler IF Friidrett 3:55:03 +1:09:36
208 4772 Geir Normann Hansen Acando 3:55:22 +1:09:54
209 3427 Kjartan Mjøsund   3:55:30 +1:10:02
209 5003 Fredrik Borg Mnemonic Bil 3:55:30 +1:10:02
211 3410 Andreas Garder Olsen Kvernhuset BIL Fredrikstad 3:55:48 +1:10:20
212 5092 Kenneth Nordseth Devinco AS 3:56:17 +1:10:50
213 3677 Torgeir Holt   3:57:31 +1:12:03
214 11358 Freddy Knutrud VESTRINGEN IL 3:57:49 +1:12:21
215 3938 Roy Lachica Norstat 3:57:54 +1:12:26
216 5065 Anders Olsen Gbs 3:58:27 +1:12:59
217 4800 Espen Jensen Raufoss Langrenn - Laje 3:58:32 +1:13:05
218 7264 Andreas Tinglum SK Rye 3:58:37 +1:13:10
219 3932 Hallgeir Grønvold Åsmarka IL 3:58:44 +1:13:17
220 3199 Kenneth Kongsvold IL TRY 3:58:45 +1:13:17
221 3077 Alessandro Carcano passo dopo passo 3:58:51 +1:13:23
222 3804 Jarkko Rajala Massahiihtäjät 3:58:54 +1:13:26
223 5318 Tor Holmgren Avinor BIL / Raumnes & Årnes 3:59:18 +1:13:50
224 4450 Kristian Tollan Seiersten Dbr XC 4:00:05 +1:14:37
225 5261 Knut Harald Flesvik Feiring IL 4:00:07 +1:14:39
226 5000 Erik Aamann Team Aamann 4:00:41 +1:15:13
227 5614 Steffen Vangen Vangen & Plotz 4:01:01 +1:15:33
228 6670 Rune Kværndal SpareBank1 Østlandet BIL 4:01:02 +1:15:34
229 4297 Jouni Nissinen   4:01:14 +1:15:46
229 3473 Patrick Eriksen   4:01:14 +1:15:46
231 4332 Trond Harald Sand Brøttum IL/Team ParkettPartner 4:01:26 +1:15:58
232 4230 Vebjørn Jentoft   4:01:30 +1:16:03
233 4242 Knut Magne Kolstadbråten Blilie 4:02:00 +1:16:32
234 4862 Aleksei Mersadykov SF Vershina 4:02:09 +1:16:42
235 3239 David Musil Slovan Praha Zdravotnik 4:02:27 +1:16:59
236 4885 Helge Nysted Vestre Trysil IL 4:02:48 +1:17:20
237 4167 Eivind Engh SSK / Nordre Eidsvoll IL 4:02:58 +1:17:31
238 3875 Bertrand Vial   4:03:35 +1:18:07
239 4226 Lars Gunnar Indreiten NTNU BIL 4:03:40 +1:18:13
240 4184 Øystein Gjermundnes Nidelv IL 4:05:12 +1:19:44
241 9546 Øivind Gammelmo Svea skilag 4:05:22 +1:19:55
242 2366 Yann Beucler   4:06:01 +1:20:33
243 3736 Espen Laudal Team MHJO 4:06:03 +1:20:35
244 4523 Gjermund Sørstad Lierposten/Treningspartner.no 4:06:10 +1:20:42
244 3912 Geir Flåta AF Gruppen 4:06:10 +1:20:43
246 5005 Håkon Hansen Gjelleråsen 4:06:53 +1:21:25
247 4271 Hans Erik Lund Østbygda IL 4:07:08 +1:21:41
248 4322 Tommy Ranum Sturla ski 4:07:35 +1:22:07
249 4983 Inge Virum Molde Triple Crown 4:07:36 +1:22:08
250 4802 Václav Jiran   4:07:41 +1:22:14
251 5581 Peter Reithofer-Kainz Langlauf Mürztal 4:08:42 +1:23:14
252 2945 Ingus Krumins A2 4:08:48 +1:23:20
253 4180 Bård Erlend Galåen Forsvarsmateriell BIL 4:09:11 +1:23:44
254 4145 Lars Petter Brovold Fredrikstad Fotballklubb 4:09:22 +1:23:54
255 4797 Andre Bjerke Haakonsen Nordea Active 4:09:35 +1:24:08
256 4227 Kjetil Jacobsen Skiforeningen 4:09:52 +1:24:25
257 5259 Tor Fjørkenstad Totenåsen Løp 4:09:55 +1:24:27
258 9180 Teemu Nyholm   4:10:13 +1:24:45
259 3926 Dag Birger Solberg Equinor BIL/Stavanger Skiklubb 4:10:14 +1:24:46
260 3879 Bjørge Westereng Ås IL 4:10:41 +1:25:13
260 6273 Gabriele Alippi SCI CLUB ALTA VALTELLINA 4:10:41 +1:25:13
262 3910 Daniel Eriksson Roslagsbro IF 4:11:22 +1:25:55
263 4915 Haakon Olav Sato Røa/ FMA 4:11:29 +1:26:01
264 5495 Antti Saalasti www.saalasti.net 4:11:42 +1:26:15
265 4370 Trygve Johannes Lereim Sævareid Skiforeningen/UIOBIL 4:12:13 +1:26:45
266 4790 Øystein Holene   4:13:49 +1:28:21
267 5277 Ole Thomas Goderstad Lillehammer skiklubb 4:14:05 +1:28:37
268 5439 Tormod Riple Team Chateau 4:14:27 +1:28:59
269 4695 Bjørn Brynhildsvoll Hamar skiklubb /Sparebank 1 Østlandet 4:15:00 +1:29:32
270 2096 Marek Korzan Jaworze XC 4:15:13 +1:29:46
271 6025 Thomas Trøbråten Nord Odal IL 4:15:37 +1:30:10
272 4173 Halvor Johannes Finstad Ottestad IL 4:15:38 +1:30:10
273 3294 Bjørn Steffen Sagmoen Strandbygda il 4:15:48 +1:30:20
274 5384 Alf Emil Løvgren Sturla 4:16:03 +1:30:35
275 11454 Janis Duberis SSK BEBRA 4:16:05 +1:30:37
276 3149 Robert Havlík Jablonec nad Nisou 4:16:42 +1:31:14
277 5820 Jaanus Grigorovitš Team 30+ 4:17:42 +1:32:14
278 9203 Magnus Esberg   4:18:19 +1:32:51
279 5960 Espen Heiberg Rasch Forsvaret 4:18:21 +1:32:53
280 10321 Svein Roger  Kaspersen Kirkenes og Omegn Skiklubb 4:18:31 +1:33:03
281 6078 Martin Rabinak Borová Lada 4:18:37 +1:33:09
282 5342 Jarle Jørgensen Trøsken IL/ FIF 4:18:40 +1:33:13
283 4419 Marek Fíla Slavia Pojistovna Team 4:18:51 +1:33:23
284 6029 Stig Uthushagen Aktiv mot kreft 4:18:53 +1:33:25
285 6610 Stig Bertheussen sortland & omeng skiklubb 4:18:57 +1:33:30
286 4421 Stepan Kroupa Cafe racers 4:19:26 +1:33:59
287 4205 Håvard Harstad   4:19:27 +1:33:59
288 9659 Matti Kangasniemi Espoon kunto 4:19:39 +1:34:12
289 10692 Tommy Sortåsløkken   4:20:11 +1:34:43
290 7798 Christian Nordheim Sortland & Omegn Skiklubb 4:20:35 +1:35:07
291 6474 Olli Niemi Sattuu se 4:21:04 +1:35:36
292 4405 Per-Johan Aalerud Joh-Birken-Team 4:21:22 +1:35:54
293 4765 Kay Gyltnes Fjell Skilag 4:21:24 +1:35:56
294 6069 Franz Dellinger   4:22:04 +1:36:36
295 5273 Leo Gervacio Leo frisør 4:22:12 +1:36:44
296 5607 Tom Arvid Chutko Østbye & Sletmoen AS 4:22:24 +1:36:57
297 5881 Geir Ellila Jørgensen Stokke il 4:23:09 +1:37:41
298 5749 Nils Anmarkrud Bergaust TSOski 4:23:28 +1:38:00
299 6560 Fredrik Sundberg   4:23:37 +1:38:10
300 4112 Magne Almås Forsvaret 4:24:01 +1:38:33
301 6553 Roy Storli Team Storli 4:24:03 +1:38:35
302 5317 Roger Holm   4:24:29 +1:39:01
303 5335 Lasse Johansen Autoservice Moss AS 4:24:51 +1:39:23
304 4229 Jomar Jentoft   4:25:37 +1:40:10
305 5569 Petr Hajek   4:25:42 +1:40:14
306 5463 Stian Skau   4:25:54 +1:40:26
307 10738 Vegar Bakken-Løvaas   4:26:11 +1:40:43
308 7750 Espen Mathisen Sarpsborg sykleklubb 4:26:21 +1:40:54
309 5869 Kieren Jaratt RAF Nordic 4:26:25 +1:40:57
310 5074 Lars Inge Fløtlien Ring IL 4:26:43 +1:41:15
311 5580 Dag Refsnes Otra Il 4:27:03 +1:41:35
312 6644 Runar Solberg Statnett SBIL 4:27:31 +1:42:03
313 6385 Allan Hjorth Jørgensen Gol Il / Asplan Viak 4:27:57 +1:42:29
314 5815 Amund Gillebo Sørum IL 4:27:58 +1:42:30
315 6943 Marc Galvin AXCS 4:28:07 +1:42:39
316 11736 Aimo Raudsepp   4:28:29 +1:43:01
317 8367 Bjarne Kalleli SpareBank 1 Østlandet BIL 4:28:33 +1:43:05
318 5803 Vegard Fjeldheim   4:28:40 +1:43:12
319 10480 Roman Schlosser SC Kandel 4:28:54 +1:43:26
320 6428 Eirik Bådsvik Hamre Korsen Eina Sportsklubb 4:29:31 +1:44:03
321 7026 Christian Jacobsen   4:30:14 +1:44:46
322 5927 Glenn Mikkelsen Mesnali Skilag 4:30:24 +1:44:56
323 4913 Jan-Even Sandal Sykkylven IL/Tøyen SK 4:30:36 +1:45:08
324 5336 Rollef Johansen Team Fellor 4:30:39 +1:45:12
325 8816 Torgeir Guttormsen   4:31:27 +1:45:59
326 4652 Ander Adel Team 30+ 4:31:32 +1:46:05
327 5460 Trond Simensen Miljødirektoratet B.I.L 4:31:39 +1:46:11
328 7124 Magnus Myrset Gjerdrum IK 4:31:43 +1:46:15
329 5868 Fredrik Rønning Iversen   4:31:54 +1:46:26
330 7024 Tommy Jensen Indreflø Kefirkameratane 4:33:22 +1:47:55
331 6493 Stefan Pfefferle Skiclub Saxonia Dresden 4:34:43 +1:49:15
332 5579 Øystein Bach Ramstad Stjørdals-Blink 4:35:04 +1:49:36
333 7033 Torger Magnus Jonasen Lite feste og dårlig glid 4:35:15 +1:49:47
334 8296 Ronny Hatterud Eidsiva BIL 4:35:45 +1:50:17
335 8065 Erik Fostervoll Scandic Hotels 4:35:47 +1:50:19
336 7251 Børge Takvam   4:36:14 +1:50:47
337 5835 Tom Martin Hartviksen CK Elverum 4:36:36 +1:51:08
338 7694 Trond Kjersem Tomrefjord IL 4:36:38 +1:51:10
339 6073 Frantisek Havlicek Rübezahl SKI 4:37:57 +1:52:30
340 10609 Adam Goleatsen Wille NSP 4:39:22 +1:53:54
341 9929 Jan-Erik Tangen Moss CK 4:40:12 +1:54:44
342 6489 Robin Næss Sortland & Omegn Skiklubb 4:40:47 +1:55:19
343 7442 Yngvar Korneliussen   4:42:35 +1:57:08
344 7059 John Ivar Klever   4:43:00 +1:57:32
345 7277 Richard  Vail RAF Nordic 4:43:09 +1:57:41
346 6421 Ulf Karlsson Böda IK 4:43:18 +1:57:50
347 7698 Erlend Kleiven Milslukern Sport 4:43:22 +1:57:54
347 6945 Martin Germann   4:43:22 +1:57:54
349 6566 Gjøran Sæther   4:44:49 +1:59:22
350 11417 Konstantin Bordukov SF Vershina 4:45:01 +1:59:33
351 7356 Geir Andreas Joner Lovisenberg BIL 4:45:56 +2:00:28
352 6444 Tino Lietsch schulz sportreisen 4:46:38 +2:01:10
353 6507 Geir Ringstad   4:47:35 +2:02:07
354 10295 Jyrki Isomäki TyPy 4:47:45 +2:02:17
355 11886 Geir Aa. Willadsen   4:48:05 +2:02:38
356 5362 Jens-Ivar Langfeldt Mysen IF 4:48:18 +2:02:50
357 7389 Fredrik Poulsen HELP forsikring 4:48:32 +2:03:05
358 6036 Per Christian Villanger Ask friidrett 4:49:44 +2:04:16
359 5902 Håkon Lerberg   4:49:46 +2:04:18
360 6277 Christian Bevolden  Andersen Mastersport.no 4:50:26 +2:04:58
361 10822 Eivind Eidslott Lyn Ski 4:50:42 +2:05:15
362 10781 Mads Brenden Dovreskogen IL 4:51:12 +2:05:44
363 10015 Josef Pongratz   4:51:25 +2:05:58
364 6556 Steffen Strømmen Strømmen Bilformidling AS 4:51:40 +2:06:12
365 6931 Bjørn Forberg Statnett BIL 4:52:10 +2:06:42
366 7089 Lars Ludvigsen   4:52:19 +2:06:51
367 9511 Anders Viken spenst halden 4:53:53 +2:08:25
368 9713 Andrey Lushnikov   4:54:05 +2:08:37
369 7432 Vidar Paulsen Gausdal skilag 4:54:24 +2:08:56
370 11637 David Leitermann   4:54:57 +2:09:30
371 7924 Ole Kristian Thoresen   4:55:32 +2:10:04
372 7695 Espen Kjærnli Angvik IL 4:55:51 +2:10:23
373 9438 Jørn Berge   4:56:14 +2:10:46
374 7123 Arne Müller   4:56:16 +2:10:48
375 7680 Petr Kaderavek OK99 4:56:47 +2:11:20
376 8138 Daniel Barmettler   4:56:55 +2:11:27
377 7034 Arno Jong De   4:57:46 +2:12:18
378 7900 Ole Johan Stokstad   4:57:47 +2:12:20
379 6606 Jiri Hlousek   4:58:02 +2:12:34
380 6394 Göran  Hübinette Storvreta IK 4:58:15 +2:12:47
380 6465 Martin  Muur Estonia 4:58:15 +2:12:47
382 7090 Lars Petter Lund Spenncon Rail AS 4:58:33 +2:13:06
383 6655 Thomas Tollefsen Svelvik IF 4:58:51 +2:13:23
384 10067 LOMET Alexandre Isa et Alex 4:59:09 +2:13:41
385 7249 Svenn Erik Sørum Telenor BIL 4:59:38 +2:14:11
386 7053 Thomas Kjelland Veien Tilbake 5:00:27 +2:14:59
386 8040 Pavel Sokol   5:00:27 +2:15:00
388 9983 Alessio Berlese Sci Club Montebelluna 5:01:02 +2:15:34
389 6293 Peter Berg-Olsen Team Blåvegen Langløp 5:01:58 +2:16:30
390 8405 Christophe  Guillard Nokia BIL 5:02:07 +2:16:39
391 7104 Aaron McParlan   5:02:30 +2:17:03
392 11859 Nils Christian Utheim   5:02:48 +2:17:20
393 10365 Morten Johansen   5:02:58 +2:17:30
394 7853 Jon Nikolai Rønningen   5:03:29 +2:18:02
395 8748 Anders Bøjstrup   5:03:38 +2:18:10
396 11696 Erlend Nygård Sørumsand IF 5:05:02 +2:19:34
397 8401 Anders Lauritsen   5:05:06 +2:19:39
398 7496 Martin Blomberg Team Guided Heroes 5:05:21 +2:19:53
399 7304 Sigurd Wirstad KOLL Forsvarsbygg 5:05:58 +2:20:30
400 7754 Alexander  Meininger   5:06:01 +2:20:33
401 10459 Jan-Trygve L Riise SOBIL - Stor-Oslo Eiendom 5:06:42 +2:21:14
402 6822 Ånon Ausland Gjerstad IL 5:07:07 +2:21:40
403 11876 Peeter Voovere   5:08:16 +2:22:48
404 6851 Ketil Bjørkvik Ranheim Skiklubb TMHNO 5:08:17 +2:22:49
405 7697 Anders Kjørup   5:08:30 +2:23:02
406 6862 Øystein Brenna Søppelskuret 5:08:42 +2:23:14
407 11349 Nicholas Moss   5:08:48 +2:23:21
408 9860 Vegar Sandås Enebakk 5:09:33 +2:24:05
409 8053 Andreas Olsson IF Thor 5:09:36 +2:24:08
410 8546 Simone Silvestri Livigno 5:09:52 +2:24:25
411 9668 Stig Jørgensen Team Welhaven 5:10:13 +2:24:46
412 7931 Markus Tod Mariazellerland Classics 5:10:21 +2:24:54
413 9796 Kaupo Ots Tamsalu AO ski club 5:10:40 +2:25:12
414 7963 Niko Wirgentius Piegowki Trojmiasto 5:10:52 +2:25:24
415 9542 Erik Faraasen spenst halden 5:11:08 +2:25:40
416 10779 Bo Bregenhof   5:13:49 +2:28:21
417 6067 Morten Bjerke Andersen RS BIL 5:14:18 +2:28:50
418 9937 Roy Tidemann Ekne IL 5:14:53 +2:29:25
419 6520 Oskar Åsmund Sandanger Hydro BIL 5:15:12 +2:29:44
420 6527 Franz Schnider arento-sportteam 5:15:45 +2:30:17
421 6932 Kent-Andre Fordelsen   5:16:56 +2:31:28
422 2010 Bård Espeland   5:17:28 +2:32:00
423 8702 Tapio Karppi Massahiihtäjät 5:17:43 +2:32:16
424 7152 Knut-Håvard Olsen Sortland og Omegn Skiklubb 5:18:43 +2:33:15
425 11410 Kristian Sørlie   5:19:31 +2:34:03
426 6668 Per Christian Mabro Veien Tilbake 5:20:06 +2:34:38
427 8001 Chris Lawn Blackhawk Ski Club 5:20:29 +2:35:01
428 11808 Kjell Andreas Steinstad   5:21:44 +2:36:16
429 6962 Kai Arne Halvorsen PWC Bil 5:21:58 +2:36:30
430 7361 Frode Laksholm Bjørn Myhre Sport 5:22:13 +2:36:45
431 6909 Erik Erici Linköpings skidklubb 5:23:03 +2:37:35
432 9112 Georg Axer Skisportverein Erfurt 02 5:23:13 +2:37:46
433 11171 Ole Jørgen Sæther Macho Trimmen 5:23:46 +2:38:18
434 7456 Geir Brønmo   5:25:17 +2:39:50
435 7337 Claudius Soukup Skiclub Saxonia Dresden-Germany 5:25:28 +2:40:00
436 7267 Harald Tolleshaug Norges Banks Idrettslag 5:25:37 +2:40:09
437 7751 Pål Mathisen   5:25:40 +2:40:13
438 7916 Olav R. Søbakk Midtlivskrise i lycra/ Aktiv mot kreft 5:25:53 +2:40:26
439 6919 Asbjørn Finstad Konnerud IL 5:26:01 +2:40:33
440 10720 Tobias  Andersson falköpings aik 5:27:53 +2:42:25
441 7086 Terje Linnerud Talentenes Bakgård 5:28:56 +2:43:29
442 8380 Kåre Andreas Knudsen Talentenes Bakgård 5:29:12 +2:43:45
443 10920 Mark Hulsbergen   5:29:14 +2:43:46
444 11923 Gaute Skolby   5:29:35 +2:44:07
445 10627 Kaido Polt Karusport 5:30:14 +2:44:46
446 9997 Kai Thomas Sagdal Egeberg OSL BIL / Skedsmo Skiklubb 5:31:34 +2:46:06
447 10201 Nikolai Frant   5:32:09 +2:46:41
448 8199 Kristian Digranes Midtlivskrise i Lycra 5:32:42 +2:47:14
449 8036 Njål Sigve Rognehaug IL TRY 5:35:30 +2:50:03
450 11153 Erik Lilletvedt Strøm Arvid Nordquist 5:35:55 +2:50:28
451 8316 Børge Herefoss Peab 5:38:13 +2:52:45
452 8608 Magnus Thorén   5:38:19 +2:52:51
453 10572 Øystein Tveter Skanska Aktiv 5:39:54 +2:54:26
454 8360 Thor Arne Johansen Sula sk 5:40:33 +2:55:05
455 8757 Espen Bakken Lyn Ski 5:40:52 +2:55:24
456 7947 Sindre Vangen Sparebank 1 Lom og Skjåk 5:41:17 +2:55:49
457 11262 Lars Endre Aas IFK Umeå 5:41:23 +2:55:55
458 9945 Mads Lund Undén   5:41:59 +2:56:31
459 7578 Michael Frøkov Holte Ski 5:42:02 +2:56:34
460 8719 Phi Hong   5:42:58 +2:57:31
461 8759 Lars Kristian Rørdam GK Inneklima 5:43:39 +2:58:12
461 11970 Veiko Varik Sporttravel 5:43:39 +2:58:12
463 7180 Morten Ryen Heggedal IL 5:44:02 +2:58:34
464 10289 Kjetil  Hulsund Trønder Lyn 5:45:12 +2:59:44
465 10071 Erik Andersen   5:46:48 +3:01:20
466 7804 Bjørnar Olsen Kirkens bymisjon 5:48:08 +3:02:40
467 11644 Morten Lindstad Forsvarsbygg 5:48:14 +3:02:46
468 8800 Kenneth Fagerheim   5:49:03 +3:03:35
469 8737 Paul Valle Norsk Tipping BIL 5:49:23 +3:03:55
470 7614 Rune Haug Frosta Il 5:50:14 +3:04:47
471 11759 Joachim Rønaas Team Midlivskrise i lycra 5:51:29 +3:06:01
472 10600 Per Løken Walmsness Forsvaret 5:53:20 +3:07:52
473 10376 Thomas Lybeck Søre Ål IL 5:54:23 +3:08:55
474 8066 Martin Glajch ChaBrusici 5:54:29 +3:09:01
475 11971 Roland Westerlund   5:54:30 +3:09:02
476 7610 Joakim H. Halle Team PO 5:54:36 +3:09:08
477 8427 Gøran Marthinussen   5:55:00 +3:09:33
478 7521 Erland Danielsen Fram IL 5:55:23 +3:09:56
479 7174 Bjørn Rune Rindal Sparebank1 Ringerike Hadeland 5:56:41 +3:11:13
480 10944 Emil Fannike Kiær   5:56:46 +3:11:18
481 8898 Ramun Ratti Engadin Skimarathon & La Diagonela 5:57:46 +3:12:18
482 11604 Per Juel   5:58:03 +3:12:35
483 10437 Jonas Pettersson IK Stern 5:58:43 +3:13:16
484 7184 Stian Rønnekleiv Flora Ck 6:00:19 +3:14:52
485 9908 Jostein Strømnes   6:02:59 +3:17:32
486 10399 Rune Moberg   6:04:43 +3:19:15
487 10736 Ole Kristian Bakkene Team Midtlivskrise i lycra 6:09:18 +3:23:50
488 11209 Geir Vatnøy Team Vatnøy 6:09:42 +3:24:14
489 7934 Øyvind Torp   6:13:24 +3:27:56
490 9567 Kalin Tanev SIX 6:14:07 +3:28:39
491 8176 Lars Jørgen Brynildsen   6:14:35 +3:29:08
492 9718 Pål Løvdahl Driv 6:14:47 +3:29:19
493 9568 Odd Groth   6:15:08 +3:29:41
494 9189 Øystein Helle   6:16:43 +3:31:15
495 11706 Olav Kjetil Opheim   6:17:27 +3:32:00
496 11471 Joar N. Engzelius   6:18:46 +3:33:19
497 8834 Håkon Andre Jensen Nets Active/Eidsvoll Verk Skiklubb 6:18:59 +3:33:31
498 9986 Gudleik Kalsnes Jørstad   6:20:38 +3:35:10
499 9801 Erik Braarød Paulsen   6:20:40 +3:35:12
500 8553 Helge Skotheim DNB KR 6:20:50 +3:35:22
501 8879 Clas Ove Nygård Team Kardemommeby 6:20:52 +3:35:24
502 9014 Marcin Wladyslaw Musial   6:21:44 +3:36:16
503 10145 Carlos Carvalho Gjerdrum IL 6:22:29 +3:37:02
504 11614 Richard Kjellvik   6:23:37 +3:38:09
505 8423 Glenn Madsen   6:24:15 +3:38:47
506 11204 Magne Valen   6:27:54 +3:42:26
507 8301 Sverre Robert Haugsdal Forsvaret 6:27:55 +3:42:27
508 11984 Stig Jarnes   6:28:50 +3:43:22
509 10773 Stian Borthen   6:30:01 +3:44:33
510 10925 Ulf Håkan Høgberg Team Brosme 6:30:05 +3:44:37
511 7821 Julien Pigere   6:31:36 +3:46:08
511 11337 Are Shin Kleven   6:31:36 +3:46:09
513 9514 Kjetil Ekerbakke Valdres Brann og Redning / CK Valdres / Øystre Slidre IL 6:32:12 +3:46:45
514 8646 Hans Jørgen Weel DnB 6:33:59 +3:48:32
515 10645 Eivind Volder  Rutle   6:35:24 +3:49:56
516 10608 Stian  Wiik   6:37:35 +3:52:08
517 8708 Marek  Moliš Jestetka team 6:38:58 +3:53:30
518 11205 Mark van der Laan   6:39:00 +3:53:32
519 9529 Erik Fjellanger Schmidt Bakkekravlerne 6:40:25 +3:54:57
520 10853 Eirik Werner Frøytlog   6:41:16 +3:55:49
521 9507 Edward Dye RAF Nordic 6:41:45 +3:56:17
522 10570 Håkon Skjeldal Tveten STATNETT 6:45:38 +4:00:10
523 11623 David Krejza   6:46:45 +4:01:17
524 11379 Kim André Andreassen Team Andreassen 6:48:28 +4:03:00
525 10675 Raymond Smith Skanska Aktiv 6:48:46 +4:03:18
526 9943 Jørn Tore  Tveter Team Lunna 6:50:11 +4:04:44
527 11702 Kjetil Olsen Team Trippel Meny Stavern 6:56:41 +4:11:13
528 9573 Richard Grønlie Veien Tilbake 7:00:17 +4:14:50
529 10622 Christian Aanvik Veien Tilbake 7:02:13 +4:16:45
530 8867 Søren Mikkelsen   7:02:29 +4:17:01
531 11591 Morten Fischer Jensen   7:03:46 +4:18:18
532 8714 Frode Sæbønes Kirkens bymisjon Drammen 7:04:35 +4:19:07
533 11597 Kjartan Johnsen   7:07:30 +4:22:02
534 11705 Kjetil Strand Ommedal   7:10:13 +4:24:45
535 9601 Thomas Hauglund Eidsvoll Sykkelklubb 7:12:04 +4:26:36
536 10793 Loic Chereau SAMM 7:13:05 +4:27:37
537 9556 Vladimir Goncalves   7:14:08 +4:28:40
538 8983 Martin Myssen   7:15:08 +4:29:40
539 9805 Sigurd Jeppsson Pedersen   7:21:52 +4:36:25
540 11723 Daniel  Pescatore   7:23:40 +4:38:12
541 11825 Frederik Svitzer   7:29:56 +4:44:29
542 11896 Jørgen Østervold   7:33:13 +4:47:45
543 8660 Arnt Johan Østrem Sunndal 7:40:20 +4:54:53
544 11476 Thomas Eriksen Team Trippel Meny Stavern 7:44:11 +4:58:43
545 10366 Patrick  Martino   7:44:27 +4:59:00
546 10836 Johan Faber   7:45:23 +4:59:56
547 9926 Henrik Sørlundsengen   7:46:02 +5:00:34
548 11548 Jan Tore Haugen   7:57:42 +5:12:14
549 10039 Åsmund Rognerud Ravn 8:20:00 +5:34:32