Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2019 - Menn 45-49 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 16. mars 2019

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 45-49 år- Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 4 Anders Aukland Team Ragde Eiendom 2:30:20,2 +0:00
2 21 Stanislav Rezac Slavia Pojistovna Team 2:31:40,0 +1:20
3 33 Jörgen Brink JBrink Ski Team 2:35:55,9 +5:36
4 96 Audun Bakk Melhus IL 2:47:24,7 +17:04
5 122 Jörgen Fherm IK Högaborgs Atleter 2:52:39,5 +22:19
6 188 Ronnie Löf Högbo GIF 2:53:15,1 +22:55
7 56 Florian Goebel   2:55:52,1 +25:32
8 110 Birger Andreas Bråthen Magnor UL 2:56:51,7 +26:31
9 234 Gøran Syversen Harestua IL 2:57:29,1 +27:09
10 295 Ragnar Crona   2:57:29,7 +27:09
11 148 Anders Hevrøy Team Milslukern - DrivTrening - Ringkollen Skiklubb 2:58:15,5 +27:55
12 250 Øyvind Viken Team Parkettpartner Åsmarka il 2:58:29,2 +28:09
13 124 Ulf Erik Forsbakk Driv IL / Team Milslukern - Driv Trening 2:58:44,8 +28:25
14 296 Helge Brandsdal Osterøy IL 3:01:52,5 +31:32
15 168 Ole Petter Kjerkreit   3:02:59,5 +32:39
16 676 Clemet Fougner Team Milslukern- Driv Trening/ SK Rye 3:03:00 +32:40
16 695 John Arne Holtet Magnor U.L 3:03:00 +32:41
18 263 Klaus Øiseth Team Milslukern-Driv Trening 3:04:14,9 +33:55
19 656 Ulf Brenna DNB/IL Try 3:04:30 +34:10
20 1385 Sergei Degtiarev   3:05:49 +35:30
21 844 Bjørnar Onsum Åsmarka I.L 3:06:38 +36:19
22 648 Eirik Asp Team Milslukern - Driv Trening 3:06:53 +36:33
23 804 Patrick Åserud Skiforeningen 3:07:03 +36:43
24 1353 Lars Berghagen ÅDAL IL 3:07:53 +37:34
25 1480 Frode Garberg Kavli Bærum kommune / Jutul 3:08:18 +37:58
26 703 Bent Inglingstad Tollernes IL 3:08:50 +38:30
27 779 Øystein Sæther Luftkrigsskolen / IL Skauga 3:09:32 +39:12
27 852 Helge Kolstad   3:09:32 +39:13
29 813 Arild Hagesveen Team Milslukern/Driv trening 3:09:40 +39:20
30 710 Vegar Jøranli   3:10:21 +40:01
31 841 Kjetil Engelstad Ringkollen ski 3:11:06 +40:47
32 219 Jo Simen Skog Stovnerkameratene / Team Anthon 3:11:14,3 +40:54
33 770 Haakon Solheim Rustad IL 3:11:17 +40:58
34 1350 Roger Bakkestuen Brøttum IL 3:11:52 +41:33
35 803 Anders Aalberg Lillehammer skiklubb/ Team Mosetertoppen Skiline 3:12:06 +41:46
36 1660 Espen Nyland Ottestad / Kluge 3:12:31 +42:11
37 767 Frode Smevik Byåsen IL 3:12:43 +42:23
38 752 Bjørn Risebrobakken Eidsvold Værks Skiklub/Intersport Kløfta 3:13:03 +42:43
39 1679 Alar Savastver Sporttravel 3:13:10 +42:50
40 745 Per Christian Pettersen Moss Skiklubb/Team Fokus ski 3:13:44 +43:24
41 1397 Vidar Evensen Strømmen og Lillestrøm Skiklub 3:14:06 +43:46
42 1507 Lars Even Markerud Lismarka Skilag TeamSport1Lillehammer 3:14:19 +43:59
43 691 Lars Atle Holm Driv IL 3:14:30 +44:10
44 850 Torgeir Haug Lisleherad IL Ski 3:14:33 +44:13
45 1478 Jørgen Kaspersen OPIL 3:14:44 +44:24
46 140 Björn Haring XC STHLM 3:14:45,4 +44:25
47 1351 Geir Belsvik Team Mosetertoppen Skiline 3:15:27 +45:07
48 1546 Morten Omland Kjelsås IL 3:15:32 +45:13
49 1584 Ulf Erik Strand Strandbygda il 3:15:33 +45:13
50 1378 Bård Brækken Lyn Ski / TPWB C&C 3:15:50 +45:30
51 746 Ken Olav Phillips Tynset IF 3:16:10 +45:50
52 1661 Gard Ringstad Breiskallen Sportsklubb 3:16:16 +45:57
53 649 Øystein Austerheim Halden Skiklubb 3:17:10 +46:50
54 1597 Ted Sæter Granli IL 3:17:14 +46:54
55 1503 Harald Lunde Granli IL 3:17:16 +46:56
56 1459 Karl-Olaf Høntorp Oppegård IL 3:17:18 +46:58
57 776 Frode Stubberud Peri Norge AS 3:17:20 +47:00
58 1449 Fridtjof Heyerdahl Lyn Ski 3:17:41 +47:22
59 1599 Frode Sørumshagen Moen Sportsklubb 3:18:06 +47:47
60 652 Knut Berntsen TeamSport1Lillehammer/Vestringen IL 3:18:07 +47:47
61 1677 Radim Ondracek Ekonom Praha 3:18:26 +48:07
62 1349 Sigurd Bakken Eidsvold Værks skiklub / OSL BIL 3:18:28 +48:09
63 1651 Eskil Følstad Trondhjems skiklub 3:19:07 +48:47
64 2042 Aage Hagen Asker Skiklubb 3:20:57 +50:38
65 2295 Tomas Andersson Älvdalens IF SK 3:21:07 +50:47
66 1410 Jo Christer Frysjøenden Granli IL 3:21:19 +50:59
67 1551 Marius Paus Team Milslukern - Driv Trening 3:21:24 +51:04
68 1348 Paul Aksel Authen Båstad IL Ski 3:21:26 +51:07
69 1619 Henning Weaas Nordre Eidsvoll 3:21:30 +51:10
70 1667 Ulf Tingström IKJ Haninge 3:21:41 +51:21
71 880 Roar Skalstad   3:21:46 +51:26
72 800 Jon Camillo Wille Oseberg Skilag 3:21:54 +51:34
73 2148 Torgeir Moen Budal i.l 3:22:04 +51:45
74 2017 Torfinn Evensen Rustad IL 3:22:30 +52:10
75 1504 Kjetil Løften Rindal IL 3:22:46 +52:26
76 2760 Einar A. Skjellerudsveen Lillehammer Skiklub 3:23:01 +52:41
77 1547 Kjell Vegard Opheim Gubbetrim 3:23:17 +52:57
78 2193 Thorbjørn Risan Accenture BIL 3:23:26 +53:06
79 837 Rune Vollan Heimdal Ski 3:23:27 +53:07
80 2374 Rune Andre Wiig Betonmast Aktiv 3:24:01 +53:41
81 1505 Per Löwendahl Göteborgs Skidklubb 3:24:06 +53:47
82 723 Morten Andreas Lerø Veritas BIL / Fossum IF 3:24:22 +54:02
83 1400 Peder Figenbaum Milslukern Sport 3:24:59 +54:39
84 1509 Jan Erik Mathiassen Ottestad IL 3:25:00 +54:40
85 2128 Bjørn-Tore Lunde   3:25:28 +55:08
86 2893 Andreas Pihlstrøm Kjelsås IL/ NHO BIL 3:25:33 +55:14
87 5823 Sten Are Grønvold Hakadal IL 3:25:37 +55:17
88 1688 Tor Egil Kaasa Aston Villa 3:26:11 +55:52
89 1526 Thorstein Nereng Fluberg Skiklubb 3:26:17 +55:57
90 1961 Finn Backer-Grøndahl Lyn Ski 3:26:42 +56:22
91 1368 Ole Martin Bollandsås Rustad IL 3:26:58 +56:39
92 2341 Gjermund Ihler If Skadeforsikring 3:27:00 +56:40
93 2674 Anders A Lindstad   3:27:05 +56:45
94 2098 Bjørn Kristiansen Røa IL 3:27:07 +56:47
95 2382 Erik Kleven Ottestad IL 3:27:09 +56:49
96 2315 Simon Vetle Langeland Tinn IL 3:27:10 +56:51
97 1583 Tomas Elander Solli Asker Skiklubb / Veritas BIL 3:27:12 +56:52
98 2590 Trond Hartvig Haug Østbygda IL 3:27:14 +56:54
99 1395 Arne Evensen Evensen ski og vaffel 3:27:17 +56:58
100 2058 Frode Hodne Equinor BIL 3:27:29 +57:09
101 1510 Eivind Siig Meen   3:27:33 +57:13
102 2608 Henrik Hogsnes FFSF 3:27:36 +57:16
103 2339 Lars Furuseth Oseberg Skilag 3:27:50 +57:30
104 1451 Odd Vidar Hippe Ulnes IL 3:27:53 +57:33
105 2385 Arne Jørgen Rust Gol Il 3:27:55 +57:35
106 2039 Per Eivind Gurvin Førde IL Langrenn 3:27:56 +57:36
107 817 Patrik Petersson Apladalens LK 3:28:01 +57:42
108 2088 Eirik Kildal Røa Langrenn 3:28:47 +58:27
109 2056 Endre Hjelseth Ottestad IL Ski 3:29:14 +58:54
110 2072 Stig Ove Høglien Lillehammer Skiklub 3:29:15 +58:55
111 2722 Lars Hugo Braadland Olsen Arribatec 3:29:19 +58:59
112 2726 Trond Opsal MjøsSki 3:29:22 +59:02
113 2033 Charles Granquist Team Sportsmanden / DNB 3:29:28 +59:08
114 2018 Kjetil Finstad Strandbygda il 3:29:29 +59:09
115 2065 Håvard Holmedal Skiløperfabrikken 3:29:32 +59:12
116 1997 Kjetil Digre Rustad IL 3:29:33 +59:13
117 1720 Nils-Andrè Reinfjord   3:29:43 +59:23
117 2359 Per Einar Mosfjell OPIL 3:29:43 +59:23
119 2254 Håkon Sem Thagaard Milslukern Sport 3:29:46 +59:26
120 2225 Bjørn Skaare Equinor BIL 3:29:54 +59:34
121 2318 Petter Mjøberg Horten Skiklubb 3:29:55 +59:36
122 650 Eirik Bentzen Milslukern Sport 3:30:01 +59:41
123 2106 Hans Petter Lade Fet Skiklubb 3:30:06 +59:46
124 2208 Tarjei Sandnes Fredrikstad Skiklubb 3:30:07 +59:47
125 1409 Andrè Fredriksen Nittedal 3:30:12 +59:52
126 2076 Jens Bj. Indergård Molde og omegn Idrettsforening 3:30:36 +1:00:16
127 2288 Henning Aasen Åslia skilag 3:30:41 +1:00:21
128 2024 Roger Framnes Reinsvoll IF 3:30:47 +1:00:27
129 2062 Vegard Hokstad Åsen IL 3:31:02 +1:00:42
130 2073 Richard Høgås Team Mosetertoppen Skiline 3:31:14 +1:00:54
131 1564 Frode Røe Trøndelag PIL 3:31:34 +1:01:14
132 2136 Haagen Løvseth Team Parkettpartner 3:31:37 +1:01:17
132 1529 Pål Virik Nilsen Sandefjord 3:31:37 +1:01:18
134 2491 Rune Alme Strandbygda il 3:31:39 +1:01:19
135 1389 Ståle Dullum Stjørdals Blink IL 3:31:58 +1:01:38
136 2708 Albert Fiddan Nilsen Norges Banks Idrettslag 3:32:17 +1:01:57
137 2156 Ove Måge STRANDEBARM.IL 3:32:25 +1:02:05
138 2492 Johannes Almås Furnes Skiløperforening 3:32:40 +1:02:20
139 1425 Eivind Gundersen   3:32:58 +1:02:38
140 1382 Bjørn Arild Bøhleng Hamar Skiklubb 3:33:15 +1:02:55
141 2145 Sjur Mo   3:33:24 +1:03:04
142 2579 Anders Hagberg Axa SC 3:33:30 +1:03:11
143 1462 Aksel Indreeide Valldal IL 3:33:36 +1:03:16
144 2258 Jens Tjentland Svarstad il 3:33:37 +1:03:17
145 3904 Jan-Rune Samuelsen Forsvaret 3:33:38 +1:03:18
146 9113 Sergei Riumin   3:33:49 +1:03:29
147 2844 Kjell Magne Sunde   3:33:56 +1:03:36
148 2764 Mathias Slettede Skjåk IL 3:34:14 +1:03:55
149 3361 Thomas Wagenführ   3:34:15 +1:03:55
150 2247 Dag Eivind Syverstad Råde IL 3:34:18 +1:03:58
151 3278 Leonhard Resch Amusing Viaggi 3:34:56 +1:04:36
151 3708 Jonas Karlsson   3:34:56 +1:04:36
153 2864 Gjermund Blom-Hagen Vang skiløperforening 3:35:14 +1:04:54
154 2813 Åge Vebostad Nittedal Banquet Racers 3:35:34 +1:05:14
155 2023 Henry Martin Forfod Malm IL 3:35:37 +1:05:17
156 3652 Ole André Hagen Rustad IL 3:35:41 +1:05:21
157 2749 Martin Sagen Botne Skiklubb 3:36:06 +1:05:46
158 1635 Knut Ole Skar Malm IL 3:36:18 +1:05:59
159 10973 Vitaliy Levin   3:36:22 +1:06:02
160 2566 Leif Kåre Frorud Rye/SKD 3:36:23 +1:06:04
161 2917 Per Erik Austad Hydro BIL 3:36:30 +1:06:10
162 2700 Klas Schløsser Møller Koll 3:36:49 +1:06:29
163 3415 Øyvind Skar LØRENSKOG SKIKLUBB 3:36:56 +1:06:36
164 3367 Jens Nørby Winther Københavns skiklub 3:37:02 +1:06:42
165 2350 Hans Olav Sethne KK/ Toten langløp 3:37:24 +1:07:05
166 2097 Jan Kristian Jestetka team 3:37:29 +1:07:09
167 3074 Håvard Bungum Framfjorden IL 3:37:35 +1:07:15
168 2631 Anders Jøranli   3:37:47 +1:07:27
169 1662 Henrik Rossvoll Bærum Vest Racing Team/Therma Industri 3:37:57 +1:07:38
170 2575 Øystein Grøstad Nesodden IF 3:37:58 +1:07:38
171 2778 Arild Stuldalen Biri pjall og pedal 3:37:59 +1:07:39
172 2022 Eirik Flaa Gåping il 3:38:21 +1:08:01
173 1998 Arne Dolven Asker Skiklubb / FFSF 3:38:22 +1:08:02
174 2637 Stefan Karlsson Ronneby OK 3:38:26 +1:08:07
175 2635 Henning Karlsen SI Aktiv Gjøvik 3:38:41 +1:08:21
176 3317 Steinar Solhaug Kirkens bymisjon Drammen 3:38:59 +1:08:39
177 2564 Tor Fredriksen Magnor UL 3:39:06 +1:08:46
178 2929 Truls Ryum   3:39:25 +1:09:05
179 2505 Jørgen Bartnes Fet skiklubb 3:39:34 +1:09:14
180 5593 Sergey Vorobyev SKALA 3:39:39 +1:09:19
181 2111 Halvor Lauvstad   3:39:49 +1:09:29
182 2032 Espen Granlund Heddal IL 3:40:03 +1:09:44
183 2814 Knut Ivar Vestli Fjellet IL/Hafslund E-CO BIL 3:40:16 +1:09:56
184 2371 Hans Petter Melbø Rinna il 3:40:18 +1:09:58
185 3290 Frode Røttingen Røa IL 3:40:22 +1:10:02
186 3591 Jens Borge-Andersen Heming 3:40:44 +1:10:24
187 3739 Øystein Lie Røa 3:40:59 +1:10:39
188 2493 Ola Andersbakken   3:41:03 +1:10:44
189 2509 Anders Bergum   3:41:04 +1:10:44
190 1571 Thomas V Schuler Kondis 3:41:06 +1:10:46
191 3266 Morten Parthaugen Torpa Ski 3:41:22 +1:11:02
192 2787 Snorre Sæther Lyn 3:41:23 +1:11:03
193 2355 Lars Elnes Lars Elnes Rørl forr AS 3:41:25 +1:11:05
194 2495 Raymond Sten Andersen Fenstad SK-Team Furutangen 3:41:27 +1:11:07
195 2502 Knut Michael Asplund Team Kaffebryggeriet 3:41:28 +1:11:09
196 2807 Uli Uhlig schulz sportreisen 3:41:30 +1:11:11
197 3436 Preben Haugmoen Mo Heming 3:41:35 +1:11:15
198 3305 Øystein Simonsen Trøsken IL 3:41:40 +1:11:20
199 4902 Rasmus Rosager Granli IL 3:41:51 +1:11:31
199 3653 Per Krister Halck Oslofjord Triathlon 3:41:51 +1:11:31
201 3152 Johan Helle   3:41:55 +1:11:35
202 2902 Marius Ryen BlakerIl 3:41:57 +1:11:37
203 3183 Tore Langrusten Johansen   3:42:01 +1:11:42
204 2666 Ola-Magne Liaskar SK Rye 3:42:09 +1:11:49
205 3238 Hans J Motzfeldt Rockwool 3:42:14 +1:11:54
205 2365 Gert Eichholzer Sauerland Ski Team 3:42:14 +1:11:55
207 2137 Håkon Markussen Telenor BIL 3:42:17 +1:11:57
208 2736 Ketil Johan Rakkestad Norges Banks IL 3:42:25 +1:12:05
209 2089 Ståle Kirkvold Stamina 3:42:32 +1:12:13
210 4657 Lars Helge Andersen Raufoss IL Langrenn / Benteler BIL 3:42:45 +1:12:25
211 9623 Terje Holm Ottestad IL 3:42:55 +1:12:35
212 3681 Anders Hov Lommedalens IL/Storebrand 3:42:57 +1:12:37
213 3795 Frithjof Herland Opsal Moss skiklubb 3:43:10 +1:12:50
214 3437 Trond Schreiner Lillehammer skiklubb 3:43:16 +1:12:56
214 2625 Jørn Johansen Svensenga SK / Koll IL / Fred Olsen Energy 3:43:16 +1:12:56
216 3900 Fredrik Lillemyr Handelsbanken BIL / SOT 3:43:17 +1:12:57
217 2857 Paul Håvard Østby Toten Langløp 3:43:20 +1:13:00
218 3403 Even Kvalheim   3:43:31 +1:13:12
219 2649 Anders Kolloen   3:43:35 +1:13:15
220 2610 Øyvind Holmen   3:43:39 +1:13:19
220 2907 Arnfinn Ree OPIL 3:43:39 +1:13:19
222 2846 Anders Berglund Åkersberga SK 3:43:43 +1:13:23
223 2881 Harald Vinsnesbakk Heimdalski 3:43:48 +1:13:28
224 3105 Audun Folkedal ÅL IL 3:43:49 +1:13:29
224 3270 Andrus Prangli   3:43:49 +1:13:29
226 2921 Geir Ole Sletten Hydro Oslo BIL 3:43:57 +1:13:37
226 2698 Johannes-Henrik Myrmel Norconsult BIL 3:43:57 +1:13:37
228 2773 Svein Stolsmo Betna IL 3:44:06 +1:13:46
229 1444 Julius Hefte Åkersberga SK 3:44:07 +1:13:47
229 3749 Jonas Löfgren Atlas Copco IF 3:44:07 +1:13:47
231 2307 Pavel Fiser   3:44:13 +1:13:53
232 2713 Per Iver Nordset Nittedal Banquet Racers 3:44:26 +1:14:06
233 3588 Jan Leo Bjørnstadjordet Gausdal skilag 3:44:32 +1:14:12
233 3264 Hans Olav Overn BYGGTORGET TOTEN 3:44:32 +1:14:12
235 3153 Åsmund Johannes Hellesøy Stord IL 3:44:36 +1:14:16
236 2820 Tim-Sture Wilhelmsen Aktiv mot kreft 3:44:38 +1:14:18
237 2392 Lars Horn Johannessen Asker Skiklubb 3:45:03 +1:14:43
238 3329 Pål Surén Oslo Frontrunners 3:45:16 +1:14:56
239 3775 Stig Motzfeldt Team Motzfeldt 3:45:20 +1:15:00
240 2020 Martin Fleischer Milslukern Sport 3:45:28 +1:15:08
241 2699 Sami Mäkinen   3:45:29 +1:15:09
242 3057 Torbjørn Blomsnes Team Seigpining / Nexans Norwa 3:45:50 +1:15:31
243 3395 Jon Bergundhaugen Norsk Hydro BIL 3:46:00 +1:15:40
244 2865 Marius Bretteville Fossum IF / Handelsbanken BIL 3:46:18 +1:15:59
245 2664 Lars Laukeland IL Jutul 3:46:21 +1:16:01
246 3053 Tom Bjerregård   3:46:24 +1:16:04
247 3228 Jarl Egil Markussen FFSF 3:46:28 +1:16:08
247 3470 Erik Bie Vangsvik IL 3:46:28 +1:16:08
249 3874 Stig Aldor Vennestrøm MjøsSki 3:46:42 +1:16:22
250 2587 Jon Hareide Telenor BIL 3:46:54 +1:16:34
251 10708 Kristian Øksdahl Odal SK 3:46:57 +1:16:38
252 2619 Preben Idsøe Try 3:47:00 +1:16:40
253 3705 Hans Georg Kalager IL Ivrig 3:47:01 +1:16:41
254 5228 Odd-Erik Bunde Team BundeGruppen 3:47:03 +1:16:43
255 3380 Pavel Pilz   3:47:09 +1:16:49
256 3411 Christian Hay Opsahl Stavanger Skiklubb 3:47:12 +1:16:53
257 4515 Knut Landstad Rambøll 3:47:14 +1:16:54
258 2909 Kjetil Steinsrud Songe skiklubb 3:47:20 +1:17:01
259 2585 Rune Hansen Snertingdal If Ski 3:47:23 +1:17:03
260 3325 Per Christian Stenshorne Stor-Oslo terrengløpsklubb 3:47:25 +1:17:05
261 4366 Krister Sveinhaug Bålkaffelaget 3:47:30 +1:17:10
261 8683 Per Øyvind Alvim Sport 1 3:47:30 +1:17:10
263 3399 Roger Hasselvold Overhalla IL 3:47:31 +1:17:11
264 4240 Åsmund Kleivenes Team Idrett Uten Alkohol 3:47:46 +1:17:27
265 4280 Magnus Meyer   3:47:47 +1:17:28
266 3093 Scott Engebrigtsen Telenor BIL/ Rolls Voice skilag 3:48:04 +1:17:44
267 2684 Ole Morten Melbø Vingrom IL 3:48:08 +1:17:48
267 3676 Sven Egil Holmsen Hamar Skiklubb 3:48:08 +1:17:48
269 2497 Ola Andreassen OPIL 3:48:18 +1:17:59
270 3217 Indrek Lillsoo Team 30+ 3:48:19 +1:17:59
271 4669 Christian Barstad Årvoll Orientering 3:48:28 +1:18:08
272 2904 Erik Baardsgaard SK Rye/Aker Solutions/SOT 3:48:30 +1:18:11
273 3326 Tormod Strand Åslia skilag/Forsvaret 3:48:34 +1:18:14
274 3353 Øyvind Utby Oppegård IL 3:48:38 +1:18:18
275 3915 Knut Grønvold MjøsSki 3:48:41 +1:18:21
276 5502 Raul Tomberg   3:48:44 +1:18:24
277 4445 Ingvald Petter Knivsflå Geiranger 3:48:49 +1:18:29
277 3181 Knut Jetlund Vang skiløperforening 3:48:49 +1:18:30
279 2658 Morten Lander   3:48:51 +1:18:31
280 3358 Kjetil Vassbotn Skaret Skiforening 3:48:58 +1:18:39
281 3883 Andrey Zolotykh   3:49:02 +1:18:42
282 4330 Anders Røste IL Runar 3:49:17 +1:18:58
283 3750 Marko Löija Team Bogohata 3:49:31 +1:19:12
284 5631 Kai Røstadstuen Eina Sk 3:49:40 +1:19:20
285 3807 Hans Jørgen Renå Hommelvik IL 3:49:47 +1:19:27
286 3585 Vidar Bjørgum   3:49:49 +1:19:29
287 3051 Fredrik Bernsten Spikbodarnas IK 3:49:58 +1:19:38
288 3251 Inge Norstad Byaasen Skiklub 3:50:02 +1:19:43
289 3770 Kjetil Molund Lommedalen IL 3:50:05 +1:19:45
290 3778 Ole Kristian Narmo Moss skiklubb 3:50:09 +1:19:49
291 3675 Terje Hollingsæter Lommedalen IL 3:50:10 +1:19:50
292 2542 Aleksey Diouzhakov Do not time for smiling 3:50:12 +1:19:53
293 5612 Øystein Olsen Moss skiklubb 3:50:13 +1:19:53
294 3422 Rune Winum Hakadal IL 3:50:17 +1:19:57
295 3075 Tord Busterud Stor-Elvdal sk 3:50:28 +1:20:08
296 4385 Eirik Utstumo Bækkelaget SK 3:50:35 +1:20:15
296 4809 Erik Karlsen Ullensaker skiklubb 3:50:35 +1:20:16
298 2757 Andrey Selyanin   3:50:38 +1:20:18
299 3331 Christian Svenkerud Vaaler IF 3:50:39 +1:20:20
300 4278 Tim Mak   3:50:54 +1:20:34
301 3988 Øystein Rognerud Vaaler IF/Team Solør Ski 3:51:32 +1:21:12
302 3826 Robert Selvaag   3:51:41 +1:21:21
303 2867 Bjørn Ståle Eikrem Skogn IL 3:51:57 +1:21:37
304 3589 Martin Bonnerud Magnor 3:51:59 +1:21:40
305 1952 Bård Aksnes Hommelvik IL 3:52:03 +1:21:43
306 3321 Anders Spilling Vinmonopolet 3:52:13 +1:21:53
307 4877 Karl Erik Navestad   3:52:24 +1:22:04
308 3354 Maïkel Valckx Geilo IL 3:52:27 +1:22:08
309 11526 Erik Hagbø Kolbotn SK 3:52:29 +1:22:09
310 2168 Rune Nordengen Lyn Ski 3:52:31 +1:22:12
311 3726 Nils Ole Kristensen Statnett BIL 3:52:58 +1:22:38
312 3835 Atle Smistad Trondheim skiklubb 3:53:02 +1:22:42
313 4962 Guido Thalmann   3:53:08 +1:22:48
314 4518 Rune Thomassen Hamar Skiklubb 3:53:13 +1:22:53
315 3664 Frode Heiestad   3:53:25 +1:23:05
316 4436 Sveinung Pannberg SansBygg 3:53:49 +1:23:29
317 4272 Jan Kristian Lygre Aas-Jakobsen 3:53:52 +1:23:32
317 3869 Kenneth Ulen Lillehammer Skiklub 3:53:52 +1:23:33
319 4424 Geir Ankarstrand IL Nedibunn 3:53:54 +1:23:35
320 3390 Markus Schwarz SU Bad Leonfelden / Nordic Friends 3:53:56 +1:23:37
321 10062 Jörg Ahrndt LG Frauenwald 3:53:58 +1:23:39
322 3860 Frode Theodorsen   3:54:00 +1:23:41
323 2696 Torleiv Yli Myre Hamar Skiklubb 3:54:02 +1:23:42
324 3465 Torbjørn Mæhlum Sportsen IL/Piratbiken 3:54:05 +1:23:45
324 4301 Roger Nordby   3:54:05 +1:23:46
326 2688 Børge Moe Trondhjems skiklub 3:54:15 +1:23:55
327 3385 Asle Hasselvold Grong IL 3:54:16 +1:23:56
328 3981 Stig Jerry Ørneberg   3:54:21 +1:24:01
329 5422 Torgeir Olsen Trondhjems skiklub 3:54:31 +1:24:11
330 4972 Sami Tuhkanen XC Toffee 3:54:41 +1:24:21
331 3955 Arild Høiby Røa IL 3:55:00 +1:24:41
332 3373 Ole Kristen Øverberg Oslo tingrett 3:55:04 +1:24:44
333 3131 Till Halbach Ås IL 3:55:17 +1:24:57
334 4213 Ingebrigt Henden Betna IL 3:55:19 +1:24:59
334 5088 John Espen Johannessen Næroset IL 3:55:19 +1:24:59
336 5118 Eigil Henninen   3:55:33 +1:25:13
337 2286 Lars Åkerman Älvdalens IF SK/Team Rivervalleyrockers 3:55:38 +1:25:18
338 4198 Erik Hagen Veldre håndball 3:55:41 +1:25:22
339 4300 Gunnulv Nord Hakadal IL 3:55:45 +1:25:25
340 4120 Sigmund Aslesen Veidekke BIL 3:55:51 +1:25:31
340 2884 Frode Øien   3:55:51 +1:25:31
342 6403 Tore Jakobsen SBG Byggprosjekt 3:56:17 +1:25:58
343 4290 Olav Bækken Natvik Kjelsås 3:56:24 +1:26:04
344 3601 Jo Inge Bræin Fåberg IL 3:56:32 +1:26:12
345 2818 Ketil Westeren Trondhjem Skiklub/SOT 3:56:38 +1:26:18
346 4426 Andrzej Bryk Mågård B.I.L 3:56:51 +1:26:31
347 3099 Øyvind Evensen Åsbygda IL 3:57:09 +1:26:49
348 11822 Joakim Sundnes   3:57:15 +1:26:55
349 4791 Rune Holmen Halmsås & Omegn Skilag 3:57:29 +1:27:09
350 5776 Francois Currat   3:57:39 +1:27:20
351 3821 Trond Røstadstuen Eina Sk 3:57:48 +1:27:28
352 5618 Ola Moheim Milslukern Sport 3:57:56 +1:27:36
353 3605 Hans Henrik Bull Tikampen.no / Heming 3:58:02 +1:27:42
354 10041 Geir Lundsbakken Åslia skilag 3:58:13 +1:27:53
355 4339 Markus Schwormstädt   3:58:30 +1:28:11
356 3052 Are Johan Berstad   3:58:50 +1:28:30
357 5390 Milos Matousek   3:59:20 +1:29:00
358 3902 Thomas Orrenius Ödeshögs Skidklubb 3:59:35 +1:29:16
359 3728 Ole Jacob Kristiansen   3:59:42 +1:29:22
360 3240 Kjetil Myhre Skiforeningen 3:59:53 +1:29:33
361 9207 Mikael Åström   3:59:58 +1:29:38
362 4404 Kjetil-Helge Øyen Fana IL 4:00:03 +1:29:43
363 3725 Idar Kristengård Skaret Skiforening 4:00:12 +1:29:53
364 4321 Cato Rachlew Conecto 4:00:14 +1:29:54
365 4841 Asgeir Lium   4:00:20 +1:30:00
366 9895 Dag Hallgeir Steinset   4:00:29 +1:30:10
367 4199 Kjetil Hagen ISIFLO 4:00:38 +1:30:18
368 3703 Theo Jäggi   4:00:46 +1:30:26
369 5192 Erik Aicher   4:00:48 +1:30:29
370 2273 Christian Viry   4:00:54 +1:30:34
371 5026 Terje Kjørstad Driv IL 4:00:55 +1:30:35
372 5455 Emil Schmidt Dfi ski 4:01:06 +1:30:46
373 4346 Espen Skrimstad Storebrand Sport 4:01:09 +1:30:49
374 5001 Mads Aarhus Il Heming 4:01:23 +1:31:03
375 5847 Kjell Hoem Osmarka idrettslag 4:01:29 +1:31:09
376 4728 Hans Ellingsen Bergkameratene Ski 4:01:36 +1:31:16
377 3942 Jon Magne Sæbbe Equinor BIL Bergen 4:01:38 +1:31:18
378 3790 Rune Olsen MOT 4:01:51 +1:31:31
379 3637 Thomas Frølich-Olsen Fredrikstad SK 4:02:04 +1:31:44
380 9985 Inge Gunnes Norconsult BIL 4:02:07 +1:31:47
381 5060 Alexander F. Christiansen Fredrikstad Skiklubb 4:02:21 +1:32:01
382 5750 Vidar Berget   4:02:22 +1:32:02
383 3885 Øistein Johan Øverberg   4:02:26 +1:32:06
384 3715 Glenn Kjær   4:02:51 +1:32:31
385 3608 Per-Ola Baalerud Skiforeningen 4:02:54 +1:32:34
386 3227 Jiri Mares Silvini Madshus Team 4:03:03 +1:32:43
387 4410 Harald Aasen Lovisenberg BIL / SOT 4:03:19 +1:32:59
388 3454 Jirí Stastny VODAK sport X-team 4:03:20 +1:33:01
389 4932 Stig Solbjør Granli IL 4:03:33 +1:33:13
390 5049 Alexander Minge Thøgersen Moss maritime 4:03:40 +1:33:20
391 3717 Carl Haakon Klafstad Rolls Voice Skilag 4:03:55 +1:33:35
392 5577 Knut Nandrup OPIL 4:04:04 +1:33:44
393 3466 Geir Morten Brandhaug Roterud IL 4:04:15 +1:33:55
394 4318 Rune Porsholt Soon Ski 4:04:43 +1:34:23
395 4965 Jan Gustav Thrane-Steen Team Renault 4:05:02 +1:34:42
396 4710 Einar Dale Hokksund IL 4:05:45 +1:35:26
397 5731 Stig Agard Kråkstad Idrettslag 4:05:47 +1:35:27
398 4513 Stanislav  Rezac VODAK sport X-team 4:05:54 +1:35:34
399 4400 Tore Øren Eikefjord IL 4:06:07 +1:35:47
400 4343 Håvard Skaug Team Seigpining 4:06:21 +1:36:02
401 10453 Bjørn Åge Reinås Frol IL 4:06:30 +1:36:10
402 3634 Sigurd Fornæss Stavtaket IL 4:06:39 +1:36:19
403 5434 Preben Rasch-Olsen Jardar 4:06:48 +1:36:28
404 6041 Morten Wildt Holte Ski 4:07:20 +1:37:00
405 6382 Steen Hinnum Holte Ski 4:07:24 +1:37:04
406 4138 Aslak Bodahl Oppegård IL 4:07:36 +1:37:16
407 3600 Håvar Brynildsrud STA BIL 4:07:37 +1:37:17
408 3382 Lars Bern Umara Sports Club 4:07:38 +1:37:19
409 4691 Ole Henrik Brinchmann-Hansen   4:08:02 +1:37:42
410 5341 Anders Jägard IK Stern 4:08:10 +1:37:51
411 2549 Sjur Ellingsen Asker Skiklubb 4:08:16 +1:37:56
412 5064 Torben Okkels Københavns skiklub 4:08:20 +1:38:00
413 4693 Olav Brun Eidsvold Værks Skiklub 4:08:21 +1:38:01
414 4989 Tor Morten Ytterås Jonsvatnet IL 4:08:22 +1:38:02
415 4805 Ronny Jordnes Laksvatn IL 4:08:23 +1:38:03
416 5924 Tino Meissner   4:08:26 +1:38:06
417 4246 Bjørn Krogh OTTESTAD IL LANGRENN 4:08:36 +1:38:16
418 5402 Terje Måseidvåg Fjell og sykkelservice 4:08:51 +1:38:31
419 3627 Andreas Engelstad Aktiv mot kreft 4:08:52 +1:38:32
420 4239 Frode Kjos Acando BUSS 4:08:55 +1:38:36
421 4195 Ole Martin Gustavsen Bødalen IF 4:08:58 +1:38:38
422 4260 Ronny Leikarnes Samhald IL 4:09:08 +1:38:48
423 3597 Hans Thomas Brox Tromsø Skiklubb Langrenn 4:09:10 +1:38:50
424 6479 Jørgen Nordahl   4:09:11 +1:38:51
425 3041 Vidar Aunli Steinkjer Skiklubb 4:09:21 +1:39:01
426 5875 Jan Børre Johansen Spydeberg IL 4:09:39 +1:39:20
427 5632 Odd Arne Ås Stor-Elvdal sk 4:09:42 +1:39:22
428 2767 Torbjørn Slåtto Il Holeværingen 4:09:52 +1:39:32
429 10350 Alf Anders Langhelle Røa IL 4:09:58 +1:39:39
430 5989 Erland Skogli   4:10:00 +1:39:40
431 4203 Frank Vegar L. Hanssen Moelven IL - Gubbetrim 4:10:16 +1:39:57
432 3679 Trond Olav Horten Moelven IL/Gubbetrim 4:10:18 +1:39:58
433 7505 Erling Brudberg Joh-Birken-Team 4:10:23 +1:40:04
434 4690 Dag Bredahl Telenor BIL 4:10:49 +1:40:29
435 5370 Ola Lian   4:10:57 +1:40:38
436 9562 Jon Fjelldal Sport 1 Hvittingfoss 4:11:04 +1:40:44
437 5364 Arne Johan Larsen Fana 4:11:37 +1:41:17
438 10635 Trond Hansen Kondis/SK Vidar 4:11:55 +1:41:35
439 4910 Finn Håkon Rødland KISS ARMY NORWAY 4:12:06 +1:41:46
440 4137 Egil Støre Blix   4:12:42 +1:42:22
441 5399 Tore Mundal LØRENSKOG SKIKLUBB 4:12:47 +1:42:27
442 11323 Ola Rønning Kvikne 4:12:51 +1:42:32
443 4685 Grim Bleka   4:13:13 +1:42:53
444 6362 Esben Hansen Nordic Choice Hotels 4:13:14 +1:42:55
445 4187 Monty  Grässler schulz sportreisen 4:13:16 +1:42:56
446 10370 Jens Lobig LG Frauenwald 4:13:42 +1:43:22
447 5585 Rune Sandin Sandnes   4:13:58 +1:43:38
448 5454 Lars Salvesen Eidsvoll Sykkelklubb 4:14:27 +1:44:07
449 5423 Gullik Opheim   4:14:44 +1:44:24
450 5222 Roar Brænden Lillomarka skiklubb 4:14:46 +1:44:26
451 5560 Åke Axelsson Rörviks IF 4:14:56 +1:44:37
452 5217 Nando Bormolini Livigno 4:15:09 +1:44:49
453 10157 Per Magne Degnes Hærland il 4:15:10 +1:44:50
454 4706 Martin Christensen KS københavn 4:15:13 +1:44:53
455 8064 Zdenek Albrecht Silvini Madshus Team 4:15:14 +1:44:54
456 5961 Øyvind Reiestad Molde Triple Crown 4:15:29 +1:45:10
457 5988 Bjørge Skjeldestad Tryg 4:15:47 +1:45:28
458 4928 Tore Skoglund   4:15:55 +1:45:35
459 6451 Espen Løvberg   4:16:08 +1:45:48
460 5583 Ole Einar Rønning Magnor UL 4:16:09 +1:45:49
461 4811 Jonas Karlsen   4:16:23 +1:46:03
462 9140 Ales Gros NSD Medvode SLO 4:16:26 +1:46:06
463 3721 Snorre Kolseth Brumunddal SK 4:16:34 +1:46:14
464 8718 Thomas Steen Hofstad MIF 4:16:39 +1:46:19
465 6310 Marcus Bull   4:16:49 +1:46:30
466 9940 Janek Trepp Tamsalu AO SUKL 4:17:42 +1:47:22
467 5524 Thomas Wollan   4:17:52 +1:47:32
468 5240 Ketil Magnus Dokset Hræsvelg IL 4:17:53 +1:47:33
469 10182 Torgeir Esmann Røa IL 4:17:54 +1:47:34
470 5818 Mikhail Gordeev Polar Bear 4:18:16 +1:47:56
471 5339 Mikael Jonsson Nacka Varmdo SK 4:18:27 +1:48:07
472 5346 Trond Kjeldsberg Norengros 4:18:31 +1:48:11
473 5807 Per Asbjørn Flugstad   4:18:32 +1:48:12
474 5922 Gunnar Maugerud   4:18:33 +1:48:13
475 4292 Olav Petter Nergaard Åslia skilag 4:18:41 +1:48:21
476 6175 Erik Wanvik Lydrommet 4:19:19 +1:48:59
477 4151 Ray Canton XC Chelsea Masters 4:19:23 +1:49:03
478 4993 René Zumbühl   4:19:27 +1:49:07
479 5529 Tomas Zrnik   4:19:37 +1:49:17
480 4403 Bernt Kristian Øye Veidekke BIL 4:19:43 +1:49:23
481 5470 Ole Kristian Solberg Østbygda IL 4:19:53 +1:49:33
482 4448 Jon Erling Simensen Glemmen VGS 4:19:57 +1:49:37
483 5474 Anders Sollien OL Toten-Troll 4:20:18 +1:49:58
484 11159 Lubos Sulista   4:20:23 +1:50:04
485 9645 Arild Johansen Team Lunna 4:20:46 +1:50:26
486 4853 Kai Løvdal Team Anthon 4:22:12 +1:51:52
487 5830 Ola Halgunset Børsa IL 4:22:15 +1:51:55
488 5596 Kjell Aaboen Skjåk IL 4:22:51 +1:52:31
489 3247 Ingulf Nordahl Skiforeningen 4:22:56 +1:52:37
490 4248 Heiki Kulu   4:23:45 +1:53:26
491 5440 Brian Rogers Mono Nordic 4:23:49 +1:53:29
492 5018 Frank Hagane Laget il 4:23:50 +1:53:30
493 5781 Henrik Seidelin Dam Københavns skiklub 4:24:03 +1:53:44
494 4140 Trond Borge Granli IL 4:24:06 +1:53:46
495 6103 Richard Spjudvik   4:24:16 +1:53:56
496 3599 Anders Brynildsen Fredrikstad Skiklubb 4:24:33 +1:54:13
497 4154 Igor Chizhikov   4:24:36 +1:54:16
498 11627 Kalle Kukk   4:24:40 +1:54:20
499 4113 Gunnar Alvim   4:25:02 +1:54:43
500 6017 Joni Toivonen   4:25:03 +1:54:43
500 11095 Thomas Rød Oppegård IL 4:25:03 +1:54:44
502 9971 Svein  Østby   4:25:19 +1:55:00
503 5404 Even Neeb Team Moment 4:25:48 +1:55:28
504 5499 Eerikki Tikka SMES 4:25:50 +1:55:30
505 6429 Tore Kristiansen   4:26:12 +1:55:53
506 6081 Jörg Schretter   4:26:49 +1:56:29
507 6089 Oskar Jakobsson   4:26:52 +1:56:32
508 5310 Dag Arne Helland Lærdal IL 4:26:54 +1:56:34
509 11722 Thor Vidar Pedersen NAOC 4:27:00 +1:56:40
510 5743 Knut Christian Bachke   4:27:04 +1:56:44
511 6431 Tomas Kunart OK99 4:27:17 +1:56:57
512 4930 Øyvind Slevigen Nordre Sande IL 4:27:39 +1:57:20
513 3443 Mauritz Løvgren Sturla 4:27:47 +1:57:27
514 7268 Audun Torbjørnsen Il Vestringen 4:27:55 +1:57:36
515 5977 Harald Saksvik BVH Langrenn 4:28:12 +1:57:52
516 4418 Mathias Brorsson IK Högaborgs Atleter 4:28:15 +1:57:55
517 4182 Christof Gerig   4:28:18 +1:57:58
518 1630 Paolo Zampieri VASABROKE 4:28:37 +1:58:18
519 5374 Kjetil H. Liland Runar Ski 4:28:39 +1:58:20
520 5865 Stig Ihle LØRENSKOG SKIKLUBB 4:28:45 +1:58:25
521 5266 Helge Fredheim Høybråten og Stovner Langrenn 4:29:00 +1:58:40
522 4413 Håkon Arvesen Runar Ski 4:29:03 +1:58:43
523 5951 Egil Søvik Pedersen Nordic Semiconductor 4:29:18 +1:58:58
524 6351 Ola Gausland Eide IL 4:29:28 +1:59:08
525 6529 Thomas Sellevoll   4:30:06 +1:59:46
526 5280 Arne Gran Ranheim IL 4:30:11 +1:59:51
527 5806 Stig Floberghagen The Irons 4:30:17 +1:59:57
528 11411 Ole Christian Bjørnerud Osl Bil 4:30:18 +1:59:58
529 5433 Tim Ranger   4:30:19 +1:59:59
530 5904 Morten Lien team hamremoen 4:30:26 +2:00:06
531 10571 Jens Kristian Tveter Moss skiklubb 4:30:35 +2:00:16
532 5497 Øystein Thorup Team Anthon 4:30:46 +2:00:27
533 3844 Tore Strandbakken HELP 4:31:11 +2:00:51
534 5125 Roar Leikarnes   4:31:17 +2:00:57
535 9998 Morten Leikvoll TIF Viking 4:31:38 +2:01:18
536 6416 Jarkko Kaislaoja Seuramiehet ry 4:31:40 +2:01:21
537 7214 Yngvar Stenersen REMA 1000 4:31:41 +2:01:21
538 7048 Hans Petter Bjørnerud Kildebo Kirkens bymisjon Drammen 4:31:44 +2:01:24
539 11838 Yngve Thoresen Ringerike Sykkelklubb 4:31:54 +2:01:34
540 4514 Henrik Nyberg Järla Orientering och Skidor 4:31:55 +2:01:35
541 5877 Erik Johansson Vilsta ik 4:32:33 +2:02:14
542 5998 Ulrich Spreng Deloitte BIL 4:32:39 +2:02:20
543 3571 Steffen Adler   4:33:23 +2:03:03
544 8545 Marco Silvestri Livigno 4:33:41 +2:03:22
545 10076 Johan Andreasson   4:34:06 +2:03:46
546 6409 Martin Edv. Johansen   4:34:08 +2:03:48
547 5387 Wieser Markus USC Lilienfeld 4:34:24 +2:04:04
548 6391 Ole Kristian Holmeslet Holmeslet Team Krattfinn 4:34:48 +2:04:29
549 11217 Hans Vigstad Skimt 4:34:54 +2:04:35
550 5933 Axel Bernd Muller UiO 4:35:25 +2:05:05
551 4820 Erlend Klæboe Aktiv mot kreft 4:35:56 +2:05:36
552 4733 Aasmund Femsteinevik   4:36:20 +2:06:01
553 5970 Tommy Runi Nord Odal IL 4:36:32 +2:06:12
554 6689 Ole Andreas Bergli   4:37:48 +2:07:28
555 6071 Christian  Greiner   4:37:50 +2:07:30
556 7329 Orviano Fant VASABROKE 4:38:51 +2:08:31
557 4434 Rune S. Larsen   4:39:12 +2:08:52
558 5763 Ivan Brenn   4:39:16 +2:08:57
559 8074 Jerker Rosander Djursholm 4:39:33 +2:09:13
560 7770 Trond Myhre Pocket Valley Express 4:40:17 +2:09:57
561 7783 Pål Espen Nes Engesetdal IL 4:40:22 +2:10:02
562 5746 Thomas Behrens Københavns skiklub 4:40:28 +2:10:08
563 4221 Martin Hubacek VLTAVA FUND SKI TEAM 4:41:08 +2:10:48
564 6386 Knut Hodnebrog Blomsterringen 4:41:34 +2:11:14
565 6857 Nils Christian Blakli KFAD 4:41:35 +2:11:15
566 5945 Erik Nystuen   4:41:45 +2:11:25
567 5250 Stian Ellingsen Granli IL 4:41:46 +2:11:26
567 5323 Mass Anders Hus LYNX Advokatfirma DA 4:41:46 +2:11:27
569 6933 Ralph Fosse Forsvaret 4:41:53 +2:11:33
570 7076 Jens Olav Larsen   4:41:57 +2:11:37
571 5939 Björn Möller Atlas Copco IF 4:42:19 +2:11:59
571 6506 Leif Olav Ringeli Gjøvik skiklubb /Team TOPRO 4:42:19 +2:11:59
573 6372 Jesper Hauge   4:42:43 +2:12:23
574 6177 Dan Eigil Aurland Kjellmyra IL 4:43:18 +2:12:58
575 6368 Olav Hasaas   4:43:26 +2:13:07
576 6699 Tor Olav Haave Heddal 4:43:45 +2:13:26
577 6869 Håvard Bråten   4:43:51 +2:13:31
578 11608 Gunnar Keernik   4:44:32 +2:14:13
579 11793 Vidar Slettjord   4:44:46 +2:14:26
580 8972 Lasse Liheim Magnor UL 4:45:58 +2:15:38
581 6827 Jonas Blich  Bakken Dagens Næringsliv 4:46:24 +2:16:04
582 7985 Patriq Backlund Team Anthon 4:46:36 +2:16:16
583 6135 Ronny Engebretsen Bingsfoss SK 4:46:37 +2:16:17
583 4412 Flavio Angeloni VASABROKE 4:46:37 +2:16:18
585 6888 Roar Danielsberg Veldre løkendalen trimforening 4:46:48 +2:16:28
586 5496 Tore Thorsteinsen Vang skiløperforening 4:46:55 +2:16:35
587 6643 Terje Håkon Paulsen Vallset Il 4:47:31 +2:17:11
587 7856 Arne Røste   4:47:31 +2:17:12
589 7358 Ola Klashaugen Vinmonopolets Sportsklubb 4:47:32 +2:17:12
590 5780 Torgrim Dalseg OBOS BIL 4:47:35 +2:17:15
591 7524 Philipp Doert Blaker IL 4:47:42 +2:17:23
592 6297 Thomas Bjerkvoll Forsvaret 4:47:46 +2:17:26
593 6601 Øyvind Aas Hexagon BIL 4:47:54 +2:17:34
594 4713 Marek Deml Zizkovsky Tygri 4:47:59 +2:17:40
595 3302 Simen Sellevold MS Svartor 4:48:11 +2:17:52
596 10113 Oddmund Bleie Soon CK 4:48:28 +2:18:08
597 7245 Pål Sørensen Centrum Helsestudio 4:48:32 +2:18:13
598 4511 Didrik Jerndahl   4:48:36 +2:18:17
599 6514 Tore Jørgen Rye Storebrand Sport 4:49:00 +2:18:40
600 6360 Torgeir Bådsvik Hamre   4:49:05 +2:18:45
601 6535 Magnus Sjöberg Ok Landehof 4:49:13 +2:18:53
602 8526 Tom Eirik Ruud   4:49:19 +2:18:59
603 7882 Bjørn Skogmo   4:49:39 +2:19:19
604 6483 Bo Normander Københavns skiklub 4:49:53 +2:19:34
605 10153 Tyler Cruickshank Park City Nordic 4:50:00 +2:19:40
606 6555 Frank Stoum   4:50:24 +2:20:04
607 7929 Rune Thorvaldsen Son Skiklubb 4:50:44 +2:20:24
608 7487 Brigt Birkeland   4:50:50 +2:20:30
609 8418 Morten Lunna Team Lunna, Furnes Sklf. 4:51:03 +2:20:43
610 6113 Simen Sætre   4:51:22 +2:21:02
611 6815 Stig Amundsen   4:51:25 +2:21:06
612 6579 Hernan Vargas London Cross-Country ski Club 4:51:29 +2:21:10
613 6521 Henrik Sandberg Ok Landehof 4:51:44 +2:21:24
614 5773 Mattias Carlsson   4:51:53 +2:21:33
615 7222 Preben Strøm Equinor BIL 4:52:06 +2:21:46
616 6964 Trond Hansen   4:54:04 +2:23:45
617 10406 Ingvart Strand Mølster Team Hallaise 4:54:22 +2:24:02
618 7062 Alfred Kollsete VIK IL 4:54:28 +2:24:08
619 6047 Milos Zalud Spartak Sedlec 4:54:52 +2:24:33
620 7122 Arve Myhre   4:55:10 +2:24:51
621 9751 Jakob Moelgaard Nuummiut 4:55:20 +2:25:01
622 7738 Jacob Lunding   4:55:28 +2:25:08
623 9558 Christian Grafsrønningen Elverum Skogsdrift as 4:55:37 +2:25:17
624 10368 Frank Lilleli Team BeSt 4:56:02 +2:25:43
625 6904 Michael Emery RAF Nordic 4:56:11 +2:25:51
626 6824 Stig-Rune Backsæther Backy 4:56:23 +2:26:03
627 6570 Idar Torskangerpoll Drøbak-Frogn IL 4:56:40 +2:26:20
628 7873 ingar sikkerbøl   4:57:10 +2:26:50
629 5075 Pontus Johnsson   4:58:25 +2:28:05
630 7558 Asle Finnesand Forsvaret / Nordbygda Løten Ski 4:58:59 +2:28:39
631 11273 Magne Kjetil Berg   4:59:03 +2:28:43
632 9165 Raymond Bailey Yorkton Cross Country Ski Club 4:59:08 +2:28:48
633 10424 Geir  Olstad Rælingen skiklubb 4:59:30 +2:29:10
634 6878 Silvio Carcano passo dopo passo 4:59:50 +2:29:30
635 6883 David Cichý OK99 5:00:00 +2:29:40
636 7802 Endre Nysæther Furnes Skiløperforening 5:00:32 +2:30:12
637 7438 Einar Krokan Eidsiva BIL 5:00:49 +2:30:29
638 6977 Rune Heide Team Galskap 5:00:54 +2:30:34
639 6508 Ivar Riveland Sør Vest politiidrettslag 5:01:16 +2:30:56
640 7063 Espen Kristiansen Kompani Karlsen 5:01:19 +2:31:00
641 4755 Ben Grasseschi TahoeXC-SnS 5:01:32 +2:31:12
642 7196 Christian Skaug Sturla IF 5:02:02 +2:31:42
643 8559 Jørn Slettheim   5:02:11 +2:31:51
644 6063 Jan Jizba Jestetka team 5:02:22 +2:32:02
645 7054 Halvor Kjerkreit trøsken il 5:02:39 +2:32:19
646 5801 Lars Erik Fikke   5:02:55 +2:32:35
647 9124 Lars Erik Dystland IP-plan 5:03:52 +2:33:32
648 7542 Peter Engelsen Hareskov skiklub 5:04:01 +2:33:41
649 6829 Pål Tuko Bakken   5:04:35 +2:34:15
650 8416 Johannes Lund Team Kløfta Byggmiljø 5:04:57 +2:34:37
651 6875 Ole Albert Bøhn Nes Ski 5:05:31 +2:35:11
652 6961 Torstein Halsli Ranheim Skiklubb. Canon BIL. 5:05:43 +2:35:24
653 8760 Jörgen Huitfeldt   5:05:57 +2:35:38
654 6380 Søren Helmer Fremad Holbæk team Skomagerkroen 5:06:01 +2:35:42
655 8031 Lars Erik Norborg Deloitte 5:06:31 +2:36:11
656 7198 Andreas Skaugen DnB 5:06:33 +2:36:13
657 7807 Tore Opheim Team Gjøkeredet 5:06:48 +2:36:29
658 7119 Rune Mollan   5:06:58 +2:36:39
659 8083 Hans Olav Hjartsjø NRC Group 5:07:07 +2:36:47
660 5900 Hallbjørn Langstein Tomrefjord IL 5:07:44 +2:37:24
661 11622 Marko Komssi   5:07:56 +2:37:36
662 7988 Tomi  Iivonen   5:08:00 +2:37:40
663 11866 Daniel Vardamis Boulder Nordic Sport 5:08:58 +2:38:39
664 7379 Stepan Vejrazka Jestetka team 5:08:59 +2:38:39
665 7287 Ronny Volden Klæbu 5:10:07 +2:39:48
666 11975 Geir Erik Ås Team Bjørn Baastad as 5:10:26 +2:40:06
667 10657 Jon Efskind Årvoll IL 5:10:38 +2:40:18
668 6323 Corrado Dellafior Amusing Viaggi 5:10:41 +2:40:21
669 8056 Tobias Dahl   5:10:42 +2:40:22
670 11293 Ronnie Aamodt   5:11:19 +2:40:59
671 8716 Peter Winther   5:11:39 +2:41:19
672 7045 Jaroslav Kaspar VLTAVA FUND SKI TEAM 5:11:50 +2:41:31
673 9559 Martin Grandtner Naturfreunde Breitenau 5:12:42 +2:42:22
674 10438 Sven Pfeuffer LG Frauenwald 5:12:59 +2:42:39
675 7036 Kurt Jordnes   5:13:02 +2:42:43
676 6413 Joonas Järvinen   5:14:58 +2:44:38
677 10724 Otto Ardeby Skattkärrs IF 5:15:33 +2:45:13
678 8214 Stefan Elsener   5:15:55 +2:45:35
679 8500 Marco Puik   5:16:01 +2:45:41
680 7514 Thomas qvortup Christensen Holte Ski 5:16:15 +2:45:55
681 8854 Frode Lervik   5:16:46 +2:46:26
682 7997 David Hubanks   5:17:58 +2:47:38
683 7892 Richard Spacek Beskydská likérka 5:18:12 +2:47:52
684 7018 Albert Höglund IF Drott 5:18:35 +2:48:15
685 10852 Hubert Fritzenwenger Skiclub Saxonia Dresden-Germany 5:18:55 +2:48:35
686 6544 Arne Solhaug   5:19:06 +2:48:46
687 8346 Morten Jakobsen Team Cinderella 5:19:20 +2:49:00
688 7239 Øyvind Sæta   5:19:25 +2:49:06
689 7591 Nils Håkon Glatved   5:19:39 +2:49:19
690 7271 Hans Christian  Trangbæk Grundtvig Trading 5:19:49 +2:49:30
691 7782 Geir Helge Nes Skodje Il 5:20:34 +2:50:14
692 9202 Eskil Andrè Moe   5:22:08 +2:51:48
693 8744 Martin Mládek ChaBrusici 5:22:11 +2:51:51
694 7450 Ilan Bolstad Frogner IL 5:22:24 +2:52:04
695 10540 Mikkel Tamstorf   5:22:57 +2:52:37
696 10654 Heikki Tukiainen   5:23:59 +2:53:40
697 6512 Ole Anders Ruud Søre Ål IL 5:25:31 +2:55:11
698 11235 Per-Ivar Wigforss   5:25:50 +2:55:31
699 8989 Bjørn Lage Edvardsen Gruvelia SK 5:26:17 +2:55:57
700 11178 Ain Tarrend   5:26:31 +2:56:11
701 10224 Tom Grendal Skjeberg CK 5:26:32 +2:56:12
702 7368 Per Christian Randgaard Asplan Viak 5:27:18 +2:56:58
703 7497 Bjørn Karl Borgersen   5:27:39 +2:57:19
704 7918 Øyvind Sørum   5:28:02 +2:57:42
705 10412 Morten Nilsen Aktiv mot kreft 5:28:11 +2:57:51
706 10801 Andreas Gjul Dale Visma Consulting AS 5:28:13 +2:57:53
707 8711 Mikael Törmänen IK Stern 5:28:14 +2:57:54
708 5797 Thomas Erzinger   5:29:03 +2:58:44
709 9552 Aleksander Giertsen Camp Giertsen 5:29:05 +2:58:46
710 6979 Morten Hejer Telenor BIL 5:29:14 +2:58:54
711 10159 Morten Olof Dillner Equinor BIL 5:29:30 +2:59:10
712 11663 Henning Mathisen Bødalen I.L 5:29:59 +2:59:39
713 8715 Ben Saatvedt XO BIKERS 5:31:04 +3:00:44
714 9468 Simen Bratlie Østbygda IL 5:31:43 +3:01:24
715 7670 Erlend Berger Jenssen Veien Tilbake 5:32:12 +3:01:52
716 10714 Denz Alexander team throni 5:32:15 +3:01:55
717 10999 Denz Markus LAZ mosbach 5:32:16 +3:01:56
718 7801 Cato Nysveen   5:32:23 +3:02:03
719 10601 Kenneth Walz MadNorSki 5:32:41 +3:02:21
720 7241 Pär Olof Söderblom SibboVargarna 5:33:33 +3:03:13
721 8695 Morten Gjessing Sande Sportsklubb ELOPAK BIL 5:33:41 +3:03:22
722 8347 Eric Westendorf   5:33:49 +3:03:29
723 6855 Tom Ivar Bjørnstad Idd Sportsklubb 5:33:52 +3:03:32
724 11390 Bjørn Arild Bakken SopraSteria BIL 5:34:14 +3:03:55
725 10100 Vidar Bergersen Ck Øst 5:35:43 +3:05:23
726 7735 Jan-Ola Lindvall Team double magnum 5:36:04 +3:05:44
727 8172 Christopher Browning   5:36:08 +3:05:48
728 8492 Ole-Andreas Pettersen Sortimo AS 5:36:29 +3:06:09
729 6899 Gudbrand Eggen   5:37:03 +3:06:43
730 10458 Mike Andre Riedel Skiclub Saxonia Dresden 5:37:34 +3:07:14
731 8273 Jon Gundersen   5:38:30 +3:08:10
732 7906 Petter Strøm Strømstans IL 5:38:36 +3:08:16
733 8018 Einar Hovden Ihle IL 5:39:10 +3:08:50
734 7739 Kay Lund-Pettersen Ørje il 5:39:20 +3:09:01
735 8547 Simen Simensen   5:40:01 +3:09:41
736 8104 Thomas G. Klokk Skoppum/FDPC 5:40:13 +3:09:53
737 9766 Fredrik Mørch-Reiersen   5:42:01 +3:11:41
738 7135 Tore Nondal   5:42:19 +3:11:59
739 11313 Paul Ricard Pellerud   5:42:25 +3:12:05
740 9196 Fredrik  Asp   5:42:48 +3:12:28
741 8320 David Hetlelid   5:42:55 +3:12:35
742 7647 Eivind Hovden   5:43:00 +3:12:40
743 11575 Anders Holmberg   5:43:58 +3:13:39
744 6913 Tom Espeland Team OverSjøOgLand 5:44:17 +3:13:57
745 9933 Rasmus Thomsen VBBK 5:44:36 +3:14:17
746 8514 Øyvind Rideng Bærum Skiklubb 5:44:46 +3:14:27
747 9849 Knut Raanaa   5:46:21 +3:16:01
748 10555 Mark William Tollerud Kirkens bymisjon Drammen 5:46:38 +3:16:18
749 7723 Marcus Larsson   5:48:25 +3:18:05
750 8223 Dag Espedalen   5:48:59 +3:18:39
751 10404 Robert Myklebost Team Hallaise 5:49:28 +3:19:08
752 11254 Kristen Ørsal   5:49:44 +3:19:24
753 6849 Eivind Hessen Bjerke   5:49:59 +3:19:39
754 10171 Mattias Ekerlid Gräftåvallens skidklubb 5:50:12 +3:19:52
755 8265 Bent Gruehaugen   5:50:33 +3:20:13
756 7362 Jo Haavardsønn Lunde Sportsen IL 5:50:37 +3:20:17
757 8662 Atle Aaland Losby Golfklubb 5:50:57 +3:20:37
758 9442 Lars Bernhus   5:51:37 +3:21:17
759 9979 Geir Aamodt NRV/NRA 5:51:38 +3:21:18
760 11877 Robert Wagner MK Seitl 5:51:40 +3:21:20
761 8649 Espen Rygh   5:52:20 +3:22:00
762 10461 Arild Risvik Team BeSt 5:53:03 +3:22:43
763 8752 Eivind Svendsen   5:54:27 +3:24:07
764 9516 Jacob Elholm Team Elholm 5:54:29 +3:24:09
765 11112 Bjarke Schønwandt   5:54:38 +3:24:19
766 7995