Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2019 - Menn 50-54 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 16. mars 2019

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 50-54 år- Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 288 Toralf Heimdal Reistadløpet 2:50:16,0 +0:00
2 222 Fred Anders Solbakken Bjørn Myrhe Sport / Team 6847 2:52:16,8 +2:01
3 246 Truls Valmestad Skattedirektoratet BIL/GIF 2:52:24,5 +2:09
4 99 Jan Olav Beitmyren Gjøvik Skiklubb/ Team Parkettpartner 2:52:51,2 +2:35
5 102 Nils Ø. Berg Bjørn Myhre Sport/Rustad IL 2:56:01,1 +5:45
6 881 Michael Richter xc-ski.de A/N Skimarathon Team 2:56:44 +6:29
7 306 Stein Joks I.L.Forsøk 2:58:00,9 +7:45
8 146 Jørn Hemma Team Parkettpartner 2:58:23,7 +8:08
9 215 Vegard Fluge Samuelsen Try/Milslukern 3:02:27,4 +12:11
10 739 Svein Nordaas Strandbygda il 3:02:29 +12:14
11 165 Anders Karlsen Nesodden 3:02:58,6 +12:43
12 712 Magnus Karlsson Nacka Värmdö SK 3:03:26 +13:11
13 672 Jan Olav Fagerholt Orkdal IL / Team Knyken 3:05:51 +15:36
14 747 Petter Quist-Paulsen Byåsen IL 3:06:27 +16:11
15 777 Christian Svarstad Team Sport1 3:09:19 +19:04
16 671 Asbjørn Eritsland gjesdal 3:09:31 +19:15
17 698 Anders Johan Huus Sørum IL 3:09:32 +19:17
18 1626 Ivar Øyan Tolga IL 3:10:55 +20:40
19 1539 Bjørn-Erik Nybakken   3:11:21 +21:05
20 1960 Espen Aune   3:11:48 +21:33
21 1430 Jon Hanestad   3:12:02 +21:46
22 1357 Håkon Bertnes Bærum Vest Racing Team 3:12:25 +22:10
23 1646 Jan Byrkjeland Røa IL / Rystad Energy 3:12:48 +22:33
24 1380 Ola Bustad   3:13:25 +23:10
25 863 Matti-Pekka Vanninen   3:13:32 +23:17
26 1498 Magne Loftesnes Fet ski/FMA 3:13:53 +23:37
27 1545 Tommy Olsen Ottestad 3:14:11 +23:55
28 1530 Ronny Nilsen Høken ski 3:14:14 +23:59
29 1611 Bjørn Ole Vassbotn Volda Turn og IL 3:14:23 +24:08
30 784 Geir Thoresen Røa IL 3:14:30 +24:14
31 1652 Morten Garvik Team Milslukern Driv Trening 3:15:54 +25:38
32 1423 Frank Grønvold Lillomarka skiklubb 3:15:55 +25:40
33 1408 Thomas Haug Fraurud Hamar Skiklubb/PwC 3:15:56 +25:40
34 1747 Stig Roger Thomassen Mosetertoppen Skiline 3:16:01 +25:45
35 1623 Geir Øvergård Trysilgutten 3:16:06 +25:50
36 1406 Jon Arne Fossen Lier Skiløberforening 3:16:44 +26:28
36 1578 Olve Skjetne Gjøvik Skiklubb/ Toten Langløp 3:16:44 +26:28
38 1555 Rune Pettersen IF Kilkameratene 3:16:49 +26:33
39 1414 Terje Gomo Team Milslukern - Driv Trening 3:16:57 +26:42
40 1457 Svein Ove Husnes Lillehammer Skiklub / Team Mosetertoppen Skiline 3:17:03 +26:48
40 2817 Fritz Weltert   3:17:03 +26:48
42 682 Sveinung Grov Team Milslukern - Driv Trening 3:17:09 +26:53
43 693 Bjørn Rune Holmen Lillehammer Skiklub 3:17:27 +27:12
44 748 Lars Bjarne Reed Milslukern Sport 3:17:33 +27:18
45 1379 Peter Bucheli   3:17:43 +27:27
46 1613 Rune Veie Aker BP BIL 3:17:47 +27:31
47 1376 Haavard Bruland Lyn Ski 3:17:53 +27:37
48 1341 Bengt Adeler Risør ski & skøyteklubb 3:18:02 +27:47
49 1690 Geir Moe Lyn Ski 3:18:09 +27:53
50 807 Toni Barp VASABROKE 3:18:12 +27:56
51 1542 Sven Nylund Molde og omegn IF 3:18:21 +28:05
52 2171 Ole Martin Nyberget Forsvaret 3:18:29 +28:14
53 1689 Nicholas Martin Hydro Oslo BIL 3:18:31 +28:16
54 708 Helge Johansen Byåsen IL 3:18:40 +28:25
55 2224 Finn Terje Skyrud Bjerke IL Ski 3:19:24 +29:08
56 2151 Johnny Mostraum Osterøy IL 3:19:31 +29:16
57 1436 Niclas Hansson Burseryds IF 3:19:36 +29:21
58 808 Ronny Bråten Spydeberg IL 3:19:39 +29:23
59 1516 Børge Moen Gjøvik skiklubb 3:19:42 +29:27
60 1392 Øystein Engesveen TeamSport1 Lillehammer 3:20:15 +29:59
61 706 Tom Johannessen Fet skiklubb 3:20:19 +30:03
62 1625 Jon Øxnevad Norconsult BIL 3:20:42 +30:26
63 2044 Espen Hansen Sand Terrengsykkel Klubb 3:20:56 +30:41
64 2036 Erlend Gundersen   3:21:15 +30:59
65 1736 Håvard Grenan Team BVRT 3:21:23 +31:07
66 1649 Svein Flornes Stavanger Skiklubb 3:21:42 +31:26
67 1647 Magne Eidsnes Spydeberg 3:21:47 +31:31
68 1655 Morten Kløvstad Bjørn Myhre Sport 3:22:14 +31:59
69 1552 Arnfinn Pedersen Nesodden IF 3:22:21 +32:05
70 1377 Geir Brynhildsen Holt IF 3:22:25 +32:10
71 2126 Pål-A. Lund Rustad IL, Tekna BIL 3:22:36 +32:20
72 1573 Reidar Sivertsen Stiftstaden SK 3:22:44 +32:28
73 2040 Thomas Hafner   3:22:48 +32:33
74 1558 Hans Tore Riibe Hamar Skiklubb / Norsk Tipping 3:22:52 +32:37
75 2641 Flavian Kippel SC Jeizinen 3:22:53 +32:37
76 3648 Rolf Kjetil Gulbrandsen Øystre Slidre il 3:22:54 +32:38
77 1372 Geir Ola Botnan SIEMENS BIL 3:23:00 +32:45
78 1396 Frode Andre Evensen Oslofjord Triatlon 3:23:09 +32:54
79 2083 Per Inge Johnsen Intersport Eidsvoll 3:23:11 +32:55
80 2272 Tor Håkon Viken Øyer Tretten 3:23:27 +33:12
81 1362 Dag Bjørndal Heming 3:23:50 +33:35
82 1369 Helge Bonden Sande Sportsklubb 3:24:04 +33:49
83 766 Frank Slevikmoen Krødsherad IL 3:24:40 +34:24
84 1668 Olav Tungesvik IL Jardar 3:25:04 +34:49
85 2189 Vadim Prisivko   3:25:09 +34:53
86 1569 Truls Raastad   3:25:13 +34:57
87 2342 Jan Kildahl Asker Skiklubb 3:26:09 +35:54
88 9419 Yury Baranov X-ski 3:26:13 +35:58
89 2049 Dag Haugdal   3:26:27 +36:11
90 2878 Erik Solberg Drøbak-Frogn IL 3:26:32 +36:17
91 1592 Helge Sveen Forsvaret/Strandbygda IL 3:26:33 +36:18
92 3058 Jon-Anders Bordal MjøsSki 3:26:34 +36:19
93 1432 Børge Hemming Hansen Medkila Skilag 3:26:55 +36:39
94 1953 Østen Almqvist Elverum hopp 3:27:10 +36:55
95 2276 Karl Fridtjof Wedum Follebu Skiklubb 3:27:25 +37:09
96 2159 Svein Arne Nakken Velledalen IL 3:27:53 +37:37
97 2179 Gøran Olsen IL Siso 3:27:54 +37:38
97 2384 Geir Skogby   3:27:54 +37:38
99 1501 Johan Henrik Lundbo Strindheim IL 3:28:07 +37:51
99 2364 Wilhelm Northrop   3:28:07 +37:52
101 2170 Valerii Nosenko   3:28:20 +38:05
102 1627 Torgeir S. Aas Aurskog-Finstadbru SK 3:28:23 +38:08
103 2874 Preben Lilleberg Lyn Ski 3:28:27 +38:11
104 2164 Jan Erik Nilsen Rustad IL 3:28:29 +38:13
105 2011 Rune Engebråten Halmsås & Omegn Skilag 3:28:40 +38:24
106 2095 Yury Komlev Rittis Alpin Chalets 3:28:47 +38:31
107 2353 Peter Bystrup Rold Skov Skiklub, Danmark 3:28:48 +38:33
108 2317 Wegar Løkken Hexagon BIL 3:28:59 +38:44
109 3065 Per Brattset Varteig IL 3:29:05 +38:50
110 2891 Bernt Sverre Mehammer Multiconsult/Rye 3:29:11 +38:55
110 3337 Tore Vegard Sørum Furnes Skiløperforening 3:29:11 +38:56
112 1610 Amund Christian Vandsemb Nes Ski 3:29:14 +38:58
113 2294 Jozef Wojtyla LKS Pogorze/Skipol team 3:29:15 +39:00
114 2343 Svein Erik Larsen MjøsSki 3:29:25 +39:10
115 694 Sverre Holt Fossum IF/Telenor BIL 3:29:42 +39:27
116 9115 Mikael Jacobsen Rold Skov Skiklub, Danmark 3:29:58 +39:43
117 2287 Ståle Årdal Tieto / IL Try 3:30:02 +39:47
118 1496 Jan-Ivar Lillebråten Sjårdalen IL 3:30:15 +40:00
119 1585 Bengt-Rune Strandvoll AAJ BIL / Holmen IF 3:30:23 +40:08
120 2528 Alfredo Bormolini Livigno 3:30:30 +40:14
121 3224 Lars Morten Losvik If Minken 3:30:49 +40:34
122 1587 Thomas Støkken Njård 3:30:51 +40:35
123 2859 Wolfgang Angst TG Schömberg 3:30:59 +40:43
124 1955 Jostein Amdal Gjensidige Sport 3:31:01 +40:45
124 2261 Even Hall Torgersen Rustad IL 3:31:01 +40:45
126 2790 Andrè Sørensen Jutul IL/BHGE 3:31:10 +40:55
127 2562 Kjetil Flenvold Nordre Trysil Idrettslag 3:31:22 +41:07
128 2050 Hans Martin Haughem Runar IL 3:31:35 +41:20
129 2239 Ole Magnus Strandum Lillehammer Skiklub 3:31:37 +41:22
130 2617 Torbjørn Hægeland Rustad IL 3:31:49 +41:34
131 1738 Frode Rui Ulefoss Sportsforening 3:31:54 +41:38
132 2379 Nils Arne Bryhn Ilseng il 3:32:08 +41:52
133 2218 Kjetil Sjørengen Team Mosetertoppen Skiline RIL 3:32:09 +41:54
134 2144 Evgeni Mishin   3:32:16 +42:00
135 2880 Knut Taugbøl Equinor BIL 3:32:27 +42:11
136 2162 Kåre Nerem Emblem IL 3:32:37 +42:21
137 2250 Frank Sølvsberg   3:32:42 +42:27
138 4863 Jean-Pierre Mesot   3:32:48 +42:32
139 2890 Kent Lindgren Östansjö SK 3:32:52 +42:37
140 3245 Gjermund Nereng Fluberg Skiklubb 3:32:56 +42:40
141 2117 Geir Lindblad Strømmen vgs. BIL 3:32:57 +42:42
142 1474 Bjarte Jordal Fana IL 3:33:02 +42:46
143 2692 Tor Murvold Rustad IL 3:33:03 +42:48
144 2824 Jon Einar Waaler   3:33:13 +42:57
145 2615 Frode Hovland Holmen IF/TRG 3:33:17 +43:01
146 1693 Ole Jakob Sværk Telenor 3:33:19 +43:03
147 3363 Markus Weber   3:33:22 +43:06
148 2388 Bjørn Erik Skjold Bjerke IL Ski 3:33:26 +43:11
149 3073 Werner Bucheli   3:33:28 +43:13
150 2555 Geir Evensen Søre Ål IL 3:33:57 +43:42
151 2811 Roger Vangsnes Equinor 3:34:16 +44:01
152 2280 Jon Waalen Asker Skiklubb 3:34:19 +44:03
153 1527 Ragnar Ness Posten & Bring BIL Trondheim 3:34:25 +44:10
154 2195 Øyvind Rohn Skedsmo Skiklubb 3:34:36 +44:21
155 2678 Ketil Lunde Røa IL 3:34:38 +44:23
156 2282 Ole Ørjavik Team Ørjavik 3:34:39 +44:24
157 1581 Håkon Skrindo Gol Il 3:34:59 +44:43
158 2531 Paul Brennmoen Tolga IL 3:35:03 +44:47
159 3151 Trond Helgesen Sogndal 3:35:21 +45:05
160 2187 Ole Johan Venger Pedersen Eidsvold værk skiklubb 3:35:23 +45:07
161 3234 Halvard Moe Team Gåping/Ørsta IL 3:35:30 +45:15
162 2551 Egil Engen Brødrene Dahl 3:35:47 +45:31
162 2568 Geir Frøvoll Eggedal IL 3:35:47 +45:32
164 2504 Kjetil Austjord Team Milslukeren - Driv trening 3:35:55 +45:40
165 2611 Lars H. Holø   3:36:08 +45:52
166 2694 Bjørn Myran Eidsvold Værks Skiklub 3:36:14 +45:58
167 3663 Olav Heggelund Furnes Skiløperforening 3:36:23 +46:08
168 3439 Svein-Olav Torø BK-Ski 3:36:36 +46:20
169 2043 Ståle Hamnes Lillehammer Skiklub / Team Mosetertoppen Skiline / Norconsult 3:37:01 +46:45
170 2560 Reidar Flatebø Mjøsski/Eidsiva 3:37:14 +46:59
171 2534 Erik Bruun Statnett BIL 3:37:15 +46:59
172 2154 Jan Møllerhaug Isfjorden IL/PartnerPlast 3:37:25 +47:09
172 3350 Even Tveter Oppegård IL 3:37:25 +47:09
174 1672 Maksim Churikov   3:37:35 +47:20
175 2494 Håkon Andersen   3:38:01 +47:46
176 2113 Morten Liabø IPHuse bedriftsidrettslag 3:38:02 +47:46
177 1476 Lars Johan Kalager   3:38:10 +47:54
178 3619 Stephan Durisch   3:38:12 +47:57
179 2848 Kuno Frick Madshus Team Liechtenstein 3:38:16 +48:00
180 3102 Tore Flatås STATNETT 3:38:31 +48:15
181 3945 Asgeir Fløtlien Brøttum IL 3:38:34 +48:18
182 3279 Erich Richli   3:38:48 +48:32
183 2093 Ola Kjonerud Lillehammer Skiklub / Team Mosetertoppen Skiline 3:38:53 +48:38
184 11606 Ainis Kanavins SKK Bebra 3:39:03 +48:48
185 2251 Arnstein Sørbøen ÅL IL 3:39:04 +48:49
186 10052 Nicola Parolari US Lavazé Varena 3:39:18 +49:03
187 2114 Gunnar H. Lille Asker Skiklubb 3:39:19 +49:04
188 3124 Geir Gulbrandsen Stokke il 3:39:20 +49:04
189 2915 Anders Bergvall   3:39:24 +49:09
190 9152 Richard Feldman Durance 3:39:51 +49:35
191 2596 Terje Heggelund Granli IL 3:40:11 +49:56
192 2763 Gjermund Skaaret Ljørdalen Sp.kl. 3:40:14 +49:58
193 2278 Øistein Widding Heming 3:40:30 +50:15
194 2832 Inge Øyen Forsvaret 3:40:39 +50:24
195 1977 Ivar Bjørkedokken Gol Il 3:40:41 +50:25
196 3221 Per-Egil Linna Kil Ski 3:40:48 +50:32
197 3119 Jon Arne Grini KLP 3:40:57 +50:42
198 3209 Jan-Erik Larsen Sandnes IL/Sparebank 1 SR-Bank 3:41:03 +50:48
199 3407 Per Erling Myhre Sjetne il/ Jernbanen 3:41:26 +51:10
200 3372 Wilfred Østgulen Skimt 3:41:28 +51:12
201 3635 Einar Morten Forvoll Heming IL / Bring 3:41:34 +51:19
202 3936 Jo Kjorstad Harpefoss IL 3:41:43 +51:27
202 2821 Jens Petter Wold Ås IL 3:41:43 +51:27
204 1979 Tore Bjørklund Nord-Odal IL 3:41:50 +51:35
205 3169 Geir Holmsen Stovnerkameratene 3:42:24 +52:09
206 3182 Per Martin Johansen Lillehammer Skiklub 3:42:28 +52:13
207 3185 Christian Jomaas Fossum IF 3:42:58 +52:43
208 3178 Anders Jacobsen Skeid 3:43:03 +52:47
209 9213 Håvard Rotegård   3:43:09 +52:53
210 3433 Rune Ek Bjørn Myhre Sport 3:43:11 +52:56
211 2797 Terje Thorstensen Konnerud IL 3:43:25 +53:09
212 3572 Jon Almaas   3:43:26 +53:11
213 4386 Martin Vanous Mercedes-Benz Salomon Atomic team 3:43:45 +53:29
214 2104 Knut Gjefle Kårhus Stokke ski 3:43:49 +53:33
215 3475 Sigmund Lavik Gjøvik skiklubb 3:43:51 +53:36
216 2703 Terje Negård Tynset 3:44:00 +53:45
217 5972 Per Øivind Rødningsby Team Parkettpartner 3:44:25 +54:10
218 9144 Martin Harris   3:44:26 +54:10
219 3799 Jostein Pedersen Team Coop 3:44:29 +54:14
220 3069 Trond Brevik Fossum IF / Fram med hofta 3:44:30 +54:14
221 4699 Sverre Bunæs Brødrene Dahl 3:44:32 +54:17
222 2863 Rolf Bjerke DnB 3:44:38 +54:22
223 3489 Stein Nestvold Elkem BIL/Heming 3:44:54 +54:38
224 2650 Nikolaj Kolte Holstebro Skiklub 3:44:57 +54:42
225 3110 Fridtjof Fredriksen Sykkylven IL 3:45:07 +54:51
226 2636 Terje Karlsen Fjellblom IL 3:45:13 +54:58
227 3930 Dag Lloyd Vaule Bjerkreim IL 3:45:17 +55:02
228 3479 Kristian J. Lyssand   3:45:26 +55:10
228 3662 Roar Haug   3:45:26 +55:11
230 3303 Ole Jakob Sendstad FFI BIL 3:45:29 +55:14
231 2091 Lasse Kjenner Eiker kvikk 3:46:11 +55:55
232 3080 Andrew Comfort   3:46:21 +56:06
233 3362 Frode Espen Wannebo Oslo kommune BIL 3:46:24 +56:08
233 3798 Geir Ottesen Steinkjer CK 3:46:24 +56:09
235 3462 Egil Johan Havre OBOS/Kolbotn 3:46:34 +56:19
236 3242 Iver Mysterud Røa 3:46:42 +56:27
237 4319 Jon-Kristian Prietz Overtoppen 3:46:47 +56:32
238 2834 Bjørn Årdal Fana 3:46:57 +56:41
239 3334 Rolv Anders Systad Lyn Ski 3:47:00 +56:44
240 3430 Teis Pedersen Kjelsås / Statkraft BIL 3:47:02 +56:46
241 3729 Ole Johan Kvan DBK 3:47:13 +56:58
242 3273 Stein Randby Sørum IL 3:47:19 +57:03
243 5072 Ståle Nilsen Team Foss 3:47:35 +57:20
244 3166 Åsmund Holen ViaNova BIL 3:47:54 +57:39
244 2285 Roar Øygarden Gjerstad IL 3:47:54 +57:39
246 3357 Per Kristian Vange Rælingen SK 3:48:17 +58:01
246 2580 Anders Hagen Strandbygda IL/Forsvaret 3:48:17 +58:01
248 3241 Robert Myhrer Rustad IL 3:48:18 +58:02
249 2679 Ola Idar Løkken Gausdal skilag 3:48:23 +58:07
250 3035 Morten Andreassen   3:48:24 +58:09
251 3148 Baard Haugse Fana IL / Equinor 3:48:29 +58:14
252 3039 Rasmus Asbjørnsen Haavind BIL 3:48:38 +58:22
253 3818 Tom Røise MjøsSki 3:48:43 +58:28
254 3857 Øystein Sørmo Lillehammer Skiklub 3:48:46 +58:31
255 3429 Pål Olofsson Axa SC 3:48:52 +58:37
256 2707 John Nicolaysen Ålgård Fysio 3:49:14 +58:59
257 3842 Bjørn Stensheim Oppdal IL 3:49:17 +59:01
258 3335 Oddvar Jr Sæter Skaret Skiforening 3:49:19 +59:04
259 6051 Bjørge Øfstaas Fagerborg Skiklubb 3:49:25 +59:10
260 3740 Sjur Arne Lindby Otta IL 3:49:45 +59:29
261 3631 Vidar Espenes Overhalla IL 3:49:48 +59:32
262 3636 Svein Otto Fredwall Nesodden IF 3:49:54 +59:39
263 2862 Bjørn Berge Holmestrand Sykkelklubb 3:50:00 +59:44
264 3751 Knut-Arne Løite Sørkedalens IF 3:50:03 +59:47
265 3424 Frode Aasberg Bødalen IF 3:50:10 +59:55
266 2758 Raymond Siiri IL Ilar 3:50:16 +1:00:00
267 3999 Harald Sjulstad Sport 1 Hvittingfoss 3:50:56 +1:00:41
268 5257 Geir Fjeld Spydeberg il / Hafslund nett 3:50:59 +1:00:44
269 2657 Kjetil Kaale IL Ivrig 3:51:00 +1:00:44
270 4223 Per Steinar Hylland Gudvangen IL 3:51:06 +1:00:51
271 2279 Lars Wilskog Hakadal IL 3:51:19 +1:01:03
272 3752 Arne Løkkebø Eikefjord IL 3:51:26 +1:01:10
273 3882 Vladimir Zhitenev Streamer Electric 3:51:44 +1:01:29
274 3873 Sven Erik Vedvik K. Lund 3:51:53 +1:01:38
275 1971 Bengt Bern   3:51:55 +1:01:39
276 3457 Odd Arild Volden   3:52:02 +1:01:46
277 4122 Vegard Aune Privat 3:52:05 +1:01:49
278 3834 Pål Skyrud   3:52:11 +1:01:56
279 11647 Thomas Lium   3:52:13 +1:01:58
280 1370 Knut Borbe Sørkedalens IF / NRK BIL 3:52:15 +1:01:59
281 3292 Ilmar Raap Team 30+ 3:52:28 +1:02:13
282 4369 Tor Martin Synnes LØRENSKOG SKIKLUBB 3:52:35 +1:02:19
283 4320 Alfred Psenner Amusing Viaggi 3:52:54 +1:02:39
284 3909 Thor Martin Dahl VangDahl's 3:53:06 +1:02:51
285 3666 Even Heir Nofima 3:53:13 +1:02:57
286 4202 Haakon Hansen   3:53:20 +1:03:05
287 4177 Bendik Frislid   3:53:28 +1:03:13
288 4415 Fabrizio Tranquillo VASABROKE 3:53:29 +1:03:14
289 3167 Bjarte Holm MjøsSki 3:53:50 +1:03:35
290 4243 Bård Ivar Koppang Stavanger skiklubb / PwC 3:54:03 +1:03:48
291 3359 Tom Roger Vege-Tangen Namdal Løpeklubb 3:54:06 +1:03:50
292 3061 Thorstein Botten Lyn Ski 3:54:08 +1:03:52
293 4172 Kjartan Farestveit Holmen 3:54:20 +1:04:04
294 2727 Jon Arne Opstad Stokke il 3:54:26 +1:04:10
295 5103 Steinar Svenningsen Oppegård IL 3:54:29 +1:04:14
296 2919 Per Halvorsen Nittedal IL 3:54:30 +1:04:14
297 3812 Bengt Romenstad Furnes Skiløperforening 3:54:31 +1:04:15
298 3903 Robin Rosenkranz Boo IF 3:54:34 +1:04:18
299 3488 Bjørnar Schøn Oseberg skilag / Kongsberg Maritime 3:54:47 +1:04:32
300 3718 Tom Kåre Kleven Fluberg Skiklubb 3:54:56 +1:04:41
301 4716 John Downing XC OREGON 3:54:59 +1:04:43
301 3070 Tom Brinck-Mortensen   3:54:59 +1:04:44
303 4179 Espen Frøyland Koll 3:55:01 +1:04:45
304 3144 Ola Andreas Hauge Volda 3:55:21 +1:05:05
305 3838 Tore Solem ØSTO Ortopedisenter 3:55:25 +1:05:09
306 3397 Christian Steen Eriksen Bækkelagets SK 3:55:27 +1:05:12
307 3229 Erling Marthinsen Team Øverskauen 3:55:38 +1:05:23
308 4241 Jari Kokkonen Wl Masters Finland 3:55:41 +1:05:25
308 4275 Steinar Låg Veritas BIL / SOT 3:55:41 +1:05:26
310 3236 Roger Monsø Rupro 3:55:48 +1:05:33
311 3781 Svein Erik Nilsen SMIL 3:56:15 +1:05:59
311 2152 Michael Myers Lillehammer skiklubb 3:56:15 +1:06:00
313 3288 Oddvar Rørstad Volda T og IL 3:56:30 +1:06:14
314 3836 Harald Solberg MjøsSki 3:56:47 +1:06:31
315 4214 Baard Henningsen Bækkelaget SK 3:57:10 +1:06:54
316 3871 Kjell Vangen   3:57:12 +1:06:56
316 4329 Pål Rynning Thermica 3:57:12 +1:06:56
318 9240 Audun Eide   3:57:19 +1:07:03
319 4287 Severin Myrbakken Stor-Elvdal Skiklubb 3:57:23 +1:07:08
320 3087 Stig Atle Eide   3:57:27 +1:07:11
321 3734 Svend Wiig Langen Konnerud IL 3:57:30 +1:07:14
322 3630 Lars Inge Eskfelt Åmåls Ok 3:57:31 +1:07:15
323 3972 Rolf-Arne Halvorsen Nordea 3:57:35 +1:07:20
324 3121 Ragnvald Grotli Gjelleråsen IF Skigruppe 3:57:55 +1:07:40
325 3621 Christian Egger Skiclub Fieberbrunn 3:58:11 +1:07:56
326 3047 Paal Berg Røa IL, Langrenn 3:58:17 +1:08:02
327 4950 Frode Olav Storløkken Spkl Ceres 3:58:34 +1:08:18
328 4017 Svein Helge Stadsvik Fossum / Elgen 3:58:40 +1:08:24
329 4283 Vidar Moen   3:58:46 +1:08:30
329 3135 Petter Aasbø Hansen   3:58:46 +1:08:31
331 3767 Arve Mjelde Team Sportsmanden 3:59:09 +1:08:54
332 3939 Yngve  Mikalsen Eika Forsikring Helgeland 3:59:11 +1:08:55
332 4739 Runar Fjellheim Brandbu IF 3:59:11 +1:08:56
334 5568 Espen Hagberg Nordre Land 3:59:12 +1:08:56
335 3651 Nils P. Hagen Tynset IF 3:59:22 +1:09:07
336 5195 Svein Amlie Moelven i.l 3:59:28 +1:09:13
337 3318 Stig Solheim Eikefjord IL 3:59:33 +1:09:17
338 3738 Geir Ove Leite Skodje 4:00:18 +1:10:02
339 4694 Martin Brunstad Telrnor BIL / Lommedalen 4:00:25 +1:10:10
340 4211 Knut Arve Helle Førde IL Langrenn 4:00:29 +1:10:14
341 11188 Sergey Tkachuk   4:00:32 +1:10:17
342 3854 Bjørn Sveum Team Anthon 4:00:36 +1:10:20
343 4956 Erling Moen Synnes KNS 4:00:47 +1:10:32
344 3950 Gaute Bjørheim   4:00:48 +1:10:33
345 5553 Bent Evensen Benteler BIL 4:00:50 +1:10:34
346 4345 Martin Skramstad Nordbygda/Løten Ski 4:00:52 +1:10:36
347 3083 Lubomir Durica MKL KREMNICA 4:00:57 +1:10:42
348 3894 Stefano Geremia Sci Club Montebelluna 4:01:02 +1:10:47
349 3967 Giuseppe Monteleone US Cornacci Tesero 4:01:11 +1:10:55
350 3742 Ola Listad Sør-Fron il 4:01:25 +1:11:09
351 4784 Ola Kristian Hjelløkken Forsvaret/Åslia skilag 4:01:30 +1:11:14
352 8029 Timo Narvinen Ikaalisten Nouseva-Voima 4:01:33 +1:11:17
352 5076 Felix Goller   4:01:33 +1:11:18
354 4204 Steinar Hanstad Sørskogbygda IL 4:01:39 +1:11:23
355 4355 Frode Steffensen XO 4:01:43 +1:11:28
356 4806 Anders Juell Dragonene 4:01:57 +1:11:42
357 4383 Arne Tømmervik Eidsvoll Verks Skiklubb 4:01:59 +1:11:43
358 4812 Oddmund Karlsen IL Siso 4:02:00 +1:11:44
359 4224 Jan Erik Hyllseth Soon Triathlonklubb 4:02:11 +1:11:55
360 4898 Priit Pääru   4:02:15 +1:12:00
361 4118 Torleif Arnesen Hemig 4:02:20 +1:12:05
362 3745 Kjetil Lundberg Salto Systems Nordic 4:02:24 +1:12:09
363 10013 Marius Lundin Bull ski og kajakk 4:02:40 +1:12:25
364 6184 Gian-Andrea Hartman   4:02:47 +1:12:32
365 4787 Anderl Hoess SC Bad Wiessee 4:02:50 +1:12:34
366 3805 Anders Ravik De ustoppelige 4:03:31 +1:13:16
367 3622 Arne Eik Romerike elektro AS 4:03:48 +1:13:32
368 2653 Stanislav Kudriashov   4:03:57 +1:13:41
369 4218 Erik B Holm   4:04:29 +1:14:13
370 4884 Wilhelm Nyberg Atlascopco if 4:04:37 +1:14:21
371 5613 Øyvind Prytz Kjelsås 4:04:51 +1:14:36
372 5197 Torgeir E. Andersen Drammensregionens brannvesen 4:05:14 +1:14:59
373 3670 Stig Hernholm Skagerrak SK 4:05:15 +1:15:00
374 5789 Arild Eiken Haram CK 4:05:29 +1:15:13
375 3966 Douglas Boduch USA 4:05:57 +1:15:41
376 4147 Halvor Brustad Fenstad Skiklubb / RTV BIL 4:06:06 +1:15:51
377 3788 Runar Ofrim Skiforeningen 4:06:15 +1:15:59
378 4394 Jon Worren   4:06:17 +1:16:01
379 4324 Gunnar Rinde SOBIL - Stor-Oslo Eiendom 4:06:18 +1:16:02
380 5843 Pål Helgestad Chelsea 4:06:21 +1:16:05
381 3638 Thomas Føyen KPMG Puls 4:06:27 +1:16:11
382 5510 Gjermund Tøstiengen Åsbygda IL 4:06:30 +1:16:14
383 4704 Per Bøymo Rustad IL 4:06:44 +1:16:29
384 5382 Per Inge Lyngvær Narvik Skiklubb 4:06:46 +1:16:31
385 4130 Gerhard G. Bergh   4:07:09 +1:16:53
386 4188 Per Grøan Moelven IL-Gubbetrim 4:07:11 +1:16:55
387 4261 Marc Leppla Eintracht Braunschweig 4:07:14 +1:16:58
388 5644 Bjarne Aurstad Avinor/Nordre Eidsvoll 4:07:30 +1:17:14
389 4446 Arne Magnussen Nittedal 4:07:37 +1:17:22
390 5431 Jon Ramm-Pettersen Team Milslukern - Driv Trening 4:07:42 +1:17:27
391 5531 Øyvind Økland   4:07:48 +1:17:33
392 4703 Andre Børve Avinor Oslo Lufthavn 4:08:25 +1:18:09
393 5055 Øystein Flagstad BIL Natura 4:08:32 +1:18:17
394 3645 Aleksei  Gordeev Polar Bear 4:08:35 +1:18:19
395 3672 Ole Hoem Svett & Mett Raufoss 4:08:36 +1:18:20
396 4294 Tommy Nerseth   4:08:38 +1:18:23
397 4750 Knut Gløersen Fredrikstad Skiklubb 4:09:16 +1:19:00
398 4373 Vidar Sørensen Malvik 4:09:29 +1:19:13
399 4738 Ulf Fjelldal Rustad IL 4:09:35 +1:19:19
400 3130 Even Hagen Hattfjelldal I.L 4:09:48 +1:19:32
401 4253 Markus Lang Madshus Team Liechtenstein 4:09:49 +1:19:34
402 4134 Tomas Bischof Silvini Madshus Team 4:09:56 +1:19:41
403 3941 Petri Raveala Team Electrofit 4:10:08 +1:19:53
404 4827 Knut Kråkenes Skimt 4:10:17 +1:20:02
405 5625 Johannes Bergum Mjøsen Skog 4:10:18 +1:20:02
406 5264 Tomas Fors   4:10:19 +1:20:04
407 3674 Martin Holinka VLTAVA FUND SKI TEAM 4:10:28 +1:20:13
408 5312 Lasse Helseth   4:10:34 +1:20:18
409 4922 Eddie Sjølie FINN.no 4:11:08 +1:20:52
410 6329 Stig Eidesmo   4:11:16 +1:21:01
411 5512 Lars-Olav Tunheim Valsø Småbrukarlaget 4:11:39 +1:21:23
412 5361 Ola Langedal Raufoss IL Svett&Mett 4:11:40 +1:21:24
413 3095 Jørn Eriksen Skagerrak Sportsklubb 4:12:08 +1:21:53
414 5964 Martin Rejman Slavia Pojstovna Team 4:12:10 +1:21:54
415 4715 Michal Dolezal   4:12:12 +1:21:56
416 4960 Sveinung Talberg Skaret Skiforening 4:12:32 +1:22:16
417 5965 Håkon Rekstad Rapala 4:12:34 +1:22:18
418 7035 Enrico Joos   4:12:38 +1:22:22
419 4659 Ivar  Angelsen Nordlandssykehuset 4:12:39 +1:22:24
420 4349 Ronald Snekvik Surnadal 4:12:59 +1:22:43
421 4208 Odd-Harald Heggen Heggjabygda IL 4:13:04 +1:22:48
422 3861 Fred Tjernsli Sportsklubben Rye/ Team Anthon 4:13:13 +1:22:57
423 5520 Bjørn Westre   4:13:17 +1:23:02
424 4667 Knut Backsæther Backy 4:13:35 +1:23:19
425 4220 Per Dave Holtung Drømmekjøkkenet 4:13:38 +1:23:22
426 5267 Håvard Fremstad Vind IL 4:14:12 +1:23:56
427 5486 Erik Sønsterud   4:14:18 +1:24:02
428 6299 Børge Bjørndahl Vestfold Vann BIL 4:14:35 +1:24:20
429 4359 Kåre Storbråten Rustad IL 4:14:39 +1:24:24
430 4265 Torbjørn Lindemark Equinor BIL 4:14:43 +1:24:27
431 2639 Kimmo Keinänen   4:14:49 +1:24:33
432 4813 Karel Kavalír OK99 4:14:55 +1:24:40
433 4925 Jan Skogheim Åslia skilag 4:15:00 +1:24:44
434 4705 Per Celén   4:15:10 +1:24:54
435 5063 Lars Magnus Holter Ullensaker skiklubb 4:15:18 +1:25:03
436 5004 Björn Gersöne Gjøvik 4:15:25 +1:25:10
437 2706 Frank  Neumeier DAV Hersbruck 4:15:40 +1:25:24
438 4236 Jan Kamenicky OK99 4:16:13 +1:25:57
439 7606 Sven Arne Gylterud Fossum IF 4:16:34 +1:26:18
440 6647 Per Johan Åström   4:16:47 +1:26:31
441 5592 Rune Vestbø Vindafjord IL 4:16:51 +1:26:35
442 4860 Thomas Martinsen   4:17:03 +1:26:47
443 12001 Ola L Kleiven Lalm IL 4:17:06 +1:26:50
444 5971 Per Ivar Ruud   4:17:19 +1:27:03
445 5268 Bjørn Tore Furset Fursetgruppen 4:17:34 +1:27:19
446 4225 Per Hättestrand Vitsand 4:17:40 +1:27:24
447 4014 Rune Petter Nygård Skiptvet il Ski og Sykkel/team BorgenBygg 4:18:04 +1:27:48
448 6035 Thor Anders Vesterås Varde IL 4:18:39 +1:28:24
449 5509 Øyvind Tveter Oddersjaa 4:18:46 +1:28:31
450 10842 Greg  Finnoff   4:18:51 +1:28:35
451 3134 Frank Hansen   4:19:05 +1:28:49
452 5628 Avo Kirsipuu Sporttravel 4:19:23 +1:29:08
453 6114 Hans Gunnar Thorsen   4:19:30 +1:29:14
454 5385 Magnus Løvold Tingvoll IL 4:19:55 +1:29:39
455 5570 Karl Olav Haram Equinor BIL 4:20:02 +1:29:47
456 5634 Anders Jansson   4:20:06 +1:29:51
457 6583 Øyvind Vaadal Roterud IL 4:20:09 +1:29:53
458 3171 Thomas Huber Skiclub Villingen 4:20:15 +1:30:00
459 5395 Halvor Moen Deloitte / Aktiv mot kreft 4:20:44 +1:30:29
460 5230 Jan Otto Bustadmo Store Bergan IF 4:20:57 +1:30:42
461 4796 Jan-Egil Husby Stjørna IL 4:21:21 +1:31:05
462 5038 Jørgen Røvig Soon Ski 4:21:31 +1:31:16
463 6567 Ingjald Sørhøy Rustad IL 4:22:11 +1:31:56
464 5555 Per Helge Grindheim Team Bodøbanden 4:22:18 +1:32:02
465 4235 Anders Kallerud Skiforeningen 4:22:31 +1:32:16
466 10238 Mikko Toivonen Kangasala sk 4:22:51 +1:32:36
467 4976 Espen Tåsåsen P4 Bil 4:22:52 +1:32:36
468 5221 Egil Brenden Næroset 4:22:56 +1:32:41
469 5367 Anders Larsson Gjelleråsen IF 4:23:02 +1:32:46
470 4263 Jørgen Andrè Lien   4:23:17 +1:33:01
471 5740 Geir Asphaug   4:23:18 +1:33:02
472 6112 Skjalg Sylte Stavheim Hexagon BIL 4:23:21 +1:33:05
473 4192 Erland Gulbrandsen Rustad IL 4:23:27 +1:33:12
474 4804 Terje Vartdal Johansen   4:23:32 +1:33:16
475 5456 Ole Gunnar Schmidt Team Norengros 4:23:37 +1:33:22
476 5522 Sven-Erik Wilmo   4:23:50 +1:33:34
477 4776 Trond Haugstad Stokke ski 4:24:31 +1:34:16
478 4423 Hans Jørgen Andersen Skagerrak SK 4:24:37 +1:34:22
479 5542 Thomas Aagaard KS-ski 4:24:38 +1:34:23
480 5036 Pål Erik Robinson Lyn Ski 4:24:52 +1:34:36
481 5419 Espen Olsen Sande Sportsklubb/Toyota 4:24:58 +1:34:43
482 11820 Tomas Stöt IFK Mora Sk 4:26:07 +1:35:52
483 5425 Arild Orvedal VIK IL 4:26:10 +1:35:54
484 6308 Knut Erik Broen GK BIL 4:26:16 +1:36:01
485 9193 Jon Erland Fløgstad Moss Skiklubb/MOPIL 4:26:19 +1:36:03
486 4921 Fin Sejbjerg   4:26:20 +1:36:04
487 5920 Jøran Martinsen Vind IL 4:26:21 +1:36:05
488 5891 Lars Kolbjørnsen Hydro BIL 4:26:22 +1:36:06
489 5981 Jean Schwander master ski france 4:26:24 +1:36:08
490 6013 Trond Sydskogen Tistedalen Friluftslag 4:26:51 +1:36:35
491 6142 Martin Bøe Nordre Oppdalen IL 4:26:52 +1:36:36
491 5337 Trond-Egel Johansen   4:26:52 +1:36:37
493 4262 Bjørn Arvid Lervik Lyn Ski 4:27:03 +1:36:47
494 6440 Søren Lauritsen   4:27:08 +1:36:53
495 5864 Geir Olav Håland Sandnes IL 4:27:22 +1:37:06
496 7191 Bjørn-Ivar Sigbjørnsen   4:27:31 +1:37:15
497 10843 Jonathan Finnoff   4:27:44 +1:37:29
498 4994 Hans Kristian Øfstaas Trøgstad Skiklubb/ Hafslund BIL 4:27:48 +1:37:32
499 9197 Mikael Klimscha   4:27:52 +1:37:36
500 5538 Tore Øygard Hakadal il /NBR 4:28:08 +1:37:52
501 5327 Trond Hågensen Team Blåvegen 4:28:33 +1:38:18
502 5467 Trond Slethaug Fana 4:28:37 +1:38:22
503 4414 Paolo Busin VASABROKE 4:28:40 +1:38:25
504 3760 Holger Meichsner Oberammergau 4:28:43 +1:38:27
505 9001 John Svendsberget   4:28:56 +1:38:40
506 4807 Håvard Kalvåg VFL 4:29:17 +1:39:01
507 5482 Tore Eivind Sveen Jardar IL 4:29:18 +1:39:03
508 5308 Geir Heimdahl Søndre Land 4:29:26 +1:39:10
509 6043 Thomas With Jutul 4:29:31 +1:39:16
510 5810 Morten Frogner   4:29:48 +1:39:33
511 5044 Geir Harald Aase Team Pigg/IL Nedibunn 4:29:49 +1:39:33
512 5210 Gunnar Berge Rustad IL 4:29:51 +1:39:36
513 5043 Eric Swanson AXCS TUNA 4:30:03 +1:39:47
514 7262 Mattis Thørud LØRENSKOG SKIKLUBB 4:30:08 +1:39:53
515 4874 Geir Arne Mælan Tynset JFF 4:30:11 +1:39:55
516 5062 Stig Morten Engen   4:30:15 +1:40:00
517 5926 Daniel Metzler   4:30:22 +1:40:06
518 5975 Hans Olav Røise Ringsaker IF 4:30:36 +1:40:21
519 11993 Knut Woxholt Årvolll IL 4:30:38 +1:40:22
520 6546 Jon Sommerseth Narvik Atletklubb 4:31:28 +1:41:12
521 4384 Bjørn Ulvang Tryg Forsikting 4:31:31 +1:41:16
522 5410 Johny Norland Lyn Ski 4:31:42 +1:41:27
523 5953 Rune Pettersen AkerSolutions 4:31:49 +1:41:33
524 11912 Kjell Arne Lilleland   4:31:54 +1:41:38
525 6327 Guttorm L. Egge Kommunalbanken AS 4:32:15 +1:42:00
526 5073 Per Viksmo   4:32:21 +1:42:05
527 6412 Dag Josefsen JOH - Birken 4:32:28 +1:42:13
528 9129 Hynez Tyl   4:32:53 +1:42:38
529 5955 Pasi Pikkarainen   4:33:10 +1:42:55
530 4843 Petr Lukeš   4:33:11 +1:42:55
531 5427 Yngve Eek Ottesen   4:33:21 +1:43:06
532 4908 Terje Ryggvik Ringnes B.I.L 4:33:53 +1:43:38
533 6281 Vidar Augustin Team Auigustin 4:33:54 +1:43:38
534 5002 Roger Behrns Magnor UL 4:33:56 +1:43:40
535 6123 Ola Sæther Trondhjems Skiklubb 4:34:05 +1:43:50
536 9989 Vidar Bergtun   4:34:11 +1:43:56
537 6588 Sergey Zaikov   4:34:24 +1:44:08
538 5769 Christoph Bücheler   4:34:31 +1:44:16
539 4978 Øystein Undrum   4:35:36 +1:45:21
540 6139 Trond Svindal Fenstad Sp.K 4:36:14 +1:45:58
541 7418 Lorenzo Williams Team Anthon 4:36:17 +1:46:02
542 8402 Timo Lehtioja MSK 4:36:46 +1:46:30
543 5348 Nils Olav Kjølstad Tradesolution BIL 4:36:57 +1:46:42
544 5851 Morten Holseth Orkanger IF 4:37:00 +1:46:45
545 6631 Arnt Steinar Olasveen Lillehammer Skiklub 4:37:18 +1:47:03
546 7806 Jens Oskar Olsen-Torp Team BorgenBygg 4:37:20 +1:47:04
547 6060 Karl-Erik Grønli Team Blåvegen Langløp 4:37:21 +1:47:05
548 6500 Skule Reiersen Trøsken 4:37:23 +1:47:08
549 11924 Tore Skovdahl   4:38:09 +1:47:53
550 6533 Gardar Sigurdsson   4:38:10 +1:47:55
551 7415 Jukka Postila   4:38:11 +1:47:55
552 6468 Tor Myrset HEMING IL 4:38:18 +1:48:02
553 6471 Johannes Nedrebø Jølster 4:38:46 +1:48:31
554 7000 Knut Holm FFIBIL/Skiforeningen 4:38:48 +1:48:32
554 5966 Tore Bjørn Ringås CK Elverum 4:38:48 +1:48:32
556 7460 Terje G Romsaas Frogner 4:39:15 +1:49:00
557 7384 Geir Bjølverud   4:39:44 +1:49:28
558 6886 Odd Johan Dalberg   4:39:52 +1:49:36
559 5973 Erlend Røhnebæk   4:40:09 +1:49:54
560 7288 Petter Voss Foss vgs 4:40:12 +1:49:56
561 9491 Arne Chr Folmer spenst halden 4:40:25 +1:50:09
562 7057 Lars Klatran CK Nittedal 4:40:27 +1:50:11
563 7189 Konrad Sel Ottestad IL 4:40:30 +1:50:15
564 8411 Magnus Lindgren Västerås Skidklubb 4:41:02 +1:50:47
565 6304 Jens Helge Borgen Skiptvet il Ski og Sykkel/team BorgenBygg 4:41:10 +1:50:54
566 7257 Christian Thirup Skanderborg Kajakklub 4:41:30 +1:51:15
567 6656 Jim Trygve Berg   4:41:36 +1:51:20
568 8143 Morten Bekkestad Sørum IL 4:42:15 +1:52:00
569 5401 Sindre Murud Kautokeino IL 4:42:16 +1:52:01
570 8971 Bjørn Liheim Magnor UL 4:42:17 +1:52:02
571 6953 Stig Gunleiksrud Skiforeningen/Team Sportsmanden 4:42:19 +1:52:04
572 5990 Claes Skoglöf Team Skoglöfs Bil 4:42:23 +1:52:08
573 5784 Lars Dehlimarken Hadeland CK 4:42:40 +1:52:25
574 6473 Espen  Schanke Vollen Ungdomslag 4:43:16 +1:53:01
575 2912 Marc Viallon masters france 4:43:23 +1:53:08
576 6337 Svein Erik Fatnes Team Storm, Sikkerhet 4:43:32 +1:53:16
577 5278 Andrew Goodwin RAF Nordic 4:44:01 +1:53:46
578 8097 Jarle Rønning   4:44:15 +1:54:00
579 11352 Mikael Magnér Väsby skidklubb 4:44:31 +1:54:16
579 6313 Martin Bøhler   4:44:31 +1:54:16
581 6853 Nikolaj Bjørnholm Københavns skiklub 4:44:40 +1:54:24
582 7334 Urs Küchler Madshus Team Liechtenstein 4:45:03 +1:54:48
583 10870 Henrik  Grøndal   4:45:09 +1:54:54
584 10791 Petr Cech   4:45:17 +1:55:01
585 7258 John Thomasgaard Lyn 4:45:18 +1:55:02
586 6568 Knut Toftemo Esko-graphics AS 4:46:11 +1:55:56
587 9828 Joseph Reich   4:46:31 +1:56:16
588 7864 Bård Scheie Det gyldne triangel 4:46:34 +1:56:18
589 5752 Finn Bjormyr   4:46:36 +1:56:20
590 6625 Leiv Peter Løvold Joh-Birken-Team 4:46:38 +1:56:22
591 5760 Karsten Borge Armada Dynamics As 4:46:43 +1:56:27
592 7433 Jan Ove Kristiansen Kjellmyra IL 4:46:47 +1:56:31
593 6347 Björn Fredriksson Axa Sports Club 4:47:09 +1:56:53
594 10126 Erik Brodshaug   4:47:17 +1:57:02
594 9709 Egil Ludmann HEAS BIL 4:47:17 +1:57:02
596 7147 Tam Nygen Norges Bank idrettslag 4:47:28 +1:57:12
597 7769 Håkon Helgerud Myhra AT SKOG 4:47:56 +1:57:41
598 6031 Jostein Sterri Valla   4:47:59 +1:57:43
599 6687 Knut Øivind Alfarrustad Fet skiklubb 4:48:03 +1:57:48
600 10075 Carl Petter Simonsen   4:48:06 +1:57:50
601 6682 Kjetil Berntsen Langhus 4:48:12 +1:57:56
602 7733 Tore  Lien Team PartnerPlast/Søre Ål IL 4:48:17 +1:58:01
603 7149 Dag Nylend Granli IL 4:48:57 +1:58:41
604 5009 Christian Boye Københavns skiklub 4:49:02 +1:58:46
605 6447 Ole Kristian Lona Sopra Steria 4:49:46 +1:59:30
606 6315 Morten Bøås   4:49:50 +1:59:34
607 7244 Jacob Sørensen Københavns skiklub 4:49:55 +1:59:39
608 7553 Knut Farner   4:50:10 +1:59:54
609 6324 Jan Dewitz   4:50:12 +1:59:56
610 11982 Tor Erling Gransæther Team Liteboat.com 4:50:14 +1:59:58
611 7560 Anders Fjellstadsveen Nammo BIL 4:50:21 +2:00:06
612 8680 Ari Miettunen   4:50:34 +2:00:18
613 7103 Bjørn Mathisen   4:50:35 +2:00:20
614 6700 Svein Fjeld   4:50:36 +2:00:21
615 9145 Christopher Spooner Sovereign Lake Nordic 4:51:03 +2:00:47
616 6320 Patrik Dahlqvist Fredrikstad ski klubb 4:51:08 +2:00:53
617 11287 Sindre Nyvoll Compusoft BIL 4:51:10 +2:00:54
618 5424 Knut A. Oppenhagen Tyristubben Ski 4:51:11 +2:00:56
619 6348 Aldo Frick Madshus Team Liechtenstein 4:51:17 +2:01:02
620 6672 Libor Velík   4:51:32 +2:01:17
621 6445 Espen Lindbæck   4:51:50 +2:01:34
622 7668 Lyder Jensen   4:52:43 +2:02:28
623 7434 Jon Kristiansen NHO 4:52:58 +2:02:42
624 6551 Øyvind Stevenson CDP Technologies 4:53:14 +2:02:58
625 5223 Jan Brännkärr IF Åsarna 4:53:36 +2:03:20
626 7954 Per Ståle Vågene   4:53:44 +2:03:28
627 7441 Trond Ryen   4:54:03 +2:03:48
628 7364 Trond Arne Nordstrand   4:54:57 +2:04:41
629 6363 Hans Jørgen Hansen Kil 4:55:09 +2:04:54
630 7619 Helge Haukland Aktiv mot kreft 4:55:24 +2:05:08
631 8917 Ragnar Skogsbakken Søndre Land IL 4:55:32 +2:05:17
632 8954 Truls Wæraas Attåtnæring 4:55:36 +2:05:21
633 8933 Paal Anders Strande Vikerfjell 4:55:57 +2:05:41
634 7660 Svein Ola Indergård Angvik IL 4:56:02 +2:05:47
635 5898 Tom Andre Kårvik FÅK 4:56:08 +2:05:53
636 7316 Roger Østvold Heming 4:56:11 +2:05:55
637 6523 Tore Sandem Askim IF Ski 4:56:12 +2:05:56
638 7942 Lars Ivar Ulmo MjøsSki 4:56:56 +2:06:40
639 5096 Rune  Hagen   4:57:04 +2:06:49
640 7155 Pär Olsson Björnstorps IF 4:57:19 +2:07:04
641 6838 Allen Belshaw   4:57:26 +2:07:10
642 8484 Stig Hellesnes Skullerud Sk 4:57:27 +2:07:11
643 6648 Per-Helge Engen Team Pigg/Lakselvbukt skole og bhg BIL 4:57:36 +2:07:20
644 10415 Leif Nordland HSI 4:58:15 +2:08:00
645 7327 Harald Åsødegård Vest-Torpa UL 4:58:21 +2:08:05
646 7243 Erik Sønsteby Brøttum 4:58:39 +2:08:24
647 6410 Omar Johansen Forsvaret 4:59:56 +2:09:41
648 11991 Jostein Rolstad LØRENSKOG SKIKLUBB 4:59:58 +2:09:42
649 6950 Rogeir Gotheim Oppegård 5:00:10 +2:09:55
650 11979 Øyvind Elnæs Sulland B.I.L 5:00:22 +2:10:07
651 7065 Tor Kristoffersen Molde CK 5:00:28 +2:10:13
652 10898 Escher Hendrik SC Norweger 1896 Annaberg 5:00:51 +2:10:36
653 11888 Lars Wøien Team Åkerstien 5:01:15 +2:10:59
653 10020 Jesper Engel   5:01:15 +2:10:59
655 11177 Willum Sørensen   5:01:26 +2:11:10
656 9806 Mats Persson   5:01:37 +2:11:21
657 6854 Jo Bjørnstad Liverpool 5:02:18 +2:12:02
658 7800 Kåre Nygård Nesodden IF Ski 5:02:19 +2:12:03
659 10230 Yurii Grynkiv Ukraine 5:02:27 +2:12:11
660 6288 Ole Johan Berg Equinor BIL 5:02:51 +2:12:35
661 10063 Nils Ahrndt LG Frauenwald 5:03:21 +2:13:06
662 7205 Tormod Snekkermoen Glåmdal SK 5:03:23 +2:13:07
663 6652 Tollef Nyberg   5:03:27 +2:13:11
664 7115 Rolf Endre Moen Sport1 Strandtorget A/S 5:03:44 +2:13:28
665 7402 Remi Norbeck   5:04:10 +2:13:55
666 10112 Roy-Erik Blakarstugun   5:04:14 +2:13:58
667 10132 Jay Burgess AXCS 5:04:55 +2:14:40
668 6889 Martin Danielsen Gjensidige Sport 5:05:09 +2:14:54
669 6685 Torbjørn Dahl If Skadeforsikring BIL 5:05:26 +2:15:10
670 7285 Kjell Erik Vingebakken Lensbygda SK 5:05:39 +2:15:23
671 6659 Jøran Karenstuen Veidekke BIL 5:05:47 +2:15:32
672 10127 Raymond Bruås   5:05:57 +2:15:42
673 7566 per børge flemsæter Equinor BIL 5:06:02 +2:15:47
673 7284 Svein Venjum Hafslo IL / Uiobil 5:06:02 +2:15:47
675 7936 Sander John Tufte Røa IL 5:06:24 +2:16:09
676 8082 Jirí  Vlcek   5:07:30 +2:17:14
677 4274 Lasse Löyttyniemi Killon Kotkat 5:08:36 +2:18:21
678 7987 Bjarte Grøteide   5:08:58 +2:18:42
679 8638 Bjørnar Volden Ski- og Fotballklubben Bjørnis 5:09:11 +2:18:55
680 9424 Sergei Arhutich   5:09:15 +2:19:00
681 11700 Gudmundur Olafsson   5:09:39 +2:19:24
682 11124 Hans Sivertsen Friskis & Svettis Lillehammer 5:09:55 +2:19:40
683 7001 Henrik Holmquist   5:09:57 +2:19:41
684 7897 Andrè Stensrud Veien Tilbake 5:10:07 +2:19:52
685 9488 Magnus Carlsson   5:10:09 +2:19:54
686 11157 STIG RUNAR STØRDAL Lensvik IL 5:10:10 +2:19:54
687 7622 Jürgen Heilbock schulz sportreisen 5:10:27 +2:20:11
688 7837 Webjørn Riise BTC 5:10:30 +2:20:15
689 6395 Thomas Hægh Gjerdrum 5:10:35 +2:20:20
690 10673 Bjørn Erik  Nordahl Skanska Aktiv 5:10:40 +2:20:25
691 8612 Johnny Vangen SMA Mineral AS 5:11:06 +2:20:51
692 8174 Kurt Johann Brugger Amusing Viaggi 5:11:13 +2:20:58
693 7501 Ronald Brennbakk Hattfjelldal IL 5:11:39 +2:21:24
694 7009 Clive Hough Oslofjord 5:12:01 +2:21:46
695 11587 Tore Jahren   5:12:20 +2:22:04
696 7810 Jens Aage Pedersen   5:12:28 +2:22:13
697 11564 Geir Magne Hjertø Leica Geosystems 5:12:35 +2:22:19
698 6404 Are Jansrud SpareBank 1 Østlandet BIL 5:13:12 +2:22:57
699 6424 Eivind Kloster-Jensen   5:13:15 +2:23:00
700 6908 Roar Ensrudhagen Team TOPRO 5:13:22 +2:23:06
701 9965 Jonathan Wisor   5:13:51 +2:23:36
702 10234 Thomas Gudbjerg   5:14:09 +2:23:54
703 7725 Erik  Lauridsen   5:14:14 +2:23:59
704 11610 Sigurdur Kiernan   5:14:23 +2:24:08
705 11307 Erland Kjeldsberg CK Toten-Tråkk 5:15:06 +2:24:51
706 7878 Harald Borthen Singstad Forsvaret 5:15:14 +2:24:59
707 7683 Nicholas Kanya-Forstner   5:16:24 +2:26:09
708 6939 Gaute Frøisland   5:16:36 +2:26:21
709 7650 Jan Egil Hovland Kirkens bymisjon 5:16:38 +2:26:23
710 7914 Vidar Sætre   5:16:40 +2:26:24
711 8811 Jørn Petter Gjermundsen   5:17:05 +2:26:50
712 11068 Hans Henrik Preisler   5:17:08 +2:26:52
713 6949 Ole Goplen Torpa Ski 5:17:13 +2:26:57
714 11766 Øistein Sandland   5:17:14 +2:26:59
715 8505 Erling Legran TrønderEnergi BIL 5:18:28 +2:28:12
716 6845 Bjørn Andreas Berntsen Norconsult 5:18:56 +2:28:41
716 8096 Lars Boye Halvorsen Bjørndal IF Ski 5:18:56 +2:28:41
718 7290 Petri Vuori   5:19:12 +2:28:57
719 10802 Jesper  Damm-Hansen Københavns skiklub 5:19:14 +2:28:58
719 11088 Håkon Rogstad Mesnali Skilag 5:19:14 +2:28:59
721 6850 Anders Næstad Bjølseth Forsvaret 5:19:15 +2:28:59
722 10934 Lars Øyvind Johansen Team Foss 5:19:32 +2:29:16
723 8017 Espen Hjardar Kvernhuset BIL 5:19:36 +2:29:21
724 7087 Geir Olav Lisle Fet skiklubb/Team VFL 5:20:24 +2:30:09
725 11710 Yuriy Osypchuk Mlyniv ski 5:20:38 +2:30:22
726 7509 Arild Busengdal Aktiv mot kreft 5:21:36 +2:31:20
727 7734 Rune Likværn   5:21:50 +2:31:34
728 8961 Roar Foss Trøgstad 5:21:59 +2:31:43
729 6936 Roland Frick Madshus Team Liechtenstein 5:22:26 +2:32:10
730 7323 Alf Helge Aarskog   5:22:34 +2:32:19
731 8924 Rune Fromreide Sommer Follebu Skiklubb 5:22:46 +2:32:30
732 11804 Tom Arild Stefferud   5:23:23 +2:33:07
733 6942 Robert Følbæk   5:23:48 +2:33:33
734 11351 Knut Rognerud   5:25:38 +2:35:23
735 11936 Hans Petter Hagen Farsund Idrettslag 5:25:41 +2:35:25
735 7731 Hans Lien   5:25:41 +2:35:26
737 7021 Åge Haakonsen Akershus Elektro 5:26:09 +2:35:54
738 7477 Jan Olav Bekkevold   5:26:43 +2:36:27
739 4723 Stein Dyngen IL Syril 5:27:17 +2:37:02
740 8382 Steinar Amundsen Kolbergsrud GK Aktiv 5:27:33 +2:37:18
741 7301 Sverre Wiken Ringsaker IL 5:27:36 +2:37:20
742 7941 Tommy Tønnesen   5:28:06 +2:37:50
743 8162 Bjørn Bore   5:28:47 +2:38:31
744 11249 Peter Zechner   5:29:17 +2:39:01
745 8635 Torben  Vinther Vinthers Ski Club 5:29:38 +2:39:22
746 8281 Per Ivar Halvorsen YNWA 5:29:44 +2:39:28
747 6858 Walter Borgogno   5:30:18 +2:40:03
748 7966 Giles Wood Oslofjord 5:30:34 +2:40:18
749 7645 Frank Hornschuch SWV Goldlauter 5:30:51 +2:40:36
750 8504 Thomas Ramos   5:34:25 +2:44:10
751 8772 Tormod Bergerud   5:34:46 +2:44:31
752 8191 Roger Dahl Spinoza Training 5:35:09 +2:44:54
753 11133 Kristen Solberg   5:35:12 +2:44:57
754 11220 Leif Hugo Vårum Visma Consulting AS 5:35:22 +2:45:07
755 8404 Markus Lemberg   5:36:16 +2:46:00
756 9652 Tommy Johnsson   5:36:38 +2:46:22
757 8580 Daniel Stiefel   5:36:52 +2:46:37
758 5360 Stein De Lange Team VFL 5:37:09 +2:46:54
759 10976 Niels Lilleør   5:37:19 +2:47:03
760 8755 Frank Opheim Skiforeningen 5:37:37 +2:47:22
761 7631 Thomas Hlosta   5:38:08 +2:47:52
762 11230 Morten Westin   5:38:13 +2:47:58
763 8441 Johan Jacob Mohr Holte Ski 5:38:22 +2:48:06
764 11179 Jonas Teilmann Screamteam 5:38:46 +2:48:30
765 10512 Per Olaf Steinsland   5:39:13 +2:48:57
766 9515 Gunnar Eldstad