Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2019 - Menn 55-59 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 16. mars 2019

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 55-59 år- Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 228 Geir Strandbakke Lillehammer Skiklub 2:53:17,7 +0:00
2 307 Matthias Remund   2:56:37,5 +3:20
3 118 Knut Beck Engebretsen Overtoppen / Bull Ski & Kajakk 2:56:56,3 +3:39
4 103 Trond Olav Berg Rustad IL 2:59:42,8 +6:25
5 282 Jon Gunnar Fjell Bjørn Myhre Sport 3:02:38,9 +9:21
6 689 Jan Otto Hoel IL snøhetta 3:05:17 +12:00
7 802 Per Ivar Wold Støren Sportsklubb 3:08:21 +15:03
8 653 Tore Bjerkrheim Team Bjerkrheim 3:08:40 +15:23
9 151 Thomas Christian Holter Overtoppen 3:09:34,9 +16:17
10 670 Andreas Engebretsen Overtoppen/ Bull Ski & Kajakk 3:09:49 +16:31
11 1687 Jan Tore Jørgensen Bjørn Myhre Sport/Lier skiløberforening 3:10:50 +17:33
12 760 Jørn Schrøder Lyn Ski 3:11:01 +17:44
13 781 Leif Sørensen Rustad IL 3:11:22 +18:04
14 1604 Jarle Thon Skiptvet il Ski og Sykkel 3:11:42 +18:24
15 1745 Rune Harkestad   3:12:05 +18:48
16 791 Toralf Trosten Team Milslukern Driv Trening 3:13:21 +20:04
17 1650 Jostein Frorud Skiptvet I.L 3:13:55 +20:38
18 9190 Geir Johan Alte Polarsirkelen vgs. 3:14:03 +20:45
19 647 Anders Asdøl IL Jardar / Aktiv mot kreft 3:14:05 +20:48
20 1490 Bjørn-Inge Larsen Helsedepartementet / skiforeni 3:14:14 +20:57
21 1609 Paul Vanberg   3:15:33 +22:16
22 805 Yngve Aasum Equinor BIL Oslo 3:15:43 +22:26
23 1404 Eivind Fosheim Vestre Slidre IL 3:15:47 +22:30
24 673 Svein Fjeldheim Brd Dahl 3:17:18 +24:01
25 1499 Trond Lome   3:17:21 +24:04
26 879 Barry Makarewicz Atomic/TUNA 3:17:24 +24:06
27 1612 Stig Arne Vassbotn s.i.volda 3:17:52 +24:35
28 758 Daniel Sandoz   3:19:50 +26:33
29 1441 Olav Hasund Asker Skiklubb 3:20:54 +27:37
30 1582 Jan-Arve Solheim Eikefjord IL 3:21:01 +27:44
31 1988 Einar Bystøl Voss 3:21:02 +27:45
32 2352 Marcus Boyle Soveriegn Lake Nordic 3:21:10 +27:53
33 734 Kent Murdoch Seattle Nordic 3:21:58 +28:41
34 2016 Jon Evensen Team Parkettpartner 3:22:03 +28:46
35 2260 Bjørnar Tollefsen Mangenfjellet Turlag 3:22:34 +29:17
36 1346 Gunnar Atterås Hafslund E-CO BIL / Kjelsås IL 3:22:35 +29:18
37 2275 Kjetil Watne Norges Banks IL 3:23:30 +30:13
38 2178 Eivind Nåvik Lillehammer Skiklub 3:24:12 +30:55
39 2131 Frode Løberg Nittedal IL 3:24:14 +30:56
40 1386 John Gunnar Dokk Team Mosetertoppen Skiline/ Lillehammer skiklubb 3:24:45 +31:28
41 1405 Trond Arild Seem Fossan Veidekke BIL 3:25:30 +32:13
42 2057 Bjørn Kvaal Hjermann Overtoppen/Equinor 3:25:57 +32:39
43 2816 Hano Vontobel   3:25:59 +32:41
44 1468 Pål Jerve LØRENSKOG SKIKLUBB 3:26:10 +32:53
45 2248 Bjørn Ola Sætha ØTI/Team Mosetertoppen SKILINE 3:26:27 +33:10
46 3467 Magne Myhre Vegårshei Il 3:26:44 +33:26
47 2308 Jan-Rune Gilde Hernes IL 3:27:25 +34:08
48 3917 Espen Holm Overtoppen 3:27:53 +34:36
49 2375 Harald Ringen Privat 3:28:28 +35:10
50 2595 Morten Hegge Kjelsås IL 3:29:23 +36:06
51 2082 Thor Anders Johansen Team Mosetertoppen Skiline 3:29:50 +36:33
52 2015 Arild Espenes Lyn Ski 3:29:53 +36:36
53 2173 Dag Arild Nylund Nordbygda/Løten Ski 3:30:14 +36:57
54 1446 Stig Heir Asker Skiklubb 3:30:26 +37:09
55 1954 Stein-Arne Alnæs Oslo Sportslager 3:30:39 +37:22
56 2535 Rune Olav Brøste Benteler BIL Raufoss 3:30:41 +37:24
57 1575 Sigmund Skar Naprapatlandslaget, Skien 3:30:48 +37:30
58 2512 Francesco Bertolina Livigno 3:30:56 +37:39
59 2109 Øivind Larsen Bjerkodden skiløperforening 3:31:05 +37:48
60 2112 Tom Erik Lehne BDO AS 3:31:16 +37:58
61 2047 Jarle Haug Heming 3:32:15 +38:57
61 2274 Brynjulf Vonen   3:32:15 +38:58
63 2330 Stein Yri Bjørn Myhre Sport/Lier skiløberforening 3:32:28 +39:10
64 2576 Petter Gunnulfsen Hafslund - ECO 3:32:29 +39:12
65 1995 Trygve S Deraas Tromsø Skiklubb Langrenn/UiT 3:32:41 +39:24
66 2155 John Olav Måge Strandebarm 3:33:06 +39:49
67 2530 Morten Brendlien Vang Skiløperforening 3:33:10 +39:53
68 2246 Olav Sveum Gjøvik skiklubb 3:33:18 +40:00
69 2655 Kyrre Kvistad Kvam IL 3:33:20 +40:03
70 2582 Ivar Halset   3:33:51 +40:33
71 1548 Per Torgeir Oshaug Os IL 3:34:16 +40:59
72 2393 Bjørn Magne Dybedokken Osa Grendalag 3:34:45 +41:28
73 2622 Thomas Jenssen Njård / Milslukern Sport 3:34:47 +41:30
74 2211 Tom Steinar Sandvik Holmen 3:34:57 +41:39
75 2362 Bjørn Vaagen Kløverbakeriet 3:35:31 +42:14
76 2751 Kari Salo   3:35:37 +42:20
77 2142 Thor Egil Midtskogen Tynset IF 3:35:40 +42:23
78 2205 Stein Rønning Gjensidige Sport/Trondhjems Skiklubb 3:35:50 +42:33
79 2784 Martin Svenungsen Bergkameratene Ski 3:35:56 +42:39
80 2169 Odd Arild Nordseth Sulland Bardufoss 3:36:02 +42:45
81 2601 Johs Hemma Brøttum IL/Team ParkettPartner 3:36:07 +42:49
82 3194 Kjell Rune Kjørren Skjåk IL 3:36:18 +43:01
83 2729 Sverre Petlund Milslukern Sport / Overtoppen 3:36:19 +43:01
83 2525 Torbjørn Bonkerud mjøsski team parkettpartner 3:36:19 +43:02
85 3111 Jens Otto Fredriksen Krokskogen Cykleklubb 3:37:02 +43:44
86 2344 Sjur M. Krog Martinsen Olav Thon BIL / Asker SK 3:37:03 +43:45
87 3142 Hallgeir Haug Lyn Ski 3:37:18 +44:01
88 2827 Janko Zeleznikar NSD Medvode 3:37:20 +44:03
89 3237 Runar Moseby Kjelsås IL 3:37:26 +44:09
90 2668 Bjarne Lie Grue 3:37:31 +44:14
91 5416 Magnus Näslund Hägglunds ski team 3:37:35 +44:18
92 2647 Erik Klomsten Byneset il 3:37:42 +44:25
93 2312 Terje Hordnes Skanska Aktiv 3:38:01 +44:44
94 2259 Hans Erik Tofte Overtoppen/ Lillehammer Skiklub 3:38:07 +44:50
95 3657 Lars Hansen-Møllerud Grue IL 3:38:13 +44:56
96 3490 Lars Bjønness Team Gjøkeredet 3:38:17 +44:59
97 2598 Arild Hegreberg Team Sportshuset 3:38:28 +45:11
98 2499 Tore Angelsen Frukt.no 3:39:11 +45:53
99 2500 Ole Anker-Rasch Overtoppen 3:39:28 +46:11
100 2621 Per Jacobsen Gjøvik skiklubb 3:39:47 +46:30
101 3179 Dennis Jakobsen Rustad IL 3:39:52 +46:35
102 2009 Kåre Reidar Ellingsgård Molde CK/Equinor BIL 3:39:56 +46:39
103 2550 Olav Engebråten Rustad IL 3:39:58 +46:40
104 2720 Einar Olafsson   3:40:24 +47:07
105 3043 Rolf Bakken Hernes IL 3:40:39 +47:22
106 2133 Sverre Løken   3:40:55 +47:38
107 3257 Jan O Nytveit Kjelsås IL 3:40:59 +47:42
108 2548 Anton Ehrensperger Kitzbüheler Skiclub 3:41:12 +47:55
109 2241 Oddgeir Stråbø Sauda IL 3:41:16 +47:59
110 3822 Jan Røvik Krokstadøra il 3:41:30 +48:13
111 2840 Torbjørn Hestad FREIA 3:41:37 +48:20
112 3671 Kjetil Hestdal   3:41:53 +48:35
113 3377 Steinar Aasnæss Ringkollen Skiklubb 3:42:13 +48:56
114 1974 Beat Bieri   3:42:18 +49:01
115 2970 Jan Taug BST-join21 3:42:21 +49:04
116 3406 Jeppe Mordhorst   3:42:46 +49:29
117 2632 John Kalland Volda 3:43:00 +49:43
118 3960 Andrei Solovev Piranha 3:43:43 +50:26
119 3250 Tor Nordskog Harpefoss IL 3:43:47 +50:30
120 4416 Fredrik William Baumann Team Anthon 3:43:54 +50:37
121 3086 Stein S Eide Solør CK 3:43:56 +50:39
122 2803 Oddbjørn Torsgård Lesjaskog IL 3:44:00 +50:43
123 3193 Espen Kjønsberg Joh-Birken-Team 3:44:24 +51:07
124 2728 Arnfinn Paulsrud Kvelde Il 3:44:41 +51:24
125 2730 Fred Gisle Pettersen Lyngstad og Omegn IL 3:44:42 +51:25
126 2754 Sigmund Schia Bergkameratene Ski 3:44:48 +51:30
127 3304 Dag Silkoset Golar LNG 3:44:55 +51:37
128 2019 Trond Martin Flatemo Forsvaret/Strandbygda IL 3:45:12 +51:55
129 4209 Ruedi Heimann Kontiki Reisen 3:45:31 +52:14
130 2783 Ola Anton Sveen Sjårdalen IL 3:45:40 +52:23
131 4334 Pål Sannes   3:45:44 +52:27
132 2873 Trond Larsen Team Rose Eiendom 3:45:52 +52:35
133 2559 Helge Fjeldstad Rustad IL 3:45:59 +52:42
134 3225 Magne Lundefaret Lillehammer Skiklub 3:46:42 +53:24
135 2715 Henning Normann Kjelsås IL 3:46:43 +53:26
136 3693 Stig Jacobsen Volda 3:46:48 +53:31
137 3180 Lars Petter Jensen Skiforeningen 3:46:56 +53:39
138 2538 Trond Inge Carlsen Rustad IL 3:47:17 +54:00
139 2624 Torgeir Johannessen Rustad IL 3:47:44 +54:27
140 6331 Hans Ellingsen Overtoppen 3:47:47 +54:30
141 3683 Torbjørn Hundere Holmen IF Langrenn - Tøffest uten fluor 3:47:49 +54:32
142 4291 Jirí Nemec XC sport.cz nordic racing 3:47:54 +54:37
142 3609 Eivind Carlsen O.B. Wiik 3:47:54 +54:37
144 3113 Rune Fredriksen Ryvingen skiklubb Mandal 3:48:52 +55:35
145 3944 Trond Enge Varde I L 3:48:57 +55:40
146 3853 Ole Petter Sveen Redalen ski 3:49:01 +55:43
147 4302 Arild Nordstad Lier Skiløberforening 3:49:02 +55:44
148 8075 Johann Hans Eder   3:49:17 +56:00
149 3129 Bjørn Anders Hagen Ros 3:49:30 +56:12
150 3271 Ivo Pravda   3:49:39 +56:22
151 3447 Mads Henrik Sandnes Hope IL 3:49:46 +56:29
152 2737 Øyvind Rasen Rustad IL 3:49:54 +56:36
153 3085 Vít Ehrenberger Ehresport.cz 3:50:04 +56:47
154 2888 Per Kolstad Mangenfjellet langdistanse. 3:50:07 +56:50
155 4215 Sverre Henriksen Statoil BIL 3:50:10 +56:53
155 3219 Torgeir Lindtveit Kolbotn IL 3:50:10 +56:53
157 2391 Ladislav Knapek   3:50:13 +56:55
158 2799 Petter Thürmer Asker Skiklubb/Bærum kommune BIL 3:50:15 +56:57
159 3388 Bjørn Ole Myklebust Bækkelagets 3:50:17 +56:59
159 3208 Sjur Langedal Koll Ski 3:50:17 +57:00
161 3160 Arne Hjelle Nord Pool 3:50:23 +57:06
162 5545 Audun Aanesland Risbu 3:50:34 +57:16
163 3212 Jørn Leonhardsen Skatteetaten BIL 3:50:35 +57:18
164 3405 Roar Mikkelsen Lillehammer Skiklub 3:50:39 +57:22
165 3243 Helge Møkkelgård Rindal IL 3:50:48 +57:31
166 3400 Sigurd Helmen Gran I.L 3:50:49 +57:32
167 3702 Terje Juliussen Varteig IL 3:51:34 +58:17
168 3764 Thorbjørn Michelsen Aksio AS 3:51:50 +58:33
169 3743 Morten Lossius   3:52:19 +59:02
170 3207 Uwe Lampe Sør-Fron il 3:52:25 +59:08
171 4762 Bjørn Gundersen Team Milslukern - Driv Trening 3:52:32 +59:15
172 3232 Geir Christian Melen   3:52:42 +59:25
173 4212 Gunder Hellevig Kolbotn SK 3:52:43 +59:26
174 3392 Josef Tvrznik   3:52:47 +59:30
175 3839 Svein Sommerseth Jon Blubb / Narvik Skiklubb 3:52:50 +59:33
176 3759 Georg Rune Megrund   3:53:02 +59:45
176 3901 Andreas Nordström Mora SK 3:53:02 +59:45
178 3706 Arto Kalliokoski Möttöslaakson Pinkoilijat 3:53:06 +59:49
179 4285 Lars Myhre   3:53:58 +1:00:41
180 3855 Helge Sætre Team C3c/ Holmen I.F. 3:54:17 +1:01:00
181 3575 Sverre Andresen HEMING IL 3:54:21 +1:01:04
182 3581 Rune Bergsodden Moelven IL 3:54:27 +1:01:10
183 4831 Jul Langsjøvold Engerdal SP.kl 3:54:28 +1:01:11
184 4189 Harald Grøndahl   3:54:31 +1:01:14
185 4754 Kjell Ivar Granheim Magnor UL 3:54:45 +1:01:27
186 4316 Svein Pettersen Gjøvik skiklubb 3:55:04 +1:01:47
187 3678 Roar Holter Vang skiløperforening 3:55:09 +1:01:52
188 3574 Peer Christian Anderssen   3:55:13 +1:01:56
189 4337 Andreas Scheel Overtoppen Finansavisen 3:55:30 +1:02:13
190 3709 Øyvind Karsrud Svett&Mett 3:55:40 +1:02:23
190 3604 John Braathen Runar Ski 3:55:40 +1:02:23
192 4307 Ola Nørstebø Lesja 3:55:45 +1:02:28
193 3310 Jan Erik Skogsholm Kartverket BIL 3:56:04 +1:02:47
194 3758 Erik Mathisen Risør Ski 3:56:10 +1:02:53
195 3141 Gunnar Haug Ål 3:56:13 +1:02:56
195 4526 Ole Kristian Stenberg   3:56:13 +1:02:56
197 4295 Christian Ness Overtoppen 3:57:05 +1:03:47
198 3078 Mats Carlson Brottby SK 3:57:15 +1:03:58
199 3720 Odd Arne Kolseth Fjellhug Vereide 3:57:16 +1:03:59
200 3699 Halvor Sverre Jordbakke Jeløy skilag 3:57:42 +1:04:24
201 3849 Arild Sunde   3:57:51 +1:04:34
202 4352 Pål Vidar Sollie Kjelsås IL 3:58:08 +1:04:51
203 4832 Stein Ole Larsen Kongsvinger IL Ski 3:58:20 +1:05:03
204 3478 Joar Brukvangen   3:58:39 +1:05:22
205 3884 Geir Østgårdsgjelten IL NANSEN 3:58:41 +1:05:23
206 2606 Leif Hodnebrog Krik Arendal 3:59:07 +1:05:50
207 4878 Terje Negård STENSRUD 3:59:08 +1:05:51
208 3949 Allan Magi Highlands Trailblazers 3:59:09 +1:05:52
209 4524 Martin Massicotte SKIMCO 3:59:10 +1:05:52
210 5394 Halvor Midttømme Byåsen IL / ÅF Norge 3:59:11 +1:05:54
210 4846 Per Kristian Lund Vind IL 3:59:11 +1:05:54
212 4929 Lars Ove Skorpen Pareto 3:59:29 +1:06:12
213 4937 Hans Solli-Sæther NTNU 3:59:31 +1:06:14
214 3650 Bjørn Hafnor Kålja / Konnerud IL 3:59:33 +1:06:16
215 3723 Geir Korsvold Mjøsen Skog 3:59:44 +1:06:27
216 3314 Geir Slapø Njård 3:59:51 +1:06:34
217 4125 Kåre Gunnar Bakke Veidekke 3:59:55 +1:06:38
218 4314 Asle Pedersen Team 6847/Serit Harstad 4:00:07 +1:06:49
219 3782 Erik Nilsson Trondhjems Skiklubb 4:00:09 +1:06:52
220 4159 Cato Dovland Fossum IF / Statkraft 4:00:17 +1:07:00
220 3610 Per Bjarne Carlsen Team Øverskauen 4:00:17 +1:07:00
222 5330 Vladimir Ivanov   4:00:23 +1:07:06
223 4326 Atle Roaldstveit Vang Skiløperforening 4:00:28 +1:07:11
224 3933 Magnus Haglund Åkersberga SK 4:00:30 +1:07:13
225 5102 Lars Gunder Gundersen GreenSocks Old Stars 4:00:39 +1:07:22
226 3036 Olav Andreassen Atna IL 4:00:45 +1:07:27
227 3810 Bjarne Risløw   4:00:52 +1:07:35
228 3886 Ola Øvstedal Ås IL 4:00:54 +1:07:36
229 3829 Kjetil Sjuve Fearnsport 4:01:07 +1:07:50
230 4018 Geir Hæreid Dresser-Rand 4:01:16 +1:07:58
231 3293 Jo Terje Sagmo   4:01:37 +1:08:20
232 3698 Torgeir Johnson Norconsult BIL / Fossum IF 4:01:39 +1:08:22
232 5029 Ole Herman Larsen Telenor BIL 4:01:39 +1:08:22
234 4360 Simen Storrud Drøbak-Frogn Idrettslag 4:01:40 +1:08:23
235 5476 Arnt Magne Steigedal I L.Nor 4:01:49 +1:08:32
236 4903 Odd Marius Rosvold   4:01:50 +1:08:33
237 3774 Bjørn Morten Moss   4:02:12 +1:08:55
238 4438 Lars Syliåsen Lillehammer ventilasjon 4:02:14 +1:08:57
239 4363 Svein Olav Stranden Team Råskinn 4:02:21 +1:09:04
240 5633 Per Kydland Handelsbanken BIL 4:02:34 +1:09:17
241 3055 Geir Bjørndal Løkjane Langrennslaug 4:02:39 +1:09:22
242 4398 Alexej Zhilin Volkusha 4:02:41 +1:09:23
243 3719 Carl Kohl-Larsen Sand IL 4:03:05 +1:09:48
244 3830 Hans Skari LYN SKI / SK Rye 4:03:09 +1:09:52
245 3688 Kolbjørn Høgåsen Søre Ål IL 4:03:42 +1:10:25
246 3899 Odd-Sverre Johansen Syril il 4:03:43 +1:10:26
247 3731 Jan Kvæstad Beerenberg Services AS 4:03:46 +1:10:29
248 4838 Jens Lillegraven IL R.O.S. 4:03:55 +1:10:38
249 4378 Even Anders Tosterud Feiring IL 4:04:01 +1:10:44
250 4372 Asgeir Sørensen NTNU BIL 4:04:02 +1:10:45
251 7294 Beat Waser   4:04:16 +1:10:59
252 3595 Lindsay Bridgford   4:04:33 +1:11:16
253 4368 Magnus Svensson Åmåls Ok 4:04:35 +1:11:17
254 9179 Brad Thorlakson SLNC Vernon 4:04:46 +1:11:29
255 5358 Ove Kåseth Kaftein Corner 4:04:47 +1:11:29
256 4899 Webjørn Remen Hydro/Kjelsås IL 4:04:58 +1:11:41
257 5480 Torgeir Strøm Team Swensson/Strøm 4:05:00 +1:11:43
258 5442 Beat Rohrer   4:05:09 +1:11:51
259 4428 Hans Jørgen Haug Arnadal IL 4:05:12 +1:11:54
260 3982 Morten Berg Søndre Ål spkl. 4:05:26 +1:12:09
261 4313 Tore Owren Vingrom I.L. 4:05:28 +1:12:10
261 3754 Knut Magnussen DnB 4:05:28 +1:12:11
263 9150 John Svensson Madshus 4:05:58 +1:12:41
264 4780 Kjell Magnar Eide Helland Stord IL 4:06:05 +1:12:47
265 4183 Trygve Gillebo Lier Skiløberforening / Banenor BIL 4:06:19 +1:13:02
265 3808 Gulleik Riksaasen Vågå il. 4:06:19 +1:13:02
267 5473 Kjell Inge Solhaug Vadheim IL 4:06:25 +1:13:08
268 5540 Per Ørjan Aabel Stiftstaden Sykkelklubb 4:06:38 +1:13:21
269 5027 Gisle Kogstad Lørenskog 4:06:59 +1:13:42
270 4258 Daniele Lazzeri Livigno 4:07:03 +1:13:46
271 3880 Bjørn Jarle Wiger Høybråten og Stovner Langrenn 4:07:06 +1:13:49
272 6093 Gjert Melsom EY Bedrift 4:07:07 +1:13:49
273 5292 Trond Hammeren Hurdal IL 4:07:14 +1:13:57
274 4250 Andreas Köhl Amusing Viaggi 4:07:20 +1:14:03
275 3611 Paul Caspari HEMING IL 4:07:26 +1:14:09
276 4121 Terje Auestad Nittedal Banquet Racers 4:07:32 +1:14:15
277 3682 Karl Anders Hovden Holmen IF / DNVGL BIL 4:07:37 +1:14:20
278 4934 Bjørn Magne Solhaug Hvam IL 4:07:45 +1:14:28
279 4152 Atle Rye Carlsen Asker Skiklubb 4:07:50 +1:14:32
280 3890 Håkon Aass   4:07:54 +1:14:37
281 4864 Kjell Messenlien Njård 4:08:06 +1:14:49
282 3787 Jan Arne Nygaard Skaret Skiforening 4:08:19 +1:15:02
283 4181 Harry Gautvik Lyngstad og Omegn Idrettslag 4:08:38 +1:15:21
284 4737 Hans-Aksel Fjelldal Eid IL - Veidekke BIL 4:08:45 +1:15:28
285 5056 Peter Grant IFK Mora 4:09:00 +1:15:43
286 4397 Torkel Wæringsaasen Holmen / ROCKWOOL 4:09:16 +1:15:59
287 4783 Inge Olaf Herfindal Vaksdal IL 4:09:19 +1:16:01
288 4441 Per Ivar Berg Moss Roklubb 4:10:07 +1:16:50
289 3859 Johan Teiseth Goma Ski 4:10:10 +1:16:53
290 3868 Jan Ulbrich TGV Schotten 4:10:23 +1:17:06
291 5408 Jonny Noppi   4:10:25 +1:17:08
292 4988 Johann Wieser Skiclub Fieberbrunn 4:11:06 +1:17:49
293 4798 Åge Walter Inderdal   4:11:14 +1:17:57
294 5193 Robert Aksnes Høvik IF 4:11:44 +1:18:27
295 4427 Gunnar Fløystad Fana 4:11:48 +1:18:31
295 7582 Kai Funderud Lillehammer skiklubb 4:11:48 +1:18:31
297 9803 Melvin Pearson Ogden Nordic 4:12:05 +1:18:48
298 5811 Geir Frøytlog EOK 4:12:07 +1:18:50
299 4399 Lars Ølstad ISIFLO 4:12:24 +1:19:07
300 4670 Jo Kristian Bartnes Ringebu - Fåvang Skiklubb 4:12:28 +1:19:11
301 4871 Jukka Mursinoff Lappeen Riento 4:12:35 +1:19:18
302 4968 Erik Torkelsen Ringnes BIL. 4:12:36 +1:19:19
302 5054 Pierino Confortola Sci Club Livigno 4:12:36 +1:19:19
304 5241 Carlo Cattaruzza Dorigo VASABROKE POIANA ITALY 4:13:06 +1:19:49
305 5819 Jan Erling Grav Trøsken IL 4:13:13 +1:19:56
305 3801 Sergei Pedko   4:13:13 +1:19:56
307 4249 Terje Arild Kveane IL Bjørn 4:13:41 +1:20:24
308 5238 Anders F. Dege   4:13:54 +1:20:36
309 4749 Johannes Gardien Spjelkavik 4:14:06 +1:20:49
310 4935 Ivar Solhaug Fana IL 4:14:24 +1:21:07
311 3673 Matthias Hofmann schulz sportreisen.de 4:14:38 +1:21:21
312 5227 Per Bugten Drøbak Skiklubb 4:14:44 +1:21:26
313 5124 Petter Rusten   4:14:53 +1:21:36
313 5582 Kjetil Retterstøl Bækkelaget spk 4:14:53 +1:21:36
315 3846 Olav Strømsvåg Hol IL 4:14:56 +1:21:39
316 4977 Olav Underdal Veidekke BIL 4:15:00 +1:21:43
317 5208 Jan Erik Alverdus Berg Lier Skiløberforening 4:15:12 +1:21:54
318 3584 Arne Bent Bjørge Team Lightfeet 4:15:25 +1:22:08
319 5211 Helge Bergo Bygdøy IL 4:15:52 +1:22:34
320 4779 Sigurd Heier Spkl Ceres 4:16:07 +1:22:50
321 5737 Tore M. Andresen VFL 4:16:11 +1:22:54
322 10083 Asle Backe-Bogstad Fet skiklubb 4:16:15 +1:22:58
323 5325 Hans Tore Høviskeland ØVIP 4:16:31 +1:23:14
324 5624 Karl Olav Ugland   4:16:42 +1:23:25
325 5028 Torger Korpberget Maihaugen bil 4:17:41 +1:24:24
326 4845 Jakob Lund Stadsbygd il 4:18:03 +1:24:46
327 6099 Lars Riseng Danske Bank 4:18:07 +1:24:50
328 3695 Roy Arild Johannessen Risør Seilforening 4:18:20 +1:25:02
329 6009 Hans Anton Stubberud Baker Hansen 4:18:24 +1:25:07
330 5627 Christer Bengtsson IK Uven 4:18:31 +1:25:14
331 5917 Peder Løvenskiold Overtoppen / Sørkedalens Idrettsforening/Team Anthon 4:18:40 +1:25:23
332 6619 Knut Hovem   4:19:01 +1:25:44
333 5636 Morten Breili DNB/Bjørndal IF 4:19:06 +1:25:49
334 4389 Viktar Vilim   4:19:14 +1:25:57
335 5855 Øivind Hostad Equinor BIL 4:19:32 +1:26:15
336 4942 Svein Egil Stakvik Skaret Skiforening 4:19:40 +1:26:23
337 6075 David Kranz   4:19:42 +1:26:25
338 7753 Michal Matousek   4:19:44 +1:26:27
339 4178 Rune Frisvold Nexus Sport 4:19:47 +1:26:30
340 4914 Arnfinn Sandness Bodø kommune 4:19:48 +1:26:31
341 4736 Frode Johan Fjellanger Martina Hansens Hospital 4:20:12 +1:26:55
342 5478 Bjørn Roar Stenhaug   4:20:13 +1:26:56
343 6011 Trond Sundseth TrønderEnergi 4:20:16 +1:26:59
344 5468 Terje Smith Aker Active 4:20:31 +1:27:14
345 5053 Tormod S Christoffersen Jeløy skilag 4:20:35 +1:27:17
346 6681 Lars-Ketil Liane Fredrikstad Skiklubb 4:20:41 +1:27:24
347 6316 Pavel Cech Ski Pax Horni Maxov 4:21:05 +1:27:48
348 4987 Anders Westlund Kartverket Bodø 4:21:18 +1:28:01
349 5533 Svein Arne Östevik   4:21:19 +1:28:02
350 6086 Jon Arild Birkeland Osmarka il 4:21:22 +1:28:04
351 9143 Claude Papaux masters france 4:21:40 +1:28:23
352 3724 Miroslav Krecek VLTAVA FUND SKI TEAM 4:21:55 +1:28:38
353 5258 Torleif Fjæra IL Korlevoll Odda 4:22:01 +1:28:43
354 4688 Tom Kåre Borge   4:22:10 +1:28:52
355 6472 Andrea Nejrotti Ski Nordico Torino 4:22:26 +1:29:09
356 5870 Torgeir Jegerud Magnor UL 4:22:39 +1:29:22
357 6418 Trond Kenneth Kalås Team Blå Vegen Langløp 4:23:18 +1:30:01
358 5617 Ross Longhini   4:23:22 +1:30:05
359 6405 Svein Magne Jemtegård Valldal IL 4:23:25 +1:30:08
360 6966 Ivar Kjærvik Hanson   4:24:49 +1:31:32
361 5098 Per Fredrik Saxebøl   4:25:40 +1:32:23
362 5450 Geir Moen Røe Alvdal IL 4:25:56 +1:32:39
363 6389 Vidar Holen Bjønndal Sporting Team 4:26:04 +1:32:47
364 5288 John Arild Hallingstad I L Kolbukameratene 4:26:12 +1:32:54
365 5388 Lasse Martinsen   4:26:16 +1:32:58
366 4911 Frode Rønneberg Eidsdal I.L. 4:26:34 +1:33:17
367 3772 Pål Huun Monsen Fana IL/Eiendomsmegler Vest 4:26:53 +1:33:36
368 5487 Stein Sørby Joh-Birken-Team 4:26:55 +1:33:37
369 4744 Rune Fossum   4:27:10 +1:33:53
370 6450 Arne Lønstad Vind IL 4:27:56 +1:34:39
371 5930 Bjørnar Monsø   4:28:04 +1:34:47
372 6487 Jan Inge Nymann NTE BIL 4:28:19 +1:35:01
373 6290 Torgeir Berg Moss CK 4:28:28 +1:35:11
374 5906 Tom Børre Lindholm   4:28:29 +1:35:12
375 5371 Egil Lidal   4:28:31 +1:35:14
376 6024 Ole Trudvang Conmec AS / Aktiv mot kreft 4:29:22 +1:36:05
377 6182 Janusz Meissner Cartusia-SkipolTeam 4:29:33 +1:36:16
378 4298 Jan Nistad Dale IL 4:29:46 +1:36:29
379 10388 Peter Mayfield AXCS 4:29:58 +1:36:40
380 6996 Helge Holen   4:30:00 +1:36:43
381 5889 Ivar Kloster Team Ryfylke 4:30:07 +1:36:50
382 4768 Jan Erik Halvorsen Ullensaker skiklubb 4:30:19 +1:37:02
383 6456 Carl Martinsen BFG Bergen løpeklubb 4:30:20 +1:37:02
384 5464 Arnfinn Skaug Tele BIL Lillehammer 4:30:49 +1:37:32
385 6538 Tonny N. Skogsholm ASK 4:30:50 +1:37:33
386 5836 Gunnar Haug   4:31:12 +1:37:54
387 6334 Geir Eriksen   4:31:14 +1:37:57
388 7412 Birger Pedersen Milslukern Sport 4:31:29 +1:38:11
389 5386 Ari Mansikkaviita   4:31:33 +1:38:15
390 6125 Jan Ferkingstad Equinor BIL 4:31:35 +1:38:18
391 7515 Juerg Christoffel   4:31:47 +1:38:29
392 7354 Kjell Hornslien   4:31:52 +1:38:35
393 5462 Trond Singdahlsen Kvernhuset BIL 4:32:11 +1:38:54
394 5417 Johannes Nævdal   4:32:21 +1:39:03
395 5045 Øyvind Foyn Jardar IL 4:32:22 +1:39:05
396 4310 Magne Orderløkken Skedsmo Skiklubb / Nokia BIL 4:32:26 +1:39:09
397 7042 Joerg Kaiser   4:32:46 +1:39:29
398 7416 Lars Skarstad Gardsgutta 4:32:58 +1:39:41
399 5490 Odd Ivar Sørli Åsmarka IL/Team Parkettpartner 4:33:14 +1:39:57
400 5779 Hans Dalby Ottestad IL 4:33:22 +1:40:05
401 5799 Henrik Feddersen Holte Ski 4:33:26 +1:40:09
402 6398 Leif Petter Haagestad Team Anthon 4:33:56 +1:40:39
403 4510 Jose Manuel Jimenez MAYENCOS 4:33:57 +1:40:40
404 5373 Hans Gunnar Lien Forsvaret 4:34:36 +1:41:19
405 5234 Rolf E F Christiansen Fana IL 4:34:58 +1:41:41
406 5764 Morten Brodersen Atina BIL 4:35:27 +1:42:10
407 6065 Dagfinn Ravnås TDRBILag 4:35:32 +1:42:15
408 6494 Laurent Piard   4:35:36 +1:42:19
409 6402 Henrik Jakobsen   4:35:46 +1:42:28
410 6540 Nils Magne Slinde Syril 4:36:21 +1:43:04
411 5291 Harald Svein Halvorsen Equinor BIL 4:36:47 +1:43:29
412 7639 Erling Dokk Holm Rustad IL 4:37:04 +1:43:47
413 6020 Per Morten Torvildsen   4:37:21 +1:44:04
414 7634 Martin Hoelzle   4:37:25 +1:44:08
415 6622 Dag Kivila Sporttravel 4:37:34 +1:44:17
416 5207 Gunnar Berg Strand Kajakk-Klubb 4:37:51 +1:44:34
417 6452 Ola Løvlien Forsvarsbygg 4:37:56 +1:44:39
418 7204 Martin Smith Sætre if Graabein 4:38:09 +1:44:52
419 6686 Arild Lande Vaaler IF 4:38:11 +1:44:54
419 6336 Sven Fabian   4:38:11 +1:44:54
421 6045 Kremslehner Wolfgang UKK Wien 4:38:19 +1:45:02
422 6322 Brede Dammann Nesodden Sykkelklubb 4:38:25 +1:45:07
423 9156 Bradley Wells   4:38:29 +1:45:12
424 5878 Ulf Johansson   4:38:45 +1:45:28
425 6679 Nore Lerum   4:39:20 +1:46:03
426 5622 Rune Tveiten   4:39:26 +1:46:08
427 5880 Bjarne Juul Follo hestesportsklubb 4:39:39 +1:46:21
428 5281 Christian Grorud Bækkelagets Sportsklubb 4:39:46 +1:46:29
429 11131 RANDALL SMITH VASA SKI CLUB 4:39:48 +1:46:30
430 5420 Robert Olsen Botne Skiklubb 4:39:58 +1:46:41
431 5070 Joakim Borell Mora SK 4:40:02 +1:46:45
432 10893 John Willy Haukeland Rebekka IL 4:40:13 +1:46:55
433 6901 Torgrim Eikeland Visma Consulting 4:40:24 +1:47:06
434 6927 Terje Flattum CK Toten-Tråkk 4:40:40 +1:47:23
435 4931 Helge Slinning Holmen 4:40:54 +1:47:37
436 5978 Bjørn Salberg Syril 4:40:59 +1:47:41
437 6143 John Rudi   4:41:08 +1:47:51
438 6448 Hans Petter Lundgaard Stokke ski 4:41:11 +1:47:54
439 5104 Trevor Plestid XC Chelsea Masters 4:41:17 +1:48:00
440 6881 Bent Herman Christiansen Rustad 4:41:33 +1:48:16
441 7302 Ross Wilkinson   4:41:43 +1:48:26
442 7071 Pierre Lafleur Fondeurs-Laurentides 4:41:48 +1:48:30
443 10372 Kurt Luchsinger BUFFALO TEAM 4:42:03 +1:48:45
444 6893 Sylvain Desjardins Fondeurs Laurentides 4:42:20 +1:49:02
445 7357 Morten Kildebo Halden Skiklubb 4:42:25 +1:49:08
446 6433 Guttorm Kvalsvik Norsk Hydro Oslo BIL 4:42:32 +1:49:15
447 4943 Tor Steenfeldt-Foss DnB 4:44:26 +1:51:09
448 6574 Kristen Askjem Tveter Akebakken IF 4:44:48 +1:51:31
449 6650 Atle Grøm   4:45:00 +1:51:43
450 6817 Thor Henry Andersen   4:45:11 +1:51:53
451 9949 Anthony Veit   4:45:32 +1:52:14
452 5209 Roar Berg Galterud IF Team Odal 4:45:36 +1:52:18
453 4166 Gunnar Engen Team Engen/Atina BIL 4:45:42 +1:52:25
454 6897 Ragnar Dæhli   4:45:44 +1:52:27
455 6929 Sveinung Flaathen BSK 4:45:58 +1:52:41
456 9557 Milan Gornik Slovenia 4:46:06 +1:52:49
457 5845 Osmund Hjelle Jølster IL 4:46:10 +1:52:52
458 6333 Bjørn Engh Vestre Strøm SK 4:46:34 +1:53:17
459 7139 Einar Nordengen Kartverket BIL 4:46:36 +1:53:19
460 6590 Blair Zordell   4:46:58 +1:53:41
461 5527 Vidar Georg Ydse Otra Il 4:46:59 +1:53:42
462 5890 Vit Kocián Silvini Madshus Team 4:47:08 +1:53:51
463 5245 Thomas Eggenberger   4:47:16 +1:53:58
464 11481 Inge Fagerhaug Fet IL 4:47:54 +1:54:37
465 6176 Mark Hanssen Team Bygg Support 4:48:09 +1:54:52
466 6587 John Zahl Team mosjon 4:48:32 +1:55:15
467 7376 Lars Tiller Gamlestølen 4:48:35 +1:55:17
468 7145 Dag Oddvar Norheim Aure IL 4:48:49 +1:55:32
469 9858 Åge Sandsengen Rogne il 4:48:53 +1:55:36
470 5938 Øyvin Myrmel Syril 4:49:08 +1:55:51
471 6285 Per Olav Bakken Toten-Kranken CK 4:49:30 +1:56:12
472 6377 Rune Heggedal Korgen IL 4:49:33 +1:56:16
473 6296 Stein Bjerkeset   4:49:45 +1:56:27
474 7164 Christian Gunni Pedersen Holte 4:50:32 +1:57:15
475 11519 Håvard Gulbrandsen   4:50:43 +1:57:26
476 7396 Lars Christian Aamodt   4:51:24 +1:58:07
477 5757 Manfred Bleimuth   4:51:31 +1:58:14
478 6339 Runar Finnstun Espa il 4:51:49 +1:58:32
479 6986 Gunnar Herregården Gausdal skilag 4:52:25 +1:59:08
480 6006 Oddgeir Stensby Halmsås & Omegn Skilag 4:52:58 +1:59:41
481 5929 Maximilian Mohilla Austria Extrem-Nordic Team 4:53:14 +1:59:57
482 6823 Anders Bache-Mathisen Markatravern 4:53:17 +2:00:00
483 7029 Thor Einar Johansen   4:53:59 +2:00:42
484 7842 Ole Rostad Eidsiva BIL 4:54:12 +2:00:55
485 5911 Lars-Johan Lundell If Hallby SOK 4:54:48 +2:01:31
486 8973 Trond Liheim Magnor UL 4:54:55 +2:01:38
487 7325 Øystein Aarvold Holmen IF/ Liseapotekene 4:55:29 +2:02:12
488 5947 Richard Olivecrona IK Stern 4:55:34 +2:02:17
489 5984 Lars-Henry Selin Bullarens GoIF 4:55:41 +2:02:24
490 6900 Vidar Eik Tomrefjord il ski 4:55:46 +2:02:29
491 8180 Torbjørn Buer Grotten IL 4:56:10 +2:02:52
492 5785 Markus Dexheimer Sekt Forum 4:56:25 +2:03:08
493 6462 Didier Monin   4:57:25 +2:04:08
494 8743 Per Olav Løken   4:58:21 +2:05:03
495 7552 Bård Ove Fagerli St.Olavs hospital 4:58:28 +2:05:11
496 7705 Michael Kornell   4:58:29 +2:05:11
497 6564 Svein Svendsen TTIF Tistedal 4:58:31 +2:05:14
498 7272 Rune Trettevik Tustna i.l 4:58:42 +2:05:25
499 11001 Jan Mastalir Nyc sport Team 4:59:19 +2:06:01
500 4835 Pauli Lemettinen Seinäjoki 4:59:36 +2:06:18
501 11788 Steinar Skomedal Klæbu IL 5:00:27 +2:07:10
502 7234 Terje Svensson Fredrikstad IF 5:00:30 +2:07:12
503 8105 Lars Borg   5:00:33 +2:07:16
504 7880 Roar Skaug Hedmarken Brannvesen 5:00:50 +2:07:33
505 10447 Tönu Pullerits IF Skiteam Skåne 5:01:36 +2:08:19
506 6992 Kjell Arne Stene Hoff Skiforeningen 5:01:49 +2:08:32
507 5428 Odd-Ragnar Pettersen   5:02:09 +2:08:51
508 7886 Trygve Slåke Veidekke BIL 5:02:32 +2:09:15
509 7039 Henrik Jørgensen   5:03:09 +2:09:52
510 7643 Halvor Homme   5:04:03 +2:10:46
511 7428 Jens Reckman IK Stern 5:04:31 +2:11:13
512 7545 Petter Erevik Statnett BIL 5:04:44 +2:11:26
513 7820 Gunnar Philipson Bullarens GoIF 5:04:51 +2:11:34
514 6496 Heiki Prants Võru Suusaklubi 5:05:03 +2:11:46
515 6618 Knut Hegland Københavns skiklub 5:05:09 +2:11:51
516 7195 Espen Skar   5:06:57 +2:13:40
517 8003 Jiri Mladek SOP 5:07:00 +2:13:43
518 7082 Dag Johnny Lian Andebu IL 5:07:08 +2:13:51
519 7200 Freddy Skjenken Stokke il/Team Skjenken 5:07:41 +2:14:23
520 6537 Trond Skoglund   5:08:04 +2:14:46
521 7489 Åge Kristian Bjørge Fredrikstad Skiklubb 5:08:22 +2:15:05
522 7563 Sigmund Flatin Røa ElBil 5:08:52 +2:15:34
523 7093 Åmund T. Lunde Skiforeningen 5:09:16 +2:15:59
524 7008 Stefan Hornebrant Trollhättans sok 5:09:18 +2:16:01
525 7729 Svein Leth-Olsen Bjugn IL-Ski 5:09:38 +2:16:21
526 7706 Lutz Kraemer schulz sportreisen 5:09:39 +2:16:22
527 6840 Yngvar Bendiksen   5:09:55 +2:16:38
528 9816 Manfred Posch Naturfreunde Breitenau 5:09:56 +2:16:39
529 7908 Odd Svarstad Sørum 5:10:06 +2:16:49
530 8201 Espen Dybvig Sport 1 Gruppen 5:10:10 +2:16:53
531 7032 Knut Arne Johnsen Veidekkes bedriftsidretslag 5:10:13 +2:16:55
532 6814 Hans Olav Amundsen Aker 5:10:24 +2:17:07
533 7951 Arve Vikør   5:10:39 +2:17:22
534 7875 Bjørn-Magnus Simonsen Ottestad sk 5:10:53 +2:17:36
535 8365 Ole Jørgensen   5:10:56 +2:17:39
536 7156 Martin Oppegaard BSF 5:11:07 +2:17:50
537 7559 Magne Sigstein Finsrud Magnor 5:11:41 +2:18:23
538 11529 Ole-Rikard Hammer Bærum OCK Arctic BIL 5:12:05 +2:18:47
539 6870 Tommy Bunæs Halden Skiklubb/Nexans 5:12:44 +2:19:27
540 8076 John Kåre Sæther Hemne Sykkelklubb 5:14:00 +2:20:42
541 7212 Svein Steinsvoll   5:14:16 +2:20:59
542 7101 Knut Markhus Krok1999 5:14:34 +2:21:16
543 5421 Sigmund Olsen Andebu IL 5:14:53 +2:21:36
544 8101 Helge Ryggvik UiO 5:15:04 +2:21:47
545 5601 Priit Põder Sporttravel 5:15:12 +2:21:55
546 9917 Rune Syverinsen Fammen7 5:15:22 +2:22:04
547 7374 Svein Erik Sunde   5:15:43 +2:22:26
548 6279 Suneel Apte   5:15:51 +2:22:34
549 10713 Oddgeir Aksnes Leksdal IL 5:16:30 +2:23:12
550 8977 Leif Sørsdal   5:17:38 +2:24:21
551 9606 Sigbjørn Hegge Beitostølen Helsesportsenter BIL 5:17:52 +2:24:35
552 7870 Erik Selboe   5:19:14 +2:25:57
553 8499 Ole Johan Prytz Team KP 5:19:17 +2:25:59
554 7330 Robin Angelo PHARMAQ B.I.L. 5:20:02 +2:26:45
555 9991 Roar Mellegård Sarpsborg SK 5:20:03 +2:26:45
556 11827 Helge Sæther Stål Øst BIL 5:20:14 +2:26:57
557 7187 Per Sandberg Equinor BIL 5:20:38 +2:27:20
558 9543 Kjell Arne Førsund   5:20:43 +2:27:26
559 9236 Karl-Johan Karlsson   5:20:51 +2:27:34
560 7050 Jørgen Kilsgaard   5:20:55 +2:27:38
561 7865 Hans Petter Schive Lillehammer / Aktiv mot kreft 5:20:56 +2:27:39
562 10213 Vincent Giroir   5:21:35 +2:28:18
563 8071 Zdenek Mika   5:22:09 +2:28:52
564 8107 Ketil Aamold HSIL 5:22:33 +2:29:16
565 7775 Erik Mæhlum BaneNOR BIL 5:22:50 +2:29:32
566 7168 Otto Svein Ramsdal Flora Ck 5:22:54 +2:29:37
567 7581 Terje Fuglseth Malvik Sykkel 5:22:55 +2:29:38
568 6665 Ove Sanna Fredrikstad Skiklubb 5:23:59 +2:30:42
569 11831 Tusse Tallberg   5:24:05 +2:30:48
570 6865 Steinar Brovoll Bødalen IF 5:24:08 +2:30:51
571 7551 Ola Espelien   5:24:37 +2:31:19
572 7209 Ronny Solli   5:24:58 +2:31:41
573 7977 Arild Østgård Northern Runners 5:25:48 +2:32:31
574 10188 Remo Ferretti Madshus Team Liechtenstein 5:26:09 +2:32:51
575 8511 Thomas Reidick PSV Grün-Weiß Kassel 5:26:39 +2:33:22
576 7274 Morten Tømte Tømte Gård 5:27:09 +2:33:52
577 7448 Ole Christian Gjerlaugsen Team Coop 5:27:20 +2:34:03
578 10017 Tor Jakob Reitan   5:27:51 +2:34:34
579 7912 Werner Sveum Team Milslukern - Driv Trening / Torpa Ski 5:28:23 +2:35:06
580 8827 Odd Hjelvik Hjelvik 5:29:21 +2:36:04
580 8634 Lars Vinther Vinthers Ski Club 5:29:21 +2:36:04
582 8343 Torstein Haaland Equinor BIL 5:29:32 +2:36:14
583 8037 Tomas Runesson IK Trasten 5:30:20 +2:37:03
584 7474 Lasse Baugerud   5:30:27 +2:37:09
585 7347 Espen Glendrange HALTON 5:30:33 +2:37:16
586 11921 Sindre Tangen Røros 5:30:34 +2:37:17
587 7763 Arne Moland Solveien Ski 5:31:10 +2:37:53
588 6821 Roger Angelo Namdal Løpeklubb 5:31:25 +2:38:08
589 11796 Gunnar Solbakken Sogndal 5:31:41 +2:38:24
590 9512 Gunnar Eikrem Syvde IL 5:31:58 +2:38:40
591 10356 Merten Larisch SKDE 5:32:01 +2:38:43
592 10218 Alf Sveinong Gotuholt Ullensaker O-lag 5:32:18 +2:39:00
593 10703 Henning Brun   5:32:47 +2:39:30
594 7974 Geir Ørbeck   5:34:04 +2:40:46
595 8069 Hans Källsmyr Sunne SLF 5:34:21 +2:41:04
596 10933 Knut Joensen Frontrunners Stockholm 5:34:35 +2:41:18
597 8632 Lars Ove Vestbø Ølen IL 5:34:51 +2:41:34
598 7793 Josef Noll Høybråten og Stovner IL 5:35:11 +2:41:54
599 8671 Joakim Jahn Västerås Skidklubb 5:35:14 +2:41:57
600 7573 Per Fremlin   5:35:18 +2:42:01
601 7789 Jan Olav Nilsen   5:36:11 +2:42:54
602 10353 Andre Langstein Sport1 Tomra 5:38:08 +2:44:50
603 11478 Knut Espeland   5:38:25 +2:45:08
604 7490 Gunnar Bjørkavåg Privat 5:38:34 +2:45:16
605 11752 Martin Rukan Kolbukameratene 5:38:47 +2:45:30
606 11670 Jens Horsholt Mikkelsen Aarhus Skiklub 5:39:27 +2:46:10
607 5952 Gilles Perrin   5:40:05 +2:46:48
608 7707 Herbjørn Kristiansen   5:40:41 +2:47:24
609 7745 Frank Madsøy   5:41:50 +2:48:33
610 8527 Svein Ivar Rød   5:41:52 +2:48:35
611 8080 Zdenek Svetlik VODAK sport X-team 5:42:29 +2:49:12
612 6605 Per Grönberg Friskis & Svettis Nyköping 5:42:40 +2:49:23
613 10025 Dag Ottar Åtland Birkenes IL/Nordea 5:42:45 +2:49:28
614 7215 Kjetil Stenhammer Nokia BIL 5:43:12 +2:49:55
615 7956 Stian Westad   5:43:39 +2:50:21
616 7719 Torbjörn Landenberg   5:44:07 +2:50:50
617 8670 Per Hjermann   5:44:12 +2:50:55
618 8362 Stein Jordet AF BIL 5:44:30 +2:51:13
618 7658 Jarle Håkerud Skedsmo Skiklubb 5:44:30 +2:51:13
620 11950 ERIK LØKKE-ØWRE FARSUND IL 5:44:33 +2:51:16
621 7911 Kåre Svensson UiO bil 5:45:57 +2:52:40
622 7411 Richard Padivy Bezva Bezky CZ 5:46:05 +2:52:48
623 8732 Emil Arne Kleppe Gursken 5:47:19 +2:54:02
624 7861 Kjell Sigmund Sandgrind SK Rye - Nortura 5:47:44 +2:54:27
625 10360 Ulrik Lassen   5:48:03 +2:54:46
626 7871 Harald Selsaas Tveit Regnskap AS 5:48:28 +2:55:11
627 8334 Lars Hovden   5:48:35 +2:55:18
628 11138 John Sorlie   5:48:53 +2:55:36
629 10324 Jan Oluf  Kjeldsrud Torpa Ski 5:49:24 +2:56:06
630 7348 Tor Arne Hafstad   5:50:26 +2:57:09
631 8746 Sigbjørn Sørli Måndalen Idretslag 5:51:43 +2:58:25
632 7624 Trond Hellesjø Søndre Høland IUL 5:52:36 +2:59:19
632 7602 Terje Gundersen Rygge Idretslag 5:52:36 +2:59:19
634 11232 Bjarte Wetteland Puddefjorden kajakklubb 5:52:40 +2:59:23
635 8728 Martin Bodd   5:52:46 +2:59:29
636 10176 Jesper  Erdal   5:53:00 +2:59:43
637 8159 Jan Edvin Blomkvist Fredrikstad Skiklubb 5:53:23 +3:00:06
638 8459 Jesper  Nilausen   5:54:18 +3:01:01
639 8252 Ingvar Frostad   5:54:40 +3:01:23
640 10624 Dag Arthur Aasbø   5:55:03 +3:01:45
641 9721 Robert Macdougall   5:55:12 +3:01:54
642 7881 Hans-Åge Skjenken Team Skjenken 5:55:48 +3:02:31
643 7482 Morten Bergulf   5:56:05 +3:02:47
644 8421 Pål Løwe   5:56:06 +3:02:48
645 10225 Reto Grichting   5:56:11 +3:02:53
646 8359 Rune Bredo Johansen Statkraft BIL 5:56:18 +3:03:01
647 10903 Rune Hjelseng Telenor 5:57:11 +3:03:54
648 8142 Ulrik Bayer KS 5:57:22 +3:04:05
649 9533 Michael Boje Formann   5:58:09 +3:04:51
650 8934 Stig Strøbæk   5:58:53 +3:05:35
651 8352 Erik Jensen-Gaard   6:00:26 +3:07:09
652 7866 Ralf Schmidt schulz sportreisen 6:01:10 +3:07:53
653 7575 Peter Fritzell   6:02:54 +3:09:36
654 8027 Martin Michelsen Syril 6:03:29 +3:10:12
655 8666 Andre Aarøen   6:04:19 +3:11:02
656 11535 David Hansen   6:05:12 +3:11:55
657 8530 Jon Ivar Røstby DB Schenker 6:06:20 +3:13:03
658 4824 Valeriy Koval 03:59 6:06:30 +3:13:12
659 8308 Kari Heinonen   6:06:43 +3:13:25
660 11795 Johnny Slåen Brav Norway A/S 6:10:28 +3:17:11
661 8491 Morten Hartvig Petersen   6:10:54 +3:17:37
662 8717 Morten Bye Moss skiklubb 6:13:07 +3:19:50
663 11467 Dag Emanuelsen   6:14:44 +3:21:26
664 8698 Torbjørn Hauger Telenor 6:14:58 +3:21:41
665 7520 Hans Øivind Dalby SIGNIFIKANS 6:15:04 +3:21:47
666 8947 Torbjørn Lothe Vik Brødrene Dahl 6:16:17 +3:23:00
667 9646 Jørn Johansen DØS 6:16:31 +3:23:14
668 11998 John Magne Fenne Prosjektil 6:17:49 +3:24:32
669 8920 Anders Skotte   6:19:48 +3:26:31
670 8167 Øivind Branæs Røa ElBil 6:19:59 +3:26:42
671 9700 Petter Rynning Lien Spkl Ceres 6:20:02 +3:26:45
672 11507 Jongeir Haugen Gran Lyn 6:22:36 +3:29:18
673 10750 Roger Berg TARGET B.I.L. 6:23:21 +3:30:03
674 10721 James Anfang   6:24:37 +3:31:20
675 10526 Hans Johan Sveen   6:24:47 +3:31:30
676 11366 Arto Alnehäll   6:25:46 +3:32:29
677 8413 Knut Lockert   6:26:46 +3:33:29
678 9503 fredrik davidsson Geoloc 6:29:18 +3:36:00
679 8726 Claus Bardram   6:29:45 +3:36:28
680 9178 Morten Stavseth   6:30:27 +3:37:09
681 8497 Massimo Presotto Amusing Viaggi 6:33:46 +3:40:29
681 8456 Jan Nyman Nielsen   6:33:46 +3:40:29
683 10729 Steinar Austefjord Justagjerdskameratane stord 6:34:33 +3:41:16
684 9253 Jan Måøy   6:34:34 +3:41:16
685 8771 Jon Runar Berge Abbott 6:35:05 +3:41:48
686 8270 Jeppe Guld Københavns skiklub 6:36:14 +3:42:57
687 10096 Helge Berg Team Ættestup 6:36:19 +3:43:02
688 8889 Trond Ovik Proventus AS 6:37:42 +3:44:25
689 8234 Ole Johan Fjellestad   6:37:47 +3:44:29
690 11470 Rune Engesvik   6:38:20 +3:45:03
691 11363 Ivor A'lee Ives 6:38:36 +3:45:19
692 8688 Leif Brandeggen Solid Selection 6:38:37 +3:45:19
693 8766 Paul Ashdown   6:39:32 +3:46:15
694 8595 Bernt Svensson Istrum SK 6:39:43 +3:46:26
694 8248 Torbjörn Friberg Istrums SK 6:39:43 +3:46:26
696 11605 Janne Järvinen   6:43:15 +3:49:58
697 8773 Klaus Bergulf   6:43:42 +3:50:25
698 8631 Jiri Vavrecka VLTAVA FUND SKI TEAM 6:44:43 +3:51:26
699 10936 Gustav Jonsson   6:44:55 +3:51:38
700 9238 Manfred Helmut Willi Konrad   6:47:56 +3:54:39
701 10139 Eirik Bækkevold HSI 6:49:14 +3:55:56
702 10086 Nickola Baic Race Dingo 6:50:09 +3:56:52
703 8150 Kjell Bergsland Varteig IL / VBIL Østfold 6:51:58 +3:58:40
704 8354 Erling Johansen   6:52:14 +3:58:56
705 11631 Theo Lam   6:54:00 +4:00:43
706 8914 Rune Sevatdal   6:58:42 +4:05:25
707 8911 Tor Sandnes Årvoll IL 6:58:54 +4:05:37
708 8768 Christian Lorentz Bagger København Skiklub 7:00:16 +4:06:58
709 10603 Peter Wasström Gävle SK 7:00:42 +4:07:25
710 8277 Frode Gustavsen Ask IL 7:00:54 +4:07:37
711 8473 Jouni Oikarinen   7:02:16 +4:08:59
712 9457 Svante Bodin Hälsohuset 7:02:28 +4:09:11
713 8814 Morten Grønli   7:04:18 +4:11:00
714 8495 Martin Pichler Amusing Viaggi 7:05:42 +4:12:25
715 8624 Hermann Trojer Amusing Viaggi 7:05:44 +4:12:27
716 8653 Michael Wonterghem   7:06:47 +4:13:30
717 9610 Tore Hem Leines idretsforening 7:13:21 +4:20:04
718 10232 Åge Grønneberg Vestby 7:16:17 +4:23:00
719 8823 Hans Hemmingsen   7:17:24 +4:24:06
720 8125 Norbert Angerer   7:20:05 +4:26:48
721 11301 Nick Berryman   7:21:02 +4:27:45
722 9643 Per Tore Jenssen   7:25:58 +4:32:40
723 10364 Kay-Åge Lian Hof Sykkelklubb 7:27:42 +4:34:25
724 8661 Geir Øvensen   7:29:28 +4:36:11
725 11186 Kai Thorvaldsen Fredrikstad 7:31:26 +4:38:09
726 10923 Morten  Huth   7:31:34 +4:38:17
727 9671 Åge Tommy Knutsen   7:33:10 +4:39:52
728 11134 Eilef Solheim   7:36:09 +4:42:52
729 10383 Reik Markurt SKDE 7:39:14 +4:45:57
730 10386 Thomas Materna SKDE 7:39:16 +4:45:58
731 8654 Johannes Zeilinger USV St. Jakob im Walde 7:39:29 +4:46:12
732 10761 Klaus Birch   7:40:04 +4:46:47
733 10511 Martin Steins Sausewind 7:42:36 +4:49:19
734 11861 Arend Van De Stadt   7:44:56 +4:51:38
735 9587 Frank Thorvald Hansen   7:50:46 +4:57:29
736 9526 Harald Fiksdal   7:55:37 +5:02:20