Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2019 - Menn 65-69 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 16. mars 2019

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 65-69 år- Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 860 Halvor Maartmann HEMING IL 3:06:59 +0:00
2 9118 Sigvald Øyberg Skjåk IL 3:22:27 +15:28
3 2105 Stein Kaasa Byåpsen I.L. 3:27:42 +20:43
4 2331 Bredo Glomsrød   3:28:04 +21:05
5 858 Erik Hanssveen Søre Ål IL 3:30:08 +23:09
6 9184 Ferdinand Kraller Skiclub Saxonia Dresden-Germany 3:32:00 +25:01
7 2270 Villy Vatndal Stokmarknes il Ski 3:32:10 +25:11
8 862 Magnar Rismyhr Galleri EKG 3:33:13 +26:14
9 2123 Øystein Lorentsen Henning skilag 3:35:37 +28:38
10 2552 Vidar Eriksrud Lierskiløberforening 3:36:44 +29:45
11 2209 Ole Reinhart Sandstad Grue IL 3:39:37 +32:38
12 3814 Ole Kristian Ruud Driv IL 3:40:33 +33:34
13 2741 Torstein Rudihagen Lillehammer skiklubb 3:40:46 +33:47
14 2644 Gjermund Kjerstad Rustad IL 3:41:22 +34:23
15 2670 Arne Lien Bergkameratene Ski 3:44:02 +37:03
16 3356 Atle Vallestad   3:44:10 +37:11
17 3084 Odd Jarle Døving Emblem IL 3:45:09 +38:10
18 3364 Johan Lønnmark Werner   3:45:35 +38:36
19 3360 Einar Vikingstad Avaldsnes IL 3:46:18 +39:19
20 2607 Haldor Hofset Tingvoll IL 3:47:41 +40:42
21 2808 Stefan Ulmestahl Ronneby OK 3:48:12 +41:13
22 2838 Giovanni Caldart   3:49:19 +42:20
23 4117 Hans Ludvig Arentz Skiforeningen 3:49:53 +42:54
24 3049 Anders Berge Tormod Skilag 3:50:27 +43:28
25 3596 Kjell Brodal Furnes Skiløperforening 3:51:42 +44:43
26 2252 Svein Anders Sørsdal Nokia 3:51:53 +44:54
27 3409 Kjell Reidar Nervold   3:52:17 +45:19
28 3291 Erik Anton Raabe Aker Solutions 3:52:19 +45:20
29 3056 Aasmund Bjørnstad Feiring IL 3:52:21 +45:22
30 4803 Glenn Jobe ASC Biathlon 3:55:00 +48:01
31 3338 Jan Eirik Søraas Molde og omegn Idrettsforening 3:55:51 +48:52
32 4156 Ed Delaplante   3:56:00 +49:01
33 3246 Lasse Nilsen Team Thoma 3:56:01 +49:02
34 3386 Blum Konrad DAV Pfullendorf 3:56:28 +49:29
35 11063 Valerii Petrov   3:57:11 +50:12
36 4165 Jan O. Endresen Sturla 3:57:21 +50:23
37 3137 Gunnar Harstad Oppstryn IL 3:57:27 +50:28
37 9741 Alexander Mikhaylov   3:57:27 +50:28
39 4116 Frank Antonsen Ringnes BIl 3:57:56 +50:57
40 3123 Stein Arild Græsholt Kjelsås IL 3:57:58 +50:59
41 4380 Lutz Trösse   3:58:03 +51:05
42 3747 Ottar Lyngstad Sørli IL 3:58:38 +51:39
43 4002 Herbert Wolkerstorfer SU Eidenberg 3:59:02 +52:03
44 4651 Walter Abächerli   3:59:09 +52:10
45 3916 Terje Hansen Tolga IL 3:59:36 +52:37
46 3858 Terje Tangen Furnes ski 4:00:09 +53:10
47 4933 Nils Soldal Fana IL Langrenn 4:00:21 +53:22
48 5521 Gustav Wiig   4:00:29 +53:30
49 6079 Wolfgang  Schabus   4:00:32 +53:33
50 4760 Kåre Grøthe Hemsedal IL 4:01:13 +54:14
51 6082 Anton Schutti   4:02:47 +55:48
52 6319 Alf Ottar Dahlen Osmarka il 4:02:59 +56:00
53 4185 Anders  Grini Skiforeningen 4:03:47 +56:48
54 10390 Duncan McLean   4:04:03 +57:04
55 4708 Erik Dahl-Hansen Jutul 4:04:19 +57:20
56 4409 Jan Egil Årnes Sykkylven IL 4:05:24 +58:25
57 4175 Asbjørn Fleisje Gjelleråsen IF 4:05:36 +58:37
58 6983 Knut Ove Hennum VTI 4:06:42 +59:43
59 6365 Peter Harris   4:06:55 +59:56
60 5493 Per Arve Sørngård Strindheim IL 4:07:25 +1:00:26
61 4980 Per Gunnar Vasset Emblem 4:07:48 +1:00:49
62 4132 Per Jan Betten Surnadal 4:07:58 +1:00:59
63 4879 Gunnar Nerbø Vestnes Varfjell IL 4:08:17 +1:01:18
64 5304 Mogens Hedengran   4:08:19 +1:01:20
65 3769 Hans Peter Moestue Strandbygda Ski 4:10:01 +1:03:02
66 3924 Timo Pullinen Tampereen Maratonklubi ry 4:10:17 +1:03:18
67 3701 Knut Jore Skiforeningen 4:10:43 +1:03:44
68 4245 Morten Kristiansen   4:10:54 +1:03:56
69 4312 Trond Overn SK Rye - Nortura 4:11:38 +1:04:39
70 4984 Morten Wang Heming 4:12:38 +1:05:39
71 4734 Hogne Fevik Ramnes IF 4:13:03 +1:06:04
72 3780 Reto Nick   4:13:59 +1:07:00
73 6083 Dmitry Shapochkin   4:14:06 +1:07:07
74 4668 Bjørn Bakke vågå il ski 4:14:38 +1:07:39
75 5853 Rudolf Horn Austrian Nordic Team 4:14:42 +1:07:43
76 5194 Torbjørn Almlid Hamar Skiklubb 4:15:43 +1:08:45
77 5275 Ole Edvard Gjerstadberget Slåstad i.l. 4:16:50 +1:09:52
78 4849 Kjell Jomar Lyng Tyholt Ski og Sykkel 4:16:53 +1:09:54
79 5599 Vebjørn Langlete Budal 4:16:54 +1:09:55
80 4795 Nils Erik Hulbak   4:17:00 +1:10:01
81 5260 Hans Flaen Sørum / Bingsfoss SK 4:17:09 +1:10:10
82 4966 Pål Tobiasson Bækkelagets SK 4:17:10 +1:10:11
83 3819 Jan Arild Rømmen Syril 4:17:46 +1:10:47
84 5289 Morten Hals Team Baker Hansen 4:18:19 +1:11:20
85 6639 Helge Storli Team Storli 4:18:30 +1:11:31
86 4367 Edvin Svela   4:18:31 +1:11:32
87 5203 Ole Bakke Rudsbygd IL 4:18:41 +1:11:42
88 4217 Harald Jørgen Hokstad brannvesenet 4:18:44 +1:11:45
89 3973 Jan Voldrich   4:18:54 +1:11:55
90 5954 Terje Pettersen Røa IL 4:19:00 +1:12:01
91 4406 Per Kristian Aamlid Arne Blystad AS 4:19:56 +1:12:57
92 5426 Peter Ostrom   4:20:02 +1:13:03
93 5232 Trond Børresen Ås 4:20:20 +1:13:21
94 4170 Stig Evensen Elverum 4:20:22 +1:13:23
95 11448 John Davina   4:20:39 +1:13:40
96 4387 Aarne Vartiainen Simpeleen Urheilijat 4:20:50 +1:13:51
97 4866 Ulrich Messikommer   4:20:52 +1:13:53
98 4519 Knut Stabell Moss skiklubb 4:21:49 +1:14:50
99 6470 Knut Arne Mørreaunet   4:22:35 +1:15:36
100 3203 Terje Kronen KLD 4:22:50 +1:15:51
101 9999 Einar Kr. Lunde Sarpsborg SK 4:23:38 +1:16:39
102 11468 Alfred Emerich   4:24:02 +1:17:03
103 6467 Bjørn Ketil Myrset Molde og Omegn 4:24:18 +1:17:19
104 4325 Lars Ringstad Halmsås & Omeng 4:24:30 +1:17:31
105 5274 Frank Gjengaar Tyholt Ski og Sykkel 4:24:58 +1:18:00
106 5787 Gerhard Sen. Eckmaier Mariazellerland Classics 4:25:37 +1:18:38
107 5332 Johan Toverud Jensen Nydalens SK 4:26:05 +1:19:06
108 5767 Bjørn Busund Heming 4:26:12 +1:19:13
109 6080 Hugo Schretter Nordic Austria Ski Team 4:28:18 +1:21:19
110 7718 Hermann Lande Hattfjelldal 4:28:36 +1:21:37
111 5735 Terje Andersen Fauske IL 4:28:38 +1:21:39
112 7351 Geir Johnny Hesbøl Magnor UL 4:29:04 +1:22:06
113 4788 Manfred Hofer   4:29:08 +1:22:09
114 4848 Greg Lutick   4:29:19 +1:22:20
115 6292 Geir Bergli Fauskeeidet il 4:29:59 +1:23:00
116 6048 Alessandro Zanardi Amusing Viaggi 4:32:05 +1:25:06
117 6835 Erik Belbo   4:32:20 +1:25:21
118 5747 Håkon Beitnes Hamar Skiklubb 4:33:14 +1:26:15
119 3593 Øyvind Arne Brenden   4:33:26 +1:26:27
120 6016 Freddy Tengberg Göteborgs Skidklubb 4:33:31 +1:26:32
121 6488 Bjørn Nysæter Nordre Trysil IL 4:34:02 +1:27:03
122 5908 Klaus Livik Powel 4:34:11 +1:27:12
123 9194 Jørn Brynstad SK Rye 4:34:39 +1:27:40
124 5418 Jørn Willy Olafsen Tønsberg Triathlonklubb 4:35:50 +1:28:51
125 6004 Geir Steinsland Lysekloster idrettslag 4:36:09 +1:29:10
126 6387 Lars Erik Hoel Asker Skiklubb 4:36:52 +1:29:53
127 11394 Donald Bauder   4:37:07 +1:30:09
128 5991 Arnfinn Skåland Trøsken 4:37:25 +1:30:26
129 6419 Peter Kappeler   4:37:28 +1:30:29
130 5995 Torgeir Solbrekken   4:37:30 +1:30:31
131 6321 Ole Terje Dahlsrud   4:38:20 +1:31:21
132 5841 Øystein Havrevoll Lismarka Skilag 4:39:09 +1:32:10
133 10794 David Christopherson Vakava Racing Finn Sisu 4:40:02 +1:33:03
134 6614 Lars Gjerde   4:41:24 +1:34:25
135 6988 Hans Johan Heyerdahl Botne Skiklubb 4:41:46 +1:34:48
136 6058 Ole Aass   4:43:24 +1:36:25
137 6960 Bjørn Hakvåg Aker Solutions 4:43:35 +1:36:36
138 6454 Gerhard Mangold   4:43:45 +1:36:46
139 7158 Per Orderud   4:43:55 +1:36:56
140 5771 Alf Bøen Bck 4:44:05 +1:37:06
141 4653 Jim Agre   4:44:30 +1:37:31
142 5962 Salve Reinhardt   4:44:56 +1:37:57
143 6918 Frode Finne Lillehammer Skiklub 4:46:36 +1:39:37
144 7182 Christian Rytter Skiforeningen 4:47:20 +1:40:21
145 6430 Knut Kronstad Romerike Ultraløperklubb 4:47:43 +1:40:44
146 6050 Stephan Zimmermann SWV Goldlauter 4:47:53 +1:40:54
147 6317 Tom Willy Christiansen Ørskog IL 4:49:34 +1:42:35
148 7157 Arne F Opsahl Gåping 4:49:42 +1:42:44
149 5829 Pål Hagen   4:49:55 +1:42:56
150 7003 Terje Holt Granli I.L. 4:50:56 +1:43:57
151 6439 Leo Lansbergen   4:53:05 +1:46:07
152 6552 Gustav Stokkeland Ganddal IL 4:53:46 +1:46:47
153 6002 Bjørn Steinbekken Slåstad IL 4:55:49 +1:48:50
154 6916 Terje Faraasen OPIL 4:55:59 +1:49:00
155 5340 Kari Jylhä Silvini Madshus Team 4:57:24 +1:50:25
156 7339 Frans Vochten   4:57:54 +1:50:55
157 7910 Bjørn Olav Sveinhaug Brøttum I.L. 4:58:10 +1:51:11
158 7310 Rolf Ødegaard k/s Lofoten ski 4:58:14 +1:51:15
159 8116 Klaus Amsler   4:58:19 +1:51:20
160 6001 Norbert Stebler   4:59:04 +1:52:06
161 7194 Geir Sjaastad   4:59:41 +1:52:42
162 7118 Ingemar Moland Filipstad SK 4:59:44 +1:52:45
163 6584 Peder Wallentin Stern 5:00:31 +1:53:33
164 10508 Wilfried STANONIK HSV-Saalfelden 5:00:36 +1:53:37
165 5069 Bradley Cruz Alaska Winter Stars 5:00:59 +1:54:00
166 6972 Claus Heen SK Rye 5:01:22 +1:54:23
167 6925 Jan Leo Fjeldstad Leka IL 5:01:33 +1:54:34
168 11200 Vilem Urbis   5:02:41 +1:55:42
169 7254 Roar Teigen   5:03:02 +1:56:03
170 5934 Jonny Mulstad Team Blåvegen Langløp/IL Stålkameratene 5:03:13 +1:56:14
171 7188 Viggo Schei Skanska Aktiv 5:03:20 +1:56:21
172 6816 Bengt Andby Skiforeningen 5:03:40 +1:56:41
173 7342 Bill Brundage Acxs 5:04:19 +1:57:20
174 10144 Don Camp grnst 5:05:22 +1:58:23
175 11878 Jean-Pierre Wagnieres   5:05:32 +1:58:33
176 6978 Ragnar Heier Østbygda IL 5:05:37 +1:58:38
177 7652 Zdenek Hron   5:06:05 +1:59:06
178 10496 Ola Skaugstad Ungdomslaget Medvind 5:06:13 +1:59:14
179 6615 Johann Göggel Skiclub Saxonia Dresden-Germany 5:07:15 +2:00:16
180 8812 Sveinung Gravås Inderøy IL 5:07:39 +2:00:40
181 7760 Ole Mikalsen   5:08:17 +2:01:18
182 7598 Kjell Håvard Grønbeck Lillehammer Skiklub 5:08:34 +2:01:35
183 9154 Mike Ivie   5:08:42 +2:01:43
184 7961 Ottar Wiik Vik IL 5:09:41 +2:02:42
185 11727 Hermann Pichler Kitzbüheler Skiclub 5:10:42 +2:03:43
186 6841 Erling Berg   5:11:24 +2:04:25
187 7570 Gudbrand Fossbråten   5:11:34 +2:04:35
188 7823 Gregory Pratt   5:11:58 +2:04:59
189 7100 Einar Lier Madsen Bodø BAUTA 5:12:19 +2:05:20
190 6924 Johan Rolv Fjeldskår Nanset IF 5:13:21 +2:06:22
191 8442 Jan-Vidar Monsen   5:14:15 +2:07:16
192 9163 Geoff  Severide Nickelplate Nordic 5:14:22 +2:07:23
193 7084 Magne Lindholm Skiforeningen 5:15:18 +2:08:19
194 6582 Pavel Voldrich Silvini Madshus Team 5:15:22 +2:08:23
195 7673 Kjell Stuland Johansen Lokdriften BIL 5:15:38 +2:08:39
196 9175 Leigh Mallory USA 5:15:45 +2:08:46
197 8019 Jan Peter Jebsen HYC 5:16:11 +2:09:12
198 6541 Clas-Eirik Slotte   5:17:47 +2:10:48
199 7531 Nils Egge Heming 5:17:48 +2:10:49
200 7757 Kjell Michaelsen   5:19:47 +2:12:48
201 7726 Tom Lawn Greenbush USA 5:20:28 +2:13:29
202 7786 Martin Niemann   5:20:53 +2:13:55
203 7250 Lars Sørumshagen Vikersund 5:21:26 +2:14:27
204 6975 Torstein Heggheim Børsa IL 5:21:46 +2:14:47
205 7599 Anders Grøndahl   5:23:00 +2:16:02
206 6895 Tony Durrer   5:23:27 +2:16:28
207 11228 Russell West   5:24:13 +2:17:14
208 7269 Stein Børre Torp Trondheim skiklubb 5:24:29 +2:17:30
209 7567 Kjell Vidar Flisnes Emblem ski 5:24:33 +2:17:34
210 8525 Erik Thorstein Ruud Evry BIL 5:25:21 +2:18:22
211 7163 Stein Erik Paulsen   5:26:22 +2:19:23
212 10718 Ståle Andersen Visma Consulting AS 5:26:30 +2:19:31
213 11690 Ben Niles   5:27:44 +2:20:45
214 8021 Göran Klarström Brandsbols sk 5:28:06 +2:21:07
215 7526 Carl F Dons   5:29:41 +2:22:42
216 11946 Terje Danielsen Kvamme Stanghelle IL 5:31:35 +2:24:36
217 9176 Martin Steinruck Sovereign Lake Nordic, Kelowna 5:31:44 +2:24:45
218 6848 Odd Oskar Bjelke SK Rye 5:33:02 +2:26:03
219 7548 Bjørn Erikstad Nøtterøy 5:34:23 +2:27:24
220 7854 Tor Oddvar Røse Skiforeningen 5:37:20 +2:30:21
221 7507 Harald Bråthen Aurskog Finstadbru sk 5:38:16 +2:31:17
222 8437 Alfred Messner   5:38:55 +2:31:56
223 9840 Jose Luis Rubio Anaya PEÑALARA 5:38:58 +2:32:00
224 7850 Lars Magnar Røneid Syril 5:39:04 +2:32:05
225 8363 Nils Juklerød Åsgårdstrand 5:39:36 +2:32:37
226 7857 Andreas Röthlisberger   5:39:37 +2:32:38
227 7749 Petter Marum Lillehammer Skiklub 5:42:07 +2:35:08
228 7982 John Aabø Aktiv mot kreft 5:44:39 +2:37:40
229 7612 Odd Magne Harstad   5:45:17 +2:38:18
230 8406 Svante Lennartsson   5:45:27 +2:38:28
231 8197 Bent Damgård Norhalla 5:45:29 +2:38:30
232 7937 Tore Romon Tvedt Stavanger o-klubb 5:45:47 +2:38:48
233 5518 Andrew Walker   5:46:06 +2:39:07
234 8023 Jan Leminger   5:46:13 +2:39:14
235 8148 Magne Berge Nordea 5:47:20 +2:40:21
236 8643 Thomas Wall Sweden 5:49:18 +2:42:19
237 9125 Thor Svegården Lillehammer Skiklub 5:50:23 +2:43:24
238 8152 Mario Bertranda Amusing Viaggi 5:51:14 +2:44:15
239 7478 Neil J Bell   5:52:34 +2:45:36
240 10993 oskar løvdal   5:54:52 +2:47:53
241 7888 Jakob Soldal Trondheim skiklubb 5:54:56 +2:47:57
242 8847 Torben Vandet Kristensen   5:56:48 +2:49:49
243 10900 Ondrej Herdegen   5:58:32 +2:51:33
244 8873 Jan Erik Mæhlum Brøttum IL 5:59:50 +2:52:51
245 8287 Rolf Kahrs Hansen TIF Viking 6:02:17 +2:55:18
246 11033 Daniel Nolan USA-GRNST 6:02:31 +2:55:32
247 7580 Paul Fuglesang Nessegutten 6:02:41 +2:55:42
248 8676 Steinar Fundingsrud Ørje IL 6:02:55 +2:55:56
249 7557 Espen Finholt Eide IL 6:04:10 +2:57:11
250 9774 Kjell-Arne Nilsen   6:04:46 +2:57:47
251 8340 Jan Hysing Asker Skiklubb 6:05:45 +2:58:46
252 8164 Petr Bouchal   6:06:21 +2:59:22
253 8859 Oddvar Lyngmo Holmestrand Sykkelklubb 6:06:24 +2:59:25
254 8860 Hans Petter Lømo   6:09:59 +3:03:00
255 1103 Tore Martinsen Orkdal il 6:13:26 +3:06:27
256 11728 Borivoj Pohl   6:13:30 +3:06:31
257 10896 Svend Heier   6:14:07 +3:07:08
258 9717 Lars-Erik Løvdahl SK Rye 6:14:48 +3:07:49
259 11588 Bruce Jamieson   6:20:42 +3:13:43
260 10798 Bruce Culbertson Far West USA 6:21:53 +3:14:54
261 8615 Halvor Tjønn   6:22:01 +3:15:02
262 8370 Knut Karlsen Stranden IL. 6:25:44 +3:18:45
263 8494 Stefan Pettersson Björnstorps IF 6:27:29 +3:20:30
264 8415 Egil Lund   6:29:35 +3:22:36
265 10444 Chris Puchner Nordic Ski Club of Fairbanks 6:30:09 +3:23:10
266 8962 Jarle Sørby   6:31:54 +3:24:55
267 10419 Hans Arne Odde Kirkens bymisjon 6:33:34 +3:26:35
268 10561 Karl Traubel Skiclub Saxonia Dresden 6:35:40 +3:28:41
269 8243 Reidulf Fonn Kunnskapsdepartementet 6:39:12 +3:32:13
270 8345 Arild Isaksen   6:40:54 +3:33:55
271 8341 Wolfram Höland   6:46:49 +3:39:50
272 8299 Einar Bjart Haugen   6:49:26 +3:42:27
273 10475 Bert Sandberg IK Stern 6:50:44 +3:43:46
274 8548 Maurizio Antonio Sironi Amusing Viaggi 6:51:41 +3:44:42
275 11978 Hans Jørgen Eibye   6:52:44 +3:45:45
276 11725 Ray Peterson   6:54:59 +3:48:00
277 11651 Knut Luraas Rj. S.S. I.L. 6:59:29 +3:52:30
278 8650 Douglas Wiens Edmonton Nordic Ski Club 6:59:52 +3:52:53
279 9446 David Bjork   7:01:03 +3:54:04
280 8465 Bjørn Nordgård Skogdjerv IL 7:01:59 +3:55:00
281 8946 Kåre Vik Syvde IL 7:04:46 +3:57:47
282 8886 Oddvar Olsnes Vaksdal IL 7:05:49 +3:58:50
283 11771 Hansueli Schwab   7:06:44 +3:59:45
284 11558 Jan Willem Heukensfeldt Jansen   7:18:28 +4:11:29
285 8858 Kjell Rømyhr Lund Ungdomslaget Medvind 7:19:30 +4:12:31
286 8508 Erik Rasmussen Arna SK 7:20:08 +4:13:09
287 8610 Christian Thorsen   7:21:36 +4:14:37
288 10808 Geoffrey Dougherty Viking 7:34:38 +4:27:39
289 8374 Risto Kemiläinen Worldloppet Masters Finland 7:38:03 +4:31:04
290 8639 Asbjørn Vollset   7:38:46 +4:31:47
291 8506 Bjarne W Rasmussen Holte Ski 7:56:38 +4:49:39


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +