Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2019 - Menn 70-74 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 16. mars 2019

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 70-74 år- Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 933 Egil Brørs   3:29:12 +0:00
2 1061 Olaf Knai Hurdal IL 3:33:06 +3:54
3 1226 Oddvar Vehusheia Dølemo il. 3:33:26 +4:14
4 990 Hans Petter Gulbrandsen Berger IL 3:34:13 +5:01
5 1191 Odd Arild Strand Stor-Elvdal Skiklubb 3:36:26 +7:14
6 1099 Odd Steinar Låveg Bjerke IL Ski 3:36:39 +7:27
7 923 Per Arild Bolaas Steinkjer Skiklubb 3:39:16 +10:04
8 940 Odd Arnt Christensen ABBV/Asker skikl. 3:45:36 +16:24
9 1065 John Andreas Krogsveen Ringebu-Fåvang skiklubb /Team Mosetertoppen Skiline 3:47:54 +18:42
10 1118 Harri Mäkelä FINLAND 3:49:37 +20:25
11 1116 Bjørn Myhra Grytting IL 3:51:03 +21:51
12 989 Hans Grøseth Lønset il 3:51:57 +22:45
13 1021 Åsmund Holt Gjelleråsen IF 3:54:40 +25:28
14 1086 Arnt Lilledal Jutul Il 3:55:27 +26:15
15 1237 Nils-Petter Wiik Driv IL 3:57:00 +27:48
16 895 André Escoffier Team France 3:57:57 +28:46
17 1214 Frode Tobiasson Bækkelagets Spkl 3:59:09 +29:57
18 1227 Arne Vik Strindheim 4:00:45 +31:33
19 1043 Arild J Jansen Asker Skiklubb 4:00:55 +31:43
20 961 Willy Fengsrud Vaaler IF 4:01:11 +31:59
21 1127 Jørn Nordli Grøndalen IL 4:01:13 +32:01
22 1242 Kjell Winther Vålerenga Ski 4:01:24 +32:12
23 1014 Arvid Terje Hjelseth Skaret Skiforening 4:01:58 +32:46
24 1010 Bjørn Hestangen Asker Skiklubb/DNB 4:03:00 +33:49
25 1166 Nils Olav Sjøberg Røa IL 4:06:46 +37:34
26 1220 Per Øyvind Tveiten Kvam l.s.k. 4:06:56 +37:44
27 1078 Bjørn Lehn Trondhjem Skiklub 4:08:14 +39:03
28 963 Christian Ferner   4:09:54 +40:42
29 1019 Ola Holen Dombås il 4:10:27 +41:15
30 1218 Tron Magnus Trondsen Ringkollen Skiklubb 4:11:19 +42:07
31 901 Per Arny Bakken Søre Osen 4:11:21 +42:09
32 1071 Gisle Langslet Skiforeningen 4:11:31 +42:19
33 973 Hans Petter Frisholm Heming 4:13:41 +44:30
34 1247 Anders Waage Freidig 4:15:07 +45:56
35 1173 Olav Skogen Vang Skiløperforening 4:15:25 +46:13
36 1219 Jan Tunås Norges Skiveteraner 4:15:38 +46:26
36 929 Arne Brekka Bamble IF 4:15:38 +46:27
38 1064 Harald Kolsrud Asker Skiklubb 4:16:05 +46:53
39 907 Jostein Bekkos Hitterdal og Feragen IL 4:17:21 +48:10
40 1120 Steinar Mørch Nordhordland SK 4:18:09 +48:57
41 1194 Kjell Isak Sundbø Skagerrak Sportsklubb 4:18:40 +49:28
42 1254 Kjell Åbjørsbråten Aurdal 4:21:37 +52:25
43 1063 Gudmund Knudsen Fossum IF 4:26:06 +56:54
44 1131 Jan Erik Olsen Ås IL 4:26:18 +57:06
45 1167 Hans Fredrik (Hasse ) Sjølie Hernes IL 4:26:41 +57:29
46 1331 Knut Erik Krosby Team Skrenten 4:26:58 +57:46
47 1077 Gunnar Lefsaker   4:27:04 +57:52
48 1132 Jørn Bue Olsen Asker Skiklubb 4:27:14 +58:02
49 1269 Inge Skavhaug Ringkollen Skiklubb 4:27:20 +58:08
50 1142 Jørn Prestsæter Lillehammer Skiklub 4:28:13 +59:01
51 1256 Torodd Årseth   4:29:10 +59:58
52 892 Ulf Andersen Kjelsås i.l. 4:29:43 +1:00:31
53 1245 John Wood American/APU 4:30:44 +1:01:32
54 966 Finn Fjeldbu Granli IL 4:31:31 +1:02:19
55 955 Erling Ellingsson Søre Ål IL 4:31:32 +1:02:20
56 1107 Garry Mitchell   4:32:16 +1:03:04
57 1171 Sverre Skjæret Åslia skilag 4:33:42 +1:04:30
58 1004 Widar Hellerud setskog idrettsforening 4:34:01 +1:04:49
59 971 Sverre Fossen Lillehammer-Skiklub 4:34:10 +1:04:58
60 1241 Lyle Wilson Toby Creek Nordic Ski Club 4:35:25 +1:06:13
61 1207 Kåre Terjesen Froland IL 4:35:27 +1:06:15
62 1001 Erik Haugen Lillehammer skiklubb 4:36:03 +1:06:51
63 1255 Erik Aagaard Forsvaret 4:36:08 +1:06:56
64 1233 Bjørn C Weydahl   4:36:17 +1:07:05
65 953 Per Dæhli Holeværingen IL 4:36:19 +1:07:07
66 1231 Karl Wenk   4:37:12 +1:08:00
67 1119 Øystein Mæland Skiforeningen 4:38:17 +1:09:06
68 951 Giusep Dermon Madshus Team Liechtenstein 4:38:19 +1:09:07
69 1268 Åge Sjøberg Stovnerkameratene 4:38:39 +1:09:27
69 1268 Åge Sjøberg Stovnerkameratene 4:38:39 +1:09:27
71 995 Inge Hammersmark Moss skiklubb 4:40:43 +1:11:31
72 1031 Kåre Hvitstein   4:40:52 +1:11:40
73 1280 Arnt O. Kjersem Tresfjord IL 4:41:25 +1:12:13
74 1035 Mindor Håland   4:42:10 +1:12:58
75 1176 Svein Smaadahl Trøgstad sk 4:43:19 +1:14:07
76 1225 Trond Vatn IF Njaal / Aktiv mot kreft 4:44:16 +1:15:04
77 1062 Richard Knowles Venabu 4:45:08 +1:15:56
78 1114 Kristian Olav Mosdal Gimse IL / MelhusBanken 4:45:09 +1:15:57
79 1016 Magne Hoel Valldal IL 4:45:22 +1:16:10
80 1161 Fridulv Sagberg IL Koll 4:45:46 +1:16:35
81 926 Rolf Breen høybråte og stovner langrenn 4:45:52 +1:16:40
82 1147 Helge Refsum Skiforeningen 4:47:16 +1:18:04
83 912 Helge Bergsvand Nanset IF 4:47:40 +1:18:29
84 1081 Øyvind Leren Nanset IF 4:48:26 +1:19:14
85 1079 Magnar Leiren Kvam LSK 4:48:56 +1:19:44
86 1073 Carl Martin Larsen NTNU BIL 4:49:05 +1:19:54
87 1272 Ola Koksvik Ullensaker skiklubb 4:49:35 +1:20:23
88 1054 Johs Kalland   4:50:09 +1:20:57
89 998 Arnulf G. Hanssen   4:53:03 +1:23:51
90 932 Kjell Brøndbo   4:53:14 +1:24:02
91 1162 Arne Sandnes Valldal IL 4:53:19 +1:24:07
92 935 JACK BURKE AXCS 4:53:38 +1:24:26
93 1168 Nils Ole Skaugen Lier Skiløberforening 4:55:08 +1:25:56
94 1066 Anders Johan Krosby Fredrikstad Skiklubb 4:56:24 +1:27:12
95 1126 Steinar Nordheim Malvik IL 4:56:27 +1:27:15
96 957 Dag Erichsrud OSI 4:56:32 +1:27:20
97 946 Costantino Costantin Valzoldana 4:56:48 +1:27:36
98 1000 Steinar Haug Lillehammer Skiklub 4:57:42 +1:28:31
99 981 Pål Gleditsch Svea skilag 4:59:33 +1:30:21
100 1152 Petter Riiser Asker Skiklubb 4:59:37 +1:30:25
101 924 Gaby Braillard   5:01:07 +1:31:55
102 906 Chris Beattie   5:01:14 +1:32:02
103 1013 Svein Hjelmeset Fjellhug/Vereide IL 5:03:02 +1:33:50
104 1136 Robert Palliser   5:03:33 +1:34:22
105 1125 Tor Hansteen Nordal Nanset IF 5:06:49 +1:37:37
106 1056 Ludvig Karlsen NTNU-BIL 5:07:38 +1:38:26
107 1182 Asbjørn Stavne Rennebu IL 5:08:04 +1:38:52
108 1252 Franz Zablonier   5:08:15 +1:39:03
109 941 Petter Christensen Asker Skiklubb 5:12:38 +1:43:27
110 1238 Stephen Wilbers   5:12:58 +1:43:47
111 1271 Lars Hektoen   5:13:17 +1:44:05
112 1175 steve smigiel grnst 5:15:52 +1:46:40
113 1012 Bert Hinkley AXCS/WEBSKIS 5:17:52 +1:48:40
114 1253 Jonas Øglænd Lillehammer Skiklub 5:18:20 +1:49:08
115 976 Werner Gander   5:18:57 +1:49:46
116 1003 Yngvar Leif Magne Helle   5:19:13 +1:50:01
117 897 Arne Kjell Arnsen   5:22:48 +1:53:36
118 1036 Alfred Håvemoen Rudsbygd IL 5:24:50 +1:55:38
119 1101 BUDDY MAJERNIK   5:27:29 +1:58:18
120 1278 Mikael Finsveen Lillehammer Skiklub 5:27:41 +1:58:29
121 1320 Eivind  Syverstad Sande Sportsklubb 5:28:20 +1:59:08
122 956 John Endsjø Svelvik IF - Skigruppe 5:35:23 +2:06:11
123 949 Åge Dalsjø Sørumsand IF 5:37:48 +2:08:36
124 1082 Arne Lerum   5:38:20 +2:09:08
125 9850 Juan Berlanga  Salido PEÑALARA 5:39:00 +2:09:48
126 1148 Oddbjørn Ressem   5:40:06 +2:10:54
127 1060 Rick Klein USA 5:40:28 +2:11:16
128 1117 Morten Mæhle Skiforeningen 5:42:44 +2:13:32
129 1230 Alexander Von Schoeler schulz sportreisen 5:48:08 +2:18:56
130 1112 Clifford Montagne   5:49:55 +2:20:43
131 1157 Finn T. Rud BIL Hardanger politiidrettslag 5:56:37 +2:27:25
132 948 Luciano Dallapozza Livigno 5:57:16 +2:28:05
133 1115 Kjell Idar Moseng Coop Veteran 5:57:32 +2:28:20
134 1051 Peter Johnson grnst 5:57:49 +2:28:37
135 894 Bengt Andersson Atlas Copco 6:01:24 +2:32:12
136 928 Frank Breistein Stord IL 6:03:09 +2:33:57
137 1187 Harald Stokstad Sørum IL 6:06:55 +2:37:43
138 1122 Nils L Natvig Sturla 6:07:06 +2:37:54
139 1034 Nils Fredrik Høyer   6:08:05 +2:38:53
140 1124 Knud Overgaard Nielsen   6:10:03 +2:40:51
141 8010 Kjell Bengtsson Alvesta SOK 6:15:02 +2:45:51
142 1160 Tom Dich Røstad Skiforeningen 6:17:30 +2:48:18
143 1007 Nils Henjum Syril 6:19:05 +2:49:54
144 1145 Jouko Ranta   6:20:18 +2:51:06
145 1130 Björn Már  Ólafsson   6:25:38 +2:56:26
146 968 Jan Fjellstad   6:27:57 +2:58:45
147 1038 Erik Otto Jacobsen Skiforeningen 6:29:27 +3:00:15
148 1276 Svein Landaas Svelvik skigruppe 6:29:50 +3:00:38
149 1105 Einar Melheim   6:33:22 +3:04:10
150 1075 Arvid Larssen OPIL 6:35:06 +3:05:55
151 983 Steen Gormsen   6:35:35 +3:06:24
152 1196 max svensson Katastrof Åhus 6:37:24 +3:08:12
153 1208 Sven Ove Thimm   6:44:28 +3:15:17
154 1053 Hans Jørgen  Jørgensen   6:52:08 +3:22:56
155 1149 Ole Ridderberg Holte Ski 6:52:29 +3:23:17
156 1235 Tom Wickholm   6:56:41 +3:27:29
157 1005 Ralph Hendrix   7:01:33 +3:32:21
158 893 Knut Anderssen   7:11:00 +3:41:48
159 1129 Arne Nygaard Kolbotn 7:16:10 +3:46:58
160 1177 Rolf Solevåg   7:17:21 +3:48:10
161 1067 Jørgen Ladegaard   7:19:45 +3:50:33
162 10637 Uffe Kjeldberg Jacobsen   7:25:36 +3:56:24
163 1192 TORE STUBBE Tynset i.f. 7:25:47 +3:56:35
164 996 Benno Møller Hansen   7:28:17 +3:59:05
165 1257 Sigvald M Aarskog   7:32:02 +4:02:50
166 1222 Vaclav Vacek   7:37:53 +4:08:41
167 920 Ken Blatt   8:10:31 +4:41:19
168 1258 Leif Gunnar Aasen Engesetdal Idrettslag. 8:13:36 +4:44:24
169 918 Einar Terje Bjørndal   8:15:15 +4:46:03
170 1265 Helmer Nilsen Konnerud IL 8:59:57 +5:30:45
171 934 Odd Brørs   9:32:29 +6:03:17