Resultater Birken - Birkebeinerrittet 2016 - Menn 35-39 år



Resultater Birkebeinerrittet - Birken - 86 km, terreng
Rena, Hedmark til Lillehammer, Oppland - 27. august 2016

Arrangementstype: ​Sykkel, sykling, sykkelritt

Resultatliste Klasse Menn 35-39 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 75 Gustav Larsson Scott team Skoda 2:38:46,1
2 38 Calle Friberg Scott team Skoda 2:40:59,8
3 74 Maarten Tjallingii Sct / Team Skørn Offroad 2:44:37,5
4 164 Roar Sollie Raufoss og Gjøvik SK 2:46:44,5
5 359 Thomas Dahlsrud Bærum OCK 2:46:45,2
6 364 Per Kristian Kirkhus Sandefjord Sykleklubb 2:46:47,0
7 198 Johan Hellman Strömstad LK, Team Swesports 2:51:15,4
8 1068 Otto Andreas Solberg FTT Oslo 2:55:19
8 974 Jonas Lie Lillehammer ck 2:55:19
10 1062 Lars Bergerengen Rennesøy SK 2:55:21
11 1047 Tommy Jensen Team Kjekkas Høydespesialisten AS 2:55:22
12 1058 Frode Kolvik Sagene IF Sykkel / DnB 2:55:25
13 1066 Sølve Magnus Skogland Sandnes Sykleklubb 2:55:27
13 927 Jens Erik Bjørlin IF Frøy 2:55:27
15 991 Øistein Olsen SK Rye Sykkel 2:55:33
16 131 Bjørn Morten Gjellebæk Sarpsborg SK 2:57:53,6
17 1063 Leif Oddvin Jensen Sykkelridderne SK Oslo 2:58:50
18 994 Knut Hoelsæter Eidsvoll SK 2:59:03
19 1065 Espen Malo Smaalenene SK 2:59:05
20 1054 Ivan Karlshaugen   2:59:06
21 931 Runar Brøste Rauma sk 2:59:18
21 1060 Jørn Sagstuen Vang Skiløperforening 2:59:18
23 995 Fredrik Remmen TRG 3:00:55
23 1069 Magnus Cederholm SK Rye 3:00:55
25 1046 Kristian Haaland Volkswagen 830/CK Nor 3:01:01
26 934 Anders Danielsen TEAM NORGESGRUPPEN/CK Elverum 3:01:04
27 950 Njål Gudmestad Nærbø sk 3:01:08
28 943 Ørjan Frøiland Bryne CK 3:01:22
28 955 Tom Kenneth Ilagsmoen Steinkjer Cykle klubb 3:01:22
30 1009 Trond Berg Skadsdammen Sparebanken Hedmark 3:01:30
31 976 Christer Johan Lieske Nordhordland SK 3:01:32
32 1043 Terje Solgaard Skagerrak Sportsklubb 3:01:36
33 984 Øystein Myrland Raufoss & Gjøvik SK 3:01:44
34 988 Lars Ivar Nyland   3:01:59
35 1031 Eirik Vollen Team Superselma / Lørenskog CK 3:04:18
36 936 Morten Engen Bingsfoss SK 3:04:25
37 1064 Lars Ivar Lislegard-Bækken Arendal CC 3:04:30
38 1016 Roy Magne Storholm Kjekkas IF 3:04:32
39 1039 Tormod Skofterud Rakkestad sykkelklubb / Veidekke BIL 3:04:33
40 965 Erik Karlsen Norcem/Leca/Bygg.no 3:04:35
41 13415 Lars Flora   3:04:39
42 932 Øivind Bystrøm Kolbotn SK 3:06:29
43 928 Aleksander Bjørnsund Vesterålen SK 3:07:02
44 1022 Kim Sørensen Tasta og Omegn Sykkelklubb 3:07:11
45 1028 Anders Tønsager Stor-Elvdal sk 3:07:25
46 923 Skjalg Arstad Nidaros SK 3:07:37
47 973 Jah Langleite IF Frøy 3:07:44
48 13294 Øistein Tønsager CK Elverum 3:07:45
49 982 Halvard Meen Kongsberg IF 3:07:51
50 970 Magnus Krogh Glåmdal SK 3:07:52
51 983 Einar Mosvoll IF Frøy 3:08:04
52 1061 Kristian Kavlie-Borge Aibel Asker 3:08:05
53 929 Tore Grüner Bjåstad Molde CK 3:08:06
54 1030 Trond Viberg   3:08:08
55 13302 Marius Gjone Hannestad   3:08:12
56 302 Ståle Gunnar Josdal Stavanger Terrengsykkelklubb 3:08:22,8
57 1027 Stian Tufte Tryvann CK 3:08:52
58 1034 Jørn Øveraas Ullensaker CK/Akershus Elektro 3:09:12
59 1015 Kristian Stensåsen Ottestad IL SK 3:09:15
60 949 Helge Grytnes Sagene IF Sykkel / DnB 3:09:20
61 2533 Øyvin Kvaale   3:09:27
62 13295 Espen Mikalsen Rakkestad Sykkelklubb 3:09:33
63 1001 Hans Røragen BOC / JM Norge 3:09:34
63 1023 Marius Jørgensen Hasle Løren 3:09:34
65 1029 Espen Undrum Kløfta IL Sykkel 3:09:41
66 1037 Tor Olav Brennhovd Aktiv mot kreft 3:10:57
66 987 Rune Nordgård   3:10:57
68 1067 Geir Henning Lund Sagene IF Sykkel 3:11:09
69 1042 Arne G. Nesset Ulstein og omegn sk/Blodsmak sk 3:11:22
70 954 Cato Hjelmeseth Ålesund OCK 3:11:28
71 999 Gjermund Rye Namdal SK 3:11:33
72 998 Jan Helge Rustbakken Raufoss & Gjøvik SK 3:11:45
73 1010 Trond Floberghagen Ottestad Sykkelklubb 3:11:49
74 979 Knut Magnus Ljåstad Hakadal IL / Move BIL 3:11:50
75 963 Halvor Jørstad Geilo IL 3:11:54
76 1033 Anders Westvold Team Skigo/Apotek 1 3:11:56
77 967 Tommy Knutsen Rennebu IL 3:12:02
78 960 Ronny Thomas Jenssen SpareBank 1 Regnskapshuset SMN 3:12:15
79 1045 Ståle Grøthe Andebarkji TSK 3:12:18
80 1011 Hans Olav Skogstad Ottestad Il Sykkel 3:12:19
81 957 Tommy Jensen Indreflø CK Victoria 3:12:21
82 1019 Hans Jørgen Svendsen Stiftstaden SK 3:12:22
82 997 Karl Jacob Roll   3:12:22
84 966 Nils Granrud Rendalen IL. 3:12:23
85 964 Tony Andre Kampen EIKER CK 3:12:25
86 940 Kim Andre Forsberg Arendal CC 3:12:33
87 1038 Stein Erik Hovin Team Norgeshus/Støren CK 3:12:46
88 1013 Ole Petter Slettebakk Tasta Omegn Sykkelklubb 3:12:54
89 1002 Alf-Christian Røyseth Ålesund OCK 3:13:03
90 935 Lars Erik Ekeberg Team Gåping 3:13:05
91 1018 Lars-Christian Stålsund Stylo Skjeberg CK 3:13:29
91 962 Olav Jørgensen Hurum CK - Team Superselma 3:13:29
93 1057 Erik Hoelseter Stiftstaden SK 3:14:02
94 2476 Kai Solem Åslia skilag 3:14:39
95 1051 Harald Marius Berntsen Bærum OCK 3:14:42
96 942 Per Thomas Fredriksen Skjeberg CK 3:14:55
97 993 Robin Holt Paulsen   3:15:02
98 1056 Magnus Esberg Skogli Helse og Rehab. 3:15:16
99 1005 Andreas Schei Kolbotn sykkelklubb 3:15:17
100 1600 Pål Martinsen Team Krank Gewesen 3:15:40
101 2078 Frode Sandøy Stiftstaden SK 3:16:00
102 959 Øyvind Jensen Team Norgesgruppen/Heming 3:16:09
103 1020 Christer Svingen Raufoss & Gjøvik sykleklubb 3:16:16
104 2259 Sigve M. Tonstad Volkswagen 3:16:18
105 947 Patrick Gould Eidsvoll SK 3:16:22
106 953 Daniel Hellem Hemne SK 3:16:23
107 2058 Thomas Wennerød Firing CK Jarlsberg 3:16:30
108 926 Lars Petter Berg Fet Skiklubb OBIL 3:16:38
109 992 Magnus Ottesen   3:16:52
110 1052 Bjarte Hjorthaug   3:17:21
111 1053 Rune Blåsmo Orkla ck 3:17:41
112 978 Anders Eia Linnestad Interspons 3:17:49
113 933 Andreas Hou Christensen   3:17:54
114 1070 Patrick Eriksen Skjeberg CK 3:17:57
115 937 Terje Fjellheim Sandnes Sykkelklubb 3:18:01
116 2284 Kjetil Imbsen Nesodden SK 3:18:07
117 968 Per Krangnes Gauldal Sk / Team Norgeshus 3:18:08
118 1003 Eivind Salte Nærbø sk 3:18:15
119 930 Arnfinn Brede Konnerud/Glitre Energi 3:18:38
120 2528 Ola Sisselberg Team Tirsdagsintervallen 3:19:18
121 1021 Trygve Johannes Lereim Sævareid Grimstad SK 3:19:20
122 969 Lars Krog CSC BIL 3:19:35
123 2033 Trond Helge Myrvang Volkswagen 440 3:19:37
124 2075 Tore Hovemoen Bouvet 3:19:41
125 1048 Joachim Sommerseth BILIA 3:19:42
126 13307 Martin Gråtrud   3:19:43
127 1036 Cato Larsen Brøttum IL/Eidsiva BIL 3:19:44
128 3034 Steffan Bos-Haugen Uiobil 3:20:04
129 1017 Sverre Stræth Sagene IF/AXA sportsclub 3:20:06
130 1007 Tom Christian Semb Tasta & omegn sykkel klubb 3:20:10
131 952 Pål Gunnar Heistad Røyken CK 3:20:35
132 2052 Andreas Mellem BB Cycling 3:21:04
132 2441 Tor K. Moseng Gauldal SK 3:21:04
134 2048 Nils Erlend Sletner Aurskog-Høland Triatlon 3:21:23
135 996 Hans Olav Ringebo Kolbotn SK 3:21:26
136 1040 Dag Undseth Hagen Team E 3:21:27
137 2568 Johan Andersson CK Valhall 3:21:32
138 2294 Bjørnar Saursaunet Sagene IF Sykkel 3:22:01
139 2765 Audun Martinsen Team Pondus 3:22:06
140 2400 Stian Hordvik Grinde-Veten/Hordvik 3:22:10
140 2399 Espen Hordvik Deloitte 3:22:10
142 921 Rolf Alstad Frol IL 3:22:16
143 2063 Roger Tangen Lillehammer Cycleklubb 3:22:18
144 2396 Anders Hjelle Næroset IL Sykkel - BDO AS 3:22:25
145 2278 Ole-Jacob Følling DSV Air & Sea 3:22:29
146 2066 Erik Bue Kloppa Off Road Klubb 3:22:30
147 2664 Åsmund Johannes Dale Team Iben Willumsen-Dale 3:22:32
148 1024 Cato Thingbø-Støldal Bogafjell Sykleklubb / Viju Norge AS 3:22:45
149 958 Espen Jensen Raufoss og Gjøvik SK / LAJE 3:23:13
150 2064 Espen Almlid Hamar skiklubb / KPMG 3:23:14
151 2088 Edvard Nilsen Ck Øst 3:23:15
152 2389 Eljar Haugen Brumunddal SK 3:23:24
153 2308 Vegard A. Bentzen Mogan Riders 3:23:38
154 981 Sindre Kleive ÅOC 3:23:56
155 3019 Trygve Lorentzen Nordialog 3:23:57
156 1055 Erik Skulstad Solør CK 3:24:00
157 13297 Bjørn Atle Årbog IF Frøy 3:24:05
158 948 Oddgeir Grindberg Namdal SK 3:24:09
159 1795 Ola Jørgen Klock Ottestad sk 3:24:26
160 2054 Bernt Ole Fiskeseth Nordhordland SK 3:24:36
161 990 Espen Olaisen Molde CK 3:24:58
162 2821 Sveinung  Bakkemyr Aukra Sykkelklubb 3:25:29
163 2597 David Byberg Tubakken Sykkelklubb, Horvå, SUSBIL 3:25:58
164 1000 Kåre Håkon Ryen   3:26:38
165 2685 Thom - Arne Norheim Eidsvold Værks Skiklub 3:26:41
166 1006 Jan Harald Scholz Bærum OCK 3:27:04
167 2716 Torbjørn Sola Sande Sportsklubb 3:27:07
168 1014 Eirik Smestad Snørøverne 3:27:10
169 2428 John Bernhard Liseth National Oilwell Varco 3:27:21
170 1050 Jahn Harald Bull Ullevål Sk 3:27:25
171 2602 Erik Egeberg Mjølkerampa SK 3:27:28
172 2622 Robert Hagen Løten sykkelteam 3:27:33
173 1032 Simen Weiby DNB BIL 3:27:36
174 980 Teis Arne Lundby Hurdal IL Sykkel / Møller Bil Grorud 3:28:06
175 972 Audun Landsverk Follo SK 3:28:19
175 1035 Øyvind Aaen   3:28:19
177 4157 Are Hansen   3:28:25
178 2805 Thomas Ellingsen Sula sk 3:28:45
179 2181 Knut Magne Kolstadbråten   3:28:51
180 3307 Hans Kristian Bjørnli Bodø Sykkel og Triathlonklubb 3:29:11
181 3262 Frode Granlund Gran IL Ski 3:29:17
182 3856 Bjørn-Inge Østby Gruvelia SK 3:29:21
183 3093 Andreas Garder Olsen Fredrikstad Kvernhuset BIL 3:29:26
183 2683 Frode Nerland Fræna Sykkelklubb 3:29:26
185 4430 Eivind Øygarden Trauma IF 3:29:28
186 2507 Roger Øverland Rauma Sykkelklubb 3:29:29
187 2802 Øivind Røste Bærum OCK / Bouvet 3:29:30
188 3261 Hans Christian Bråten HCHB 3:29:40
189 3149 Olav Lund Jensen Tasta og Omegn Sykkelklubb 3:29:50
190 3085 Kim Daniel Erlandsen Rauma Sykkelklubb 3:29:57
190 3253 Ronny Morewood Nesset CK 3:29:57
192 1004 Arnt Einar Sandnes Fannefjord SK 3:30:18
193 1041 Espen Magnussen Halden CK 3:30:25
194 1049 Tom Christian Aasen Bjørn Myhre Sport/Team Tutti Frutti 3:30:27
195 2392 Reidar Heiberg Gruvelia SK 3:30:52
196 971 Anders Krosby Team Skrenten 3:30:59
196 2049 Thomas Westvold   3:30:59
198 2493 Lars Erik Thorkildsen   3:31:00
199 939 Geir Flåta AF Gruppen 3:31:11
200 1578 Fredrik Johnsen Forsvaret/CK Elverum 3:31:16
201 2291 Magnus Søby Markhus Høland IL 3:31:37
202 2710 Steinar Skaug Cowi 3:31:43
203 3514 Jon Østbye   3:31:47
204 2591 Ronny Brattaas Bogafjell Sykleklubb 3:32:16
204 3861 Anders  Moen Blodsmak SK 3:32:16
206 3761 Thomas Kjetland Leica Geosystems 3:32:19
207 4433 Stian Dolmen Rauma sk 3:32:22
208 2446 Geir Arne Nordengen Lillehammer ck/FYK 3:32:28
209 13407 Vidar Opheim   3:32:49
210 3424 Daniel Slettebakk Ulstein og Omegn Sykkelklubb, Hard Rocx Riders Club 3:32:51
211 3067 Christian Brenders Sand IL Terrengsykkel 3:32:58
212 5029 Rune Stene Skanska Aktiv 3:33:01
213 3264 Marius Rønningen Tyrili 3:33:11
214 2836 Jørgen Brekke Trollheimen Sk 3:33:14
215 4052 Jon Rokkonesløkk Rennebu IL 3:33:23
216 4002 Knut Arne Landfald Grav Snooker 3:33:33
217 2070 Hans-Christian Mundal Solum tsk 3:33:37
217 2522 Anders Fløyås Ck Øst 3:33:37
219 2996 Simon Fossum betonmast romerrike 3:33:47
220 3520 Lars Petter Musiol Ullensaker CK / Nordea 3:34:05
221 4360 Andrius Spietinis Zaibelis 3:34:06
221 3031 Werner Dybvik Sula 3:34:06
223 2178 Halvard Knotten Team Knotten 3:34:09
224 3023 Stian Fusdahl Ceres 3:34:16
225 3440 Kjetil Sørby Telering Bedrift Eracom 3:34:26
226 1667 Anders Nordhagen Strandbygda il 3:34:31
227 4408 Per-Øivind Andreassen Tryg 3:34:41
228 4142 Kenneth Sørensen Sensorlink BIL 3:34:42
229 2674 Stein Roger Løkken Lågen CK 3:34:43
230 3845 Espen Trengereid FMC Technologies 3:34:48
231 2972 Pål Marius Tingve Dagbladet 3:34:51
232 4019 Stian Mjøsund SpareBank 1 Regnskapshuset SMN 3:35:03
233 11375 Truls Haugseth Team Superselma 3:35:18
234 3489 Stefan Myhrer Nord Odal IL 3:35:24
235 3091 Anders Fossum Tine brumunddal 3:35:28
235 3372 Stefan Jørstad Ottestad Il Sykkel 3:35:28
237 4336 Fredrik Lønn Re sk 3:35:41
238 2886 Svein Hvalstad TROX Auranor BIL 3:35:43
239 2736 Erik Thorshaug Ottestad Sykkel 3:36:07
240 5785 Christer Ramm Forsvaret/Åslia skilag 3:36:26
241 4266 Per Marum   3:36:29
242 2993 Richard Flydal Kardex Norge 3:36:43
243 3496 Jon-Erik Grytdal Skagerrak Sportsklubb 3:36:51
244 3248 Morten Rognstad Bingsfoss 3:37:13
245 3837 Jan-Erik Tangen Team Digitalelektro 3:37:16
245 3922 Magne Almås Forsvaret 3:37:16
247 4218 Morten Haukøy Steigen sportsklubb 3:37:34
248 2585 Tommy Blindheim Ålesund OCK 3:37:38
249 5153 Jostein Eikanger Team Kreftlex 3:37:54
250 977 Rolf Lillehammer   3:38:15
251 2941 Antti Rauhala   3:38:18
252 4027 Odd-Arne Berglund Nilsen Gym2000AS 3:38:36
253 11462 Eirik Johannessen Team Superselma 3:38:54
254 4638 Stephan Lønsjø BOC / Buns of Steel 3:38:55
255 4022 Endre Maarud   3:39:00
256 3833 Stian Svendsen Høland IL 3:39:04
256 3758 Svein-Åge Karlsen Felleskjøpet Kambo 3:39:04
258 12868 Petter  Berland Forsvaret/Åslia 3:39:06
259 4604 Richard Orby Team Motti 3:39:14
260 11369 Alf-Petter Halle Team Superselma 3:39:15
261 2571 Tom Erik Alm Lørenskog CK 3:39:30
262 6086 Kjell Are Strøm Lillehammer ck 3:39:32
263 5466 Per Arvid Holth Fred. Olsen 3:39:34
264 4285 Arnfinn Rekdal   3:40:01
265 4866 Carl Fredrick Heine Bergen CK 3:40:13
266 3748 Hans Christian Hårstad Trollheimen Sk 3:40:23
267 3864 Svein Aase CK Allianse 3:40:25
268 3902 Jogrim Ristebråten Cowboylandslaget 3:40:26
269 3867 Erik Bekkevar   3:40:28
270 3210 Terje Størseth West Elektro AS 3:40:33
271 3333 Erland Fretheim Team Superselma 3:40:38
272 2368 Karl-Eirik Elvsveen   3:40:40
273 4061 Audun Simonsen Lørenskog CK 3:40:48
274 4621 Per Richard Kaino Kirkens bymisjon Drammen 3:40:51
275 13414 Pål Aril Olsen Team Sport 1 Lillehammer 3:40:52
276 3499 Tormod Aure Herkules sykkel 3:40:56
276 3485 Jostein Holmberg Herkules sykkel 3:40:56
278 2722 Kjetil Sjølie Strand A2.015 Challenge 3:41:16
279 1012 Jon Kristian Jakobsen Driv IL / Skiforeningen 3:41:29
280 4556 Runar Svåsand   3:41:33
280 11469 Erik Andre Storholt Team SuperSelma/ Fiskum 3:41:33
282 3479 Lasse Bergersen Bingsfoss SK 3:41:56
283 2537 Frode Hansen BILIA 3:42:16
284 2038 Jørn Friborg Berger Ishavsbyen Sykkel 3:42:40
285 3111 Morten Hjelmseth Lillehammer cykleklubb 3:42:41
286 3073 Edvard Børresen EUROSPAR Brumunddal 3:42:42
287 4123 Ståle Sumstad Pedersen   3:42:44
288 3699 Stian Blystad   3:42:47
289 13450 Stig Lau Teknologihuset 3:43:20
290 2746 Vegard Brude Wærås Lillehammer Skiklub 3:43:25
291 1850 Krister Aule Team Brentex OÜ 3:43:31
292 4869 Kristian Stene Arendal CC 3:43:35
293 4007 Mats Lindh Hvaler IL Sykkel 3:44:04
293 3983 Thomas Hovda Raufoss & Gjøvik SK 3:44:04
295 4382 Magnus Åmås Hjelle   3:44:13
296 4077 Kristian Stubseid Team Superselma 3:44:14
297 941 Anders Fossum Team Sliten 3:44:47
297 2826 Raymond Bergesen Nidaros 3:44:47
299 11139 Amund Langtangen   3:44:49
299 3173 Bengt Halvard Odden   3:44:49
301 12681 Amund Lier-Hansen Sparebanken Hedmark 3:44:56
302 4588 Jannik Holm   3:45:00
303 2550 Lars Martin Klokkervoll Holmenkollen CK/Nordea 3:45:01
304 3310 Fredrik Bolsøy Vesterålen SK 3:45:03
305 4337 Hans-Jørgen Dårstad Brumunddal SK 3:45:04
306 3309 Øyvind Bleka Ck Øst 3:45:12
307 4989 Trond Ståle Nessmo A2.015 3:45:25
308 3381 Johan Jørgen Kværnø Gjensidige 3:45:32
309 4956 Anders Håkensen SAS sykkelklubb 3:45:55
310 3509 Tore Karlstad Sarpsborg sykleklubb 3:45:58
311 6340 Vegar Saghaug Husnes Sport 3:46:08
312 5310 Michael Christensen Scantools AS 3:46:09
313 6215 Rolf-Eric Birknes Boc 3:46:10
314 4992 Geir Morten Oddebug Hemne Sykkelklubb 3:46:50
315 4322 Trond Thunberg Team Knotten 3:47:10
316 3843 Lasse Tjernsbekk Skiptvet IL sykkel 3:47:11
317 4839 Vegard Sollien Glåmdal SK 3:47:31
318 3104 Nils Guttorm Haugen Haugen Regnskap AS 3:47:58
319 4803 Svenn Erik Sørum Datametrix 3:48:17
320 4755 Knut Marthinsen Team spirit 3:48:22
321 6612 Frank Småge Aukra Sykkelklubb 3:48:25
322 12909 Jakob Hagelia Vegårshei Il 3:48:35
323 4859 Svein-Erik Losnegård Haugesund Triathlonklubb 3:48:44
324 6655 Jan Martin Lervåg   3:49:15
325 5260 Leif Arne Sigurdsen Evry BIL 3:49:31
326 6501 Karl Magnus Eger   3:49:34
327 4523 Roger Nundal   3:49:37
328 12169 Håkon Bjørlykke   3:49:46
329 4947 Vidar Helgetveit Team Superselma 3:49:48
329 3763 Arne Knoop   3:49:48
331 6143 Roger Landstad Team Superselma 3:49:55
332 6069 Raymond Sannes Team Foss Sport 3:50:13
333 4059 Ragnar Semundseth Team 720 3:50:25
333 10348 Andreas Nilsen IF Frøy 3:50:25
335 3502 Eivind Flekstad   3:50:28
335 2898 Kristian Knutstadengen Kloppa Offroadklubb 3:50:28
337 13452 Per Kristian Lange Rye SK 3:50:32
338 4934 Morten Marius Wang Hansen Tollernes IL 3:50:33
339 7375 Ivar Kufås Aktiv mot kreft 3:50:37
340 4233 Sindre Huru Ålesund OCK 3:51:01
341 4161 Stephan Aigner Nordic Choice Hotels 3:51:06
342 4476 Freddy Jensen Marker Sk 3:51:28
343 5985 magnus hermansen Re sk 3:51:30
344 5542 Sven Erik Svendsen Team Bahco 3:51:39
345 4510 Torbjørn Hilstad Melby Siemens 3:51:40
346 6137 Kristian Forsdahl   3:51:45
347 5707 Kjetil Goddokken Team Goddokken 3:51:47
348 13033 Steinar Tveito   3:51:58
349 6705 Ronny Eklund Aurskog/Finstabru SK - Sykkel 3:52:01
350 4564 Morten Tjemsland AXA Sportsclub 3:52:19
351 3385 Mats Lindell SKAGEN Fondene 3:52:22
352 4841 Ingvald Dynna Sagene IF Sykkel 3:52:29
353 3365 Christian Jacobsen   3:52:32
354 6485 Cato Bratland Arendal CC 3:52:35
355 4504 Magnus Lund Andebu Sykkelklubb 3:52:39
356 5877 Tom Christer Bråthen   3:52:44
357 4423 Arild Tyrihjell Bøleråsen tråkkelag 3:52:47
358 6472 Niklas Andersson Team Treske 3:52:59
359 4578 Kjell Arve  Øyum Re sk 3:53:03
360 5187 Øystein Høgnes Stiftstaden SK 3:53:05
361 4748 Stian Lorentzen Volkswagen 3:53:12
361 6530 Stig Oddvar Hansen Volkswagen 851 3:53:12
363 6629 Bjørnar Trondsen   3:53:16
364 4410 Jørgen Austvik CK Victoria 3:53:32
365 12642 Sondre Hagen Fred Olsen Sportsklubb 3:53:55
366 7431 Håkon Holm Solberg Data Respons BIL 3:54:00
367 11918 Geir Godø Fana IL 3:54:04
368 5568 Sigurd Aabøe-Sagen Infotjenester / Soon CK 3:54:20
369 5085 Øystein Kvernes Kongsberg IF Sykkel 3:54:26
370 4445 Werner Ellingsæter Brattvåg IL 3:54:49
371 5815 Øyvind Sunde   3:55:01
372 7696 Frode Skjæret   3:55:06
373 5180 Ole Petter Hjelmstad Subsea7 3:55:14
374 3455 Ståle Bråten Skiptvet IL 3:55:40
375 11409 Vegard Olsen Team Superselma 3:55:49
376 4883 Frank Amundsen Solør CK/Volkswagen 3:55:52
377 5613 Eivind Søreng Smaalenene SK 3:55:55
378 4119 Tommy Kristiansen Caverion 3:56:10
379 11292 Anders Mølster  Galaasen   3:56:20
380 4470 Roger Holm Team Byggma solør ck 3:56:23
381 6107 Leif Ivar Aanerud Glåmdal SK 3:56:44
382 4356 Einar Melfald Skagerrak Sportsklubb 3:57:05
382 5810 Trond Hugo Stenseth HHC 3:57:05
384 6037 Kjetil Myrset   3:57:19
385 5186 John Olav Høghaug-Western GIL 3:57:31
386 11358 Einar Finøen Team Superselma 3:57:34
387 5297 Fredrik Øverby Volkswagen 3:57:36
388 4964 Kenneth Johnsen Paragrafrytterne 3:57:40
389 4206 Øystein Gardseth   3:57:50
390 5836 Tor Veslegard Andebarkji TSK 3:57:55
390 6236 Lars-Erik Fineidet Fet Skiklubb sykkel 3:57:55
392 6425 Kåre  Karenersen   3:58:03
393 6171 Atle Melgard   3:58:05
394 13420 Simen Lystad Åskollen 3:58:38
395 4251 Tor Inge Langøien   3:58:54
396 4603 Terje Olsen Rakkestad Sykkelklubb 3:58:58
397 5558 Stian Watn Skagerrak Sportsklubb 3:59:08
397 3058 Øyvind Bakken Akershus Energi 3:59:08
399 6432 Øyvind Marcussen Hasle/Løren 3:59:09
400 4849 Hans Eivind Aase Lekolar BIL/ ESS 3:59:19
401 5757 Håkon Lerberg   3:59:22
402 4821 Hans Peter Aandstad   3:59:33
403 5190 Christer Jensen Jalund Velo 3:59:50
404 6442 Jørgen Hellum Braathen   4:00:09
405 6271 Sigurdur Hjartarson 025 4:00:39
406 7700 Ståle Snippen Norefjell CK 4:01:10
407 13408 Frode Øynebråten   4:01:14
408 6076 Sindre Skår GK Rør as 4:01:19
409 4904 Christian Bruun   4:01:32
410 4062 Tørris Efskin Sjøset Sandnessjøen 4:01:34
411 5408 Jørn Berge Privat Moss 4:01:39
412 6225 Christian Helle De La Cruz GI BLOD 4:01:40
413 6241 Richard Fjærgård Team Satanaz 4:01:49
414 6048 Bård Andreas Olsen Norcem/Leca/Bygg.no 4:01:51
415 5802 Hans Andreas Slette Volkswagen 400 4:02:04
416 975 Vegar Lie   4:02:09
417 7509 Hans Jørgen Bøye   4:02:35
418 6407 Anders Waal 3t 4:02:52
419 6669 Jan Henning Nyhus Spkl Ceres 4:02:58
420 7507 Thor Magnus Saxebøl   4:03:32
421 7479 John Richard Urbanski Team Urban 4:03:36
422 5769 Per Ivar Nedrebø Hof sk 4:03:37
423 5192 Snorre Jensen Falck Sykkelregister 4:03:40
424 6957 jørgen haugen   4:03:47
425 5749 Kent Kirkhaug   4:03:50
426 5100 Espen Bårdsnes Mikalsen ABB BIL 4:03:56
427 11400 Arne Løland Team Superselma 4:04:18
428 12864 Christoffer Bakkely Ulstein og Omegn Sykkelklubb 4:04:19
429 5323 Marius Vogt   4:04:26
430 6270 Tomas Hexeberg   4:04:33
431 4558 Ole Johnny Sølberg CK Henie 4:05:05
432 4344 Ingar Kristiansen Søre Osen IL 4:05:09
433 5196 Tommy Jonassen Glåmdal SK/Glåmdal Brannvesen IKS 4:05:20
434 5136 Øyvind Berget Herkules IF 4:05:31
435 5667 Marius Berg Portleverandøren AS 4:05:44
436 4940 Trygve Haugnæss Team Haugnæss Vasastekerne 4:06:00
437 4087 Stian Thomassen Kolbotn SK 4:06:08
438 8571 Stian Lysaker   4:06:10
439 7982 Helge Tønder Norcem/Leca/Bygg.no 4:07:04
440 4945 Tønnes Sannem Heian Infotjenester 4:07:20
441 6186 Stefan Mathiassen Eidsiva BIL 4:07:23
442 6659 Lars Akerhaug IF Frøy 4:07:26
443 8521 Johan Sörmling Encap Security 4:07:58
444 8386 Sigurd Solbrække Dybing   4:08:02
445 5252 Terje Rust   4:08:11
446 13076 Lasse  Trondsen Veien Tilbake 4:08:42
447 6223 Lars Rønningstad Bråthen Svartholtet Cycle Club 4:08:46
448 12919 Per Erik  Holm Re Sykkelklubb 4:08:51
449 7339 Roger Hansen   4:08:57
450 12742 Jaanus Vagel   4:09:54
451 6842 Johnny Larsen Caverion BIL 4:10:03
452 7204 Julien Pigere   4:10:17
453 8173 Stig Jørgensen Team Welhaven 4:10:49
454 6284 Kjell Magne Jacobsen Consto 4:11:03
455 6180 Hans Sverre Hansen-Gaard Aktiv mot kreft/Solør CK 4:11:54
456 4076 Håvard L. Stubbom Team Kveinndal´n 4:11:58
457 7129 Denys Mishunov CK Jarlsberg 4:12:02
458 6050 Robert Pettersson Nordialog 4:12:09
459 11242 Jon Andre Nilsen   4:12:12
460 13107 Fartein  Færevaag   4:12:18
461 6346 Per Torgal Senderud Lillehammer Skiklub / Team Raske Gutter 4:12:35
462 7381 Tom Roger Larsen TEAM NORGESGRUPPEN 4:12:45
463 12706 Gunnar Reynisson aalgaard sykkel &spaserlaug 4:13:01
464 6414 Thomas Treu Veien Tilbake 4:13:26
465 7127 Jared Mcfadzean   4:13:39
466 7625 Jarle Hovland   4:14:20
467 6927 Richard Skinstad Jansen Infotjenester/Moss CK 4:14:54
468 12347 Jahn Roger  Skoglund Re sk 4:15:06
469 6525 Geir Gustavsen Volkswagen 440 4:15:07
469 11777 Ole-Ansgar Brenna Aall Volkswagen 010 4:15:07
471 13030 Runar Valheim Værnes Luftforsvarets musikkorps 4:16:10
472 6971 Frode Skrutvold Lillehammer Sportell 4:16:11
473 12680 Lars Gunnar Toft Larsson Aker Xtra BIL 4:16:25
474 11078 Harald Brinch Sport-Cola SK 4:16:26
475 4819 Harald Aam Caverion 4:16:29
476 8109 Ivar Asbjørn Bredesen Oslo Handicapidrettslag 4:16:35
477 5328 Øyvind Bjølverud Hadeland CK 4:16:44
478 6879 Tom Einar Simonsen Herkules 4:16:54
478 9200 Tom Kristian Dahl Stiftstaden SK 4:16:54
480 5876 Jon Håkon Tryland   4:17:18
481 5864 Svein Andre Gjerde Team Kleven 4:17:28
482 4589 Otto Almås   4:17:57
483 11851 Donaldas Zika   4:18:01
484 6305 Terje Kulleseid Tubakken sykkel klubb/Horvå 4:18:16
485 6691 Jan Ove Storsveen   4:18:33
486 11773 Øyvind Øksnes   4:19:05
487 8212 Bjørn-Henning Opheim Team Havre 4:19:08
487 8662 Jostein Dingstad Jørgensen   4:19:08
489 7605 Algodt-Andre Halen Arendal CC 4:19:19
490 12085 Morten Nordhagen Luftkrigsskolen 4:19:32
491 11363 Kim Schou  Fresti Team Superselma 4:19:38
492 12966 Eystein Wilhelm Ruyter SpKl Ceres Sykkel 4:20:13
493 7665 Jørund Torset Næss   4:20:19
494 7666 Steffen Næss   4:20:28
495 5557 Anders Veiteberg Norcem/Leca/Bygg.no 4:20:34
496 12993 Petter Thorsen DSK (Dalane Sykkel Klubb) 4:20:42
497 5979 Tom Martin Hartviksen CK Elverum 4:20:48
498 7706 Rasmus Stoumann Jensen   4:20:55
499 12074 Martin John Sweeney Atlas Copco Sykkelteam 4:21:09
500 7460 Pål-Vegard Aas Team Superselma 4:21:12
501 11414 Vidar Pettersen Team Superselma 4:21:13
502 3530 Lars Petter Bergum A 4:21:22
503 6515 Arild Gamme   4:21:47
504 11385 Øyvind  Jensen Team Superselma 4:21:52
505 7567 Kåre-Gunnar Bergstøl IL Noringen 4:22:02
506 11207 Jon Vidar Sveen   4:22:08
507 11642 Kim Fossberg Veien Tilbake 4:22:38
508 12828 Andis Bogdanovs Moelven Byggmodul Hjellum AS 4:22:43
509 7287 Jørgen Asmyhr Bøleråsen tråkkelag 4:22:54
510 8014 Bjørn Arne W Sundsbarm Team Superselma 4:22:59
511 11950 Lars- Andreas Irgens Forsvaret 4:23:00
512 11053 Svenn Arne Gåskjølen Team synergy 4:23:02
513 4333 Christian Østmann Re sk 4:23:20
514 5576 Henry Arnesen Solør CK 4:23:36
515 6893 Are Strand   4:23:43
516 12205 Stian Gruer   4:23:53
517 7476 Christer Myhren Svartholtet 4:24:13
517 11933 Håkon Helmersen Glamox 4:24:13
519 11299 Morten Mikkelsen TTM 4:24:54
520 6668 Fredrik Madsen   4:25:07
521 10120 Marius Rudiløkken Veien Tilbake/Berg 4:25:32
522 12374 Per-Øyvind Mølmen   4:25:34
523 8203 Atle Nes NTNU TISIP 4:26:06
524 8470 Glenn Mikkelsen Ringsaker Brannvesen Mesnali 4:26:24
525 12810 Morten Søreng Smaalenene SK 4:26:43
526 8105 Torstein Bjørgan Itema AS 4:26:55
527 8738 daniel lødøen grebstad Nordøy Idrettslag 4:27:21
528 8562 Carl F Gjeruldsen Arendal Sykkelklubb 4:27:27
529 8415 Lars Granerød Milton Larvik Sportsklubb 4:27:38
530 10953 Sami Tamm Jäpy Finland 4:27:41
531 9264 Geir André Lund FINN.no A/S 4:27:59
532 11262 Tim Huele MAMMOET 4:28:17
533 11094 Rolf T Follestad Aukra Sykkelklubb 4:28:24
534 7568 Espen Bjelland   4:28:59
535 5213 Knut Kristian Larsplass   4:29:00
536 12219 Kai Inge Holthe-Seim Titania AS 4:29:09
537 6747 Christian Berg Barkåker 4:29:13
538 8018 Petter André Ravneng   4:29:22
539 8461 Jia Min Luan   4:29:39
540 11075 Steffen Andreas Borg   4:30:05
541 8755 Øyvind Nyheim   4:30:13
542 6902 Espen Sølvsberg Ragnsells 4:30:24
543 12785 Per Roger Bekken Aktiv mot kreft / Team Trek Mesterhus 2 4:30:43
544 8028 Øystein Fykse Hardanger Sykkelklubb 4:30:59
545 11072 Trond Bertelsen Austrheim IL 4:31:16
546 8713 Jens Gjerde Jensen National Oilwell Varco BIL 4:32:19
547 11627 Trond Dalsveen   4:32:26
548 5399 Frank Andresen   4:33:05
549 6547 Knut-Erik Johnsen Accenture 4:34:32
550 9919 Odd Geir Hol Re Sykkelklubb 4:34:46
551 7979 Ole Kristian Thoresen   4:34:59
552 6633 Håkon Vasset   4:35:07
553 9275 Roar Mork   4:35:54
554 10334 Geir Inge  Johansen   4:36:20
555 7077 Hans Roar Hellen Granli IL 4:37:08
556 7732 Jan Ove Herheim   4:37:14
557 8957 Øystein Herfindal   4:37:56
558 8459 Eirik Lindbo Team Superselma 4:38:04
559 5436 Jan Magnus Eriksen Freia BIL 4:38:44
560 8817 Christian Moe Norcem/Leca/Bygg.no 4:38:54
561 12596 Andre Bongard   4:39:47
562 7729 Bror Lennart Aasheim   4:39:57
563 11404 Pål Moen Team Superselma 4:40:12
564 11353 Ole  Emilsen Team Superselma 4:40:18
565 9101 Morten Høitomt Volkswagen 773 4:40:38
566 7409 Vidar Næss Kjose IL 4:40:39
567 7327 Bjørn Olav Folden Multiconsult BIL 4:41:46
568 9271 Marius Melvold   4:42:07
569 9004 Magnus Myrheim   4:42:20
570 11824 Jørn Kåre Jensen FIRE Trondheim 4:42:25
571 13091 Kjetil Finstad   4:42:43
572 12079 Håvard Støle Forsvaret 4:42:50
573 8514 Fredrik Strøm   4:43:10
574 9644 Kristoffer Brendlien   4:43:16
575 7837 Håvard Bringsli Team Bringsli 4:43:48
576 12069 Hemen Ibrahim Atlas Copco Sykkelteam 4:44:48
577 12615 Stian Ekornhol   4:46:23
578 7971 Johan Christian Hoff Stuan   4:47:21
579 7265 Per Steinar Lierhagen   4:47:38
580 11427 Rune Svane Team Superselma 4:47:55
581 9804 Kenneth Karlsen   4:48:14
582 11348 Mikael Carlsson Team Superselma 4:48:21
583 7626 Kenneth Hynne NORTURA 4:48:24
584 11392 Runar Kristiansen Team Superselma 4:48:36
585 11860 Fredrik Lamøy   4:49:15
586 7849 Håvard Finanger Multiconsult BIL 4:49:25
587 8730 Espen Hop Larsen   4:49:38
588 10172 Torstein Dompen   4:51:17
589 12622 Andreas Fertl   4:52:14
590 4342 Thor Hushovd Trimtex 4:53:20
591 7142 Eivind Osbak Moss CK 4:53:57
592 11265 Pål Arvid Ryen   4:54:08
593 5294 Ørnolfur Ørnolfsson SK Rye Sykkel 4:54:12
594 8444 Joakim Johansen   4:54:24
595 8653 Christer Brekke Eriksen Flodin Datasystemer 4:54:41
596 11264 Tom Rutgrink MAMMOET 4:55:14
597 8097 Snorre Barking Team Superselma 4:55:23
598 10178 Thomas Nikolaisen Gruvelia SK 4:55:49
599 8993 Øyvind Lesjø   4:56:05
600 11360 Bjørn Fosser Team Superselma 4:56:12
601 8140 Gøran Garnes   4:56:27
602 11791 Magnar  Haukeberg Wenaas 4:56:32
603 8475 Robert Nerhus Sparebanken Møre 4:57:35
604 12645 Oddbjørn Hansen   4:58:16
605 11090 Joakim Espegaard Sport-Cola SK 4:59:40
606 9774 Geir Steinar Hansen Volkswagen 851 5:00:38
607 8770 Kristian Sarpebakken Volkswagen 610 5:01:05
608 13020 Thomas Johannessen   5:02:20
609 9076 Christopher Wulfken   5:03:09
610 11195 Ove Sjåstad Norfrost 5:03:14
611 9908 Kjetil Hageland   5:03:15
612 9119 Centh Eilertsen   5:07:50
613 8758 Eindride Olaussen Norcem/Leca/Bygg.no 5:08:04
614 11379 Knut Arne Hundal Team Superselma 5:08:52
615 8524 Tore Thorsplass   5:10:17
616 11775 Stian Øverli Aktiv mot kreft 5:10:33
617 9728 Kjetil Jr. Bjørge AXA Sportsclub 5:11:47
618 11245 Arne-Kristian Dalen Dyreparken TEAM Naboisho 5:12:09
619 10871 Antti Koskela Lapy Finland 5:12:34
620 8825 Bjørnar Olsen Kirkens bymisjon Drammen 5:12:41
621 9030 Joakim Ramsen   5:12:58
622 10077 Henning Buvig Larsen   5:13:26
623 11704 Abdelouahed B J Mjedhbi Norcem/Leca/Bygg.no 5:13:40
624 12689 Espen Marmo Volkswagen 851 5:14:08
625 9722 Erlend Bjørnson Barkbu Odal SK 5:14:49
626 11732 Are Schei   5:15:48
627 9251 Thor Michael Kozoll   5:16:01
628 12702 Sebastian Perello Wheelssport Mallorca 5:16:48
629 7319 Henrik Kai Eriksen Data Respons BIL 5:16:50
630 12635 Sigurd Grimstad   5:17:19
631 11911 Kenneth Enget   5:18:23
631 12061 Børge Aarnes LBB JKT 5:18:23
633 11048 Saulius Daskevicius   5:19:07
634 11730 Cato Rønningen   5:20:45
635 11415 Thomas Rapp Pettersen Team Superselma 5:20:54
636 10069 Håkon Sletmoen Knutsen   5:20:57
637 11867 Thomas Hauglund Eidsvoll Sykkelklubb 5:21:16
638 9912 Frode Sæbønes Kirkens bymisjon Drammen 5:21:56
639 8340 Torje Ødegård ATEA 5:22:12
640 11359 Roger Foss Team Superselma 5:22:55
641 9512 Erik Istad   5:24:31
642 10109 Geir Arne Opdahl   5:24:51
643 9837 Håkon Olsen   5:25:00
644 9846 Rune Pettersen Snøgg BIL/SK Heia 5:25:52
645 13081 Are Troli Toshiba varmepumper 5:26:04
646 10080 Bjørn Lindebø   5:27:10
647 9803 Kjetil Johansen Nordstrand Cycling Team 5:27:57
648 10825 Kenneth Fagerheim   5:29:34
649 5580 Syvert Gulbrandsen BCK / NOV BIL 5:31:26
650 12761 Ole Ivar Hagen Senas AS 5:33:46
651 11032 Lasse Sandø   5:34:45
652 12666 Marius Juodagalvis   5:41:13
653 13000 kjetil  vikeså   5:42:41
654 11244 Thor Ingvar Bjerke   5:43:16
655 11861 Per-Arne Haga   5:44:11
656 12708 Raymond Hansen Roland   5:44:13
657 9511 Andre Håvak Team Drømmekjøkkenet 5:44:25
658 11159 Conor Murphy   5:44:45
659 9873 Olav R. Søbakk Aktiv mot kreft 5:45:06
660 9540 Hans Jørgen Lien Takelementer 5:45:56
661 9836 Tom-Arne Nygren Team Agder Sikkerhet AS 5:49:17
662 11976 Veikko Lehtonen Shaman Adventure 5:56:08
663 11428 Leif Arne Søby Team Superselma 5:58:22
664 12941 atle malm   5:58:45
665 9905 John Olav Måkestad   6:00:13
666 11087 Glenn-Ove Ellingsen   6:11:21
667 6027 Jostein Løkken Tieto 6:12:37
668 11129 Ken Vidar Johansen   6:18:15
669 11953 Torstein Jensen   6:33:52
670 11466 Ståle Åsly Team Superselma 6:40:27
671 10052 Jøran Hoelstad   6:43:16
672 11474 Christian Zander Team Superselma 6:45:57
673 11833 Terje Stølan FIRE 6:53:00
674 11395 Marius Lie Team Superselma 6:56:24
675 9627 Thomas Paternoster   7:04:34
676 11842 Øyvind Heggheim   7:09:25
677 10313 Egil Røsgård Brages Bilforretning 7:28:03
678 1059 Anders Nielsen Kaloe Bikefever racingteam 7:42:13