Resultater Birken - Birkebeinerrittet 2016 - Menn 40-44 år



Resultater Birkebeinerrittet - Birken - 86 km, terreng
Rena, Hedmark til Lillehammer, Oppland - 27. august 2016

Arrangementstype: ​Sykkel, sykling, sykkelritt

Resultatliste Klasse Menn 40-44 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 253 Trond Skaale Stavanger Terrengsykkelklubb 2:46:55,8
2 343 Bent Ronny Rønnestad Lillehammer ck 2:47:07,4
3 126 Frode Jermstad CK Victoria 2:50:42,7
4 397 Tommy Fredriksen Odal SK 2:50:54,0
5 276 Henrik Sparr Scott team Skoda 2:50:57,3
6 313 Kjell Magnus Antonsen Kolbotn SK / Team Merida 2:51:07,2
7 13151 Dagfinn Bang-Johansen IF Frøy 2:55:49
8 13266 Per Øyvind Alvim Smaalenene SK/Sport 1 2:55:50
9 1143 Tomas Nilsen Ullensaker CK / Møller Bil Grorud 2:55:53
10 13166 Rune Morten Johansen Sykkelridderne SK Oslo 2:55:55
10 1145 Espen Nyland Ottestad sk / Kluge Advokatfirma 2:55:55
12 1113 Runar Jenssen Skogn IL 2:56:03
12 13275 Harald Bjørkhaug   2:56:03
14 13177 Even Chiodera Team Merida Tri 2:56:06
15 1187 Jørgen Sørensen Sagene IF Sykkel 2:56:09
16 1205 Johnny Johnsen   2:56:23
17 1090 Stig Morten Fakstad Vest-Torpa UL/Team Mosetertoppen 2:56:25
18 1185 Stig Svalheim Sandane SK 2:56:29
19 1171 Knut Arne Siljuberg Solør ck/Volkswagen 089 2:57:37
20 180 Tom Larsen Stovnerkameratene 2:58:01,5
21 13272 Terje Lindholm Lillehammer cykleklubb 2:58:59
22 1203 Thomas Eriksen   2:59:06
22 13180 Sven Ove Hoel Gjensidige Sport 2:59:06
24 1183 Torgeir Løge Bjørn Myhre Sport / Konnerud IL 2:59:14
25 1186 Anders Sønsthagen Kolbotn SK 2:59:15
26 1157 Arne Rettedal Sandnes SK 2:59:21
27 1209 Vegar Rangul Skogn IL 2:59:22
28 1110 Robin Jakobsen Vesterålen SK 2:59:24
29 1167 Håkon Marius Guldhaug Team byggma/Solør 2:59:26
30 1121 Trond Kjølstad Lørenskog CK 2:59:29
31 1200 Ketil Andreassen Støren Ck/Siemens 2:59:32
32 1207 Erling Kristiansen Stavanger Terrengsykkelklubb/ Bros Test Team 2:59:33
33 1160 Henrik Rossvoll Bærum OCK/Therma Industri 2:59:35
34 176 Morten Vaeng Drammen CK/Hard Rocx-Abax 2:59:48,0
35 1170 Amund Saxrud Skogn IL 3:00:11
36 1176 Geir Skjolden Nes SK 3:00:50
37 1191 Ola Vaseng   3:01:06
38 1102 Øystein Hansen Rye Sp. kl. 3:01:13
39 1149 Vidar Olsen TEAM NORGESGRUPPEN/ Gårdsgutta 3:01:35
40 13174 Sigmund Aas IF Frøy 3:02:04
40 13176 Truls Paulsen Bærum OCK 3:02:04
42 1106 Steffen Horpestad Tubakken SK,Block Berge Bygg 3:02:09
43 1215 Bjarte Gausel Sandnes Sykkelklubb / TPG 3:02:13
44 1105 Terje Holm OIL Sykkel/CANNONDALE-CSG 3:02:21
45 13261 Børje Linhard Johansen Vestby sykkelklubb 3:02:22
46 13172 Stein Kjartan Vik Oppdal SK 3:02:27
47 13153 Roger Eilertsen Stovnerkameratene 3:02:29
48 13263 Hans-Christian Norenberg Johansen   3:02:38
49 1094 Clemet Fougner SK Rye 3:02:43
49 1144 Geir Børli Nyhus Lillehammer ck 3:02:43
49 1112 Eirik Hval Jensen Kjekkas 3:02:43
52 1180 Erik Steene Tromsø CK 3:02:47
53 1165 Cato Ryste Volda 3:02:55
54 13157 Tomas Nydal Stovnerkameratene 3:02:58
55 1096 Malvin Fremmerlid Volda 3:03:03
55 13156 Kjell Ingebret Nilsen Lørenskog CK 3:03:03
57 13419 Anders Viken   3:03:11
58 1206 Ole Petter Kjerkreit   3:03:12
59 1169 Mikael Sand Connecting Biz & Bike 3:03:21
60 62 Thomas M Knutsen Stovnerkameratene 3:03:58,6
61 1182 Petter Andersen Holmenkollen Cykleklubb 3:04:00
62 1161 Jarle Rudihagen Kolbotn SK 3:04:04
63 13161 Ørjan Stene Follo SK 3:04:08
64 1125 Kristian Øksdahl Odal SK 3:04:09
65 1098 Petter Grønnerød Norcem/Leca/Bygg.no 3:04:11
66 1109 Per Morten Hvattum S.O. Bang - Gran Sport 3:04:13
67 1151 Ole Jørgen Opphaug Norcem/Leca/Bygg.no/Malvik il sykkel 3:04:15
68 1088 Thomas Engebretsen Asker Ck 3:04:17
69 1193 Jørn Even Bang Ødegård Bærum OCK 3:04:21
70 1217 Christopher Jensen Advokatfirmaet Selmer / Holmenkollen CK 3:04:28
71 13164 Anders Aas Storebrand Sport/Holmenkollen CK 3:04:30
72 13271 Bent Granby Follo SK 3:04:31
73 13167 Tor Egil Kaasa Skarphedin 3:04:40
74 1162 Tron Rustadbakken   3:05:51
75 1146 Nils Odden Savalen SK 3:05:55
76 1107 Jan Einar Hovden Ulstein og Omegn Sykkelklubb 3:06:19
77 1137 Christian Opsahl Moe Glitre offroad 3:06:22
78 1138 Kim Erik Moen Lågen CK 3:06:44
79 1218 Roar Lindalen Høland IL 3:06:52
80 1073 Trond Andresen Bingsfoss SK 3:07:01
81 13160 Carl Georg Schult-Jessen CK Victoria 3:07:04
82 13171 Stian Tandberg-Johansen TeamTandberg 3:07:10
82 1204 Lars Hjelde Skogn IL Sykkel 3:07:10
82 1087 Pål Eggen Ullensaker CK 3:07:10
85 13265 Bjørn Erik Tokerud Nordenga gård 3:07:12
86 1213 Frode Ellingsen Volkswagen 3:07:13
86 1177 Tom Vidar Slåtta   3:07:13
88 1093 Stein Arne Foss Må´ru så Maarud 3:07:17
89 13158 Christian Owesen Torshov SK 3:07:20
90 13279 Geir Haugen Sk Rye / Norconsult BIL 3:07:42
90 1132 Gunnar Loe Sandane SK 3:07:42
92 1077 Marius Bjørnstad Drøbak Sykkelklubb / Sport 1 3:07:53
93 13264 Eivind Myhre BOC/Team Gåping 3:08:10
94 1148 Petter Olberg StiftstadenSK 3:08:11
95 1211 Vegar Sandvik Stovnerkameratene 3:08:18
96 1135 Stian Majormoen Andebarkji 3:08:26
97 1116 Tommy Johansen Skiptvet IL sykkel 3:08:31
98 1101 Ronny Hansen GAN BIL 3:08:32
99 1184 Frode Stubberud Norcem/Leca/Bygg.no 3:09:49
100 13162 Ted Sæter Glåmdal sk/Hedmark terrengsykkel 3:09:59
101 1154 Kjetil Pedersen Sand IL Terrengsykkel 3:10:02
102 1104 Anders Hevrøy Ringkollen Skiklubb 3:10:07
103 13175 Cato Hauge RCC 3:10:08
104 2047 Øyvind Røed Sandefjord sk 3:10:38
105 1123 Chris Koren JAR IL 3:10:47
106 13169 Ken Olav Phillips Tynset IF 3:10:49
107 1122 Erik Kleven Ottestad sk 3:10:50
108 1158 Bjørn Risebrobakken Eidsvoll SK/G-Sport Kløfta 3:10:57
109 1743 Raymond Pedersen Team Foss / Nitelva CK 3:10:59
110 1153 Håvard Pedersen Husnes Sport 3:11:03
111 1733 Thomas Nordvik CK Nittedal 3:11:06
112 1788 Dag Erik Ysland Volkswagen 830 /Gauldal SK 3:11:08
113 13270 Ola Furuseth Raufoss Gjøvik Sk 3:11:14
114 1127 Thomas Langseth Nordic Ski Team 3:11:16
115 1097 Bjarte Grindheim Nordhordland SK 3:11:17
116 1616 Morten Austestad Holmenkollen Cykleklubb 3:11:18
117 1115 Knut Arne Johannessen CK Jarlsberg/Olympiasport 3:11:31
118 1159 Øystein Rognerud Solør CK/Møller Bil Hamar 3:11:32
119 13159 Tom Rødsbakken Rena IL Sykkel 3:11:34
120 1074 Paul Aksel Authen Mjølkerampa SK 3:11:35
121 1601 Leon Molund NOR CK 3:11:58
122 1719 Ian Meikle Team Gåping / CSC BIL 3:12:24
123 13152 Glenn Bergland Folkenborg CK 3:12:46
124 13165 Eivind Hestad IL Norodd 3:12:52
125 1168 Kjell Erik Sagen Krokskogen CK / Forsvaret Kolsås BIL 3:12:56
126 1188 Geir Thomassen Team SolumGruppen 3:12:59
127 1084 Bjørn Børde ØTI/TINE Frya 3:13:03
128 1195 Ole-Christian Østreng Høland Il Sykkel 3:13:08
128 1202 Fredrik Thorsen Sparebank1 BV 3:13:08
130 1150 Odd Egil Brobakk størenck 3:13:26
131 13274 Kai Rune Olsen Farsund Sykleklubb 3:13:32
132 1216 Tom Erik Hammer Team Krank Gewesen 3:13:41
133 1752 Håkon Leer Sandstad Glåmdal SK 3:13:47
134 1130 Thomas Lerfaldet Soknedalen IL 3:14:25
135 1693 Roland Keller Ilseng il 3:14:38
136 1133 Tore Løining Tasta og Omegn Sykkelklubb 3:14:40
137 1163 Vebjørn Rusten Drammen CK, Norgesgruppen 3:14:43
138 2023 Sondre Vedal   3:14:57
139 1811 Morten Nytun Krundalen CK / Sopra Steria 3:14:59
140 13267 Geir S. H. Berge Rye 3:15:09
141 1198 Øystein Nesse   3:15:16
142 1676 Finn Ove Hylen Bærum OCK - Strukta 3:15:20
143 1197 Rune Udnæseth Holsve Lørenskog CK / Telia BIL 3:15:25
144 1078 Hans Jørgen Brandal Sula sk 3:15:29
144 1646 Alexander Granheim TEAM NORGESGRUPPEN 3:15:29
146 1700 Hans Petter Lade Bingsfoss SK 3:15:30
147 1802 Lars Balstad Karlsen Krokskogen Cykleklubb 3:15:36
148 1210 Vegard Rosenlund TeamSolumGruppen 3:15:37
149 13179 Steinar Hoel Fet skiklubb 3:15:45
150 1099 Nigel Halpern Bærum OCK / Handsling Racing 3:15:54
151 1708 Jonas Ludvigsson Sucaba 3:15:56
152 985 Sten-Are Harjo Norcem/Leca/Bygg.no 3:15:59
153 1082 Kjell Vidar Brumoen Lillehammer ck 3:16:00
154 1758 Christian Sjurseth Volkswagen 040 / Asker CK / Gåping 3:16:01
154 2037 Gunnar Alvim Smaalenene SK 3:16:01
156 1815 Bård Haugerud   3:16:02
157 2003 Børge Sollie Asker Ck 3:16:08
158 1888 Stig Eines Team Tore 3:16:12
159 2008 Tormod Strand Rena IL SykkelForsvaret 3:16:17
159 1126 Magnus Langlien Entreprenørservice 3:16:17
161 1114 John Espen Johannessen Brøttum IL sykkel 3:16:20
162 2206 Rune Nordengen Lyn Ski 3:16:26
163 2042 Ola Morten Hauen   3:16:33
164 1945 Ole Magnus Martinsen Icopal B.I.L. 3:16:42
165 13170 Jon Petter Sandaker Moss CK 3:16:46
166 2385 Stein Olav Hagemo Norcem/Leca/Bygg.no 3:17:09
166 1841 Andrew John Downing Åsane Ck 3:17:09
168 1792 Henning Aasen Solør Sykkelklubb 3:17:26
169 2117 Kåre Dybvik Sula sk 3:17:28
170 1906 Frode Hammervold Fosen SK 3:17:55
170 1859 Tom Bergan Fet Skiklubb 3:17:55
172 1208 Erich Keller ATEA 3:18:11
172 2140 Kristian Gaarder CK Toten-Tråkk 3:18:11
174 1645 Jan Ove Grandalsmo Narvik CK/Team Rynkeby 3:18:21
175 1092 Trond Morten Formo Sandnes Sykleklubb 3:18:31
176 1172 Ivar Simensen Data Respons BIL 3:18:32
177 1817 Frans Pettersen Tønsberg CK / SEN BIL / ESS 3:18:35
178 13262 Øyvind Leikvin Svalbard Hestesenter 3:18:47
179 13434 Per-Herman Puck Halden Skiklubb 3:18:59
179 1081 Øyvind Briseid Eika Bil 3:18:59
181 1843 Nils-Ole Madsen Kirkens bymisjon Drammen 3:19:00
182 1071 Kjetil Amundsen Gardsgutta 3:19:05
183 1166 Frode Rønning Modum CK 3:19:14
184 2120 Jon Arne Eikrem Ulstein & Omegn Sykkelklubb 3:19:17
185 1129 Atle Larsen EFC 3:19:24
186 2695 Per Refseth   3:19:29
187 1111 Børge Jensen Team Skørn Offroad 3:19:31
188 1833 Bjørn Asvard Olsen Halden CK / eSmart Systems 3:19:32
189 2212 Eirik Næss Stamina 3:19:33
190 2801 Roy Kjetil Håkelien Odal SK| 3:19:37
191 1861 Vidar Berget   3:19:42
192 1773 Kjell Magne Sunde Lillehammer Sportell / Swix Sport 3:19:46
193 1181 Svein Stolsmo Trollheimen Sk / FK Agri 3:19:48
194 1174 John Rune Sjøli Gauldal SK 3:19:55
195 1140 Roar Lunna Brøttum IL 3:19:56
196 1821 Martin Fleischer Milslukern Sport 3:20:08
197 1095 Roger Framnes   3:20:09
197 1142 Bengt Neteland Aktiv mot kreft 3:20:09
199 2223 Kjetil Paulsrud Lillehammer ck 3:20:11
200 1079 Svein E. Bratberg MjøsSki 3:20:13
201 1607 Olav Heggard Frogner IL/Team Foss 3:20:15
202 1091 Thomas Fløyås   3:20:46
203 1924 Rune Karlsen CK Nittedal 3:20:48
203 1902 Morten Grønn Gausdal sykkellag 3:20:48
205 1846 Per Christian Pettersen Moss Skiklubb/Team Fokus ski 3:20:58
206 2296 Øyvind Aa Andebarkji 3:21:03
207 2295 Roar Stenbekken Norcem/Leca/Bygg.no 3:21:08
208 13168 Jan Kjetil Nyen Solør CK 3:21:09
209 2057 Tore Petter Engen Halden CK - Norcem/Leca/Bygg.no 3:21:14
210 1864 Sveinung Bertelsen Sandefjord Sykleklubb 3:21:15
211 1117 Stian Johnsen Skagerrak Sportsklubb 3:21:18
212 13277 Rune Skaar Sula SK / Team Norgesgruppen 3:21:21
213 1196 Jörgen Andersson Bollnäs CK 3:21:22
213 2346 Per Arne Benjaminsen Mock 3:21:22
215 1103 John Brede Heggelund Nes Sportsklubb Sykkel 3:21:23
216 2009 Ørjan Strand   3:21:31
217 1749 Steinar Røe Byåsen IL/Skanska Aktiv 3:21:32
218 1827 Anders Tandberg-Johansen Team Tandberg DNB 3:21:33
218 1128 Atle Larsen   3:21:33
220 1219 Geir Olav Luraas Tinn IL 3:21:39
221 2170 Arve Jørgensen hastad cykleklubb / Toshiba varmepumper 3:21:41
222 2029 Frode Øien Lørenskog CK 3:21:48
223 1680 Lars Erik Jevanord Ottestad Sykkelklubb 3:21:52
224 1720 Thomas Melby IF Frøy 3:21:55
225 1136 Lars Håkon Bjugan Multiconsult BIL 3:21:56
226 2407 Espen Henrik Johansen Advokatfirma Espen Henrik Johansen 3:22:07
227 2290 Audun Markeng Raufoss & Gjøvik Sykkelklubb Kaftein`s Corner 3:22:08
228 1100 Bård Erik Hamgaard Rødberg IF Sykkel 3:22:18
228 1080 Are Bredesen Vardeåsen sykkel 3:22:18
230 2246 Arild Stuldalen Biri pjall og pedal 3:22:23
231 1674 Leif Erik Hopsdal Sport Outlet 3:22:32
232 1178 Kjell Aksel Sporild Skogn IL 3:22:33
233 1814 Jens Kristian Tveter Moss CK 3:22:36
234 2276 Lars Helge Andersen Toten-Kranken CK/Benteler BIL 3:22:42
235 1727 Lars Mørk Teigen Jern & Ski 3:22:46
236 1860 Erik Berger Østmarka Freeriders / Peugeot Økern 3:22:47
237 1997 Tore Skoglund   3:22:52
238 13268 Gisle Clementsen Nordhordland 3:22:57
239 1826 Rune Osvold Tyrili 3:23:03
240 2764 Bjørn Roar Løkken Kolbu IL 3:23:05
241 1953 Ståle Myhrvold If Frøy 3:23:22
241 2515 Lars Olav Tveito Blodsmak Sportsklubb 3:23:22
243 1786 Håvard Windelstad Team life 3:23:33
243 1085 Richard Rybakken Dahl Raufoss & Gjøvik Sk. 3:23:33
245 2099 Stian Berg Solør CK 3:23:46
246 2286 Tom Idar Kvam Luster SK 3:23:59
247 2200 Espen Mathisen Skjeberg CK 3:24:04
248 2153 Åsmund Johannes Hellesøy Stord SK 3:24:08
248 2174 Roger Kjeldsberg CK Toten-Tråkk 3:24:08
250 1072 Roar Andersen Re sk 3:24:19
251 2329 Bergsvein Træthaug Lillehammer CK / Advokatfirmaet Thallaug 3:24:33
252 3103 Per Magnus Haram   3:24:37
252 1774 Joakim Sundnes SK Rye Sykkel 3:24:37
254 2762 Frank Vegar L. Hanssen Næroset IL Sykkel/Team PartnerPlast 3:24:39
255 1737 Tor Olivier SK Rye 3:24:40
256 1707 Fritjof Loen   3:24:43
257 2148 Per Ola Haugen Glåmdal SK / SSB BIL 3:24:48
258 1805 Harald Bergan CCF/Sørkedalen IF 3:24:51
259 1750 Trond Røstadstuen Eina Sk 3:24:52
260 2530 Per Vollen SK Rye / IL Koll 3:25:03
260 2479 Ole Vemund Soug ABB BIL / Asker CK 3:25:03
262 1141 Tor Erik Reksen Nergård Stiftstaden Sykkelklubb 3:25:13
263 2909 Andreas Laustsen Laustsen Elektro 3:25:21
264 1666 Hovel Heggen   3:25:26
265 13424 Kjetil Brobakken LAND CK 3:25:39
266 2165 Lars Jensen Halden CK 3:25:42
267 12846 Tommy Andersen Volkswagen-Ck øst 3:25:43
268 2632 Rino Hjelkrem SEW Eurodrive 3:26:03
269 2289 Are Lervang Eika Bil 3:26:04
270 2273 Eivind Fossum Hurdal IL Sykkel 3:26:15
271 1630 Espen Digernes Brages Bilforretning 3:26:24
271 2351 Jan Sølve Borlaug If Frøy 3:26:24
273 1882 Stig Dahlen Dampsaga I.L 3:26:25
274 2321 Bjørn Erik Tømta Hurdal IL Sykkel 3:26:30
275 1986 Bendik Andreas Sagsveen FFI BIL 3:26:44
276 1917 Marius Holestøl Holst Team Superselma 3:26:49
276 2330 Hans Petter Hauge CK ØST / Overtråkket 3:26:49
278 2758 Tom Mæhlum GKN Aerospace Norway AS 3:26:55
278 2774 Vidar Østby   3:26:55
280 2771 Pål Stenseth Vind IL 3:26:58
281 2613 Nicolay Friis   3:27:01
282 2745 Nils H Wichmann Aaby ck 3:27:06
283 1782 Bjørnar Vestøl Grimstad SK 3:27:07
284 3001 Torbjørn Andresen   3:27:09
285 2642 Kristian Tollan Seiersten Dbr 3:27:10
286 2107 Torbjørn Blomsnes Nexans Langhus 3:27:12
287 2443 Morten Nasvik SK Rye Sykkel 3:27:13
288 2465 Stig Savland Førde CK 3:27:16
289 13273 Glenn Seljåsen Asker CK - Team Milslukern 2 3:27:21
290 2659 Aksel Kopstad   3:27:24
291 1152 Hans Olav Overn CK Toten-Tråkk 3:27:28
292 3035 Thomas Jensen CEPIA 3:27:36
293 1806 Sjur Letnes Fossum   3:27:40
294 2473 Olve Slind Sagene IF Sykkel/Sysco AS 3:27:50
295 3959 Grunde Eriksen   3:28:03
296 2381 Erik Grønningsæter Cowi 3:28:05
297 10917 Henrik Ravn Skum.dk 3:28:10
298 1639 Asle Finnesand Forsvaret / Nordbygda Løten Ski 3:28:15
299 2197 Jostein Løvsletten Kongsberg IF 3:28:17
300 1876 Eirik Bryn BB Cycling 3:28:26
301 1660 Erik Haugen Næroset IL 3:28:32
302 1772 Espen Wiik Stigersand Feiring IL/ SSK 3:28:35
303 2264 Thomas Østby   3:28:36
304 3014 Ludvig Pedersen Asker Ck 3:28:37
305 3100 Roy Johnny Hansen Fet Skiklubb 3:28:38
306 13306 Georg Risheim IF Frøy 3:28:40
307 2995 Jan-Christer Torvik UNIT4 BIL 3:29:00
307 2193 Joar Lund Bingsfoss 3:29:00
309 1155 Cato Pettersen Ck Øst 3:29:02
310 3862 Terje Myhre Ringebu/Fåvang 3:29:17
311 1124 Rune Kristiansen Sula sk 3:29:22
312 2506 Hans-Petter Wilmo Toten-Kranken CK - Norcem/Leca/Bygg.no 3:29:30
313 2055 Anders Hansen Raufoss & Gjøvik SK/Kafteins Corner 3:29:36
314 1969 Cato Olsen Drøbak-Frogn IL sykkel 3:29:42
315 3897 Lars Henri Myrer   3:29:45
315 2584 Stian Bjerkvik Volda 3:29:45
317 4622 Kristoffer Kalland Glåmdal SK 3:29:47
318 2569 Henning Backe Kolbotn sykkelklubb 3:29:51
319 3301 Pål Berg-Hansen   3:29:55
320 2272 Christian Bøttger IF Frøy Sykkel 3:29:59
321 1762 Per Torger Skretteberg   3:30:01
322 2799 Per Ivar Berg Solør CK 3:30:06
323 2498 Klaus Tørhaugen Kløfta IL Sykkel 3:30:07
324 3731 Linas Gatautis SK Rye 3:30:13
324 2794 Stig Ihle Skedsmo kommune BIL 3:30:13
326 3463 Daniel Østli Lunderseter Ski Og Sykkel 3:30:15
327 2724 Rikard Sunde   3:30:25
328 1220 Rune Nygård Sarpsborg SK 3:30:32
329 3391 Jørn Mellum Ibas Kroll Ontrack 3:30:33
330 3037 Kjell-Andre Moen   3:30:36
331 2183 Thomas Kvam Skagerrak Sportsklubb 3:30:38
332 2574 Pål Nyberg Andersen Data Respons BIL 3:30:39
333 2454 Bjørn Åge Reinås Skogn IL Sykkel 3:30:46
334 2937 Viktor Olsen Sømna 3:30:47
335 2414 Magne Killingstad Konnerud IL 3:31:03
336 2646 Lasse Johansen CK ØST / Autoservice Moss AS 3:31:09
337 2492 Lars Thomle Team Stoppen 3:31:11
338 2373 Morten Frøseth Kolbotn SK 3:31:16
338 1579 Bengt Arne Storsveen CK Elverum 3:31:16
340 1922 Tore M Johnsen Geomatikk IKT / Stiftstaden SK 3:31:33
341 4511 Rain Midri Team Brentex OÜ 3:31:35
342 4521 Jim Roger Nordhøy Mosjøen og Omegn Cycleklubb 3:31:42
343 1949 Tommy Mo Aker Solutions 3:31:43
344 2657 Jens Olav Kjærstad Norcem/Leca/Bygg.no 3:31:44
345 2411 Mads Redigh Karlsen Norcem/Leca/Bygg.no 3:31:45
346 2718 Dan Solsvik Drøbak sk 3:31:49
347 3096 Erling Rune Grønset Stiftstaden SK 3:31:51
348 2882 Halvor Hirkjølen Ottestad sk 3:31:56
349 2930 Thomas Nordberg   3:31:58
350 13430 Atle Rømo Sagene IF Sykkel 3:32:15
351 2513 Tore Klev Aukra Sykkelklubb 3:32:20
352 1865 Alexander Bjerke   3:32:23
353 2741 Jarle Våga Frogner IL -Sykkel 3:32:29
354 2684 Marius Nesser Webstep BIL 3:32:32
355 2662 Gunnar Krossen   3:32:38
356 1940 Eskild Lundeby Lundeby medical 3:32:44
357 1192 Per Anton Vatten Trollheimen Sk 3:32:46
358 2663 Bjørn Ove Landstad Volkswagen 040 3:33:03
359 4369 Mads Nilsen Gjøvik Raufoss sykkelklubb 3:33:16
360 2756 Stian Ørbæk Eidsvoll SK 3:33:24
361 3893 Stig Floberghagen Ed Force One 3:33:26
362 13163 Stein Ødegaard Polar/HCK 3:33:35
363 1201 Lars Hugo Braadland Olsen UNIT4 BIL / Lørenskog CK 3:33:38
363 2369 Stig Evenstad   3:33:38
365 3752 Stian Johansen Narvik ck/Team Det Lille Kjøkken 3:33:41
366 3276 Odd Terje Bjarkøy   3:33:52
367 3006 Leif Larsen Re sk 3:34:06
368 2729 Kenneth Aleksander Syversen Nes sp.kl. sykkel 3:34:07
369 2823 Sigmund Balkøy Nitelva CK 3:34:10
370 2893 Lars Julsrud   3:34:17
371 4418 Roger Lien Gausdal sykkellag 3:34:21
372 2868 Ole-Kristian Hagen SSK 3:34:22
373 2982 Per Løken Walmsness Rena IL 3:34:32
374 2559 Benny Bjørnø Modum CK / Team Byggpro 3:34:35
375 3246 Frode Gunnes Kozar OBOS 3:34:36
376 1935 Piers Linden Frost Tasta & Omegn Sykkelklubb 3:34:39
377 3052 Roger Andreassen Team Coca-Cola 3:34:41
378 6680 Svein Kristoffersen Glåmdal SK 3:34:43
379 4509 Janar Mees Team Brentex OÜ 3:34:46
379 2671 Erik Lomsdal Dampsaga Idrettslag 3:34:46
381 2601 Espen Dåsvand Nets Active 3:34:51
382 2121 Petter Ekrann Infotjenester/Sarpsborg SK 3:34:53
383 1800 Øystein Simonsen Overtråkket TerrengTeam 3:34:57
384 2966 Freddy Storsveen Elverum sykkel 3:34:58
385 2447 Atle Nordhaug Com4 3:34:59
386 2159 Uno Halvor Sætheråsen Magnor UL 3:35:04
386 3337 Rune Goddokken   3:35:04
388 3704 Roar Brevik Stiftstaden Sykkelklubb/DNB 3:35:09
389 3841 Ken-Ove Thomassen   3:35:10
390 3484 Idar Haslerud Lørenskog Cykle klubb / VIV CK 3:35:12
391 4813 Christopher Winge Volkswagen 010 3:35:14
392 2511 Åsmund Aasland Storebrand Sport 3:35:24
393 4276 Morten Nilssen Krokskogen CK 3:35:34
394 2250 Odd Ivar Sørmo Norcem/Leca/Bygg.no 3:35:36
395 2857 Eivind Engh SSK 3:35:37
396 3353 Dan Henriksen Ullensaker CK 3:35:41
396 3472 Andreas Müller Nordialog 3:35:41
398 3880 Tor Skurdal   3:35:47
399 2708 Benny Schreiner Lørenskog CK 3:35:48
400 4331 Ketil Westeren Trondhjems skiklub 3:35:51
401 2922 Frode Mycklebye Hafslund BIL 3:36:04
402 3165 Morten Mosland   3:36:06
403 2691 Svein Svanem Tingvoll 3:36:14
404 2811 Ronny Abelsen Norcem/Leca/Bygg.no/Implenia 3:36:20
405 3700 Thomas Borchsenius   3:36:22
406 2219 Morten Omland Kjelsås IL 3:36:25
406 3036 Anders Emil Krogstad Moss CK/Dotsupen Jaktlag 3:36:25
408 10869 Martin Kloster   3:36:28
409 2254 Morten Thu-Kure Tubakken sykkelklubb - Horvå 3:36:33
410 4299 Erling Skard CSC BIL 3:36:36
411 3237 Roar Tønder NANSET IF-sykkel 3:36:46
412 4032 Kai Arne Normann Team Telering Bedrift Eracom 3:36:51
413 3171 Arvid H. Prytz Nordstrand Namdal SK 3:37:06
414 4124 Aleksander Solheim Sagene IF Sykkel 3:37:11
415 4106 Frode Grønning Lørenskog 3:37:17
416 2766 Tommy R. Olsen Team Det Lille Kjøkken 3:37:20
417 3506 Frode Domaas Ranheim IL 3:37:23
418 10975 Hans Michael Molstad DNB BIL 3:37:24
419 12664 Hjalti Jónsson Ålgård Sykkel og Spaserlaug 3:37:26
420 2880 Nils Anders Helset Lillehammer ck 3:37:27
421 4939 Ivar Haugen TEAM NORGESGRUPPEN 3:37:28
421 2999 Harald Lyshaugen Raufoss & Gjøvik SK 3:37:28
423 3871 Atle Ivar Bækkelie Norges Bank BIL 3:37:32
424 2950 Roger Sevaldsen IL Sverre 3:37:36
424 2629 Stein Åge Haug IL Norodd / Liverpool FC 3:37:36
426 3139 Tore Kristiansen Arnestad 3:37:37
427 3164 Jens Erik Mortensen Asker Ck 3:37:43
428 3005 Lars Holth Kolbotn SK / Genus BIL 3:37:47
429 10974 Egils Lejaskrauklis Mapei Baltics 3:37:53
430 3802 Lars Kristoffer Reksten Flora Ck 3:38:05
431 2146 Håvard Harstad Kolbotn SK 3:38:12
432 2962 Rune Stenbro Nes SK 3:38:14
433 2305 Kenneth Ulen Lillehammer cykleklubb 3:38:19
434 2987 Roy Øiamo Tasta & Omegn Sykkelklubb 3:38:20
435 2800 Ottar Holstad Ålesund OCK 3:38:27
435 2875 Vegard Hassel Telenor 3:38:27
437 1175 Tommy Skaugerud Eina Sportsklubb 3:38:30
438 4436 Oddvar Eikenes Husnes Sport 3:38:31
439 3256 Jostein Fredriksen Team Superselma 3:38:40
440 4033 Ola Nybakk Hamar Media 3:38:49
441 13173 Erik Fido Westgård Savalen SK 3:38:58
442 4590 Roger Skogberget   3:39:00
442 2638 Bjørn-Kåre Huseby SK Rye 3:39:00
444 2883 Rune Holmen Halmsås & Omegn 3:39:03
445 3521 Lars Jackwitz Rovde   3:39:13
446 4155 Stein Are Olausen SK Rye 3:39:17
447 3492 Stian Rønnekleiv Flora Ck 3:39:18
448 13396 Tor Ove Torgersen   3:39:20
449 3120 Hans Ole Johansen Team Gravermark Handel 3:39:21
450 2391 Thomas Heggelund   3:39:29
451 2113 Thomas Dalgaard Team Himmeleiner 3:39:31
451 4093 Knut Erik Tveten   3:39:31
453 3076 Tom Disenbroen Moss CK/AXA sportsclub 3:39:32
454 3012 Bjørn-Ove Bergsmo Stiklestad il 3:39:36
455 3729 Snorre Garmann Enso 3:39:41
455 2885 Axel Huus spk ceres 3:39:41
457 3690 Thomas Berg   3:39:45
458 3907 Thomas Aam Halden CK Team Bikester 3:39:46
459 5506 Jonas Odland   3:39:47
460 3482 Andreas Enoksen Fredrikstad SK 3:39:53
461 3960 Torkild Erlandsen Norcem/Leca/Bygg.no 3:40:02
462 3315 Håvard Bævre IF Frøy 3:40:04
463 6363 sigurd sundsvoll Vossestrand sykkel og aovelta 3:40:06
464 3768 Terje Køste Volkswagen 027 3:40:07
464 3216 Steinar Sørlie Eika BIL / BOC 3:40:07
466 4784 Magne Sivertsen Risør CK 3:40:09
467 3846 Erlend Lund Tveekrem Oppdal SK 3:40:11
468 3007 Svein Arild Myklebust   3:40:22
469 3219 Svein Thore Tellebon Ottestad sk 3:40:24
470 3702 Morten Brandborg Skum.dk (Department for big steaks) 3:40:40
471 3707 Rune Bye Team Bahco 3:40:41
472 3342 Tore Hagen Team Skakkjørt 3:40:44
473 4446 Morten Aune Johannessen SKD BIL 3:40:46
474 2556 Kim Stensland Fet Skiklubb 3:40:49
475 3910 Kjell Nystuen Mosjøen IL Ski 3:40:53
476 3251 Gjermund Væringstad Brumunddal SK 3:41:07
476 7386 Sven-Arne Line   3:41:07
478 5803 Geir Ole Sletten Hydro Oslo BIL 3:41:16
479 4447 Runar Aarseth Gausdal   3:41:19
480 4116 Stig Framnes Rustad IL 3:41:20
481 11837 Morten Åsmul FIRE Trondheim 3:41:21
482 3407 Kai Olav Pinslund Toten-Kranken CK 3:41:32
482 4686 Jan Tore Fagertun TVK 3:41:32
484 6011 Ole Kvigne   3:41:35
485 4730 Jan Erik Johansen Frogner IL 3:41:36
486 3990 Arne Johannessen Follo SK 3:41:37
487 3320 Per Eivind Dhelie Spkl Ceres 3:41:47
488 3853 Pål Henrik Werner Bærum OCK 3:42:06
489 3344 Geir Normann Hansen   3:42:24
490 3013 Thomas Fjellheim Fjellfoten SK 3:42:27
491 6373 Lars Petter Ulvin Volkswagen 440 3:42:29
492 3709 Tord Christensen Sagene IF Sykkel 3:42:32
493 5277 Kenneth Syvertsen Storsveen Fysioterapi Din Kiropraktor 3:42:34
494 2147 Håvard Hauge Team Byggma /Solør ck 3:42:44
495 2843 Tarjei F. Damman Storebrand BIL 3:42:49
495 4575 Erik Øihaugen Gausdal sykkellag 3:42:49
495 4696 Morten Fundingsrud Drøbak sykkelklubb 3:42:49
498 4162 Karl Helge Albretsen Kaupanger IL 3:42:53
499 4063 Arnt Erik Skancke Røros IL Sykkel 3:42:58
500 1164 Jørn Ryggvik TVK 3:42:59
501 11380 Lars Håvard Høgvoll Team Superselma 3:43:07
502 4305 Ulrich Spreng   3:43:11
503 4454 Alexander Gundersen   3:43:16
504 4010 Marcus Lundgren Rye SK 3:43:18
505 4827 Jørn-Henning Gerhardsen Team Gåping 3:43:29
506 4263 Jan Egil Martinsen Volkswagen 440 3:43:30
507 4646 Tore Aronsen Vesterålen sykkelklubb 3:43:31
508 3123 Rollef Johansen   3:43:34
509 1212 Ronald Eidsaa Lørenskog CK 3:43:35
510 3401 Kenneth Nymoen   3:43:36
511 6768 Roar Danielsberg   3:43:37
512 11696 Knut Lormann Larsen   3:43:40
513 3976 Rune Haugen Consto BIL 3:43:46
514 4540 Bjørge Sand Frogner IL 3:44:01
515 3782 Jørn Rune Mikalsen   3:44:07
516 3429 Roger Stener Lågen CK 3:44:09
517 3792 Glenn Andrè Odden HTS BIL 3:44:11
518 3935 Grim Bleka   3:44:12
519 2125 Erlend Engelsvoll Tubakken Sykkelklubb 3:44:16
520 4191 Øystein Egner Schibsted 3:44:33
521 4075 Jan Tore Strømsnes COROMATIC 3:44:36
522 4343 Tony Kirkhaug   3:44:38
523 3198 Bernt-Erik Skjetne Nidaros S.K. / Nettbuss B. I. L. 3:44:39
524 4615 Rolf Christian Melaas Vang skiløperforening 3:44:42
525 4862 Snorre Sæther Lyn 3:45:13
526 4600 Sjur Klafstad   3:45:19
527 6615 Eivind Sperre Lågen CK 3:45:20
528 3711 Geir Dahlen   3:45:26
529 2901 Jostein Andreas Kristiansen Circle K Kvala 3:45:35
530 3176 Kristian Oppi Røyken CK 3:45:37
531 2555 Inge Staum Øyer Tretten IL 3:45:39
532 6226 Kim Dahl Statnett BIL 3:45:42
533 12055 Jonas Grave Kristensen Bergen CK 3:45:45
534 3446 Magne Trondmo Malvik IL / Nortura 3:45:55
535 3352 Hans Helmenbakken Hadeland CK/Easy Access AS 3:46:08
536 4555 Frode Sundseth Glitre offroad 3:46:09
537 2743 Christian Weium Hardanger Sykkelklubb 3:46:16
538 2700 Johnny Rones Holmestrand Sykkelklubb 3:46:20
539 4970 Glenn Kjær Volkwagen 610 3:46:26
540 4694 Magne Fredriksen Sande Sportsklubb / Team Superselma 3:46:42
540 4289 Per Ivar Rød Andebu SK 3:46:42
542 3238 Paul Anzjøn Team Norgesgruppen / Follo SK 3:47:00
543 4613 Karl Erik Nedregotten PwC 3:47:01
544 4735 Rune Karlsen Norcem/Leca/Bygg.no 3:47:08
545 4691 Torgrim Fjellstad Follo SK 3:47:12
545 4427 Kim Bratteli   3:47:12
547 3720 Arne-Gunnar Ellevold O.B. Wiik AS 3:47:15
548 5493 Bao Ly   3:47:22
549 4825 Sebastian Reichmann UNIT4 BIL 3:47:24
549 5016 Tommy Olanger Simonsen Formuesforvaltning 3:47:24
551 3919 Henning Carlsen Sagene IF Sykkel 3:47:25
551 4740 Kenneth Kongsvold TINE Brumunddal // IL TRY 3:47:25
553 4828 Lars Henrik Bjerkaas Kolbotn SK 3:47:38
554 6358 Nils Johan Solbakken   3:47:45
555 3478 Vidar Aunli Steinkjer Skiklubb 3:47:50
556 1798 Meelis Peterson Glamox 3:47:55
557 12054 Erlend Havåg   3:47:58
558 3215 Vidar Sveen Hafslund BIL 3:48:00
559 5528 Peter Schöfer Statnett Idrettsforening 3:48:10
560 4127 Dag lennart Kristiansen Team Norgesgruppen / Sula Sykkelklubb 3:48:12
561 4068 Rune Skorstad Caverion 3:48:14
562 13425 Svein Inge Nordlien Lågen CKl 3:48:17
563 5144 Robert Bredesen Nes Sportsklubb Sykkel 3:48:25
564 4550 Torgeir Stene Team Norgesgruppen / Sula SK 3:48:31
565 2566 Kjetil Theodor Stangeland   3:48:45
566 4949 Espen Hofoss CK Nittedal / Aftenposten 3:48:49
567 3934 Nils Christian Blakli El Gringo 3:48:52
568 4501 Kyrre Leonhardsen Siemens 3:48:57
569 3221 Yngve Thoresen Ringerike Sykkelklubb 3:48:58
570 3770 Kjell Rune Langfoss Team Skaret 3:49:01
571 7015 Bjørn Erik Aubert   3:49:07
572 5083 Paul Bergh   3:49:18
573 13405 Henrik Oftedal Norcem/Leca/Bygg.no 3:49:29
574 4854 Frode Nordgård Hurdal IL Sykkel 3:49:33
574 12762 Sjur Midtskogen Drammen Cykleklubb 3:49:33
576 2815 Stian Andreassen Varanger Sportklubb 3:49:47
577 5219 Glenn Wiggo Lystad Team Varmepumpeservice 3:49:50
578 4117 Jens Jacobsen Ife 3:49:53
579 3115 Christian Holter Volkswagen 040 3:49:56
580 2376 Ole Richard Gerhardsen Molde ck/Ncc Bil 3:50:00
581 4478 Frode Magnus Johansen Ekte CK 3:50:05
582 6356 Bent Slåttsveen   3:50:12
582 4286 Christer Aafloen Rinnan Boc 3:50:12
584 5556 Kåre Valvåg Teeness BIL 3:50:14
585 5533 Øystein Skaare Lørenskog CK 3:50:21
586 4334 Tor Anders Østrem   3:50:22
587 8128 Edvarth Eriksen CK Jarlsberg 3:50:24
588 6477 Brigt Aune WSP Norge 3:50:26
589 11271 Iver Navestad   3:50:29
590 8004 Jan Egil Saxerud Solør CK 3:50:30
591 3886 Robert Klundseter Solør 3:50:35
592 4864 Knut Johansen   3:50:40
593 4514 Tommy Moe Kragerø Sykleklubb 3:50:43
594 5094 Roy Johansen Roso klubben 3:50:49
595 3187 Finn Håkon Rødland KISS ARMY NORWAY 3:50:51
596 4413 Bård Bentzen Bogafjell Sykleklubb 3:50:54
596 5491 Anders Lundby Møller Bil Grorud 3:50:54
598 4264 Jon Helge Martinsen Asplan Viak BIL 3:51:06
599 4981 Ørjan Løvdal Lofoten SK 3:51:07
599 4432 Stian Dale Ullensaker CK 3:51:07
599 5218 Morgan Henrik Lunde HOC 3:51:07
602 4297 Hans Christian Schøien Bogafjell Sykleklubb 3:51:11
603 4840 Atle Trondsen   3:51:14
604 5682 Tord Busterud   3:51:19
605 12285 Per-Harald Saure-Thomassen Statoil BIL 3:51:22
606 2942 Jørgen Reitan Rapp IL, Frosta 3:51:28
607 3932 Tom Roar Berntsen Ullensaker CK 3:51:32
608 2838 Rune Braastad Team Superselma 3:51:36
609 4009 Trond Ljoså Team Gossen 3:51:37
610 3829 Jan Arve Strand Røra Cc 3:51:38
611 3314 Stig-Erlend Bærøy Orkla ck 3:51:42
612 5282 Sten Thoren Lommedalen Racing 3:51:45
613 5036 Agnar Tengesdal Dalane SK 3:51:48
614 5341 Stig Morten Flaat Follo Sykkelklubb 3:51:57
615 12035 Lasse Andreas Torvund Nesodden 3:52:00
616 4897 Christian Berntsen Onkel Carbon Ræcing 3:52:04
617 4539 Brynjar Gustavson Røren Volkswagen 210 3:52:14
618 4526 Frode Næsvold Bindal sykleklubb 3:52:16
619 8370 Marius Bjelke   3:52:26
620 3329 Per Forsberg sarpsborg sykle klubb 3:52:27
620 5771 Tobias Ness   3:52:27
620 5230 Bent Nordgård Toten-Kranken CK 3:52:27
623 6581 Ivar Opdal   3:52:30
624 6695 Lars Andreas Braaten Nittedal IL 3:52:37
625 5495 Geir André Moksness-Skaug CK Elverum 3:52:38
626 5184 Werner johan Hoaas   3:52:44
627 11799 Eivind Egge Automateriell / Hellanor AS 3:52:53
627 11016 Sveinar Rasmussen Askøy STK 3:52:53
629 1897 Halvor Gallefoss   3:52:56
630 8555 Hans Petter Bjørnerud Kildebo Kirkens bymisjon Drammen 3:52:58
631 4247 Kjetil Kvendseth Molde CK 3:52:59
631 2494 Ketil Tjøgersen Stokkanlys BIL 3:52:59
633 5544 Thor Olav Sørnmo   3:53:05
634 4295 Sven Ivar Sanstøl Bekkelagets Sportsklubb 3:53:09
635 5445 Kjetil Furulund Eidsiva BIL 3:53:11
636 5194 Fredrik Ruud Johnsen   3:53:14
637 6761 Inge Brodshaug Sulland B.I.L. 3:53:15
638 11776 Jørn Aaen Team Superselma 3:53:26
639 5798 Ørjan Andre Skare Team Superselma 3:53:34
640 2902 Dan Kronborg   3:53:36
641 2940 Fredrik Pharo Team Stoppen / Conexus CK 3:53:37
642 4512 Ketil Modell Monter 3:53:45
643 5799 Thomas Skogstrand   3:53:46
644 3505 Gunnar Austeng Stor-Elvdal sk 3:53:49
645 4265 Svein Martinsen Smøla Sykkelklubb / Morefish 3:54:01
646 4359 Morten Holmen Nilsen Nitelva CK-Team Foss 3:54:02
647 6671 Kenneth  Storvik-Olsen   3:54:04
647 6443 Frank Ove Blomvik Ørskog sykkelklubb 3:54:04
649 2689 Arild Riise Pedersen Bjørn Myhre Sport 3:54:06
650 5868 Alexander Minge Thøgersen Dikemark 3:54:09
651 5046 Svein Olav Vestavik Aukra Sykkelklubb 3:54:12
652 5483 Pål Larsen Nes Spkl klubb 3:54:15
653 8142 Ronny Granheim PEUGEOT ØKERN 3:54:32
654 4873 Rune Filtvedt Mjølkerampa Raiders 3:54:46
655 5854 Kristjan Flosason   3:54:53
656 7417 Ian Roche Statkraft 3:55:00
657 5155 Sjur Ellingsen Danske Bank/Asker Skiklubb 3:55:06
658 5123 Alf Ole Andenæs If Frøy 3:55:09
659 2667 Vidar Lillestu Caverion / Biri IL Sykkel 3:55:13
660 4659 Tommie Berkani hjelmtrekk.no 3:55:16
661 4706 Frode Harsvik Orkla ck 3:55:17
662 6166 Gjøran Sæther   3:55:28
662 4491 Thomas G. Klokk Vålerengen hjul og pedal 3:55:28
664 13532 Lars Ludvigsen   3:55:40
665 4054 Jo Rustad Asker Ck 3:55:42
666 11018 Tom-Eirik Thorgersen Askøy STK 3:55:50
667 5863 Kjell Tømmerdal   3:55:52
668 6486 Jan Helge Braut Tubakken sykkelklubb - Horvå 3:56:00
669 5265 Frode Sletten   3:56:02
670 5883 Marius Mæle Follo Sykkelklubb 3:56:19
671 6908 Kjetil Thuv Caverion 3:56:21
672 4698 Stig Gran Handelsbanken / BOC 3:56:26
673 3033 Bjørn Bjølverud   3:56:30
674 6753 Rune Blikø Barteland Extreme 3:56:49
675 5780 Per Helge Olufsen   3:56:51
676 4652 Trond Barikmo SpareBank 1 SMN 3:57:01
676 5335 Freddy Larsen   3:57:01
678 3858 Bent Olav Aasen Stiftstaden Sykkelklubb / Aas-Jakobsen Trondheim 3:57:02
679 5131 Morten Andre Barstad Bogafjell Sykleklubb 3:57:04
679 11378 Steinar Holm-Nordhagen Team Superselma 3:57:04
681 4809 Alexander Vik Team Arena 3:57:06
682 5096 Kurt Bugge Herkules sykkel 3:57:09
683 5080 Roy Arne Syversrud Romerike Ultraløperklubb 3:57:12
683 4434 Bjørn Lage Edvardsen Gruvelia SK 3:57:12
685 3053 Yngve Andreassen Tine brumunddal 3:57:13
686 6434 Kjell Vidar Brandsø Eidsvoll SK 3:57:22
687 6156 Petter Støve Lunderseter il "hokkamenso'n" 3:57:25
688 3517 Sven-Kåre Bunæs Eidsvoll SK 3:57:29
689 3422 Marius Skåre   3:57:32
690 13409 Knut Ohnstad   3:57:36
691 11387 Ronny Johansen Team Superselma 3:57:42
692 6857 Øystein Nisja   3:57:50
693 5787 Thor-Jostein Rognås Volkswagen 017 3:57:52
694 6316 Rune Løvås   3:57:53
695 5072 Espen Johnsen Herkules 3:58:04
695 4853 Knut Vidar Moløkken Nordbygda Løten SK Sykkel / Plan1 AS 3:58:04
697 5663 Ole Antonsen Fredrikstad SK 3:58:09
698 7088 Edvin Håvik Statoil BIL 3:58:12
699 6000 Kryspin Kilichowski K&F 3:58:15
700 4837 Jan Idar Ratama Veien Tilbake 3:58:16
700 2867 Peer Elvedal Gjønvik CK Victoria 3:58:16
702 5974 Tor Gulbrandsen OPIL 3:58:17
703 6319 Tom Mathisen Barkåker sykkel 3:58:19
704 5549 Atle Thu Norcem/Leca/Bygg.no 3:58:25
705 5448 Ragnar Gjermundrød Vega bil 3:58:40
706 5022 Helge Skjærpe Promidt AS 3:58:44
707 11374 Tony Haugen Team Superselma 3:58:46
708 7120 Kjetil Lorentzen   3:59:06
709 3291 Gunnar Thorvaldsen Abrahamsrud Bingsfoss sykkelklubb 3:59:08
710 7119 Jon Rune Lorentzen Dudes of Norway 3:59:09
711 6491 Terje Børresen   3:59:26
712 5754 Geir Olav Laksforsmo Mosjøen og Omegn Cycleklubb 3:59:32
713 5488 Erling Lo Volkswagen 3:59:38
714 6286 Christian Jenssen NTE BIL 3:59:39
715 3961 Øyvind Ygre Fjeld Norgesgruppen 3:59:40
716 4301 Sture Krey Skjæret Kjell Tech 3:59:46
717 6278 Bjarne Hønningstad Nlski 3:59:49
718 3444 Frank Thorsteinsen Oppdal SK 3:59:51
719 5414 Svein-Erik Bjerkan Stiftstaden SK 3:59:59
720 5178 Jon-Are Henriksen Privat 4:00:01
721 6264 John Sigurd Hansen Porsanger Ck 4:00:08
722 2690 Sven Åge Pedersen Heggedal Trim CK 4:00:15
723 4928 Ola Gausland Eide IL Sykkel 4:00:20
724 7676 Sebastian Piatek Ingen 4:00:21
725 5586 Vegard Åslie Solør CK 4:00:24
726 6967 Espen Nordgaard Østmarka Freeriders 4:00:27
727 12171 Jonas Blich Bakken   4:00:29
728 5453 Jan-Erik Halling   4:00:37
729 12056 Jan Helge Meland ULSiB 4:00:39
730 5581 Eirik Jørgensen Moss CK 4:00:40
731 6392 Lars Kristiansen Stjørdalsblink 4:00:41
732 4780 Øystein Roll Sande Sportsklubb/Team Superselma 4:00:45
733 6836 Øyvind Knutsen Stangeland Maskin 4:00:46
734 4972 Henning Kristiansen Vestby sykkelklubb 4:01:06
735 1900 Jimmy Grindheim Nordhordland SK 4:01:09
736 4378 Tore André Fosse Nordhordland sykkelklubb 4:01:11
737 11180 Morten Fernando Ringvold   4:01:20
738 4713 Nore Hjellhaug Kil 4:01:24
739 6426 Christian Wiik   4:01:37
740 5742 Michal Johnsen Vard Brattvaag 4:01:47
741 6637 Rodgeir Viken   4:01:51
742 5338 Ole Kristian Bakkene Smaalenene SK 4:01:57
743 6647 Carl Oscar Ånsløkken John Lien Rørleggerbedrift AS 4:02:04
744 5679 Bent Joar Brevik Terråk il 4:02:12
745 1836 Morten Schau Aktiv mot kreft 4:02:23
746 7362 Sven Johnsen Risør 4:02:26
747 6155 Kai Arild Normannseth Orkanger IF 4:02:31
748 3994 Thor Arne Johansen Sula sk 4:02:34
749 5825 Jason Turflinger AMCHAM NORWAY 4:02:40
750 5416 Kjetil  Bjørdal Volkswagen 010 Nitelva CK 4:02:55
751 5313 Anders Holthe Re Sykkelklubb 4:03:00
752 6009 Baard Solberg Kvande Team Gravermark Handel 4:03:03
753 11892 Øyvind Breivik Dimna Sykkelklubb 4:03:06
754 5066 Cato Klefsås   4:03:09
755 4493 Haakon Kobbenes   4:03:12
756 4952 Geir Tore Holter Trollheimen Sk 4:03:14
757 4219 Morten Hejer   4:03:19
757 5306 Geir Svendgård-Roe Lam på bordet 4:03:19
759 6703 Jørn Olav Bekkelund Søre Ål IL 4:03:20
760 3080 Morten Dyrberg Polar Electro 4:03:23
761 4104 Stefan Carlsson UNIT4 BIL 4:03:28
762 6429 Ole Andreas Bergli   4:03:35
763 12046 Joakim Zander Atlas Copco Sykkelteam 4:04:05
764 5960 Andreas Ekker Shell klubben 4:04:13
765 11366 Kjetil Haga Team Superselma 4:04:19
766 11441 Vidar Øyen Team Superselma 4:04:20
767 6163 Martin Berg   4:04:28
768 8548 Eirik Flugstad   4:04:33
769 5185 Richard Hynne HCA Revisjon og Rådgivning AS 4:04:35
770 5087 Per Martin Sommernes Tønsberg CK 4:04:36
771 5853 Jone Erga Tubakken sykkelklubb-Horvå 4:04:51
772 7951 Leif Sandnes Greencarrier Oslo 4:05:00
773 7609 Arild Hartmann Bingsfoss SK 4:05:06
774 5685 Jørgen Bøhn Bærum OCK 4:05:20
775 6681 Frode Laksholm Bjørn Myhre Sport 4:05:29
776 5588 Hallgeir Grønvold Åsmarka IL 4:05:35
777 4547 Stian Sletmoen   4:05:45
778 5535 Jan Martin Solberg Kråkstad 4:06:02
779 12700 Martin Orre   4:06:18
780 4466 Tor Arne Heiberg Odal SK 4:06:24
781 4917 Kim Due-Sørensen Team Nato 4:06:38
782 6794 Atle Grønmyr Team Håpløs 4:06:51
783 3512 Christen Skjerven Bergen Triathlon Club 4:06:52
784 5217 Ole Jacob Lund Volkswagen 610 4:06:53
785 7059 Håvard Fløystad   4:06:54
786 6383 Lars Ivar Østli Gran 4:06:57
787 7056 Espen Finjarn   4:06:58
788 7323 Rune Røsnes Fjeldstad   4:07:06
789 5840 Narve Yksnøy CatY, HIL 4:07:09
790 7624 Eirik Horst Team Superselma 4:07:12
791 6396 Bjørn Kjelland Veien Tilbake 4:07:17
792 12222 Henning Jordheim Vang o-lag 4:07:23
793 6809 Peter Nyegaard Hoffmann   4:07:26
794 5724 Rune Hedman   4:07:31
795 6317 Olav Kåre Malmin SINTEF BIL 4:07:33
796 5317 Thomas Simensen Team Dampsaga 4:07:34
797 6694 Frits Atle Andersen   4:07:57
798 6743 Robert Andersen Montebello Bryggeri 4:08:01
799 4749 Lars Petter Lund Spenncon Rail AS 4:08:13
800 6774 Vidar Eltoft   4:08:19
801 3357 Eskil Hoem Røra Cc 4:08:27
802 7896 Klas Larsen   4:08:30
803 10862 Henrik Joergensen BBC Brønderslev 4:08:38
804 6212 Arne Berg Blommenholm 4:08:44
805 5527 Trygve Johan Schiøll BOC / Skanska Aktiv 4:08:46
806 8251 Søren Tang Thomsen   4:08:49
806 6252 Håvard Glende   4:08:49
808 3733 Rune Graneng Nesodden 4:08:51
809 7939 Jun Qiao DNB BIL 4:08:53
810 7195 Andre Henriksen   4:09:23
811 4628 Pierre Bergsten   4:09:26
812 4955 Morten Høiby Glåmdal SK 4:09:33
813 7123 Gjert Lygre   4:09:34
814 12902 Leo Gervacio Leo frisør 4:09:37
815 8740 Terje Maudal Smakfullt 4:09:45
816 8223 Silvio Schloeffel Golden Boys 4:09:50
816 5405 Vidar Bakken   4:09:50
818 3883 Ivar Fjørtoft Nordøy IL 4:09:58
819 7085 Tore Høie Dampsaga I.L 4:10:05
819 7394 Thomas Huseland Moen If Frøy 4:10:05
821 5003 Etienne Reding Stavanger Sykleklubb 4:10:30
822 6110 Tore Aasen Mestergruppen 4:10:31
823 5993 Anders Hørthe   4:10:35
824 13039 Jon Magne Sæbbe Statoil BIL 4:10:42
825 6854 Lars Ola Navelsaker Norgesgruppen 4:10:43
826 8177 Hallgeir Kjønvik   4:10:46
827 6859 Kenneth Olsen   4:10:52
828 5740 Stein Are Johansen Team Gravermark Handel 4:10:57
829 5292 Rune Herman Winther   4:11:12
830 12692 Arngrim Molberg   4:11:32
831 5019 Anders Skaslien   4:11:35
832 4245 Gisle Kristiansen Stiftstaden SK 4:11:39
833 7454 Ola Tranum Fjellfoten sykkelklubb 4:11:43
834 2287 Pål Thomas Kvil Norcem/Leca/Bygg.no 4:11:44
835 12351 Jeroen Mullink   4:11:48
836 6951 Gisle Strøm Team Foss 4:11:52
837 4942 Stig Haver Tubakken Sykkelklubb 4:11:59
838 11393 Tommy Kristiansen Team Superselma 4:12:04
839 8418 Audun Gudbrandstuen Vossestrand sykkel og aovelta 4:12:07
840 5713 Rune Grøsland Ebba Grön 4:12:18
841 6281 Martin Ingvaldsen   4:12:23
842 8511 Borgar Stenseth Team Superselma 4:12:24
843 6322 Espen Moe   4:12:35
844 11898 Renato Coco Oceansaver BIL 4:12:44
845 7089 Sten Ove Isaksen Bærum OCK 4:12:53
846 5561 Johnny Westergård Tubakken Sykkelklubb 4:13:08
847 7608 Tommy Hansen Norcem/Leca/Bygg.no 4:13:20
848 6966 Stian Norderud   4:13:28
849 6388 Halvor Smestad Solør CK 4:13:35
850 6550 Are Kirkemo Ullensaker CK 4:13:44
851 12703 Jesper Peterseb   4:13:47
852 12704 Klaus Veller Petersen Cykel Motion Højfyn 4:13:48
852 7302 Eljar Brunvall TAFJORD BIL 4:13:48
852 5181 Kjetil Hoel Åsane Ck 4:13:48
855 7192 Anders Brinchmann Storebrand Sport 4:13:51
856 8513 Svein Åge Stormoen Forsvaret 4:13:53
857 10330 Espen Rustestuen Team Superselma 4:13:54
858 6275 Marius Huseby Sagene IF Sykkel 4:13:59
859 7615 Terje Henden Ahlsell Norge 4:14:05
860 5406 Jan Petter Barth Sandefjord 4:14:07
861 11161 Kim Nansdal   4:14:08
862 3383 John Kristian Liaker Ullensaker CK 4:14:11
863 7164 Arild Steen Team Superselma 4:14:13
864 6016 Pål Johan Larsen Åfjord il 4:14:17
864 11465 Glenn Flaathen Team Superselma 4:14:17
866 11458 Jon E. Kibsgård Team Superselma 4:14:24
867 7774 Bjørnar Seim   4:14:28
868 7112 Gaute Larsen Asplan Viak BIL 4:14:32
869 6205 Åge Andersen Forsvaret CK Elverum 4:14:35
870 8104 Rune Bjerkelund Norcem/Leca/Bygg.no 4:14:39
870 5529 André Sirevåg Sandnes SK 4:14:39
872 7390 Pavel Mikhailov   4:14:40
873 12170 Jonas Björnström   4:14:43
874 11231 Alf Gunnar Vinningland Covent 4:14:59
875 6711 Per-Eivind Eriksson Ullevål Sykkelklubb USK 4:15:14
876 4711 Stål Anton Hermo Soon CK 4:15:20
877 12266 Terje Nygaard Nesodden IF 4:15:26
878 7716 Kristoffer Sørlie Sykkelgruppa Ottar 4:15:33
879 13008 Petter  Aas   4:15:37
880 7335 Kjetil M Granum Moajordet 4:15:53
881 7226 Arne Solevåg Sula 4:16:04
882 7052 Tom Henry Elvedal-Johansen Nordlysbyen sykkel 4:16:09
883 7403 Kai Nilsen Team BVR 4:16:14
884 7424 Vidar Sandmoe   4:16:18
885 4678 Audun Dragland   4:16:25
886 5951 Espen Arneberg Børset Ektè SK 4:16:27
887 7739 Marius Bjørbu Kloppa Offroad Klubb 4:16:48
888 9008 Odd Arild Maarud Seco Tools AS 4:17:13
889 4654 Kyrre Beenfeldt Follo Sykkelklubb 4:17:22
890 7856 Jostein Grytten Statoil 4:17:26
891 10933 Henrik Siegel Rolls-Royce Propulsion 4:17:31
892 8232 Eirik Snekvik Stiftstaden Sykkelklubb 4:17:39
893 9478 Kjetil Finsådal E18 Byggeland 4:17:53
894 7854 Helge Grinde GE Vingmed Ultrasound 4:18:08
895 11158 Rolf Erik Moen Sport-Cola SK 4:18:34
896 7140 Tor Ketil Grøndal Olsen   4:18:56
897 8735 michael lorentsen   4:18:57
898 6833 Pragi Karel   4:19:07
899 12383 Christian Østlie   4:19:12
900 6649 Ruben Aarø Braathens IT 4:19:18
901 11205 Anders Sundby Braathen   4:19:28
902 10941 Bjørn Gunnar Sletvold   4:19:29