Resultater Birken - Birkebeinerrittet 2016 - Menn 45-49 år



Resultater Birkebeinerrittet - Birken - 86 km, terreng
Rena, Hedmark til Lillehammer, Oppland - 27. august 2016

Arrangementstype: ​Sykkel, sykling, sykkelritt

Resultatliste Klasse Menn 45-49 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 900 Bjørn Ivar Ekberg Stovnerkameratene/Oslo Sportslager 2:54:38
2 846 Bo Andrè Namtvedt Team BoA 2:54:39
3 867 Raymond Skoglund Sarpsborg Sk/ Birk Sport 2:54:46
4 791 Arild Christophersen Gjensidige Sport/Bull ski og kajakk 2:54:48
5 800 Leif Tore Eriksen Kristiansand Cykle Klubb 2:55:02
6 920 Kjell Arild Lierhagen Nes Spkl 2:55:03
7 876 Gøran Syversen Kloppa Offroadklubb 2:55:06
8 897 Espen Aune Stovnerkameratene Sykkel 2:55:18
9 836 Trond Kvale Team Gåping 2:55:32
10 869 Frank Slevikmoen Norefjell CK 2:57:06
11 912 Martin Dahling CK Elverum 2:57:13
11 919 Bjarne Valås CK Krank1 2:57:13
13 895 Jørn Ove Hansen Åskollen Sykkelklubb/Bjørn Myhre Sport 2:57:16
14 910 Bjørn Steinar  Posaasen Team Coca-Cola/Ottestad 2:58:04
15 889 Johan Vikhals CK Victoria 2:58:05
16 888 Ingvald Vigre Nærbø Sykle Klubb 2:58:06
17 805 Jon Arne Fossen Glitre offroad 2:58:08
17 794 Morten Dunham Telenor BIL 2:58:08
19 866 Per Christian Brekke Sjøli Feiring IL 2:58:10
20 848 Bjørn Tore Nordlund Namdal SK 2:58:19
21 857 Birger Rye Fana /Statoil 2:58:21
22 13148 Stein Joks   2:58:22
22 890 Arve Værnes Rennebu IL / Bjørn Myhre Sport 2:58:22
24 872 Brynjulf Spalder Asker Ck 2:58:59
25 883 Jonny Trontveit Vang Skiløperforening sykkel 2:59:04
26 878 Geir Thoresen Røa Sykkel 2:59:06
26 13147 Lars Bredvold Solør CK 2:59:06
28 784 Kjetil Bolme Trollheimen Sk 2:59:10
29 913 Heine Antonio Moen   2:59:12
30 845 Ståle Murud   2:59:14
31 868 Ole Petter Skårås SK Rye 2:59:27
32 828 Dan Jensen   3:00:58
33 904 Anders Blakstvedt   3:01:42
34 779 Robert Birkevaag Vestby Sykelklubb 3:01:59
35 815 Stig Gundersen Asker Ck 3:02:01
36 860 Jan Ekern Lørenskog CK 3:02:03
37 811 Eivind Gundersen Green Machines 3:02:04
37 801 Torfinn Evensen Skullerud sportsklubb 3:02:04
39 829 Raymond Tønsager CKElverum 3:02:07
40 881 Geir Treseng-Lien Norcem/Leca/Bygg.no 3:02:09
41 13144 Lars Pederstad Ck Øst 3:02:12
41 813 Lasse Gundersen Asker Ck 3:02:12
43 835 Roy Kristiansen SK Rye 3:02:16
44 862 Morten Schnell Raufoss & Gjøvik Sk. 3:02:18
45 871 Snorre Manskow Sollid Tromsø CK 3:02:25
46 13149 Jan Morten Indreråk Olsen Ranheim IL/ Trondheim fengsel BIL/ 0800 Stavne 3:03:13
47 1434 Svein Arne Hansen   3:05:08
48 1455 Kaspar Buus Jensen kragerø sykkelklub 3:05:15
49 820 Ronny Holen Vesterålen SK 3:05:18
50 1485 Tore Myhre Swegon AS 3:05:19
51 837 Morten Langbråten Stovnerkameratene 3:05:24
52 803 Ole Thorbjørn Fodstad Eidsvoll Sykkelklubb 3:05:26
52 851 Jarle Nygaard CK Haugaland 3:05:26
54 1427 Tor Åge Grindberg Namdal SK 3:05:30
55 880 Svein-Olav Torø BK-Ski 3:05:31
56 894 Geir Øvergård Trysil SK 3:05:32
57 899 Magnus Kirkerud Lillehammer ck 3:05:33
58 887 Bjarte Vethe Sykkel Ridderne SK/Voss 3:05:34
59 902 Wegar Løkken   3:05:36
59 1442 Lars Atle Holm Driv IL / Green Machines 3:05:36
61 798 Kåre Enerhaugen Holmestrand SK 3:05:39
61 1495 Sven-Arne Orby   3:05:39
63 1534 Roger Sundet   3:05:41
64 1387 Terje Bjørnstadjordet Lillehammer ck 3:05:43
65 1528 Frode Olav Storløkken Spkl Ceres / OEC Consulting AS 3:05:44
65 1491 Jonny Olaussen Nes sp.kl. sykkel 3:05:44
67 1379 Jens Berget Mock 3:05:47
68 1572 Arne Gran CK Victoria 3:05:50
69 1467 Steinar Kristoffersen Team Gåping / Statoil BIL 3:05:53
70 1541 Tor-Arne Tømte Kloppa Offroad Klubb/BI 3:05:57
71 825 Bård Idås   3:06:05
72 1404 Jørn Olav Dæhli Savalen SK 3:06:08
73 778 Christian Birkeland ÅOC 3:06:17
74 814 Rory Gundersen Stovnerkameratene 3:06:53
75 891 Egil Wettermark   3:07:06
76 843 Eigil Grande Lyng CK Krank1 3:07:11
77 827 Gøran Jakobsen Sandnes 3:07:13
78 870 Odd Reistad Solheim   3:07:19
79 831 Malte Jönsson Svegs IK cykel 3:07:22
80 796 Anders Ekern Try 3:07:28
81 844 Ola Melgård SK Rye 3:08:18
82 1580 Robert Vikeså Sandnes Sykleklubb 3:08:21
83 1525 Øyvind Sporsheim Norodd IL 3:08:22
84 1389 Frank Brandstad IL Norodd 3:08:23
85 790 Jan-Erik Christiansen Driv IL Sykkel 3:09:02
86 809 Charles Granquist KSK / DNB / Oppegård IL / Team Sportsmanden 3:09:10
87 812 Erlend Gundersen Råholt CK 3:09:12
88 826 Bent Inglingstad Tollernes IL 3:09:15
89 1530 Paal Strand Skogn IL 3:09:27
90 1474 Ivar Lydvo Affecto 3:09:34
91 1376 Per Vidar Avlesbug Klepp CC 3:09:37
92 1388 Morten Bogerud   3:09:42
92 1430 Rolf Kjetil Gulbrandsen Øystre Slidre il 3:09:42
94 1496 Jørn Pedersen Langesund sykkel og triathlon 3:10:01
95 1471 Jarle Langbråten SpareBank 1 Gruppen 3:10:07
96 1587 Anders Henni Asker Ck 3:10:29
97 1417 Kjetil Flenvold Trysil Sykkelklubb 3:10:42
98 1494 Rune Hamann Olsen RYE SK 3:10:54
99 1605 Ronny Hatletveit Statoil BIL 3:11:01
99 1518 John Børge Skjæveland Bogafjell SK 3:11:01
101 1520 Bjørn Skogstad Eidsvoll SK 3:11:02
102 1635 Arne Elsetrønning Kongsberg IF 3:11:04
103 1415 Børge Filseth Bærum OCK 3:11:10
104 841 Alf Christian Losvar Norcem/Leca/Bygg.no 3:11:11
105 1501 Pål Ranes Trollheimen Sk 3:11:14
106 1390 Jon Brandt Asplan Viak BIL 3:11:15
107 893 Tom Zachariassen Vang SLF/Ajer ungdomsskole 3:11:19
108 1728 Tommy Nerseth Team Kiwi / Hafslund 3:11:22
109 858 Carl Fredrik Rønningen Re Sykkelklubb 3:11:23
110 1739 Kjell Vegard Opheim Team Parkettpartner 3:11:29
111 13145 Dag Eivind Syverstad Råde 3:11:36
112 911 Roar Skalstad Superselma - Ghost 3:11:41
113 917 Tor Egil Strømnes Sarpsborg SK 3:11:44
114 786 Svein Bjarte Brendeland   3:11:49
115 1400 Michele De Paoli   3:11:56
116 1445 Jan Hovde   3:12:15
117 1725 Vegard Myrvang Kjose 3:12:20
118 1598 Thomas Konow Dr. techn. Olav Olsen - BIL 3:12:28
119 1549 Ole Jonny Aamodt Tine brumunddal 3:12:30
120 1515 Harald Sjulstad Sport 1 Hvittingfoss/Svarstad 3:12:34
121 1414 Ørjar Wærum Evensen Sømna Sykkelklubb 3:12:43
122 1384 Ole Christian Bjørnerud Fjellfoten Sk/Osl Bil 3:12:50
123 1508 Martin Sagen Holmestrand Sykkelklubb 3:13:03
124 885 Bjørn Ole Vassbotn Volda 3:13:08
125 901 Helge Kolstad Sagene IF /ABB BIL 3:13:21
126 1619 Lars Erik Berge Mock 3:13:31
127 1809 Bjørn Lindgaard Stiftstaden SK 3:13:41
128 1684 Roger Johansen Fredrikstad Skiklubb 3:13:52
129 1970 Geir Ottesen Steinkjer CK 3:13:54
130 1464 Arild Kolstad Lillehammer ck 3:13:58
131 1835 Lars Erik Lundberg Raufoss & Gjøvik Sykkelklubb 3:14:02
132 1682 Jan Børre Johansen   3:14:09
133 1564 Nicholas Martin Hydro Oslo BIL 3:14:19
134 1454 Pål Jahr Driv IL 3:14:35
135 823 Ingar Høglien SK Rye 3:14:48
136 1418 Kaare Andre Flood Lørenskog CK / ØKOKRIM 3:14:57
137 1431 Erik Hagbø Kolbotn sykkelklubb 3:14:59
138 1778 Odd Egil Trydal Gyldenløve Cigarselskab 3:15:02
139 11630 Tellef Dønnestad Birkenes Il 3:15:19
140 1542 Arne Henning Underdal-Loktu Asker Ck 3:15:22
141 2676 Einar Markhus AXA Sportsclub Jardar 3:15:36
142 1623 Lars Berghagen Ådal il 3:15:40
143 1812 Jan Erik Ovli   3:15:42
144 1730 Kenneth Harlem   3:15:51
145 1612 Karsten A. Anfinsen Arendal CC 3:15:54
146 2314 Morten Winsnes IF Frøy 3:15:56
146 1664 Rune Haugland Husnes Sport 3:15:56
148 1803 Morten Øvermo Rana Sykkelklubb 3:15:59
149 2002 Frederik Solbrekken Veloclub/Raumerytter 3:16:00
150 1477 Haagen Løvseth Lillehammer ck 3:16:05
151 1656 Asbjørn R. Hansen   3:16:06
151 1787 Stein Hallvard Wollheim LAND CK 3:16:06
151 1648 Ketil Gromstad HOC 3:16:06
154 1517 Dag Skjæveland Aalgaard sykkel 3:16:09
155 1671 Eirik Kildal Olav Thon Gruppen / RØA Sykkel 3:16:10
156 1408 Arild Eiken Brattvåg IL 3:16:13
157 1595 Knut Jarle Jaersen Sport 1 Hvittingfoss 3:16:14
158 1537 Tommy Tangeland Moss CK 3:16:18
159 1506 Ronnie Røhne Team Gåping 3:16:19
160 1589 Lars Nypan SK Rye 3:16:21
161 1466 Kjell Arne Kristiansen Harstad Cykleklubb 3:16:22
162 918 Tore Vegard Sørum Nes Sportsklubb Sykkel 3:16:23
162 1429 Norvald Grønning itab/ fosen sykkelklubb 3:16:23
164 1965 Pål Borge Nøklegård Holmestrand SK 3:16:35
165 1393 Frank Brenno Andebarkji TSK 3:16:38
166 873 Geir Strømland Bryne Triatlonklubb / Bryne CK 3:16:42
167 1460 Ove Kalvatn Sandnes Sykkelklubb / TPG 3:16:44
168 1764 Øyvind Sletta Skiforeningen 3:16:48
169 1550 Atle Aanestad Nærbø sk 3:17:06
170 1500 Trond Bjarne Pettersen   3:17:09
171 1419 Henry Martin Forfod Sunnan Ck 3:17:11
172 819 Rune Holden SK Rye 3:17:16
173 1614 Fredrik Asp Sunnan Ck 3:17:21
174 1482 Gaute Moen Trollheimen Sk / J Reiten AS 3:17:27
175 1726 Jan Møllerhaug Rauma SK/Team PartnerPlast 3:17:31
176 1462 Morten Kjoss Sandefjord sk 3:17:32
177 1799 Lasse Bakken Bingsfoss SK 3:17:36
178 1729 Eirik Nikolaisen Vesterålen SK 3:17:57
179 2644 Kennet Vestheim Johansen Nordhordland SK 3:18:15
179 2094 Geir Ankarstrand   3:18:15
181 1413 Jo Etterlid Andebarkji / Veidekke BIL 3:18:27
182 2007 Kai Ingvar Strand Vang 3:18:28
183 2013 Øyvind Sverdsten Grenland Sk / Statoil 3:18:34
184 1481 Eivind Mikalsen Hydro Sunndal BIL 3:18:38
184 1683 Jørn Johansen Svensenga SK / Fred Olsen 3:18:38
186 1663 Henning Haugerud DSV Road 3:18:45
187 1757 Per Gunnar Sjulstad Veidekke 3:18:50
187 1407 Stian Eide   3:18:50
189 1569 Kai Larsen RGSK 3:18:57
189 1702 Joar Larsen Rennesøy Sykle klubb 3:18:57
191 1486 Thomas Møskeland DNV GL/Lommedalen 3:19:05
191 2239 Vegard Skredderhaug Savalen SK 3:19:05
193 1755 Robert Selvaag Team Superselma 3:19:08
194 2065 Jon Bergundhaugen Hydro Oslo BIL 3:19:25
195 2297 Ronnie Aamodt Høland SK 3:19:32
196 2161 Øystein Høisveen Brumunddal SK 3:19:36
197 1898 Jo Gimse Stor-Elvdal sk 3:19:44
198 1548 Morten Øygard Sandviken CK 3:19:46
199 1756 Kjell Magne Sivertsen Bodø Terrengsykkelklubb 3:19:47
200 2561 Pål Longva Frøy 3:19:50
201 13308 Ketil Nøsterberget CK Nittedal 3:19:58
202 1872 Tom Borza Liverpool SC 3:19:59
203 2010 Tedd Asle Stranda Vesterålen SK 3:20:00
204 1613 Børge Angell Sandnes Cycle Club / Shell 3:20:04
205 2030 Per Anchersen UNIT4 BIL 3:20:07
206 2001 Sigmund Sletvold   3:20:16
207 1837 Knut Vaagland   3:20:17
207 1887 Jan Petter Eide Lågen CK 3:20:17
209 1504 Ketil Røberg Molde CK 3:20:22
210 1842 Frode Kristiansen Team Gåping 3:20:23
211 1928 Arve Kristiansen IL Norodd 3:20:26
212 1423 Per Christian Gjørvad Raufoss & Gjøvik SK/TEAM NORGESGRUPPEN 3:20:31
212 1380 Lars Berget PIL- Sør-Trøndelag / CK NOR 3:20:31
214 1983 Jakob Ruud Hadeland CK 3:20:32
215 1554 Dag Olaf Aastebøl Tubakken Sykkelklubb - Horvå / Viju 3:20:37
216 1484 Johnny Mostraum Data Respons/Osterøy IL 3:20:39
217 1479 Svein R Melby Sarpsborg sykleklubb 3:20:52
218 1694 Hans Petter Kiese IF Frøy - Schibsted 3:20:54
219 1624 Tom Bjerregård Madshus 3:20:55
220 1951 Dag Anders Moldestad   3:20:58
221 2141 Hans Tore Halland Grenland Sykkelklubb 3:21:00
222 2266 Jøran Østom KLP Forsikring 3:21:04
222 2379 Jon Arne Grini KLP 3:21:04
224 2006 Henry Stokke Team Drag 3:21:07
225 1813 Nils Harald Schrøen Stiftstaden 3:21:09
226 1785 Rune Andre Wiig Norcem/Leca/Bygg.no 3:21:12
227 1768 Erik Solberg Volkswagen 3:21:17
228 1751 Bjørn Røsten Team Foss / Nitelva CK 3:21:19
229 1738 Jan Erik Olsen Steigen sportsklubb 3:21:20
230 1637 Robert Engseth CK Elverum 3:21:35
231 1401 Per Magne Degnes   3:21:36
232 1687 Svenn Erik Jonhaugen Lågen CK 3:21:41
233 1781 Roger Vangsnes Statoil BIL/BOC 3:21:45
234 1636 Steinar Elton Norgesgruppen 3:21:54
235 847 Henning Nilsen Ullensaker CK 3:22:01
236 2230 Kai Røstadstuen Eina Sk 3:22:04
236 1886 Erlend Edvardsen Bingsfoss sykkelklubb 3:22:04
238 1709 Eystein Lund If Frøy 3:22:06
239 1657 Børge Hemming Hansen Harstad Cykleklubb 3:22:22
240 2631 Fridtjof Heyerdahl Lyn Ski 3:22:26
241 1877 Bård Brækken Knowit / TPWB C&C 3:22:28
242 1885 Ian Ditlefsen Raufoss & Gjøvik SK/Kafteins Corner 3:22:31
243 2495 Jan Tjøntveit Arendal CC 3:22:32
243 1703 Kai Lekman   3:22:32
245 2388 Arne Hatlen Rustad IL 3:22:34
246 2467 Walter Seigerud   3:22:36
247 1873 Morten Brende Veidekke BIL 3:22:43
248 2788 Erik Stai Erlien Polaris Media ASA 3:22:44
249 1405 Torbjørn Eid CK Victoria 3:22:45
250 2326 Øyvind Solli Fet skiklubb 3:22:46
251 1551 Dagfinn Aas Fet Skiklubb sykkel 3:22:47
252 1410 Gunnar Engkrog Sula sk 3:22:54
253 1625 Anders Bjørnsgaard Skisporet.no / Jacilla As 3:22:57
254 2780 Alexander U. H. Løvenskiold   3:23:06
255 2681 Henrik Motrøen   3:23:09
256 2470 Reidar Sivertsen Stiftstaden SK 3:23:13
257 2665 Jan Ove Larsen Hamar ambulanse BIL 3:23:14
258 1977 Knut Rabbe   3:23:15
259 1793 Kjetil Myhre Team Gåping 3:23:17
260 2040 Arne Clausen Nitelva CK 3:23:20
261 2005 Per Magne Stenseng Evry BIL 3:23:25
262 1870 Geir Henry Bodahl Konnerud Sykkel 3:23:26
263 2419 Snorre Kolseth Brumunddal SK 3:23:27
264 2108 Tarjei Blåsås Ceres 3:23:39
265 1979 Kim Rasmussen Steigen Sportsklub 3:23:41
266 2196 Stener Løkke Tønsberg sykkelklubb, Eik sykkel og syre 3:23:49
267 2749 Odd Martin Øvrebø Måløy IL Sykkel 3:23:57
268 2053 Olav Slupphaug ABB BIL 3:23:59
269 2455 Ørnulf Riisnæs Vestby sykkelklubb 3:24:11
269 2457 Bengt Romenstad Furnes Skiløperforening 3:24:11
271 2735 Frode Thomassen Rana Sykkeklubb 3:24:26
272 2043 Karl Andrè Hovde Zisson 3:24:32
273 2163 Vemund Haagensen   3:24:34
274 1509 Jan Erik Sakshaug SteinkjerCK 3:24:39
275 2189 Jørn Leivestad Holmestrand SK 3:24:43
276 1732 Geir Nordnes IL Jotun 3:24:50
277 1747 Dag Tore Roe Vossevangen CK 3:24:52
278 2356 Rene Bruun   3:24:54
279 1926 Terje Kjørstad Driv IL 3:24:56
280 2110 Kjetil Brækken Gjensidige Sport 3:24:57
281 1839 Vegar Barkenes   3:24:59
282 2709 Eivind Skarpodde Hafslund BIL 3:25:03
283 1954 Tommy Mørk Norefjell Cykkelklubb 3:25:13
284 2406 Osmund Jensen Norcem/Leca/Bygg.no 3:25:16
285 2169 Christian Jomaas Fossum IF 3:25:20
286 2248 Jan Arve Svendgård Norcem/Leca/Bygg.no 3:25:34
287 2132 Christian Frisell Drøbak sykkelklubb 3:25:36
288 2433 Ola Idar Løkken Gausdal skilag 3:25:38
289 2804 John-Kenneth Bøe   3:25:40
290 2703 Ståle Røhmen Re sk 3:25:43
291 1685 Roger Johansen Namdal SK 3:25:46
292 1999 Jon Skottner Ullensaker Cykleklubb 3:25:48
293 1570 Henrik Syvertsen   3:25:49
293 2004 Ole Theodor Sponberg Tønsberg CK 3:25:49
295 2759 Eirik Klouman Berg   3:26:00
296 1608 Bjørn Tore Foss Sagene IF Sykkel/EY BIL 3:26:07
296 2317 Hans Olav Hamran Koll 3:26:07
296 2306 Lars Wilskog   3:26:07
296 1617 Lars Baukhol FYK 3:26:07
300 2162 Sven Ove Hølland SK Rye sykkel / RAV BIL 3:26:08
301 2126 Jens-Christian Eriksson Ågotnes Triathlonklubb 3:26:09
302 13300 Martin Sigurd Kleven   3:26:10
303 1451 Bjørn Ole Inglingstad Team Aktiv Bygg / Skullerud sykkelklubb 3:26:11
303 1584 Arild Skjold Stovnerkameratene/FFI 3:26:11
305 2154 Jo-André Herje Rauma sk 3:26:12
306 2149 Edvard Haugland Tigerberget FK 3:26:13
307 2207 Hallvard Murberg Kongsberg IF - Sykkel 3:26:15
308 2542 Ronny Ulvåknippa   3:26:16
309 1867 Jon-Vegard Bjerknes Asker Ck 3:26:19
310 2166 Leif Johnny Johannessen Sand IL Terrengsykkel 3:26:20
311 2241 Tormod Snekkermoen Glåmdal SK 3:26:26
312 2109 Geir Morten Brandhaug Roterud IL 3:26:29
313 1944 Per Ove Marthinsen   3:26:30
314 1715 Fred Lyhus Team Peri 3:26:31
315 1974 Ole Johan Venger Pedersen Eidvold Værk Skiklubb 3:26:35
316 2027 Bjørn Benny Wikdahl Stiftstaden Sykkelklubb 3:26:36
317 1810 Rene Nerdrum Team Foss/Dynea 3:26:38
318 2594 Rune Brønstad Ck Toten- Tråkk 3:26:55
319 2285 Svein Tore Jensen Tinden J Cycleklubb 3:27:01
320 2361 Gunnar Bøe Trollheimen Sk 3:27:05
321 2472 Geir Skogen Kongsberg IF Sykkel 3:27:09
322 1960 Erik Noppi Glåmdal SK 3:27:11
323 2111 Odd Petter Børde ØTI / R3 Entreprenør 3:27:16
324 2398 John Oddvar Hopshaug   3:27:20
325 2545 Tore Halvorsen Sparebanken Hedmark 3:27:24
326 1847 Njål Eirik Haug Driv IL Sykkel 3:27:27
327 2841 Ståle Cock Boc 3:27:29
328 1913 Stig Hernholm Skagerrak Sportsklubb 3:27:36
329 2095 Ketil Arntzen Ck Øst 3:27:38
330 2502 Gjermund Våge DNV GL/FFSF 3:27:41
331 2228 Lars Andre Røkke Skullerud Sk 3:27:43
332 2331 Vegard Akersveen Bouvet BIL 3:27:45
333 2316 Bård Konrad Frydenlund AF BIL 3:27:46
334 2526 Sveinung Pannberg If Frøy 3:27:51
335 2863 Tommy Fredriksen Rolls-Royce Marine 3:27:54
336 2301 John Hammer Trysil SK 3:27:56
336 1459 Kristian Jørum Asker Ck 3:27:56
338 1771 Helge Silset Nesset CK 3:28:00
339 1895 Jon Erland Fløgstad Moss politiidrettslag - Moss CK 3:28:11
339 2600 Harald Drøpping Fjellfoten SK / Norcem/Leca/Bygg.no 3:28:11
341 2324 Øyvind Elnæs Ck Toten Tråkk 3:28:12
342 2320 Are Strøm NCC Bil 3:28:13
343 2525 Tov Maardalen Eidanger IL 3:28:15
344 1896 Thomas Forsberg ABB BIL 3:28:19
345 1784 Frode Espen Wannebo Ceres 3:28:21
346 1908 Lars Otto Haugen Tieto 3:28:25
346 12843 Harald Harsson Celtic SCN 3:28:25
348 2532 Sverre Bunæs Brd. Dahl / Team Partnerplast 3:28:27
349 13104 Roar Aasen Eidanger IL 3:28:33
350 1571 Pål Bakken Glåmdalen sk 3:28:34
351 1844 Håvard Midtsundstad Solør CK 3:28:37
352 2997 Morten Stene FFSF / ABPIL 3:28:39
353 2647 Morten Johansen CK Øst / Team Tassabu 3:28:46
354 1668 Stig Hellesnes Skullerud Sk 3:28:48
354 2797 Frode Rui Sport 1 Ulefoss 3:28:48
356 2588 Per Arne Botnan Full Rulle 3:28:51
357 2225 Gisle Ring pyramidegutta/Roterud 3:28:54
358 4147 Svein Erik Bakken Skotterud aktiv 3:29:03
359 2616 Ketil Gils IL Norodd 3:29:04
359 5041 Einar Tyssen Fred.Olsen Sportsklubb 3:29:04
361 3142 Roger Anton Langaard Team Superselma 3:29:06
362 2891 Stig Lodve Janbu Fræna Sykkelklubb 3:29:13
363 2757 Claes Jørgen Bøhn Halden CK/ Fresenius Kabi BIL 3:29:18
364 799 Hans-Jørgen Engen Team Foss Sport 3:29:28
365 2233 Arve Sandve KCK/Team Foss 3:29:32
366 1973 Jørn-Arve Pedersen Eidsvoll sykkelklubb/Redningsselskapet 3:29:40
367 2723 Geir-Uno Stålnacke Aker Solutions 3:29:41
367 1642 Terje Gomo Norcem/Leca/Bygg.no 3:29:41
369 2089 Frode Wille Nilsen IL ROS SYKKEL 3:29:42
370 2696 Svend Reiten Team Superselma/Molde CK 3:29:43
371 4156 Dag Alan Henriksen FIRE Trondheim 3:29:46
372 2313 Ole Christian Tollersrud Team Gåping 3:29:54
373 2429 Rolf Henning Ljosdal Safebase AS 3:29:58
374 2784 Roy Tangen Norcem/Leca/Bygg.no/Nes Sp.Kl Sykkel 3:30:06
375 2222 Vidar Paulsen Ck Øst 3:30:09
376 2101 Fredrik Bjerkelund   3:30:13
377 2761 Olav Emilsen Forsvaret 3:30:26
378 3011 Jon Einar Waaler   3:30:29
379 2593 Hendrik Brinks DNV GL 3:30:30
379 2720 Dag Storløkken Lørenskog CK 3:30:30
381 3008 Trond Sandaa Hof Sykkelklubb 3:30:38
382 2711 Cato Skaugrud SK Rye 3:30:43
382 2640 Rolf Hustvedt SK Rye 3:30:43
384 2679 Torgeir Moen Støren Ck 3:30:44
385 2374 Jo Frøyen TPG 3:30:53
386 1653 Anders Hagen CK Elverum - Forsvaret 3:30:54
387 2204 Arne Nesset IL Koll/STABIL 3:31:05
388 2578 Bjørnar Bakken   3:31:14
389 2512 Svein Are Aasrum Runar expressen 3:31:15
390 2426 Arve Leirvik Glitre offroad 3:31:24
391 2468 Raymond Siiri IL Ilar / Asplan Viak 3:31:25
392 2139 Kjell Gunnarshaug CK Haugaland - Statoil Kårstø BIL 3:31:27
392 2557 Per Espen Strømberg Strømbergs Plast 3:31:27
394 1984 Kurt Rønning Lerøy 3:31:31
395 2402 Jan-Egil Husby HUSBY BRUK 3:31:34
395 2213 Kai Oliver Næss Kløfta IL Sykkel 3:31:34
397 2151 Bjørn Hauklien Smaalenene SK 3:31:37
398 2355 Ole Brokhaug BB Cycling 3:31:39
399 2603 Kjetil Eik Gruvelia SK 3:31:45
400 3131 Olaf Andre Klavenæs RunarExpressen 3:32:00
401 2810 Arild Unnestad   3:32:17
402 2551 Fredrik Lundh Schneider Electric 3:32:24
402 2358 Anders Brøste Hydro b.i.l. Sunndal 3:32:24
404 3362 Geir Høsøien Kambogutta 3:32:26
405 2015 Erik Sønsterud Volkswagen 3:32:35
406 2866 Pål Gjermstad SpareBank 1 Banksamarbeidet DA 3:32:36
407 2693 Henrik Poulsen HOC 3:32:38
408 2340 Bjørn Tore Aune If Frøy 3:32:39
409 3273 Kjetil Grongstad IL Skrim Ski 3:32:43
410 2201 Nils Petter Michaelsen Bodø Terrengsykkelklubb 3:32:46
411 2072 Stig Erik Valen Mjølkerampa SK 3:32:50
412 1840 Roger Bergland Rakkestad Sykkelklubb 3:32:52
412 2820 Anders Bakke Friday Networks / Asker CK 3:32:52
414 2931 Nils Jakob Nordenstrøm Team Gåping 3:32:56
415 3020 Trond Georg Mala Glitre offroad klubb 3:33:00
415 1620 Odd Magne Berge Holmestrand Sykkelklubb 3:33:00
415 2697 Tor Richardsen Bærum OCK 3:33:00
415 4097 Odd-Arild Ødegaard   3:33:00
419 3010 Stephan Wold Eide Team Gåping / Telenor 3:33:01
420 2031 Magne Janitz Moss Multichallengers 3:33:02
420 2974 Arne Steinar Tuskin   3:33:02
422 2510 Lars Aas Hurum CK/Nopek Elektro AS 3:33:08
423 3154 Arne Magnussen Nittedal IL 3:33:12
424 3470 Kjetil Høsøien   3:33:16
425 2817 Vegar Arndal KIF sykkel 3:33:17
426 1469 Atle Kvien Sagene IF Sykkel 3:33:21
427 4284 Rune Refsland Dalane SK 3:33:29
428 2852 Rune Ellingseter Molde CK 3:33:37
428 3018 Rolf Ole Jensen Lommedalens IL 3:33:37
430 3168 Oddbjørn Nordang ØSK 3:33:39
431 3234 Arne Martin Fagernes Lunderseter 3:33:41
432 3370 Morten Jørgensen Smaalenene SK 3:33:44
433 13298 Roy A. Nielsen   3:33:45
433 4275 Geir Arne Mælan Savalen SK 3:33:45
435 1372 Tor Arne Andreassen Ceres/Aftenposten 3:33:48
436 2394 Dag Bull Henriksen   3:33:57
437 2904 Dag Victor Kyvik Laerdal Medical 3:34:07
438 2456 Trond Risvik GLITRE OFF-ROAD 3:34:08
439 3271 Rune Winum Hakadal IL 3:34:10
439 3203 Hans Erik Standal Asker Ck 3:34:10
441 3068 Jan Ole Brenna   3:34:13
442 1699 Hågen Kåshagen Næroset IL 3:34:14
443 4806 Vidar Theil SpareBank 1 3:34:18
444 2842 Pål Anders Dahl NTE BIL 3:34:21
444 4053 Aslak Runde Advokatfirmaet Thallaug 3:34:21
446 1679 Inge Jenssen CK Jarlsberg / Hammerfest SK 3:34:22
447 3259 Hallgeir Pettersen Stiftstaden Sykkelklubb 3:34:34
448 2969 Henrik Sunde   3:34:38
449 2927 Jon Magne Nielsen Miljødirektoratet BIL 3:34:43
450 2445 Frode Nilssen Nittedal Banquet Racers 3:34:52
451 2928 Niels Høy Nielsen   3:35:01
452 3453 Martin Weijers Rtv Vierakker-Wichmond 3:35:08
453 2750 Stig Aabel   3:35:11
454 4122 Hallgeir Mælandsmo   3:35:14
455 2807 Tron Landsnes Gjensidige Sport/ Lyn ski 3:35:16
456 4743 Dag-Erik Larsen Lillehammer Skiklub 3:35:17
456 3765 Olav Kristiansen Statoil BIL 3:35:17
458 3513 Richard Spjudvik Follo SK 3:35:34
459 4150 Espen Selbæk Scuderia / BearingPoint 3:35:36
460 3367 Dag Otter Johansen   3:35:37
461 2415 Steinar Kindingstad Computas/TEAM NORGESGRUPPEN 3:35:40
462 4163 Bård Andreassen CK Nittedal 3:35:43
463 3495 Geir Wilhelmsen Team Gåping 3:35:48
464 3274 Thor-Arne Iversen Lørenskog cykleklubb 3:35:50
465 4026 Magnus Nilholm Krokskogen CK/Team XO 3:35:56
466 3270 Anders Røste IL Runar 3:35:59
467 3099 Geir Hansen Hemne Sykkelklubb 3:36:03
468 3927 Roy Bakløkken Privat 3:36:04
469 3065 Marius Bostad Team Gåping 3:36:11
470 3991 Helge Johannessen Volkswagen 210 3:36:15
471 13316 Bjarne Fagerbakke Vann- og avløpsetaten, Oslo kommune 3:36:21
472 4385 Saleh Hessen Ottestad sk 3:36:22
473 1878 Roar Brænden Lillomarka skiklubb 3:36:23
474 2390 Oddvar Haugen HIL Triathlon / NORDBOLIG 3:36:26
474 2769 Morten Skillebekk Lørenskog CK 3:36:26
476 2543 Pål Hellevik Giskes Sykkelvenner 3:36:33
477 4676 Kjetil Digre Rustad IL/Udir BIL 3:36:36
478 1470 Kjetil Kaale Re sk 3:36:44
479 3368 Gjermund Johansen Fjellfoten sykkelklubb 3:36:48
480 3224 Tony Vanberg Aktiv mot kreft 3:36:58
481 3106 Steinar Haugen Aktiv mot kreft 3:36:59
482 10983 Pål Branæs   3:37:10
483 2092 Rune F. Andersen Brumunddal Sykleklubb 3:37:12
484 5273 Vegard Strand Rana SK / Celsa BIL 3:37:17
485 1862 Leif Roger Bergheim Trollheimen Sykkelklubb 3:37:18
485 3332 Tommy Fredriksen   3:37:18
487 2122 Asbjørn Ekroll Ålesund 3:37:19
488 3197 Øyvind Skjervik Bogafjell Sykleklubb 3:37:21
489 4126 Jo Esten Trøan Team Trek Mesterhus 2/Hodalen IL 3:37:22
490 4267 Frank Mathillas Ishavsbyen Sykkel/NCC 3:37:29
491 2501 Erlend Værdal Drøbak sykkelklubb 3:37:32
492 4608 Arne Trondsen   3:37:46
493 1383 Morten Bjørge SK Rye 3:37:47
494 1918 Torstein Homb Cowi/Gausdal skilag 3:37:48
495 4008 Arne Lindstad Vang Skiløperforening 3:37:49
496 2925 Christen Ness   3:38:00
497 3206 Olav Stensen CKH og Statoil Bil 3:38:04
498 2881 Torgeir Herstad   3:38:07
499 3126 Hans Georg Kalager Re Sykkelklubb 3:38:09
500 4481 Geir Martin Johnsen Volkswagen 017 3:38:14
501 3250 Øystein Soug   3:38:15
502 3522 Odd-Harald Danielsen   3:38:16
503 4515 Jarle Moen Grimstad SK 3:38:17
503 2577 Frode Arnesen Askøy STK 3:38:17
505 12598 Artis Bulins   3:38:23
506 2299 Terje Bergset Ålesund og Omegn CK 3:38:31
506 3057 Stian Bakke Nordialog 3:38:31
508 5753 Pål Kristiansen   3:38:32
509 4403 Tor Amundsen Nes SK 3:38:36
510 3433 Erling Strømsholm IL Norodd 3:38:37
510 4522 Kjell Ingvar Norevik SK Rye / Team Aker 3:38:37
512 3328 Odd-Arve Flotve Stord SK 3:38:39
513 4091 Frode Tofastrud Fjellfoten SK 3:38:48
514 2856 Magne Enger Team tråbukken 3:38:50
515 4441 Øyvind Evensen Åsbygda IL 3:38:51
516 4443 Steinar Fossen Stiftstaden Sykkelklubb 3:38:53
517 2168 Tore Langrusten Johansen Ottadalen SK 3:38:56
518 3884 Ståle Høstmark Fræna Sykkelklubb 3:38:57
519 4131 Kjell Esben Haug Tunco sport 3:39:05
520 1574 Torbjørn Stokke IF Frøy 3:39:17
521 2740 Arild Vistnes Statoil BIL 3:39:18
522 2062 Leif Inge Skare Ørsta SK / Mørenett 3:39:25
523 2164 Svein Haavik NTE BIL 3:39:26
524 3428 Freddy Stavdal   3:39:31
524 2471 Knut Skaramyren Gruvelia SK 3:39:31
526 2612 Arild Fladmark   3:39:36
527 3724 Espen Engh Vestby sykkelklubb 3:39:39
528 3975 Jone Harestad Tasta og Omegn Sykkelklubb 3:39:42
529 3691 Espen Bergeli ABB BIL 3:39:44
530 2134 Jarle Gjerde Caverion 3:39:47
531 5878 Roar Mathisen TVK 3:39:52
532 2818 Stein Arnegard Bjørn Myhre Sport 3:40:01
533 3302 Espen Bergsland Widerøe 3:40:06
534 2474 Joar Sneen Gauldal SK 3:40:19
535 3494 Trond Svindal Fenstad SK 3:40:20
536 4543 Rune Kibsgaard Sjøhelle Hasle-Løren Sykkel 3:40:22
536 3296 Bjørn Tore Aspelund Tasta & omegn sykkel klubb 3:40:22
538 5575 Thomas Aasland   3:40:25
539 4103 Tor Bergene UNIT4 BIL 3:40:26
540 4797 Hans Sætren   3:40:27
541 3888 Pål Andre Vedde Team Coca-Cola / Sula SK 3:40:28
542 3899 Lars Roger Kokkim   3:40:31
543 4936 Lars Helge Hatlevik Gjøvik/Fosnavåg 3:40:35
544 2199 Nichlas Marheim Nordhordland SK 3:40:42
545 3245 Karl Henrik Karlsen Narvik CK 3:40:43
545 2869 Rikard Hageskal Hemne SK 3:40:43
547 3929 Kåre Olav Berg Rolls-Royce 3:40:45
548 3299 Jon Olaf Bergersen Erichsen & Horgen 3:40:47
549 3807 Kurt Sandnes   3:40:52
550 3145 Sten Richard Larsen   3:40:54
551 2625 Karstein Hammer Namdal SK 3:40:59
552 3130 Jens Petter Kjelsnes FloraCK 3:41:01
553 3026 Roar Hassel Ranheim IL 3:41:05
554 3511 Geir Nikolaisen Mosjøen og Omeng sykkelklubb 3:41:07
555 3394 Asgeir Murvold Stor-Elvdal sk 3:41:08
555 4352 Martin Skramstad Nordbygda/Løten Ski 3:41:08
557 5097 Arve Bakken Heddal IL 3:41:15
558 3799 Per Arne Pedersen Messetjeneste BIL 3:41:20
559 3179 Jon Ole Overrein Bærum OCK / DNVGL BIL 3:41:23
560 2834 Anders Botilsrud Konnerud IL /Trykk Service 3:41:29
561 2806 Bjarte Holm MjøsSki 3:41:31
562 3786 Roar Nerli CK Valdresekspressen 3:41:39
563 3193 Eddie Sjølie FINN.no 3:41:46
563 5278 Hans Erik Gravdahl Sørensen SKD BIL 3:41:46
565 4412 Kjetil Bekkelund Bull ski & Kajakk/BOC 3:41:47
566 4513 Hjalmar Krogseth Moe Fred. Olsen & Co's Sportsklubb 3:42:03
566 2422 Jan Erik Gaardsrud CK Jarlsberg 3:42:03
568 3821 Tore Solem   3:42:06
568 5957 Arve Danielsen Volkswagen 210 3:42:06
570 2854 Ronny Engebretsen Bingsfoss SK 3:42:13
571 4137 Ståle Augerud Hvittingfoss 3:42:16
571 3850 Vidar Vestgård Trysil SK 3:42:16
573 6492 Tommy Clausen   3:42:17
574 3995 Sverre Kåre Jørgensen Team Norgesgruppen/Sula sk 3:42:35
575 2986 Arnstein Ødegård Furnes SF / Norsk tipping BIL 3:42:36
576 4425 Béla Jr Bors Vestre Aker SK 3:42:37
577 4060 Freddy Seterdal Baker Hughes 3:42:42
578 2959 Ole Kristian Sporsheim Ranheim IL Sykkel 3:42:46
579 2755 Clive Hough UNIT4 BIL 3:42:47
580 2449 Jørn Nøland Halden CK/ Nexans BIL 3:43:01
581 6378 Christian Voie-Andersen Team Birkebeiner Himmeleiner 3:43:03
582 3972 Inge Jakob Hansen Mandal cykelklubb 3:43:05
583 3481 Arne Eik Romerike Elektro AS / Gruvelia SK 3:43:13
584 3157 Morten Martinsen Kolbotn Sykkel Klubb 3:43:17
585 3175 Vidar Ophus EDKM 3:43:22
586 4421 Kjetil Bjørge BYGGMA ASA 3:43:23
587 6131 Geir Frode Trones Tasta & omegn sykkel klubb 3:43:27
588 4402 Dag Abrahamsen   3:43:28
589 5507 Knut Olaussen Statoil 3:43:29
589 4721 David Hunter Spkl Rye 3:43:29
591 4094 Tommy Tønnesen 006 Team NorgesGruppen 3:43:33
591 3379 Lars Kopperud Eidsvoll SK 3:43:33
593 4222 Tore Herjuaune Ranheim IL 3:43:34
594 2587 Edvin Borgheim Abbvie Aktiv 3:43:35
594 3777 Ørjan Lydersen Rambøll 3:43:35
596 4316 Even Sylta Nordhordland SK 3:43:41
597 3054 André Angelillo IL Driv 3:43:43
598 4518 Sturla Nergård Økovent 3:43:46
598 4188 Lennart Dønnum Sand Terrengsykkel 3:43:46
600 13457 Jørn Thorsen Geomatikk 3:43:50
601 3698 Anders Blakstad   3:43:54
602 3141 Terje Langklopp Svelvik SK 3:43:57
603 5331 Andreas Lundiin   3:44:01
604 3874 Øyvind Jevanord Team Coop 3:44:08
605 5468 Øystein Hurlen   3:44:09
606 3685 Kjetil Anmarkrud Volkswagen 610 3:44:10
606 3801 Bjørnar Reitan Ranheim IL 3:44:10
608 2546 Morten Mathiassen Grenserittet 3:44:20
609 3122 Kai Normann Johansen Konica Minolta/MjøsSki 3:44:24
610 4195 Kjetil Ekkeren Glåmdal SK 3:44:26
611 2888 Stig Isegran   3:44:27
612 3996 Lars Johan Kalager re sykelklubb 3:44:31
613 2347 Eirik Berg 3t 3:44:34
613 6707 Jan Lenndin   3:44:34
615 5089 Thomas Bjerkeli Lørenskog CK 3:44:35
616 4139 Tony Schwartz Nitelva CK/Team Foss 3:44:38
617 3900 Alf-Jøran Myhr Unilabs 3:44:42
618 4287 Jørn Rokke If Frøy 3:44:48
619 2844 Christian August Deisz Telenor BIL 3:44:58
620 5873 Thor Venstad Ikomm AS 3:45:03
621 4475 Erik Jensen Driv IL Sykkel 3:45:13
622 6367 Frode Sønstabø Husnes Sport 3:45:16
623 1880 Bjørn Arild Børstad Norcem/Leca/Bygg.no 3:45:17
623 3258 Svein Georg Sangolt Bryne CK 3:45:17
625 3524 Tormod Løken Vallset Il 3:45:20
626 6337 Vegard Rolfsøn Storm elektro 3:45:21
627 3734 Erik Haga Driv IL Sykkel 3:45:26
628 3865 Geir Ove Hjemsæter   3:45:27
629 3895 Endre Berntzen Widerøe 3:45:28
630 4785 Kurt Skage Feiring IL 3:45:33
631 3113 Ørjan Hollekim Vang skiløperforening 3:45:36
632 4585 Eivind Eide Breimsbygda IL Sykkel 3:45:37
633 4426 Bjørn Brandsborg   3:45:38
634 2050 Chris Gjessing IL ROS/ Team Gåping 3:45:43
635 3749 Finn Erik Jacobsen Aktiv mot kreft / Stabord Bau Riders 3:46:00
636 5236 Ståle Olsen Stiftstaden Sykkelklubb 3:46:12
637 4438 Ole Bengt Eliassen Statnett BIL 3:46:14
638 11125 Torbjørn Ivestal Covent 3:46:19
639 5048 Nicklas Weldingh   3:46:25
640 3298 Steinar Benum Mock 3:46:26
641 4046 Marius Pettersen SK Rye 3:46:28
642 3507 Stein Wasa JH-Sykkel 3:46:30
643 3486 Richard Jaros Team Foss 3:46:32
644 7566 Arnt Inge Berget   3:46:40
645 4720 Audun Hovland Ranheim Sykkel 3:46:47
646 3882 Lars Petter Syversrud Fjellfoten sykkelklubb 3:46:49
647 4656 Håvard Berge Joker 3:46:54
648 4363 Snorre Gunnarschjå Skagerrak Sportsklubb 3:46:57
648 5073 Magne Lund Hamar Media 3:46:57
650 5593 Bjørn Robert Groven Solstad Racing 3:47:02
650 3384 Svein Erik Lilleland   3:47:02
652 5519 Jahn Viggo Rønningen Rederiforbundet B.I.L. 3:47:04
653 4817 Wegard Østby NRK bil 3:47:14
654 3491 Ronny Pedersen Norsk Tipping BIL 3:47:19
655 3866 Vemund Paulsen Suverensport 3:47:25
656 1566 Erik Lundgård Vang skiløperforening 3:47:32
657 4822 Ben Brynlund Båsmo&Ytteren 3:47:34
658 4751 Roger Løberg Tine brumunddal 3:47:35
659 2535 Roy Victor Brunstrøm BILIA 3:47:37
660 3109 Baard Henningsen   3:47:42
661 6262 Per Krister Halck Milslukern Sport 3:47:44
662 2177 Åsmund Kleivenes Molde Cycleklubb 3:47:47
663 4353 Roger Sunde Sula sk 3:47:50
664 2311 Morten Kløvstad Bjørn Myhre Sport 3:47:53
665 3205 Eldar Brian Stene Team Norgesgruppen/Sula sk 3:47:54
666 5062 Roy Endre Våge   3:47:56
667 4890 Yngve S. Austegard Konkurransetilsynet / Blodsmak SK 3:48:07
668 4335 Kai Larnholm   3:48:14
669 4036 Sven Nøklestad Infotjenester 3:48:20
670 3399 Oddvar Nygård Volkswagen 3:48:21
671 4549 Ove Sparengen Team Sjusjøparken 3:48:23
671 4029 Oddbjørn Nilssen Bingsfoss SK 3:48:23
671 3987 Kåre Haakerud Austrått SK 3:48:23
674 5299 Sigmund Aalandslid   3:48:26
675 4505 Stule Lund Stiftstaden SK 3:48:31
675 4647 Knut Inge Astad Molde CK 3:48:31
677 5247 Ulf Prestegård Best før fest 3:48:35
678 4371 Lars Tore Ramsberg Team Maxim 3:48:38
679 6147 Gullik Opheim Nitelva CK 3:48:42
680 4624 Kristen Asbjørn Madshus Solør CK 3:48:43
681 4648 Hans Arne Frøisli Sport 1 Gruppen 3:48:44
682 2615 Johnny Gerhardsen   3:48:47
683 2069 Anders Juell   3:48:48
684 3966 Rolf Gjertviksten Team Gåping 3:48:49
684 3921 Espen Abrahamsen Eramet Norway 3:48:49
686 4882 Dag Martin Amundsen bilfinger kr.sand 3:48:55
687 2540 Kjell Arne Lilleland Norcem/Leca/Bygg.no 3:48:58
687 3798 Morten Paulsen Ilseng il 3:48:58
689 4926 Andreas Fleischer KISS BASTARDS OF NORWAY 3:49:16
690 3373 Ole-Magne Kleven Varanger sportsklubb 3:49:21
691 3038 Espen Olsen Sande Sportsklubb/Toyota 3:49:23
692 4291 Gard Rønning Infotjenester/Soon CK 3:49:31
693 5869 Christian Lamer Jensen Aker Solutions BIL 3:49:36
694 3738 Knut Haslund IF Trauma 3:49:41
695 3503 Tom Selliseth Fet skiklubb 3:49:42
696 3997 Peter Knutzen Bærumsvømmerne 3:49:45
697 2751 Svein Tore Aakerlund Hadeland CK/Team Sport1 Hadeland/ 3:49:48
697 5726 Per Johan Heierstad Re Sykkelklubb Veidekke BIL 3:49:48
699 4030 Trond Arne Nordstrand   3:49:51
700 4148 Kjell H Larsen Stiftstaden Sykkelklubb 3:49:52
701 4782 Svein Vidar Sandvold Fjellfoten SK 3:49:58
702 5102 Egil Engen Brødrene Dahl 3:50:02
703 3102 Karl Olav Haram Statoil BIL 3:50:04
704 6202 Lars Petter Akselsen Blodsmak SK /Medilink Software Kongsberg 3:50:06
705 5025 Einar Arne Skårild   3:50:09
706 4536 Ove Rognstad HABIL 3:50:13
707 4891 Vidar Bakke   3:50:20
707 7055 Aasmund Femsteinevik   3:50:20
709 4471 Geir Holmsen Stovnerkameratene 3:50:23
710 2900 Lars Kolbjørnsen Hydro BIL 3:50:29
711 4037 Kenneth Oksnes   3:50:37
712 5867 Morten Midtkandal Vest CK/ Statoil BIL 3:50:40
713 4474 Frode Jarle Jacobsen   3:50:41
713 3220 Ola Thjømøe Boc 3:50:41
715 4338 Vidar Opland   3:50:44
716 4687 Knut Farner   3:50:45
716 4368 Atle Johansen   3:50:45
718 4835 Christian Haugland Kløfta IL Sykkel 3:50:46
719 6026 Roger Løfshus EVRY AS 3:50:59
720 5239 Jan Tore Onerød Norges Bank 3:51:07
721 3414 Geir Johnny Rønningen Sande SpKl - Sykkel 3:51:08
722 2275 Jan Otto Nordeng LAND CK 3:51:18
723 12348 Thor Ivar Tryggestad   3:51:22
724 3308 Ole Henrik Bjørnstad Næroset IL 3:51:23
725 5028 Per Olaf Steinsland   3:51:26
726 3977 Rune Haugland Norcem/Leca/Bygg.no 3:51:34
727 2137 Jan Gulbrandsen Åskollen Sykkelklubb 3:51:41
728 5332 Morten Rønning gk-rør- stiftstaden 3:51:46
729 5289 Einar Arne Vegsund Team Norgesgruppen / Sula SK 3:51:47
730 3416 Tor Erik Saltnes ViaNova BIL/Asker skiklubb 3:51:49
731 3736 Gunnar Hansen Team Hansen 3:51:51
732 3759 Lars Kindem FÅK IL 3:51:56
733 5503 Trond Nygård Vesterålen sykkelklubb 3:52:03
733 3891 Per Lasse Øverås B&OI Slalåm 3:52:03
735 4355 Palmar Bjørnøy   3:52:10
736 4562 Arild Negård Tynset IF 3:52:11
737 4595 Geir Olav Haugen IL Norodd 3:52:12
738 3376 Lars Knudsen Birkebeiner Himmeleiner 3:52:18
739 4152 Axel Thoren Veidekke 3:52:21
740 1603 Jarle Kvamme   3:52:22
741 4584 Tom Ivar Bjørnstad Idd SK 3:52:24
742 5882 Kenneth Brakstad NVE 3:52:28
743 5745 Lars Erland Jørgensen   3:52:33
743 4649 Dan Eigil Aurland Solør CK 3:52:33
745 5235 Bjørn Oddsen Grenland sykleklubb/Pipelife Norge 3:52:36
746 6062 Torkil Røseid Nes SK 3:52:41
747 5346 Gjermund Nereng CK Toten-Tråkk 3:52:42
748 5314 Olav Homb Røisli Frogner IL 3:52:43
749 5164 Per Kåre Flem Nordøy I.L. 3:52:46
750 3166 Håkon Helgerud Myhra AT SKOG 3:52:47
750 4674 Tom Jarle Dahl Nes SK 3:52:47
752 5995 Åge Haakonsen Akershus Elektro 3:52:49
753 4202 Ralph Fosse Forsvaret 3:52:54
754 4850 Andre Dargan Glitre offroad 3:53:00
755 7048 Jan Egeland Expro Norway 3:53:06
756 5069 Thomas Bergli Bøleråsen tråkkelag 3:53:09
756 6947 Heiko Haupt Extremsportgaststaette 5 Ziegen 3:53:09
758 5857 Trond Olav Horten Norcem/Leca/Bygg.no 3:53:10
759 3293 Frode Amdahl Moelven Mjøsbruket / Biri IL Sykkel 3:53:13
759 4242 Jon Kjetil Kjær Herkules IF 3:53:13
761 6782 magne flovikholm   3:53:28
762 4742 Ola Langset   3:53:29
763 5821 Jan Gustav Thrane-Steen Motor Gruppen 3:53:30
764 4625 Tom Morberg   3:53:41
765 5446 Thor-Kjetil Gausdal   3:53:44
766 4795 Krister Sveinhaug Stiftstaden Sykkelklubb 3:53:54
767 4340 Sondre Bjørgan Volkswagen / Tønsberg CK 3:53:57
768 3474 Gunstein Strømsborg Spydeberg IL 3:53:58
769 5229 Stig Nilsen Fosen SK 3:54:06
770 5030 Peter Valdemar Stokbro   3:54:10
771 5695 Roger Eiksund Team Norgesgruppen, Sula Sykkelklubb 3:54:11
772 4181 Geir Morten Brekken Sandnes Sykleklubb 3:54:12
772 5812 Olav Strømstad   3:54:12
774 5256 Stein Kjetil Rånes IF Frøy 3:54:16
775 5147 Ketil Bye Stiftstaden Sykkelklubb 3:54:17
776 6350 Lennart Sjøgren Deloitte 3:54:23
777 2404 Knut Høiaas   3:54:24
778 4962 Jarle Johansen Stor-Elvdal sk 3:54:28
779 4954 Henrik Huster   3:54:34
780 5049 John Åsmund Westberg IL Koll 3:54:38
781 5283 Stein-Ivar Tobiassen   3:54:41
781 13078 Roy Warelius Inovyn 3:54:41
783 3974 Geir Kjetil Hanssen Sykkelklubben Krampe 3:54:46
783 4014 Roar Martinsen HOC/PwC B.I.L 3:54:46
783 6513 Bredo Furnes Ranheim IL 3:54:46
786 4473 Svein Høksaas Mandal Cykleklubb 3:54:52
787 4630 Asbjørn Hansen Geomatikk/IF Frøy 3:54:56
788 5712 Erlend Kuvås Grue   3:54:59
789 4594 Tom Roar Thrane Hof Il 3:55:00
789 4260 Roger Løkken Odal SK 3:55:00
789 3413 Terje Ryggvik Ringnes B.I.L 3:55:00
789 6087 Knut Johan Strøm NORTURA 3:55:00
793 4482 Stein-Egil Johnson IF Frøy 3:55:02
793 13433 Håvard Madsbakken Lørenskog CK 3:55:02
795 6943 Ole Torstein Skiaker Landbrukstransport AS 3:55:11
796 3159 Morten Martinussen   3:55:14
797 4902 Magne Brevik Nortura / Sunnan CK 3:55:18
797 13292 Roar Hagen Stiftstaden 3:55:18
799 5461 Bent Erik Heimen Brages Bilforretning 3:55:27
800 12262 Thomas Stig Nielsen Connecting Biz and Bike 3:55:28
801 5837 John Arne Vestre Sula sk 3:55:32
802 4389 Andre Thorsbakken Toten-Kranken 3:55:39
803 7065 Stig Giskegjerde Ålesund og Omegn Cykleklubb 3:55:40
804 5199 Harald Jørgensen Team Unilabs 3:55:45
805 6065 Torgeir Salvesen Tour Out 3:55:46
806 4546 Hans Olav Skaar Strömstad CK 3:55:48
807 2945 Dag Roar Rustad   3:55:53
808 5240 Trond Opsal MjøsSki 3:55:54
809 2957 Jens Øyvind Solheim Sparebanken Hedmark 3:55:55
809 5835 Frode Verbaan Glåmdal SK 3:55:55
811 3201 Anstein Solum TeamSolumGruppen 3:55:59
812 5179 Halvor Hilmersen Nesna IL 3:56:00
813 3771 Heine Langholz Team Gåping 3:56:01
814 4966 Nils Henrik Johnson Molde og Omegn IF / TrønderEnergi BIL 3:56:05
815 5139 Tore Bjørkås Tønsberg Sykkelklubb 3:56:06
816 8517 Andreas Magne Sundbakken Mandal CK 3:56:13
817 7137 Øyvind Nygaard Stiftstaden Sykkelklubb 3:56:19
818 6100 Svein Venjum Sogn CK / UioBIL 3:56:24
819 4477 Jostein Jensen Eidsberg Sparebank BIL 3:56:30
820 3094 Espen Gehrken DnB 3:56:33
821 5124 Erik Andersen Glitre Energi 3:56:37
822 5756 Magnus Leiknes Gruvelia SK 3:56:45
823 6937 Andreas Finborud UNIT4 BIL 3:56:49
824 6923 Erik Cronblad Wollan Tine 3:56:53
825 6308 Bjørn Eddi Leine Team Gausdal Landhandleri 3:57:05
826 5243 Gisle Paulsen   3:57:06
827 5989 Pål Andre Holme   3:57:09
828 12770 Didzis Klavins Kolbotn SK 3:57:10
829 4174 Magnus Bergh Team M & M 3:57:13
830 7359 Tore Leif Jensen BKK BIL 3:57:16
831 4557 Rune Sæther   3:57:18
832 1681 Ketil Hagen   3:57:20
833 6361 Jan Kåre Stamnes Team Norne 3:57:25
833 1760 Gjermund Skaug   3:57:25
835 4616 Helge Skjølseth   3:57:26
836 2792 Svein Fjeld Relacom BIL 3:57:28
837 4941 Reidar Haugsgjerd Shell 3:57:29
838 4958 Bent Ihlebekk Fürst B.I.L. 3:57:31
839 6946 Pål Sverre Flatgård Sport 1 Tynset 3:57:32
840 13317 Robert Helge Almklov   3:57:33
841 3836 Stein Tore Sørsveen Lillehammer CK / SWIX 3:57:34
842 2675 Vidar Løvås Sandefjord Sykleklubb 3:57:40
843 5198 Knut Jønsrud   3:57:42
844 5071 Glenn Arne Gundersen Moajordet Fatboys 3:57:47
844 8365 Jan Kåre Arnesen Nitelva CK 3:57:47
846 4140 Anders Selvik PM Première 3:57:51
846 4771 Roy Jarle Olsen EIKER CK 3:57:51
848 5158 Edvin Åge Fagerli Orkla ck 3:57:53
849 5609 Vidar Jørstad :) 3:57:54
850 4944 Bjarte Heggheim Breimsbygda Sykkel 3:57:58
851 5512 Terje Håkon Paulsen Vallset Il 3:58:01
852 5671 Eirik Eugen Berntsen Statoil BIL 3:58:06
853 5717 Sven Arne Wright Hagen   3:58:07
854 5566 Trond Østgård volkswagen 021 3:58:08
855 5708 Glenn Godtfredsen Driv sykkel 3:58:14
856 5291 Jan Wersland Dalane SK 3:58:17
857 5107 Ronny Thoresen Sarpsborg sykleklubb 3:58:18
858 6405 Harald Throne-Holst Bygdø IL 3:58:20
859 5465 Geir Holte Volkswagen 780 3:58:24
860 4230 Knut Erik Hovda SK Rye 3:58:26
861 5611 Jan Vidar Thormodsrud IL ROS SYKKEL 3:58:28
862 5472 Håkon Johnsen Enebakk 3:58:31
863 4293 Odd Runar Saga Norcem/Leca/Bygg.no 3:58:32
864 13315 Paul Martin Nerby   3:58:38
865 5569 Trond Arild Aanerud Full Rulle 3:58:43
866 4747 Trond Listein TEAM LISTEIN 3:58:48
867 5601 Per-Sture Magnor   3:58:50
868 13442 Hakon Brandt Team Stoppen 3:58:54
869 6430 Bjørne Andrè  Bergskaug   3:59:02
870 3783 Roy Henning Myhren Stubberud 3:59:04
871 3498 Steinar Unnestad Team Superselma /Skiptvet IL sykkel 3:59:08
872 2861 Audun Evertsen   3:59:15
873 6325 Arild Mælqvist Kolbotn SK 3:59:28
874 11132 John Kjelstad   3:59:31
875 5135 Kjell Berg   3:59:37
876 5246 Arnfinn Poulsen Vennesla sykkelklubb 3:59:43
877 5125 Erik Andersen Ottestad Il Sykkel 3:59:47
878 6410 Karl Andre Birkhol Stranda Sykkelklubb 3:59:50
879 4177 Trygve Birkeland   3:59:56
880 8125 Magne Johan Eide Flora Ck 4:00:06
881 4499 Bendik Kværnø Lyn 4:00:11
882 5075 Arnfinn Ness Høland IL 4:00:16
883 5396 Morten Riis Andersen If Frøy 4:00:17
884 6863 Frank Orf Marlink AS 4:00:19
885 5234 Erland Nygård Kripos Il 4:00:22
886 4838 Øyvind Skjerven Nord-Odal IL 4:00:29
887 6185 Truls Furuseth Ceres 4:00:54
887 6359 Anders Neerland Soleim Førde CK 4:00:54
889 6915 Jan Ove Ulven   4:00:59
890 5411 Lars Harald Bergheim CK Toten-Tråkk 4:01:02
891 6487 Bo Brendstrup   4:01:15
892 4690 Geir Finholdt Team Gåping 4:01:16
892 5318 Knut Asle Sletvold Sand IL Terrengsykkel 4:01:16
894 4109 Espen Skarbø Vard Brattvåg 4:01:18
895 5322 Håkon Pharo Skaug Lier IL 4:01:24
896 4129 Rune Magnussen Bjørn Myhre Sport 4:01:27
897 6690 Harald Riise Oppdal SK 4:01:45
898 6250 Ove Gjesdal   4:01:54
899 2864 Jens Erik Gade Bærum OCK 4:01:57
900 6708 Stig Motzfeldt   4:01:58
901 4919 Ole Magnus Dybwad BKK BIL 4:02:06
902 6238