Resultater Birken - Birkebeinerrittet 2016 - Menn 50-54 år



Resultater Birkebeinerrittet - Birken - 86 km, terreng
Rena, Hedmark til Lillehammer, Oppland - 27. august 2016

Arrangementstype: ​Sykkel, sykling, sykkelritt

Resultatliste Klasse Menn 50-54 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 916 Steffan Hartz Repshus   2:54:42
2 775 Jan Olav Beitmyren Team Merida 2:54:44
3 853 Sveinung Olsen Vesterålen sk / Hard Rocx 2:55:01
4 908 Erling Kindem Stavanger Terrengsykkelklubb/Engie 2:55:13
5 903 Kjell Karlsen Hardrocx/Norcem/Leca/Bygg.no 2:55:16
6 914 Frode Kolstad Molde CK 2:56:20
7 886 Frank-Roe Vasseng Subaru Trek racing team 2:57:12
8 833 Roy Kjærnet Romeriksåsen SK 2:58:04
9 915 Hans Rambech TVK 2:58:13
10 780 Terje Bjerkrheim Høland ILSykkel 2:58:16
11 13150 Inge Valseth CK Victoria / Team G Max 2:58:56
12 788 Jan Harald Bråthen Røa IL Sykkel 2:59:11
13 905 Harald Kristoffer Hanssen   3:00:55
14 884 Paul Vanberg Asker Ck 3:02:03
15 842 Tore Lund Sand IL Terrengsykkel 3:02:05
16 839 Geir Lian Orkla ck / Caverion 3:05:01
17 817 Espen Hansen   3:05:28
18 840 Magne Loftesnes Ceres/Fet ski 3:05:29
19 785 Geir Ola Botnan Siemens / Ck Krank1 3:05:30
20 13146 Jarle Thon Skiptvet IL sykkel/Sport 1 3:05:35
21 859 Bård Røsok SK Rye 3:05:36
22 808 Johan Gjesdahl Kristiansands CK 3:05:40
22 804 Eivind Fosheim CK Valdresekspressen 3:05:40
24 1522 Håkon Skulstad SK Rye 3:05:41
25 1594 Kjell Ivar Brun   3:05:51
26 822 Anders Johan Huus Sportsklubben Ceres 3:05:53
27 1416 Svein Fjeldheim Brd Dahl 3:06:03
28 1378 Øyvind Berg Frikransen 3:06:05
29 1381 Morten Birkelund Glåmdal SK 3:06:20
30 1435 Lars Hansen-Møllerud Solør CK 3:06:43
31 1426 Stig Gribbestad Ålesund og Omegn Cykleklubb 3:06:54
32 1382 Tore Bjerkrheim Andebarkji TSK-Team Bjerkrheim 3:07:04
33 1373 Trond Kristian Andreassen Romeriksåsen SK 3:07:05
33 830 Viktor Bjarne Johnsen Vesterålen sykkelklubb 3:07:05
35 898 Stig Heyerdahl Ottestad SK/Boligpartner 3:07:07
36 1394 Lars Brovold Bogafjell Sykleklubb 3:08:45
37 838 Torgeir Langholen Vestby 3:08:56
38 797 Cato Myhren Ekvoll Team Coca-Cola 3:09:04
39 907 Tor-Arne Østlie Lørenskog CK 3:09:07
40 13143 Håkon Pedersen   3:09:08
41 849 Bonde Nordset Lesja og Dovre Sykleklubb 3:09:13
42 852 Bård Olsen Kjekkas IF 3:09:16
43 832 Vegard B. Kjos Bærum OCK 3:09:17
44 1487 Jens-Martin Nerdal Nordlysbyen sykkel 3:09:49
45 1402 Thor Ivar Doknæs SK Rye 3:10:30
46 1621 Eirik Jarl Bergersen Nordea 3:10:54
47 1831 Odd-Arne Hoel Follo SK 3:11:02
48 1539 Erik Thrane Asker Ck 3:11:07
48 1545 Geir Zachariassen Vang skiløperforening 3:11:07
50 1475 Lars Løken Moss CK 3:11:10
51 1438 Andreas Johannes Heck   3:11:14
52 874 Helge Sveen Subaru Trek racing team 3:11:15
53 772 Bjørn Andersen Sandnes SK 3:11:17
53 1424 Geir Kristian Gotliebsen Harstad Cykleklubb 3:11:17
55 896 Geir Kristiansen Flora Ck 3:11:27
56 806 Øyvind Gallefoss Lillehammer ck 3:11:30
57 1591 Rolf Rasmussen Ck Øst 3:11:56
58 1446 Jarl Ove Humblen Åsane Ck 3:12:08
59 1488 Paal Erik Nielsen Luth.No 3:12:13
60 1588 Bjarne Lie Solør cycleklubb 3:12:32
61 1392 Morten Brendlien Vang skiløperforening 3:12:38
62 1510 Dag Cato Sanding   3:12:42
63 1521 Rune Skuland Asker Ck/Eiker XX 3:12:49
64 1396 Trond Bråten Ringerike Septikservice 3:12:52
65 1567 Harald Nygaard Ck Øst 3:12:57
66 795 Stein S Eide CK Elverum 3:13:00
67 789 Andreas Bye Halden CK 3:13:09
68 1433 Stein Halvorsen CK Elverum 3:13:12
69 2115 Henning Dokset Asker 3:13:14
70 1776 Sveinung Talberg Rauma sk 3:14:10
71 892 Erik Windelstad CK Valeo 3:14:24
72 783 Odd Bjørsvik Molde CK 3:14:26
73 1577 Ivar Tjøme Jensen ARG Ski og Sykkel 3:14:39
74 1529 Claus Strand TVK/Statkraft 3:14:55
75 1478 Rune Malmei Bogafjell Sykleklubb 3:14:56
76 1468 Tore Kroknes Fræna Sykkelklubb / Humbil 3:14:58
77 13293 Per Morten Ødegaard Smaalenene SK 3:15:00
78 1632 Frank Edqvist Harstad Cykleklubb 3:15:01
79 1661 Ole Petter Haugen Norcem/Leca/Bygg.no/Selvaag Bolig 3:15:07
80 1492 Hermod Olsen Hoc 3:15:30
81 1767 Kent Sogn Sand IL Terrengsykkel 3:15:32
82 1638 Odd-Arne Fallmyr Skagerrak Sportsklubb / Statoil 3:15:41
83 1499 Tore Pettersen Molde CK 3:15:45
84 1411 Morten Willy Eriksen Kristiansand Cykleklubb 3:15:56
84 1552 Nils Einar Aase Tasta OSK 3:15:56
86 1735 Svein Nygaard Tasta & Omegn Sykkelklubb 3:15:58
87 1555 Yngve Aasum Statoil BIL Oslo 3:15:59
88 1688 Vegard Jonsrud Ceres 3:16:06
89 1377 Rolf Berg Glåmdal SK 3:16:09
90 1453 Stig Jacobsen Volda IL 3:16:10
90 2016 Torbjørn Sørensen Tinden J Cycleklubb 3:16:10
92 1425 Bjørn Granli Ottestad SK. 3:16:21
93 1395 Ove Brun Sogn Ck 3:16:24
94 1962 Arvid Nyborg Volkswagen 3:16:34
95 865 Ben Erik Sira Ørsta SK 3:16:36
96 1599 Svein Reistad Telenor BIL 3:17:03
97 1512 Jørn Schrøder Lyn Ski 3:17:07
98 1428 Carl Øistein Grue Nes 3:17:17
99 777 Svein Erik Berntsen Kolbotn SK / SpareBank 1 3:17:18
100 1828 Kurt Inge Vågenes Åskollen 3:17:38
101 1759 Sigmund Skar Kragerø SK 3:17:39
102 1490 Arild Nordstad Asker Ck 3:17:44
103 1633 Tore Eiklid   3:17:48
104 1972 Harald Pedersen Team Pedersen 3:17:58
105 1853 Øivind Andersen-Gott Skullerud Sportssenter Sykkel 3:18:06
106 1483 Magne Moritsgård Sandane Sykkelklubb 3:18:12
107 1927 Stig Koteng CK Krank1 3:18:15
108 1975 Fred Gisle Pettersen Lyngstad og Omegn IL 3:18:19
109 1622 Jan Tore Bergh SK Rye Sykkel 3:18:27
110 1412 Helge Willy Espeland Bogafjell Sykkelklubb 3:18:57
111 2302 Rune Hindseth Oppdal SK 3:19:50
111 1830 Arnfinn Aune TVK/Veidekke bil 3:19:50
113 2304 Sverre Jensen Tide 3:19:54
114 1893 Frode Andre Evensen Oslofjord Triathlon 3:20:08
115 1641 Per-Einar Gjelsvik ASICS 3:20:17
116 1763 Tore M. Sletmoen   3:20:18
117 1775 Ove Martin Svae Norcem/Leca/Bygg.no 3:20:22
118 2081 Asbjørn Frøyland Falck Sykkelregister/Bike Brothers Haugesund 3:20:23
119 1437 Trond Haugen Team Foss 3:20:26
120 1375 Jan Magne Avlesbug Nidaros SK 3:20:28
121 1971 Arnfinn Paulsrud Norcem/Leca/Bygg.no 3:20:44
122 1706 Jan-Ivar Lillebråten Ottadalen sykkelklubb 3:20:49
122 1628 Knut Bråthen Kongsberg Sykkel 3:20:49
122 2567 Øivind T. Due Trier SK Rye / Bull Ski & Kajakk 3:20:49
125 1686 Ulf Johansen Ullensaker CK/ Avinor 3:20:53
126 2028 Bent  Øien Volkswagen 851 3:20:55
127 1740 Frank Pedersen Nes Sportsklubb Sykkel 3:21:11
128 1766 Bjørn Gunnar Smith   3:21:17
129 1618 Knut Becker Barkåker IF 3:21:18
130 1816 Geir Bø PwC 3:21:30
131 1655 Morten Halvorsen CK Elverum 3:21:41
132 1933 Kåre Lenes   3:21:43
133 2438 Jon Arve Moen Nitelva CK 3:21:53
134 2124 Olav Engebråten   3:21:57
135 1822 Bjørn Grønvold Stor-Elvdal sk 3:22:01
135 2772 Eystein Westgaard Bærum OC 3:22:01
137 2211 Bjørnar Næss Skogn IL 3:22:20
138 1722 Roald Misje Misje Rederi A/S 3:22:30
139 2364 Alf Dahl   3:22:42
139 2541 Thor-Erik Messel Skullerud Sportsklubb Sykkel 3:22:42
141 2175 Roger Kjeverud Trysil Sykkelklubb 3:22:43
142 1672 Vegard Homb Team Gøss 3:22:47
143 1745 Espen Lønnes Renholt Stovnerkameratene 3:23:08
143 1923 Geir Karlsen Boc 3:23:08
145 2344 John Arne Beien Stiftstaden 3:23:09
146 2783 Birger Øvensen Bjørn Myhre Sport 3:23:18
147 2071 Roger Strøm Inter Eiendom 3:23:33
147 1825 Jostein Mjønerud Østmarka IL 3:23:33
149 2380 Per Grøan Moelven IL 3:23:35
150 2298 Bjørn Espen Aase Vang Skiløperforening 3:24:06
151 2236 Hans Skari Rye SK / Lyn Ski 3:24:12
152 1692 Johnny Kalberg Holmestrand SK 3:24:16
153 2131 Jens Otto Fredriksen Krokskogen Cykleklubb 3:24:25
154 2224 Jon-Kristian Prietz Overtoppen 3:24:30
155 1611 Knut Atle Stene Andersen Støren Ck 3:24:32
156 1627 Øyvind Bredholt Norcem/Leca/Bygg.no 3:24:33
157 1724 Tor Murvold SK Rye 3:24:39
158 2119 Svein Are Edøy Tinden J Cycleklubb 3:24:54
159 1742 Jan Arve Hansen Job Zone 3:25:08
160 2253 Ole Halvor Thingnes Team Coca-Cola / Team Gåping 3:25:15
161 1704 Asbjørn Lid OPIL 3:25:17
162 1779 Brede Tørudstad Brumunddal SK 3:25:19
162 1659 Per Kolstad Mangenfjellet Langdistanse 3:25:19
164 1734 Tollef Nyberg SK Rye 3:25:39
165 1644 Øystein Graffer Asker Ck 3:25:40
166 2752 Oddvar Aardahl TVK 3:25:43
167 2518 Terje Stenberg Sandefjord sk 3:25:50
168 2787 Magnus Aasa Vårgårda CK 3:25:51
168 2606 Lars Daniel Erichsen Arendal CC/Asplan Viak BIL 3:25:51
170 1593 Øyvind Akselsen Sarpsborg sykleklubb 3:25:58
171 2011 Paal Strømstad Technip BIL 3:26:07
172 1690 Per Ole Justad Hurum CK 3:26:10
172 2524 Carl Kohl-Larsen Sand IL Terrengsykkel 3:26:10
174 1956 Kåre Nerem TEAM NORGESGRUPPEN/EMBLEM IL 3:26:12
175 2247 Alexander Sveinung Tønsberg CK 3:26:14
176 2425 Åke Larsson Fredrikshof IF 3:26:17
177 2014 Frode Hermann Syvertsen CK Toten-Tråkk 3:26:34
178 1716 Arve Lyngstad CK Oslofjord 3:26:44
179 1936 Tom Ljungquist Glåmdal SK 3:26:45
180 2102 Stein Bjerkeset Rye 3:26:49
181 3281 Jan Korsnes Bærum OCK 3:26:53
182 2598 Per Helge Bævre Trollheimen Sk 3:26:55
183 2307 Jan Otto Andresen Aktiv mot kreft 3:26:56
183 2176 Henning Vold Abax 3:26:56
185 3788 Ståle Nilsen Team Foss Sport 3:27:08
186 2360 Bjørn Johannesen Kongsberg IF Sykkel 3:27:14
187 1581 Ron-Werner Waatsveen Ck Øst 3:27:15
188 2552 Bjørn Ruud Ottestad Il Sykkel 3:27:20
189 1698 Rune Kvale   3:27:24
190 2334 Kai Andre Andersen Sarpsborg sykleklubb/Overtråkket 3:27:25
191 2142 Ivar Halset   3:27:28
192 2158 Tore Jan Hodnemyr Vennesla sykkelklubb 3:27:32
193 2633 Gunnar Hjetland Klæbu Mannskor's Tenor Team 3:27:33
194 2354 Arnfinn Bredesen Team Foss 3:27:35
195 2258 Eivind Johnsen Ulvin   3:27:40
196 2150 Trond Haugstad Olympia Sport/Stokke IL Ski 3:27:43
197 2363 Steinar Tømmervåg   3:27:51
198 2439 Øystein Lars Mong   3:28:00
199 2876 Bjørn Egil Hauge Norcem/Leca/Bygg.no 3:28:14
200 1748 Atle Ronglan Oppegård IL 3:28:18
201 2887 Bjørn Instanes Fana il /COWI 3:28:25
202 1929 Kjetil Kristiansen spk ceres 3:28:36
203 2185 Roger Kylgård Bjønndal sporting team/ Bravida 3:28:38
204 1808 Arnt Grønning Fosen SK/Siemens A/S 3:28:39
205 2666 Jan Ivar Lervåg IL Norodd 3:28:44
206 2579 Reidar Bakko Andebarkji TSK/E-CO BIL 3:28:49
207 2100 Per Kristian Berge TVK Sykkel 3:28:50
207 2105 Odd Arild Bjørnvik Orkla CK / Swegon BIL 3:28:50
209 2182 Jørn Henrik Andersen Sagene Sykkel 3:28:52
209 2688 Lars Erik Olstad Hammerseng CK 3:28:52
211 1930 Ketil Krogstad Skogn IL Sykkel 3:28:55
212 2463 Dag Sannerhaugen ESK 3:29:06
213 1959 Bård Nilssen Stiftstaden Sykkelklubb 3:29:13
214 1856 Per Magnus Berdal Valldal IL 3:29:20
215 2636 Johan Chr. Hovland Hafslund BIL 3:29:24
215 2012 Martin Svenungsen Kongsberg IF 3:29:24
217 2786 Owe A. Figenschau Glitre offroad 3:29:29
218 2796 Morten Lunner CK Toten-Tråkk 3:29:40
219 2288 Øyvin Larsen Ck Øst 3:29:48
220 2270 Bjørn Aarvold Re Sykkelklubb 3:29:58
221 2267 Tore Øygard CK Nittedal 3:29:59
222 1875 Nils Inge Brurberg Team BankID 3:30:15
222 3004 Erik Holm EIKER CK 3:30:15
224 2104 Lars Bjertnæs SK Rye 3:30:28
225 1505 Morten Bakke Røed   3:30:35
226 2747 Bjørn Øverby Sandnes SK 3:30:39
226 2581 Rolf Berg Data Respons BIL 3:30:39
228 2926 Ragnar Ness Posten IL Trondheim 3:30:44
229 2590 Glenn Olsen Sarpsborg sykleklubb 3:30:48
229 2251 Lars Tallhaug Bingsfoss sykkelklubb 3:30:48
231 3143 Bjørn Larsen Stiftstaden SK 3:30:52
231 2410 Terje Juliussen Varteig IL 3:30:52
233 3135 Bård Ivar Koppang PwC /Stavanger Skiklubb 3:31:00
234 3088 Trond Martin Flatemo Forsvaret 3:31:06
234 2249 Bård Syvertsen   3:31:06
236 2484 Svein Svendsen Halden CK 3:31:18
237 1553 Steinar Aasnæss Ringkollen Skiklubb 3:31:22
238 2596 Håkon Bull Tønsberg CK/Tjøme løpeklubb 3:31:28
239 2280 Øyvind Woll CK Nittedal 3:31:34
240 1753 Bjørnar Schanke Birkenes il Sykkel 3:31:35
241 2539 Jan Kåre Lidsheim BB Cycling 3:31:40
242 2915 Jon Olav Linde SopraSteria 3:31:42
243 2310 John Erling Håndstad Akupunktørene as 3:31:46
244 2184 Kyrre Kvistad Kvam IL 3:31:47
245 2424 Anders Larsson Gjelleråsen IF 3:32:03
246 5027 Ole Gabriel Stein Bærum OCK 3:32:05
247 1931 Pål Morten Krågebakk   3:32:09
247 4130 Geir Christian Melen   3:32:09
247 1634 Kåre Reidar Ellingsgård Molde CK/Statoil 3:32:09
250 2652 Johnny Kalvatn Ørsta SK 3:32:13
251 3016 Erik Bruun Statnett BIL 3:32:16
251 2870 Bjørn Gregert Halvorsen NEL 3:32:16
253 2480 Steinar Rye Stange Fannefjord SK 3:32:20
254 13401 Roy Vidar Furuseth Furuseth Motorsport 3:32:29
255 2694 Hans Petter Ranvik Nesset CK 3:32:31
256 2733 Odd Arne Talberg Sula sk 3:32:42
257 3280 Ole Hoem Svett&Mett 3:32:44
258 2098 Paal Berg Røa IL, Telenor BIL 3:32:50
259 1673 Arne Hopsdal   3:32:51
260 2499 Øystein Undrum   3:32:54
261 2994 Vidar Moen Norcem/Leca/Bygg.no 3:33:03
262 2130 Øyvind Fossum Ck Øst 3:33:05
263 1994 Petter Skar SK Rye 3:33:07
264 2738 Tor Olav Trefjord Eidsvoll Sykkelklubb 3:33:11
265 3359 Svein Åge Hustuft Jotun BIL /Sandefjord SK 3:33:13
265 2056 Hans Jørgen Andersen Skagerrak Sportsklubb 3:33:13
267 3896 Sigurd Helmen Gran IL 3:33:14
268 2779 Sverre Berg Driv 3:33:20
269 3195 Roar Skaug Hedmarken Brannvesen 3:33:27
270 3240 Odd Johan Dalberg Nordic Ambition 3:33:33
271 3356 Bård Hjorth Melkesyras venner 3:33:36
272 3283 Vegard Tvedt Telia BIL 3:33:37
273 2563 Erik Barthel   3:33:45
274 3055 Jostein Arnegard Statoil BIL/Andebarkji TSK 3:33:46
275 2952 Hans Skjelbreid Handelsbanken/Ottestad SK 3:33:57
276 2825 Pål Markus Berg Moss CK 3:34:02
277 1714 Jan Lutterloh Stiftstaden SK Trondheim 3:34:09
277 5987 Carl Erik Hillesund Statnett BIL 3:34:09
279 2935 Ola Petter Odden Forsvaret 3:34:19
280 2965 Pål Storerud Tasta & omegn sykkel klubb 3:34:20
281 3497 Helge Løtuft Breimsbygda IL Sykkel 3:34:30
282 1992 Rune Sesaker CK Victoria 3:34:32
283 2742 Terje Wangen CK Toten-Tråkk 3:34:33
284 4099 Lars Ølstad ISIFLO 3:34:38
285 1651 Tom Henning Gulliksen Gruvelia SK 3:34:41
286 4145 Kjell Markussen Kristiansand Cykleklubb 3:34:42
287 2621 Helge Hagen Statoil BIL 3:34:44
288 12841 Jo-Atle Kopperud Eidsvoll Sykkelklubb 3:34:49
289 2884 Erik Homb Gausdal sykkellag 3:34:56
290 1640 Erling Forberg Tasta og omegn sykkeklubb 3:35:00
291 3732 Vidar Glende Mjølkerampa SK 3:35:01
292 2572 Jan Peter Amundal   3:35:11
292 2707 rolf sverre schanke Blindleia CK 3:35:11
294 3249 Torbjørn Snellingen Hadeland CK 3:35:13
295 2698 Hans Tore Riibe Hamar Skiklubb / Norsk Tipping 3:35:18
296 3318 Anders F. Dege   3:35:23
297 3140 Morten Kvåle Nessegutten 3:35:26
298 3167 Jann Eirik Nilsen Moss CK 3:35:40
299 3188 Stein Rønne Raufoss & Gjøvik SK 3:35:44
299 3263 Arvid Løberg   3:35:44
301 3360 Per Hvitsten Re Sykkelklubb / MHWirth BIL 3:35:47
302 4516 Morten Ingvald Monsen Bærums skiklub 3:35:49
302 2118 Per Einar Dybvik Asker Ck 3:35:49
304 3087 Jan Erik Finnerud Skjeberg CK 3:35:56
305 2395 Odd Arne Hermstad Fosen SK / TINE 3:36:00
306 3090 Bjørn Roar Foss Volkswagen/Solør CK 3:36:05
307 1879 Dag Braanaas Kanvas / Blodsmak 3:36:17
308 4102 Frode Aamlid Sande Sporsklubb Sykkel / Multiconsult BIL 3:36:24
309 2730 Svein Sælid   3:36:25
310 1712 Lars Lurvik TVK 3:36:27
311 4258 Arne Løkkebø Flora Ck 3:36:40
311 2123 Terje Ellingsen   3:36:40
313 3295 Tore Angelsen Frukt.no 3:36:41
314 2503 Vidar Vågen   3:36:47
315 2619 Fred Gyldenaas KCK Kristiansand CK & BCK Blindleia CK 3:36:48
316 3082 Stig Eidesmo Malvik IL Sykkel 3:36:51
317 3212 Tore Sundero Ottadalen SK 3:36:57
317 3172 Jens Petter Nyland   3:36:57
319 3694 Kjetil Berntsen Langhus 3:37:02
320 4204 Torbjørn Frøland Ørskog sykkelklubb 3:37:11
321 3387 Jon-Ivar Lund SK Rye 3:37:13
322 2605 Svein Ove Ekse Geilo IL 3:37:15
323 3402 Leif Stefan Olausson Ringkollen Skiklubb 3:37:18
324 4489 Bjørn Kleveland   3:37:24
325 2781 Inge Rasmussen Sand IL Terrengsykkel 3:37:27
325 2828 Terje Berntsen   3:37:27
325 2981 Pål Vinje Nesna IL 3:37:27
325 3200 Trond Solli Re Sykkelklubb 3:37:27
329 2890 Patrick Janand   3:37:32
329 2256 Ole Torgeir Tuskin   3:37:32
331 12842 Per Hättestrand   3:37:33
332 3092 Kristian Fæste Drøbaksund Seilforening 3:37:43
333 2737 Jan Ole Tiller TVK Sykkel 3:37:44
334 4101 Sverre Johan Øveraas Ckh 3:37:49
335 3069 Pål Brenni Norcem/Leca/Bygg.no / Sand IL Terrengsykkel 3:37:50
336 3209 Svein Olav Stranden Andebarkji TSK/Team Råskinn 3:37:51
337 2639 Aksel Nilsen Huser Gjerdrum IL / BEKK 3:37:52
338 2617 Runar Gundersen Bærum og Omegn Cykleklubb 3:37:56
338 2271 Jan Aasen CK Toten-Tråkk 3:37:56
340 6965 Kolbjørn Jektvik Frøya og Hitra sykkelklubb 3:37:58
341 4095 Jan Istvan Vørøs   3:37:59
342 3816 Ola Skrøvseth Bærum og Omegn Cykleklubb 3:38:05
343 3419 Aun Heming Schøyen Bærum og Omegn Cykleklubb 3:38:07
344 2077 Ola Fabricius Svegs IK cykel 3:38:10
344 13402 Roar Granstrøm Siemens 3:38:10
346 2658 Øystein Kongsbakk Sarpsborg sykleklubb 3:38:16
347 2859 Rune Evensen Ottestad IL 3:38:23
348 2412 Roar Karlsen CK Øst 3:38:24
349 1829 Pål Fredrik Andersen   3:38:27
350 1848 Jonny Kjærland Bømlo sk 3:38:29
351 3017 Einar Grimstad Lillehammer Cycleklubb 3:38:36
352 2350 Hans-Morten Blikseth CK Toten-Tråkk 3:38:37
353 4985 Morten Moe Grong IL 3:38:42
354 3233 Magnus Sirirud LAND CK 3:38:44
355 2462 Kåre Rømuld Gauldal SK 3:38:46
355 4611 Jørn Ingar Moe Fet Skiklubb sykkel 3:38:46
357 4039 Pål Andreas Berg  Olsen Spkl Ceres 3:38:47
358 3306 Finn Bjormyr   3:38:48
359 4416 Magne Bergslid Namdal Sykkelklubb 3:38:49
360 2827 Terje Bernton Spkl Ceres 3:38:52
360 3962 Terje Flattum CK Toten-Tråkk 3:38:52
362 5572 Sjur Hanserud Norcem/Leca/Bygg.no 3:38:55
363 3350 Brynjar Hellemo Flekkerøy Cykleklubb 3:39:06
364 2431 Einar Lundgaard Telenor 3:39:11
365 2840 Kenneth Bull   3:39:13
365 4619 Nils Broen Norcem/Leca/Bygg.no 3:39:13
367 4048 Ståle Ravem Stokkan Lys BIL 3:39:15
367 3737 Morten Hugo Hansen NRK bil 3:39:15
369 2976 Egil Unnerud Smaalenene SK 3:39:21
370 3389 Ola Løvlien Gruvelia SK 3:39:28
371 11800 Knut Ellingsen Kvinesdal Sykkelklubb 3:39:32
371 2816 Per Ivar Antonsen Solør CK 3:39:32
373 4881 Roy Alapnes Yttersia Cykleklubb 3:39:37
374 2879 Per Hegge-Jensen Norcem/Leca/Bygg.no 3:39:39
375 3217 Erik Sørsdal Sande Sportsklubb/SAS 3:39:40
376 3516 Hans Jørgen Jørgensen TVK 3:39:42
377 3222 Tom Thorjussen LCK 3:39:45
378 4908 Vilhelm Børnes Statens Vegvesen BIL 3:39:48
379 3875 Gisle Kogstad Team Bring 3:39:49
380 3118 Ditlef M. Jacobsen Frøy 3:39:50
380 3218 Trym Telje IRS Alpin 3:39:50
382 2889 Gunnar Jacobsen Tasta OSK 3:39:51
383 3025 Robert Aksnes Høvik IF 3:39:53
383 3473 Ola Bjorheim Tubakken sykkelklubb - Horvå 3:39:53
385 2872 Hans O. Hammerstad   3:39:55
386 1993 Knut Egil Silseth Eide IL 3:39:58
387 1558 Axel Frien   3:40:03
388 3009 Jan Erik Strøm Norautron 3:40:07
389 2604 Vidar Eine   3:40:10
390 2979 Gisle Vik Stord SK /Team Fitjar 3:40:27
391 3265 Paal Austlid   3:40:28
392 2923 Per Olav Myrstad Molde CK 3:40:44
392 4184 Lars Busterud Vang Skiløperforening. Sykkel 3:40:44
394 3797 Rune Opberget   3:40:50
395 4437 Ingvar Ola Eliassen Stranda Sykkelklubb 3:40:58
396 4133 Frode Kristiansen Arendal cykleclubb 3:41:13
396 3985 Torbjørn Hundere Holmen IF Langrenn 3:41:13
398 5963 Ivar Eriksson Disenå IL 3:41:14
399 13095 Eskild Storteig Fauske Sykkelklubb 3:41:16
400 3820 Gunnar Solem Toshiba varmepumper 3:41:20
401 3022 Bjørn Tore Woll Harstad Cykleklubb 3:41:22
402 3863 Terje Nansen Den Gylne Eike 3:41:27
402 3525 Hans Gotfred Dybdahl Nanset IF 3:41:27
402 3136 Torger Korpberget Lillehammer ck 3:41:27
405 2607 Christian Steen Eriksen Bækkelagets SK 3:41:36
406 5108 Per Viksmo SkiLøperne 3:41:44
407 3117 Erik Haagenrud Sport 1 Skien 3:41:45
408 2238 Tore Skovdahl   3:41:55
408 3775 Lars-Ketil Liane Fredrikstad Skiklubb 3:41:55
410 4460 Hans Andreas Hansen Jardar 3:41:56
411 5752 Øyvind Knutsen Halliburton 3:41:59
412 4450 Nils Grønningsæter Stokkan Lys BIL 3:42:00
413 3785 Magne Myrhaug Glitre offroad 3:42:07
413 2497 Per Olav Tuvmarken CK Valdresekspressen 3:42:07
415 3825 Svein Erik Standahl Austrått SK 3:42:16
416 5047 Asle Vestvik Adresseavisen 3:42:26
417 3778 Stig Lyngstad Lyngstad Omegn I.L. 3:42:30
418 3742 Jon Hildrum Namdal Sykkelklubb 3:42:31
419 4909 Steve Bårdsen Stortingets Team-X 3:42:33
420 3926 Steinar Austefjord Justagjerdskameratane 3:42:34
421 3898 Geir Eide Team Maxim 3:42:38
422 2924 Roger Nesbø Stord SK / Team Fitjar 3:42:52
423 13418 Dennis Svensson Torslanda mtb 3:42:53
424 4411 Jan Erik Bakken fjellfoten/volkswagen552 3:42:55
425 5525 Åsmund Sandvand Tønsberg CK 3:42:58
425 3519 Jøran Karenstuen Lågen CK 3:42:58
427 2833 Kjell Bordevich Bodø CK 3:43:01
428 3739 Eivind Heggedal   3:43:09
429 2091 Kai Gustav Almeli Feiring IL 3:43:14
430 4569 Nils Vaglen Team Leif Grimsrud 3:43:16
431 3823 Geir Solli Embriq BIL 3:43:21
432 3477 Svenn Gøran Solberg Slitu 3:43:25
433 3756 Dan Karlsen Volkswagen 3:43:28
434 5035 Rune Tellefsen Paragrafrytterne 3:43:29
435 4311 Arne Joar Sundet Lerøy Midt 3:43:33
436 3946 Peter Carlsson Stockholm Multisport 3:43:34
437 3189 Kjell Sandal Ottestad SK/Norconsult BIL 3:43:35
438 3435 Tormod Sunnvoll ABB BIL/Vestby Sykkelklubb 3:43:41
439 4273 Rolf Endre Moen Sport 1 Strandtorget/Lillehammer CK 3:43:50
440 4324 Knut Tranum Fjellfoten sykkelklubb 3:43:54
441 2383 Torgeir Gulbrandsen   3:43:56
442 4655 Morten Berg IF Frøy 3:44:07
442 3847 Eivind Ole Tveter Fet Skiklubb 3:44:07
444 3764 Kai A. Kristiansen Evry BIL 3:44:10
445 3881 Trygve Glad Slokvik Ottestad sk 3:44:13
446 4185 Terje Bøe Møller Bil Grorud 3:44:14
447 4189 Svein Daae Vinghøg 3:44:21
447 4842 Gunnar Nyland   3:44:21
449 4209 Olav Gunnheim Boc 3:44:24
450 12811 Knut Trygge Gimnæs Vestbase 3:44:26
451 1982 Berge Opstad Rugland Vigrestad SK 3:44:29
452 3730 Amund Garthus Lørenskog CK / Siemens 3:44:34
453 4617 Bjørn Tveitan Speedy Turtle Team 3:44:35
454 4035 Terje Nyen   3:44:36
455 4310 Arild Sunde   3:44:39
456 3965 Magne Gjerde IF Frøy 3:44:41
457 2366 Vidar Eide Sandane Sykkelklubb 3:44:59
458 6909 Terje Roald Tonning Asker Triathlon Klubb 3:45:01
459 4011 Lars Malmberg Sarpsborg sykleklubb 3:45:02
460 4818 Tor Øverby Rena motocross 3:45:07
461 4571 Erik Wessel-Berg Stiftstaden SK 3:45:14
462 3769 Thomas Laland Laerdal Medical 3:45:15
463 6248 Eivind Gjerde Norodd 3:45:16
464 4709 Gunnar Helleland Omvikdalen Idrettslag 3:45:22
465 12332 Tore Johan Brevik Caverion 3:45:23
466 3436 Johan Sveen Romeriksåsen SK/Felleskjøpet Agri 3:45:32
467 4253 Petter Tore Lien Volkswagen 440 3:45:33
468 4210 Jarl Guntveit Data Respons BIL 3:45:37
469 3877 Bjørn Petlund   3:45:38
470 4811 Peter Weeks Datametrix/BOC 3:45:45
471 3084 Victor Ekpete Stiftstaden SK 3:45:51
472 3097 Trond Hagerud Norcem/Leca/Bygg.no 3:45:58
473 4066 Morten Skog VK BIL 3:45:59
474 3062 Jan-Arild Bjerknes Kloppaoffroadklubb 3:46:00
475 4089 Jarle Thorstensen Team BoA 3:46:05
476 3232 Erik Johannessen BMW 3:46:12
477 2252 Jan Taug   3:46:15
478 2686 Karl Peder Nymoen Svelvik Sykleklubb 3:46:18
479 11962 Geir Kjelstadli Humla CK 3:46:25
479 3089 Bjørn Foss   3:46:25
481 2824 Lars Espen Baugerød   3:46:36
482 3311 Egil Brenden Næroset IL 3:46:47
482 4794 Birger A Sundet Data Respons BIL 3:46:47
484 2634 Hans Peter Stenberg Follo SK 3:46:59
485 3968 Erik Graff-Wang Tck 3:47:00
486 2701 Stig Rongved Team Tronrud 3:47:01
487 4741 Rune Kvigne   3:47:08
487 11720 Terje Orebråten Norcem/Leca/Bygg.no 3:47:08
489 4420 Ole Kristian Ramsberg Nes sp.kl. sykkel 3:47:10
490 2386 Ståle Hamnes LCK / Team Mosetertoppen SkiLine / Norconsult BIL 3:47:14
491 4541 Fred Sandås Enebakk 3:47:23
492 4737 Arne Kjærland Stord SK 3:47:33
492 3184 Jens Christian Riis   3:47:33
494 4717 Jens Petter Holte Drangedal 3:47:34
495 4158 Bjørn Ottar Lervik TVK 3:47:36
496 2608 Espen Frode Eriksen   3:47:41
497 3804 Thorstein Risan Savalen SK 3:47:48
498 3269 Robert Olsen Holmestrand Sykkelklubb 3:47:49
498 3015 Geir Rismyhr Spkl Ceres / Høland og Setskog elverk SA 3:47:49
500 4165 Ole Kristian Arntsen Team Norgesgruppe/Aksla Il 3:47:56
501 4637 Svein Johnny Johansen Mosjøen og omegn sykkeklubb 3:47:57
502 3924 Sven Arnestad SK Rye Sykkel 3:48:02
503 4114 Leif Borge Kolbotn SK 3:48:06
504 4639 Tore Mathisen Fana IL Sykkel 3:48:18
505 3330 Ole Morten Fossen   3:48:21
505 4601 Jo Kjetil Krabbe   3:48:21
507 3750 Ingar Jensen Team Fjella 3:48:29
508 3454 Christer Westergren Eskilstuna Cykelklubb 3:48:31
509 4760 Leif-Petter Moe Aktiv mot kreft 3:48:33
510 4429 Jørgen Bugge   3:48:36
510 2143 Trond Hammeren Hurdal IL 3:48:36
512 4645 Torgeir E. Andersen Drammensregionens brannvesen 3:48:39
513 4370 Jon Odenrud   3:48:44
514 4773 Per Jan Osdal Sula sk 3:48:46
514 4553 Øyvind Stubsjøen Veien Tilbake/Hassel 3:48:46
516 5274 Trond-Erik Stryken Volkswagen 010 / Lørenskog CK 3:48:51
517 4548 Ivar Slåttsveen Betonmast 3:49:16
518 3726 Ola Feten Rustad IL 3:49:18
519 4444 Jan Fredrik Foyn Nord Pool Spot 3:49:19
520 6684 Kjell Arne Vaka CK Henie 3:49:20
521 4113 Finn Andersen Volkswagen 3:49:22
522 5301 Kristian Gløersen Mira AS 3:49:25
523 3393 Harald Moen   3:49:26
524 5104 Jarle Høglien BRØTTUM SYKKEL 3:49:34
525 6247 Harry Gautvik   3:49:43
525 2097 Kjetil Austjord Kloppa Offroadklubb 3:49:43
527 5612 Olaf Aasen   3:49:44
528 4362 Kjell Arne Kroken SK Rye / Team G-Sport Vinstra 3:49:45
529 4712 Gunnar Herregården Gausdal 3:49:48
530 4776 Jørn Ole Ramberg Re Sykkelklubb 3:49:53
531 4330 Bjørn Warmdal Caverion 3:49:55
532 5033 Trond Svendby   3:49:58
533 4778 Helge Ressem Ørsta Sykkelklubb 3:50:00
534 5422 Morten Breili DnB 3:50:01
535 5244 Svein Pedersen Hof sk 3:50:11
536 4530 Dagfinn Pedersen BILIA 3:50:15
537 4969 Rolf Kinck IKM Instrutek/Milton 3:50:19
538 3060 Erling Bendiksen IF Frøy 3:50:21
539 5226 Tor Myhre Veritas BIL 3:50:23
540 5295 Stein-Åge Østensen Centrica aktiv 3:50:36
541 4112 Asbjørn Unhjem Glitre offroad 3:50:39
542 4668 Kjell Petter Braute Ørskog sykkelklubb 3:50:49
543 4017 Kjetil Melvold NVE Bil 3:50:59
544 4618 Tore Olav Moe IF Frøy 3:51:01
545 5034 Espen Sørby Bingsfoss 3:51:02
546 4930 Per Ivar Gjellum Svelvik 3:51:04
547 5599 Fred Tjernsli SK Rye 3:51:05
548 5170 Erik Gravermoen   3:51:13
549 5090 Roy-Erik Blakarstugun Eidsvoll Sykkelklubb 3:51:17
550 6600 Knut Rusten Glamox 3:51:29
551 6341 Tom Samuelsen Team PartnerPlast / TeamFoss 3:51:32
552 5325 Morten Knudsen Norcem/Leca/Bygg.no 3:51:39
553 3958 Torgrim Elvstedt   3:51:40
554 3849 Oddgeir Vadseth Norgesgruppen Meny Sula 3:51:46
555 3681 Per Egil Adolfsen Langesund sykkel triatlon 3:51:49
556 5175 Jan Haugerud Volkswagen 440 3:51:51
557 4211 Inge Anders Hagemann Sparbenaken Hedmark 3:51:53
558 4507 Roar Martinsen Vang Skiløperforening 3:51:54
559 2968 Benny Stütz Team Stütz Racing 3:52:14
560 6777 Bjørn Ove Eriksen Åsane Ck 3:52:18
561 4379 Jan-Inge Moe Rena 3:52:25
562 5138 Erik Bertelsen EIKER CK 3:52:31
563 2277 Morten Engeflaen Nes SK 3:52:41
564 4723 Jørgen Håland Gubbetrim 3:52:47
565 4793 Torgeir Strøm Ottestad sykkel/Klima- og miljødepartementet 3:52:51
566 4431 Cato Børresen Fet skiklubb 3:52:54
567 5232 Erik Norheim Sopra Steria 3:53:07
568 4465 Geir Haugen DSV BIL 3:53:10
569 4699 Kai Granberg Raufoss & Gjøvik SK 3:53:12
570 3725 Terje Falstad BackeGruppen 3:53:14
571 4746 Trond Lilleberg Volkswagen 3:53:19
572 5484 Tom Børge Leistad Grimstad SK 3:53:27
573 3223 Bjørn Trulsvik Team Coca-Cola 3:53:39
574 4790 Arne Stalheim Åsane CK/Aibel 3:53:52
575 4641 Knut Øivind Alfarrustad Fet skiklubb 3:53:53
576 4319 Asgeir Sørensen NTNU BIL 3:53:59
577 6041 Rolf-Anders Mørch   3:54:01
578 13031 Ståle Kristiansen Grenland Sykleklubb 3:54:04
579 4182 Trond Håkon Bråthen Infratek 3:54:07
580 6438 Tom Arild Sandbakk Team Far & Sønn 3:54:15
580 7415 Rune Pettersen Aker Solutions 3:54:15
582 5142 Jan Erik Blix CK Elverum 3:54:27
582 3754 Truls R. Jørgensen Kragerø SK 3:54:27
584 2944 Jarle Rossavik Sandnes SK 3:54:28
585 4893 Sturla Bangstad Harstad Cykleklubb 3:54:35
585 1590 Christen Tellefsen Norsk Luftambulanse BIL 3:54:35
587 11872 Henrik Grønlund Andersen KALOE Bikefever Racing Team 3:54:37
588 3937 Bredo Borstad Bingsfoss SK 3:54:49
589 3984 Rune Hovde Tussa 3:54:51
590 5958 Rolf Dybvik   3:54:58
591 4531 Rune Pedersen National Oilwell /KCK 3:55:04
592 3722 Bjørn Enerud   3:55:11
593 6079 Kjell Inge Solhaug Vadheim IL 3:55:12
594 5296 Jonny Østli   3:55:15
595 5251 Jarle Rognø Caverion BIL 3:55:16
596 5103 Skjalg Sylte Stavheim Hexagon BIL 3:55:17
597 3710 Torbjørn Dahl If Skadeforsikring Bedriftsidrettslag 3:55:21
597 4214 Rolf Hartmann Krank og (V)Eike SK 3:55:21
599 4820 Nils Tore Aamodt Vang Skiløperforening 3:55:22
600 5509 Terje Brockstedt Olsen Nanset IF 3:55:44
601 4888 Odd Olaf Askeland Bck 3:55:47
602 3851 Frithjof Vikøren Boc 3:55:49
603 4834 Hans Hanestad   3:55:52
604 4979 Anstein Ludvigsen Totens sparebank/Nes sp.kl. Sykkel 3:55:57
605 5459 Knut-Ola Haug CK Victoria 3:55:58
606 2531 Per Olav Bakken Toten-Kranken CK 3:55:59
607 3177 Arild Orvedal VIK IL 3:56:15
608 5442 Helge G. Flatland   3:56:16
609 6004 Trond Korslund Toyota Bilia Horten 3:56:18
610 6905 Odd-Jonny Telseth Ørsta SK 3:56:20
611 2155 Arild Hermansen Oxy Solutions AS 3:56:21
612 13455 Ditlev Johnsen   3:56:23
613 4993 Jarle Olafsen Tunet IBK 3:56:31
614 5298 Inge Øyen Forsvaret 3:56:36
615 5272 Øyvind Stevenson   3:56:39
616 5078 Jørn Victor Sjaavaag Hurum CK / Team Superselma 3:56:44
617 2687 Sten Nymoen Aktiv mot kreft 3:56:54
618 4750 Fred Ivar Lyngstad Lyngstad & Omegn IL 3:57:00
618 5068 Pål Anders Thunæs Skjeberg CK 3:57:00
620 11063 Rune Bjørn Amundsen Kløfta Sykkel 3:57:11
621 5319 Erik Torkelsen   3:57:13
622 4623 Ole Bjørn Lundhagebakken CK Toten-Tråkk 3:57:26
623 3908 Svein Langkaas NDMA 3:57:30
624 6677 Ivar A. Ulven Atlas Copco 3:57:34
625 11914 Rune Fjellstad   3:57:44
626 5037 Knut Toftemo Esko-Graphics Kongsberg 3:57:48
627 4597 Jan Olav Fjeldstad EIKER CK 3:57:51
628 3426 Terje Solberg   3:57:58
629 5007 Leif Aksel Røkke CK Nittedal 3:58:02
630 3405 Roger Oterholt Grenland SK 3:58:07
631 5216 Carl Fredrik Lindeman Boc 3:58:12
632 4574 Ivars Zvirbulis Biri IL sykkel 3:58:21
633 5443 Atle Fossen Odal SK 3:58:25
634 5521 Magnar Sand Bingsfoss SK / Ponduskameratene 3:58:32
635 6382 Harald Ødegård Aibel BIL 3:58:33
636 7012 Jan Andreassen COWI BIL 3:58:47
637 4977 Thor-Arne Larsen Skagerrak sportsklubb/IKM Instrutek AS 3:58:50
638 3813 Jo Erik Skjeggestad Brumunddal SK 3:59:03
639 2229 Johannes Haukåssveen   3:59:08
640 5476 Ragnar Kirkeby Eidsvoll SK /Ullensaker CK 3:59:17
641 6218 Kjetil Bjørnsrud   3:59:21
642 6060 Espen Rokke Bayerngas Norge BIL 3:59:25
643 4079 Harald Sverdrup   3:59:28
644 2906 Espen Kåsin   3:59:36
645 6149 Øyvind Aasheim   3:59:39
646 6390 Sverre Hostad   3:59:44
647 5300 Ole A. Bakke Jotun BIL 3:59:45
648 5728 Per Rune Hjelle Breimsbygda IL Sykkel 4:00:01
649 3279 Øystein Limoseth   4:00:17
650 9126 Mark Hanssen   4:00:26
651 5208 Syver Kyllingstad Moelven I.L. 4:00:29
652 5419 Reidar Bjørnstad AutoAd 4:00:31
653 5849 Kjell-Harald Johansen   4:00:37
654 6847 Jan Terje Lund Fjellfoten SK 4:00:43
655 5159 Svein Erik Fatnes Team Storm Sikkerhet 4:00:45
656 5464 Jon Holtan SpareBank 1 Forsikring 4:00:47
657 13417 Glenn Pettersson Torslanda mtb 4:00:53
658 11971 Tormod Langaas Othilienborg Ski 4:00:58
659 5065 Lars Borg   4:00:59
660 5845 Tor-Erik Tallaksen Fresenius Kabi BIL 4:01:01
661 6769 Halvor Danielsen Team Nordea 4:01:02
662 5703 Håvard Flakne   4:01:07
662 6826 Ove Johansen Volkswagen 851 4:01:07
664 4632 Terje Nilsen   4:01:08
665 4469 Marvin Hole Stranda SK 4:01:14
665 1804 Sverre Andresen Heming 4:01:14
667 6574 Trond Muri   4:01:16
668 6870 Alan Roche   4:01:27
669 4924 Jon Fredrik Fikse UCK 4:01:30
670 6903 Tormod Sørum Handelsbanken BIL 4:01:50
671 5148 Gunnar Coward Kristiandsands CK 4:01:51
672 6638 Trond Virik Sandefjord SK TEAM LOCUS 4:01:57
673 1448 Johnny Høyland Bryne CK 4:02:02
674 4971 Oskar Andreas Kleven Follo Sykkelklubb 4:02:10
675 4957 Jørn Håskjold Volda 4:02:23
676 7708 Peder Kr. Strømsvåg DNVGL Bil 4:02:29
677 4328 Asbjørn Vattøy Ulstein & Omegn Sykkelklubb 4:02:35
677 5514 Petter Quinsgaard Abax BIL 4:02:35
679 6964 Helge Rutle DSV Road 4:02:37
680 6177 Arne Martin Torgersen Bækkelagets SK 4:02:40
681 12767 Arild Enger   4:02:49
682 5537 Bjørn Sparby Availo BIL 4:02:51
683 5790 Rune Rødin Bingsfoss SK 4:02:56
684 5600 Steinar Vigdal   4:02:57
685 2814 Geir Andersen Volkswagen 210 4:03:01
686 7477 Raymond Pedersen Løten Sykkelteam 4:03:03
687 3277 Morten Bolsø   4:03:49
687 6439 Trond Smestad CK Nittedal 4:03:49
689 6314 Roar Lund Arkel 4:03:53
690 3061 Aage Berge Kuben yrkesarena 4:03:54
691 5393 Jostein Almås   4:03:58
692 6662 Bjørn Kåre Forbord Solør CK 4:04:03
693 6170 Steinar Jonassen Re sk 4:04:09
694 6767 Bjørn Dammen   4:04:16
695 6384 Hans-Ivar Aalerud If Frøy 4:04:25
696 6914 Ståle Ulvan Ålen IL 4:04:30
697 5450 Curt Grimstad Sand IL Terrengsykkel 4:04:31
698 5456 Bjørn Hansen Team Hansen 4:04:35
699 4791 Carl Henrik Strand   4:04:43
700 5828 Terje Usken   4:04:45
701 4843 Trond Røe Fjellfoten sykkelklubb 4:04:46
701 4885 Morten Andresen IF Frøy 4:04:46
703 11734 Jochen Scraback   4:04:56
704 6411 Rune Foss   4:04:58
705 4294 Sveinung Salater Stiftstaden SK 4:05:03
706 4727 Trond Erik Iversen Norcem/Leca/Bygg.no 4:05:12
707 5220 Olav Madland Acando BUSS 4:05:16
708 4203 Are Fridheim Nessegutten 4:05:17
709 7467 Andreas Andresen   4:05:23
710 4705 Kenneth Hamre Åsane Ck 4:05:26
711 5221 Christian Nørgaard Madsen Multiconsult BIL 4:05:27
712 7723 Tore Vold SOKO 4:05:29
713 6424 Tormod Bergerud   4:05:35
714 3999 Stein Kristoffersen BOC / Team NorgesGruppen 4:05:40
715 6648 Lars Årsetøy Ørsta SK 4:05:44
715 6362 Knut Strand Stiftstaden SK 4:05:44
717 5709 Leif Magnar Gravseth Grong 4:05:45
717 12998 Rolf Verge   4:05:45
719 2558 Rune Vestbø   4:05:47
720 5425 Magnar Dammen Spenncon AS 4:05:49
721 4199 Jon Atle Eriksen Unger Fabrikker 4:05:51
722 6563 Bent Lohne Andebu Sykkelklubb 4:05:54
723 12892 Ronny Enger   4:06:04
724 6049 Per Arne Pettersen Moss CK 4:06:05
725 5188 Martin Iding Residenz 4:06:06
726 3939 Knut Olav Brenno   4:06:10
727 6364 Åge Bernt Svendsen Bck 4:06:34
728 5664 Stig Arnesen   4:06:42
729 5831 Roar Vasbø Tønsberg CK 4:06:46
730 3395 Geir-Erik Myhrvold Team Alvøen 4:06:53
731 5471 Per Arne Johansen   4:07:04
732 11685 Volker Knopf   4:07:09
733 12059 Øystein Wangsholm Aibel BIL 4:07:11
734 4879 Bent Røssum Kragerø Sykleklubb/Statoil ASA 4:07:14
735 5109 Knut Henrik Aas   4:07:22
735 6397 Kjetil Kolstadbråten   4:07:22
737 6962 Jens Heie Eina SK / Betonmast Innlandet 4:07:28
738 5722 Halvard Hanssen Meløy ski og sykkelklubb 4:07:37
739 7370 Per-Kristian Kneppe Fet skiklubb 4:07:42
740 5326 Hans Jacob Lundbye Volkswagen 040 4:07:48
741 4602 Luis David Lopez   4:07:54
742 8844 Inge Hagen Nordre Sande IL 4:08:07
743 4487 Terje Kjendalen Tryg BIL 4:08:15
744 4419 Anders Næstad Bjølseth Forsvaret / CK Elverum 4:08:19
745 11994 Spikkerud Ole Anders Forsvaret 4:08:27
746 7320 Trond Eriksen Kloppa Offroad Klubb 4:08:31
747 5474 Kåre Kallmyr Norconsult 4:08:32
748 5202 Odd Inge Knutsen volkswagen b220 4:08:35
749 6520 Morten Grønvold Bodø Terrengsykkelklubb 4:08:46
750 7209 Knut Vrålstad OPIL 4:09:10
751 6543 Hans Jensen Plantasjen 4:09:14
752 5269 Vidar Solberg Norcem/Leca/Bygg.no 4:09:18
752 6899 Trond Sæterøy West Elektro 4:09:18
754 3151 Helge Jostein Løseth Orkla ck 4:09:28
755 5543 Egil Sørensen GK Aktiv 4:09:30
756 5833 Egil Veka Stord Sykleklubb 4:09:34
757 13130 Bjørn Edvard Seim Frikransen/Kjelsås IL 4:09:40
758 6231 Helge Eliassen Bingsfoss sykkelklubb 4:09:41
759 7306 Hans Arve Byenstuen Brumunddal SK 4:09:43
760 5665 Rune Askim   4:09:58
761 3686 Geir Arnesen Sarpsborg sykleklubb 4:10:04
762 6093 Rolf Johan Sørli   4:10:16
763 4250 Torbjörn Landenberg CK Hymer 4:10:49
764 12361 Roger Snersrud Elgjegeren 4:11:00
764 7508 Johan Brudvik   4:11:00
766 8295 Tore Rudi   4:11:06
767 6875 Vidar Sandvik Sula sk 4:11:19
768 7298 John Kristian Bergum Lismarka Skilag 4:11:22
769 5061 Bjarne Sørum IF Frøy Sykkel / Ragnsells 4:11:31
770 13451 Bjørn Aksnes NORTURA 4:11:34
771 6233 Jan Helge Eriksen Jotun BIL/Skagerrak Sportsklubb 4:11:39
772 6604 Peer Sandborg Tax & Legal BIL 4:11:43
773 5225 Jan Mortensen Team Aktiv Bygg 4:11:50
774 5055 Henning Aasberg CIRCLE K 4:11:53
775 8186 Pål Jarle Lie UCK 4:11:57
776 6623 Tore Eivind Sveen Jardar 4:12:07
777 5182 Trond Holter Nesodden SK 4:12:18
778 5596 Arnfinn Rismyhr Rismyhrs 4:12:20
779 8545 John Moljord   4:12:32
780 5045 Svein Vassbotn Tussa / Ørsta Sykkelklubb 4:12:38
781 5996 Trond Ingebretsen Senter for IKT i utdanningen 4:12:41
782 4732 Esben Johnsen UCK 4:12:53
783 3745 Bjørn Holstad Lørenskog CK 4:12:54
784 6658 Agnar Korshavn Nordre Land IL 4:12:59
785 6534 Bjørn Olav Heesbråten Odal SK 4:13:01
786 6752 Åge Kristian Bjørge Ck Øst 4:13:20
787 5263 Rune Skogmo Norcem/Leca/Bygg.no 4:13:35
788 6924 Morten V. Eriksen Embriq/Bækkelaget SPK 4:13:41
789 7748 Svein Erik Bjørseth SILBIL 4:13:43
790 5826 Rune Tveiten   4:13:44
791 6873 Geir Moen Røe Savalen SK 4:13:55
791 6090 Åge Sæter NORTURA 4:13:55
793 7212 Mikkel Dennis Helweg Data Respons BIL / IL SKADE 4:14:03
794 11460 Anders Solstad-Nielsen Team Superselma 4:14:17
795 5002 Torkil Rabbum Sand IL Terrengsykkel 4:14:26
796 7117 Knut-Ove Lillemoen Sparebank1 SMN Sykkelklubb 4:14:31
797 5680 Tom Frode Bryhn Bryhn Elektro 4:14:56
798 6583 Thor-Inge Otterlei Lørenskog CK 4:14:59
799 12156 Odd Sverre Arnøy   4:15:01
800 6824 Lars Magne Jensen   4:15:06
801 11660 Tom Hansen Fresenius-Kabi 4:15:09
802 6656 Terje Rønning   4:15:17
803 6399 Rune Larsen Solberg Sportsklubb 4:15:22
804 5943 Bård Berntsen Bryne CK / Kverneland Group BIL 4:15:30
805 4946 Magnus Hektor KBCK 4:15:35
806 7045 Øyvind Øen Danielsen If Frøy 4:15:42
807 7968 Jarle Storrem Grimstad Sykleklubb 4:15:44
808 6249 Per Harald Gjerstad Boc 4:15:50
809 6545 Fred Johannessen   4:15:53
810 6083 Oddgeir Stensby Halmsås og Omegn 4:15:58
811 7076 Thorbjørn Helleberg VESTRINGEN IL 4:16:09
812 5205 John Kristiansen DeltaTek 4:16:14
813 6436 Lasse Granli   4:16:19
813 7304 Roy Braaten Dynea BIL 4:16:19
815 7470 Bjørn Erik Meinicke BOC / AITC BIL 4:16:24
816 7428 Frode Skarstein VC klubb 4:16:30
817 7341 Audun Hellesøy   4:16:32
818 7597 Fredrik Goborg APX Systems 4:16:59
819 6627 Edvard Tjøstheim   4:17:01
820 7145 Webjørn Riise BTC 4:17:13
821 8494 Magne Ridderholt   4:17:15
822 7367 Svenn Kastet HallingskarvetHelsesportslag 4:17:29
823 7080 John Freddy Borge Hesla   4:17:46
824 6895 Jonny Stødle Norske Shell 4:17:54
825 7890 Erik Korvald Bergen CK / BKK BIL 4:18:01
826 5858 Ove Netzen-Olsen   4:18:03
827 9621 Jan-Arve Aarseth ATECO Systems 4:18:12
828 3190 Roy Tore Sandnes Rauma Sykkelklubb 4:18:17
829 6080 Rune Solheim IF Frøy 4:18:18
830 6802 Kurt Haugen   4:18:52
831 6072 Frode Skaret Namdal SK 4:18:54
832 12791 Jacob Kjær   4:18:56
833 7114 Dag Johnny Lian Andebu IL 4:19:09
834 6969 Steinar Gravdal Ringerike fengsel BIL 4:19:26
835 7662 Rolf Marthin Normann Fred. Olsen & Co Sportsklubb 4:19:31
836 7188 Geir Aarlien Eidsiva BIL 4:19:35
837 4171 Jon Øyvind Bendiksen GRUNDFOS Norge AS 4:19:40
838 7180 Terje Viken KruseKruse Smith BIL 4:19:45
839 11003 Tore Gundersen Sarpsborg sykleklubb 4:19:49
840 6904 Bjørn Asle Teige Bømlo sk 4:20:10
841 7416 Ole Martin Rekslen   4:20:20
842 7505 Mikael Wøien Team SHelmen 4:20:24
843 12836 Gunnar Forsberg Skjeberg CK 4:20:50
844 7016 Nils Petter Benjaminsen Eidsiva BIL 4:20:58
845 10988 Per Morten Hauge SCK 4:21:04
846 6702 Jan Eskild Aldal   4:21:10
847 8238 Jan Erik Stenhaug Mosjøen og Omegn Cycleklubb 4:21:11
848 10992 Anders Storødegård Nordialog / GK Inneklima 4:21:15
849 13398 Leif Ivar Vangerud Norcem/Leca/Bygg.no/CK Nittedal 4:21:23
850 12938 Rolf Lohne Team BoA 4:21:43
851 7057 Ottar Ketil Fiskergaard Søvik 4:21:48
852 11289 Pål Johansen Glomma Papp BIL 4:22:03
853 7466 Rune Tverraaen Paragrafrytterne 4:22:04
854 6521 Morten Gulbrandsen Pronova BioPharma 4:22:14
855 7923 Kåre Nygård Syvde IL 4:22:16
856 7991 Thomas Weggesrud   4:22:21
857 8658 Atle Mikal Carlsen Statoil Bil Kårstø 4:22:33
858 7303 Runar Bråten Grenland SK, ABB bil 4:23:14
859 5281 Peter Tang Thomsen EDI-Soft BIL 4:23:21
860 11145 Ralf Lichan   4:23:24
861 7492 Jim Kvernberg Nesset CK 4:23:38
862 5698 Ove-Egil Eriksen Næroset IL Sykkel /Gjensidige 4:23:44
863 8163 Erik Høglien   4:23:56
863 7688 Rune Røste TROX Auranor BIL 4:23:56
865 8160 Reiulf Holm Ottestad Sykkel 4:24:08
866 11639 Atle Findahl Volkswagen 370 4:24:19
867 8823 Tore Karlsen Bollarønningen Racing Team / Harstad Cykleklubb 4:24:40
868 11210 Petter Søiland Høle IL sykkelgruppa 4:24:42
868 11155 Inge Løland Bryne CK 4:24:42
870 7579 Steinar Elgvin Nortura BIL 4:24:47
871 6882 Tore Martin Skarpholt Moss CK 4:25:08
872 7859 Frode Harsjøen Nitelva CK 4:25:09
873 11807 Jan-Tore Wollan Norcem/Leca/Bygg.no 4:25:11
874 2240 Are Skurdal Norcem/Leca/Bygg.no 4:25:26
875 9358 Jan Morten Ulvnes Bogafjell SK 4:25:49
876 7957 Jarle Skaug Stokke IL - Ski 4:25:53
877 7313 Ole Eeg ConocoPhillips 4:25:58
878 12627 Nils Fongen   4:26:09
879 8407 Torvald Fossestøl   4:26:13
880 6906 Per Thorland Team Fitjar 4:26:27
881 7842 Erik Dissen Bygdø Monolitten IL 4:26:41
882 7099 Morten Kjølstad Re Sykkelklubb 4:26:45
883 7899 Roar Liahagen Volkswagen 210 4:26:54
884 7407 Øyvind Nyland Ibas KrollOntrack 4:26:57
885 13128 Jan Arild Slåtta Bjørn Myhre Sport 4:27:05
886 7633 Trond Kleven   4:27:11
887 7101 John Kobbeltvedt Norgesgruppen 4:27:18
887 8118 Frode Carlsen   4:27:18
889 7047 Jonny Lars Dyb Sparebanken Møre / Sula SK 4:27:29
890 6332 Frank Pettrém NCC Bil 4:27:40
891 6701 Roger Tangen Eidskog Aktiv 4:27:44
892 6934 Anders Berglund Almby IK 4:27:49
893 7040 Anders Buttedahl Hennumkroken Pedallag 4:27:51
894 9639 Trond Ekløv LCK 4:27:57
895 11067 Einar Austrheim Statoil Mongstad BIL 4:27:58
895 11058 Tore Sandem Skiptvet IL sykkel 4:27:58
897 6631 Tore Unnerud Mjølkerampa SK 4:28:02
898 7994 Lorenzo Williams Team Skigo 4:28:03
899 12345 Bernt Wathne Gruvelia SK 4:28:12
900 7591 Stephen Fu Bodø CK 4:28:14
901 11339 Morten  Bergmann Team Superselma 4:28:22
902 6031 Geir Åge Løvlien Åsbygda IL 4:28:26
903 6228