Resultater Birken - Birkebeinerrittet 2016 - Menn Elite



Resultater Birkebeinerrittet - Birken - 86 km, terreng
Rena, Hedmark til Lillehammer, Oppland - 27. august 2016

Arrangementstype: ​Sykkel, sykling, sykkelritt

Resultatliste Klasse
Menn Elite - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 11 Åsmund Løvik TVK / Team Fixit.no 2:37:17,6
2 24 Emil Lindgren Serneke-Allebike MTB Team 2:37:29,3
3 6 Eskil Evensen-Lie Kloppa Offroadklubb 2:37:32,3
4 16 Truls Korsæth Lillehammer CK /Team Joker Byggtorget 2:37:38,2
5 9 Fredrik Haraldseth BOC / Hard Rocx Abax by Swix / Bærum OCK 2:37:59,7
6 66 Michael Olsson Serneke-Allebike MTB Team 2:38:05,0
7 2 Petter Fagerhaug Lillehammer ck 2:38:30,2
8 28 Thomas Engelsgjerd Halden CK/ Hard Rocx ABAX by SWIX 2:38:38,2
9 75 Gustav Larsson Scott team Skoda 2:38:46,1
10 39 Eirik Pettersen Lillehammer ck 2:38:47,3
11 7 Søren Nissen Racing team Stevens-iHus 2:38:47,7
12 38 Calle Friberg Scott team Skoda 2:40:59,8
13 12 Eirik Bruland Bærum OCK/ Team Milslukern 2:41:04,2
14 323 Eirik Josten Lillehammer Cycleklubb 2:41:09,2
15 33 Dennis Wahlqvist Serneke-Allebike MTB Team 2:41:09,7
16 132 Kristian Klevgård TVK 2:41:11,3
17 451 Hans Kristian Haadem Rudland Lillehammer ck 2:41:15,1
18 53 Fredrik Edin Sepura Toyota racing with Birk 2:41:22,0
19 17 Erik Nordsæter Resell Lillehammer ck 2:41:26,8
20 5 Frederik Wilmann Varanger sportsklubb 2:41:51,7
21 216 Oddvin Halvorsen Offigstad Lillehammer ck 2:42:21,8
22 21 Erik Hægstad Lillehammer ck 2:43:46,9
23 171 Jon Andreas Klokkehaug CK Victoria 2:43:53,0
24 67 Anders Fiskvik Team Trek Mesterhus 2:44:13,6
25 41 Sigurd Salberg Pedersen Lillehammer ck 2:44:18,0
26 50 Sondre Linstad-Hurum Kristiansands CK 2:44:19,3
27 4 Audun Øverbye Hanssen Lillehammer ck 2:44:25,1
28 320 Ken-Levi Eikeland Sandefjord sk 2:44:27,4
29 257 Daniel Jarstø Stavanger SK 2:44:36,2
30 136 Eirik Fiskvik Team Trek Mesterhus 2:44:36,3
31 72 Andreas Hartmann Craft Rocky Mountain Factory Team 2:44:36,7
32 74 Maarten Tjallingii Sct / Team Skørn Offroad 2:44:37,5
33 23 Emil Hasund Eid Kloppa offroadklubb/ Team Milslukern/ Team Milsluker'n 2:44:37,7
34 36 Adrian Hilde Kristiansands CK 2:44:42,8
35 64 Anders Gullhav TVK 2:44:44,6
36 27 Alexander Blomqvist Serneke-Allebike MTB Team 2:44:51,6
37 148 Ola Jorde IK Hero 2:44:54,4
38 205 Henning Halvorsen Offigstad Felgen CK Trondheim 2:46:28,9
39 371 Øyvind Strømsholm Pettersen CK Victoria 2:46:29,9
40 151 Jonas Amundsen Nes SK 2:46:32,0
41 145 Markus Eid Mellegård Sarpsborg SK 2:46:36,4
42 242 Ben Andre Schjerpen Odal SK/ Team Oslo Sportslager 2:46:43,5
43 164 Roar Sollie Raufoss og Gjøvik SK 2:46:44,5
44 359 Thomas Dahlsrud Bærum OCK 2:46:45,2
45 364 Per Kristian Kirkhus Sandefjord Sykleklubb 2:46:47,0
46 448 Sindre Fjellheim Jorde CK Valeo, Fornebu 2:46:47,3
47 170 Robin Mackenzie-Robinson SK Rye 2:46:47,7
48 69 Mathias Sundquist Lørenskog CK 2:46:49,1
49 253 Trond Skaale Stavanger Terrengsykkelklubb 2:46:55,8
50 445 Christian Pjåka Ringerike SK 2:47:00,1
51 343 Bent Ronny Rønnestad Lillehammer ck 2:47:07,4
52 329 Joakim Johnsen Kristiansand Cykleklubb 2:47:50,5
53 173 Martin Røste Omdahl Raufoss & Gjøvik SK 2:49:35,1
54 68 Marius Fjeld Bærum OCK 2:49:35,3
55 220 Andre Sotberg TVK 2:50:11,6
56 126 Frode Jermstad CK Victoria 2:50:42,7
57 117 Ole Dalsjø Hedmark terrengsykkel 2:50:45,8
58 250 Glenn Røisgaard Lørenskog CK 2:50:47,9
59 321 Jostein Nørbech Aaby ck 2:50:53,7
60 397 Tommy Fredriksen Odal SK 2:50:54,0
61 215 Jostein Næss Grådahl Kongsberg IF Sykkel 2:50:54,3
62 273 Even Langseth Berg Solør CK 2:50:55,5
63 237 Ståle Nicolay Svandal Nygaard EIKER CK 2:50:55,9
64 276 Henrik Sparr Scott team Skoda 2:50:57,3
65 264 Martin Formo Asker Ck 2:50:59,1
66 210 Stian Lie Halden CK 2:51:01,2
67 196 Simen Smedsberg Kneppe SK Rye sykkel /Norcem/Leca/Bygg.no 2:51:04,8
68 124 Ola Lierhagen Nes.Sp.Kl.Sykkel 2:51:05,6
69 222 Daniel Halvorsen Bergebakken CK Elverum 2:51:06,8
70 313 Kjell Magnus Antonsen Kolbotn SK / Team Merida 2:51:07,2
71 311 Per Stian Aune Rennebu IL 2:51:10,1
72 265 Lars Aasebø Sagene IF Sykkel 2:51:10,5
73 420 Øyvind Lie Flobergseter Lillehammer ck 2:51:12,7
74 198 Johan Hellman Strömstad LK, Team Swesports 2:51:15,4
75 401 Dan Erik  Hansen Varanger sportsklubb 2:51:20,6
76 131 Bjørn Morten Gjellebæk Sarpsborg SK 2:57:53,6
77 180 Tom Larsen Stovnerkameratene 2:58:01,5
78 325 Anders Hamborg Kloppa Offroad Klubb 2:59:08,1
79 232 Joakim Fjeld Kristoffersen Boc 2:59:13,6
80 176 Morten Vaeng Drammen CK/Hard Rocx-Abax 2:59:48,0
81 348 Ulrik Måbø Langesund Stk 3:03:12,8
82 62 Thomas M Knutsen Stovnerkameratene 3:03:58,6
83 399 Vegard Børsheim Lillehammer ck 3:05:34,8
84 302 Ståle Gunnar Josdal Stavanger Terrengsykkelklubb 3:08:22,8
85 379 Per Buttingsrud Aas-Eng Savalen SK 3:12:28,5
86 102 Marius Blålid Sandefjord sk 3:18:29,0
87 32 Johan Norén Serneke-Allebike MTB Team 3:19:49,7