Resultater Birken - Birkebeinerrittet 2017 - Menn 40-44 år



Resultater Birkebeinerrittet - Birken - 86 km, terreng
Rena, Hedmark til Lillehammer, Oppland - 26. august 2017

Arrangementstype: ​Sykkel, sykling, sykkelritt

Resultatliste Klasse Menn 40-44 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 1140 Frode Jermstad CK Victoria 2:49:11 +0:00
2 967 Dagfinn Bang-Johansen   2:50:41 +1:29
3 980 Stig Morten Fakstad Vest-Torpa UL/Team Mosetertoppen SKILINE 2:51:04 +1:53
4 1095 Erik Husby Norodd IL 2:52:08 +2:57
5 1016 Lars Ivar Nyland Ottestad Il Sykkel 2:52:23 +3:12
6 1090 Håkon Marius Guldhaug Team Byggma 2:52:56 +3:44
7 1033 Stig Svalheim Sandane SK 2:53:26 +4:15
8 1029 Geir Skjolden Nes SK 2:53:28 +4:17
9 1135 Per Øyvind Alvim Smaalenen SK / Sport 1 2:54:45 +5:34
10 1027 Knut Arne Siljuberg Solør CK 2:54:49 +5:38
11 1031 Roy Magne Storholm Kjekkas IF 2:54:58 +5:47
12 1087 Truls Paulsen Bærum OCK 2:55:00 +5:49
13 1064 Trond Floberghagen Ottestad Sykkel 2:55:04 +5:52
13 1094 Anders Hallingstad Foss Sport 2:55:04 +5:53
13 1084 Rune Herheim Vossevangen CK 2:55:04 +5:53
16 1068 John Peder Thun Langli Sunnan Ck 2:55:17 +6:06
17 1081 Hans-Christian Norenberg Johansen   2:56:43 +7:32
18 989 Øystein Hansen SK Rye Sykkel 2:56:53 +7:41
19 983 Clemet Fougner SK Rye 2:56:56 +7:45
20 1015 Geir Børli Nyhus Team Kjekkas 2:57:04 +7:53
21 1101 Henrik Rossvoll Bærum OCK /Therma Industri 2:57:05 +7:53
22 1107 Anders Tønsager Stor-Elvdal Sk/ECK 2:57:07 +7:56
23 1047 Kim Østebø Tasta & omegn sykkel klubb 2:57:56 +8:45
24 1023 Cato Ryste Volda 2:58:10 +8:58
24 1025 Mikael Sand Connecting Biz & Bike 2:58:10 +8:59
26 996 Robin Jakobsen Vesterålen SK 2:58:28 +9:17
27 1425 Frode Rønning Modum CK 2:58:35 +9:23
28 1115 Per Morten Hvattum Gran IL - RPI 2:58:47 +9:36
29 1121 Stein Arne Foss Sagene IF Sykkel 2:58:53 +9:42
30 1024 Anders Røynås Sagene IF Sykkel 2:58:54 +9:42
31 1257 Bjørn Haakon Braadland Lillehammer ck 2:59:01 +9:50
32 1077 Jørn Even Bang Ødegård Bærum OCK 2:59:04 +9:53
33 1187 Ronny Hansen GAN BIL 2:59:40 +10:28
34 1256 Kristian Bjerke TEAM NORGESGRUPPEN 2:59:52 +10:41
35 1202 Kjell Aage Kristoffersen Modum CK 3:00:21 +11:09
36 1295 Erik Andersen Milslukern Sport 3:00:29 +11:18
37 1270 Gert Olav Rege   3:00:51 +11:40
38 1001 Ole Petter Kjerkreit Stenshagen Ski 3:00:52 +11:40
39 997 Lars Erik Jevanord Ottestad Sykkelklubb 3:01:05 +11:54
40 1306 Kjetil Kjærnes Ottestad Il Sykkel 3:01:06 +11:55
41 1049 Ole-Christian Østreng Høland IL 3:01:09 +11:58
42 999 Tore Kallmyr Aukra Sykkelklubb 3:01:17 +12:06
43 1303 Anders Westvold Apotek 1/Team Skigo 2 3:02:03 +12:52
44 1248 Jørn Øveraas Ullensaker CK 3:02:06 +12:54
45 1283 Ola Furuseth Raufoss & Gjøvik Sykkelklubb/ Kafteins Corner 3:02:14 +13:03
46 1042 Håkon Veseth TVK 3:02:29 +13:18
46 1201 Chris Koren HCK 3:02:29 +13:18
48 1076 Per Anton Vatten   3:02:31 +13:20
49 1004 Gunnar Loe SK Rye 3:02:58 +13:47
50 1022 Tron Rustadbakken   3:03:05 +13:53
51 1040 Espen Undrum Kløfta Sykkel 3:03:08 +13:57
52 10839 Erich Keller ATEA 3:03:39 +14:28
53 1488 Morten André Groth Kolbotn SK 3:03:59 +14:48
54 1080 Jan Einar Hovden Ulstein og Omegn Sykkelklubb 3:04:02 +14:51
55 1106 Stian Tandberg-Johansen TeamTandberg 3:04:04 +14:53
56 1493 Erling Thunæs SK Rye 3:04:15 +15:04
57 1437 Kai Solem Åslia skilag 3:04:36 +15:25
58 1495 Frank Arvid Larsen Hadeland CK 3:04:48 +15:37
59 1069 Stian Majormoen Andebarkji 3:05:02 +15:51
60 1116 Tor Egil Kaasa Skarphedin 3:05:17 +16:05
61 1099 Trond Kjølstad Kjekkas IF 3:05:31 +16:20
62 1223 Arnt Einar Sandnes Fannefjord SK 3:05:42 +16:31
63 1078 Anders Aas Holmenkollen CK 3:06:01 +16:50
64 1481 Ola Morten Hauen   3:06:26 +17:15
65 1432 Christian Sjurseth Volkswagen 040 / Asker CK / Team Gåping/ IF Skadeforsikring Bil 3:06:27 +17:16
66 1462 Øystein Rognerud VW/Solør ck 3:06:30 +17:19
66 1683 Børge Sollie Asker Ck 3:06:30 +17:19
68 1272 Vegar Sandvik Stovnerkameratene 3:06:41 +17:30
69 1255 Stian Berg Solør CK 3:06:46 +17:34
69 1361 Kjetil Amundsen   3:06:46 +17:35
71 1402 Halvor Jørstad Geilo IL 3:06:52 +17:41
72 1400 Knut Arne Johannessen CK Jarlsberg 3:07:01 +17:50
73 1696 Øivind Borgersen Sandefjord sk 3:07:02 +17:50
74 1021 Kjetil Pedersen Sand IL Terrengsykkel 3:07:28 +18:16
75 987 Bjarte Grindheim   3:07:43 +18:32
76 1600 Ingar Hippe   3:07:48 +18:36
77 1626 Lars Hugo Braadland Olsen UNIT4 BIL 3:08:00 +18:49
78 1694 Stig Jonny Urke Sykkylven SK 3:08:05 +18:54
79 1189 Anders Hevrøy Ringkollen Skiklubb 3:08:32 +19:21
80 1439 Trygve Johannes Lereim Sævareid Grimstad SK 3:08:48 +19:37
81 1681 Rune Osvold NTG / Tyrili 3:09:01 +19:50
82 1763 Roar Andersen Re sk 3:09:02 +19:50
83 1731 Vidar Toftøy-Lohne   3:09:06 +19:55
83 1485 Kjell Erik Sagen Krokskogen CK 3:09:06 +19:55
85 1200 Erik Kleven Ottestad Il Sykkel 3:09:14 +20:03
86 1302 Trond Viberg   3:09:18 +20:07
87 1182 Nils Granrud   3:09:36 +20:25
88 961 Valdiek Alexander Deutsche Sepsis Hilfe 3:10:11 +20:59
89 1648 Tormod Strand Forsvaret/Rena IL Sykkel 3:10:18 +21:07
90 1859 Erik Aarum Mjølkerampa SK 3:10:35 +21:24
91 1625 Morten Nytun Krundalen CK 3:10:46 +21:35
92 1751 Oskar Dannewitz MTB Täby 3:11:01 +21:50
93 970 Tore Grüner Bjåstad Molde CK 3:11:38 +22:27
94 1013 Jens Erik Nerbøvik Aukra Sk 3:11:51 +22:40
95 1404 Roland Keller Ilseng il 3:11:54 +22:43
96 1452 Odd Egil Brobakk Støren Ck 3:12:02 +22:51
97 1396 Tommy Jensen Indreflø CK Victoria 3:12:11 +23:00
98 1850 Nils H Wichmann Aaby ck 3:12:12 +23:01
99 1407 Thomas Langseth Nordic Ski Team/Konsis 3:12:20 +23:09
100 1376 Richard Rybakken Dahl Raufoss & Gjøvik SK/Kafteins Corner 3:12:22 +23:11
101 1714 Per Vollen SK Rye / Koll 3:12:33 +23:22
102 2090 Tom Christian Aasen Bjørn Myhre Sport/Team Tutti Frutti 3:12:34 +23:23
103 1871 Stian Johnsen Skagerrak Sportsklubb 3:12:43 +23:32
104 1588 Alexander Granheim TEAM NORGESGRUPPEN 3:12:44 +23:33
105 1690 Stian Finneide Bingsfoss SK 3:12:45 +23:33
106 1616 Jonas Ludvigsson Sucaba 3:12:46 +23:35
107 1595 Frode Hammervold Fosen SK 3:12:56 +23:45
108 2215 Tom Idar Kvam Luster Sykkelklubb 3:13:20 +24:09
109 1677 Atle Larsen EFC 3:13:23 +24:12
110 1617 Nils-Ole Madsen   3:13:36 +24:25
111 1619 Ole Magnus Martinsen Icopal B.I.L 3:13:42 +24:30
112 1886 Erik Strandli Lørenskog CK / Foss Sport 3:13:45 +24:34
113 1692 Steinar Røe Skanska Aktiv 3:13:47 +24:36
114 1476 Gunnar Luther Bjørn Myhre Sport 3:14:10 +24:59
115 2252 Kenneth Ulen Lillehammer cykleklubb 3:14:15 +25:04
116 1409 Thomas Lerfaldet Soknedalen IL 3:14:25 +25:13
117 1502 Fredrik Thorsen Sparebank1 BV 3:14:36 +25:25
118 2162 Ole Helge Andreassen HUSQVARNA 3:14:48 +25:37
119 2202 Åsmund Johannes Hellesøy STORD 3:14:55 +25:44
120 2111 Christian Møller-Andersen Ullensaker CK 3:15:00 +25:49
121 1092 Tomas Nydal Stovnerkameratene Sykkel 3:15:03 +25:52
122 2066 Lars Olav Tveito Blodsmak Sportsklubb 3:15:09 +25:57
122 1968 Erik Berger Østmarka Freeriders / Peugeot Økern 3:15:09 +25:58
122 2074 Audun Markeng Raufoss & Gjøvik SK, Kafteins Corner 3:15:09 +25:58
125 2629 Stian Rånes Volkswagen 220 / Aron SK 3:15:10 +25:58
126 2051 Arild Stuldalen Biri IL sykkel 3:15:16 +26:05
127 1901 Giert Von Der Lippe Nittedal Banquet Racers/ Handelshøyskolen BI 3:15:30 +26:19
128 2186 Hans Richard Evensen Forsvaret 3:15:39 +26:27
129 2602 Per Richard Kaino Arendal CC 3:15:43 +26:32
130 2508 Frode Granlund Team Pudding 3:15:44 +26:33
131 2265 Per Torger Skretteberg Team SolumGruppen 3:16:01 +26:50
132 1503 Øyvind Leikvin Svalbard Hestesenter 3:16:03 +26:52
133 2834 Rune Kjetil Pedersen Energima 3:16:18 +27:07
134 3079 Arnstein Hansen Malvik IL Sykkel 3:16:33 +27:22
135 2617 Geir Nicolai Nilsen Kvinesdal Sykkelklubb 3:16:34 +27:23
136 2392 Thomas Heggelund Sand IL Terrengsykkel 3:16:35 +27:23
137 1986 Oddgeir Grindberg Namdal SK 3:16:44 +27:33
138 2500 Ole-Kristian Hagen SSK 3:16:57 +27:45
139 2025 Tommy Mo Aker Solutions 3:17:00 +27:49
140 1592 Knut Ole Gundersen Volkswagen 075 3:17:01 +27:50
141 2076 Amund Moen Norske Bæresystemer AS 3:17:06 +27:54
142 2563 Henning Engen Andersen CK Valdres 3:17:21 +28:10
143 1703 Jan Kjetil Nyen Solør CK 3:17:23 +28:12
144 2386 Erik Grønningsæter Cowi 3:17:30 +28:19
145 2993 Nils Hillestad Kongsberg IF 3:17:34 +28:23
146 2904 Tomas Berger Skikameratene 3:17:38 +28:27
147 1406 Magnus Langlien Drammen CK / Entreprenørservice 3:17:43 +28:31
148 1501 Kjell Aksel Sporild Skogn IL 3:17:50 +28:39
149 2778 Kjetil Finstad Volkswagen 250 3:17:56 +28:45
150 2700 Kjetil Taraldsen Hyllseth Gåping il 3:18:00 +28:49
151 1872 Per Arne Karlsen Skjeberg Cykleklubb 3:18:01 +28:49
152 2118 Terje Buflod CK Elverum 3:18:05 +28:54
153 1601 Anders Gulbrand Hovelsrud Bærum OCK 3:18:06 +28:54
154 3328 Ola Høiby SK Rye Sykkel 3:18:12 +29:01
155 2052 Kenneth Aleksander Syversen Nes Sportsklubb Sykkel 3:18:30 +29:19
156 2371 Torbjørn Blomsnes Team Seigpining / Nexans Norway 3:18:43 +29:32
157 2077 Ronny Østby   3:18:57 +29:46
158 2050 Espen Wiik Stigersand Feiring IL/ SSK 3:19:03 +29:52
159 2091 Jørgen Andresen   3:19:19 +30:08
160 2461 Geir Arne Fremstad Madshus Skifabrikk 3:19:32 +30:20
161 2069 Tony Adeklint Bjursås IK 3:19:37 +30:26
162 1665 Svein E. Bratberg   3:19:46 +30:35
163 1721 Stein Vidar Karlsen Ullensaker CK 3:19:56 +30:44
164 2614 Lars Henri Myrer   3:19:59 +30:48
165 2624 Johnny Rones Holmestrand Sykkelklubb 3:20:01 +30:50
166 2670 Linas Gatautis SK Rye 3:20:07 +30:55
166 2251 Bjørnar Trondsen IL Skarphedin 3:20:07 +30:56
168 2684 Krister Sjøstrøm Paragrafrytterne 3:20:11 +31:00
169 2770 Stig-Erlend Bærøy Orkla ck 3:20:12 +31:01
169 1585 Martin Fleischer Milslukern Sport 3:20:12 +31:01
171 2887 Mats Erik Moen CK Nittedal 3:20:16 +31:05
172 3282 Svein Svanem Tingvoll 3:20:20 +31:09
173 2707 Hans-Petter Wilmo Toten-Kranken CK 3:20:21 +31:10
174 1035 Hans Jørgen Svendsen Stiftstaden SK /Autronica BIL 3:20:23 +31:11
175 2579 Andreas Enoksen Ck Øst 3:20:26 +31:14
176 2214 Knut Magne Kolstadbråten Blilie 3:20:49 +31:38
177 1969 Sveinung Bertelsen Sandefjord Sykleklubb 3:20:54 +31:43
178 3113 Ronny Morewood Nesset CK 3:20:57 +31:45
178 2572 Ronny Brattaas Bogafjell Sykleklubb 3:20:57 +31:46
180 2198 Frank Vegar L. Hanssen Næroset IL Sykkel 3:21:33 +32:22
181 2415 Aksel Kopstad Van Ameyde Norway SK 3:21:34 +32:23
182 1992 Eljar Haugen Brumunddal SK 3:21:37 +32:26
183 2863 Halvor Hirkjølen Ottestad Il Sykkel 3:21:40 +32:29
184 1823 Hans Olav Overn CK Toten-Tråkk 3:21:44 +32:33
185 4982 Sveinar Rasmussen Askøy STK 3:21:46 +32:34
186 2475 Stian Ørbæk Eidsvoll SK 3:21:49 +32:38
187 2253 Stian Vestavik Aukra Sykkelklubb 3:21:53 +32:41
187 1792 Rune Karlsen CK Nittedal 3:21:53 +32:42
189 2299 Iver Navestad   3:21:56 +32:45
190 4035 Jon Hogne Dalen Nitelva/Team Foss 3:22:04 +32:53
191 2662 Jørn Mellum   3:22:07 +32:55
192 2908 Eskil Andrè Moe Driv IL 3:22:12 +33:01
193 2479 Cato Larsen Brøttum/Eidsiva BIL 3:22:17 +33:06
194 2249 Geir Andre Sæternes Geilo IL Sykkel 3:22:18 +33:07
195 2010 Kjetil Kirkholt Orkla 3:22:24 +33:13
195 2102 Tim Magnussen Grefsengutta 3:22:24 +33:13
197 2082 Erik Skulstad Vålerbanden / solør ck / VW 3:22:30 +33:19
198 1614 Hans Petter Lade Bingsfoss SK 3:22:32 +33:20
198 2048 Tore Skoglund   3:22:32 +33:21
200 2822 Bjørn Martinussen Meløy Ski & Sykkelklubb 3:22:33 +33:22
201 2023 Thomas Melby Frøy 3:22:40 +33:29
202 2615 Frode Nerland Fræna Sykkelklubb 3:22:41 +33:30
203 2860 Thomas Eliassen Darell Hammerfest sykkeklubb 3:22:53 +33:42
204 2649 Christian Weium Hardanger Sykkelklubb 3:22:55 +33:44
205 1843 Kjell Magne Sunde Swix Sport AS 3:22:58 +33:46
206 1821 Tor Olivier SK Rye 3:23:06 +33:55
207 2236 Bendik Andreas Sagsveen FFIBIL 3:23:13 +34:02
208 2866 Jan Erik Malmerengen   3:23:16 +34:05
209 3202 Morten Aune Johannessen SKD BIL 3:23:22 +34:11
210 2846 Rune Stenbro Nes SK 3:23:32 +34:21
211 2994 Rune Holmen Halmsås & Omegn Skilag 3:24:05 +34:54
212 2903 Mads Nilsen Raufoss og Gjøvik sykkelklubb 3:24:11 +34:59
213 3278 Richard Orby Team Motti 3:24:14 +35:03
214 2594 Jan Morten Hilan IL Stjørdalsblink 3:24:19 +35:08
215 4633 Stian Ødegaard   3:24:25 +35:14
216 1869 Dan Erik Henriksen Ullensaker CK 3:24:36 +35:25
217 2381 Stig Evenstad   3:24:37 +35:25
218 1305 Rune Skaar Sula sk 3:24:49 +35:38
219 10723 STENER FINSRUD Holmenkollen Cykleklubb 3:24:59 +35:48
220 2601 Lasse Johansen   3:25:04 +35:52
221 2441 Roger Sevaldsen IL Sverre 3:25:09 +35:58
222 2659 Hallvard Aas Kongsberg IF Sykkel 3:25:10 +35:59
223 3574 Espen Nordengen Eidanger 3:25:20 +36:09
224 2516 Kristian Tollan Seiersten Dbr 3:25:23 +36:11
225 2855 Per Løken Walmsness Rena IL 3:25:24 +36:13
226 2422 Eskild Lundeby Lundeby medical 3:25:30 +36:19
227 4160 Knut Lormann Larsen   3:25:36 +36:24
228 1275 Tor Olav Brennhovd Bjørn Myhre Sport 3:25:46 +36:35
229 3190 Ivar Haugen Sula sk 3:25:48 +36:37
230 1918 Jens Kristian Tveter Moss CK 3:25:54 +36:43
231 3279 Lars Jackwitz Rovde   3:25:55 +36:43
232 1506 Odd Arne Ås Stor-Elvdal sk 3:25:58 +36:47
233 3012 Leif Larsen Re sk 3:26:06 +36:55
234 2708 Tomas Ytreland IL Brane 3:26:08 +36:57
235 10319 Per Ivar Hessen Husnes Sport 3:26:09 +36:58
236 2854 Jarle Våga Frogner IL - Sykkel 3:26:19 +37:08
237 2666 Rikard Sunde Asko 3:26:20 +37:09
238 2482 Håvard Hauge Byggma/ Solør ck 3:26:24 +37:13
238 10323 Håvard Pedersen Husnes Sport 3:26:24 +37:13
240 2709 Daniel Østli Lunderseter Ski Og Sykkel 3:26:40 +37:29
241 3007 Svein Kristoffersen Glåmdal SK 3:26:44 +37:33
242 3275 Tony Kirkhaug bikestuff.no 3:26:48 +37:37
243 2175 Eirik Bryn BB Cycling 3:26:54 +37:43
244 2716 Karsten Rabe Skagerrak Sportsklubb 3:27:03 +37:52
245 3736 Ola Gausland Eide IL Sykkel 3:27:04 +37:52
246 3078 Stig Floberghagen Iron Maiden 3:27:06 +37:54
247 2586 Erling Rune Grønset Stiftstaden SK 3:27:16 +38:04
248 3273 Kristian Skovsbøl Jensen HCM 3:27:19 +38:08
249 2477 Stein Åge Haug IL Norodd 3:27:23 +38:12
250 2361 Torbjørn Andresen   3:27:29 +38:18
251 2313 Alexander Bjerke Bærum og Omegn Cykelklubb 3:27:44 +38:33
252 2701 Jens Olav Kjærstad Gruvelia SK 3:27:50 +38:39
253 3241 Erling Skard Kantega BIL 3:27:55 +38:44
254 2896 Håvard Bergkvist Glåmdal SK 3:28:06 +38:55
255 3659 Hans Erik Lund Rakkestad 3:28:14 +39:03
256 2058 Frode Øien Lørenskog CK 3:28:37 +39:26
257 4020 Christer Sandum Svarstad il 3:28:39 +39:28
258 3167 Ivar Benberg REMA 1000 3:28:42 +39:31
259 1995 Geir Hetland Bogafjell Sykleklubb 3:28:53 +39:41
260 5598 Erik Gravermoen Jensen Veien Tilbake 3:28:55 +39:43
261 4859 Ole Kristian Østrem   3:28:57 +39:46
262 3585 Ian Roche Statkraft 3:29:09 +39:57
262 2797 Svein Hvalstad TROX Auranor BIL 3:29:09 +39:58
264 7906 Raymond Gonzales If Frøy 3:29:13 +40:02
265 3622 Thor Arne Johansen Sula sk 3:29:15 +40:04
266 4418 Michael Christensen Dia-Job AS 3:29:16 +40:04
267 3656 Tor Ove Torgersen GK BIL. BVB 09 3:29:19 +40:08
268 3309 Morten Nilssen Krokskogen CK 3:29:25 +40:14
269 10289 Normunds Stanevics   3:29:26 +40:15
270 4446 Kim Dahl Statnett BIL 3:29:30 +40:19
271 1783 Hans Helmenbakken Hadeland CK/Easy Access AS 3:29:40 +40:28
272 4363 Thomas Ljungmann 3Dto1 3:29:51 +40:40
273 3847 Bjarne Nilsen Lørenskog CK 3:30:00 +40:49
274 2222 Erik Moberget CK Elverum 3:30:09 +40:58
275 2503 Stig-Gøran Hagen Smaalenene SK 3:30:23 +41:12
276 4461 Richard Brokhaug Team Gåping / BOC 3:30:27 +41:16
277 3098 Stig Framnes Rustad IL 3:30:41 +41:29
277 4225 Fredrik Stangebye-Nielsen Team Thaugland 3:30:41 +41:30
279 4658 Pål Gjerde Vardeåsen sykkel 3:30:43 +41:32
280 4023 Geir Normann Hansen Acando 3:30:50 +41:39
281 2502 Asle Finnesand Forsvaret/ NL Ski 3:30:59 +41:48
282 2864 Jostein Holmberg Herkules sykkel 3:31:01 +41:49
283 3944 Karl-Olaf Høntorp Oppegård IL 3:31:05 +41:54
284 2380 Grunde Eriksen   3:31:09 +41:57
285 10476 Anders Nicolaisen Senja CK 3:31:25 +42:13
286 2582 Morten Frøseth Kolbotn SK 3:31:26 +42:15
287 4387 Eivind Sperre Lågen CK 3:31:43 +42:31
287 4417 Kjetil Goddokken BIL-Ahus 3:31:43 +42:32
289 3567 Einar Mindnes Hydro Sunndal BIL 3:31:53 +42:42
290 4764 Sjur Midtskogen Drammen Cykleklubb 3:31:55 +42:44
291 4370 Erik Nystuen   3:31:59 +42:47
292 4043 Frode Hansen Foss Sport 3:32:00 +42:49
293 4666 Torkil Westergaard Altern EY B.I.L. 3:32:04 +42:52
294 3219 Geir Olav Laksforsmo Mosjøen og Omegn Cycleklubb 3:32:07 +42:56
295 2879 Anders  Moen   3:32:08 +42:57
296 3952 Idar Kristengård TEAM NORGESGRUPPEN 3:32:09 +42:58
297 4924 Tord Busterud Stor-Elvdal sk 3:32:24 +43:13
298 2902 Tormod Aure Herkules sykkel 3:32:25 +43:14
299 3786 Finn Håkon Rødland KISS ARMY NORWAY 3:32:27 +43:16
300 4927 Eivind Egge Hellanor/Automateriell 3:32:29 +43:18
301 4470 Jonas Pedersen KLP 3:32:32 +43:21
302 10315 Oddvar Eikenes Husnes Sport 3:32:36 +43:25
303 1773 Bjørn Inge Gresseth Stiftstaden SK 3:32:41 +43:30
304 4420 Ivar Fjørtoft Nordøy IL 3:32:57 +43:46
305 3228 Arvid H. Prytz Nordstrand Namdal SK/OBIL-Sykkel Brannmenn mot kreft 3:33:07 +43:56
306 3533 Ronny Finvik Løten Sykkelteam 3:33:21 +44:10
307 4151 Espen Hofoss CK Nittedal 3:33:30 +44:19
308 3552 Hans Ole Johansen Team Gravermark Handel 3:33:33 +44:22
308 5684 Baard Solberg Kvande Team Gravermark Handel 3:33:33 +44:22
308 3538 Jostein Fredriksen Team Superselma 3:33:33 +44:22
311 3935 Rune Haugen Consto BIL 3:33:34 +44:23
312 2394 Nils Anders Helset Lillehammer ck 3:33:36 +44:24
313 4672 Lars Christian Tvedt Ferd 3:33:45 +44:34
314 5900 Thomas Wolrath Mathisen Drøbak sykkelklubb 3:33:46 +44:35
315 4630 Roy Arne Syversrud Statkraft BIL/STABIL 3:34:02 +44:50
316 9039 Einar Finøen Team Superselma 3:34:03 +44:52
317 4522 Stefan Carlsson UNIT4 BIL 3:34:23 +45:12
318 4236 Kenneth  Storvik-Olsen   3:34:29 +45:18
319 4450 Anders Hårstadhaugen VESTRINGEN IL 3:34:30 +45:18
320 10653 Steffan Gundersen Eidanger IL 3:34:37 +45:26
321 2963 Roger Andreassen Team Coca-Cola 3:34:51 +45:40
322 4214 Kenneth Johnsen Paragrafrytterne 3:34:52 +45:41
323 4975 Lasse Nikolaisen Energima AS 3:35:06 +45:55
324 4670 Frode Nordgård   3:35:08 +45:57
325 1990 Robert Hagen Nordbygda/Løten SK Sykkel 3:35:13 +46:02
326 4668 Geir Andreas Joner Lovisenberg BIL 3:35:36 +46:24
327 6156 Håvard Fløystad   3:35:57 +46:46
328 3721 Geir Dahlen   3:36:01 +46:50
329 3589 Stian Rønnekleiv Flora Ck 3:36:03 +46:52
330 2830 Ola Nybakk Hamar Media 3:36:07 +46:56
331 3823 Leif Arne Sigurdsen Evry BIL 3:36:18 +47:07
332 5153 Eirik Innerby Bristow Rotorsport 3:36:21 +47:10
333 4560 Kenneth Kongsvold IL TRY 3:36:30 +47:19
334 3292 Atle Ivar Bækkelie Norges Bank IL 3:36:37 +47:25
335 2655 Roy Øiamo Tasta & Omegn Sykkelklubb 3:36:39 +47:27
336 4789 Frode Sletten   3:37:11 +48:00
337 6299 Silvio Schloeffel Golden Boys 3:37:14 +48:03
338 6781 Vegard Fjeldheim Kølis 3:37:16 +48:05
339 2984 Glenn Flaathen Team Superselma 3:37:17 +48:06
340 3312 Aleksander Solheim Sagene IF Sykkel 3:37:28 +48:16
341 4783 Ivar Skjeggestad Coca-Cola 3:37:43 +48:32
342 2962 Per-Øivind Andreassen Tide Forsikring 3:37:44 +48:33
343 2246 Pål Stenseth Raufoss & Gjøvik SK / Kafteins corner 3:37:45 +48:33
344 4759 Espen Laudal Team Laudal 3:37:50 +48:39
345 3588 Tore Røhne Krokskogen CK 3:38:15 +49:04
345 4958 Thomas G. Klokk Vålerengen hjul og pedal 3:38:15 +49:04
347 4368 Trond Ståle Nessmo A2-015 3:38:21 +49:10
348 5119 Tommie Berkani Follo Aktiv AS 3:38:24 +49:13
349 4565 Kyrre Leonhardsen Siemens 3:38:48 +49:37
350 4260 Kjell Vidar Brandsø Eidsvoll SK 3:39:04 +49:53
351 5277 Janis Bazevics   3:39:18 +50:07
352 5518 Tom Roger Fossum Eidsvold Værks Skiklub 3:39:20 +50:09
353 5139 Sondre Hagen   3:39:30 +50:18
354 4440 Edvarth Eriksen CK Jarlsberg 3:39:34 +50:23
355 6164 Lars Erik Dystland IP-plan 3:39:36 +50:25
356 3606 Knut Erik Tveten   3:40:03 +50:52
357 10537 Sverre Bergh Alderspsykiatrisk forskningssenter 3:40:05 +50:54
358 3956 Ole Kvigne   3:40:07 +50:56
359 2112 Magnus Skarseth Brumunddal sykle klubb 3:40:20 +51:09
359 10301 Juris Timsans   3:40:20 +51:09
361 4371 Egil André Oelschlägel   3:40:25 +51:13
361 4735 Anders Eng   3:40:25 +51:14
363 5183 Jon Inge Olsen   3:40:33 +51:22
364 5426 Trond Hugo Stenseth HHC 3:40:45 +51:34
365 5018 Ole Petter Hjelmstad A2.015 Xtremt slitsomt 3:40:50 +51:39
366 4997 Sten Thoren Lommedalen Racing 3:41:13 +52:02
367 4407 Stefan Willassen Energima 3:41:23 +52:12
368 5171 Pål Larsen Nes.sp.kl 3:41:30 +52:19
369 4650 Hans-Thomas Henriksen Engrosfrukt 3:42:09 +52:58
370 3032 Hallgrim Sagen Korsvoll 3:42:11 +53:00
371 4606 Johnny Tverli   3:42:16 +53:05
372 4583 Christer Aafloen Rinnan Boc 3:42:24 +53:12
373 3619 Thomas Fjellheim Fjellfoten sykkelklubb 3:42:28 +53:17
374 4662 Hans Petter Sommersen   3:42:30 +53:18
374 2872 Espen Glosli Rakkestad Sykkelklubb 3:42:30 +53:19
376 4430 Even Rønningen Evry BIL / HIL Triathlon 3:42:31 +53:19
377 5345 Kurt Bugge Herkules 3:42:51 +53:40
378 2970 Frank Ove Blomvik Team Fysiotrimmen/Norgesgruppen 3:42:54 +53:43
379 4167 Rolf Christian Melaas Vang Skiløperforening 3:42:57 +53:46
380 4955 Fredrik Ruud Johnsen Iowa State University Cyclones 3:43:03 +53:52
381 3797 Sigurd Sundsvoll Vossestrand sykkel og aovelta 3:43:04 +53:53
382 2583 Even Fylling Sula sk 3:43:06 +53:55
383 3519 Jo Roger Bergheim Leve Hytter 3:43:07 +53:56
384 4209 Vegard Åslie Solør CK 3:43:21 +54:10
385 5692 Lars-Morten Rostad   3:43:43 +54:32
385 5480 Jon Rune Lorentzen   3:43:43 +54:32
387 4121 Tormod Boldvik Team Superselma 3:44:04 +54:53
388 3646 Paul Bergh CK Jarlsberg 3:44:16 +55:05
389 4352 Sjur Klafstad   3:44:17 +55:06
390 4736 Rune Filtvedt Mjølkerampa Raiders 3:44:26 +55:15
391 4678 Sture Krey Skjæret   3:44:27 +55:16
392 9923 Hans Andreas Slette Volkswagen 400 3:44:33 +55:22
393 5890 Ruben Aarø   3:44:45 +55:34
394 5966 Jan Petter Barth Bakhjula SK 3:44:55 +55:44
395 5262 Håkon Solheim   3:45:07 +55:56
396 5943 Per Martin Sommernes Tønsberg CK 3:45:13 +56:01
397 6508 Kim Nansdal Svendborg MTB 3:45:21 +56:10
398 3245 Roger Stener Lågen CK 3:45:22 +56:10
399 3240 Benny Schreiner Lørenskog CK 3:45:27 +56:15
400 4644 Yngve Bjørge Handelsbanken BIL 3:45:30 +56:19
400 4533 Stig Gran Handelsbanken / BOC 3:45:30 +56:19
402 5212 Gjøran Sæther   3:45:31 +56:20
403 3293 Vidar Aunli Smia fotball 3:45:43 +56:31
404 4969 Geir André Moksness-Skaug CK Elverum 3:46:01 +56:49
405 2225 Bent Nordgård Toten-Kranken CK 3:46:03 +56:52
406 5563 Trond Borgan Stjørdals-Blink 3:46:04 +56:52
407 5049 Henrik Siegel   3:46:12 +57:01
408 5203 Jan Martin Solberg Kråkstad 3:46:38 +57:27
409 5202 Thomas Skogstrand   3:46:50 +57:39
410 10287 Håkon Solberg Sauland IL 3:46:53 +57:42
411 10261 Freddy Løvseth   3:46:54 +57:42
412 5708 Ove Sjåstad   3:46:58 +57:47
413 7316 Kjetil Betten Team Superselma 3:47:18 +58:07
414 5834 Johnny Larsen Stiftstaden SK 3:47:26 +58:15
415 4779 Ragnar Semundseth Aktiv mot kreft 3:47:27 +58:16
416 5720 Ole Kristian Bakkene   3:48:09 +58:57
417 5485 Robert Rudsar Stiftstaden SSK 3:48:24 +59:13
418 4918 Christian Berntsen Onkel Carbon Ræcing 3:48:25 +59:14
419 5453 Kristoffer Krosby Sweco BIL 3:48:28 +59:17
420 4410 Tor Anders Østrem   3:48:30 +59:18
421 4838 Jan Egil Saxerud Solør CK 3:48:35 +59:24
422 9497 Jørgen Mjelve Røa IL Sykkel 3:48:56 +59:45
423 3069 Øyvind Sunde Novaform 3:49:13 +1:00:02
424 4002 Pål Henrik Werner Boc 3:49:14 +1:00:03
425 5535 Eirik Jørgensen Moss CK 3:49:23 +1:00:12
426 3216 Tore Kristiansen   3:49:31 +1:00:20
427 5222 Alexander Vik Asker Ck 3:49:32 +1:00:21
427 2673 Thomas Kvam Skagerrak Sportsklubb 3:49:32 +1:00:21
429 7274 Andis Bogdanovs Moelven Byggmodul Hjellum AS 3:49:40 +1:00:29
430 5384 Tommy Kristiansen Team Superselma 3:50:14 +1:01:02
431 6238 Leo Gervacio Leo frisør 3:50:29 +1:01:18
432 3965 Pål Virik Nilsen Sandefjord Sykleklubb 3:50:46 +1:01:35
433 6318 Bjørn Torgersen   3:50:49 +1:01:38
434 5701 Erik Fostervoll   3:50:51 +1:01:39
435 5053 Atle Trondsen   3:50:53 +1:01:42
436 3800 Svein Thore Tellebon Ottestad sk/ gk rør 3:51:03 +1:01:51
437 6316 Søren Tang Thomsen   3:51:31 +1:02:20
438 5964 Ole Andreas Bergli   3:51:34 +1:02:23
439 4217 Jo Rustad Asker Ck 3:51:42 +1:02:31
440 5735 Tommy  Selnes Rbk 3:52:07 +1:02:56
441 7411 Håvard Sletten Follo SK / Microlog 3:52:11 +1:03:00
442 9042 Steinar Holm-Nordhagen Team Superselma 3:52:14 +1:03:03
443 6212 Jostein Angeltvedt Asker Sk 3:52:25 +1:03:14
444 9689 Espen Gillesvik   3:52:28 +1:03:17
444 9638 Øyvind Terøy   3:52:28 +1:03:17
446 3206 Rollef Johansen Team Fellor 3:52:36 +1:03:25
447 5557 Jonas Blich  Bakken Dagens Næringsliv 3:52:37 +1:03:26
448 4353 Cato Klefsås Stjørdals-Blink 3:52:40 +1:03:28
449 10004 Dag Vidar Haslund   3:52:53 +1:03:42
450 4549 Thomas Hurrød Ck Øst 3:52:57 +1:03:45
451 9549 Viggo Haavik Gundersen   3:53:02 +1:03:51
452 5601 Christian Jenssen   3:53:05 +1:03:54
453 6536 Ola Tranum FjellfotenSk 3:53:09 +1:03:58
454 3561 Dan Kronborg SpareBank 1 SMN 3:53:13 +1:04:02
455 6109 Åge Ødegård Gjemnes Sykkelklubb 3:53:21 +1:04:10
456 6022 Geir Gustavsen Volkswagen 440 invitert 3:53:23 +1:04:12
457 6290 Kenneth Olsen   3:53:41 +1:04:29
458 5775 Vidar Bakken   3:53:50 +1:04:39
459 5950 Frank Heggestad Veitastrond IL 3:53:55 +1:04:44
459 5918 Espen Haug Reinertsen Kløfta IL Sykkel 3:53:55 +1:04:44
461 4778 Brynjar Gustavson Røren Volkswagen 210 3:54:12 +1:05:01
462 5137 Ronny Granheim BOS B.I.L 3:54:15 +1:05:04
463 10162 Olaf Sletner Utstillingsplassen Eiendom AS 3:54:19 +1:05:08
463 6038 Jørn Huusko PPG/Aktiv mot kreft 3:54:19 +1:05:08
465 6915 Erlend Berger Jenssen Veien Tilbake 3:54:20 +1:05:09
466 5016 Ketil Grønneberg   3:54:28 +1:05:16
467 4730 Kim Due-Sørensen Team Nato/Volla Mikrobryggeri 3:54:32 +1:05:21
468 5736 Kjetil Lorentzen Savalen SK 3:54:39 +1:05:28
469 6461 Kyrre Gromstad horten og omegn sykkelklubb 3:54:40 +1:05:29
470 2685 Bjarte Andrè Von Der Fehr Aktiv365/CK Sotra 3:55:18 +1:06:07
470 9063 Tony Haugen Team Superselma 3:55:18 +1:06:07
472 5521 Thomas Kjelland Veien Tilbake 3:55:21 +1:06:10
473 4943 Tor Arne Heiberg Odal SK 3:55:25 +1:06:14
474 6267 Geir Kamsvåg Falck Sykkelregister 3:55:31 +1:06:20
475 7021 Robert Benediktsson   3:55:36 +1:06:24
476 5898 Lasse Ingulfsvann Møller IT 3:55:43 +1:06:32
477 6074 Tommy Risan EIKER CK 3:55:46 +1:06:35
478 6080 André Sirevåg Sandnes SK 3:55:47 +1:06:35
479 5184 Vegard Olsen Team Superselma 3:55:53 +1:06:42
480 2800 Stian Jakobsen Stiftstaden SK/Brødrene Dahl 3:56:19 +1:07:08
481 7839 Eirik Sanderlien Team Transpetrol 3:56:35 +1:07:23
482 6063 Bjørnar Nyborg   3:56:36 +1:07:25
483 5921 Jørn Olav Bekkelund Lillehammer cykleklubb 3:56:46 +1:07:35
484 4529 Øyvind Ygre Fjeld TEAM NORGESGRUPPEN 3:57:08 +1:07:57
485 5687 Tom Mathisen Barkåker sykkel 3:57:10 +1:07:59
486 9834 Ola Skurdal   3:57:15 +1:08:04
487 10141 Atle Nikolaisen Protector Forsikring 3:57:34 +1:08:23
487 5503 Eivind Rivenes FORESTIA BIL TEAM BYGGMA/SOLØR CK 3:57:34 +1:08:23
489 10115 Martin Stormoen Paragrafrytterne 3:57:47 +1:08:36
490 5012 Inge Brodshaug Sulland B.I.L. 3:58:12 +1:09:01
491 7423 Ove Hoemsnes Tynes   3:58:18 +1:09:07
492 5734 Erling Lo   3:59:04 +1:09:53
493 6531 Svein Åge Stormoen Forsvaret 3:59:19 +1:10:07
494 5234 Ragnar Gjermundrød Vega bil 3:59:23 +1:10:12
495 5261 Roy Andersen FKBIL 3:59:49 +1:10:38
496 4842 Pål Solberg Brumunddal SK 3:59:54 +1:10:43
497 6294 Eriks Pinkis   3:59:55 +1:10:44
497 8379 Anders Aarstad Kløfta IL Sykkel 3:59:55 +1:10:44
499 6165 Mathias Hesselmann Wenaas 4:00:15 +1:11:04
500 5636 Sebastian Piatek Andebarkji 4:00:18 +1:11:07
501 6904 Øyvind Haugland PHARMAQ BIL 4:00:21 +1:11:10
502 5676 Lars-Erik Fineidet Foss Sport 4:00:24 +1:11:13
503 5115 Jørgen Austvik CK Victoria 4:00:31 +1:11:20
504 6579 Knut Arild Grefsrud Bingsfoss SK 4:00:33 +1:11:22
505 3073 Hans Christian Hårstad Trollheimen Sk 4:00:35 +1:11:24
506 7693 Stig Uthushagen GK Aktiv 4:00:40 +1:11:28
507 3118 Rune Goddokken Team Goddokken 4:00:42 +1:11:31
508 9446 Christian Huitfeldt Whist   4:00:51 +1:11:40
509 5905 Eirik Skavhellen Holmestrand SK 4:00:58 +1:11:47
510 6982 Cato Tranaas Kongsberg Brann og redning 4:01:04 +1:11:52
511 7162 Christer Myhren SCC 4:01:08 +1:11:56
512 9382 Alf Ivar Slydahl Skjeberg CK 4:01:22 +1:12:11
513 6748 Eirik Snekvik Volkswagen 830 4:01:26 +1:12:15
514 5417 Oskar Åsmund Sandanger   4:01:31 +1:12:19
515 6047 John Ivar Klever Fet skiklubb 4:01:43 +1:12:32
516 6589 Øyvind Aas   4:01:45 +1:12:33
517 4992 Rune Sundvoll Bøleråsen tråkkelag 4:01:58 +1:12:47
518 5974 Stian Norderud   4:02:11 +1:13:00
518 9924 Anders Bekkelund CK Nittedal 4:02:11 +1:13:00
520 7352 Rune Haugen   4:02:14 +1:13:03
521 9891 Jarle Jørgensen FIF / Trøsken IL 4:02:20 +1:13:08
522 5951 Lars Kristiansen Trøndelag Heimevernsdistrikt 12 4:02:22 +1:13:11
523 6056 Jørund Lillås   4:02:26 +1:13:15
524 5935 Michal Johnsen Vard Brattvaag 4:02:31 +1:13:19
525 5912 Lars Ivar Østli   4:02:36 +1:13:25
526 6076 Henrik Rustad   4:02:46 +1:13:35
527 5654 Roar Støen   4:02:50 +1:13:39
528 5373 Espen Johnsen Herkules sykkel 4:02:57 +1:13:45
529 4569 Lars Petter Lund Spenncon Rail 4:02:58 +1:13:47
530 7573 Håkan Høgberg Davik IL 4:03:10 +1:13:59
531 6810 Espen Karstensen   4:03:23 +1:14:12
532 9408 Valdis  Krams   4:03:29 +1:14:18
533 7165 Atle Nes Stiftstaden SK 4:03:38 +1:14:26
534 8447 Hans Petter Hansen TEAM NORGESGRUPPEN 4:03:49 +1:14:38
535 6383 Espen Glende   4:04:05 +1:14:54
536 5241 Terje Olsen Rakkestad 4:04:23 +1:15:12
537 6228 Per Arne Davidsen Rælingen sport og fritid 4:04:28 +1:15:17
538 5280 Vegar Sandås Enebakk 4:04:45 +1:15:34
539 9561 Odd Erik Hotvedt TEAM NORGESGRUPPEN 4:04:57 +1:15:46
540 6304 Halvor Smestad Solør CK 4:05:00 +1:15:49
541 6369 Svein Rune De Presno   4:05:18 +1:16:07
542 6746 Tom Einar Simonsen Herkules sykkel 4:06:00 +1:16:49
543 7963 Simen Ombye Kirkens bymisjon Drammen 4:06:06 +1:16:55
544 9691 Øyvind Kluge Klugstick Tripple IL 4:07:28 +1:18:16
545 6778 Jan Olav Djuvsland Novaform 4:07:29 +1:18:17
546 6544 Stian Østlie Driv IL 4:07:33 +1:18:22
546 5617 Knut Leraand Volkswagen 830 4:07:33 +1:18:22
548 6722 Odd Arild Maarud Fjellfoten SK / Seco Tools 4:07:50 +1:18:39
549 6576 Jørn Inge Bunes Bjørkelangen 4:08:03 +1:18:51
550 7493 Kjetil Sønsteby   4:08:14 +1:19:03
551 7221 Torkjell Støverud Hansen   4:08:21 +1:19:10
552 7226 Knut-Erik Nordby   4:08:22 +1:19:11
553 6026 Espen Hanssen   4:08:31 +1:19:20
554 7465 Jens Hallvard Klette Telenor BIL 4:08:32 +1:19:20
555 4379 Per Ivar Rød   4:08:43 +1:19:32
556 6689 Tom Hagen   4:08:49 +1:19:37
557 7633 Jan Wiig Svendsen   4:09:23 +1:20:12
558 6043 Jon E. Kibsgård Team Superselma 4:09:33 +1:20:22
559 6439 Sten Magne Berglund Bingsfoss SK 4:09:34 +1:20:22
560 5852 Morten Fernando Ringvold   4:09:38 +1:20:27
561 6539 Håkon Vasset   4:09:41 +1:20:30
562 6986 Mark Welsh   4:10:05 +1:20:54
563 6471 Terje Henden Ahlsell Norge 4:10:16 +1:21:05
564 1675 Rune Kristiansen Sula Sykkelklubb 4:10:25 +1:21:14
565 6066 Martin Orre   4:10:44 +1:21:33
566 8202 Inge Bråthen   4:11:48 +1:22:37
567 3233 Sven Åge Pedersen Heggedal Trim CK 4:11:59 +1:22:48
568 8936 Kjell-Andre Tufte   4:12:19 +1:23:08
569 8870 Ronny Eriksen Team Superselma 4:12:33 +1:23:21
570 8485 Bjarte Meisterplass Multiconsult BIL Skien 4:12:34 +1:23:23
571 7896 Gudbrand Eggen   4:12:43 +1:23:32
572 6282 Terje Maudal Smakfullt 4:13:07 +1:23:56
573 7789 Gøran Hasås Veien Tilbake 4:13:30 +1:24:19
574 2650 Thomas Westvold Meny AS 4:13:42 +1:24:31
575 4811 Gunnar Austeng Stor-Elvdal sk 4:13:48 +1:24:37
575 7464 Ole Kristian Grinde   4:13:48 +1:24:37
577 8337 Kenneth Tandsæther   4:14:11 +1:25:00
578 8934 Trond Rossvang   4:14:23 +1:25:12
579 3645 Roger Skogberget   4:14:33 +1:25:22
580 6574 Fritz Arne Torstensen   4:15:28 +1:26:17
581 5533 Jørgen Bøhn Boc 4:15:46 +1:26:35
582 7467 Bjørn Harald Sandvik Acando 4:15:47 +1:26:36
583 4967 Henrik Magnussen   4:16:09 +1:26:58
584 7334 Robert Enger   4:16:24 +1:27:12
585 5660 Jason Turflinger AMCHAM NORWAY 4:16:33 +1:27:22
586 7353 Julian Hjellnes   4:16:43 +1:27:31
587 4208 Marius Aaserud Handelsbanken liv 4:17:11 +1:28:00
588 7175 Kenneth Rolfsen   4:17:17 +1:28:06
589 5606 Lasse Juliussen Hasle-Løren Sykkel 4:17:52 +1:28:41
590 7489 Øyvind Johansen   4:17:59 +1:28:48
591 7761 Andre Bongard   4:18:58 +1:29:47
592 6007 Andreas Ekker   4:19:03 +1:29:52
593 7676 Espen Tollefsen   4:19:04 +1:29:52
594 6970 Jan Ove Storsveen Mandal CK 4:19:50 +1:30:39
595 3968 Ørjan Greger Olsen Eidanger IL 4:20:07 +1:30:56
596 6723 Espen Rostrup Nakstad Strømmen & Lillestrøm Skiklubb 4:20:49 +1:31:38
597 6996 Halvor Tømt   4:20:51 +1:31:40
598 7028 michael lorentsen   4:21:15 +1:32:04
599 8772 Ronny Erdal   4:21:31 +1:32:20
600 7375 Morten Lihme   4:21:51 +1:32:39
601 8377 Pål Arvid Ryen   4:22:02 +1:32:51
602 8264 Thomas Norheim Austrått SK 4:23:55 +1:34:44
603 3930 Thomas Fjeldstad Eidanger IL 4:24:28 +1:35:17
603 7557 Ingolf Frigaard   4:24:28 +1:35:17
605 7822 John Midtskogen   4:24:35 +1:35:24
605 6665 Ivar Asbjørn Bredesen Oslo Handicapidrettslag 4:24:35 +1:35:24
607 7892 Bård Eithun   4:25:49 +1:36:38
608 7565 Terje Arnfred Haugen Team EMC 4:26:06 +1:36:55
609 7842 Hans Anders Skjølberg   4:26:22 +1:37:10
610 5880 John Richard Urbanski Team Urban 4:26:54 +1:37:42
611 7440 Rune Eriksson Røra Cc 4:27:02 +1:37:51
612 7940 Jimmy Wilhelmsen   4:27:11 +1:38:00
612 7170 Arve Pettersen NORTURA 4:27:11 +1:38:00
614 6780 Tom Espeland Volkswagen 474 4:27:45 +1:38:33
615 8764 Jan Roar Lund DSV/Aktiv mot kreft/ Gauldal SK 4:27:46 +1:38:35
616 8769 Ola Løvaas Konica Minolta 4:27:51 +1:38:40
617 8468 Morten Knauserud Brumunddal SK 4:27:55 +1:38:44
618 8341 Tor Arne Bøhlerengen Skaubygda IL 4:27:56 +1:38:45
619 7360 Tommy Jurada   4:28:57 +1:39:46
620 7543 Øyvind Solberg Dissen Volkswagen 830 4:29:04 +1:39:53
621 8396 Bernt Løvstad   4:29:40 +1:40:29
622 7678 Jon Løkkebakken   4:29:53 +1:40:42
623 6347 Svein Endre Røsok Harøy IL 4:30:23 +1:41:12
624 7765 Oddgeir Bue Røra Cc 4:31:16 +1:42:05
625 7755 Erik Andresen   4:31:19 +1:42:08
626 7790 Espen Haugsrud   4:31:44 +1:42:33
627 8359 Fredrik Smedaas Johnson Konnerud 4:32:19 +1:43:08
628 7426 Bent Rammen Vordal Beetwo 4:32:25 +1:43:14
629 8002 Filipe Daniel Fonseca Cuttingcornes 4:34:48 +1:45:37
630 6382 Hans Åge Ervik Ervik AS 4:35:20 +1:46:08
631 7098 Bent Berg Nidaros Sykkelklubb 4:35:52 +1:46:41
632 7710 Brede Løvlien Nord Odal MX klubb 4:36:02 +1:46:51
633 7208 Martin øyhus LAND CK 4:36:42 +1:47:31
634 4008 Sondre Ekelund-Larsen   4:37:29 +1:48:18
635 8323 Kent Roger Bakstad team Midtlivskrisa 4:37:46 +1:48:35
636 7856 Mikkel Wendelboe Toft Geogrip 4:39:25 +1:50:14
637 6561 Pål Lovin-Hansen Brumunddal SK 4:39:26 +1:50:14
638 7315 Cato Berthling NJD 4:39:29 +1:50:18
639 3936 Kjetil Haugersveen Eidanger IL 4:42:01 +1:52:50
640 7843 Morten Skjørtvedt Nordic Choice Hotels 4:42:40 +1:53:29
641 8068 Christian Støyl 006 4:43:02 +1:53:51
642 7807 Kenneth Kjelgård   4:43:37 +1:54:26
643 7312 Jon Atle Andersen Oslo kommune bedriftsidrettslag 4:43:50 +1:54:39
644 7014 Geir Olav Wangen Olsvik IL Sykkel / Statoil Bergen BIL 4:44:06 +1:54:55
645 6902 Erik Gulbrandsen   4:44:55 +1:55:44
646 7838 Frank Elvedal Røysom   4:45:40 +1:56:29
647 6333 Sten Ove Isaksen Bærum OCK 4:45:49 +1:56:38
648 7381 Mikal Løken Heggedal Trim CK 4:53:38 +2:04:27
649 10832 Bjørn Vidar Karenstuen Ponfit/ Lågen CK 5:02:23 +2:13:12
650 5138 Jørn Grønset Gjemnes SK 5:33:35 +2:44:24
651 4051 Philip Tavell   5:53:40 +3:04:29