Resultater Birken - Birkebeinerrittet 2017 - Menn 45-49 år



Resultater Birkebeinerrittet - Birken - 86 km, terreng
Rena, Hedmark til Lillehammer, Oppland - 26. august 2017

Arrangementstype: ​Sykkel, sykling, sykkelritt

Resultatliste Klasse Menn 45-49 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 882 Yngvar Alexander Hansen MOCK/ Team Hard Rocx 2:47:45 +0:00
2 825 Thomas M Knutsen Oslo Sportslager/Stovnerkameratene 2:49:40 +1:55
3 915 Bjørn Ivar Ekberg   2:52:06 +4:21
4 784 Arild Christophersen   2:52:22 +4:37
5 929 Roar Skalstad Kongsberg IF 2:52:23 +4:39
6 897 Raymond Skoglund Sarpsborg Sk / Plazasport.no 2:52:24 +4:40
7 831 Tom Larsen Stovnerkameratene 2:52:28 +4:43
8 828 Trond Kvale Team Gåping 2:52:30 +4:45
9 839 Espen Nyland Kluge Advokatfirma / Ottestad SK 2:52:36 +4:51
9 849 Birger Rye Statoil BIL / Fana IL 2:52:36 +4:51
11 878 Rune Morten Johansen Sykkelridderne SK Oslo 2:52:39 +4:55
11 895 Martin Dahling CK Elverum 2:52:39 +4:55
13 788 Morten Dunham Telenor BIL 2:52:42 +4:58
14 906 Bjørn Steinar  Posaasen Sykkelridderene SK/Aurora Borealis/Team Powerade 2:54:30 +6:46
15 810 Ronny Holen Vesterålen SK 2:54:31 +6:47
16 844 Vidar Olsen IF FRØY/TEAM NORGESGRUPPEN/GÅRDSGUTTA 2:54:33 +6:48
17 846 Arne Rettedal Sandnes Sykleklubb 2:54:35 +6:51
18 868 Ole Wasbø Sandnes Sykkelklubb 2:54:40 +6:55
19 916 Thomas Eriksen   2:54:41 +6:57
20 857 Tore Vegard Sørum Nes Sportsklubb Sykkel / Eidsiva 2:55:00 +7:16
21 901 Stein Joks Sirma I.L 2:55:12 +7:28
22 852 Amund Saxrud Skogn IL 2:55:21 +7:36
23 911 Lars Hjelde Skogn IL Sykkel 2:55:22 +7:37
24 899 Torfinn Evensen Skullerud sportsklubb 2:55:24 +7:39
25 845 Sven-Arne Orby Søre Ål IL 2:55:31 +7:46
25 835 Ståle Murud Kløfta IL 2:55:31 +7:46
27 861 Jonny Trontveit Team T & T 2:55:32 +7:47
27 847 Bjørn Risebrobakken Eidsvoll SK/G-Sport Kløfta 2:55:32 +7:48
29 891 Carl Georg Schult-Jessen CK Victoria 2:55:35 +7:50
30 782 Lars Bredvold Solør CK 2:55:36 +7:51
31 821 Lars Kristian Johnsen Eidsvoll Sykkelklubb 2:55:37 +7:53
32 771 Dag Arnesen Sandnes Sykleklubb 2:55:44 +8:00
33 867 Arve Værnes Rennebu IL 2:55:50 +8:06
34 1100 Ken Lind Vesterålen sykkelklubb 2:56:47 +9:03
35 875 Sven Ove Hoel Gjensidige Sport 2:57:23 +9:38
36 772 Espen Aune Stovnerkameratene IL/Sykkel 2:57:24 +9:40
37 793 Thomas Engebretsen Asker CK / Tryvann CK 2:57:29 +9:44
38 866 Johan Vikhals CK Victoria 2:59:21 +11:36
39 780 Kjetil Bolme Trollheimen Sk 2:59:27 +11:43
39 787 Halvor Drøpping Trollheimen Sykkelklubb 2:59:27 +11:43
41 880 Lasse Gundersen Asker Ck 2:59:37 +11:52
42 854 Ole Petter Skårås Rye 2:59:50 +12:06
43 803 Eivind Gundersen Green Machines 3:00:07 +12:22
44 902 Helge Kolstad Sagene IF / ABB BIL 3:00:08 +12:23
45 917 Morten Langbråten Stovnerkameratene 3:00:09 +12:25
46 837 Henning Nilsen Ullensaker CK 3:00:13 +12:29
47 905 Jan Morten Indreråk Olsen Ranheim Il/ Trondheim fengsel BIL/ 0800 Stavne 3:00:14 +12:29
48 776 Robert Birkevaag Vestby sykkelklubb 3:00:18 +12:33
49 842 Kjetil Enger Olsen Infotjenester/Moss CK 3:00:19 +12:34
50 1177 Henry Martin Forfod Sunnan Ck 3:00:24 +12:40
51 841 Jonny Olaussen Nes Sportsklubb Sykkel 3:00:32 +12:48
52 1193 Finn Ove Hylen Bærum OCK 3:00:36 +12:51
53 1258 Jo Frøyen Forus & Gausel 3:00:47 +13:03
54 1206 Ivar Lydvo   3:00:51 +13:06
55 798 Malvin Fremmerlid Volda 3:00:55 +13:11
56 817 Bent Inglingstad Tollernes IL 3:00:58 +13:14
57 790 Colin Eick IF Frøy/ Team Yr Sport 3:00:59 +13:14
57 890 Wegar Løkken Raufoss og Gjøvik Sykleklubb 3:00:59 +13:14
59 792 Kåre Enerhaugen Holmestrand SK 3:01:00 +13:15
60 836 Tore Myhre Swegon AS 3:01:03 +13:19
61 876 Gøran Jakobsen Sandnes Sykkelklubb, ConocoPhillips 3:01:07 +13:23
62 838 Bjørn Tore Nordlund Namdal SK 3:01:10 +13:25
63 1215 Kjell Vegard Opheim Gubbetrim 3:01:14 +13:30
64 834 Gaute Moen Trollheimen Sk 3:01:17 +13:33
64 1071 Rune Hamann Olsen SK Rye 3:01:17 +13:33
66 779 Terje Bjørnstadjordet Lillehammer ck 3:01:19 +13:34
67 827 Steinar Kristoffersen BOC/ Statoil BIL/ Team Gåping 3:01:20 +13:35
68 819 Kaspar Buus Jensen Kragerø SK 3:01:21 +13:37
69 1216 Jan Erik Ovli Kloppa Off Road Klubb 3:01:30 +13:45
70 886 Jørn Pedersen Langesund TRI 3:01:35 +13:50
71 805 Stig Gundersen Asker Ck 3:01:39 +13:55
72 1297 Jan-Erik Christiansen Driv IL 3:02:16 +14:32
73 1284 Erik Hagbø Kolbotn SK 3:02:21 +14:36
74 894 Gisle Clementsen Nordhordland SK 3:02:30 +14:45
75 1225 Bjørn Erik Skjold Gruvelia SK/O.B. Wiik A.S. 3:02:31 +14:46
76 864 Bjarte Vethe Aurora Borealis/Voss 3:02:56 +15:11
76 856 Gøran Syversen Kloppa Offroad Klubb 3:02:56 +15:12
78 922 Svein-Olav Torø Kongsberg O-lag 3:02:57 +15:12
79 840 Nils Odden Savalen SK 3:02:58 +15:13
80 860 Geir Thoresen Røa IL Sykkel 3:03:12 +15:28
81 1249 Dagfinn Aas Fet Skiklubb sykkel 3:03:25 +15:41
82 1366 Lars Erik Berge Mosjøen og Omegn Cycleklubb 3:03:37 +15:52
83 808 Svein Arne Hansen Ullensaker CK 3:03:39 +15:54
84 858 Tommy Tangeland Moss CK 3:03:42 +15:57
85 1420 Jan Helge Rafoss Kvinesdal Sykkelklubb 3:04:06 +16:22
86 1492 Frode Kristiansen Team Gåping 3:04:11 +16:27
87 1496 Bjørn Lindgaard Stiftstaden SK 3:04:12 +16:27
88 1487 Vidar Amdam ørskog il sykkel 3:04:27 +16:42
88 1431 Ivar Simensen Data Respons BIL/ Nesodden SK 3:04:27 +16:43
90 1368 Jon Brandt Asplan Viak BIL 3:04:30 +16:45
91 1364 Morten Austestad Holmenkollen CK 3:05:03 +17:19
92 811 Lars Atle Holm Driv IL Sykkel / Green Machines 3:05:15 +17:31
93 1687 Morten Winsnes IF Frøy 3:05:32 +17:47
94 1287 Lars Erik Lundberg Raufoss & Gjøvik Sykleklubb/Kafteins Corner 3:05:39 +17:54
94 909 Dag Eivind Syverstad Råde 3:05:39 +17:54
96 1250 Henning Aasen Åslia Ski 3:05:40 +17:55
97 1288 Ted Sæter Glåmdal sk/Hedmark terrengsykkel 3:05:44 +17:59
98 865 Øyvind Viken Team Parkettpartner. Åsmarka il. 3:05:47 +18:03
99 1185 Rolf Kjetil Gulbrandsen Øystre Slidre il 3:05:52 +18:07
100 862 Tor-Arne Tømte Kloppa Offroad Klubb/Handelshøyskolen BI 3:05:54 +18:09
101 1186 Eilif Gundersen Oppdal SK / Hydro BIL 3:06:24 +18:40
102 789 Jørn Olav Dæhli Savalen SK 3:06:25 +18:41
103 1419 Geir Ottesen Steinkjer Cykleklubb 3:06:29 +18:44
104 1570 Lars Berghagen Ådal il sykkelklubb 3:06:34 +18:49
105 1596 Asbjørn R. Hansen Aron SK 3:06:38 +18:53
106 1174 Børge Filseth Bærum OCK 3:06:44 +19:00
107 1259 Ronny Haga Christiania Velociped Klubb 3:06:46 +19:01
108 1581 Stig Eines Team Tore 3:06:51 +19:07
109 1653 Odd Egil Trydal Gyldenøve Cigar Selskab 3:06:56 +19:11
110 1716 Eirik Kildal Røa Sykkel / Olav Thon Gruppen 3:07:11 +19:27
111 1499 Svein-Erik Bakken eidskog sykkel 3:07:29 +19:45
112 2287 Eirik Flaa Team Gåping 3:07:37 +19:52
113 982 Kjetil Flenvold Trysil Sykkelklubb 3:07:38 +19:54
114 976 Thomas Dahl Odal SK 3:07:46 +20:01
115 1593 Kristian Gaarder CK Toten-Tråkk 3:07:59 +20:15
116 1657 Morten Øvermo Rana SK 3:08:02 +20:17
117 2104 Nils Eivind Risvand HEMING IL 3:08:06 +20:22
118 1852 Håvard Windelstad Asker Ck 3:08:10 +20:26
119 1622 Jan Møllerhaug Rauma sk 3:08:13 +20:29
120 1876 Pål Longva If Frøy 3:08:16 +20:31
121 925 Tomasz Kloczko Birk Sport Tønsberg 3:08:25 +20:40
122 1720 Dag Øverby UNIT4 BIL / Team Foss 3:08:43 +20:59
123 1230 Yngvar Stenersen Follo SK 3:08:50 +21:05
124 833 Haagen Løvseth Lillehammer ck 3:08:52 +21:07
125 1858 Ronnie Aamodt Høland Sykkel 3:08:59 +21:15
126 921 Jørn Ove Walstad Hansen Åskollen Sykkelklubb 3:09:06 +21:21
127 1710 Karl Andrè Hovde   3:09:21 +21:37
128 1231 Svein Stolsmo Trollheimen Sk 3:09:24 +21:40
129 1233 Geir Strømland Bryne Triatlonklubb 3:09:31 +21:47
130 1564 Geir Ankarstrand IL Nedibunn 3:09:33 +21:48
131 1219 Raymond Pedersen Team Foss / Nitelva CK 3:09:34 +21:49
132 1298 Kjartan Kalland Nittedal Banquet Racers 3:09:37 +21:53
133 1254 Jørgen Botilsrud Konnerud Il Sykkel 3:09:39 +21:55
134 889 Rolf Aasland   3:09:40 +21:55
135 874 Bent Granby Follo Sykkelklubb 3:09:41 +21:56
136 1643 Frederik Solbrekken Veloclub 3:10:03 +22:19
137 1695 Børge Angell Sandnes Sykkel Klubb / Shell 3:10:11 +22:27
138 1717 Erling Klæboe Fossum IF 3:10:24 +22:40
139 1664 Karsten A. Anfinsen Arendal CykleClub 3:10:27 +22:43
140 1974 Arne Clausen Nitelva CK 3:10:33 +22:49
141 1839 Sigmund Sletvold   3:10:37 +22:53
142 1461 Lars Nypan SK Rye 3:10:39 +22:54
143 1862 Jakob Ruud Hadeland CK 3:10:51 +23:06
144 1489 Knut Olav Grønby Team PrintInform 3:11:17 +23:32
145 1883 Lars Baukhol Friskis&Svettis Lillehammer 3:11:21 +23:36
146 2433 Tor Morten Olsen Ck Øst 3:11:26 +23:42
147 1813 Tommy Mørk Kongsberg 3:11:32 +23:47
148 1972 Bård Brækken TPWB C&C 3:12:23 +24:39
149 791 Anders Ekern TRY / RRR 3:12:29 +24:45
150 1228 Øyvind Sporsheim Norodd IL 3:12:30 +24:45
151 2081 Bjørn Roar Løkken Aktiv mot kreft/Kolbu IL 3:12:31 +24:46
151 1996 Fridtjof Heyerdahl Lyn Ski 3:12:31 +24:47
153 900 Terje Holm Ottestad IL/CANNONDALE 3:12:32 +24:48
154 2020 Per Ove Marthinsen Eidsvoll Sykkelklubb 3:12:39 +24:54
155 2095 Terje Kjørstad Driv IL 3:12:42 +24:58
156 1866 Kjell Magne Sivertsen Bodø Terrengsykkelklubb 3:12:46 +25:02
157 1590 Ketil Gromstad   3:12:53 +25:09
158 1722 Roar Lunna BRØTTUM SYKKEL 3:12:54 +25:10
159 1905 Roy Johnny Hansen Fet Skiklubb sykkel 3:13:25 +25:40
160 2296 Anders Gaarder Kolbotn SK 3:13:28 +25:44
161 2293 Gisle Ring Roterud/Pyramidegutta 3:13:34 +25:49
162 1620 Johnny Mostraum Data Respons/Osterøy IL 3:13:37 +25:52
163 1641 Per Gunnar Sjulstad Svarstad Sykkel 3:13:40 +25:55
164 1723 Henning Haugerud Follo SK 3:13:45 +26:01
165 800 Charles Granquist Kolbotn SK /Team Sportsmanden / DNB 3:13:47 +26:02
165 2686 Øystein Eng Høland Sykkel 3:13:47 +26:03
167 1413 Tommy Nerseth Team Kiwi 3:13:53 +26:08
168 1433 Tore Skaslien Oppdal SK 3:13:54 +26:09
169 1382 Jo Etterlid Andebarkji TSK/ veidekke BIL 3:14:03 +26:19
170 1365 Paul Aksel Authen Mjølkerampa Raiders 3:14:04 +26:19
171 1586 Kaare Andre Flood Lørenskog Cucleklubb / ØKOKRIM BIL 3:14:23 +26:38
172 1168 Frank Brenno Andebarkji TSK 3:14:29 +26:44
173 1789 Jørn Johansen Svensenga SK / Fred Olsen / Koll IL 3:14:37 +26:52
174 1209 Vegard Myrvang Kjose 3:14:39 +26:54
174 2294 Trond Røstadstuen Eina Sk 3:14:39 +26:54
176 1831 Robert Selvaag Team Superselma 3:14:54 +27:10
177 1718 Øyvind Korpberget SK Rye 3:14:56 +27:11
178 1679 Thomas Møskeland DNV GL/Lommedalen 3:14:58 +27:13
179 2640 Geir-Uno Stålnacke Aker Solutions 3:15:03 +27:18
179 1879 Jørn Qviller CK Elverum 3:15:03 +27:19
181 1810 Eivind Mikalsen Hydro Sunndal BIL 3:15:04 +27:19
181 2071 Ian Ditlefsen Raufoss & Gjøvik SK / Kafteins corner 3:15:04 +27:19
181 1764 Vidar Berget   3:15:04 +27:20
184 1909 Kjetil Myhre Team Gåping 3:15:05 +27:21
185 2015 Jan Ove Larsen Sykehuset innlandet Hamar ambulansen BIL 3:15:14 +27:30
186 1840 Espen Solvin Narvik CK 3:15:18 +27:33
187 1825 Kjetil Paulsrud   3:15:20 +27:36
188 1800 Kai Lekman   3:15:28 +27:43
189 1580 Stian Eide PonFit 3:15:40 +27:56
190 1172 Arild Eiken Brattvåg IL 3:15:45 +28:01
191 2574 Hendrik Brinks   3:15:59 +28:15
191 2062 Nils Harald Schrøen Stiftstaden SK 3:15:59 +28:15
193 2196 Bjørn Trygve Lohne Hansen   3:16:02 +28:17
194 1834 John Rune Sjøli Gauldal sykkelklubb 3:16:07 +28:23
195 2881 Ronny Skjølås Toten-Kranken 3:16:09 +28:25
196 850 Carl Fredrik Rønningen Re Sykkelklubb 3:16:16 +28:31
197 1577 Kåre Dybvik Sula sk 3:16:27 +28:42
198 1579 Jan Petter Eide Lågen Cykleklubb 3:16:31 +28:46
199 1167 Morten Bogerud Vollen Marinesenter / Bastardos 3:16:45 +29:01
200 2008 Tore M Johnsen Geomatikk IKT / Stiftstaden SK 3:16:51 +29:06
201 1264 Harald Sjulstad Sport 1 Hvittingfoss 3:16:52 +29:07
202 1164 Trond Berget-Ausland Frogner IL Sykkel 3:16:59 +29:14
203 2305 Robert Sandholm   3:17:00 +29:16
204 2245 Per Magne Stenseng Evry BIL / Nes Spkl 3:17:08 +29:23
205 2839 Raymond Siiri Asplan Viak 3:17:11 +29:26
205 2266 Geir Henry Bodahl Konnerud Sykkel 3:17:11 +29:27
207 1835 Gjermund Skaug Hvittingfoss Il 3:17:12 +29:27
208 1508 Geir S. H. Berge SK Rye 3:17:13 +29:28
209 2297 Njål Eirik Haug Driv IL 3:17:18 +29:33
210 2609 Roger Anton Langaard Aron SK / Team Herbalife 3:17:19 +29:35
211 2865 Baard Arne Østbye Jensen Aibel BIL 3:17:24 +29:39
212 2522 Thomas Jensen Invasys 3:17:27 +29:42
212 2799 Geir Høsøien Kambogutta 3:17:27 +29:43
214 2882 Stig Eide Heimdal Sykkel 3:17:30 +29:46
215 1898 Hans Petter Kiese If Frøy 3:17:34 +29:50
216 1471 Ketil Røberg Molde CK 3:17:40 +29:56
217 2006 Espen Henrik Johansen Advokatfirma Espen Henrik Joha 3:17:43 +29:59
218 2310 Roger Kjeldsberg Ck Toten Tråkk 3:17:45 +30:01
219 2216 Ola-Magne Liaskar CDC 3:17:59 +30:15
220 3057 Ketil Westeren   3:18:00 +30:15
221 1885 Morten Grønn LCK 3:18:03 +30:18
222 1987 Jon Arne Grini KLP 3:18:14 +30:29
223 10859 Svein R Melby Sarpsborg sykleklubb 3:18:29 +30:44
224 2494 Arve Sandve KCK/Team Foss 3:18:38 +30:54
225 2468 Morten Johansen CK Øst / Team Tassabu 3:18:48 +31:04
226 3189 Rolf-Arne Halvorsen Nordea / Tryvann CK 3:18:55 +31:10
227 2481 Tore Halvorsen SpareBank 1 Østlandet 3:18:56 +31:11
228 2439 Per Anders Røstad Skogn IL Sykkel 3:19:01 +31:16
229 2638 Dag Storløkken Lørenskog CK 3:19:32 +31:47
229 1587 Roger Framnes   3:19:32 +31:48
231 2314 Christian Jomaas Fossum IF 3:19:33 +31:49
232 2059 Jøran Østom KLP Forsikring 3:19:42 +31:57
232 2028 Henrik Motrøen   3:19:42 +31:58
234 1878 Erik Skoglund Nilsen Team Reno B.I.L Oslo 3:19:45 +32:00
235 1262 Tore Løining   3:19:49 +32:04
236 2227 Gisle Nysæter Gulset IF 3:19:56 +32:11
237 1699 Leif Erik Hopsdal   3:20:05 +32:20
238 1767 Tom Borza Liverpool SC 3:20:14 +32:30
239 1903 Pål Endresplass Spkl Ceres 3:20:15 +32:31
240 3089 Erik Husø   3:20:17 +32:33
241 1827 Lars Andre Røkke Skullerud Sk 3:20:19 +32:34
242 2764 Tor Bergene UNIT4 BIL 3:20:21 +32:37
243 1914 Helge Marius Haug Driv IL 3:20:22 +32:38
243 2654 Jon Einar Waaler   3:20:22 +32:38
245 2652 Geir Wilhelmsen Hadeland ck/Team Gåping 3:20:27 +32:42
245 2687 Geir Finholdt Team Gåping 3:20:27 +32:42
245 2274 Jarle Ueland Kongsberg IF- Sykkel 3:20:27 +32:43
248 1765 Jon-Vegard Bjerknes Asker Ck 3:20:31 +32:46
249 2883 Kim Foshaug Bærum OCK 3:20:35 +32:50
250 3525 Artis Bulins   3:21:01 +33:17
250 1660 Tom Bjerregård Madshus 3:21:01 +33:17
252 1991 Arne Hatlen If Frøy 3:21:11 +33:26
253 2470 Morten Holmen Nilsen Nitelva CK / Team Foss 3:21:12 +33:27
254 1607 Kennet Vestheim Johansen Nordhordland SK 3:21:15 +33:31
255 1604 Bjørn Ole Inglingstad Team Aktiv Bygg / Skullerud SK 3:21:17 +33:32
256 1776 Aage Hagen Asker Skiklubb 3:21:20 +33:36
257 1395 Sven Ove Hølland SK Rye Sykkel 3:21:29 +33:44
258 2445 Olve Slind Sagen IF Sykkel/Sysco AS 3:21:30 +33:46
259 1920 Ketil Nøsterberget CK Nittedal 3:21:46 +34:01
260 1727 Kjetil Kaale Re Sykkelklubb 3:21:49 +34:04
261 1966 Per Arne Benjaminsen Mock 3:21:59 +34:15
262 3195 Rune Hofslundsengen Sogn Ck 3:22:00 +34:16
263 2205 Bjørn-Kåre Huseby DNB / SK Rye 3:22:03 +34:18
264 2714 Frode Gunnes Kozar OBOS BIL 3:22:09 +34:24
265 1864 Øystein Høisveen Brumunddal SK 3:22:10 +34:26
266 2224 Erik Noppi Glåmdal SK 3:22:13 +34:29
267 3651 Kjell Esben Haug Tunco Fun 3:22:15 +34:31
268 2976 Pål Anders Dahl NTE BIL 3:22:16 +34:31
269 2400 John Oddvar Hopshaug Smøla sykkelklub 3:22:19 +34:35
270 2087 Anders Hagen CK Elverum/Forsvaret 3:22:20 +34:36
271 3084 Svein Fjeld   3:22:25 +34:40
272 3082 Rune Winum Hakadal IL 3:22:27 +34:42
273 2256 Frode Wang Møller Bil Trondheim 3:22:28 +34:43
274 2315 Bjørn Frode Wingerei   3:22:29 +34:44
274 5023 Roland Michna   3:22:29 +34:45
276 2571 Per Arne Botnan   3:22:30 +34:45
277 2899 Kjetil Grongstad IL Skrim Ski 3:22:33 +34:49
278 3248 Vegard Strand Rana SK/Celsa BIL 3:22:34 +34:49
279 2108 Torstein Homb Gausdal skilag/Cowi 3:22:35 +34:50
280 2689 Trond Sandaa Hof sk 3:22:37 +34:53
281 2038 Knut Rabbe NASDAQ 3:22:40 +34:55
282 3045 Jarno Teittinen   3:22:41 +34:56
282 2273 Morten Sververmoen SBS bygg a/s 3:22:41 +34:56
282 2911 Nils Henrik Juell   3:22:41 +34:56
285 2722 Kristoffer Kalland Matrand IL sykkel 3:22:51 +35:07
286 2842 Øystein Soug Targovax 3:22:54 +35:10
287 2869 Jørn Olaf Tørnby Rømskog Il 3:23:06 +35:21
288 2213 Snorre Kolseth Brumunddal SK 3:23:26 +35:41
289 1583 Robert Engseth Aktiv mot kreft/CK-Elverum 3:23:27 +35:42
290 3285 Anders Åsen Kolbotn SK 3:23:28 +35:44
291 2815 Arve Leirvik Glitre offroad 3:23:37 +35:52
292 2710 Truls Furuseth Spkl Ceres 3:23:44 +36:00
293 3088 Jan Ole Brenna Lillehammer ck 3:23:46 +36:01
294 3100 Roger Lie Porsgrunn kommune 3:23:48 +36:04
295 3194 Knut Hodnebrog Blomsterringen 3:23:52 +36:07
295 3062 Hans Aleksander Ovli Evry BIL 3:23:52 +36:08
297 1889 Hågen Kåshagen Næroset IL 3:23:58 +36:13
297 2892 Stephan Wold Eide Team Gåping / BOC / Telenor 3:23:58 +36:13
297 2603 Karl Henrik Karlsen Narvik CK 3:23:58 +36:14
297 2421 Rolf Henning Ljosdal Safebase AS 3:23:58 +36:14
301 3262 Hans Olav Kåsa   3:24:04 +36:19
301 3055 Arild Vistnes Statoil BIL 3:24:04 +36:20
303 3091 Ulf Ellingsen Halden CK 3:24:06 +36:22
304 2973 Roar Brevik Stiftstaden SK/ DNB B.I.L. 3:24:07 +36:22
305 2886 Ole Ledang Telenor BIL / Lørenskog CK 3:24:11 +36:27
306 2807 Olaf Andre Klavenæs RunarExpressen 3:24:12 +36:27
306 2704 Morten Røsaasen   3:24:12 +36:28
308 1398 Pål Jahr Driv IL 3:24:15 +36:31
309 2660 Lars Aas Hurum CK/ Nopek Elektro AS 3:24:24 +36:39
310 3193 Saleh Hessen Ottestad sk 3:24:26 +36:41
311 3837 Christian Haugland Kløfta IL Sykkel 3:24:30 +36:45
312 1893 Roger Bergland Rakkestad SK 3:24:31 +36:47
313 3633 Kjetil Bekkelund Bull ski & Kajakk/BOC 3:24:33 +36:48
314 2478 Per Morten Kiil Holmenkollen CK 3:24:36 +36:51
315 3515 Frode Arnesen   3:24:44 +37:00
316 2679 Arne Nesset IL Koll 3:24:45 +37:00
317 2792 Torgeir Herstad Tambarskjelvar 3:24:49 +37:05
318 2219 Stener Løkke Tønsberg ck / Eik sykkel og Syre 3:24:51 +37:06
318 2396 Dag Bull Henriksen   3:24:51 +37:06
320 2379 Eivind Eide Breimsbygda IL Sykkel 3:25:01 +37:16
321 2403 Leif Johnny Johannessen Sand IL Terrengsykkel 3:25:02 +37:18
322 5441 Svein Venjum Sogn CK / UioBIL 3:25:15 +37:30
323 3304 Atle Myhrvold Malling & co 3:25:17 +37:32
324 10376 Rune Kronberget LCK 3:25:20 +37:36
325 2428 Tov Maardalen Eidanger IL 3:25:23 +37:39
326 3914 Vidar Bakke Color Line 3:25:29 +37:45
327 2174 Rene Bruun   3:25:34 +37:50
328 3093 Hallgeir Pettersen Stiftstaden SK Trondheim 3:25:35 +37:51
329 3201 Helge Johannessen   3:25:45 +38:00
330 3322 Anders Røste IL Runar 3:25:48 +38:04
331 3289 Rune Bjaarstad   3:26:00 +38:15
332 2002 Frode Hovdenak Norconsult BIL 3:26:04 +38:19
333 10317 Rune Haugland Husnes Sport 3:26:05 +38:20
334 2661 Roar Hagen Stiftstaden SK 3:26:10 +38:26
335 3553 Hans Georg Kalager Re Sykkelklubb 3:26:16 +38:32
336 2204 Jo-André Herje Rauma sk 3:26:20 +38:35
337 4251 Morten Dyrberg Polar Electro 3:26:25 +38:41
338 2176 Kjetil Brækken Gjensidige Sport 3:26:26 +38:42
339 2811 Dag Victor Kyvik Laerdal Medical 3:26:29 +38:45
340 2612 Torgeir Moen   3:26:30 +38:45
341 2513 Sveinung Pannberg If Frøy / SansBygg AS 3:26:31 +38:46
342 2443 Tommy Skaugerud Eina Sportsklubb 3:26:32 +38:48
343 2075 Kjell Arne Mehren GLITRE OFF-ROAD 3:26:33 +38:48
343 3614 Frank Sverre Rognli Røyken 3:26:33 +38:49
345 4186 Ulrich Spreng SC Gosheim 3:26:41 +38:56
346 2374 Roar Brænden Lillomarka skiklubb 3:26:44 +39:00
347 2109 Jan Inge Krakk   3:26:48 +39:04
348 1411 Erik Lundgård   3:26:49 +39:04
348 2166 Eirik Klouman Berg If Frøy 3:26:49 +39:04
350 2473 Anders A Lindstad Vingrom IL 3:26:51 +39:06
351 2576 Tom Disenbroen Moss CK / Axa 3:26:53 +39:08
352 2897 Ole Brokhaug BB Cycling 3:26:54 +39:09
353 2078 Erik Haugen Næroset IL 3:26:55 +39:10
354 3560 Pål Kristiansen UNIT4 BIL 3:26:57 +39:12
355 3103 Erlend Værdal Drøbak sykkelklubb 3:26:59 +39:14
356 1828 Bjørn Røsten UNIT4 BIL / Team Foss 3:27:00 +39:15
357 3290 Geir Nikolaisen   3:27:01 +39:16
357 4198 Magne Trondmo Malvik IL sykkel / Nortura BIL 3:27:01 +39:17
359 3277 Stein Bjørge  Olsen Tromsø 3:27:02 +39:17
360 2065 Frode Pettersen Eidsvoll SK 3:27:03 +39:18
361 10326 Frode Sønstabø Husnes Sport 3:27:11 +39:27
362 3735 Runar Aarseth Gausdal WSP Norge AS 3:27:13 +39:28
363 3215 Dag lennart Kristiansen Sula sk 3:27:14 +39:30
364 3922 Arve Danielsen Volkswagen 210 3:27:15 +39:30
365 2651 Arvid Wiig Bogafjell SK 3:27:19 +39:35
366 2765 Terje Bergset Ålesund OCK 3:27:23 +39:38
367 2861 Paul Anzjøn Team Norgesgruppen / Follo SK 3:27:25 +39:40
368 3210 Gaute Kilen Grimstad Løpeklubb 3:27:29 +39:44
369 2401 Jan-Egil Husby HUSBY BRUK 3:27:32 +39:48
370 3821 Asgeir Murvold Stor-Elvdal sk 3:27:39 +39:54
371 3227 Magnus Nilholm Krokskogen CK/Team XO 3:27:44 +39:59
372 3207 Geir Johnsen Austrått SK 3:27:49 +40:04
373 4028 Rune Høydahl   3:27:50 +40:05
374 1428 Jan Erik Sakshaug Steinkjer Cykleklubb 3:27:54 +40:09
375 4249 Andreas Lundiin Fossum IF 3:27:57 +40:12
376 1894 Haakon Braathu BKBIL/HCK 3:28:09 +40:24
377 2628 Geir Johnny Rønningen Sande SpKl - Sykkel 3:28:14 +40:30
378 3963 Hjalmar Krogseth Moe Fred. Olsen & Co's Sportsklubb 3:28:19 +40:34
378 3634 Per Arne Dahle MOPIL 3:28:19 +40:34
380 2597 Rolf Hustvedt SK Rye 3:28:20 +40:35
381 2568 Pål Berg-Hansen   3:28:21 +40:36
382 4438 Vegard Rolfsøn Storm elektro Moss as 3:28:29 +40:44
383 4050 Hans Erik Gravdahl Sørensen SKD BIL 3:28:33 +40:48
384 4024 Tom Kristian Hvaal Svarstad il 3:28:39 +40:55
384 5552 Geir Ole Andersen Uno-X 3:28:39 +40:55
386 3058 Øistein Widding HEMING IL 3:28:51 +41:06
387 2988 Ole J. Hansen Mjølkerampa 3:28:54 +41:09
388 2444 Geir Skogen Kongsberg IF Sykkel 3:28:56 +41:12
389 2826 Roar Nerli CK Valdresekspressen 3:28:57 +41:12
390 3006 Olav Kristiansen Statoil BIL 3:28:59 +41:14
391 3094 Espen Selbæk Scuderia / BearingPoint 3:29:03 +41:18
392 3267 Espen Bergsland   3:29:05 +41:20
393 3624 Thor Melby Funäsdalens IF 3:29:17 +41:32
393 1251 Per Magne Degnes Smaalenene SK 3:29:17 +41:33
393 1445 Arne Henning Underdal-Loktu Asker Ck 3:29:17 +41:33
396 2991 Baard Henningsen IF Frøy 3:29:19 +41:35
397 1363 Tor Arne Andreassen Ceres/Aftenposten 3:29:22 +41:38
398 10286 Karlis Smilktens   3:29:27 +41:42
399 2969 Odd Terje Bjarkøy CK Nittedal 3:29:29 +41:45
399 3280 Terje Ryggvik Ringnes B.I.L 3:29:29 +41:45
401 2987 Per Halvorsen Nittedal Banquet Racers 3:29:32 +41:47
402 3214 Øyvind Korsell Infotjenester/ Moss CK 3:29:34 +41:50
403 3178 Kjetil Digre Rustad IL 3:29:37 +41:52
404 3203 Dag Otter Johansen Asker Ck 3:29:38 +41:53
405 5027 Per Lasse Øverås B&OI Slalom 3:29:42 +41:58
406 3022 Oddbjørn Nordang Ørsta SK 3:29:43 +41:58
406 2498 Vidar Aanekre Hadeland CK 3:29:43 +41:59
408 4653 Espen Molund Follo SK 3:29:46 +42:01
409 4112 Kjetil Anmarkrud Volkswagen 610 3:29:54 +42:09
410 2037 Jørn-Arve Pedersen Eidsvoll Sykkelklubb 3:29:57 +42:13
411 1278 Leon Molund NOR Cyckleklubb /Leon Sport 3:29:59 +42:15
412 2235 Ståle Røhmen Re Sykkelklubb 3:30:01 +42:16
413 5891 Eirik Annexstad Asker Ck 3:30:02 +42:18
414 2285 Odd Magne Berge Holmestrand Sykkelklubb 3:30:06 +42:21
414 3632 Stian Bakke Nordialog 3:30:06 +42:22
416 3711 Frode Amdahl Moelven Mjøsbruket 3:30:09 +42:24
417 2484 Boris Bubresko Holmenkollen CK 3:30:10 +42:25
418 3759 Terje Køste Volkswagen 027 3:30:16 +42:31
419 2307 Fredrik Bjerkelund Molde og omegn Idrettsforening 3:30:19 +42:34
420 3781 Ketil Pettersen Stiftstaden SK 3:30:30 +42:46
421 2192 Lars Grøtterød Milton Larvik Sykkelklubb 3:30:31 +42:46
422 10874 Roar Mathisen Stiftstaden SK 3:30:36 +42:51
423 4474 Lennart Chr. Olrik Team Gåping 3:30:37 +42:52
424 3030 Dag Roar Rustad Glåmdal SK 3:30:38 +42:53
425 4126 Roar Danielsberg Veldre løkendalen trimforening 3:30:59 +43:14
425 3641 Arnt Magne Hernæs   3:30:59 +43:15
427 2672 Svein Haugom Ottestad/BoligPartner 3:31:02 +43:18
428 3085 Torstein Vee Haukvik Team Gåping 3:31:05 +43:21
429 3804 Tommy Tønnesen   3:31:06 +43:21
430 4397 Stig Trondsen Risør CK 3:31:09 +43:25
431 2849 Stein Tore Sørsveen Lillehammer CK / SWIX 3:31:10 +43:26
432 3928 Jan Tore Fagertun TVK Sykkel 3:31:12 +43:27
433 4751 Christian Lamer Jensen AkerSolutions BIL 3:31:20 +43:36
434 3643 Anders Lindh Sarpsborg SK / NiSec BIL 3:31:22 +43:37
435 3730 Øystein Fahle IL Norodd sykkel 3:31:23 +43:38
436 4771 Kenneth Oksnes   3:31:26 +43:41
437 4441 Jon Fjelldal Svarstad il 3:31:29 +43:45
438 2375 Ståle Cock Boc 3:31:33 +43:49
439 3604 Frode Tofastrud Fjellfoten SK 3:31:45 +44:00
440 3836 Einar Blom Coca-Cola 3:31:48 +44:04
441 4176 Bjørnar Reitan Ranheim Sykkel 3:32:03 +44:19
441 9864 Finn Terje Uberg Iveland Kommune 3:32:03 +44:19
443 5045 Vidar Dyvesether RGC 3:32:10 +44:26
444 4177 Jørn Rokke IF Frøy 3:32:12 +44:27
445 1700 Anders Juell Dragonene 3:32:14 +44:30
446 4184 Knut Asle Sletvold Sand IL Terrengsykkel 3:32:20 +44:36
446 3301 Jan Erik Kroken Brumunddal SK 3:32:20 +44:36
448 3532 Øyvind Evensen Åsbygda IL 3:32:26 +44:41
449 3090 André Angelillo driv Il, Byggmester Christensens Eftf,AS 3:32:30 +44:46
450 4144 Inge Jakob Hansen Mandal Cykleklubb 3:32:32 +44:47
451 3921 Tommy Clausen   3:32:34 +44:49
452 3657 Audun Evertsen Ceres SK 3:32:37 +44:53
453 3798 Hans Sætren Markane IL 3:32:38 +44:53
454 2239 Eivind Skarpodde Langhus / Firesafe AS 3:32:45 +45:01
455 2490 Roy Nesholen Norsk Tipping 3:32:51 +45:07
456 2986 Fred Gundersen Hydro B.I.L 3:32:56 +45:12
457 4222 Tommy Olanger Simonsen Formuesforvaltning 3:32:57 +45:12
458 3995 Jørn Thorsen Geomatikk 3:32:58 +45:13
458 2777 Øyvind Fanebust SansBygg 3:32:58 +45:13
460 2699 Roar Hassel Ranheim 3:33:00 +45:16
461 2794 Terje Hollingsæter FMC Technologies BIL 3:33:02 +45:18
462 2244 Ole Vemund Soug Asker CK / ABB BIL 3:33:10 +45:26
463 3616 Stein Arnegard   3:33:14 +45:29
464 4188 Jan Tore Strømsnes   3:33:16 +45:31
465 3539 Jan Per Furmyr   3:33:18 +45:33
466 2779 Arild Fladmark Ruiz Racing 3:33:29 +45:45
467 4673 Kjetil Bjørge Hurdal IL 3:33:39 +45:55
467 4382 Stein Kjetil Rånes IF Frøy 3:33:39 +45:55
469 3605 Geir Frode Trones tasta & omeng sykkel klubb 3:33:41 +45:57
470 3737 Espen Gehrken DnB 3:33:47 +46:02
471 3029 Aslak Runde Advokatfirmaet Thallaug 3:33:55 +46:11
472 5021 Hans Petter Bjørnerud Kildebo Kirkens bymisjon Drammen 3:34:00 +46:16
473 2390 Anders Hasseldal Otra Il 3:34:03 +46:18
474 4840 Stefano Berger Villa Import AS 3:34:10 +46:25
475 2086 Erik Stai Erlien Kjeldsberg Eiendomsforvaltning AS 3:34:21 +46:37
476 3270 Magne Enger Team tråbukken 3:34:24 +46:39
477 2588 Kjell Gunnarshaug CK Haugaland / Statoil Kårstø BIL 3:34:30 +46:45
478 4116 Tom Berg Team Foss 3:34:52 +47:07
479 4536 Per Krister Halck Team Psykologbistand 3:34:54 +47:10
480 5135 Stig Giskegjerde Ålesund og Omegn Cykleklubb 3:35:01 +47:17
481 10770 Marius A. Wold Alexander Reklamebyrå 3:35:02 +47:18
481 10836 Bengt Romenstad Furnes Skiløperforening 3:35:02 +47:18
483 3046 Ken-Ove Thomassen Diakonhjemmet sykehus 3:35:12 +47:28
484 3226 Morten Mosland   3:35:13 +47:29
485 10835 Eirik Løkke CK Toten-Tråkk / Nammo BIL 3:35:21 +47:36
485 8722 Marius Råstad   3:35:21 +47:37
487 3191 Steinar Haugen Aktiv mot kreft 3:35:23 +47:38
488 2217 Geir Lundsbakken Åslia Sk 3:35:25 +47:40
489 3234 Kai Olav Pinslund Toten-Kranken CK 3:35:29 +47:45
490 5494 Anders Eriksson   3:35:34 +47:50
491 2829 Frode Nilssen Nittedal Banquet Racers 3:35:38 +47:53
492 4618 Per Dave Holtung Milslukern Sport 3:35:44 +47:59
492 2999 Lars Julsrud   3:35:44 +48:00
494 10197 Ole-Stian Engebretsen Brødrene Dahl 3:35:46 +48:01
495 3788 Rune Kibsgaard Sjøhelle Hasle-Løren Sykkel 3:35:49 +48:04
496 4022 Børre Sundberg Asker Ck 3:36:00 +48:15
497 3224 Frank Mathillas Ishavsbyen Sykkel/NCC 3:36:06 +48:21
498 3850 Jarle Rønning Ottestad IL 3:36:08 +48:24
499 4823 Axel Thoren veidekke/Lommedalen Racing 3:36:13 +48:29
500 3734 Lars Galtung Volkswagen 075 3:36:16 +48:31
501 10371 Haakon Aschehoug   3:36:19 +48:34
502 4580 Ulf Prestegård Best før fest 3:36:21 +48:36
502 3778 Frank Orf Marlink AS 3:36:21 +48:37
504 4517 Yngve S. Austegard Konkurransetilsynet / Blodsmak SK 3:36:24 +48:40
504 4931 Rune Røsnes Fjeldstad   3:36:24 +48:40
506 4793 Peter Valdemar Stokbro   3:36:26 +48:42
507 2172 Geir Morten Brandhaug Roterud IL 3:36:30 +48:45
508 4646 Roy Endre Våge Råtun atletklubb/ Aibel AS 3:36:32 +48:48
509 4752 Frode Magnus Johansen Ekte CK 3:36:35 +48:51
510 4680 Hans Arne Frøisli Hadeland CK / Cycle Service Nordic 3:36:38 +48:53
510 3542 Rikard Hageskal Hemne SK 3:36:38 +48:54
512 4753 Jarle Johansen Stor-Elvdal sk 3:36:39 +48:54
513 2384 Jimmy Grindheim Statoil BIL 3:36:41 +48:56
514 3813 Helge Skjølseth Ck Toten Tråkk 3:36:54 +49:09
515 4021 Tore Solem ØSTO Ortopedisenter as 3:37:11 +49:27
516 3618 Arne Eik Gruvelia SK 3:37:16 +49:32
517 3263 Trygve Christian Moe Asker Ck 3:37:18 +49:34
517 1795 Arve Kristiansen IL Norodd 3:37:18 +49:34
519 4772 Thomas Olafsen IF Frøy 3:37:21 +49:36
520 3254 Jo Esten Trøan Team Trek Sparebanken Hedmark 2 3:37:25 +49:40
521 4750 Frank Hofslundsengen Sogn Ck 3:37:30 +49:46
522 10706 Svein Sylta Lommedalen 3:37:36 +49:52
523 2105 Fritjof Loen   3:37:38 +49:54
523 4459 Truls Lærum Åskollen sk 3:37:38 +49:54
525 4381 Jahn Viggo Rønningen NR BIL 3:37:39 +49:55
526 6067 John O'sullivan   3:37:43 +49:58
527 4740 Bredo Furnes Ranheim IL 3:37:46 +50:02
528 4604 Frank Thommesen SK Rye 3:37:50 +50:05
529 5250 Jan Landsverk   3:38:10 +50:25
530 3174 Pål Branæs   3:38:12 +50:28
531 5644 Rune Skanke Uno-X 3:38:18 +50:34
532 3779 Kjell Harald Otterlei Team Norgesgruppen / Sula SK 3:38:21 +50:37
533 4380 Gard Rønning Infotjenester/Soon CK 3:38:23 +50:39
534 3756 Steinar Kili Energima 3:38:28 +50:44
535 9835 Robert Schmidt-Pedersen Elite Cycling Snejbjerg 3:38:29 +50:45
536 3021 Jon Magne Nielsen   3:38:30 +50:45
537 5159 Stein-Egil Johnson If Frøy 3:38:36 +50:52
537 3076 Vidar Ophus Ullensaker CK 3:38:36 +50:52
539 3177 Thor Martin Dahl Lyn Ski 3:38:40 +50:55
540 4538 Knut Haslund Trauma IF 3:38:45 +51:01
541 5167 Arnfinn Krokengen Sulland B.I.L/Brummundal S.K 3:38:49 +51:04
541 5194 Sindre Rønning Gartner Norge AS / Svelvik Sykleklubb 3:38:49 +51:05
543 10288 Jan Staffansson   3:38:58 +51:13
544 4120 Grim Bleka   3:39:19 +51:34
545 5331 Morten Riis Andersen If Frøy 3:39:21 +51:36
546 2633 Morten Skillebekk Lørenskog CK 3:39:22 +51:37
547 4230 Glenn Arne Gundersen   3:39:24 +51:40
548 4211 Inge Austeng Høland IL 3:39:25 +51:40
549 3196 Clive Hough UNIT4 BIL 3:39:30 +51:46
550 3652 Stein Are Olausen SK Rye 3:39:35 +51:50
551 3724 Reidar Dischler SK Rye 3:39:38 +51:54
552 1897 Arve Jørgensen Harstad CK 3:39:51 +52:06
553 4949 Richard Hynne HCA Revisjon BIL - Team Foss 3:39:56 +52:12
554 4149 Tore Herjuaune Ranheim IL 3:40:03 +52:18
555 3950 Sverre Kåre Jørgensen Sula sk 3:40:06 +52:22
556 4845 Egil Engen Brødrene Dahl 3:40:17 +52:33
557 3286 Karl Olav Haram Statoil BIL 3:40:19 +52:34
558 5269 Jan Vidar Thormodsrud IL ROS SYKKEL 3:40:31 +52:47
559 4154 Øystein Hurlen   3:40:35 +52:50
560 5572 Øyvind Eik Team Foss 3:40:38 +52:53
561 5179 Thomas Stig Nielsen Riis Seier Business Cycling 3:40:53 +53:08
562 5468 øystein Edvardsen   3:41:05 +53:20
563 5037 Karl Atle Eide Svarstad Sykkel 3:41:06 +53:21
564 3283 kjell vormestrand Vindafjord IL 3:41:08 +53:24
565 5028 Tore Bjørkås Tønsberg CK 3:41:15 +53:31
566 3817 Arne Jeremiassen Skåla IL 3:41:17 +53:32
567 2873 Sverre Grimstad Toten Transport AS 3:41:22 +53:38
568 4327 Tom Jarle Dahl Nes SK 3:41:27 +53:43
569 2981 Rune Ellingseter Molde CK 3:41:28 +53:44
570 5276 Roy Warelius Ineos 3:41:34 +53:49
571 6023 Kjetil Haga Team Superselma 3:41:36 +53:51
572 4267 Tony Schwartz Nitelva CK / Team Foss 3:41:42 +53:58
573 6709 Dominik Jünemann   3:41:52 +54:07
574 3970 Morten Paulsen Ottestad 3:42:02 +54:17
575 4539 John Hedlund Bingsfoss SK 3:42:04 +54:20
576 3621 Erik Jensen Driv IL Sykkel 3:42:06 +54:21
577 5344 Morten Buer Aksessnett AS 3:42:19 +54:34
578 4012 Palmar Bjørnøy   3:42:27 +54:43
579 4836 Jan Fredriksberg Vang skiløperforening sykkel/ ASKO BIL 3:42:28 +54:44
579 3200 Trond Iversen TEAM NORGESGRUPPEN 3:42:28 +54:44
581 10090 Joakim Zander Atlas Copco B.I.L. 3:42:34 +54:49
582 4132 Rune Erlandsen SAND IL Terrengsykkel / Avinor BIL 3:42:47 +55:03
583 6386 Charles Lansenfeldt Volkswagen SE 3:42:48 +55:04
584 5132 magne flovikholm Skåla IL 3:42:49 +55:05
585 5673 Stein Breivig Ullensaker CK 3:43:01 +55:17
586 5393 Magnus Leiknes Gruvelia SK 3:43:06 +55:21
587 5185 Trond Opsal Brumunddal SK 3:43:14 +55:29
588 4257 Ronny Pedersen Norsk Tipping BIL 3:43:19 +55:34
589 4375 Øyvind Prytz   3:43:20 +55:36
590 9837 Bjørn Senderud Vossestrand sykkel og aovelta 3:43:36 +55:51
591 4843 Thor Bareksten UNIT4 BIL - Team Foss 3:43:39 +55:55
592 2411 Steinar Kindingstad Computas/TEAM NORGESGRUPPEN 3:43:44 +55:59
593 4453 Roger Sunde Sula sk 3:43:51 +56:06
594 4663 Børge Gausdal Brødrene Gaus 3:44:01 +56:17
595 3020 Hallgeir Mælandsmo Heddal IL 3:44:05 +56:21
596 9487 Thomas Arntzen RunarExpressen 3:44:07 +56:22
597 4828 Per Olaf Steinsland   3:44:21 +56:37
598 4559 Roar Knutsen Fræna SK 3:44:34 +56:50
598 9918 Arne Johannessen Follo SK 3:44:34 +56:50
600 6090 Andrè Stensrud Veien Tilbake 3:44:39 +56:55
601 5971 Are Kirkemo Nes SK 3:44:44 +57:00
602 4594 Stian Sletmoen   3:44:45 +57:01
603 5370 Ingar Højlund Lillehammer ck 3:44:47 +57:03
604 4821 Morten Midtkandal Vest CK 3:44:49 +57:04
604 3741 Lars Helge Hatlevik Gjøvik/Fosnavåg 3:44:49 +57:05
606 3213 Lars Kolbjørnsen Hydro BIL 3:44:52 +57:07
606 3802 Ola Thjømøe Boc 3:44:52 +57:07
606 4664 Harald Jørgensen Team Unilabs 3:44:52 +57:08
609 2763 Eirik Berg E.A. Smith 3:45:02 +57:18
610 5366 Reidar Haugsgjerd IL Norodd sykkel 3:45:30 +57:46
611 5573 Kenneth Eilertsen Rana Sykkelklubb 3:45:32 +57:48
611 5473 Bent Ihlebekk Fürst B.I.L. 3:45:32 +57:48
613 4516 Peder Arntzen Fossum IF 3:45:33 +57:49
614 10862 Frank Sørensen   3:45:34 +57:50
615 5216 Stein-Ivar Tobiassen   3:45:39 +57:55
616 4754 Stein Karlsen   3:45:40 +57:55
616 5141 Asbjørn Hansen Geomatikk / IF Frøy 3:45:40 +57:56
618 4213 Rune Haugland Norcem 3:45:47 +58:02
619 3011 Dag-Erik Larsen Lillehammer Skiklub alpint 3:45:48 +58:04
620 4714 Jan Kåre Arnesen NitelvaCK 3:45:53 +58:09
620 5284 Per-Erik  Jensen Eidsvoll Sykkelklubb 3:45:53 +58:09
622 5047 Rune Heide Team Galskap 3:46:03 +58:18
623 4917 Thomas Bergli Bøleråsen tråkkelag 3:46:10 +58:25
624 3229 Oddvar Nygård Volkswagen 3:46:11 +58:26
625 4970 Enrique Mora Nidaros Sykkelklubb 3:46:14 +58:29
625 5190 Tore Rakvåg Kongsberg Brann og redning idrettsgruppe 3:46:14 +58:29
627 9875 Morten Andreas Blom Igland Garasjen AS 3:46:15 +58:30
627 4787 Øystein Skaare Lørenskog CK 3:46:15 +58:30
629 5180 Stig Nilsen Fosen SK 3:46:44 +59:00
630 4913 Magne Anfindsen Bogafjell Sykleklubb 3:46:46 +59:02
631 4531 Andreas Fleischer KISS BASTARDS OF NORWAY 3:46:48 +59:04
632 6252 Jonas Hegerholm   3:46:50 +59:05
633 5186 Terje Håkon Paulsen   3:46:52 +59:08
634 4436 Magne Lund Hamar Media 3:46:56 +59:11
635 5356 Pål Sverre Flatgård Blåhammeren 3:47:00 +59:16
636 5221 John Arne Vestre Sula sk 3:47:14 +59:30
637 4472 Patrik Johansson Hammarö Ellevio 3:47:18 +59:33
638 9878 Anders Ravik Follo Sykkelklubb 3:47:20 +59:35
638 5043 Einar Arne Vegsund Team Norgesgruppen / Sula SK 3:47:20 +59:36
640 4738 Ralph Fosse Forsvaret 3:47:27 +59:43
641 6117 Mattias Nordlund   3:47:29 +59:44
642 9420 Frode  Tomta Skjeberg CK 3:47:30 +59:46
643 5568 Terje Børresen BoligPartner 3:47:56 +1:00:12
644 5665 Thor Øivind Ødegaard JIL Grorud B.I.L 3:48:17 +1:00:32
645 4615 Dan Eigil Aurland Solør CK 3:48:18 +1:00:34
646 5586 Sven Arne Wright Hagen   3:48:22 +1:00:37
647 5605 Øyvind Jonassen   3:48:34 +1:00:50
648 5024 Gisle Paulsen   3:48:38 +1:00:53
649 6254 Dag Storm Henriksen Sulland BIL 3:48:40 +1:00:55
650 3981 Pål Harald Fagertun Slemdal   3:48:44 +1:00:59
651 4979 Jan Orderud Stovnerkameratene SK 3:48:45 +1:01:00
652 4851 Nils Bjønness Team Foss 3:48:46 +1:01:01
653 5733 Per Eivind Jenssen Odal SK 3:48:51 +1:01:07
654 4513 Dag Martin Amundsen   3:49:06 +1:01:22
655 5495 Didzis Klavins Kolbotn SK 3:49:07 +1:01:22
656 5429 Nils Støfringshaug   3:49:09 +1:01:25
657 5567 Arne Bønsnes   3:49:10 +1:01:25
658 6997 Ronny Bekvik Ålesund OCK 3:49:13 +1:01:28
659 5430 Andreas Magne Sundbakken mandalcykkelklubb 3:49:17 +1:01:33
660 4378 Ove Rognstad HABIL 3:49:36 +1:01:51
661 4164 Jan Egil Martinsen Volkswagen 440 3:49:42 +1:01:57
662 9990 Odin Fossdal   3:49:44 +1:02:00
663 3843 Arve Bakken Heddal IL 3:49:45 +1:02:00
664 6815 Petter  Aas   3:49:47 +1:02:02
665 5210 Knut Johan Strøm NORTURA 3:49:59 +1:02:15
666 2835 Tom Petersen Geilo IL Sykkel 3:50:01 +1:02:16
667 5922 Iver Ludvig Langseth REMA 1000 3:50:09 +1:02:24
668 4244 Ronny Thoresen Sarpsborg Sykleklubb / Nexans 3:50:16 +1:02:32
669 4737 John Kjartan Finholdt Kjells' Eiker 3:50:18 +1:02:34
670 5969 Morten Breen   3:50:20 +1:02:35
671 9662 Morten Abrahamsen Team Foss 3:50:24 +1:02:39
671 9667 Espen Hansen   3:50:24 +1:02:39
673 9663 Dag Christian Andersen Team Foss 3:50:27 +1:02:42
674 3597 Olav Stensen CK Haugaland 3:50:37 +1:02:52
675 4733 Bjarte Eikeland RCK 3:50:43 +1:02:59
676 6560 Jan Karlstad Team Foss 3:50:46 +1:03:02
677 3115 Rune Solli Husnes Sport 3:50:48 +1:03:03
678 3803 Tom Erik Thoresen Ranheim IL Sykkel 3:50:51 +1:03:06
679 7260 Stig Morten Engen ROCKWOOL BIL 3:50:52 +1:03:08
680 9798 Valdas Gudziunas Rye 3:51:00 +1:03:15
681 5594 Bjarne Hønningstad Nlski 3:51:11 +1:03:26
682 6298 Yrjan Schaug   3:51:23 +1:03:39
683 5666 Trond Østgård volkswagen 021 3:51:26 +1:03:41
684 5427 Roar Storsveen Nes Sp.Kl Sykkel 3:51:31 +1:03:46
684 4511 Espen Abrahamsen Eramet 3:51:31 +1:03:47
686 5592 Geir Holte Volkswagen 780 3:51:32 +1:03:48
687 5176 Vidar Lillestu Caverion 3:51:34 +1:03:50
688 2410 Lars Johan Kalager Re sk 3:51:35 +1:03:50
689 6506 Sindre Murud Binges Sihkkelsearvi 3:51:40 +1:03:55
690 3106 Andrè Sørensen   3:51:54 +1:04:09
691 5172 Pål Huseby Larsen Herkules sykkel 3:52:02 +1:04:18
691 5569 Espen Arneberg Børset Ekté SK 3:52:02 +1:04:18
693 9024 Magnus Lindaas Team Superselma 3:52:13 +1:04:29
694 5145 Bjarte Heggheim Breimsbygda Sykkel 3:52:18 +1:04:34
695 6295 Jun Qiao DNB BIL 3:52:20 +1:04:36
696 5706 Bjørn Ove Mork Næroset IL 3:52:21 +1:04:37
697 5247 Arnfinn Ness Høland IL 3:52:23 +1:04:39
698 4834 Arnt Narve Bordal Gauldal SK 3:52:32 +1:04:48
699 6492 Eystein Kylland Sopra Steria 3:52:37 +1:04:52
700 5224 Svein Roger Westengen Ullensaker CK / Vitec Software Group 3:52:40 +1:04:55
701 5883 Eilert Vik Ottestad Il Sykkel 3:52:47 +1:05:03
702 4788 Einar Arne Skårild   3:52:56 +1:05:12
703 5044 Kenneth Brakstad   3:53:12 +1:05:28
704 5576 Edvin Åge Fagerli Orkla ck 3:53:26 +1:05:41
704 6287 Even Neeb Nasse Nøffs Venner 3:53:26 +1:05:42
706 10869 Erik Johansen   3:53:30 +1:05:46
707 4550 Svein Høksaas Mandal CK 3:53:33 +1:05:49
708 5257 Ole Torstein Skiaker   3:53:40 +1:05:55
709 7290 Ken Johnsrød Team Foss 3:53:43 +1:05:59
710 4593 Kjetil Skaaren HooverFerguson 3:53:44 +1:05:59
710 4388 Torgeir Stene Sula sk 3:53:44 +1:05:59
712 5191 Harald Riise Oppdal SK 3:53:51 +1:06:06
713 4792 Anders Solhaug Ranheim IL Sykkel 3:54:01 +1:06:16
713 10863 Jørn Nøland   3:54:01 +1:06:16
715 3647 Per Dolven SpareBank 1 Østlandet 3:54:02 +1:06:18
716 5884 Rodgeir Viken   3:54:09 +1:06:25
717 5994 Svein Helge Andersen Follo 3:54:13 +1:06:28
718 5672 Eirik Eugen Berntsen Statoil BIL 3:54:26 +1:06:42
719 5525 Bjørn Lage Edvardsen Gruvelia SK 3:54:27 +1:06:43
720 6082 Christen Skjerven Team Alvøen 3:54:30 +1:06:45
721 6070 Stig Rakke If Frøy 3:54:33 +1:06:48
721 4932 Per Kåre Flem Nordøy sykkel 3:54:33 +1:06:49
723 4237 Kjetil Ekkeren Glåmdal SK 3:54:39 +1:06:55
724 6348 Jørgen Røvig Soon CK 3:54:42 +1:06:57
725 9797 Terje Kristiansen Igland Garasjen AS 3:54:45 +1:07:01
726 7222 Lars Henrik Hanssen Rye SK 3:54:58 +1:07:13
727 5914 Nils Petter Aalstad   3:55:08 +1:07:24
728 5628 Arild Mælqvist Kolbotn SK 3:55:12 +1:07:27
728 4625 Christian Ranheim IF Frøy 3:55:12 +1:07:28
730 5938 Carl Fredrik Lundiin Røa vet 3:55:14 +1:07:29
731 5520 Bjørn Kjelland Veien Tilbake 3:55:20 +1:07:35
732 5846 Frode Olafsen   3:55:23 +1:07:38
733 5487 Tore Stensås Gauldal SK/STI 3:55:24 +1:07:40
734 5721 Knut Gunnar Bjerke Nitelva CK 3:55:26 +1:07:41
735 6784 Peter Lederer ARA Norge 3:55:34 +1:07:50
736 9509 Jan Tore Bergheim nitelvaTeam Foss 3:55:41 +1:07:56
737 6570 Arild Bergsland   3:55:43 +1:07:58
738 6220 Thomas Bjerkvoll Sportsklubben Rye 3:55:44 +1:07:59
739 6048 Jon Erik Knutsen   3:55:52 +1:08:07
740 3789 Eddie Sjølie FINN.no 3:55:53 +1:08:09
741 3980 Morten Skjolddal CK Toten-Tråkk 3:55:55 +1:08:11
742 5201 Jarle Skjellerud IL Runar 3:55:59 +1:08:14
742 3264 Trond Rønningsveen Biri FATBIKE 3:55:59 +1:08:15
744 9997 Espen Gustavson Atlas Copco B.I.L. 3:56:13 +1:08:29
745 4392 Lars Petter Syversrud Fjellfoten sykkelklubb 3:56:19 +1:08:34
745 4193 Even Sylta Nordhordland SK 3:56:19 +1:08:35
747 5710 Idar Sørgjerd   3:56:22 +1:08:37
748 6467 Lasse Hauglum-Werner Kjell's Eiker 3:56:26 +1:08:41
749 6172 Fred Øyvind Tangen Hurdal 3:56:27 +1:08:42
749 5219 Frode Verbaan Glåmdal SK 3:56:27 +1:08:43
751 5975 Nils Jørgen Sundal   3:56:30 +1:08:46
752 2798 Knut Høiaas   3:56:31 +1:08:46
752 7687 Frank Hustad Tysnes 3:56:31 +1:08:46
752 6944 Glenn Olsen Hvalersyklistene 3:56:31 +1:08:47
752 5861 Carl Petter Simonsen   3:56:31 +1:08:47
756 4827 Henrik Ovastrøm Grenland SK 3:56:35 +1:08:51
757 5645 Freddy Dahl Ck Øst 3:56:40 +1:08:56
757 8364 Tom Roterud Nes Sykkelklubb 3:56:40 +1:08:56
759 5056 Geir Stensrud Drøbak Frogn IL/Sykkel 3:56:43 +1:08:58
760 5779 Lars Harald Bergheim CK Toten-Tråkk 3:56:48 +1:09:04
761 5561 Svein-Erik Bjerkan Stiftstaden SK 3:56:53 +1:09:08
762 2772 Christian August Deisz Fossum IF / Telenor BIL 3:57:03 +1:09:19
763 6367 Patrik Kaikkonen Follo SK 3:57:04 +1:09:19
763 6014 Espen Finjarn   3:57:04 +1:09:19
765