Resultater Birken - Birkebeinerrittet 2017 - Menn 50-54 år



Resultater Birkebeinerrittet - Birken - 86 km, terreng
Rena, Hedmark til Lillehammer, Oppland - 26. august 2017

Arrangementstype: ​Sykkel, sykling, sykkelritt

Resultatliste Klasse Menn 50-54 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 923 Steffan Hartz Repshus Hedmark terrengsykkel / Rena IL 2:47:44 +0:00
1 912 Kjell Karlsen CK Elverum / Hard Rocx 2:47:44 +0:00
3 773 Jan Olav Beitmyren   2:52:25 +4:40
4 903 Kjell Arild Lierhagen Nes Spkl 2:52:38 +4:53
5 883 Frode Kolstad Molde CK 2:52:42 +4:57
6 797 Jon Arne Fossen Glitre offroad 2:54:29 +6:44
7 807 Espen Hansen Sand IL Terrenggruppa/FMA 2:54:33 +6:49
8 873 Frank-Roe Vasseng Subaru Trek racing team 2:54:39 +6:54
9 884 Magne Loftesnes Ceres/Fet ski/FMA 2:55:09 +7:24
10 796 Eivind Fosheim CK Valdresekspressen 2:55:12 +7:28
11 851 Bård Røsok SK Rye / Subaru TREK Racing Team 2:55:14 +7:29
12 879 Hans Rambech TVK 2:55:16 +7:32
13 824 Roy Kjærnet Romeriksåsen SK 2:55:18 +7:34
14 920 Knut Arne Dalsjø Glåmdal sk/ Hedmark Terrengsykkel 2:55:23 +7:38
15 843 Sveinung Olsen Vesterålen sk / Hard Rocx 2:55:24 +7:40
16 869 Erik Windelstad   2:55:30 +7:46
17 774 Øyvind Berg Frikransen 2:55:44 +7:59
18 855 Helge Sveen Strandbygda il 2:57:32 +9:48
19 872 Stig Mikkelsen Trollheimen Sk 2:59:24 +11:40
20 918 Morten Sundby Nes Sykkelklubb 2:59:29 +11:44
21 1244 Bjørn Ole Vassbotn Volda Turn og IL 2:59:34 +11:49
22 814 Anders Johan Huus Sportsklubben Ceres 2:59:47 +12:03
23 853 Ben Erik Sira Ørsta SK 3:00:15 +12:30
24 896 Jostein Frorud Evry BIL 3:00:16 +12:32
25 888 Morten Schnell Raufoss og Gjøvik SK 3:00:25 +12:40
26 1267 Vegard B. Kjos Boc 3:00:47 +13:03
27 1243 Roger Vangsnes Statoil/BOC 3:00:51 +13:07
28 1294 Are Vestli Forsvaret 3:00:59 +13:15
28 863 Paul Vanberg Asker Ck 3:00:59 +13:15
30 830 Torgeir Langholen Vestby sykkelklubb 3:01:02 +13:18
31 802 Tor Isak Gulseth   3:01:04 +13:20
32 832 Geir Lian Orkla ck 3:01:17 +13:32
33 783 Jan Harald Bråthen Røa IL Sykkel 3:01:33 +13:48
34 907 Håkon Skulstad SK Rye 3:01:50 +14:05
35 1304 Roger Arenberg   3:02:12 +14:27
36 1190 Stig Heyerdahl Ottestad SK / BoligPartner 3:02:27 +14:43
37 1205 Jarle Langbråten SpareBank1 3:02:29 +14:45
38 965 Trond Kristian Andreassen Romeriksåsen SK 3:02:37 +14:52
39 859 Jarle Thon Skiptvet IL 3:02:57 +15:12
40 1062 Stein S Eide CK Elverum 3:03:14 +15:29
41 908 Frode Olav Storløkken SPKL Spkl Ceres/OEC Consulting AS 3:03:47 +16:03
42 969 Tore Bjerkrheim Andebarkji TSK-Team Sportsmanden 3:04:06 +16:22
43 804 Erlend Gundersen Ullensaker CK 3:04:16 +16:32
44 1482 Ivar Tjøme Jensen ARG Ski og Sykkel 3:04:28 +16:44
45 1486 Ole Jonny Aamodt Brumunddal SK 3:04:48 +17:03
46 809 Lars Hansen-Møllerud Solør CK 3:04:49 +17:04
47 781 Geir Ola Botnan SIEMENS BIL 3:05:03 +17:19
48 1296 Stein Halvorsen CK Elverum 3:05:47 +18:03
49 1162 Per Vidar Avlesbug Klepp CC 3:05:54 +18:10
50 1505 Arild Vestby Sarpsborg SK 3:06:20 +18:35
51 1561 Knut Atle Stene Andersen Støren Ck 3:06:40 +18:56
52 1613 Stig Koteng CK Krank1 3:06:45 +19:00
53 1370 Morten Brendlien Vang Skiløperforening 3:06:46 +19:02
54 1578 Frank Edqvist Harstad Cykleklubb 3:06:53 +19:08
55 1440 Sveinung Talberg Molde CK 3:07:09 +19:24
56 1444 Kåre Werner Trøsviken-Eriksen   3:07:11 +19:27
57 898 Per Morten Ødegaard Smaalenene SK 3:07:33 +19:48
58 2042 Peter Rune Täby IS Skidor 3:07:55 +20:11
59 1656 Stein Hallvard Wollheim LAND CK 3:08:27 +20:43
60 1240 Erik Thrane Asker Ck 3:08:38 +20:54
61 1232 Paal Strand Skogn IL 3:08:47 +21:02
62 1175 Arne Chr Folmer Idd Sportsklubb 3:08:48 +21:03
63 1170 Andreas Bye Halden CK 3:09:12 +21:27
64 1451 Yngve Aasum Statoil BIL Oslo 3:09:13 +21:28
65 1247 Geir Zachariassen Vang Skiløperforening sykkel 3:09:15 +21:31
66 1265 John Børge Skjæveland Bogafjell SK 3:09:24 +21:39
67 1192 Jan Hovde   3:09:30 +21:45
68 1210 Jens-Martin Nerdal   3:09:38 +21:53
69 1412 Rune Malmei Bogafjell Sykleklubb 3:09:59 +22:15
70 2100 Ståle Nilsen Team Foss 3:10:04 +22:19
70 1464 Rune Skuland Asker CK/Eiker CK/Aass BIL 3:10:04 +22:19
72 1639 Jørn Schrøder Lyn Ski 3:10:14 +22:30
73 1436 Kent Sogn Sand IL Terrengsykkel 3:10:22 +22:38
74 9773 Pål Cato Elshaug Milslukern Sport 3:10:28 +22:44
75 1136 Trygve Brautaset Stiftstaden SK 3:10:36 +22:51
76 2432 Jon Per Nygaard Øversjødalen Il 3:10:41 +22:57
77 795 Dag Foseid Stord Sykleklubb 3:11:07 +23:23
78 870 Geir Øvergård Trysil SK 3:11:21 +23:37
79 775 Morten Birkelund Glåmdal SK 3:11:26 +23:41
80 1418 Hermod Olsen HOC 3:11:32 +23:48
81 994 Jarl Ove Humblen Åsane Ck 3:11:40 +23:55
82 1417 Harald Nygaard Ck Øst 3:11:42 +23:57
83 1906 Vegard Skredderhaug Savalen SK 3:11:52 +24:08
84 1856 Bjørn Mo Østgren BOC / Statkraft 3:12:01 +24:16
85 1584 Odd-Arne Fallmyr Skagerrak Sporstklubb/Statoil 3:12:38 +24:54
85 1171 Thor Ivar Doknæs SK Rye / Fet skiklubb 3:12:38 +24:54
87 1372 Knut Bråthen   3:12:42 +24:57
88 1571 Anders Bjørnsgaard   3:12:50 +25:06
89 1611 Jonny Kjærland Stord SK 3:12:52 +25:08
90 1877 Jan Lutterloh Stiftstaden SK 3:13:01 +25:16
91 1841 Henry Stokke Team Drag 3:13:20 +25:36
91 1762 Per Anchersen UNIT4 BIL 3:13:20 +25:36
93 794 Svein Fjeldheim Brd Dahl 3:13:28 +25:43
94 1698 Bjørn Grønvold Stor-Elvdal sk 3:13:32 +25:47
94 1680 Svein Nygaard Tasta & omegn sykkel klubb 3:13:32 +25:48
96 1226 Bjørn Skogstad Eidsvoll SK /Ditt Ekstralager 3:13:36 +25:51
97 1812 Tor Murvold SK Rye 3:14:03 +26:18
98 1618 Einar Markhus AXA Sportsklubb Jardar 3:14:17 +26:33
99 1642 Sigmund Skar Kragerø SK 3:14:23 +26:39
100 1666 Ove Brun Sogn Ck 3:14:44 +27:00
101 1371 Trond Bråten Krokskogen Cykleklubb / Ringerike Septikservice 3:14:49 +27:05
102 2301 Terje Stenberg Sandefjord sk 3:14:56 +27:12
103 2072 Olav Engebråten   3:15:08 +27:24
104 2438 Atle Ronglan Visindi 3:15:22 +27:37
105 10848 Kjell Ivar Brun Ottadalen sykkelklubb 3:15:28 +27:43
106 2055 Frode Espen Wannebo Ceres 3:15:35 +27:51
107 1629 Fred Gisle Pettersen Lyngstad og Omegn IL 3:15:38 +27:54
108 2237 Eivind Senneset Flora Ck 3:15:57 +28:13
109 1896 Svenn Erik Jonhaugen Lågen CK 3:16:22 +28:38
110 1377 Henning Dokset Asker sykkelkklubb 3:16:26 +28:41
111 2187 Jens Otto Fredriksen Krokskogen Cykleklubb 3:16:37 +28:53
112 2234 Jon-Kristian Prietz Overtoppen 3:16:50 +29:05
113 2179 Gunnar Bøe Trollheimen Sk 3:16:51 +29:07
114 2257 Lars Wilskog CK Nittedal 3:16:55 +29:10
115 2895 Audun Killingberg Asker Ck 3:17:02 +29:17
116 1630 Tore Pettersen Molde CK/Asplan Viak 3:17:05 +29:20
117 1790 Ulf Johansen Ullensaker CK/ Avinor 3:17:07 +29:23
118 2365 Anders Bakke Asker Ck / Friday Networks 3:17:08 +29:23
119 2419 Åke Larsson Fredrikshof IF 3:17:10 +29:26
120 1627 Harald Pedersen Team Pedersen 3:17:15 +29:31
121 1803 Jan-Ivar Lillebråten Ottadalen sykkelklubb 3:17:17 +29:33
122 1589 Bjørn Granli Ottestad SK. 3:17:29 +29:44
123 2874 Øystein Hansen Skullerud Sportsklubb Sykkel 3:17:31 +29:47
124 2238 Hans Skari Rye 3:17:44 +30:00
125 3531 Knut Ellingsen Kvinesdal Sykkelklubb 3:17:47 +30:03
126 2012 Pål Morten Krågebakk Marlink 3:17:59 +30:15
127 2510 Bjarne Fagerbakke Vann-og avløpsetaten,Oslo kommune 3:18:07 +30:23
128 1820 Torbjørn Tobias Obrestad Bryne CK 3:18:18 +30:34
129 1261 Morten Hegge Stovnerkameratene Sykkel 3:18:32 +30:48
130 2084 Håkon Andersen Bjørn Myhre Sport 3:18:36 +30:52
131 1786 Vegard Homb Gausdal IL 3:18:43 +30:59
132 1449 Morten Øygard Sandviken CK 3:19:00 +31:16
133 2416 Kjetil Kristiansen spk ceres 3:19:04 +31:20
134 2032 Erling Nordgreen Bærum OCK 3:19:06 +31:21
135 2009 Geir Karlsen Bærum og Omegn Cycleklubb (BOC) 3:19:08 +31:24
136 1844 Ove Martin Svae Kvelde Il 3:19:09 +31:25
137 1563 Øivind Andersen-Gott Skullerud SpKl Sykkel 3:19:15 +31:30
138 2094 Roger Kjeverud Trysil SK 3:19:34 +31:49
139 1791 Per Ole Justad Hurum CK 3:19:38 +31:53
140 1594 Morten Halvorsen CK Elverum 3:19:51 +32:06
141 8011 John-Kenneth Bøe   3:19:58 +32:13
141 1671 Per Christian Gjørvad Raufoss og Gjøvik SK/Norgesgruppen/Kafteins corner 3:19:58 +32:13
143 3566 Ulf-Gunnar Mikalsen Tryvann CK 3:19:59 +32:15
144 1913 Harald Harsson Celtic SCN 3:20:11 +32:26
145 3265 Trond Solli Re Sykkelklubb 3:20:12 +32:27
145 2286 Per Bugten   3:20:12 +32:27
147 2232 Ole Johan Venger Pedersen Eidsvold værk skiklubb 3:20:22 +32:38
148 1725 Geirr Jørgensen Stiftstaden SK 3:20:25 +32:41
149 2277 Dag Tore Roe Vossevangen CK 3:20:30 +32:46
150 2465 Stein Bjerkeset Lørenskog / Aftenposten 3:20:35 +32:51
150 1780 Lars Otto Haugen   3:20:35 +32:51
150 1707 Steinar Aasnæss Krokskogen CK 3:20:35 +32:51
153 2016 Kåre Lenes Team Skaret 3:20:36 +32:52
154 1973 Per Helge Bævre Trollheimen Sk 3:20:40 +32:56
155 2698 Espen Halvorsen IL Driv 3:21:01 +33:17
156 1824 Arnfinn Paulsrud Kvelde Sykkelklubb 3:21:14 +33:29
157 2505 Tor Egil Sand Telenor BIL 3:21:21 +33:36
158 1838 Tore M. Sletmoen   3:21:22 +33:38
159 2241 Tormod Snekkermoen Glåmdal SK 3:21:26 +33:41
160 2114 Jan Arve Hansen Mjølkerampa SK 3:21:32 +33:47
161 1724 Geir Hopsdal   3:21:37 +33:52
162 2295 Roger Strøm Inter Eiendom 3:21:42 +33:57
162 2566 Paal Berg Røa IL 3:21:42 +33:58
164 2702 Trond Georg Mala Glitre Off-road klubb. 3:21:43 +33:59
165 2399 Gunnar Hjetland Klæbu Mannskor 3:21:44 +34:00
166 1809 Phil Matthews Telenor BIL / SK Rye 3:21:47 +34:03
167 2845 Ole Gabriel Stein Bærum og Omegn Cykleklubb 3:21:53 +34:09
168 2168 Per Kristian Berge TVK Sykkel 3:21:55 +34:10
169 1978 Kåre Reidar Ellingsgård Molde CK/Statoil 3:22:05 +34:21
170 2377 Runar Danielsen Røros il 3:22:12 +34:27
170 2569 Magne Bergslid Namdal SK 3:22:12 +34:28
172 2085 Tarjei Blåsås Ceres 3:22:15 +34:30
172 2456 Steinar Tømmervåg   3:22:15 +34:31
174 2034 Bjørnar Næss Skogn IL 3:22:22 +34:38
175 3034 Roar Skaug Hedmarken Brannvesen 3:22:24 +34:39
175 3083 Anders F. Dege Fredrikstad SK 3:22:24 +34:40
177 10860 Åge Skinstad Team Sport 1 Skinstad 3:22:26 +34:42
178 2026 Jon Arve Moen   3:22:29 +34:45
179 2493 Bjørn Ruud Ottestad Il Sykkel 3:22:45 +35:01
180 1771 Frode Andre Evensen Oslofjord Triathlon 3:22:51 +35:07
181 2678 Geir Are Nautnes Aukra Sykkelklubb 3:22:54 +35:09
182 3302 Stein De Lange Team VFL 3:23:00 +35:16
183 1967 Per Magnus Berdal Valldal IL 3:23:03 +35:19
184 2030 Steinar Mads Mysen FBI SINTEF / SK Rye 3:23:17 +35:33
185 2810 Arne Steinar Kvisle Lier IL 3:23:31 +35:46
186 1801 Asbjørn Lid OPIL 3:23:34 +35:49
187 2825 Vidar Moen Gruvelia SK 3:23:36 +35:51
188 3016 Helge Løtuft Breimsbygda IL Sykkel 3:23:43 +35:58
189 3051 Egil Unnerud Smaalenene SK 3:23:50 +36:06
190 2852 Øystein Undrum   3:23:53 +36:08
191 2690 Sverre Bunæs Brødrene Dahl 3:23:54 +36:10
192 2464 Kjell Ove Sjøvold   3:24:01 +36:16
193 1998 Erik B Holm Dr. techn. Olav Olsen a.s 3:24:02 +36:17
193 3070 Tom Thorjussen Lørenskog CK 3:24:02 +36:18
195 2977 Odd Johan Dalberg   3:24:32 +36:48
196 2616 Ragnar Ness Posten IL Trondheim 3:24:34 +36:50
197 3815 Odne Auale Ottadalen SK 3:24:38 +36:54
198 10096 Svein Dovland otra il sykkel 3:24:41 +36:56
198 3792 Martin Skramstad Nordbygda/Løten Ski 3:24:41 +36:57
200 2460 Bjørn Aarvold Re Sykkelklubb 3:24:47 +37:03
201 2858 Odd-Arild Ødegaard Andebarkji 3:24:48 +37:03
202 2031 Kåre Nerem TEAM NORGESGRUPPEN/EMBLEM IL 3:24:49 +37:05
203 2427 Magne Myrhaug Glitre offroad 3:24:55 +37:11
204 2474 Gjermund Våge FFSF 3:24:58 +37:14
205 10942 Svein Sælid   3:25:00 +37:15
206 2173 Nils Inge Brurberg If Sturla 3:25:03 +37:19
207 2512 Rune Petter Nygård Skiptvet 3:25:39 +37:55
208 2033 Tollef Nyberg SK Rye 3:25:40 +37:56
209 2489 Jostein Lundberg IL ROS SYKKEL 3:25:43 +37:58
210 3549 Ståle Høstmark Fræna SK 3:25:46 +38:01
211 3595 Knut Erik Stanger O.B. Wiik A.S. 3:25:47 +38:03
212 3010 Ola Einar Langen Nidaros SK 3:25:48 +38:04
213 3513 Tor Amundsen Nes SK 3:25:55 +38:10
214 3578 Arild Orvedal VIK IL 3:26:05 +38:21
215 3281 Stein Rønne Raufoss & Gjøvik Sykkelklubb 3:26:07 +38:22
216 10362 Ulf Morten Pettersen Osl Bil 3:26:13 +38:28
216 2599 Kolbjørn Jektvik CK Victoria 3:26:13 +38:29
218 2247 Pål Storerud Tasta og Omegn Sykkel Klubb 3:26:14 +38:30
219 3208 Håvard Kalvåg Team VFL 3:26:16 +38:31
220 3642 Gisle Kogstad Romerike Runners 3:26:19 +38:34
221 3072 Bård Hjorth Melkesyras venner 3:26:25 +38:41
222 2837 Hans Tore Riibe Hamar Skiklubb / Norsk Tipping 3:26:30 +38:46
223 3269 Dag Harald Drevsjø OPIL 3:26:37 +38:52
224 3639 Dag Abrahamsen Follo Sykkelklubb 3:26:38 +38:54
225 3568 Morten Moe Grong 3:26:40 +38:55
226 2561 Kai Gustav Almeli   3:26:43 +38:59
226 2893 Lars Busterud Vang skiløperforening 3:26:43 +38:59
228 5537 Leif Aksel Røkke CK Nittedal 3:26:46 +39:02
229 2409 Terje Juliussen Varteig IL 3:26:48 +39:03
230 2780 Trond Martin Flatemo Forsvaret 3:26:49 +39:05
231 2657 Tore Øygard CK Nittedal 3:26:54 +39:10
232 2888 Inge Rasmussen Sand IL Terrengsykkel 3:27:07 +39:23
233 2720 Harald Solberg MjøsSki 3:27:12 +39:28
234 3598 Svein Olav Stranden Andebarkji TSK 3:27:17 +39:32
235 2261 Bjørn Espen Aase Vang Skiløperforening 3:27:20 +39:36
236 2453 Erik Sønsterud   3:27:21 +39:37
237 3192 Brynjar Hellemo Flekkerøy Cykleklubb 3:27:22 +39:38
238 2667 Geir Rismyhr Høland IL 3:27:30 +39:45
239 2692 Johan Chr. Hovland   3:27:32 +39:48
240 4727 Morten Breili Bjørndal IF 3:27:36 +39:52
241 2726 Vidar Eine   3:27:38 +39:54
242 2595 Erik Holm EIKER CK 3:27:39 +39:54
243 3830 Paal Austlid ACK 3:27:41 +39:56
244 2632 Cato Skaugrud SK Rye 3:27:44 +39:59
244 2608 Torbjörn Landenberg CK Hymer 3:27:44 +40:00
246 2622 Svend Reiten Team Superselma/Molde CK 3:27:53 +40:09
247 4219 Morten Rønning Stiftstaden SK 3:27:59 +40:15
248 2402 Bjørn Instanes Cowi 3:28:07 +40:23
249 4248 Geir Holmsen   3:28:14 +40:29
250 2169 Lars Bjertnæs SK Rye 3:28:15 +40:31
251 3777 Rune Opberget   3:28:23 +40:39
251 4210 Ole Kristian Arntsen Sula sk 3:28:23 +40:39
253 2064 Pål Fredrik Andersen Andebarkji TSK 3:28:26 +40:42
254 3071 Svein Ove Ekse Geilo IL 3:28:35 +40:51
255 3783 Thorstein Risan Savalen SK 3:28:39 +40:54
256 5661 Atle Vårvik Uno-X 3:28:42 +40:58
257 2774 Kjetil Eik Gruvelia 3:28:58 +41:13
257 2463 Ketil Arntzen Ck Øst 3:28:58 +41:13
259 2885 Kjetil Høsøien   3:29:00 +41:16
260 2504 Bjørn Egil Hauge BundeBygg 3:29:02 +41:17
261 2771 Tor Børkesveen Team Dysfunksjonell 3:29:08 +41:23
261 4316 Arnt Inge Berget   3:29:08 +41:23
263 2309 Stig Hellesnes Skullerud Sk 3:29:10 +41:26
263 3170 Kjetil Berntsen Langhus 3:29:10 +41:26
265 3628 Michal Svendsen RunarExpressen 3:29:25 +41:40
265 4315 Håvard Berge Joker 3:29:25 +41:41
267 3260 Geir Bergheim BOC/Genus BIL 3:29:27 +41:42
268 2870 Terje Wangen CK Toten-Tråkk 3:29:32 +41:48
269 2964 Pål Andresen Veien Tilbake/Hassel 3:29:33 +41:49
270 4322 Tore Johan Brevik Caverion BIL 3:29:37 +41:52
271 3025 Jon Ole Overrein Bærum OCK (BOC)/ Veritas BIL 3:29:38 +41:53
272 2804 Jøran Karenstuen Lågen CK 3:29:47 +42:02
273 2184 Terje Ellingsen SK Rye 3:29:52 +42:07
273 3212 Bjørn Kleveland Capgemini BIL 3:29:52 +42:08
275 2674 Morten Kvåle Nessegutten 3:29:53 +42:08
276 2180 Per Einar Dybvik Asker Ck 3:29:58 +42:13
277 3522 Finn Bjormyr   3:30:01 +42:16
278 3061 Lars Ølstad ISIFLO 3:30:03 +42:18
279 5158 Stein Petter Johnsen Bærum OCK / Energima 3:30:13 +42:29
280 3743 Jon Hildrum Namdal Sykkelklubb 3:30:14 +42:30
281 3243 Jens Øyvind Solheim Sparebank1 Østlandet / Vang SF 3:30:20 +42:35
281 2593 Arild Hermansen SK Rye 3:30:20 +42:36
283 9498 Per Olaussen   3:30:31 +42:47
284 2183 Asbjørn Ekroll Ålesund 3:30:42 +42:58
285 2786 Ståle Hamnes Lillehammer Skiklub / Team Mosetertoppen Skiline / Norconsult 3:30:43 +42:58
286 3536 Odd-Arve Flotve Stord SK 3:31:10 +43:26
287 3608 Gisle Vik Stord SK 3:31:13 +43:29
287 5036 Andre Dargan Glitre offroad 3:31:13 +43:29
289 2039 Lars Christian Rambech TVK / Lindbak BIL 3:31:24 +43:40
290 3551 Gunnar Jacobsen Tasta OSK 3:31:25 +43:41
291 3630 Frank Westlie Driv IL 3:31:28 +43:44
292 2191 Per Grøan Moelven IL 3:31:29 +43:44
293 924 Geir Treseng-Lien Sykkel Ridderne 3:31:30 +43:45
294 2487 Stig Hernholm Skagerrak Sportsklubb 3:31:31 +43:47
295 2769 Erik Bruun Statnett BIL 3:31:34 +43:49
296 1715 Eystein Westgaard Boc 3:31:40 +43:55
297 4641 Roger O. Ihlebekk Bingsfoss SK 3:31:45 +44:01
298 4046 Ståle Augerud Hvittingfoss 3:31:47 +44:03
299 4416 Ole Kristian Ramsberg Nes Sportsklubb Sykkel 3:31:50 +44:05
300 4395 Tom Roar Thrane Espira entreprenør 3:31:51 +44:06
301 3609 Jan Istvan Vørøs Stord SK 3:31:54 +44:10
302 2517 Alexander Sveinung Tønsberg CK 3:31:58 +44:14
303 3225 Morten Ingvald Monsen Bærum OCK 3:32:09 +44:24
304 5052 Kenneth Granerud B&G Cycling Team 3:32:11 +44:27
304 3999 Asle Vestvik Adresseavisen 3:32:11 +44:27
304 4070 John Boberg Asker sykkelklubb 3:32:11 +44:27
307 5207 Arne Stalheim Åsane CK / Aibel 3:32:12 +44:28
308 2565 Reidar Bakko Andebarkji TSK/E-CO BIL 3:32:15 +44:31
309 2462 Eivind Johnsen Ulvin BOC/Team BM 3:32:16 +44:31
310 3186 Torbjørn Frøland Ørskog sykkelklubb 3:32:21 +44:36
311 3033 Roy Tore Sandnes Rauma Sykkelklubb 3:32:25 +44:41
312 4240 Håkon Thorrud Hof Sykkelklubb 3:32:29 +44:44
312 2884 Helge Hagen Statoil BIL 3:32:29 +44:44
312 2974 Kenneth Bull   3:32:29 +44:45
315 1636 Bjarne Salmelid Randaberg SK 3:32:38 +44:53
316 4328 Jan Egeland   3:32:39 +44:54
317 3590 Kjell Sandal Ottestad SK/Norconsult BIL 3:32:40 +44:56
318 4259 Jan-Arild Bjerknes Kloppaoffroadklubb 3:32:41 +44:57
319 2782 Øyvind Fossum Ck Øst 3:32:45 +45:00
320 2836 Henrik Poulsen   3:32:46 +45:02
321 7159 Ole Christian Lunna   3:32:47 +45:02
322 3984 Geir Solli   3:32:49 +45:04
323 5239 Egil Knudsen   3:32:57 +45:13
324 3849 Tore Fosse Refsdal Frogner IL Sykkel 3:33:02 +45:18
325 4640 Jan-Ivar Ibsen Sandefjord Sykleklubb 3:33:03 +45:19
326 3920 Steve Bårdsen Stortinget Team-x 3:33:06 +45:22
327 2805 Jan Birger Kirkeli Tasta Omegn Sykkelklubb 3:33:09 +45:24
328 3523 Pål Brenni Sand IL Terrengsykkel 3:33:12 +45:27
329 2843 Ole Kristian Sporsheim Ranheim IL Sykkel 3:33:17 +45:33
330 3173 Christian Boye   3:33:31 +45:46
331 2046 Knut Egil Silseth Eide IL 3:33:39 +45:55
332 3514 Geir Andersen Volkswagen 210 3:33:45 +46:01
333 1961 Roy Alapnes   3:33:58 +46:14
334 3296 Gjermund Johansen Fjellfoten SK 3:34:04 +46:19
335 3295 Rune Hansen   3:34:06 +46:22
336 4848 Per-Erik Drønen Farsund Sykleklubb 3:34:07 +46:22
336 5165 Ståle Kristiansen Grenland Sykleklubb 3:34:07 +46:22
336 2276 Johny Norland SK Rye 3:34:07 +46:22
339 4384 Jo Erik Skjeggestad Brumunddal SK 3:34:22 +46:37
340 4131 Frode Eriksen IF -Frøy 3:34:26 +46:41
341 4169 Rolf Endre Moen Lillehammer CK / Sport 1 Strandtorget A/S 3:34:30 +46:46
342 3017 Kjell Markussen Kristiansand CK 3:34:37 +46:52
342 4166 Kjetil Melvold NVE Bil 3:34:37 +46:52
344 2877 Ingvar Grøtberg   3:34:38 +46:54
345 5593 Terje Gjærdingen  Høgden CK Valdres 3:34:42 +46:58
346 2844 Steinar Rye Stange Fannefjord SK 3:35:00 +47:16
347 3182 Stig Eidesmo Malvik IL Sykkel 3:35:03 +47:19
348 4537 Gunnar Hansen Team Hansen 3:35:07 +47:22
349 4163 Anstein Ludvigsen Nes sp.kl./Totens sparebank 3:35:08 +47:24
350 2440 Dag Sannerhaugen   3:35:09 +47:25
350 2851 Tor Olav Trefjord Eidsvoll Sykkelklubb 3:35:09 +47:25
352 2070 Jan Otto Andresen Aktiv mot kreft 3:35:14 +47:30
353 4916 Jon Øyvind Bendiksen   3:35:22 +47:38
354 3782 Torgrim Reitan Gauldal SK/ Caverion 3:35:25 +47:40
354 4060 Bjørn Ottar Lervik TVK 3:35:25 +47:40
356 2697 Morten Engeflaen Nes SK 3:35:42 +47:57
356 4985 Torkil Røseid Nes SK 3:35:42 +47:57
358 3747 Thomas Hægland   3:35:43 +47:58
359 7472 Dag Unhjem Rauma Sykkelklubb 3:35:55 +48:11
360 2013 Rune Kvale   3:36:02 +48:18
361 5243 Bengt-Rune Strandvoll AAJ BIL 3:36:06 +48:22
362 2776 Rune Evensen   3:36:07 +48:23
363 3960 Helge Jostein Løseth Orkla ck 3:36:13 +48:28
364 3753 Ditlev Johnsen   3:36:15 +48:31
365 2067 Knut Bergo Røa IL 3:36:21 +48:37
366 4547 Rune Hovde Tussa Ørsta SK 3:36:24 +48:39
367 3615 Per Ivar Antonsen Solør Cykleklubb 3:36:36 +48:52
368 2610 Bjørn Larsen Stiftstaden SK 3:36:38 +48:53
369 2676 Richard Mauritzen   3:36:45 +49:01
370 3197 Per Hvitsten Re Sykkelklubb 3:37:15 +49:31
370 3535 Terje Flattum CK Toten-Tråkk 3:37:15 +49:31
372 4514 Torgeir E. Andersen Drammensregionens brannvesen 3:37:24 +49:39
372 4336 Petter Halvorsen Vardeåsen Sykkel. 3:37:24 +49:39
374 4463 Asgeir Fløtlien Brøttum IL - Sykkel 3:37:29 +49:45
375 3752 Roger Johansen Ck Øst 3:37:30 +49:45
376 4036 Bjørn Enerud Sande skytterlag 3:37:32 +49:48
377 4983 Knut Rusten Glamox 3:37:35 +49:50
378 3545 Per Hegge-Jensen Foss Sport 3:37:38 +49:53
379 1984 Einar Grimstad Lillehammer Cycleklubb 3:37:41 +49:56
380 4147 Eivind Heggedal Lilletorget Legekontor 3:37:42 +49:57
381 5041 Odd Runar Saga Kongsberg IF 3:37:44 +49:59
382 5029 Kai Granberg Raufoss & Gjøvik SK 3:37:45 +50:00
382 2053 Frode Hermann Syvertsen   3:37:45 +50:00
382 3185 Ole Morten Fossen   3:37:45 +50:01
385 4724 Bredo Borstad Bingsfoss 3:37:50 +50:05
386 3041 Hans Erik Standal Asker Ck 3:37:55 +50:11
387 3626 Lars Otto Sevaldrud Land CK/ Konica Minolta 3:38:00 +50:16
388 2827 Christen Ness Lillehammer Skiklub 3:38:05 +50:21
389 5133 Thor-Kjetil Gausdal   3:38:10 +50:26
390 3576 Pål Andreas Berg  Olsen Spkl Ceres 3:38:11 +50:27
391 4408 Wegard Østby NRK bil 3:38:12 +50:27
392 5648 Vidar Solberg   3:38:14 +50:29
393 4068 Torgeir Jegerud Team 3:38:16 +50:31
394 4429 Helge Ressem Ørsta Sykkelklubb 3:38:29 +50:45
395 5381 Odd Inge Knutsen Volkswagen 220 3:38:37 +50:53
396 2901 Anders Jensen Savalen SK 3:38:55 +51:10
396 4404 Peter Weeks Boc 3:38:55 +51:11
398 5438 Ivar A. Ulven Atlas Copco BIL 3:39:01 +51:17
399 4127 Svein Daae Saab 3:39:10 +51:25
400 4552 Trond Jacobsen CK Haugaland / Statoil Kårstø BIL 3:39:12 +51:27
401 4518 Trym Bergtatt Driv IL 3:39:13 +51:28
402 4636 Roar Holter DE-Service 3:39:19 +51:35
403 4824 Stein-Åge Østensen Centrica 3:39:25 +51:41
404 4391 Birger A Sundet Data Respons BIL 3:39:26 +51:41
405 5579 Jan Olav Fjeldstad Eiker Kvikk sykkel 3:39:34 +51:49
406 4061 Lars-Ketil Liane Fredrikstad Skiklubb 3:39:36 +51:51
407 2194 Tore Gundersen Sarpsborg sykleklubb 3:39:37 +51:53
408 4758 Jan Åge Kristensen Hof sk 3:39:39 +51:55
409 4173 Gunnar Nyland   3:39:40 +51:56
410 2803 Johnny Kalvatn Ørsta SK 3:39:42 +51:57
410 4350 Rolf Kinck Milton Larvik 3:39:42 +51:58
412 4614 Vebjørn Skaar Team Spinn 3:39:45 +52:00
413 3946 Øyvind Jevanord Team Coop 3:39:47 +52:03
413 5383 Trond Korslund Toyota Bilia Horten 3:39:47 +52:03
415 4412 Rune Kvigne Elopak BIL 3:39:49 +52:05
416 3998 Oddgeir Vadseth Sula sk 3:39:52 +52:08
417 4016 Geir Fillingsnes Ekkert 3:39:59 +52:15
418 4361 Vidar Larsen Stord SK/Team Fitjar 3:40:06 +52:22
419 3222 Jon-Ivar Lund SK Rye 3:40:15 +52:30
420 4243 Thor Siem Holmestrand SK 3:40:21 +52:36
420 4001 Bernt Wathne Gruvelia SK 3:40:21 +52:37
422 9393 Rune Røbekk Bodø Terrengsykkelklubb 3:40:34 +52:50
423 4835 Torgrim Elvstedt Sandefjord Sykleklubb 3:40:36 +52:51
424 2600 Atle Johannessen SK Rye 3:40:37 +52:53
425 4546 Bjørn Holstad Lørenskog CK 3:40:42 +52:57
425 4555 Lars Erland Jørgensen   3:40:42 +52:57
427 5514 Trond Smestad CK Nittedal 3:40:43 +52:58
428 4138 Ole Christian Gjerlaugsen Team Coop 3:40:44 +53:00
429 5200 Lennart Sjøgren Deloitte 3:40:48 +53:04
430 3321 Jann Eirik Nilsen Moss CK 3:40:51 +53:06
431 5054 Roy-Erik Blakarstugun Eidsvoll SK 3:41:00 +53:16
432 3529 Geir Eide Orkla HPC 3:41:01 +53:17
433 5124 Jan Erik Blix Forsvaret/ CK Elverum 3:41:02 +53:18
434 3181 Lennart Dønnum Sand IL Terrengsykkel 3:41:05 +53:20
435 4951 Åge Haakonsen Akershus Elektro 3:41:06 +53:21
436 4325 Trond Håkon Bråthen   3:41:09 +53:25
437 4369 Dag Norheim Gartner 3:41:15 +53:30
438 3845 Anders Botilsrud Konnerud IL Sykkel/ Trykk-service AS 3:41:16 +53:32
439 5380 Oskar Andreas Kleven Follo Sykkelklubb 3:41:20 +53:36
440 4573 Leif-Petter Moe Driv IL 3:41:24 +53:39
440 5188 Rune Pettersen Aker Solutions 3:41:24 +53:40
442 6105 Per Ståle Vågene Flora Ck 3:41:25 +53:41
443 5275 Hans Wimmer CK Elverum 3:41:35 +53:50
444 4796 Trond Svendby Feiring IL 3:41:37 +53:53
444 4335 Eivind Gjerde IL Norodd 3:41:37 +53:53
446 3776 Robert Olsen Holmestrand Sykkelklubb 3:41:49 +54:04
447 4170 Alf-Jøran Myhr Unilabs 3:41:50 +54:06
448 3763 Stig Lyngstad Lyngstad og Omegn IL 3:41:53 +54:09
449 3727 Ingvar Ola Eliassen Stranda Sykkelklubb 3:41:58 +54:13
450 4530 Rune Fjellstad Statsbygg 3:42:00 +54:16
451 4655 Ove Sparengen Team Sjusjøparken/ Team Foss 3:42:05 +54:21
452 2817 Jon Olav Linde SopraSteria 3:42:08 +54:23
453 3592 Aun Heming Schøyen Bærum OCK 3:42:11 +54:26
454 3013 Arne Lindstad Vang skiløperforening 3:42:12 +54:28
455 5208 Øyvind Stevenson   3:42:14 +54:29
456 4232 Knut Trygge Gimnæs Vestbase AS 3:42:16 +54:32
457 3559 Kai A. Kristiansen Evry BIL 3:42:25 +54:40
457 4579 Dagfinn Pedersen Bilia Lillehammer 3:42:25 +54:41
459 5226 Ivars Zvirbulis Biri IL sykkel 3:42:39 +54:54
460 5042 Andre Thorsbakken Toten-Kranken/Deloitte 3:42:45 +55:01
461 5629 Geir Nesset Uno-X 3:42:52 +55:07
462 1826 Freddy Pedersen Sand IL Terrengsykkel 3:42:57 +55:12
463 4471 Tor Øverby Forsvaret-Rena motocross 3:43:10 +55:25
464 3315 Robert Aksnes   3:43:11 +55:27
465 8971 Ulf Hansen Team Superselma 3:43:15 +55:30
466 4345 Jostein Jensen Eidsberg Sparebank BIL 3:43:18 +55:34
467 9527 Øystein Bråthen   3:43:22 +55:38
468 3001 Kai-Erik Karlsen IL KEKA 3:43:28 +55:44
469 4912 Erik Tambs Andresen   3:43:32 +55:47
470 4578 Per Jan Osdal Sula sk 3:43:37 +55:52
470 2966 Sverre Berg Driv 3:43:37 +55:52
472 9826 Stein Randby   3:43:40 +55:55
473 6302 Kenneth Hugo Sjåfjell Holmenkollen Cykle club 3:43:50 +56:06
474 4741 Harry Gautvik   3:43:56 +56:12
475 5833 Tormod Langaas Othilienborg Ski 3:43:58 +56:13
476 6122 Bjørn Edvard Seim Kjelsås IL 3:44:02 +56:18
477 3571 Roger Nesbø Stord SK / Team Fitjar 3:44:03 +56:19
478 4274 Roy Haarvik Bardu IL sykkel 3:44:07 +56:23
479 3569 Harald Moen Haltdalen IL 3:44:14 +56:30
480 3610 Christer Westergren Eskilstuna CK 3:44:20 +56:36
481 4356 Thomas Laland Laerdal Medical 3:44:22 +56:37
482 5034 Andres Svadberg Hatløy Tasta & Omegn Sykkelklubb 3:44:31 +56:47
483 5206 Bjørn Sparby V-Hosting AS BIL 3:44:34 +56:50
484 4034 Sven Arnestad SK Rye Sykkel 3:44:41 +56:56
484 4567 Trond Lilleberg Volkswagen 780 3:44:41 +56:57
486 6251 Espen Hauger   3:44:45 +57:00
487 4810 Frode Aarseth Gruvelia SK / DNB 3:44:47 +57:02
488 4631 Odd-Jonny Telseth Ørsta SK 3:44:49 +57:05
489 4123 Egil Brenden Næroset 3:44:51 +57:06
490 4142 Jarl Guntveit Data Respons BIL 3:44:54 +57:10
491 5871 Njål Svingheim Konnerud IL 3:45:01 +57:16
491 2506 Lars Erik Sønsterud Glåmdal SK 3:45:01 +57:17
493 9057 Jan Arild Slåtta Team Superselma 3:45:06 +57:21
494 4365 Lars Malmberg Sarpsborg sykleklubb 3:45:22 +57:38
495 3199 Erik Haagenrud Sport 1 Skien 3:45:23 +57:39
496 6566 Eyvind Røst VFL 3:45:39 +57:54
496 5437 Erik Torkelsen Ringnes Bil- 3:45:39 +57:54
498 5976 Øyvind Aarud Helgeroa Sykkelklubb 3:45:58 +58:13
499 5173 Tom Børge Leistad Grimstad SK 3:46:04 +58:20
500 5002 Svein Vassbotn Tussa/ØSK 3:46:34 +58:49
501 9877 Paal Kongshaug Follo SK 3:46:45 +59:00
501 5009 Hans-Ivar Aalerud IF Frøy 3:46:45 +59:01
503 4111 Geir Amundsen Konnerud Il Sykkel 3:47:25 +59:41
504 4523 Torbjørn Dahl If Skadeforsikring BIL 3:47:27 +59:43
505 5163 Terje Kjendalen Tryg BIL 3:47:34 +59:49
506 3640 Morten Bolsø   3:47:45 +1:00:01
507 2859 Ivar Øien Gjensidigestiftelsen 3:47:46 +1:00:01
508 3806 Pål Andre Vedde Coca-Cola / Sula SK 3:48:02 +1:00:18
509 6104 Helge Varild   3:48:10 +1:00:25
510 7715 Kjell Arne Vaka CK Henie 3:48:14 +1:00:29
511 5196 Torgeir Salvesen Fischer Norge 3:48:17 +1:00:33
512 3931 Magne Gjerde IF Frøy 3:48:18 +1:00:33
513 4627 Fred Sandås Enebakk 3:48:32 +1:00:48
514 6162 Roger Tangen Eidskog Aktiv 3:48:40 +1:00:55
515 5343 Tom Frode Bryhn Bryhn Elektro 3:48:41 +1:00:56
516 5559 Kjell Berg AIM Norway 3:48:42 +1:00:57
517 10174 Johan Andersson Bjursås IK 3:48:43 +1:00:59
518 3827 Axel Frien   3:48:44 +1:00:59
519 4656 Geir Andersen Albjerk220 3:49:09 +1:01:24
519 10063 Åge Stien Kongsberg Maritime 3:49:09 +1:01:25
521 5259 Skjalg Sylte Stavheim Hexagon BIL 3:49:11 +1:01:27
522 5627 Kjell Myhr NJD racing team 3:49:13 +1:01:29
523 6232 Jan Felde   3:49:18 +1:01:33
524 5112 Knut Øivind Alfarrustad Fet skiklubb 3:49:22 +1:01:38
525 5211 Olav Strømstad   3:49:48 +1:02:03
526 7681 Andreas Andresen   3:49:55 +1:02:11
527 4986 Sveinung Salater Stiftstaden SK 3:49:56 +1:02:12
528 4620 Jo Kjetil Krabbe Aktiv mot kreft 3:50:00 +1:02:16
529 5511 Jim Roger Lillemo Vallset Il 3:50:05 +1:02:20
530 9699 Franco Endre Grosso Rye 3:50:08 +1:02:23
531 3746 Torbjørn Hundere Holmen IF Langrenn 3:50:19 +1:02:35
532 6160 Per Olav Andersen Aftenposten 3:50:20 +1:02:36
533 5659 Erik Tuhus Evry BIL 3:50:21 +1:02:37
534 9686 Trond Selboe Team Foss Sport 3:50:26 +1:02:41
535 3053 Vidar Vestgård Trysil SK/Eidsiva BIL 3:50:32 +1:02:48
536 10188 Harald Lunde   3:50:39 +1:02:54
537 5113 Jostein Almås STORD 3:51:03 +1:03:19
538 9673 Terje Roar Olsen Storebrand Sport 3:51:08 +1:03:24
538 5475 Håkon Johnsen   3:51:08 +1:03:24
540 4929 Jon Atle Eriksen Unger Fabrikker 3:51:15 +1:03:30
541 4805 Bjørn Warmdal Caverion 3:51:19 +1:03:34
542 5826 Bahram Kamp Bergen CK 3:51:24 +1:03:39
543 5416 Magnar Sand Team TTI / VDL 3:51:28 +1:03:44
544 5526 Simen Karlstad   3:51:29 +1:03:44
545 5642 Espen Rokke   3:51:41 +1:03:56
546 9948 Johnny Stranden De nådeløse 3:51:42 +1:03:57
547 5622 Hans Jacob Lundbye   3:52:03 +1:04:19
548 4628 Ivar Slåttsveen   3:52:04 +1:04:19
549 4833 Frode Thorsen Lørenskog CK 3:52:07 +1:04:22
550 5937 Terje Kålhus   3:52:17 +1:04:32
551 6341 Trond Eriksen Kloppa Offroad Klubb 3:52:23 +1:04:38
552 4442 Terje Orebråten Sportevent 3:52:36 +1:04:52
553 4231 Morten Berg IF Frøy/ Siemens 3:52:43 +1:04:59
554 6789 Bjørn Petter Skjeltorp Soon CK 3:52:58 +1:05:13
555 5008 Jonny Østli Aktiv mot kreft 3:53:17 +1:05:33
556 4233 Øivind Gultvedt   3:53:23 +1:05:38
557 5703 Trond Holter Nesodden SK 3:53:29 +1:05:45
558 9027 Ingvar Mårstig solund cykling 3:53:31 +1:05:46
559 2907 Jørn Gisle Magnussen Skjeberg CK 3:53:34 +1:05:50
560 10566 Rune Bergesen Sandnessjøen OCK 3:53:37 +1:05:52
561 5897 Jon Holtan SpareBank 1 Forsikring 3:53:47 +1:06:02
562 3600 Benny Stütz Team Stütz Racing 3:53:49 +1:06:05
563 5996 Dyre Antonsen Hamar Politiidrettslag 3:53:50 +1:06:05
564 6171 Geir-Erik Myhrvold Team Alvøen 3:53:54 +1:06:09
565 5422 Harald E. Skurdal   3:54:07 +1:06:22
566 5789 Halvor Danielsen Team Nordea 3:54:09 +1:06:24
567 6101 Ståle Ulvan Ålen IL 3:54:48 +1:07:03
568 3607 Trond Ivar Veskje Lillehammer CK/Eidsiva B.I.L. 3:55:12 +1:07:28
569 5502 Tore Leif Jensen Bergen Cykleklubb 3:55:21 +1:07:36
570 5192 Bjarne Robberstad Nordhordland SK 3:55:26 +1:07:41
570 6751 Jarle Storrem Grimstad Sykleklubb 3:55:26 +1:07:42
572 6511 Per-Svein Ose Ørsta Sykkelklubb 3:55:30 +1:07:45
573 3771 Terje Nansen   3:55:34 +1:07:50
574 5397 Trond Lingner Volkswagen 440 Bingsfoss 3:55:37 +1:07:53
575 5904 Stein Helge Riise EMIT 3:55:47 +1:08:02
576 5870 Åge Bernt Svendsen Sjøforsvaret 3:55:50 +1:08:05
577 6291 Espen Pettersen Møller Bil Ensjø 030 3:55:59 +1:08:14
578 7100 Rune Bergset Eide IL 3:56:00 +1:08:16
579 4847 Jostein Bjerke Næroset 3:56:02 +1:08:18
580 4945 Knut Hildre Ålesund 3:56:08 +1:08:24
581 9630 Bjarke Sommer   3:56:16 +1:08:32
581 5726 Mark Hanssen   3:56:16 +1:08:32
583 3258 Arnstein Ødegård Furnes SLF / Norsk tipping BIL 3:56:18 +1:08:34
584 5587 Bjørn Hansen Team Hansen 3:56:21 +1:08:37
585 7345 Rune Gropen Konica Minolta 3:56:29 +1:08:44
586 7214 Atle Ytterstad Aktiv mot kreft 3:56:32 +1:08:48
587 5799 Tore Folland   3:56:35 +1:08:51
588 5879 Jan Ove Ulven   3:56:39 +1:08:55
589 6132 Rune Martinsen Raufoss & Gjøvik SK / Kafteins corner 3:56:40 +1:08:55
590 9373 Roger Solheim RunarExpressen 3:56:42 +1:08:57
591 5633 Roy Jarle Olsen EIKER CK 3:56:57 +1:09:12
592 6485 Otto Jerstad Lørenskog CK 3:56:58 +1:09:14
593 5571 Lars Dehlimarken Hadeland CK 3:57:00 +1:09:16
594 5497 Rune Tveiten   3:57:03 +1:09:19
595 5959 Jan Terje Lund Fjellfoten SK 3:57:13 +1:09:29
596 4452 Jan Cato Rød Skjeber Cycleklubb 3:57:14 +1:09:29
596 10845 Per Morten Hauge Skjeberg CK 3:57:14 +1:09:30
598 6079 Kjetil Simensen   3:57:20 +1:09:36
599 3066 Espen Frode Eriksen Rocs 3:57:50 +1:10:06
600 6486 Fred Johannessen   3:58:07 +1:10:23
601 6824 Kurt Haugen BN Bank 3:58:16 +1:10:31
602 4423 Geir Haugen DSV BIL 3:58:31 +1:10:47
603 6510 Magne Orderløkken Nokia BIL / Skedsmo Skiklubb 3:58:34 +1:10:50
604 6281 Knut Markhus Volksvagen440 3:58:41 +1:10:56
605 4966 Christian Nørgaard Madsen Multiconsult BIL 3:59:00 +1:11:16
606 5653 Knut Strand Stiftstaden SK 3:59:11 +1:11:27
607 4732 Harry Eide TVK 3:59:19 +1:11:34
608 5781 Åge Kristian Bjørge Ck Øst 3:59:22 +1:11:38
609 5149 Rune Horgen Flora Ck 3:59:33 +1:11:49
610 6163 Tormod Bergerud   3:59:34 +1:11:49
611 7259 Anders Ellingsen   3:59:41 +1:11:57
612 5122 Anders Næstad Bjølseth Forsvaret / CK Elverum 3:59:43 +1:11:58
613 5581 Terje Gabrielsen Bryne CK 3:59:47 +1:12:03
614 5712 Kjetil Bjørnsrud   4:00:19 +1:12:35
615 6562 Glenn Melby Ck Øst 4:00:21 +1:12:36
616 5657 Rolf Johan Sørli Moelven ByggModul BIL 4:00:23 +1:12:39
617 6010 John-Trygve Engeseth Ørsta Sk. 4:00:31 +1:12:47
618 4940 Jan Haugerud Fjellfoten sk. Volkswagen 440 4:01:08 +1:13:23
619 6148 Lars Årsetøy Ørsta SK 4:01:13 +1:13:28
620 6392 Luis David Lopez   4:01:41 +1:13:56
621 4454 Frank Thobru Solør CK 4:02:09 +1:14:25
622 6378 Ragnar Hilstad   4:02:38 +1:14:54
623 6590 Terje Eikrem Syvde IL 4:02:55 +1:15:10
624 7150 Hans K Kvammen Ørsta Sykkelklubb 4:03:07 +1:15:22
625 6541 Terje Viken Kruse Smith BIL 4:03:10 +1:15:25
626 7109 Emsud Dzelatic Flora Ck 4:03:15 +1:15:31
627 7448 Ivar Seim   4:03:26 +1:15:41
628 6136 Jan-Ivar Fløtnes Mock 4:03:33 +1:15:49
629 6357 Steinar Gravdal Ringerike fengsel BIL 4:03:37 +1:15:53
630 10833 Arnfinn Rismyhr   4:03:39 +1:15:54
631 10146 Lars Bjønness Ormsund roklub 4:03:54 +1:16:10
632 4398 Petri Tuominen Gartner Finland 4:03:56 +1:16:11
633 5842 Trond Muri Flora Ck 4:04:19 +1:16:35
634 6055 Geir Åge Lie Veidekke BIL 4:04:45 +1:17:00
635 7243 Knut Taraldsen HPE 4:04:58 +1:17:13
636 5597 Trond Ingebretsen   4:05:16 +1:17:32
637 7216 Nils Fongen   4:05:23 +1:17:39
638 6233 Steinar Felde   4:05:25 +1:17:41
639 6257 Hans Chr. Himberg CK Haugaland/Statoil Kårstø BIL 4:05:36 +1:17:52
640 5934 Reiulf Holm ARG sykkel 4:05:43 +1:17:59
641 7030 Tore Blåhella L(H)uringen 4:05:45 +1:18:01
642 5577 Svein Erik Fatnes   4:05:51 +1:18:07
643 7333 Tore Engelien   4:05:52 +1:18:07
644 5395 Carl Fredrik Lindeman Boc 4:05:56 +1:18:12
645 6840 Jarle Grøterud Modum 4:05:57 +1:18:12
646 8963 Kenneth Børresen Team Superselma 4:06:18 +1:18:34
647 5945 Steinar Vigdal exodraft 4:06:33 +1:18:48
648 5610 Ragnar Kirkeby Eidsvoll SK /Ullensaker CK 4:06:41 +1:18:57
649 6922 Willy Kvilten Hauerseter SK Sykkel 4:06:48 +1:19:04
650 6472 Bjørn Gaute Herlyng Solør Cykleklubb 4:07:07 +1:19:22
651 7108 Erik Dissen Bygdø Monolitten IL 4:07:12 +1:19:27
652 7194 Dimitry Tsesmetsis Sportsklubben Rye 4:07:17 +1:19:33
653 8357 Stein Gruben   4:07:22 +1:19:38
654 6270 Morten Kjølstad Re Sykkelklubb 4:07:39 +1:19:54
655 5177 Geir Olav Lisle   4:07:43 +1:19:58
656 6372 John Kristian Bergum Lismarka Skilag 4:07:48 +1:20:03
656 5253 Curt Grimstad Sand IL Terrengsykkel 4:07:48 +1:20:03
658 7471 Pål Stenberg Aktiv mot kreft 4:07:49 +1:20:05
659 7421 Svein-Arne Sørhaug Bjørkelangen sk 4:07:57 +1:20:12
660 9051 Jørn Viktor Sjaavaag Hurum CK / Team Superselma 4:08:03 +1:20:19
661 6006 Bjørn Dammen   4:08:13 +1:20:29
662 8044 Thomas Moe Team Out of Control 4:08:26 +1:20:42
663 7359 Stig Johansen Ålesund og Omegn CK 4:08:34 +1:20:50
664 7873 Jan Peter Arndt Powel Elsmart 4:08:56 +1:21:11
665 6710 Svenn Kastet Grenland Sykleklubb 4:08:57 +1:21:12
666 5596 Martin Iding Statoil 4:09:02 +1:21:18
667 4146 Knut-Ola Haug CK Victoria 4:09:03 +1:21:18
668 6000 Egil Bjorå Uno-X 4:09:25 +1:21:41
669 5434 Trym Telje IRS Alpin 4:09:32 +1:21:47
669 7323 Alf Arne Borgund KYBIL Ålesund 4:09:32 +1:21:48
671 6484 Lars Magne Jensen Grimstad Sykleklubb 4:09:56 +1:22:12
672 5646 Anders W. Skumnes Volkswagen 780 4:10:09 +1:22:25
673 6699 Jeremy Hutchings   4:10:24 +1:22:39
674 6940 Kåre Nygård Syvde IL 4:10:36 +1:22:51
675 6278 Egil Lybekk BoligPartner/Andebarkji 4:10:38 +1:22:54
676 1603 Johnny Høyland Bryne CK 4:10:46 +1:23:02
677 7499 Andre Hansen   4:11:02 +1:23:17
678 6667 Roy Braaten   4:11:05 +1:23:20
679 7792 Morten Herregården   4:11:09 +1:23:25
680 4637 Frode Jarle Jacobsen Åsane Ck 4:11:28 +1:23:44
681 6834 Morten Bye Moss CK 4:11:43 +1:23:58
682 7094 Jon Backer Hæhre BIL 4:12:10 +1:24:25
683 6100 Einar Ulrichsen KCK 4:12:13 +1:24:28
684 9553 Morten Haugen   4:12:21 +1:24:37
685 6822 Runi Arantsstovu   4:12:22 +1:24:37
686 5825 Kjetil Johnsen If Skadeforsikring BIL 4:12:39 +1:24:54
687 7844 Rune Skoglund   4:12:56 +1:25:12
688 4785 Arne Martin Skyrud Solør CK 4:12:59 +1:25:15
689 7247 Atle Høgberg Thune Grill & Data 4:13:56 +1:26:12
690 6755 Tony Hoen Syversen Team Flowtite 4:14:00 +1:26:16
691 10855 Geir Arne Wefald   4:14:19 +1:26:35
692 6250 Jostein Haugen Owren AS 4:14:28 +1:26:44
693 6601 Thomas Dale ACK 4:14:33 +1:26:48
694 7811 Lars Kristoffersen Lutings 4:14:34 +1:26:50
695 7774 Torkel Flatberg Coca-Cola/Lørenskog CK 4:14:50 +1:27:05
696 6529 Anders Solstad-Nielsen Team Superselma 4:14:53 +1:27:08
697 6512 Ronny Pettersen Volkswageb 210 4:14:57 +1:27:13
698 8066 Frank Willy Strand Uno-X 4:15:08 +1:27:23
699 7202 Geir Weum NetNordic 4:15:23 +1:27:38
700 6564 Sigmund Olsen Andebu Sykkelklubb 4:15:26 +1:27:41
701 5886 Trond Virik Sandefjord SK TEAM LOCUS 4:15:28 +1:27:44
702 7193 Peter Thompson Volkswagen 4:15:30 +1:27:45
703 7268 Rune Røste TROX Auranor BIL 4:15:33 +1:27:49
704 6258 Kristian Holmen Asker Skiklubb 4:15:49 +1:28:05
705 5849 Raymond Pedersen Løten Sykkelteam 4:15:52 +1:28:07
706 6346 Tore Rudi   4:16:07 +1:28:22
707 6817 Jan-Olav Eide Thune Grill & Data 4:16:11 +1:28:27
707 6460 Fredrik Goborg APX Systems BIL 4:16:11 +1:28:27
709 7834 Bent Ove Barmoen Rinden   4:16:14 +1:28:30
710 7995 Roar Ensrudhagen Team TOPRO 4:16:30 +1:28:45
711 7650 Alf Helge Aarskog   4:16:33 +1:28:49
712 7201 Thomas Weggesrud   4:16:46 +1:29:02
713 7930 Thor-Kristian Sundquist Aktiv for epilepsi 4:16:50 +1:29:05
714 7140 Gunnar Haagestad Aktiv mot Kreft / Takeda BIL 4:16:51 +1:29:07
715 6732 Ole Martin Rekslen   4:16:56 +1:29:11
715 5603 Kjetil Johansen Vingrom IL 4:16:56 +1:29:11
717 5584 Erland Gulbrandsen IF Frøy 4:17:09 +1:29:25
718 6308 Günter Strobel Tustna IL 4:17:15 +1:29:31
719 7488 Pål Johansen Glomma Papp BIL 4:17:30 +1:29:45
720 7012 Jan Harald Pedersen   4:17:33 +1:29:48
720 5786 Arne Bøe Tranby Øl & Sykkel 4:17:33 +1:29:48
722 6494 Jan Cato Larsen   4:17:37 +1:29:52
723 4919 Erik Bertelsen EIKER CK 4:17:40 +1:29:56
724 6159 Jarle Sørhaug   4:17:42 +1:29:57
725 5829 Arne Koppergård   4:17:50 +1:30:05
726 6273 Kjetil Kopperud   4:18:20 +1:30:35
727 9424 Trygve Vikse AXA Sportsklubb 4:18:38 +1:30:54
728 7780 Gjert Terje Gjersvik Gartner 4:18:50 +1:31:05
729 7224 Wiggo Krogstad Ck Øst 4:18:53 +1:31:09
730 7219 Per-Åge Bergstrøm Sarpsborg sykleklubb 4:18:54 +1:31:09
731 7891 Jo Walstad   4:19:10 +1:31:25
732 6674 Jonny Lars Dyb Sparebanken Møre/Sula Sk 4:19:16 +1:31:32
733 7786 Kjell Gunnar Hammerås   4:19:18 +1:31:33
734 5776 Tom Becker Sweco 4:19:37 +1:31:52
734 7137 Erik Høglien   4:19:37 +1:31:53
736 7813 Ole Kristian Krosby Glava BIL 4:19:46 +1:32:01
737 7154 Jan Lunner Forsvaret 4:19:48 +1:32:04
738 6981 Rune Topper Follo SK 4:19:54 +1:32:09
739 6948 Dag Rambøl EIKER CK 4:20:08 +1:32:23
740 8200 Øyvind Solli Bolsgård Glåmdal SK / SSB BIL 4:20:34 +1:32:49
741 6071 Otto Svein Ramsdal Flora Ck 4:20:50 +1:33:06
742 6971 Anders Storødegård GK Aktiv 4:21:15 +1:33:31
743 7118 Torvald Fossestøl   4:21:30 +1:33:45
744 6170 Bernt Lyngstad SA-teamet/Sarpsborg sykleklubb 4:21:35 +1:33:51
745 7322 Roy Bogen HS News Kongsberg 4:21:55 +1:34:10
746 6034 Viggo Homble Sand IL Terrengsykkel 4:21:59 +1:34:14
747 6315 Jørgen Thaule Cinghiale Strade Corse 4:22:02 +1:34:17
748 7769 Ståle Drevdal   4:22:05 +1:34:20
749 8417 Leif Basse Gram Cykelklub 4:22:25 +1:34:40
750 8748 Jonas Øglænd Uno-X 4:22:27 +1:34:43
751 8342 Helge Christiansen Landbruksforsikring BIL 4:22:46 +1:35:02
752 3787 Frode Røvik   4:23:12 +1:35:27
753 7169 Jon Gunnar Olsen Rakkestad Sykkelklubb 4:23:17 +1:35:32
754 7615 Arild A Rosenberg Rosenbergs 4:23:24 +1:35:40
755 7433 Steinar Cook   4:23:35 +1:35:51
756 6523 Per-Roar Selander ABB BIL 4:23:41 +1:35:56
757 5696 Bjørn Korslund   4:23:56 +1:36:12
758 6733 Webjørn Riise BTC 4:24:02 +1:36:17
759 7327 Frode Carlsen   4:24:12 +1:36:28
760 7220 Børge Dullum Stiftstaden Sykkelklubb 4:24:18 +1:36:34
761 7093 Rune Alvseike CK Haugaland/Veidekke Bil 4:24:31 +1:36:47
762 5123 Reidar Bjørnstad   4:24:41 +1:36:57
763 6563 John Moljord   4:25:07 +1:37:23
764 8242 Roy Knutsen Vangsgutane 4:25:46 +1:38:02
765 3308 Torgeir Kemi Ullensaker CK/O.B. Wiik A.S. 4:25:48 +1:38:04
766 7541 Johan Cappelen Norgesgruppen 4:26:02