Resultater Birken - Birkebeinerrittet 2017 - Menn Elite



Resultater Birkebeinerrittet - Birken - 86 km, terreng
Rena, Hedmark til Lillehammer, Oppland - 26. august 2017

Arrangementstype: ​Sykkel, sykling, sykkelritt

Resultatliste Klasse Menn Elite - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 13 Erik Nordsæter Resell Uno-X Hydrogen Development Team 2:28:20,6 +0:00
2 67 Johnny Cattaneo Wilier Force Squadra Corse 2:28:35,4 +0:15
3 27 Sigurd Mellemsæter Lillehammer ck 2:28:37,2 +0:17
4 3 Ole Hem Swix Hard Rocx Cycling team / Romeriksåsen SK 2:28:45,6 +0:25
5 59 Hans Kristian Haadem Rudland Uno-X Hydrogen Development Team 2:29:02,2 +0:42
6 23 Frederik Wilmann Christina Jewelry-Kuma p/b Officine Mattio 2:33:25,8 +5:05
7 19 Eirik Bruland Bærum OCK/ Team Sparebanken Sør 2:33:32,7 +5:12
8 39 Eirik Pettersen Lillehammer ck 2:33:53,8 +5:33
9 66 Diego Cargnelutti Wilier Force Squadra Corse 2:33:57,8 +5:37
10 11 Emil Hasund Eid Kloppa offroadklubb Team Elite 2:33:59,7 +5:39
11 32 Fredrik Stephansen Swix Hard Rocx Cycling Team / Drøbak-Frogn IL Sykkel 2:34:01,9 +5:41
12 5 Vidar Mehl Swix Hard Rocx Cycling Team/ Raufoss & Gjøvik SK 2:34:05,1 +5:44
13 1 Fredrik Haraldseth Swix Hard Rocx Cycling Team/ Bærum OCK 2:34:05,5 +5:45
14 35 Gustav Larsson Kvänums IF / Specialized evalds.se 2:34:11,2 +5:51
15 463 Torjus Sleen Uno-X Hydrogen Development Team 2:34:37,2 +6:17
16 4 Åsmund Løvik TVK /Team FixIt.no 2:34:51,1 +6:31
17 21 Knut Erik Nesteby Team Trek Sparebanken Hedmark 2:35:15,0 +6:54
18 68 Massimo Debertolis Wilier Force Squadra Corse 2:36:16,3 +7:56
19 42 Kristian Klevgård Tvk Elite 2:36:23,0 +8:02
20 51 Iver Skaarseth Lillehammer ck 2:36:26,1 +8:05
21 464 Marius Blålid Team Fixit 2:36:28,7 +8:08
22 461 Kristian Kulset Uno-X Hydrogen Developmnet Team 2:36:31,7 +8:11
23 65 Oddvin Halvorsen Offigstad Lillehammer ck 2:36:40,5 +8:20
24 343 Asbjørn Slagtern Fjellvåg OSI Selmer Elite 2:38:20,7 +10:00
25 216 Jonas Amundsen Nes SK 2:38:51,9 +10:31
26 140 Daniel Halvorsen Bergebakken CK Elverum 2:38:56,3 +10:36
27 53 Marius Fjeld Bærum OCK 2:38:56,4 +10:36
28 58 Eirik Fiskvik Team Trek Sparebanken Hedmark 2:39:01,0 +10:40
29 459 Ludvik Aspelund Holstad Lillehammer CK/ Team Sparebanken Sør 2:39:02,2 +10:42
30 48 Martin Ohlsson Sagene IF Sykkel / VOID Cycling 2:39:03,8 +10:43
31 54 Eirik Josten Lillehammer Cykle Klubb 2:39:05,8 +10:45
32 245 Christian Pjåka Ringerike SK 2:39:30,2 +11:10
33 163 Ken-Levi Eikeland Sandefjord SK/ Team Fixit 2:39:58,7 +11:38
34 310 Kristian Tokle Orkla ck 2:41:41,4 +13:21
35 252 Martin Røste Omdahl   2:41:42,6 +13:22
36 147 Jon Andreas Klokkehaug CK Victoria 2:41:43,1 +13:23
37 442 Håvard Gjeldnes Trollheimen Sk 2:41:46,4 +13:26
38 120 Markus Eid Mellegård Sarpsborg SK 2:41:53,3 +13:33
39 335 Petter Theodorsen Ullensaker CK 2:41:57,0 +13:36
39 167 Eirik Bakke Næroset IL Sykkel 2:41:57,0 +13:36
41 129 Anders Gullhav TVK 2:41:57,8 +13:37
42 190 Tomas Nilsen Ullensaker CK 2:42:00,0 +13:39
43 249 Joakim Johnsen Kristiansand Cykleklubb 2:42:01,7 +13:41
44 151 Ola Lierhagen Lillehammer ck 2:42:03,4 +13:43
45 321 Øyvind Lie Flobergseter Ottestad Il Sykkel 2:42:04,9 +13:44
46 342 Espen Kildebo Jensen Sagene IF Sykkel 2:42:23,9 +14:03
47 243 Robin Mackenzie-Robinson SK Rye Sykkel 2:42:24,9 +14:04
48 113 Jonas Melby Bråten Ringerike SK 2:43:53,0 +15:32
49 413 Sigmund Aas IF Frøy 2:46:59,0 +18:38
50 46 Ole Dalsjø Hedmark terrengsykkel 2:47:06,2 +18:46
51 202 Tor Einar Hulløen Aaby ck 2:47:09,6 +18:49
52 329 Raymond Lishaugen Glåmdal SK 2:47:20,1 +18:59
53 355 Jakob Hanserud Bygdø IL 2:47:21,2 +19:01
54 155 Øivind Bjerkseth Asker Ck 2:47:42,1 +19:22
55 229 Thomas Dahlsrud Team Oslo Sportlager/ Bærum OCK 2:50:20,5 +22:00
56 385 Brynjar Farstad Skogn IL Sykkel 2:50:45,7 +22:25
57 258 Tommy Fredriksen Odal SK 2:50:46,9 +22:26
58 223 Glenn Røisgaard Lørenskog CK 2:51:15,1 +22:54
59 372 Thomas Wikstøl Jaerson Svarstad il sykkel 2:51:17,2 +22:57
60 250 Per Buttingsrud Aas-Eng TVK 2:51:17,3 +22:57
61 390 Justinas Leveika Savalen SK 2:51:17,9 +22:57
62 206 Ole Martin Høiby Matrand IL sykkel 2:51:19,6 +22:59
63 175 Tom Erik Hammer Kjekkas IF 2:51:20,9 +23:00
64 336 Vegard Storås Orkla ck 2:51:21,8 +23:01
65 194 Morten Vaeng Swix Hard Rocx Cycling Team / Drammen CK 2:51:27,5 +23:07
66 462 Sindre Skjøstad Lunke TVK / Team Sunweb 2:57:30,1 +29:09
67 230 Stian Lie Fiskeklev Landeveisclub / Team Swesports 2:57:56,2 +29:36
68 146 Patrick Fossum Kristoffersen Ullensaker CK 3:04:07,2 +35:47