Resultater Birken - Birkebeinerrittet 2018 - Menn 40-44 år



Resultater Birkebeinerrittet - Birken - 86 km, terreng
Rena, Hedmark til Lillehammer, Oppland - 25. august 2018

Arrangementstype: ​Sykkel, sykling, sykkelritt

Resultatliste Klasse Menn 40-44 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 1099 Anders Stenbrenden Kluge Kjekkas 2:42:52 +0:00
2 1051 Knut Arne Siljuberg Solør CK 2:48:08 +5:17
3 1055 Trond Skaale Stavanger Terrengsykkelklubb 2:48:31 +5:39
4 1106 Arne Inge Hangerhagen TEAM NORGESGRUPPEN 2:48:34 +5:43
5 1080 Anders Högberg Skogn IL 2:48:35 +5:43
6 1142 Arne Christoffer Sand Bjørn Myhre Sport 2:48:47 +5:55
7 1014 Håkon Imbsen Holmenkollen CK 2:48:51 +6:00
8 990 Trond Floberghagen Ottestad Sykkel 2:52:31 +9:40
9 1038 Øistein Olsen Kjekkas IF 2:52:33 +9:41
10 1058 Roy Magne Storholm Kjekkas IF 2:52:35 +9:44
11 1090 Håkon Marius Guldhaug Solør ck / Team Byggma 2:52:38 +9:46
12 1026 Kim Mc Kinlay Nes SK 2:52:50 +9:58
13 1072 Håkon Veseth TVK 2:53:41 +10:50
14 1116 Anders Røynås Frøy 2:53:58 +11:07
15 1115 Lars Eriksson Perbellum SS 2:54:07 +11:16
16 1104 Ola Furuseth Raufoss & Gjøvik Sykkelklubb/ Kafteins Corner 2:55:03 +12:11
17 970 Østen Bergum Sykkelridderne/ Kvam il 2:55:10 +12:18
18 977 Bjørn Haakon Braadland Sykkelridderne SK Oslo 2:55:11 +12:20
19 1012 Per Morten Hvattum Gran IL - RPI 2:55:16 +12:25
20 1098 Tomas Nydal Stovnerkameratene 2:55:26 +12:35
21 1036 Lars Ivar Nyland   2:55:28 +12:37
22 1084 Henrik Rossvoll Bærum OCK/Therma Industri 2:55:34 +12:43
23 1097 Christian Opsahl Moe Glitre offroad 2:55:35 +12:44
24 1015 Ronny Thomas Jenssen SpareBank 1 Regnskapshuset SMN AS 2:55:40 +12:48
25 1087 Jørn Even Bang Ødegård Bærum OCK 2:55:45 +12:54
26 1024 Gunnar Loe SK Rye 2:55:46 +12:54
27 1205 Ola Morten Hauen   2:56:30 +13:38
28 1199 Nils Granrud   2:56:40 +13:48
29 1258 Kai Solem Forsvaret/Åslia skilag 2:57:19 +14:28
30 1091 Jan Kristian Stensland Haugnæss Team Skiglider.no 2:58:49 +15:57
31 1020 Tore Kallmyr Aukra Sykkelklubb 2:59:01 +16:10
32 10654 Elling Helleberg Fiskum IL 2:59:04 +16:13
33 1033 Jon Andre Nilsen Sarpsborg SK 2:59:09 +16:18
33 979 Hans Christian Byhring Nes SK/Bolla & Bønna SK 2:59:09 +16:18
35 1030 Øystein Myrland Raufoss & Gjøvik SK 2:59:10 +16:18
36 1139 Erik Karlsen Backe Romerike AS/ Romeriksåsen Sykkelklubb 2:59:13 +16:21
37 1046 Hans Røragen BOC / JM Norge 2:59:28 +16:37
38 1065 Sigve M. Tonstad Team Tirsdagsintervallen/ SFM AS 2:59:31 +16:40
39 1122 Petter Andersen Holmenkollen CK 3:00:52 +18:00
40 1011 Jan Einar Hovden   3:01:05 +18:14
41 1108 Kjell Aage Kristoffersen Modum CK 3:01:06 +18:15
42 992 Clemet Fougner SK Rye/ Team Milslukern-Driv Trening 3:01:11 +18:19
43 1047 Kjell Erik Sagen Krokskogen CK 3:01:16 +18:25
44 969 Sigurd Bergkvist Eidskog sykkel/ Norske Backer AS 3:01:20 +18:28
45 1493 Per Christian Eidevik Kjekkas IF 3:01:28 +18:37
46 1118 Leif Oddvin Jensen Sykkelridderne 3:01:34 +18:42
47 1517 Kai Rune Olsen Farsund sykle klubb 3:01:39 +18:47
48 1043 Tron Rustadbakken Gardsgutta 3:01:50 +18:58
49 1085 Vegar Sandvik Stovnerkameratene 3:01:51 +18:59
49 1134 Terje Lybekk Aurskog/Finstadbru 3:01:51 +19:00
51 1052 Ola Sisselberg   3:01:52 +19:00
52 1260 Børge Sollie Asker Ck 3:02:04 +19:13
53 1298 Erich Keller ATEA 3:02:14 +19:22
54 1003 Ronny Hansen GAN BIL 3:02:16 +19:25
55 1295 Erling Thunæs SK Rye 3:02:17 +19:25
56 1186 Lars Erik Ekeberg Team Gåping / Bærum OCK 3:02:36 +19:45
57 1016 Runar Jenssen Skogn IL 3:02:38 +19:46
58 1271 Trond Viberg   3:02:45 +19:54
59 1300 John Ivar Ernstsen Kongsberg IF Sykkel 3:02:51 +20:00
60 1504 Vidar Toftøy-Lohne   3:02:57 +20:06
61 1498 Øyvind Aa Christiania Velociped Klubb 3:03:08 +20:16
62 1422 Nils-Ole Madsen Kirkens bymisjon Drammen 3:03:16 +20:25
63 1270 Espen Undrum Kløfta Sykkel 3:03:24 +20:33
64 1494 Raymond Gonzales   3:03:45 +20:53
65 1668 Tore Sporsem Aukra Sykkelklubb 3:03:51 +20:59
66 1694 Frode Skorstad Joh-Birken-Team / Team NorgesGruppen 3:03:58 +21:07
66 1045 Frode Rønning Modum CK 3:03:58 +21:07
68 1404 Bjarte Hjorthaug Skedsmo Skiklubb 3:04:17 +21:25
69 1254 Arnt Einar Sandnes Fannefjord SK 3:04:27 +21:35
70 1400 Torstein Hansen Austrått 3:04:33 +21:41
71 1389 Stian Finneide Bingsfoss 3:04:36 +21:44
72 1017 Lars Erik Jevanord Ottestad Il Sykkel 3:04:37 +21:46
73 1083 Truls Paulsen Bærum OCK 3:04:46 +21:54
74 1695 Nils H Wichmann Aaby ck 3:05:02 +22:11
75 1648 Terje Olufsen St. Olavs hospital 3:05:12 +22:20
76 1765 Erik Berger Østmarka Freeriders / Peugeot Økern 3:05:24 +22:32
77 2057 Bendik Andreas Sagsveen Ullensaker CK / FFIBIL 3:05:36 +22:45
78 1214 Knut Arne Johannessen Tønsberg CK/RE CK 3:06:18 +23:26
79 1230 Knut Magnus Ljåstad Hakadal IL 3:06:25 +23:34
80 1244 Viktor Olsen Sømna Sykkelklubb 3:06:40 +23:48
81 1445 Vebjørn Rusten Drammen CK /NorgesGruppen ASA 3:06:55 +24:03
82 1873 Kenneth Ulen Lillehammer cykleklubb 3:06:58 +24:06
82 1403 Ingar Hippe   3:06:58 +24:06
84 1078 Jørn Øveraas Ullensaker CK 3:07:01 +24:09
85 1373 Øivind Borgersen Sandefjord Sykleklubb 3:07:03 +24:12
86 1035 Geir Børli Nyhus   3:07:28 +24:37
87 2298 Roar Olsen   3:07:52 +25:01
88 1793 Ole-Kristian Hagen   3:08:08 +25:16
89 1646 Rune Nygård Sarpsborg SK 3:08:28 +25:36
90 1264 Hans Jørgen Svendsen Stifstaden SK /Autronica BIL 3:08:37 +25:46
91 3832 Morten Andrè  Åhlander   3:08:45 +25:53
92 1235 Arne G. Nesset Hareidlandet triatlon 3:08:50 +25:58
93 1688 Terje Fjellheim Sandnes Sykleklubb 3:08:52 +26:01
94 1808 Espen Hordvik Deloitte 3:08:57 +26:05
94 1809 Stian Hordvik Grinde-Veten/Hordvik 3:08:57 +26:05
96 1604 Hans Helmenbakken Gulsjøen sykkel klubb 3:09:06 +26:14
97 1563 Lars Hassel Andersen Norgesgruppen 3:09:11 +26:20
98 1868 Svein Svanem Tingvoll 3:09:17 +26:26
99 1512 Tom Roger Søberg Gullverket Bygdeservice BIL/ ESK 3:09:19 +26:28
100 2379 Thomas Eliassen Darell Hammerfest sykkeklubb 3:09:21 +26:29
101 1561 Espen Almlid Hamar skiklubb / Bane NOR 3:09:24 +26:33
102 1132 Erik Kleven Ottestad Il Sykkel 3:09:26 +26:35
103 1475 Thomas Ygranes Nitelva CK / Team Foss 3:09:29 +26:38
104 1417 Atle Larsen EFC 3:09:31 +26:40
105 972 Kristian Bjerke TEAM NORGESGRUPPEN 3:09:32 +26:41
106 1638 Audun Markeng Raufoss & Gjøvik SK, Kafteins Corner 3:09:39 +26:47
107 1486 Morten Nytun Krundalen CK 3:09:43 +26:51
108 1637 Thomas Malnes Glåmdal SK 3:09:49 +26:57
109 1612 John Espen Johannessen Brøttum IL sykkel 3:10:08 +27:17
110 1418 Erling Lausund Sula sk 3:10:09 +27:18
111 1905 Lars Wadahl Lågen CK 3:10:23 +27:32
112 2304 Morten Schau Aktiv mot kreft 3:10:52 +28:01
113 2087 Øivind Røste BOC / Bouvet BIL 3:10:57 +28:05
113 1787 Frode Granlund Team Pudding 3:10:57 +28:06
115 1308 Jørn Larsen Drøbak-Frogn IL sykkel 3:11:09 +28:18
116 1576 Andreas Hou Christensen   3:11:15 +28:24
117 1639 Thomas Melby IF Frøy 3:11:28 +28:36
118 1597 Frode Hammervold Fosen SK 3:11:51 +28:59
119 1677 Klaus Tørhaugen Kløfta IL 3:12:15 +29:23
119 1289 Svein Erik Kristiansen Ck Øst 3:12:15 +29:23
121 1608 Hans Petter Hvila Drammen CK, Plankepetter 3:12:21 +29:30
122 1402 Dan Erik Henriksen Ullensaker CK 3:12:31 +29:40
123 1394 Alexander Granheim TEAM NORGESGRUPPEN 3:12:38 +29:46
124 1976 David Byberg Tubakken Sykkelklubb/Horvå/SUSBIL 3:12:42 +29:51
125 1492 Cato Larsen Brøttum IL/Eidsiva BIL 3:12:43 +29:52
126 1375 Hans Jørgen Brandal Sula sk 3:12:48 +29:57
127 1684 Kjell Aksel Sporild Skogn IL 3:12:56 +30:04
128 1479 Erik Aarum Mjølkerampa SK 3:12:57 +30:05
129 2050 Hans Olav Overn CK Toten-Tråkk BYGGTORGET TOTEN 3:12:59 +30:08
130 2083 Amund Moen Norske Bæresystemer AS 3:13:08 +30:16
131 1996 Erik Grønningsæter Cowi 3:13:21 +30:30
132 1378 Kjell Vidar Brumoen Lillehammer CK/ Forsvaret 3:13:24 +30:32
132 2652 Lars Kristoffer Reksten Flora Ck 3:13:24 +30:32
134 1791 Knut Ole Gundersen   3:13:26 +30:34
134 1939 Lars Olav Tveito   3:13:26 +30:35
134 1997 Stig-Gøran Hagen Smaalenene SK 3:13:26 +30:35
137 2053 Rune Kjetil Pedersen Energima AS 3:13:32 +30:40
138 1124 Pål Arne Jensen Klubbidrettsklubb 3:13:37 +30:46
139 2216 Knut Magne Kolstadbråten Blilie 3:13:44 +30:53
140 967 Stian Berg Solør CK 3:13:48 +30:56
140 1864 Lars Morten Støwer-Kabo Sarpsborg SK 3:13:48 +30:57
142 3634 Håvard Pedersen Kvinnherad Sykkelklubb 3:13:52 +31:01
143 1435 Thom - Arne Norheim Eidsvoll Sykkelklubb 3:13:59 +31:07
144 3049 Anders Salomonsen Sandefjord sk 3:14:00 +31:08
145 2035 Tommy Mo Aker Solutions 3:14:02 +31:11
146 2278 Ronny Østby Gjøvik 3:14:03 +31:12
147 1031 Jens Erik Nerbøvik Aukra Sykkelklubb 3:14:11 +31:19
148 2040 Edvard Nilsen Ck Øst 3:14:12 +31:21
149 1377 Odd Egil Brobakk Støren Ck 3:14:19 +31:28
150 1988 Geir Arne Fremstad Madshus Skifabrikk 3:14:20 +31:28
151 1788 Oddgeir Grindberg Namdal SK 3:14:24 +31:32
152 2268 Erik Thorshaug Ottestad Sykkel 3:14:25 +31:33
153 1898 Trond Erik Wollan IL Norodd 3:14:26 +31:35
154 2088 Heine Sirhaug Raufoss og Gjøvik sykkelklubb 3:14:39 +31:48
155 1812 Lars Jensen Halden CK 3:14:45 +31:54
156 1215 Jørn-Vidar Johansen Kongsberg Brann og redning idrettsgruppe 3:14:59 +32:07
157 2684 Stig Evenstad Nes Sp.klubb Sykkel 3:15:06 +32:15
158 2018 Svein Kristoffersen Glåmdal SK 3:15:14 +32:23
159 2454 Roger Sevaldsen Skogn IL Sykkel 3:15:15 +32:23
160 2079 Roy Øiamo Tasta & Omegn Sykkelklubb 3:15:18 +32:26
161 2648 Cato Olsen Drøbak-Frogn IL sykkel 3:15:24 +32:33
162 1467 Bjørnar Trondsen IL Skarphedin 3:15:48 +32:56
163 1449 Håkon Leer Sandstad Glåmdal SK 3:15:53 +33:02
164 1000 Bjarte Grindheim Nordhordland SK 3:16:03 +33:12
165 2210 Stian Johansen Narvik CK 3:16:08 +33:17
166 1477 Øyvind Aaen   3:16:10 +33:18
166 2436 Iver Navestad Ullensaker CK 3:16:10 +33:19
166 1053 Geir Skjolden Nes SK 3:16:10 +33:19
169 1071 Per Anton Vatten Trollheimen Sk 3:16:14 +33:22
170 10629 Ronnie Frydenlund Hansen Norges skiforbund 3:16:16 +33:25
171 2280 Sveinung  Bakkemyr Aukra Sykkelklubb 3:16:26 +33:35
172 1881 Jahn Harald Bull Ullvål SK 3:16:29 +33:38
173 2361 Torbjørn Andresen   3:16:50 +33:58
174 1773 Svein E. Bratberg   3:16:53 +34:02
175 2893 Anders  Moen   3:16:58 +34:06
176 1980 Stian Dolmen Rauma sk 3:17:19 +34:27
177 2003 Kjetil Taraldsen Hyllseth Team Gåping 3:17:22 +34:30
178 2252 Krister Sjøstrøm   3:17:23 +34:31
179 2571 Erik Bekkevar   3:17:37 +34:46
180 1229 Thomas Lerfaldet Soknedalen IL 3:17:40 +34:49
181 2385 Geir Flåta AF Gruppen 3:17:48 +34:57
182 2507 Kristian Tollan Seiersten Dbr 3:17:54 +35:02
183 2466 Geir Andre Sæternes eiker ck / Sockertoppen IF 3:17:55 +35:03
184 2877 Per Løken Walmsness Forsvaret 3:18:21 +35:30
185 2200 Per Ola Haugen Glåmdal SK / SSB BIL 3:18:26 +35:34
185 2295 Ronny Morewood Nesset CK 3:18:26 +35:34
187 2256 Frank Småge Aukra Sykkelklubb 3:18:27 +35:35
188 2475 Christian Weium Hardanger Sykkelklubb 3:18:37 +35:45
189 1708 Ola Høiby SK Rye Sykkel 3:18:50 +35:59
190 1482 Thomas Heggelund Sand IL Terrengsykkel 3:18:55 +36:03
191 1672 Erik Strandli Lørenskog CK / Foss Sport 3:18:57 +36:06
192 1683 Ole Magnus Martinsen Gulsjøen sykkel klubb 3:19:13 +36:22
193 2565 Raymond Sten Andersen Fenstad SK / Team Furutangen 3:19:16 +36:24
194 2276 Hans-Petter Wilmo Toten-Kranken CK 3:19:19 +36:27
195 1990 Ole-Jacob Følling Team Milslukern - Driv Trening 3:19:25 +36:34
195 2204 Thomas Hovda Raufoss & Gjøvik SK 3:19:25 +36:34
197 2890 Thomas Andersen   3:19:27 +36:35
198 2190 Peer Elvedal Gjønvik CK Victoria 3:19:29 +36:38
199 3681 Egils Lejaskrauklis Mapei 3:19:34 +36:42
200 2266 Odd Ivar Sørmo Skogn Sykkel 3:19:57 +37:05
201 2854 Lars Jackwitz Rovde   3:20:16 +37:24
202 2996 Steffan Gundersen   3:20:28 +37:36
203 2576 Jan Leo Bjørnstadjordet Gausdal Skilag/ Nortura 3:20:33 +37:41
204 2184 Andreas Enoksen Ck Øst 3:20:35 +37:44
205 3745 Petter Sterud Hansen   3:20:37 +37:46
206 2437 Frode Nerland Fræna Sykkelklubb 3:20:39 +37:47
207 2171 Torbjørn Blomsnes Team Seigpining / Nexans Norway 3:20:56 +38:04
208 2017 Rune Kristiansen Sula Sykkelklubb 3:20:57 +38:06
209 3000 Tom Martin Hartviksen CK Elverum 3:21:03 +38:12
210 1961 Henning Engen Andersen CK Valdres 3:21:06 +38:15
211 4152 Eirik Innerby Hammerfest Sykkelklubb 3:21:09 +38:18
212 2697 Morten Aune Johannessen SKD BIL 3:21:14 +38:23
213 1309 Tor Olav Brennhovd Bjørn Myhre Sport 3:21:17 +38:26
213 2191 Bjørn Inge Gresseth Stiftstaden SK 3:21:17 +38:26
215 2244 Johnny Rones Holmestrand Sykkelklubb 3:21:40 +38:48
216 3589 Tore Petterson Kvinnherad Sykkelklubb 3:21:55 +39:04
217 3515 Ole Christian Bere ABPIL 3:21:58 +39:06
218 2649 Richard Orby Team Motti 3:22:08 +39:17
219 2605 Jan Morten Hilan   3:22:09 +39:18
220 1704 Tom Christian Aasen Bjørn Myhre Sport 3:22:11 +39:20
221 4683 Pål Kamfjord Nanset Triathlon/ABAX 3:22:21 +39:29
222 2063 Tore Skoglund   3:22:28 +39:37
223 2903 Jens Olav Kjærstad Gruvelia SK 3:22:36 +39:44
224 2583 Christian Bøttger Leica Geosystems AS 3:22:45 +39:53
224 2962 Roger Andreassen Team Powerade 3:22:45 +39:54
226 1887 Thomas Fløyås Råde Byggservice 3:22:47 +39:56
227 1398 Robert Hagen Nordbygda/Løten SK Sykkel 3:23:00 +40:09
228 2987 Stig Floberghagen Aces High 3:23:03 +40:11
229 4388 Arne Opdøl Stettevik Sportsklubb 3:23:30 +40:39
230 3085 Ingar Mikkelsen funäsdalen if 3:23:32 +40:40
231 4378 Tommy Lystad Orkla ck 3:23:37 +40:45
232 2838 Svein Arild Myklebust Norwegian Logistics 3:23:41 +40:49
233 2402 Geir Hetland Bogafjell Sykleklubb 3:23:53 +41:02
234 3234 Stefan Myhrer   3:24:02 +41:11
235 4168 Petter Larsen Søndre Høland idretts og ungdomslag 3:24:34 +41:43
236 1143 Geir Haugen Norconsult 3:24:48 +41:57
237 2825 Leif Larsen Re sk 3:24:58 +42:07
238 2637 Jan Erik Malmerengen Energima Romerike AS/ Eidskog sykkel 3:24:59 +42:08
239 3209 Erik Gravermoen Jensen Veien Tilbake 3:25:01 +42:10
240 4047 Geir Olav Laksforsmo Mosjøen og Omegn Cycleklubb 3:25:02 +42:10
241 2412 Lasse Johansen CK Øst / Team Tassabu 3:25:29 +42:37
241 2842 Espen Nordengen Eidanger IL 3:25:29 +42:37
241 2409 Jens Jacobsen Ife 3:25:29 +42:38
244 3288 Gunnar Austeng Stor-Elvdal sk 3:25:31 +42:40
245 2482 Christian Austenå Arendal CC 3:25:41 +42:49
246 4262 Geir Dahlen FINANCE RESOURCES 3:25:43 +42:51
247 1850 Stian Rånes Aron SK 3:25:51 +43:00
248 3791 Finn Håkon Rødland KISS ARMY NORWAY 3:25:56 +43:05
249 3649 Øyvind Bakken Lette bein 3:26:02 +43:11
250 2811 Rollef Johansen Team Byggmakker Hønefoss 3:26:07 +43:15
251 2430 Jørn Mellum Glåmdal SK 3:26:08 +43:16
252 2905 Roger Eklund Totenåsen Løp 3:26:19 +43:27
253 3723 Tord Busterud Stor-Elvdal sk 3:26:26 +43:34
254 4899 Lars Brannan BRØTTUM SYKKEL 3:26:36 +43:44
255 4670 Øystein Roll Sande Sportsklubb Sykkel 3:26:38 +43:47
256 4975 Kryspin Kilichowski K&F 3:26:40 +43:48
257 5088 Ingar Kristiansen Søre Osen IL 3:27:00 +44:08
258 3111 Roland Keller Ilseng il 3:27:03 +44:12
259 2060 Øystein Simonsen Overtråkket 3:27:04 +44:13
260 4548 Hans-Thomas Henriksen Engrosfrukt 3:27:16 +44:25
261 1860 Per Steinsland Finnøy 3:27:27 +44:35
262 5835 Kenneth Johannesen Tveit il ROC 3:27:35 +44:43
263 1816 Rune Karlsen CK Nittedal 3:27:45 +44:53
264 3644 Hans Petter Sommersen   3:27:46 +44:55
265 3852 Tony Kirkhaug   3:27:47 +44:56
266 3218 Robert Klundseter Solør CK 3:28:11 +45:20
267 3553 Ottar Smidesang Holstad Ålesund og Omegn Cykleklubb 3:28:22 +45:31
268 3966 Kenneth Johnsen Paragrafrytterne 3:28:25 +45:34
268 5459 Øyvind Terøy   3:28:25 +45:34
270 3983 Lasse Nikolaisen Energima AS 3:28:27 +45:35
271 2994 RUNE GJØLGASÆTHER Austrått 3:28:33 +45:42
272 3578 Einar Mindnes Hydro Sunndal BIL 3:28:46 +45:54
272 2283 Georg Risheim IF Frøy 3:28:46 +45:55
274 3772 Erik Longva Ottestad IL / Eidsiva BIL 3:28:48 +45:56
274 4732 Sebastien Didierjean Team Flowtite 3:28:48 +45:57
276 4185 Glenn Andrè Odden Team NorPol 3:28:50 +45:58
277 1643 Tor Erik Reksen Nergård Stiftstaden SK Trondheim 3:28:59 +46:08
278 3637 Atle Ivar Bækkelie   3:29:00 +46:08
279 3602 Audun Skjæret   3:29:07 +46:16
280 3937 Einar Finøen Team Superselma 3:29:17 +46:26
281 2608 Rune Holmen Halmsås & Omegn Skilag 3:29:24 +46:33
282 4163 Kenneth Kongsvold   3:29:26 +46:35
283 3738 Ivar Fjørtoft Nordøy IL 3:29:43 +46:51
284 10079 Ulrik Thelin Kolmårdens Mountainbike klubb 3:29:50 +46:58
284 9970 Tobias Bryntesson   3:29:50 +46:59
286 4685 Lars Erik Dystland IP-plan 3:29:53 +47:01
287 3625 Gjermund Væringstad Brumunddal SK 3:30:03 +47:12
288 3530 Oddvar Eikenes Kvinnherad Sykkelklubb 3:30:10 +47:18
289 3024 Roger Lien Gausdal sykkellag 3:30:12 +47:20
290 3266 Roy Arne Syversrud Statkraft/STABIL 3:30:15 +47:23
291 3960 Andre Bjerke Haakonsen   3:30:19 +47:27
292 2805 Thomas Hurrød   3:30:31 +47:39
293 3018 Anders Korsmo Ullensaker CK 3:30:35 +47:44
294 2098 Olav Andre Braaten Vinmonopolet- Team BSG 3:30:39 +47:47
294 2796 Ivar Haugen Sula sk 3:30:39 +47:48
296 4222 Runar Valheim Værnes Luftforsvarets musikkorps 3:30:41 +47:49
297 3204 Svein Hvalstad TROX Auranor BIL 3:30:44 +47:52
298 4064 Mathias Hesselmann   3:30:45 +47:53
299 3547 Geir Normann Hansen Acando 3:30:52 +48:00
299 3268 Jan-Erik Tangen Moss CK 3:30:52 +48:00
301 4241 Håvard Fløystad Asker 3:30:53 +48:01
302 4331 Anders Eng   3:30:54 +48:02
302 3987 Egil André Oelschlägel   3:30:54 +48:02
304 6369 Jan Håkon Amlien   3:31:00 +48:08
305 3076 Pål Henrik Werner Boc 3:31:08 +48:16
306 4450 Rune S. Larsen   3:31:16 +48:25
307 2685 Daniel Østli Lundersæter ski og sykkel 3:31:21 +48:29
308 3280 Michael Christensen Dia-Job AS Rena 3:31:29 +48:38
309 4021 Tor Veslegard Andebarkji TSK 3:31:45 +48:54
310 9151 Rune Magnussen SsangYong Norge AS 3:31:56 +49:05
311 3544 Kjetil Goddokken BIL-Ahus 3:32:04 +49:12
312 3818 Svein Thore Tellebon Ottestad 3:32:06 +49:15
313 4351 Tony Hannus Bos hamar 3:32:21 +49:29
314 10426 Magnus Salamon  Flaat Snåsa IL 3:32:22 +49:30
315 4245 Jørgen Mjelve Røa IL 3:32:47 +49:56
316 1457 Tormod Strand Forsvaret 3:32:57 +50:06
317 4368 Thomas G. Klokk #FDPC 3:33:09 +50:17
318 4863 Tommy  Selnes   3:33:10 +50:18
319 5032 Per Martin Sommernes Tønsberg CK 3:33:44 +50:53
320 4828 Håkon Solheim   3:33:56 +51:04
321 3621 Knut Erik Tveten   3:34:03 +51:11
322 4440 Jon Rune Lorentzen   3:34:04 +51:12
323 4441 Henrik Magnussen Energima AS 3:34:06 +51:14
324 4799 Bent Nordgård   3:34:23 +51:31
325 9858 Børge Takvam   3:34:25 +51:33
326 3781 Kai Vidar Olufsen HIUL 3:34:30 +51:38
327 5555 Christoffer Bakkely Ulstein og Omegn Sykkelklubb 3:34:42 +51:51
328 4200 Leif Arne Sigurdsen Evry BIL / Ottestad 3:34:56 +52:05
329 5377 Espen Gillesvik   3:35:01 +52:10
330 3773 Jostein Løkken Tieto 3:35:09 +52:18
331 10204 Alex Cosby   3:35:12 +52:20
331 5081 Jesper Lindgren Åskollen Sykkelklubb 3:35:12 +52:21
333 2887 Ole-Jørgen Lie Høland Il Sykkel 3:35:27 +52:35
334 2990 Ola Gausland Eide IL Sykkel 3:35:32 +52:41
335 2613 Hans Christian Hårstad Trollheimen Sk 3:35:38 +52:47
335 6052 Øystein Håvarstein Tasta og omegn sykkelklubb / IVAR IKS 3:35:38 +52:47
337 9792 Stig Tonny Johansen Frøya og Hitra SK 3:35:39 +52:47
338 7698 Glenn-Andre Sandli Messel   3:36:12 +53:20
339 4362 Christian Jacobsen crampinleg 3:36:15 +53:23
340 4160 Sjur Klafstad   3:36:18 +53:26
340 3843 Tom Roger Fossum Eidsvold Værks Skiklub 3:36:18 +53:27
342 5685 Thomas Vatn FRØYA 3:36:20 +53:29
342 2876 Sigurd Vigrestad Siemens 3:36:20 +53:29
344 4818 Ørjan Andre Skare Team Superselma 3:36:27 +53:35
344 4423 Kåre Valvåg Stiftstaden Sykkelklubb / Teeness BIL 3:36:27 +53:35
344 5147 Leo Gervacio Leo frisør 3:36:27 +53:36
347 4972 Stig Jørgensen Welhaven Entreprenør AS 3:36:44 +53:52
348 2481 Ole Kristian Andersen CK Øst / Gjensidige Sport Øst 3:36:57 +54:06
349 3861 Pål Aril Olsen VESTRINGEN IL 3:36:59 +54:07
350 4348 Jakob Hagelia Vegårshei Il 3:37:04 +54:12
351 5899 Martin Stormoen Paragrafrytterne 3:37:05 +54:14
352 4675 magnus hermansen Re sk 3:37:28 +54:36
353 9635 Remi Andre Sortland Stord SK 3:37:34 +54:42
354 6733 Helge Levorsen   3:37:52 +55:01
355 3194 Jon-Erik Grytdal Skagerrak Sportsklubb 3:37:55 +55:04
356 10237 Karl Jørgen Hurlen   3:37:58 +55:06
357 4623 Trond Hugo Stenseth SBM 3:38:00 +55:09
358 8971 Bjørge Skjeldestad Tryg 3:38:04 +55:12
358 4666 Rune Filtvedt Mjølkerampa Raiders 3:38:04 +55:13
360 5230 Halvor Smestad Solør CK 3:38:17 +55:26
361 3850 Espen Hofoss CK Nittedal 3:38:43 +55:51
362 3576 Harald Lyshaugen Raufoss & Gjøvik SK 3:38:45 +55:54
363 3190 Even Fylling Sula sk 3:38:46 +55:54
364 4462 Andis Bogdanovs   3:39:05 +56:13
365 2508 Lars Erik Kindberg   3:39:06 +56:15
366 4719 Christian Berntsen Onkel Carbon Ræcing 3:39:13 +56:21
367 5194 Terje Linnerud Talentenes Bakgård 3:39:19 +56:27
368 4622 Tor Øyvind Stensaker Boc 3:39:25 +56:33
369 6924 Jaakko Huhta   3:39:32 +56:41
370 4999 Kim Nansdal Svendborg MTB 3:39:44 +56:52
370 4349 Algodt-Andre Halen Arendal CC / Stolt Bygg AS 3:39:44 +56:53
372 4677 Sture Krey Skjæret   3:39:53 +57:02
373 4940 Øyvind Ygre Fjeld TEAM NORGESGRUPPEN 3:39:58 +57:06
374 4812 Even Rønningen Hamar IL Triathlon / Evry BIL 3:41:04 +58:13
375 4970 Espen Johnsen Herkules sykkel 3:41:20 +58:29
376 5285 Kjetil Lorentzen Savalen SK 3:41:22 +58:31
377 5071 Gjøran Sæther   3:41:36 +58:44
378 5259 Roger Kronstad   3:41:44 +58:53
379 3554 Lars Holth   3:41:47 +58:56
380 4443 Espen Nordgaard Østmarka Freeriders 3:42:00 +59:09
381 4684 Roger Landstad Eidsvoll SK 3:42:06 +59:15
382 4949 Tor Gulbrandsen OPIL 3:42:58 +1:00:06
383 3721 Frank Ove Blomvik Team Fysiotrimmen/Ørskog Sykkelklubb 3:43:02 +1:00:10
384 5083 Torbjørn Østerhus Siemens 3:43:03 +1:00:11
385 5255 Tony Haugen Aktiv mot kreft 3:43:06 +1:00:14
386 4883 Tor Hovland Stiftstaden SK 3:43:28 +1:00:36
387 10533 Alem Dulic Åskollen sk 3:43:30 +1:00:38
388 2479 Hallvard Aas Kongsberg IF 3:43:40 +1:00:49
389 5931 Halvard Sveen   3:44:02 +1:01:10
390 4321 Lars Henrik Bjerkaas Kolbotn SK 3:44:59 +1:02:08
391 4399 Stian  Relling Stiftstaden 3:45:33 +1:02:42
392 4058 Thomas Fjellheim Fjellfoten sykkelklubb 3:45:34 +1:02:43
393 9496 Morten Eidem Equinor BIL 3:45:52 +1:03:00
394 9002 Tor Morten Ytterås   3:46:01 +1:03:10
395 9733 Thorbjørn Bakke   3:46:05 +1:03:13
396 4376 Kyrre Leonhardsen Siemens 3:46:08 +1:03:16
396 5020 Ove Sjåstad   3:46:08 +1:03:17
398 4858 Ruben Aarø   3:46:10 +1:03:19
399 10409 stian Brennhaug 40årskrisa 3:46:12 +1:03:20
400 3211 Thor Arne Johansen Sula sk 3:46:21 +1:03:30
401 3957 Eskil Hoem Røra Cc 3:46:24 +1:03:33
402 5247 Hans Jørgen Weel DnB 3:46:27 +1:03:36
403 5384 Viggo Haavik Gundersen   3:46:47 +1:03:55
404 5608 Erlend Berger Jenssen Veien Tilbake 3:46:55 +1:04:04
405 4347 Stig-Roar Guttelvik Åfjord Sykkelklubb 3:47:32 +1:04:40
406 4369 Arne Knoop   3:47:39 +1:04:47
407 6761 Marek Ruud Mapei 3:47:47 +1:04:56
408 6040 Øyvind Haugland PHARMAQ BIL 3:47:48 +1:04:56
409 5593 Kyrre Gromstad Horten Sykkelklubb 3:47:52 +1:05:00
410 4961 Stål Anton Hermo   3:48:01 +1:05:10
411 4627 Knut Olav Sundby   3:48:18 +1:05:26
412 9756 Ulf Fastesson   3:48:19 +1:05:28
413 5293 Rune Sundvoll Nes SK 3:48:37 +1:05:46
414 4741 Halvor Johannes Finstad EcoSør 3:48:48 +1:05:57
415 5463 Jason Turflinger AMCHAM NORWAY 3:48:56 +1:06:05
416 10050 Per Jonas Ringstad Team Foss 3:49:25 +1:06:33
417 5190 Håkon Lerberg   3:49:29 +1:06:38
418 5511 Erik Brommeland Konsis 3:49:38 +1:06:46
419 5186 Tommy Kristiansen Team Superselma 3:50:04 +1:07:12
420 4665 Kim Due-Sørensen Team Nato/Volla Mikrobryggeri 3:50:05 +1:07:13
421 6138 Lars Rønningstad Bråthen SCC 3:50:23 +1:07:32
422 5045 Espen Vangstein Åskollen sk 3:50:47 +1:07:56
423 9862 Svein Werner Bartliebers 3:51:02 +1:08:10
424 5331 Jostein Angeltvedt Asker Sk 3:51:03 +1:08:12
425 5448 Håvard Sletten Follo SK / Microlog AS 3:51:06 +1:08:14
426 4813 Brynjar Gustavson Røren Kolstad Racing 3:51:32 +1:08:41
427 5654 Eivind Rivenes Solør CK/Team Byggma Forestia BlL 3:51:48 +1:08:57
428 4610 Ragnar Semundseth Aktiv mot kreft 3:51:52 +1:09:01
429 9689 Ole Kristian Varhaugvik MOTUS 3:51:53 +1:09:02
430 4939 Lars-Erik Fineidet Fet Skiklubb sykkel 3:52:27 +1:09:35
431 4209 Jimmy Stokkebæk SSK 3:52:34 +1:09:42
432 4982 Johnny Larsen Stiftstaden SK 3:52:36 +1:09:45
433 4983 Steffen Lassen Team Lassen 3:52:43 +1:09:52
434 9967 Thomas Bogø   3:53:20 +1:10:28
435 5126 Ole Andreas Bergli   3:53:21 +1:10:30
436 2467 Morten Thu-Kure Tubakken sykkelklubb - Horvå 3:53:37 +1:10:45
437 4988 Lars Ludvigsen   3:53:38 +1:10:46
438 5789 Morten Børke Nes sp.kl. sykkel 3:53:44 +1:10:53
439 5795 Johnny Eriksen Solør CK 3:53:51 +1:10:59
440 5716 Robert Benediktsson Rustad IL langrenn 3:53:58 +1:11:06
441 3764 Ole Kvigne   3:54:07 +1:11:16
442 5118 Jonas Blich  Bakken Dagens Næringsliv 3:54:13 +1:11:21
443 5666 Espen Sollie Nortura BIL 3:54:16 +1:11:25
444 5612 Stein Are Johansen Team Gravermark Handel 3:54:48 +1:11:56
444 3763 Baard Solberg Kvande Team Gravermark Handel / DNB 3:54:48 +1:11:57
446 5601 Frank Heggestad   3:55:01 +1:12:09
447 5239 Søren Tang Thomsen   3:55:19 +1:12:28
448 5711 Geir Roger Bjerkan SpareBank1 RH BIL 3:55:25 +1:12:34
449 10254 Torstein  Krokå Stettevika Sportsklubb 3:55:29 +1:12:37
450 5839 Henning Jordheim Vang Orienteringslag 3:55:33 +1:12:41
451 5054 Kjetil Aarbogh Ottestad Il Sykkel 3:55:40 +1:12:48
452 5221 Espen Haug Reinertsen Kløfta 3:55:43 +1:12:52
453 4417 Svenn Erik Sørum Datametrix 3:55:45 +1:12:54
454 5908 Ove Hoemsnes Tynes   3:55:47 +1:12:56
455 6381 Esben Nilsen Hassel 3:56:15 +1:13:24
456 6403 Harald Brinch   3:56:24 +1:13:33
457 5705 Pål Solberg Brumunddal SK 3:56:25 +1:13:34
458 6751 Vidar Paulsen Gausdal skilag 3:56:34 +1:13:43
459 6057 Henrik Johansen   3:56:55 +1:14:04
460 6127 Marius Ulverud Høland IL 3:56:56 +1:14:05
461 5270 Håkon Vinge Eidsvoll Sykkelklubb 3:57:17 +1:14:26
462 6334 Bjørn Vilming Sørlie 006 3:57:20 +1:14:28
463 6766 Enrico Schenk Golden Boys 3:57:23 +1:14:31
464 4434 Janis Bazevics JB team 3:57:45 +1:14:54
465 6163 Jens Gjerlaug Storhamar 3:57:51 +1:15:00
466 5807 Atle Gangstø Terråk il 3:57:57 +1:15:06
467 9111 Dag Vidar Haslund Brekka gampen IL 3:58:15 +1:15:24
468 4009 Roger Stener Lågen Cykleklubb 3:58:20 +1:15:29
469 7315 Erik Andresen Lierskogen sykkelklubb 3:58:29 +1:15:38
470 5292 Trond Harald Sand Team Parkettpartner 3:58:30 +1:15:39
471 6742 Espen Rostrup Nakstad   3:58:34 +1:15:43
472 4906 Børge Taraldsen BetonmastHæhre 3:58:36 +1:15:44
473 6390 Espen Glende   3:58:46 +1:15:55
474 6125 Cato Tranaas Kongsberg Brann og redning 3:58:54 +1:16:02
475 10054 Knut Morten Røstad Forsvaret 3:59:07 +1:16:16
476 5022 Per-Bjarne Flusund Skarstein Ørsta 3:59:29 +1:16:38
477 5475 Øyvind Aas   3:59:46 +1:16:55
478 5532 Per Steinar Lierhagen   3:59:51 +1:17:00
479 10600 Magne Fosser   4:00:12 +1:17:20
480 9539 Sean erik Foss   4:00:35 +1:17:44
481 5656 Oskar Åsmund Sandanger Norsk Hydro 4:00:40 +1:17:48
482 7342 Tom Espeland Team Mobile 4:01:10 +1:18:19
483 6236 Jostein Dingstad Jørgensen Veien Tilbake/Berg 4:01:20 +1:18:29
484 6519 Jørund Torset Næss   4:01:47 +1:18:55
485 6510 Remi Naes   4:01:54 +1:19:02
486 9490 Benny Andre Rønning Bingsfoss SK 4:02:05 +1:19:13
487 6232 Sergio Castro   4:02:07 +1:19:16
488 6379 Geir Inge  Johansen Åskollen Sykkelklubb 4:02:30 +1:19:39
489 9651 Anders Werner   4:02:31 +1:19:40
490 6912 Knut Hanken Jadakameratene 4:02:45 +1:19:53
491 9917 Raymond Knutsen Ringnes 4:02:59 +1:20:08
492 5473 Åge Ødegård Gjemnes Sykkelklubb 4:03:26 +1:20:34
493 5659 André Sirevåg Sandnes SK 4:03:38 +1:20:46
494 5648 Kenneth Olsen   4:03:40 +1:20:48
495 6300 Atle Nes Stiftstaden SK 4:03:41 +1:20:50
496 6218 Sten Magne Berglund Bingsfoss SK / Norsk Luftambulanse BIL 4:04:28 +1:21:37
497 9150 Jan Erik Løseth   4:04:34 +1:21:42
498 5385 Geir Gustavsen   4:04:51 +1:21:59
499 5185 Lars Kristiansen   4:05:02 +1:22:11
500 9052 Dag Rune Ødegård   4:05:44 +1:22:53
501 5923 Jørn Inge Bunes Bjørkelangen 4:05:51 +1:23:00
502 4167 Clifford Larsen Farsund Sykleklubb 4:06:12 +1:23:20
503 7469 Jan-Trygve L Riise   4:06:22 +1:23:30
504 6693 Ole Kristian Grinde   4:06:42 +1:23:50
505 6896 Ronny Erdal   4:06:54 +1:24:02
506 8226 Tore Hagebakken Raufoss og Gjøvik sykkelklubb 4:06:58 +1:24:06
507 9922 Geir Einar Sjaastad Gjerdrum IL 4:07:23 +1:24:32
508 6885 Andre Bongard   4:07:45 +1:24:53
509 10338 Øystein Botten FIRE 4:07:48 +1:24:56
510 6590 Tore Andre Anker Nilsen Kolbotn SK 4:07:55 +1:25:03
511 6982 Øistein Røste Veien Tilbake 4:08:03 +1:25:11
512 2260 Espen Wiik Stigersand Feiring IL/ SSK 4:08:31 +1:25:40
513 6061 Hallgeir Kjønvik   4:08:33 +1:25:42
514 5860 Olav Kåre Malmin   4:08:45 +1:25:54
515 5695 Arnt Birger  Godager Sarpsborg sykleklubb 4:09:49 +1:26:57
516 6266 Odd Erik Hotvedt   4:10:31 +1:27:40
517 6579 Iacob Prebensen Cicignon 4:11:01 +1:28:10
518 6927 Espen Iversen Akropolis Sykkel 4:11:05 +1:28:14
519 10483 Jan Ove  Pedersen   4:11:11 +1:28:20
520 2810 Morten Johansen Ck Øst 4:11:35 +1:28:43
521 6372 André Bratli Konsis 4:11:44 +1:28:53
522 5927 Knut Arild Grefsrud Bingsfoss SK 4:12:02 +1:29:10
523 6820 Ronny Lyeng   4:12:05 +1:29:13
524 7036 Johan Fors Frøy IF 4:12:13 +1:29:22
525 7172 Brede Løvlien Nord Odal MX klubb 4:12:39 +1:29:48
526 6895 Øivind Ensrud   4:13:01 +1:30:09
527 2499 Arnaldo De Lisio   4:13:31 +1:30:39
528 10364 Andreas Nilsen FIRE 4:13:39 +1:30:47
529 9296 Christian Bache-Mathiesen We Made: 4:14:08 +1:31:17
530 4989 Simen Lystad   4:14:10 +1:31:18
531 6509 John Midtskogen Moss CK 4:14:14 +1:31:22
532 10189 Magnus Bjørgen-Bjørmark NJD 4:15:29 +1:32:37
533 7878 Lasse Tveten   4:15:47 +1:32:56
534 3064 Kenneth Sørensen Acando 4:15:48 +1:32:56
535 7334 Oddgeir Bue Røra Cc 4:16:09 +1:33:18
536 6082 Christer Myhren SCC 4:16:13 +1:33:21
537 5544 Vegar Sandås Enebakk 4:16:21 +1:33:30
538 9212 Runar Yri Leica Geosystems AS 4:16:26 +1:33:35
539 5598 Espen Hanssen   4:16:27 +1:33:36
540 10047 Olav Oterhals   4:16:48 +1:33:57
541 5620 Thomas Kjelland Veien Tilbake 4:17:00 +1:34:09
542 7592 Ragnar Holthe Lilletorget Legekontor 4:17:43 +1:34:51
543 6580 Petter Skodbo   4:17:52 +1:35:00
544 9962 Jakob Bentsen   4:17:58 +1:35:06
545 5556 Vidar Bakken   4:18:14 +1:35:22
546 8976 Lars Inge Songedal Holt Idrettsforening 4:18:17 +1:35:25
547 7186 Erik Hedvald Nilsen Norsk Jernbanedrift 4:18:26 +1:35:34
548 4876 Thomas Treu Veien Tilbake 4:18:46 +1:35:54
549 6823 Einar Moan   4:19:15 +1:36:23
550 5432 Bård Andreas Olsen   4:19:16 +1:36:24
551 4133 Vegard Fjeldheim   4:19:37 +1:36:45
552 6227 Ivar Asbjørn Bredesen Oslo Handicapidrettslag 4:19:39 +1:36:48
553 6571 Stian Østlie   4:19:44 +1:36:52
554 4990 Arne Løland Team Superselma 4:19:46 +1:36:54
555 5842 John Ivar Klever Fet skiklubb 4:19:56 +1:37:05
556 7125 Rune Engesbak Team Superselma 4:20:00 +1:37:09
557 6741 Bjarte Meisterplass Multiconsult BIL 4:20:57 +1:38:06
558 6950 Morten Lihme   4:21:01 +1:38:09
559 7983 Espen Birkely Norske Backer AS 4:21:12 +1:38:20
560 7325 Cato Berthling NJD racing team 4:21:23 +1:38:32
561 7341 Bård Espeland Team Tonga 4:21:27 +1:38:35
562 7372 Roy Iversen Grus Ck 4:21:40 +1:38:48
562 8904 Trond Vegar  Hovind Nerds of Norway 4:21:40 +1:38:49
564 10003 Jørgen Hansen #FDPC, Prehospital klinikk Vestfold 4:22:05 +1:39:13
565 6925 Tom-Rune Hustad   4:22:31 +1:39:40
566 9798 Kåre Andreas Knudsen Talentenes Bakgård 4:22:40 +1:39:49
567 8927 Robert Linga Island Innovator 4:23:33 +1:40:41
567 9692 Thomas Larsen Økonomisenteret Lillehammer 4:23:33 +1:40:41
569 5650 Martin Orre   4:23:42 +1:40:50
570 9004 Kjetil Østebøvik Island Innovator 4:23:49 +1:40:57
571 3028 Stein Roger Løkken Lågen CK 4:24:06 +1:41:14
572 7463 Rune Eriksson Røra Cc 4:25:52 +1:43:00
573 10075 Olav Svardal   4:26:34 +1:43:43
574 5712 Frode Laksholm Bjørn Myhre Sport 4:26:37 +1:43:46
575 9785 Henning Holtet   4:27:21 +1:44:29
576 10357 frank thrana DreamTeam 1977 4:27:26 +1:44:35
577 10369 Svend Aage Larsen Glasopor AS 4:27:27 +1:44:36
578 6063 Martin Knoph   4:28:13 +1:45:21
579 9197 Mikael Svensson Leica Geosystems 4:28:30 +1:45:38
580 7764 Erik Davidsen   4:28:36 +1:45:45
581 10066 Frode Løkeberg Solem   4:28:38 +1:45:46
582 7260 Kjetil Paulsen Kloppa Offroad Klubb 4:28:54 +1:46:03
583 10053 Trond Johansen Rønning Vossevangen 4:29:10 +1:46:18
584 5035 Håvard L. Stubbom   4:29:31 +1:46:39
585 7807 Thor Heyerdahl   4:30:16 +1:47:24
586 6433 Tor Eirik Arnes   4:30:53 +1:48:01
587 6054 Sten Ove Isaksen Bærum OCK 4:31:07 +1:48:16
587 6937 Runar Kristiansen   4:31:07 +1:48:16
589 9513 Rune Amundsen   4:31:14 +1:48:22
590 6963 Christian Nybøe Horten Badmintonklubb 4:31:25 +1:48:34
591 7547 Christer Brekke Eriksen   4:31:42 +1:48:51
592 5351 Bent Joar Brevik Sinkaberghansen 4:31:43 +1:48:52
593 8016 Glenn Frode Granum Fjellfoten sykkelklubb 4:32:06 +1:49:14
594 6601 Bjørn Vidar Karenstuen Lågen CK/ Pon Fit 4:32:10 +1:49:19
595 9470 Fredrik Lønn Re sk 4:32:14 +1:49:23
596 9840 Morten Ryen   4:32:28 +1:49:37
597 6302 Simen Ombye Kirkens bymisjon Drammen 4:32:37 +1:49:46
598 9318 Kenneth Fredagsvik Frøya sykkelklubb 4:32:40 +1:49:48
599 10248 Sigurd Karlstad   4:32:58 +1:50:06
600 6538 Jan Ove Storsveen Mandal CK / NOV BIL 4:33:06 +1:50:15
601 8925 Tommy Lilleødegård Holt Idrettsforening 4:33:12 +1:50:21
602 8144 John Arne Dalby   4:33:31 +1:50:40
603 9766 Per Roger Granvoll   4:34:03 +1:51:11
604 6502 michael lorentsen   4:34:27 +1:51:36
605 10451 Jarand Braathen  Johnsen Paragrafrytterne 4:34:28 +1:51:37
606 9413 Kristian Stornes Liabygda tråkk og trask 4:35:13 +1:52:22
607 8947 Lars Nygaard   4:35:28 +1:52:36
607 7693 Ole Marcus Langsholt   4:35:28 +1:52:36
607 8946 Peder Nygard   4:35:28 +1:52:37
610 10208 raymond Engen   4:36:07 +1:53:15
611 7548 Ole Bretvik EIKER CK 4:36:50 +1:53:59
612 8308 Åsulv Solstad   4:36:52 +1:54:01
613 9316 Anders Fagerli Nilsen   4:37:08 +1:54:16
614 7627 Bjørn Roger Nereng   4:37:35 +1:54:44
615 9681 Sverre Endre Eikestøl Team LSC 4:38:44 +1:55:52
616 9659 Egil Bretvik NJD 4:39:04 +1:56:12
617 5509 Tom Mathisen   4:39:15 +1:56:24
618 5507 Ragnar Gjermundrød Vega bil 4:39:16 +1:56:24
619 9669 Pål Arvid Ryen   4:39:36 +1:56:44
620 7414 Svein Endre Røsok   4:39:37 +1:56:45
620 9527 Kaare Dahl Nordea BIL 4:39:37 +1:56:46
622 9072 Torbjørn Alfsen   4:39:58 +1:57:07
623 7422 Helge Skotheim DnB 4:40:10 +1:57:18
624 8200 Bjørn Morten Brevik   4:40:32 +1:57:40
625 6114 Eirik Snekvik   4:40:44 +1:57:52
626 10281 Rui Potes Bærum OCK 4:41:49 +1:58:57
627 8043 Frode Henning Killi Natre Vinduer 4:41:58 +1:59:06
628 7141 Morten Hagelund   4:42:13 +1:59:21
629 8986 Frode Sæterdal Fyllingsdalen CK 4:42:23 +1:59:32
630 6461 Bjørn Erik Frøshaug Volkswagen 075 4:43:24 +2:00:33
631 8928 Runar Linnerud   4:43:42 +2:00:51
632 7993 Frode Bøyum   4:44:04 +2:01:12
633 5149 Jørn Grønset Gjemnes Sykkelklubb 4:44:44 +2:01:52
634 6822 Sigurdur Kjartansson   4:45:00 +2:02:08
635 9892 Arnulf Bærheim Kirkensbymisjon Enter fritid 4:45:02 +2:02:10
636 9421 Anders Thorbjørnsen   4:45:20 +2:02:29
637 9258 Øystein Garnes Hjelperytter 4:45:38 +2:02:46
638 9760 Jakob Friis VMCC 4:47:06 +2:04:15
639 7902 Frode Kjekstad   4:48:12 +2:05:21
640 5467 John Richard Urbanski Team Urban 4:48:32 +2:05:41
641 9109 Hans Christian Haga Team Nortrail 4:48:37 +2:05:45
642 8901 Bjørnar Hoem Stiftstaden Sykkelklubb 4:48:38 +2:05:46
643 8201 Hellik  Bringe Bringefossen IL 4:48:47 +2:05:56
644 9205 Krister Verket   4:49:16 +2:06:24
645 10574 Frode Løvoll Stiftstaden Sykkelklubb 4:50:07 +2:07:15
646 9452 Terje Vognild Oppdal SK 4:50:41 +2:07:49
647 9444 Rolf Sverre  Holum   4:50:51 +2:07:59
648 8941 Jens Frode Nokevje   4:51:58 +2:09:06
649 9380 Kai gunnar Olsen   4:52:05 +2:09:13
650 6658 Torstein Bjørgan Itema AS 4:52:14 +2:09:22
651 7313 Jon Atle Andersen Oslo Kommunes Bedriftsidrettslag 4:53:37 +2:10:46
652 7985 Tore André Bjørge LHL 4:53:57 +2:11:06
653 10473 Kjell oddvar Melaas   4:56:07 +2:13:16
654 6819 Johnni Kolding TTM Grimme 4:58:34 +2:15:42
655 7423 Stian Småge Herkules sykkel 4:58:39 +2:15:47
656 6731 Geir Atle Kvendset Trollheimen Sk 4:58:48 +2:15:57
657 6674 Robert Enger   4:59:20 +2:16:28
658 10036 Conor Brian Mc Laughlin   4:59:53 +2:17:02
659 6722 Jonas Karlsen   5:00:51 +2:18:00
660 8977 Gaute Susæg Stafsnes   5:01:39 +2:18:48
661 8219 Geir Åsmund Gløsmyr   5:03:58 +2:21:06
662 9757 Tom Flinterud   5:04:04 +2:21:13
663 9231 Magnus Lutman   5:04:13 +2:21:21
664 8074 Geir Arne Opdahl Sparebanken Sør B.I.L 5:04:35 +2:21:44
664 7386 Espen Hop Larsen Grimstad Sykleklubb 5:04:35 +2:21:44
666 8967 Tore  Simlenes   5:04:38 +2:21:46
667 9802 Erlend Lachmann   5:05:02 +2:22:11
668 10190 Bent Inge  Borgund Team mångt slag 5:05:26 +2:22:35
668 10431 Jan Grimsgård Team Fådal Bygg 5:05:26 +2:22:35
670 7703 Ragnar Saksvik Eriksen   5:06:12 +2:23:21
671 9003 Hans Martin Ørebech   5:06:38 +2:23:47
672 10407 Vidar Brekke Hansen Team høy kolesterol 5:07:10 +2:24:18
672 8236 Arve Holmsen Norgesgruppen 5:07:10 +2:24:18
674 8891 Knut K. Hanssen   5:07:56 +2:25:04
675 7782 Geir Morten Gagnås Idrettsveien 5:08:31 +2:25:39
676 8354 Jan Runar Sørlie Aurskog Sparebank 5:08:37 +2:25:45
677 9556 Kay Holmeide Tingvoll 5:08:40 +2:25:49
678 10026 Truls Christian Larsen   5:09:19 +2:26:27
679 6703 Gøran Hasås Veien Tilbake 5:09:43 +2:26:52
680 9989 Dominik Galuszka   5:10:33 +2:27:42
681 9104 Frode Frøyna   5:12:06 +2:29:15
682 9101 Nils Martin Flaten   5:12:07 +2:29:16
683 7197 Arve Pettersen NORTURA 5:12:40 +2:29:49
684 9894 Lars Inge E Gundersen Kirkensbymisjon Enter fritid 5:13:20 +2:30:28
685 3976 Vegard Madsen DnB 5:14:09 +2:31:18
686 10555 Tommy Ragnarsen   5:14:11 +2:31:20
687 9747 Edvin Dale Vestsida IL 5:18:14 +2:35:23
688 9220 Kjetil Wam Team Steen & Lund 5:20:05 +2:37:13
689 9789 Håkon Andre Jensen Nets Active 5:22:31 +2:39:39
690 8963 Morten Røraas   5:23:59 +2:41:07
691 8994 Erik Thorud   5:25:56 +2:43:05
692 8988 Tommy Sørensen   5:29:03 +2:46:12
693 8067 Patrik Mårtensson Team Seriøs :-) 5:29:41 +2:46:49
694 8207 Hans Petter Dalsklev   5:31:47 +2:48:56
695 7806 Børge Herefoss   5:32:18 +2:49:27
696 10640 Frode Forsdahl Kirkensbymisjon Enter fritid 5:36:51 +2:53:59
697 9624 Ken Ronny Sivertsen   5:38:10 +2:55:19
698 9092 Namik Demirovic   5:43:50 +3:00:58
699 10061 Even Skirstad KLP BIL 5:45:32 +3:02:40
700 8326 Odd Thygesen Oddpictures 5:47:47 +3:04:55
701 7711 Kent Roger Bakstad midtlivskrisa 5:55:36 +3:12:45
702 8123 Thomas Bergersen Hassel 5:56:06 +3:13:15
703 8442 John Are Garnes ÅCK 5:59:12 +3:16:20
704 8280 Tom Rune Nygård Fræna sykkkelklubb 6:08:09 +3:25:17
705 7204 Hans Anders Skjølberg   6:16:38 +3:33:46


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +