Resultater Birken - Birkebeinerrittet 2018 - Menn 50-54 år



Resultater Birkebeinerrittet - Birken - 86 km, terreng
Rena, Hedmark til Lillehammer, Oppland - 25. august 2018

Arrangementstype: ​Sykkel, sykling, sykkelritt

Resultatliste Klasse Menn 50-54 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 892 Steffan Hartz Repshus Hedmark Terrengsykkel / Solør CK 2:49:35 +0:00
2 902 Kjell Arild Lierhagen Sykkelriderne Oslo/ Nes spkl 2:51:59 +2:24
3 776 Jan Olav Beitmyren Team Merida 2:52:24 +2:48
4 824 Roy Kjærnet   2:52:32 +2:56
5 774 Espen Aune Stovnerkameratene Sykkel 2:52:43 +3:07
6 798 Jon Arne Fossen Glitre offroad 2:54:26 +4:50
7 807 Espen Hansen Sand IL Terrengsykkelklubb 2:54:27 +4:51
8 883 Frank-Roe Vasseng Subaru Trek racing team 2:54:29 +4:54
9 797 Eivind Fosheim CK Valdres 2:54:33 +4:57
10 859 Bård Røsok Subaru TREK racing bike team 2:54:34 +4:58
11 878 Jonny Trontveit Team T & T/ HRRC 2:54:57 +5:22
12 856 Henning Røberg Nittedal IL 2:55:05 +5:30
13 1207 Jarl Ove Humblen Åsane Ck 2:56:16 +6:41
14 911 Hans Rambech TVK 2:56:40 +7:05
15 863 Ben Erik Sira Ørsta SK 2:57:03 +7:28
16 1201 Rolf Kjetil Gulbrandsen Øystre Slidre il 2:57:05 +7:29
17 805 Stig Gundersen Asker Ck 2:57:18 +7:42
18 882 Bjørn Ole Vassbotn Volda 2:57:40 +8:05
19 834 Magne Loftesnes Ceres/Fet ski/FMA 2:58:36 +9:00
20 779 Terje Bjerkrheim Høland Il Sykkel 2:58:47 +9:12
21 870 Helge Sveen Subaru Trek racing team 2:58:54 +9:18
22 788 Knut Arne Dalsjø Hedmark terrengsykkel 2:59:05 +9:29
23 812 Anders Johan Huus Spkl Ceres 2:59:07 +9:32
24 816 Stefan Jespersen Alingsås Sportsclub 2:59:09 +9:33
24 885 Johan Vikhals CK Victoria 2:59:09 +9:33
26 916 Kjell Karlsen CK Elverum/Hardrocx 2:59:19 +9:43
27 861 Morten Schnell Raufoss og Gjøvik SK 2:59:27 +9:52
28 785 Jan Harald Bråthen Røa IL Sykkel 2:59:31 +9:56
28 775 Per Vidar Avlesbug Equinor 2:59:31 +9:56
30 881 Roger Vangsnes Statoil/Bærum Omegn Cykelklubb 2:59:40 +10:04
31 845 Sveinung Olsen   2:59:45 +10:10
32 899 Tor Isak Gulseth ABB BIL SKIEN. Grenland sk 2:59:46 +10:11
33 831 Torgeir Langholen   3:00:05 +10:30
34 1436 Jon Per Nygaard Øversjødalen Il 3:01:09 +11:34
35 1462 Sveinung Talberg Molde CK 3:01:19 +11:44
36 1008 Stig Heyerdahl Ottestad SK/Boligpartner 3:01:24 +11:49
37 1068 Tor-Arne Tømte Kloppa offroadklubb/Handelshøyskolen BI 3:01:58 +12:23
38 1262 Paal Strand Skogn IL 3:02:06 +12:31
39 1250 Rolf Rasmussen Ck Øst 3:02:10 +12:35
40 781 Terje Bjørnstadjordet Lillehammer ck 3:02:48 +13:13
41 876 Svein-Olav Torø   3:02:50 +13:14
42 1183 Stein S Eide CK Elverum 3:02:52 +13:17
43 806 Stein Halvorsen CK Elverum 3:03:08 +13:32
44 1279 Ole Jonny Aamodt Brumunddal SK 3:03:10 +13:35
45 888 Geir Øvergård Trysil SK 3:03:24 +13:48
46 1483 Pål Longva Frøy IL 3:03:25 +13:50
47 1253 Vegard Fluge Samuelsen Try/Milslukern 3:03:31 +13:56
48 918 Morten Sundby Nes Sykkelklubb 3:03:43 +14:08
49 836 Lars Løken Moss CK 3:03:58 +14:23
50 1407 Helge Holthe Varde IL 3:04:36 +15:01
51 1702 Knut Jarle Jaersen Svarstad Sykkel 3:04:39 +15:03
52 1001 Erlend Gundersen Ullensaker Cykleklubb 3:04:49 +15:14
53 1178 Trygve Brautaset Stiftstaden SK 3:05:43 +16:08
54 1163 Knut Atle Stene Andersen Støren Ck 3:06:00 +16:25
55 1281 Arne Chr Folmer Fiskeklev Landeveisclub 3:06:08 +16:33
56 1130 Roger Arenberg IF Frøy 3:06:48 +17:12
57 1896 Sverre Jensen Tide 3:06:56 +17:21
57 1500 Kai Larsen rgsk/kafteins corner 3:06:56 +17:21
59 1508 Per Røssum Kragerø SK 3:07:01 +17:26
60 10637 Kjell Ivar Brun Ottadalen sykkelklubb 3:07:05 +17:30
61 1408 Jan Hovde Brumunddal SK 3:07:10 +17:34
62 1413 Roger Johansen Ck Øst 3:07:14 +17:39
63 1426 Hans-Henrik Merckoll Holmenkollen CK/ IBM 3:07:15 +17:39
64 1374 Bjørn Botten Andebarkji TSK 3:07:23 +17:47
64 1075 Geir Zachariassen Vang Skiløperforening sykkel 3:07:23 +17:48
66 1385 Arild Eiken Haram CK 3:07:24 +17:49
67 971 Morten Birkelund Glåmdal SK 3:07:29 +17:54
68 1383 Henning Dokset Asker sykkelkklubb 3:08:03 +18:28
69 1406 Rune Holden Sportsklubben Rye / Rye XP 3:08:45 +19:09
70 1590 Knut Olav Grønby Team PrintInform 3:08:52 +19:16
71 1499 Dagfinn Aas Fet Skiklubb sykkel 3:09:05 +19:30
72 1620 Lasse Kjenner Eiker Kvikk CK 3:09:13 +19:37
73 1640 Eivind Mikalsen Helgeland Kraft 3:09:21 +19:45
74 1232 Tor Michelsen Byåsen Gubbehufsere 3:09:24 +19:48
75 823 Vegard B. Kjos Bærum OCK 3:09:34 +19:59
76 1450 Jørn Schrøder Lyn Ski 3:09:37 +20:02
77 2059 Bjørn Edvard Seim Kjelsås IL/Frikransen 3:09:41 +20:06
78 1425 Per Ove Marthinsen Eidsvoll Sykkelklubb 3:09:45 +20:10
79 2092 Knut Ellingsen Kvinesdal Sykkelklubb 3:09:46 +20:11
80 833 Geir Lian Orkla ck 3:09:56 +20:21
81 1022 Jarle Langbråten SpareBank1 3:09:58 +20:23
82 1813 Inge Jenssen Hammerfest SK 3:10:12 +20:36
83 1915 Per Stian Olsen   3:10:20 +20:44
83 1650 Harald Pedersen Team Pedersen 3:10:20 +20:44
85 1827 Jan-Ivar Lillebråten Ottadalen sykkelklubb 3:10:42 +21:06
86 2289 Kjetil Ekren Gauldal SK 3:10:54 +21:18
87 1423 Rune Malmei Bogafjell Sykleklubb 3:11:06 +21:31
88 1652 Fred Gisle Pettersen Lyngstad og Omegn IL 3:11:15 +21:39
89 903 Per Morten Ødegaard Smaalenene SK 3:11:17 +21:42
90 1625 Bård Kvernsmyr Tønsberg CK 3:11:20 +21:44
90 1456 Henry Stokke Team Drag 3:11:20 +21:45
92 1571 Anders Bjørnsgaard Swix Sport AS / Skisporet.no 3:11:35 +22:00
93 1635 Jan Lutterloh Stiftstaden SK 3:11:38 +22:02
94 2068 Per Magne Stenseng Nes Spkl / EVRY BIL 3:11:39 +22:04
95 795 Svein Fjeldheim Brd Dahl 3:12:09 +22:34
96 1452 Harald Sjulstad Sport 1 Hvittingfoss 3:12:29 +22:54
97 1489 Trond Bråten Krokskogen Cykleklubb 3:12:32 +22:57
98 2661 Martin Skramstad Nordbygda/Løten Ski 3:12:53 +23:17
99 1397 Anders Hagen CK Elverum/Forsvaret 3:13:18 +23:43
100 2106 Ketil Hagen   3:13:22 +23:46
101 2624 Egil Knudsen Sola Cykelklubb 3:13:25 +23:49
102 1875 Frode Espen Wannebo Ceres 3:13:27 +23:52
103 2300 Kåre Ulevåg Tvedestrand 3:13:38 +24:03
104 1786 Jo Gimse Stor-Elvdal sk 3:13:53 +24:18
105 1899 Per Olav Bakken Toten-Kranken CK 3:13:55 +24:19
106 1568 Lars Baukhol Friskis&Svettis/LCK 3:13:56 +24:21
107 1782 Kjetil Elstad Lillehammer ck 3:13:57 +24:22
108 1707 Roger Bergland Rakkestad SK 3:13:58 +24:22
109 1387 Lars Engeberg   3:14:05 +24:30
110 1433 Ståle Nilsen Team Foss 3:14:09 +24:34
111 2894 Truls Raastad   3:14:11 +24:35
111 837 Wegar Løkken Raufoss & Gjøvik SK 3:14:11 +24:36
113 2168 Pål Berg-Knutsen Aurskog Sparebank 3:14:13 +24:37
114 1834 Tor Murvold Rye 3:14:18 +24:42
115 1847 Tore Rømo Skogn IL 3:14:20 +24:44
116 1393 Steinar Gilberg Varanger sportsklubb 3:14:21 +24:46
117 1967 Per Magnus Berdal Valldal IL 3:14:28 +24:52
117 3631 Rune Haugland Kvinnherad Sykkelklubb 3:14:28 +24:53
119 1222 Stig Koteng   3:14:34 +24:58
120 2097 Birger Øvensen Bjørn Myhre Sport 3:14:49 +25:13
121 1818 Hans Petter Kiese If Frøy 3:14:55 +25:19
122 2239 Ola Petter Odden Forsvaret 3:14:56 +25:21
123 2315 Stig Hellesnes Skullerud Sk 3:15:03 +25:27
124 2403 Tore Jan Hodnemyr Vennesla sykkelklubb 3:15:05 +25:30
125 2161 Håkon Andersen   3:15:11 +25:35
125 3092 Frank Grønvold Lillomarka skiklubb 3:15:11 +25:36
127 2899 Trond Risvik Glitre offroad 3:15:13 +25:38
128 1591 Bjørn Grønvold Stor-Elvdal sk 3:15:23 +25:48
129 2497 Trond Sandaa Hof sk 3:15:24 +25:48
130 1826 Kai Lekman Langesund TRI 3:15:27 +25:52
131 1662 Per Gunnar Sjulstad Svarstad Sykkel 3:15:28 +25:52
132 1562 Per Anchersen UNIT4 BIL 3:15:31 +25:56
132 1913 Harald Harsson Celtic SCN 3:15:31 +25:56
134 2384 Terje Fluske Sarpsborg sykleklubb 3:15:33 +25:57
135 1588 Ketil Gromstad HOC 3:15:35 +25:59
136 2032 Trond Midtkandal Sandane Sykkelklubb 3:15:36 +26:01
137 1783 Olav Engebråten Rustad IL 3:15:39 +26:04
138 1587 Per Christian Gjørvad Raufoss & Gjøvik Sk/Kafteins corner/Team Norgesgruppen 3:15:40 +26:04
139 2217 Kjetil Kristiansen spk ceres 3:15:46 +26:10
140 1664 Tore Skaslien Oppdal SK 3:15:55 +26:19
141 1794 Morten Halvorsen CK Elverum 3:16:02 +26:26
142 2367 Per Kristian Berge TVK 3:16:07 +26:32
143 1880 Steinar Aasnæss Krokskogen CK 3:16:21 +26:46
144 2609 Johan Chr. Hovland Hafslund BIL 3:16:30 +26:55
145 1845 Atle Ronglan   3:16:39 +27:03
146 2682 Rolf Berg Data Respons BIL 3:16:42 +27:07
147 783 Geir Ola Botnan Siemens BIL/TVK/Gubbehufserne 3:16:52 +27:16
148 2568 Odne Auale Ottadalen SK 3:16:53 +27:17
148 2375 Odd Petter Børde Lillehammer ck 3:16:53 +27:18
150 2510 Geir Are Nautnes Aukra Sykkelklubb 3:16:54 +27:18
151 2230 Ulf-Gunnar Mikalsen Tryvann CK/DNVGL BIL 3:17:01 +27:26
152 3183 Svein Ove Ekse Geilo IL 3:17:07 +27:31
153 3072 Bent Erik Vangberg SK Rye 3:17:09 +27:34
154 3098 Paal Austlid Asker Ck 3:17:11 +27:36
155 1785 Frode Andre Evensen Oslofjord Triatlon 3:17:15 +27:39
155 4057 Hans-Herman Fischer Privat 3:17:15 +27:40
157 2089 Roger Strøm Inter Eiendom 3:17:30 +27:55
158 2910 Odd Hellek Tangen Ottestad Il Sykkel 3:17:35 +28:00
159 2019 Pål Morten Krågebakk   3:17:36 +28:01
159 2010 Per Ole Justad Hurum CK 3:17:36 +28:01
161 2086 Bjørn Ole Inglingstad Skullerud Sportsklubb sykkel /Team Aktiv Bygg AS 3:17:42 +28:07
162 2302 Espen Halvorsen IL Driv 3:17:47 +28:11
163 2193 Tom Henning Gulliksen Gruvelia SK 3:17:48 +28:12
164 2378 Runar Danielsen Røros il 3:17:55 +28:19
164 1977 Gunnar Bøe Trollheimen Sk 3:17:55 +28:20
166 3264 Michal Svendsen RunarExpressen 3:17:59 +28:23
167 2365 Paal Berg Røa IL 3:18:00 +28:25
168 2026 Asbjørn Lid OPIL 3:18:06 +28:30
169 1866 Ove Martin Svae Kvelde Il 3:18:14 +28:38
170 2907 Steinar Rye Stange Fannefjord SK 3:18:15 +28:39
171 2912 Jostein Lundberg IL ROS 3:18:16 +28:40
171 1867 Odd Henning Svalheim Ottestad 3:18:16 +28:41
173 2051 Ole Johan Venger Pedersen Eidsvold værk skiklubb 3:18:27 +28:52
174 3297 Arne Bonsak Hassel 3:18:30 +28:54
174 2077 Lars Wilskog   3:18:30 +28:55
176 2883 Erik Stanger O.B. Wiik A.S. 3:18:31 +28:55
177 2272 Olav Unnestad Skiptvet IL sykkel 3:18:32 +28:57
178 2488 Kjell Esben Haug Tunco Fun 3:18:34 +28:59
179 1964 Anders Bakke Asker Ck 3:18:38 +29:02
179 10612 Thor Magne Ulven Eina sk/Eidsiva Bil 3:18:38 +29:02
181 2031 Phil Matthews Telenor / SK Rye 15 3:18:44 +29:09
182 2783 Trond Martin Flatemo Forsvaret 3:18:55 +29:20
183 1386 Pål Cato Elshaug Milslukern Sport 3:18:57 +29:22
184 2023 Åke Larsson Fredrikshof CK 3:19:02 +29:27
185 2093 Vegard Homb Gausdal skilag 3:19:11 +29:36
186 1681 Morten Øygard Sandviken CK 3:19:17 +29:42
187 2461 Ole Gabriel Stein Bærum OCK 3:19:22 +29:47
188 1878 Tore Øygard CK Nittedal 3:19:26 +29:51
189 1621 Jonny Kjærland Stord SK 3:19:27 +29:52
190 2761 Tor Amundsen Nes SK 3:19:28 +29:52
191 1663 Sigmund Skar Kragerø SK 3:19:29 +29:53
192 2362 Ketil Arntzen Ck Øst 3:19:44 +30:09
192 2815 Håvard Kalvåg VFL 3:19:44 +30:09
194 3091 Geir Bergheim Bærum og Omegn Cykleklubb 3:19:51 +30:16
195 2219 Morten Kvåle Skogn IL 3:19:57 +30:21
196 1515 Tom Arild Sandbakk Svire Il 3:20:04 +30:29
197 2262 Alexander Sveinung Tønsberg CK 3:20:11 +30:36
198 2374 Sverre Bunæs Brødrene Dahl 3:20:13 +30:38
199 3202 Roar Holter De Service s 3:20:36 +31:01
200 2257 Tormod Snekkermoen Glåmdal SK 3:20:37 +31:02
200 2673 Ole Christian Tollersrud Team Gåping 3:20:37 +31:02
202 2187 Geir Finholdt Team Gåping 3:20:40 +31:05
202 2212 Geirr Jørgensen Stiftstaden SK 3:20:40 +31:05
204 1999 Øystein Hansen Skullerud sykkelklubb 3:20:44 +31:08
204 2841 Arne Nesset IL Koll 3:20:44 +31:08
206 2388 Arnt Grønning Fosen Sykkeklubb/Siemens 3:20:48 +31:12
207 2258 Trond Solli Re Sykkelklubb 3:20:58 +31:22
207 4252 Bjørn Ottar Lervik TVK 3:20:58 +31:23
209 2590 Olav Emilsen Forsvaret 3:21:00 +31:25
209 3002 Geir Holmsen Stovnerkameratene Sykkel 3:21:00 +31:25
209 3029 Arne Magnussen CK Nittedal 3:21:00 +31:25
212 2202 Jo-André Herje Rauma sk 3:21:01 +31:26
213 2434 Tov Maardalen Eidanger IL 3:21:02 +31:27
213 2857 Stein Rønne Raufoss & Gjøvik Sykkelklubb 3:21:02 +31:27
215 3043 Jan Einar Rishovd Team Janna 3:21:06 +31:31
215 2963 Brede Arntzen Team Janna 3:21:06 +31:31
217 4237 Jørn Karlsen Røa IL 3:21:09 +31:33
218 1243 Hermod Olsen Horten og Omegn´s Cykleklubb 3:21:18 +31:43
219 2169 Stein Bjerkeset Spkl Rye 3:21:19 +31:44
220 3523 Vilhelm Børnes   3:21:21 +31:45
221 2199 Lars Otto Haugen   3:21:30 +31:55
222 2205 Sven Ove Hølland SK Rye 3:21:42 +32:06
223 4576 Charles Lansenfeldt Lahälla Hellbajkers 3:21:46 +32:10
224 1671 Kai Ingvar Strand Vang 3:21:50 +32:14
225 1424 Einar Markhus Sportsklubben Rye/Norconsult BIL 3:21:52 +32:16
226 3097 Roger Rindarøy Aukra Sk 3:22:05 +32:30
227 2211 Christian Jomaas Fossum IF 3:22:18 +32:43
228 5884 Bent Røssum Kragerø SK / Equinor 3:22:21 +32:45
229 2468 Steinar Tømmervåg Ck Norodd 3:22:25 +32:50
230 2564 Øyvind Arne Alnes Ålesund og Omegn Cykleklubb 3:22:27 +32:52
231 2490 Jann Eirik Nilsen Moss CK 3:22:31 +32:55
232 3756 Per-Erik Jørgensen Ceres 3:22:32 +32:56
233 2377 Pål Anders Dahl NTE BIL 3:22:33 +32:58
234 3827 Per Viksmo SkiLøperne 3:22:38 +33:02
235 2408 Bjørn Instanes Cowi 3:22:39 +33:04
236 3612 Ole Jakob Sværk Telenor 3:22:45 +33:10
237 4580 Vidar Larsen Stord SK 3:22:47 +33:11
238 2307 John-Kenneth Bøe   3:22:51 +33:16
239 2646 Ragnar Ness Posten&Bring BIL Trondheim 3:23:04 +33:28
240 2900 Geir Sellæg   3:23:13 +33:38
241 1675 Torbjørn Sørensen Tinden J Cycleklubb 3:23:15 +33:39
242 3526 Andre Dargan Glitre Off-Road Klubb 3:23:20 +33:45
243 1882 Kjetil Dahle Spkl Ceres 3:23:30 +33:55
244 2850 Hans Tore Riibe Hamar Skiklubb / Norsk Tipping 3:23:34 +33:59
245 3222 Dag-Erik Larsen Lillehammer Skiklub alpint 3:23:41 +34:05
245 3057 Svein Olav Stranden Andebarkji TSK 3:23:41 +34:05
247 2826 Anders Larsson Gjelleråsen IF 3:23:43 +34:08
248 2297 Rune Petter Nygård Skiptvet 3:23:44 +34:08
249 1448 Dag Cato Sanding   3:23:48 +34:13
250 2404 Erik B Holm Dr. techn. Olav Olsen a.s 3:23:49 +34:14
251 3243 Rune Opberget Solør CK 3:23:51 +34:16
252 2787 Einar Grimstad Lillehammer Cycleklubb 3:23:56 +34:21
252 3581 Christen Ness Lillehammer skiklubb 3:23:56 +34:21
254 3552 Jon Hildrum Namdal Sykkelklubb 3:23:58 +34:23
255 3950 Rune Hansen Risør Idrettslag 3:23:59 +34:23
255 2679 Bjørn Aarvold Re sk 3:23:59 +34:24
257 2484 Trond Georg Mala Glitre Off-Road Klubb 3:24:10 +34:34
258 2167 Tor Bergene Team Arribatec 3:24:23 +34:48
259 2911 Inge Rasmussen Sand IL Terrengsykkel 3:24:30 +34:55
260 2567 Stein Arnegard   3:24:32 +34:57
261 2473 Gjermund Våge Multiconsult BIL / FFSF 3:24:55 +35:20
262 3055 Ole Kristian Sporsheim Ranheim IL Sykkel 3:24:56 +35:21
263 3046 Morten Rønning Stiftstaden SK 3:24:57 +35:21
264 2778 Kjetil Eik Gruvelia SK 3:25:04 +35:28
265 2294 Hans Olav Hamran Koll 3:25:05 +35:30
266 2636 Helge Løtuft Breimsbygda IL Sykkel 3:25:09 +35:33
267 2561 Dag Abrahamsen Follo 3:25:22 +35:47
268 3654 Bjørn Trygve Haugen Glåmdal SK 3:25:25 +35:50
269 3743 Einar Ole Hansen Lyn 3:25:42 +36:07
270 2896 Jan Gulbrandsen Bjørn Myhre Sport 3:25:46 +36:11
271 3059 Henrik Sunde   3:25:48 +36:12
272 2607 Erik Holm EIKER CK 3:25:51 +36:16
273 2868 Svein Sælid Asker Triathlon/Storbrand Sport 3:25:52 +36:17
274 2476 Odd-Arild Ødegaard Andebarkji TSK 3:25:58 +36:23
275 2897 Jøran Karenstuen Lågen CK 3:26:01 +36:25
276 3936 Audun Evertsen Team Hjelperytterne 3:26:08 +36:33
277 3225 Anstein Ludvigsen Nes Sp.klubb Sykkel 3:26:22 +36:47
278 4224 Per Ståle Vågene Flora Ck 3:26:27 +36:51
279 2797 Oddvar Haugen Hamar IL Svømming og Triathlon 3:26:28 +36:53
280 2908 Ole Hoem Svett&Mett Raufoss 3:26:29 +36:53
281 3988 Lars Christian Olsen Høland IUL Sykkel 3:26:39 +37:03
282 2225 Arve Lyngstad   3:26:41 +37:05
283 3546 Ståle Hamnes Lillehammer Skiklub / Team Mosetertoppen Skiline / Norconsult 3:26:42 +37:06
284 3815 Hans Sætren   3:26:45 +37:10
285 10303 Frank Morten Sørby   3:26:54 +37:18
286 3646 Rune Vestbø   3:26:59 +37:24
287 9065 Lars Cato Seeberg Equinor / Bergen CK 3:27:02 +37:27
288 2400 Stig Hernholm Skagerrak Sportsklubb 3:27:03 +37:27
289 2676 Egil Unnerud Smaalenene SK 3:27:05 +37:29
290 2573 Sverre Berg Driv 3:27:06 +37:31
291 3217 Bjørn Kleveland Capgemini BIL 3:27:07 +37:32
292 2681 Anders Åsen Kolbotn SK 3:27:10 +37:35
293 2792 Roar Hagen Stiftstaden SK 3:27:12 +37:37
294 4438 Trond Jacobsen CK Haugaland/Equinor/Åkra Sykkelgruppe/Equinor 3:27:16 +37:40
295 2487 Hans Jørgen Andersen Skagerrak sk/ABB 3:27:20 +37:45
296 4359 Jan Erik Hyllseth Soon Triathlonklubb 3:27:21 +37:46
296 3930 Thor Martin Dahl   3:27:21 +37:46
298 4026 Ivars Zvirbulis Biri IL sykkel 3:27:28 +37:53
299 2817 Steinar Kindingstad Computas/TEAM NORGESGRUPPEN 3:27:38 +38:03
300 3232 Jan Mortensen Skullerud Sportsklubb / Team Aktiv Bygg 3:27:43 +38:08
301 2080 Bjørn Espen Aase Vang Skiløperforening 3:27:50 +38:15
302 3201 Morten Henriksen team Gåping / IL ROS / BKBIL 3:27:52 +38:16
303 2603 Arild Hermansen SK Rye - Rye 15 3:27:53 +38:18
304 2410 Svein Tore Jensen Tinden J Cycleklubb 3:27:57 +38:21
305 2024 Kåre Lenes Team Skaret 3:28:01 +38:25
306 3620 Stig Trondsen Risør CK 3:28:13 +38:38
307 2767 Leif Roger Bergheim Trollheimen Sk 3:28:17 +38:41
308 3227 Arne Løkkebø Flora Ck 3:28:18 +38:43
309 3856 Jan Per Furmyr   3:28:22 +38:47
309 2566 André Angelillo Driv Il/ Byggmester Christensen 3:28:22 +38:47
311 3836 Thomas Aasland   3:28:26 +38:51
312 1969 Morten Bjørge SK Rye 3:28:32 +38:57
313 3580 Alf-Jøran Myhr Unilabs 3:28:37 +39:01
314 2650 Ketil Pettersen Stiftstaden SK 3:28:42 +39:06
315 3796 Kjell Sandal Ottestad SK/Norconsult BIL 3:28:47 +39:12
316 4000 Jo Erik Skjeggestad Brumunddal SK 3:28:48 +39:13
317 2175 Rene Bruun   3:28:50 +39:15
318 4890 Svein Olav Høyen Ullensaker CK 3:28:58 +39:22
319 2808 Ståle Høstmark FrænaSK 3:29:00 +39:25
320 3087 Jon Almaas   3:29:08 +39:32
321 2251 Knut Egil Silseth Eide IL 3:29:09 +39:33
321 4730 Vidar Buksrud PwC 3:29:09 +39:34
323 2998 Helge Hagen Equinor BIL 3:29:10 +39:34
324 2972 Morten Breili   3:29:18 +39:43
325 1682 Håkon Fagerhaug Gustavsen Oppdal SK 3:29:25 +39:50
326 3926 Béla Jr Bors Vestre Aker SK 3:29:41 +40:05
326 3830 Wegard Østby NRK bil 3:29:41 +40:06
328 9068 Lars Endresen Bergen CK 3:29:44 +40:09
329 2806 Jan-Egil Husby Stjørna IL 3:29:48 +40:12
330 3176 Pål Brenni Sand IL Terrengsykkel 3:29:49 +40:14
331 2869 Erik Sønsterud   3:29:53 +40:17
332 3929 Peter Carlsson Stockholm Multisport 3:29:55 +40:20
333 3548 Morten Hugo Hansen NRK 3:30:00 +40:25
334 4428 Wilfred Østgulen   3:30:01 +40:26
335 3941 Ole Morten Fossen   3:30:02 +40:26
336 3226 Jon-Ivar Lund Sportsklubben Rye 3:30:03 +40:28
337 4366 Lars Erland Jørgensen   3:30:04 +40:29
338 2675 Øystein Undrum   3:30:13 +40:38
339 2991 Jarle Gjerde Caverion 3:30:14 +40:39
340 3732 Jan Egeland   3:30:33 +40:57
341 3263 Tore Sundero Ottadalen SK 3:30:34 +40:58
342 3045 Terje Ryggvik Ringnes B.I.L 3:30:37 +41:02
343 2660 Cato Skaugrud SK Rye 3:30:43 +41:07
344 3168 Arnt Inge Berget   3:30:46 +41:10
345 2795 Anders Hasseldal Otra Il 3:30:48 +41:13
346 3751 Jan-Ivar Ibsen Sandefjord sk 3:30:57 +41:21
346 4871 Ola Langset Averøy Cykleklubb 3:30:57 +41:22
348 4591 Morten Midtkandal Vest CK / Equinor BIL 3:30:59 +41:24
349 3798 Roy Tore Sandnes Rauma Sykkelklubb 3:31:01 +41:25
350 2845 Arild Orvedal VIK IL 3:31:02 +41:27
351 4448 Asgeir Fløtlien Brøttum IL - Sykkel 3:31:12 +41:37
352 3953 Eivind Heggedal   3:31:16 +41:41
353 3847 Espen Frode Eriksen Rocs 3:31:17 +41:42
354 3814 Trond Svindal Fenstad SK 3:31:19 +41:43
355 3178 Tor Børkesveen Team Dysfunksjonell 3:31:20 +41:45
356 4341 Kai Granberg Raufoss og Gjøvik SK 3:31:25 +41:50
357 2197 Jan Arve Hansen Mjølkerampa SK 3:31:27 +41:52
358 3205 Per Hättestrand Vitsand 3:31:32 +41:57
359 3172 Finn Bjormyr   3:31:34 +41:59
360 3103 Harald Solberg MjøsSki 3:31:38 +42:02
361 3292 Per Olav Bucher-Johannessen Aktiv mot kreft/SEB 3:31:40 +42:04
361 3782 Vidar Ophus Ullensaker Cykkelklubb 3:31:40 +42:05
363 3541 Espen Gehrken DNB/IF Frøy 3:31:44 +42:09
363 4830 Bjørn Sparby   3:31:44 +42:09
365 4184 Gunnar Nyland   3:31:46 +42:11
366 4374 Rune Kvigne Bil 3:31:49 +42:14
367 3659 Jarle Rønning Ottestad IL 3:32:01 +42:25
368 2980 Stein Dyngen Sogn Ck 3:32:06 +42:31
368 4250 Bjørn Tveitan Runar 3:32:06 +42:31
370 3995 Jørgen Røvig Soon Ski 3:32:07 +42:32
371 4339 Bredo Furnes Ranheim 3:32:09 +42:33
372 2013 Audun Killingberg Asker Ck 3:32:10 +42:35
373 4445 Trond Røe Fjellfoten sykkelklubb 3:32:11 +42:35
374 3726 Steve Bårdsen Stortinget Team-x 3:32:14 +42:39
375 3556 Thomas Hægland   3:32:20 +42:45
376 4815 Bjørn Senderud vossestrand sykkel og auvelta 3:32:22 +42:47
377 9266 Kjetil Hardal Bjørndal IF 3:32:24 +42:49
378 2803 Bård Hjorth Melkesyras venner 3:32:25 +42:50
378 2839 Magne Myrhaug Glitre offroad 3:32:25 +42:50
380 3857 Jens Magne Gjul Oppdal 3:32:26 +42:51
381 7697 Vidar Eine   3:32:29 +42:54
382 4037 Even Sylta Nordhordland SK 3:32:35 +43:00
383 2061 Reidar Sivertsen Stiftstaden SK 3:32:55 +43:20
384 4060 Lars Harald Torp Ck Øst 3:32:56 +43:20
384 3545 Ingvar Grøtberg KIF/TechnipFMC 3:32:56 +43:21
386 2185 Lars Daniel Erichsen Arendal CC/Asplan Viak BIL 3:32:58 +43:23
387 4444 Bjarne Robberstad Nordhordland SK 3:33:03 +43:27
388 2866 Pål Storerud Tasta og Omegn Sykkel Klubb 3:33:04 +43:28
389 4008 Svein Erik Standahl Austrått SK 3:33:25 +43:49
390 4864 Rune Skanke UnoX/MOT 3:33:29 +43:54
391 3538 Steinar Fossen Stiftstaden Sykkelklubb 3:33:35 +43:59
392 2291 Vegard Tvedt Telia 3:33:38 +44:02
393 4798 Geir Nesset Uno-X/MOT 3:33:52 +44:17
394 3789 Stig Rongved Team Byggmakker Hønefoss 3:33:57 +44:22
395 3629 Roy Victor Brunstrøm   3:34:07 +44:32
396 3170 Kjetil Berntsen   3:34:13 +44:38
397 4340 Thor-Kjetil Gausdal   3:34:17 +44:42
398 4193 Torgrim Reitan Gauldal SK/ Caverion 3:34:21 +44:45
399 4422 Oddgeir Vadseth Sula sk 3:34:26 +44:51
400 4151 Rune Hovde Ørsta Sykkelklubb 3:34:30 +44:54
401 3617 Tom Roar Thrane Hof sk 3:34:31 +44:55
402 4932 Harry Eide TVK 3:34:33 +44:58
403 2504 Svein Fjeld RELACOM IL 3:34:39 +45:04
403 4433 Torgeir E. Andersen Drammensregionens brannvesen 3:34:39 +45:04
405 3531 Espen Engh Vestby sykkelklubb 3:34:44 +45:09
406 3761 Frode Kristiansen Arendal Sykkelklubb 3:34:52 +45:17
407 4884 Ståle Kristiansen Gsk 3:34:57 +45:21
408 4563 Jan Erik Karlsen Toten Kranken 3:34:58 +45:23
408 3247 Thorstein Risan Savalen SK 3:34:58 +45:23
410 4456 Lars Otto Sevaldrud Konica Minolta/ Land CK 3:35:02 +45:27
411 5262 Anders Thorstensson åmål 3:35:09 +45:33
412 6083 Stefan Myrvold   3:35:15 +45:40
413 1890 Arve Austad Lørenskog Sykkelklubb 3:35:25 +45:49
414 2584 Odd Johan Dalberg   3:35:28 +45:53
415 4031 Jan-Ivar Fløtnes Mock 3:35:29 +45:54
416 3164 Ole Kristian Arntsen Sula sk 3:35:32 +45:56
417 1995 Per Grøan Moelven IL/ Gubbetrim 3:35:36 +46:01
418 4659 Rune Pettersen AkerSolutions 3:35:37 +46:01
419 4630 Trond Svendby Feiring IL 3:35:38 +46:02
420 3258 Jens Øyvind Solheim Sparebank1 Østlandet / Vang SF 3:35:43 +46:07
421 8938 Jim Morland Island Innovator 3:35:44 +46:09
422 4330 Bjørn Enerud Spenst Sande 3:35:45 +46:09
423 4571 Jan Åge Kristensen Hof sk 3:35:54 +46:19
424 3979 Rolf Endre Moen Sport 1 Strandtorget 3:36:07 +46:31
425 4807 Stein Randby Sørum IL 3:36:09 +46:34
426 4861 Jarle Løhren Kristiansen Spkl. Ceres 3:36:11 +46:36
427 3599 Aun Heming Schøyen Bærum OCK 3:36:12 +46:37
428 4253 Øystein Lilleland   3:36:14 +46:39
429 3640 Alf Tony Bjerke CK Toten-Tråkk 3:36:20 +46:45
430 2419 Roger Kylgård Bjønndal Sporting Team / TFC 3:36:23 +46:48
431 3293 Svein Tore Aakerlund Hadeland CK 3:36:30 +46:54
432 3855 Anders Botilsrud Trykk-Service as 3:36:42 +47:07
433 4361 Roy Haarvik Bardu IL sykkel 3:36:45 +47:10
434 4638 Jahn-Arild Thørring Skogn IL, sykkel 3:36:49 +47:13
435 4039 Knut Tranum Eidsvoll SK / Fjellfoten 3:36:56 +47:20
436 4256 Tor Øverby Forsvaret Rena motocross 3:37:09 +47:34
437 4115 Gunnar Bekkevold Høland IUL 3:37:11 +47:36
438 4624 Øyvind Stevenson   3:37:16 +47:40
439 2820 Rune Kronberget Asker Ck 3:38:08 +48:33
440 2997 Jan Erik Gaardsrud CK Jarlsberg 3:38:12 +48:37
440 3839 Øyvind  Bryn Telia 3:38:12 +48:37
442 4873 Knut Aas   3:38:14 +48:38
442 4902 Roger Oterholt Grenland SK 3:38:14 +48:39
444 5016 Eyvind Røst VFL 3:38:19 +48:43
444 4139 Øyvind Hartveit Møller Eiendom 3:38:19 +48:44
446 4660 Dag Skarsgård   3:38:22 +48:46
447 9623 Bjørnar Schøn Tønsberg Cykkelklubb 3:38:31 +48:56
448 3821 Geir Frode Trones Tasta & Omegn Sykkel kubb 3:38:32 +48:56
449 4569 Dirk Kopplin Team Kungælv 3:38:34 +48:59
450 4394 Øystein Paulsen Ck Øst 3:38:40 +49:04
451 4570 Trond Korslund Toyota Bilia Horten 3:38:43 +49:08
452 5046 Helge Varild Sandefjord Sykkelklubb 3:38:44 +49:08
453 4728 Øystein Bråthen   3:38:45 +49:09
453 3525 Odd-Harald Danielsen   3:38:45 +49:10
455 4979 Paal Kongshaug Follo SK 3:38:49 +49:13
456 4312 Knut Øivind Alfarrustad Fet skiklubb 3:39:02 +49:26
457 4872 Tore Rakvåg Kongsberg Brann og redning idrettsgruppe 3:39:06 +49:31
458 5182 John Kjelstad Stiftstaden SK 3:39:07 +49:32
459 4713 Erik Tambs Andresen   3:39:08 +49:32
460 2498 Morten Sververmoen SBS bygg a/s 3:39:09 +49:34
461 1429 Jan Møllerhaug Rauma CK/Team PartnerPlast 3:39:10 +49:35
462 4673 Stein-Ivar Tobiassen   3:39:14 +49:39
463 3107 Kjetil Høsøien   3:39:18 +49:42
463 3750 Erik Haagenrud Sport 1 Skien 3:39:18 +49:43
465 5122 Kjell Berg AIM Norway 3:39:19 +49:43
466 7683 Knut Nicolaisen Mosjøen og Omegn Cycleklubb 3:39:24 +49:48
467 4852 John Arne Vestre Sula sk 3:39:28 +49:53
468 4831 Andrè Stensrud Veien Tilbake 3:39:32 +49:57
469 10647 Hans Arne Frøisli   3:39:33 +49:58
469 4768 Terje Johannessen   3:39:33 +49:58
471 6320 Bjørn-Ivar Sigbjørnsen   3:39:41 +50:05
472 4421 Ivar A. Ulven ACK 3:39:43 +50:07
473 4364 Ingar Jensen Team Fjella 3:39:48 +50:12
474 4155 Erik Johannessen   3:39:49 +50:14
475 5429 Ingvar Mårstig solund cykling 3:39:56 +50:21
476 5280 Hans Petter Aas Søre Ål 3:39:57 +50:21
477 4668 Trond Arne Nordstrand   3:39:59 +50:24
478 5138 Stig Morten Engen Team Byggmakker Hønefoss 3:40:03 +50:28
479 3566 Kai-Erik Karlsen   3:40:07 +50:32
479 4162 Lars Kolbjørnsen Hydro BIL 3:40:07 +50:32
481 4405 Fred Sandås Enebakk 3:40:16 +50:41
482 4566 Ole-Magne Kleven Varanger sportsklubb 3:40:20 +50:45
483 3295 Frank Edqvist   3:40:33 +50:58
484 3574 Arne Lindstad Vang skiløperforening 3:40:34 +50:58
485 3182 Stig Eidesmo Malvik IL Sykkel 3:40:42 +51:06
485 2993 Chris Gjessing il ros / team Gåping 3:40:42 +51:07
487 3981 Roger Nesbø StordSK / TeamFitjar 3:40:43 +51:07
488 4976 Terje Kjendalen Tryg BIL 3:41:00 +51:25
489 3770 Lars-Ketil Liane Fredrikstad Skiklubb 3:41:04 +51:29
490 4845 Odd-Jonny Telseth Ørsta SK 3:41:05 +51:30
491 3536 Odd-Arve Flotve Stord SK 3:41:07 +51:32
492 9976 Jan Vidar Dale   3:41:09 +51:33
493 4024 Christer Westergren Eskilstuna Cykelklubb 3:41:12 +51:37
494 4948 Erland Gulbrandsen If Frøy 3:41:13 +51:38
495 4819 Alf Skjelstad   3:41:14 +51:38
496 5177 Bahram Kamp Bergen CK 3:41:29 +51:54
496 3753 Erik Jensen Driv IL 3:41:29 +51:54
496 3824 Pål Andre Vedde Sula sk 3:41:29 +51:54
499 3167 Håvard Berge Team Joker 3:41:32 +51:57
500 6148 Jon Ove Ebeltoft Skjeberg Cykleklubb 3:41:33 +51:58
501 4767 Jostein Jensen Eidsberg Sparebank 3:41:38 +52:03
502 6354 Jan-Arve Aarseth Ålesund sykkelklubb 3:41:40 +52:05
503 5229 Knut Skollerud Nettservice 3:41:42 +52:07
504 5063 Andreas Magne Sundbakken Cykkelklubb mandal 3:42:05 +52:29
505 4117 Steinar Benum Mosjøen OCK 3:42:06 +52:30
505 4377 Magne Lund Hamar Media 3:42:06 +52:31
507 3559 Gunnar Jacobsen Tasta OSK 3:42:10 +52:34
508 2793 Bjørn Gregert Halvorsen Uno-X Hydrogen 3:42:33 +52:58
509 4395 Dagfinn Pedersen Bilia Lillehammer 3:42:36 +53:01
510 6016 Anders Ellingsen   3:42:44 +53:09
511 4987 Carl Fredrik Lindeman Boc 3:42:45 +53:09
512 5719 Jon Olav Nygård Øversjødalen Il 3:43:02 +53:26
512 3285 Kay Kvisler Skiptvet il Ski og Sykkel 3:43:02 +53:27
514 4319 Trym Bergtatt   3:43:03 +53:27
515 4414 Johnny Stranden Vang Skiløperforening sykkel 3:43:04 +53:29
516 6757 Kjell Rogdaberg Skogn IL Sykkel 3:43:08 +53:33
517 4938 Svein Erik Fatnes Team Storm Sikkerhet 3:43:09 +53:34
518 3539 Bjørn Fossheim   3:43:11 +53:35
519 3161 Morten Andreassen TFL 3:43:26 +53:50
520 5164 Knut Hildre Ålesund 3:43:37 +54:01
521 4196 Torkil Røseid Nes SK 3:43:46 +54:10
522 4022 Vidar Vestgård Trysil SK/Eidsiva BIL 3:43:49 +54:13
523 4593 Geir-Erik Myhrvold Team Alvøen 3:43:52 +54:17
524 5332 Stig Arnesen   3:43:55 +54:19
525 4759 Espen Hauger   3:44:24 +54:49
526 4382 Leif-Petter Moe Driv IL 3:44:50 +55:14
527 4119 Morten Bolsø   3:44:51 +55:16
528 8983 Peter Svensson Åmåls MTB 3:44:54 +55:18
529 4760 Tom Erik Heggedal Lørenskog CK/Con-Form 3:44:58 +55:23
530 5590 Espen Frøyland Koll 3:45:11 +55:35
531 3074 Terje Wangen CK Toten-Tråkk 3:45:20 +55:45
532 4242 Eivind Gjerde Norodd 3:45:22 +55:47
533 3520 Terje Bernton Lørenskog CK 3:45:36 +56:01
534 4913 Odd Olaf Askeland Bergen CK 3:45:45 +56:09
534 9249 Asgeir Ulland Lågen Cykleklubb 3:45:45 +56:10
536 4116 Jon Øyvind Bendiksen GRUNDFOS Norge AS 3:45:48 +56:12
537 6121 Jarle Sørhaug Team Thaugland 3:45:53 +56:18
538 4523 Roy-Erik Blakarstugun ESK 3:45:55 +56:20
539 5241 Erik Tuhus Evry 3:45:57 +56:21
539 4459 Geir Stensrud Drøbak Frogn IL Sykkel 3:45:57 +56:22
541 10584 Martin Johnsen Follo SK 3:46:00 +56:25
542 4843 Frank Tangen Ådal CK 3:46:02 +56:26
543 4588 Roger Løkken Odal SK 3:46:05 +56:29
544 4870 Andre Thorsbakken Toten-Kranken CK 3:46:10 +56:35
545 4247 Tony Schwartz Nitelva ck/ Team Foss 3:46:17 +56:42
546 5389 Bjørn Hansen Team Hansen 3:46:19 +56:44
547 5073 Skjalg Sylte Stavheim Hexagon BIL 3:46:25 +56:50
548 4788 Geir Olav Lisle Fet skiklubb/Team VFL 3:46:35 +56:59
549 5833 Edgar Jacobsen Ottestad Il Sykkel 3:46:42 +57:06
550 5560 Tormod Bergerud   3:46:52 +57:16
551 3854 Jan-Arild Bjerknes Kloppaoffroadklubb 3:46:59 +57:23
552 9117 Geir Magne Hjertø Leica Geosystems AS 3:47:03 +57:27
553 2871 Odd Arne Talberg Sula sk 3:47:09 +57:33
554 4219 Haakon Utne Bøleråsen tråkkelag 3:47:11 +57:35
555 4690 Per Anton Hansen   3:47:14 +57:39
556 4387 Robert Olsen Holmestrand Sykkelklubb 3:47:18 +57:43
557 4524 Jan Erik Blix Forsvaret 3:47:28 +57:53
558 10368 Gunnar Forsberg Glasopor AS 3:47:29 +57:53
559 5201 Trond Muri Flora Ck 3:47:45 +58:09
560 3959 Terje Gjærdingen  Høgden CK Valdres 3:47:47 +58:12
561 3865 Axel Frien   3:47:48 +58:12
562 9276 Helge Sætre C3 Consulting / Holmen IF 3:48:03 +58:28
563 5179 Simen Karlstad O.B. Wiik A.S. 3:48:06 +58:30
564 4969 Tore Leif Jensen Bergen Cycleklubb 3:48:09 +58:33
565 5134 Tom Frode Bryhn Bryhn Elektro 3:48:18 +58:42
566 5929 Stig Joar Myhren CK Støren 3:48:19 +58:44
567 1983 Bjarne Fagerbakke   3:48:25 +58:50
568 2604 Saleh Hessen Ottestad Sykkel 3:48:29 +58:54
569 5945 Jan Richard Halvorsen   3:48:30 +58:54
570 5379 Jørn Gotaas Arendal CC 3:48:43 +59:07
570 5819 Kurt Haugen   3:48:43 +59:08
572 6067 Hans K Kvammen Ørsta Sykkelklubb 3:48:46 +59:10
573 4929 Per-Arne Christoffersen Halden Cykleklubb 3:48:52 +59:17
574 3947 Gunnar Hansen Team Hansen 3:49:00 +59:25
575 2234 Kåre Nerem Emblem IL 3:49:02 +59:26
576 3799 Thor Siem Holmestrand SK 3:49:11 +59:35
577 5552 Svein Helge Andersen Follo 3:49:13 +59:37
578 6800 Erik Hjertaas Sylling IF 3:49:17 +59:41
579 3603 Helge Skjølseth Ck Toten Tråkk 3:49:30 +59:54
580 5686 Thomas Claudi Westh Quick Fire 3:49:39 +1:00:04
581 5713 Tor-Erling Mathisen Bjørn Myhre Sport 3:49:52 +1:00:16
582 4924 Terje Bratheim Multiconsult BIL 3:49:57 +1:00:22
583 3272 Jo Esten Trøan Savalen SK 3:50:17 +1:00:42
584 4452 Leif Borge Kolbotn SK 3:50:20 +1:00:45
584 4802 Geir Arne Næssan Skogn IL 3:50:20 +1:00:45
586 5411 Terje Langørgen Bingsfoss SK 3:50:21 +1:00:46
587 5523 Jens Ramstad   3:50:31 +1:00:55
588 5047 Svein Vassbotn ØSK / Tussa 3:50:44 +1:01:09
589 4556 Åge Haakonsen Akershus Elektro 3:50:45 +1:01:10
590 5216 Bjørnar Sollie Pedersen Eidsvoll Sykkelklubb 3:50:46 +1:01:10
590 5227 Magnar Sand TTI/VDL Racing Team 3:50:46 +1:01:11
592 3638 Jørn Gisle Magnussen Skjeberg CK 3:50:52 +1:01:16
593 4324 Egil Brenden Næroset 3:51:02 +1:01:27
594 4758 Geir Haugen Kolbotn CK 3:51:03 +1:01:28
595 7252 Per Halvorsen Sandefjord Sykleklubb 3:51:16 +1:01:40
596 5902 Erik Syvertsen   3:51:24 +1:01:49
597 4179 Harald Moen   3:51:28 +1:01:53
598 9808 Tore  Lien Team PartnerPlast/Vestringen 3:51:34 +1:01:58
599 6062 Trond Klemetsen   3:51:42 +1:02:07
600 5282 Jarle Tinderholt  Westby Milton Larvik Sportsklubb 3:51:57 +1:02:21
601 4457 Ole Christian Gjerlaugsen   3:51:59 +1:02:24
602 6457 Even Flaat Bygg og Maskin 3:52:10 +1:02:34
603 10144 Per Thore Midtskogen Tynset 3:52:15 +1:02:40
603 3601 Morten Skjolddal CK Toten-Tråkk 3:52:15 +1:02:40
605 4327 Lars Dehlimarken Hadeland CK 3:52:30 +1:02:55
606 4742 Tore Finsådal Lund cykle 3:52:31 +1:02:55
607 5604 Reiulf Holm ARG sykkel 3:52:41 +1:03:05
608 4538 Jan Olav Fjeldstad EIKER CK 3:52:46 +1:03:10
609 5649 Trond Olsen EIKER CK 3:53:04 +1:03:29
610 5932 Per-Arthur Taugard   3:53:11 +1:03:35
611 5781 John Ivar Benjaminsen Telenor 3:53:13 +1:03:38
612 5266 Håvard Haugsbø Solør Sykkelklubb 3:53:14 +1:03:39
613 10185 Morten Karlsen FIRE 3:53:18 +1:03:42
614 7918 Vidar Solberg Felleskjøpet Agri 3:53:22 +1:03:47
615 7823 Kjell Korsgården Ottestad 3:53:23 +1:03:48
616 5563 Jon Olaf Bjercke ABB BIL 3:53:56 +1:04:20
617 7255 Karl Ove Aarbu   3:53:58 +1:04:22
617 5167 Trond Høgvall   3:53:58 +1:04:23
619 5191 Egil Lervåg Sula sykkeklubb 3:54:01 +1:04:25
620 4391 Per Jan Osdal Sula sk 3:54:02 +1:04:26
621 5634 Bent Lohne Andebu Sykkelklubb 3:54:05 +1:04:30
622 6238 Emsud Dzelatic Flora Ck 3:54:17 +1:04:41
623 6241 Tore Engelien   3:54:24 +1:04:49
624 5672 Knut Strand Stiftstaden SK 3:54:34 +1:04:59
625 6318 Ivar Seim   3:54:35 +1:04:59
625 4774 Tom Ivan Kittelsen CK Henie 3:54:35 +1:04:59
627 7660 Bjørn R Søgnen Eidsvoll SK 3:54:38 +1:05:02
627 3661 Andrè Sørensen   3:54:38 +1:05:02
629 4720 Erik Bertelsen EIKER CK 3:54:51 +1:05:15
630 1841 Arnfinn Paulsrud Kvelde Sykkelklubb 3:55:00 +1:05:24
631 5853 Jan Fredrik Leibnitz Demas 3:55:05 +1:05:29
632 5606 Martin Iding Schloss Neuhaus 3:55:08 +1:05:32
632 5240 Tom Erik Thoresen Ranheim IL - Sykkel 3:55:08 +1:05:33
634 5724 Atle Ytterstad Aktiv mot kreft 3:55:17 +1:05:41
635 5824 Henrik Holmquist   3:55:18 +1:05:43
636 5993 Bjørn Almås Energima AS 3:55:19 +1:05:44
637 6212 Tom Andre  Antonsen soon 3:55:27 +1:05:51
638 5053 Jonny Østli Aktiv mot kreft 3:55:28 +1:05:52
639 6796 Alf Helge Aarskog   3:55:29 +1:05:54
639 5145 Torbjørn Fransson IK Trasten 3:55:29 +1:05:54
641 5553 Tor-Arne Arnesen Skøytegutta 3:55:37 +1:06:02
642 5039 Knut Toftemo Esko-Graphics Kongsberg 3:55:47 +1:06:11
643 6388 Steinar Gravdal RFBIL 3:55:50 +1:06:15
644 4921 Åge Kristian Bjørge Ck Øst 3:56:03 +1:06:27
645 4643 Kjell Arne Vaka CK Henie 3:56:04 +1:06:29
646 9753 Flemming Engh   3:56:07 +1:06:32
647 5707 Lyder Jensen   3:56:11 +1:06:35
648 3050 Glenn Severinsen Tromsø CK 3:56:24 +1:06:48
649 6675 Roar Ensrudhagen Team TOPRO 3:56:27 +1:06:51
650 6321 Geir Skaret Kongsberg Maritime 3:56:32 +1:06:56
651 5652 Espen Pettersen   3:56:41 +1:07:06
652 6494 Søren Kristiansen   3:56:47 +1:07:11
653 10021 Atle Langmo Ålen IL 3:56:50 +1:07:14
654 3935 Frode Eriksen IF -Frøy 3:56:54 +1:07:19
655 5658 Kjetil Simensen Storhamar vgs 3:57:02 +1:07:26
656 4216 Fred Tjernsli SK Rye 3:57:04 +1:07:29
657 3241 Jørn Nøland Halden CK/Nexans BIL 3:57:07 +1:07:31
658 6346 Terje Viken Kruse Smith BIL 3:57:20 +1:07:45
659 10015 Mads Ola Jørgensen   3:57:39 +1:08:03
660 5856 Knut Magnus Lund Gjensidige 3:57:55 +1:08:20
661 9268 Per Marstein Akselera Norway 3:58:11 +1:08:35
662 7000 Tor Arne Sæther Haram Cycleklub 3:58:13 +1:08:38
663 6019 Per Eriksson Lillehammer Skiklub 3:58:23 +1:08:48
664 5077 Bent Ihlebekk Fürst BIL 3:58:26 +1:08:51
665 5518 Kjetil Kolstadbråten Keystep AS 3:58:44 +1:09:09
666 4413 Ove Sparengen Team Foss - Sist men ikke minst 3:58:48 +1:09:12
667 5513 Anders  Hæreid Ck Øst 3:58:54 +1:09:19
667 4068 Thomas Chytra Heimdal Sykkel 3:58:54 +1:09:19
669 5137 Halvor Danielsen Team Nordea 3:58:57 +1:09:21
670 5519 Jan Helge Lundby Raufoss og Gjøvik Sykleklubb 3:58:58 +1:09:23
671 5165 Jon Holtan SpareBank 1 Forsikring 3:59:01 +1:09:26
672 6105 Vidar Sandvik Sula sk 3:59:05 +1:09:29
673 5368 Ole Magnus Dybwad BKK BIL 3:59:06 +1:09:31
674 5089 Tommy Ådlandsvik   3:59:26 +1:09:51
675 6015 Terje Eikrem Syvde IL 3:59:45 +1:10:09
676 1226 Bjørn Chr Larsen Bergen CK 3:59:47 +1:10:12
677 4070 Odd Arve Solheim Statoil BIL 3:59:49 +1:10:14
678 7368 Jan Erik Hovden Ørsta Sykkelklubb 4:00:13 +1:10:38
679 5166 Rune Horgen Flora Ck 4:00:23 +1:10:47
680 9462 Rune Bekkemoen KPIL 4:00:31 +1:10:56
681 6154 Morten Gulbrandsen BASF AS 4:00:33 +1:10:57
682 6445 Magne Braathen RSA 4:00:34 +1:10:58
683 5248 Hogne Worren NORDIC SEACO CK 4:00:56 +1:11:20
684 8897 Morten Haugen Bakstikkstugun CK 4:00:59 +1:11:24
685 9215 Eivind Aaen Tynset 4:01:03 +1:11:28
686 8906 Bjørn Terje Johannessen Ck Øst 4:01:13 +1:11:38
687 5512 Trond Eriksen Kloppa Offroad 4:01:22 +1:11:46
688 5725 Bjørn Bekken   4:01:26 +1:11:51
689 5692 Lars Årsetøy Ørsta SK 4:01:43 +1:12:08
690 6832 Ralf Lichan   4:01:49 +1:12:13
691 6174 Lars Erik Nøkleby Sport 1 Gruppen 4:02:28 +1:12:53
692 6756 Bent Ove Barmoen Rinden Løten 4:02:44 +1:13:08
693 4613 Steinar Skansen ASKO Hedmark 4:02:53 +1:13:18
694 5561 Rune Bergset Eide IL 4:03:56 +1:14:21
695 9816 Jens Lykke Mikkelsen Herlufsholm ATM 4:03:59 +1:14:24
696 6058 Lars Øyvind Johansen Team Foss 4:04:05 +1:14:30
697 6396 Inge  Monsen Kløfta IL Sykkel 4:04:16 +1:14:40
698 5943 Øystein Flagstad BIL Natura 4:04:17 +1:14:41
699 5776 Tom Antonsen Horvå Tubakken Sykkelklubb 4:04:19 +1:14:44
699 5775 Egil Antonsen Follo SK 4:04:19 +1:14:44
701 6397 Jørgen Rinø   4:04:21 +1:14:46
702 7471 roy berg bos ck 4:04:27 +1:14:52
703 5854 Geir Åge Lie   4:04:32 +1:14:56
704 9767 Tom Gravdal IL-ROS 4:04:40 +1:15:04
705 5202 Kjell Myhr NJD racing team 4:04:57 +1:15:22
706 5471 Trond Virik Sandefjord SK TEAM LOCUS 4:04:58 +1:15:23
707 6444 Lars Jørgen Braathen   4:05:08 +1:15:33
708 7115 Helge Christiansen   4:05:15 +1:15:40
709 4511 Lars-Petter Akselsen Blodsmak Sportsklubb Kongsberg 4:05:25 +1:15:50
710 6730 Lars Kristoffersen Lutings 4:05:43 +1:16:08
711 6794 Thor Øye   4:06:02 +1:16:26
712 2084 Tarjei Blåsås Ceres 4:06:06 +1:16:31
713 9382 Freddy Ryen Paulsen Tveit il ROC 4:06:15 +1:16:39
714 4834 Olav Strømstad   4:06:34 +1:16:59
715 6652 Runi Arantsstovu Team Færøyene 4:06:39 +1:17:04
716 10106 Antero Taivalsaari Jämin Jänne 4:06:49 +1:17:13
717 9050 Østen Tande Lillehammer Skiklub alpint 4:06:56 +1:17:21
718 4769 John Harald Johansen Rustad IL 4:07:07 +1:17:32
719 7655 Trond Henning Sveen   4:07:16 +1:17:41
720 6384 Børre Solheim   4:07:51 +1:18:16
721 6748 Sigmund Olsen Andebu SK 4:07:53 +1:18:18
722 9083 Øyvind Solli Bolsgård Glåmdal SK / SSB BIL 4:08:04 +1:18:28
723 5131 Reidar Bjørnstad   4:08:10 +1:18:34
724 6265 Kristian Holmen   4:08:17 +1:18:41
725 6078 Bjørn Mathisen Olimb Rørfornying AS 4:08:20 +1:18:44
726 5950 Bjørn Smisethjell Molde ck/ Motek 4:08:28 +1:18:52
727 6079 Glenn Melby Ck Øst 4:08:37 +1:19:02
728 5941 Peter Bennett Halden CK 4:08:40 +1:19:05
729 5675 Åge Bernt Svendsen   4:08:49 +1:19:14
730 5215 Per-Svein Ose Ørsta Sykkelklubb 4:09:04 +1:19:29
731 6793 Odd Magne Øverheim Fjellfoten 4:09:24 +1:19:48
732 5412 Henning Larsen   4:09:25 +1:19:50
733 3652 Sjur Hanserud Profier AS 4:09:39 +1:20:04
734 6932 Lars Petter Karlsen Asko Vest AS 4:09:40 +1:20:04
735 6767 Rune Skoglund   4:09:49 +1:20:13
735 6375 Tore Foss Lørenskog CK 4:09:49 +1:20:14
737 5141 Robert Fagersand Boc 4:09:52 +1:20:17
738 8940 Rune  Nilsen Team Superselma 4:09:55 +1:20:19
739 5150 Jan Morten Hagen Natre Vinduer 4:09:58 +1:20:23
739 7577 Njål Hagen Drøbak sk 4:09:58 +1:20:23
741 4648 Bjørn Warmdal Caverion 4:10:09 +1:20:33
742 4882 Kenneth Brakstad NVE 4:10:15 +1:20:39
743 6677 Rune Ertzgaard Ektè CK 4:10:25 +1:20:49
744 7263 Frode Engstrøm   4:10:35 +1:20:59
745 10247 Jorg Tore jørgensen   4:10:50 +1:21:14
746 6263 Audun Hellesøy Vest CK 4:10:55 +1:21:20
747 8030 Ole Anders Hoff Raufoss IL Hopp 4:11:17 +1:21:42
748 5670 Jarle Storrem Grimstad Sykleklubb 4:11:18 +1:21:43
749 6941 Odd Landfald Herreavdelingen anno 2004 4:11:27 +1:21:52
750 5006 Roy Jarle Olsen EIKER CK 4:11:34 +1:21:59
751 6986 Per-Roar Selander ABB BIL/Herkules sykkel 4:12:11 +1:22:35
751 10596 Kjetil Nygård   4:12:11 +1:22:36
753 9329 Egil Haugsgjerd Team Tømrer Haugsgjerd 4:12:12 +1:22:36
753 4936 Odd Inge Erlandsen Forsvaret 4:12:12 +1:22:36
755 6902 Frode Fritzon TEAM NORGESGRUPPEN 4:12:30 +1:22:55
756 9887 Per Frode  Brændsrød Team Hasås 4:12:32 +1:22:56
757 9330 Kurt Andre Henriksen   4:12:42 +1:23:06
758 5792 Jan-Olav Eide   4:12:47 +1:23:11
759 5944 Rune Gropen Konica Minolta 4:13:05 +1:23:29
760 6331 Jonny Stødle Norske Shell 4:13:11 +1:23:35
761 6999 Thor-Kristian Sundquist Spkl Ceres 4:13:25 +1:23:50
762 6788 Odd Magne Westerheim Energima AS 4:13:39 +1:24:04
763 10099 Anders Authen Vestby sykkelklubb 4:13:46 +1:24:11
764 6308 Svein Henrik Risan Oppdal SK 4:13:55 +1:24:19
765 6653 Jon Backer BetonmastHæhre 4:13:57 +1:24:22
766 10502 Sven Ole Skrivervik Røa 4:14:19