Resultater Birken - Birkebeinerrittet 2018 - Menn Elite



Resultater Birkebeinerrittet - Birken - 86 km, terreng
Rena, Hedmark til Lillehammer, Oppland - 25. august 2018

Arrangementstype: ​Sykkel, sykling, sykkelritt

Resultatliste Klasse Menn Elite - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 4 Erik Nordsæter Resell Lillehammer CK / Uno-X Norwegian development team 2:32:54,3 +0:00
2 33 Eirik Pettersen Lillehammer ck 2:32:58,7 +0:04
3 1 Ole Hem Romeriksåsen SK / Swix Hard Rocx 2:32:59,4 +0:05
4 15 Fredrik Haraldseth Bærum OCK / Swix Hard Rocx 2:33:12,4 +0:18
5 275 Anders Skaarseth Lillehammer CK / Uno-X Norwegian development team 2:33:25,2 +0:31
6 451 Bjørn Tore Hoem Molde CK / Joker Icopal 2:33:42,3 +0:48
7 25 Sigurd Salberg Pedersen Lillehammer ck 2:35:01,5 +2:07
8 24 Thomas Engelsgjerd Halden CK / Swix Hard Rocx 2:35:01,6 +2:07
9 16 Sigurd Mellemsæter Lillehammer ck 2:35:06,7 +2:12
10 61 Marius Fjeld Bærum OCK 2:35:15,0 +2:21
11 6 Vidar Mehl Raufoss & Gjøvik SK / Swix Hard Rocx 2:35:22,5 +2:28
12 69 Iver Skaarseth Lillehammer CK / Uno-X Norwegian development team 2:35:32,6 +2:38
13 153 Jon Andreas Klokkehaug CK Victoria 2:35:33,0 +2:39
14 339 Lars Gurandsrud CK Oslofjord 2:35:43,8 +2:50
15 364 Sondre Svensli Gauldal SK 2:35:46,6 +2:52
16 11 Emil Hasund Eid Kloppa Offroad Klubb 2:35:52,8 +2:58
17 72 Kristian Kulset Ringerike SK / Uno-X Norwegian development team 2:36:15,6 +3:21
18 26 Frederik Wilmann IK Hero 2:36:19,2 +3:25
19 74 Oddvin Halvorsen Offigstad Lillehammer ck 2:37:52,3 +4:58
20 44 Johan Landström Lycka IF 2:38:40,2 +5:46
21 29 Fredrik Stephansen Drøbak-Frogn IL Sykkel / Swix Hard Rocx 2:38:46,5 +5:52
22 77 Cory Wallace Kona Factory Team 2:38:47,6 +5:53
23 175 Ken-Levi Eikeland Sandefjord sk 2:38:47,8 +5:53
24 156 Daniel Halvorsen Bergebakken CK Elverum 2:38:57,8 +6:03
25 238 Ola Lierhagen Lillehammer ck 2:38:58,1 +6:04
26 305 Mathias Sundquist IK Hero/Birk Sport Racing 2:38:58,8 +6:04
27 121 Mats Tubaas Glende Soon CK 2:38:59,8 +6:05
28 302 Anders Gløersen Stovnerkameratene 2:39:07,2 +6:13
29 155 Kristian Tokle Orkla ck 2:40:59,8 +8:06
30 236 Roar Sollie Raufoss og Gjøvik SK 2:41:20,8 +8:26
31 383 Morten Vaeng Drammen CK / Swix Hard Rocx 2:41:21,1 +8:27
32 168 Glenn Røisgaard Lørenskog CK 2:41:21,2 +8:27
33 382 Amund Solli Skogn IL Sykkel 2:41:22,9 +8:29
34 384 Henning Halvorsen Offigstad CK Victoria 2:41:27,3 +8:33
35 145 Jonas Amundsen Nes SK 2:41:43,8 +8:50
36 139 Jens Bergmann SK Rye 2:43:57,2 +11:03
37 268 Mikkel Eide Glåmdal SK 2:44:01,7 +11:07
38 378 Justinas Leveika Savalen SK 2:44:08,0 +11:14
39 151 Christian Berge Foyn Bygdø IL 2:44:18,4 +11:24
40 110 Kristoffer Westgaard Asker Cykleklubb 2:44:22,7 +11:28
41 319 Frode Jermstad CK Victoria 2:44:25,5 +11:31
42 76 Asbjørn Slagtern Fjellvåg OSI 2:44:29,3 +11:35
43 137 Ole Dalsjø Glåmdal SK 2:44:29,8 +11:36
44 206 Rasmus Børset Westad Lillehammer ck 2:44:30,7 +11:36
45 276 Sondre Kristiansen Uno-X Rye SK / Norwegian development team 2:44:31,0 +11:37
46 329 Nicolay Rønningen Mylen CK Oslofjord 2:44:31,9 +11:38
47 443 Mathias Oppegaard Aurskog-Høland Triatlon 2:44:35,2 +11:41
48 374 Stig Morten Fakstad Land CK/Team Mosetertoppen SKILINE 2:44:57,1 +12:03
49 195 Martin Røste Omdahl Raufoss og Gjøvik SK 2:45:20,8 +12:26
50 441 Amund K. Husom Lillehammer ck 2:45:35,1 +12:41
51 45 Martin Ohlsson Sagene IF Sykkel / VOID Cycling 2:45:41,8 +12:48
52 118 Stian Mjølnerød-Lie Fiskeklev Landeveisclub / hytera Road Team 2:45:45,3 +12:51
53 57 Thomas Wikstøl Jaerson Svarstad IL sykkel / Team Skørn Offroad 2:46:44,7 +13:50
54 256 Tor Einar Hulløen Eggedal IL 2:46:54,7 +14:00
55 142 Eirik Bakke Næroset IL Sykkel 2:47:06,0 +14:12
56 250 Vebjørn Hordnes TVK 2:47:11,7 +14:17
57 130 Magnus Faanes Lillehammer ck 2:49:04,3 +16:10
58 201 Håvard Gjeldnes Trollheimen Sk 2:49:34,9 +16:41
59 243 Øyvind Lie Flobergseter Ottestad Il Sykkel 2:51:12,7 +18:18
60 351 Anders Hamborg Kloppa Offroad Klubb/Muttabråten Sykkel 2:51:14,7 +18:20
61 425 Eivind Olsen Kjekkas IF 2:51:22,6 +18:28
62 213 Anders Karlsen CK Elverum 2:52:44,2 +19:50
63 380 Ole Martin Høiby Matrand IL Sykkel / Hedmark Terrengsykkel 2:52:49,8 +19:56
64 272 Tommy Fredriksen Odal sk /Hedmark terrengsykkel 2:52:54,7 +20:00
65 343 Vegard Storås Orkla ck 2:52:59,2 +20:05
66 181 Henrik Bering SK Rye Sykkel 2:53:03,1 +20:09
67 260 Martin Haug Svelvik SK 2:53:19,3 +20:25
68 452 Jonas Hjorth Hero IL / INTERPRO STRADALLI CYCLING 2:55:23,8 +22:30
69 453 Niclas Andersson Kolmården MTB 2:58:57,2 +26:03
70 361 Severin Sagmo Namdal SK 3:00:32,3 +27:38
71 75 Aleksander Borchgrevink SK Rye 3:03:22,0 +30:28


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +