Resultater Blåbærløpet 2015



Resultater Blåbærløpet
Tønsberg, Vestfold - 19. september 2015

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 630 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Tuva Eckdahl Book OK Horten 15:46   9:40
0 Fredrik Bue OL Tønsberg og omegn 20:03 +4:17 12:18
0 Aleksander G. Dybvik Stokke IL 23:16 +7:30 14:16
0 Karoline Eikeberg NOTEAM 30:12 +14:26 18:31
0 Christopher David Eriksen Larvik OK 35:16 +19:30 21:38
0 Malin Johansson Henden Hedrum OL 26:17 +10:31 16:07
0 Lars Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn 17:09 +1:23 10:31
0 Aksel Klausen Sturla, IF 19:35 +3:49 12:00
0 Frida Olsen Botne SK 18:03 +2:17 11:04
0 Anette L. Rasmussen Botne SK 18:12 +2:26 11:09
0 Sander Ravndal Johnsen Arnadal IL 20:21 +4:35 12:29
0 Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 15:40   9:36
0 Henrik Storemyr IL Hauken 21:10 +5:24 12:59
0 Ole Magnus Storemyr IL Hauken 25:57 +10:11 15:55
0 Victoria Støren Bø OL 22:38 +6:52 13:53
0 Julie Økern Hågård Stjørdals-Blink Orientering 24:35 +8:49 15:04

D -10

1 810 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Ylva Klausen Sturla, IF 26:24   14:35
0 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 38:31   21:16
0 Iril Ringheim Larvik OK 37:33   20:44
0 Ingeborg Eikås Sandefjord OK 43:08   23:49
0 Serine Kierulf Dirdal Larvik OK 32:29   17:56

D -10N

1 630 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Vilde Aakre Leistad Skien OK 16:03   9:50
0 Emilie Holtskog-Feremans Skien OK 18:30   11:20
0 Annika van Raaij Hedrum OL 16:58   10:24
0 Sofie Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 18:17   11:13

D 11-12

1 810 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 15:36   8:37
2 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 17:17 +1:41 9:32
3 Ingrid Mobråthen Botne SK 20:12 +4:36 11:09
4 Eline Schjerven Lardal OL 20:13 +4:37 11:10
5 Mari Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn 26:12 +10:36 14:28
6 Marlene Skramdal Hedrum OL 29:09 +13:33 16:06
7 Lita Lerke Leodine Hjelseth OL Tønsberg og omegn 29:28 +13:52 16:16
8 Nora Røed Stokke IL 42:05 +26:29 23:15
9 Loise Bentsen Malmquist Hedrum OL 1:01:16 +45:40 33:50

D 13-14

2 830 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanna Johansson Hedrum OL 27:58   9:52
2 Elise Ausen Porsgrunn OL 33:06 +5:08 11:41
3 Bethina Staulen Fredin Skien OK 34:50 +6:52 12:18
4 Malene Nysæter Skien OK 38:49 +10:51 13:42
5 Elise Støren Bø OL 38:51 +10:53 13:43
6 Frida Daler Stokke IL 42:25 +14:27 14:59
7 Ragnhild Marie Kristensen Stokke IL 44:17 +16:19 15:38
8 Anni Saarela Konnerud IL 47:29 +19:31 16:46
9 Ylva Aasestad Hedrum OL 53:27 +25:29 18:53

D 13-16C

1 990 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Silje Skatvedt Stensrud OK Horten 37:58   19:04
2 Emilie Støren Bø OL 1:00:19 +22:21 30:18
  Åsta Firing Simonsen Andebu IL diskvalifisert    

D 13-16N

1 710 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stine Asmyhr Lardal OL 14:14   8:19

D 15-16

3 980 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Vassend Porsgrunn OL 33:09   8:19
2 Hanna Nysæter Skien OK 42:45 +9:36 10:44
3 Anna Meen Porsgrunn OL 45:29 +12:20 11:25
  Mona Engel Sjøvaag Kireulf Larvik OK diskvalifisert    

D 17-C

2 430 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ellen Strøm Hassum OL Tønsberg og omegn 35:08   14:27
2 May-Britt Reppesgård Hedrum OL 35:31 +0:23 14:36
3 Rita Kirste Skien OK 38:50 +3:42 15:58
4 May-Britt Skramdal Hedrum OL 39:35 +4:27 16:17
5 Lene Meen Porsgrunn OL 47:30 +12:22 19:32
6 Nina Klausen Sturla, IF 48:28 +13:20 19:56
7 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 50:09 +15:01 20:38
8 Kari Berg Larvik OK 58:07 +22:59 23:54
9 Inger-Lene Flatin Skien OK 1:01:56 +26:48 25:29
10 Janne Klophmann OL Tønsberg og omegn 1:03:33 +28:25 26:09
11 Inger Marie Johansson Porsgrunn OL 1:09:19 +34:11 28:31
  Kristin Johansson Hedrum OL diskvalifisert    

D 17-N

1 710 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nina Brodahl Stokke IL 21:11   12:23

D 17-

4 660 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elin Bjerva Larvik OK 39:04   8:23
2 Ingrid Undstad Larvik OK 41:26 +2:22 8:53
3 Undis Ellevog Oslostudentenes IK 55:09 +16:05 11:50
4 Sandra B. Robertsen OL Tønsberg og omegn 1:01:50 +22:46 13:16
5 Lise Horntvedt Nydalens SK 1:07:24 +28:20 14:27
6 Linn Hege Roso Lardal OL 1:12:47 +33:43 15:37
7 Kari Rød Aakre Andebu IL 1:16:16 +37:12 16:21
8 Silje Borge Hovi Skien OK 1:18:19 +39:15 16:48
9 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 1:31:33 +52:29 19:38

D 40-

4 060 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Birgit Økern Jensen Stjørdals-Blink Orientering 37:36   9:15
2 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 42:06 +4:30 10:22
3 Sara Mathisen Porsgrunn OL 46:03 +8:27 11:20
4 Veslemøy Solberg Konnerud IL 47:00 +9:24 11:34
5 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 47:43 +10:07 11:45
6 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 48:09 +10:33 11:51
7 Lene Loftesnes OL Tønsberg og omegn 50:08 +12:32 12:20
8 Anne Sofie Forseth Bue OL Tønsberg og omegn 56:36 +19:00 13:56
9 Anette Firing Andebu IL 59:14 +21:38 14:35
10 Liv Knudtzon OL Tønsberg og omegn 1:03:10 +25:34 15:33
11 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 1:16:01 +38:25 18:43
  Siv Wiersdalen Porsgrunn OL diskvalifisert    

D 45-

3 260 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 33:42   10:20
2 Kristin Bruserud OL Trollo 38:06 +4:24 11:41
3 Ida Vår Dirdal Larvik OK 40:25 +6:43 12:23
4 Anniken Ausen Porsgrunn OL 45:22 +11:40 13:54
5 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 50:53 +17:11 15:36
6 Eli Sæterdal Skien OK 51:43 +18:01 15:51
7 Katrine van Raaij Hedrum OL 1:00:23 +26:41 18:31
  Anne-Marie Brekke OK Skeidi diskvalifisert    

D 50-

3 260 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Christiansen Sandefjord OK 29:34   9:04
2 Sidsel Økstra Suldal OL 35:55 +6:21 11:01
3 Tone Bakken Lillomarka OL 38:43 +9:09 11:52
4 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 40:04 +10:30 12:17
5 Anne  Lindalen Stenerud OL Tønsberg og omegn 50:31 +20:57 15:29
6 Turid Vongraven Skien OK 59:23 +29:49 18:12
7 Trine Marit Justad Raaen Kongsberg OL 1:02:46 +33:12 19:15

D 55-

3 260 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete Hovi Skien OK 35:03   10:45
2 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 46:44 +11:41 14:20
3 Elisabeth Meum Johansen OK Moss 49:29 +14:26 15:10

D 60-

2 750 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 28:15   10:16
2 Randi Kristin Nærum Larvik OK 33:48 +5:33 12:17
3 Randi Hansen Arnadal IL 43:10 +14:55 15:41
4 Anne Marit Nauf Hedrum OL 44:45 +16:30 16:16
5 Elisabeth Rød Andebu IL 59:30 +31:15 21:38

D 65-

2 750 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Tho Stabæk IF 38:02   13:49
2 Astrid Gjelstad Sandefjord OK 46:02 +8:00 16:44
3 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 47:07 +9:05 17:08

D 70-

2 750 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 45:04   16:23
2 May Helene Hansen Sandefjord OK 46:41 +1:37 16:58
3 Birgitte Bekkelund Røyken OL 52:45 +7:41 19:10
4 Eli Jorid Klovning Porsgrunn OL 56:56 +11:52 20:42
5 Astrid Reppesgård Lie Hedrum OL 59:23 +14:19 21:35
6 Hjørdis Øvreås Botne SK 1:04:52 +19:48 23:35

D 75-

2 750 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marit Økern Jensen Bærum Skiklubb 51:37   18:46
2 Tirill Liby Seip OK Skeidi 52:29 +0:52 19:05

H -10

1 810 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Martin Dybvik Stokke IL 42:12   23:18
0 Gaute Nysæter Skien OK 48:17 +6:05 26:40
0 Brage Eikås Sandefjord OK 19:42   10:53

H -10N

1 630 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Ludvig Skramdal Hedrum OL 17:13   10:33
0 Lars Emil Bue OL Tønsberg og omegn 17:24   10:40
0 Sindre Flatin Erichsen Skien OK 19:26 +2:02 11:55

H 11-12

1 810 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lukas Klausen Sturla, IF 15:51   8:45
2 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 18:42 +2:51 10:19
3 Martin Ausen Porsgrunn OL 22:06 +6:15 12:12
4 Henrik Kaupang Lye Larvik OK 23:21 +7:30 12:54
5 Magnus Brodin Porsgrunn OL 24:12 +8:21 13:22
6 Theodor Bjørk Sandefjord OK 26:00 +10:09 14:21
7 Oscar Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 33:59 +18:08 18:46
8 Christian Filip Selbu Malmquist Hedrum OL 1:00:13 +44:22 33:16

H 13-14

2 830 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Viljan van Raaij Hedrum OL 28:13   9:58
2 Henrik R Holt Hedrum OL 28:32 +0:19 10:04
3 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 28:37 +0:24 10:06
4 Åsmund Slokvik Notodden OL 30:56 +2:43 10:55
5 Snorre Slokvik Notodden OL 34:53 +6:40 12:19
6 Iver Ringheim Larvik OK 36:11 +7:58 12:47
7 Kristoffer Fjære Hedrum OL 49:02 +20:49 17:19
  Per Anders Eckdahl OK Horten diskvalifisert    

H 13-16C

1 990 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jon Markus  Borgundvåg Berg OL Tønsberg og omegn 21:02   10:34
2 Ludvig Johnsen Hedrum OL 26:43 +5:41 13:25
3 Andreas Skjelland Hegg Stokke IL 43:57 +22:55 22:05

H 15-16

3 980 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Skjalg Nysæter Skien OK 30:40   7:42
2 Olav Aasmundtveit Hoff OL Tønsberg og omegn 36:06 +5:26 9:04
3 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 36:36 +5:56 9:11
4 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 39:23 +8:43 9:53
5 Even Andre Thorbjørnsen Notodden OL 40:35 +9:55 10:11
6 Trym B Island OL Tønsberg og omegn 42:39 +11:59 10:42
7 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 43:20 +12:40 10:53
8 Georg S. Andresen Skien OK 1:09:58 +39:18 17:34

H 17-C

2 430 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Morten Andresen OK Skeidi 26:06   10:44
2 Kjetil Jacobsen Hamar OK 31:07 +5:01 12:48
3 Ole Fredrik Borgundvåg Berg OL Tønsberg og omegn 33:54 +7:48 13:57
4 Stig Hjelseth OL Tønsberg og omegn 36:17 +10:11 14:55
5 Bjørn Carlsen Notodden OL 36:54 +10:48 15:11
6 Arnfinn Sørum Skien OK 42:18 +16:12 17:24
7 Nils J. Hassum OL Tønsberg og omegn 49:49 +23:43 20:30
8 Thor Magne Malmquist Hedrum OL 58:52 +32:46 24:13

H 17-

4 660 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Frode Nysæter Skien OK 33:11   7:07
2 Gjermund Røren Eiker OL 35:08 +1:57 7:32
3 Øyvind Watterdal Hadeland OL 36:15 +3:04 7:46
4 Ole Flaatten OK Skeidi 37:26 +4:15 8:01
5 Harald Hovi Skien OK 41:21 +8:10 8:52
6 Simon Nysæter Skien OK 45:01 +11:50 9:39
7 Eirik Larsen Skien OK 45:45 +12:34 9:49
8 Robert Fredriksen Notodden OL 46:00 +12:49 9:52
9 Jarle Lysnes Hedrum OL 51:27 +18:16 11:02
10 Lars Ole Thunold Porsgrunn OL 53:25 +20:14 11:27
  Erik B. Holter Færder Seilforening diskvalifisert    
  David Solli Skien OK diskvalifisert    

H 40-

4 660 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gisle Nysæter Skien OK 35:04   7:31
2 Espen Røste Kongsberg OL 36:44 +1:40 7:52
3 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 37:51 +2:47 8:07
4 Hans Christian Meen Porsgrunn OL 39:58 +4:54 8:34
5 Jørgen Fjære Hedrum OL 46:29 +11:25 9:58
6 Bent Halling OL Tønsberg og omegn 1:00:54 +25:50 13:04
7 Eelco van Raaij Hedrum OL 1:02:22 +27:18 13:23
8 Ole Håkon Nordby OL Tønsberg og omegn 1:11:27 +36:23 15:19
9 Kenneth Dybvik Stokke IL 1:22:42 +47:38 17:44

H 45-

4 060 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars Erik Gjein Sandefjord OK 32:35   8:01
2 Øyvind Flaatten OK Skeidi 33:55 +1:20 8:21
3 Dag Ausen Porsgrunn OL 37:47 +5:12 9:18
4 Per Erik Larsen Sandefjord OK 38:23 +5:48 9:27
5 Morten Hamre IL Hauken 42:25 +9:50 10:26
6 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 43:27 +10:52 10:42
7 Ingar Aasestad Hedrum OL 46:45 +14:10 11:30
8 Jo Børre Eikås Sandefjord OK 48:02 +15:27 11:49
9 Espen Johnsen Hedrum OL 56:01 +23:26 13:47
10 Yngve Mobråthen Botne SK 1:27:37 +55:02 21:34
  Anders Gustafsson Sturla, IF diskvalifisert    

H 50-

4 060 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jan Gatevold Porsgrunn OL 37:55   9:20
2 Per Arne Arnesen Kolbotn og Skimt OL 38:28 +0:33 9:28
3 Morten Johnsen Arnadal IL 38:57 +1:02 9:35
4 Olav Bakken Lillomarka OL 39:36 +1:41 9:45
5 Arne Kristensen Stokke IL 42:56 +5:01 10:34
6 Sven Ohrvik Konnerud IL 42:59 +5:04 10:35
7 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 44:30 +6:35 10:57
8 Bjørn Richard Kirste Skien OK 45:21 +7:26 11:10
9 Rune Røed Stokke IL 59:14 +21:19 14:35
10 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 1:25:22 +47:27 21:01

H 55-

3 260 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 30:54   9:28
2 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 35:33 +4:39 10:54
3 Morten Johansen OK Moss 36:27 +5:33 11:10
4 Roy Gjerding OK Moss 40:22 +9:28 12:22
5 Petter Fure Oppsal Orientering 43:22 +12:28 13:18
6 Kjetil Kløvstad Sandefjord OK 44:21 +13:27 13:36

H 60-

3 260 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torgeir Strandhagen Røyken OL 27:18   8:22
2 Tom A. Karlsen Fredrikstad SK 28:58 +1:40 8:53
3 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 32:17 +4:59 9:54
4 Dagfinn Torpe Porsgrunn OL 32:51 +5:33 10:04
5 Ole Johansson Porsgrunn OL 35:28 +8:10 10:52
6 Arne Næss Johnsen Porsgrunn OL 39:11 +11:53 12:01
7 Eilef Landsverk Skien OK 56:29 +29:11 17:19

H 65-

3 260 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elling Aakre Andebu IL 37:41   11:33
2 Jakob Kløverød Porsgrunn OL 39:13 +1:32 12:01
3 Rolf Gjølberg Larvik OK 39:52 +2:11 12:13
4 Hogne Kjærås Andebu IL 40:59 +3:18 12:34
5 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 42:22 +4:41 12:59
6 Jyri Urvalek Porsgrunn OL 45:59 +8:18 14:06
7 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 46:06 +8:25 14:08
8 Atle Bergseth Kvernbit IL 46:07 +8:26 14:08
9 Kåre Thorbjørnsen Larvik OK 47:19 +9:38 14:30
10 Martin Nauf Hedrum OL 49:17 +11:36 15:07
11 Bjørn Helge Ceeberg Hedrum OL 51:39 +13:58 15:50
12 Georg Kapperud Oppsal Orientering 1:02:59 +25:18 19:19
13 Jørgen Kvilhaug Botne SK 1:10:04 +32:23 21:29

H 70-

2 750 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Willy Hansen Sandefjord OK 31:37   11:29
2 Eirik Eriksen Sturla, IF 31:47 +0:10 11:33
3 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 33:18 +1:41 12:06
4 Ragnar Hillestad Lardal OL 33:27 +1:50 12:09
5 Per Øystein Andersen Larvik OK 33:44 +2:07 12:16
6 Anton Lomme Hedrum OL 36:31 +4:54 13:16
7 Lars Martin Gjein Stokke IL 41:18 +9:41 15:01
8 Magnar Øvreås Botne SK 46:52 +15:15 17:02

H 75-

2 750 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Lundhaug OK Moss 35:33   12:55
2 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 37:08 +1:35 13:30
3 Thor Edvardsen Larvik OK 37:58 +2:25 13:48
4 Steinar Ruud Konnerud IL 44:14 +8:41 16:05
5 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 46:44 +11:11 16:59
6 Leif O. Rebård Sandefjord OK 51:02 +15:29 18:33
  Arne Lie Stokke IL diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +