Resultater Blåbærløpet 2016



Resultater Blåbærløpet / MOT.TV-cup
Tønsberg, Vestfold - 18. september 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 400 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Tuva Eckdahl Book OK Horten 13:34   9:41
0 Jens Dybvik Stokke IL 21:37 +8:03 15:26
0 Daniella Gjone Sandefjord OK 14:22 +0:48 10:15
0 Martin Halvorsen Stokke IL 23:17 +9:43 16:37
0 Malin Johansson Henden Hedrum OL 27:22 +13:48 19:32
0 Silje Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn 17:16 +3:42 12:20
0 Ada Josefine Knoop OL Tønsberg og omegn 20:55 +7:21 14:56
0 Pernille Kongsfjell OL Tønsberg og omegn 43:06 +29:32 30:47
0 Eirik Lesteberg Kongsberg OL 17:40 +4:06 12:37
0 Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 13:21   9:32
0 Selma K Narim OL Tønsberg og omegn 21:05 +7:31 15:03
0 Vilde K Narim OL Tønsberg og omegn 21:03 +7:29 15:02
0 Maike Röhrs Stokke IL 17:55 +4:21 12:47
0 Tuva Aasrum Sandmoe Lardal OL 26:57 +13:23 19:15
0 Sturla Sigurdson Stokke IL 18:15 +4:41 13:02
0 Vigdis Sigursdottir Stokke IL 17:48 +4:14 12:42
0 Magnus Sigurson Stokke IL 10:44   7:40
0 Victoria Støren Bø OL 19:18 +5:44 13:47
0 Juli Liljeback OL Tønsberg og omegn 16:07 +2:33 11:30
0 Nina Liljeback OL Tønsberg og omegn 16:14 +2:40 11:35

D -10

1 800 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Thomine Hilstan Porsgrunn OL 20:48 +4:36 11:33
0 Sofie Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 20:42 +4:30 11:30
0 Pernille Zagar Larvik OK 16:28 +0:16 9:08
0 Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 20:07 +3:55 11:10
0 Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 16:12   9:00

D 11-12

1 800 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 10:53   6:02
2 Marlene Skramdal Hedrum OL 15:57 +5:04 8:51
3 Ingeborg Eikås Sandefjord OK 17:30 +6:37 9:43
4 Malin Liljeback OL Tønsberg og omegn 21:49 +10:56 12:07
4 Nora Arentz Hagen Sandefjord OK 21:49 +10:56 12:07

D 11-12N

2 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Maria Grovan OL Tønsberg og omegn 23:37   11:48
2 Christine Lund OL Tønsberg og omegn 23:53 +0:16 11:56

D 13-14

2 700 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mina Schjerven Lardal OL 27:16   10:05
2 Eline Schjerven Lardal OL 31:20 +4:04 11:36
3 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 34:56 +7:40 12:56
4 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 36:17 +9:01 13:26
5 Lita Lerke Leodine Hjelseth OL Tønsberg og omegn 42:02 +14:46 15:34
6 Emma Engehult Notodden OL 49:14 +21:58 18:14
7 Kristin Nordgård Notodden OL 1:04:02 +36:46 23:42
8 Pernille Halvorsen Stokke IL 1:39:51 +1:12:35 36:58
  Mari Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    

D 13-16C

1 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb 15:12   8:26

D 15-16

4 000 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Vassend Porsgrunn OL 34:40   8:40
2 Anna Meen Porsgrunn OL 37:58 +3:18 9:29
3 Hanna Nysæter Skien OK 42:56 +8:16 10:44
4 Elise Ausen Porsgrunn OL 44:06 +9:26 11:01
5 Elise Støren Bø OL 51:16 +16:36 12:49
6 Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn 55:03 +20:23 13:45

D 17-C

2 600 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Johansson Hedrum OL 40:00   15:23
2 May-Britt Skramdal Hedrum OL 52:54 +12:54 20:20
3 Kari Berg Larvik OK 1:01:18 +21:18 23:34
4 Lill Birkelund Porsgrunn OL 1:19:11 +39:11 30:27
  Mette Spangelo Wold OK Horten diskvalifisert    
  Silje Skatvedt Stensrud OK Horten diskvalifisert    

D 17-

4 500 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 39:15   8:43
2 Maiken Økern Hågård Konnerud IL 44:33 +5:18 9:54
3 Kari Christiansen Sandefjord OK 48:24 +9:09 10:45
4 Mariann Roe Bø OL 1:13:34 +34:19 16:20
  Pernille Nauf Hedrum OL diskvalifisert    
  Ella Arentz Hagen Sandefjord OK diskvalifisert    

D 40-

4 000 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Birgit Økern Jensen Konnerud IL 38:04   9:31
2 Ingvild Eckdahl OK Horten 38:46 +0:42 9:41
3 Sara Mathisen Porsgrunn OL 39:06 +1:02 9:46
4 Liv Schjerven Lardal OL 39:46 +1:42 9:56
5 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 43:51 +5:47 10:57
6 Siv Wiersdalen Porsgrunn OL 48:10 +10:06 12:02
7 Wenche Eikås Sandefjord OK 49:47 +11:43 12:26
8 Liv Knudtzon OL Tønsberg og omegn 52:16 +14:12 13:04
9 Anette Firing Andebu IL 52:54 +14:50 13:13
10 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 1:01:55 +23:51 15:28
11 Linda Fredh Måren OK 1:11:48 +33:44 17:57

D 45-

3 200 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Vassend Porsgrunn OL 34:28   10:46
2 Stine Arntzen Sandefjord OK 38:49 +4:21 12:07
3 Anette Ronæss OL Tønsberg og omegn 43:10 +8:42 13:29
4 Astrid Brevik Stokke IL 47:48 +13:20 14:56
5 Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK 48:07 +13:39 15:02
6 Janne Larsen Porsgrunn OL 49:10 +14:42 15:21

D 50-

3 200 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tiri Rebård Sandefjord OK 35:36   11:07
2 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 35:48 +0:12 11:11
3 Tone Stokland Sandefjord OK 36:31 +0:55 11:24
4 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 40:45 +5:09 12:44

D 55-

3 200 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 37:49   11:49
  Elisabeth Meum Johansen OK Moss diskvalifisert    

D 60-

3 100 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 38:46   12:30
2 Inger Nergaard Stokke IL 50:38 +11:52 16:20
3 Randi Hansen Stokke IL 56:15 +17:29 18:08
4 Gro Eia OL Trollo 1:02:26 +23:40 20:08
5 Elisabeth Rød Andebu IL 1:12:12 +33:26 23:17
6 Inger Marie Johansson Porsgrunn OL 1:23:49 +45:03 27:02

D 65-

3 100 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Margareta Brynhildsen Stokke IL 1:00:37   19:33
2 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 1:10:46 +10:09 22:49
  Gun Jørgensen Porsgrunn OL diskvalifisert    
  Karin Kittilsen Stokke IL diskvalifisert    

D 70-

3 100 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 55:21   17:51
2 Hanne Bræck Kongsberg OL 59:58 +4:37 19:20
3 May Helene Hansen Sandefjord OK 1:03:27 +8:06 20:28
4 Hjørdis Øvreås Botne SK 1:10:19 +14:58 22:40
5 Astrid Reppesgård Lie Hedrum OL 1:21:35 +26:14 26:19
6 Astrid Gjelstad Sandefjord OK 1:23:22 +28:01 26:53
  Eli Klovning Porsgrunn OL diskvalifisert    

D 75-

3 100 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 1:06:36   21:29
2 Tirill Liby Seip OK Skeidi 1:18:31 +11:55 25:19
  Anne-Lise Blomhoff Ronæss Porsgrunn OL diskvalifisert    

H -10

1 800 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Ludvig Skramdal Hedrum OL 17:50 +3:19 9:54
0 Tollef Tjentland Lardal OL 22:19 +7:48 12:23
0 Rasmus Engehult Notodden OL 14:31   8:03
0 Ole Magnus Stormyr IL Hauken 24:53 +10:22 13:49
0 Gaute Nysæter Skien OK 17:15 +2:44 9:35

H 11-12

1 800 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hallvard Tjentland Lardal OL 11:30   6:23
2 Benjamin Gjone Sandefjord OK 11:52 +0:22 6:35
3 Oscar Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 12:21 +0:51 6:51
4 Ola Meen Porsgrunn OL 12:40 +1:10 7:02
5 Theodor Bjørk Sandefjord OK 12:42 +1:12 7:03
6 Gabriel Gjone Sandefjord OK 12:58 +1:28 7:12
7 Brage Eikås Sandefjord OK 13:29 +1:59 7:29
8 Erik Zagar Larvik OK 13:32 +2:02 7:31
9 Kristoffer Eckdahl OK Horten 14:30 +3:00 8:03
10 Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 14:49 +3:19 8:13
11 Martin Dybvik Stokke IL 15:45 +4:15 8:45
12 Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 20:42 +9:12 11:30

H 11-12N

2 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn 17:14   8:37
2 Adrian Hagen Porsgrunn OL 20:41 +3:27 10:20

H 13-14

2 700 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 22:28   8:19
2 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 26:15 +3:47 9:43
3 Iver Ringheim Larvik OK 26:29 +4:01 9:48
4 Viljan van Raaij Hedrum OL 27:11 +4:43 10:04
5 Henrik R Holt Hedrum OL 30:25 +7:57 11:15
6 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 31:21 +8:53 11:36
7 Åsmund Slokvik Notodden OL 33:10 +10:42 12:17
8 Jonas Eikås Sandefjord OK 35:15 +12:47 13:03
9 Hallgeir Brevik Stokke IL 54:20 +31:52 20:07

H 15-16

4 000 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Skjalg Nysæter Skien OK 28:29   7:07
2 Trym B Island OL Tønsberg og omegn 28:42 +0:13 7:10
3 Alexander Repstad Storemyr Porsgrunn OL 29:06 +0:37 7:16
4 Even Gravningen Stokke IL 30:51 +2:22 7:42
5 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 32:18 +3:49 8:04
6 Even-Andre Thorbjørnsen Notodden OL 32:43 +4:14 8:10
7 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 34:30 +6:01 8:37
8 Olav Aasmundtveit Hoff OL Tønsberg og omegn 38:26 +9:57 9:36
9 Morten Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 38:40 +10:11 9:40
10 Audun Brevik Stokke IL 39:02 +10:33 9:45
11 Per Anders Eckdahl OK Horten 40:09 +11:40 10:02
12 Karl Mathias Wold OK Horten 58:57 +30:28 14:44

H 17-C

2 600 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Karl Terje Wold OK Horten 39:43   15:16
2 Per Anders Remme Porsgrunn OL 44:58 +5:15 17:17
3 Arnfinn Sørum Skien OK 45:42 +5:59 17:34

H 17-

4 500 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sindre R Holt Hedrum OL 31:42   7:02
2 Tobias Kristensen Larvik OK 32:28 +0:46 7:12
3 Jørn Sundby Larvik OK 34:01 +2:19 7:33
4 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 35:25 +3:43 7:52
5 Frode Nysæter Skien OK 35:48 +4:06 7:57
6 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 36:09 +4:27 8:02
7 Helge Gisholt OK Skeidi 37:05 +5:23 8:14
8 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 37:33 +5:51 8:20
9 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 37:45 +6:03 8:23
10 Håvard Hågård Konnerud IL 39:31 +7:49 8:46
11 Ola Lesteberg Kongsberg OL 40:52 +9:10 9:04
12 Dag Steinar Ragvin Bø OL 42:14 +10:32 9:23
13 Jens Didrik Berg Larvik OK 43:17 +11:35 9:37
14 Siggen Ytrehus Bø OL 43:54 +12:12 9:45
15 Morten Tangen Måren OK 46:28 +14:46 10:19
16 Per Henrik L Zagar Larvik OK 48:18 +16:36 10:44
  David Hansson OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    

H 40-

4 500 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 40:39   9:02
2 Kjetil Eckdahl OK Horten 40:40 +0:01 9:02
3 Steinar Lande Bø OL 41:02 +0:23 9:07
4 Robert Fredriksen Notodden OL 41:41 +1:02 9:15
5 Atle Borgersen Hedrum OL 48:24 +7:45 10:45
6 Lars Ole Thunold Porsgrunn OL 49:11 +8:32 10:55
7 Kenneth Dybvik Stokke IL 1:03:27 +22:48 14:06

H 45-

4 000 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars Erik Gjein Fossum IF 28:38   7:09
2 Gisle Nysæter Skien OK 28:39 +0:01 7:09
3 Trond Gjelstad Sandefjord OK 29:12 +0:34 7:18
4 Hans Christian Meen Porsgrunn OL 29:41 +1:03 7:25
5 Dag Ausen Porsgrunn OL 30:44 +2:06 7:41
6 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 32:48 +4:10 8:12
7 Rune Engehult Notodden OL 33:39 +5:01 8:24
8 Morten Hamre IL Hauken 34:03 +5:25 8:30
9 Anders Kristian Holt Hedrum OL 35:03 +6:25 8:45
10 Tom Kristensen Larvik OK 35:21 +6:43 8:50
11 Bjørnar Olsrød Stokke IL 36:27 +7:49 9:06
12 Jørn Myrland Notodden OL 36:40 +8:02 9:10
13 Arne Nåtedal OL Trollo 37:03 +8:25 9:15
14 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 37:45 +9:07 9:26
15 Øyvind Støren Bø OL 41:23 +12:45 10:20
16 Espen Johnsen Hedrum OL 42:13 +13:35 10:33
17 Tor Sverre Gravningen Stokke IL 44:09 +15:31 11:02
18 Hans Petter Bettum Stokke IL 44:47 +16:09 11:11
19 Jo Børre Eikås Sandefjord OK 45:48 +17:10 11:27
20 Trond Foss Sandefjord OK 1:00:34 +31:56 15:08
  Per Olav Gulbrandsen Larvik OK diskvalifisert    

H 50-

3 200 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 30:41   9:35
2 Arne Kristensen Stokke IL 33:19 +2:38 10:24
3 Jan Ivar Gundersen Hedrum OL 38:54 +8:13 12:09
4 Rune Røed Stokke IL 50:30 +19:49 15:46
5 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 1:31:34 +1:00:53 28:36
  Jan Gatevold Porsgrunn OL diskvalifisert    

H 55-

3 200 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Espen Raastad Skien OK 33:29   10:27
2 Morten Johansen OK Moss 40:42 +7:13 12:43
3 Roy Gjerding OK Moss 43:09 +9:40 13:29
4 Kjetil Kløvstad Sandefjord OK 51:32 +18:03 16:06

H 60-

3 200 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torgeir Strandhagen Røyken OL 28:37   8:56
2 Tom A. Karlsen Fredrikstad SK 29:39 +1:02 9:15
3 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 32:07 +3:30 10:02
4 Mats Strandhagen Göteborg Majorna OK 34:02 +5:25 10:38
5 Per Chr. Hagen Bø OL 34:04 +5:27 10:38
6 Hugo Christensen Notodden OL 34:16 +5:39 10:42
7 Arne Næss Johnsen Porsgrunn OL 38:19 +9:42 11:58
8 Jan Bøhle OL Trollo 47:08 +18:31 14:43

H 65-

3 200 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Runar Kittilsen Stokke IL 35:39   11:08
2 Dag Rønning Jensen OL Trollo 38:23 +2:44 11:59
3 Atle Remme Porsgrunn OL 39:32 +3:53 12:21
4 Elling Aakre Andebu IL 39:49 +4:10 12:26
5 Martin Nauf Hedrum OL 40:20 +4:41 12:36
6 Kay Jørgensen Porsgrunn OL 51:16 +15:37 16:01
7 Hogne Kjærås Andebu IL 53:12 +17:33 16:37
8 Tor-Eivind Bergsvåg Sandefjord OK 59:54 +24:15 18:43
  Ragnar Niemi Berg Stokke IL diskvalifisert    

H 70-

3 100 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Fossheim Hedrum OL 36:01   11:37
2 Lars Martin Gjein Stokke IL 40:30 +4:29 13:03
3 Ragnar Hillestad Lardal OL 40:56 +4:55 13:12
4 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 41:48 +5:47 13:29
5 Thorolf Trolsrud Botne SK 42:07 +6:06 13:35
6 Widar Taxth Løland Hisøy OK 46:32 +10:31 15:00
7 Kåre Thorbjørnsen Larvik OK 48:03 +12:02 15:30
8 Rolf Gjølberg Larvik OK 49:03 +13:02 15:49
9 John Ivar Kjellevold Modum OL 49:05 +13:04 15:50
10 Bjørn Willy Hansen Sandefjord OK 54:30 +18:29 17:34
11 Magnar Øvreås Botne SK 54:51 +18:50 17:41
12 Frank Eliassen Sandefjord OK 1:03:23 +27:22 20:26
13 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 1:07:32 +31:31 21:47

H 75-

3 100 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anton Lomme Hedrum OL 40:32   13:04
2 Per Øystein Andersen Larvik OK 42:13 +1:41 13:37
3 Tor Eivind Edvardsen Larvik OK 51:18 +10:46 16:32
4 Magne Klovning Porsgrunn OL 53:04 +12:32 17:07
5 Trygve Fosse Gimle IF 53:59 +13:27 17:24
6 Knut Kjemhus Kongsberg OL 55:57 +15:25 18:02
7 Asbjørn Bræck Kongsberg OL 1:00:37 +20:05 19:33
8 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 1:07:23 +26:51 21:44
9 Egil Ronæss Porsgrunn OL 1:17:48 +37:16 25:05
10 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 1:18:28 +37:56 25:18
11 Magnar Reppesgård Hedrum OL 1:19:03 +38:31 25:30
  Odd Gunbjørnsen Konnerud IL diskvalifisert    
  Steinar Ruud Konnerud IL diskvalifisert    

H 85-

3 100 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Tvedten Larvik OK 56:05   18:05

D17B

2 700 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Hjortland Larvik OK 34:21   12:43
2 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 41:33 +7:12 15:23
3 Katrine van Raaij Hedrum OL 51:05 +16:44 18:55
4 Monica Tveit Tjentland Lardal OL 55:30 +21:09 20:33
5 Elin Bordøy Hedrum OL 56:17 +21:56 20:50
6 Elin Slokvik Notodden OL 1:00:29 +26:08 22:24
7 Mia Engehult Notodden OL 1:00:32 +26:11 22:25

H17B

2 700 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 42:36   15:46
2 Kjetil Jacobsen Hamar OK 43:01 +0:25 15:55

Direkte C

2 600 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 49:42   19:06
2 Hans Jørgen Bjørk Sandefjord OK 55:22 +5:40 21:17
3 Sissel Eliassen Sandefjord OK 1:01:40 +11:58 23:43

Direkte C lang

6 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lene Meen Porsgrunn OL 1:05:50   10:58

D -10N

2 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Annika van Raaij Hedrum OL 20:06   10:03

H -10N

2 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Niclas Gunnerød Stokke IL 17:42   8:51
  Wilmer Hansson OL Tønsberg og omegn diskvalifisert  


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +