Resultater Blåveisløpet 2019



Resultater Blåveisløpet 
Levanger, Trøndelag - 1. mai 2019

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 930 m, 47 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Kristian Alstad Frol IL fullført    
  Eystein Aske Freidig fullført    
  Jonathan Heggdal Leirseth Frol IL fullført    
  Laura Hegstad OK Skøynar fullført    
  Erik Hemming Frol IL fullført    
  Håkon Hemming Frol IL fullført    
  Nora Hemming Frol IL fullført    
  Noelle Henderson Steinkjer OK fullført    
  Matilde Tanem Iversen Verdal OK fullført    
  Sanna Salater Iversen Frol IL fullført    
  Tom Rune Iversen Frol IL fullført    
  Silja Jansdottir Jermstad NOTEAM fullført    
  Leander Johansen Frol IL fullført    
  Elvira Nubdal Johnsen Verdal OK fullført    
  Live Marie Langøygard Frol IL fullført    
  Nikolai Lian Frol IL fullført    
  Eirik Lie Bolstad OK Skøynar fullført    
  Sigve Lie Bolstad OK Skøynar fullført    
  Iver Hov Lomsdal Frol IL fullført    
  Sander Matberg Frol IL fullført    
  Åsmund Nordgulen NOTEAM fullført    
  Gunvor Oline Ree OK Skøynar fullført    
  Kristoffer Ree OK Skøynar fullført    
  Sander Salater Iversen Frol IL fullført    
  Grete Salater Frol IL fullført    
  Amanda Salseth Frol IL fullført    
  Edvard Salseth Frol IL fullført    
  Hedda Sandberg OK Skøynar fullført    
  Matheo Sandberg OK Skøynar fullført    
  Savannah Sandberg OK Skøynar fullført    
  Karoline Ertsås Skei Frol IL fullført    
  Bine Skjervold Frol IL fullført    
  Aksel Sandstad Skjeset Frol IL fullført    
  Sanna Sandstad Skjeset Frol IL fullført    
  Ville Sandstad Skjeset Frol IL fullført    
  Sigurd Skoglund Leithe Frol IL fullført    
  Heidi Stendahl Frol IL fullført    
  Othelie Lian Strand Frol IL fullført    
  Einar Sævik Stjørdals-Blink Orientering fullført    
  Guro Sævik Stjørdals-Blink Orientering fullført    
  Kristina Ukkelberg Frol IL fullført    
  Petter Løvås Valstad Frol IL fullført    
  Sivert Løvås Valstad Frol IL fullført    
  Ludvig Granli Veie NOTEAM fullført    
  Isak Øfsti Frol IL fullført    
  Olav Øfsti Frol IL fullført    
  Theodor Ree OK Skøynar diskvalifisert    
  Jonatan Aarnes Stjørdals-Blink Orientering ikke startet    
  Signe Haug Frol IL ikke startet    
  Isak Kristiansen Frol IL ikke startet    
  Aksel Mathias Rønning Frol IL ikke startet    

C2

1 960 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trond Iversen Verdal OK 29.23   14.59
2 Ingrid Tanem Verdal OK 43.19 +13.56 22.06
3 Rigmor Standal Stjørdals-Blink Orientering 46.48 +17.25 23.52
4 Guro Laksholm Grindberg Verdal OK 47.26 +18.03 24.12
  Tore Laksholm Verdal OK fullført    
  Brage Reinås Frol IL diskvalifisert    

B2,5

2 240 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sondre Lomsdal Frol IL 23.26   10.27
2 Mona Elisabeth Gjedrem Lund Verdal OK 33.06 +9.40 14.46
3 Ingvild Geving Skulbørstad Stjørdals-Blink Orientering 34.39 +11.13 15.28
4 Jon Marius Iversen Verdal OK 36.24 +12.58 16.15
5 Terje Rian Stjørdals-Blink Orientering 41.37 +18.11 18.34
6 Lars Grindberg Verdal OK 43.43 +20.17 19.30
7 Hege Hegstad OK Skøynar 45.48 +22.22 20.26
8 Jan Petter Jermstad Steinkjer OK 2.12.35 +1.49.09 59.11
  Hege Hallan OK Skøynar ikke startet    

A4,5

4 600 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kurt Ove Melbye Verdal OK 37.46   8.12
2 Gunnar Vatn Frol IL 43.08 +5.22 9.22
3 Svein Anders Melhus Steinkjer OK 48.28 +10.42 10.32
4 Rolf Alstad Frol IL 48.30 +10.44 10.32
5 Fredrik Person Wing OK 50.32 +12.46 10.59
6 Arnbe Grevskott Frol IL 57.06 +19.20 12.24
7 Marte Skoglund Frol IL 1.00.37 +22.51 13.10
8 Olav Martin Indgaard Frol IL 1.07.02 +29.16 14.34
9 Magnhild Forseth Frol IL 1.08.44 +30.58 14.56
10 Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL 1.12.03 +34.17 15.39
11 Randi Jensen Frol IL 1.12.47 +35.01 15.49
12 Helge Eriksen Byåsen IL 1.19.04 +41.18 17.11

D 9-10

2 020 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Eira Forsbak Asplem Freidig 31.05   15.23
  Martine Nubdal Frøseth Verdal OK 42.48   21.11
  Selma Langøygard Frol IL 28.28   14.05
  Malin Rian Stjørdals-Blink Orientering 21.36   10.41
  Solveig Skoglund Leithe Frol IL 33.02   16.21
  Jenny Elisabeth Talseth Frol IL 45.37   22.34

D 11-12

1 960 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emilie Standal Stjørdals-Blink Orientering 22.54   11.41
2 Emilie Nubdal Frøseth Verdal OK 30.49 +7.55 15.43
3 Mia Reinås Frol IL 34.17 +11.23 17.29
4 Mia Stensland Melbye Verdal OK 34.31 +11.37 17.36
5 Karita Møller Steinkjer OK 34.43 +11.49 17.42
6 Helmine Laksholm Grindberg Verdal OK 45.08 +22.14 23.01
7 Johanna Rosling Stjørdals-Blink Orientering 48.47 +25.53 24.53
  Nora Sofie Aarnes Stjørdals-Blink Orientering ikke startet    
  Idun Aaen Stjørdals-Blink Orientering ikke startet    

D 13-14

2 240 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tora Kittilsen Freidig 29.48   13.18
2 Sigrid Haugskott OL Trollelg 31.49 +2.01 14.12
3 Ane Skulbørstad Stjørdals-Blink Orientering 38.39 +8.51 17.15
4 Anne Eline Vehus Skjerve Verdal OK 44.28 +14.40 19.51
5 Fredrikke Baglo Bjørkeng Verdal OK 57.26 +27.38 25.38
6 Guro Hegstad OK Skøynar 1.05.54 +36.06 29.25
7 Una Kittilsen Freidig 1.07.50 +38.02 30.16
8 Marita Aske Freidig 1.08.43 +38.55 30.40
9 Nora Halvorsen Freidig 1.22.46 +52.58 36.56
  Selma Skjulsvik Frol IL diskvalifisert    
  Maria Strømdal Wik Freidig diskvalifisert    

D 15-16

2 460 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathea Spets Storhov Freidig 31.44   12.53
2 Ane Malene Kolstad Freidig 33.08 +1.24 13.28
3 Trude Markhus Verdal OK 35.52 +4.08 14.34
4 Anna Aurora Nolte Freidig 45.53 +14.09 18.39
5 Mathea Baglo Bjørkeng Verdal OK 48.01 +16.17 19.31
6 Vilde Talgø-Kristiansen Freidig 51.01 +19.17 20.44
  Mari Eidsmo Freidig ikke startet    

D 17-20

3 140 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 34.21   10.56
2 Vilde Lereim Storli Freidig 52.36 +18.15 16.45
3 Stine Aune Nidarøst OK 1.04.57 +30.36 20.41
4 Hanne Helmine Rogstad Nidarøst OK 1.14.24 +40.03 23.41

D 21-

4 600 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Line Sundsvik Frol IL 44.04   9.34
2 Elen Katrine Skjerve Bredesen Frol IL 46.13 +2.09 10.02
3 Kine Sofie Sandstad Frol IL 47.41 +3.37 10.21
4 Guro Torpe Frol IL 54.08 +10.04 11.46
5 Randi Johanne Skjerve Frol IL 1.12.03 +27.59 15.39
6 Julie Frydenlund Kristoffersen Storforshei IF 1.25.17 +41.13 18.32

D 40-

3 140 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mari Angell-Petersen Freidig 37.40   11.59
2 Ingvild Kjesbu Stjørdals-Blink Orientering 40.53 +3.13 13.01
3 Tina Strømdal Wik Freidig 58.32 +20.52 18.38
4 Mette Resell Nolte Freidig 1.00.02 +22.22 19.07
5 Margot Bolstad Lynum Freidig 1.11.00 +33.20 22.36
6 Marianne Langøygard Frol IL 1.43.06 +1.05.26 32.50

D 50-

2 460 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tone Almås IL Leik 34.34   14.03
2 Heidi Arnesen Freidig 36.01 +1.27 14.38
3 Hilde Forbord Malvik IL 37.32 +2.58 15.15
4 Monica Hægstad Stjørdals-Blink Orientering 37.54 +3.20 15.24
5 Mette Wanvik Stjørdals-Blink Orientering 39.06 +4.32 15.53
6 Gunhild Bredesen Verdal OK 41.55 +7.21 17.02
7 Mona J. Mølnvik Freidig 51.32 +16.58 20.56
8 Åse Rita Ellingsen Wing OK 54.31 +19.57 22.09
9 Mai Iren Almås IL Leik 1.04.09 +29.35 26.04
10 Gunhild Kvistad Steinkjer OK 1.06.15 +31.41 26.55
  Gro Sandstad Eidsmo Freidig ikke startet    

D 60-

2 460 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete Berge Owren Freidig 41.43   16.57
2 Marit Hæreid Sandstad Frol IL 44.51 +3.08 18.13
3 Guri Bjørndal Byåsen IL 45.14 +3.31 18.23
  Kari Halvorsen Melbye Verdal OK diskvalifisert    

D 70-

2 240 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Margrethe Kvam Frol IL 1.23.58   37.29
  Berit Kjesbu Stjørdals-Blink Orientering diskvalifisert    

H 9-10

2 020 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Daniel Alstad Frol IL 29.37   14.39
  Xin Adian Benum Luong Steinkjer OK 22.41   11.13
  Erlend Grønli Freidig 15.28   7.39
  Mateo Henderson Steinkjer OK 22.48   11.17
  Johannes Matberg Frol IL 47.28   23.29
  Mads Stensland Melbye Verdal OK 24.01   11.53
  William Mitchell Iversen Verdal OK 16.04   7.57
  Petter Skulbørstad Stjørdals-Blink Orientering 22.11   10.58
  Gustav Standal Stjørdals-Blink Orientering 35.44   17.41
  Ovid Baglo Bjørkeng Verdal OK ikke startet    

H 11-12

1 960 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jonas Alstad Frol IL 18.54   9.38
2 Sigurd Sævik Stjørdals-Blink Orientering 27.50 +8.56 14.12
3 Gustavas Urbonas Frol IL 27.58 +9.04 14.16
4 Ludvig Langøygard Frol IL 31.04 +12.10 15.51
5 Sondre Skoglund Leithe Frol IL 31.41 +12.47 16.09
6 Sverre Ivar Håskoll Verdal OK 1.39.51 +1.20.57 50.56
  Edvard Konradsen Sæther Verdal OK diskvalifisert    
  Sivert Gudding Barli Verdal OK ikke startet    

H 13-14

2 240 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magnus Alstad Frol IL 19.31   8.42
2 Kristoffer Strømdal Wik Freidig 20.45 +1.14 9.15
3 Aleksander Tanem Iversen Verdal OK 26.03 +6.32 11.37
4 Filip Mitchell Iversen Verdal OK 30.20 +10.49 13.32
5 Ole Andreas Veske OK Skøynar 34.36 +15.05 15.26
6 Vegard Lereim Storli Freidig 42.29 +22.58 18.57
7 Ludvik Laksholm Grindberg Verdal OK 43.32 +24.01 19.26
8 Håkon Hallan OK Skøynar 44.11 +24.40 19.43
9 Julian Fei Benum Luong Steinkjer OK 46.00 +26.29 20.32
10 Alf Petter Lynum Freidig 57.21 +37.50 25.36
11 Fredrik Kjønstad Ukkelberg Frol IL 1.19.56 +1.00.25 35.41
  Tristan Halvorsen Freidig ikke startet    
  Lars Wikdahl Bjørgum Stjørdals-Blink Orientering ikke startet    
  Even Wikdahl Bjørgum Stjørdals-Blink Orientering ikke startet    

H 15-16

3 140 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Martin Vehus Skjerve Verdal OK 29.56   9.31
2 Niklas Landsem Melhus Steinkjer OK 37.26 +7.30 11.55
3 Emil Grønli Freidig 41.17 +11.21 13.08
4 Ådne Krogstad Stendahl Frol IL 42.49 +12.53 13.38
5 Vetle Grønvik Ekra Freidig 48.57 +19.01 15.35
6 Vegard Jermstad Steinkjer OK 49.42 +19.46 15.49
7 Vemund Mølnvik Freidig 52.11 +22.15 16.37
8 Iver Gjedrem Lund Verdal OK 1.07.20 +37.24 21.26
9 Aksel Lie Bolstad OK Skøynar 1.59.47 +1.29.51 38.08
  Petter Andreas Lona Wing OK ikke startet    
  Iver Dalsaune Thun Freidig ikke startet    
  August Hopstad Nykvist Wing OK ikke startet    

H 17-20

4 600 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tobias Alstad Frol IL 30.54   6.43
2 Vegard Kittilsen Freidig 33.15 +2.21 7.13
3 Anders Haugskott OL Trollelg 33.42 +2.48 7.19
4 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 40.02 +9.08 8.42
5 Jonas Grønli Freidig 41.44 +10.50 9.04
6 Hallvar Hallan OK Skøynar 43.25 +12.31 9.26
7 Henrik Belbo Steinkjer OK 1.03.34 +32.40 13.49
8 Johannes Langaas Nidarøst OK 1.22.23 +51.29 17.54
  Fredrik Vehus Skjerve Verdal OK diskvalifisert    

H 21-

5 640 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Carl Petter Lyngen Frol IL 42.17   7.29
2 Espen Sundsvik Frol IL 42.46 +0.29 7.34
3 Johan Asphjell Bjørnaas Frol IL 48.24 +6.07 8.34
4 Kjetil Mølnvik Freidig 52.13 +9.56 9.15
5 Ola Keiserås IL Leik 53.25 +11.08 9.28
6 Mattis Myhre Stjørdals-Blink Orientering 59.37 +17.20 10.34
7 Agnar Renolen Wing OK 1.00.35 +18.18 10.44
8 Ole Morten Frøseth Verdal OK 1.09.47 +27.30 12.22
  Stig Magnar Løvås Freidig diskvalifisert    
  Morten Strand Wing OK ikke startet    
  Håvard Vassenden Frol IL ikke startet    

H 40-

4 600 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Atle Dengerud Steinkjer OK 40.13   8.44
2 Pål Kittilsen Freidig 40.53 +0.40 8.53
3 Håvard Kjesbu Stjørdals-Blink Orientering 47.55 +7.42 10.25
4 Terje Rønning OK Skøynar 49.32 +9.19 10.46
5 Asle Skulbørstad Stjørdals-Blink Orientering 50.01 +9.48 10.52
6 Håvard Lorange Freidig 50.23 +10.10 10.57
7 Jo Langøygard Frol IL 59.24 +19.11 12.54
8 Bjørn Åge Reinås Frol IL 1.03.25 +23.12 13.47
  Eivind Lona Wing OK brutt    
  Svein Anders Melhus Steinkjer OK ikke startet    
  Bjørnar Lynum Freidig ikke startet    
  Tomas Eidsmo Freidig ikke startet    

H 50-

3 140 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Svein Terje Kolstad Freidig 33.14   10.35
2 Arne Okkenhaug Verdal OK 34.39 +1.25 11.02
3 Jens Even Storhov Freidig 35.24 +2.10 11.16
4 Einar Lund Verdal OK 36.51 +3.37 11.44
5 Jakob Haugen Stjørdals-Blink Orientering 37.16 +4.02 11.52
6 Tor Ove Hallem Verdal OK 37.54 +4.40 12.04
7 Vidar Skjerve Verdal OK 38.14 +5.00 12.10
8 Øyvind Schjelderup Wing OK 40.01 +6.47 12.44
9 Andreas Bolstad OK Skøynar 41.32 +8.18 13.13
10 Frode Haugskott OL Trollelg 43.38 +10.24 13.53
11 Øystein Wiggen Byåsen IL 47.10 +13.56 15.01
12 Harald Storrønning Byåsen IL 49.38 +16.24 15.48
13 Jostein Alvestad Wing OK 51.41 +18.27 16.27
14 Geir Paulsen OL Trollelg 1.01.44 +28.30 19.39
15 Inge Hafstad Verdal OK 1.11.42 +38.28 22.50
16 Rune Bjørgum Stjørdals-Blink Orientering 2.00.43 +1.27.29 38.26
  Arne Talseth Frol IL diskvalifisert    

H 60-

2 460 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Edvin Sivertsen Verdal OK 36.44   14.55
2 Geir Owren Freidig 37.27 +0.43 15.13
3 Karl Arne Melbye Verdal OK 44.36 +7.52 18.07
4 Tor Gjermstad Wing OK 1.00.04 +23.20 24.25

H 70-

2 460 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nils Olav Vennevik Freidig 43.01   17.29
2 Roar Forbord Malvik IL 44.17 +1.16 18.00
3 Ivar Reinås Frol IL 44.33 +1.32 18.06
4 Magnus Landstad Freidig 53.41 +10.40 21.49
5 Rolf Karset Steinkjer OK 56.26 +13.25 22.56
6 Tom Bugge Byåsen IL 58.24 +15.23 23.44
7 Bjørn Olav Nygård Frol IL 58.49 +15.48 23.54
8 Svein Endre Hove Byåsen IL 1.03.28 +20.27 25.47
9 Robert Strøm Wing OK 1.26.35 +43.34 35.11
  Frode Stensrud OL Trollelg diskvalifisert    
  Ole Jørgen Mjøsund Spillum IL ikke startet    

H 80-

2 240 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Lauglo OL Trollelg 38.34   17.13
2 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 45.15 +6.41 20.12
3 Johannes Sollid Verdal OK 1.01.15 +22.41 27.20
  Arne Sæterhaug Byåsen IL brutt    

Utvikling C

1 960 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Torstein Gjedrem Lund Verdal OK 30.42   15.39

Utvikling B

2 240 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Brage Asplem Freidig 28.56   12.54
  Olav Gjedrem Lund Verdal OK diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +