---
Skiskyting Åpning Sjusjøen
Sprint: Kvinner- Menn
---
Bruksvallsloppet
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Rovaniemi (FIS-renn)
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Muonio (FIS-renn)
5/10 km: Kvinner- Menn| Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn

Resultater Blåveissprinten 2014



Resultater Orientering Blåveissprinten
Fredrikstad, Østfold - 5. april 2014

N-åpen

1 490 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
  Emil Aamodt Fredrikstad SK 23:40   15:53  
  Malin Aamodt Fredrikstad SK 24:05   16:09  
  Live Arntzen Raumar Orientering 21:19   14:18  
  Herman Lien Backstrøm Halden SK 26:15   17:37  
  Marie Lien Backstrøm Halden SK 25:27   17:04  
  Pernille Bakkevig Heming Orientering 49:32   33:14  
  Thea Bratlie Skaukameratene OL 34:20   23:02  
  Julie Brenås Varteig OL 27:01   18:07  
  Martin Bryggen Halden SK 40:00   26:50  
  Peder Bryggen Halden SK 25:18   16:58  
  Marte Hox Brynildsen Fredrikstad SK 20:17   13:36  
  Mathea Brønn Fredrikstad SK 27:14   18:16  
  Jenny Danevad Fredrikstad SK 22:14   14:55  
  Sigrid Schmitt Gran Halden SK 31:23   21:03  
  Elma Sagli Gudim Indre Østfold OK 25:34   17:09  
  Maren Henriksen Halden SK 26:25   17:43  
  Ingrid Pedersen Holmskau Trøsken IL 29:49   20:00  
  Mathias Pedersen Holmskau Trøsken IL 35:58   24:08  
  Tiril Hvidsten Fredrikstad SK 29:01   19:28  
  Eline Signore Myhrvold Skaukameratene OL 19:56   13:22  
  Jonas Olaussen Halden SK 19:23   13:00  
  Emma Helene Olsen Halden SK 16:23   10:59  
  Guro Ottesen Fredrikstad SK 33:12   22:16  
  Martin-Oliver Pedersen Fredrikstad SK 22:16   14:56  
  Lasse Strømsæter Fredrikstad SK 23:56   16:03  
  Benjamin August Viken Tverlandet IL 19:15   12:55  
  Helene Vik-Haugen Fredrikstad SK 28:57   19:25  
  Minna Wingsted Halden SK 33:27   22:26  
  Ville Wingstedt Halden SK 33:39   22:35  
  Astrid Juli Ytterbø Asker Skiklubb 27:02   18:08  
  Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering diskvalifisert      
  Cornelia Gustavsen IF Thor diskvalifisert      
  Silje Gåsvik Narvestad Halden SK diskvalifisert      
  Henrik Julian Fontes Årbu Varteig OL ikke startet      
  Elida Sagli Gudim Indre Østfold OK ikke startet      

D -10

2 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Juliane Pedersen Fredrikstad SK 1:01:12   30:36  

D 11-12

2 230 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Adine Ingesen Sarpsborg OL 39:22   17:39  
2 Nina Pedersen Sarpsborg OL 42:42 +3:20 19:08  
3 Alexandra Angvoll Fredrikstad SK 47:00 +7:38 21:04  
4 Sofie Bergstrøm Halden SK 49:02 +9:40 21:59  

D 11-12N

2 000 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
0 Anna Nærby Skaukameratene OL 35:52   17:56  
0 Signe Strand Gulbrandsen Fredrikstad SK 42:45   21:22  
0 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 37:34   18:47  
0 Tuva Kristiansen Fredrikstad SK 34:46   17:23  
0 Amalie Ludvigsen Sarpsborg OL 34:50   17:25  

D 13-14

2 920 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 27:20   9:21  
2 Kaisa Antonsen Fredrikstad SK 31:21 +4:01 10:44  
3 Jorid Nandrup Nielsen Indre Østfold OK 35:47 +8:27 12:15  
4 Marie Helene Hansen Sarpsborg OL 36:49 +9:29 12:36  
5 Hanna Moum Halden SK 38:54 +11:34 13:19  
6 Lisa Jenssen Halden SK 42:05 +14:45 14:24  
7 Karoline Bjørnerød OK Moss 43:59 +16:39 15:03  
8 Ida Aabogen Haugaard Skaukameratene OL 48:45 +21:25 16:41  
9 Karen Hoel Joomaas Fossum IF 49:47 +22:27 17:02  
10 Emma Danevad Fredrikstad SK 51:44 +24:24 17:43  
11 Marie Fupeng Lindløv Jensen Sarpsborg OL 1:00:06 +32:46 20:34  

D 13-16N

2 000 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Anna Austad Sveen Raumar Orientering 27:00   13:30  
2 Gea Øiseth Bedin Indre Østfold OK 27:24 +0:24 13:42  
3 Elise Hvidsten Fredrikstad SK 55:06 +28:06 27:33  
4 Julie Brubakk Karlsen Fredrikstad SK 56:08 +29:08 28:04  

D13-16C

2 230 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Bjørg Synnøve Nigardsøy Fredrikstad SK 40:43   18:15  

D 15-16

2 780 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Rannveig W.Nordhagen Ås-NMBU Orientering 29:31   10:37  
2 Rikke Ingesen Sarpsborg OL 29:50 +0:19 10:43  
3 Kristin Ottesen Fredrikstad SK 30:17 +0:46 10:53  
4 Sigrid Saur Modahl Fredrikstad SK 30:58 +1:27 11:08  
5 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 32:09 +2:38 11:33  
6 Nora Torgersen Halden SK 32:18 +2:47 11:37  
7 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 33:01 +3:30 11:52  
8 Karoline Aune Halden SK 33:34 +4:03 12:04  
9 Helena Åsberg Sarpsborg OL 34:02 +4:31 12:14  
10 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 34:04 +4:33 12:15  
11 Alma Haugen Kvisgaard Fredrikstad SK 38:22 +8:51 13:48  
12 Marte Bergsland Trøsken IL 39:23 +9:52 14:10  
13 Marie Bergstrøm Halden SK 55:50 +26:19 20:05  
  Johanne Øderud Vatne Bækkelagets SK diskvalifisert      

D 17-C

2 230 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Ann Helen Aabogen Haugaard Skaukameratene OL 21:55   9:49  
2 Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL 27:54 +5:59 12:30  
3 Anne-Sofie Kristiansen Fredrikstad SK 29:22 +7:27 13:10  
4 Linda Fredh Hamar OK 35:49 +13:54 16:03  
5 Marit Helene Øderud Fredrikstad SK 42:50 +20:55 19:12  
6 Gøril Lucasen-Poppe Fredrikstad SK 44:28 +22:33 19:56  
7 Hilde Poppe Fredrikstad SK 48:58 +27:03 21:57  
8 Anne-Marit Skaug Halden SK 53:30 +31:35 23:59  

D 17-N

2 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Toril Berg Domaas Kolbotn og Skimt OL 56:53   28:26  
  Elin Vølstad Indre Østfold OK ikke startet      

D 17-20

3 420 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Sigrid Alexandersen Fredrikstad SK 28:59   8:28  
2 Gina Granstedt Halden SK 30:15 +1:16 8:50  
3 Marie Olaussen Fredrikstad SK 30:23 +1:24 8:53  
4 Evine Westli Andersen Løten o-lag 30:47 +1:48 9:00  
5 Ingvild Torgersen Halden SK 31:35 +2:36 9:14  
6 Gry Granstedt Halden SK 32:53 +3:54 9:36  
7 Karoline Sønsterudbråten Raumar Orientering 32:56 +3:57 9:37  
8 Nina Asheim Birkeland Halden SK 33:25 +4:26 9:46  
9 Anneli Grindstad Halden SK 34:53 +5:54 10:11  
10 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 34:58 +5:59 10:13  
11 Ingvild Ramtvedt Næsset Sarpsborg OL 36:56 +7:57 10:47  
12 Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK 41:25 +12:26 12:06  
13 Sigrid Marie Ståhl Vik Fredrikstad SK 41:37 +12:38 12:10  
14 Benedicte Pedersen Sarpsborg OL 42:16 +13:17 12:21  
  Tuva Bjerketvedt OK Moss diskvalifisert      
  Sofie Lillestrand Fredrikstad SK ikke startet      

D 21-

4 310 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Betty Ann Bjerkreim Nilsen IL Tyrving 31:38   7:20  
2 Eva Jurenikova Halden SK 34:38 +3:00 8:02  
3 Anne Johanne Lind Nydalens SK 35:28 +3:50 8:13  
4 Ingunn Fristad Halden SK 35:53 +4:15 8:19  
5 Heidi Østlid Bagstevold Fredrikstad SK 36:02 +4:24 8:21  
6 Ingunn Hultgreen Weltzien IL Tyrving 37:12 +5:34 8:37  
7 Elisabeth Ingvaldsen Nydalens SK 37:13 +5:35 8:38  
8 Vendula Haldin Halden SK 37:42 +6:04 8:44  
9 Hanna Haugen Nordbrøden Halden SK 38:21 +6:43 8:53  
10 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 39:26 +7:48 9:08  
11 Marit Kahrs Halden SK 39:43 +8:05 9:12  
12 Sofie Aarnes Nydalens SK 39:44 +8:06 9:13  
13 Tone E Lye IL Tyrving 39:54 +8:16 9:15  
14 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 40:29 +8:51 9:23  
15 Runa Lien Backstrøm Halden SK 40:56 +9:18 9:29  
16 Louise Oram Nydalens SK 41:09 +9:31 9:32  
17 Malin Eijsink Ås-NMBU Orientering 42:40 +11:02 9:53  
18 Nicole Scalet Halden SK 43:04 +11:26 9:59  
19 Guro Bryggen Halden SK 45:27 +13:49 10:32  
20 Helen Palmer Lillomarka OL 46:02 +14:24 10:40  
21 Marianne Gustafsson IF Thor 46:46 +15:08 10:51  
22 Ine Hovi Ås-NMBU Orientering 46:53 +15:15 10:52  
23 Ida Katrine Børstad Thoresen NTNUI 50:11 +18:33 11:38  
24 Line Nybakken Ås-NMBU Orientering 52:52 +21:14 12:15  
25 Karoline Andersen Asker Skiklubb 53:25 +21:47 12:23  
26 Cristina Luis Nydalens SK 53:48 +22:10 12:28  
27 Marie Hammer Håversen Raumar Orientering 54:00 +22:22 12:31  
28 Undis Ellevog Oslostudentenes IK 54:26 +22:48 12:37  
29 Gunn Camilla Stang Oslostudentenes IK 55:35 +23:57 12:53  
30 Ane Næsset Ramtvedt Sarpsborg OL 58:19 +26:41 13:31  
31 Alexandra Devik Oslostudentenes IK 1:05:28 +33:50 15:11  
  Ingrid Helene Skantze IL Tyrving ikke startet      
  Jennie Andersson Halden SK ikke startet      
  Helene Lund-Johansen IL Tyrving ikke startet      

D 40-

3 420 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Hanne Lerche Raadal Halden SK 37:08   10:51  
2 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 37:34 +0:26 10:59  
3 Cathrine Lillestrand Trøsken IL 38:17 +1:09 11:11  
4 Wenche Lindløv Sarpsborg OL 39:07 +1:59 11:26  
5 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 39:40 +2:32 11:35  
6 Heidi Østli Raumar Orientering 41:11 +4:03 12:02  
7 Torill Vister Indre Østfold OK 42:06 +4:58 12:18  
8 Hanne Narvestad Halden SK 42:11 +5:03 12:20  
9 Anne-Grete Austad Raumar Orientering 43:03 +5:55 12:35  
10 Marit-Elin Iden OK Moss 48:20 +11:12 14:07  
  Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL diskvalifisert      
  Anne Teigland Arntzen Raumar Orientering ikke startet      
  Astrid Bjørnerød OK Moss ikke startet      
  Marit Nandrup Pettersen Indre Østfold OK ikke startet      

D 50-

2 780 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Anne Marie Solheim Haugerud Indre Østfold OK 28:04   10:05  
2 Anne Elisabeth Ramtvedt Sarpsborg OL 28:08 +0:04 10:07  
3 Tove Strand Måren OK 28:52 +0:48 10:23  
4 Kristin Damsgaard Grindstad Sarpsborg OL 29:06 +1:02 10:28  
5 Toril Hallan Lillomarka OL 30:07 +2:03 10:50  
6 Bente Line Skaukameratene OL 30:10 +2:06 10:51  
7 Mari Hernandez OL Toten-Troll 30:35 +2:31 11:00  
8 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 32:18 +4:14 11:37  
9 Runa Skyttersæter Heming Orientering 32:48 +4:44 11:47  
10 Wenche Hultgreen IL Tyrving 33:29 +5:25 12:02  
11 Liv Inger Prangerød Tistedalen FL 33:59 +5:55 12:13  
12 Sille Winsnes Ås-NMBU Orientering 38:53 +10:49 13:59  
13 Ellen-Christine Koren Ås-NMBU Orientering 45:38 +17:34 16:24  
14 Anne Margrete Hammer Østmarka OK 47:36 +19:32 17:07  
15 Monica Nordbrøden Halden SK 53:41 +25:37 19:18  
16 Heidi Børstad Sarpsborg OL 55:56 +27:52 20:07  
  Grete Berntsen Måren OK ikke startet      
  Marianne Arnesen Asker Skiklubb ikke startet      

D 60-

2 680 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Inger A Tiltnes IL Tyrving 33:29   12:29  
2 Anne Marit Færden Kolbotn og Skimt OL 48:28 +14:59 18:05  
3 Kari Hommeren Trøsken IL 52:16 +18:47 19:30  
  Marit Sørensen Skaukameratene OL diskvalifisert      
  Bodil Berby Trøsken IL diskvalifisert      

D 70-

2 680 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Gudbjørg Eide Sarpsborg OL 1:06:59   24:59  
  Grete Brustad Nilsen Marker OL ikke startet      

H -10

2 000 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Alfred Bjørnerød OK Moss 27:31   13:45  
2 Liam Viggo Wingstedt Halden SK 33:50 +6:19 16:55  
  Sondre Engebretsen OK Moss diskvalifisert      

H 11-12

2 230 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Christopher Engebretsen OK Moss 23:10   10:23  
2 Petter Bugge-Backstrøm Halden SK 25:22 +2:12 11:22  
3 Tore Herman Kirkebøen Halden SK 29:17 +6:07 13:07  
4 Sivert Poppe Fredrikstad SK 30:27 +7:17 13:39  
5 Thomas Blomkvist Fredrikstad SK 31:55 +8:45 14:18  
6 Jakob Bakkevig Heming Orientering 52:49 +29:39 23:41  
  Peder Aabogen Haugaard Skaukameratene OL diskvalifisert      
  Sondre Ytterbø Asker Skiklubb diskvalifisert      
  Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb ikke startet      
  Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK ikke startet      

H 11-12N

2 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
0 Amund Øiseth Bedin Indre Østfold OK 32:30   16:15  
0 Kristoffer Bjerketvedt Helminsen Fredrikstad SK 29:32   14:46  

H 13-14

2 920 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Bendik Eliassen Fredrikstad SK 27:30   9:25  
2 Niels Christian Hellerud Halden SK 27:33 +0:03 9:26  
3 Runar Saur Modahl Fredrikstad SK 29:50 +2:20 10:13  
4 Even Lunde Varteig OL 35:27 +7:57 12:08  
5 Eirik Imrik Fredrikstad SK 35:42 +8:12 12:13  
6 Andreas Bergsland Trøsken IL 37:00 +9:30 12:40  
7 Eirik Blågestad Indre Østfold OK 39:16 +11:46 13:26  
8 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 39:38 +12:08 13:34  
9 Oliver Hagaseth Mydske Fredrikstad SK 48:18 +20:48 16:32  
10 Erik Kristoffer Sandbæk Grønnerød Halden SK 58:11 +30:41 19:55  
  Endre Luktvasslimo Fredrikstad SK diskvalifisert      
  Jonatan Aune Halden SK diskvalifisert      
  Eirik Klavestad Moen Fredrikstad SK diskvalifisert      

H 13-16N

2 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Eirik Kroka Fredrikstad SK 39:51   19:55  

H13-16C

2 230 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Henrik Hvidsten Fredrikstad SK 23:20   10:27  
2 Emil Sondre Friberg OK Moss 26:24 +3:04 11:50  
3 Martïn Dalan Fredrikstad SK 28:35 +5:15 12:49  
4 Halvor Nærby Skaukameratene OL 30:25 +7:05 13:38  
5 Ola Dahl Fredrikstad SK 33:15 +9:55 14:54  
6 Lars Gåsvik Narvestad Halden SK 43:28 +20:08 19:29  
  Amund Korsæth Trøsken IL diskvalifisert      
  Rolf Martin Glomsrud Skaukameratene OL ikke startet      

H 15-16

3 420 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Herman Martinsen Fredrikstad SK 25:04   7:19  
2 Olav Schmitt Gran Halden SK 28:29 +3:25 8:19  
3 Trygve Kristoffer Løvli Halden SK 30:18 +5:14 8:51  
4 Martin Nordvi Grue IL 30:57 +5:53 9:02  
5 August Asheim Birkeland Halden SK 31:21 +6:17 9:10  
6 Jørgen Vister Indre Østfold OK 31:51 +6:47 9:18  
7 Erlend Brendstuen Halden SK 33:46 +8:42 9:52  
8 Haakon Johannesen Indre Østfold OK 42:30 +17:26 12:25  
9 Emil Løwengreen Sarpsborg OL 50:18 +25:14 14:42  
10 Benjamin Aasen Sarpsborg OL 53:32 +28:28 15:39  
11 Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK 54:58 +29:54 16:04  
12 Andreas Hammer Håversen Østmarka OK 1:03:02 +37:58 18:25  
  Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK ikke startet      

H 17-C

2 230 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Hans Gustafsson IF Thor 22:18   10:00  
2 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 24:19 +2:01 10:54  
3 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 25:07 +2:49 11:15  
4 Lars Bergerud IL Tyrving 29:03 +6:45 13:01  
5 Svein-Tore Gåsvik Narvestad Halden SK 35:45 +13:27 16:01  
6 Stian Lillegård Lillomarka OL 36:17 +13:59 16:16  
  Jan Edvin Blomkvist Fredrikstad SK diskvalifisert      

H 17-20

4 310 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Markus Holter Halden SK 30:12   7:00  
2 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 33:44 +3:32 7:49  
3 Are Wigaard Oppsal Orientering 33:58 +3:46 7:52  
4 Peter Nordbrøden Halden SK 34:20 +4:08 7:57  
5 Herman Moe Fet OL 38:18 +8:06 8:53  
6 Åsmund Aamodt Resell Nydalens SK 40:28 +10:16 9:23  
7 Asgeir Ristsund Fredrikstad SK 40:37 +10:25 9:25  
8 Magnus Wølneberg IL Tyrving 41:32 +11:20 9:38  
  Elias Wiklund Nydalens SK diskvalifisert      
  Anders Stiansen Nygaard Ås-NMBU Orientering diskvalifisert      
  Asgeir W. Ristesund Fredrikstad SK ikke startet      

H 21-

5 120 m, 45 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Audun Weltzien IL Tyrving 30:35   5:58  
2 Mattias Karlsson Halden SK 31:10 +0:35 6:05  
3 Lukas Peterson IFK Umeå 31:28 +0:53 6:08  
4 Martin Johansson IL Tyrving 31:40 +1:05 6:11  
5 Christian Riddervold Kahrs Fredrikstad SK 32:39 +2:04 6:22  
6 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 32:44 +2:09 6:23  
7 Håvard Lucasen Vaajakosken Terä 32:56 +2:21 6:25  
8 Anders Tiltnes IL Tyrving 34:10 +3:35 6:40  
9 Emil Wingstedt Halden SK 34:11 +3:36 6:40  
10 Martin Vister Järla Orientering 34:13 +3:38 6:40  
11 Erik Thorsson Turun Metsänkävijät 34:18 +3:43 6:41  
12 Espen Fiskum Halden SK 34:35 +4:00 6:45  
13 Fredrik Eliasson Halden SK 35:50 +5:15 6:59  
14 Jostein Nørbech Nydalens SK 36:24 +5:49 7:06  
15 Sami Hämälistö Turun Metsänkävijät 36:52 +6:17 7:12  
16 Torbjørn Sagberg IL Tyrving 38:17 +7:42 7:28  
17 Eirik Jansson Haverstad Ås-NMBU Orientering 38:37 +8:02 7:32  
18 Håvard Haga Raumar Orientering 38:41 +8:06 7:33  
19 Eirik Watterdal Bækkelagets SK 39:45 +9:10 7:45  
20 Stian Bergersen IL Tyrving 41:04 +10:29 8:01  
21 Inge Lindseth Nydalens SK 42:29 +11:54 8:17 Last ned GPS-spor i gpx-format
22 Thomas Nipen IL Tyrving 43:11 +12:36 8:26  
23 Øyvind Stokseth Halden SK 43:19 +12:44 8:27  
24 Thomas Bedin Indre Østfold OK 43:33 +12:58 8:30  
25 Haakon Ingvaldsen Nydalens SK 44:46 +14:11 8:44  
26 Daniel Oliversen Trøsken IL 45:02 +14:27 8:47  
27 Håkon Håversen Østmarka OK 46:32 +15:57 9:05  
27 Simen A Bjøringsøy Nydalens SK 46:32 +15:57 9:05  
29 Fredrik Rosenqvist IL Tyrving 49:36 +19:01 9:41  
30 Gard Lindseth Nydalens SK 50:01 +19:26 9:46  
31 Magnus Nordbrøden Halden SK 50:24 +19:49 9:50  
32 Ivar Seierstad Geoform 50:25 +19:50 9:50  
33 Stian Jensen Hamar OK 52:56 +22:21 10:20  
34 Hallvard Koren OK Moss 54:09 +23:34 10:34  
35 Kristian Ruud Bækkelagets SK 54:37 +24:02 10:40  
36 Robert Banfi Ås-NMBU Orientering 56:01 +25:26 10:56  
37 Jostein Tafjord Halden SK 56:53 +26:18 11:06  
38 Morten Tangen Hamar OK 58:03 +27:28 11:20  
39 Fredrik Larsen Indre Østfold OK 1:08:28 +37:53 13:22  
  Christian F Schive Halden SK diskvalifisert      
  Sindre Sandven Kongsberg OL diskvalifisert      
  Vegard Line Oslostudentenes IK diskvalifisert      
  Kjell Arild Karlsen Fredrikstad SK diskvalifisert      
  Petter Kaarby Nydalens SK diskvalifisert      
  Anders Vister Raumar Orientering diskvalifisert      
  Christian Faruga Karldén Kvillebyns SK ikke startet      
  Marcus Millegård Halden SK ikke startet      
  Halvor Hobøl Østmarka OK ikke startet      
  Ole Underthun Johansen IL Tyrving ikke startet      

H 40-

4 310 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Bjørn Erik Glomsrud Indre Østfold OK 35:18   8:11  
2 Kjetil Karlsen OK Moss 38:14 +2:56 8:52  
3 Tore Bjørnerød OK Moss 38:16 +2:58 8:52  
4 Jo Wiklund Nydalens SK 38:30 +3:12 8:55  
5 Torstein Hole Nydalens SK 39:20 +4:02 9:07  
6 Pål Backstrøm Halden SK 39:40 +4:22 9:12  
7 Audun Bjerknes Måren OK 40:35 +5:17 9:24  
8 Jan Tore Henriksen Nydalens SK 40:51 +5:33 9:28  
9 Finn Henry Lillestrand Trøsken IL 40:53 +5:35 9:29  
10 Tage Eidissen Sarpsborg OL 40:54 +5:36 9:29  
11 Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering 41:39 +6:21 9:39  
12 Trond Lund IL Tyrving 41:46 +6:28 9:41  
12 Claes-Tommy Herland Indre Østfold OK 41:46 +6:28 9:41  
14 Henning Bratland Carlsen OK Moss 42:36 +7:18 9:53  
15 Asle Sagli Gudim Indre Østfold OK 42:55 +7:37 9:57  
16 Carl Erik Wasberg Oppsal Orientering 42:56 +7:38 9:57  
17 Espen Bergstrøm Halden SK 43:31 +8:13 10:05  
18 Bjørn Axel Gran Halden SK 43:47 +8:29 10:09  
19 Erik Rosenvold Østmarka OK 45:16 +9:58 10:30  
20 Espen Wigaard Oppsal Orientering 45:29 +10:11 10:33  
21 Gudmund Jenssen Halden SK 46:33 +11:15 10:48  
22 Svend Arne Ytterbøl Halden SK 47:24 +12:06 10:59  
23 Trygve Leivestad Sarpsborg OL 47:53 +12:35 11:06  
24 Per Olav Andersen Halden SK 49:20 +14:02 11:26  
25 Kenneth Viken Tverlandet IL 50:35 +15:17 11:44  
26 Stein Mella Oppsal Orientering 53:35 +18:17 12:25  
27 Roy Vidar Johannesen Indre Østfold OK 1:05:22 +30:04 15:09  
28 Jørn Moe Fet OL 1:06:06 +30:48 15:20  
  Ole Ingesen Sarpsborg OL diskvalifisert      
  Oddbjørn Krage Sarpsborg OL diskvalifisert      
  Christian Jomaas Fossum IF diskvalifisert      
  Per-Arne Martinsen Indre Østfold OK ikke startet      
  Henning Martinsen Fredrikstad SK ikke startet      

H 50-

3 420 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Jan Granstedt Halden SK 26:38   7:47  
2 Bjørn Henning Grandal IL Tyrving 28:17 +1:39 8:16  
3 Ivar Maalen Ås-NMBU Orientering 28:48 +2:10 8:25  
4 Tormod Jensen Sarpsborg OL 29:24 +2:46 8:35  
5 Jan Bjerketvedt OK Moss 31:01 +4:23 9:04  
6 Knut Bjørkelo Kolbotn og Skimt OL 31:16 +4:38 9:08  
7 Øystein Kildahl Østmarka OK 31:44 +5:06 9:16  
8 Eirik Nordhagen Ås-NMBU Orientering 32:58 +6:20 9:38  
9 Per Arne Arnesen Kolbotn og Skimt OL 33:17 +6:39 9:43  
10 Jens Olav Kløvrud Lillomarka OL 33:27 +6:49 9:46  
11 Dag Syversen Sarpsborg OL 34:18 +7:40 10:01  
12 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 34:30 +7:52 10:05  
13 Egil Wickstrand Iversen Heming Orientering 34:40 +8:02 10:08  
14 Morten Karlsen Måren OK 35:13 +8:35 10:17  
15 Bjørn Tore Thoresen Sarpsborg OL 35:15 +8:37 10:18  
16 Rune S. Nielsen Indre Østfold OK 36:00 +9:22 10:31  
17 Christopher Schive OK Moss 37:03 +10:25 10:50  
18 Tormod Sørum Trøsken IL 37:21 +10:43 10:55  
19 Bjørn Åstorp Sarpsborg OL 39:16 +12:38 11:28  
20 Jørn Nordbrøden Halden SK 39:46 +13:08 11:37  
21 Bjørn  Bakkevig Heming Orientering 40:02 +13:24 11:42  
22 Kjell Magne Nordvi Grue IL 40:35 +13:57 11:51  
23 Svend Saxe Frøshaug Indre Østfold OK 40:55 +14:17 11:57  
24 Dag Haugland Østmarka OK 41:21 +14:43 12:05  
25 Rune Teigland Østmarka OK 41:27 +14:49 12:07  
26 Roy Gjerding OK Moss 41:28 +14:50 12:07  
27 Are Njåstein IL Tyrving 43:15 +16:37 12:38  
28 Jan Sveen Raumar Orientering 44:35 +17:57 13:02  
29 Bernt O. Myrvold Sarpsborg OL 44:50 +18:12 13:06  
30 Per Arne Andresen Kolbotn og Skimt OL 46:42 +20:04 13:39  
31 Frank Johannes Bjøringsøy Indre Østfold OK 48:37 +21:59 14:12  
32 Clas Svanteson Kolbotn og Skimt OL 50:04 +23:26 14:38  
33 Herman Bakke Løten o-lag 50:28 +23:50 14:45  
34 Petter Fure Oppsal Orientering 57:20 +30:42 16:45  
35 Stig Hultgreen Karlsen Oppsal Orientering 57:57 +31:19 16:56  
36 Pål Hellerud Halden SK 1:02:22 +35:44 18:14  

H 60-

2 780 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Stein Klyve OK Moss 25:48   9:16  
2 Jon Gunnar Henriksen Rudsbygd IL 29:21 +3:33 10:33  
3 Eldar Børsum Bækkelagets SK 29:24 +3:36 10:34  
4 Stein R. Hermansen Indre Østfold OK 32:03 +6:15 11:31  
5 Willy Grønstad Løten o-lag 32:24 +6:36 11:39  
6 Arne Tiltnes IL Tyrving 33:24 +7:36 12:00  
7 Einar Kristian Lunde Varteig OL 33:37 +7:49 12:05  
8 Jon Færden Kolbotn og Skimt OL 34:45 +8:57 12:30  
9 Per Oskar Larsen Indre Østfold OK 34:54 +9:06 12:33  
10 Ole Jørgen Hommeren Trøsken IL 36:49 +11:01 13:14  
11 Georg Kapperud Oppsal Orientering 49:31 +23:43 17:48  
12 Gunnar Harstad Kolbotn og Skimt OL 1:01:13 +35:25 22:01  
  Tore Rambøl Indre Østfold OK diskvalifisert      
  Erlend Aamodt Nydalens SK diskvalifisert      
  Torbjörn Karldén Kvillebyns SK ikke startet      

H 70-

2 680 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Harald Lundhaug OK Moss 32:36   12:09  
2 Per Anders Flesjø OK Moss 33:50 +1:14 12:37  
3 Roar Bjordal Oppsal Orientering 34:02 +1:26 12:41  
4 Trygve Fosse Gimle IF 34:57 +2:21 13:02  
5 Thor Palmgren Halden SK 38:30 +5:54 14:21  
6 Carl-Fred. Kolderup Stabæk IF 44:36 +12:00 16:38  
7 Harald Wibye OK Moss 49:13 +16:37 18:21  

Direkte A

4 310 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Simo Martomaa Kalevan rasti 31:08   7:13  
2 Halvor Saunes NOTEAM 41:26 +10:18 9:36  
3 Håkon Danevad Ås-NMBU Orientering 43:28 +12:20 10:05  
4 Fredrik Delås Halden SK 45:03 +13:55 10:27  
5 Kjell Einar Andersen Varteig OL 45:30 +14:22 10:33  
6 Dag Brenås Varteig OL 47:52 +16:44 11:06  
7 Øystein Rodem Nydalens SK 48:45 +17:37 11:18  
8 Kim Ivarsen Østmarka OK 1:20:44 +49:36 18:43  
  Andreas Høie Gøteborg diskvalifisert      
  Thor Mella Østmarka OK diskvalifisert      
  Jenny Runnerssond Gøteborg diskvalifisert      
  Mila Zaharinova Oppsal Orientering diskvalifisert      

Direkte B

2 920 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Torbjørn Kullerød Sarpsborg OL 33:54   11:36  
2 Per Olaf Klemsdal Varteig OL 40:20 +6:26 13:48  
3 Ingvild Brenna Andersen Varteig OL 43:37 +9:43 14:56  
4 Ole Andreas Johansen Varteig OL 43:39 +9:45 14:56  
5 Kari Moum Halden SK 44:16 +10:22 15:09  
6 Anne Nilsen Ås-NMBU Orientering 44:58 +11:04 15:23  
7 Margarete Krage Sarpsborg OL 47:18 +13:24 16:11  
8 Bjørn Kjetil  Hansen Sarpsborg OL 50:32 +16:38 17:18  
9 Stine Austad Raumar Orientering 57:17 +23:23 19:37  
10 Arild Bergland Trøsken IL 59:48 +25:54 20:28  
11 Kai Delås Fredrikstad SK 1:00:06 +26:12 20:34  
12 Liv Edle Grønstad Løten o-lag 1:43:58 +1:10:04 35:36  
  Frode Reirsen NOTEAM diskvalifisert      


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +