Resultater Blåveissprinten 2016



Resultater Blåveissprinten 
Fredrikstad, Østfold - 9. april 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

2 000 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Johanne Klavestad Aaby Fredrikstad SK 40:05   20:02
0 Mathilde Stordal Aalerud OL Tønsberg og omegn 40:43 +0:38 20:21
0 Iver Aarseth Nydalens SK 31:28   15:44
0 Gunnar Bjerva Ås-NMBU Orientering 31:02   15:31
0 Birk Breimo OK Moss 28:05   14:02
0 Ingrid Sofie Hox Brynildsen Fredrikstad SK 27:03   13:31
0 Håvard Færden Kolbotn og Skimt OL 40:21 +0:16 20:10
0 Maren Emine Glomsrud Indre Østfold OK 24:00   12:00
0 Sondre Hafskjold Nydalens SK 23:40   11:50
0 Elise Hauge Sarpsborg OL 28:56   14:28
0 Sander Agnalt Heggenes Trøsken IL 30:48   15:24
0 Sofie Holm Nedrebø OK Moss 32:36   16:18
0 Emma Aune Jakobsen OK Moss 23:02   11:31
0 Edvard Kerans Fredrikstad SK 17:07   8:33
0 Mathilde Klausen Fredrikstad SK 24:11   12:05
0 Signe Kvalheim Halden SK 27:35   13:47
0 Thea Kvalheim Halden SK 25:20   12:40
0 Eero Martomaa Ås-NMBU Orientering 29:15   14:37
0 Max Alexander Nybråten IL Tyrving 25:45   12:52
0 Guro Ottesen Fredrikstad SK 21:33   10:46
0 Aurora Lucasen Poppe Fredrikstad SK 31:45   15:52
0 Isak Solberg Fredrikstad SK 26:59   13:29
0 Jesper Vonen Svae Sarpsborg OL 14:50   7:25
0 Aksel Torgersen Halden SK 27:48   13:54
0 Erle Elise Wold OK Moss 23:05   11:32
  Odin Fismen Fossum IF diskvalifisert    
  Milla Skåland Trøsken IL brutt    
  Adele Øen Skåland Trøsken IL brutt    

D -10

2 450 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigrid Schmitt Gran Halden SK 20:06   8:12
2 Minna Sofie Wingstedt Halden SK 21:36 +1:30 8:48
3 Marte Hox Brynildsen Fredrikstad SK 23:58 +3:52 9:46
4 Inger Anne Braarud Halden SK 30:47 +10:41 12:33
5 Andrine K. S. Edvardsen Fredrikstad SK 31:24 +11:18 12:48
6 Mathea Brønn Fredrikstad SK 39:49 +19:43 16:15

D 11-12

2 700 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emma Helene Olsen Halden SK 25:31   9:27
2 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 28:18 +2:47 10:28
3 Maren Henriksen Halden SK 30:09 +4:38 11:10
4 Mari Aarseth Nydalens SK 30:20 +4:49 11:14
5 Josefin Eylertsen Halden SK 35:02 +9:31 12:58
6 Julie Sophie Wold OK Moss 35:40 +10:09 13:12
7 Elma Sagli Gudim Indre Østfold OK 36:48 +11:17 13:37
8 Live Arntzen Raumar Orientering 36:59 +11:28 13:41
9 Frida Hovgaard Eisvang OK Moss 38:22 +12:51 14:12
10 Sigrid Hauge Sarpsborg OL 38:51 +13:20 14:23
11 Julie Brenås Varteig OL 38:57 +13:26 14:25
  Amalie Løkkeberg Fredrikstad SK diskvalifisert    

D 11-12N

2 450 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Helle Kvalheim Halden SK 23:02   9:24
0 Sigrid Aaby Møretrø Kolbotn og Skimt OL 30:16   12:21
0 Silje Lund Hovden IL Tyrving 25:43   10:29
0 Tiril Lødeng Nilsen OK Moss 25:56   10:35

D 13-14

3 100 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marieluise Schmitt Gran Halden SK 36:31   11:46
2 Ingrid Kristine Hansen Sarpsborg OL 43:06 +6:35 13:54
3 Alexandra Angvoll Fredrikstad SK 45:24 +8:53 14:38
4 Nina Pedersen Sarpsborg OL 47:07 +10:36 15:11
5 Adine Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 47:40 +11:09 15:22
6 Sofie Bergstrøm Halden SK 52:32 +16:01 16:56
7 Elida Sagli Gudim Indre Østfold OK 1:00:32 +24:01 19:31

D13-16C

2 700 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hedda Slang-Sundsetvik Halden SK 22:55   8:29
2 Synne Marie Jenssen Halden SK 26:12 +3:17 9:42
3 Ingrid Grønlund Moen Gimle IF 27:37 +4:42 10:13
4 Selma Færden Kolbotn og Skimt OL 28:04 +5:09 10:23
5 Anna Austad Sveen Raumar Orientering 33:14 +10:19 12:18
6 Ingrid Lund Hovden IL Tyrving 34:08 +11:13 12:38
7 Signe Strand Gulbrandsen Fredrikstad SK 35:25 +12:30 13:07

D 15-16

3 350 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 29:12   8:42
2 Marie Hansen Sarpsborg OL 33:34 +4:22 10:01
3 Linn Mei Waaler Måren OK 39:32 +10:20 11:48
4 Aurora Gjølsjø OK Moss 41:34 +12:22 12:24
5 Lisa Jenssen Halden SK 43:03 +13:51 12:51
6 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 43:08 +13:56 12:52
7 Marie F. Lindløv Jensen Sarpsborg OL 46:22 +17:10 13:50
8 Ida Aabogen Haugaard Indre Østfold OK 53:04 +23:52 15:50
9 Ida-Synnøve Kristiansen Fredrikstad SK 1:12:22 +43:10 21:36

D 17-C

2 700 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Lise Nyengen Indre Østfold OK 31:15   11:34
2 Ina Blågestad Indre Østfold OK 31:32 +0:17 11:40
3 Tove Tesdal Indre Østfold OK 32:40 +1:25 12:05
4 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 36:07 +4:52 13:22

D 17-N

2 450 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Liv Simonsen OK Øst 36:42   14:58

D 17-20

3 775 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Synne Strand Asker Skiklubb 28:37   7:34
2 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 31:04 +2:27 8:13
3 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 31:06 +2:29 8:14
4 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 33:05 +4:28 8:45
5 Ingvild Ramtvedt Næsset Sarpsborg OL 33:56 +5:19 8:59
6 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 34:30 +5:53 9:08
7 Karoline Aune Halden SK 34:40 +6:03 9:10
8 Rannveig W. Nordhagen Ås-NMBU Orientering 36:04 +7:27 9:33
9 Kristin Ottesen Fredrikstad SK 36:41 +8:04 9:43
10 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 37:54 +9:17 10:02
11 Rikke Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK 38:44 +10:07 10:15
12 Marie Olaussen Fredrikstad SK 38:45 +10:08 10:15
13 Synne Nesheim Flatebakken IL Tyrving 39:31 +10:54 10:28
14 Sigrid Saur Modahl Fredrikstad SK 40:02 +11:25 10:36
15 Ida Feiring Haltia IL Tyrving 40:57 +12:20 10:50
16 Nora Torgersen Halden SK 41:18 +12:41 10:56
17 Margrete Krage Sarpsborg OL 43:55 +15:18 11:38
18 Marte Bergsland Trøsken IL 46:10 +17:33 12:13
19 Helena Åsberg Sarpsborg OL 47:59 +19:22 12:42
20 Maiken Sandberg Nydalens SK 53:38 +25:01 14:12

D 21-

4 500 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Saila Kinni Tampereen Pyrintö 30:56   6:52
2 Vendula Haldin Halden SK 34:15 +3:19 7:36
3 Anni-Maija Fincke Halden SK 34:29 +3:33 7:39
4 Linn Hokholt NTNUI 34:39 +3:43 7:42
5 Tone E Lye Nydalens SK 34:49 +3:53 7:44
6 Kine Hallan Steiwer Halden SK 35:07 +4:11 7:48
7 Eva Jurenikova Halden SK 36:43 +5:47 8:09
8 Jo Shepherd Halden SK 36:54 +5:58 8:12
9 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 37:21 +6:25 8:18
10 Siri Ulvestad Nydalens SK 38:19 +7:23 8:30
11 Louise Oram Bækkelagets SK 38:37 +7:41 8:34
12 Gitte Bromander Fredrikstad SK 40:00 +9:04 8:53
13 Åsa Franzen IL Tyrving 40:26 +9:30 8:59
14 Heidi Stokseth Halden SK 43:24 +12:28 9:38
15 Cristina Luis Nydalens SK 49:08 +18:12 10:55
16 Ida Katrine Børstad Thoresen Sarpsborg OL 52:15 +21:19 11:36
17 Monica Meum Johansen OK Moss 56:32 +25:36 12:33
18 Ida Svanberg Røyken OL 57:01 +26:05 12:40
19 Ane Næsset Ramtvedt IL Tyrving 1:01:51 +30:55 13:44
20 Ingrid Bjørshol Holm Oppsal Orientering 1:04:47 +33:51 14:23
  Camilla Stridsklev IL Tyrving diskvalifisert    

D 40-

3 775 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ellen Kathrine Svendsby Halden SK 32:31   8:36
2 Hege Feiring IL Tyrving 34:43 +2:12 9:11
3 Hanne Lerche Raadal Halden SK 36:49 +4:18 9:45
4 Anne Sofie Klavestad Fredrikstad SK 37:06 +4:35 9:49
5 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 42:18 +9:47 11:12
6 Ann Helen Aabogen Haugaard Indre Østfold OK 42:24 +9:53 11:13
7 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 43:17 +10:46 11:27
8 Frauke Schmitt Gran Halden SK 44:04 +11:33 11:40
9 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 44:30 +11:59 11:47
10 Nina Lødeng OK Moss 44:37 +12:06 11:49
11 Trine Oldernes Lillomarka OL 49:22 +16:51 13:04
12 Tonje Holm OK Moss 53:42 +21:11 14:13
13 Line Nybakken Ås-NMBU Orientering 54:03 +21:32 14:19
14 Anne Teigland Arntzen Raumar Orientering 58:44 +26:13 15:33
15 Anne-Grete Austad Raumar Orientering 58:56 +26:25 15:36
16 Wendy Fjellstad Ås-NMBU Orientering 1:11:09 +38:38 18:50
17 Linda Fredh Måren OK 1:11:16 +38:45 18:52
  Torill Vister Indre Østfold OK diskvalifisert    
  Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL diskvalifisert    

D 50-

3 350 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunhild Hennum Lierbygda OL 34:27   10:17
2 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 34:45 +0:18 10:22
3 Bente Line Indre Østfold OK 36:35 +2:08 10:55
4 Sille Winsnes Ås-NMBU Orientering 38:58 +4:31 11:37
5 Anne Julsrud Haugen Halden SK 41:11 +6:44 12:17
6 Marit Nandrup Pettersen Indre Østfold OK 46:12 +11:45 13:47
7 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 46:35 +12:08 13:54
8 Heidi Børstad Sarpsborg OL 51:14 +16:47 15:17
9 Mette Kristensen Sarpsborg OL 52:29 +18:02 15:40
10 Åshild Flatebakken IL Tyrving 59:43 +25:16 17:49
11 Grete Berntsen Måren OK 1:01:06 +26:39 18:14
12 Ellen-Christine Koren Ås-NMBU Orientering 1:01:55 +27:28 18:28
  Anne Elisabeth Ramtvedt Sarpsborg OL fullført    

D 60-

2 550 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Wenche Hultgreen IL Tyrving 26:04   10:13
2 Anne Sørum Ringsaker OK 33:11 +7:07 13:00
3 Bjørg Svanberg Røyken OL 33:20 +7:16 13:04
4 Anne Marit Færden Kolbotn og Skimt OL 44:08 +18:04 17:18
5 Tove Skiri Wahlgren Sarpsborg OL 1:07:24 +41:20 26:25

D 70-

2 550 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Birgitte Bekkelund Røyken OL 39:02   15:18
2 Heidrun Mattick Gimle IF 1:01:31 +22:29 24:07

H -10

2 450 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emil Husebye Aamodt Fredrikstad SK 18:51   7:41
2 Audun Nordby Fredrikstad SK 23:49 +4:58 9:43
3 Anders Hovgaard Eisvang OK Moss 24:38 +5:47 10:03
4 Jørgen Dahl Fredrikstad SK 24:52 +6:01 10:08
5 Eskil Hafskjold Nydalens SK 26:39 +7:48 10:52
6 Ville Emil Wingstedt Halden SK 28:39 +9:48 11:41
7 Selmer Løken OK Moss 29:45 +10:54 12:08
8 Abdirahman Hassan OK Moss 32:48 +13:57 13:23

H 11-12

2 700 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sondre Ladim OK Moss 17:36   6:31
2 Liam Viggo Wingstedt Halden SK 20:52 +3:16 7:43
3 Jonas Krogh Oppsal Orientering 24:11 +6:35 8:57
4 Ludvik Sæther Fredrikstad SK 24:36 +7:00 9:06
5 Henrik Julian Fontes Årbu Varteig OL 27:00 +9:24 10:00
6 Jonas Olaussen Halden SK 27:17 +9:41 10:06
7 Mathias Pedersen Holmskau Trøsken IL 34:28 +16:52 12:45
8 Sebastian Bøhn-Bryntesen Halden SK 40:49 +23:13 15:07
9 Ole Marius Glomsrud Indre Østfold OK 45:31 +27:55 16:51

H 11-12N

2 450 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Erlend Grønlund Moen Gimle IF 21:19   8:42

H 13-14

3 100 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Christopher Ladim OK Moss 25:31   8:13
2 Odin Sæther Fredrikstad SK 27:21 +1:50 8:49
3 Kristoffer Halsnes Indre Østfold OK 30:13 +4:42 9:44
4 Grunde Isaksætre Grue IL 32:10 +6:39 10:22
5 Kristoffer B. Helminsen Fredrikstad SK 34:39 +9:08 11:10
6 Jakob Torgersen Halden SK 38:33 +13:02 12:26
7 Kåre Peter Krohn Gjessing Heming Orientering 44:24 +18:53 14:19
8 Tore Herman Kirkebøen Halden SK 52:00 +26:29 16:46
9 Sivert Poppe Fredrikstad SK 55:32 +30:01 17:54
10 Thomas Blomkvist Fredrikstad SK 1:00:52 +35:21 19:38
11 Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb 1:01:55 +36:24 19:58
  Peder Aabogen Haugaard Indre Østfold OK diskvalifisert    
  Jonathan Eylertsen Halden SK diskvalifisert    

H 13-16N

2 450 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars Mikkel Lødeng Nilsen OK Moss 21:27   8:45

H13-16C

2 700 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Isak Juel Fagermoen Fredrikstad SK 20:00   7:24

H 15-16

3 775 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Niels Christian Hellerud Halden SK 25:17   6:41
2 Bendik Eliassen Fredrikstad SK 27:13 +1:56 7:12
3 Eirik Blågestad Indre Østfold OK 30:13 +4:56 8:00
4 Mats Andre Nygård Indre Østfold OK 33:33 +8:16 8:53
5 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 35:24 +10:07 9:22
6 Runar Saur Modahl Fredrikstad SK 35:56 +10:39 9:31
7 Haakon Johann Slang-Sundsetvik Halden SK 36:06 +10:49 9:33
8 Andreas Bergsland Trøsken IL 37:24 +12:07 9:54
9 Oliver Hagaseth Mydske Fredrikstad SK 37:43 +12:26 9:59
10 Vegar Skinne Indre Østfold OK 40:32 +15:15 10:44
11 Ole Øyvind Norsted Halden SK 52:44 +27:27 13:58
12 Jonatan Aune Halden SK 1:07:12 +41:55 17:48

H 17-N

2 450 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stian Lillegård Lillomarka OL 21:42   8:51
2 Tor Simonsen OK Øst 37:03 +15:21 15:07

H 17-20

4 500 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Knut Aasheim Oppsal Orientering 29:33   6:34
2 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 29:47 +0:14 6:37
3 Elias T. Mølnvik Fossum IF 29:49 +0:16 6:37
4 Henrik Eijsink Nydalens SK 31:58 +2:25 7:06
5 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 32:31 +2:58 7:13
6 Jostein Tandberg Nydalens SK 33:16 +3:43 7:23
7 Trygve Kristoffer Løvli Halden SK 33:30 +3:57 7:26
8 Joar Oldernes Lillomarka OL 34:18 +4:45 7:37
9 Jørgen Vister Halden SK 36:17 +6:44 8:03
10 Håkon Østraat Sævareid Halden SK 36:26 +6:53 8:05
11 Magnus Wølneberg IL Tyrving 36:54 +7:21 8:12
12 Olav Milian Schmitt Gran Halden SK 37:50 +8:17 8:24
13 Linus Olhans Ås-NMBU Orientering 38:39 +9:06 8:35
14 August Asheim Birkeland Halden SK 39:25 +9:52 8:45
15 Erlend Brendstuen Halden SK 41:28 +11:55 9:12
16 Benjamin Aasen Sarpsborg OL 44:32 +14:59 9:53
17 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 44:45 +15:12 9:56
18 Tarjei Holo Fossum IF 57:32 +27:59 12:47
19 Haakon Johannesen Indre Østfold OK 1:08:57 +39:24 15:19
  Emil Løwengreen Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK diskvalifisert    

H 21-

5 800 m, 38 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jarkko Huovila Halden SK 35:04   6:02
2 Jo Forseth Indgaard Frol IL 35:38 +0:34 6:08
3 Jussi Suna Turun Metsänkävijät 36:50 +1:46 6:21
4 Martin Vister Frol IL 37:07 +2:03 6:23
5 Håvard Lucasen Fredrikstad SK 37:31 +2:27 6:28
6 Audun Weltzien IL Tyrving 38:21 +3:17 6:36
7 Simo Martomaa Kalevan rasti 38:31 +3:27 6:38
8 Martin Grotle Soukup Bækkelagets SK 39:25 +4:21 6:47
9 Borger Melsom Fossum IF 40:52 +5:48 7:02
10 Anders Tiltnes IL Tyrving 42:24 +7:20 7:18
11 Christian F Schive Halden SK 43:11 +8:07 7:26
12 Halvor Saunes Nydalens SK 43:19 +8:15 7:28
13 Ola Marius Pedersen Oppsal Orientering 43:29 +8:25 7:29
14 Espen Fiskum Halden SK 43:43 +8:39 7:32
15 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 43:47 +8:43 7:32
16 Sindre Sandven Fossum IF 44:59 +9:55 7:45
17 Erling Sommerfeldt Turun Metsänkävijät 45:18 +10:14 7:48
18 Bjørn Erik Glomsrud Indre Østfold OK 45:27 +10:23 7:50
19 Eirik Watterdal Bækkelagets SK 45:36 +10:32 7:51
20 Audun Bjerkreim Nilsen Fredrikstad SK 45:38 +10:34 7:52
21 Thor Mella Oppsal Orientering 46:00 +10:56 7:55
21 Ragnar Tonjer Nydalens SK 46:00 +10:56 7:55
23 Erik Persson Oppsal Orientering 46:02 +10:58 7:56
24 Øyvind Stokseth Halden SK 46:14 +11:10 7:58
25 Thomas Nipen Nydalens SK 47:23 +12:19 8:10
25 Ivar Seierstad IL GeoForm 47:23 +12:19 8:10
27 Simen A Bjøringsøy Nydalens SK 48:04 +13:00 8:17
28 Stian Bergersen IL Tyrving 49:20 +14:16 8:30
29 Morten Nilstad Pettersen IL Tyrving 50:08 +15:04 8:38
30 Are Kristiansen IL Tyrving 54:06 +19:02 9:19
31 Thomas Roskifte OK Moss 56:45 +21:41 9:47
32 Stein H. Hagen Fossum IF 57:29 +22:25 9:54
33 Hallvard Koren OK Moss 57:56 +22:52 9:59
34 Øyvind Løken OK Moss 58:33 +23:29 10:05
35 Gunnar Tenge Ås-NMBU Orientering 1:00:37 +25:33 10:27
36 Morten Tangen Måren OK 1:06:08 +31:04 11:24
37 Robert Banfi Ås-NMBU Orientering 1:18:46 +43:42 13:34
  Daniel Oliversen Trøsken IL diskvalifisert    

H 40-

4 500 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Geir Hoff IL Tyrving 36:16   8:03
2 Per Henning Bjerva Ås-NMBU Orientering 36:21 +0:05 8:04
3 Audun Bjerknes Måren OK 36:45 +0:29 8:10
4 Torgeir Snilsberg OK Moss 36:56 +0:40 8:12
5 Johan Michelsen Fossum IF 38:00 +1:44 8:26
6 Jo Inge Fjellstad Ås-NMBU Orientering 38:08 +1:52 8:28
7 Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering 38:24 +2:08 8:32
8 Steinar Låg Asker Skiklubb 38:48 +2:32 8:37
9 Torstein Hole Nydalens SK 39:04 +2:48 8:40
10 Claes-Tommy Herland Indre Østfold OK 41:42 +5:26 9:16
11 Rune Blågestad Indre Østfold OK 41:56 +5:40 9:19
12 Runar Hafskjold Nydalens SK 42:27 +6:11 9:26
13 Dag Arne Lier Indre Østfold OK 42:41 +6:25 9:29
14 Espen Svae Sarpsborg OL 43:13 +6:57 9:36
15 Halvor Hobøl Oppsal Orientering 44:25 +8:09 9:52
16 Henning Bratland Carlsen OK Moss 45:06 +8:50 10:01
17 Trond Lund IL Tyrving 46:11 +9:55 10:15
18 Per Olav Andersen Halden SK 48:51 +12:35 10:51
19 Anders Færden Kolbotn og Skimt OL 49:37 +13:21 11:01
20 Asle Sagli Gudim Indre Østfold OK 55:39 +19:23 12:22
21 Ola Peter Krohn Gjessing Heming Orientering 1:21:30 +45:14 18:06
  Espen Bergstrøm Halden SK diskvalifisert    

H 50-

3 775 m, 41 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nils Hæstad Fossum IF 28:12   7:28
2 Jan Tore Henriksen Nydalens SK 28:29 +0:17 7:32
3 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 29:40 +1:28 7:51
4 Terje Wiig Mathisen Nydalens SK 30:23 +2:11 8:02
5 Ivar Maalen Ås-NMBU Orientering 31:41 +3:29 8:23
6 Dag Brenås Varteig OL 32:05 +3:53 8:29
7 Jim Olaussen Halden SK 32:58 +4:46 8:43
8 Øystein Jensen Sarpsborg OL 33:19 +5:07 8:49
9 Ole Ingesen Sarpsborg OL 33:21 +5:09 8:50
10 Kjetil Karlsen OK Moss 34:10 +5:58 9:03
11 Sture Ottesen Indre Østfold OK 35:26 +7:14 9:23
12 Morten Due Måren OK 35:33 +7:21 9:25
13 Eirik Nordhagen Ås-NMBU Orientering 36:06 +7:54 9:33
14 Øystein Kildahl Østmarka OK 36:25 +8:13 9:38
15 Rune S. Nielsen Indre Østfold OK 37:14 +9:02 9:51
16 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 37:19 +9:07 9:53
17 Bjørn Tore Thoresen Sarpsborg OL 37:49 +9:37 10:01
17 Olav Johannessen Kolbotn og Skimt OL 37:49 +9:37 10:01
19 Trygve Leivestad Sarpsborg OL 38:14 +10:02 10:07
20 Morten Karlsen Måren OK 38:29 +10:17 10:11
21 Bjørn Willadssen Heming Orientering 38:55 +10:43 10:18
22 Morten Roger Andersen Halden SK 39:37 +11:25 10:29
23 Per Sandberg Nydalens SK 40:21 +12:09 10:41
24 Kjell Einar Andersen Varteig OL 40:36 +12:24 10:45
25 Stein Mella Oppsal Orientering 40:46 +12:34 10:47
26 Stein Arne Negård Vang OL 40:48 +12:36 10:48
27 Egil Wickstrand Iversen Heming Orientering 41:16 +13:04 10:55
28 Per Arne Karlsen Østmarka OK 42:05 +13:53 11:08
29 Morten Johansen OK Moss 42:50 +14:38 11:20
30 Roy Vidar Johannesen Indre Østfold OK 43:41 +15:29 11:34
31 Roar Pedersen Oppsal Orientering 43:50 +15:38 11:36
32 Frank Johannes Bjøringsøy Indre Østfold OK 44:50 +16:38 11:52
33 Morten Kongsberg IL Tyrving 44:59 +16:47 11:54
34 Per Kaarby Fossum IF 45:28 +17:16 12:02
35 Ingvar Braaten Modum OL 47:12 +19:00 12:30
36 Roy Gjerding OK Moss 51:24 +23:12 13:36
37 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 52:32 +24:20 13:54
38 Dag Syversen Sarpsborg OL 53:36 +25:24 14:11
39 Herman Bakke Løten o-lag 55:05 +26:53 14:35
40 Vincent Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:06:30 +38:18 17:36
  Arild Kirkerød Sarpsborg OL diskvalifisert    

H 60-

3 350 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Svein S Jacobsen IL Tyrving 29:25   8:46
2 Øyvind Sørlie Hadeland OL 29:44 +0:19 8:52
3 Eldar Børsum Bækkelagets SK 32:10 +2:45 9:36
4 Tor Ragnar Andersen Halden SK 33:33 +4:08 10:00
5 Kjell Hobøl Østmarka OK 33:49 +4:24 10:05
6 Øistein Hagen OK Øst 34:00 +4:35 10:08
7 Willy Grønstad Gimle IF 35:13 +5:48 10:30
8 Bent Galborgen Indre Østfold OK 37:00 +7:35 11:02
9 Kjell Svanberg Røyken OL 37:34 +8:09 11:12
10 Per Reidulf Holm OK Moss 38:00 +8:35 11:20
11 Leif Lødeng OK Moss 46:12 +16:47 13:47
12 Per Oskar Larsen Indre Østfold OK 49:57 +20:32 14:54
13 Jan Sveen Raumar Orientering 1:00:06 +30:41 17:56
  Stig Hultgreen Karlsen Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Bjørn Steinar Syversen Sarpsborg OL diskvalifisert    
  Bjørn Åstorp Sarpsborg OL brutt    

H 70-

2 550 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Lundhaug OK Moss 25:44   10:05
2 Anders Taraldrud Indre Østfold OK 26:51 +1:07 10:31
3 Tom Wahlgren Sarpsborg OL 27:40 +1:56 10:50
4 Jon Færden Kolbotn og Skimt OL 27:50 +2:06 10:54
5 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 28:06 +2:22 11:01
6 Roar Bjordal Oppsal Orientering 28:54 +3:10 11:20
7 Thor Palmgren Halden SK 28:56 +3:12 11:20
8 Per Anders Flesjø OK Moss 32:59 +7:15 12:56
9 Thore Løken OK Moss 34:21 +8:37 13:28
10 Trygve Fosse Gimle IF 37:13 +11:29 14:35
11 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 41:24 +15:40 16:14
12 Kjell Teigland Østmarka OK 44:29 +18:45 17:26
  Harald Wibye OK Moss diskvalifisert    
  Hans Stordal OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    
  Odd Kletteli Bækkelagets SK brutt    

Direkte A

4 600 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 29:10   6:20
2 Emil Wingstedt Halden SK 30:45 +1:35 6:41
3 Jarl Magnus Berge Søgne og Sogndalen OK 34:59 +5:49 7:36
4 Morten Fismen Fossum IF 37:09 +7:59 8:04
5 Cassie Trewin IL Tyrving 44:56 +15:46 9:46
6 Guro Vassend Fossum IF 45:38 +16:28 9:55
7 Erik Rytter Jakobsen OK Moss 46:36 +17:26 10:07
8 Bjørn Ketil Hansen Sarpsborg OL 48:41 +19:31 10:35
9 Sofie Årnes Nydalens SK 49:59 +20:49 10:51
10 David Standal Fredrikstad SK 1:00:34 +31:24 13:10
11 Roger Mystue Oppsal Orientering 1:00:54 +31:44 13:14
12 Elise Stordal Aalerud OL Tønsberg og omegn 1:06:56 +37:46 14:33
13 Marten Ulvestad Heming Orientering 1:08:21 +39:11 14:51
14 Ingunn Berget Ås-NMBU Orientering 1:11:32 +42:22 15:33
15 Jens Henrik Simonsen OK Øst 1:12:15 +43:05 15:42
16 Øivind Berget Sarpsborg OL 1:12:24 +43:14 15:44
17 Pål Hellerud Halden SK 1:28:01 +58:51 19:08
  Ragnhild Haugli Bråten Heming Orientering diskvalifisert    
  Roar Kullerud Sarpsborg OL diskvalifisert    

Direkte B

3 050 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anja Wingstedt Halden SK 29:59   9:49
2 Trygve Rognstad Hadeland OL 30:33 +0:34 10:00
3 Gunn-Torill Hokholt Kolbotn og Skimt OL 30:35 +0:36 10:01
4 Per Olaf Klemsdal Varteig OL 40:56 +10:57 13:25
5 Tina Hæren Trøsken IL 43:20 +13:21 14:12
5 Linn Mari Kaspersen Trøsken IL 43:20 +13:21 14:12
7 Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL 44:38 +14:39 14:38
8 Elsie Brenne Varteig OL 48:18 +18:19 15:50
9 Tore Grønlund Moen Gimle IF 48:25 +18:26 15:52
10 Trond Møretrø Kolbotn og Skimt OL 49:19 +19:20 16:10
11 Rune Nygård Indre Østfold OK 49:20 +19:21 16:10
12 Stine Austad Raumar Orientering 50:21 +20:22 16:30
13 Hanne Wold OK Moss 56:37 +26:38 18:33
14 Vibeke Larsen Sarpsborg OL 56:56 +26:57 18:40
15 Bjørn Årbu Varteig OL 57:21 +27:22 18:48
16 Martin Hovgaard Eisvang OK Moss 1:33:49 +1:03:50 30:45
  Liv Edle Grønstad Gimle IF diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +