Resultater Blåveissprinten 2017



Resultater Blåveissprinten 
Fredrikstad, Østfold - 25. mars 2017

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 925 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Mathilde Stordal Aalerud OL Tønsberg og omegn 40:17   20:55
0 Mats Andersen Varteig OL 33:57   17:38
0 Emma Braathen Trøsken IL 38:38   20:04
0 Ingrid Sofie Hox Brynildsen Fredrikstad SK 26:51   13:56
0 Vilma Danevad Fredrikstad SK 25:38   13:18
0 Anders Rostveit Elmi OK Moss 35:33   18:28
0 India Haavaldsen Halden SK 28:19   14:42
0 Hanna Haldin Halden SK 35:04   18:12
0 Halvor Ek Hedlund Trøsken IL 38:50   20:10
0 Malin Husebye Aamodt Fredrikstad SK 25:37   13:18
0 Eivind Imrik Fredrikstad SK 24:51   12:54
0 Ole-Edvard Kopperud Indre Østfold OK 43:02 +2:45 22:21
0 Håkon Lillegraven Langsæter Trøsken IL 20:58   10:53
0 Marte Lillegraven Langsæter Trøsken IL 20:53   10:50
0 Olivia Roskifte OK Moss 43:11 +2:54 22:25
0 Oskar Roskifte OK Moss 42:15 +1:58 21:56
0 Aksel Sandvik Halden SK 38:24   19:56
0 Isak Solberg Fredrikstad SK 26:47   13:54
0 Sondre Strømberg Fredrikstad SK 26:56   13:59
0 Jens V Svae Sarpsborg OL 32:13   16:44
0 Selma Sæther Fredrikstad SK 22:43   11:48
0 Hedda Øvretveit Fredrikstad SK 27:03   14:03
  Edvard Kerans Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Ellen Maria Ringstad Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Simon Bergström IL Tyrving brutt    
  Chrystel M Ingebrigsten Fredrikstad SK brutt    
  Sol Kopperud OK Moss ikke startet    

D -10

2 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erle Elise Wold OK Moss 36:29   18:14

D 11-12

2 175 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigrid Schmitt Gran Halden SK 26:47   12:18
2 Sigrid Hauge Sarpsborg OL 29:34 +2:47 13:35
3 Elma Sagli Gudim Indre Østfold OK 32:54 +6:07 15:07
4 Mathilde Fossaas Gimle IF 35:24 +8:37 16:16
5 Julie Brenås Varteig OL 36:21 +9:34 16:42
6 Marte Hox Brynildsen Fredrikstad SK 37:22 +10:35 17:10
7 Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 58:11 +31:24 26:45
  Mari Aarseth Nydalens SK diskvalifisert    

D 11-12N

2 000 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Ingrid Pedersen Holmskau Trøsken IL 23:18 +0:35 11:39
0 Andrine K. S. Edvardsen Fredrikstad SK 22:43   11:21
0 Mari Kalleson Oppsal Orientering 32:19 +9:36 16:09

D 13-14

3 150 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Frida Hovgaard Eisvang OK Moss 41:22   13:07
2 Embla Øvretveit Fredrikstad SK 43:05 +1:43 13:40
3 Marie Lien Backstrøm Halden SK 45:43 +4:21 14:30
4 Marie Saugestad Nydalens SK 49:44 +8:22 15:47
5 Signe Strand Gulbrandsen Fredrikstad SK 50:37 +9:15 16:04
6 Emma Helene Olsen Halden SK 52:35 +11:13 16:41
7 Amalie Løkkeberg Fredrikstad SK 54:32 +13:10 17:18
8 Elida Sagli Gudim Indre Østfold OK 54:37 +13:15 17:20

D 13-16N

2 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigrid Aaby Møretrø Kolbotn og Skimt OL 25:53   12:56

D13-16C

2 175 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anna Austad Sveen Raumar Orientering 26:55   12:22
2 Solveig Pehrsen-Lunde Sarpsborg OL 52:10 +25:15 23:59

D 15-16

3 250 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 37:28   11:31
2 Tina Kalleson Oppsal Orientering 41:48 +4:20 12:51
3 Karoline Bjørnerød OK Moss 42:09 +4:41 12:58
4 Marieluise Schmitt Gran Halden SK 44:34 +7:06 13:42
5 Ada Wulfsberg Nydalens SK 48:13 +10:45 14:50
6 Alexandra Angvoll Fredrikstad SK 52:03 +14:35 16:00
7 Marie F. Lindløv Jensen Sarpsborg OL 53:12 +15:44 16:22
8 Emma Danevad Fredrikstad SK 54:04 +16:36 16:38
9 Adine Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 59:27 +21:59 18:17
10 Gea Øiseth Bedin Indre Østfold OK 1:07:57 +30:29 20:54
11 Synne Marie Jenssen Halden SK 1:19:47 +42:19 24:32
12 Hedda Johanne Slang-Sundsetvik Halden SK 1:27:42 +50:14 26:59

D 17-C

2 175 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Roskifte OK Moss 35:40   16:23
2 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 52:01 +16:21 23:54

D 17-20

3 950 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 31:57   8:05
2 Marie Olaussen Fredrikstad SK 33:47 +1:50 8:33
3 Aurora Gjølsjø OK Moss 35:09 +3:12 8:53
4 Rikke Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK 37:12 +5:15 9:25
5 Ingvild Ramtvedt Næsset Sarpsborg OL 37:40 +5:43 9:32
6 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 42:28 +10:31 10:45
7 Marie Hansen Sarpsborg OL 42:49 +10:52 10:50
8 Heidi Therese Wiest Vang OL 43:24 +11:27 10:59
9 Ingvild C. Fleisje Lillomarka OL 45:18 +13:21 11:28
10 Oda J Sikkeland IL Tyrving 51:03 +19:06 12:55
11 Linn Mei Waaler Måren OK 51:53 +19:56 13:08
12 Elise Ullern IL Tyrving 53:52 +21:55 13:38
13 Benedicte Pedersen Sarpsborg OL 55:32 +23:35 14:03
14 Hanna Lye Moum Halden SK 59:32 +27:35 15:04
15 Marte Bergsland Trøsken IL 1:00:17 +28:20 15:15
16 Linda Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 1:00:26 +28:29 15:17
17 Ida-Synnøve Kristiansen Fredrikstad SK 1:02:50 +30:53 15:54
18 Siri Pedersen Sarpsborg OL 1:21:30 +49:33 20:37
19 Maren Sofie Gulliksen Indre Østfold OK 1:22:10 +50:13 20:48
  Helena Åsberg Sarpsborg OL diskvalifisert    

D 21-

4 500 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Heidi Østlid Bagstevold Fredrikstad SK 41:44   9:16
2 Ingrid Gulbrandsen NTNUI 44:52 +3:08 9:58
3 Linda Solberg Fredrikstad SK 45:55 +4:11 10:12
4 Vigdis Hobøl Oppsal Orientering 50:02 +8:18 11:07
5 Camilla Stridsklev IL Tyrving 1:20:37 +38:53 17:54
6 Linda Engen Raumar Orientering 1:30:02 +48:18 20:00
  Åsa Franzen IL Tyrving diskvalifisert    

D 40-

3 950 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Guro Bryggen Halden SK 44:48   11:20
2 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 55:16 +10:28 13:59
3 Arnhild Krogh Oppsal Orientering 56:07 +11:19 14:12
4 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 58:01 +13:13 14:41
5 Anne-Grete Austad Raumar Orientering 1:08:56 +24:08 17:27
  Elin Kalleson Oppsal Orientering diskvalifisert    

D 50-

3 250 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Marie Solheim Haugerud Indre Østfold OK 38:23   11:48
2 Anne Elisabeth Ramtvedt Sarpsborg OL 40:21 +1:58 12:24
3 Astrid Bjørnerød OK Moss 41:51 +3:28 12:52
4 Bente Line Indre Østfold OK 41:58 +3:35 12:54
5 Pamela Åsten Kolbotn og Skimt OL 43:24 +5:01 13:21
6 Tove Strand Måren OK 43:52 +5:29 13:29
7 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 46:24 +8:01 14:16
8 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 51:12 +12:49 15:45
9 Solveig Sikkeland IL Tyrving 56:25 +18:02 17:21
10 Wenche Lindløv Sarpsborg OL 58:40 +20:17 18:03
11 Ida Engen Raumar Orientering 1:00:34 +22:11 18:38
12 Kristin Fleisje Nittedal OL 1:03:09 +24:46 19:25
13 Marit Nandrup Pettersen Indre Østfold OK 1:04:01 +25:38 19:41
14 Grete Berntsen Måren OK 1:10:50 +32:27 21:47
  Else Grandal IL Tyrving brutt    

D 60-

2 425 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Liv Inger Prangerød Tistedalen FL 34:03   14:02
2 Jane Witnes Sarpsborg OL 53:50 +19:47 22:11
3 Bodil Berby Trøsken IL 1:13:27 +39:24 30:17
  Anne Sørum Ringsaker OK diskvalifisert    

D 70-

2 425 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Birgitte Bekkelund Røyken OL 51:44   21:20
2 Ella Bjerketvedt Trøsken IL 1:01:54 +10:10 25:31

H -10

2 000 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Hovgaard Eisvang OK Moss 16:46   8:23
2 Sondre Tandberg Øhrn Nydalens SK 21:06 +4:20 10:33
3 Ville Emil Wingstedt Halden SK 21:50 +5:04 10:55
4 Syver Strand Gulbrandsen Fredrikstad SK 23:56 +7:10 11:58
5 Iver Aarseth Nydalens SK 30:51 +14:05 15:25
  Magnus Svaland Dale OL Vallset/Stange diskvalifisert    
  Jesper Vonen Svae Sarpsborg OL diskvalifisert    
  Brage Kristiansen OK Moss brutt    

H 11-12

2 175 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henrik Julian Fontes Årbu Varteig OL 21:16   9:46
2 Liam Viggo Wingstedt Halden SK 24:44 +3:28 11:22
3 Emil Husebye Aamodt Fredrikstad SK 26:54 +5:38 12:22
4 Audun Nordby Fredrikstad SK 33:42 +12:26 15:29
5 Sverre Sandvik Halden SK 37:47 +16:31 17:22
6 Jeremias Ryste Odden Sarpsborg OL 48:24 +27:08 22:15

H 11-12N

2 000 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Erlend Bakke Fossum IF 22:58   11:29
0 Leo Lunde OK Moss 33:13 +10:15 16:36
0 Sigurd Hobøl Oppsal Orientering 22:50   11:25

H 13-14

3 150 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristoffer Halsnes Indre Østfold OK 28:46   9:07
2 Sigurd Saxe Sandvik Halden SK 30:07 +1:21 9:33
3 Sondre Ladim OK Moss 30:56 +2:10 9:49
4 Mats Lindaas Elverum OK 31:13 +2:27 9:54
5 Alfred Bjørnerød OK Moss 32:50 +4:04 10:25
6 Sivert Poppe Fredrikstad SK 35:16 +6:30 11:11
7 Jonas Krogh Oppsal Orientering 36:37 +7:51 11:37
8 Tor Erling Gjølsjø OK Moss 38:35 +9:49 12:14
9 Ludvik Sæther Fredrikstad SK 40:19 +11:33 12:47
10 Lars Sigurd Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 41:20 +12:34 13:07
11 Birk Thorstensen Oppsal Orientering 43:36 +14:50 13:50
12 Herman Lien Backstrøm Halden SK 47:45 +18:59 15:09
13 Peder Bryggen Halden SK 53:40 +24:54 17:02
14 Jonatan Eylertsen Halden SK 55:19 +26:33 17:33
  Amund Øiseth Bedin Indre Østfold OK diskvalifisert    

H13-16C

2 175 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathias Pedersen Holmskau Trøsken IL 50:11   23:04

H 15-16

3 950 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Christopher Ladim OK Moss 31:39   8:00
2 Eirik Imrik Fredrikstad SK 33:47 +2:08 8:33
3 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 34:28 +2:49 8:43
4 Eirik Blågestad Indre Østfold OK 38:46 +7:07 9:48
5 Odin Sæther Fredrikstad SK 40:08 +8:29 10:09
6 Tobias Espedal Nydalens SK 40:21 +8:42 10:12
7 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 41:47 +10:08 10:34
8 Grunde Isaksætre Grue IL 44:38 +12:59 11:17
9 Runar Saur Modahl Fredrikstad SK 47:14 +15:35 11:57
10 Jakob Torgersen Halden SK 48:48 +17:09 12:21
11 Marius Bakke Fossum IF 53:25 +21:46 13:31
12 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 59:41 +28:02 15:06
13 Kristoffer B. Helminsen Fredrikstad SK 1:02:40 +31:01 15:51
14 Andreas Bergsland Trøsken IL 1:12:39 +41:00 18:23
15 Theodor Lier Indre Østfold OK 1:16:27 +44:48 19:21
16 Adam Kristiansen OK Moss 1:24:34 +52:55 21:24
  Ole Øivind Norsted Halden SK diskvalifisert    

H 17-C

2 175 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Espenes Varteig OL 23:37   10:51
2 Sindre Espenes Varteig OL 25:15 +1:38 11:36
3 Lars Emil Knudsen Sarpsborg OL 33:13 +9:36 15:16
4 Roy Roger Espenes Varteig OL 35:51 +12:14 16:28
5 Viesturs Kerans Fredrikstad SK 51:34 +27:57 23:42
  Even Lunde Varteig OL brutt    

H 17-N

2 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stian Lillegård Lillomarka OL 27:40   13:50
  Magne Bekkelund Røyken OL diskvalifisert    

H 17-20

4 500 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 33:35   7:27
2 Sander Arntzen Asker Skiklubb 38:41 +5:06 8:35
3 Olav Milian Schmitt Gran Halden SK 39:11 +5:36 8:42
4 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 40:22 +6:47 8:58
5 Niels Christian Hellerud Halden SK 41:07 +7:32 9:08
6 Linus Olhans Ås-NMBU Orientering 42:42 +9:07 9:29
7 Even Lindaas Vang OL 43:44 +10:09 9:43
8 Ludvig Rødnes Oppsal Orientering 43:58 +10:23 9:46
9 Elias Øhman Gjø-Vard OL 45:18 +11:43 10:04
10 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 45:34 +11:59 10:07
11 Aslak Heimdal Konnerud IL 47:07 +13:32 10:28
12 Jostein Svaland Dale Vang OL 48:13 +14:38 10:42
13 Oliver Hagaseth Mydske Fredrikstad SK 48:50 +15:15 10:51
14 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 50:07 +16:32 11:08
15 Sverre Narum Vang OL 53:34 +19:59 11:54
16 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 55:32 +21:57 12:20
  Einar Melsom Fossum IF diskvalifisert    
  Haakon Johannesen Indre Østfold OK brutt    

H 21-

5 625 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audun Bjerkreim Nilsen Fredrikstad SK 41:32   7:23
2 Lukas Peterson IFK Umeå 45:06 +3:34 8:01
3 Thomas Ruud Sarpsborg OL 47:20 +5:48 8:24
4 Erik Rytter Jakobsen OK Moss 53:48 +12:16 9:33
5 Morten Nilstad Pettersen IL Tyrving 56:00 +14:28 9:57
6 Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering 58:27 +16:55 10:23
7 Ivar Seierstad IL GeoForm 59:50 +18:18 10:38
8 Donatas Kontautas OK Moss 1:00:25 +18:53 10:44
9 Daniel Fløtre Nydalens SK 1:04:41 +23:09 11:29
10 Øystein Kildahl Østmarka OK 1:04:49 +23:17 11:31
11 Robert Banfi Ås-NMBU Orientering 1:16:07 +34:35 13:31
  Øyvind Stokseth Halden SK diskvalifisert    

H 40-

4 500 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Svein Nygård Lillomarka OL 42:30   9:26
2 Harald Bakke Fossum IF 43:36 +1:06 9:41
3 Pål Backstrøm Halden SK 43:51 +1:21 9:44
4 Jan Ola Pedersen Vang OL 47:11 +4:41 10:29
5 Thomas Bedin Indre Østfold OK 47:36 +5:06 10:34
6 Henning Bratland Carlsen OK Moss 47:55 +5:25 10:38
7 Torstein Hole Nydalens SK 49:13 +6:43 10:56
8 Fredrik Delås Halden SK 49:41 +7:11 11:02
9 Audun Bjerknes Måren OK 54:12 +11:42 12:02
10 Rune Blågestad Indre Østfold OK 55:18 +12:48 12:17
11 Asle Sagli Gudim Indre Østfold OK 57:52 +15:22 12:51
12 Bjørn Axel Gran Halden SK 58:06 +15:36 12:54
13 Arnstein Dale OL Vallset/Stange 1:09:50 +27:20 15:31
14 Tage Eidissen Sarpsborg OL 1:23:20 +40:50 18:31
  Vegar Kristiansen OK Moss diskvalifisert    

H 50-

3 950 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tore Bjørnerød OK Moss 31:44   8:02
2 Bengt Niklasson Kolbotn og Skimt OL 34:41 +2:57 8:46
3 Bjørn Henning Grandal IL Tyrving 36:51 +5:07 9:19
4 Jussi Silvennoinen Kalevan rasti 38:34 +6:50 9:45
5 Ole Ingesen Sarpsborg OL 38:44 +7:00 9:48
6 Sture Ottesen Indre Østfold OK 38:55 +7:11 9:51
7 Frank Svarød Idd Sportsklubb 39:20 +7:36 9:57
8 Sigmund Vister Indre Østfold OK 40:55 +9:11 10:21
9 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 41:19 +9:35 10:27
10 Kjetil Espedal Nydalens SK 41:20 +9:36 10:27
11 Hallvard Koren OK Moss 41:23 +9:39 10:28
12 Øystein Jensen Sarpsborg OL 42:20 +10:36 10:43
13 Egil Wickstrand Iversen Heming Orientering 42:45 +11:01 10:49
14 Rune Teigland Østmarka OK 47:25 +15:41 12:00
15 Knut Engen Raumar Orientering 47:41 +15:57 12:04
16 Rune S. Nielsen Indre Østfold OK 47:47 +16:03 12:05
17 Gunnar Tenge Ås-NMBU Orientering 48:58 +17:14 12:23
18 Morten Karlsen Måren OK 49:13 +17:29 12:27
19 Christopher Schive OK Moss 53:01 +21:17 13:25
20 Pål Woldstad Hanssen Eiker OL 56:52 +25:08 14:23
21 Terje Melsom Fossum IF 1:00:34 +28:50 15:20
22 Ingvar Braaten Modum OL 1:00:40 +28:56 15:21
23 Vincent Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:01:26 +29:42 15:33
24 Bjørn Olav Bergsløkken Grue IL 1:05:47 +34:03 16:39
25 Roy Vidar Johannesen Indre Østfold OK 1:06:16 +34:32 16:46
  Nils Hæstad Fossum IF diskvalifisert    

H 60-

3 250 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Terje Wiig Mathisen Nydalens SK 32:09   9:53
2 Morten Due Måren OK 36:27 +4:18 11:12
3 Øyvind Sørlie Hadeland OL 37:29 +5:20 11:32
4 Einar Jensen Nydalens SK 41:07 +8:58 12:39
5 Einar Kristian Lunde Varteig OL 43:52 +11:43 13:29
6 Per Arne Andresen Kolbotn og Skimt OL 45:15 +13:06 13:55
7 Kjell Magne Nordvi Grue IL 46:01 +13:52 14:09
8 Karl Aasmund Erøy OK Moss 47:24 +15:15 14:35
9 Roy Gjerding OK Moss 48:50 +16:41 15:01
10 Nils-Petter Wiik Driv IL 56:34 +24:25 17:24
11 Bjørn Åstorp Sarpsborg OL 58:36 +26:27 18:01
12 Bernt O. Myrvold Sarpsborg OL 1:10:20 +38:11 21:38
13 Georg Kapperud Oppsal Orientering 1:42:43 +1:10:34 31:36
  Per Oskar Larsen Indre Østfold OK diskvalifisert    

H 70-

2 425 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Willy Grønstad Gimle IF 28:08   11:36
2 Harald Lundhaug OK Moss 30:03 +1:55 12:23
3 Jon Færden Kolbotn og Skimt OL 31:42 +3:34 13:04
4 Leif Bokerød Idd Sportsklubb 32:20 +4:12 13:20
5 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 46:40 +18:32 19:14
6 Kjell Stenstadvold IL Tyrving 47:21 +19:13 19:31
7 Kjell Kristian Teigland Østmarka OK 59:01 +30:53 24:20
  Trygve Fosse Gimle IF diskvalifisert    
  Hasse Bergstrøm IL Tyrving diskvalifisert    
  Odd Kletteli Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Roar Bjordal Oppsal Orientering diskvalifisert    

Direkte A

4 500 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gitte Bomander Fredrikstad SK 40:50   9:04
2 Thor Mella Oppsal Orientering 42:25 +1:35 9:25
3 MAgne Omestad Nydalens SK 42:36 +1:46 9:28
4 Jon Iver Bakken Nydalens SK 45:26 +4:36 10:05
5 Kristian Kullerud Konnerud IL 46:07 +5:17 10:14
6 Dag Brenås Varteig OL 47:15 +6:25 10:30
7 Kjetil Karlsen Team Jeløy BIL 49:14 +8:24 10:56
8 Thomas Roskifte OK Moss 49:46 +8:56 11:03
9 Remi Johannesen Halden SK 1:00:24 +19:34 13:25
10 Hege Kullerud Konnerud IL 1:00:33 +19:43 13:27
10 Roar Kullerud Sarpsborg OL 1:00:33 +19:43 13:27
12 Kjell Einar Andersen Varteig OL 1:01:08 +20:18 13:35
13 Kjell Reidar Mydske Fredrikstad SK 1:01:28 +20:38 13:39
14 Trygve Leivestad Sarpsborg OL 1:02:30 +21:40 13:53
15 Bjørn Tore Thoresen Sarpsborg OL 1:03:38 +22:48 14:08
16 Tor Lahlum Kolbotn og Skimt OL 1:05:11 +24:21 14:29
17 Stein Arne Negård Vang OL 1:05:26 +24:36 14:32
18 Ida Katrine Børstad Thoresen Sarpsborg OL 1:05:42 +24:52 14:36
19 Lene Sandvik Halden SK 1:07:13 +26:23 14:56
20 Fredrik Saugestad Nydalens SK 1:12:13 +31:23 16:02
21 Øyvind Berget Sarpsborg OL 1:19:22 +38:32 17:38
22 Marit-Elin Iden Team Jeløy BIL 1:26:46 +45:56 19:16
23 Jens-Henrik Simonsen OK Øst 1:27:10 +46:20 19:22
24 Ola Nilsen Oppsal Orientering 1:28:22 +47:32 19:38
25 Ingrid Tveite Ås-NMBU Orientering 1:53:56 +1:13:06 25:19
  Vegard Aarstad Ås-NMBU Orientering diskvalifisert    
  Tore Grønlund Moen Gimle IF diskvalifisert    
  Dag Syversen Sarpsborg OL diskvalifisert    
  Helge Weydahl FFI BIL diskvalifisert    
  Alva Niklasson Kolbotn og Skimt OL brutt    

Direkte B

3 150 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bård Andersen Varteig OL 41:23   13:08
2 Trond Ivar Fossaa Gimle IF 41:41 +0:18 13:13
3 Runar Thorstensen Oppsal Orientering 42:26 +1:03 13:28
4 Ingrid M. Tenge Ås-NMBU Orientering 43:18 +1:55 13:44
5 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 43:54 +2:31 13:56
6 Tina Hæren Trøsken IL 44:38 +3:15 14:10
7 Linn-Mari Kaspersen Trøsken IL 45:11 +3:48 14:20
8 Kristin B. Gjølsø OK Moss 54:15 +12:52 17:13
9 Martin Hovgaard Eisvang OK Moss 54:32 +13:09 17:18
10 Trond Møretrø Kolbotn og Skimt OL 56:02 +14:39 17:47
11 Gro Ellegaard Vang OL 59:06 +17:43 18:45
12 Ingrid Grønlund Moen Gimle IF 1:07:53 +26:30 21:33
13 Ina Blågestad Indre Østfold OK 1:17:01 +35:38 24:26
14 Bjørn Årbu Varteig OL 1:17:32 +36:09 24:36
15 Anne Lise Nyengen Indre Østfold OK 1:18:14 +36:51 24:50
  Elsie Brenne Varteig OL diskvalifisert    
  Liv Edle Grønstad Gimle IF diskvalifisert    
  Martin Heitmann Gimle IF diskvalifisert    
  Hanne Wold OK Moss diskvalifisert    


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +