Resultater Blåveissprinten 2019



Resultater Blåveissprinten 
Fredrikstad, Østfold - 30. mars 2019

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 760 m, 41 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Johanne Klavestad Aaby Fredrikstad SK 18.31   10.31
0 Anna Elizabeth Fontes Aarbu Varteig OL 33.02   18.46
0 Celine Agnalt Trøsken IL 24.24   13.51
0 Nathalie Arnesen Fredrikstad SK 25.10   14.17
0 Emma Braathen Trøsken IL 23.15   13.12
0 Håkon Bryggen Halden SK 13.00   7.23
0 Elida Espenes Varteig OL 33.17   18.54
0 Sara Elina Fristad Hämälistö Halden SK 22.21   12.41
0 India Haavaldsen Halden SK 16.21   9.17
0 Mali Aurora Haralsen Fredrikstad SK 41.42   23.41
0 Viljar Kaas Bækkelagets SK 58.06   33.00
0 Eva R Kahrs Fredrikstad SK 22.35   12.49
0 Henrik Kahrs Fredrikstad SK 46.53   26.38
0 Johan Karlsson Kahrs Fredrikstad SK 23.05   13.06
0 Maria Kongsberg Tyrving IL 15.52   9.00
0 Elida-Sofie Kopperud Indre Østfold OK 27.43   15.44
0 Enya Marie Larsen Varteig OL 19.32   11.05
0 Solan Løken OK Moss 22.02   12.31
0 Emma Nordlie Magnussen Halden SK 14.32   8.15
0 Esten Valentin Nybråten Tyrving IL 33.20   18.56
0 Max Alexander Nybråten Tyrving IL 11.45   6.40
0 Esten Wallentin Nybråthen Tyrving IL 14.35   8.17
0 Eine Pedersen OK Moss 27.42   15.44
0 Mia Pedersen OK Moss 35.11   19.59
0 Selmer Ringstad Holt Fredrikstad SK 14.51   8.26
0 Olivia Roskifte OK Moss 16.18   9.15
0 Oskar Roskifte OK Moss 22.09   12.35
0 Aksel Sagberg Tyrving IL 30.21   17.14
0 Anton Sagberg Tyrving IL 30.17   17.12
0 Iver Skauen Fredrikstad SK 15.24   8.45
0 Aksel Solberg Fredrikstad SK 14.53   8.27
0 Troy Victor Stokseth Halden SK 22.14   12.37
0 Trym Strømberg Fredrikstad SK 17.37   10.00
0 Jens Vonen Svae Sarpsborg OL 13.36   7.43
0 Martina Vågsnes Oppsal Orientering 23.13   13.11
0 Peter Willoch Fredrikstad SK 1.22.02   46.36
0 Adele Øen Skåland Trøsken IL 21.51   12.24
0 Liv Ek Hedlund Trøsken IL 37.44   21.26
  Cornelius Gjerlaugsen Kvevik Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Hanna Haldin Halden SK diskvalifisert    
  Evelyn Johannessen NOTEAM diskvalifisert    
  Tryggve Svergja Rustad Raumar Orientering ikke startet    
  Ada Skauen Fredrikstad SK ikke startet    

D -10

2 120 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Sofie Hox Brynildsen Fredrikstad SK 25.56   12.13
2 Vilma Danevad Fredrikstad SK 28.55 +2.59 13.38
3 Helene Harstad Kolbotn og Skimt OL 30.52 +4.56 14.33

D 11-12

2 600 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jenny Danevad Fredrikstad SK 21.03   8.05
2 Helene Scheele Nydalens SK 23.14 +2.11 8.56
3 Minna Sofie Wingstedt Halden SK 25.14 +4.11 9.42
4 Synne Syversen Gihle Oppsal Orientering 31.28 +10.25 12.06
5 Emma Aune Jakobsen OK Moss 32.38 +11.35 12.33
6 Synne Nordby Hvenekilde Oppsal Orientering 42.15 +21.12 16.15
7 Malin Husebye Aamodt Fredrikstad SK 48.25 +27.22 18.37
8 Hedvig Scheele Søyland Fredrikstad SK 49.45 +28.42 19.08
9 Erle Wetterhus OK Moss 51.56 +30.53 19.58
10 Malin Gjetanger Måren OK 55.19 +34.16 21.16
11 Betina Arnesen Fredrikstad SK 56.34 +35.31 21.45
  Erle Elise Wold OK Moss diskvalifisert    

D 11-12N

2 120 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eline Noelia Larsen Varteig OL 52.42   24.51
2 Mathilde Stordal Aalerud OL Tønsberg og omegn 52.50 +0.08 24.55

D 13-14

3 010 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 32.28   10.47
2 Marte Hox Brynildsen Fredrikstad SK 35.31 +3.03 11.47
3 Erika Lind-Larsen OK Moss 37.17 +4.49 12.23
4 Maren Henriksen Vang OL 37.34 +5.06 12.28
5 Elma Sagli Gudim Indre Østfold OK 41.07 +8.39 13.39
6 Sigrid Hauge Sarpsborg OL 44.34 +12.06 14.48
7 Julie Brenås Varteig OL 45.16 +12.48 15.02
8 Marte Lillegraven Langsæter Trøsken IL 50.40 +18.12 16.49
9 Marthe Graff-Wiik Sturla, IF 52.18 +19.50 17.22
  Ingrid Pedersen Holmskau Trøsken IL diskvalifisert    

D13-16C

2 600 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathilde Klausen Fredrikstad SK 45.47   17.36
2 Josefin Eylertsen Halden SK 47.43 +1.56 18.21

D 15-16

3 050 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marie Kvarme Sturla, IF 30.37   10.02
2 Amalie Løkkeberg Fredrikstad SK 34.15 +3.38 11.13
3 Emma Sofie Steinsland Fredrikstad SK 38.34 +7.57 12.38
4 Mina Akiko Johnsen Sturla, IF 39.54 +9.17 13.04
5 Signe Strand Gulbrandsen Fredrikstad SK 43.03 +12.26 14.06
6 Solveig Pehrsen-Lunde Sarpsborg OL 48.23 +17.46 15.51
  Embla Øvretveit Fredrikstad SK ikke startet    
  Julie Sophie Wold OK Moss ikke startet    

D 17-C

2 600 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Teigland Arntzen Raumar Orientering 41.48   16.04
  Tove Tesdal Indre Østfold OK diskvalifisert    
  Hilde Strømberg Fredrikstad SK ikke startet    

D 17-N

2 880 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Liv Simonsen OK Øst 1.17.42   26.58
  Dina Arntzen Raumar Orientering ikke startet    

D 17-20

3 590 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Aurora Gjølsjø OK Moss 28.15   7.52
2 Marieluise Schmitt Gran Halden SK 30.14 +1.59 8.25
3 Pernille Katla Fossum IF 30.51 +2.36 8.35
4 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 31.56 +3.41 8.53
5 Mina Jørgensen Tyrving IL 35.16 +7.01 9.49
5 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 35.16 +7.01 9.49
7 Marie Lindløv Jensen OK Moss 36.38 +8.23 10.12
8 Linn Mei Waaler Måren OK 41.23 +13.08 11.31
9 Linda Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 41.32 +13.17 11.34
10 Iris Holst Tyrving IL 44.17 +16.02 12.20
11 Ingrid Lund Hovden Tyrving IL 44.24 +16.09 12.22
12 Marie Hansen Sarpsborg OL 47.51 +19.36 13.19
13 Celine Ytternes Kolbotn og Skimt OL 55.08 +26.53 15.21
14 Nina Bianca Pedersen Sarpsborg OL 55.46 +27.31 15.32
15 Adine Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK 58.17 +30.02 16.14
16 Gea Øiseth Bedin Indre Østfold OK 1.00.05 +31.50 16.44
17 Alexandra Angvoll Fredrikstad SK 1.01.11 +32.56 17.02
18 Veronica Elena Svindseth Kolbotn og Skimt OL 1.14.07 +45.52 20.38
  Ingeborg Kvarme Sturla, IF diskvalifisert    
  Oda Scheele Nydalens SK ikke startet    
  Karoline Bjørnerød OK Moss ikke startet    

D 21-

4 520 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 32.49   7.15
2 Tone Bergerud Lye Nydalens SK 32.52 +0.03 7.16
3 Kamilla Olaussen Fredrikstad SK 32.57 +0.08 7.17
4 Marie Olaussen Fredrikstad SK 33.57 +1.08 7.30
5 Marianne Riddervold Kahrs Fredrikstad SK 34.52 +2.03 7.42
6 Charlotte Watson Lillomarka OL 35.53 +3.04 7.56
7 Mariann Ulvestad Bækkelagets SK 36.12 +3.23 8.00
8 Sigrid Alexandersen NTNUI 37.25 +4.36 8.16
9 Ingjerd Myhre Kongsberg OL 39.02 +6.13 8.38
10 Linn Hokholt Tyrving IL 40.00 +7.11 8.50
11 Heidi Østlid Bagstevold Fredrikstad SK 40.04 +7.15 8.51
12 Ingrid Berge Tyrving IL 40.06 +7.17 8.52
13 Lene Godager Kaas Bækkelagets SK 40.17 +7.28 8.54
14 Marit Kahrs Fredrikstad SK 41.26 +8.37 9.10
15 Vendula Haldin Halden SK 43.16 +10.27 9.34
16 Kristine Fjeldbo Tyrving IL 43.44 +10.55 9.40
17 Eline Drage Tyrving IL 49.34 +16.45 10.57
18 Malin Eijsink Nydalens SK 49.37 +16.48 10.58
19 Helena Åsberg Sarpsborg OL 57.07 +24.18 12.38
20 Stine Austad Raumar Orientering 1.10.30 +37.41 15.35

D 40-

3 590 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Runa Lien Backstrøm Halden SK 35.24   9.51
2 Britta Fismen Fossum IF 35.46 +0.22 9.57
3 Guro Bryggen Halden SK 37.20 +1.56 10.23
4 Arnhild Krogh Oppsal Orientering 37.56 +2.32 10.33
5 Cassie Trewin Tyrving IL 38.27 +3.03 10.42
6 Heidi Stokseth Halden SK 40.18 +4.54 11.13
7 Silje Syversen Oppsal Orientering 41.44 +6.20 11.37
8 Else Kari Nordli Scheele Nydalens SK 42.27 +7.03 11.49
9 Lene Sandvik Halden SK 45.35 +10.11 12.41
10 Linda Fredh OK Moss 47.57 +12.33 13.21
11 Hanne Wold OK Moss 50.25 +15.01 14.02
12 Tonje Holm OK Moss 51.26 +16.02 14.19
13 Kristine Roskifte OK Moss 57.54 +22.30 16.07
14 Anne Nilsen Ås-NMBU Orientering 1.01.32 +26.08 17.08

D 50-

3 050 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Marie Solheim Haugerud Indre Østfold OK 29.14   9.35
2 Tove Strand Måren OK 30.23 +1.09 9.57
3 Kari Madslien Nydalens SK 32.58 +3.44 10.48
4 Sille Winsnes Ås-NMBU Orientering 33.16 +4.02 10.54
5 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 33.47 +4.33 11.04
6 Solveig Sikkeland Tyrving IL 34.47 +5.33 11.24
7 Bente Line Indre Østfold OK 35.25 +6.11 11.36
8 Unn Mette Klopbakken Snertingdal IF Orientering 35.32 +6.18 11.39
9 Wenche Lindløv Sarpsborg OL 37.11 +7.57 12.11
10 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 41.48 +12.34 13.42
11 Anne-Grete Austad Raumar Orientering 43.38 +14.24 14.18
12 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 47.11 +17.57 15.28
13 Gro Hege Ludvigsen Måren OK 55.35 +26.21 18.13
  Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Runa Skyttersæter Heming Orientering ikke startet    

D 60-

2 560 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gabriella Axelsson Idefjordens SK 28.08   10.59
2 Lisa Annersand OK Tyr 37.37 +9.29 14.41
3 Ingunn Brekken Sarpsborg OL 40.50 +12.42 15.57
4 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 51.04 +22.56 19.56
5 Anne Sørum Indre Østfold OK 1.16.22 +48.14 29.49
  Grete Berntsen Måren OK ikke startet    

D 70-

2 560 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 38.44   15.07
2 Bodil Berby Trøsken IL 42.47 +4.03 16.42
3 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 47.54 +9.10 18.42
4 Birgitte Bekkelund Røyken OL 49.44 +11.00 19.25
5 Ella Bjerketvedt Trøsken IL 51.09 +12.25 19.58
6 Tordis Rytter Jakobsen OK Moss 52.31 +13.47 20.30
7 Inger Lindløv OK Moss 54.16 +15.32 21.11
8 Anne Marit Færden Kolbotn og Skimt OL 56.41 +17.57 22.08

H -10

2 120 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ville Emil Wingstedt Halden SK 20.00   9.26
2 Isak Solberg Fredrikstad SK 27.18 +7.18 12.52
3 Sondre Strømberg Fredrikstad SK 37.21 +17.21 17.37
4 Halvor Ek Hedlund Trøsken IL 55.06 +35.06 25.59
5 Jo Bogstrand Ingvaldsen Nittedal OL 57.50 +37.50 27.16
6 Sander Agnalt Heggenes Trøsken IL 1.01.03 +41.03 28.47

H 11-12

2 600 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Syver Strand Gulbrandsen Fredrikstad SK 29.31   11.21
2 Jesper Vonen Svae Sarpsborg OL 31.42 +2.11 12.11
3 Anders Eisvang OK Moss 37.11 +7.40 14.18
4 Magnus Friedhelm Klaveness Måren OK 38.46 +9.15 14.54
5 Selmer Løken OK Moss 38.57 +9.26 14.58
6 Eivind Vågsnes Oppsal Orientering 41.43 +12.12 16.02
7 Eskil Pehrsen-Lunde Sarpsborg OL 46.07 +16.36 17.44
8 Henrik Harstad Kolbotn og Skimt OL 47.14 +17.43 18.10
9 Tore Lind-Larsen OK Moss 50.28 +20.57 19.24
  Fredrik Texmo Grønn Sarpsborg OL diskvalifisert    
  Håkon Lillegraven Langsæter Trøsken IL ikke startet    

H 11-12N

2 120 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Benjamin Buhler Måren OK diskvalifisert    

H 13-14

3 010 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henrik Julian Fontes Aarbu Varteig OL 22.03   7.19
2 Audun Nordby Fredrikstad SK 33.17 +11.14 11.03
3 Martin Bryggen Halden SK 34.45 +12.42 11.32
4 Mats Johnsen Sturla, IF 38.31 +16.28 12.47
5 Sebastian Bøhn-Bryntesen Halden SK 40.49 +18.46 13.33
6 Elias Mosebekk Halden SK 58.18 +36.15 19.22
  Emil Husebye Aamodt Fredrikstad SK ikke startet    

H13-16C

2 600 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jacob Eylertsen Halden SK 51.44   19.53
2 Balder Larsen Halden SK 1.06.50 +15.06 25.42
  Vilhelm Svarød Idd Sportsklubb diskvalifisert    

H 15-16

3 590 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sivert Poppe Fredrikstad SK 25.55   7.13
2 Sigurd Saxe Sandvik Halden SK 28.18 +2.23 7.52
3 Alfred Bjørnerød OK Moss 31.25 +5.30 8.45
4 Sondre Ladim OK Moss 36.51 +10.56 10.15
5 Sebastian Blomfeldt Unnerud OK Moss 46.04 +20.09 12.49
6 Peder Bryggen Halden SK 47.04 +21.09 13.06
7 Sondre Piiksi OK Moss 1.17.23 +51.28 21.33
8 Amund Øiseth Bedin Indre Østfold OK 1.27.19 +1.01.24 24.19
  Mathias Pedersen Holmskau Trøsken IL ikke startet    
  Ludvik Sæther Fredrikstad SK ikke startet    
  Thomas Blomkvist Fredrikstad SK ikke startet    

H 17-C

2 600 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Roy Roger Espenes Varteig OL 40.38   15.37
2 Anders Espenes Varteig OL 45.36 +4.58 17.32
  Carl Christian Strømberg Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Didrik Bredesen Lillomarka OL diskvalifisert    

H 17-N

2 880 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stian Lillegård Lillomarka OL 43.08   14.58
2 Tor Simonsen OK Øst 1.03.34 +20.26 22.04

H 17-20

4 520 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jostein Svaland Dale Vang OL 35.01   7.44
2 Eirik Blågestad Fredrikstad SK 35.26 +0.25 7.50
3 Eirik Imrik Fredrikstad SK 36.13 +1.12 8.00
4 Linus Olhans Ås-NMBU Orientering 37.06 +2.05 8.12
5 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 37.34 +2.33 8.18
6 Kristoffer B. Helminsen Fredrikstad SK 39.06 +4.05 8.39
7 Oliver Hagaseth Mydske Fredrikstad SK 39.39 +4.38 8.46
8 Runar Saur Modahl Fredrikstad SK 39.47 +4.46 8.48
9 Christopher Ladim OK Moss 41.08 +6.07 9.06
10 Jakob Torgersen Halden SK 43.06 +8.05 9.32
11 Alf Kristian Helle Halden SK 43.43 +8.42 9.40
12 Mathias Pedersen Vold Lillomarka OL 46.55 +11.54 10.22
13 Eivind Berner Myhre Fossum IF 47.45 +12.44 10.33
14 Tobias Espedal Nydalens SK 49.08 +14.07 10.52
15 Børge Brenås Varteig OL 58.02 +23.01 12.50
  Ådne Skjærstein Tyrving IL ikke startet    

H 21-

5 810 m, 51 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Matthias Kyburz Tyrving IL 32.49   5.38
2 Olli-Markus Taivainen Fredrikstad SK 33.14 +0.25 5.43
3 Andreas Kyburz Tyrving IL 34.34 +1.45 5.56
3 Torgeir Nørbech Tyrving IL 34.34 +1.45 5.56
5 Håkon Jarvis Westergård Tyrving IL 34.42 +1.53 5.58
6 Eetu Savolainen Ikaalisten Nouseva-Voima 34.50 +2.01 5.59
7 Carl Godager Kaas Bækkelagets SK 35.05 +2.16 6.02
8 Olle Boström Tyrving IL 35.16 +2.27 6.04
9 Hans Petter Mathisen Fredrikstad SK 35.17 +2.28 6.04
10 Ralph Street Bækkelagets SK 35.20 +2.31 6.04
11 Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima 36.26 +3.37 6.16
12 Martin Hubmann Fredrikstad SK 36.39 +3.50 6.18
12 Janis Tamuzs Navi 36.39 +3.50 6.18
14 Riccardo Rancan Kalevan rasti 37.20 +4.31 6.25
15 Ivar Aukrust Osmoen Ås-NMBU Orientering 37.22 +4.33 6.25
16 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 37.40 +4.51 6.28
17 Christoph Meier Järla Orientering 37.53 +5.04 6.31
18 Jim Øystein Nybråten Tyrving IL 38.45 +5.56 6.40
19 Erling Hjermstad Fossum IF 39.04 +6.15 6.43
19 Joonas Ahola Navi 39.04 +6.15 6.43
21 Olav Johannes Deelstra Oppsal Orientering 39.10 +6.21 6.44
22 Lukas Peterson Tyrving IL 39.16 +6.27 6.45
23 Corentin Roux Navi 40.34 +7.45 6.58
24 Jooseppi Kalliokoski Ikaalisten Nouseva-Voima 41.07 +8.18 7.04
25 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 42.32 +9.43 7.19
26 Sander Arntzen Asker Skiklubb 43.04 +10.15 7.24
27 Øyvind Enger Nydalens SK 43.10 +10.21 7.25
28 Ludvig Rødnes Oppsal Orientering 43.25 +10.36 7.28
29 Haakon Ingvaldsen Nittedal OL 43.33 +10.44 7.29
30 Mathias Benjaminsen Lillomarka OL 43.52 +11.03 7.33
31 Eskil Sande Gullord Bækkelagets SK 44.14 +11.25 7.36
32 Jon Pedersen Halden SK 44.20 +11.31 7.37
33 Tor Andreas Andersen Oppsal Orientering 45.08 +12.19 7.46
34 Gunnar A Fiskum Tyrving IL 46.02 +13.13 7.55
35 Ivar Lundanes Tyrving IL 47.11 +14.22 8.07
36 Stefan Ring OK Löftan 47.53 +15.04 8.14
37 Anders Bjergaard Nydalens SK 47.56 +15.07 8.15
38 Ole Kjell Langmyren Lillomarka OL 47.57 +15.08 8.15
39 Thor Mella Oppsal Orientering 48.04 +15.15 8.16
40 Einar Tommelstad Nydalens SK 48.26 +15.37 8.20
41 Erik Rytter Jakobsen OK Moss 49.08 +16.19 8.27
42 Truls Hestengen Oppsal Orientering 49.15 +16.26 8.28
43 Peter Gisholt Fossum IF 49.58 +17.09 8.36
44 Donatas Kontautas OK Moss 54.08 +21.19 9.19
45 Sveinung Syversen Oppsal Orientering 55.06 +22.17 9.29
46 Gunnar Tenge Ås-NMBU Orientering 58.24 +25.35 10.03
47 Robert Banfi Ås-NMBU Orientering 1.05.00 +32.11 11.11
  Gaute Hallan Steiwer Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Håvard Berget Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Aleksi Karppinen Ikaalisten Nouseva-Voima diskvalifisert    
  Torbjørn Sagberg Tyrving IL diskvalifisert    
  Vegard Blomseth Johnsen Nydalens SK ikke startet    
  Eirik Rustad Bækkelagets SK ikke startet    
  Alan Cherry Nydalens SK ikke startet    
  Anders B. Øksenholt Nydalens SK ikke startet    
  Torben Christian Wendler Fredrikstad SK ikke startet    
  Torkil Eide Solstad Tyrving IL ikke startet    

H 40-

4 520 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tore Sandvik Halden SK 30.26   6.43
2 Bjørn Erik Glomsrud Indre Østfold OK 32.47 +2.21 7.15
3 Tore Bjørnerød OK Moss 33.17 +2.51 7.21
4 Håkon Gjerde Indre Østfold OK 36.16 +5.50 8.01
5 Thomas Bedin Indre Østfold OK 38.04 +7.38 8.25
5 Espen Bergstrøm Halden SK 38.04 +7.38 8.25
7 Øyvind Stokseth Halden SK 38.06 +7.40 8.25
8 Anders Storbraten Bækkelagets SK 38.49 +8.23 8.35
9 Morten Fismen Fossum IF 38.55 +8.29 8.36
10 Thomas Roskifte OK Moss 39.05 +8.39 8.38
11 Svein Nygård Lillomarka OL 39.08 +8.42 8.39
12 Øyvind Løken OK Moss 39.23 +8.57 8.42
13 Audun Bjerknes Måren OK 40.07 +9.41 8.52
14 Torstein Hole Nydalens SK 40.35 +10.09 8.58
15 Henning Bratland Carlsen OK Moss 40.37 +10.11 8.59
16 Håvard Harstad Kolbotn og Skimt OL 41.21 +10.55 9.08
17 Torbjørn Kravdal Gjø-Vard OL 42.06 +11.40 9.18
18 Rune Blågestad Indre Østfold OK 42.22 +11.56 9.22
19 Bjørn Gulbrandsen Asker Skiklubb 42.33 +12.07 9.24
20 Kyrre Gran Fet OL 44.48 +14.22 9.54
21 Hallvard Koren OK Moss 45.16 +14.50 10.00
22 Halvor Hobøl Oppsal Orientering 49.59 +19.33 11.03
23 Per Olav Andersen Vang OL 53.09 +22.43 11.45
24 Torgeir Skjønhaug Fet OL 56.22 +25.56 12.28
25 Øyvind Thømt Indre Østfold OK 1.01.12 +30.46 13.32
26 Sindre Valsgård Indre Østfold OK 1.24.36 +54.10 18.43

H 50-

3 590 m, 38 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Rune Scheele Nydalens SK 26.53   7.29
2 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 27.13 +0.20 7.34
3 Are Kristiansen Tyrving IL 28.12 +1.19 7.51
4 Håkon Danevad Ås-NMBU Orientering 28.14 +1.21 7.51
5 Dag Brenås Varteig OL 28.23 +1.30 7.54
6 Jon Iver Bakken Nydalens SK 29.22 +2.29 8.10
7 Stein Blomseth Lillomarka OL 29.37 +2.44 8.14
8 Jan Tore Henriksen Nydalens SK 29.46 +2.53 8.17
9 Vidar Benjaminsen Lillomarka OL 30.13 +3.20 8.25
10 Roger Wiik Sturla, IF 31.16 +4.23 8.42
11 Jan Granstedt Halden SK 31.54 +5.01 8.53
12 Ståle Sønsterudbråten Lillomarka OL 32.09 +5.16 8.57
13 Ole Ingesen Sarpsborg OL 32.18 +5.25 8.59
14 Asle Sagli Gudim Indre Østfold OK 32.24 +5.31 9.01
15 Knut Bjørkelo Kolbotn og Skimt OL 32.25 +5.32 9.01
16 Eirik Nordhagen Ås-NMBU Orientering 32.47 +5.54 9.07
17 Øystein Jensen Sarpsborg OL 32.51 +5.58 9.09
18 Carl Erik Wasberg Oppsal Orientering 33.02 +6.09 9.12
19 Øystein Kildahl Østmarka OK 33.56 +7.03 9.27
20 Geir Torgersen Halden SK 34.16 +7.23 9.32
21 Espen Svae Sarpsborg OL 34.38 +7.45 9.38
22 Frank Svarød Idd Sportsklubb 34.52 +7.59 9.42
23 Rune Teigland Østmarka OK 36.21 +9.28 10.07
24 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 36.28 +9.35 10.09
25 Bjørn Axel Gran Halden SK 37.49 +10.56 10.32
26 Stein Mella Oppsal Orientering 38.00 +11.07 10.35
27 Kent Kopperud Indre Østfold OK 38.55 +12.02 10.50
28 Jon Erik Kvarme Sturla, IF 39.04 +12.11 10.52
29 Stein Arne Negård Vang OL 39.38 +12.45 11.02
30 Christopher Schive OK Moss 39.39 +12.46 11.02
31 Trond Holter Måren OK 39.48 +12.55 11.05
32 Ole Kristian Karlsen Østmarka OK 40.45 +13.52 11.21
33 Peter Carlsen Sturla, IF 40.52 +13.59 11.23
34 Per Arne Karlsen Østmarka OK 42.20 +15.27 11.47
35 Morten Kongsberg Tyrving IL 42.44 +15.51 11.54
36 John Ytternes Kolbotn og Skimt OL 45.04 +18.11 12.33
37 Arne Kongsnes Oppsal Orientering 46.19 +19.26 12.54
38 Vincent Eijsink Ås-NMBU Orientering 1.02.39 +35.46 17.27

H 60-

3 050 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigurd Dæhli Løten o-lag 24.24   8.00
2 Hallvard Fjær Lillomarka OL 24.40 +0.16 8.05
3 Nils Hæstad Fossum IF 24.48 +0.24 8.07
4 Morten Due Måren OK 24.49 +0.25 8.08
5 Sture Ottesen Indre Østfold OK 26.19 +1.55 8.37
6 Svein S Jacobsen Tyrving IL 27.34 +3.10 9.02
7 Martin Granly Lillomarka OL 27.42 +3.18 9.04
8 Lasse Johansson Eds SK 28.17 +3.53 9.16
9 Kjell Einar Andersen Varteig OL 28.23 +3.59 9.18
10 Einar Kristian Lunde Varteig OL 28.56 +4.32 9.29
11 Ove Martinsen Hauketo IF 29.48 +5.24 9.46
12 Bent Galborgen Indre Østfold OK 29.53 +5.29 9.47
13 Tor Ragnar Andersen Halden SK 30.01 +5.37 9.50
14 Einar Jensen Nydalens SK 30.59 +6.35 10.09
15 Frank Johannes Bjøringsøy Indre Østfold OK 34.15 +9.51 11.13
16 Stig Hultgreen Karlsen IL GeoForm 34.36 +10.12 11.20
17 Pål Woldstad Hanssen Eiker OL 36.27 +12.03 11.57
18 Bjørn Åstorp Sarpsborg OL 40.05 +15.41 13.08
19 Stein Turtumøygard Måren OK 40.22 +15.58 13.14
20 Øivind Berget Sarpsborg OL 40.48 +16.24 13.22
21 Jan Sveen Raumar Orientering 42.09 +17.45 13.49
22 Arnfinn Skåland Trøsken IL 42.24 +18.00 13.54
23 Roy Gjerding OK Moss 49.19 +24.55 16.10
24 Ingvar Braaten Modum OL 54.54 +30.30 18.00
  Olav Nipen Tyrving IL ikke startet    
  Egil Wickstrand Iversen Heming Orientering ikke startet    

H 70-

2 560 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Peter Klaveness Måren OK 24.10   9.26
2 Willy Grønstad Gimle IF 24.16 +0.06 9.28
3 Eldar Børsum Bækkelagets SK 26.25 +2.15 10.19
4 Hasse Bergstrøm Tyrving IL 28.09 +3.59 10.59
5 Jon Færden Kolbotn og Skimt OL 28.30 +4.20 11.07
6 Per Reidulf Holm OK Moss 28.33 +4.23 11.09
7 Kjell Stenstadvold Tyrving IL 29.01 +4.51 11.20
8 Jimmy Nordli Trøsken IL 29.04 +4.54 11.21
9 Harald Lundhaug OK Moss 29.53 +5.43 11.40
10 Knut G Karlsen Heming Orientering 32.24 +8.14 12.39
11 Thor Palmgren Halden SK 33.13 +9.03 12.58
12 Per Oskar Larsen Indre Østfold OK 33.34 +9.24 13.06
13 Trond Wettergreen Driv IL 34.09 +9.59 13.20
14 Odd Kletteli Bækkelagets SK 36.10 +12.00 14.07
15 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 36.13 +12.03 14.08
16 Knut Lindløv OK Moss 36.23 +12.13 14.12
17 Trygve Fosse Gimle IF 38.20 +14.10 14.58
18 Henry Sundsetvik OL Trollelg 39.44 +15.34 15.31
19 Kjell Kristian Teigland Østmarka OK 55.14 +31.04 21.34
  Ingar Finstad OK Moss diskvalifisert    
  Roar Bjordal Oppsal Orientering diskvalifisert    

Direkte A

4 120 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Erik  Bjørnstad Fossum IF 46.33   11.17
0 Mari Dahl Ås-NMBU Orientering 1.12.38   17.37
0 Bjørn Ketil Hansen Sarpsborg OL 55.37   13.29
0 Remi Johannesen Idd Sportsklubb 56.50   13.47
0 Daniel Marston Bækkelagets SK 30.54   7.30
0 Tore Moen Gimle IF 55.18   13.25
0 Kristian Ruud Bækkelagets SK 40.53   9.55
0 Morten Severin Saue Tyrving IL 35.51   8.42
0 Christian Schive Nydalens SK 30.47   7.28
0 Camilla Stridsklev Tyrving IL 1.00.18   14.38
0 Ada Wulfsberg Nydalens SK 50.15   12.11
  Dag Sivertsen Sarpsborg OL diskvalifisert    
  Per Ole Dahlsrud Nydalens SK ikke startet    
  Morten Nilstad Pettersen Tyrving IL ikke startet    

Direkte B

3 010 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Bjørn Aarbu Varteig OL 58.37   19.28
0 Ingrid Byfuglien NOTEAM 1.23.37   27.46
0 Kai Byfuglien NOTEAM 43.40   14.30
0 Mats Byfuglien NOTEAM 36.45   12.12
0 Martin Eidsvag OK Moss 36.38   12.10
0 Jonathan Eylertsen Halden SK 26.51   8.55
0 Ida Elisabeth Finstad OK Moss 41.49   13.53
0 Ingrid Kristine Hansen Sarpsborg OL 51.11   17.00
0 Marianne Harstad Kolbotn og Skimt OL 1.17.07   25.37
0 Johannes Hedlund Trøsken IL 58.05   19.17
0 Marit Pedersen Holmskau Trøsken IL 52.37   17.28
0 Anders Johnsen Sturla, IF 38.50   12.54
0 Ellen Horni Johnsen Sturla, IF 59.04   19.37
0 Per Olaf Klemsdal Varteig OL 42.15   14.02
0 Marianne Løken OK Moss 1.32.09   30.36
0 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 44.28   14.46
0 Thomas Ruud Oppsal Orientering 25.39   8.31
0 Jens Henrik Simonsen OK Øst 42.34   14.08
0 Lea Taraldsvik Varteig OL 38.49   12.53
  Ina Blågestad Indre Østfold OK diskvalifisert    
  Elsie Brenne Varteig OL diskvalifisert    
  Liv Edle Grønstad Gimle IF diskvalifisert    
  Inger Svaland OL Vallset/Stange diskvalifisert    
  Kaisa Svergja Raumar Orientering ikke startet  


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +