Resultater Drammensløpet 2015



Resultater Drammensløpet
Drammen, Buskerud - 16. august 2015

Arrangementstype: Orientering

N-åpen Kort

1 800 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Mats Olsen Bye Modum OL 16:46   9:18
  Rasmus Engehult Notodden OL 19:25   10:47
  Sara Molund IL Tyrving 19:46   10:58
  Magnus Molund IL Tyrving 19:47   10:59
  Marte Eger Kongsberg OL 21:27   11:55
  Anita Langeggen Kongsberg OL 21:28   11:55
  Hans Mathias Økern Hågard Stjørdals-Blink Orientering 22:25   12:27
  Jon Strand Kongsberg OL 22:29   12:29
  Petter Nielsen Glad Sturla, IF 26:01   14:27
  Una Nastad Asker Skiklubb 26:39   14:48
  Eirik Nastad Asker Skiklubb 26:48   14:53
  Nils Zahl Eriksson Kongsberg OL 26:56   14:57
  Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 27:12   15:06
  Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 28:07   15:37
  Magnus Sigurdsson Stokke IL 29:33   16:25
  Oskar Knutheim Sturla, IF 33:12   18:26
  Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL 37:21   20:45
  Astrid Reusch Heming Orientering 38:15   21:15
  Synne Kjernsmo Røyken OL 41:11   22:52
  Tomas Åtland Sturla, IF 42:22   23:32
  Sivert Knutheim Sturla, IF 1:04:52   36:02

D -10

2 100 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Nora Christine Hansen Røyken OL 35:26   16:52
0 Solveig Hübschle Sturla, IF 45:59 +10:33 21:53
0 Ylva Klausen Sturla, IF 45:59 +10:33 21:53

D 11-12

2 100 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hedda Spangberg Konnerud IL 26:05   12:25
2 Konstanse Moholth Kongsberg OL 26:17 +0:12 12:30
3 Johanna Sofie Longfjeld Modum OL 29:37 +3:32 14:06
4 Noor Dirro-Helu Måren OK 30:35 +4:30 14:33
5 Mille Jægtvik Konnerud IL 30:47 +4:42 14:39
6 Nora Røed Stokke IL 34:39 +8:34 16:30
7 Nora Haakstad Ellingsen Konnerud IL 34:45 +8:40 16:32
8 Emma Engehult Notodden OL 35:34 +9:29 16:56
9 Linnea Holst IL Tyrving 41:33 +15:28 19:47
10 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 47:04 +20:59 22:24
11 Anne Maren Eidsten Sturla, IF 49:43 +23:38 23:40
12 Inger Olderheim Asker Skiklubb 52:10 +26:05 24:50

D 11-12N

1 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marte Sofie Skrove Ringerike OL 22:07   12:17

D 13-14 FELLES

3 300 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 30:23   9:12
2 Oda Scheele Nydalens SK 30:24 +0:01 9:12
3 Jenny Baklid Konnerud IL 30:31 +0:08 9:14
4 Åsne Haavengen Kongsberg OL 32:04 +1:41 9:43
5 Tale Strand Kongsberg OL 32:52 +2:29 9:57
6 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 32:58 +2:35 9:59
7 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 36:19 +5:56 11:00
8 Andrea Ranvik Konnerud IL 36:20 +5:57 11:00
9 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 43:28 +13:05 13:10
10 Tomine Lysaker Sanden Eiker OL 43:33 +13:10 13:11
11 Hanna Johansson Hedrum OL 45:00 +14:37 13:38
12 Iris Holst IL Tyrving 45:08 +14:45 13:40
13 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 49:51 +19:28 15:06
14 Carmen Dirro Måren OK 50:57 +20:34 15:26
15 Elise Støren Bø OL 52:19 +21:56 15:51
16 Ingrid Bogen Arenth Sturla, IF 52:45 +22:22 15:59
17 Alvilde Lysaker Sanden Eiker OL 52:46 +22:23 15:59
18 Anni Saarela Konnerud IL 53:10 +22:47 16:06
19 Iselin Sørensen Sturla, IF 1:02:25 +32:02 18:54
  Frida Daler Stokke IL diskvalifisert    

D 13-16C

2 100 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigrid Skjelbred Kongsberg OL 32:03   15:15
2 Anne Oderheim Asker Skiklubb 44:45 +12:42 21:18
3 Hanna Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 44:47 +12:44 21:19

D 13-16N

1 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Maria Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 22:37   12:33

D 15-16 FELLES

4 000 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marlin Haavengen Kongsberg OL 42:43   10:40
2 Aurora Moholth Kongsberg OL 45:12 +2:29 11:18
3 Ane Dyrkorn Eiker OL 45:26 +2:43 11:21
4 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 51:19 +8:36 12:49
5 Agnes Irene Longfjeld Modum OL 51:47 +9:04 12:56
6 Helene Eger Kongsberg OL 53:18 +10:35 13:19
7 Rikke Hjelseth Larsen Kongsberg OL 1:08:54 +26:11 17:13
8 Lotte Myklemyr Eiker OL 1:13:21 +30:38 18:20
9 Annette Bjørnås Krogstie Konnerud IL 1:13:40 +30:57 18:25
10 Andrea Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:21:24 +38:41 20:21

D 17-C

2 400 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Kathrine Linnebo Asker Skiklubb 33:23   13:54
2 Marit Linnebo Oderheim Asker Skiklubb 43:55 +10:32 18:17
3 Linnea Evensen OL Tønsberg og omegn 54:12 +20:49 22:35
4 Kristin Johansson Hedrum OL 1:10:32 +37:09 29:23
5 Ellen Sofie Ruud Eiker OL 1:27:59 +54:36 36:39
  Silje Jacobsen Myklatun IL Tyrving diskvalifisert    
  Else Stordal OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    

D 17 FELLES

7 600 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Betty Ann Bjerkreim Nilsen IL Tyrving 1:03:53   8:24
2 Lene Moe Blom Nydalens SK 1:15:14 +11:21 9:53
3 Ingunn Hultgreen Weltzien IL Tyrving 1:15:18 +11:25 9:54
4 Maiken Økern Hågård Stjørdals-Blink Orientering 1:23:25 +19:32 10:58
5 Monica Berglund Ringerike OL 1:23:30 +19:37 10:59
6 Natalilia Grishanova Hviterussland 1:23:35 +19:42 10:59
7 Siri Moholth Kongsberg OL 1:33:42 +29:49 12:19
8 Raquel Costa Halden SK 1:38:04 +34:11 12:54
  Rita Rodrigues GafanhOri diskvalifisert    

D 17 IND

4 000 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Malin Jakobsson Nydalens SK 40:18   10:04
2 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 50:31 +10:13 12:37
3 Ingvild Ramtvedt Næsset Sarpsborg OL 55:31 +15:13 13:52
4 Sølvi Fossøy Notodden OL 58:51 +18:33 14:42
5 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 59:28 +19:10 14:52
6 Marit Wenseth Kure Bø OL 1:01:20 +21:02 15:20
7 Linda Zahl Eriksson Kongsberg OL 1:02:15 +21:57 15:33
8 Ida Svanberg Røyken OL 1:02:27 +22:09 15:36
9 Ane Baldishol Brevig Røyken OL 1:05:06 +24:48 16:16
10 Veslemøy Solberg Konnerud IL 1:07:25 +27:07 16:51
11 Marianne Solheim Sandberg Modum OL 1:15:29 +35:11 18:52
12 Line Drange Ruud Røyken OL 1:30:42 +50:24 22:40
13 Linda Fredh Måren OK 1:32:47 +52:29 23:11
14 Ingvild Løver Thon Modum OL 1:32:50 +52:32 23:12
15 Johanne Øderud Vatne Bækkelagets SK 1:44:30 +1:04:12 26:07
16 Elin Gravningen Stokke IL 1:45:55 +1:05:37 26:28
  Patrícia Romão GafanhOri diskvalifisert    
  Idunn Haavengen Kongsberg OL diskvalifisert    
  Tonje Vassend Fossum IF diskvalifisert    
  Marita Lilja Grønhovd Modum OL diskvalifisert    

D 40-

3 800 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 47:43   12:33
2 Kine Odden Østmarka OK 53:19 +5:36 14:01
3 Ingrid Kvistad Kongsberg OL 53:39 +5:56 14:07
4 Else Kari Scheele Nydalens SK 1:06:54 +19:11 17:36
5 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 1:15:11 +27:28 19:47
6 Kristin Eger Kongsberg OL 1:20:35 +32:52 21:12
7 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 1:25:33 +37:50 22:30
  Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Kjersti D Urnes NOTEAM brutt    

D 45-

3 400 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Isa Heggedal Konnerud IL 40:41   11:57
2 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 41:54 +1:13 12:19
3 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 43:11 +2:30 12:42
4 Hanne Løver Thon Modum OL 45:14 +4:33 13:18
5 Arnhild Krogh Oppsal Orientering 49:02 +8:21 14:25
6 Torunn økern Jensen Ringerike OL 50:21 +9:40 14:48
7 Nora Skauen IL Tyrving 51:14 +10:33 15:04
8 Tone Skram Røyken OL 53:31 +12:50 15:44
9 Barbara Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:02:21 +21:40 18:20
10 Anne Mia Olsen Modum OL 1:03:54 +23:13 18:47
11 Ina Cecilie Landro Konnerud IL 1:04:27 +23:46 18:57
12 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 1:04:28 +23:47 18:57
13 Mette Spangberg Konnerud IL 1:08:39 +27:58 20:11
14 Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL 1:08:55 +28:14 20:16
15 Hege Solerød Gjø-Vard OL 1:18:19 +37:38 23:02
16 Heidi Myklemyr Eiker OL 1:25:03 +44:22 25:00
17 Irene Langeggen Kongsberg OL 1:34:33 +53:52 27:48
18 Jane Rødder Kongsberg OL 1:57:34 +1:16:53 34:34
  Rebecca Mon-Williams AIRE GB diskvalifisert    
  Marianne Reusch Heming Orientering diskvalifisert    

D 50-

3 400 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marianne Njåstein IL Tyrving 41:05   12:05
2 Tove Heimdal Konnerud IL 43:33 +2:28 12:48
3 Kjersti Hov Fossum IF 43:38 +2:33 12:50
4 Anita Sørensen Drage Kongsberg OL 46:36 +5:31 13:42
5 Mari Hernandez OL Toten-Troll 48:50 +7:45 14:21
6 Else Grandal IL Tyrving 50:00 +8:55 14:42
7 Tone Bakken Lillomarka OL 55:23 +14:18 16:17
8 Torun Dyrkorn Eiker OL 56:04 +14:59 16:29
9 Elisabeth Hetlevik Kongsberg OL 1:03:29 +22:24 18:40
10 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 1:10:50 +29:45 20:50
11 Maria Torgersen Bækkelagets SK 1:13:17 +32:12 21:33
12 Annemarie Ranvik Konnerud IL 1:34:37 +53:32 27:49
13 Hilde Moholth Kongsberg OL 1:35:19 +54:14 28:02
  Eva Syversen Røyken OL diskvalifisert    
  Trine Marit Justad Raaen Kongsberg OL diskvalifisert    
  Tove Strand Måren OK diskvalifisert    

D 55-

3 400 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Elisabeth Ramtvedt Sarpsborg OL 40:13   11:49
2 Kirsti Aas Olsen Eiker OL 55:46 +15:33 16:24
3 Grete Berntsen Måren OK 1:06:53 +26:40 19:40
4 Berit Berge IL Tyrving 1:17:24 +37:11 22:45
  Eli Tufte Hanssen Eiker OL diskvalifisert    

D 60-

2 800 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Wenche Hultgreen IL Tyrving 39:59   14:16
2 Bjørg Svanberg Røyken OL 45:08 +5:09 16:07
3 Aud Kjemperud Eiker OL 1:07:19 +27:20 24:02
4 Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL 1:11:37 +31:38 25:34

D 65-

2 800 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 58:04   20:44
2 Kjersti Tho Stabæk IF 59:53 +1:49 21:23
3 Berit Grosvold Eiker OL 1:17:20 +19:16 27:37
4 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 1:17:52 +19:48 27:48

D 70-

2 800 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Liv Feiring Hamar OK 58:01   20:43
2 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 1:09:02 +11:01 24:39
3 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 2:01:07 +1:03:06 43:15
  Hanne Bræck Kongsberg OL diskvalifisert    
  Birgitte Bekkelund Røyken OL diskvalifisert    

D 75-

2 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 57:32   20:32
  Unni Drage Haugerud IF diskvalifisert    

H -10

2 100 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Rasmus Berglund Ringerike OL 28:56   13:46
0 Martin Dybvik Stokke IL 48:33 +19:37 23:07

H 11-12

2 100 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 20:40   9:50
2 Johan Eger Kongsberg OL 20:49 +0:09 9:54
3 Lukas Klausen Sturla, IF 24:12 +3:32 11:31
4 Arthur Brunborg Nittedal OL 25:38 +4:58 12:12
5 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 26:34 +5:54 12:39
6 Mikkel Berglund Ringerike OL 26:38 +5:58 12:40
7 Erlend Langeggen Kongsberg OL 27:43 +7:03 13:11
8 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 27:55 +7:15 13:17
9 Theodor Bjørk Sandefjord OK 29:20 +8:40 13:58
10 Kristoffer Hübschle Sturla, IF 29:40 +9:00 14:07
11 Eivind Bogen Arenth Sturla, IF 30:55 +10:15 14:43
12 Simen Gravningen Stokke IL 30:56 +10:16 14:43
13 Fridtjof Reusch Heming Orientering 31:17 +10:37 14:53
14 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 33:13 +12:33 15:49
15 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 33:47 +13:07 16:05
16 Annar Erlien Solerød Gjø-Vard OL 33:49 +13:09 16:06
17 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 41:08 +20:28 19:35
18 Oskar Baklid Konnerud IL 43:58 +23:18 20:56
18 Simen Kolbergsrud Røyken OL 43:58 +23:18 20:56

H 13-14 FELLES

3 300 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 David Runde Kristiansand OK 29:01   8:47
2 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 29:06 +0:05 8:49
3 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 29:19 +0:18 8:53
4 Egil Frydenlund Sturla, IF 35:01 +6:00 10:36
5 Felix Finsrud Asker Skiklubb 36:59 +7:58 11:12
6 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 37:01 +8:00 11:13
7 Vetle Drage Kongsberg OL 37:09 +8:08 11:15
8 Johan Kristian Undeland Sturla, IF 40:00 +10:59 12:07
9 Kristian Østermann Heming Orientering 42:50 +13:49 12:58
10 Erlend Børli Fossum IF 42:53 +13:52 12:59
11 Even Gravningen Stokke IL 46:10 +17:09 13:59
12 Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb 55:22 +26:21 16:46
13 Herman Brunborg Nittedal OL 1:10:30 +41:29 21:21
14 Olav Lund Kongsberg OL 1:15:00 +45:59 22:43
15 Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK 1:53:31 +1:24:30 34:23
  Sondre Zahl Hagen Fossum IF diskvalifisert    
  Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL diskvalifisert    

H 13-16C

2 100 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigurd Smemo Sturla, IF 31:37   15:03
2 Olaf Halsaa Dolven Asker Skiklubb 37:15 +5:38 17:44

H 15-16 FELLES

4 300 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Baklid Konnerud IL 35:22   8:13
2 Sebastian Daland Kristiansand OK 35:23 +0:01 8:13
3 Tord Strand Kongsberg OL 35:24 +0:02 8:13
4 Aslak Heimdal Konnerud IL 38:16 +2:54 8:53
5 Kristian Pytten Kristiansand OK 38:27 +3:05 8:56
6 Marius Aurebekk Kristiansand OK 38:31 +3:09 8:57
7 Håkon Lund Kongsberg OL 38:36 +3:14 8:58
8 Joar Gjerdahl Konnerud IL 56:15 +20:53 13:04
9 Sølve Drage Kongsberg OL 57:42 +22:20 13:25
10 Ole Jørgen Bogen Arenth Sturla, IF 1:06:15 +30:53 15:24
11 Trygve Myhr Asker Skiklubb 1:06:45 +31:23 15:31
  Nikita Alekseyonok Hviterussland diskvalifisert    

H 17 FELLES

9 600 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ruslan Glebov OK Ravinen 1:09:36   7:15
2 Tiago Romão GafanhOri 1:16:00 +6:24 7:55
3 Richard Robinson OK Ravinen 1:16:02 +6:26 7:55
4 Kristoffer Jacobsen IL Tyrving 1:17:28 +7:52 8:04
5 Marius Pytten Kristiansand OK 1:17:29 +7:53 8:04
6 Erik Feyling Haare Konnerud IL 1:17:31 +7:55 8:04
7 Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat 1:18:01 +8:25 8:07
8 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:18:10 +8:34 8:08
9 Timofej Altekseyonok Hviterussland 1:26:16 +16:40 8:59
10 Vegard Myklemyr Eiker OL 1:26:18 +16:42 8:59
11 Toby Scott OLV Steinberg 1:26:29 +16:53 9:00
12 Johannes Bakke Aashamar Kristiansand OK 1:27:29 +17:53 9:06
13 Ole Jakob Olsrød Stokke IL 1:28:14 +18:38 9:11
14 Olli Huhtinen Turun Suunnistajat 1:28:53 +19:17 9:15
15 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 1:29:01 +19:25 9:16
16 Alan Cherry Varegg Fleridrett 1:29:09 +19:33 9:17
17 Anton Novichenko Hviterussland 1:32:33 +22:57 9:38
18 Evgenij Zhahovski Hviterussland 1:32:36 +23:00 9:38
19 Lars Berglund Ringerike OL 1:38:41 +29:05 10:16
20 Bjørnar Olsrød Stokke IL 1:41:03 +31:27 10:31
21 Juho Rajaniemi Turun Suunnistajat 1:43:14 +33:38 10:45
22 Hans Marius Nelson Berger og Svelvik OL 1:59:16 +49:40 12:25
23 Olli Kara Turun Suunnistajat 1:59:58 +50:22 12:29
  Tiago Aires Halden SK diskvalifisert    
  Niklas Aldén OK Linné diskvalifisert    

H 17-C

2 400 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tom André Alstadsæther Notodden OL 36:25   15:10
2 Jørn Idar Ellingsen Konnerud IL 38:05 +1:40 15:52
3 Haakon Dolven Asker Skiklubb 39:19 +2:54 16:22
4 Roar Hermansen Kristiansand OK 41:56 +5:31 17:28
5 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 43:14 +6:49 18:00
6 Rolf Magnus Justad IF Hellas 44:35 +8:10 18:34
7 Rune Andersen Konnerud IL 46:00 +9:35 19:10

H 17 IND

4 500 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øystein Sørensen Nydalens SK 32:11   7:09
2 Jacob Lindstam OK Ravinen 37:07 +4:56 8:14
3 Dag Steinar Ragvin Bø OL 40:46 +8:35 9:03
4 Love Berzell OK Ravinen 41:43 +9:32 9:16
5 Fabian Wennerberg Varegg Fleridrett 45:09 +12:58 10:02
6 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 46:40 +14:29 10:22
7 Åsmund Aamodt Resell Nydalens SK 46:43 +14:32 10:22
8 Henrik Drange Ruud Røyken OL 48:16 +16:05 10:43
9 Ola Lesteberg Kongsberg OL 49:10 +16:59 10:55
10 Terje Fangstad Bjertnes NTNUI 54:03 +21:52 12:00
11 Emil Granqvist OK Ravinen 56:16 +24:05 12:30
12 Morten Tangen Måren OK 1:02:03 +29:52 13:47
13 Terje Pahr Haare Konnerud IL 1:02:10 +29:59 13:48
14 David Pettersson OK Ravinen 1:03:44 +31:33 14:09
15 Arno Lilja Grønhovd Modum OL 1:03:47 +31:36 14:10
16 Martin Sørensen Eiker OL 1:06:31 +34:20 14:46
17 Ruaridh Mon-Williams AIRE GB 1:06:41 +34:30 14:49
18 Kjetil Molund IL Tyrving 1:08:02 +35:51 15:07
  Baptiste Girard OK Ravinen diskvalifisert    
  Torbjörn Kölzow OK Ravinen diskvalifisert    

H 40-

4 000 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 André Jægtvik Konnerud IL 52:36   13:09
2 Jørn-Are Longfjeld Modum OL 53:51 +1:15 13:27
3 Tommy Skårbø Raumar Orientering 54:08 +1:32 13:32
4 Trond Evensen OL Tønsberg og omegn 56:32 +3:56 14:08
5 Tor Sverre Gravningen Stokke IL 1:10:50 +18:14 17:42
6 Even Erlien Gjø-Vard OL 1:10:59 +18:23 17:44
7 Kjetil Kjernsmo Røyken OL 1:19:54 +27:18 19:58
  Kenneth Dybvik Stokke IL diskvalifisert    

H 45-

4 000 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erik Haug Stokke IL 40:12   10:03
2 Rune Engehult Notodden OL 43:15 +3:03 10:48
3 Per Øivind Eger Kongsberg OL 43:20 +3:08 10:50
4 Lars Erik Gjein Sandefjord OK 44:40 +4:28 11:10
5 Jan Erik Aalberg Bækkelagets SK 54:19 +14:07 13:34
6 Håkon Børli Fossum IF 55:20 +15:08 13:50
7 Per Erik Larsen Sandefjord OK 58:09 +17:57 14:32
8 Peter Carlsen Røyken OL 59:47 +19:35 14:56
9 Øyvind Støren Bø OL 1:01:40 +21:28 15:25
10 Atle Wøllo Kongsberg OL 1:08:26 +28:14 17:06
11 Øystein Skjelbred Kongsberg OL 1:15:35 +35:23 18:53
12 Per Jogeir Karlsbakk Konnerud IL 1:17:27 +37:15 19:21
13 Christian Reusch Heming Orientering 1:25:05 +44:53 21:16
14 Knut Langeggen Kongsberg OL 1:26:39 +46:27 21:39
  Jens Christian Holst IL Tyrving diskvalifisert    
  Thorbjørn Værp Kristiansand OK diskvalifisert    

H 50-

3 800 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gjermund Røren Eiker OL 34:38   9:06
2 Øyvind Drage Kongsberg OL 37:28 +2:50 9:51
3 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 41:19 +6:41 10:52
4 Bjørn Henning Grandal IL Tyrving 42:14 +7:36 11:06
5 Ole Johnny Petersen Eiker OL 45:44 +11:06 12:02
6 Kent Bergman OK Ravinen 47:19 +12:41 12:27
7 Njål Svingheim Konnerud IL 47:32 +12:54 12:30
8 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 47:36 +12:58 12:31
9 Mons Kr. Løvfald Nydalens SK 47:48 +13:10 12:34
10 Anders Kretz OK Ravinen 48:04 +13:26 12:38
11 Roar Bye Modum OL 51:19 +16:41 13:30
12 Per Slungaard IL Tyrving 51:48 +17:10 13:37
13 Bjørn Victor Larsen Kongsberg OL 55:42 +21:04 14:39
14 Olav Bakken Lillomarka OL 58:56 +24:18 15:30
15 Phil Conway Guildford Orienteers 59:26 +24:48 15:38
16 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 1:00:17 +25:39 15:51
17 Roger Andre Vanebo Kongsberg OL 1:00:55 +26:17 16:01
18 Harald Olderheim Asker Skiklubb 1:01:40 +27:02 16:13
19 Mark Mon-Williams AIRE GB 1:04:49 +30:11 17:03
20 Sven Ohrvik Konnerud IL 1:08:28 +33:50 18:01
21 Terje Ulla Eiken Kongsberg OL 1:08:35 +33:57 18:02
22 Are Njåstein IL Tyrving 1:10:32 +35:54 18:33
23 Rune Røed Stokke IL 1:46:22 +1:11:44 27:59
24 Vincent Eijsink Ås-NMBU Orientering 2:01:34 +1:26:56 31:59

H 55-

3 800 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Morten Due Måren OK 40:46   10:43
2 Terje Wiig Mathisen Nydalens SK 41:54 +1:08 11:01
3 Martin Granly Lillomarka OL 41:58 +1:12 11:02
4 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 44:03 +3:17 11:35
5 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 44:04 +3:18 11:35
6 Morten Karlsen Måren OK 51:59 +11:13 13:40
7 Roy Gjerding OK Moss 1:08:35 +27:49 18:02
8 Petter Fure Oppsal Orientering 1:37:41 +56:55 25:42

H 60-

3 400 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 36:44   10:48
2 Stein Turtumøygard Måren OK 48:28 +11:44 14:15
3 Morten Johannessen Røyken OL 50:54 +14:10 14:58
4 Rolf Lunde Eiker OL 50:56 +14:12 14:58
5 Erlend Aamodt Nydalens SK 53:44 +17:00 15:48
6 Per Chr. Hagen Bø OL 57:51 +21:07 17:00
7 Runar Kirkerud Eiker OL 58:14 +21:30 17:07
8 Øystein Andersen Eiker OL 58:33 +21:49 17:13
9 Olav Nipen IL Tyrving 1:01:35 +24:51 18:06
10 Widar Trømborg Sande Sportsklubb 1:02:19 +25:35 18:19
11 Bjørn Gunnar Aasen Røyken OL 1:10:59 +34:15 20:52
12 Stig Hultgreen Karlsen Oppsal Orientering 1:13:24 +36:40 21:35
13 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 1:36:40 +59:56 28:25
  Torgeir Strandhagen Røyken OL diskvalifisert    

H 65-

3 400 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eldar Børsum Bækkelagets SK 44:57   13:13
2 Ingar Håkonsen Kongsberg OL 46:33 +1:36 13:41
3 Dag Rønning Jensen OL Trollo 50:33 +5:36 14:52
4 Eystein Weltzien IL Tyrving 55:22 +10:25 16:17
5 Runar Kittilsen Stokke IL 56:07 +11:10 16:30
6 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 58:04 +13:07 17:04
7 Thor Palmgren Halden SK 1:04:38 +19:41 19:00
8 Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn 1:10:42 +25:45 20:47
9 Hans Lyder Haare Konnerud IL 1:14:48 +29:51 22:00
10 Jiri Urvalek Porsgrunn OL 1:24:29 +39:32 24:50
11 Georg Kapperud Oppsal Orientering 1:40:24 +55:27 29:31
12 Helge Revhaug Ringerike OL 1:51:56 +1:06:59 32:55
  Christian Bugge Røyken OL diskvalifisert    
  Bjørn Spjelkavik IL Tyrving diskvalifisert    

H 70-

2 800 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Roar Bjordal Oppsal Orientering 42:41   15:14
2 John Ivar Kjellevold Modum OL 43:37 +0:56 15:34
3 Lars Martin Gjein Stokke IL 44:36 +1:55 15:55
4 Trond Feiring Hamar OK 46:25 +3:44 16:34
5 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 50:03 +7:22 17:52
6 Kjell Grønhovd Modum OL 54:05 +11:24 19:18
7 Odd Aure Drangedal OL 56:38 +13:57 20:13
8 Ole Kristoffer Throndsen Kongsberg OL 1:15:27 +32:46 26:56

H 75-

2 800 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Knut Kjernhus Kongsberg OL 48:43   17:23
2 Tor Drage Haugerud IF 50:07 +1:24 17:53
3 Jon C. Fougner Heming Orientering 1:04:11 +15:28 22:55
4 Steinar Ruud Konnerud IL 1:12:34 +23:51 25:55
5 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 1:20:32 +31:49 28:45
6 Finn Åge Østern Kongsberg OL 1:21:42 +32:59 29:10
7 Leiv Hope Kongsberg OL 1:36:31 +47:48 34:28
8 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 2:06:10 +1:17:27 45:03
  Asbjørn Bræck Kongsberg OL diskvalifisert    

N-Åpen Lang

3 600 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Inga Daler Stokke IL 36:27   10:07
  Frikk Finsrud Asker Skiklubb 1:02:21   17:19
  Stian Lillegård Lillomarka OL 40:02   11:07


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +