Resultater Drammensløpet 2017



Resultater Drammensløpet
Drammen, Buskerud - 3. september 2017

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

2 200 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 Abelone Josefine Axelson Eiker OL 15:39   7:06  
0 Ofelia Leonora Axelson Eiker OL 28:18 +12:39 12:51  
0 Erik Bergan Kongsberg OL 36:46 +21:07 16:42  
0 Andreas Sellæg Bredesen Sturla, IF 25:40 +10:01 11:39  
0 Lars Wirum Bøen Sturla, IF 25:40 +10:01 11:39  
0 Jakob Bredland Eid Asker Skiklubb 20:58 +5:19 9:31  
0 Mathias Bredland Eid Asker Skiklubb 20:57 +5:18 9:31  
0 Ine Fagerland Sturla, IF 31:55 +16:16 14:30  
0 Johanne Hedemark Nelson Berger og Svelvik OL 45:34 +29:55 20:42  
0 Ellinor Hvideberg OK Skeidi 38:45 +23:06 17:36  
0 Julie Økern Hågård Konnerud IL 28:24 +12:45 12:54  
0 Kristian Kaiser Sturla, IF 22:55 +7:16 10:24  
0 Aksel Klausen Sturla, IF 28:32 +12:53 12:58  
0 Eirik Lesteberg Kongsberg OL 20:41 +5:02 9:24  
0 Andreas Melheim Sturla, IF 27:34 +11:55 12:31  
0 Kristian Mork Notodden OL 21:06 +5:27 9:35  
0 Eirik Nastad Asker Skiklubb 19:10 +3:31 8:42  
0 Mathis Renard Kongsberg OL 25:25 +9:46 11:33  
0 Selma Aure Skogedal Asker Skiklubb 18:25 +2:46 8:22  
0 Amalie Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 32:06 +16:27 14:35  
0 Idun D. Urnes NOTEAM 52:18 +36:39 23:46  
0 Åsve D. Urnes NOTEAM 30:38 +14:59 13:55  
0 Christoffer Vråle Rønning Sturla, IF 20:37 +4:58 9:22  
0 Sanna Wirrum Bøen Sturla, IF 29:34 +13:55 13:26  
0 Julie Wold Sturla, IF 56:24 +40:45 25:38  
0 Sverre Øen Hafskjold Nydalens SK 44:31 +28:52 20:14  
0 Erlend Hellerud Øpstad Asker Skiklubb 19:35 +3:56 8:54  
0 Helene Hellerud Øpstad Asker Skiklubb 24:52 +9:13 11:18  
0 Håkon Øverby Kongsberg OL 25:58 +10:19 11:48  
0 Sindre Lysheden Vogt Konnerud IL 45:14 +29:35 20:33  
0 Maren Sofie  Sand OK Skeidi 38:35 +22:56 17:32  
  Jonatan Lysheden Vogt Konnerud IL diskvalifisert      

D -10

2 500 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 Marte Eger Kongsberg OL 27:23   10:57  
0 Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 22:58   9:11  
0 Daniella Gjone Sandefjord OK 23:48   9:31  
0 Adele Teigen Kongsberg OL 37:23 +10:00 14:57  

D 11-12

2 500 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Synne Sandven Notodden OL 16:27   6:34  
2 Sofia Øhlckers IL Tyrving 18:58 +2:31 7:35  
3 Ylva Klausen Sturla, IF 20:46 +4:19 8:18  
4 Hanna Spangberg Konnerud IL 22:06 +5:39 8:50  
5 Marthe Graff-Wiik Sturla, IF 22:33 +6:06 9:01  
6 Martine Gjermstad Pettersen Konnerud IL 22:57 +6:30 9:10  
7 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 24:00 +7:33 9:36  
8 Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 29:28 +13:01 11:47  
9 Johanne Storhaug Konnerud IL 29:32 +13:05 11:48  
10 Solveig Hübschle Sturla, IF 30:29 +14:02 12:11  
11 Elsa Sofie Lysheden-Vogt Konnerud IL 32:16 +15:49 12:54  
12 Silje Ruud Fossheim Asker Skiklubb 34:30 +18:03 13:48  

D 11-12N

2 200 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Una Nastad Asker Skiklubb 15:36   7:05  
2 Ane Kristine Eid Asker Skiklubb 23:56 +8:20 10:52  

D 13-14

3 800 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mille Vasshaug Jægtvik Konnerud IL 31:12   8:12  
2 Marie Kvarme Sturla, IF 35:47 +4:35 9:25  
3 Konstanse Moholth Kongsberg OL 36:10 +4:58 9:31  
4 Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 37:48 +6:36 9:56  
5 Hedda Spangberg Konnerud IL 42:13 +11:01 11:06  
6 Emma Engehult Notodden OL 54:25 +23:13 14:19  
7 Mari Øverby Kongsberg OL 55:13 +24:01 14:31  
8 Mina Akiko Johnsen Sturla, IF 56:43 +25:31 14:55  
9 Helene Brandal Søfting Kongsberg OL 1:19:43 +48:31 20:58  

D 13-16C

2 500 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Amanda Axelson Eiker OL 30:16   12:06  

D 15-16

4 900 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Åsne Haavengen Kongsberg OL 36:13   7:23  
2 Andrea Ranvik Konnerud IL 39:04 +2:51 7:58  
3 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 41:05 +4:52 8:23  
4 Tale Strand Kongsberg OL 42:08 +5:55 8:35  
5 Malene Instanes Sturla, IF 46:17 +10:04 9:26  
6 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 48:45 +12:32 9:56  
7 Christine Hoen Eiker OL 49:00 +12:47 10:00  
8 Tomine Lysaker Sanden Eiker OL 51:11 +14:58 10:26  
9 Solveig Letmolie Eiker OL 51:18 +15:05 10:28  
10 Karoline Torø Kongsberg OL 52:03 +15:50 10:37  
11 Anniken Ranvik Konnerud IL 53:51 +17:38 10:59  
12 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 55:23 +19:10 11:18  
13 Ingeborg Kvarme Sturla, IF 57:58 +21:45 11:49  
14 Elisabeth Brandal Søfting Kongsberg OL 1:06:08 +29:55 13:29  
15 Iselin Sørensen Sturla, IF 1:07:16 +31:03 13:43  
16 Ine Instanes Sturla, IF 1:25:50 +49:37 17:31  
17 Oda Gjerdahl Berger og Svelvik OL 1:34:20 +58:07 19:15  

D 17-C

3 200 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Nina Klausen Sturla, IF 48:22   15:06  
2 Anne-Sofie Lysheden Konnerud IL 1:14:12 +25:50 23:11  

D 17-AK

4 900 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marlin Haavengen Kongsberg OL 40:56   8:21  
2 Mone Nastad Notodden OL 45:26 +4:30 9:16  
3 Anette Juveli Konnerud IL 46:38 +5:42 9:31  
4 Andrea Vanebo Kongsberg OL 51:50 +10:54 10:34  
5 Ellen Gustafsson Kongsberg OL 53:18 +12:22 10:52  
6 Malin Eijsink Nydalens SK 53:35 +12:39 10:56  
7 Ingrid Letmolie Eiker OL 55:31 +14:35 11:19  
8 Sarah Wøllo Kongsberg OL 1:19:22 +38:26 16:11  
  Randi Mork Notodden OL diskvalifisert      

D 17-

6 300 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ane Dyrkorn Eiker OL 58:17   9:15  
2 Celine Renard Kongsberg OL 1:01:47 +3:30 9:48  
3 Helene Eger Kongsberg OL 1:02:08 +3:51 9:51  
4 Thea Sildnes Baklid Konnerud IL 1:06:31 +8:14 10:33  
5 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 1:12:43 +14:26 11:32  
6 Anne Marthe Peveri Eiker OL 1:20:22 +22:05 12:45  
7 Kézdy Borbála MOM Hegyvidék SE 1:26:22 +28:05 13:42  
  Aurora Moholth Kongsberg OL diskvalifisert      

D 40-

5 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Monica Berglund Ringerike OL 1:01:01   10:31  
2 Linda Fredh OK Moss 2:32:15 +1:31:14 26:15  

D 45-

4 900 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristin Sandven Notodden OL 41:17   8:25  
2 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 41:32 +0:15 8:28  
3 Birgit Økern Jensen Konnerud IL 42:01 +0:44 8:34  
4 Milda Øhlckers IL Tyrving 43:36 +2:19 8:53  
5 Kirsti Kringhaug Ringerike OL 43:58 +2:41 8:58  
6 Isa Heggedal Konnerud IL 44:04 +2:47 8:59  
7 May Ingela Hope Modum OL 44:36 +3:19 9:06  
8 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 47:06 +5:49 9:36  
9 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 47:55 +6:38 9:46  
10 Kristin Eger Kongsberg OL 53:59 +12:42 11:01  
11 Mette Spangberg Konnerud IL 1:10:44 +29:27 14:26  

D 50-

4 900 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anita Sørensen Drage Kongsberg OL 44:31   9:05  
2 Hanne Løver Thon Modum OL 46:40 +2:09 9:31  
3 Kjersti Stræte Ringerike OL 46:53 +2:22 9:34  
4 Trine Marit Justad Raaen Kongsberg OL 49:07 +4:36 10:01  
5 Tove Heimdal Konnerud IL 50:58 +6:27 10:24  
6 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 54:48 +10:17 11:11  
7 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 54:50 +10:19 11:11  
8 Jane Rødder Kongsberg OL 1:40:12 +55:41 20:26  

D 55-

4 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Edel Sofie Nilsen Asker Skiklubb 55:08   11:15  
2 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 1:09:56 +14:48 14:16  
3 May Jorunn Rognlien Modum OL 1:36:51 +41:43 19:45  

D 60-

3 600 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Aud Kjemperud Eiker OL 50:05   13:54  

D 65-

3 600 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kari Strande Ringerike OL 37:39   10:27  
2 Bjørg Mostaul Bø OL 45:20 +7:41 12:35  
3 Berit Grosvold Eiker OL 53:39 +16:00 14:54  

D 70-

3 600 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Thorunn Aamodt Ovesen Lardal OL 51:52   14:24  
2 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 52:07 +0:15 14:28  
3 Kjersti Tho Stabæk IF 55:09 +3:17 15:19  
4 Marta Stang Modum OL 56:38 +4:46 15:43  
5 Hanne Bræck Kongsberg OL 1:01:38 +9:46 17:07  
6 Hjørdis Øvreås Botne SK 1:26:29 +34:37 24:01  
7 Gry Bruland Vråle Sturla, IF 1:32:24 +40:32 25:40  

D 75-

3 600 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tirill Liby Seip OK Skeidi 1:50:19   30:38  

H -10

2 500 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 Magnus  Jevanord Fossum IF 30:26 +9:05 12:10  
0 Jan Olav Bergan Kongsberg OL 21:21   8:32  
0 Rasmus Engehult Notodden OL 21:45 +0:24 8:42  
0 Simen Dalen Eriksen Asker Skiklubb 21:57 +0:36 8:46  
0 Jarand Gustafsson Kongsberg OL 19:08   7:39  
0 Sondre Hafskjold Nydalens SK 44:31 +23:10 17:48  
0 Hans Mathias Økern Hågård Konnerud IL 37:39 +16:18 15:03  
0 Ola Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 33:33 +12:12 13:25  
0 Otto Schjølberg-Henriksen Nydalens SK 26:23 +5:02 10:33  
0 Jon Strand Kongsberg OL 24:22 +3:01 9:44  

H 11-12

2 500 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Andreas Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 16:06   6:26  
2 Rasmus Berglund Ringerike OL 17:23 +1:17 6:57  
3 Endre Sand Kongsberg OL 18:55 +2:49 7:34  
4 Martin Torø Kongsberg OL 19:32 +3:26 7:48  
5 Mats Johnsen Sturla, IF 20:29 +4:23 8:11  
6 Gabriel Gjone Sandefjord OK 20:30 +4:24 8:12  
7 Henrik Kaiser Sturla, IF 21:38 +5:32 8:39  
8 Mathias Birkelund Asker Skiklubb 23:39 +7:33 9:27  
9 Per Noah Sommerhein Nydalens SK 25:19 +9:13 10:07  
10 August Hellerud Sire Konnerud IL 25:21 +9:15 10:08  
11 Eskil Hafskjold Nydalens SK 26:15 +10:09 10:30  
12 Mikkel Rastad Asker Skiklubb 27:57 +11:51 11:10  
13 Simen Torebraaten Konnerud IL 28:52 +12:46 11:32  
14 Filip Knudsen Sturla, IF 35:00 +18:54 14:00  
15 Jens Wold Sturla, IF 35:36 +19:30 14:14  

H 11-12N

2 200 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mathias Axelson Eiker OL 18:08   8:14  
2 Linus Westerberg-Heltne Sturla, IF 26:43 +8:35 12:08  
3 Sverre Norheim-Martinsen Sturla, IF 27:44 +9:36 12:36  
4 Torbjørn Melheim Svendsen Sturla, IF 28:41 +10:33 13:02  

H 13-14

3 800 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mikkel Berglund Ringerike OL 28:19   7:27  
2 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 30:20 +2:01 7:58  
3 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 31:43 +3:24 8:20  
4 Stein Aas Stræte Ringerike OL 32:58 +4:39 8:40  
5 Johan Eger Kongsberg OL 33:39 +5:20 8:51  
6 Tarje Espelin Asker Skiklubb 33:54 +5:35 8:55  
7 Halvor Løken Kongsberg OL 33:57 +5:38 8:56  
8 Jakob Backer-Tellnes Asker Skiklubb 34:56 +6:37 9:11  
9 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 35:46 +7:27 9:24  
10 Lukas Klausen Sturla, IF 36:08 +7:49 9:30  
10 Arne Bergan Kongsberg OL 36:08 +7:49 9:30  
12 Vegard Holm Johannesen Kongsberg OL 38:00 +9:41 10:00  
13 Benjamin Gjone Sandefjord OK 39:44 +11:25 10:27  
14 Theodor Bjørk Sandefjord OK 43:59 +15:40 11:34  
15 Oskar Baklid Konnerud IL 55:41 +27:22 14:39  
16 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 1:03:31 +35:12 16:42  
17 Olav Melheim Sturla, IF 1:13:47 +45:28 19:25  
  Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb diskvalifisert      

H 13-16C

2 500 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 20:53   8:21  
2 Martin Kaiser Sturla, IF 29:04 +8:11 11:37  
3 Adrian Fagerland Sturla, IF 32:48 +11:55 13:07  

H 15-16

5 800 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 42:57   7:24  
2 Morten Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 45:05 +2:08 7:46  
3 Vetle Drage Kongsberg OL 46:31 +3:34 8:01  
4 Mathias Skourup Rognebakke Sturla, IF 47:39 +4:42 8:12  
5 Rolf Trygve Haug Kongsberg OL 49:54 +6:57 8:36  
6 Joachim Sandor Knudsen Sturla, IF 52:10 +9:13 8:59  
7 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 54:27 +11:30 9:23  
8 Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb 1:01:47 +18:50 10:39  
9 Johan Kristian Undeland Sturla, IF 1:03:27 +20:30 10:56  
10 Sigurd Smemo Sturla, IF 1:03:45 +20:48 10:59  
11 Martin Birkelund Asker Skiklubb 1:12:07 +29:10 12:26  
12 Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL 1:16:26 +33:29 13:10  
13 Egil Frydenlund Sturla, IF 1:30:25 +47:28 15:35  

H 17-AK

5 800 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Aslak Heimdal Konnerud IL 42:17   7:17  
2 Rune Kristian Mork Notodden OL 59:46 +17:29 10:18  
3 Håvard W. Pettersen Berger og Svelvik OL 1:16:42 +34:25 13:13  
  Ola Lesteberg Kongsberg OL diskvalifisert      

H 17-

7 100 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jørgen Baklid Konnerud IL 45:14   6:22  
2 Damien Renard Kongsberg OL 47:25 +2:11 6:40  
3 Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 49:22 +4:08 6:57  
4 Emil Jönsson IL Tyrving 49:49 +4:35 7:00  
5 Pål Skogedal Asker Skiklubb 49:50 +4:36 7:01  
6 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 52:00 +6:46 7:19  
7 Jonas Sommerstad Juveli Konnerud IL 53:40 +8:26 7:33  
8 David Løver Modum OL 54:28 +9:14 7:40  
9 Tord Strand Kongsberg OL 55:38 +10:24 7:50  
10 Henrik Eijsink Nydalens SK 57:28 +12:14 8:05  
11 Geir Nilsen Viul Orienteringsklubb 57:44 +12:30 8:07  
12 Jostein F. Tellnes Asker Skiklubb 58:11 +12:57 8:11  
13 Martin Østberg Sturla, IF 59:08 +13:54 8:19  
14 Joar Gjerdahl Konnerud IL 1:00:23 +15:09 8:30  
15 Sander Arnevik Ringerike OL 1:00:28 +15:14 8:30  
16 Sølve Drage Kongsberg OL 1:03:04 +17:50 8:52  
17 Kenneth Sandvold Eiker OL 1:03:09 +17:55 8:53  
18 Morten Tangen OK Moss 1:15:54 +30:40 10:41  
19 Oskar Arnevik Ringerike OL 1:17:20 +32:06 10:53  

H 40-

6 300 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Øystein Rastad Asker Skiklubb 53:20   8:27  
2 Even Angell-Petersen Nydalens SK 54:41 +1:21 8:40  
3 Hans Marius Nelson Berger og Svelvik OL 1:15:10 +21:50 11:55  

H 45-

6 300 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Odd Strand Kongsberg OL 49:46   7:53  
2 Knut Landstad Nydalens SK 51:40 +1:54 8:12  
3 Håvard Hågård Konnerud IL 53:04 +3:18 8:25  
4 Stig Melling Ringerike OL 53:39 +3:53 8:30  
5 Terje W. Pettersen Berger og Svelvik OL 53:43 +3:57 8:31  
6 Per Øivind Eger Kongsberg OL 54:55 +5:09 8:43  
7 Runar Hafskjold Nydalens SK 55:50 +6:04 8:51  
8 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 57:09 +7:23 9:04  
9 Hans Jevanord Fossum IF 1:01:27 +11:41 9:45  
10 Svein-Olav Torø Kongsberg OL 1:01:50 +12:04 9:48  
11 Per Erik Larsen Sandefjord OK 1:02:42 +12:56 9:57  
11 Lars Berglund Ringerike OL 1:02:42 +12:56 9:57  
13 Lars Erik Gjein Fossum IF 1:05:22 +15:36 10:22  
14 Knut Langeggen Kongsberg OL 1:26:14 +36:28 13:41  
  Pál Kézdy KFKI Pet¿fi Sportkör diskvalifisert      

H 50-

5 800 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Gjermund Røren Eiker OL 40:37   7:00  
2 Syver Løken Kongsberg OL 41:17 +0:40 7:07  
3 Egil Furua Berger og Svelvik OL 45:17 +4:40 7:48 Last ned GPS-spor i gpx-format
4 Lars Baklid Konnerud IL 50:42 +10:05 8:44  
5 Gunnar Hope Modum OL 53:05 +12:28 9:09  
6 Hans Otto Øverby Kongsberg OL 54:30 +13:53 9:23  
7 Bjørn Johannesen Kongsberg OL 56:57 +16:20 9:49  
8 Roar Bye Modum OL 1:00:25 +19:48 10:25  
9 Bjørn Bendiktsen Konnerud IL 1:03:51 +23:14 11:00  
10 Kolbjørn Kasin Kongsberg OL 1:11:19 +30:42 12:17  
11 Roger Andre Vanebo Kongsberg OL 1:15:54 +35:17 13:05  

H 55-

5 800 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Egil Rundberget Nydalens SK 59:42   10:17  
2 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 1:01:47 +2:05 10:39  
3 Torgeir Brandal Kongsberg OL 1:28:17 +28:35 15:13  
  Arne Fossheim Asker Skiklubb diskvalifisert      

H 60-

4 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Trond Rønneberg Asker Skiklubb 40:41   8:18  
2 Reidar Fossum Asker Skiklubb 43:01 +2:20 8:46  
3 Per Schanche Asker Skiklubb 49:18 +8:37 10:03  
4 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 49:30 +8:49 10:06  

H 65-

4 900 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Per Øhlckers IL Tyrving 49:14   10:02  
2 Hans Roar Bakken Eiker OL 49:34 +0:20 10:06  
3 Ingar Håkonsen Kongsberg OL 51:38 +2:24 10:32  
4 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 54:35 +5:21 11:08  
5 Bård Stang Modum OL 1:03:41 +14:27 12:59  
6 Elling Aakre Andebu IL 1:05:01 +15:47 13:16  
7 Alf Johan Hjelmtvedt Eiker OL 1:07:53 +18:39 13:51  
8 Hogne Kjærås Andebu IL 1:16:46 +27:32 15:40  

H 70-

3 600 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Dag Rønning Jensen OL Trollo 37:28   10:24  
2 Ragnar Hillestad Lardal OL 38:33 +1:05 10:42  
3 Kjell Stenstadvold IL Tyrving 40:41 +3:13 11:18  
4 Helge Lye IL Tyrving 40:44 +3:16 11:18  
5 Kjell Grønhovd Modum OL 41:03 +3:35 11:24  
6 Tor Sørensen Eiker OL 41:38 +4:10 11:33  
7 Ole Kristoffer Throndsen Kongsberg OL 43:43 +6:15 12:08  
8 Lars Martin Gjein Stokke IL 43:44 +6:16 12:08  
9 Kåre Thorbjørnsen Larvik OK 45:35 +8:07 12:39  
10 John Ivar Kjellevold Modum OL 46:24 +8:56 12:53  
11 Hallvard Myrvoll Bø OL 49:04 +11:36 13:37  
12 Brede Høibak Gundersen Ringerike OL 1:00:25 +22:57 16:46  

H 75-

3 600 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Einar Hem Lillomarka OL 39:33   10:59  
2 Odd Aure Drangedal OL 45:56 +6:23 12:45  
3 Magnar Øvreås Botne SK 50:12 +10:39 13:56  
4 Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn 51:29 +11:56 14:18  
5 Olav Mostaul Høydalsmo IL 1:54:27 +1:14:54 31:47  

D 15-20B

3 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
  Nora Skyttersæter Saugerud Halden SK diskvalifisert      
  Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb diskvalifisert      

D 21-B

3 800 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 41:55   11:01  
2 Kirsten Gjermstad Berger og Svelvik OL 49:07 +7:12 12:55  
3 Kari Schjølberg-Henriksen Nydalens SK 50:04 +8:09 13:10  
4 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 1:04:47 +22:52 17:02  

H 21-B

3 800 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Runar Teigen Kongsberg OL 33:00   8:41  
2 Tom André Alstadsæther Eiker OL 36:44 +3:44 9:40  
3 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 39:38 +6:38 10:25  
4 Morten Andresen OK Skeidi 43:04 +10:04 11:20  
5 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 45:07 +12:07 11:52  
6 Matthew Ng Oslostudentenes IK 45:43 +12:43 12:01  
  Knut Gjone Sandefjord OK brutt      

Dir-A

5 800 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Geir Sommerhein OK Horten 47:57   8:16  
2 Trond Evensen OL Tønsberg og omegn 54:36 +6:39 9:24  
3 Anders Øpstad Asker Skiklubb 56:20 +8:23 9:42  
4 Trond Brevik Fossum IF 59:28 +11:31 10:15  
5 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 1:05:01 +17:04 11:12  
6 Per Gustafsson Kongsberg OL 1:15:13 +27:16 12:58  
7 Nina Birkelund Asker Skiklubb 1:18:04 +30:07 13:27  

Dir-B

3 800 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Pål Martin Eid NOTEAM 30:48   8:06  
2 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 36:50 +6:02 9:41  
3 Per Kaarby Fossum IF 37:28 +6:40 9:51  
4 Dag Otter Johansen Asker Skiklubb 38:56 +8:08 10:14  
5 Torun Dyrkorn Eiker OL 40:27 +9:39 10:38  
6 Harald Bergan Kongsberg OL 40:51 +10:03 10:45  
7 Bjørn Baklid Konnerud IL 43:00 +12:12 11:18  
8 Vincent Eijsink Ås-NMBU Orientering 43:41 +12:53 11:29  
9 Bent Haflan OL Tønsberg og omegn 45:57 +15:09 12:05  
10 Kjersti D. Urnes NOTEAM 47:51 +17:03 12:35  
11 Heidi Mogstad Bosness NOTEAM 49:00 +18:12 12:53  
12 Hanne Ardal Glitre Energi 50:07 +19:19 13:11  
13 Trond Ceeberg Andebu IL 55:32 +24:44 14:36  
14 Hilde Moholth Kongsberg OL 1:08:24 +37:36 18:00  

Dir-C

2 500 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Hans Gøran Bjørk Sandefjord OK 32:20   12:56  
2 Anne Marte Pensgaard OK Horten 41:41 +9:21 16:40  
  Katrine Graff Sturla, IF diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +