Resultater Drangedalsløpet / KM Telemark og Vestfold Lang 2018



Resultater Drangedalsløpet / KM Telemark og Vestfold Lang
Drangedal, Telemark - 1. september 2018

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 680 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Nikolai Amsrud Stokke IL fullført    
  Fredrik Bue OL Tønsberg og omegn fullført    
  Alexander Dybvik Stokke IL fullført    
  Christopher Eriksen Larvik OK fullført    
  Kaja Holte Fjeldstad Porsgrunn OL fullført    
  Hilde Ekeberg Fliid Skien OK fullført    
  Tobias Harstad Rinde Bø OL fullført    
  Ludvik Hiis Stokke IL fullført    
  Silje Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn fullført    
  Håkon Aarhus Kinn Porsgrunn OL fullført    
  Ingrid Aarhus Kinn Porsgrunn OL fullført    
  Mathilde Kristensen Stokke IL fullført    
  Emanuel Lillevold Stokke IL fullført    
  Douglas Lindqvist Stokke IL fullført    
  Mia Martine Mustad OK Skeidi fullført    
  Joel Röhrs Stokke IL fullført    
  Leon Storm Råheim Stokke IL fullført    
  Vigdis Sigurdsdottir Stokke IL fullført    
  Sturla Sigurdsson Stokke IL fullført    
  Leo Mathias Skjelbred Fevang Stokke IL fullført    
  Mads Aspen Solvang Stokke IL fullført    
  Marcus Windvik Sandefjord OK fullført    
  Josephine Lin Bjørk Sandefjord OK ikke startet    

D -10

2 370 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Ingvild Ringheim Larvik OK ikke startet    

D 11-12

2 660 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 53:17   20:01
2 Daniella Gjone Sandefjord OK 1:10:36 +17:19 26:32
3 Ida Kristine Bue OL Tønsberg og omegn 1:19:46 +26:29 29:59
4 Sofie Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 1:24:30 +31:13 31:46

D 11-12N

1 680 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Maike Röhrs Stokke IL 35:00   20:50

D 13-14

3 270 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Synne Sandven Notodden OL 36:18   11:06
2 Maria Grovan OL Tønsberg og omegn 51:44 +15:26 15:49
3 Iril Ringheim Larvik OK 53:50 +17:32 16:27
4 Ingeborg Hovdejord Notodden OL 57:01 +20:43 17:26
5 Maren Cecilie Mustad OK Skeidi 1:05:56 +29:38 20:09
  Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    
  Ingrid Stigen Byggland Høydalsmo IL ikke startet    

D 13-16C

2 660 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Pernille Halvorsen Stokke IL ikke startet    

D 15-16

4 510 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eline Schjerven Lardal OL 54:26   12:04
2 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 54:55 +0:29 12:10
3 Mina Schjerven Lardal OL 1:02:44 +8:18 13:54
4 Une Holtermann Porsgrunn OL 1:04:06 +9:40 14:12
5 Mari Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn 1:14:00 +19:34 16:24
6 Emma Engehult Notodden OL 1:21:55 +27:29 18:09
7 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 1:23:53 +29:27 18:35
8 Anine Kjørholt Lie Porsgrunn OL 1:33:20 +38:54 20:41
9 Ingrid Mobråthen Botne SK 1:35:26 +41:00 21:09
10 Anny Horge Rogne OL Tønsberg og omegn 1:40:39 +46:13 22:19
  Emilie Johansen Sandefjord OK ikke startet    

D 17-A kort

3 740 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Aarhus Kinn Porsgrunn OL 45:19   12:07
2 Anne Sofie Forseth Bue OL Tønsberg og omegn 1:11:44 +26:25 19:10
3 Eli Sæterdal Skien OK 1:40:18 +54:59 26:49
4 Astrid Brevik Stokke IL 1:55:43 +1:10:24 30:56
5 Linnea Evensen OL Tønsberg og omegn 2:16:14 +1:30:55 36:25
  Anikken Gjein Dybvik Stokke IL diskvalifisert    
  Kari Reppesgård Holt Hedrum OL diskvalifisert    
  Mona Holte Porsgrunn OL brutt    

D 17-C

2 660 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirunn Hiis Stokke IL 49:42   18:41
2 Anna Henriette Straume Drangedal OL 1:06:31 +16:49 25:00
3 Rita Raastad Skien OK 1:18:14 +28:32 29:24
4 Julie Synnøve Bøe Stokke IL 1:24:35 +34:53 31:47
5 Ingunn Gåsodden Skien OK 1:32:09 +42:27 34:38
  Jorunn Brun Saga Skien OK diskvalifisert    
  Kari Berg Larvik OK brutt    
  Gun Inger Jørgensen Porsgrunn OL brutt    
  Sigrun Gjone Sandefjord OK ikke startet    

D 17-N

2 370 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn 29:19   12:22

D 17-18

5 720 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Vassend Porsgrunn OL 1:19:15   13:51
2 Anna Meen Porsgrunn OL 1:28:01 +8:46 15:23
3 Hanna Nysæter Skien OK 1:33:03 +13:48 16:16
4 Elise Støren Bø OL 2:02:19 +43:04 21:23

D 21-

7 400 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elin Bjerva Larvik OK 1:32:15   12:27
2 Ingrid Undstad Larvik OK 1:34:30 +2:15 12:46
3 Brita Cecilie Mustad OK Skeidi 1:44:54 +12:39 14:10
  Tonje Rasmussen OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    
  Marthe Gløersen Bækkelagets SK brutt    
  Kjersti Adéla Westin Porsgrunn OL brutt    

D 40-

5 720 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elin Gravningen Stokke IL 1:47:33   18:48
2 Lene Loftesnes OL Tønsberg og omegn 1:49:49 +2:16 19:11
3 Siv Wiersdalen Porsgrunn OL 2:05:57 +18:24 22:01

D 45-

5 720 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK 1:21:04   14:10
2 Kristin Sandven Notodden OL 1:21:11 +0:07 14:11
3 Liv Schjerven Lardal OL 1:24:40 +3:36 14:48
4 Sara Mathisen Porsgrunn OL 1:25:26 +4:22 14:56
5 Lene Meen Porsgrunn OL 2:31:49 +1:10:45 26:32
  Lenka Westin Porsgrunn OL brutt    
  Mai Britt Bjørk Sandefjord OK ikke startet    

D 50-

4 510 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marianne Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 54:46   12:08
2 Hilde Vassend Porsgrunn OL 1:14:28 +19:42 16:30
3 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 1:25:20 +30:34 18:55
4 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 1:27:05 +32:19 19:18

D 55-

3 740 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tiri Rebård Sandefjord OK 50:18   13:26
2 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 56:03 +5:45 14:59

D 60-

3 740 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete S B Hovi Skien OK 54:56   14:41
2 Tonny Lindquist OK Skeidi 1:24:11 +29:15 22:30
  Hanne Herum OK Skeidi ikke startet    

D 65-

3 070 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Strande Skien OK 46:43   15:13
2 Inger Marie Johansson Porsgrunn OL 1:49:48 +1:03:05 35:45

D 70-

3 070 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 1:08:18   22:14
2 Margit Ryen Steen Bø OL 1:10:40 +2:22 23:01
3 Gerd Langseth Larvik OK 1:13:22 +5:04 23:53
4 Margareta Brynhildsen Stokke IL 1:18:07 +9:49 25:26
5 Bjørg Mostaul Bø OL 1:23:41 +15:23 27:15
  Eli Klovning Porsgrunn OL brutt    

D 75-

3 070 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Inger Lise Solberg Bø OL diskvalifisert    

D 80-

3 070 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tirill Liby Seip OK Skeidi 2:32:27   49:39

H -10

2 370 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Aksel Amsrud Stokke IL 1:43:06   43:30
  Sindre Furland Sandefjord OK 38:41   16:19
  Teodor Hiis Stokke IL 44:53   18:56
  Kristian Magnus Råheim Stokke IL 1:43:16   43:34
  Magnus Veum Skretteberg Stokke IL 1:31:47   38:43

H 11-12

2 660 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Niclas Gunnerød Stokke IL 45:06   16:57
2 Magnus Sigurdsson Stokke IL 45:41 +0:35 17:10
3 Martin Halvorsen Stokke IL 47:46 +2:40 17:57
4 Gaute Nysæter Skien OK 1:10:09 +25:03 26:22
5 Kristian Ekeberg Fliid Skien OK 1:16:04 +30:58 28:35
6 Jens G. Dybvik Stokke IL 1:27:20 +42:14 32:49
7 Andrey Terekhov Sandefjord OK 2:15:29 +1:30:23 50:56
8 Ole Magnus Storemyr IL Hauken 2:16:09 +1:31:03 51:11

H 11-12N

1 680 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sondre Harstad Rinde Bø OL 20:33   12:13
2 Sander Ravndal Johnsen Stokke IL 28:00 +7:27 16:40

H 13-14

3 270 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Benjamin Gjone Sandefjord OK 29:42   9:04
2 Henrik Kaupang Lye Larvik OK 30:03 +0:21 9:11
3 Gabriel Gjone Sandefjord OK 38:06 +8:24 11:39
4 Hallvard Tjentland Lardal OL 43:53 +14:11 13:25
5 Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 48:04 +18:22 14:41
6 Oscar Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 48:08 +18:26 14:43
7 Martin Dybvik Stokke IL 56:58 +27:16 17:25
8 Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 57:46 +28:04 17:39
9 Brage Eikås Sandefjord OK 1:23:44 +54:02 25:36
10 Lars Emil Bue OL Tønsberg og omegn 1:26:02 +56:20 26:18
  Lars Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn brutt    
  Theodor Bjørk Sandefjord OK ikke startet    
  Eirik Veum Skretteberg Stokke IL ikke startet    

H 13-16N

2 370 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nicolai Kaaber Sunde Drangedal OL 1:05:20   27:34

H 15-16

5 720 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 49:50   8:42
2 Viljan van Raaij Hedrum OL 54:00 +4:10 9:26
3 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 59:35 +9:45 10:25
4 Oliver Østby OL Tønsberg og omegn 59:57 +10:07 10:28
5 Halvard Kornmo Porsgrunn OL 1:04:35 +14:45 11:17
6 Åsmund Slokvik Notodden OL 1:06:30 +16:40 11:37
7 Iver Ringheim Larvik OK 1:10:35 +20:45 12:20
8 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 1:14:12 +24:22 12:58
9 Kristoffer Fjære Hedrum OL 1:23:32 +33:42 14:36
10 Anders L. Rosenvold Porsgrunn OL 1:25:18 +35:28 14:54
11 Henrik R Holt Hedrum OL 1:26:30 +36:40 15:07
12 Hallgeir Brevik Stokke IL 1:50:15 +1:00:25 19:16
  Jonas Eikås Sandefjord OK brutt    

H 17-A kort

4 510 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 1:03:58   14:10
2 Arne Kristensen Stokke IL 1:09:21 +5:23 15:22
3 Tor Sverre Gravningen Stokke IL 1:26:57 +22:59 19:16
4 Truls Fjeldstad Porsgrunn OL 1:32:06 +28:08 20:25
5 Kjetil Kløvstad Sandefjord OK 1:34:11 +30:13 20:52
6 Morten Andresen OK Skeidi 1:48:11 +44:13 23:59
7 Kenneth Dybvik Stokke IL 2:12:26 +1:08:28 29:21
  Yngve Mobråthen Botne SK diskvalifisert    
  Håvard Østby OL Tønsberg og omegn ikke startet    

H 17-C

2 660 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 John Lars Hovdejord Notodden OL 36:23   13:40
2 Per Jarle Eikeland OL Tønsberg og omegn 40:19 +3:56 15:09
3 Atle Jensen Stokke IL 40:22 +3:59 15:10
4 Sigurdur Freyr Sigurdsson Stokke IL 43:34 +7:11 16:22
5 David Solli Skien OK 46:02 +9:39 17:18
6 Jens Wiborg Sunde Drangedal OL 48:40 +12:17 18:17
7 Knut Gjone Sandefjord OK 1:01:45 +25:22 23:12
8 Hans Gøran Bjørk Sandefjord OK 1:13:24 +37:01 27:35
9 Brede Ekeberg Fliid Skien OK 1:27:09 +50:46 32:45

H 17-18

7 400 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trym B Island OL Tønsberg og omegn 1:20:53   10:55
2 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 1:22:57 +2:04 11:12
3 Alexander Repstad Storemyr Porsgrunn OL 1:24:08 +3:15 11:22
4 Skjalg Nysæter Skien OK 1:40:09 +19:16 13:32
  Håvard Skriubakken Porsgrunn OL diskvalifisert    
  Morten Krona Haflan OL Tønsberg og omegn brutt    
  Olav Aasmundtveit Hoff OL Tønsberg og omegn brutt    

H 19-20

8 640 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sindre R Holt Hedrum OL 1:25:12   9:51
  Håkon Kornmo Porsgrunn OL ikke startet    

H 21-

8 640 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magnus Aarhus Kinn Porsgrunn OL 1:26:35   10:01
2 Dag Steinar Ragvin Bø OL 1:26:51 +0:16 10:03
3 Eivind Romberg Kvaale Høydalsmo IL 1:33:48 +7:13 10:51
4 Asbjørn Byggland Høydalsmo IL 1:36:39 +10:04 11:11
5 Erling Grammeltvedt OK Skeidi 1:41:43 +15:08 11:46
6 Siggen Ytrehus Bø OL 1:48:15 +21:40 12:31
7 Eivind Frode Rinde Bø OL 1:52:37 +26:02 13:02
8 Trond Evensen OL Tønsberg og omegn 1:55:35 +29:00 13:22
9 Steinar Lande Bø OL 1:57:17 +30:42 13:34
10 Jørgen Frøyd Larvik OK 2:02:58 +36:23 14:13
11 Hans-Petter Eikedalen Porsgrunn OL 2:14:50 +48:15 15:36
12 Robert Fredriksen Notodden OL 3:01:16 +1:34:41 20:58
  Harald Hovi Skien OK ikke startet    
  Jørn Sundby Larvik OK ikke startet    

H 40-

7 400 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per-Gunnar Mustad OK Skeidi 1:50:52   14:58
2 Jesper Flogstad IL Hauken 2:03:22 +12:30 16:40
3 Lars Ole Thunold Porsgrunn OL 2:32:45 +41:53 20:38

H 45-

6 410 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Dag Ausen Porsgrunn OL 1:07:54   10:35
2 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 1:12:06 +4:12 11:14
3 Jens Tjentland Lardal OL 1:18:08 +10:14 12:11
4 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 1:20:24 +12:30 12:32
5 Frode Nysæter Skien OK 1:24:37 +16:43 13:12
6 Sturle Furland Sandefjord OK 1:29:24 +21:30 13:56
7 Øyvind Støren Bø OL 2:05:52 +57:58 19:38
  Jo Børre Eikås Sandefjord OK brutt    

H 50-

6 410 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trond Gjelstad Sandefjord OK 1:16:36   11:57
2 Gløer Gløersen OL Tønsberg og omegn 1:20:42 +4:06 12:35
3 Gjermund Røren Eiker OL 1:21:07 +4:31 12:39
4 Jan Gatevold Porsgrunn OL 1:22:53 +6:17 12:55
5 Øyvind Flaatten OK Skeidi 1:26:05 +9:29 13:25
6 Bjørnar Olsrød Stokke IL 1:26:51 +10:15 13:32
7 Rune Engehult Notodden OL 1:28:20 +11:44 13:46
8 Morten Hamre IL Hauken 1:32:32 +15:56 14:26
9 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 1:36:58 +20:22 15:07
10 Bjørn Richard Kirste Skien OK 2:18:42 +1:02:06 21:38
  Tor Ivar Christiansen OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    

H 55-

5 720 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjell Westin Porsgrunn OL 1:15:38   13:13
2 Espen Raastad Skien OK 1:25:33 +9:55 14:57
3 Morten Johnsen Stokke IL 1:28:28 +12:50 15:27
4 Tom Saga Skien OK 1:31:56 +16:18 16:04
  Harald Omland Skien OK ikke startet    

H 60-

4 510 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Rune Laurantsen Skien OK 1:02:53   13:56
2 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 1:47:25 +44:32 23:49

H 65-

3 740 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 52:14   13:57
2 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 56:08 +3:54 15:00
3 Kjell Audun Sundsdal Melum IL 58:00 +5:46 15:30
4 Ole Johansson Porsgrunn OL 59:32 +7:18 15:55
5 Elling Aakre Andebu IL 1:00:28 +8:14 16:10
6 Sveinung Rekaa Notodden OL 1:05:32 +13:18 17:31
7 Bjørn Steen Bø OL 1:11:43 +19:29 19:10
8 Per Chr. Hagen Bø OL 1:13:20 +21:06 19:36
  Hugo A. Christensen Notodden OL ikke startet    

H 70-

3 740 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kay Jørgensen Porsgrunn OL 53:49   14:23
2 Dag Rønning Jensen OL Trollo 54:41 +0:52 14:37
3 Runar Kittilsen Stokke IL 56:49 +3:00 15:11
4 Rolf Gjølberg Larvik OK 1:01:41 +7:52 16:29
5 Kjell Meen Porsgrunn OL 1:01:50 +8:01 16:31
6 Helge Fossheim Hedrum OL 1:03:13 +9:24 16:54
7 Jakob Kløverød Porsgrunn OL 1:04:12 +10:23 17:09
8 Jiri Urvalek Porsgrunn OL 1:06:07 +12:18 17:40
9 Lars Martin Gjein Stokke IL 1:06:33 +12:44 17:47
10 Kjell Dolva Skien OK 1:09:15 +15:26 18:30
11 Ragnar Hillestad Lardal OL 1:14:05 +20:16 19:48
12 Kåre Thorbjørnsen Larvik OK 1:20:45 +26:56 21:35
13 Hallvard Myrvoll Bø OL 1:21:08 +27:19 21:41
  Hogne Kjærås Andebu IL diskvalifisert    
  Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    
  Arne Lande Bø OL diskvalifisert    

H 75-

3 070 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magne Klovning Porsgrunn OL 1:19:03   25:44
2 Olav Solberg Bø OL 1:47:35 +28:32 35:02
  Tor Eivind Edvardsen Larvik OK ikke startet    

H 80-

3 070 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Olav Mostaul Høydalsmo IL 1:44:18   33:58
  Oddvar Gjelstad Sandefjord OK diskvalifisert    
  Helge Halvorsen Larvik OK diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +