Resultater Eikerløpet 2014



Resultater Orientering
Eikerløpet
Eiker, Buskerud - 29. mai 2014

N-åpen

2 200 m, 88 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
0 Line Loe Aarkvisla Eiker OL 31:42   14:24  
0 Simen Hope Abel Røyken OL 32:59 +1:17 14:59  
0 Joakim Korsbøen Andersen Modum OL 44:08 +12:26 20:03  
0 Jan Olav Bergan Kongsberg OL 38:25 +6:43 17:27  
0 Maciez Borowski NOTEAM 27:21   12:25  
0 Iver Brunborg IF Sturla 44:56 +13:14 20:25  
0 Mats Olsen Bye Modum OL 22:15   10:06  
0 Martin G Dybvik Stokke IL 31:03   14:06  
0 Marte Eger Kongsberg OL 35:35 +3:53 16:10  
0 Victor Engebretsen Modum OL 34:37 +2:55 15:44  
0 Hermann Eriksen Eiker OL 38:56 +7:14 17:41  
0 Ine Amalie Fjær Røyken OL 33:47 +2:05 15:21  
0 Ingunn Fossaas Ringerike OL 17:36   8:00  
0 Karsten Fossås Ringerike OL 1:25:58 +54:16 39:04  
0 Sara Fossås Ringerike OL 17:35   7:59  
0 Kaja Grandal IL Tyrving 36:45 +5:03 16:42  
0 Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 24:18   11:02  
0 Jaran Gustafsson Kongsberg OL 33:25 +1:43 15:11  
0 Nora Christine Hansen Røyken OL 26:23   11:59  
0 Sandra Hope Haugan Røyken OL 31:37   14:22  
0 Eivind Haviken Modum OL 37:11 +5:29 16:54  
0 Kristoffer Haviken Modum OL 35:45 +4:03 16:15  
0 Gudmund Mathias Hole Konnerud IL 23:11   10:32  
0 Frida Hope Modum OL 36:43 +5:01 16:41  
0 Oskar Hope Modum OL 30:24   13:49  
0 Mina Akiko Horni-Johnsen Røyken OL 23:02   10:28  
0 Tage Hilsen Johannessen Modum OL 50:03 +18:21 22:44  
0 Tomas Johansen Modum OL 33:57 +2:15 15:25  
0 Mats Ishii Horni Johnsen Røyken OL 36:10 +4:28 16:26  
0 Martine Jægtvik Konnerud IL 27:13   12:22  
0 Henrik Kaiser IF Sturla 24:30   11:08  
0 Martin Kaiser IF Sturla 20:19   9:14  
0 Sigrid Søyland Kjerkol IF Sturla 33:59 +2:17 15:26  
0 Ola Kjølstad Røyken OL 30:56   14:03  
0 Nina Klausen IF Sturla 25:46   11:42  
0 Andrea Steen Klokkerud Eiker OL 40:00 +8:18 18:10  
0 Oskar Knutheim IF Sturla 52:10 +20:28 23:42  
0 Sivert Knutheim IF Sturla 52:10 +20:28 23:42  
0 Lage Røhnebæk Kongsrud Modum OL 29:18   13:19  
0 Marie Kvarme Røyken OL 20:36   9:21  
0 Anita Langeggen Kongsberg OL 30:56   14:03  
0 Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 41:35 +9:53 18:54  
0 Tobias Lunn Kongsberg OL 25:40   11:39  
0 Emil S Molenaar Modum OL 21:28   9:45  
0 Felix Mortveit Røyken OL 36:25 +4:43 16:33  
0 Amalie Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 48:07 +16:25 21:52  
0 Martin Steinsholt Nordstrand Modum OL 32:20 +0:38 14:41  
0 Ragnhild Fagerli Næss Raumar Orientering 26:50   12:11  
0 Andrea Opsahl Røyken OL 28:31   12:57  
0 Martine Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 36:33 +4:51 16:36  
0 Ola Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 36:56 +5:14 16:47  
0 Sander Ravndal Johnsen Arnadal IL 29:52   13:34  
0 Elise Renard Kongsberg OL 31:42   14:24  
0 Emmy Margrethe Rismark Røyken OL 35:30 +3:48 16:08  
0 Marius Andre Rismark Røyken OL 1:29:15 +57:33 40:34  
0 Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 37:19 +5:37 16:57  
0 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 20:59   9:32  
0 Kristoffer Saastad Molvig Modum OL 33:27 +1:45 15:12  
0 Endre Sand Kongsberg OL 39:44 +8:02 18:03  
0 Alfred Berglund Sande Røyken OL 36:06 +4:24 16:24  
0 Emma Berglund Sande Røyken OL 32:20 +0:38 14:41  
0 Synne Sandven Notodden OL 19:59   9:05  
0 Stine Sandvik Eiker OL 31:37   14:22  
0 Truls Sandvik Eiker OL 31:48 +0:06 14:27  
0 Selma Sembsmoen-Schleis Kongsberg OL 32:39 +0:57 14:50  
0 Borgar Skjelbred Kongsberg OL 19:54   9:02  
0 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 35:08 +3:26 15:58  
0 Selma Aure Skogedal Asker Skiklubb 39:38 +7:56 18:00  
0 Andreas Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 39:39 +7:57 18:01  
0 Even Skram Trømborg Kongsberg OL 32:21 +0:39 14:42  
0 Marte Sofie Skrove Ringerike OL 1:07:45 +36:03 30:47  
0 Tobias Høydal Solhaug Modum OL 34:49 +3:07 15:49  
0 Per Noah Sommerheim IL Koll 46:41 +14:59 21:13  
0 Erlend Sommerhein OK Horten 33:46 +2:04 15:20  
0 Jon Strand Kongsberg OL 30:55   14:03  
0 Edda Skaar Sveen IF Sturla 46:48 +15:06 21:16  
0 Adele Teigen Kongsberg OL 37:47 +6:05 17:10  
0 Martin Torø Kongsberg OL 28:34   12:59  
0 Christoffer Vråle Rønning Konnerud IL 40:49 +9:07 18:33  
0 Aino Werp Eiker OL 37:39 +5:57 17:06  
0 Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 39:48 +8:06 18:05  
0 Andreas Weum Eiker OL 29:28   13:23  
0 Tobias Weum Eiker OL 31:03   14:06  
0 Hans Kristian Wiger Modum OL 33:59 +2:17 15:26  
0 Jens Wold IF Sturla 21:33   9:47  
0 Julie Wold IF Sturla 45:02 +13:20 20:28  
0 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 24:34   11:09  
0 Sofia Øhlckers IL Tyrving 25:34   11:37  
  Even Svensrud Smetbak Modum OL ikke startet      

D -10

2 700 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Mari Aarseth IL Koll 34:34   12:48  
2 Sunniva Morlandsto Eiker OL 35:39 +1:05 13:12  
3 Ylva Klausen IF Sturla 35:44 +1:10 13:14  
4 Vida Helland-Hansen IL Tyrving 46:54 +12:20 17:22  
5 Anne Maren Eidsten IF Sturla 1:06:04 +31:30 24:28  
6 Tale Tollefsen Seip IF Sturla 1:09:04 +34:30 25:34  
  Ledig startnr NOTEAM ikke startet      
  Helene Brandal Søfting Kongsberg OL ikke startet      
  Marte Eger Kongsberg OL ikke startet      

D 11-12

2 700 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Åsne Haavengen Kongsberg OL 21:52   8:05  
2 Konstanse Moholth Kongsberg OL 24:32 +2:40 9:05  
3 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 25:33 +3:41 9:27  
4 Iselin Sørensen IF Sturla 29:45 +7:53 11:01  
5 Noor Dirro Måren OK 30:03 +8:11 11:07  
6 Karoline Torø Kongsberg OL 30:09 +8:17 11:10  
7 Mille Jægtvik Konnerud IL 32:29 +10:37 12:01  
8 Sanna Sembsmoen-Schleis Kongsberg OL 35:13 +13:21 13:02  
9 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 35:25 +13:33 13:07  
10 Eline Schjerven Lardal OL 37:33 +15:41 13:54  
11 Nora Marie Enerhaugen Ringerike OL 40:44 +18:52 15:05  
12 Hedda Spangberg Konnerud IL 40:57 +19:05 15:10  
13 Frida Aakre Kongsberg OL 43:08 +21:16 15:58  
14 Oda Isnes Tyse Eiker OL 59:17 +37:25 21:57  
  Silje Slungaard IL Tyrving ikke startet      
  Mari Aarseth IL Koll ikke startet      
  Elisabeth Brandal Søfting Kongsberg OL ikke startet      
  Ingrid Bogen Arenth IF Sturla ikke startet      

D 11-12N

2 200 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Mina Schjerven Lardal OL 22:43   10:19  
2 Alvilde Lysaker Sanden Eiker OL 23:39 +0:56 10:44  
3 Maria Liberg Kongsberg OL 27:27 +4:44 12:28  

D 13-14

3 500 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 36:24   10:24  
2 Helene Eger Kongsberg OL 38:52 +2:28 11:06  
3 Tale Strand Kongsberg OL 40:49 +4:25 11:39  
4 Marlin Haavengen Kongsberg OL 40:59 +4:35 11:42  
5 Lotte Myklemyr Eiker OL 45:10 +8:46 12:54  
6 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 45:11 +8:47 12:54  
7 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 53:43 +17:19 15:20  
8 Johanne Viken Flaten Eiker OL 54:53 +18:29 15:40  
9 Vilja Solberg Ohrvik Konnerud IL 54:54 +18:30 15:41  
10 Christine Hoen Eiker OL 55:58 +19:34 15:59  
11 Sarah Wøllo Kongsberg OL 59:06 +22:42 16:53  
12 Silje Morlandstø Eiker OL 1:02:01 +25:37 17:43  
13 Ingeborg Kvarme Røyken OL 1:03:00 +26:36 18:00  
14 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 1:08:43 +32:19 19:38  
15 Stine Elene Hole Konnerud IL 1:11:29 +35:05 20:25  
16 Solveig Letmolie Eiker OL 1:12:19 +35:55 20:39  
17 Tomine Lysaker Sanden Eiker OL 1:13:53 +37:29 21:06  
18 Carolina Hernandez Vråle Konnerud IL 1:14:00 +37:36 21:08  
19 Carmen Dirro Måren OK 1:19:42 +43:18 22:46  
20 Anni Saarela Konnerud IL 1:21:00 +44:36 23:08  
21 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 1:45:06 +1:08:42 30:01  
  Jenny Baklid Konnerud IL ikke startet      

D 13-16C

2 700 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 May Kihle Andersen Modum OL 29:06   10:46  
2 Øyunn Baklid Eiker OL 39:09 +10:03 14:30  
3 Ingrid Pernille Rismark Røyken OL 41:04 +11:58 15:12  
4 Thea Land Konnerud IL 41:05 +11:59 15:12  
  Mari Kjelle Røyken OL ikke startet      
  Ida Bolette Enerhaugen Ringerike OL ikke startet      

D 13-16N

2 700 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Vera Gano Mønnich Røyken OL 29:45   11:01  
2 Silje Carlsen Røyken OL 38:55 +9:10 14:24  
3 Tuva Løver Thon Modum OL 50:00 +20:15 18:31  
  Sanna Bottolfs Modum OL ikke startet      

D 15-16

4 500 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 49:37   11:01  
2 Aurora Moholth Kongsberg OL 53:38 +4:01 11:55  
3 Ane Dyrkorn Eiker OL 54:41 +5:04 12:09  
4 Thea Dyrkorn Eiker OL 1:04:52 +15:15 14:24  
5 Agnes Irene Longfjeld Modum OL 1:07:43 +18:06 15:02  
6 Rikke Hjelseth Larsen Kongsberg OL 1:08:41 +19:04 15:15  
7 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:13:35 +23:58 16:21  
8 Anniken Helland-Hansen IL Tyrving 1:19:23 +29:46 17:38  
9 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 1:21:21 +31:44 18:04  
10 Fride Sørensen IF Sturla 1:22:55 +33:18 18:25  
11 Ragnhild Rønning Modum OL 1:24:43 +35:06 18:49  
12 Idunn Haavengen Kongsberg OL 1:26:58 +37:21 19:19  
13 Ingrid Letmolie Eiker OL 1:36:17 +46:40 21:23  
  Anna Isnes Tyse Eiker OL diskvalifisert      
  Andrea Willkommen Eiken Kongsberg OL diskvalifisert      
  Ingvild Marie Haug Konnerud IL diskvalifisert      
  Solveig Hernandez Vråle Konnerud IL diskvalifisert      
  Johanne Øderud Vatne Bækkelagets SK diskvalifisert      
  Kornelia Lønning Brurberg IF Sturla ikke startet      
  Thea Kristine Morlandstø Eiker OL ikke startet      

D 17-C

3 200 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kristin Eger Kongsberg OL 41:18   12:54  
2 Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL 44:11 +2:53 13:48  
3 Marit Gano Røyken OL 44:57 +3:39 14:02  
4 Ingrid Løset Ringerike OL 47:18 +6:00 14:46  
5 Cora Ebner Kongsberg OL 1:01:01 +19:43 19:04  
6 Jorunn Skram Trømborg Kongsberg OL 1:02:48 +21:30 19:37  
7 Liv Berit Arenth IF Sturla 1:08:41 +27:23 21:27  
8 Inger Schibsted Røyken OL 1:09:11 +27:53 21:37  
9 Marianne Hope Abel Røyken OL 1:12:09 +30:51 22:32  
10 Linda Fredh Hamar OK 1:16:07 +34:49 23:47  
11 Irene Langeggen Kongsberg OL 1:18:00 +36:42 24:22  
  Unn Disch Kihle Ringerike OL diskvalifisert      
  Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL diskvalifisert      
  Marit Helene Øderud Fredrikstad SK diskvalifisert      
  Kari Berg Larvik OK ikke startet      
  Unn Disch Kihle Ringerike OL ikke startet      

D 17-A kort

4 500 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Zsuzsa Fey IL Tyrving 44:37   9:54  
2 Hege Kullerud Konnerud IL 55:46 +11:09 12:23  
3 Marita Weierud Kvaale Røyken OL 56:13 +11:36 12:29  
4 Lone Brochmann Bækkelagets SK 59:11 +14:34 13:09  
5 Una Glende Janson Kristiansand OK 1:00:45 +16:08 13:30  
6 Hanne Kihle Ringerike OL 1:19:04 +34:27 17:34  
7 Marie Nordbye Nybø Konnerud IL 1:23:01 +38:24 18:26  
8 Peichi Chuang Oslostudentenes IK 1:27:07 +42:30 19:21  
9 Hilde S Molenaar Modum OL 1:34:29 +49:52 20:59  
10 Silje Kihle Andersen Modum OL 1:49:12 +1:04:35 24:16  
11 Viil Søyland IF Sturla 1:50:45 +1:06:08 24:36  
12 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 1:53:41 +1:09:04 25:15  
  Tina Elise Kjemperud Fossekallen IL diskvalifisert      
  Elin Fossum Rye Asker Skiklubb ikke startet      

D 17-N

2 700 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Maren Wiger Modum OL 29:56   11:05  
1 Mie Høydal Modum OL 29:56   11:05  

D 17-18

5 800 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kristin Helland-Hansen IL Tyrving 1:01:50   10:39  
2 Ingunn Egeberg Vári IF Sturla 1:02:40 +0:50 10:48  
3 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 1:06:01 +4:11 11:22  
4 Siri Moholth Kongsberg OL 1:08:17 +6:27 11:46  
5 Siri Grandal IL Tyrving 1:15:15 +13:25 12:58  
6 Julia Plaian Asker Skiklubb 1:20:24 +18:34 13:51  
  Nora Skyttersæter Saugerud Konnerud IL diskvalifisert      
  Kaja Bråten Løvald Asker Skiklubb ikke startet      

D 19-20

5 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 58:17   10:02  
  Tine Elisa Kjemperud Fossekallen IL ikke startet      

D 21-

7 100 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Malin Jakobsson Nydalens SK 1:06:04   9:18  
2 Therese Haare Konnerud IL 1:08:11 +2:07 9:36  
3 Maria Jonsson Nydalens SK 1:11:50 +5:46 10:07  
4 Malin Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:19:04 +13:00 11:08  
5 Celine Renard Kongsberg OL 1:20:07 +14:03 11:17  
6 Kari Strand Kongsberg OL 1:33:18 +27:14 13:08  

D 35-

5 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Monica Berglund Ringerike OL 1:17:00   13:16  

D 40-

4 500 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Liv Schjerven Lardal OL 48:15   10:43  
2 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 50:06 +1:51 11:08  
3 Hilde Hovdenak Modum OL 50:52 +2:37 11:18  
4 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 1:00:05 +11:50 13:21  
5 Milda Øhlckers IL Tyrving 1:09:58 +21:43 15:32  
6 Anne Mia Olsen Modum OL 1:16:16 +28:01 16:56  
7 Kari Arnestad Enerhaugen Ringerike OL 1:25:50 +37:35 19:04  
8 Toril Wiig IL Tyrving 1:30:50 +42:35 20:11  
9 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 1:45:43 +57:28 23:29  
  Tonje Vråle Konnerud IL diskvalifisert      
  Line Skjevik Arnevik Ringerike OL ikke startet      

D 45-

4 500 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Beth Nicolaysen Kongsberg OL 46:49   10:24  
2 Isa Heggedal Konnerud IL 47:53 +1:04 10:38  
3 Torunn Ø. Jensen Ringerike OL 49:38 +2:49 11:01  
4 Anita Sørensen Drage Kongsberg OL 51:46 +4:57 11:30  
5 Kirsti Kringhaug Ringerike OL 53:16 +6:27 11:50  
6 Kristin Sandven Notodden OL 54:02 +7:13 12:00  
7 Sissel Skovly Ringerike OL 54:49 +8:00 12:10  
8 Hanne Løver Thon Modum OL 58:02 +11:13 12:53  
9 Tove Heimdal Konnerud IL 1:03:30 +16:41 14:06  
10 Tone Skram Røyken OL 1:03:50 +17:01 14:11  
11 Mette Eline Heimstad Ringerike OL 1:04:09 +17:20 14:15  
12 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 1:04:28 +17:39 14:19  
13 Barbara Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:08:46 +21:57 15:16  
14 Hanne-Kristin Bjerknes Kvarme Røyken OL 1:10:52 +24:03 15:44  
15 Toini Skyttersæter Konnerud IL 1:12:00 +25:11 16:00  
16 Lill-Kristin Enger Modum OL 1:12:16 +25:27 16:03  
17 Tove Beate Jelstad Modum OL 1:12:56 +26:07 16:12  
18 Lill-Ann Torp Sandefjord OK 1:16:10 +29:21 16:55  
19 Aud Ellen Brevik IF Sturla 1:21:29 +34:40 18:06  
20 Ina Cecilie Landro Konnerud IL 1:23:27 +36:38 18:32  
21 Inger Styrvold Porsgrunn OL 1:26:05 +39:16 19:07  
22 Jane Rødder Kongsberg OL 1:35:49 +49:00 21:17  
23 Kristin Sørensen IF Sturla 1:37:15 +50:26 21:36  
24 Solveig Kongsrud Modum OL 1:47:32 +1:00:43 23:53  
  Eli Bonden Kjørsvik Kongsberg OL diskvalifisert      
  Anne-Kristin Kvamme Ringerike OL ikke startet      

D 50-

4 500 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kari Christiansen Sandefjord OK 59:42   13:16  
2 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 1:00:13 +0:31 13:22  
3 Helle Egeberg Vári IF Sturla 1:01:39 +1:57 13:42  
4 Hilde Storløkken Kongsberg OL 1:02:01 +2:19 13:46  
5 Ann Elisabeth Gunnulfsen Modum OL 1:04:38 +4:56 14:21  
6 Veslemøy Solberg Konnerud IL 1:06:49 +7:07 14:50  
7 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 1:07:35 +7:53 15:01  
8 Else Grandal IL Tyrving 1:08:36 +8:54 15:14  
9 Gro Hege Ludvigsen Måren OK 1:21:01 +21:19 18:00  
10 Unni Rye Asker Skiklubb 1:33:44 +34:02 20:49  
11 May Jorunn Rognlien Modum OL 1:38:07 +38:25 21:48  
  Anne Gro Styrvold Larvik OK diskvalifisert      

D 55-

3 500 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Helga Haverstad Lierbygda OL 36:12   10:20  
2 Sirpa Lilja Modum OL 36:49 +0:37 10:31  
3 Grete Hovi Skien OK 36:52 +0:40 10:32  
4 Ragnhild Elsrud Hultgreen Ringerike OL 37:34 +1:22 10:44  
5 Berit Berge IL Tyrving 39:06 +2:54 11:10  
6 Gunhild Hennum Lierbygda OL 40:42 +4:30 11:37  
7 Berit Danielsen IL Tyrving 44:15 +8:03 12:38  
8 Grete Berntsen Måren OK 55:05 +18:53 15:44  
9 Cathrine Norvik Røyken OL 58:51 +22:39 16:48  
10 Aase Løvland Kolbotn og Skimt OL 1:01:43 +25:31 17:38  
11 Enikø Bertalan Asker Skiklubb 1:02:19 +26:07 17:48  

D 60-

3 500 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL 44:25   12:41  
2 Solveig Billingsø Eidskog OL 45:06 +0:41 12:53  

D 65-

3 500 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kari Strande Ringerike OL 43:20   12:22  
2 Nora Ursin Fossum IF 45:30 +2:10 13:00  
3 Brynhild Fanuelsen Fossum IF 1:02:56 +19:36 17:58  
4 Unn Ellefsen IL Tyrving 1:18:48 +35:28 22:30  
  Kjersti Tho Stabæk IF diskvalifisert      
  Gry Bruland Vråle IF Sturla ikke startet      

D 70-

2 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Birgitte Bekkelund Røyken OL 49:28   17:03  
2 Lajla Tidemann Gjø-Vard OL 53:46 +4:18 18:32  
3 Torunn Hege Frøvoll IF Sturla 1:04:38 +15:10 22:17  
4 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 1:16:57 +27:29 26:32  
  Thorunn Aamodt Ovesen Lardal OL ikke startet      
  Inger Lise Solberg Bø OL ikke startet      

D 75-

2 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 58:56   20:19  
2 Rannveig Sommerhein OK Horten 1:50:43 +51:47 38:10  
  Ingrid Engell Modum OL diskvalifisert      

H -10

2 700 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Rasmus Berglund Ringerike OL 23:31   8:42  
2 Arne Bergan Kongsberg OL 29:00 +5:29 10:44  
3 Halvor Løken Kongsberg OL 30:06 +6:35 11:08  
4 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 33:50 +10:19 12:31  
5 Eivind Bogen Arenth IF Sturla 33:59 +10:28 12:35  
6 Kristian Patrick Løken Kongsberg OL 1:11:17 +47:46 26:24  

H 11-12

2 700 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Vetle Drage Kongsberg OL 20:16   7:30  
2 Mikkel Berglund Ringerike OL 22:41 +2:25 8:24  
3 Johan Eger Kongsberg OL 22:52 +2:36 8:28  
4 Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL 22:53 +2:37 8:28  
5 Olav Lund Kongsberg OL 25:36 +5:20 9:28  
6 Vegard Holm Johannesen Kongsberg OL 26:13 +5:57 9:42  
7 Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK 26:46 +6:30 9:54  
8 Peder Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 27:05 +6:49 10:01  
9 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 27:46 +7:30 10:17  
10 Lukas Klausen IF Sturla 28:31 +8:15 10:33  
11 Edvard Ekberg Kongsberg OL 32:08 +11:52 11:54  
12 Erlend Langeggen Kongsberg OL 32:52 +12:36 12:10  
13 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 34:17 +14:01 12:41  
14 Eskild Sæther Fossekallen IL 35:36 +15:20 13:11  
15 Stein Aas Stræte Ringerike OL 36:55 +16:39 13:40  
16 Sverre Strand Lierbygda OL 44:54 +24:38 16:37  
17 Jonas Aarseth Nydalens SK 45:53 +25:37 16:59  
18 Oskar Fossås Ringerike OL 52:31 +32:15 19:27  

H 11-12N

2 200 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Sigurd Gano Mønnich Røyken OL 28:00   12:43  
2 Syver Søyland Kjerkol IF Sturla 28:59 +0:59 13:10  
3 Brage Baklid Eiker OL 29:12 +1:12 13:16  
4 Per Ingvar Tollehaug Eiker OL 29:59 +1:59 13:37  

H 13-14

3 500 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Aslak Heimdal Konnerud IL 32:32   9:17  
2 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 33:21 +0:49 9:31  
3 Isak Jonsson Nydalens SK 38:30 +5:58 11:00  
4 Lars Brattli Asker Skiklubb 46:09 +13:37 13:11  
5 Erlend Steen Klokkerud Eiker OL 50:22 +17:50 14:23  
6 Sølve Drage Kongsberg OL 58:19 +25:47 16:39  
7 Egil Frydenlund IF Sturla 58:23 +25:51 16:40  
8 Håvard Skriubakken Porsgrunn OL 1:00:32 +28:00 17:17  
9 Kristian Kammerud Ringerike OL 1:08:40 +36:08 19:37  
10 Øistein Fagerli Næss Raumar Orientering 1:13:35 +41:03 21:01  
11 Sverre Graffer Ringerike OL 1:16:10 +43:38 21:45  

H 13-16C

2 700 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Johan Kristian Undeland IF Sturla 23:47   8:48  
2 Håkon Nelson Lardal OL 28:24 +4:37 10:31  
3 Nikolai Nordhaug Konnerud IL 30:56 +7:09 11:27  
4 Ole-Henrik Bjerknes Røyken OL 31:21 +7:34 11:36  
5 Åsmund Sæther Fossekallen IL 39:23 +15:36 14:35  
6 Erik Mårtensson Modum OL 52:17 +28:30 19:21  
7 Håkon August Nordbø Modum OL 54:17 +30:30 20:06  
8 Sivert Åmodt Amundsen Lardal OL 1:03:00 +39:13 23:20  
  Jens Normann Eidsten IF Sturla diskvalifisert      

H 13-16N

2 700 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Mats Andreas Hermansen Røyken OL 34:11   12:39  

H 15-16

5 800 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Jørgen Baklid Konnerud IL 44:59   7:45  
2 Sturla Frydenlund IF Sturla 45:44 +0:45 7:53  
3 Anders Løset Ringerike OL 1:00:06 +15:07 10:21  
4 Vegard Myklemyr Eiker OL 1:00:31 +15:32 10:26  
5 Håkon Lund Kongsberg OL 1:06:11 +21:12 11:24  
6 Simen Åmodt Amundsen Lardal OL 1:09:44 +24:45 12:01  
7 Håvard Landro Svingheim Konnerud IL 1:11:36 +26:37 12:20  
8 Ole Jakob Olsrød Stokke IL 1:15:42 +30:43 13:03  
9 Ole Jørgen Bogen Arenth IF Sturla 1:15:45 +30:46 13:03  
10 Sander Arnevik Ringerike OL 1:21:57 +36:58 14:07  
11 Jonas Solem Tronrud Eiker OL 1:25:51 +40:52 14:48  
  Syver Røhnebæk Kongsrud Modum OL diskvalifisert      
  Rikard Kammerud Ringerike OL diskvalifisert      
  August Borgevad Kornerud Eiker OL diskvalifisert      
  Henrik Haug Kongsberg OL diskvalifisert      
  Joar Gjerdahl Berger og Svelvik OL diskvalifisert      
  Petter Stenbro Modum OL diskvalifisert      
  Gard Dahlen Kongsberg OL brutt      

H 17-C

3 200 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Jon Erland Fossaas Ringerike OL 37:48   11:48  
2 Jon Strøm Hauketo IF 41:27 +3:39 12:57  
3 Øyvind Schibsted Røyken OL 44:26 +6:38 13:53  
4 Ronny Nelson Lardal OL 49:30 +11:42 15:28  
5 Pål Espen Nordhaug Konnerud IL 55:09 +17:21 17:14  
6 Harald Lesteberg Kongsberg OL 56:27 +18:39 17:38  
7 Stein Erik Nordbø Modum OL 57:58 +20:10 18:06  
8 Kenneth Dybvik Stokke IL 59:41 +21:53 18:39  
9 Knut Bjerknes Røyken OL 1:02:07 +24:19 19:24  
10 Håvard Kjerkol IF Sturla 1:03:00 +25:12 19:41  
11 Svend Kristian Eidsten IF Sturla 1:04:27 +26:39 20:08  
12 Svein S Jelstad Modum OL 1:05:07 +27:19 20:20  
13 Torbjørn Barikmo Kongsberg OL 1:10:33 +32:45 22:02  
14 Rolf Magnus Justad IF Hellas 1:19:47 +41:59 24:55  
15 Lars Henrik Lund Kongsberg OL 1:26:06 +48:18 26:54  
16 Egil Amundsen Lardal OL 1:38:54 +1:01:06 30:54  
  Øyvind Strande Ringerike OL ikke startet      

H 17-A kort

5 800 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Inge Lindseth Nydalens SK 44:47   7:43  
2 Kristian Kullerud Konnerud IL 48:30 +3:43 8:21  
3 Gard Lindseth Nydalens SK 50:18 +5:31 8:40  
4 Ola Lesteberg Kongsberg OL 52:29 +7:42 9:02  
5 Stian Overskeid Indre Østfold OK 59:35 +14:48 10:16  
6 Morten Johnsen Arnadal IL 1:01:19 +16:32 10:34  
7 Morten Tangen Hamar OK 1:07:20 +22:33 11:36  
8 Lars D. Fjeldstad Ringerike OL 1:10:03 +25:16 12:04  
9 Kim Abel Røyken OL 1:11:31 +26:44 12:19  
10 Leiv Inge Kjemperud Fossekallen IL 1:12:23 +27:36 12:28  
11 Peter Carlsen Røyken OL 1:13:56 +29:09 12:44 Last ned GPS-spor i gpx-format
12 Terje Pahr Haare Konnerud IL 1:16:37 +31:50 13:12  
13 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 1:20:16 +35:29 13:50  
14 Christian Schibsted Røyken OL 1:36:46 +51:59 16:41  
15 Snorre Frydenlund IF Sturla 1:48:55 +1:04:08 18:46  
16 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 2:15:10 +1:30:23 23:18  
  Iver Sørensen IF Sturla diskvalifisert      
  Anders Gustafsson IF Sturla diskvalifisert      
  Steinar Kvaale IL Tyrving diskvalifisert      
  Martin Thorbjørnsen Eiker OL diskvalifisert      

H 17-N

2 700 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Sindre Lobben Modum OL 33:27   12:23  
  Rune Johannessen Modum OL ikke startet      

H 17-18

7 100 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Sigurd Rønning Modum OL 1:13:36   10:21  
2 Magnus Wølneberg IL Tyrving 1:14:37 +1:01 10:30  
3 Håvard Bakke Ringerike OL 1:20:43 +7:07 11:22  
4 Erlend Andreas Nordbø Modum OL 1:31:10 +17:34 12:50  
5 Pål Spone Modum OL 1:35:54 +22:18 13:30  
  Toralf Grande Kongsberg OL diskvalifisert      
  Einar Moe Tandberg Modum OL diskvalifisert      
  Fredrik Moe Sandefjord OK diskvalifisert      
  William Ekberg Kongsberg OL diskvalifisert      
  Audun Heimdal Konnerud IL ikke startet      

H 19-20

8 100 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Lars Henrik Thon IF Sturla 1:22:51   10:13  

H 21-

8 700 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Markus Holter Halden SK 1:01:30   7:04  
2 Øystein Sørensen Nydalens SK 1:01:42 +0:12 7:05  
3 Damien Renard Kongsberg OL 1:01:56 +0:26 7:07  
4 Torbjørn Sagberg IL Tyrving 1:03:14 +1:44 7:16  
5 Sindre Sandven Kongsberg OL 1:03:52 +2:22 7:20  
6 Øystein Pettersen Nydalens SK 1:04:07 +2:37 7:22  
7 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 1:05:06 +3:36 7:28  
8 Audun Heimdal Konnerud IL 1:06:21 +4:51 7:37  
9 David Løver Modum OL 1:06:45 +5:15 7:40  
10 Anders Felde Olaussen Halden SK 1:06:53 +5:23 7:41  
11 Erik Feyling Haare Konnerud IL 1:11:48 +10:18 8:15  
12 Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 1:12:03 +10:33 8:16  
13 Simen Eid Nielsen Nydalens SK 1:14:30 +13:00 8:33  
14 Stian Stærkeby Jelstad Modum OL 1:16:33 +15:03 8:47  
15 Jostein Tellnes Asker Skiklubb 1:17:24 +15:54 8:53  
16 Gjermund Glesnes Nydalens SK 1:17:54 +16:24 8:57 Last ned GPS-spor i gpx-format
17 Eirik Stærkeby Jelstad Modum OL 1:18:11 +16:41 8:59  
18 Lars-Ivar Aarseth Nydalens SK 1:23:23 +21:53 9:35  
19 Trond Lund IL Tyrving 1:32:17 +30:47 10:36  
20 Daniel Fløtre Kongsberg OL 2:08:50 +1:07:20 14:48  
21 Petter Moe Sandefjord OK 2:28:37 +1:27:07 17:04  
  Eivind Høydal Nydalens SK diskvalifisert      
  Håvard Myhre Kongsberg OL diskvalifisert      
  Mathias Drage Kongsberg OL ikke startet      
  Karl Fremstad Kongsberg OL ikke startet      
  Halvor Saunes Nydalens SK ikke startet      

H 35-

8 100 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Erik S Molenaar Modum OL 1:17:09   9:31  

H 40-

7 100 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Christian Holmboe IL Tyrving 55:33   7:49  
2 Håkon Wold IF Sturla 1:04:24 +8:51 9:04  
3 Lars Berglund Ringerike OL 1:05:04 +9:31 9:09  
4 Pål Sommerhein OK Horten 1:05:38 +10:05 9:14  
5 Stig Melling Ringerike OL 1:06:27 +10:54 9:21  
6 Geir Hoff IL Tyrving 1:06:35 +11:02 9:22  
7 Terje W. Pettersen Berger og Svelvik OL 1:10:56 +15:23 9:59  
8 Olaf Haug Konnerud IL 1:20:04 +24:31 11:16  
9 André Jægtvik Konnerud IL 1:24:00 +28:27 11:49  
10 Pål Skogedal Asker Skiklubb 1:37:30 +41:57 13:43  
  Espen Røste Kongsberg OL diskvalifisert      

H 45-

7 100 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Lars Enerhaugen Modum OL 59:01   8:18  
2 Roar Haug Hadeland OL 59:56 +0:55 8:26  
3 Syver Løken Kongsberg OL 1:00:01 +1:00 8:27  
4 Odd Strand Kongsberg OL 1:01:38 +2:37 8:40  
5 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 1:05:36 +6:35 9:14  
6 Gunnar Brattli Asker Skiklubb 1:08:37 +9:36 9:39  
7 Vidar Strand Lierbygda OL 1:09:16 +10:15 9:45  
8 Christian Grotnes IL Tyrving 1:09:24 +10:23 9:46  
9 Dag Helland-Hansen IL Tyrving 1:09:59 +10:58 9:51  
10 Bjørnar Olsrød Stokke IL 1:11:17 +12:16 10:02  
11 Erik Saugerud Konnerud IL 1:12:17 +13:16 10:10  
12 Per Erik Larsen Sandefjord OK 1:12:50 +13:49 10:15  
13 Geir Nilsen Viul Orienteringsklubb 1:14:16 +15:15 10:27  
14 Atle Wøllo Kongsberg OL 1:22:05 +23:04 11:33  
15 Thomas Kaiser IF Sturla 1:23:25 +24:24 11:44  
16 Svein-Olav Torø Kongsberg OL 1:24:14 +25:13 11:51  
17 Egil Kjørsvik Kongsberg OL 1:24:38 +25:37 11:55  
18 Jon Erik Kvarme Røyken OL 1:26:06 +27:05 12:07  
19 Håvard W. Pettersen Berger og Svelvik OL 1:33:27 +34:26 13:09  
20 Vidar Andersen Modum OL 1:39:05 +40:04 13:57  
21 Rune Sørensen IF Sturla 1:51:46 +52:45 15:44  
22 Knut Langeggen Kongsberg OL 1:54:17 +55:16 16:05  
  Terje Ulla Eiken Kongsberg OL diskvalifisert      
  Steinar Låg Østmarka OK ikke startet      

H 50-

7 100 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 56:59   8:01  
2 Øyvind Drage Kongsberg OL 58:18 +1:19 8:12  
3 Sören Jonsson Nydalens SK 1:00:27 +3:28 8:30  
4 Kristian Kihle Ringerike OL 1:02:07 +5:08 8:44  
5 Roar Grande Kongsberg OL 1:06:06 +9:07 9:18  
6 Njål Svingheim Konnerud IL 1:06:30 +9:31 9:21  
7 Juha Viena Ringerike OL 1:07:15 +10:16 9:28  
8 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 1:07:25 +10:26 9:29  
9 Frode Robertsen OL Tønsberg og omegn 1:08:13 +11:14 9:36  
10 Lars Fremstad Larvik OK 1:11:45 +14:46 10:06  
11 Nils Inge Brurberg IF Sturla 1:17:33 +20:34 10:55  
12 Gunnar Hope Modum OL 1:18:42 +21:43 11:05  
13 Knut Aas Ringerike OL 1:18:43 +21:44 11:05  
14 Tibor Vári IF Sturla 1:19:42 +22:43 11:13  
15 Henning Dahlen Kongsberg OL 1:20:24 +23:25 11:19  
16 Per Slungaard IL Tyrving 1:21:58 +24:59 11:32  
17 Jan Sølvberg Fossum IF 1:26:04 +29:05 12:07  
18 Kolbjørn Kasin Kongsberg OL 1:27:36 +30:37 12:20  
19 Sven Ohrvik Konnerud IL 1:31:08 +34:09 12:50  
20 Arild Storheim Kongsberg OL 1:32:27 +35:28 13:01  
21 Geir Jacobsen Lardal OL 1:37:38 +40:39 13:45  
22 Kristian Kalager Asker Skiklubb 1:39:20 +42:21 13:59  
23 Helge Graffer Ringerike OL 1:40:37 +43:38 14:10  
24 Torgeir Brandal Kongsberg OL 2:53:30 +1:56:31 24:26  
  Bjørn Gulbrandsen Asker Skiklubb diskvalifisert      
  Bjørn Henning Grandal IL Tyrving diskvalifisert      
  Roar Tønnessen Kongsberg OL diskvalifisert      
  Harald Alf Ekberg Kongsberg OL diskvalifisert      
  Øyvind Styrvold Kjose IL ikke startet      

H 55-

5 000 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Leif Eriksson Modum OL 42:54   8:34  
2 Jørgen Mårtensson Modum OL 42:57 +0:03 8:35  
3 Rune Berge IL Tyrving 45:54 +3:00 9:10  
4 Harald Hovi Skien OK 46:32 +3:38 9:18  
5 Ove Martinsen Hauketo IF 48:10 +5:16 9:38  
6 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 48:45 +5:51 9:45  
7 Morten Dåsnes Ringerike OL 48:47 +5:53 9:45  
8 Frode Løset Ringerike OL 51:35 +8:41 10:19  
9 Ingemar Jansson Haverstad Lierbygda OL 52:06 +9:12 10:25  
10 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 54:08 +11:14 10:49  
11 Per Gunnar Dahl Ringerike OL 54:50 +11:56 10:58  
12 Geir Holm Gundersen IF Sturla 57:21 +14:27 11:28  
13 Per Arne Andresen Kolbotn og Skimt OL 1:07:13 +24:19 13:26  
14 Anton Plaian Asker Skiklubb 1:08:50 +25:56 13:46  
15 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 1:10:56 +28:02 14:11  
16 Geir Sverre Svingheim Hadeland OL 1:12:36 +29:42 14:31  
17 Roy Gjerding OK Moss 1:16:05 +33:11 15:13  
  Per Kristian Ekeberg IL Tyrving diskvalifisert      
  Per Schanche Asker Skiklubb diskvalifisert      
  Morten Karlsen Måren OK diskvalifisert      

H 60-

5 000 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 45:21   9:04  
2 Ola Brox OL Toten-Troll 47:40 +2:19 9:32  
3 Are Eriksen Oslostudentenes IK 51:18 +5:57 10:15  
4 Arne Tiltnes IL Tyrving 58:06 +12:45 11:37  
5 Raul Lindström Asker Skiklubb 1:01:22 +16:01 12:16  
6 Stein Turtumøygard Måren OK 1:03:28 +18:07 12:41  
7 Petter F. Johannessen IF Sturla 1:10:44 +25:23 14:08  
8 Svein Grønhovd Modum OL 1:11:52 +26:31 14:22  
9 Per Øhlckers IL Tyrving 1:13:10 +27:49 14:38  
10 Trond Friden OL Trollelg 1:21:23 +36:02 16:16  
11 Jan Bøhle OL Trollo 1:24:09 +38:48 16:49  
  Sjur Gjestvang OL Toten-Troll diskvalifisert      
  Hans Lyder Haare Konnerud IL diskvalifisert      
  Hugo Christensen Notodden OL ikke startet      
  Øystein Andersen Konnerud IL ikke startet      
  Finn Bjørtuft Kongsberg OL ikke startet      
  Jon Arvid Fossum Asker Skiklubb ikke startet      

H 65-

5 000 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Leif Billingsø Eidskog OL 54:42   10:56  
2 Eldar Børsum Bækkelagets SK 55:28 +0:46 11:05  
3 Dag Rønning Jensen OL Trollo 55:44 +1:02 11:08  
4 Per Reidulf Holm OK Moss 57:41 +2:59 11:32  
5 Kjell Grønhovd Modum OL 1:03:11 +8:29 12:38  
6 Rolf Gjølberg Larvik OK 1:04:29 +9:47 12:53  
7 Trond Feiring Hamar OK 1:08:34 +13:52 13:42  
8 John Ivar Kjellevold Modum OL 1:10:42 +16:00 14:08  
9 Widar Taxth Løland IL Express 1:12:47 +18:05 14:33  
10 Helge Lye IL Tyrving 1:15:04 +20:22 15:00  
11 Harald Wold Notodden OL 1:15:42 +21:00 15:08  
12 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 1:16:54 +22:12 15:22  
13 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 1:22:41 +27:59 16:32  
14 Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn 1:27:06 +32:24 17:25  
  Geir Høsteland Botne SK diskvalifisert      
  Eirik Eriksen IF Sturla diskvalifisert      
  Ragnar Hillestad Lardal OL diskvalifisert      
  Harald Lesteberg Kongsberg OL ikke startet      

H 70-

3 500 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Thor Palmgren Halden SK 42:36   12:10  
2 Arne Kristensen Arnadal IL 46:14 +3:38 13:12  
3 Bjørn W. Ludvigsen IF Sturla 47:59 +5:23 13:42  
4 Asbjørn Bræck Kongsberg OL 50:44 +8:08 14:29  
5 Roar Bjordal Oppsal Orientering 51:44 +9:08 14:46  
6 Erling Tidemann Lommedalens IL 52:17 +9:41 14:56  
7 Ole Kristoffer Throndsen Kongsberg OL 1:20:42 +38:06 23:03  
  Lasse Vråle IF Sturla diskvalifisert      
  Harald Lundhaug OK Moss diskvalifisert      
  Olav Solberg Bø OL ikke startet      

H 75-

2 900 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Svein Solerød OL Toten-Troll 36:58   12:44  
2 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 39:56 +2:58 13:46  
3 Tormod Høimyr IF Sturla 42:04 +5:06 14:30  
4 Finn Åge Østern Kongsberg OL 42:32 +5:34 14:40  
5 Ole Einar Dalen Ringerike OL 46:06 +9:08 15:53  
6 Steinar Ruud Konnerud IL 50:26 +13:28 17:23  
7 Ronald Malcolm Larvik OK 50:53 +13:55 17:32  
8 Elling Frøvoll IF Sturla 52:09 +15:11 17:58  
9 Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn 53:07 +16:09 18:18  
10 Knut Kjemhus Kongsberg OL 53:34 +16:36 18:28  
11 Per Meiland Lommedalens IL 1:02:24 +25:26 21:31  
12 Tore S. Rasmussen OL Tønsberg og omegn 1:19:21 +42:23 27:21  
  Egil Rygh OL Tønsberg og omegn ikke startet      

H 80-

2 900 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Helge Tvedten Larvik OK 54:13   18:41  
2 Leiv Hope Kongsberg OL 55:19 +1:06 19:04  
3 Erik Endeberg Modum OL 1:09:48 +15:35 24:04  
4 Birger Garberg Ringerike OL 1:16:54 +22:41 26:31  
5 Ivar Christiansen Sandefjord OK 1:20:38 +26:25 27:48  
6 Thor Johan Engell Modum OL 1:24:28 +30:15 29:07