Resultater Eikerløpet 2019



Resultater Eikerløpet
Hokksund, Buskerud - 30. mai 2019

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

2 000 m, 53 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Syver Aamodt Kongsberg OL fullført    
  Iver Aarseth Nydalens SK fullført    
  Ingrid Aasmyhr-Andersen Eiker OL fullført    
  Anne Siri Halaas Appenzeller Fossum IF fullført    
  Audun Aunmo Modum OL fullført    
  Ofelia Leonora Axelson Eiker OL fullført    
  Erik Bergan Kongsberg OL fullført    
  Amalie Birkelund Asker Skiklubb fullført    
  Olai Biseth Kongsberg OL fullført    
  Jørgen Bjerva Ås-NMBU Orientering fullført    
  Ingeborg Marie Bjørgum-Thorsby Eiker OL fullført    
  Eivind Bredholt Kongsberg OL fullført    
  Mathis Burckhardt Eiker OL fullført    
  Sondre Busland Eiker OL fullført    
  Thea Busland Eiker OL fullført    
  Kamille Danielsen Kongsberg OL fullført    
  Tobias Danielsen Kongsberg OL fullført    
  Magnus Dalen Eriksen Asker Skiklubb fullført    
  Alva Zahl Eriksson Kongsberg OL fullført    
  Klara Zahl Eriksson Kongsberg OL fullført    
  Nils Zahl Eriksson Kongsberg OL fullført    
  Mari Gulliksen Eiker OL fullført    
  Marte Gulliksen Eiker OL fullført    
  Vilje Hilleren Eiker OL fullført    
  Jenny Hovdenak Holmes Eiker OL fullført    
  Ellinor Hvideberg OK Skeidi fullført    
  Snorre Nielsen Klev Sturla, IF fullført    
  Folmer Kleve Sturla, IF fullført    
  Ivar Øen Landstad Nydalens SK fullført    
  Magnus Lesteberg Kongsberg OL fullført    
  Ida Lindseth Hartmann Røyken OL fullført    
  Sindre Elias Lysheden-Vogt Konnerud IL fullført    
  Henni Meland-Tangen Bækkelagets SK fullført    
  Julia Meland-Tangen Bækkelagets SK fullført    
  Tarjei Hausken Nordberg Nydalens SK fullført    
  Alvin Næss NOTEAM fullført    
  Eduard Næss NOTEAM fullført    
  Trym Fuglseth Olsen Asker Skiklubb fullført    
  Aurora Saasen Petit Eiker OL fullført    
  Maia Maudal Pettersen Kongsberg OL fullført    
  Ada Rodem Nydalens SK fullført    
  Maren Sofie Sand NOTEAM fullført    
  Marina Sandvold Eiker OL fullført    
  Valdemar Hellerud Sire Konnerud IL fullført    
  Synne T Skistad Eiker OL fullført    
  Oline Solbakken Eiker OL fullført    
  Agnes Solhaug Berger og Svelvik OL fullført    
  Sanna Solhaug Berger og Svelvik OL fullført    
  Ulla Solhaug Berger og Svelvik OL fullført    
  Buster Stopar Tyrving IL fullført    
  Wilma Stopar Tyrving IL fullført    
  Eira Zürcher-Grette Eiker OL fullført    
  Julie Hellerud Øpstad Asker Skiklubb fullført    
  Viljar Godager Kaas Bækkelagets SK ikke startet    
  Mathias Lindseth Hartmann Røyken OL ikke startet    

D 9-10

2 000 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Anna Strøm Juliussen Sandefjord OK 16.33   8.16
0 Julie Økern Hågård Konnerud IL 40.59   20.29
0 Nila Hilleren Eiker OL 31.39   15.49
0 Helene Hellerud Øpstad Asker Skiklubb 25.13   12.36
0 Marlene Keilholz Røyken OL 26.07   13.03
0 Silje Nilsen Berg Fossum IF 32.39   16.19
0 Line Zürcher-Grette Eiker OL 34.39   17.19
0 Åse Marie Halaas Appenzeller Fossum IF 33.46   16.53
0 Martine Røkeberg Eiker OL 35.56   17.58

D 19-20

5 500 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andrea Vanebo Kongsberg OL 1.11.56   13.04
2 Anne Omholt Berrefjord Lardal OL 1.13.44 +1.48 13.24
  Linda Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL ikke startet    

D 21A

6 900 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 48.21   7.00
2 Marika Teini Halden SK 50.39 +2.18 7.20
3 Maren Jansson Haverstad Tyrving IL 50.42 +2.21 7.20
4 Siri Ulvestad Nydalens SK 54.42 +6.21 7.55
5 Mariann Ulvestad Bækkelagets SK 58.03 +9.42 8.24
6 Therese Haare Konnerud IL 1.02.12 +13.51 9.00
7 Louise Oram Bækkelagets SK 1.06.30 +18.09 9.38
8 Lone Brochmann Bækkelagets SK 1.07.19 +18.58 9.45
9 Kristine Fjeldbo Tyrving IL 1.08.07 +19.46 9.52
10 Margrethe Wisløff NTNUI 1.10.08 +21.47 10.09
11 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 1.10.52 +22.31 10.16
12 Solveig Blandkjenn Tyrving IL 1.15.13 +26.52 10.54
13 Emilie Westin Nydalens SK 1.16.29 +28.08 11.05
14 Kjersti Adéla Westin Porsgrunn OL 1.24.05 +35.44 12.11
15 Linn Hege Roso Lardal OL 2.17.51 +1.29.30 19.58
  Barbro Kvåle Trømborg Hadeland OL diskvalifisert    
  Ragnhild Hjermstad Fossum IF diskvalifisert    
  Delphine Poirot Lillomarka OL diskvalifisert    
  Lene Godager Kaas Bækkelagets SK ikke startet    
  Lise Østlid Bagstevold Tyrving IL ikke startet    
  Gunvor Hov Høydal Fossum IF ikke startet    
  Marion Aebi Tyrving IL ikke startet    

D 11-12

2 500 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marte Eger Kongsberg OL 26.01   10.24
2 Elise Renard Kongsberg OL 27.53 +1.52 11.09
3 Abelone Josefine Axelson Eiker OL 30.18 +4.17 12.07
4 Amalie Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 30.46 +4.45 12.18
5 Daniella Gjone Sandefjord OK 31.52 +5.51 12.44
6 Adele Teigen Kongsberg OL 34.26 +8.25 13.46
7 Tuva Bredholt Kongsberg OL 34.28 +8.27 13.47
8 Ingvild Ringheim Larvik OK 36.31 +10.30 14.36
9 Oda Opseth Ringerike OL 40.08 +14.07 16.03
10 Mareike Keilholz Røyken OL 43.56 +17.55 17.34
11 Linnea Danielsen Kongsberg OL 45.14 +19.13 18.05
12 Cathrine Sogn Notodden OL 50.55 +24.54 20.22
13 Silje Andresen Skotte Fossum IF 53.23 +27.22 21.21
  Frida Hope Modum OL ikke startet    
  Selma Aure Skogedal Asker Skiklubb ikke startet    
  Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL ikke startet    

U-N 10-20

2 500 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Kaia Aamodt Kongsberg OL 1.03.30   25.24
0 Sondre Moen Nydalens SK 33.15   13.18
0 Eline Maudal Pettersen Kongsberg OL 1.03.29   25.23
0 Juliane Ristvedt Næss Kongsberg OL 28.12   11.16
0 Ava Sætran Valio IL Koll 27.37   11.02
  Liv Alice Kvam Haugom Røyken OL diskvalifisert    
  Sondre Moen Nydalens SK ikke startet    

D 13-14

3 300 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Synne Sandven Notodden OL 26.21   7.59
2 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 32.22 +6.01 9.48
3 Signe Holo Fossum IF 33.04 +6.43 10.01
4 Nora Christine Hansen Asker Skiklubb 33.05 +6.44 10.01
5 Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 35.00 +8.39 10.36
6 Ylva Klausen Sturla, IF 37.54 +11.33 11.29
7 Sofie Solheim Undeberget Oppsal Orientering 38.42 +12.21 11.43
8 Martha Wisløff Asker Skiklubb 38.53 +12.32 11.46
9 Sara Martini Asker Skiklubb 39.47 +13.26 12.03
10 Synne Utseth Bøhlerengen Oppsal Orientering 43.14 +16.53 13.06
11 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 43.58 +17.37 13.19
12 Iril Ringheim Larvik OK 44.41 +18.20 13.32
13 Tuva Høyer Fossum IF 47.51 +21.30 14.30
14 Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 54.13 +27.52 16.25
  Martine Gjermstad Pettersen Konnerud IL diskvalifisert    
  Mari Aarseth Nydalens SK diskvalifisert    
  Annabell Aunmo Kjellevold Modum OL diskvalifisert    
  Gunde Tumelionis Fossum IF diskvalifisert    
  Annika van Raaij Hedrum OL ikke startet    

U-C 10-20

2 500 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Elias Andenæs Asker Skiklubb 36.48   14.43
0 Ane Kristine Eid Kongsberg OL 36.46   14.42
0 Felix Fabricius Bye Nydalens SK 41.52   16.44
0 Mina Hobbelstad Eiker OL 37.51   15.08
0 Simen Høyer Fossum IF 30.08   12.03
0 Oskar Knutheim Sturla, IF 1.20.11   32.04
0 Sivert Knutheim Sturla, IF 40.50   16.20
0 Herman Finstad Land Tyrving IL 47.39   19.03
0 Sverre Landstad Nydalens SK 48.52   19.32
0 Silje Ruud Fossheim Asker Skiklubb 34.30   13.48
0 Sebastian Røkeberg Eiker OL 30.05   12.02
0 Marte Sofie Skrove Ringerike OL 38.26   15.22
0 Torbjørn Melheim Svendsen Sturla, IF 46.04   18.25
  Casper Eckmann Aronsen Nittedal OL ikke startet    

D 15-16

4 800 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 41.16   8.35
2 Mille Vasshaug Jægtvik Konnerud IL 46.35 +5.19 9.42
3 Marie Kvarme Sturla, IF 48.59 +7.43 10.12
4 Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 51.32 +10.16 10.44
5 Mina Akiko Johnsen Sturla, IF 52.03 +10.47 10.50
6 Hanna Rehn Kolbotn og Skimt OL 52.11 +10.55 10.52
7 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 53.13 +11.57 11.05
8 Ingrid Mobråthen Botne SK 53.44 +12.28 11.11
9 Emma Engehult Notodden OL 55.32 +14.16 11.34
10 Eline Schjerven Lardal OL 58.14 +16.58 12.07
11 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 58.52 +17.36 12.15
12 Hedda Spangberg Konnerud IL 1.07.12 +25.56 14.00
13 Amanda Axelson Eiker OL 1.24.18 +43.02 17.33
  Noor Dirro-Helu Måren OK diskvalifisert    
  Tiril Kihle Konnerud IL ikke startet    

U-B 12-20

3 300 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Hedda Kind Kjellevold Modum OL 51.17   15.32
0 Anette Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 1.11.53   21.46
0 Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 32.03   9.42
  Sofie Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL ikke startet    

D 17-C

2 800 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 49.21   17.37
2 Kari Berg Larvik OK 1.11.23 +22.02 25.29
  Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL diskvalifisert    

D 17-AK

4 800 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Løset Ås-NMBU Orientering 58.17   12.08
2 Ina Catharina Storrønning Ås-NMBU Orientering 59.13 +0.56 12.20
  Marianne Solheim Sandberg Modum OL diskvalifisert    
  Silje Borge Hovi Skien OK diskvalifisert    
  Solveig Sletner Røyken OL diskvalifisert    
  Carmen Dirro Måren OK diskvalifisert    

D 17-N

2 500 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nina Eidsten Sturla, IF 41.31   16.36
2 Elisabeth Rønning Kvam Haugom Røyken OL 1.04.52 +23.21 25.56

D 17-18

5 500 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mina Schjerven Lardal OL 1.10.48   12.52
2 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 1.12.48 +2.00 13.14
3 Karoline Torø Kongsberg OL 1.20.45 +9.57 14.40
  Silje Carlsen Sturla, IF diskvalifisert    
  Elisabeth Brandal Søfting Kongsberg OL diskvalifisert    

D 35

5 500 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Britta Fismen Fossum IF 1.03.25   11.31
2 Hege Holth Rekaa Røyken OL 1.09.56 +6.31 12.42
3 Kristin Sletner IL GeoForm 1.28.32 +25.07 16.05

D 40-

4 800 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Fuglseth Olsen Asker Skiklubb 45.44   9.31
2 Ragnhild Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 46.00 +0.16 9.35
3 Monica Berglund Ringerike OL 50.11 +4.27 10.27
4 Karoline Bredland Kongsberg OL 57.55 +12.11 12.03
5 Nina Birkelund Asker Skiklubb 1.06.02 +20.18 13.45
6 Linda Fredh OK Moss 1.35.13 +49.29 19.50

D 45-

4 800 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 47.25   9.52
2 Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK 49.27 +2.02 10.18
3 Liv Schjerven Lardal OL 50.22 +2.57 10.29
4 Audrun Utskarpen IL GeoForm 55.30 +8.05 11.33
5 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 56.06 +8.41 11.41
6 Ingrid Undstad Larvik OK 57.54 +10.29 12.03
7 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 1.00.05 +12.40 12.31
8 Ellen Gustafsson Kongsberg OL 1.01.08 +13.43 12.44
9 Ingvild Eckdahl OK Horten 1.02.32 +15.07 13.01
10 Larysa Mironava Modum OL 1.04.46 +17.21 13.29
11 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 1.05.09 +17.44 13.34
12 Laila Ruste Gårdhammer OK Horten 1.08.42 +21.17 14.18
13 Kristin Eger Kongsberg OL 1.09.16 +21.51 14.25
14 Trine Opseth Ringerike OL 1.17.13 +29.48 16.05
15 Wenche Eikås Sandefjord OK 1.26.40 +39.15 18.03

D 50-

4 500 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jorun Ruud Asker Skiklubb 41.17   9.10
2 Anne-Kristin Kvamme Ringerike OL 46.16 +4.59 10.16
3 Hege Feiring Tyrving IL 47.23 +6.06 10.31
4 Marianne Njåstein Tyrving IL 48.16 +6.59 10.43
5 Kirsti Kringhaug Ringerike OL 48.40 +7.23 10.48
6 Aud Ellen Brevik Sturla, IF 50.38 +9.21 11.15
7 Kristin Sandven Notodden OL 50.49 +9.32 11.17
8 Sissel Skovly Ringerike OL 50.55 +9.38 11.18
9 Anita Sørensen Drage Kongsberg OL 51.19 +10.02 11.24
10 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 52.31 +11.14 11.40
11 Torunn Økern Jensen Ringerike OL 52.59 +11.42 11.46
12 Ida Syversen Røyken OL 55.05 +13.48 12.14
13 Britt Helene Fossøy Notodden OL 55.16 +13.59 12.16
14 Hanne Løver Thon Modum OL 56.10 +14.53 12.28
15 Anne Lene Tørdal Zayan Kongsberg OL 56.33 +15.16 12.34
16 Anne Kristine Norderud Tyrving IL 1.01.13 +19.56 13.36
17 Ingeborg Øderud Bækkelagets SK 1.02.17 +21.00 13.50
18 Eldri Holo Fossum IF 1.08.40 +27.23 15.15
19 Solveig Kongsrud Modum OL 1.10.54 +29.37 15.45
20 Charlotte Skourup Sturla, IF 1.47.54 +1.06.37 23.58
  Mette Spangberg Konnerud IL diskvalifisert    
  Lill-Ann Torp Sandefjord OK ikke startet    
  Maria Persson Asker Skiklubb ikke startet    
  Åshild Flatebakken Tyrving IL ikke startet    
  Marit Egner Asker Skiklubb ikke startet    

D 55-

4 500 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Storløkken Kongsberg OL 50.04   11.07
2 Kjersti Skantze Tyrving IL 56.34 +6.30 12.34
3 Veslemøy Solberg Konnerud IL 57.38 +7.34 12.48
4 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 58.45 +8.41 13.03
5 Marianne Hjermstad Fossum IF 59.18 +9.14 13.10
6 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 59.33 +9.29 13.14
7 Trine Marit Justad Raaen Lierbygda OL 59.58 +9.54 13.19
8 Vanja Staff OL Toten-Troll 1.01.06 +11.02 13.34
9 Ann Elisabeth Gunnulfsen Modum OL 1.01.26 +11.22 13.39
10 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 1.04.07 +14.03 14.14
11 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 1.10.14 +20.10 15.36
12 Elisabeth Hetlevik Kongsberg OL 1.12.44 +22.40 16.09
13 Anna Göhlman Tyrving IL 1.22.18 +32.14 18.17
  Inger Schibsted Røyken OL diskvalifisert    
  Heidi Schatvet Notodden OL ikke startet    
  Kjersti Hov Fossum IF ikke startet    

D 60-

3 500 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helga Haverstad Lierbygda OL 37.16   10.38
2 Grete S B Hovi Skien OK 38.06 +0.50 10.53
3 Sirpa Lilja Modum OL 40.11 +2.55 11.28
4 Bjørg Svanberg Røyken OL 42.15 +4.59 12.04
5 Wenche Hultgreen Tyrving IL 44.59 +7.43 12.51
6 Edel Sofie Nilsen Asker Skiklubb 45.04 +7.48 12.52
7 Berit Danielsen Tyrving IL 45.48 +8.32 13.05
8 Karen Marie Eid Kaarby Nydalens SK 48.07 +10.51 13.44
9 Marianne Spanli Lierbygda OL 49.07 +11.51 14.02
10 Elisabeth Holth Johannessen Røyken OL 56.20 +19.04 16.05
11 Brit Houge Porsgrunn OL 59.51 +22.35 17.06
12 Cathrine Norvik Røyken OL 1.03.51 +26.35 18.14

D 65-

3 500 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Linda Verde Sturla, IF 42.04   12.01
2 Inger Tiltnes Tyrving IL 46.22 +4.18 13.14
3 Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL 51.07 +9.03 14.36
4 Live Joronn Ytrehus Ringerike OL 57.33 +15.29 16.26
5 Elisabeth Rød Andebu IL 1.07.56 +25.52 19.24
  Else Stordal OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    
  Elle M. Melbye Heming Orientering ikke startet    

D 70-

3 100 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Strande Ringerike OL 38.52   12.32
2 Bjørg Mostaul Bø OL 50.25 +11.33 16.15
3 Liv Feiring Hamar OK 51.39 +12.47 16.39
4 Margit Ryen Steen Bø OL 1.01.31 +22.39 19.50
5 Gry Bruland Vråle Sturla, IF 1.07.15 +28.23 21.41
  Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL ikke startet    

D 75-

3 100 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Birgitte Bekkelund Røyken OL 48.52   15.45
2 Hanne Bræck Kongsberg OL 1.00.23 +11.31 19.28
3 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 1.09.26 +20.34 22.23
  Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Thorunn Aamodt Ovesen Lardal OL diskvalifisert    

D 80-

3 100 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 50.24   16.15
2 Unni Drage Haugerud IF 52.23 +1.59 16.53

H 9-10

2 000 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Aksel Klausen Sturla, IF 18.07   9.03
0 Eirik Lesteberg Kongsberg OL 31.39   15.49
0 Gaute Fuglseth Olsen Asker Skiklubb 32.09   16.04
0 Jakob Bredland Eid Kongsberg OL 20.07   10.03
0 Kristian Kaiser Sturla, IF 23.04   11.32
0 Mathis Renard Kongsberg OL 19.05   9.32
0 Mathias Bredland Eid Kongsberg OL 17.48   8.54
  Alexander Dybvik Stokke IL ikke startet    
  Aleksander Andenæs Asker Skiklubb ikke startet    

H 11-12

2 500 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 18.34   7.25
2 Jarand Gustafsson Kongsberg OL 21.16 +2.42 8.30
3 Magnus Sigurdsson Stokke IL 22.14 +3.40 8.53
4 Jan Olav Bergan Kongsberg OL 23.53 +5.19 9.33
5 Ola Gjermstad Pettersen Konnerud IL 25.58 +7.24 10.23
6 Ask Felland Sætnan Fossum IF 26.08 +7.34 10.27
7 Simen Dalen Eriksen Asker Skiklubb 26.37 +8.03 10.38
8 Mikkel Michelsen Fossum IF 27.20 +8.46 10.56
9 Jacob Finstad Land Tyrving IL 27.53 +9.19 11.09
10 Sindre Furland Sandefjord OK 28.15 +9.41 11.18
11 Jonatan Herman Lysheden-Vogt Konnerud IL 29.00 +10.26 11.36
12 Erlend Sommerhein Fossum IF 29.39 +11.05 11.51
13 Erlend Hellerud Øpstad Asker Skiklubb 31.56 +13.22 12.46
14 Hans Mathias Økern Hågård Konnerud IL 34.17 +15.43 13.42
15 Jon Strand Kongsberg OL 34.27 +15.53 13.46
16 Sonder Hafskjold Nydalens SK 34.56 +16.22 13.58
17 Gunnar Bjerva Ås-NMBU Orientering 38.55 +20.21 15.34
18 Jens G. Dybvik Stokke IL 39.02 +20.28 15.36
19 Arne Biseth Kongsberg OL 40.30 +21.56 16.12
20 Andreas Melheim Sturla, IF 45.24 +26.50 18.09
21 Håkon Øverby Kongsberg OL 1.18.08 +59.34 31.15
  Otto Schølberg-Henriksen Nydalens SK diskvalifisert    

H 13-14

3 300 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gabriel Gjone Sandefjord OK 26.34   8.03
2 Andreas Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 27.13 +0.39 8.14
3 Sondre Olaussen Oppsal Orientering 28.05 +1.31 8.30
4 Magnus Skourup Rognebakke Sturla, IF 30.57 +4.23 9.22
5 Borgar Skjelbred Kongsberg OL 31.35 +5.01 9.34
6 August Hellerud Sire Konnerud IL 33.22 +6.48 10.06
7 Mats Johnsen Sturla, IF 33.37 +7.03 10.11
8 Per Noah Sommerhein Nydalens SK 34.59 +8.25 10.36
9 Mathias Birkelund Asker Skiklubb 41.24 +14.50 12.32
10 Brage Eikås Sandefjord OK 45.32 +18.58 13.47
11 Oskar Hope Modum OL 46.36 +20.02 14.07
12 Martin Dybvik Stokke IL 49.11 +22.37 14.54
13 Henrik Nyberg Asker Skiklubb 50.36 +24.02 15.20
14 Fredrik Fet Andersen Konnerud IL 57.21 +30.47 17.22
15 Eskil Hafskjold Nydalens SK 1.02.53 +36.19 19.03
16 Trym Alexander Storhaug Røyken OL 1.27.47 +1.01.13 26.36
  Henrik Kaiser Sturla, IF diskvalifisert    
  Jens Wold Sturla, IF ikke startet    
  Henning Reichenbach Oppsal Orientering ikke startet    
  Alfred Eckmann Aronsen Nittedal OL ikke startet    
  Isak Fagerland Sturla, IF ikke startet    

H 15-16

5 500 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anselm Reichenbach Oppsal Orientering 46.15   8.24
2 Gaute Bergan Nydalens SK 47.05 +0.50 8.33
3 Axel Aalde Nydalens SK 49.51 +3.36 9.03
4 Benjamin Gjone Sandefjord OK 51.07 +4.52 9.17
5 Ask Olaussen Oppsal Orientering 52.23 +6.08 9.31
6 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 52.59 +6.44 9.38
7 Johan Eger Kongsberg OL 54.39 +8.24 9.56
8 Halvor Løken Kongsberg OL 55.15 +9.00 10.02
9 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 55.25 +9.10 10.04
10 Sindre Vie Strisland Fossum IF 55.58 +9.43 10.10
11 Lukas Klausen Sturla, IF 56.03 +9.48 10.11
12 Mikkel Berglund Ringerike OL 57.17 +11.02 10.24
13 Eirik Vie Strisland Fossum IF 59.47 +13.32 10.52
14 Arne Bergan Kongsberg OL 1.00.11 +13.56 10.56
15 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 1.03.27 +17.12 11.32
16 Vilmer Nyberg Asker Skiklubb 1.04.22 +18.07 11.42
17 Hallvard Tjentland Lardal OL 1.08.11 +21.56 12.23
18 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 1.09.10 +22.55 12.34
19 Birk Felland Sætnan Fossum IF 1.12.23 +26.08 13.09
20 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 1.22.37 +36.22 15.01
21 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 1.33.18 +47.03 16.57
22 Daniel Nystuen Sturla, IF 1.38.16 +52.01 17.52
23 Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb 2.10.51 +1.24.36 23.47
  Martin Kaiser Sturla, IF diskvalifisert    
  Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Olav Melheim Sturla, IF diskvalifisert    
  Simen Kolbergsrud Røyken OL ikke startet    
  Børge Nilsen Berg Fossum IF ikke startet    
  Jonas Aarseth Nydalens SK ikke startet    

H 17-C

2 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stian Lillegård Lillomarka OL 38.27   13.43
2 Torbjørn Barikmo Kongsberg OL 47.45 +9.18 17.03

H 17-AK

5 500 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ivar Lundanes Tyrving IL 39.17   7.08
2 Petter Reinemo Kongsberg OL 43.12 +3.55 7.51
3 Knut Sveinung Holth Rekaa Røyken OL 44.50 +5.33 8.09
4 Siggen Ytrehus Bø OL 50.12 +10.55 9.07
5 Vegard Østlid Bagstevold Kongsberg OL 56.37 +17.20 10.17
6 Morten Fismen Fossum IF 1.19.35 +40.18 14.28
7 Adrian Fagerland Sturla, IF 1.26.35 +47.18 15.44
8 Vebjørn Røtvold Kongsberg OL 1.27.30 +48.13 15.54
9 Harald Heiaas Røyken OL 1.28.11 +48.54 16.02
10 Gisle Fagerland Sturla, IF 1.43.37 +1.04.20 18.50
  Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK ikke startet    

H21A

8 900 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torgeir Nørbech Tyrving IL 53.42   6.02
2 Bjørn Ekeberg Tyrving IL 56.01 +2.19 6.17
3 Øystein Sørensen Nydalens SK 58.28 +4.46 6.34
4 Alan Cherry Nydalens SK 1.00.26 +6.44 6.47
4 Ralph Street Bækkelagets SK 1.00.26 +6.44 6.47
6 Eirik Kamstrup Hovind Nydalens SK 1.01.10 +7.28 6.52
7 Anders Tiltnes Tyrving IL 1.01.36 +7.54 6.55
8 Nicolas Simonin Bækkelagets SK 1.02.15 +8.33 6.59
9 Vegard Blomseth Johnsen Nydalens SK 1.05.53 +12.11 7.24
10 Torkil Eide Solstad Tyrving IL 1.06.37 +12.55 7.29
11 Morten Urdal Bakke Tyrving IL 1.06.46 +13.04 7.30
12 David Gottfridsson Lillomarka OL 1.07.16 +13.34 7.33
13 Håvard Myhre Bækkelagets SK 1.09.21 +15.39 7.47
14 Henry McNulty Bækkelagets SK 1.10.22 +16.40 7.54
15 Sverre Turter Sandvold Nydalens SK 1.10.52 +17.10 7.57
16 Sindre Nordhagen Oppsal Orientering 1.11.54 +18.12 8.04
17 Anders B. Øksenholt Nydalens SK 1.13.02 +19.20 8.12
18 Gunnar A Fiskum Tyrving IL 1.13.43 +20.01 8.16
19 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 1.14.10 +20.28 8.20
20 Inge Lindseth Nydalens SK 1.16.57 +23.15 8.38
21 Wolfgang Kampel Bækkelagets SK 1.20.22 +26.40 9.01
22 Eirik Ravnan Tyrving IL 1.21.01 +27.19 9.06
23 Einar Tommelstad Nydalens SK 1.23.13 +29.31 9.21
24 Eirik Holth Johannessen Røyken OL 1.28.11 +34.29 9.54
25 Pål Skogedal Asker Skiklubb 1.29.15 +35.33 10.01
26 Erik Feyling Haare Konnerud IL 1.31.33 +37.51 10.17
27 Henrik Upsal Ås-NMBU Orientering 1.33.50 +40.08 10.32
28 Bjørnar Løvli Asker Skiklubb 1.37.16 +43.34 10.55
  Øivind Thorvald Due Trier Nydalens SK diskvalifisert    
  Linus Olhans Ås-NMBU Orientering diskvalifisert    
  Mathias Nipen Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Emil Jönsson Tyrving IL diskvalifisert    
  Øyvind Enger Nydalens SK diskvalifisert    
  Truls Hestengen Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Vegard Ruttenborg Tyrving IL ikke startet    
  Olle Boström Tyrving IL ikke startet    
  Per Melander Often Nydalens SK ikke startet    
  Espen Jakobsen Tyrving IL ikke startet    
  Carl Godager Kaas Bækkelagets SK ikke startet    

H 17-18

6 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jonas Eikås Sandefjord OK 1.35.46   14.57
  Håkon Omholt Berrefjord Lardal OL ikke startet    

H 40-

6 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håkon Meland-Tangen Bækkelagets SK 1.12.55   11.23
  Hans Marius Nelson Berger og Svelvik OL ikke startet    

H 35

6 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Morten Taraldsten Brunes Modum OL 56.54   8.14
2 Sindre Langaas Nydalens SK 1.03.17 +6.23 9.10
3 Åsulv Birkeland Stormoen Kristiansand OK 1.04.12 +7.18 9.18
4 Morten Fredh OK Moss 1.08.06 +11.12 9.52

H 45-

6 400 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Knut Landstad Nydalens SK 52.26   8.11
2 Pål Sommerhein Fossum IF 54.47 +2.21 8.33
3 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 57.01 +4.35 8.54
4 Johan Michelsen Fossum IF 57.40 +5.14 9.00
5 André Jægtvik Konnerud IL 59.35 +7.09 9.18
6 Espen Røste Kongsberg OL 1.00.10 +7.44 9.24
7 Sturle Furland Sandefjord OK 1.01.05 +8.39 9.32
8 Anders Gustafsson Sturla, IF 1.03.02 +10.36 9.50
9 Stig Melling Ringerike OL 1.03.05 +10.39 9.51
10 Even Angel-Petersen Nydalens SK 1.04.37 +12.11 10.05
11 Geir Hoff Tyrving IL 1.05.02 +12.36 10.09
12 Lars Berglund Ringerike OL 1.09.15 +16.49 10.49
13 Pål Martin Eid Kongsberg OL 1.09.39 +17.13 10.52
14 Geir Thomas Knutheim Sturla, IF 1.11.26 +19.00 11.09
15 Øystein Rognebakke Sturla, IF 1.15.09 +22.43 11.44
16 Per Erik Opseth Ringerike OL 1.19.15 +26.49 12.22
17 Bernt Hellerud Konnerud IL 1.19.39 +27.13 12.26
18 Jo Børre Eikås Sandefjord OK 1.29.30 +37.04 13.59
19 Helge Grenager Solheim Oppsal Orientering 1.39.24 +46.58 15.31
20 Kjetil Eckdahl OK Horten 1.41.25 +48.59 15.50
  Atle Pedersen Fossum IF diskvalifisert    
  Terje W. Pettersen Berger og Svelvik OL diskvalifisert    
  Jarl Homme Sturla, IF ikke startet    

H 50-

6 100 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Henning Bjerva Ås-NMBU Orientering 48.06   7.53
2 Syver Løken Kongsberg OL 48.40 +0.34 7.58
3 Håvard Hågård Konnerud IL 52.06 +4.00 8.32
4 Helge Gisholt OK Skeidi 53.43 +5.37 8.48
5 Geir Sommerhein OK Horten 54.13 +6.07 8.53
6 Tommy Jauhojärvi Asker Skiklubb 54.50 +6.44 8.59
7 Per Øivind Eger Kongsberg OL 55.52 +7.46 9.09
8 Håkon Danevad Ås-NMBU Orientering 55.59 +7.53 9.10
9 Trond Gjelstad Sandefjord OK 56.14 +8.08 9.13
10 Øyvind Hylleseth Skien OK 56.38 +8.32 9.17
11 Bjørnar Olsrød Stokke IL 58.54 +10.48 9.39
12 Bjørn Skjævestad Asker Skiklubb 58.57 +10.51 9.39
13 Guttorm Egge IL GeoForm 1.01.22 +13.16 10.03
14 Christian Grotnes Tyrving IL 1.01.38 +13.32 10.06
15 Rune Engehult Notodden OL 1.05.03 +16.57 10.39
16 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 1.05.23 +17.17 10.43
17 Svein Granerud Asker Skiklubb 1.07.18 +19.12 11.01
18 Nils Bergan Nydalens SK 1.07.40 +19.34 11.05
18 Runar Teigen Kongsberg OL 1.07.40 +19.34 11.05
20 Arild Andresen Fossum IF 1.07.58 +19.52 11.08
21 Lars Enerhaugen Modum OL 1.08.01 +19.55 11.09
22 Jon Erik Kvarme Sturla, IF 1.08.15 +20.09 11.11
23 Gunnar Brattli Asker Skiklubb 1.09.05 +20.59 11.19
24 Hans Otto Øverby Kongsberg OL 1.09.11 +21.05 11.20
25 Erlend Rehn Kolbotn og Skimt OL 1.10.12 +22.06 11.30
26 Rune Sørensen Sturla, IF 1.16.57 +28.51 12.36
27 Øystein Skjelbred Kongsberg OL 1.17.08 +29.02 12.38
28 Fredrik Høyer Fossum IF 1.22.35 +34.29 13.32
29 Peter Carlsen Sturla, IF 1.30.35 +42.29 14.50
30 Atle Wøllo Kongsberg OL 1.35.54 +47.48 15.43
  Per Gustafsson Kongsberg OL diskvalifisert    
  Stein H. Hagen Fossum IF ikke startet    
  Bjørn Hallan Fossum IF ikke startet    

H 55-

6 100 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ole Kjell Langmyren Lillomarka OL 49.39   8.08
2 Øystein Holo Fossum IF 52.28 +2.49 8.36
3 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 52.44 +3.05 8.38
4 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 1.01.09 +11.30 10.01
5 Nils Harald Staff OL Toten-Troll 1.02.48 +13.09 10.17
6 Frode Robertsen Stokke IL 1.02.53 +13.14 10.18
7 Eirik Nordhagen Ås-NMBU Orientering 1.03.53 +14.14 10.28
8 Bjørn Victor Larsen Kongsberg OL 1.07.34 +17.55 11.04
9 Lars D. Fjeldstad Ringerike OL 1.11.53 +22.14 11.47
10 Sven Ohrvik Konnerud IL 1.17.33 +27.54 12.42
11 Christian Schibsted Røyken OL 1.18.35 +28.56 12.52
12 Gunnar Hope Modum OL 1.19.19 +29.40 13.00
13 Roger Andre Vanebo Kongsberg OL 1.30.46 +41.07 14.52
14 Kolbjørn Kasin Kongsberg OL 1.32.18 +42.39 15.07
15 Torgeir Brandal Kongsberg OL 2.07.44 +1.18.05 20.56
  Øyvind Drage Kongsberg OL diskvalifisert    
  Bjørn Gulbrandsen Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Tom Rådahl Tyrving IL diskvalifisert    
  Håkon Løvli Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Bjørn Henning Grandal Tyrving IL diskvalifisert    
  Jarl Berulfsen OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    
  Torkjel Nesheim Tyrving IL ikke startet    
  Per Slungaard Tyrving IL ikke startet    
  Roar Bye Modum OL ikke startet    
  Bjørnar Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL ikke startet    

H 60-

4 500 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sören Jonsson Nydalens SK 39.20   8.44
2 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 40.40 +1.20 9.02
3 Morten Due Måren OK 40.44 +1.24 9.03
4 Torgeir Strandhagen Røyken OL 41.06 +1.46 9.08
5 Arnt-Idar Jørstad Kongsberg OL 43.25 +4.05 9.38
6 Hallvard Fjær Lillomarka OL 43.38 +4.18 9.41
7 Lars Hjermstad Fossum IF 44.08 +4.48 9.48
8 Martin Granly Lillomarka OL 44.19 +4.59 9.50
9 Lars-Erik Fiskum Tyrving IL 45.13 +5.53 10.02
10 Ingemar Jansson Haverstad Lierbygda OL 45.59 +6.39 10.13
11 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 46.10 +6.50 10.15
12 Per Kristian Ekeberg Tyrving IL 46.23 +7.03 10.18
13 Reidar Fossum Asker Skiklubb 46.25 +7.05 10.18
14 Morten Dåsnes Ringerike OL 46.56 +7.36 10.25
15 Harald Hovi Skien OK 49.14 +9.54 10.56
16 Frode Løset Ringerike OL 49.38 +10.18 11.01
17 Stig Hultgreen Karlsen IL GeoForm 50.24 +11.04 11.12
18 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 55.06 +15.46 12.14
19 Roy Gjerding OK Moss 1.03.00 +23.40 14.00
20 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 1.14.31 +35.11 16.33
  Don Skantze Tyrving IL diskvalifisert    

H 65-

4 500 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Svein S Jacobsen Tyrving IL 45.28   10.06
2 Widar Trømborg Sande Sportsklubb 46.30 +1.02 10.20
3 Ola Brox OL Toten-Troll 48.59 +3.31 10.53
4 Magne Vollen Oslostudentenes IK 49.50 +4.22 11.04
5 Sveinung Rekaa Notodden OL 50.49 +5.21 11.17
6 Per Ove Transeth Røyken OL 52.14 +6.46 11.36
7 Are Eriksen Oslostudentenes IK 55.45 +10.17 12.23
8 Kjell Svanberg Røyken OL 55.46 +10.18 12.23
9 Per Chr. Hagen Bø OL 58.35 +13.07 13.01
10 Per Øhlckers Tyrving IL 59.09 +13.41 13.08
11 Arne Tiltnes Tyrving IL 59.34 +14.06 13.14
12 Morten Johannessen Røyken OL 59.39 +14.11 13.15
13 Hugo A. Christensen Notodden OL 1.00.46 +15.18 13.30
14 Torbjørn Nørbech Ringerike OL 1.02.23 +16.55 13.51
15 Olav Nipen Tyrving IL 1.03.45 +18.17 14.10
16 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 1.08.17 +22.49 15.10
17 Jan Bøhle OL Trollo 1.09.42 +24.14 15.29
18 Sjur Gjestvang OL Toten-Troll 1.17.28 +32.00 17.12
  Elling Aakre Andebu IL diskvalifisert    
  Øivind Fadum Sande Sportsklubb diskvalifisert    
  Hans Lyder Haare Konnerud IL diskvalifisert    
  Finn Bjørtuft Kongsberg OL ikke startet    

H 70-

3 500 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eldar Børsum Bækkelagets SK 33.52   9.40
2 Helge Revhaug Ringerike OL 35.31 +1.39 10.08
3 Dag Rønning Jensen OL Trollo 39.50 +5.58 11.22
4 Kjell Winther Oppsal Orientering 40.33 +6.41 11.35
5 Runar Kittilsen Stokke IL 40.56 +7.04 11.41
6 Ragnar Hillestad Lardal OL 41.03 +7.11 11.43
7 Widar Taxth Løland Hisøy OK 43.16 +9.24 12.21
8 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 43.35 +9.43 12.27
9 Rolf Gjølberg Larvik OK 44.10 +10.18 12.37
10 Helge Fossheim Hedrum OL 44.42 +10.50 12.46
11 Kjell Grønhovd Modum OL 46.26 +12.34 13.16
12 Eystein Weltzien Tyrving IL 47.01 +13.09 13.26
13 Bjørn Steen Bø OL 47.34 +13.42 13.35
14 John Ivar Kjellevold Modum OL 49.58 +16.06 14.16
15 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 52.23 +18.31 14.58
16 Per Dalheim Konnerud IL 53.17 +19.25 15.13
17 Kåre Thorbjørnsen Larvik OK 53.55 +20.03 15.24
18 Atle Solheim Berger og Svelvik OL 57.06 +23.14 16.18
19 Brede Høibak Gundersen Ringerike OL 1.02.49 +28.57 17.56
20 Hallvard Myrvoll Bø OL 1.13.28 +39.36 20.59
  Eirik Eriksen Sturla, IF ikke startet    
  Henning Gaarder Konnerud IL ikke startet    
  Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL ikke startet    

H 75-

3 100 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trond Feiring Hamar OK 35.55   11.35
2 Kjell Gorm Røkke Tyrving IL 38.36 +2.41 12.27
3 Kjell Stenstadvold Tyrving IL 38.38 +2.43 12.27
3 Roar Bjordal Oppsal Orientering 38.38 +2.43 12.27
5 Ole Kristoffer Throndsen Kongsberg OL 45.32 +9.37 14.41
6 Lars Martin Gjein Stokke IL 48.07 +12.12 15.31
7 Paul Biseth Kongsberg OL 48.20 +12.25 15.35
8 Thorolf Trolsrud Botne SK 51.28 +15.33 16.36
9 Arild Moen Konnerud IL 53.18 +17.23 17.11
10 Lasse Vråle Sturla, IF 1.01.46 +25.51 19.55
11 Magnar Øvreås Botne SK 1.06.08 +30.13 21.20
12 Tore Vaaje Asker Skiklubb 1.06.15 +30.20 21.22
  John Schau Konnerud IL diskvalifisert    
  Harald Lundhaug OK Moss ikke startet    

H 80-

3 100 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Odd Kletteli Bækkelagets SK 44.43   14.25
2 Finn Åge Østern Kongsberg OL 49.35 +4.52 15.59
3 Ivar Louis Berg Sturla, IF 50.17 +5.34 16.13
4 Elling Frøvoll Sturla, IF 51.40 +6.57 16.40
5 Knut Kjemhus Kongsberg OL 54.06 +9.23 17.27
6 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 54.43 +10.00 17.39
7 Tormod Høymyr Sturla, IF 1.08.29 +23.46 22.05

Direkte AL

6 900 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Nordberg Nydalens SK 41.31   6.01
2 Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 53.19 +11.48 7.43
3 Leiv-Terje Arnevik Søgne og Songdalen OK 56.22 +14.51 8.10
4 Sturla Frydenlund NTNUI 57.02 +15.31 8.15
5 Bo Engdahl IL Koll 57.04 +15.33 8.16
6 Charles Halaas Fossum IF 59.24 +17.53 8.36
7 David Løver Modum OL 1.00.16 +18.45 8.44
8 Jørgen Mortensson Modum OL 1.04.15 +22.44 9.18
9 Audun Bergan Nydalens SK 1.05.47 +24.16 9.32
10 Geir Nilsen Viul Orienteringsklubb 1.06.21 +24.50 9.36
11 Rolv Anders Systad Lyn Ski 1.13.20 +31.49 10.37
12 Bjørn Martini Asker Skiklubb 1.16.11 +34.40 11.02
13 Arvid Berge NOTEAM 1.19.42 +38.11 11.33
14 Frode Kamsvåg Tyrving IL 1.20.59 +39.28 11.44
15 Hallvard Berg Tyrving IL 1.23.49 +42.18 12.08
16 Kine Dirro Måren OK 1.28.09 +46.38 12.46
  Per Ole Dahlsrud Nydalens SK ikke startet    
  Michael Eckmann Jensen Nittedal OL ikke startet    

Direkte AK

4 500 m, 49 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ola Lesteberg Kongsberg OL 41.55   9.18
2 Tore Hvideberg OK Skeidi 44.04 +2.09 9.47
3 Celine Renard Kongsberg OL 44.37 +2.42 9.54
4 Tibor Vari Sturla, IF 45.02 +3.07 10.00
5 Thomas Olsen Asker Skiklubb 45.20 +3.25 10.04
6 Boye Dirro Bøhlerengen Oppsal Orientering 45.34 +3.39 10.07
7 Lars Baklid Konnerud IL 46.54 +4.59 10.25
8 Bjørn-Erik Gunnerød NOTEAM 47.01 +5.06 10.26
9 Kristian B Nilsen Fossum IF 47.11 +5.16 10.29
10 Unn Hilde Heggedal Kongsberg OL 47.57 +6.02 10.39
11 Anders Fossøy Notodden OL 48.59 +7.04 10.53
12 Helena Axelsson Nydalens SK 49.54 +7.59 11.05
13 Knut Jostein Sætran Fossum IF 50.23 +8.28 11.11
14 Kjell Rønneberg Røyken OL 50.37 +8.42 11.14
15 Anders Øpstad Asker Skiklubb 50.42 +8.47 11.16
16 Håvard Halvorsen Konnerud IL 51.05 +9.10 11.21
17 Ida Svanberg Røyken OL 52.38 +10.43 11.41
18 Maren Kaarby Rodem Nydalens SK 53.03 +11.08 11.47
19 Una Glende Janson Kristiansand OK 53.29 +11.34 11.53
20 Terje Næss Fossum IF 54.25 +12.30 12.05
21 Sunniva N Berg Stokke IL 55.37 +13.42 12.21
22 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 57.09 +15.14 12.42
23 Per Anders Eckdahl OK Horten 58.12 +16.17 12.56
24 Magne Kløve Stokke IL 1.00.02 +18.07 13.20
25 Håvard W Pettersen Berger og Svelvik OL 1.00.52 +18.57 13.31
26 Gustav Vaaje-Kolstad Ås-NMBU Orientering 1.03.03 +21.08 14.00
27 Thor Norderud Tyrving IL 1.03.26 +21.31 14.05
28 Egil Frydenlund Sturla, IF 1.03.42 +21.47 14.09
29 Anders Martin Jørstad Kongsberg OL 1.03.57 +22.02 14.12
30 Silja Thomassen OK Horten 1.04.12 +22.17 14.16
31 Skjalg Hundseid Kamsvåg Tyrving IL 1.04.13 +22.18 14.16
32 Åsmund Andersen NOTEAM 1.05.45 +23.50 14.36
33 Thomas Kaiser Sturla, IF 1.06.12 +24.17 14.42
34 Synnøve Nybø