Resultater Fjelløpet i Vinje - Dag 1 - 2016



Resultater Fjelløpet i Vinje
Vinje, Telemark- 2. juli 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 600 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Erik Beitdokken Porsgrunn OL 23:44   14:50
  Marie Beitdokken Porsgrunn OL 19:08   11:57
  Eskil Hafskjold Nydalens SK 19:52   12:25
  Sondre Hafskjold Nydalens SK 19:43   12:19
  Idun Hekland IL Gular 17:49   11:08
  Eirik Tjønn Jacobsen Idrettslaget Dyre Vaa 11:56   7:27
  Sondre Kornmo Porsgrunn OL 18:03   11:16
  Daniel Sandvand Omfjord Oddersjaa SSK 13:30   8:26
  Solveig Sandvand Omfjord Oddersjaa SSK 23:33   14:43
  Peter Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 16:52   10:32
  Thea Aksvik Wienenga Idrettslaget Dyre Vaa 15:49   9:53

D 11-12

3 350 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Beitdokken Porsgrunn OL 1:05:00   19:24

D 11-12N

1 600 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 12:46   7:58
2 Ingrid Stigen Byggland Høydalsmo IL 13:11 +0:25 8:14

D 13-14

4 160 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Maria Gammelsæter Mehammer Porsgrunn OL 48:08   11:34
2 Vilde Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 48:32 +0:24 11:40
3 Une Holtermann Porsgrunn OL 52:39 +4:31 12:39

D 13-16C

3 350 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sofie Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 42:58   12:49
2 Oda Lohne Aarstad Odal OL - Orientering 51:27 +8:29 15:21

D 13-16N

2 640 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emilie Myhre Skien OK 26:00   9:50
2 Tuva Lilleås NOTEAM 50:10 +24:10 19:00
3 Malene Espeland NOTEAM 50:11 +24:11 19:00

D 15-16

7 100 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Vassend Porsgrunn OL 1:08:27   9:38
2 Anna Meen Porsgrunn OL 1:20:46 +12:19 11:22
3 Solveig Eline Berg IL Tyrving 1:26:21 +17:54 12:09
4 Linda Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 1:30:56 +22:29 12:48
5 Solveig Letmolie Eiker OL 1:37:19 +28:52 13:42
6 Hanna Johansson Hedrum OL 1:50:25 +41:58 15:33

D 17-A kort

7 100 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marit Wenseth Kure Nydalens SK 1:10:30   9:55
2 Siri Selvig NTNUI 1:14:00 +3:30 10:25
3 Britt Kari Legård Odda OL 1:22:24 +11:54 11:36
4 Julie Strømman Berteig Fossum IF 1:37:41 +27:11 13:45
5 Ingrid Letmolie Eiker OL 1:45:56 +35:26 14:55
6 Maiken Sandberg Nydalens SK 1:58:06 +47:36 16:38

D 17-B

4 160 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kirsti Grundnes Berg IL Tyrving 49:25   11:52
2 Maris Talv-Laugen Sandnes IL 55:00 +5:35 13:13
3 Maria Tjønn Idrettslaget Dyre Vaa 1:24:03 +34:38 20:12

D 17-C

3 350 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Johansson Hedrum OL 48:48   14:34
2 Heidi Lohne Odal OL - Orientering 1:02:01 +13:13 18:30
3 Jorunn Brun Saga Skien OK 1:07:42 +18:54 20:12
4 Magnhild Tilly Bagås IL Hauken 1:09:56 +21:08 20:52
5 Ellen Sofie Ruud Eiker OL 1:11:28 +22:40 21:20
6 Ragnhild Nersten Fossum IF 2:14:00 +1:25:12 40:00
  Ingunn Gåsodden Skien OK diskvalifisert    

D 17-20

10 210 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Silje Hauge Hisøy OK 1:37:54   9:35
2 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 1:52:20 +14:26 11:00

D 21-

10 210 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anna Ulvensøen NTNUI 1:19:39   7:48
2 Louise Oram Bækkelagets SK 1:25:12 +5:33 8:20
3 Marjo Liikanen Rajamaen Rykmentti 1:28:46 +9:07 8:41
4 Lea-Rebekka Tonjer Oslostudentenes IK 1:44:22 +24:43 10:13
5 Silje Skorve Skarpeid Ganddal IL 1:46:43 +27:04 10:27
6 Selma Tonjer Nydalens SK 1:52:21 +32:42 11:00
7 Maja Fjellstad Knutsen NTNUI 2:00:22 +40:43 11:47
8 Gyri Myhre Skien OK 2:03:49 +44:10 12:07
9 Anne Marthe Peveri Eiker OL 2:08:24 +48:45 12:34
10 Turid Zagar Nes Larvik OK 2:11:34 +51:55 12:53
11 Kjersti Adéla Westin Kristiansand OK 2:12:27 +52:48 12:58

D 35 kort

4 700 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anita Beitdokken Porsgrunn OL 54:50   11:40
2 Nina Bugodt Idrettslaget Dyre Vaa 57:59 +3:09 12:20
3 Mai Helen Linga IL Gular 1:09:11 +14:21 14:43
4 Tone Nilsen Bø OL 1:13:46 +18:56 15:41
5 Linda Fredh Måren OK 1:35:28 +40:38 20:18

D 40-

7 100 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Monica Berglund Ringerike OL 1:20:31   11:20
2 Liv Schjerven Lardal OL 1:21:37 +1:06 11:29
3 Randi Engløkk Haugesund IL Orientering 1:28:57 +8:26 12:31
4 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 1:31:30 +10:59 12:53
  Christina Sandvand Omfjord Oddersjaa SSK diskvalifisert    
  Elise Hafskjold Nydalens SK brutt    

D 45-

7 100 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Vassend Porsgrunn OL 1:16:59   10:50
2 Siri Thortveit Myhre Kristiansand OK 1:22:45 +5:46 11:39
3 Aud Ellen Brevik Sturla, IF 1:26:11 +9:12 12:08

D 50-

7 100 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Synnøve Lyssand Sandberg Nydalens SK 1:18:21   11:02
2 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 1:18:54 +0:33 11:06
3 Marianne Njåstein IL Tyrving 1:27:39 +9:18 12:20
4 Sigrun Nygård Asker Skiklubb 1:28:08 +9:47 12:24
5 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 1:34:57 +16:36 13:22
6 Elisabeth Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 1:41:00 +22:39 14:13
  Trine Marit Justad Raaen Kongsberg OL brutt    

D 55-

4 700 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete S B Hovi Skien OK 48:17   10:16
2 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 51:23 +3:06 10:55
3 Gyrid Kvaale Bø OL 51:42 +3:25 11:00
4 Gunilla Gedin Göteborg Majorna OK 1:09:00 +20:43 14:40

D 60-

4 700 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Garsrud Stavanger Orienteringsklubb 52:24   11:08
2 Aud Kjemperud Eiker OL 1:05:54 +13:30 14:01
3 Gunn Botnen Bø OL 1:11:05 +18:41 15:07

D 65-

4 700 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Edel Slettemark Stord Orientering 1:05:39   13:58
2 Signe Heivoll Søgne og Songdalen OK 1:11:38 +5:59 15:14

D 70-

4 700 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Timenes Laugen IL Imås 53:44   11:25
2 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 1:11:06 +17:22 15:07

H 11-12

3 350 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ola Meen Porsgrunn OL 36:02   10:45
2 Anders Lohne Aarstad Odal OL - Orientering 36:30 +0:28 10:53

H 11-12N

1 600 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Olve Hekland IL Gular 17:26   10:53

H 13-14

4 160 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eilev Kvaale Asker Skiklubb 38:48   9:19
2 Adam Conway Kongsberg OL 42:22 +3:34 10:11
3 Halvard Kornmo Porsgrunn OL 45:13 +6:25 10:52
4 Kristoffer Fjære Hedrum OL 52:46 +13:58 12:41

H 13-16C

3 350 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Heine Linga IL Gular 1:05:20   19:30

H 13-16N

2 640 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Truls Aksvik Wienenga Idrettslaget Dyre Vaa 53:40   20:19

H 15-16

7 100 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 52:51   7:26
2 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 1:03:01 +10:10 8:52
3 Hermann Brunborg Nydalens SK 1:06:57 +14:06 9:25
4 Even-Andre Thorbjørnsen Notodden OL 1:08:39 +15:48 9:40
5 Jonas Myhre Kristiansand OK 1:11:25 +18:34 10:03
6 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 1:12:43 +19:52 10:14

H 17-A kort

10 210 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magnus Nygaard NTNUI 1:32:28   9:03
2 Halvor Steinsholt Ås-NMBU Orientering 1:36:28 +4:00 9:26
3 Morten Tangen Måren OK 2:01:27 +28:59 11:53
4 Odin Linga IL Gular 2:36:29 +1:04:01 15:19

H 17-B

4 160 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Brun Saga IL Tyrving 27:32   6:37
2 Fredrik Polland OK Skeidi 36:31 +8:59 8:46
3 Magnus Beitdokken Porsgrunn OL 47:32 +20:00 11:25
4 Ove Kjetså Otra IL 48:38 +21:06 11:41

H 17-C

3 350 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tony Halsall Otra IL 39:14   11:42
2 Sten Øivind Bjerke Larvik OK 46:01 +6:47 13:44
3 Anders Seljestad Odda OL 1:22:45 +43:31 24:42

H 21-

14 080 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Simen Aamodt NTNUI 1:38:44   7:00
2 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 1:41:24 +2:40 7:12
3 Ørjan Ravndal Ålgård Orientering 1:41:50 +3:06 7:13
4 Ragnar Tonjer Nydalens SK 1:42:07 +3:23 7:15
5 Hans Petter Mathisen Fredrikstad SK 1:42:52 +4:08 7:18
6 Halvor Saunes Nydalens SK 1:47:54 +9:10 7:39
7 Thomas Nipen Nydalens SK 1:49:39 +10:55 7:47
8 Glenn Tore Løland Sauda Orienteringsklubb 1:51:51 +13:07 7:56
9 Eivind Romberg Kvaale Bø OL 1:53:05 +14:21 8:01
10 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 1:55:32 +16:48 8:12
11 Fredrik Sandal Ganddal IL 1:56:44 +18:00 8:17
12 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 1:59:39 +20:55 8:29
13 Sjur Obrestad Gabrielsen Vaulen Orienteringsklubb 2:01:53 +23:09 8:39
14 Lars Steinar Hefre Bø OL 2:03:43 +24:59 8:47
15 Vegard Line Oslostudentenes IK 2:12:57 +34:13 9:26
  Ole Jakob Nes Larvik OK brutt    

H35 kort

4 700 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Asbjørn Byggland Høydalsmo IL 35:04   7:27
2 Torstein Kvaale Asker Skiklubb 39:37 +4:33 8:25
3 Bjørn Polland OK Skeidi 40:51 +5:47 8:41
4 Jørn Myrland Notodden OL 43:31 +8:27 9:15
5 Tom Saga Skien OK 45:40 +10:36 9:42
6 Per Morten Wienenga Idrettslaget Dyre Vaa 46:06 +11:02 9:48
7 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 49:45 +14:41 10:35
8 Snorre Frydenlund Sturla, IF 53:54 +18:50 11:28
9 Are Njåstein IL Tyrving 58:58 +23:54 12:32
10 Inge Hauge Hisøy OK 1:13:21 +38:17 15:36

H 40-

10 210 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørge Timenes Laugen Sandnes IL 1:26:43   8:29
2 Tormod Skauge IL Gular 1:32:40 +5:57 9:04
3 Lars Berglund Ringerike OL 1:33:08 +6:25 9:07
4 Per Rune Omfjord Oddersjaa SSK 1:37:24 +10:41 9:32
5 Jørgen Fjære Hedrum OL 1:43:49 +17:06 10:10
6 Bård Hekland IL Gular 1:49:14 +22:31 10:41
7 Alf Inge Lindtner Haugesund IL Orientering 2:52:08 +1:25:25 16:51

H 45-

10 210 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pål Skogedal Asker Skiklubb 1:22:03   8:02
2 Runar Hafskjold Nydalens SK 1:27:43 +5:40 8:35
3 Knut Wiig Mathisen Porsgrunn OL 1:31:22 +9:19 8:56
4 Kåre Ulevåg NOTEAM 1:32:36 +10:33 9:04
5 Hans Christian Meen Porsgrunn OL 1:37:48 +15:45 9:34
6 Erik Engløkk Haugesund IL Orientering 1:46:38 +24:35 10:26
7 Jone Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 1:56:17 +34:14 11:23
8 Asbjørn Roe Larvik OK 2:03:17 +41:14 12:04
  Roar Myhre Kristiansand OK brutt    

H 50-

10 210 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Olav Nærestad IF Trauma 1:21:15   7:57
2 Christian Grotnes IL Tyrving 1:29:06 +7:51 8:43
3 Trond Brevik Fossum IF 1:30:34 +9:19 8:52
4 Tore Voss Fagervold Bærums Skiklub 1:36:20 +15:05 9:26
5 Idar Tveit Otra IL 1:36:27 +15:12 9:26
6 Leif Kåre Besseberg Eiker OL 1:50:59 +29:44 10:52
7 Helge Espeland NOTEAM 2:06:46 +45:31 12:24
8 Phil Conway Kongsberg OL 2:32:39 +1:11:24 14:57
9 Rune Røed Stokke IL 2:40:27 +1:19:12 15:42

H 55-

7 100 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Terje Wiig Mathisen Nydalens SK 58:52   8:17
2 Bjørnar Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 59:52 +1:00 8:25
3 Stein Jarle Helgeland Haugesund IL Orientering 1:05:39 +6:47 9:14
4 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 1:11:32 +12:40 10:04
5 Ulf Wallin Göteborg Majorna OK 1:13:02 +14:10 10:17
6 Per Sandberg Nydalens SK 1:14:44 +15:52 10:31
7 Hallvard Berg IL Tyrving 1:17:03 +18:11 10:51
8 Inge Glittum OK Skeidi 1:17:59 +19:07 10:59
9 Knut Anders Løken Fossum IF 1:21:19 +22:27 11:27
10 Jan Steffensen Haugesund IL Orientering 1:24:10 +25:18 11:51
11 Eivind Tokheim Odda OL 1:25:53 +27:01 12:05
12 Harald Omland Skien OK 1:36:09 +37:17 13:32
13 Roy Gjerding OK Moss 1:38:00 +39:08 13:48
  Erlend Holtermann Porsgrunn OL brutt    

H 60-

7 100 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Hovi Skien OK 57:45   8:08
2 Arve Glittum OK Skeidi 59:16 +1:31 8:20
3 Rune Laurantsen Skien OK 1:05:55 +8:10 9:17
4 Reidar Heivoll Søgne og Songdalen OK 1:07:54 +10:09 9:33
5 Svein Linga IL Gular 1:10:07 +12:22 9:52
6 Are Eriksen Oslostudentenes IK 1:13:53 +16:08 10:24
7 Jarle Botnen Bø OL 1:18:35 +20:50 11:04
8 Ove Oaland Ganddal IL 1:19:32 +21:47 11:12
9 Per Chr. Hagen Bø OL 1:23:51 +26:06 11:48
10 Dagfinn Torpe Porsgrunn OL 1:25:35 +27:50 12:03
11 Rolf Lunde Eiker OL 1:30:03 +32:18 12:40
12 Tore Tvedt Stavanger Orienteringsklubb 1:34:55 +37:10 13:22
13 Olav Nipen IL Tyrving 1:36:26 +38:41 13:34
14 Gunnar Bråten Voss IL 1:49:11 +51:26 15:22

H 60 kort

4 700 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kay Jørgensen Porsgrunn OL 47:04   10:00
2 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 50:14 +3:10 10:41
3 Jiri Urvalek Porsgrunn OL 55:49 +8:45 11:52
4 Martin Nauf Hedrum OL 56:33 +9:29 12:01

H 65-

7 100 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Finn Pettersen Gjerstad IL 1:07:47   9:32
2 Øyvind Stene Asker Skiklubb 1:21:21 +13:34 11:27
2 Kjell Winther Oppsal Orientering 1:21:21 +13:34 11:27
4 Øyvin Simonsen IL Imås 1:22:59 +15:12 11:41
5 Paul Skjaker Hadeland OL 1:24:38 +16:51 11:55
6 Svein Eriksen Sandefjord OK 1:27:42 +19:55 12:21
7 Finn-Morten Årstad Stavanger Orienteringsklubb 1:36:32 +28:45 13:35

H 70-

4 700 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragnar Hillestad Lardal OL 46:22   9:51
2 Helge Fossheim Hedrum OL 48:36 +2:14 10:20
3 Sigvald Robberstad Halsnøy OL 49:10 +2:48 10:27
4 Øyvind Egeskog Stavanger Orienteringsklubb 51:16 +4:54 10:54
5 Klaus Engen Eidskog OL 1:05:54 +19:32 14:01
6 Kjell Meen Porsgrunn OL 1:07:23 +21:01 14:20
7 Tormod Fjære Hedrum OL 1:10:30 +24:08 15:00
8 Steinar Slettemark Stord Orientering 1:12:28 +26:06 15:25
9 Rolf Lye Porsgrunn OL 1:14:25 +28:03 15:50

H 75-

4 700 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magnar Reppesgård Hedrum OL 1:10:08   14:55
2 Tor Eivind Edvardsen Larvik OK 1:11:51 +1:43 15:17
3 Oddbjørn Hjertland Kristiansand OK 1:16:52 +6:44 16:21
4 Harald Wibye OK Moss 1:21:59 +11:51 17:26
  Ingolf Dybvik Stord Orientering diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +