Resultater Fjord-O Vest - Etappe 4 - 2016



Resultater Fjord-O Vest, 4. etappe
Ålesund, Møre og Romsdal - 17. juli 2016

Arrangementstype: Orientering

D -10

1 570 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Mia Vatne Aa Sogndal IL 30:26   19:23
  Emma Drønnesund Emblem IL 21:07   13:27
  Signe Eskilsson IK Hakarpspojkarna 13:51   8:49
  Julie M Helland Egersund OK 18:38   11:52
  Sophia Johanne Holmberg Velledalen IL 23:02   14:40
  Helene Heggheim Jensen Emblem IL 41:14   26:15
  Silje Heggheim Jensen Emblem IL 41:56   26:42
  Magnhild Kleppa Madslien Lillehammer OK 19:33   12:27
  Nora Rossvold  Otterlei Byåsen IL 15:36   9:56
  Tonje Rykkje Stord Orientering 15:33   9:54
  Marie Ramsevik Teigene Emblem IL 18:06   11:31

D 11-12

1 880 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anja Hole Førde IL 13:18   7:04
2 Veera Turakainen Helsingin Suunistajat 14:01 +0:43 7:27
3 Guro Femsteinevik Varegg Fleridrett 14:13 +0:55 7:33
4 Alva Ersson IFK Mora OK 14:17 +0:59 7:35
5 Mari Aarseth Nydalens SK 14:47 +1:29 7:51
6 Emma Jussila Tampereen Pyrintö 14:52 +1:34 7:54
7 Hanna Alsiö Falköpings AIK OK 16:07 +2:49 8:34
8 Julie Drønnesund Emblem IL 26:27 +13:09 14:04

D 11-12N

1 570 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Krista Sture Plavinas - OSK Selijas mežs 13:26   8:33
2 Nathalie Vatne Aa Sogndal IL 14:27 +1:01 9:12
3 Daniela Krasovska OSK Selijas mežs 18:40 +5:14 11:53

D 13-14

2 210 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 17:23   7:51
2 Yngvild Langedal Breivik Nydalens SK 18:15 +0:52 8:15
3 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 18:26 +1:03 8:20
4 Agate Sicane OSK Selijas mežs 20:49 +3:26 9:25
5 Therese Nilsson OK Österåker 20:59 +3:36 9:29
6 Nina Probst OLG Bern 21:46 +4:23 9:50
7 Laine Odzilevica OSK Selijas mežs 25:24 +8:01 11:29
8 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 26:08 +8:45 11:49
9 Malene Instanes Sturla, IF 26:29 +9:06 11:59
10 Martine Skjelsvik Lillehammer OK 26:52 +9:29 12:09
11 Tabita Tina Luka OSK Selijas mežs 28:43 +11:20 12:59
12 Ine Instanes Sturla, IF 39:17 +21:54 17:46
13 Diane Ninauve-Jutulstad Bækkelagets SK 41:18 +23:55 18:41
14 Sunniva Paulsen Limstrand Bodø og Omegn IF Orientering 42:53 +25:30 19:24
15 Silje Elise Husdal Stavanger Orienteringsklubb 1:32:37 +1:15:14 41:54

D 13-16C

1 880 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henrika Brink Pargas IF 15:46   8:23
2 Laura Nikola Pinne OSK Selijas mežs 15:54 +0:08 8:27
3 Ella Skoglund IL Veten 21:04 +5:18 11:12
4 Therese Fetveit Sundal Fana IL 21:52 +6:06 11:37
5 Marta Langenfelde Plavinas - OSK Selijas mežs 23:45 +7:59 12:37
6 Agita Cukanova Plavinas - OSK Selijas mežs 29:09 +13:23 15:30

D 13-16N

2 200 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eliza Luksa Plavinas - OSK Selijas mežs 29:35   13:26
2 Hanne-Emilie Svanberg Helle TIF Viking 29:42 +0:07 13:29

D 15-16

4 050 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Venla Turakainen Helsingin Suunistajat 38:50   9:35
2 Ida Jussila Tampereen Pyrintö 42:35 +3:45 10:30
3 Moa Alsiö Falköpings AIK OK 43:07 +4:17 10:38
4 Anja Probst OLG Bern 47:15 +8:25 11:40
5 Lotte Myklemyr Eiker OL 51:30 +12:40 12:42
6 Maarit Myllymäki Kortesjärven Järvi-Veikot 58:07 +19:17 14:20
7 Ane Hagset Stavnesli Molde og Omegn IF 1:47:02 +1:08:12 26:25

D 17-18

4 190 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 39:41   9:28
2 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 40:22 +0:41 9:38
3 Rikke Gjeitnes Dahle Molde og Omegn IF 41:05 +1:24 9:48
4 Zuzanna Morawska UKS Azymut 45 Gdynia 42:30 +2:49 10:08
5 Vera Melkild Freidig 47:54 +8:13 11:25
6 Ieva Ivbule OSK Selijas mežs 52:21 +12:40 12:29
  Hedvig Vollset Heming Orientering diskvalifisert    

D 19-20

4 250 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Karoline Sønsterudbråten Lillomarka OL diskvalifisert    

D 21-

4 540 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Linda Lindkvist Leksands OK 38:01   8:22
2 Bodil Helgerud Halden SK 38:34 +0:33 8:29
3 Evelina Wickbom Vittjärvs IK 39:59 +1:58 8:48
4 Elen Katrine Skjerve Frol IL 41:05 +3:04 9:02
5 Elin Bjerva Larvik OK 44:40 +6:39 9:50
6 Synnøve Lofthus NTNUI 47:00 +8:59 10:21
7 Amanda Holmgren Vittjärvs IK 47:46 +9:45 10:31
8 Anna Morawska UKS Azymut 45 Gdynia 48:43 +10:42 10:43
9 Audhild Bakken Rognstad NTNUI 49:34 +11:33 10:55
10 Karolina Borankova USK Prague 55:52 +17:51 12:18
11 Andrea Wickbom Vittjärvs IK 59:21 +21:20 13:04
12 Camilla Stridsklev IL Tyrving 1:04:16 +26:15 14:09
  Moa Enmark Göteborg Majorna OK diskvalifisert    

D 35-

4 250 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marie Elise Fred IF Femman 47:25   11:09
2 Sirkka-Liisa Lauronen Tampereen Pyrintö 47:55 +0:30 11:16
3 Pernille Ibsen Lervåg Velledalen IL 49:59 +2:34 11:45
4 Charlotte Lindkvist Leksands OK 52:51 +5:26 12:26
5 Caroline Westbom OK Österåker 1:05:47 +18:22 15:28
6 Lucia Turcanu Attunda OK 1:38:31 +51:06 23:10

D 40-

4 050 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Valborg Madslien Lillehammer OK 40:08   9:54
2 Jorunn Aa Albretsen Sogndal IL 41:53 +1:45 10:20
3 Anne Marthe Limstrand Bodø og Omegn IF Orientering 42:59 +2:51 10:36

D 45-

3 130 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kirsi Boström Lynx 29:02   9:16
2 Aud Ellen Brevik Sturla, IF 31:13 +2:11 9:58
3 Anne-Kristin Kvamme Ringerike OL 32:36 +3:34 10:24
4 Marianne Nummedal Fana IL 33:46 +4:44 10:47
5 Irene Felde Olaussen Halden SK 34:19 +5:17 10:57
6 Åshild Sætren Bøe Markane IL 35:15 +6:13 11:15
7 Birgitte Torbjørnsen IL Gular 36:30 +7:28 11:39
8 Silvia Schneider-Schiess LG Stettlen 36:43 +7:41 11:43
9 Sigrid Melkild Freidig 37:05 +8:03 11:50
10 Karin Andersson IF Hagen 37:38 +8:36 12:01
11 Irene Turakainen Helsingin Suunistajat 38:58 +9:56 12:26
12 Kirsti Lysaker Fana IL 40:28 +11:26 12:55
13 Heidi Myklemyr Eiker OL 44:02 +15:00 14:04
14 Astrid Ruud Nittedal OL 46:24 +17:22 14:49
15 Therese Achermann OLK Piz Hasi 49:54 +20:52 15:56
16 Maria Brink Pargas IF 51:27 +22:25 16:26
17 Grethe Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 53:54 +24:52 17:13
18 Stine Arntzen Sandefjord OK 1:02:21 +33:19 19:55
19 Merete Undeland Sturla, IF 1:49:11 +1:20:09 34:52

D 50-

2 810 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tove Strand Måren OK 27:02   9:37
2 Sissel Skovly Ringerike OL 28:28 +1:26 10:07
3 Hilde Storløkken Kongsberg OL 29:29 +2:27 10:29
4 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK 29:37 +2:35 10:32
5 Dagrun Melkild Heming Orientering 32:02 +5:00 11:23
6 Eija Sipponen Paimion Rasti 32:22 +5:20 11:31
7 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 32:59 +5:57 11:44
8 Marie Högstrand Markbygdens OK 33:46 +6:44 12:00
9 Ingrid Hernes Østmarka OK 34:02 +7:00 12:06
10 Åsa Alsiö Falköpings AIK OK 34:32 +7:30 12:17
11 Ingrid Gjersvold Ålen IL 36:36 +9:34 13:01
12 Daina Lukina OSK Selijas mežs 38:22 +11:20 13:39
13 Pia Molnar Mariefors Skidklubb 40:21 +13:19 14:21
14 Anne Lofthus Lillehammer OK 41:06 +14:04 14:37
15 Hege Heiberg Hadeland OL 51:34 +24:32 18:21
16 Betty De Meyer Trol 1:04:24 +37:22 22:55

D 55-

2 810 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Berit Danielsen IL Tyrving 28:44   10:13
2 Liv Inger Prangerød Tistedalen FL 29:08 +0:24 10:22
3 Bente Line Indre Østfold OK 31:36 +2:52 11:14
4 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 36:36 +7:52 13:01
5 Gundega Jurane OSK Selijas mežs 37:16 +8:32 13:15
6 Kjersti Skantze IL Tyrving 37:49 +9:05 13:27
7 Marianne Rud Skjærstad Løten o-lag 41:32 +12:48 14:46
8 Olaug Bergset Nordreisa IL 42:53 +14:09 15:15
9 Dace Lukševica OSK Selijas mežs 43:55 +15:11 15:37
10 Gro Birkeland Søvik Gneist, IL 45:42 +16:58 16:15
11 Karen Clementsen Kayser Fana IL 46:07 +17:23 16:24

D 60-

2 360 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Sørum Ringsaker OK 26:53   11:23
2 Randi Nilstad IL Tyrving 27:33 +0:40 11:40
3 Linda Verde Sturla, IF 27:43 +0:50 11:44
4 Nina Soligard Bergens TF 27:47 +0:54 11:46
5 Siren Greve Bergens TF 30:52 +3:59 13:04
6 Elle M. Melbye Heming Orientering 32:17 +5:24 13:40
7 Inger Tiltnes IL Tyrving 37:29 +10:36 15:52
8 Herdis Alvheim Fana IL 39:00 +12:07 16:31
9 Gunn Botnen Bø OL 46:35 +19:42 19:44
10 Dace Stagite OSK Selijas mežs 49:00 +22:07 20:45
  Daina Zolberga OSK Selijas mežs diskvalifisert    

D 65-

2 360 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingjerd Sognnæs Bergens TF 26:55   11:24
2 Lill Ramberg Skappel Lillehammer OK 29:54 +2:59 12:40
3 Kari Pedersen IL Tyrving 32:08 +5:13 13:36
4 Kari Strande Ringerike OL 33:00 +6:05 13:58
5 Stina Elfving Byåsen IL 33:31 +6:36 14:12
6 Berit Hegdal Bergens TF 34:09 +7:14 14:28
7 Astrid Ormberg Fana IL 36:05 +9:10 15:17
8 Inger Finstad Raumar Orientering 36:35 +9:40 15:30
9 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 49:29 +22:34 20:58
10 Astri Ese Hole Bergens TF 49:30 +22:35 20:58
11 Kari Secher Bergens TF 51:13 +24:18 21:42
12 Siri Wilberg Aabel Bækkelagets SK 54:40 +27:45 23:09
13 Kari Natås Bergens TF 1:02:24 +35:29 26:26

D 70-

2 150 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Katharina Mo Berge Freidig 24:56   11:35
2 Torid Kvaal Freidig 25:38 +0:42 11:55
3 Elin Dahlen Ringerike OL 29:54 +4:58 13:54
4 Bjørg Gårdhammer Fossekallen IL 35:50 +10:54 16:40
5 Audny Totland Fana IL 36:59 +12:03 17:12
6 Else Lerche Raadal Fana IL 39:14 +14:18 18:14
7 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 45:39 +20:43 21:13
8 Sidsel Sandelien Heming Orientering 47:35 +22:39 22:07
9 Randi Helland Wing OK 52:40 +27:44 24:29
10 Hjørdis Øvreås Botne SK 1:27:54 +1:02:58 40:53
11 Brita Eilertsen Grønli Førde IL 1:35:16 +1:10:20 44:18

D 75-

2 150 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 32:15   15:00
2 Unni Drage Haugerud IF 33:24 +1:09 15:32

D 80-

2 150 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Roll Fana IL 49:32   23:02

H -10

1 570 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andreas Nilssen Lande Emblem IL 18:14   11:36
2 Henrik Ramsevik Teigene Emblem IL 18:20 +0:06 11:40
3 Ivar Kleppa Madslien Lillehammer OK 19:26 +1:12 12:22
4 Ole Magnus Storemyr IL Hauken 24:10 +5:56 15:23
5 Markus M. Helland Egersund OK 24:20 +6:06 15:29
6 Gitle Femsteinevik Varegg Fleridrett 25:06 +6:52 15:59
7 Iver Aarseth Nydalens SK 25:19 +7:05 16:07
8 Nauris Pinne OSK Selijas mežs 28:42 +10:28 18:16

H 11-12

1 880 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 11:02   5:52
2 Ole Gunnar Kleppa Madslien Lillehammer OK 12:28 +1:26 6:37
3 Linus Nilsson OK Österåker 14:42 +3:40 7:49
4 Brage Bell Lysaker Fana IL 14:59 +3:57 7:58
5 Kristians Lipskis OSK Selijas mežs 16:32 +5:30 8:47
6 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 20:15 +9:13 10:46
7 Heine Elias Husdal Stavanger Orienteringsklubb 23:15 +12:13 12:22
8 Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 25:11 +14:09 13:23
9 Jo Randar Holmøy Hadeland OL 58:01 +46:59 30:51

H 11-12N

1 570 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håkon Grønli Førde IL 13:07   8:21
2 Hugo Bergenfur IK Vikings OK 18:22 +5:15 11:41

H 13-14

2 210 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristian Boström Lynx 16:11   7:19
2 Birk Bell Lysaker Fana IL 17:56 +1:45 8:06
3 Oscar David Broman Jensen Tisvilde Hegn OK 18:35 +2:24 8:24
4 Ulrik Hellen TIF Viking 22:07 +5:56 10:00
5 Håkon Aa Albretsen Sogndal IL 22:16 +6:05 10:04
6 Sven Bergset Langvik IL Veten 22:17 +6:06 10:04
7 Vegard Aa Albretsen Sogndal IL 23:49 +7:38 10:46
8 Leif-Inge Jevnlid IL Veten 23:52 +7:41 10:47
9 Vegar Hole Førde IL 25:49 +9:38 11:40
10 Henrik R Holt Hedrum OL 28:53 +12:42 13:04
11 Jonas Aarseth Nydalens SK 34:30 +18:19 15:36
12 Johan Hedman IF Hagen 35:37 +19:26 16:06

H 13-16C

1 880 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Renars Lucijanovs OSK Selijas mežs 11:40   6:12
2 Jakob Rolfsnes Fitjar IL 12:39 +0:59 6:43
3 Daniel Rolfsnes Fitjar IL 14:25 +2:45 7:40
4 Fridis Martins Luks OSK Selijas mežs 14:43 +3:03 7:49
5 Jørgen Westerheim Stord Orientering 17:56 +6:16 9:32
6 Helmuts Vitols Plavinas - OSK Selijas mežs 25:36 +13:56 13:37

H 13-16N

2 200 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sivert Nakken Velledalen IL 33:49   15:22
2 Andreas Nakken Velledalen IL 55:17 +21:28 25:07

H 15-16

4 190 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stian Rykkje Stord Orientering 33:35   8:00
2 Elias Bergset IL Veten 37:12 +3:37 8:52
3 Otto Femsteinevik Varegg Fleridrett 38:09 +4:34 9:06
4 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 39:25 +5:50 9:24
5 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 40:06 +6:31 9:34
6 Magne Angelhus Morstøl Molde og Omegn IF 40:27 +6:52 9:39
7 Ludvig Williams Strømsnes Malvik IL 44:23 +10:48 10:35
8 Øystein Moltumyr Malvik IL 1:16:36 +43:01 18:16
9 Trygve Nummedal Os Førde IL 1:23:50 +50:15 20:00
10 Per Hedman IF Hagen 1:40:04 +1:06:29 23:52
  Johan Kristian Undeland Sturla, IF diskvalifisert    
  Elias Bergenfur IK Vikings OK diskvalifisert    
  Egil Frydenlund Sturla, IF diskvalifisert    

H 17-18

4 250 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 29:52   7:01
2 Olle Hedman IF Hagen 31:14 +1:22 7:20
3 Michal Boránek USK Prague 31:47 +1:55 7:28
4 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 32:15 +2:23 7:35
5 Vegard Myklemyr Eiker OL 32:34 +2:42 7:39
6 Sindre R Holt Hedrum OL 34:30 +4:38 8:07
7 Albin Alsiö IF Hagen 34:31 +4:39 8:07
8 Aivars Lucijanovs OSK Selijas mežs 59:05 +29:13 13:54

H 19-20

4 540 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håvard Nummedal Os Førde IL 37:00   8:08
2 Einar Lofthus Hamar OK 49:09 +12:09 10:49
3 Jarle Lysnes Hedrum OL 49:53 +12:53 10:59

H 21-

5 370 m, 46 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Joakim Svensk Stora Tuna OK 32:05   5:58
2 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 33:39 +1:34 6:15
3 Isak Bergset NTNUI 33:54 +1:49 6:18
4 Erik Pettersson OK Denseln 34:30 +2:25 6:25
5 Olle Kalered OK Denseln 34:51 +2:46 6:29
6 Dag Lofthus NTNUI 35:30 +3:25 6:36
7 Håvard Vassenden Frol IL 35:50 +3:45 6:40
8 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 35:52 +3:47 6:40
9 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 36:35 +4:30 6:48
10 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 36:55 +4:50 6:52
11 Per Carlborg Linköpings OK 37:29 +5:24 6:58
12 Halvor Saunes Nydalens SK 37:47 +5:42 7:02
13 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn Orientering 38:45 +6:40 7:12
14 Emil Kalered OK Denseln 38:48 +6:43 7:13
15 Magne Jutulstad NTNUI 39:31 +7:26 7:21
16 Anton Sundgren Långhundra IF 39:59 +7:54 7:26
17 Morten Nilstad Pettersen IL Tyrving 40:13 +8:08 7:29
18 Jacek Morawski UNTS Warszawa 40:19 +8:14 7:30
19 Jere Sipponen Paimion Rasti 40:20 +8:15 7:30
20 Lars Hol Moholdt Wing OK 40:23 +8:18 7:31
21 Sindre Jansson Haverstad NTNUI 40:54 +8:49 7:36
22 Øyvind Helgerud Halden SK 41:22 +9:17 7:42
23 Erik Blomgren Stora Tuna OK 41:40 +9:35 7:45
24 Hans Aleksander Østhagen Byåsen IL 41:41 +9:36 7:45
25 Kristian Opsahl Bredesen Frol IL 41:57 +9:52 7:48
26 Dag Steinar Ragvin Bø OL 44:12 +12:07 8:13
27 Elias Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 45:12 +13:07 8:25
28 Austris Krastins Briksnis SK 47:01 +14:56 8:45
29 Timo Huusari Lahden Suunnistajat -37 47:19 +15:14 8:48
30 Lars-Ivar Aarseth Nydalens SK 47:34 +15:29 8:51
31 Andreas Haug Førde IL 48:54 +16:49 9:06
32 Daniel Fløtre Nydalens SK 50:11 +18:06 9:20
33 Pål Skogedal Asker Skiklubb 51:23 +19:18 9:34
34 Jan Shanel K.O.B. Chocen 51:24 +19:19 9:34
35 Michal Patek K.O.B. Chocen 51:59 +19:54 9:40
36 Jan Erik Paulsen Bodø og Omegn IF Orientering 52:21 +20:16 9:44
37 Knut Kyrkjebø TIF Viking 52:45 +20:40 9:49
38 Ondrej Pesek K.O.B. Chocen 53:26 +21:21 9:57
39 Markus Glad Nydalens SK 53:27 +21:22 9:57
40 Øyvind Bakken Rognstad Lillehammer OK 53:39 +21:34 9:59
41 Stefan Schwarzenberger LG Stettlen 55:57 +23:52 10:25
42 Kenneth Mydland Egersund OK 56:43 +24:38 10:33
43 Asgeir Årdal Førde IL 57:31 +25:26 10:42
44 Janis Malcans Emblem IL 1:00:28 +28:23 11:15
45 Bernhard Koiser HSV OL Wiener Neustadt 1:13:02 +40:57 13:36
46 Robert Fredriksen Notodden OL 1:28:31 +56:26 16:29

H 35-

4 540 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Dag Jarle Aa Sogndal IL 36:33   8:03
2 Jari Jaakkola Maarian Mahti 43:42 +7:09 9:37
3 Pontus Fred IF Femman 55:11 +18:38 12:09

H 40-

4 540 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mads Ingvardsen FIF Hillerød Orientering 34:42   7:38
2 Jesper David Jensen Tisvilde Hegn OK 37:24 +2:42 8:14
3 Pavel Svadlena K.O.B. Chocen 39:01 +4:19 8:35
4 Tomas Henriksson Attunda OK 39:15 +4:33 8:38
5 Petteri Lauronen Lynx 40:34 +5:52 8:56
6 Niklas Henriksson Attunda OK 41:12 +6:30 9:04
7 Karl Helge Albretsen Sogndal IL 41:52 +7:10 9:13
8 Jørn Sundby Larvik OK 43:50 +9:08 9:39
9 Tomas Albinsson OK Österåker 44:44 +10:02 9:51
10 Jens Erik Mortensen Asker Skiklubb 45:56 +11:14 10:07
11 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 1:12:10 +37:28 15:53
  Stig Instanes Sturla, IF diskvalifisert    

H 45-

4 250 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sveinung Rykkje Stord Orientering 33:04   7:46
2 Kenneth Westerheim Stord Orientering 33:05 +0:01 7:47
3 Mikael Boström Lynx 34:48 +1:44 8:11
4 Erik Ersson IFK Mora OK 35:32 +2:28 8:21
5 Jon Magne Svendsbøe Vikebygd IL 36:52 +3:48 8:40
6 Per Sigvardson Bredaryds SOK 39:14 +6:10 9:13
7 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 40:10 +7:06 9:27
8 Lars Henriksson Sundsvalls OK 41:08 +8:04 9:40
9 Bjart Are Hellen TIF Viking 41:34 +8:30 9:46
10 Marc Probst OLG Bern 41:54 +8:50 9:51
11 Truls Kvaase Bækkelagets SK 42:32 +9:28 10:00
12 Petr Boránek USK Prague 43:14 +10:10 10:10
13 Tore Bredalen Nittedal OL 44:59 +11:55 10:35
14 Kjetil Damm TIF Viking 45:22 +12:18 10:40
15 Kari Jussila Tampereen Pyrintö 46:30 +13:26 10:56
16 Mats Bergenfur IK Vikings OK 47:11 +14:07 11:06
17 Lars Erik Strømsnes Malvik IL 48:34 +15:30 11:25
18 Anders Brink Pargas IF 50:57 +17:53 11:59
19 Mats Hedman IF Hagen 51:23 +18:19 12:05
20 Rickard Lindkvist Leksands OK 51:56 +18:52 12:13
21 Arto Muhonen Kalevan rasti 53:14 +20:10 12:31
22 Robert Otterlei Byåsen IL 53:42 +20:38 12:38
23 Niclas Nilsson OK Österåker 55:28 +22:24 13:03
24 Stig Dahle Molde og Omegn IF 1:01:53 +28:49 14:33
25 Asbjørn Roe Larvik OK 1:10:15 +37:11 16:31
26 Ole Myklemyr Eiker OL 1:17:36 +44:32 18:15
  Jurijs Narels OSK Selijas mežs diskvalifisert    

H 50-

4 190 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristian Kihle Ringerike OL 35:30   8:28
2 Yngve Nymark Askøy O-lag 36:22 +0:52 8:40
3 Anders Bergset IL Veten 38:47 +3:17 9:15
4 Eivind Morstøl Molde og Omegn IF 39:33 +4:03 9:26
5 Stig Bratsberg Molde og Omegn IF 42:11 +6:41 10:04
6 Lars D. Fjeldstad Ringerike OL 45:37 +10:07 10:53
7 Erlend Råheim OK Øst 45:51 +10:21 10:56
8 Geir Frøytlog Egersund OK 45:55 +10:25 10:57
9 Leif Kåre Besseberg Eiker OL 47:11 +11:41 11:15
10 Einar Lund Verdal OK 50:24 +14:54 12:01
11 Christer Mikaelsson Husums IF OK 53:14 +17:44 12:42
12 Kristian Storsveen Løten o-lag 55:50 +20:20 13:19
13 Snorre Frydenlund Sturla, IF 1:00:01 +24:31 14:19
14 Karl Vervoort Trol 1:07:35 +32:05 16:07
15 Justs Lukins OSK Selijas mežs 1:09:41 +34:11 16:37
16 Hans-Olof Lindgren OK Skogshjortarna 1:18:13 +42:43 18:40
  Arnt Ove Femsteinevik Varegg Fleridrett diskvalifisert    

H 55-

4 050 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingar Hals Sogndal IL 35:19   8:43
2 Geza Molnar Mariefors Skidklubb 37:22 +2:03 9:13
3 Onno Verberne OL Toten-Troll 37:50 +2:31 9:20
4 Matti Sipponen Paimion Rasti 37:54 +2:35 9:21
5 Sture Ottesen Indre Østfold OK 41:27 +6:08 10:14
6 Lennart Ekvall Trollhättans SOK 42:50 +7:31 10:34
7 Halvor Jutulstad Bækkelagets SK 43:25 +8:06 10:43
8 Øivind Myhre Kongsberg OL 43:45 +8:26 10:48
9 Tommy Sævareid Os Orienteringsklubb 43:52 +8:33 10:49
10 Gunnar Veastad Lillehammer OK 44:14 +8:55 10:55
11 Torgeir Strand Fana IL 44:21 +9:02 10:57
12 Per Gunnar Dahl Ringerike OL 46:55 +11:36 11:35
13 Ivar Bergset IL Veten 50:09 +14:50 12:22
14 Frode Løset Ringerike OL 51:06 +15:47 12:37
15 Leif Gunnar Hovden Halsnøy OL 51:55 +16:36 12:49
16 Knut Anders Løken Fossum IF 53:34 +18:15 13:13
17 Jan Magne Herstad IL Tambarskjelvar 57:26 +22:07 14:10
18 Donald Skantze IL Tyrving 1:04:42 +29:23 15:58
19 Jan Haugland Årstad IL 1:04:53 +29:34 16:01
20 Gerhard Koiser HSV OL Wiener Neustadt 1:47:08 +1:11:49 26:27

H 60-

3 130 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 25:46   8:13
2 Arvid Mydland Egersund OK 26:06 +0:20 8:20
3 Harald Thon Sturla, IF 26:09 +0:23 8:21
4 Leif S. Thingsrud Østmarka OK 27:42 +1:56 8:50
5 Bjørn Alsaker Stavanger Orienteringsklubb 29:16 +3:30 9:21
6 Norvald Ospehaug IL Tambarskjelvar 29:31 +3:45 9:25
7 Morten Dåsnes Ringerike OL 29:44 +3:58 9:29
8 Jarle Botnen Bø OL 30:38 +4:52 9:47
9 Aivars Druvenieks OSK Selijas mežs 31:54 +6:08 10:11
10 Alf Pettersen IL Tyrving 33:42 +7:56 10:46
11 Carl Johan Högstrand Markbygdens OK 41:09 +15:23 13:08
12 Hannu Huusari Lahden Suunnistajat -37 51:05 +25:19 16:19
13 Ragnar Kayser Fana IL 1:07:26 +41:40 21:32
  Kjell Joar Rognstad Lillehammer OK diskvalifisert    

H 65-

2 810 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Berger Byåsen IL 25:07   8:56
2 Atle Alvheim Fana IL 27:05 +1:58 9:38
3 Tor Trøan Hadeland OL 27:53 +2:46 9:55
4 Magnus Natås Bergens TF 29:02 +3:55 10:19
5 Kurt Grønli Førde IL 29:35 +4:28 10:31
6 Jørn Torgersen TIF Viking 30:17 +5:10 10:46
7 Torodd Os Førde IL 32:10 +7:03 11:26
8 Dag Rønning Jensen OL Trollo 33:51 +8:44 12:02
9 Helge Schei Førde IL 34:09 +9:02 12:09
10 Arne Tiltnes IL Tyrving 34:12 +9:05 12:10
11 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 37:28 +12:21 13:20
12 Terje Malm Hamar OK 41:30 +16:23 14:46
13 Bjørn Steen Bø OL 42:13 +17:06 15:01
14 Svein Jarl Hansen Voss IL 44:27 +19:20 15:49
15 Frank Finstad Raumar Orientering 48:03 +22:56 17:05
16 Jan Olav Ormberg Fana IL 55:45 +30:38 19:50
  Lars Helge Westerheim Stord Orientering diskvalifisert    

H 70-

2 360 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Edvin Helle Askvoll og Holmedal IL 19:38   8:19
2 Helge Revhaug Ringerike OL 22:06 +2:28 9:21
3 Dagfinn Hole Bergens TF 23:47 +4:09 10:04
4 Roar Bjordal Oppsal Orientering 24:49 +5:11 10:30
5 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 25:21 +5:43 10:44
6 Magne Raadal Fana IL 27:08 +7:30 11:29
7 Sigvald Robberstad Halsnøy OL 27:40 +8:02 11:43
8 Stig Berge Freidig 27:41 +8:03 11:43
9 Kjell Stenstadvold IL Tyrving 28:55 +9:17 12:15
10 Geir Husdal TIF Viking 29:05 +9:27 12:19
11 Jan Harald Helmich Pedersen TIF Viking 29:28 +9:50 12:29
12 Svein - Erik Heggenes Voss IL 30:15 +10:37 12:49
13 Per Vold Fana IL 30:47 +11:09 13:02
14 Einar Skåre Nittedal OL 32:17 +12:39 13:40
15 Knut Skiple Voss IL 32:20 +12:42 13:42
16 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 42:53 +23:15 18:10
17 Magnar Øvreås Botne SK 43:23 +23:45 18:22
  Bjørn Sandelien Heming Orientering diskvalifisert    
  Helge Bjaaland Heming Orientering diskvalifisert    

H 75-

2 360 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Olav Totland Fana IL 26:17   11:08
2 Tormod Dahlen Ringerike OL 27:17 +1:00 11:33
3 Anders Lauglo OL Trollelg 28:02 +1:45 11:52
4 Ingolf Dybvik Stord Orientering 28:20 +2:03 12:00
5 Leif Engen Nidarøst OK 32:23 +6:06 13:43
6 Magnar Reppesgård Hedrum OL 32:24 +6:07 13:43
7 Alfred Steiner OLC Kapreolo 32:40 +6:23 13:50
8 Per Haugland Årstad IL 33:11 +6:54 14:03
9 Svein Solerød OL Toten-Troll 35:03 +8:46 14:51
10 Arne Øfsthus Asker Skiklubb 39:20 +13:03 16:40
11 Trygve Fosse Gimle IF 42:17 +16:00 17:55
12 Jon Vegard Lunde Lillehammer OK 42:46 +16:29 18:07

H 80-

2 150 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tor Drage Haugerud IF 28:48   13:23
2 Axel Ingvaldsen TIF Viking 31:26 +2:38 14:37
3 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 32:55 +4:07 15:18
  Hans Larsen Raumar Orientering diskvalifisert    

H17AK

4 190 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Steinar Kvaale Bø OL 37:53   9:02
2 Lars Danielsen Holen Markane IL 41:13 +3:20 9:50
3 Lars Bredalen Nittedal OL 42:27 +4:34 10:07
4 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 43:48 +5:55 10:27
5 Daniel Molnar Mariefors Skidklubb 49:08 +11:15 11:43
6 Tormod Kleppa Lillehammer OK 50:01 +12:08 11:56
7 Fredrik Danielsen IL Tyrving 1:01:47 +23:54 14:44
8 Anders Hvasshovd Kongsberg OL 1:10:22 +32:29 16:47
9 Simon Hill NTNUI 1:11:28 +33:35 17:03

H45AK

3 130 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunnar Gjeldvik Molde og Omegn IF 27:34   8:48
2 Roger Lysnes Hedrum OL 29:57 +2:23 9:34
3 Anders Kristian Holt Hedrum OL 31:18 +3:44 10:00
4 Rolf Atle Rolfsnes Fitjar IL 33:07 +5:33 10:34
5 Arild Heggeset Freidig 33:47 +6:13 10:47
6 Trond Sletner Byåsen IL 37:09 +9:35 11:52
7 Trond Foss Sandefjord OK 44:46 +17:12 14:18
8 Vincent Eijsink Ås-NMBU Orientering 47:42 +20:08 15:14
9 Bjarne Sjåholm Molde og Omegn IF 1:19:31 +51:57 25:24

H17C

2 260 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Morten Andresen OK Skeidi 22:02   9:44
2 Olav Helland Egersund OK 22:50 +0:48 10:06
3 Sten Øivind Bjerke Larvik OK 30:31 +8:29 13:30

H17N

2 200 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Svein Nakken Velledalen IL 1:10:10   31:53

D17AK

2 810 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sofie Aarnes Nydalens SK 25:19   9:00
2 Ingvild Rud Skjærstad Løten o-lag 26:43 +1:24 9:30
3 Monika Gajda-Morawska UNTS Warszawa 29:14 +3:55 10:24
4 Marita Weierud Kvaale Røyken OL 29:55 +4:36 10:38
5 Jane M Helland Egersund OK 30:01 +4:42 10:40
5 Sigrid Søvik Gneist, IL 30:01 +4:42 10:40
7 Kristel Kôivo Värska OK Peko 30:43 +5:24 10:55
8 Guro Torpe Frol IL 30:55 +5:36 11:00
9 Linda Rykkje Stord Orientering 31:07 +5:48 11:04
10 Julianna Molnar Mariefors Skidklubb 32:42 +7:23 11:38
11 Olita Znotina Plavinas - OSK Selijas mežs 36:31 +11:12 12:59
12 Julie Ingvardsen FIF Hillerød Orientering 39:19 +14:00 13:59
13 Tora Vollset Heming Orientering 40:34 +15:15 14:26
14 Ingunn Sandbakk NTNUI 51:04 +25:45 18:10

D45AK

2 360 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trude Kyrkjebø TIF Viking 28:58   12:16
2 Ylva Svanberg Helle TIF Viking 29:06 +0:08 12:19
3 Irene Kroken Bergset IL Veten 32:51 +3:53 13:55
4 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 33:09 +4:11 14:02
5 Eva-Lill Bergenfur IK Vikings OK 34:07 +5:09 14:27
6 May-lill Damm TIF Viking 34:09 +5:11 14:28
7 Irene Probst OLG Bern 36:33 +7:35 15:29
8 Unn Disch Kihle Ringerike OL 44:20 +15:22 18:47
9 Torild Myrli TIF Viking 54:32 +25:34 23:06
9 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 54:32 +25:34 23:06
11 Annhild Fetveit Fana IL 55:04 +26:06 23:20
12 Anita Lindvik-Sævareid Os Orienteringsklubb 1:00:10 +31:12 25:29

D17C

2 260 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tiril Reksnes Hadeland OL 27:46   12:17
2 Emma Olin Holmberg Velledalen IL 28:18 +0:32 12:31
3 Christina Linnea Holmberg Velledalen IL 28:21 +0:35 12:32
4 Tiina Ala-Nissilä MS Parma 28:49 +1:03 12:45
5 Olaug F Mydland Egersund OK 31:06 +3:20 13:45
6 Anne-Grete Olsen Byåsen IL 33:34 +5:48 14:51
7 Anne Gro Reppesgård Larvik OK 33:36 +5:50 14:52
8 Karin Loe Fossekallen IL 34:48 +7:02 15:23
9 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 35:09 +7:23 15:33
10 Siri Spjelkavik IL Tyrving 35:52 +8:06 15:52
11 Eli Stensli Løten o-lag 40:01 +12:15 17:42
12 Marta Ringheim Voss IL 40:29 +12:43 17:54

D17N

2 200 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tordis Frøytlog Egersund OK 36:19   16:30

Direkte A

4 050 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henrik Eijsink Nydalens SK 28:18   6:59
2 Fredrik Karlson Göteborg Majorna OK 34:58 +6:40 8:38
3 Råmund Løver Hovden Stord Orientering 37:21 +9:03 9:13
4 Kjell Bergset IL Veten 39:07 +10:49 9:39
5 Sindre Løver Hovden Stord Orientering 42:10 +13:52 10:24
6 Bjørnar Olsrød Stokke IL 42:49 +14:31 10:34
7 JP Lande Rocky Mountain Orienteering Cl 46:00 +17:42 11:21
8 Audun Helle Askvoll og Holmedal IL 46:45 +18:27 11:32
9 Johanna Karlsen Pan-Kristianstad 48:27 +20:09 11:57
10 Emil Alexandersson Stora Tuna OK 49:20 +21:02 12:10
11 Eirik Aabel Bækkelagets SK 51:58 +23:40 12:49
12 Marianne Dæhlie Halden SK 52:32 +24:14 12:58
13 Jim Olaussen Halden SK 52:33 +24:15 12:58
14 Tiia Tallila Valkeakosken Haka 53:02 +24:44 13:05
15 Lars Gustav Rogne Nittedal OL 53:08 +24:50 13:07
16 Hanne-Merete Hagset Molde og Omegn IF 1:00:10 +31:52 14:51
17 Anne Løver Stord Orientering 1:01:16 +32:58 15:07
18 Bertil Karlsson Hjobygdens OK 1:02:52 +34:34 15:31
19 Sølvi  Bergset IL Veten 1:12:41 +44:23 17:56
20 Svein Grotli Skogen Freidig 1:19:21 +51:03 19:35
21 Yiching Huang TPZ Orienteering 1:19:54 +51:36 19:43
22 Åge Hovden Stord Orientering 1:25:48 +57:30 21:11
23 Peichi Chuang TPZ Orienteering 1:28:56 +1:00:38 21:57
24 Moa Larsson NOTEAM 1:33:23 +1:05:05 23:03
25 Lita Dudele Briksnis SK 1:40:59 +1:12:41 24:56
  Amelie Wallenhammar Hagaby GoIF diskvalifisert    

Direkte B

2 210 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jon Arvid Haug Freidig 19:46   8:56
2 Åsa Eskilsson IK Hakarpspojkarna 20:54 +1:08 9:27
3 Ragnhild Bergset Elvestad BUL Tromsø 24:20 +4:34 11:00
4 Ketil Nummedal Fana IL 25:44 +5:58 11:38
5 Erik Haugen Ringsaker OK 26:19 +6:33 11:54
6 Knut Even Hole Førde IL 27:35 +7:49 12:28
7 Øistein Paulsen Bergens TF 28:24 +8:38 12:51
8 Roar Skoglund IL Veten 29:02 +9:16 13:08
9 Gaute Skjelsvik Lillehammer OK 30:15 +10:29 13:41
10 Tiina Jussila Tampereen Pyrintö 30:26 +10:40 13:46
11 Øystein Skappel Lillehammer OK 31:36 +11:50 14:17
12 Åsmund Berthelsen IL Tambarskjelvar 36:03 +16:17 16:18
13 Lena Nilson OK Österåker 39:49 +20:03 18:00
14 Susann Mikaelson Husums IF OK 41:31 +21:45 18:47
15 Eva Bäcklund Trollhättans SOK 43:09 +23:23 19:31
16 Svein Olav  Hauge Freidig 46:36 +26:50 21:05

Direkte C

2 260 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erik Brysch MS Parma 20:16   8:58
2 Håvard Nordengen NOTEAM 30:28 +10:12 13:28
3 Anita E. Hole Førde IL 49:17 +29:01 21:48
4 Torunn Moltumyr Malvik IL 50:31 +30:15 22:21
4 Tina  Williams Malvik IL 50:31 +30:15 22:21

Direkte N

2 200 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gleditsch Kristoffer IL Tyrving 30:23   13:48
  Wenixa Weng Askvoll og Holmedal IL diskvalifisert    

D 15-16B

2 210 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Gjersvold Haug Freidig 22:26   10:09
2 Olea Gjeldvik Molde og Omegn IF 30:58 +8:32 14:00
3 Sofie Sjåholm Molde og Omegn IF 33:04 +10:38 14:57

H 15-16B

2 210 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Halvor Fetveit Sundal Fana IL 31:48   14:23
2 Petter Stensli Forseth Løten o-lag 38:47 +6:59 17:32

D 17-20B

2 210 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nina Marie Undeland Sturla, IF 40:17   18:13

H 17-20B

2 210 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirik Andreas Albretsen Sogndal IL 19:36   8:52
2 Erling Bell Lysaker Fana IL 24:55 +5:19 11:16


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +