Resultater Folloløpet 2014



Resultater Orientering
Folloløpet
Drøbak, Akershus - 21. september 2014

N-åpen

1 690 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Eirild Wergeland Biem Lillomarka OL 29:31   17:27
  Gunnar Bjerva Ås-NMBU Orientering 38:26   22:44
  Vebjørn Blindheim Lillomarka OL 26:28   15:39
  Sigve Feyling Kolbotn og Skimt OL 23:37   13:58
  Stene Feyling Kolbotn og Skimt OL 21:26   12:40
  Marie Finkenhavn Nittedal OL 27:20   16:10
  Guro Frøseth Kolbotn og Skimt OL 21:05   12:28
  Balder Gammelli-Messel IL Koll 42:24   25:05
  Alexander Granum Helsvig Nydalens SK 20:38   12:12
  Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 18:00   10:39
  Olav Grevstad Fossum IF 40:43   24:05
  Nora Christine Hansen Røyken OL 19:24   11:28
  Alma Elise Hildrum Lillomarka OL 29:25   17:24
  Cora Helene Hildrum Lillomarka OL 29:18   17:20
  Ellen Margrete Stubban Hygen Østmarka OK 27:20   16:10
  Sofie Kjær Jørgensen Måren OK 38:55   23:01
  Natalie Kollerud Lillomarka OL 33:50   20:01
  Sara Martini Asker Skiklubb 21:47   12:53
  Ingvild Berner Myhre Fossum IF 28:48   17:02
  Pernille Nor-Woll Østmarka OK 27:32   16:17
  Theo Winsents Sæter Måren OK 27:15   16:07
  Katrine Bjordal Veggan Oppsal Orientering 20:45   12:16
  Marie Bjordal Veggan Oppsal Orientering 26:50   15:52
  Martha Wisløff Asker Skiklubb 1:39:25   58:49
  Luciana Svads Måren OK diskvalifisert    
  Iben Arnekleiv Asker Skiklubb ikke startet    
  Tiril Ebon Espedal Nydalens SK ikke startet    
  Malin Gjetanger Måren OK ikke startet    

Skogsløpet (N-lang)

4 020 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Magne Bekkelund Røyken OL 1:17:37   19:18
  Ane Brøndbo Ås-NMBU Orientering 57:36   14:19
  Solveig Folkedal Måren OK 52:08   12:58
  Marianne Granum Helsvig Nydalens SK 41:15   10:15
  Merete Rørvik Lillomarka OL 33:24   8:18

D -10

2 430 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marie Kvarme Røyken OL 25:46   10:36
2 Nora Sørberg Raumar Orientering 35:58 +10:12 14:48
3 Emilie Flø Lillomarka OL 42:54 +17:08 17:39
  Hannah Syrdal Øen Heming Orientering diskvalifisert    
  Ingvild Berner Myhre Fossum IF ikke startet    

D 11-12

2 430 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 17:39   7:15
2 Pia Young Vik Nydalens SK 19:36 +1:57 8:03
3 Yngvild Langedal Breivik Nydalens SK 22:17 +4:38 9:10
4 Ina Martini Asker Skiklubb 22:28 +4:49 9:14
5 Ea Lunøe Nydalens SK 24:55 +7:16 10:15
6 Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb 28:53 +11:14 11:53
7 Noor Dirro Måren OK 30:01 +12:22 12:21
8 Isabel Handstanger Kolbotn og Skimt OL 33:09 +15:30 13:38
9 Ingrid Blindheim Lillomarka OL 33:57 +16:18 13:58
  Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK diskvalifisert    
  Alexandra Linløkken Østmarka OK ikke startet    
  Petra Hoveid Asker Skiklubb ikke startet    
  Marthe Lundqvist Ås-NMBU Orientering ikke startet    

D 11-12N

2 250 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Matilde Glanville Fet OL 18:30   8:13
2 Andrea Hildebrand Rogndokken Fet OL 21:42 +3:12 9:38
3 Selma Færden Kolbotn og Skimt OL 27:14 +8:44 12:06
4 Marte Ulven Jørgensen Asker Skiklubb 30:49 +12:19 13:41

D 13-14

3 150 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 26:00   8:15
2 Ragne Wiklund Nydalens SK 26:57 +0:57 8:33
3 Hedda Skatvedt Raumar Orientering 29:04 +3:04 9:13
4 Maren Norderud IL Tyrving 29:23 +3:23 9:19
5 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 30:57 +4:57 9:49
6 Pernille Katla Fossum IF 31:21 +5:21 9:57
7 Elin Flø Lillomarka OL 31:29 +5:29 9:59
8 Åsne Holo Fossum IF 31:50 +5:50 10:06
9 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 32:19 +6:19 10:15
10 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 32:23 +6:23 10:16
11 Maria Rørvik Haver Lillomarka OL 33:13 +7:13 10:32
12 Ingrid Hasaas Fossum IF 33:22 +7:22 10:35
13 Inger Marie Rødnes Oppsal Orientering 34:02 +8:02 10:48
14 Thea Charlotte Hansen Asker Skiklubb 34:38 +8:38 10:59
15 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 35:45 +9:45 11:20
16 Carmen Dirro Måren OK 38:38 +12:38 12:15
17 Frida Bakken Ulseth Nydalens SK 38:53 +12:53 12:20
18 Marie Liland Nydalens SK 39:44 +13:44 12:36
19 Tuva Nesheim Flatebakken IL Tyrving 41:04 +15:04 13:02
20 Solveig Eline Berg IL Tyrving 41:54 +15:54 13:18
21 Ada Wulfsberg Nydalens SK 42:54 +16:54 13:37
22 Anne Marte Skrindo Pettersen Oppsal Orientering 42:58 +16:58 13:38
23 Thea Sofie Salvesen Asker Skiklubb 45:14 +19:14 14:21
24 Linn Mei Waaler Måren OK 46:44 +20:44 14:50
  Ingrid Tandberg Ryan Asker Skiklubb ikke startet    
  Oda Marie Colquhoun Nittedal OL ikke startet    
  Jenny Baklid Konnerud IL ikke startet    
  Karen Hoel Jomaas Fossum IF ikke startet    

D 13-16C

2 430 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingvild Pedersen Bergan Asker Skiklubb 22:23   9:12
2 Thea Sørberg Raumar Orientering 24:08 +1:45 9:55

D 15-16

3 520 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Synne Strand Asker Skiklubb 27:35   7:50
2 Rannveig W.Nordhagen Ås-NMBU Orientering 28:37 +1:02 8:07
3 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 28:45 +1:10 8:10
4 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 30:37 +3:02 8:41
5 Fanni Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 33:28 +5:53 9:30
6 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 33:30 +5:55 9:31
7 Ingvild C. Fleisje Nittedal OL 34:23 +6:48 9:46
8 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 35:21 +7:46 10:02
9 Anniken Helland-Hansen IL Tyrving 35:40 +8:05 10:07
10 Nora Graffer Østmarka OK 38:32 +10:57 10:56
11 Emilie Westin Porsgrunn OL 38:55 +11:20 11:03
12 Maria Nygaard-Østby Fossum IF 39:09 +11:34 11:07
13 Anine Hallén Nydalens SK 40:31 +12:56 11:30
14 Åse Bergan Nydalens SK 40:34 +12:59 11:31
15 Stine Njåstein IL Tyrving 41:11 +13:36 11:41
16 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 44:06 +16:31 12:31
17 Emma Eithun Paulsen Nittedal OL 45:39 +18:04 12:58
18 Ingrid Aaslund Fet OL 45:58 +18:23 13:03
19 Thea Feiring Haltia IL Tyrving 49:56 +22:21 14:11
  Johanne Øderud Vatne Bækkelagets SK ikke startet    
  Maria Olsbø Østmarka OK ikke startet    
  Line Wegner Hodt Fossum IF ikke startet    
  Synne Skjærstein IL Tyrving ikke startet    

D 17-C

3 510 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marit Helene Øderud Fredrikstad SK 40:27   11:31
2 Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL 40:52 +0:25 11:38
3 Tora Frøseth Kolbotn og Skimt OL 41:16 +0:49 11:45
4 Malene Kjellås Halden SK 46:14 +5:47 13:10
5 Astrid Wergeland Biem Lillomarka OL 48:29 +8:02 13:48
6 Anne Moian Nydal Asker Skiklubb 52:37 +12:10 14:59
7 Monica Syrdal Heming Orientering 57:15 +16:48 16:18
8 Bente Aaslund Fet OL 58:03 +17:36 16:32
9 Melissa Trout Nydalens SK 58:22 +17:55 16:37
10 Linda Fredh Hamar OK 59:21 +18:54 16:54
11 Sølvi Skilbrei Martini Asker Skiklubb 59:34 +19:07 16:58
  Lene Colquhoun Nittedal OL diskvalifisert    
  Silje Marie Nordvik Asker Skiklubb ikke startet    
  Solveig Bergan Nydalens SK ikke startet    
  Cecilie Christin Kverme Fossum IF ikke startet    

D 17-N

2 530 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Kristin Jørum Ås-NMBU Orientering ikke startet    

D 17-18

4 210 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Astrid Fiskum IL Tyrving 37:54   9:00
2 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 41:34 +3:40 9:52
3 Siri Grandal IL Tyrving 44:59 +7:05 10:41
4 Silje Arntzen Asker Skiklubb 47:19 +9:25 11:14
5 Synne Nesheim Flatebakken IL Tyrving 48:10 +10:16 11:26
6 Selma Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 49:04 +11:10 11:39
7 Hedda Vonen Nittedal OL 53:50 +15:56 12:47
  Kaja Bråten Løvald Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Nanna Norderud IL Tyrving ikke startet    

D 19-20

4 460 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 37:15   8:21
2 Synnøve Bråten Vegårshei IL 40:09 +2:54 9:00
3 Sigrid Alexandersen Fossum IF 40:20 +3:05 9:02
4 Ragnhild Løvli Asker Skiklubb 52:54 +15:39 11:51

D 21-

4 670 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 32:17   6:54
2 Siri Ulvestad Nydalens SK 38:21 +6:04 8:12
3 Lone Brochmann Bækkelagets SK 40:53 +8:36 8:45
4 Marte Eline Ulvestad Heming Orientering 42:57 +10:40 9:11
5 Louise Oram Nydalens SK 43:21 +11:04 9:16
6 Emma Lähdekorpi Nydalens SK 44:01 +11:44 9:25
7 Malin Eijsink Ås-NMBU Orientering 44:19 +12:02 9:29
8 Guro Vassend Fossum IF 44:54 +12:37 9:36
9 Cristina Luis Nydalens SK 50:10 +17:53 10:44
10 Lucca Blumenstein Lunds OK 57:28 +25:11 12:18
11 Dana B. Stene Nydalens SK 59:17 +27:00 12:41
12 Linda Engen Raumar Orientering 1:03:10 +30:53 13:31
13 Kristin Jæger Oppsal Orientering 1:19:01 +46:44 16:55
  Anne Johanne Lind Nydalens SK ikke startet    

D 35-

4 210 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Zsuzsa Fey IL Tyrving 39:35   9:24
2 Kari Strand Lierbygda OL 52:17 +12:42 12:25
3 Anne Ruste Lillomarka OL 1:00:58 +21:23 14:28
4 Marie Lillehammer Ås-NMBU Orientering 1:13:56 +34:21 17:33

D 40-

4 210 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 42:06   10:00
2 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 44:13 +2:07 10:30
3 Kristin Ulven Jørgensen Asker Skiklubb 50:06 +8:00 11:54
4 Ingunn Berget Ås-NMBU Orientering 55:05 +12:59 13:05
5 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 55:28 +13:22 13:10
6 Hege Farnes Hildrum Lillomarka OL 1:01:48 +19:42 14:40
7 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 1:19:35 +37:29 18:54
  Line Nybakken Ås-NMBU Orientering diskvalifisert    
  Heidi Bjordal Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Anita Fransplass Asker Skiklubb ikke startet    

D 45-

3 520 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 31:46   9:01
2 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 32:48 +1:02 9:19
3 Anne-Lene Bakken Ulseth Nydalens SK 33:21 +1:35 9:28
4 Isa Heggedal Konnerud IL 36:12 +4:26 10:17
5 Tone Skram Røyken OL 36:31 +4:45 10:22
6 Marianne Njåstein IL Tyrving 38:51 +7:05 11:02
7 Alix Young Vik Nydalens SK 40:25 +8:39 11:28
8 Marit B. Eithun Nittedal OL 41:29 +9:43 11:47
9 Kari Madslien Nydalens SK 42:18 +10:32 12:01
10 Anne Sofie Korsveien Asker Skiklubb 43:13 +11:27 12:16
11 Hanne-Kristin Bjerknes Kvarme Røyken OL 45:22 +13:36 12:53
12 Anett Wallin IL Tyrving 46:39 +14:53 13:15
13 Kathrine Lunøe Nydalens SK 47:01 +15:15 13:21
14 Ida Syversen Røyken OL 48:08 +16:22 13:40
15 Marianne Reusch Heming Orientering 49:02 +17:16 13:55
16 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 54:20 +22:34 15:26
17 Maria Persson Asker Skiklubb 54:45 +22:59 15:33
18 Åshild Flatebakken IL Tyrving 57:37 +25:51 16:22
19 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 59:15 +27:29 16:49
  Gry Anita Gjerde Alnæs Raumar Orientering diskvalifisert    

D 50-

3 520 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gunn-Torill Hokholt Kolbotn og Skimt OL 34:09   9:42
2 Toril Hallan Lillomarka OL 36:00 +1:51 10:13
3 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 38:40 +4:31 10:59
4 Else Grandal IL Tyrving 39:16 +5:07 11:09
5 Sille Winsnes Ås-NMBU Orientering 41:13 +7:04 11:42
6 Ingrid Tveite Ås-NMBU Orientering 46:09 +12:00 13:06
7 Christina Andersson Fredrikstad SK 49:00 +14:51 13:55
8 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 49:38 +15:29 14:06
9 Eva Syversen Røyken OL 50:41 +16:32 14:23
10 Anna Göhlman IL Tyrving 56:26 +22:17 16:01
11 Kristin Fleisje Nittedal OL 57:10 +23:01 16:14
  Ellen-Christine Koren Ås-NMBU Orientering diskvalifisert    

D 55-

3 130 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Berit Berge IL Tyrving 31:50   10:10
2 Cathrine Norvik Røyken OL 34:52 +3:02 11:08
3 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 43:00 +11:10 13:44
4 Elisabeth Holth Johannessen Røyken OL 46:09 +14:19 14:44

D 60-

3 130 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 31:31   10:04
2 Birgit Korvald Nydalens SK 37:19 +5:48 11:55
3 Aud Kjemperud Eiker OL 41:34 +10:03 13:16
4 Nina Kolberg IL Tyrving 47:03 +15:32 15:01

D 65-

2 820 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Nora Ursin Fossum IF 31:24   11:08
2 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 35:49 +4:25 12:42
3 Kjersti Tho Stabæk IF 37:50 +6:26 13:24
4 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 42:07 +10:43 14:56
  Unn Ellefsen IL Tyrving diskvalifisert    

D 70-

2 820 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Birgitte Bekkelund Røyken OL 40:15   14:16
2 Onelma Blomhoff Heming Orientering 49:15 +9:00 17:27
3 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 56:31 +16:16 20:02

D 75-

2 820 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Unni Drage Haugerud IF 39:43   14:05

H -10

2 430 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sondre Engebretsen OK Moss 21:44   8:56
2 Simen Gløgård Stensrud Nittedal OL 24:04 +2:20 9:54
3 Mathias Linløkken Østmarka OK 29:05 +7:21 11:58
4 Lars Sigurd Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 29:33 +7:49 12:09
5 Jonas Krogh Oppsal Orientering 32:00 +10:16 13:10
6 Fridtjof Reusch Heming Orientering 45:02 +23:18 18:31
7 Odin Gammelli-Messel IL Koll 1:01:29 +39:45 25:18
8 Christian Fredrik Borg IL Koll 1:25:36 +1:03:52 35:13

H 11-12

2 430 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Christopher Engebretsen OK Moss 14:52   6:07
2 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 15:11 +0:19 6:14
3 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 15:44 +0:52 6:28
4 Ole Jakob Frankrig Nydalens SK 16:13 +1:21 6:40
5 Vegard Aarstad Ås-NMBU Orientering 16:31 +1:39 6:47
6 Gaute Bergan Nydalens SK 17:04 +2:12 7:01
7 Felix Finsrud Asker Skiklubb 18:48 +3:56 7:44
8 Kasper Kjær Jørgensen Måren OK 18:56 +4:04 7:47
9 Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK 19:21 +4:29 7:57
10 Joakim Wilkens Jernberg Nydalens SK 20:16 +5:24 8:20
11 Jonas Myhr Asker Skiklubb 20:32 +5:40 8:26
12 August Syrdal Øen Heming Orientering 27:15 +12:23 11:12
13 Lauritz Brunborg Nittedal OL 29:51 +14:59 12:17
14 Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb 29:54 +15:02 12:18
15 Vemund Heier Nydalens SK 30:06 +15:14 12:23
16 Arthur Brunborg Nittedal OL 30:59 +16:07 12:45
17 Sverre Strand Lierbygda OL 56:19 +41:27 23:10
  Ådne Skjærstein IL Tyrving diskvalifisert    
  Henrik Reusch Heming Orientering ikke startet    
  Tobias Mikael Espedal Nydalens SK ikke startet    
  Kristian Fredriksen Aas Asker Skiklubb ikke startet    
  Kasper Bakken Ulseth Nydalens SK ikke startet    

H 13-14

3 550 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sander Arntzen Asker Skiklubb 26:51   7:33
2 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 29:00 +2:09 8:10
3 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 29:23 +2:32 8:16
4 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 29:26 +2:35 8:17
5 Isak Jonsson Nydalens SK 29:38 +2:47 8:20
6 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 30:10 +3:19 8:29
7 Lars Young Vik Nydalens SK 30:12 +3:21 8:30
8 Andreas Ramberg Østmarka OK 30:24 +3:33 8:33
9 Bendik Eliassen Fredrikstad SK 30:34 +3:43 8:36
10 Audun Uglenes Bergan Nydalens SK 31:08 +4:17 8:46
10 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 31:08 +4:17 8:46
12 Alexander Smeby Nydalens SK 32:14 +5:23 9:04
13 Vegard Løvli Asker Skiklubb 32:21 +5:30 9:06
14 Oliver Wallin Higgins IL Tyrving 34:58 +8:07 9:50
15 Sigurd Grevstad Fossum IF 36:11 +9:20 10:11
16 Knut Selstad Fossum IF 37:12 +10:21 10:28
17 Harald Ramm Haugland Fossum IF 40:19 +13:28 11:21
18 Erik Kaland Olsen Nydalens SK 40:37 +13:46 11:26
19 Eivind Berner Myhre Fossum IF 42:42 +15:51 12:01
20 Herman Brunborg Nittedal OL 42:57 +16:06 12:05
21 Truls Wegner Hodt Fossum IF 43:14 +16:23 12:10
22 Sivert Sande Kverme Fossum IF 44:21 +17:30 12:29
23 Emil Størmer Fossum IF 45:12 +18:21 12:43
24 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 45:36 +18:45 12:50
25 Alrik Aasestad Ås-NMBU Orientering 46:52 +20:01 13:12
26 Trygve Myhr Asker Skiklubb 49:39 +22:48 13:59
27 Markus Månum Moen Måren OK 1:01:17 +34:26 17:15
28 Sebastian Feyling Kolbotn og Skimt OL 1:43:44 +1:16:53 29:13
  Lukas Bjelde Fossheim Måren OK diskvalifisert    
  Matis Brøndbo Ås-NMBU Orientering diskvalifisert    

H 13-16C

2 430 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Terjei Lillehammer Ås-NMBU Orientering 42:14   17:22

H 15-16

4 210 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anders Haga Raumar Orientering 28:55   6:52
2 Øyvind Hjermstad Fossum IF 29:51 +0:56 7:05
3 Kasper Fosser Heming Orientering 30:12 +1:17 7:10
4 Ola Løvald Bråten Asker Skiklubb 30:31 +1:36 7:14
5 Jørgen Baklid Konnerud IL 31:05 +2:10 7:22
6 Elias Jonsson Nydalens SK 31:17 +2:22 7:25
7 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 31:39 +2:44 7:31
7 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 31:39 +2:44 7:31
9 Martin Borge Heir Fossum IF 31:41 +2:46 7:31
10 Erling Hjermstad Fossum IF 31:42 +2:47 7:31
11 Einar Melsom Fossum IF 32:11 +3:16 7:38
12 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 32:20 +3:25 7:40
13 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 32:48 +3:53 7:47
14 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 32:55 +4:00 7:49
15 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 33:15 +4:20 7:53
16 Sam Lunøe Nydalens SK 33:51 +4:56 8:02
16 Johan Teodor Westly Asker Skiklubb 33:51 +4:56 8:02
18 Sander Hildebrand Rogndokken Fet OL 37:17 +8:22 8:51
19 Styrk Hundseid Kamsvåg IL Tyrving 37:45 +8:50 8:58
20 Magnus Ramberg Østmarka OK 40:42 +11:47 9:40
21 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 41:12 +12:17 9:47
22 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 41:53 +12:58 9:56
23 Bjørnar Løvli Asker Skiklubb 44:03 +15:08 10:27
24 Lukas Emil Rogne OK Moss 44:54 +15:59 10:39
25 Linus Olhans Ås-NMBU Orientering 45:08 +16:13 10:43
26 Peder Hornseth Nygaard Nittedal OL 45:38 +16:43 10:50
27 Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK 50:27 +21:32 11:59
28 Alexander Skeppland Hole Nydalens SK 51:59 +23:04 12:20
29 Sebastian Eidem Heming Orientering 53:09 +24:14 12:37
30 Sander Feyling Kolbotn og Skimt OL 1:15:01 +46:06 17:49
31 Jesper Ugedal Østmarka OK 1:17:57 +49:02 18:30
  Andreas Hammer Håversen Østmarka OK ikke startet    
  Tarjei Holo Fossum IF ikke startet    
  Axel Hoveid Asker Skiklubb ikke startet    

H 17-C

3 510 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gunnar Pedersen Asker Skiklubb 31:12   8:53
2 Stian Lillegård Lillomarka OL 35:47 +4:35 10:11
3 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 36:35 +5:23 10:25
4 Jarle Rogndokken Fet OL 40:58 +9:46 11:40
5 Kjetil Jacobsen Hamar OK 41:37 +10:25 11:51
6 Knut Bjerknes Røyken OL 43:57 +12:45 12:31
7 Simon Feyling Kolbotn og Skimt OL 46:51 +15:39 13:20

H 17-18

4 460 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Knut Aasheim Oppsal Orientering 30:23   6:48
2 Sigurd Melsom Fossum IF 31:47 +1:24 7:07
3 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 33:42 +3:19 7:33
4 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 35:17 +4:54 7:54
5 Steinar Kollerud Lillomarka OL 35:36 +5:13 7:58
6 Ludvig Rødnes Oppsal Orientering 36:30 +6:07 8:11
7 Herman Moe Fet OL 41:27 +11:04 9:17
8 Peter Martinus Freyborg Uran Gimle IF 1:00:48 +30:25 13:37
  Oskar Størmer Fossum IF ikke startet    

H 19-20

5 010 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Lars Treekrem Heming Orientering 53:34   10:41
  Thomas Schive Bækkelagets SK ikke startet    

H 21-

5 420 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jostein Andersen Nydalens SK 35:25   6:32
2 Leif Størmer Fossum IF 37:44 +2:19 6:57
3 Sindre Sandven Kongsberg OL 38:17 +2:52 7:03
4 Håvard Haga Raumar Orientering 38:37 +3:12 7:07
5 Thomas Nipen IL Tyrving 38:40 +3:15 7:08
6 Sigur Heggedal Kongsberg OL 38:44 +3:19 7:08
7 Martin Grotle Soukup Bækkelagets SK 40:38 +5:13 7:29
8 Inge Lindseth Nydalens SK 41:16 +5:51 7:36
9 Per Øyvind Stene Nydalens SK 41:37 +6:12 7:40
10 Thomas Ruud Ås-NMBU Orientering 41:48 +6:23 7:42
11 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 41:59 +6:34 7:44
12 Are Kristiansen IL Tyrving 42:12 +6:47 7:47
13 Christian F Schive Halden SK 42:40 +7:15 7:52
14 Bojan Blumenstein Halden SK 42:47 +7:22 7:53
15 Dag Aalvik Nydalens SK 43:47 +8:22 8:04
16 Stein-Arne Alnæs Raumar Orientering 44:48 +9:23 8:15
17 David Gottfridsson Ås-NMBU Orientering 44:56 +9:31 8:17
18 Stefan Ring OK Löftan 45:04 +9:39 8:18
19 Simen A Bjøringsøy Nydalens SK 46:53 +11:28 8:39
20 Gjermund Røren Eiker OL 47:08 +11:43 8:41
21 Ola Lesteberg Kongsberg OL 47:24 +11:59 8:44
22 Henning Spjelkavik IL Tyrving 48:23 +12:58 8:55
23 Jo Inge Fjellstad Ås-NMBU Orientering 51:53 +16:28 9:34
24 Gunnar Tenge Ås-NMBU Orientering 54:46 +19:21 10:06
25 Paul Torvund Østmarka OK 54:54 +19:29 10:07
26 Bjørn Gulbrandsen Asker Skiklubb 58:11 +22:46 10:44
27 Morten Tangen Hamar OK 1:01:05 +25:40 11:16
28 Vemund Rønneberg Røyken OL 1:04:41 +29:16 11:56
29 Mats Olav Berg IL Tyrving 1:06:26 +31:01 12:15
  Anders Nordberg Nydalens SK diskvalifisert    
  Vetle Christiansen Raumar Orientering ikke startet    
  Emil Ahlbäck Fossum IF ikke startet    

H 35-

4 670 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Magnus Nordbrøden Halden SK 42:44   9:09
2 Robert Banfi Ås-NMBU Orientering 50:19 +7:35 10:46
3 Fredrik Larsen Indre Østfold OK 1:00:38 +17:54 12:59
4 Ove Hildrum Lillomarka OL 1:46:50 +1:04:06 22:52

H 40-

4 670 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Lars Karelius Noer Brandval/Kongsvinger OK 40:06   8:35
2 Tor Brenna Nittedal OL 40:12 +0:06 8:36
3 Torstein Hole Nydalens SK 41:40 +1:34 8:55
4 Snorre Veggan Oppsal Orientering 43:00 +2:54 9:12
5 Thomas Lie Fredrikstad SK 46:01 +5:55 9:51
6 Morten Kaare Moe Fet OL 47:38 +7:32 10:11
7 Anders Færden Kolbotn og Skimt OL 47:52 +7:46 10:14
8 Dag Strisland Kolbotn og Skimt OL 48:43 +8:37 10:25
9 Espen Messel IL Koll 49:47 +9:41 10:39
10 Øyvind Thømt Indre Østfold OK 50:09 +10:03 10:44
11 Anders Grevstad Fossum IF 50:35 +10:29 10:49
12 Kyrre Gran Fet OL 51:58 +11:52 11:07
13 Per-Arne Martinsen Indre Østfold OK 53:48 +13:42 11:31
14 Trond Myhre Fossum IF 57:59 +17:53 12:24
15 Bjørn Aasestad Ås-NMBU Orientering 58:00 +17:54 12:25
  Christian Reusch Heming Orientering diskvalifisert    

H 45-

4 460 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering 35:02   7:51
2 Jon Iver Bakken Nydalens SK 35:51 +0:49 8:02
3 Per Henning Bjerva Ås-NMBU Orientering 35:58 +0:56 8:03
4 Tommy Jauhojärvi Asker Skiklubb 37:13 +2:11 8:20
5 Kjell Westin Porsgrunn OL 37:56 +2:54 8:30
6 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 38:00 +2:58 8:31
7 Knut Erling Øen Heming Orientering 38:58 +3:56 8:44
8 Einar Lunøe Nydalens SK 39:10 +4:08 8:46
9 Bjørn Martini Asker Skiklubb 39:28 +4:26 8:50
10 Vidar Strand Lierbygda OL 40:19 +5:17 9:02
11 Christian Jomaas Fossum IF 45:10 +10:08 10:07
12 Lasse Arnesen Heming Orientering 45:32 +10:30 10:12
13 Terje Blindheim Lillomarka OL 46:03 +11:01 10:19
14 Inge Ramberg Østmarka OK 47:36 +12:34 10:40
15 Jørn Moe Fet OL 49:17 +14:15 11:03
16 Anders Flågen Heming Orientering 49:19 +14:17 11:03
17 Jon Erik Kvarme Røyken OL 50:50 +15:48 11:23
18 Christian Gløgård Nittedal OL 51:44 +16:42 11:35
19 Gunnar Engen Vik Nydalens SK 53:36 +18:34 12:01
20 Terje Melsom Fossum IF 55:17 +20:15 12:23
21 Bent Sande Kverme Fossum IF 55:41 +20:39 12:29
22 Fredrik Nygaard Asker Skiklubb 58:29 +23:27 13:06
23 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 1:05:15 +30:13 14:37
24 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 1:09:11 +34:09 15:30
  Peter Carlsen Røyken OL diskvalifisert    
  Magne Aas Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Kjetil Espedal Nydalens SK ikke startet    
  Per Ola Ulseth Nydalens SK ikke startet    

H 50-

4 210 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Yngvar Christiansen Bækkelagets SK 32:49   7:47
2 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 33:40 +0:51 7:59
3 Bjørnar Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 35:35 +2:46 8:27
4 Jo Wiklund Nydalens SK 35:38 +2:49 8:27
5 Johan Lunde IL Koll 35:55 +3:06 8:31
6 Øystein Holo Fossum IF 37:20 +4:31 8:52
7 Sindre Langaas Nydalens SK 38:09 +5:20 9:03
8 Bjørn Henning Grandal IL Tyrving 42:06 +9:17 10:00
9 Mons Kr. Løvfald Nydalens SK 43:27 +10:38 10:19
10 Morten Kongsberg IL Tyrving 45:30 +12:41 10:48
11 Christopher Schive OK Moss 47:37 +14:48 11:18
12 Per Arne Arnesen Kolbotn og Skimt OL 49:17 +16:28 11:42
13 Torkjel Nesheim IL Tyrving 51:48 +18:59 12:18
14 Sjur Langedal Nydalens SK 52:17 +19:28 12:25
15 Bjørn Baklid Konnerud IL 58:10 +25:21 13:48
16 Vincent Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:03:07 +30:18 14:59
17 Thor Norderud IL Tyrving 1:30:11 +57:22 21:25
  Børge Pedersen Nydalens SK ikke startet    
  Håkon Håversen Østmarka OK ikke startet    
  Roar Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL ikke startet    

H 55-

3 840 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 28:41   7:28
1 Sören Jonsson Nydalens SK 28:41   7:28
3 Lars Hjermstad Fossum IF 29:31 +0:50 7:41
4 Hallvard Fjær Lillomarka OL 29:39 +0:58 7:43
5 Jens Olav Kløvrud Lillomarka OL 30:26 +1:45 7:55
6 Trond Rønneberg Asker Skiklubb 30:34 +1:53 7:57
7 Nils Hæstad Fossum IF 31:23 +2:42 8:10
8 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 32:11 +3:30 8:22
9 Martin Granly Lillomarka OL 32:37 +3:56 8:29
10 Kjell Rønneberg Røyken OL 32:44 +4:03 8:31
11 Eirik Nordhagen Ås-NMBU Orientering 33:26 +4:45 8:42
12 Knut Engen Raumar Orientering 34:06 +5:25 8:52
13 Lars-Erik Fiskum IL Tyrving 37:41 +9:00 9:48
14 Bjørn Willadssen Heming Orientering 38:45 +10:04 10:05
15 Egil Rundberget Nydalens SK 39:00 +10:19 10:09
16 Bjørn Are Carlsson Fossum IF 39:40 +10:59 10:19
17 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 42:07 +13:26 10:58
18 Per Arne Andresen Kolbotn og Skimt OL 42:17 +13:36 11:00
19 Petter Fure Oppsal Orientering 51:12 +22:31 13:20
20 Rune Moian Asker Skiklubb 1:03:26 +34:45 16:31
21 Roar Nydal Asker Skiklubb 1:23:08 +54:27 21:38
  Øyvind Sørlie Hadeland OL diskvalifisert    
  Torgeir Strandhagen Røyken OL ikke startet    

H 60-

3 840 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tom A. Karlsen Fredrikstad SK 29:18   7:37
2 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 36:04 +6:46 9:23
3 Morten Johannessen Røyken OL 37:41 +8:23 9:48
4 Petter Næss Oppsal Orientering 38:15 +8:57 9:57
5 Erlend Aamodt Nydalens SK 39:01 +9:43 10:09
6 Jan Bøhle OL Trollo 42:09 +12:51 10:58
7 Bjørn Gunnar Aasen Røyken OL 42:46 +13:28 11:08
8 Harald Aasheim Oppsal Orientering 55:12 +25:54 14:22
9 Morten Tvedt Drøbak-Frogn IL 1:05:42 +36:24 17:06
10 Bernt Tollefsen IL GeoForm 1:16:32 +47:14 19:55
  Are Eriksen Oslostudentenes IK ikke startet    

H 65-

3 130 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Eldar Børsum Bækkelagets SK 27:08   8:40
2 Willy Grønstad Løten o-lag 29:27 +2:19 9:24
3 Nils-Petter Wiik Driv IL 30:52 +3:44 9:51
4 Jon Færden Kolbotn og Skimt OL 30:56 +3:48 9:52
5 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 31:46 +4:38 10:08
6 Helge Lye IL Tyrving 34:29 +7:21 11:01
7 Erik Johan Grorud Haslum IL 37:10 +10:02 11:52
8 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 38:09 +11:01 12:11
9 Trond Wettergreen Driv IL 41:52 +14:44 13:22
10 Øyvind Hoveid Asker Skiklubb 46:19 +19:11 14:47
  Per Fosser Indre Østfold OK ikke startet    

H 70-

3 130 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 33:26   10:40
2 Thor Palmgren Halden SK 34:27 +1:01 11:00
3 Roar Bjordal Oppsal Orientering 37:23 +3:57 11:56
4 György Horvati IL Tyrving 42:20 +8:54 13:31
5 Per Erik Sørensen Haugerud IF 54:12 +20:46 17:18
  Kjell Røkke IL Tyrving diskvalifisert    
  Erling Tidemann Lommedalens IL ikke startet    

H 75-

2 820 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Odd Kletteli Bækkelagets SK 34:24   12:11
2 Tor Drage Haugerud IF 34:33 +0:09 12:15
3 Carl-Fred. Kolderup Stabæk IF 44:32 +10:08 15:47
4 Steinar Ruud Konnerud IL 44:45 +10:21 15:52
5 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 1:07:13 +32:49 23:50
  Jappe Blomhoff Heming Orientering diskvalifisert    

H 80-

2 820 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hans Larsen Raumar Orientering 41:13   14:36
2 Tor E. Henriksen Lillomarka OL 42:23 +1:10 15:01
3 Bjørn Tveite Ås-NMBU Orientering 49:52 +8:39 17:40
4 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 1:15:59 +34:46 26:56


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +