Resultater Fossumløpet 2014



Resultater Orientering
Fossumløpet
Bærum/Oslo, Akershus/Oslo - 29. mai 2014

N-åpen

1 540 m, 40 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
0 Anne Victoria Birkeland Fossum IF 28:59 +15:22 18:49
0 Håvard Birkeland Fossum IF 16:33 +2:56 10:44
0 Lauritz Brunborg Nittedal OL 13:48 +0:11 8:57
0 Aksel Eide Bækkelagets SK 19:58 +6:21 12:57
0 Eskil Hafskjold Nydalens SK 26:10 +12:33 16:59
0 Sondre Hafskjold Nydalens SK 28:01 +14:24 18:11
0 Alexander Hernes Fossum IF 14:42 +1:05 9:32
0 Simon Hernes Fossum IF 17:51 +4:14 11:35
0 Tuva Høyer Fossum IF 21:02 +7:25 13:39
0 Julian Malmberg IL Tyrving 33:06 +19:29 21:29
0 Linn Malmberg IL Tyrving 33:13 +19:36 21:34
0 Elise Nygård Thorseng Fossum IF 16:04 +2:27 10:25
0 Erlend Bakke Fossum IF 26:23 +12:46 17:07
0 Ine Lohne Boehlke Fossum IF 30:14 +16:37 19:37
0 Anna Torjussen Fossum IF 16:00 +2:23 10:23
0 Jonas Fenne Ingierd Bækkelagets SK 14:55 +1:18 9:41
0 Alexander Granum Helsvig Nydalens SK 20:50 +7:13 13:31
0 Iben Arnekleiv Asker Skiklubb 13:37   8:50
0 Ingeborg Kinck Rannem Fossum IF 16:14 +2:37 10:32
0 Emilie Flø Lillomarka OL 13:24   8:42
0 Mathias Birkelund Asker Skiklubb 20:53 +7:16 13:33
0 Elise Nilsen Berg Fossum IF 23:21 +9:44 15:09
0 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 18:00 +4:23 11:41
0 Brage Fosstveit Raumar Orientering 18:30 +4:53 12:00
0 Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 14:03 +0:26 9:07
0 Mathias Linløkken Østmarka OK 24:40 +11:03 16:01
0 Oda Bach Igland Asker Skiklubb 24:21 +10:44 15:48
0 Sigrid Kinck Rannem Fossum IF 16:08 +2:31 10:28
0 Mina Vist Asker Skiklubb 25:16 +11:39 16:24
0 Henriette Krokfoss Østmarka OK 24:53 +11:16 16:09
0 Frikk Finsrud Asker Skiklubb 16:57 +3:20 11:00
0 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 18:06 +4:29 11:45
0 Ellen Maja Sigurdsdottir Fossum IF 14:59 +1:22 9:43
0 Tia Zelow Bliksmark Fossum IF 17:06 +3:29 11:06
0 Tiril Ebon Espedal Nydalens SK 16:26 +2:49 10:40
0 Vetle Frydenlund Norling Nydalens SK 22:36 +8:59 14:40
0 Martha Wisløff Asker Skiklubb 27:49 +14:12 18:03
0 Siri Rannem Halse Steinkjer OK 16:08 +2:31 10:28
0 Signe Holo Fossum IF 15:59 +2:22 10:22
0 Sara Martini Asker Skiklubb 20:43 +7:06 13:27
  Live Arntzen Raumar Orientering ikke startet    
  Alma Elise Hildrum Lillomarka OL ikke startet    
  Cora Helene Hildrum Lillomarka OL ikke startet    
  Anders Gylterud Kvålsgard Fossum IF ikke startet    
  Anne Østvold Heming Orientering ikke startet    
  Einar Østvold Heming Orientering ikke startet    

D -10

1 960 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Heidi Kristina Sebjørnsen Fossum IF 24:27   12:28
2 Live Arntzen Raumar Orientering 28:05 +3:38 14:19
  Ellen Maja Sigurdsdottir Fossum IF ikke startet    
  Tia Zelow Bliksmark Fossum IF ikke startet    

D 11-12

1 960 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Pia Young Vik Nydalens SK 13:58   7:07
2 Oda Scheele Nydalens SK 14:48 +0:50 7:33
3 Amélie Aamodt Oppsal Orientering 16:40 +2:42 8:30
4 Live Østvold Heming Orientering 18:34 +4:36 9:28
5 Alexandra Linløkken Østmarka OK 20:05 +6:07 10:14
6 Dina Marie Salvesen Asker Skiklubb 20:10 +6:12 10:17
7 Ida Marie Flågen Heming Orientering 20:52 +6:54 10:38
8 Petra Hoveid Asker Skiklubb 21:17 +7:19 10:51
9 Diane Ninauve-Jutulstad Bækkelagets SK 21:27 +7:29 10:56
10 Mille Martinussen Fossum IF 22:17 +8:19 11:22
11 Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb 23:51 +9:53 12:10
12 Ea Lunøe Nydalens SK 25:24 +11:26 12:57
13 Siren Lohne Boehlke Fossum IF 28:52 +14:54 14:43
  Johanne Rognerud Bøe Fossum IF ikke startet    
  Silje Slungaard IL Tyrving ikke startet    
  Marte Madslien Bakken Nydalens SK ikke startet    

D 11-12N

1 540 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Helene Bjørkvold Jendal Fossum IF 12:56   8:23
2 Marte Ulven Jørgensen Asker Skiklubb 17:41 +4:45 11:28

D 13-14

2 830 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ragne Wiklund Nydalens SK 23:18   8:13
2 Pernille Katla Fossum IF 25:06 +1:48 8:52
3 Åsne Holo Fossum IF 26:18 +3:00 9:17
4 Ragne Norrud Fossum IF 26:59 +3:41 9:32
5 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 27:34 +4:16 9:44
6 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 27:41 +4:23 9:46
7 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 28:14 +4:56 9:58
8 Hedda Skatvedt Raumar Orientering 28:17 +4:59 9:59
9 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 29:16 +5:58 10:20
10 Inger Marie Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 29:53 +6:35 10:33
11 Tora Drage Roti Fossum IF 30:07 +6:49 10:38
12 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 30:30 +7:12 10:46
13 Ingvild Høydal Nydalens SK 30:41 +7:23 10:50
14 Maren Norderud IL Tyrving 31:32 +8:14 11:08
15 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 31:51 +8:33 11:15
16 Johanne Midttun Systad Nydalens SK 31:54 +8:36 11:16
17 Tonje Rognerud Bøe Fossum IF 32:13 +8:55 11:23
18 Hanne Eide Rapp Raumar Orientering 32:14 +8:56 11:23
19 Tilde Eine Fossum IF 32:56 +9:38 11:38
20 Ingrid Hasaas Fossum IF 32:57 +9:39 11:38
21 Tuva Nesheim Flatebakken IL Tyrving 33:28 +10:10 11:49
22 Julie Elisabeth Åbyholm Fossum IF 34:20 +11:02 12:07
23 Thea Charlotte Hansen Asker Skiklubb 34:30 +11:12 12:11
24 Elin Flø Lillomarka OL 35:26 +12:08 12:31
25 Marie Liland Nydalens SK 36:41 +13:23 12:57
26 Ada Wulfsberg Nydalens SK 36:48 +13:30 13:00
27 Frida Bakken Ulseth Nydalens SK 37:00 +13:42 13:04
28 Solveig Eline Berg IL Tyrving 37:51 +14:33 13:22
29 Thea Sofie Salvesen Asker Skiklubb 41:10 +17:52 14:32
30 Lin Marte Andorsen Heming Orientering 42:27 +19:09 15:00
31 Helene Krokfoss Østmarka OK 52:56 +29:38 18:42
  Karen Hoel Jomaas Fossum IF diskvalifisert    
  Ingrid Tandberg Ryan Asker Skiklubb ikke startet    

D 13-16C

2 310 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Caroline Bjørgum Fossum IF 22:46   9:51
2 Mina Jørgensen IL Tyrving 25:24 +2:38 10:59
3 Ingvild Pedersen Bergan Asker Skiklubb 26:22 +3:36 11:24
4 Marie Sisjord Nyvoll Fossum IF 27:23 +4:37 11:51
5 Hege Pettersen Fossum IF 28:13 +5:27 12:12
6 Hanne Kristine Helgesen IL Tyrving 33:11 +10:25 14:21
7 Mari Gåsbakk Fossum IF 42:57 +20:11 18:35
7 Mille Therese Jacobsen Fossum IF 42:57 +20:11 18:35

D 13-16N

2 330 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Mari Gåsbakk Fossum IF ikke startet    

D 15-16

3 030 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Rannveig W.Nordhagen Ås-NMBU Orientering 28:10   9:17
2 Synne Strand Asker Skiklubb 29:13 +1:03 9:38
3 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 30:25 +2:15 10:02
4 Oda Sikkeland IL Tyrving 30:37 +2:27 10:06
5 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 31:14 +3:04 10:18
6 Ingvil Ahlsand Nydalens SK 32:45 +4:35 10:48
7 Synne Skjærstein IL Tyrving 33:39 +5:29 11:06
8 Ingvild C. Fleisje Nittedal OL 35:05 +6:55 11:34
9 Åse Bergan Nydalens SK 35:09 +6:59 11:36
10 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 35:18 +7:08 11:39
11 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 36:32 +8:22 12:03
12 Fanni Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 36:41 +8:31 12:06
13 Anine Lome Hamar OK 36:49 +8:39 12:09
14 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 37:07 +8:57 12:14
15 Emma Eithun Paulsen Nittedal OL 37:30 +9:20 12:22
16 Line Wegner Hodt Fossum IF 38:36 +10:26 12:44
17 Anine Hallén Nydalens SK 38:48 +10:38 12:48
18 Ingrid Aaslund Fet OL 41:08 +12:58 13:34
19 Synne Eide Rapp Raumar Orientering 42:17 +14:07 13:57
20 Marthe Ramstad Fet OL 44:44 +16:34 14:45
21 Ellen Marie Ariansen Nittedal OL 45:53 +17:43 15:08
22 Hedvig Vollset Heming Orientering 52:12 +24:02 17:13
23 Maria Nygaard-Østby Fossum IF 57:09 +28:59 18:51
24 Mathilde Sønsterudbråten Raumar Orientering 1:04:51 +36:41 21:24
  Stine Njåstein IL Tyrving diskvalifisert    

D 17-B

2 480 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Eline Hjellup Horne IL Tyrving 20:19   8:11
2 Mona Elisabeth Østvang Østmarka OK 22:44 +2:25 9:10
3 Silje Jacobsen Myklatun IL Tyrving 22:47 +2:28 9:11
4 Kristin Ulven Jørgensen Asker Skiklubb 22:48 +2:29 9:11
5 Vilde Frydenlund Norling Nydalens SK 24:14 +3:55 9:46
6 Ingrid M. Tenge Ås-NMBU Orientering 24:21 +4:02 9:49
7 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 25:01 +4:42 10:05
8 Berit Herstad Bækkelagets SK 30:09 +9:50 12:09
9 Anne Moian Nydal Asker Skiklubb 36:04 +15:45 14:32

D 17-C

2 310 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sølvi Skilbrei Martini Asker Skiklubb 24:14   10:29
2 Birgit Sisjord Fossum IF 24:22 +0:08 10:32
3 Karin Storvik Fossum IF 25:36 +1:22 11:04
4 Solveig Bergan Nydalens SK 27:55 +3:41 12:05
5 Bente Aaslund Fet OL 32:56 +8:42 14:15
6 Vanessa Seed Melbye Raumar Orientering 33:24 +9:10 14:27
7 Helle Hundseid IL Tyrving 33:25 +9:11 14:27
8 Grete Skotte Fossum IF 33:27 +9:13 14:28
  Marianne Granum Helsvig Nydalens SK ikke startet    

D 17-N

2 330 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anita Arnekleiv Asker Skiklubb 18:36   7:58
2 Marianne Granum Helsvig Nydalens SK 21:42 +3:06 9:18
3 Toril Berg-Domaas Kolbotn og Skimt OL 28:57 +10:21 12:25

D 17-18

3 730 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 43:23   11:37
2 Astrid Fiskum IL Tyrving 46:04 +2:41 12:21
3 Silje Arntzen Asker Skiklubb 48:16 +4:53 12:56
4 Karen Bjergaard Nydalens SK 52:04 +8:41 13:57
5 Nanna Norderud IL Tyrving 53:26 +10:03 14:19
6 Stine Madslien Bakken Nydalens SK 1:02:48 +19:25 16:50
  Ingvild Høymork Heming Orientering ikke startet    

D 19-20

4 200 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gunvor Hov Høydal Fossum IF 39:21   9:22

D 21-

4 200 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Helen Palmer Lillomarka OL 45:16   10:46
2 Anne Marie Bleken Bækkelagets SK 47:11 +1:55 11:14
3 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 48:37 +3:21 11:34
4 Ragnhild Haga Raumar Orientering 49:31 +4:15 11:47
5 Lene Godager Kaas Bækkelagets SK 50:19 +5:03 11:58
6 Karoline Andersen Asker Skiklubb 52:29 +7:13 12:29
7 Kine Gulliksen Bækkelagets SK 52:44 +7:28 12:33
8 Tone Aamli Sundtjønn Lillomarka OL 54:30 +9:14 12:58
9 Tone E Lye IL Tyrving 58:44 +13:28 13:59
10 Dana B. Stene Nydalens SK 1:10:53 +25:37 16:52
11 Ingrid Tronshaug Stokke IL 1:32:20 +47:04 21:59

D 35-

3 730 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Aasne Fenne Hoksrud Bækkelagets SK 40:41   10:54
2 Anne Ruste Flø Lillomarka OL 53:45 +13:04 14:24
3 Kari Strand Lierbygda OL 57:09 +16:28 15:19
4 Mila Zaharinova Oppsal Orientering 1:01:08 +20:27 16:23

D 40-

3 730 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Arnhild Krogh Oppsal Orientering 43:56   11:46
2 Jenny-Ann Malmberg IL Tyrving 54:04 +10:08 14:29
3 Else Kari Nordlie Scheele Nydalens SK 55:51 +11:55 14:58
4 Ann Elin Flågen Heming Orientering 1:01:43 +17:47 16:32
5 Hege Farnes Hildrum Lillomarka OL 1:15:23 +31:27 20:12

D 45-

2 810 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 23:22   8:18
2 Marianne Njåstein IL Tyrving 24:44 +1:22 8:48
3 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 25:11 +1:49 8:57
4 Alix Young Vik Nydalens SK 26:38 +3:16 9:28
5 Anne Borgen Sturød Nydalens SK 27:34 +4:12 9:48
6 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 29:21 +5:59 10:26
7 Kari Madslien Nydalens SK 29:28 +6:06 10:29
8 Marit Egner Asker Skiklubb 29:47 +6:25 10:35
9 Marit B. Eithun Nittedal OL 31:10 +7:48 11:05
10 Anne Sofie Korsveien Asker Skiklubb 34:37 +11:15 12:19
11 Leila Charlotte Olsen Nydalens SK 36:37 +13:15 13:01
12 Anne Teigland Arntzen Raumar Orientering 37:12 +13:50 13:14
13 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 37:14 +13:52 13:15
14 Anne-Lene Bakken Ulseth Nydalens SK 37:17 +13:55 13:16
15 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 38:16 +14:54 13:37
16 Maria Persson Asker Skiklubb 45:35 +22:13 16:13
17 Kristine Hjellup Horne IL Tyrving 46:01 +22:39 16:22
18 Åshild Flatebakken IL Tyrving 51:03 +27:41 18:10
19 Kathrine Lunøe Nydalens SK 1:00:02 +36:40 21:21
20 Marianne Reusch Heming Orientering 1:06:53 +43:31 23:48
  Anne-Kari Bakkland Sørreisa OL ikke startet    

D 50-

2 810 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Dagrun Melkild Heming Orientering 29:12   10:23
2 Anne C Turter Nydalens SK 29:38 +0:26 10:32
3 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 32:46 +3:34 11:39
4 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 33:24 +4:12 11:53
5 Trude Fixdal IL Koll 34:43 +5:31 12:21
6 Ingjerd Sollie OL Trollo 34:56 +5:44 12:25
7 Gunhild Aamli Sundtjønn Lillomarka OL 35:10 +5:58 12:30
8 Anne Dahl Nydalens SK 36:08 +6:56 12:51
9 Kirsti Grundnes Berg IL Tyrving 43:53 +14:41 15:37
10 Kristin Fleisje Nittedal OL 46:20 +17:08 16:29
11 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 52:03 +22:51 18:31
  Solveig Sikkeland IL Tyrving ikke startet    
  Kristin Tandberg Asker Skiklubb ikke startet    

D 55-

2 810 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mette Hallén Nydalens SK 38:27   13:40
2 Randi Nilstad IL Tyrving 39:48 +1:21 14:09
3 Toril Eine Fossum IF 43:47 +5:20 15:34
4 Margaret Roseveare Oppsal Orientering 58:07 +19:40 20:40

D 60-

2 740 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Inger Nergaard Stokke IL 44:22   16:11
2 Nina Kolberg IL Tyrving 44:25 +0:03 16:12

D 65-

2 740 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 36:43   13:24
2 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 47:26 +10:43 17:18
3 Anne Marit Færden Kolbotn og Skimt OL 48:40 +11:57 17:45
4 Kirsten Bakke Gjø-Vard OL 50:01 +13:18 18:15
5 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 52:58 +16:15 19:19

D 70-

2 740 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 41:30   15:08
2 Anne-Britt Nilsen Kjelsås IL 46:30 +5:00 16:58

D 75-

2 740 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Unni Drage Haugerud IF 45:18   16:31
2 Marit Økern Jensen Bærums Skiklub 49:56 +4:38 18:13

D 80-

2 740 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Eva Fixdal Heming Orientering 1:20:08   29:14

H -10

1 960 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 16:19   8:19
2 Fridtjof Reusch Heming Orientering 18:36 +2:17 9:29
3 Eirik Frydenlund Norling Nydalens SK 18:59 +2:40 9:41
4 Torjus Opheim Sauar Nydalens SK 22:36 +6:17 11:31
5 Sindre Vie Strisland Fossum IF 24:26 +8:07 12:27
6 Jonas Krogh Oppsal Orientering 24:36 +8:17 12:33
7 Børge Nilsen Berg Fossum IF 28:29 +12:10 14:31
8 Eivind Bjørn Vestre Aker Skiklubb 33:35 +17:16 17:08
9 Herman Hvideberg Moer Raumar Orientering 34:06 +17:47 17:23
10 Sondre Bjørn Vestre Aker Skiklubb 48:00 +31:41 24:29
11 Eirik Vie Strisland Fossum IF 55:21 +39:02 28:14

H 11-12

1 960 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 13:33   6:54
2 Kasper Bakken Ulseth Nydalens SK 14:01 +0:28 7:09
3 Felix Finsrud Asker Skiklubb 14:51 +1:18 7:34
4 Jonas Myhr Asker Skiklubb 15:03 +1:30 7:40
5 Gaute Bergan Nydalens SK 15:12 +1:39 7:45
6 Tobias Mikael Espedal Nydalens SK 15:28 +1:55 7:53
7 Arthur Brunborg Nittedal OL 15:37 +2:04 7:58
8 Martin Birkelund Asker Skiklubb 15:47 +2:14 8:03
9 Erlend Børli Fossum IF 15:48 +2:15 8:03
10 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 16:02 +2:29 8:10
11 August Syrdal Øen Heming Orientering 16:24 +2:51 8:22
12 Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb 18:23 +4:50 9:22
13 Henrik Reusch Heming Orientering 18:45 +5:12 9:33
14 Birk F. Sætnan Fossum IF 18:53 +5:20 9:38
15 Brede Tolo Haugland Asker Skiklubb 19:02 +5:29 9:42
16 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 20:49 +7:16 10:37
17 Marius Bakke Fossum IF 21:42 +8:09 11:04
18 Kristian Fredriksen Aas Asker Skiklubb 24:59 +11:26 12:44
  Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Jonas Hasaas Fossum IF diskvalifisert    
  Rolf Andreas Berg Nydalens SK ikke startet    
  Sindre Ulven Jørgensen Asker Skiklubb ikke startet    
  Kristian Juell Larsen IL Tyrving ikke startet    

H 11-12N

1 540 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sondre Zahl Hagen Fossum IF 11:55   7:44
2 Sindre Gisholt Fossum IF 12:56 +1:01 8:23
3 Olav Birkeland Fossum IF 13:05 +1:10 8:29

H 13-14

3 390 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Audun Uglenes Bergan Nydalens SK 25:36   7:33
2 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 26:18 +0:42 7:45
3 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 27:12 +1:36 8:01
4 Håkon Sturød Nydalens SK 27:29 +1:53 8:06
5 Sander Arntzen Asker Skiklubb 27:32 +1:56 8:07
6 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 27:49 +2:13 8:12
7 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 28:07 +2:31 8:17
8 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 28:32 +2:56 8:25
9 Lars Young Vik Nydalens SK 30:33 +4:57 9:00
10 Andreas Ramberg Østmarka OK 32:05 +6:29 9:27
11 Trygve Myhr Asker Skiklubb 32:47 +7:11 9:40
12 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 32:56 +7:20 9:42
13 Truls Wegner Hodt Fossum IF 33:16 +7:40 9:48
14 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 33:24 +7:48 9:51
15 Harald Ramm Haugland Fossum IF 34:47 +9:11 10:15
16 Oliver Wallin Higgins IL Tyrving 35:27 +9:51 10:27
17 Peter Gisholt Fossum IF 35:53 +10:17 10:35
18 Vegard Løvli Asker Skiklubb 36:32 +10:56 10:46
19 Henning Husmo Raumar Orientering 36:39 +11:03 10:48
20 Knut Selstad Fossum IF 37:02 +11:26 10:55
21 Håvard Høymork Heming Orientering 37:22 +11:46 11:01
22 Sivert Sande Kverme Fossum IF 40:01 +14:25 11:48
23 Sigurd Grevstad Fossum IF 43:03 +17:27 12:41
24 Emil Størmer Fossum IF 43:19 +17:43 12:46
25 Kristian Markhus Brekke Lillomarka OL 45:40 +20:04 13:28
26 Halvard Emil Sand-Larsen Nydalens SK 57:40 +32:04 17:00
  Jonas Emil Neuman Nydalens SK diskvalifisert    
  Erik Kaland Olsen Nydalens SK diskvalifisert    
  Andreas Juell Larsen IL Tyrving ikke startet    
  Håkon Kristiansen Frammes Raumar Orientering ikke startet    

H 13-16C

2 310 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Håvard Hjermstad Fossum IF 18:44   8:06
2 Joakim Eriksrud Karlsen Oppsal Orientering 23:38 +4:54 10:13

H 15-16

3 540 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 24:18   6:51
2 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 25:37 +1:19 7:14
3 Anders Haga Raumar Orientering 25:41 +1:23 7:15
4 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 25:48 +1:30 7:17
5 Johan Teodor Westly Asker Skiklubb 27:50 +3:32 7:51
6 Kasper Fosser Heming Orientering 28:05 +3:47 7:55
7 Martin Borge Heir Fossum IF 28:50 +4:32 8:08
8 Tarjei Holo Fossum IF 29:12 +4:54 8:14
9 Einar Melsom Fossum IF 29:21 +5:03 8:17
10 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 29:39 +5:21 8:22
11 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 29:47 +5:29 8:24
12 Øyvind Hjermstad Fossum IF 30:13 +5:55 8:32
13 Ola Løvald Bråten Asker Skiklubb 30:39 +6:21 8:39
14 Styrk Hundseid Kamsvåg IL Tyrving 32:05 +7:47 9:03
15 Sam Lunøe Nydalens SK 32:16 +7:58 9:06
16 Magnus Ramberg Østmarka OK 32:36 +8:18 9:12
17 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 33:40 +9:22 9:30
18 Jørgen Rannem Halse Steinkjer OK 39:40 +15:22 11:12
19 Bjørnar Løvli Asker Skiklubb 39:46 +15:28 11:14
20 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 39:50 +15:32 11:15
21 Sindre Vestengen Lian Lillomarka OL 39:57 +15:39 11:17
22 Sebastian Eidem Heming Orientering 40:07 +15:49 11:19
23 Jørgen Kjos Barkenæs Fet OL 41:53 +17:35 11:49
24 Audun Rognerud Bøe Fossum IF 41:56 +17:38 11:50
25 Audun Midttun Systad Lyn Ski 46:51 +22:33 13:14
26 Peder H. Nygaard Nittedal OL 46:55 +22:37 13:15
27 Linus Olhans Ås-NMBU Orientering 47:15 +22:57 13:20
28 Sander Hildebrand Rogndokken Fet OL 57:08 +32:50 16:08
29 Martin Andresen Skotte Fossum IF 1:01:11 +36:53 17:17
30 Alexander Norum Meløysund Nydalens SK 1:02:11 +37:53 17:33
  Håkon Øvstedal Nydalens SK ikke startet    

H 17-B

2 480 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gunnar Pedersen Asker Skiklubb 18:20   7:23
2 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 19:36 +1:16 7:54
3 Kjetil Jacobsen Hamar OK 19:38 +1:18 7:55
4 Sverre Melbye Raumar Orientering 19:55 +1:35 8:01
5 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 20:42 +2:22 8:20
6 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 22:13 +3:53 8:57
7 Tor Halvor Bolkesjø Bækkelagets SK 22:44 +4:24 9:10
8 Magne Aas Asker Skiklubb 23:16 +4:56 9:22
9 Jarle Rogndokken Fet OL 23:33 +5:13 9:29

H 17-C

2 310 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Pål Moen Møst Frol IL 20:44   8:58
2 Boehlke Henrik Fossum IF 22:01 +1:17 9:31
3 Rikhard Bjorgum Fossum IF 34:22 +13:38 14:52
4 Kjell Andresen Fossum IF 54:48 +34:04 23:43
5 Harald Aulie IL Koll 56:43 +35:59 24:33

H 17-N

2 330 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anders Emil Olsen Nydalens SK 28:52   12:23

H 17-18

4 200 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Claus Martinsen Heming Orientering 39:43   9:27
2 Are Wigaard Oppsal Orientering 41:30 +1:47 9:52
3 Elias Wiklund Nydalens SK 43:26 +3:43 10:20
4 Oskar Størmer Fossum IF 45:40 +5:57 10:52
5 Ludvig Andreas Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 47:49 +8:06 11:23
6 Peter Martinus Freyborg Uran Gimle IF 1:26:59 +47:16 20:42
  Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering ikke startet    
  Sigurd Melsom Fossum IF ikke startet    

H 19-20

4 930 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Paul Sirum Frol IL 37:11   7:32
2 Magne Haga Raumar Orientering 37:27 +0:16 7:35
3 Vetle Christiansen Raumar Orientering 41:31 +4:20 8:25
4 Borger Melsom Fossum IF 44:16 +7:05 8:58
5 Åsmund Wennemo Raumar Orientering 49:15 +12:04 9:59
6 Harald Astrup Arnesen Heming Orientering 1:01:02 +23:51 12:22
7 Andreas Alvem Gimle IF 1:13:20 +36:09 14:52

H 21-

4 930 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Håvard Haga Raumar Orientering 35:53   7:16
2 Esten Koren Nydalens SK 40:06 +4:13 8:08
3 Magne Jutulstad NTNUI 40:19 +4:26 8:10
4 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 41:36 +5:43 8:26
5 Per Øyvind Stene Nydalens SK 42:06 +6:13 8:32
6 Haakon Ingvaldsen Nydalens SK 44:07 +8:14 8:56
7 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 44:14 +8:21 8:58
8 Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering 44:23 +8:30 9:00
9 Torben Christian Wendler Raumar Orientering 44:29 +8:36 9:01
10 Johan Svedberg Heming Orientering 48:10 +12:17 9:46
11 Gunnar Tenge Ås-NMBU Orientering 48:51 +12:58 9:54
12 Truls Kvaase Bækkelagets SK 50:40 +14:47 10:16
13 Johs Hjelmstad Bækkelagets SK 57:30 +21:37 11:39
14 Stein H. Hagen OK Skeidi 1:04:35 +28:42 13:06
15 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 1:16:25 +40:32 15:30
16 Magnus Zachariasen Oppsal Orientering 1:57:10 +1:21:17 23:45
  Ole Underthun Johansen IL Tyrving ikke startet    

H 35-

4 930 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kristoffer Jacobsen IL Tyrving 43:54   8:54
2 Audun Bjerknes Fossum IF 47:45 +3:51 9:41
3 Magnus Nordbrøden Halden SK 54:12 +10:18 10:59

H 40-

4 200 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Pål Winsents Måren OK 42:46   10:10
2 Lars Karelius Noer Brandval/Kongsvinger 44:06 +1:20 10:30
3 Jan Tore Ludvigsen Nydalens SK 45:37 +2:51 10:51
4 Eirik Jørgensen IL Tyrving 1:01:12 +18:26 14:34
5 Per Kristian Ramstad Fet OL 1:09:27 +26:41 16:32
6 Christian Reusch Heming Orientering 1:19:55 +37:09 19:01
  Eilert Aamodt Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Ledig Startnr NOTEAM ikke startet    

H 45-

4 200 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Lars Erik Gjein Sandefjord OK 39:39   9:26
2 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 40:49 +1:10 9:43
3 Bjørn Martini Asker Skiklubb 41:30 +1:51 9:52
4 Jon Iver Bakken Nydalens SK 42:05 +2:26 10:01
5 Gunnar Engen Vik Nydalens SK 42:32 +2:53 10:07
6 Knut Erling Øen Heming Orientering 43:11 +3:32 10:16
7 Svein Granerud Asker Skiklubb 44:50 +5:11 10:40
8 Tommy Jauhojärvi Asker Skiklubb 44:57 +5:18 10:42
9 Per Ola Ulseth Nydalens SK 45:48 +6:09 10:54
10 Rolv Anders Systad Lyn Ski 45:53 +6:14 10:55
11 Espen Wigaard Oppsal Orientering 47:49 +8:10 11:23
12 Lasse Arnesen Heming Orientering 49:42 +10:03 11:50
13 Kjetil Espedal Nydalens SK 53:08 +13:29 12:39
14 Anders Flågen Heming Orientering 56:14 +16:35 13:23
15 Nils Bergan Nydalens SK 57:42 +18:03 13:44
16 Jan Erik Aalberg Bækkelagets SK 59:10 +19:31 14:05
17 Einar Forvoll Heming Orientering 1:03:08 +23:29 15:01
  Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL diskvalifisert    
  Espen Tønsberg Fet OL ikke startet    

H 50-

3 730 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jo Wiklund Nydalens SK 35:37   9:32
2 Børge Pedersen Nydalens SK 37:09 +1:32 9:57
3 Halvor Jutulstad Bækkelagets SK 45:44 +10:07 12:15
4 Terje Henriksen Asker Skiklubb 48:04 +12:27 12:53
5 Per Arne Arnesen Kolbotn og Skimt OL 49:56 +14:19 13:23
6 Hallvard Berg IL Tyrving 50:30 +14:53 13:32
7 Mons Kr. Løvfald Nydalens SK 50:38 +15:01 13:34
8 Frode Kamsvåg IL Tyrving 58:24 +22:47 15:39
9 Svein Helge Høydal Nydalens SK 1:02:04 +26:27 16:38
10 Torkjel Nesheim IL Tyrving 1:06:30 +30:53 17:49
11 Are Njåstein IL Tyrving 1:06:50 +31:13 17:55
12 Frode Martinussen Fossum IF 1:16:29 +40:52 20:30
  Klaus Horne IL Tyrving diskvalifisert    
  Per Slungaard IL Tyrving ikke startet    

H 60-

2 810 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Petter Næss Oppsal Orientering 31:23   11:10
2 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 34:44 +3:21 12:21

H 65-

2 810 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 John Thomas Petersen Nittedal OL 27:47   9:53
2 Jon Færden Kolbotn og Skimt OL 30:31 +2:44 10:51
3 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 37:58 +10:11 13:30
4 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 39:10 +11:23 13:56
5 Sigurd Vikebø TIF Viking 57:31 +29:44 20:28

H 70-

2 740 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Lars Martin Gjein Stokke IL 35:30   12:57
2 Jon C. Fougner Heming Orientering 47:21 +11:51 17:16

H 75-

2 740 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Egner Heming Orientering 30:41   11:11
2 Tor Drage Haugerud IF 39:50 +9:09 14:32
3 Arne Chr. Scheie Østmarka OK 42:55 +12:14 15:39
4 Carl-Fred. Kolderup Stabæk IF 46:15 +15:34 16:52

H 80-

2 740 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hans Larsen Raumar Orientering 41:34   15:10
2 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 42:58 +1:24 15:40
3 Kjell H. Eriksen Fossum IF 43:29 +1:55 15:52

H 55-

2 810 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Eirik Nordhagen Ås-NMBU Orientering 25:51   9:11
2 Hallvard Fjær Lillomarka OL 25:53 +0:02 9:12
3 Lars-Erik Fiskum IL Tyrving 26:01 +0:10 9:15
4 Martin Granly Lillomarka OL 26:18 +0:27 9:21
5 Jan Helgesen IL Tyrving 28:05 +2:14 9:59
6 Tore Sundtjønn Lillomarka OL 29:02 +3:11 10:19
7 Alf Pettersen IL Tyrving 29:54 +4:03 10:38
8 Stig Hultgreen Karlsen Oppsal Orientering 31:36 +5:45 11:14
9 Egil Rundberget Nydalens SK 34:31 +8:40 12:17
10 Roar Nydal Asker Skiklubb 41:31 +15:40 14:46
11 Rune Moian Asker Skiklubb 53:32 +27:41 19:03


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +