Resultater Fossumløpet 2016



Resultater Fossumløpet
Bærum, Akershus - 28. mai 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 500 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Odin Fismen Fossum IF 25:06 +7:19 16:44
0 Jørgen Forfjord Fossum IF 17:18   11:32
0 Ruben Langerød Fossum IF 16:14   10:49
0 Odin Vie Strisland Fossum IF 27:24 +9:37 18:16
0 Henrik Elias Sebjørnsen Fossum IF 13:56   9:17
0 Simon Hernes Fossum IF 13:16   8:50
0 Jacob Finstad Land IL Tyrving 17:20   11:33
0 Anne Victoria Birkeland Fossum IF 21:27 +3:40 14:18
0 Hans Mathias Økern Hågård Konnerud IL 18:53 +1:06 12:35
0 Silje Ruud Fossheim Asker Skiklubb 28:50 +11:03 19:13
0 Anders Heitmann Fossum IF 16:34   11:02
0 Elise Hedemark Nelson Berger og Svelvik OL 34:32 +16:45 23:01
0 Aksel Klausen Sturla, IF 17:19   11:32
0 Olaf Blom-Hagen Fossum IF 23:35 +5:48 15:43
0 Jonas Sanne Røyken OL 13:51   9:14
0 Erlend Bakke Fossum IF 17:47   11:51
0 Astrid Reusch Heming Orientering 19:47 +2:00 13:11
0 Elias Molund IL Tyrving 13:27   8:58
0 Mats Johnsen Røyken OL 10:58   7:18
0 Silje Andresen Skotte Fossum IF 23:17 +5:30 15:31
0 Hanna Spangberg Konnerud IL 36:38 +18:51 24:25
0 Håkon Øverby Kongsberg OL 26:30 +8:43 17:40
0 Guro Brænden Lillomarka OL 18:10 +0:23 12:06
0 Johanne Hedemark Nelson Berger og Svelvik OL 35:02 +17:15 23:21
0 Brage Fuglseth Olsen Asker Skiklubb 18:10 +0:23 12:06
0 Amalie Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 21:28 +3:41 14:18
0 Max Alexander Nybråten IL Tyrving 13:25   8:56
0 Charlotte Hopsnes Fossum IF 16:42   11:08

D -10

1 990 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Elise Nilsen Berg Fossum IF 36:29   18:20
0 Sofia Øhlckers IL Tyrving 16:26   8:15
0 Johanna Widmaier Fossum IF 34:58   17:34
0 Malin Michelsen Fossum IF 18:41   9:23
0 Erle Elise Wold OK Moss 43:48 +7:19 22:00

D 11-12

1 940 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mina Akiko Johnsen Røyken OL 16:34   8:32
2 Marie Kvarme Røyken OL 18:12 +1:38 9:22
3 Marie Saugestad Nydalens SK 19:02 +2:28 9:48
4 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 19:36 +3:02 10:06
5 Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 19:45 +3:11 10:10
6 Heidi Kristina Sebjørnsen Fossum IF 21:18 +4:44 10:58
7 Andrea Kirkenes Fjell Røyken OL 22:35 +6:01 11:38
8 Julie Heyerdahl Rødsten Heming Orientering 23:12 +6:38 11:57
9 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 23:22 +6:48 12:02
10 Signe Holo Fossum IF 23:41 +7:07 12:12
11 Ingvild Berner Myhre Fossum IF 25:53 +9:19 13:20
12 Helene Margarethe Kristensen Heming Orientering 26:20 +9:46 13:34
13 Emilie Pedersen Vold Lillomarka OL 29:06 +12:32 15:00
14 Elise Thorseng Fossum IF 31:10 +14:36 16:03
15 Anna Mæhre Torjussen Fossum IF 32:07 +15:33 16:33
16 Nora Sørberg Raumar Orientering 48:19 +31:45 24:54
17 Ragnhild Blom-Hagen Fossum IF 49:10 +32:36 25:20
18 Julie Sophie Wold OK Moss 59:39 +43:05 30:44
19 Anette Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 1:06:09 +49:35 34:05

D 11-12N

1 500 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Oda Kirstine Aanestad Fossum IF 9:29   6:19
2 Ylva Klausen Sturla, IF 10:24 +0:55 6:56
3 Anne Østvold Heming Orientering 10:59 +1:30 7:19
4 Nora Margrethe Furfjord Fossum IF 11:18 +1:49 7:32
5 Tiril Lødeng Nilsen OK Moss 13:26 +3:57 8:57
6 Marthe Graff-Wiik Røyken OL 13:31 +4:02 9:00
7 Shannon Bruvold Dinneen Fossum IF 18:46 +9:17 12:30

D 13-14

2 470 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Maya Jones Arnesen Heming Orientering 26:06   10:34
2 Live Østvold Heming Orientering 28:55 +2:49 11:42
3 Malene Jebsen Heming Orientering 30:11 +4:05 12:13
4 Mari Brende Fossum IF 38:42 +12:36 15:40
5 Helene Bjørkvold Jendal Fossum IF 45:47 +19:41 18:32

D 15-16B

2 470 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingvild Pedersen Bergan Asker Skiklubb 32:50   13:17

D 15-16

2 930 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragne Norrud Fossum IF 29:45   10:09
2 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 31:12 +1:27 10:38
3 Tuva Nesheim Flatebakken IL Tyrving 31:52 +2:07 10:52
4 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 41:40 +11:55 14:13
5 Linn Mei Waaler Måren OK 42:02 +12:17 14:20
6 Solveig Eline Berg IL Tyrving 47:43 +17:58 16:17
7 Linda Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 52:49 +23:04 18:01
  Anna Trindade Eriksen Nydalens SK diskvalifisert    
  Mina Jørgensen IL Tyrving diskvalifisert    

D 17-C

2 330 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Thorseng Fossum IF 26:42   11:27
2 Hanne Marthe Østvold Heming Orientering 26:50 +0:08 11:30
3 Tale Mæhre Torjussen Fossum IF 29:14 +2:32 12:32
4 Kari-Ann Victoria Birkeland Fossum IF 32:04 +5:22 13:45
5 Nina Klausen Sturla, IF 36:54 +10:12 15:50
6 Tanja Appenzeller Fossum IF 46:18 +19:36 19:52
7 Annica Hernes Fossum IF 47:02 +20:20 20:11
  Jennifer Jones Arnesen Heming Orientering brutt    

D 17-N

1 990 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Mortensen IL Koll 30:12   15:10

D 17-18

3 870 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ane Dyrkorn Eiker OL 34:57   9:01
2 Rannveig W. Nordhagen Ås-NMBU Orientering 37:51 +2:54 9:46
3 Rikke Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK 38:00 +3:03 9:49
4 Åse Bergan Nydalens SK 40:31 +5:34 10:28
5 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 40:50 +5:53 10:33
6 Thea Dyrkorn Eiker OL 41:53 +6:56 10:49
7 Thea Sildnes Baklid Konnerud IL 43:15 +8:18 11:10
8 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 43:33 +8:36 11:15
9 Heidi Therese Wiest Vang OL 44:26 +9:29 11:28
10 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 47:00 +12:03 12:08
11 Agnethe Hasli Snertingdal IF Orientering 49:04 +14:07 12:40
12 Ingrid Hasaas Fossum IF 49:59 +15:02 12:54
13 Synne Skjærstein IL Tyrving 50:31 +15:34 13:03
14 Maiken Økern Hågård Konnerud IL 56:29 +21:32 14:35
15 Marie Ullevålseter Nydalens SK 58:16 +23:19 15:03

D 19-20

4 460 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Siri Moholth Kongsberg OL 56:28   12:39
2 Christine Williksen Høiland Fossum IF 1:04:43 +8:15 14:30

D 21-

4 460 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 41:30   9:18
2 Ina Westerlund Nydalens SK 41:40 +0:10 9:20
3 Synnøve Bråten Vegårshei IL 42:41 +1:11 9:34
4 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 47:51 +6:21 10:43
5 Mari Jellum Helgerud IL Tyrving 50:52 +9:22 11:24
6 Cassie Trewin IL Tyrving 51:47 +10:17 11:36
7 Hege Holth Rekaa Røyken OL 54:32 +13:02 12:13
8 Ida Svanberg Røyken OL 1:00:27 +18:57 13:33
9 Karoline Andersen Asker Skiklubb 1:02:01 +20:31 13:54
10 Camilla Stridsklev IL Tyrving 1:06:43 +25:13 14:57
11 Marita Lilja Grønhovd Modum OL 1:19:00 +37:30 17:42

D 21B

2 470 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Wold OK Moss 35:32   14:23
2 Ida Margrethe Ullern IL Tyrving 42:13 +6:41 17:05
3 Gro Ellegaard Vang OL 47:23 +11:51 19:11

D 40-

3 870 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari-Ann Ånensen Oppsal Orientering 42:23   10:57
2 Birgit Økern Jensen Konnerud IL 47:40 +5:17 12:19
3 Milda Øhlckers IL Tyrving 47:46 +5:23 12:20
4 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 47:53 +5:30 12:22
5 Berit Herstad Bækkelagets SK 1:05:15 +22:52 16:51
6 Barbara Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:06:59 +24:36 17:18

D 45-

2 850 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jorun Ruud Asker Skiklubb 30:29   10:41
2 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 31:31 +1:02 11:03
3 Hanne Lerche Raadal Halden SK 32:37 +2:08 11:26
4 Arnhild Krogh Oppsal Orientering 33:12 +2:43 11:38
5 Isa Heggedal Konnerud IL 33:59 +3:30 11:55
6 Monica Tørnqvist Halden Nydalens SK 35:51 +5:22 12:34
7 Ina Cecilie Landro Konnerud IL 41:29 +11:00 14:33
8 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 43:38 +13:09 15:18
9 Marianne Reusch Heming Orientering 48:35 +18:06 17:02
10 Mette Spangberg Konnerud IL 48:54 +18:25 17:09
11 Jorunn Blindheim Lillomarka OL 55:10 +24:41 19:21
12 Solveig Bergan Nydalens SK 56:12 +25:43 19:43
  Signe Astrup Arnesen Heming Orientering diskvalifisert    

D 50-

2 850 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unn Hilde Heggedal Kongsberg OL 29:34   10:22
2 Alix Young Vik Nydalens SK 30:28 +0:54 10:41
3 Tove Strand Måren OK 30:31 +0:57 10:42
4 Dagrun Melkild Heming Orientering 36:47 +7:13 12:54
5 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 37:55 +8:21 13:18
6 Else Grandal IL Tyrving 41:39 +12:05 14:36
7 Trine Marit Justad Raaen Kongsberg OL 44:15 +14:41 15:31
8 Wenhe Lindløv Sarpsborg OL 46:35 +17:01 16:20
9 Maria Persson Asker Skiklubb 49:28 +19:54 17:21
10 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 54:23 +24:49 19:04
11 Gøril Skyttersæter Jones Rocky Mountain Orienteering Cl 54:36 +25:02 19:09
12 Anna Göhlman IL Tyrving 54:40 +25:06 19:10
13 Ingrid Tveite Ås-NMBU Orientering 59:29 +29:55 20:52
14 Siw Solstad IL Tyrving 1:04:08 +34:34 22:30
15 Jane Rødder Kongsberg OL 1:10:22 +40:48 24:41

D 55-

2 850 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Runa Skyttersæter Heming Orientering 32:16   11:19
2 Berit Danielsen IL Tyrving 34:37 +2:21 12:08
3 Kjersti Skantze IL Tyrving 37:42 +5:26 13:13
4 Unni Rye Asker Skiklubb 39:38 +7:22 13:54
5 Heidi Falck IL Tyrving 40:11 +7:55 14:05
6 Kirsti Grundnes Berg IL Tyrving 46:21 +14:05 16:15
7 Berit Berge IL Tyrving 46:30 +14:14 16:18
8 Edel Sofie Nilsen Asker Skiklubb 46:36 +14:20 16:21
9 Elisabeth Holth Johannessen Røyken OL 1:09:07 +36:51 24:15
10 Inger Schibsted Røyken OL 1:14:59 +42:43 26:18
  Cathrine Norvik Røyken OL diskvalifisert    

D 60-

2 630 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sirpa Lilja Modum OL 27:14   10:21
2 Bjørg Svanberg Røyken OL 30:43 +3:29 11:40
3 Wenche Hultgreen IL Tyrving 32:05 +4:51 12:11
  Randi Nilstad IL Tyrving diskvalifisert    

D 65-

2 630 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 54:35   20:45
2 Anne Elvsaas Mo Røyken OL 1:05:05 +10:30 24:44

D 70-

2 630 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Birgitte Bekkelund Røyken OL 39:19   14:56
2 Ingrid Lome-Hagman Kolbotn og Skimt OL 45:43 +6:24 17:22
3 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 45:53 +6:34 17:26

D 75-

2 630 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 46:48   17:47
2 Marit Økern Jensen Bærums Skiklub 52:31 +5:43 19:58
3 Hjørdis Egner Heming Orientering 2:30:54 +1:44:06 57:22

H -10

1 990 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Håvard Rekve Lian Fossum IF 24:05 +3:53 12:06
0 Martin Torø Kongsberg OL 14:06   7:05
0 Christoffer Ånensen Oppsal Orientering 15:54   7:59
0 Håkon Sæl Steen Fossum IF 15:13   7:38
0 Frikk Finsrud Asker Skiklubb 20:27 +0:15 10:16
0 Lukas Jones Arnesen Heming Orientering 20:12   10:09
  Magnus Molund IL Tyrving diskvalifisert    

H 11-12

1 940 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 15:09   7:48
2 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 15:17 +0:08 7:52
3 Philip Romøren Fossum IF 16:48 +1:39 8:39
4 Simen Gløgård Stensrud Nittedal OL 21:05 +5:56 10:52
5 Håvard Birkeland Fossum IF 22:40 +7:31 11:41
6 Simen Rønning Johansen Måren OK 22:45 +7:36 11:43
7 Alexander Hernes Fossum IF 23:52 +8:43 12:18
8 Sindre Vie Strisland Fossum IF 25:21 +10:12 13:04
8 Oliver Nilsen Fossum IF 25:21 +10:12 13:04
10 Børge Nilsen Berg Fossum IF 28:10 +13:01 14:31
11 Eskil Brænden Lillomarka OL 29:31 +14:22 15:12
12 Even Rennemo Asker Skiklubb 30:04 +14:55 15:29
13 Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb 30:53 +15:44 15:55
14 Knut Kolltveit Sørlie Fossum IF 33:48 +18:39 17:25
15 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 37:34 +22:25 19:21
16 Eirik Vie Strisland Fossum IF 41:10 +26:01 21:13
17 Andreas Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 51:08 +35:59 26:21

H 13-14

2 870 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gaute Bergan Nydalens SK 24:59   8:42
2 Felix Finsrud Asker Skiklubb 25:52 +0:53 9:00
3 Erlend Børli Fossum IF 28:55 +3:56 10:04
4 Martin Birkelund Asker Skiklubb 29:59 +5:00 10:26
5 Magnus Eide-Fredriksen Heming Orientering 31:08 +6:09 10:50
6 Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF 32:11 +7:12 11:12
7 Tobias Mikael Espedal Nydalens SK 34:06 +9:07 11:52
8 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 37:35 +12:36 13:05
9 August Syrdal Øen Heming Orientering 37:52 +12:53 13:11
10 Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb 38:29 +13:30 13:24
11 Marius Bakke Fossum IF 41:30 +16:31 14:27
12 Olav Birkeland Fossum IF 42:15 +17:16 14:43
13 Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb 48:16 +23:17 16:49
14 Jonas Aarseth Nydalens SK 48:45 +23:46 16:59
15 Andreas Lerø Fossum IF 51:39 +26:40 17:59
16 Bram Langerød Fossum IF 57:11 +32:12 19:55
17 Kåre Peter Krohn Gjessing Heming Orientering 1:06:10 +41:11 23:03
  David Venker Fossum IF diskvalifisert    
  Sondre Zahl Hagen Fossum IF diskvalifisert    

H 13-16C

2 330 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Simen Kolbergsrud Røyken OL 33:41   14:27
2 Eivind Lahnstein Fossum IF 44:47 +11:06 19:13

H 13-16N

1 990 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Lars Mikkel Lødeng Nilsen OK Moss diskvalifisert    

H 15-16

3 440 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audun Uglenes Bergan Nydalens SK 31:15   9:05
2 Vegard Løvli Asker Skiklubb 34:13 +2:58 9:56
3 Emil Størmer Fossum IF 35:08 +3:53 10:12
4 Sivert Sande Kverme Fossum IF 37:30 +6:15 10:54
5 Eivind Berner Myhre Fossum IF 38:58 +7:43 11:19
6 Peter Gisholt Fossum IF 39:34 +8:19 11:30
7 Eirik Høst Fossgard Lillomarka OL 39:35 +8:20 11:30
8 Knut Selstad Fossum IF 40:43 +9:28 11:50
9 Kristian Markhus Brekke Lillomarka OL 41:16 +10:01 11:59
10 Torjus Ullern IL Tyrving 43:20 +12:05 12:35
11 Mathias Pedersen Vold Lillomarka OL 48:46 +17:31 14:10

H 17-C

2 330 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Roger Østvold Heming Orientering 24:56   10:42
2 Trond Langerød Fossum IF 25:16 +0:20 10:50
3 Torodd Kolbergsrud Røyken OL 25:45 +0:49 11:03
4 Dag Otter Johansen Asker Skiklubb 28:37 +3:41 12:16
5 Erik Lahnstein Fossum IF 30:48 +5:52 13:13
6 Per Sørberg Raumar Orientering 32:07 +7:11 13:47

H 17-18

4 460 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 33:38   7:32
2 Anders Haga Raumar Orientering 36:15 +2:37 8:07
3 Axel Hoveid Asker Skiklubb 39:20 +5:42 8:49
4 Jørgen Baklid Konnerud IL 40:24 +6:46 9:03
5 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 40:51 +7:13 9:09
6 Håvard Landro Svingheim Konnerud IL 43:49 +10:11 9:49
7 Joar Gjerdahl Konnerud IL 49:45 +16:07 11:09
8 Linus Olhans Ås-NMBU Orientering 1:04:41 +31:03 14:30

H 19-20

4 990 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audun Heimdal Konnerud IL 32:17   6:28
2 Vegard Jarvis Westergård Halden SK 33:02 +0:45 6:37
3 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 36:40 +4:23 7:20
4 Karl Fremstad Halden SK 36:57 +4:40 7:24
5 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 48:26 +16:09 9:42
6 Kaspar Lilja Modum OL 54:58 +22:41 11:00
7 Trygve Heggedal Kongsberg OL 55:25 +23:08 11:06

H 21-

4 990 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Morten Jarvis Westergård Halden SK 35:05   7:01
2 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 35:30 +0:25 7:06
3 Audun Bjerkreim Nilsen Fredrikstad SK 35:39 +0:34 7:08
4 Erik Thorsson Turun Metsänkävijät 35:58 +0:53 7:12
5 Sigur Heggedal Nydalens SK 36:30 +1:25 7:18
6 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 37:21 +2:16 7:29
7 Øystein Pettersen Nydalens SK 37:51 +2:46 7:35
8 Kjell Arild Karlsen Fredrikstad SK 38:22 +3:17 7:41
9 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 38:23 +3:18 7:41
10 Emil Jönsson IL Tyrving 38:44 +3:39 7:45
11 Magnus Svingheim Raumar Orientering 39:20 +4:15 7:52
12 Gunnar A Fiskum NTNUI 39:47 +4:42 7:58
13 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 39:52 +4:47 7:59
14 Mathias Benjaminsen Lillomarka OL 40:02 +4:57 8:01
15 Håkon Heggedal Nydalens SK 40:03 +4:58 8:01
16 Bojan Blumenstein Nydalens SK 40:34 +5:29 8:07
17 Kristian Dalby Fredrikstad SK 40:50 +5:45 8:10
18 Kjetil Bjørlo Halden SK 41:09 +6:04 8:14
19 Morten Nilstad Pettersen IL Tyrving 41:37 +6:32 8:20
20 Stefan Ring OK Löftan 41:42 +6:37 8:21
21 Per Wirehn Asker Skiklubb 42:34 +7:29 8:31
22 Kenneth Sandvold Eiker OL 43:31 +8:26 8:43
23 Eirik Holth Johannessen Røyken OL 43:51 +8:46 8:47
24 Gard Lindseth Nydalens SK 44:05 +9:00 8:50
25 Inge Lindseth Nydalens SK 44:23 +9:18 8:53
26 Lars-Ivar Aarseth Nydalens SK 50:12 +15:07 10:03
27 Hallvard Koren OK Moss 54:07 +19:02 10:50
28 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 1:19:57 +44:52 16:01
  Sverre Waaler Kaas Nydalens SK diskvalifisert    

H 21B

2 870 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sverre Wisløff Asker Skiklubb 33:06   11:31
2 Lars Rønning Johansen Måren OK 33:46 +0:40 11:45
3 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 35:26 +2:20 12:20
4 Boehlke Henrik Fossum IF 40:05 +6:59 13:57
5 Roar Hernes Fossum IF 40:54 +7:48 14:15
6 Kjetil Jacobsen Hamar OK 46:03 +12:57 16:02
7 Pål Espen Nordhaug Konnerud IL 51:19 +18:13 17:52
8 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 55:24 +22:18 19:18
9 Espen Ekholt Berg Kongsberg OL 55:32 +22:26 19:20
10 Eivind Bøhn Heiebråten Røyken OL 1:02:32 +29:26 21:47
11 Torleif Galteland Asker Skiklubb 1:10:28 +37:22 24:33
  Anders Finsrud Asker Skiklubb diskvalifisert    

H 35-

4 990 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sören Jonsson Nydalens SK 47:10   9:27
2 Stian Overskeid Indre Østfold OK 49:00 +1:50 9:49
3 Robert Banfi Ås-NMBU Orientering 1:09:52 +22:42 14:00
4 Hans Marius Nelson Berger og Svelvik OL 1:19:17 +32:07 15:53

H 40-

4 460 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tom Bergan Fet OL 36:45   8:14
2 Thomas Lie Fredrikstad SK 41:38 +4:53 9:20
3 Håvard Telstø Etnedal IL 45:53 +9:08 10:17
4 Charles Halaas Fossum IF 46:44 +9:59 10:28
5 Johs Hjelmstad Bækkelagets SK 46:53 +10:08 10:30
6 Torstein Hole Nydalens SK 48:24 +11:39 10:51
7 Bjørn Hauge Nydalens SK 52:07 +15:22 11:41
8 Espen Bekhus Fredrikstad SK 53:00 +16:15 11:53
9 Thomas Olsen Asker Skiklubb 53:25 +16:40 11:58
10 Fredrik Larsen Indre Østfold OK 53:40 +16:55 12:01
11 Torbjørn Blom-Hagen Fossum IF 54:33 +17:48 12:13
12 Tore Grønlund Moen Gimle IF 1:03:51 +27:06 14:18
  Trond Myhre Fossum IF brutt    

H 45-

4 460 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Carl Henrik Bjørseth OTO 37:32   8:24
2 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 44:20 +6:48 9:56
3 Tommy Jauhojärvi Asker Skiklubb 44:26 +6:54 9:57
4 Terje Blindheim Lillomarka OL 45:08 +7:36 10:07
5 Svein Nygård Lillomarka OL 45:19 +7:47 10:09
6 Anders Gustafsson Sturla, IF 45:24 +7:52 10:10
7 Peter Carlsen Røyken OL 47:25 +9:53 10:37
8 Tor Ringstad Hedrum 47:50 +10:18 10:43
9 Christian Reusch Heming Orientering 48:37 +11:05 10:54
10 Johan Jebsen Heming Orientering 49:38 +12:06 11:07
11 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 50:20 +12:48 11:17
12 Kimme Arnesen Heming Orientering 50:26 +12:54 11:18
13 Eirik Jørgensen IL Tyrving 50:47 +13:15 11:23
14 Hans Otto Øverby Kongsberg OL 52:25 +14:53 11:45
15 Kjetil Molund IL Tyrving 54:35 +17:03 12:14
16 Atle Wøllo Kongsberg OL 55:36 +18:04 12:27
17 Gunnar Engen Vik Nydalens SK 1:01:33 +24:01 13:48
18 Harald Eide-Fredriksen Heming Orientering 1:02:10 +24:38 13:56
19 Svein-Olav Torø Kongsberg OL 1:06:49 +29:17 14:58
20 Ola Gjessing Heming Orientering 1:22:26 +44:54 18:28
21 Lars Audun Vold Lillomarka OL 1:37:42 +1:00:10 21:54

H 50-

3 870 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Knut Helland Østmarka OK 35:40   9:12
2 Øystein Jensen Sarpsborg OL 36:43 +1:03 9:29
3 Bjørn Henning Grandal IL Tyrving 37:14 +1:34 9:37
4 Knut Erling Øen Heming Orientering 37:16 +1:36 9:37
5 Njål Svingheim Konnerud IL 38:03 +2:23 9:49
6 Håkon Løvli Asker Skiklubb 41:42 +6:02 10:46
7 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 42:07 +6:27 10:52
8 Kjetil Espedal Nydalens SK 42:53 +7:13 11:04
9 Vegard Halden Nydalens SK 45:18 +9:38 11:42
10 Nils Bergan Nydalens SK 47:21 +11:41 12:14
11 Lasse Arnesen Heming Orientering 49:01 +13:21 12:39
12 Magne Brænden Lillomarka OL 49:45 +14:05 12:51
13 Gunnar Pedersen Asker Skiklubb 49:59 +14:19 12:54
14 Phil Conway Kongsberg OL 52:58 +17:18 13:41
15 Roar Bye Modum OL 59:39 +23:59 15:24
16 Terje Ulla Eiken Kongsberg OL 1:06:20 +30:40 17:08
  Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb diskvalifisert    

H 55-

2 850 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørnar Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 26:03   9:08
2 Martin Granly Lillomarka OL 26:05 +0:02 9:09
3 Hallvard Fjær Lillomarka OL 27:45 +1:42 9:44
4 Lars-Erik Fiskum IL Tyrving 28:12 +2:09 9:53
5 Arne Fossheim Asker Skiklubb 29:10 +3:07 10:14
6 Eirik Nordhagen Ås-NMBU Orientering 30:14 +4:11 10:36
7 Hallvard Berg IL Tyrving 30:15 +4:12 10:36
8 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 30:26 +4:23 10:40
9 Ove Martinsen Hauketo IF 31:31 +5:28 11:03
10 Egil Eide IL Tyrving 31:32 +5:29 11:03
11 Christian Schibsted Røyken OL 34:12 +8:09 12:00
12 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 38:57 +12:54 13:40
13 Tov Arne Bondal Notodden OL 47:07 +21:04 16:31
14 Donald Skantze IL Tyrving 48:12 +22:09 16:54
15 Harald Sørensen Lillomarka OL 1:30:38 +1:04:35 31:48

H 60-

2 850 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 25:03   8:47
2 Are Eriksen Oslostudentenes IK 26:42 +1:39 9:22
3 Øyvind Sørlie Hadeland OL 27:06 +2:03 9:30
4 Jon Arvid Fossum Asker Skiklubb 28:11 +3:08 9:53
5 Erik Lindström Modum OL 30:45 +5:42 10:47
6 Ola Brox OL Toten-Troll 30:47 +5:44 10:48
7 Magne Vollen Oslostudentenes IK 31:06 +6:03 10:54
8 Alf Pettersen IL Tyrving 33:10 +8:07 11:38
9 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 33:22 +8:19 11:42
10 Reidar Fossum Asker Skiklubb 33:51 +8:48 11:52
11 Kjell Rønneberg Røyken OL 34:36 +9:33 12:08
12 Stig Hultgreen Karlsen Oppsal Orientering 36:00 +10:57 12:37
13 Stein Turtumøygard Måren OK 38:19 +13:16 13:26
14 Morten Johannessen Røyken OL 41:39 +16:36 14:36

H 65-

2 850 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vidar Berteig Fossum IF 28:02   9:50
2 Petter Næss Oppsal Orientering 29:13 +1:11 10:15
3 Hans O Augedal Asker Skiklubb 32:04 +4:02 11:15
4 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 42:02 +14:00 14:44
5 Christian Bugge Røyken OL 48:28 +20:26 17:00
6 Øyvind Hoveid Asker Skiklubb 49:13 +21:11 17:16
  Jørn Bue Olsen Asker Skiklubb diskvalifisert    

H 70-

2 630 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 30:04   11:25
2 Roar Bjordal Oppsal Orientering 32:08 +2:04 12:13
3 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 34:05 +4:01 12:57
4 Olav Mo Røyken OL 1:10:12 +40:08 26:41

H 75-

2 630 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Egner Heming Orientering 33:54   12:53
2 Erling Tidemann Lommedalens IL 34:55 +1:01 13:16
3 Kåre Knudsen IL GeoForm 40:13 +6:19 15:17
4 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 44:02 +10:08 16:44
5 Jon C. Fougner Heming Orientering 44:48 +10:54 17:02
6 Per Meiland Lommedalens IL 55:26 +21:32 21:04

H 80-

2 630 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Carl-Fred. Kolderup Stabæk IF brutt  


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +