Resultater Frostsprinten 2015



Resultater Frostsprinten
Røyken, Buskerud - 1. november 2015

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

2 600 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Simen Hope Abel Røyken OL 45:03   17:19
  Lars Lindhom Ackenhausen Konnerud IL 37:44   14:30
  Martin Christoffer Borg IL Koll 23:36   9:04
  Marte Eger Kongsberg OL 29:30   11:20
  Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 38:00   14:36
  Silje Ruud Fossheim Asker Skiklubb 47:20   18:12
  Jørgen Rønning Johansen Måren OK 32:52   12:38
  Mats Johnsen Røyken OL 45:05   17:20
  Henrik Kaiser Sturla, IF 29:22   11:17
  Kristian Kaiser Sturla, IF 57:26   22:05
  Synne Kjernsmo Røyken OL 45:30   17:30
  Olivia Kjølstad Røyken OL 36:49   14:09
  Hans Jørgen Krogstie Konnerud IL 25:06   9:39
  Lars Thorstein Kvamme IL Koll 55:46   21:26
  Eirik Lesteberg Kongsberg OL 37:09   14:17
  Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 54:24   20:55
  Eero Martomaa Ås-NMBU Orientering 32:13   12:23
  Weronika Kinga Moczulska Røyken OL 57:08   21:58
  Astrid Reusch Heming Orientering 56:46   21:50
  Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 26:28   10:10
  Johannes Salvesen-Lunde IL Koll 27:13   10:28
  Jonas Sanne Røyken OL 45:03   17:19
  Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 35:01   13:28
  Per Noah Sommerhein IL Koll 55:44   21:26
  Hanna Spangberg Konnerud IL 35:42   13:43
  Jon Strand Kongsberg OL 27:11   10:27
  Silje Strand Lierbygda OL 1:09:25   26:41
  Ask Felland Sætnan Fossum IF 26:06   10:02
  Otto Endresen Ulltveit-Moe IL Koll 27:18   10:30
  Eivind Vågsnes Oppsal Orientering 41:01   15:46
  Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 27:06   10:25
  Sofia Øhlckers IL Tyrving 27:11   10:27
  Hans Mathias Økern Hågård Stjørdals-Blink Orientering 32:07   12:21
  Håkon Øverby Kongsberg OL 39:53   15:20
  Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering ikke startet    

D -10

2 600 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Marthe Graff-Wiik Røyken OL 39:53   15:20
  Nora Christine Hansen Røyken OL 34:46   13:22
  Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 30:24   11:41
  Martha Wisløff Asker Skiklubb 29:40   11:24

D 11-12

2 600 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 23:11   8:55
2 Hedda Spangberg Konnerud IL 26:07 +2:56 10:02
3 Mille Jægtvik Konnerud IL 26:08 +2:57 10:03
4 Konstanse Moholth Kongsberg OL 26:24 +3:13 10:09
5 Andrea Kirkenes Fjell Røyken OL 28:10 +4:59 10:50
6 Mina Akiko Johnsen Røyken OL 30:04 +6:53 11:33
7 Nora Haakstad Ellingsen Konnerud IL 30:11 +7:00 11:36
8 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 32:18 +9:07 12:25
9 Marie Kvarme Røyken OL 32:48 +9:37 12:36
10 Mari Øverby Kongsberg OL 33:33 +10:22 12:54
11 Mari Brende Fossum IF 38:02 +14:51 14:37
12 Celine Sanne Røyken OL 39:13 +16:02 15:05
13 Hilde Sogn Haug Fossum IF 43:18 +20:07 16:39
14 Anette Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 52:35 +29:24 20:13
15 Marte Sofie Skrove Ringerike OL 53:09 +29:58 20:26

D 13-14

3 700 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tale Strand Kongsberg OL 31:04   8:23
2 Jenny Baklid Konnerud IL 31:50 +0:46 8:36
3 Andrea Ranvik Konnerud IL 34:16 +3:12 9:15
4 Åsne Haavengen Kongsberg OL 35:13 +4:09 9:31
5 Anniken Ranvik Konnerud IL 40:01 +8:57 10:48
6 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 41:07 +10:03 11:06
7 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 41:26 +10:22 11:11
8 Ingeborg Kvarme Røyken OL 52:35 +21:31 14:12
9 Malene Instanes Sturla, IF 56:51 +25:47 15:21
10 Iselin Sørensen Sturla, IF 56:56 +25:52 15:23
11 Anni Saarela Konnerud IL 1:02:53 +31:49 16:59
  Ingrid Bogen Arenth Sturla, IF ikke startet    

D 13-16C

2 600 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ine Instanes Sturla, IF 25:04   9:38
2 Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb 30:10 +5:06 11:36
3 Silje Carlsen Røyken OL 32:47 +7:43 12:36

D 15-16

3 900 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ane Dyrkorn Eiker OL 35:48   9:10
2 Marlin Haavengen Kongsberg OL 37:22 +1:34 9:34
3 Thea Dyrkorn Eiker OL 40:18 +4:30 10:20
4 Helene Eger Kongsberg OL 40:46 +4:58 10:27
5 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 41:02 +5:14 10:31
6 Lotte Myklemyr Eiker OL 43:44 +7:56 11:12
7 Annette Bjørnås Krogstie Konnerud IL 43:47 +7:59 11:13
8 Linn Mei Waaler Måren OK 45:17 +9:29 11:36
9 Solveig Eline Berg IL Tyrving 47:48 +12:00 12:15
10 Thea Charlotte Hansen Asker Skiklubb 52:07 +16:19 13:21
11 Sarah Wøllo Kongsberg OL 1:01:20 +25:32 15:43
12 Vera Gano Mønnich Røyken OL 1:24:52 +49:04 21:45

D 17-A kort

2 900 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Zsuzsa Fey IL Tyrving 23:39   8:09
2 Åsa Franzen IL Tyrving 24:57 +1:18 8:36
3 Marita Weierud Kvaale Røyken OL 27:00 +3:21 9:18
4 Elin Fossum Rye Asker Skiklubb 33:28 +9:49 11:32
5 Julia Petra Plaian Asker Skiklubb 34:42 +11:03 11:57
6 Mari Oppedal Tokheim Lierbygda OL 42:42 +19:03 14:43
7 Siri Spjelkavik IL Tyrving 52:53 +29:14 18:14
8 Linnea Evensen OL Tønsberg og omegn 1:04:14 +40:35 22:08

D 17-C

3 700 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 53:29   14:27
2 Linda Fredh Måren OK 53:40 +0:11 14:30
3 Cecilie Christin Kverme Fossum IF 55:39 +2:10 15:02
4 Line Bjørnås Konnerud IL 57:08 +3:39 15:26
5 Annemarie Ranvik Konnerud IL 1:03:24 +9:55 17:08
6 Monica Syrdal Heming Orientering 1:12:22 +18:53 19:33
  Inger-Helene Carlsen Røyken OL diskvalifisert    
  Siri Scherdin Sætra Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Liv Berit Arenth Sturla, IF ikke startet    
  Else Stordal OL Tønsberg og omegn ikke startet    

D 17-20

4 300 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Synne Strand Asker Skiklubb 38:18   8:54
2 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 40:06 +1:48 9:19
3 Kaja Bråten Løvald Asker Skiklubb 40:21 +2:03 9:23
4 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 43:25 +5:07 10:05
4 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 43:25 +5:07 10:05
6 Maiken Økern Hågård Stjørdals-Blink Orientering 51:25 +13:07 11:57
7 Emilie Westin Porsgrunn OL 52:46 +14:28 12:16
8 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 54:22 +16:04 12:38
9 Idunn Haavengen Kongsberg OL 1:09:55 +31:37 16:15
10 Ingvild Løver Thon Modum OL 1:10:11 +31:53 16:19

D 21-

4 300 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sofie Aarnes Nydalens SK 44:12   10:16
2 Dana B. Stene Nydalens SK 44:44 +0:32 10:24
3 Malin Eijsink Ås-NMBU Orientering 46:19 +2:07 10:46
4 Karoline Andersen Asker Skiklubb 46:27 +2:15 10:48
5 Ida Solberg Svenne Eiker OL 47:51 +3:39 11:07
6 Marte Eline Ulvestad Heming Orientering 49:58 +5:46 11:37
7 Mila Zaharinova Oppsal Orientering 50:30 +6:18 11:44
8 Marit Isachsen Asker Skiklubb 50:53 +6:41 11:50
9 Ingrid Tronshaug Stokke IL 1:13:15 +29:03 17:02
  Kristin Jæger Oppsal Orientering ikke startet    

D 40-

3 900 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 36:40   9:24
2 Torunn økern Jensen Ringerike OL 37:04 +0:24 9:30
3 Jorun Ruud Asker Skiklubb 37:07 +0:27 9:31
4 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 37:32 +0:52 9:37
5 Hanne Løver Thon Modum OL 38:38 +1:58 9:54
6 Ingrid Kvistad Kongsberg OL 38:55 +2:15 9:58
7 Kari Strand Kongsberg OL 40:55 +4:15 10:29
8 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 41:11 +4:31 10:33
9 Torunn Drage Roti Fossum IF 44:00 +7:20 11:16
10 Line Nybakken Ås-NMBU Orientering 45:22 +8:42 11:37
11 Isa Heggedal Konnerud IL 48:12 +11:32 12:21
12 Birgit Økern Jensen Stjørdals-Blink Orientering 48:28 +11:48 12:25
13 Tanja Instanes Sturla, IF 50:16 +13:36 12:53
14 Lenka Westin Porsgrunn OL 51:21 +14:41 13:10
15 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 51:55 +15:15 13:18
16 Heidi Myklemyr Eiker OL 54:07 +17:27 13:52
17 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 55:20 +18:40 14:11
18 Mette Spangberg Konnerud IL 1:00:25 +23:45 15:29
19 Marianne Reusch Heming Orientering 1:04:49 +28:09 16:37
20 Aud Ellen Brevik Sturla, IF 1:06:12 +29:32 16:58
  Mette Eline Heimstad Ringerike OL diskvalifisert    
  Kristin Sørensen Sturla, IF diskvalifisert    

D 50-

2 900 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunhild Hennum Lierbygda OL 30:16   10:26
2 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 31:40 +1:24 10:55
3 Helga Haverstad Lierbygda OL 32:03 +1:47 11:03
4 Berit Danielsen IL Tyrving 32:12 +1:56 11:06
5 Kjersti Hov Fossum IF 33:50 +3:34 11:40
6 Torun Dyrkorn Eiker OL 34:15 +3:59 11:48
7 Unni Rye Asker Skiklubb 34:50 +4:34 12:00
8 Berit Berge IL Tyrving 34:56 +4:40 12:02
9 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 36:36 +6:20 12:37
10 Magnhild T. Mølnvik Fossum IF 37:53 +7:37 13:03
11 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 38:17 +8:01 13:12
12 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 41:06 +10:50 14:10
13 Kirsti Grundnes Berg IL Tyrving 42:16 +12:00 14:34
14 Enikø Bertalan Asker Skiklubb 47:55 +17:39 16:31
15 Hanne Brende Fossum IF 52:09 +21:53 17:58
16 Edel Sofie Nilsen Asker Skiklubb 54:19 +24:03 18:43
17 Trine Marit Justad Raaen Kongsberg OL 57:45 +27:29 19:54
  Maria Persson Asker Skiklubb diskvalifisert    

D 60-

2 900 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL 38:29   13:16
2 Randi Kristin Nærum Larvik OK 39:18 +0:49 13:33
3 Aud Kjemperud Eiker OL 40:36 +2:07 14:00
4 Jorunn Sanderud Nydalens SK 41:22 +2:53 14:15
5 Live Joronn Ytrehus Ringerike OL 42:03 +3:34 14:30
6 Inger Nergaard Stokke IL 44:39 +6:10 15:23
7 Helga Peveri Eiker OL 57:31 +19:02 19:50

D 65-

2 900 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Tho Stabæk IF 39:34   13:38
2 Linda Verde Sturla, IF 40:21 +0:47 13:54
3 Nora Ursin Fossum IF 51:43 +12:09 17:50
4 Berit Grosvold Eiker OL 52:26 +12:52 18:04
5 Gry Bruland Vråle Sturla, IF 56:24 +16:50 19:26
6 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 56:37 +17:03 19:31
7 Kirsten Bakke Gjø-Vard OL 59:20 +19:46 20:27
8 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 59:41 +20:07 20:34
9 Brynhild Fanuelsen Fossum IF 1:06:04 +26:30 22:46
  Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL ikke startet    

D 70-

2 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 54:33   18:48
2 Sidsel Sandelien Heming Orientering 58:50 +4:17 20:17
3 Hjørdis Øvreås Botne SK 1:06:04 +11:31 22:46
4 Hanne Bræck Kongsberg OL 1:18:06 +23:33 26:55
  Siri Holmboe IL Tyrving ikke startet    

D 75-

2 900 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 51:38   17:48
2 Torunn Hege Frøvoll Sturla, IF 1:05:35 +13:57 22:36

H 11-12

2 600 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Daniel Nystuen Røyken OL 22:01   8:28
2 Halvor Løken Kongsberg OL 22:41 +0:40 8:43
3 Birk F. Sætnan Fossum IF 23:34 +1:33 9:03
4 Johan Eger Kongsberg OL 23:51 +1:50 9:10
5 Lukas Klausen Sturla, IF 24:34 +2:33 9:26
6 Jonas Myhr Asker Skiklubb 25:50 +3:49 9:56
7 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 26:00 +3:59 10:00
8 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 27:14 +5:13 10:28
9 Christian Fredrik Borg IL Koll 27:24 +5:23 10:32
10 Ola Kjølstad Røyken OL 33:16 +11:15 12:47
11 Anders Amundsen Konnerud IL 34:49 +12:48 13:23
12 Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb 37:07 +15:06 14:16
13 Oskar Baklid Konnerud IL 37:16 +15:15 14:20
14 Simen Rønning Johansen Måren OK 39:31 +17:30 15:11
15 Bernard W. Moczulski Røyken OL 41:01 +19:00 15:46
16 Noa Rølles Issowitsch Røyken OL 52:03 +30:02 20:01
17 Martin Kaiser Sturla, IF 1:08:09 +46:08 26:12
  Eivind Bogen Arenth Sturla, IF ikke startet    
  Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn ikke startet    
  Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL ikke startet    

H 13-14

3 700 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sivert Sande Kverme Fossum IF 32:13   8:42
2 Henrik Reusch Heming Orientering 36:36 +4:23 9:53
3 Kristian Østermann Heming Orientering 40:34 +8:21 10:57
4 Ferdinand Fremming Heming Orientering 40:50 +8:37 11:02
5 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 42:17 +10:04 11:25
6 Ådne Skjærstein IL Tyrving 42:44 +10:31 11:32
7 August Syrdal Øen Heming Orientering 43:42 +11:29 11:48
  Egil Frydenlund Sturla, IF diskvalifisert    

H 13-16C

2 600 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eilev Kvaale Asker Skiklubb 26:13   10:05
2 Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb 29:58 +3:45 11:31

H 15-16

3 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tord Strand Kongsberg OL 30:00   7:41
2 Jørgen Baklid Konnerud IL 32:05 +2:05 8:13
3 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 36:06 +6:06 9:15
  Ole Jørgen Bogen Arenth Sturla, IF ikke startet    
  Trygve Myhr Asker Skiklubb ikke startet    

H 17-A kort

3 900 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Odd Strand Kongsberg OL 30:57   7:56
2 Trond Evensen OL Tønsberg og omegn 39:59 +9:02 10:15
3 Morten Tangen Måren OK 40:24 +9:27 10:21
4 Terje Brende Fossum IF 42:59 +12:02 11:01
5 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 44:19 +13:22 11:21
6 Lars Rønning Johansen Måren OK 44:48 +13:51 11:29
7 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 44:52 +13:55 11:30
8 Kjetil Kjernsmo Røyken OL 44:54 +13:57 11:30
9 Kristian Nøss Røyken OL 48:06 +17:09 12:20
10 Petter Fure Oppsal Orientering 1:01:57 +31:00 15:53

H 17-C

3 700 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jo Aleksander Lænn Steinkjer OK 42:47   11:33
2 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 46:16 +3:29 12:30
3 Gunnar Fosstveit Raumar Orientering 48:58 +6:11 13:14
4 Per Jarle Eikeland OL Tønsberg og omegn 49:04 +6:17 13:15
5 Jørn Idar Ellingsen Konnerud IL 49:55 +7:08 13:29
6 Morten Fjell Røyken OL 55:39 +12:52 15:02
7 Jo Ulltveit-Moe IL Koll 1:04:21 +21:34 17:23
8 Frode G. Waaler Måren OK 1:10:12 +27:25 18:58
  Kjetil Jacobsen Hamar OK diskvalifisert    
  Torbjørn Bogen Sturla, IF ikke startet    
  Lars Petter Fjær Røyken OL ikke startet    

H 17-20

5 500 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Myklemyr Eiker OL 52:07   9:28
2 Sturla Frydenlund Sturla, IF 57:07 +5:00 10:23
  Bjørnar Løvli Asker Skiklubb diskvalifisert    

H 21-

5 500 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 36:10   6:34
2 Martin Grotle Soukup Bækkelagets SK 37:58 +1:48 6:54
3 Sindre Jansson Haverstad NTNUI 38:53 +2:43 7:04
4 Dag Steinar Ragvin Bø OL 42:52 +6:42 7:47
5 Halvor Saunes Nydalens SK 45:55 +9:45 8:20
6 Marius Lindhom Ackenhausen Konnerud IL 46:03 +9:53 8:22
7 Eirik Jansson Haverstad Nydalens SK 46:09 +9:59 8:23
8 Henrik Drange Ruud Røyken OL 48:32 +12:22 8:49
9 Henning Spjelkavik IL Tyrving 49:40 +13:30 9:01
10 Harald Berge IL Tyrving 50:35 +14:25 9:11
11 Siggen Ytrehus Bø OL 1:10:31 +34:21 12:49
12 Kjetil Rasmussen Modalsli Fossum IF 1:14:02 +37:52 13:27
13 Robert Banfi Ås-NMBU Orientering 1:21:51 +45:41 14:52
  Morten Taraldsten Brunes Nydalens SK diskvalifisert    
  Ola Lesteberg Kongsberg OL diskvalifisert    
  Lars Steinar Hefre Bø OL diskvalifisert    
  Ove Sætra Hadeland OL diskvalifisert    

H 40-

5 500 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Øyvind Stene Nydalens SK 37:57   6:54
2 David Løver Modum OL 40:16 +2:19 7:19
3 Pål Skogedal Asker Skiklubb 41:07 +3:10 7:28
4 Gjermund Røren Eiker OL 42:06 +4:09 7:39
5 Syver Løken Kongsberg OL 43:53 +5:56 7:58
6 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 44:42 +6:45 8:07
7 Håkon Danevad Ås-NMBU Orientering 46:58 +9:01 8:32
8 Ivar Mølnvik Fossum IF 48:23 +10:26 8:47
9 Håvard Hågård Stjørdals-Blink Orientering 48:24 +10:27 8:48
10 Per Øivind Eger Kongsberg OL 50:09 +12:12 9:07
11 Jan Anders Istad Asker Skiklubb 52:52 +14:55 9:36
12 Harald Iwe IL GeoForm 53:40 +15:43 9:45
13 Torstein Hole Nydalens SK 54:08 +16:11 9:50
14 Anders Gustafsson Sturla, IF 54:48 +16:51 9:57
15 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 55:33 +17:36 10:06
16 Lars Baklid Konnerud IL 55:46 +17:49 10:08
17 Torstein Kvaale Asker Skiklubb 1:00:03 +22:06 10:55
18 Christian Reusch Heming Orientering 1:02:40 +24:43 11:23
19 Trygve Leivestad Sarpsborg OL 1:03:04 +25:07 11:28
20 Bent Sande Kverme Fossum IF 1:03:15 +25:18 11:30
21 Stig Instanes Sturla, IF 1:07:14 +29:17 12:13
22 Sverre Wisløff Asker Skiklubb 1:09:45 +31:48 12:40
23 Trond Brevik Fossum IF 1:17:17 +39:20 14:03
24 Atle Wøllo Kongsberg OL 1:18:58 +41:01 14:21
25 Leif Erik Havnen Røyken OL 1:21:35 +43:38 14:50
26 Rune Sørensen Sturla, IF 1:50:58 +1:13:01 20:10
  Espen Røste Kongsberg OL ikke startet    

H 50-

4 300 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Are Kristiansen IL Tyrving 36:42   8:32
2 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 36:48 +0:06 8:33
3 Jan Tore Henriksen Nydalens SK 38:14 +1:32 8:53
4 Kjell Westin Porsgrunn OL 38:42 +2:00 9:00
5 Knut Erling Øen Heming Orientering 38:47 +2:05 9:01
6 Trond Rønneberg Asker Skiklubb 38:49 +2:07 9:01
7 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 39:20 +2:38 9:08
8 Hallvard Fjær Lillomarka OL 40:23 +3:41 9:23
9 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 40:47 +4:05 9:29
10 Johan Lunde IL Koll 41:44 +5:02 9:42
11 Anton Plaian Asker Skiklubb 42:22 +5:40 9:51
12 Martin Granly Lillomarka OL 42:41 +5:59 9:55
13 Gunnar Tenge Ås-NMBU Orientering 43:50 +7:08 10:11
14 Morten Karlsen Måren OK 44:59 +8:17 10:27
15 Arne Fossheim Asker Skiklubb 45:09 +8:27 10:30
16 Morten Due Måren OK 45:46 +9:04 10:38
17 Per Arne Arnesen Kolbotn og Skimt OL 46:15 +9:33 10:45
18 Roar Bye Modum OL 49:18 +12:36 11:27
19 Kristian Kalager Asker Skiklubb 49:30 +12:48 11:30
20 Morten Kongsberg IL Tyrving 49:41 +12:59 11:33
21 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn & Skimt OL 49:53 +13:11 11:36
22 Tore Kjølseth Nydalens SK 50:34 +13:52 11:45
23 Bjørn Willadssen Heming Orientering 51:03 +14:21 11:52
24 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 52:02 +15:20 12:06
25 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 54:08 +17:26 12:35
26 Hans-Ingar Sætra Asker Skiklubb 54:37 +17:55 12:42
27 Christian Schibstedt Røyken OL 57:44 +21:02 13:25
28 Rolf E. Andersen Lierbygda OL 1:01:33 +24:51 14:18
29 Snorre Frydenlund Sturla, IF 1:04:38 +27:56 15:01
30 Roy Gjerding OK Moss 1:05:20 +28:38 15:11
31 Vincent Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:07:34 +30:52 15:42
32 Ivar Lindseth Ringerike OL 1:27:49 +51:07 20:25
  Øyvind Sørlie Hadeland OL diskvalifisert    
  Terje Henriksen Asker Skiklubb ikke startet    

H 60-

3 900 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jon Arvid Fossum Asker Skiklubb 34:39   8:53
2 Harald Thon Sturla, IF 36:14 +1:35 9:17
3 Svein S Jacobsen IL Tyrving 36:35 +1:56 9:22
4 Reidar Fossum Asker Skiklubb 37:52 +3:13 9:42
5 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 43:17 +8:38 11:05
6 Svein Ackenhausen Konnerud IL 43:56 +9:17 11:15
7 Petter Næss Oppsal Orientering 44:41 +10:02 11:27
8 Stig Hultgreen Karlsen Oppsal Orientering 49:14 +14:35 12:37
9 Torbjørn Nørbech Ringerike OL 49:46 +15:07 12:45
10 Øystein Andersen Eiker OL 55:02 +20:23 14:06
11 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 1:04:43 +30:04 16:35
  Øyvind Gylver Asker Skiklubb diskvalifisert    

H 65-

3 900 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Dag Rønning Jensen OL Trollo 40:33   10:23
2 Eldar Børsum Bækkelagets SK 41:22 +0:49 10:36
3 Helge Revhaug Ringerike OL 42:57 +2:24 11:00
4 Øyvind Stene Asker Skiklubb 43:48 +3:15 11:13
5 John Thomas Petersen Nittedal OL 45:41 +5:08 11:42
6 Per Øhlckers IL Tyrving 47:28 +6:55 12:10
7 Øyvind Hoveid Asker Skiklubb 57:05 +16:32 14:38
8 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 58:53 +18:20 15:05
9 Tor-Eivind Bergsvåg Sandefjord OK 59:24 +18:51 15:13
10 Harald Bakke Gjø-Vard OL 1:00:33 +20:00 15:31
11 Trond Wettergreen Driv IL 1:09:09 +28:36 17:43
  Hans Lyder Haare Konnerud IL diskvalifisert    
  Jørgen Holmboe IL Tyrving ikke startet    
  Bernt Tollefsen IL GeoForm ikke startet    

H 70-

2 900 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 34:52   12:01
2 Eirik Eriksen Sturla, IF 36:02 +1:10 12:25
3 Kjell Stenstadvold IL Tyrving 37:47 +2:55 13:01
4 Thorolf Trolsrud Botne SK 37:49 +2:57 13:02
5 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 38:15 +3:23 13:11
6 John Ivar Kjellevold Modum OL 38:32 +3:40 13:17
7 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 39:31 +4:39 13:37
8 Tore Vaaje Asker Skiklubb 40:11 +5:19 13:51
9 Ole Kristoffer Throndsen Kongsberg OL 41:59 +7:07 14:28
10 Lasse Vråle Sturla, IF 43:46 +8:54 15:05
11 Arne Lande Bø OL 49:45 +14:53 17:09
12 Sigurd Haugerud IL GeoForm 52:20 +17:28 18:02
13 Magnar Øvreås Botne SK 52:56 +18:04 18:15
14 Bjørn Sandelien Heming Orientering 57:17 +22:25 19:45
  Ole Skogedal Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Klaus Engen Eidskog OL diskvalifisert    

H 75-

2 900 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elling Frøvoll Sturla, IF 40:41   14:01
2 Kåre Knudsen IL GeoForm 41:20 +0:39 14:15
3 Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn 43:55 +3:14 15:08
4 Sturle Hånes IL GeoForm 46:49 +6:08 16:08
5 Knut Kjemhus Kongsberg OL 48:42 +8:01 16:47
6 Tormod Høimyr Sturla, IF 50:11 +9:30 17:18
7 Jon C. Fougner Heming Orientering 52:37 +11:56 18:08
8 Asbjørn Bræck Kongsberg OL 53:39 +12:58 18:30
9 Arne Øfsthus Asker Skiklubb 57:33 +16:52 19:50
10 Per Meiland Lommedalens IL 1:00:25 +19:44 20:50
11 Tor Henriksen Årvoll IL 1:13:38 +32:57 25:23
  Knut Kristen Hangeraas IL GeoForm diskvalifisert    
  Erling Tidemann Lommedalens IL diskvalifisert    
  Asbjørn Bræck Kongsberg OL diskvalifisert    

H 80-

2 900 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tor Drage Haugerud IF 45:21   15:38
2 Kjell H. Eriksen Fossum IF 55:58 +10:37 19:17
3 Carl-Fred. Kolderup Stabæk IF 1:00:07 +14:46 20:43
4 Leiv Hope Kongsberg OL 1:04:12 +18:51 22:08
5 Einar Larsen Sturla, IF 1:04:52 +19:31 22:22
6 Tor E. Henriksen Lillomarka OL 1:05:27 +20:06 22:34
7 Magnar Nilsen Kolbotn og Skimt OL 1:24:23 +39:02 29:05


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +