PETTER NORTHUG
DU GA ALLTID ALT - VI TAKKER DEG!!!

Resultater Frostsprinten 2018



Resultater Frostsprinten
Røyken, Buskerud - 4. november 2018

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
  Stian Lillegård Lillomarka OL 28:34  
  Robin Øfsthus Asker Skiklubb 38:04  
  Aleksander Andenæs Asker Skiklubb 38:19  
  Simen Bryhn Bergstrøm IL Tyrving 39:50  
  Max Bryhn Bergstrøm IL Tyrving 1:29:41  
  Julia Malathi Brox Rayamajhi Oppsal Orientering 36:02  
  Amalie Birkelund Asker Skiklubb 37:14  
  Magnus Dalen Eriksen Asker Skiklubb 36:28  
  Elias Molund IL Tyrving 46:01  
  Gaute Fuglseth Olsen Asker Skiklubb 45:43  
  Trym Fuglseth Olsen Asker Skiklubb 50:24  
  Eivind Kjernsmo Asker Skiklubb 32:31  
  Julie Økern Hågård Konnerud IL 32:58  
  Eirik Lesteberg Kongsberg OL 25:41  
  Magnus Lesteberg Kongsberg OL 23:01  

D -10

3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
  Synne Kjernsmo Asker Skiklubb 45:38  
  Silje Andresen Skotte Fossum IF 37:59  
  Marlene Keilholz Røyken OL diskvalifisert  

D 11-12

8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Sofia Øhlckers IL Tyrving 17:58  
2 Ingrid Pedersen Holmskau Trøsken IL 19:24 +1:26
3 Anna Myrvold Heming Orientering 20:01 +2:03
4 Marte Lillegraven Langsæter Trøsken IL 22:03 +4:05
5 Mareike Keilholz Røyken OL 31:12 +13:14
6 Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 33:05 +15:07
7 Iben Johansen-Barli Oppsal Orientering 38:39 +20:41
8 Silje Ruud Fossheim Asker Skiklubb 42:04 +24:06

D 13-14

14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Ingeborg Roll Mosland Oppsal Orientering 32:06  
2 Mina Akiko Johnsen Sturla, IF 33:27 +1:21
3 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 35:13 +3:07
4 Mari Aarseth Nydalens SK 35:14 +3:08
5 Signe Holo Fossum IF 38:27 +6:21
6 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 38:55 +6:49
7 Marie Kvarme Sturla, IF 39:37 +7:31
8 Ingrid Johansen-Barli Oppsal Orientering 40:33 +8:27
9 Nora Christine Hansen Asker Skiklubb 43:41 +11:35
10 Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 45:16 +13:10
11 Marthe Graff-Wiik Sturla, IF 49:00 +16:54
12 Sara Martini Asker Skiklubb 49:41 +17:35
13 Tuva Høyer Fossum IF 55:27 +23:21
14 Anette Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 1:11:33 +39:27

D 13-16C

2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Marte Sofie Skrove Ringerike OL 39:41  
  Hedda Kind Kjellevold Modum OL diskvalifisert  

D 15-16

10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 30:57  
2 Eline Schjerven Lardal OL 34:47 +3:50
3 Selma Høivold Kongsberg OL 38:19 +7:22
4 Ine Instanes Sturla, IF 40:08 +9:11
5 Helene Bjørkvold Jendal Fossum IF 41:59 +11:02
6 Ingrid Mobråthen Botne SK 42:30 +11:33
7 Stella Holmboe IL Tyrving 44:01 +13:04
8 Iris Holst IL Tyrving 50:07 +19:10
9 Selma Tørudbakken Jendal Fossum IF 54:57 +24:00
  Malene Instanes Sturla, IF diskvalifisert  

D 17-C

3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Ellen Akiko Horni-Johnsen Sturla, IF 45:12  
2 Marit Pedersen Holmskau Trøsken IL 51:45 +6:33
  Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL diskvalifisert  

D 17-20

5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 36:43  
2 Mina Jørgensen IL Tyrving 41:08 +4:25
3 Solveig Moen Letmolie Eiker OL 50:49 +14:06
4 Linn Mei Waaler Måren OK 50:56 +14:13
5 Silje Carlsen Sturla, IF 1:05:12 +28:29
  Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb ikke startet  
  Ingeborg Kvarme Sturla, IF ikke startet  

D 21-

9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Tone Bergerud Lye Nydalens SK 32:58  
2 Dagrun Brox Rayamajhi Oppsal Orientering 39:02 +6:04
3 Jorun Ruud Asker Skiklubb 40:09 +7:11
4 Marit Isachsen Asker Skiklubb 41:02 +8:04
5 Ruth Vingerhagen Asker Skiklubb 44:36 +11:38
6 Katrine Skyrud Asker Skiklubb 47:02 +14:04
7 Kjersti Fuglseth Olsen Asker Skiklubb 47:22 +14:24
8 Anne Marthe Peveri Eiker OL 55:16 +22:18
9 Silje Borge Hovi Skien OK 1:01:02 +28:04

D 40-

12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Torunn Økern Jensen Ringerike OL 33:33  
2 Nora Skauen IL Tyrving 34:49 +1:16
3 Liv Schjerven Lardal OL 35:00 +1:27
4 Birgit Økern Jensen Konnerud IL 35:32 +1:59
5 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 35:49 +2:16
6 Milda Øhlckers IL Tyrving 36:19 +2:46
7 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 36:22 +2:49
8 Tanja Instanes Sturla, IF 41:41 +8:08
9 Stine Kaiser Sturla, IF 44:12 +10:39
10 Marit Tørudbakken Jendal Fossum IF 46:42 +13:09
11 Linda Fredh OK Moss 49:29 +15:56
  Nina Birkelund Asker Skiklubb diskvalifisert  

D 50-

20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Grete S B Hovi Skien OK 33:50  
2 Kjersti Hov Fossum IF 34:34 +0:44
3 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 35:01 +1:11
4 Berit Danielsen IL Tyrving 35:15 +1:25
5 Hanne Løver Thon Modum OL 36:20 +2:30
6 Ann Elisabeth Gunnulfsen Modum OL 36:39 +2:49
7 Anne Danielsen Nydalens SK 37:22 +3:32
8 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 40:03 +6:13
9 Kristin Sæthre Sørensen Sturla, IF 41:36 +7:46
10 Kjersti Skantze IL Tyrving 42:56 +9:06
11 Trine Marit Justad Raaen Lierbygda OL 44:43 +10:53
12 Eldri Holo Fossum IF 44:46 +10:56
13 Helen Gåsvik Lierbygda OL 44:54 +11:04
14 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 45:38 +11:48
15 Kirsti Grundnes Berg IL Tyrving 46:32 +12:42
16 Siri Scherdin Sætra Asker Skiklubb 51:51 +18:01
17 Merete Undeland Sturla, IF 54:38 +20:48
18 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 1:02:36 +28:46
19 Hege Heiberg Hadeland OL 1:09:03 +35:13
  Maria Persson Asker Skiklubb diskvalifisert  

D 60-

3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Helga Haverstad Lierbygda OL 33:26  
2 Sirpa Lilja Modum OL 36:17 +2:51
  Lena Hammer Vestre Akers SK diskvalifisert  

D 65-

6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Randi Kristin Nærum Larvik OK 38:14  
2 Live Joronn Ytrehus Ringerike OL 54:04 +15:50
3 Aud Kjemperud Eiker OL 1:03:04 +24:50
4 Grethe Lill Ryeng Sturla, IF 1:06:15 +28:01
  Linda Verde Sturla, IF diskvalifisert  
  Aud I Spjelkavik IL Tyrving diskvalifisert  

D 70-

3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Berit Grosvold Eiker OL 40:42  
2 Kjersti Tho Stabæk IF 45:05 +4:23
3 Gry Bruland Vråle Sturla, IF 1:14:53 +34:11
  Siri Holmboe IL Tyrving ikke startet  

D 75-

3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 59:49  
2 Unni Drage Haugerud IF 1:02:03 +2:14
3 Torunn Hege Frøvoll Sturla, IF 1:15:59 +16:10

H -10

4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
  Iver Aarseth Nydalens SK 29:23  
  Magnus Molund IL Tyrving 28:48  
  Sigve Nygård Fagervold Asker Skiklubb 25:35  
  Kristian Kaiser Sturla, IF 33:46  
  Håkon Lillegraven Langsæter Trøsken IL ikke startet  

H 11-12

9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Mathias Birkelund Asker Skiklubb 17:35  
2 Mats Johnsen Sturla, IF 19:41 +2:06
3 Ask Felland Sætnan Fossum IF 20:48 +3:13
4 August Hellerud Sire Konnerud IL 20:55 +3:20
5 Simen Dalen Eriksen Asker Skiklubb 20:59 +3:24
6 Henrik Kaiser Sturla, IF 21:29 +3:54
7 Henrik Nyberg Asker Skiklubb 24:45 +7:10
8 Brage Fuglseth Olsen Asker Skiklubb 26:34 +8:59
9 Simen Torebraaten Konnerud IL 31:18 +13:43
  Mikkel Rastad Asker Skiklubb ikke startet  
  Hans Mathias Økern Hågård Konnerud IL ikke startet  

H 13-14

10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Halvor Løken Kongsberg OL 27:28  
2 Andreas Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 29:20 +1:52
3 Vilmer Nyberg Asker Skiklubb 33:20 +5:52
4 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 34:04 +6:36
5 Magnus Skourup Rognebakke Sturla, IF 40:27 +12:59
6 Mathias Pedersen Holmskau Trøsken IL 41:03 +13:35
7 Trym Holme Brinch Asker Skiklubb 41:58 +14:30
8 Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb 44:21 +16:53
9 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 45:12 +17:44
10 Linus Hognestad Sennels Røyken OL 56:45 +29:17
  Mikael Birkelund Asker Skiklubb ikke startet  
  Jakob Rastad Asker Skiklubb ikke startet  

H 13-16C

3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 32:47  
2 Elias Andenæs Asker Skiklubb 38:39 +5:52
3 Jo Randar Holmøy Hadeland OL 1:04:00 +31:13

H 15-16

13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Sondre Zahl Hagen Fossum IF 27:43  
2 Ådne Skjærstein IL Tyrving 28:10 +0:27
3 Mathias Skourup Rognebakke Sturla, IF 28:24 +0:41
4 Felix Finsrud Asker Skiklubb 31:27 +3:44
5 Lukas Klausen Sturla, IF 32:52 +5:09
6 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 33:20 +5:37
7 Birk Felland Sætnan Fossum IF 36:30 +8:47
8 August Syrdal Øen Heming Orientering 37:21 +9:38
9 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 38:04 +10:21
10 Martin Birkelund Asker Skiklubb 39:38 +11:55
11 Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb 41:40 +13:57
12 Jonas Aarseth Nydalens SK 42:37 +14:54
13 Olav Melheim Sturla, IF 46:02 +18:19

H 17-A kort

8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Morten Mosland Oppsal Orientering 32:10  
2 Arne Fossheim Asker Skiklubb 34:39 +2:29
3 Tord Erik Skyrud Asker Skiklubb 35:31 +3:21
4 Reidar Stenseng Konnerud IL 37:17 +5:07
5 Ram Rayamajhi Oppsal Orientering 41:32 +9:22
6 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 43:23 +11:13
7 Torleif Galteland Asker Skiklubb 44:11 +12:01
8 Harald Heiaas Røyken OL 45:56 +13:46
  Petter Fure Oppsal Orientering ikke startet  

H 17-C

5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 John Harald Johansen Oppsal Orientering 40:56  
2 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 41:44 +0:48
3 Karl Anton Undeland Sturla, IF 58:14 +17:18
4 Anders Johnsen Sturla, IF 1:00:13 +19:17
5 Morten Fjell Sturla, IF 1:16:41 +35:45

H 17-20

2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 36:53  
2 Johan Kristian Undeland Sturla, IF 44:42 +7:49

H 21-

8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Øystein Sørensen Nydalens SK 35:20  
2 Martin Grotle Soukup Bækkelagets SK 40:03 +4:43
3 Petter Reinemo Kongsberg OL 42:07 +6:47
4 Morten Taraldsten Brunes Modum OL 46:31 +11:11
5 Ola Lesteberg Kongsberg OL 47:42 +12:22
6 Morten Tangen Fredh OK Moss 52:33 +17:13
7 Andreas Barstad Årvoll IL 1:11:21 +36:01
  Eirik Larsen Skien OK diskvalifisert  

H 40-

12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Anders Gustafsson Sturla, IF 41:46  
2 Odd Strand Kongsberg OL 43:22 +1:36
3 Per-Ivar Nikolaisen Oppsal Orientering 44:32 +2:46
4 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 48:49 +7:03
5 Kjetil Molund IL Tyrving 49:12 +7:26
6 Torstein Hole Nydalens SK 49:44 +7:58
7 Eirik Jørgensen IL Tyrving 52:32 +10:46
8 Kyrre Gran Fet OL 56:12 +14:26
9 Aksel Olsen Asker Skiklubb 1:00:24 +18:38
10 Øyvind Thømt Indre Østfold OK 1:05:27 +23:41
11 Holger Keilholz Røyken OL 1:05:55 +24:09
  David Løver Modum OL diskvalifisert  
  Jan Anders Istad Asker Skiklubb ikke startet  
  Øystein Rastad Asker Skiklubb ikke startet  

H 50-

31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Are Kristiansen IL Tyrving 31:09  
2 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 31:13 +0:04
3 Øystein Holo Fossum IF 33:20 +2:11
4 Arild Andresen Fossum IF 33:21 +2:12
5 Jan Tore Henriksen Nydalens SK 33:35 +2:26
6 Syver Løken Kongsberg OL 35:21 +4:12
7 Morten Heir Fossum IF 35:48 +4:39
8 Hallvard Berg IL Tyrving 38:38 +7:29
9 Onno Verberne OL Toten-Troll 38:41 +7:32
10 Knut Erling Øen Heming Orientering 38:50 +7:41
11 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 39:17 +8:08
12 Roger Wiik Sturla, IF 39:21 +8:12
13 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 39:44 +8:35
14 Hallvard Fjær Lillomarka OL 41:03 +9:54
15 Martin Granly Lillomarka OL 42:08 +10:59
16 Tore Voss Fagervold Bærums Skiklub 43:24 +12:15
17 Håkon Jendal Fossum IF 44:50 +13:41
18 Fredrik Høyer Fossum IF 46:15 +15:06
19 Christian Schibsted Røyken OL 46:41 +15:32
20 Trond Holter Måren OK 48:38 +17:29
21 Rune Sørensen Sturla, IF 49:23 +18:14
22 Erik Høivold Kongsberg OL 49:45 +18:36
23 Terje Melsom Fossum IF 52:44 +21:35
24 Roar Bye Modum OL 56:17 +25:08
25 Hans Jørgen Krogstie Konnerud IL 57:02 +25:53
26 Hans-Ingar Sætra Asker Skiklubb 1:01:52 +30:43
27 Vincent Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:03:44 +32:35
28 Torgeir Brandal Kongsberg OL 1:06:11 +35:02
  Peter Carlsen Sturla, IF diskvalifisert  
  Are Flågan Asker Skiklubb diskvalifisert  
  Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb diskvalifisert  
  Svein Granerud Asker Skiklubb ikke startet  

H 60-

19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Harald Thon Sturla, IF 29:19  
2 Sören Jonsson Nydalens SK 31:06 +1:47
3 Jon Arvid Fossum Asker Skiklubb 31:25 +2:06
4 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 32:53 +3:34
5 Anton Plaian Asker Skiklubb 33:02 +3:43
6 Morten Due Måren OK 33:49 +4:30
7 Harald Hovi Skien OK 34:32 +5:13
8 Ketil Berge Vestre Akers SK 36:27 +7:08
9 Ingemar Jansson Haverstad Lierbygda OL 37:00 +7:41
10 Per Osen Vestre Akers SK 37:29 +8:10
11 Tormod Øvergaard Vestre Akers SK 38:14 +8:55
12 Axel Damgaard OL Trollo 39:46 +10:27
13 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 40:13 +10:54
14 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 40:57 +11:38
15 Stig Hultgreen Karlsen IL GeoForm 42:37 +13:18
16 Roy Gjerding OK Moss 44:47 +15:28
17 Rolf E. Andersen Lierbygda OL 47:10 +17:51
18 Olav Nipen IL Tyrving 48:09 +18:50
19 Roar Nydal Asker Skiklubb 50:20 +21:01

H 65-

9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Ola Brox OL Toten-Troll 33:11  
2 Are Eriksen Oslostudentenes IK 34:45 +1:34
3 Peter Klaveness Måren OK 36:00 +2:49
4 Svein Ackenhausen Konnerud IL 39:44 +6:33
5 Vidar Elvekrok Eiker OL 43:07 +9:56
6 Torbjørn Nørbech Ringerike OL 43:24 +10:13
7 Øyvind Hoveid Asker Skiklubb 43:36 +10:25
8 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 46:14 +13:03
9 Per Øhlckers IL Tyrving 48:01 +14:50
  Bent Galborgen Indre Østfold OK ikke startet  
  Bernt Tollefsen IL GeoForm ikke startet  

H 70-

19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Eldar Børsum Bækkelagets SK 32:16  
2 Hans Roar Bakken Eiker OL 34:04 +1:48
3 Helge Revhaug Ringerike OL 36:18 +4:02
4 Helge Lye IL Tyrving 37:14 +4:58
5 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 38:31 +6:15
6 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 42:39 +10:23
7 Thorolf Trolsrud Botne SK 44:24 +12:08
8 Dag Rønning Jensen OL Trollo 44:25 +12:09
9 Alf Johan Hjelmtvedt Eiker OL 45:54 +13:38
10 Arild Moen Konnerud IL 46:03 +13:47
11 Jørgen Holmboe IL Tyrving 47:16 +15:00
12 Roar Bjordal Oppsal Orientering 50:16 +18:00
13 Sigbjørn Hellerud Røyken OL 50:17 +18:01
14 Ragnar Hillestad Lardal OL 51:09 +18:53
15 Helge Fossheim Hedrum OL 54:29 +22:13
16 Trond Wettergreen Driv IL 55:04 +22:48
17 Tore Vaaje Asker Skiklubb 1:16:46 +44:30
  Bjørn Spjelkavik IL Tyrving diskvalifisert  
  John Ivar Kjellevold Modum OL diskvalifisert  
  Øyvind Stene Asker Skiklubb ikke startet  

H 75-

13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 34:11  
2 Odd Aure Drangedal OL 38:47 +4:36
3 Klaus Engen Eidskog OL 43:38 +9:27
4 Øystein Madsen Haugerud IF 46:50 +12:39
5 Arne Øfsthus Asker Skiklubb 53:05 +18:54
6 Kåre Knudsen IL GeoForm 1:03:45 +29:34
7 Lasse Vråle Sturla, IF 1:07:32 +33:21
8 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 1:07:42 +33:31
9 Terje Throndsen Nittedal OL 1:12:33 +38:22
10 Knut Kristen Hangeraas IL GeoForm 1:33:57 +59:46
11 Sigurd Haugerud IL GeoForm 2:45:36 +2:11:25
  Elling Frøvoll Sturla, IF diskvalifisert  
  Devegg Ruud Sturla, IF diskvalifisert  

H 80-

2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Bjørn Egner Heming Orientering 1:00:56  
2 Tor Henriksen Årvoll IL 1:33:56 +33:00
  Tor Drage Haugerud IF ikke startet  
  Sturle Hånes IL GeoForm ikke startet