---
Skiskyting Åpning Sjusjøen
Sprint: Kvinner- Menn
---
Bruksvallsloppet
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Rovaniemi (FIS-renn)
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Muonio (FIS-renn)
5/10 km: Kvinner- Menn| Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn

Resultater Gromløpet 2014



Resultater Orientering
Gromløpet
Oslo/Nittedal, Oslo/Akershus- 18. mai 2014

N-Åpen

1 730 m, 63 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
0 Lauritz Brunborg Nittedal OL 27:47   16:03  
0 Eldar Bugge Lillomarka OL 35:44 +7:11 20:39  
0 Ylva Bugge Sætereng Lillomarka OL 35:08 +6:35 20:18  
0 Hanne Wærp Hauge Nydalens SK 55:08 +26:35 31:52  
0 Anne Østvold Heming Orientering 48:32 +19:59 28:03  
0 Einar Østvold Heming Orientering 24:56   14:24  
0 Andreas Holmboe IL Tyrving 41:36 +13:03 24:02  
0 Anders Næss-Ulseth Nydalens SK 25:26   14:42  
0 Kasper Halvorsen Nydalens SK 28:58 +0:25 16:44  
0 Kristoffer Husbyn Årvoll IL 29:08 +0:35 16:50  
0 Julie Burøy Onstad Nydalens SK 55:21 +26:48 31:59  
0 Anders Soland Bolin Fossum IF 41:25 +12:52 23:56  
0 Oskar Holtvedt Bækkelagets SK 46:19 +17:46 26:46  
0 Markus Hirsch Bækkelagets SK 46:48 +18:15 27:03  
0 Ingvild Berner Myhre Fossum IF 30:18 +1:45 17:30  
0 Eskil Solhaug Isaksen Lillomarka OL 45:00 +16:27 26:00  
0 Elise Nilsen Berg Fossum IF 40:42 +12:09 23:31  
0 Silje Ruud Fossheim Asker Skiklubb 47:54 +19:21 27:41  
0 Rasmus D. Eastwood Lillomarka OL 41:17 +12:44 23:51  
0 Malene Berstad Heming Orientering 38:28 +9:55 22:14  
0 Eskil Brænden Lillomarka OL 35:40 +7:07 20:36  
0 Sondre Nesheim Køber Nydalens SK 51:15 +22:42 29:37  
0 Jonathan Woodhouse Lillomarka OL 29:08 +0:35 16:50  
0 Tiril Ebon Espedal Nydalens SK 26:59   15:35  
0 Emilie Flø Lillomarka OL 43:19 +14:46 25:02  
0 Ida Gammelmo Hadeland OL 1:08:46 +40:13 39:44  
0 Hermine Dirro Odden Måren OK 1:21:03 +52:30 46:50  
0 Brage Wergeland Biem Lillomarka OL 52:52 +24:19 30:33  
0 Selma Aure Skogedal Asker Skiklubb 40:38 +12:05 23:29  
0 Frida Julseth Halvorsen Lillomarka OL 53:38 +25:05 31:00  
0 Herman Synnes Nittedal OL 23:55   13:49  
0 Nov Bar-Nathan Lillomarka OL 28:33   16:30  
0 Håkon Sæl Steen Fossum IF 31:37 +3:04 18:16  
0 Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 43:20 +14:47 25:02  
0 Cora Helene Hildrum Lillomarka OL 38:44 +10:11 22:23  
0 Tobias Tronbøl Lium Fet OL 30:05 +1:32 17:23  
0 Eirild Wergeland Biem Lillomarka OL 54:33 +26:00 31:31  
0 Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 47:47 +19:14 27:37  
0 Jonas Fenne Ingierd Bækkelagets SK 45:46 +17:13 26:27  
0 Elida Høie Lillomarka OL 1:02:37 +34:04 36:11  
0 Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb 38:31 +9:58 22:15  
0 Karoline Slørdahl Conradi Lillomarka OL 55:56 +27:23 32:19  
0 Katrine Bjordal Veggan Oppsal Orientering 39:35 +11:02 22:52  
0 Guro Brænden Lillomarka OL 1:02:19 +33:46 36:01  
0 Marie Bjordal Veggan Oppsal Orientering 34:50 +6:17 20:08  
0 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 38:56 +10:23 22:30  
0 Natalie Kollerud Lillomarka OL 51:55 +23:22 30:00  
0 Mathias Linløkken Østmarka OK 31:03 +2:30 17:56  
0 Kristoffer Katla Fossum IF 31:17 +2:44 18:04  
0 Vebjørn Blindheim Lillomarka OL 29:09 +0:36 16:50  
0 Tiril Gammelmo Hadeland OL 1:09:29 +40:56 40:09  
0 Kamilla Høie Lillomarka OL 1:03:02 +34:29 36:26  
0 Marie Scheele Nydalens SK 26:09   15:06  
0 Martin Oseng Liholt Lillomarka OL 29:38 +1:05 17:07  
0 Ellen Margrete Stubban Hygen Østmarka OK 36:11 +7:38 20:54  
0 Helene Wallenius Lillomarka OL 1:04:02 +35:29 37:00  
0 Lukas Jones Arnesen Heming Orientering 28:33   16:30  
0 Christoffer Bjørklund Lillomarka OL 38:26 +9:53 22:12  
0 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 59:47 +31:14 34:33  
0 Karen Nettum Sanne Lillomarka OL 43:16 +14:43 25:00  
  Tia Jansen Heming Orientering diskvalifisert      
  Alexander Bjørklund Lillomarka OL diskvalifisert      
  Vegard Oseng Liholt Lillomarka OL brutt      
  Maja Mo Hjelseth Nydalens SK ikke startet      
  Leon Knudsen Oppsal Orientering ikke startet      
  Silje Lund Hovden IL Tyrving ikke startet      
  Bertine Mjøster Østmarka OK ikke startet      
  Erlend Otterlei Østmarka OK ikke startet      

D-10

2 100 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
0 Alma Elise Hildrum Lillomarka OL 47:39   22:41  
0 Helene Hoel Jomaas Fossum IF 29:25   14:00  
0 Emilie Pedersen Vold Lillomarka OL 43:51   20:52  
  Aurora Wilkens Jernberg Nydalens SK ikke startet      
  Hannah Westgaard Lillomarka OL ikke startet      
  Ingvild Berner Myhre Fossum IF ikke startet      

D 11-12

2 870 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 29:28   10:16  
2 Oda Scheele Nydalens SK 32:28 +3:00 11:18  
3 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 34:19 +4:51 11:57  
4 Amélie Aamodt Oppsal Orientering 36:59 +7:31 12:53  
5 Maya Jones Arnesen Heming Orientering 40:02 +10:34 13:56  
6 Julie Meinicke IL Tyrving 42:44 +13:16 14:53  
7 Pia Young Vik Nydalens SK 43:05 +13:37 15:00  
8 Yngvild Langedal Breivik Nydalens SK 44:04 +14:36 15:21  
9 Ingrid Blindheim Lillomarka OL 45:52 +16:24 15:58  
10 Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK 46:39 +17:11 16:15  
11 Live Østvold Heming Orientering 50:01 +20:33 17:25  
12 Netta Bar-Nathan Lillomarka OL 51:12 +21:44 17:50  
13 Silje Slungaard IL Tyrving 52:09 +22:41 18:10  
14 Martha Nesheim Køber Nydalens SK 55:04 +25:36 19:11  
15 Johanne Rognerud Bøe Fossum IF 55:14 +25:46 19:14  
16 Diane Ninauve-Jutulstad Bækkelagets SK 58:15 +28:47 20:17  
17 Adine Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 1:01:54 +32:26 21:34  
18 Ingrid Bratland Tjernshaugen OK Moss 1:12:01 +42:33 25:05  
19 Ella Berstad Heming Orientering 1:13:12 +43:44 25:30  
20 Frida Skurdal Nydalens SK 1:15:20 +45:52 26:14  
  Elise Wærp Hauge Nydalens SK diskvalifisert      
  Elisabeth Dege Heming Orientering diskvalifisert      
  Alexandra Linløkken Østmarka OK ikke startet      
  Ea Lunøe Nydalens SK ikke startet      
  Petra Hoveid Asker Skiklubb ikke startet      
  Siren Lohne Boehlke Fossum IF ikke startet      
  Stine Østmoe Kjelsås IL ikke startet      
  Selma Marie Botten Bergmann Nydalens SK ikke startet      
  Stella Holmboe IL Tyrving ikke startet      

D 11-12 N

2 100 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 29:57   14:15  
2 Astrid Rognstad Hadeland OL 35:04 +5:07 16:41  
3 Selma Færden Kolbotn og Skimt OL 50:46 +20:49 24:10  
4 Wilmine Resvoll Skaug Oppsal Orientering 1:00:05 +30:08 28:36  
5 Mia Helene Vogel Låg Nydalens SK 1:08:06 +38:09 32:25  
6 Selma Marie Botten Bergman Nydalens SK 1:10:24 +40:27 33:31  
  Noor Dirro Måren OK ikke startet      
  Olivia Thulin Nydalens SK ikke startet      

D 13-14

3 420 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Ragne Wiklund Nydalens SK 33:35   9:49  
2 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 36:07 +2:32 10:33  
3 Åsne Holo Fossum IF 37:06 +3:31 10:50  
4 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 41:07 +7:32 12:01  
5 Ingrid Tandberg Ryan Asker Skiklubb 41:29 +7:54 12:07  
6 Ragne Norrud Fossum IF 43:09 +9:34 12:37  
7 Maria Rørvik Haver Lillomarka OL 43:34 +9:59 12:44  
8 Karoline Bjørnerød OK Moss 45:31 +11:56 13:18  
9 Maren Norderud IL Tyrving 45:39 +12:04 13:20  
10 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 46:59 +13:24 13:44  
11 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 47:19 +13:44 13:50  
12 Thea Sofie Salvesen Asker Skiklubb 48:34 +14:59 14:12  
13 Pernille Katla Fossum IF 48:52 +15:17 14:17  
14 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 49:03 +15:28 14:20  
15 Hanne Eide Rapp Raumar Orientering 50:12 +16:37 14:40  
16 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 51:09 +17:34 14:57  
17 Ingrid Hasaas Fossum IF 52:10 +18:35 15:15  
18 Kaja Grefsrud Lillomarka OL 53:26 +19:51 15:37  
19 Solveig Eline Berg IL Tyrving 53:55 +20:20 15:45  
20 Silje Berner Myhre Fossum IF 54:03 +20:28 15:48  
21 Ingvild Høydal Nydalens SK 54:35 +21:00 15:57  
22 Tonje Rognerud Bøe Fossum IF 55:32 +21:57 16:14  
23 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 57:43 +24:08 16:52  
24 Ada Wulfsberg Nydalens SK 59:29 +25:54 17:23  
25 Tilde Eine Fossum IF 1:01:41 +28:06 18:02  
26 Elin Flø Lillomarka OL 1:02:58 +29:23 18:24  
27 Carmen Dirro Måren OK 1:07:48 +34:13 19:49  
  Lin Marte Andorsen Heming Orientering diskvalifisert      
  Tora Drage Roti Fossum IF diskvalifisert      
  Hedda Skatvedt Raumar Orientering diskvalifisert      
  Frida Bakken Ulseth Nydalens SK diskvalifisert      
  Marte Morgenlie Skei Nydalens SK diskvalifisert      
  Karianne Olsvik Dengerud Nydalens SK ikke startet      
  Kamilla Lome Hamar OK ikke startet      

D 13-16 N

2 720 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Oda Marie Colquhoun Nittedal OL 35:26   13:01  
  Ingvild Soland Bolin Fossum IF ikke startet      
  Mari Gåsbakk Fossum IF ikke startet      

D 13-16 C

3 130 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Julie Elisabeth Åbyholm Fossum IF 43:58   14:02  
2 Ingrid Masdal Lillomarka OL 45:24 +1:26 14:30  
3 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 46:00 +2:02 14:41  
4 Mina Jørgensen IL Tyrving 51:49 +7:51 16:33  
5 Gea Øiseth Bedin Indre Østfold OK 59:20 +15:22 18:57  
6 Caroline Bjørgum Fossum IF 1:00:48 +16:50 19:25  
7 Torill Oldernes Lillomarka OL 1:01:16 +17:18 19:34  
8 Hanne Kristine Helgesen IL Tyrving 1:02:17 +18:19 19:53  
9 Ingrid Lund Hovden IL Tyrving 1:03:44 +19:46 20:21  

D 15-16

3 960 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 37:25   9:26  
2 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 38:19 +0:54 9:40  
3 Rannveig W.Nordhagen Ås-NMBU Orientering 39:24 +1:59 9:56  
4 Synne Strand Asker Skiklubb 42:24 +4:59 10:42  
5 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 42:45 +5:20 10:47  
6 Fanni Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 44:13 +6:48 11:09  
7 Anine Lome Hamar OK 44:15 +6:50 11:10  
8 Ingvild C. Fleisje Nittedal OL 44:36 +7:11 11:15  
9 Rikke Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 49:29 +12:04 12:29  
10 Line Wegner Hodt Fossum IF 50:36 +13:11 12:46  
11 Emma Eithun Paulsen Nittedal OL 51:33 +14:08 13:01  
12 Åshild Faller Råheim Fet OL 51:56 +14:31 13:06  
13 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 55:08 +17:43 13:55  
14 Åse Bergan Nydalens SK 56:58 +19:33 14:23  
15 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 57:04 +19:39 14:24  
16 Anine Hallén Nydalens SK 57:13 +19:48 14:26  
17 Synne Skjærstein IL Tyrving 58:09 +20:44 14:41  
18 Ingrid Aaslund Fet OL 1:04:41 +27:16 16:20  
19 Mina Haver Lillomarka OL 1:05:26 +28:01 16:31  
20 Johanne Øderud Vatne Bækkelagets SK 1:12:21 +34:56 18:16  
21 Marie Ullevålseter Nydalens SK 1:15:28 +38:03 19:03  
22 Ellen Marie Ariansen Nittedal OL 1:29:36 +52:11 22:37  
  Margrethe Wisløff Asker Skiklubb ikke startet      
  Synne Eikeland Røstadsand Nydalens SK ikke startet      
  Ingvil Ahlsand Nydalens SK ikke startet      
  Sofie Skyttersæter Iversen Heming Orientering ikke startet      
  Synne Eide Rapp Raumar Orientering ikke startet      
  Oda Sikkeland IL Tyrving ikke startet      
  Maiken Sandberg Nydalens SK ikke startet      

D 17-18

5 500 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Marie Olaussen Fredrikstad SK 1:01:47   11:14  
2 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 1:03:21 +1:34 11:31  
3 Kaja Bråten Løvald Asker Skiklubb 1:04:43 +2:56 11:46  
4 Evine Westli Andersen Løten o-lag 1:09:29 +7:42 12:38  
5 Karen Bjergaard Nydalens SK 1:12:17 +10:30 13:08  
6 Ingrid Nytun Nergård Nittedal OL 1:14:19 +12:32 13:30  
7 Silje Arntzen Asker Skiklubb 1:15:19 +13:32 13:41  
  Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK ikke startet      
  Hedda Vonen Nittedal OL ikke startet      
  Nanna Norderud IL Tyrving ikke startet      

D 17N

2 720 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Bente Aaslund Fet OL 35:31   13:03  
2 Britt Justad NOTEAM 45:19 +9:48 16:39  
3 Cecilie Christin Kverme Fossum IF 1:03:25 +27:54 23:18  
4 Tina Bjørnstad Raumar Orientering 1:40:04 +1:04:33 36:47  
  Hilde Salvesen IL Koll diskvalifisert      
  Elin Vølstad Indre Østfold OK ikke startet      
  Toril Berg-Domaas Kolbotn og Skimt OL ikke startet      

D 17C

3 130 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL 47:55   15:18  
2 Marit Helene Øderud Fredrikstad SK 54:14 +6:19 17:19  
3 Solveig Bergan Nydalens SK 59:11 +11:16 18:54  
4 Kristin Tjernshaugen OK Moss 1:00:08 +12:13 19:12  
  Liv Edle Grønstad Løten o-lag diskvalifisert      
  Kaija Fürstenberg Nydalens SK ikke startet      
  Oda Eithun Paulsen Nittedal OL ikke startet      

D 17B

4 400 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Solveig Sæl Fossum IF 1:05:09   14:48  
2 Ingrid Bjørshol Holm Oppsal Orientering 1:08:07 +2:58 15:28  
3 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 1:18:08 +12:59 17:45  
4 Mona Elisabeth Østvang Østmarka OK 1:48:32 +43:23 24:39  
5 Linda Fredh Hamar OK 1:49:49 +44:40 24:57  
  Line Telje Høydal Nydalens SK ikke startet      

D 17AK

3 820 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Aasne Fenne Hoksrud Bækkelagets SK 42:13   11:03  
2 Arnhild Krogh Oppsal Orientering 44:27 +2:14 11:38  
3 Katja Ekroll Jahren Bækkelagets SK 45:13 +3:00 11:50  
4 Heidi Tronbøl Fet OL 45:49 +3:36 11:59  
5 Ane Hansen Kjenseth Årvoll IL 47:10 +4:57 12:20  
6 Belinda Østvik Jørandli Gjø-Vard OL 48:02 +5:49 12:34  
7 Kari Strand Lierbygda OL 50:02 +7:49 13:05  
8 Maren Kaarby Nydalens SK 51:11 +8:58 13:23  
9 Line Drange Ruud Asker Skiklubb 53:48 +11:35 14:05  
10 Åse Norrud Fossum IF 59:43 +17:30 15:37  
11 Peichi Chuang Oslostudentenes IK 1:05:29 +23:16 17:08  
12 Kristin Nergaard Berg Fossum IF 1:12:07 +29:54 18:52  
13 Ingrid Tronshaug Stokke IL 1:35:24 +53:11 24:58  
  Inga Morgenlie Nydalens SK diskvalifisert      
  Anne Øverøyen IL Tyrving ikke startet      
  Maiken Skirstad Mo Nydalens SK ikke startet      

D 19-20

5 910 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 1:05:33   11:05  

D 21

6 800 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 1:03:11   9:17  
2 Gunvor Hov Høydal Fossum IF 1:07:41 +4:30 9:57  
3 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 1:11:23 +8:12 10:29  
4 Maria Jonsson Nydalens SK 1:11:30 +8:19 10:30  
5 Anne Johanne Lind Nydalens SK 1:13:39 +10:28 10:49  
6 Cristina Luis Nydalens SK 1:28:46 +25:35 13:03  
7 Camilla Stridsklev IL Tyrving 1:32:03 +28:52 13:32  
  Malin Eijsink Ås-NMBU Orientering ikke startet      
  Kamilla Olaussen Fredrikstad SK ikke startet      
  Anne-Kari Bakkland Sørreisa OL ikke startet      

D 35

5 910 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Mila Zaharinova Oppsal Orientering 1:15:55   12:50  

D 40

5 220 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kine Odden Østmarka OK 59:59   11:29  
2 Karianne Katla Fossum IF 1:00:23 +0:24 11:34  
3 Britta Fismen Fossum IF 1:04:25 +4:26 12:20  
4 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 1:05:02 +5:03 12:27  
5 Else Kari Scheele Nydalens SK 1:06:26 +6:27 12:43  
6 Line Nybakken Ås-NMBU Orientering 1:09:23 +9:24 13:17  
7 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 1:09:44 +9:45 13:21  
8 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 1:09:59 +10:00 13:24  
9 Marit Inngjerdingen Nydalens SK 1:10:26 +10:27 13:29  
10 Paula Berstad Heming Orientering 1:27:50 +27:51 16:49  
11 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 1:30:57 +30:58 17:25  

D 45

3 820 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Torunn Drage Roti Fossum IF 41:32   10:52  
2 Eva Lill Kvisle Asker Skiklubb 42:28 +0:56 11:07  
3 Marianne Njåstein IL Tyrving 44:59 +3:27 11:46  
4 Astrid Bjørnerød OK Moss 47:05 +5:33 12:19  
5 Kari Madslien Nydalens SK 47:20 +5:48 12:23  
6 Jorun Ruud Asker Skiklubb 48:39 +7:07 12:44  
7 Marit B. Eithun Nittedal OL 52:17 +10:45 13:41  
8 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 54:35 +13:03 14:17  
9 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 55:06 +13:34 14:25  
10 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 58:51 +17:19 15:24  
11 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 1:00:56 +19:24 15:57  
12 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 1:05:04 +23:32 17:01  
13 Maria Torgersen Bækkelagets SK 1:17:06 +35:34 20:10  
14 Hilde Nytun Martinsen Nittedal OL 1:22:24 +40:52 21:34  
  Maria Persson Asker Skiklubb ikke startet      
  Synnøve Lyssand Sandberg Nydalens SK ikke startet      
  Anne Sofie Korsveien Asker Skiklubb ikke startet      
  Ingrid Jebsen Fossum IF ikke startet      
  Kathrine Lunøe Nydalens SK ikke startet      
  Trine Olaussen Fredrikstad SK ikke startet      
  Gry Ahlsand Nydalens SK ikke startet      

D 45AK

2 280 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 42:16   18:32  
2 Marianne Reusch Heming Orientering 54:05 +11:49 23:43  
  Marianne Hjermstad Fossum IF diskvalifisert      

D 50

3 820 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Mari Hernandez OL Toten-Troll 42:35   11:08  
2 Kjersti Hov Fossum IF 42:36 +0:01 11:09  
3 Hilde Tellesbø Nittedal OL 45:47 +3:12 11:59  
4 Grethe K. Løvald Asker Skiklubb 47:21 +4:46 12:23  
5 Else Grandal IL Tyrving 49:30 +6:55 12:57  
6 Bente Landmark Fossum IF 50:11 +7:36 13:08  
7 Tone Stokland Sandefjord OK 50:27 +7:52 13:12  
8 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 53:25 +10:50 13:59  
9 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 57:13 +14:38 14:58  
10 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 59:51 +17:16 15:40  
11 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 1:00:10 +17:35 15:45  
12 Gro Hege Ludvigsen Måren OK 1:04:27 +21:52 16:52  
13 Ingrid Opsahl Bredesen Fossum IF 1:07:18 +24:43 17:37  
14 Magnhild T. Mølnvik Fossum IF 1:10:42 +28:07 18:30  
15 Inger Johanne Eikeland Nydalens SK 1:11:23 +28:48 18:41  
16 Anne Dahl Nydalens SK 1:13:13 +30:38 19:10  
17 Anne-Kristin Eriksrud Karlsen Oppsal Orientering 1:36:58 +54:23 25:23  
18 Kirsti Grundnes Berg IL Tyrving 1:52:49 +1:10:14 29:31  
  Anne Berit Eid Nydalens SK diskvalifisert      
  Solveig Sikkeland IL Tyrving ikke startet      
  Marianne Hjermstad Fossum IF ikke startet      
  Trude Fixdal IL Koll ikke startet      
  Runa Skyttersæter Heming Orientering ikke startet      

D 55

3 070 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Gunhild Hennum Lierbygda OL 35:27   11:32  
2 Helga Haverstad Lierbygda OL 36:49 +1:22 11:59  
3 Mette Hallén Nydalens SK 38:43 +3:16 12:36  
4 Berit Danielsen IL Tyrving 40:45 +5:18 13:16  
5 Anne Sørum Ringsaker OK 41:38 +6:11 13:33  
6 Berit Berge IL Tyrving 42:25 +6:58 13:48  
7 Anne Edith Corneliussen Nittedal OL 44:37 +9:10 14:31  
8 Kari Weber Øverøyen IL Tyrving 48:16 +12:49 15:43  
9 Heidi Falck IL Tyrving 55:10 +19:43 17:58  
10 Toril Eine Fossum IF 55:52 +20:25 18:11  
11 Grete Berntsen Måren OK 57:16 +21:49 18:39  
  Edel Sofie Nilsen Asker Skiklubb diskvalifisert      

D 60

3 070 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 41:04   13:22  
2 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 45:30 +4:26 14:49  

D 65

2 950 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kjersti Tho Stabæk IF 46:29   15:45  
2 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 50:42 +4:13 17:11  
3 Nora Ursin Fossum IF 55:00 +8:31 18:38  
4 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 58:26 +11:57 19:48  
5 Kirsten Bakke Gjø-Vard OL 1:08:13 +21:44 23:07  
6 Anne Marit Færden Kolbotn og Skimt OL 1:12:17 +25:48 24:30  
7 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 1:18:27 +31:58 26:35  
8 Brynhild Fanuelsen Fossum IF 1:22:56 +36:27 28:06  

D 70

2 280 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Ingrid Lome-Hagman Kolbotn og Skimt OL 48:02   21:04  
2 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 52:58 +4:56 23:13  
3 Aase Tove Golden Måren OK 55:09 +7:07 24:11  
4 Ragnhild Krogvig Kolbotn og Skimt OL 58:15 +10:13 25:32  
5 Aud Margret Kirkhorn Måren OK 1:14:22 +26:20 32:37  
6 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 1:20:54 +32:52 35:28  
7 Åste Eggen Måren OK 1:23:08 +35:06 36:27  
  Inger Skaug Oppsal Orientering diskvalifisert      

D 75

2 280 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Unni Drage Haugerud IF 53:35   23:30  
2 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 54:51 +1:16 24:03  

D 80

2 280 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Rannveig Sommerhein OK Horten 1:56:13   50:58  

H-10

2 100 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
0 Fridtjof Reusch Heming Orientering 28:24   13:31  
0 Sindre Sæl Steen Fossum IF 25:28   12:07  
0 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 52:38 +21:01 25:03  
0 Børge Nilsen Berg Fossum IF 41:22 +9:45 19:41  
0 Trond Oldernes Lillomarka OL 36:34 +4:57 17:24  
0 Marius E. Aamodt Oppsal Orientering 32:44 +1:07 15:35  
0 Sondre Engebretsen OK Moss 28:23   13:30  
0 Axel Aalde Nydalens SK 31:37   15:03  
0 Jakob Wallenius Lillomarka OL 26:38   12:40  
0 Alfred Bjørnerød OK Moss 20:22   9:41  
0 Jonas Krogh Oppsal Orientering 36:40 +5:03 17:27  
0 William Woodhouse Lillomarka OL 26:50   12:46  
  Lars Sigurd Baugstø Rødnes Oppsal Orientering diskvalifisert      
  Felix R. Hylleseth Sentrum OK ikke startet      
  Anders Soland Bolin Fossum IF ikke startet      
  Johannes Salvesen-Lunde IL Koll ikke startet      

H 11-12

2 870 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 25:03   8:43  
2 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 25:28 +0:25 8:52  
3 Teodor Mo Hjelseth Nydalens SK 26:21 +1:18 9:10  
4 Ole Jakob Frankrig Nydalens SK 28:35 +3:32 9:57  
5 Christopher Engebretsen OK Moss 28:51 +3:48 10:03  
6 Gaute Bergan Nydalens SK 29:54 +4:51 10:25  
7 Jonas Myhr Asker Skiklubb 30:48 +5:45 10:43  
8 Henrik Reusch Heming Orientering 31:17 +6:14 10:54  
9 August Syrdal Øen Heming Orientering 33:10 +8:07 11:33  
10 Henrik Knudsen Oppsal Orientering 33:38 +8:35 11:43  
11 William Bureid Onstad Nydalens SK 34:34 +9:31 12:02  
12 Tobias Mikael Espedal Nydalens SK 35:29 +10:26 12:21  
13 Joakim Wilkens Jernberg Nydalens SK 39:43 +14:40 13:50  
14 Arthur Brunborg Nittedal OL 40:13 +15:10 14:00  
15 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 47:34 +22:31 16:34  
16 Mikkel Katla Fossum IF 49:34 +24:31 17:16  
17 Eirik Øvstedal Nydalens SK 52:12 +27:09 18:11  
18 Halfdan Høysæter Setvik Lillomarka OL 53:13 +28:10 18:32  
19 Birk F. Sætnan Fossum IF 54:52 +29:49 19:07  
20 Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK 58:59 +33:56 20:33  
21 Rolf Andreas Berg Nydalens SK 59:13 +34:10 20:37  
22 Kristian Fredriksen Aas Asker Skiklubb 1:02:46 +37:43 21:52  
23 Magnus Morgenlie Skei Nydalens SK 1:53:31 +1:28:28 39:33  
  Gustav Andresen Skotte Fossum IF diskvalifisert      
  Elias Stubberud Nydalens SK diskvalifisert      
  Vemund Heier Nydalens SK ikke startet      
  Lauritz Brunborg Nittedal OL ikke startet      
  Ferdinand Fremming Heming Orientering ikke startet      
  Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb ikke startet      

H 11-12N

2 100 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Simen Gammelmo Hadeland OL 28:50   13:43  
2 Sondre Zahl Hagen Fossum IF 30:19 +1:29 14:26  
3 John Otterlei Østmarka OK 39:33 +10:43 18:50  
4 Bendik Mjøster Østmarka OK 43:30 +14:40 20:42  
5 Henrik Linløkken Østmarka OK 49:26 +20:36 23:32  
6 Eirik N. Nergård Nittedal OL 1:01:01 +32:11 29:03  
  Amund Øiseth Bedin Indre Østfold OK ikke startet      

H 13-14

3 520 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Audun Uglenes Bergan Nydalens SK 31:23   8:54  
2 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 33:01 +1:38 9:22  
3 Sander Arntzen Asker Skiklubb 33:18 +1:55 9:27  
4 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 34:51 +3:28 9:54  
5 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 35:27 +4:04 10:04  
6 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 37:02 +5:39 10:31  
7 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 39:09 +7:46 11:07  
8 Isak Jonsson Nydalens SK 40:41 +9:18 11:33  
9 Håkon Sturød Nydalens SK 41:52 +10:29 11:53  
10 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 44:51 +13:28 12:44  
11 Bendik Eliassen Fredrikstad SK 45:00 +13:37 12:47  
12 Oliver Wallin Higgins IL Tyrving 47:24 +16:01 13:27  
13 Truls Wegner Hodt Fossum IF 47:49 +16:26 13:35  
14 Alexander Smeby Nydalens SK 48:12 +16:49 13:41  
15 Andreas Ramberg Østmarka OK 48:14 +16:51 13:42  
16 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 48:19 +16:56 13:43  
17 Herman Brunborg Nittedal OL 48:45 +17:22 13:50  
18 Emil Størmer Fossum IF 51:01 +19:38 14:29  
19 David Thorvik Nydalens SK 51:04 +19:41 14:30  
20 Eirik Høst Fossgard Lillomarka OL 52:21 +20:58 14:52  
21 Eivind Berner Myhre Fossum IF 53:23 +22:00 15:09  
22 Harald Ramm Haugland Fossum IF 54:03 +22:40 15:21  
23 Trygve Myhr Asker Skiklubb 55:44 +24:21 15:50  
24 Jonas Aas Fet OL 57:29 +26:06 16:19  
25 Sivert Sande Kverme Fossum IF 58:44 +27:21 16:41  
26 Kristian Markhus Brekke Lillomarka OL 1:08:15 +36:52 19:23  
27 Lars Brattli Asker Skiklubb 1:13:35 +42:12 20:54  
28 Martin Dege Heming Orientering 1:52:09 +1:20:46 31:51  
  Lars Young Vik Nydalens SK diskvalifisert      
  William Resvoll Skaug Oppsal Orientering diskvalifisert      
  Simen Masdal Lillomarka OL diskvalifisert      
  Sigurd Grevstad Fossum IF diskvalifisert      
  Jonas Rolfsen Haugmo Heming Orientering diskvalifisert      
  Mathias Pedersen Vold Lillomarka OL brutt      
  Herman Synnes Nittedal OL ikke startet      
  Olav Torgersen Bækkelagets SK ikke startet      

H 13-16N

2 720 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Eirik Halvorsen Nittedal OL 33:46   12:24  
  Jørgen Kjos Barkenæs Fet OL ikke startet      
  Jakob Hornseth Nygaard Nittedal OL ikke startet      

H 13-16C

3 130 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Henning Husmo Raumar Orientering 43:31   13:54  
2 Endre Rognskog Mella Oppsal Orientering 1:00:05 +16:34 19:11  
  Elias O Almenningen Nittedal OL ikke startet      

H 15-16

4 840 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 37:58   7:50  
2 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 38:07 +0:09 7:52  
3 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 39:51 +1:53 8:14  
4 Kasper Fosser Heming Orientering 40:25 +2:27 8:21  
5 Martin Borge Heir Fossum IF 40:30 +2:32 8:22  
6 Elias Jonsson Nydalens SK 41:47 +3:49 8:37  
6 Lukas Liland Nydalens SK 41:47 +3:49 8:37  
8 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 42:06 +4:08 8:41  
9 Tarjei Holo Fossum IF 42:44 +4:46 8:49  
10 Einar Melsom Fossum IF 42:54 +4:56 8:51  
11 Anders Haga Raumar Orientering 44:06 +6:08 9:06  
12 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 44:59 +7:01 9:17  
13 Ola Løvald Bråten Asker Skiklubb 45:37 +7:39 9:25  
14 Erling Hjermstad Fossum IF 47:11 +9:13 9:44  
15 Jostein Tandberg Nydalens SK 48:43 +10:45 10:03  
16 Sam Lunøe Nydalens SK 48:47 +10:49 10:04  
17 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 49:07 +11:09 10:08  
18 Linus Olhans Ås-NMBU Orientering 49:42 +11:44 10:16  
19 Øyvind Hjermstad Fossum IF 51:18 +13:20 10:35  
20 Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK 56:47 +18:49 11:43  
21 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 57:43 +19:45 11:55  
22 Joar Oldernes Lillomarka OL 59:33 +21:35 12:18  
23 Audun Rognerud Bøe Fossum IF 59:45 +21:47 12:20  
23 Sander Hildebrand Rogndokken Fet OL 59:45 +21:47 12:20  
25 Peder Hornseth Nygaard Nittedal OL 1:00:37 +22:39 12:31  
26 Jørgen Kjos Barkenæs Fet OL 1:01:24 +23:26 12:41  
27 Sindre Vestengen Lian Lillomarka OL 1:01:37 +23:39 12:43  
28 Sebastian Eidem Heming Orientering 1:02:58 +25:00 13:00  
29 Martin Andresen Skotte Fossum IF 1:07:00 +29:02 13:50  
  Øystein Rønning Strand Nydalens SK diskvalifisert      
  Emil Bjørnstad Strand Raumar Orientering diskvalifisert      
  Emil Morgenlie Skei Nydalens SK diskvalifisert      
  Tobias R. Hylleseth Sentrum OK diskvalifisert      
  Sindre Rolfsen Haugmo Heming Orientering ikke startet      
  Sjur Kvisle Asker Skiklubb ikke startet      
  Jørgen Aas Fet OL ikke startet      
  Johan Teodor Westly Asker Skiklubb ikke startet      
  Håkon Øvstedal Nydalens SK ikke startet      

H 17-18

5 910 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Elias T. Mølnvik Fossum IF 49:06   8:18  
2 Knut Aasheim Oppsal Orientering 50:38 +1:32 8:34  
3 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 51:05 +1:59 8:38  
4 Are Wigaard Oppsal Orientering 55:27 +6:21 9:22  
5 Åsmund Aamodt Resell Nydalens SK 56:36 +7:30 9:34  
6 Herman Moe Fet OL 58:05 +8:59 9:49  
7 Claus Martinsen Heming Orientering 59:48 +10:42 10:07  
8 Oskar Størmer Fossum IF 1:05:19 +16:13 11:03  
9 Ludvig Andreas Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 1:07:53 +18:47 11:29  
10 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:25:41 +36:35 14:29  
  Helge Nikolai Helmersen Fet OL diskvalifisert      
  Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering diskvalifisert      
  Sigurd Melsom Fossum IF diskvalifisert      
  Erland Kvisle Asker Skiklubb ikke startet      

H 17N

2 720 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Stian Lillegård Lillomarka OL 28:40   10:32  

H 17C

3 130 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Jarle Rogndokken Fet OL 39:01   12:27  
2 Haakon Knudsen Oppsal Orientering 42:03 +3:02 13:26  
3 Jan Vegard Rudsengen Gjø-Vard OL 44:55 +5:54 14:21  
4 Kristoffer Nylund Eiker OL 48:47 +9:46 15:35  
5 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 48:52 +9:51 15:36  
6 John Jacobsen Kolbotn og Skimt OL 57:02 +18:01 18:13  
7 Lars-Erik Østerud Eiker OL 1:05:54 +26:53 21:03  

H17B

4 400 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Trond Myhre Fossum IF 47:54   10:53  
2 Viggo Eriksen Fossum IF 53:14 +5:20 12:05  
3 Sjur Grindstuen Indre Østfold OK 53:22 +5:28 12:07  
4 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 54:35 +6:41 12:24  
5 Vegard Kvisle Asker Skiklubb 55:55 +8:01 12:42  
6 Bent Sande Kverme Fossum IF 1:00:57 +13:03 13:51  
7 Thor Norderud IL Tyrving 1:08:51 +20:57 15:38  
8 Magne Aas Asker Skiklubb 1:13:04 +25:10 16:36  
9 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 1:20:23 +32:29 18:16  
10 Kjetil Jacobsen Hamar OK 1:26:11 +38:17 19:35  
11 Magnus Espeland Køber Nydalens SK 1:29:49 +41:55 20:24  
  Terje Brende Fossum IF ikke startet      

H 17AK

5 500 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Magne Haga Raumar Orientering 47:43   8:40  
2 Christian F Schive Halden SK 48:01 +0:18 8:43  
3 Inge Lindseth Nydalens SK 48:36 +0:53 8:50  
4 Gard Lindseth Nydalens SK 52:20 +4:37 9:30  
5 Henrik Drange Ruud Asker Skiklubb 53:47 +6:04 9:46  
6 Stian Overskeid Indre Østfold OK 55:51 +8:08 10:09  
7 Øystein Rodem Nydalens SK 1:03:26 +15:43 11:32  
8 Håkon Njåstein IL Tyrving 1:03:40 +15:57 11:34  
9 Petter Skedsmo Hadeland OL 1:06:14 +18:31 12:02  
10 Robin Bergane Jansson Lillomarka OL 1:06:27 +18:44 12:04  
11 Ola Lesteberg Kongsberg OL 1:07:29 +19:46 12:16  
12 Kristian Bernhard Nilsen Fossum IF 1:08:53 +21:10 12:31  
13 Olav Hasaas Fossum IF 1:11:39 +23:56 13:01  
14 Markus Knapp Kongsberg IL Tyrving 1:15:20 +27:37 13:41  
15 Mats Olav Berg IL Tyrving 1:16:20 +28:37 13:52  
16 Morten Heir Fossum IF 1:19:15 +31:32 14:24  
17 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 1:24:47 +37:04 15:24  
18 Per-Arne Martinsen Indre Østfold OK 1:25:13 +37:30 15:29  
19 Erlend Fanuelsen Oppsal Orientering 1:30:12 +42:29 16:24  
20 Morten Tangen Hamar OK 1:34:32 +46:49 17:11  
  Vidar Gjelstad Sandefjord OK ikke startet      

H 19-20

7 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Tor-Arve Bjørnstad Strand Raumar Orientering 2:04:33   17:03  

H 21

9 100 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Martin Vister Järla Orientering 1:06:44   7:20  
2 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 1:08:18 +1:34 7:30  
3 Håvard Haga Raumar Orientering 1:10:29 +3:45 7:44  
4 Sindre Rønning Fossum IF 1:13:05 +6:21 8:01  
5 Emil Ahlbäck Fossum IF 1:13:13 +6:29 8:02  
6 Vetle Christiansen Raumar Orientering 1:15:04 +8:20 8:14  
7 Gjermund Glesnes Nydalens SK 1:15:49 +9:05 8:19 Last ned GPS-spor i gpx-format
8 Eirik Jansson Haverstad Ås-NMBU Orientering 1:18:51 +12:07 8:39  
9 Trond Kortner Østmarka OK 1:26:28 +19:44 9:30  
10 Morten Nilstad Pettersen IL Tyrving 1:26:41 +19:57 9:31  
11 Ola Marius Pedersen Oppsal Orientering 1:27:57 +21:13 9:39  
12 Erik Persson Oppsal Orientering 1:31:54 +25:10 10:05  
13 Espen Wigaard Oppsal Orientering 1:49:02 +42:18 11:58  
14 Torstein Hole Nydalens SK 1:50:47 +44:03 12:10  
  Eduard Chiuzan Romania diskvalifisert      
  Anders Storbraten IFK Lidingö SOK ikke startet      
  Sigve Vågsnes Oppsal Orientering ikke startet      
  Bojan Blumenstein Halden SK ikke startet      
  Haakon Ingvaldsen Nydalens SK ikke startet      
  Eirik Rustad Raumar Orientering ikke startet      
  Morten Jarvis Westergård Järla Orientering ikke startet      

H 35

7 300 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Thomas Bedin Indre Østfold OK 1:05:21   8:57  
2 Per-Ivar Nikolaisen Oppsal Orientering 1:14:19 +8:58 10:10  
3 Torbjørn Kravdal Gjø-Vard OL 1:15:58 +10:37 10:24  
4 Ivar Seierstad IL GeoForm 1:18:59 +13:38 10:49  
5 Rune Brunborg Nittedal OL 1:24:29 +19:08 11:34  
6 Robert Banfi Ås-NMBU Orientering 1:36:10 +30:49 13:10  

H 40

6 800 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Pål Skogedal Asker Skiklubb 52:43   7:45  
2 Knut Harald Hylleseth Sentrum OK 1:00:26 +7:43 8:53  
3 Christian Holmboe IL Tyrving 1:00:29 +7:46 8:53  
4 Tor Brenna Nittedal OL 1:05:13 +12:30 9:35  
5 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 1:07:32 +14:49 9:55  
6 Kjartan Hauger Oppsal Orientering 1:13:19 +20:36 10:46  
7 Eirik Jørgensen IL Tyrving 1:14:12 +21:29 10:54  
8 Pål Winsents Måren OK 1:14:50 +22:07 11:00  
9 Henning Bratland Carlsen OK Moss 1:15:46 +23:03 11:08  
10 Kyrre Gran Fet OL 1:17:03 +24:20 11:19  
11 Johannes Skaar Nittedal OL 1:17:39 +24:56 11:25  
12 Christian Reusch Heming Orientering 1:20:27 +27:44 11:49  
13 Lars Onstad Oslostudentenes IK 1:24:43 +32:00 12:27  
14 Anders Færden Kolbotn og Skimt OL 1:29:39 +36:56 13:11  
15 Ørjan Låg Nydalens SK 1:38:24 +45:41 14:28  
  Anders Grevstad Fossum IF diskvalifisert      
  Morten Fismen Fossum IF ikke startet      

H 45

5 910 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid R
1 Leif Størmer Fossum IF 47:03   7:57  
2 Per Olaussen Fredrikstad SK 48:14 +1:11 8:09  
3 Jon Iver Bakken Nydalens SK 51:34 +4:31 8:43  
4 Henning Røberg Nittedal OL 51:52 +4:49 8:46  
5 Knut Erling Øen Heming Orientering 54:55 +7:52 9:17  
6 Bent Erik Skaug Oppsal Orientering 55:21 +8:18 9:21  
7 Sven Arne Gylterud Fossum IF 55:45 +8:42 9:25  
8 Tommy Jauhojärvi Asker Skiklubb 56:10 +9:07 9:30  
9 Ivar Mølnvik Fossum IF 57:55 +10:52 9:47  
10 Dagfinn Aas Fet OL 58:45 +11:42 9:56  
11 Roar Haug Hadeland OL 1:00:13 +13:10 10:11  
12 Hallvard Koren OK Moss 1:00:41 +13:38 10:16  
13 Arild Andresen Fossum IF 1:00:44 +13:41 10:16  
14 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 1:00:45 +13:42 10:16  
15 Gunnar Brattli Asker Skiklubb 1:00:52 +13:49 10:17  
16 Gunnar Engen Vik Nydalens SK 1:01:21 +14:18 10:22  
17 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 1:01:25 +14:22 10:23  
18 Einar Lunøe Nydalens SK 1:01:35 +14:32 10:25  
19 Trond Lund IL Tyrving 1:01:42 +14:39 10:26  
20 Arne Torgersen Bækkelagets SK 1:03:45 +16:42 10:47  
21 Kjetil Steen Fossum IF 1:04:13 +17:10 10:51  
22 Kimme Arnesen Heming Orientering 1:05:45 +18:42 11:07  
23 Jan Erik Aalberg Bækkelagets SK 1:07:49 +20:46 11:28  
23 Jarle Roti Fossum IF 1:07:49 +20:46 11:28  
25 Stein H. Hagen OK Skeidi 1:11:54 +24:51 12:09  
26 Nils Bergan Nydalens SK 1:12:07 +25:04 12:12  
27 Torleif Ahlsand