Resultater Hadelandsløpet 2014



Resultater Orientering
Hadelandsløpet
Hadeland, Oppland - 1. juni 2014

N-åpen

1 900 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
0 Lauritz Brunborg Nittedal OL 22:45   11:58
0 Amund Flaskerud OL Toten-Troll 29:44 +6:27 15:38
0 Ida Gammelmo Hadeland OL 32:50 +9:33 17:16
0 Leikny Gammelmo Hadeland OL 43:29 +20:12 22:53
0 Tiril Gammelmo Hadeland OL 43:29 +20:12 22:53
0 Alexander Granum Helsvig Nydalens SK 44:05 +20:48 23:12
0 Eline Kravdal Gjø-Vard OL 50:02 +26:45 26:20
0 Selma Bjørnsgaard Lenndin Lillehammer OK 32:21 +9:04 17:01
0 Even Lien Gjø-Vard OL 27:10 +3:53 14:17
0 Even Nordli Eriksen Gjø-Vard OL 23:34 +0:17 12:24
0 Iver Nordli Eriksen Gjø-Vard OL 24:00 +0:43 12:37
0 Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL 30:31 +7:14 16:03
0 Samuel K. Stoknes NOTEAM 25:24 +2:07 13:22
0 Nikolai Teslo Hadeland OL 43:22 +20:05 22:49
0 Ole Petter Visted-Hansen Gjø-Vard OL 34:50 +11:33 18:20
0 Launy Wiseth Lillehammer OK 32:25 +9:08 17:03
0 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 25:21 +2:04 13:20
0 Sina Øversveen Lillehammer OK 55:11 +31:54 29:02
0 Rikke Løchen Engdahl IL Koll 32:28 +9:11 17:05
0 Rolf Andreas Berg Nydalens SK 23:17   12:15
0 Tiril Aurora Reknes Hadeland OL 20:25   10:44
0 Pernille Sletten Hånes Lillehammer OK 55:03 +31:46 28:58
  Lars Flaskerud OL Toten-Troll ikke startet    

D -10

2 000 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
0 Emma Visted-Hansen Gjø-Vard OL 28:40 +6:02 14:20
0 Marie Scheele Nydalens SK 25:33 +2:55 12:46
0 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 22:38   11:19
  Pernille Sletten Hånes Lillehammer OK ikke startet    

D 11-12

1 800 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Oda Scheele Nydalens SK 25:10   13:58
2 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 27:54 +2:44 15:30
3 Berthe Teslo Hadeland OL 29:35 +4:25 16:26
4 Lea mathilde Trong-johansen Nydalens SK 33:33 +8:23 18:38
5 Ida Marie Flågen Heming Orientering 36:42 +11:32 20:23
6 Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb 51:08 +25:58 28:24

D 13-14

2 500 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 30:52   12:20
2 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 34:47 +3:55 13:54
3 Johanne Klynderud Sundfør Lillehammer OK 38:14 +7:22 15:17
4 Kristine Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 38:15 +7:23 15:18
5 Synne Solberg Gjø-Vard OL 46:02 +15:10 18:24
6 Linda Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 55:35 +24:43 22:14
7 Hedda Skatvedt Raumar Orientering 1:02:43 +31:51 25:05

D 13-16C

1 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 30:08   16:44
2 Erna Marie Tøfting Bakke Gjø-Vard OL 1:08:19 +38:11 37:57

D 15-16

3 300 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 43:10   13:04
2 Ellen Marie Ariansen Nittedal OL 1:00:11 +17:01 18:14
3 Guro Karlsen Lillehammer OK 1:02:14 +19:04 18:51
4 Emilie Høgås Lillehammer OK 1:24:27 +41:17 25:35
  Ane Holm Grøneng Lillehammer OK diskvalifisert    
  Oda Sikkeland IL Tyrving ikke startet    
  Ine Jensen Lillehammer OK ikke startet    

D 17-C

1 800 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Trine Marie Ellingsen Raumar Orientering 27:58   15:32
2 Celine Visted Gjø-Vard OL 29:15 +1:17 16:15
3 Linda Fredh Hamar OK 44:22 +16:24 24:38
4 Grete Skotte Fossum IF 1:22:49 +54:51 46:00
  Guro Mo OL Toten-Troll diskvalifisert    

D 17-20

3 500 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Nytun Nergård Nittedal OL 1:02:45   17:55

D 35-

3 500 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Zsuzsa Fey IL Tyrving 40:17   11:30
2 Kristine Sollien Flaskerud OL Toten-Troll 57:14 +16:57 16:21

D 40-

3 300 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Arnhild Krogh Oppsal Orientering 38:13   11:34
2 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 45:55 +7:42 13:54
3 Else Kari Scheele Nydalens SK 46:25 +8:12 14:03
4 Kari Klynderud Sundfør Lillehammer OK 1:00:46 +22:33 18:24
5 Heidi Gabrielsen Raumar Orientering 1:05:49 +27:36 19:56
6 Ann Elin Flågen Heming Orientering 1:11:24 +33:11 21:38
  Hilde Grøneng Lillehammer OK ikke startet    

D 45-

3 300 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hege Solerød Gjø-Vard OL 40:46   12:21
2 Marit B. Eithun Nittedal OL 42:39 +1:53 12:55
3 Ane Bjørnsgaard Lillehammer OK 43:33 +2:47 13:11
4 Anita Stenseth Synnfjell OK 47:30 +6:44 14:23
5 Unn Mette Klopbakken Synnfjell OK 52:39 +11:53 15:57
6 Mette Eline Heimstad Ringerike OL 52:44 +11:58 15:58
7 Hilde Nytun Martinsen Nittedal OL 57:39 +16:53 17:28
8 Jartrud Steinsli Østmarka OK 1:13:51 +33:05 22:22
  Astrid Ruud Nittedal OL diskvalifisert    
  Maria Torgersen Bækkelagets SK ikke startet    

D 50-

3 000 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Toril Hallan Lillomarka OL 37:21   12:27
2 Vanja Staff OL Toten-Troll 38:10 +0:49 12:43
3 Anne Grethe Rustad Raumar Orientering 40:01 +2:40 13:20
4 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 40:43 +3:22 13:34
5 Randi Fallbakken Berge Løten o-lag 1:08:51 +31:30 22:57
6 Marit Berger Raumar Orientering 1:17:39 +40:18 25:53
  Solveig Sikkeland IL Tyrving ikke startet    

D 55-

3 000 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anne Sørum Ringsaker OK 47:47   15:55
2 Reidunn Hallan Lillomarka OL 50:34 +2:47 16:51
3 Berit Berge IL Tyrving 51:24 +3:37 17:08
4 Lena Gottfridsson Nittedal OL 53:57 +6:10 17:59

D 60-

2 600 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 35:07   13:30
2 Elle Melbye Heming Orientering 47:27 +12:20 18:15

D 65-

2 600 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 1:07:12   25:50

D 70-

2 400 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Lajla Tidemann Gjø-Vard OL 1:12:37   30:15
  Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering diskvalifisert    

D 75-

2 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Unni Drage Haugerud IF 50:04   20:51

H -10

2 000 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
0 Harald Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 21:09   10:34
0 Lars Lien Gjø-Vard OL 20:16   10:08
0 Jonas Krogh Oppsal Orientering 27:08 +0:03 13:34
0 Jo Randar Holmøy Hadeland OL 27:05   13:32

H 11-12

1 800 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 August Syrdal Øen Heming Orientering 22:28   12:28
2 Simen Gammelmo Hadeland OL 30:20 +7:52 16:51
3 Arthur Brunborg Nittedal OL 32:21 +9:53 17:58
4 Stein Aas Stræte Ringerike OL 34:19 +11:51 19:03
5 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 37:07 +14:39 20:37
  Sigurd Kvamme OL Toten-Troll diskvalifisert    

H 13-16C

1 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  William Hofoss Hadeland OL diskvalifisert    
  Brage Wiseth Lillehammer OK ikke startet    

H 15-16

3 500 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anders Haga Raumar Orientering 33:37   9:36
2 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 41:35 +7:58 11:52
3 Sander Hildebrand Rogndokken Fet OL 48:00 +14:23 13:42
4 Martin Nordvi Grue IL 54:46 +21:09 15:38
5 Sindre Vestengen Lian Lillomarka OL 59:01 +25:24 16:51
6 Bjørnar Løvli Asker Skiklubb 1:00:59 +27:22 17:25
  Martin Andresen Skotte Fossum IF diskvalifisert    

H 17-C

1 800 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jarle Rogndokken Fet OL 25:47   14:19
2 Jon Strøm Hauketo IF 31:32 +5:45 17:31
3 Kjell Andresen Fossum IF 1:02:05 +36:18 34:29

H 17-20

3 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jack Benham Hadeland OL 39:21   10:21

H 35-

3 800 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Henning Spjelkavik IL Tyrving 39:23   10:21
2 Trond Flaskerud OL Toten-Troll 50:57 +11:34 13:24
3 Rune Brunborg Nittedal OL 51:20 +11:57 13:30
4 Erlend Fanuelsen Oppsal Orientering 56:14 +16:51 14:47
5 Jo-Are Nordli Eriksen Gjø-Vard OL 1:18:57 +39:34 20:46

H 40-

3 800 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Rolf Pettersen Mo OL Toten-Troll 35:32   9:21
2 Anders Sollien OL Toten-Troll 40:39 +5:07 10:41
3 Kyrre Gran Fet OL 44:18 +8:46 11:39
4 Bjørn Berge Hadeland OL 44:19 +8:47 11:39
5 Even Erlien Gjø-Vard OL 50:15 +14:43 13:13
6 Håvard Kvamme OL Toten-Troll 57:34 +22:02 15:08
7 Øyvind Lien Gjø-Vard OL 1:00:45 +25:13 15:59

H 45-

3 500 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Rune Scheele Nydalens SK 31:47   9:04
2 Are Strandlie Gjø-Vard OL 33:46 +1:59 9:38
3 Tore Bredalen Nittedal OL 34:35 +2:48 9:52
4 Knut Erling Øen Heming Orientering 37:15 +5:28 10:38
5 Arild Andresen Fossum IF 38:44 +6:57 11:04
6 Arne Torgersen Bækkelagets SK 40:54 +9:07 11:41
7 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 46:07 +14:20 13:10
8 Anders Flågen Heming Orientering 46:57 +15:10 13:24
9 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 48:46 +16:59 13:56
10 Rune Nergård Nittedal OL 56:55 +25:08 16:15
11 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 57:26 +25:39 16:24
12 Bent Skatvedt Raumar Orientering 58:27 +26:40 16:42

H 55-

3 300 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Rune Berge IL Tyrving 30:13   9:09
2 Leif Eriksson Modum OL 30:37 +0:24 9:16
3 Hallvard Fjær Lillomarka OL 32:49 +2:36 9:56
4 Yngve Gottfridsson Nittedal OL 34:37 +4:24 10:29
5 Jens Olav Kløvrud Lillomarka OL 34:45 +4:32 10:31
5 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 34:45 +4:32 10:31
7 Per Gunnar Dahl Ringerike OL 35:46 +5:33 10:50
8 Martin Granly Lillomarka OL 36:43 +6:30 11:07
9 Kjell Magne Nordvi Grue IL 39:40 +9:27 12:01
10 Ove Martinsen Hauketo IF 41:10 +10:57 12:28
11 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 43:16 +13:03 13:06
  Fredrik Steiwer Lillomarka OL diskvalifisert    
  Stig Hultgreen Karlsen Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Trond Rønneberg Asker Skiklubb ikke startet    

H 60-

3 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ola Brox OL Toten-Troll 32:52   10:57
  Svein S Jacobsen IL Tyrving ikke startet    

H 65-

3 000 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hans A. Tingvold Raufoss IL Orientering 41:04   13:41
2 John Thomas Petersen Nittedal OL 42:28 +1:24 14:09
3 John Birger Skansen Rudsbygd IL 52:04 +11:00 17:21
4 Roar Bjordal Oppsal Orientering 56:01 +14:57 18:40
5 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 1:02:00 +20:56 20:40
6 Georg Kapperud Oppsal Orientering 1:14:20 +33:16 24:46
  Helge Revhaug Ringerike OL diskvalifisert    
  Bjørn Spjelkavik IL Tyrving diskvalifisert    

H 70-

2 600 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Helge Bjaaland Heming Orientering 40:35   15:36
2 Erling Tidemann Lommedalens IL 49:12 +8:37 18:55
3 Terje Throndsen Nittedal OL 49:58 +9:23 19:13

H 75-

2 600 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tor Drage Haugerud IF 48:02   18:28
2 Jon Vegard Lunde Lillehammer OK 52:05 +4:03 20:01
  Willy Johansen Ringsaker OK ikke startet    

H 80-

2 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Einar Hoff IL Tyrving 1:10:58   29:34

H 21

4 900 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Eirik Rustad Raumar Orientering 37:33   7:39
2 Håvard Haga Raumar Orientering 42:44 +5:11 8:43
3 Hans Trøan Nydalens SK 44:00 +6:27 8:58
4 Vetle Christiansen Raumar Orientering 44:05 +6:32 8:59
5 Magne Haga Raumar Orientering 44:20 +6:47 9:02
6 Yngvar Christiansen Bækkelagets SK 44:36 +7:03 9:06
7 Hans Jørgen Kvåle Hadeland OL 47:33 +10:00 9:42
8 Gjermund Røren Eiker OL 51:16 +13:43 10:27
9 Kenneth Sandvold Eiker OL 51:26 +13:53 10:29
10 Torbjørn Kravdal Gjø-Vard OL 51:52 +14:19 10:35
11 Kjartan Hauger Oppsal Orientering 56:59 +19:26 11:37
12 Per-Ivar Nikolaisen Oppsal Orientering 1:02:08 +24:35 12:40
13 Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering 1:11:51 +34:18 14:39

D 21

3 800 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingunn Hultgreen Weltzien IL Tyrving 37:07   9:46
2 Kine Gulliksen Bækkelagets SK 41:16 +4:09 10:51
3 Kaisa Svergja Raumar Orientering 55:42 +18:35 14:39
4 Vigdis Hobøl Oppsal Orientering 56:49 +19:42 14:57

D 17 AK

3 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tine Elisa Kjemperud Fossekallen IL 50:46   16:55
2 Peichi Chuang Oslostudentenes IK 1:04:27 +13:41 21:29

H 17 AK

3 300 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Leiv Inge Kjemperud Fossekallen IL 38:17   11:36
2 Morten Tangen Hamar OK 40:45 +2:28 12:20
3 Marius Staff OL Toten-Troll 47:07 +8:50 14:16
4 Petter Fure Oppsal Orientering 49:59 +11:42 15:08
5 Andreas Bjørke Sollien OL Toten-Troll 1:12:58 +34:41 22:06
  Kjetil Jacobsen Hamar OK ikke startet    

H 50-

3 500 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjørnar Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 34:45   9:55
2 Knut Aas Ringerike OL 37:39 +2:54 10:45
3 Nils Harald Staff OL Toten-Troll 39:18 +4:33 11:13
4 Per Arne Arnesen Kolbotn og Skimt OL 43:42 +8:57 12:29
5 Roar Pedersen Oppsal Orientering 45:25 +10:40 12:58
6 Onno Verberne OL Toten-Troll 47:18 +12:33 13:30
7 Harald Berge Løten o-lag 52:11 +17:26 14:54
8 Per Stedje Østmarka OK 53:31 +18:46 15:17
9 Leif Anders Strande Raufoss IL Orientering 56:11 +21:26 16:03
10 Bjarte Lindstad OL Toten-Troll 56:44 +21:59 16:12
11 Tore Lund Hadeland OL 1:02:48 +28:03 17:56
  Johan Lunde IL Koll diskvalifisert    

H 13-14

2 500 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Vegard Løvli Asker Skiklubb 27:04   10:49
2 Jon Magnus Smestad OL Toten-Troll 37:52 +10:48 15:08
3 Jostein Karlsen Lillehammer OK 43:48 +16:44 17:31
4 Olav Torgersen Bækkelagets SK 43:56 +16:52 17:34
5 Frikk Dukefoss Lillehammer OK 51:57 +24:53 20:46
6 Even Karlsen Lillehammer OK 1:03:53 +36:49 25:33
7 Brage Wiseth Lillehammer OK 1:09:54 +42:50 27:57
  Jakob Mo OL Toten-Troll ikke startet    
  Erik Kaland Olsen Nydalens SK ikke startet    

N-Lang

3 200 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marianne Granum Helsvig Nydalens SK 46:29   14:31
2 Toril Berg-Domaas Kolbotn og Skimt OL 1:07:25 +20:56 21:04


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +