Resultater Hardhausen 2015



Resultater Hardhausen
Sandnes, Rogaland - 24. oktober 2015

Arrangementstype: Orientering

Mini Hardhausen

3 300 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Finlay Duncan Sandnes IL (Rogaland) 1:09:00   20:54
0 Oliver Duncan Sandnes IL (Rogaland) 1:08:12   20:40
0 Thomas Duncan Sandnes IL (Rogaland) 1:08:01   20:36
0 Magnus Eikeskog Sandnes IL (Rogaland) 45:13   13:42
0 Oda Fjermestad Helgesen Sandnes IL (Rogaland) 1:07:18   20:23
0 Anne Hilde Halleraker Stavanger Orienteringsklubb 54:28   16:30
0 Tuva Halvorsen Sætre Sandnes IL (Rogaland) 1:07:44   20:31
0 Magnus Haug Sandnes IL (Rogaland) 45:13   13:42
0 Erling Molvik Jørgensen Sandnes IL (Rogaland) 1:03:38   19:16
0 Ole Kverneland Sandnes IL (Rogaland) 1:29:43 +20:43 27:11
0 Emil Larsson Hå kommune BIL 1:22:36 +13:36 25:01
0 Olivia Larsson Hå kommune BIL 1:22:17 +13:17 24:56
0 Kaja Hiorth Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 1:06:10   20:03
0 Torkel Hiorth Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 1:30:09 +21:09 27:19
0 Daniel Halleraker Vihovde Stavanger Orienteringsklubb 1:03:01   19:05
0 Amalie Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 1:06:09   20:02
0 Eirik Wathne Sandnes IL (Rogaland) 42:30   12:52

D 13-14

4 200 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 37:51   9:00
2 Ingrid Lamark Ganddal IL 46:36 +8:45 11:05
3 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 52:33 +14:42 12:30
  Marie Wathne Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert    

D 15-16

6 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Frøydis Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 1:10:50   10:25

D 17-

11 100 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 1:44:23   9:24
2 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 1:44:31 +0:08 9:24
3 Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) 1:52:52 +8:29 10:10
4 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 1:53:44 +9:21 10:14
5 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:53:59 +9:36 10:16
6 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 2:12:27 +28:04 11:55
7 Silje Skorve Skarpeid NOTEAM 2:12:48 +28:25 11:57
8 Nina Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 2:17:57 +33:34 12:25
9 Agnes Elin Engen Statoil BIL 2:19:28 +35:05 12:33
10 Berit-Kristine Lima Ganddal IL 2:19:31 +35:08 12:34
11 Anita Glenne Kallhovd Egersund OK 2:20:40 +36:17 12:40
12 Tone Cecilie Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 2:21:53 +37:30 12:46
13 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 2:21:55 +37:32 12:47
14 Vibeke Lamark Ganddal IL 2:36:29 +52:06 14:05
15 Hilde Skretting Gjesdal kommune BIL 2:36:30 +52:07 14:05
16 Maira Andersone NOTEAM 2:56:52 +1:12:29 15:56
17 Ane Klepsvik Vinsjansen Ganddal IL 4:50:54 +3:06:31 26:12
  Franziska Blystad Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    
  Trine Bolstad Ganddal IL diskvalifisert    

D 50-

6 800 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Garsrud Vaulen Orienteringsklubb 1:03:12   9:17
2 Inger Tone Nygård Egersund OK 1:03:13 +0:01 9:17
3 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 1:11:16 +8:04 10:28
4 May Meling Stavanger Orienteringsklubb 1:14:09 +10:57 10:54
5 Eli Frafjord Ganddal IL 1:16:23 +13:11 11:13
6 Liv Omdal Statoil BIL 1:24:01 +20:49 12:21
7 Åse Berg SUS BIL 2:44:11 +1:40:59 24:08
  Elisabeth Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    

D 60-

6 800 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gry Vikhamar Thengs Stavanger Orienteringsklubb 1:24:28   12:25
2 Turid Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 1:34:04 +9:36 13:50
3 Marie Herigstad Os Orienteringsklubb 1:35:37 +11:09 14:03
4 Helga Aaslid Egersund OK 1:55:21 +30:53 16:57
  Haldis Glendrange Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    

H 11-12

4 200 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Simon Fjermestad Helgesen Sandnes IL (Rogaland) 1:14:47   17:48
0 Vegard Haug Sandnes IL (Rogaland) 1:18:18 +3:31 18:38
0 Arne Jacob Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 54:37   13:00
0 Jonas Årvik Sandal Ganddal IL 58:17   13:52
0 Ola Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 1:14:43   17:47

H 13-14

4 200 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ole Kristian Taksdal Ganddal IL 46:26   11:03

H 15-16

11 100 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Ivar Stokland Ganddal IL 1:44:21   9:24
2 Sølve Wathne Sandnes IL (Rogaland) 1:53:39 +9:18 10:14
3 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 2:03:28 +19:07 11:07
4 Jonas Aksland Sandnes IL (Rogaland) 2:21:25 +37:04 12:44

H 17-

14 200 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thomas Natvig Årstad Halden SK 1:48:07   7:36
2 Bjarthe Westerheim Stord Orientering 1:48:38 +0:31 7:39
3 Vegard Peikli Sandnes IL (Rogaland) 1:51:07 +3:00 7:49
4 Fredrik Sandal Ganddal IL 2:00:30 +12:23 8:29
5 Arild Aasheim Ganddal IL 2:03:40 +15:33 8:42
6 Tor Gunnar Aksland Sandnes IL (Rogaland) 2:15:31 +27:24 9:32
7 Kim Richter Sandnes IL (Rogaland) 2:19:06 +30:59 9:47
8 Alf Johan Walgermo Lima Ganddal IL 2:26:32 +38:25 10:19
9 Lars Helgeland Ganddal IL 2:26:44 +38:37 10:20
10 Morten Bjerga Sundli Ganddal IL 2:27:00 +38:53 10:21
11 Joar Eilevstjønn Ganddal IL 2:27:11 +39:04 10:21
12 Aart Joakim int Veld Ganddal IL 2:27:45 +39:38 10:24
13 Cato Eike Tine BIL 2:28:04 +39:57 10:25
14 Jan Sigurd Eike Tine BIL 2:28:17 +40:10 10:26
15 Ove Haugvaldstad Statoil BIL 2:46:46 +58:39 11:44
16 Helge Risa Stavanger Orienteringsklubb 2:51:26 +1:03:19 12:04
17 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 3:03:33 +1:15:26 12:55
18 Vegard Karlsen CHC Helisport BIL 3:04:11 +1:16:04 12:58
19 Tom Kenneth Gilje Gjesdal kommune BIL 3:08:12 +1:20:05 13:15
20 Oddmund Nordgård SUS BIL 3:12:37 +1:24:30 13:33
21 Jørgen Strømstad CHC Helisport BIL 3:26:36 +1:38:29 14:32
22 Alf Håkon Haugland Statoil BIL 3:30:19 +1:42:12 14:48
23 Emmanuel Mondesert Statoil BIL 3:31:00 +1:42:53 14:51
24 Torbjørn Ims Østby Geoform IL 3:34:37 +1:46:30 15:06
25 Espen Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 3:41:11 +1:53:04 15:34
26 Rolf Andre Svellingen Fylkeshuset BIL 3:59:08 +2:11:01 16:50
27 Pär Andersson CHC Helisport BIL 4:00:01 +2:11:54 16:54
28 Kjetil Gjerde Statoil BIL 4:05:52 +2:17:45 17:18
29 Dag Eivind Watsend Sandnes kommune BIL 4:08:16 +2:20:09 17:29
30 Sindre Øvrum Haaland Sandnes BIL 4:12:57 +2:24:50 17:48
31 Arne Hetlelid Schlumberger BIL 4:23:58 +2:35:51 18:35
  Tom Furland Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert    
  Per Olav Haarr Ganddal IL diskvalifisert    
  Marius Hegdal Statoil BIL diskvalifisert    
  Terje Michalsen Gjesdal kommune BIL diskvalifisert    

H 50-

11 100 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjetil Wirak Stavanger Orienteringsklubb 1:41:36   9:09
2 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 1:41:42 +0:06 9:09
3 Stein Arne Olsen Stavanger Orienteringsklubb 1:41:57 +0:21 9:11
4 Gisle Wathne Sandnes IL (Rogaland) 1:42:12 +0:36 9:12
5 Harald Klippenberg Egersund OK 1:44:40 +3:04 9:25
6 Geir Bjaanes Statoil BIL 1:53:14 +11:38 10:12
7 Svein-Erik Kvame Ganddal IL 1:57:36 +16:00 10:35
8 Jan-Einar Øvremo Ålgård Orientering 2:05:37 +24:01 11:19
9 Tor Brekken Ganddal IL 2:11:52 +30:16 11:52
10 Arnfinn Rømuld Statoil BIL 2:11:55 +30:19 11:53
11 Rune Karstensen Exxonmobil BIL 2:12:59 +31:23 11:58
12 Knut Feldmann Copno BIL 2:17:34 +35:58 12:23
13 Ole Petter Haukaas SoKo 2:18:04 +36:28 12:26
14 Pål H. Gjerden Statoil BIL 2:31:48 +50:12 13:40
15 Dag Helliksen PetrOL 2:31:54 +50:18 13:41
16 Lars Bergersen Statoil BIL 2:34:14 +52:38 13:53
17 Jakob Karlsen Ganddal IL 2:47:36 +1:06:00 15:05
  Otte Omdal Ganddal IL diskvalifisert    
  Bertrand Denieul JWC BIL brutt    

H 60-

11 100 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harry Breiland Ålgård Orientering 1:45:01   9:27
2 Jan Hetland Egersund OK 2:08:43 +23:42 11:35
3 Asgeir Bell Stavanger kommune BIL 2:11:02 +26:01 11:48
4 Kjell Svihus Kruse Smith BIL 2:12:02 +27:01 11:53
5 Ove Oaland Statoil BIL 2:12:05 +27:04 11:53
6 Arne Østensen Stavanger Orienteringsklubb 2:17:48 +32:47 12:24
7 Tor Geir Espedal Statens vegvesen BIL 2:24:27 +39:26 13:00
8 Finn-Morten Årstad Vaulen Orienteringsklubb 2:38:42 +53:41 14:17
9 Knut Jonas Espedal Stavanger Orienteringsklubb 3:47:34 +2:02:33 20:30
  Cato Molthe Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    
  Jan Sagen Sandnes kommune BIL diskvalifisert    

H 70-

6 800 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tormod Aaslid Egersund OK 1:03:20   9:18
2 Hermann Skogsholm Sandnes IL (Rogaland) 1:11:02 +7:42 10:26
3 Knut Skjæveland Ganddal IL 1:14:12 +10:52 10:54
4 Kjell M. Langvik Vaulen Orienteringsklubb 1:14:13 +10:53 10:54
5 Svein Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 1:14:34 +11:14 10:57
6 Terje Braut Sandnes kommune BIL 1:30:39 +27:19 13:19
7 Kjell Maudal Kverneland BIL 1:55:20 +52:00 16:57

Åpen 1

11 100 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trond Lamark Ganddal IL 2:06:14   11:22
2 Lars Primstad Klepp kommune BIL 2:08:43 +2:29 11:35
3 Arngrim Utskarpen Stavanger kommune BIL 2:11:46 +5:32 11:52
4 Magne Habbestad Apply Sørco BIL 2:11:48 +5:34 11:52
5 Thomas Johansen Apply Sørco BIL 2:11:59 +5:45 11:53
6 Kristian Nygård Holtan Statoil BIL 2:12:47 +6:33 11:57
7 Bjørn Eikeskog Steinspruten Bilglass/Sandnes 2:17:43 +11:29 12:24
8 Gard Inderhaug Stavanger Aftenblad BIL 2:18:35 +12:21 12:29
  Cristoffer Grytten Flekkefjord Sykkelklubb diskvalifisert    
  Geir Harald Movold Schlumberger BIL brutt    

Åpen 2

6 800 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øyvind Rummelhoff Vaulen Orienteringsklubb 1:03:07   9:16
2 Morten Johannessen Aker Solutions 1:03:15 +0:08 9:18
3 Jean-Sébastien Dorne JWC BIL 1:03:29 +0:22 9:20
4 Per Ivar Hovstad Statoil BIL 1:10:46 +7:39 10:24
5 Stein Arve Finnestad Capgemini BIL 1:10:47 +7:40 10:24
6 Bjørg Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 1:11:03 +7:56 10:26
7 Kari Sjursen Hå kommune BIL 1:12:57 +9:50 10:43
8 Gunnar Graabak NOTEAM 1:13:07 +10:00 10:45
9 Gunnar Thorset NOTEAM 1:13:14 +10:07 10:46
10 Finn Eivind Slungård NOV BIL 1:13:22 +10:15 10:47
11 Anna Berthelsen Stavanger kommune BIL 1:13:38 +10:31 10:49
12 John Thorsnæs NOV BIL 1:14:17 +11:10 10:55
13 Ruth Magrethe Westre Hå kommune BIL 1:14:31 +11:24 10:57
14 Sveinung Rosenvinge Statoil BIL 1:16:17 +13:10 11:13
15 Hans Einar Thorset SoKo 1:16:46 +13:39 11:17
16 Eivind Moi Statoil BIL 1:17:16 +14:09 11:21
17 Alexander Khorunzhiy Capgemini BIL 1:17:47 +14:40 11:26
18 Stian Rummelhoff Vaulen Orienteringsklubb 1:23:36 +20:29 12:17
19 Irene Rummelhoff Vaulen Orienteringsklubb 1:23:56 +20:49 12:20
20 Veronica Morstøl Øvremo Ålgård Orientering 1:24:16 +21:09 12:23
21 Trude Katrine Hermanrud Stavanger kommune BIL 1:24:25 +21:18 12:24
22 Barbro Sandal Ganddal IL 1:27:28 +24:21 12:51
23 Anne Tove Puntervold SUS BIL 1:30:58 +27:51 13:22
24 Tord Ursin Statoil BIL 1:32:17 +29:10 13:34
25 Ingeborg Wathne Sandnes IL (Rogaland) 1:32:43 +29:36 13:38
26 Elvio Freitas NOV BIL 1:33:02 +29:55 13:40
27 Synnøve Westermoen Statoil BIL 1:35:30 +32:23 14:02
28 Denis Castelet JWC BIL 1:42:27 +39:20 15:03
29 Ingrid O. Foss Stavanger kommune BIL 2:02:45 +59:38 18:03
30 Ragnhild Slobodinski Multiconsult BIL 2:04:38 +1:01:31 18:19
  Øivind Hansen Ganddal IL diskvalifisert    
  Marita Haugland Statoil BIL diskvalifisert    
  Odd Marius Hygen Statoil BIL diskvalifisert    

Trim

4 200 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ivar Johan Larsen Stavanger Orienteringsklubb 51:41   12:18
2 Frank Hansen Egersund OK 52:24 +0:43 12:28
3 Arne Nygaard Lyse BIL 52:35 +0:54 12:31
4 Ragnhild Richter Sandnes IL (Rogaland) 55:25 +3:44 13:11
5 Anna Taksdal Ganddal IL 58:22 +6:41 13:53
6 Oddvar Taksdal Ganddal IL 58:25 +6:44 13:54
7 Per Frode Sandal Ganddal IL 58:28 +6:47 13:55
8 Anne Marie Hustveit Statoil BIL 1:04:58 +13:17 15:28
9 Paul Carr Capgemini BIL 1:05:07 +13:26 15:30
10 Tore Karlsen SUS BIL 1:05:59 +14:18 15:42
11 Arild Svihus Ganddal IL 1:12:57 +21:16 17:22
12 Jan Henrik Neuenkirchen Ganddal IL 1:15:50 +24:09 18:03
13 Synnøve Hognestad Statens vegvesen BIL 1:19:55 +28:14 19:01
14 Astrid Espe PetrOL 1:19:56 +28:15 19:01
15 Margot Asheim SUS BIL 1:21:50 +30:09 19:29
16 Marianne Høie Statoil BIL 1:22:56 +31:15 19:44
17 Marianne Gjesdal Lyngås KE Gruppen BIL 1:28:36 +36:55 21:05
17 Irene Mæland Torgersen KE Gruppen BIL 1:28:36 +36:55 21:05
19 Frode Reidarson Helgesen Capgemini BIL 1:35:44 +44:03 22:47
20 Anita Kvelland EM software partners AS 1:36:41 +45:00 23:01
21 Therese Prestmo EM software partners AS 1:36:47 +45:06 23:02
22 Rebecca Haaland EM software partners AS 1:36:56 +45:15 23:04
23 Per Aspøy Stavanger kommune BIL 1:37:43 +46:02 23:15
24 Jenny Thorset SoKo 1:42:05 +50:24 24:18
25 Eli Thorset Våge Stavanger Kommune 1:44:11 +52:30 24:48
26 Marian Cervienka Swire Oilfield Services 1:46:46 +55:05 25:25
27 Nils Børge Skogerbø Swire Oilfield Services 1:46:47 +55:06 25:25
28 Nithya Mohan Capgemini BIL 2:24:30 +1:32:49 34:24
  Brit Vivian Meling Statoil BIL diskvalifisert  


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +