Resultater Hardhausen 2016



Resultater Hardhausen
Sandnes, Rogaland - 29. oktober 2016

Arrangementstype: Orientering

Mini Hardhausen

3 500 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Håkon Berge Sandnes IL (Rogaland) 59:33   17:00
0 vegard berge Sandnes IL (Rogaland) 59:04   16:52
0 harald paulsen grøndal Sclumberger 2:45:07 +1:45:34 47:10
0 trygve paulsen grøndal Sclumberger 2:41:04 +1:41:31 46:01
0 Amalie Wiliamson Sandnes IL (Rogaland) 1:25:23 +25:50 24:23
0 Alva Christiansen Sandnes IL (Rogaland) 56:24   16:06
0 Finlay Duncan Sandnes IL (Rogaland) 1:04:41 +5:08 18:28
0 Oliver Duncan Sandnes IL (Rogaland) 1:00:42 +1:09 17:20
0 Thomas Duncan Sandnes IL (Rogaland) 55:33   15:52
0 Oda Fjermestad Helgesen Sandnes IL (Rogaland) 1:08:28 +8:55 19:33
0 Jomar Halvorsen Sætre Sandnes IL (Rogaland) 51:05   14:35
0 Tuva Halvorsen Sætre Sandnes IL (Rogaland) 1:14:50 +15:17 21:22
0 Magnus Haug Sandnes IL (Rogaland) 43:14   12:21
0 Arild Hundeide Sandnes IL (Rogaland) 1:07:05 +7:32 19:10
0 Rebekka Lye Klepp kommune BIL 1:04:41 +5:08 18:28
0 Torkel Hiorth Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 1:00:06 +0:33 17:10
0 Mari Richter Sandnes IL (Rogaland) 1:08:24 +8:51 19:32
0 Sigurd Serigstad Time kommne 1:00:07 +0:34 17:10
0 Ada C Stokkeland Ålgård Orientering 37:27   10:42
0 Peter Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 42:53   12:15
0 Ine Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 52:20   14:57
0 Emil Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 59:42 +0:09 17:03
0 Aslak Wathne Sandnes IL (Rogaland) 1:13:39 +14:06 21:02
0 Eirik Wathne Sandnes IL (Rogaland) 37:43   10:46

D 11-12

4 800 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kaja Peikli Sandnes IL (Rogaland) 47:53   9:58
2 Anna Taksdal Ganddal IL 52:57 +5:04 11:01
3 Julie Aksland Sandnes IL (Rogaland) 55:00 +7:07 11:27
4 Selma Lothine Fridheim Torp Sandnes IL (Rogaland) 1:33:51 +45:58 19:33

D 13-14

4 800 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vilde Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 43:42   9:06
2 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 44:16 +0:34 9:13
3 Dina Sofie Falkenberg Torgersen Stavanger Orienteringsklubb 52:29 +8:47 10:56
4 Ingrid Lamark Ganddal IL 53:16 +9:34 11:05

D 15-16

7 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 1:12:47   10:23
2 Ida Monsen Egersund OK 1:33:29 +20:42 13:21

D 17-

9 800 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 1:28:05   8:59
2 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:37:59 +9:54 9:59
3 Silje Skorve Skarpeid Ganddal IL 1:38:00 +9:55 10:00
4 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 1:40:00 +11:55 10:12
5 Marthe Svihus Sandnes IL (Rogaland) 1:50:32 +22:27 11:16
6 Katrine Prestvold Tannlege Prestvold BIL 1:55:54 +27:49 11:49
7 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 1:56:01 +27:56 11:50
8 Silje Sundal Multiconsult BIL 1:56:03 +27:58 11:50
9 Trine Bolstad Ganddal IL 2:03:01 +34:56 12:33
10 Vibeke Lamark Ganddal IL 2:03:02 +34:57 12:33
11 Anita Glenne Kallhovd Egersund OK 2:03:03 +34:58 12:33
12 Tone Cecilie Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 2:25:45 +57:40 14:52
13 Maira Andersone Sandnes Småfirma 2:37:51 +1:09:46 16:06
14 Anne Marie Gausel SUS BIL 2:42:43 +1:14:38 16:36
15 Anne Marthe Enne Haug Stavanger Kommune 2:55:53 +1:27:48 17:56
16 Ingrid Kornberg Simensen Shell 3:28:31 +2:00:26 21:16
17 Linda M Vestvik Ålgård Orientering 3:47:49 +2:19:44 23:14
18 Johanne Noren Sandnes kommune BIL 3:57:17 +2:29:12 24:12
  Anne Tove Puntervold SUS BIL diskvalifisert    
  Paula Salmi Shell diskvalifisert    

D 50-

7 000 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helen Lomeland SUS BIL 1:22:18   11:45
2 Jorunn Johannesen Sandnes IL (Rogaland) 1:26:48 +4:30 12:24
3 Elisabeth Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 1:33:16 +10:58 13:19
4 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 1:35:27 +13:09 13:38
5 Ragnhild Auglænd Ganddal IL 1:36:10 +13:52 13:44
6 gøril braut aarsand Tannhelse rogaland 2:13:52 +51:34 19:07
7 Torill Andersen Statoil BIL 2:18:13 +55:55 19:44
  Ingrid O. Foss Stavanger Kommune diskvalifisert    
  May Meling Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    

D 60-

7 000 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Garsrud Stavanger Orienteringsklubb 1:22:17   11:45
2 Siri Økstad Oddersjaa SSK 1:51:36 +29:19 15:56
3 Gry Vikhamar Thengs Stavanger Orienteringsklubb 1:55:58 +33:41 16:34
4 Helga Aaslid Egersund OK 2:17:47 +55:30 19:41
5 Haldis Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 2:18:50 +56:33 19:50

H 11-12

4 800 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Markus Richter Sandnes IL (Rogaland) 47:48   9:57
2 Omund Thu Landstad Sandnes IL (Rogaland) 47:50 +0:02 9:57
3 Øyvind Lamark Ganddal IL 47:52 +0:04 9:58
4 Bjørnar Peikli Sandnes IL (Rogaland) 49:44 +1:56 10:21
5 Stian Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 49:49 +2:01 10:22
6 Jonas Årvik Sandal Ganddal IL 53:04 +5:16 11:03
7 Ola Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 55:02 +7:14 11:27
8 Simon Fjermestad Helgesen Sandnes IL (Rogaland) 55:10 +7:22 11:29
9 Erlend Bremnes Ganddal IL 1:23:15 +35:27 17:20
10 Aksel Dommersnes Ganddal IL 1:35:58 +48:10 19:59
11 Samuel A Stokkeland Ålgård Orientering 2:12:41 +1:24:53 27:38

H 13-14

4 800 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ole Kristian Taksdal Ganddal IL 47:17   9:51
2 Andreas Nybak Urdal Ganddal IL 52:04 +4:47 10:50
3 Thomas Valdal Sandnes IL (Rogaland) 55:01 +7:44 11:27

H 15-16

9 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 1:22:39   8:26
2 Edouard Claude Student 1:50:03 +27:24 11:13

H 17-

13 100 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Peikli Sandnes IL (Rogaland) 1:51:07   8:28
2 Fredrik Omdal Ganddal IL 1:52:19 +1:12 8:34
3 Bjarthe Westerheim Stord Orientering 1:53:24 +2:17 8:39
4 Fredrik Sandal Ganddal IL 1:54:33 +3:26 8:44
5 Kim Richter Sandnes IL (Rogaland) 1:54:49 +3:42 8:45
6 Magnus Landstad Lyse BIL 1:55:20 +4:13 8:48
7 Tor Gunnar Aksland Statoil BIL 1:56:36 +5:29 8:54
8 sigurd oftedal Ålgård Orientering 1:58:56 +7:49 9:04
9 Terje Michaelsen Gjesdal kommune BIL 2:02:40 +11:33 9:21
10 Oddgeir Eikeskog Sandnes IL (Rogaland) 2:07:14 +16:07 9:42
10 Odd Ivar Karlsen Ålgård Orientering 2:07:14 +16:07 9:42
12 Morten Bjerga Sundli Ganddal IL 2:08:59 +17:52 9:50
13 Alf Johan Walgermo Lima Ganddal IL 2:09:28 +18:21 9:52
14 Aart Joakim int Veld Ganddal IL 2:09:39 +18:32 9:53
15 Torbjørn Brandsæter NOTEAM 2:12:20 +21:13 10:06
16 Per Ivar Stokland Ganddal IL 2:19:14 +28:07 10:37
17 Geir Sand SUS BIL 2:22:48 +31:41 10:54
18 Runar Eike Toft Statoil BIL 2:34:26 +43:19 11:47
19 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 2:49:40 +58:33 12:57
20 Ove Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 2:57:35 +1:06:28 13:33
21 Oddmund Nordgård SUS BIL 2:58:38 +1:07:31 13:38
22 Tom Kenneth Gilje Gjesdal kommune BIL 3:19:51 +1:28:44 15:15
23 Torbjørn Ims Østby UiO BIL 3:30:52 +1:39:45 16:05
24 Dag Eivind Watsend Sandnes kommune BIL 3:34:51 +1:43:44 16:24
25 john breiland Unotek 3:41:57 +1:50:50 16:56
26 Arne Hetlelid Schlumberger BIL 3:58:59 +2:07:52 18:14
27 Kjetil Gjerden Statoil BIL 4:05:46 +2:14:39 18:45
  trondr breiland UIS diskvalifisert    
  Jon Åsmund Espedal Lyse BIL diskvalifisert    
  Sindre Ø. Haaland Sandnes kommune BIL diskvalifisert    
  Lars Helgeland Ganddal IL diskvalifisert    
  Olav Johannessen SUS BIL diskvalifisert    
  Tallak Langmyr Ganddal IL diskvalifisert    
  Jørgen Strømstad CHC Helisport BIL diskvalifisert    
  Hans Einar Thorset Sola kommune BIL diskvalifisert    

H 50-

9 800 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjell Dale Sandnes IL (Rogaland) 1:22:44   8:26
2 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 1:26:44 +4:00 8:51
3 Per Olav Haarr Ganddal IL 1:28:17 +5:33 9:00
4 Øyvind Rummelhoff Stavanger Orienteringsklubb 1:29:04 +6:20 9:05
5 Stein Arne Olsen Stavanger Orienteringsklubb 1:36:28 +13:44 9:50
6 Gisle Wathne Nortura BIL 1:37:58 +15:14 9:59
7 Otte Omdal Ganddal IL 1:38:01 +15:17 10:00
8 Svein-Erik Kvame Ganddal IL 1:45:30 +22:46 10:45
9 Rune Karstensen Stavanger Orienteringsklubb 1:47:29 +24:45 10:58
10 Sturle Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:50:01 +27:17 11:13
11 Morten Johannessen Aker Solutions BIL 1:54:37 +31:53 11:41
12 Ole Petter Haukaas Sola kommune BIL 2:00:34 +37:50 12:18
13 Knut Feldmann Stavanger Orienteringsklubb 2:14:06 +51:22 13:41
14 Jakob Karlsen Ganddal IL 2:22:55 +1:00:11 14:35
  Bertrand Denieul JWC BIL diskvalifisert    
  Morten Heir Fossum IF diskvalifisert    

H 60-

9 800 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Alsaker Stavanger Orienteringsklubb 1:44:59   10:42
2 Harry Breiland Ålgård Orientering 1:45:42 +0:43 10:47
3 Asgeir Bell Stavanger Kommune 1:51:42 +6:43 11:23
4 Kjell Svihus Ganddal IL 1:56:08 +11:09 11:51
5 Ove Oaland Statoil BIL 1:56:10 +11:11 11:51
6 Terje Stokkeland EM software partners AS 2:03:07 +18:08 12:33
7 Knut Jonas Espedal Stavanger Orienteringsklubb 2:44:39 +59:40 16:48
  Jan Hetland Egersund OK diskvalifisert    

H 70-

7 000 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hermann Skogsholm Sandnes IL (Rogaland) 1:25:59   12:17
2 Knut Skjæveland Ganddal IL 1:26:55 +0:56 12:25
3 Arvid Thorsen Stavanger Aftenblad BIL 1:37:51 +11:52 13:58
4 Svein Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 1:45:54 +19:55 15:07
5 Geir Husdal Sandnes Småfirma 1:49:53 +23:54 15:41
6 Terje Braut Sandnes IL (Rogaland) 2:13:58 +47:59 19:08
7 Arne Tveita Sola kommune BIL 2:16:00 +50:01 19:25
8 Kjell Maudal Kverneland BIL 2:17:46 +51:47 19:40
9 Mangor Eikeland Sola kommune BIL 2:35:19 +1:09:20 22:11
  Kjell M. Langvik Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    

Åpen 1

9 800 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jonas Lye Scheie Klepp kommune BIL 1:37:48   9:58
2 Kristian Nygård Holtan Statoil BIL 1:45:20 +7:32 10:44
3 Leif Kjetil Hinna Gausel Statoil BIL 1:45:25 +7:37 10:45
4 Trond Lamark Ganddal IL 1:45:37 +7:49 10:46
5 Jone Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 1:50:05 +12:17 11:13
6 Magne Habbestad Apply Sørco BIL 2:01:45 +23:57 12:25
7 Thomas Johansen Apply Sørco BIL 2:03:05 +25:17 12:33
8 Per-Olof Wallerstedt Capgemini BIL 2:05:29 +27:41 12:48
9 Bjørnar Andre Alvær Sandsmark Frøiland ski og fritid 2:05:32 +27:44 12:48
10 Arngrim Utskarpen Stavanger Kommune 2:06:01 +28:13 12:51
11 Finn Eivind Slungård Sandnes Småfirma 2:19:35 +41:47 14:14
12 Tord Ursin Statoil BIL 2:46:14 +1:08:26 16:57
13 Ådne Hausberg Aker Solutions BIL 2:47:43 +1:09:55 17:06
  geir austigard Øglend systemer diskvalifisert    
  Rune Hatle Avinor Sola BIL diskvalifisert    
  Anders Noraberg NOTEAM diskvalifisert    

Åpen 2

7 000 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars Primstad Klepp kommune BIL 1:13:11   10:27
2 Geir Haugvaldstad Statoil BIL 1:22:12 +9:01 11:44
3 Helge Hundeide Klepp kommune BIL 1:25:55 +12:44 12:16
4 Gunnar Graabak NOTEAM 1:26:43 +13:32 12:23
5 Jørgen Nilsen Stavanger Orienteringsklubb 1:27:39 +14:28 12:31
6 Anders Thengs Kristensen Stavanger Orienteringsklubb 1:34:13 +21:02 13:27
7 Berit-Kristine Lima Ganddal IL 1:34:29 +21:18 13:29
8 Paul Andreas Paulsen Stavanger Orienteringsklubb 1:43:58 +30:47 14:51
9 Sveinung Rosenvinge Statoil BIL 1:43:59 +30:48 14:51
10 Stian Rummelhoff Stavanger Orienteringsklubb 1:45:11 +32:00 15:01
11 Irene Rummelhoff Stavanger Orienteringsklubb 1:47:20 +34:09 15:20
12 Per W. Torgersen Oddersjaa SSK 1:51:37 +38:26 15:56
13 Øivind Hansen Ganddal IL 1:54:08 +40:57 16:18
13 Barbro Sandal Ganddal IL 1:54:08 +40:57 16:18
15 Denis Castelet JWC BIL 2:05:01 +51:50 17:51
16 Ole Auklend NOTEAM 2:07:51 +54:40 18:15
17 Øistein Haaland Statoil BIL 2:09:44 +56:33 18:32
18 Christoffer Grytten Flekkefjord Sykkelklubb 2:10:51 +57:40 18:41
19 Ragnhild Richter Sandnes IL (Rogaland) 2:11:19 +58:08 18:45
20 Margrethe Roalsø Fuglestad Sandnes Småfirma 2:11:53 +58:42 18:50
21 Anna Berthelsen Stavanger Kommune 2:12:03 +58:52 18:51
22 Håvard Svihus Frøyland ski fritid 2:13:00 +59:49 19:00
23 Ole Morten Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 2:32:23 +1:19:12 21:46
24 Maria Lampe Dimensjon Rådgivning BIL 2:34:40 +1:21:29 22:05
25 Birgitte Gran Dimensjon Rådgivning BIL 2:34:41 +1:21:30 22:05
26 Brit Vivian Meling Statoil BIL 3:00:49 +1:47:38 25:49
  Inge Øverland Sandnes Småfirma diskvalifisert    
  Alf Håkon Haugland Statoil BIL diskvalifisert    
  Nicola Herbert Stavanger Kommune diskvalifisert    
  Marianne Høie Statoil BIL diskvalifisert    
  Linn Soma Capgemini BIL diskvalifisert    
  Anneli Vatshaug Jenssen Apply Sørco BIL diskvalifisert    

Trim

4 800 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Rune Svihus Klepp kommune BIL 45:49   9:32
2 Andreas Florian Ente Lyse BIL 46:46 +0:57 9:44
3 Per Frode Sandal Ganddal IL 53:35 +7:46 11:09
4 Torbjørn Dahle Sandnes kommune BIL 56:15 +10:26 11:43
5 Vegard T Våge Hinna fk 56:19 +10:30 11:43
6 Arne Nygaard Lyse BIL 56:21 +10:32 11:44
7 Kari Borgen Klepp kommune BIL 1:00:49 +15:00 12:40
8 Magne Jacobsen Kverneland BIL 1:08:58 +23:09 14:22
9 Monica Gilje Rennemo Sandnes kommune BIL 1:09:19 +23:30 14:26
10 Gunhild Nordbø Stavanger Kommune 1:09:22 +23:33 14:27
11 Silje Bjerga Sundli Ganddal IL 1:10:41 +24:52 14:43
12 Svein Ims Avinor Sola BIL 1:18:42 +32:53 16:23
13 Jan Arendal Statoil BIL 1:19:39 +33:50 16:35
14 Svetlana Rasheva Statoil BIL 1:21:22 +35:33 16:57
15 Trine Selvikvåg Klepp kommune BIL 1:23:26 +37:37 17:22
16 Arild Svihus Ganddal IL 1:28:29 +42:40 18:26
17 Margretha Almedal Subsea7 BIL 1:32:46 +46:57 19:19
18 Jan Henrik Neuenkirchen Ganddal IL 1:34:33 +48:44 19:41
19 Mariann Sveinsvoll Ganddal IL 1:35:11 +49:22 19:49
20 Lene Haver Schmidt Politiet BIL 1:38:12 +52:23 20:27
21 Sissel Carlsen Bråstad Politiet BIL 1:38:15 +52:26 20:28
22 Siv Hilde Berg SUS BIL 1:38:21 +52:32 20:29
23 Margot Asheim SUS BIL 1:45:01 +59:12 21:52
24 Ingunn Landsnes Ganddal IL 1:58:40 +1:12:51 24:43
25 Eli Thorset Våge Stavanger Kommune 2:06:20 +1:20:31 26:19
26 Marysa Castelet JWC BIL 2:07:01 +1:21:12 26:27
  Tiina Salmen Dimensjon Rådgivning BIL diskvalifisert    


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +