Resultater Hardhausen 2017



Resultater Hardhausen
Sandnes, Rogaland - 28. oktober 2017

Arrangementstype: Orientering

Mini Hardhausen

3 500 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Harald Grøndal Sclumberger BIL 1:49:53 +52:13 31:23
0 Trygve Grøndal Sclumberger BIL 2:02:15 +1:04:35 34:55
0 Nina Aksland Sandnes IL (Rogaland) 57:40   16:28
0 Håkon Berge Sandnes IL (Rogaland) 55:50   15:57
0 Vår Andrine Bårdsen NOTEAM 58:36 +0:56 16:44
0 Finlay Duncan Sandnes IL (Rogaland) 53:42   15:20
0 Oliver Duncan Sandnes IL (Rogaland) 34:48   9:56
0 Thomas Duncan Sandnes IL (Rogaland) 32:30   9:17
0 Hanna Eline Engløkk Haugesund IL Orientering 58:47 +1:07 16:47
0 Oda Fjermestad Helgesen Sandnes IL (Rogaland) 57:37   16:27
0 Magnus Haug Sandnes IL (Rogaland) 45:17   12:56
0 Marius Hegelstad Jæren Trim og Klyvarlaug 34:18   9:48
0 Idar Jongenburger Sandnes IL (Rogaland) 56:28   16:08
0 Sarah Jongenburger Sandnes IL (Rogaland) 1:09:43 +12:03 19:55
0 Ingrid Karoline Mølstre Sandnes IL (Rogaland) 2:46:16 +1:48:36 47:30
0 Mari Richter Sandnes IL (Rogaland) 36:12   10:20
0 Inger Roth Ganddal IL 1:29:31 +31:51 25:34
0 Olav Roth Ganddal IL 1:29:42 +32:02 25:37
0 Marius Rødde Ganddal IL 57:30   16:25
0 Ada C Stokkeland Ålgård Orientering 58:31 +0:51 16:43
0 Lea Stokkeland Ålgård Orientering 1:25:51 +28:11 24:31
0 Peter Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 30:53   8:49
0 Ine Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 1:13:57 +16:17 21:07
0 Anja Vistnes Sandnes IL (Rogaland) 1:07:56 +10:16 19:24
0 Emil Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 55:37   15:53
0 Aslak Wathne Sandnes IL (Rogaland) 55:37   15:53
  Vegard Berge Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert    

D 11-12

3 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anna Taksdal Ganddal IL 32:23   8:18
2 Amalie Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 37:14 +4:51 9:32
3 Selma Lothine Fridheim Torp Sandnes IL (Rogaland) 38:09 +5:46 9:46
4 Alva Christiansen Sandnes IL (Rogaland) 38:17 +5:54 9:48

D 13-14

3 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kaja Peikli Sandnes IL (Rogaland) 30:05   7:42
2 Vilde Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 31:04 +0:59 7:57
3 Julie Aksland Sandnes IL (Rogaland) 33:44 +3:39 8:38

D 15-16

6 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 1:15:13   10:54
2 Ida Monsen Egersund OK 1:18:13 +3:00 11:20
3 Ingrid Lamark Ganddal IL 1:20:37 +5:24 11:41

D 17-

8 700 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 1:17:59   8:57
2 Silje Skorve Skarpeid Ganddal IL 1:30:55 +12:56 10:27
3 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 1:38:30 +20:31 11:19
4 Vibeke Lamark Ganddal IL 1:39:30 +21:31 11:26
5 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 1:39:34 +21:35 11:26
6 Trine Bolstad Ganddal IL 1:40:08 +22:09 11:30
7 Anita Glenne Kallhovd Egersund OK 1:41:39 +23:40 11:41
8 Silje Sundal Multiconsult BIL 1:42:33 +24:34 11:47
9 Katrine Prestvold Tannlege Prestvold BIL 1:45:39 +27:40 12:08
10 Ann-Cathrin Nybak Urdal Ganddal IL 1:53:25 +35:26 13:02
11 Sina Thu Randulff Ecofact Sørvest 1:54:15 +36:16 13:07
12 Lise Isachsen Cegal Bil 1:54:23 +36:24 13:08
13 Randi Engløkk Haugesund IL Orientering 1:54:54 +36:55 13:12
14 Ragnhild Richter Sandnes IL (Rogaland) 2:06:59 +49:00 14:35
15 Ingeborg Wathne Sandnes IL (Rogaland) 2:08:25 +50:26 14:45
16 Berit Aksland Sandnes IL (Rogaland) 2:59:54 +1:41:55 20:40
17 Ingunn Landsnes Ganddal IL 3:12:29 +1:54:30 22:07

D 50-

6 900 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jorunn Johannesen Sandnes IL (Rogaland) 1:17:09   11:10
2 Rowena Naile JWC BIL 1:27:42 +10:33 12:42
3 Elisabeth Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 1:27:52 +10:43 12:44
4 Irene Rummelhoff Stavanger Orienteringsklubb 1:29:50 +12:41 13:01
5 Ragnhild Auglænd Ganddal IL 1:33:52 +16:43 13:36
6 Trude Katrine Hermanrud Stavanger kommune BIL 1:38:47 +21:38 14:18
7 Torill Andersen Statoil BIL 1:43:39 +26:30 15:01
8 May Meling Stavanger Orienteringsklubb 1:49:50 +32:41 15:55
  Brit Vivian Meling Statoil BIL diskvalifisert    

D 60-

6 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Garsrud Stavanger Orienteringsklubb 1:15:41   10:58
2 Eli Frafjord Ganddal IL 1:45:18 +29:37 15:15
3 Haldis Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 2:03:50 +48:09 17:56

H 11-12

3 900 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jone Valdal Sandnes IL (Rogaland) 30:58   7:56
2 Eirik Wathne Sandnes IL (Rogaland) 32:09 +1:11 8:14
3 Bjørnar Peikli Sandnes IL (Rogaland) 32:10 +1:12 8:14
4 Samuel A Stokkeland Ålgård Orientering 33:47 +2:49 8:39
5 Livar Oftedal Ålgård Orientering 33:54 +2:56 8:41
6 Vebjørn Oftedal Ålgård Orientering 33:57 +2:59 8:42
7 Eivind Roth Ganddal IL 37:32 +6:34 9:37
8 Jonas Vistnes Myklebost Sandnes IL (Rogaland) 37:35 +6:37 9:38

H 13-14

3 900 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kalle Jongenburger Sandnes IL (Rogaland) 30:53   7:55
2 Andreas Vistnes Myklebost Sandnes IL (Rogaland) 31:11 +0:18 7:59
3 Simon Fjermestad Helgesen Sandnes IL (Rogaland) 32:23 +1:30 8:18
4 Andreas Nybak Urdal Ganddal IL 32:26 +1:33 8:18
5 Eivind Engløkk Haugesund IL Orientering 32:40 +1:47 8:22
6 Jonas Årvik Sandal Ganddal IL 33:33 +2:40 8:36
7 Arne Jacob Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 33:34 +2:41 8:36
8 Øyvind Lamark Ganddal IL 33:45 +2:52 8:39
9 Thomas Valdal Sandnes IL (Rogaland) 34:22 +3:29 8:48
10 Ola Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 39:22 +8:29 10:05

H 15-16

8 700 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Clemens Sundby Øxnevad Ganddal IL 1:30:22   10:23
2 Tobias Rødde Ganddal IL 1:39:49 +9:27 11:28
3 Ole Kristian Taksdal Ganddal IL 1:46:45 +16:23 12:16

H 17-

13 700 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jon Duncan Sandnes IL (Rogaland) 1:51:40   8:09
2 Vegard Peikli Statoil BIL 1:52:24 +0:44 8:12
3 Magnus Landstad Lyse BIL 2:01:18 +9:38 8:51
4 Jarle Solbakken Sauda Orienteringsklubb 2:01:40 +10:00 8:52
5 Fredrik Sandal Ganddal IL 2:03:11 +11:31 8:59
6 Sigurd Oftedal Ålgård Orientering 2:05:09 +13:29 9:08
7 Kenneth Westerheim Stord Orientering 2:05:58 +14:18 9:11
8 Kim Richter Sandnes IL (Rogaland) 2:06:13 +14:33 9:12
9 Knut Steffen Kvala Haugesund IL Orientering 2:08:26 +16:46 9:22
10 Fredrik Omdal Ganddal IL 2:09:28 +17:48 9:27
11 Bjørn Egil Rossebø Sauda Orienteringsklubb 2:14:20 +22:40 9:48
12 Tor Gunnar Aksland Statoil BIL 2:15:13 +23:33 9:52
13 Sigleif Steinsvåg Haugesund IL Orientering 2:20:28 +28:48 10:15
14 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 2:26:35 +34:55 10:41
15 Tom Furland Sandnes IL (Rogaland) 2:26:59 +35:19 10:43
16 Alf Johan Walgermo Lima Ganddal IL 2:29:19 +37:39 10:53
17 Sturla Stokkeland Ålgård Orientering 2:35:13 +43:33 11:19
18 Morten Fenne IVAR IKS 2:50:12 +58:32 12:25
19 Geir Sand SUS BIL 2:50:16 +58:36 12:25
20 Martin Blystad Statens Vegvesen Rogaland BIL 2:56:55 +1:05:15 12:54
21 Andreas Terjesen Baker Hughes BIL 2:57:01 +1:05:21 12:55
22 Erik Engløkk Haugesund IL Orientering 3:04:17 +1:12:37 13:27
23 Håkon Eggebø Multiconsult BIL 3:04:20 +1:12:40 13:27
24 Sam McCloy Ecofact Sørvest 3:08:07 +1:16:27 13:43
25 Joakim B. Enne Haug Multiconsult BIL 3:09:17 +1:17:37 13:48
26 Gard Christophersen NOTEAM 3:26:24 +1:34:44 15:03
27 Dag Eivind Watsend Sandnes kommune BIL 3:28:30 +1:36:50 15:13
27 Torbjørn Ims Østby UiS BIL 3:28:30 +1:36:50 15:13
29 Espen Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 3:30:06 +1:38:26 15:20
30 John Breiland Klepp IL 4:10:05 +2:18:25 18:15
31 Pål Dannevig Norconsult BIL 4:10:09 +2:18:29 18:15
32 Trond Breiland UiS BIL 4:10:25 +2:18:45 18:16
33 Arne Hetlelid Sclumberger BIL 4:13:15 +2:21:35 18:29
34 Sindre Øvrum Haaland Sandnes kommune BIL 4:40:24 +2:48:44 20:28
  Bjarthe Westerheim Stord Orientering diskvalifisert    

H 50-

8 700 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stein Arne Olsen Stavanger Orienteringsklubb 1:17:25   8:53
1 Kjetil Wirak Stavanger Orienteringsklubb 1:17:25   8:53
3 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 1:17:40 +0:15 8:55
4 Kjell Dale Sandnes IL (Rogaland) 1:18:13 +0:48 8:59
5 Otte Omdal Ganddal IL 1:18:20 +0:55 9:00
6 Harald Klippenberg Egersund OK 1:18:51 +1:26 9:03
7 Geir Bjaanes Statoil BIL 1:27:06 +9:41 10:00
8 Lars Helgeland Ganddal IL 1:30:51 +13:26 10:26
9 Anders Glenne Aker Solutions BIL 1:38:43 +21:18 11:20
10 Gisle Wathne Sandnes IL (Rogaland) 1:39:20 +21:55 11:25
11 Morten Johannessen Aker Solutions BIL 1:40:13 +22:48 11:31
12 Per Ingar Hadland Aker Solutions BIL 1:42:10 +24:45 11:44
13 Tor Brekken Ganddal IL 1:42:15 +24:50 11:45
14 Pål H Gjerden Statoil BIL 1:44:24 +26:59 12:00
15 Sveinung Svebestad Sandnes IL (Rogaland) 1:54:17 +36:52 13:08
16 Jakob Karlsen Ganddal IL 2:03:56 +46:31 14:14
17 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 2:11:41 +54:16 15:08
18 Bjørn H Engseth Copno BIL 2:11:56 +54:31 15:09
  Trond Lamark Ganddal IL diskvalifisert    

H 60-

8 700 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Alsaker Stavanger Orienteringsklubb 1:31:00   10:27
2 Jan Hetland Egersund OK 1:37:31 +6:31 11:12
3 Ove Oaland Statoil BIL 1:40:09 +9:09 11:30
4 Asgeir Bell Stavanger Orienteringsklubb 1:40:24 +9:24 11:32
5 Kjell Svihus Ganddal IL 1:46:40 +15:40 12:15
6 Terje Stokkeland EM software partners BIL 2:03:58 +32:58 14:14
7 Arne Østensen Stavanger Orienteringsklubb 2:04:09 +33:09 14:16
8 Knut Jonas Espedal Stavanger Orienteringsklubb 3:18:03 +1:47:03 22:45
9 Rolf Kleppe Kverneland BIL 4:10:37 +2:39:37 28:48
  Cato Molthe Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    

H 70-

6 900 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Finn-Morten Årstad Stavanger Orienteringsklubb 1:20:04   11:36
2 Hilmar Røthing Time kommune BIL 1:27:29 +7:25 12:40
3 Hermann Skogsholm Sandnes IL (Rogaland) 1:27:48 +7:44 12:43
4 Tormod Aaslid Egersund OK 1:27:50 +7:46 12:43
5 Knut Skjæveland Ganddal IL 1:28:19 +8:15 12:47
6 Svein Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 1:30:19 +10:15 13:05
7 Kjell Langvik Stavanger Orienteringsklubb 1:38:57 +18:53 14:20
8 Jan Værp Klepp kommune BIL 1:40:07 +20:03 14:30
9 Geir Husdal TIF Viking 2:07:14 +47:10 18:26
10 Magne Jacobsen Kverneland BIL 2:09:42 +49:38 18:47
11 Jan A. Bekkeheien Sandnes kommune BIL 2:46:42 +1:26:38 24:09
11 Kjell Maudal Kverneland BIL 2:46:42 +1:26:38 24:09

Åpen 2

8 700 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Joar Eilevstjønn Ganddal IL 1:18:05   8:58
2 Jonas Lye Scheie Klepp kommune BIL 1:19:53 +1:48 9:10
2 Oddvar Taksdal Ganddal IL 1:19:53 +1:48 9:10
4 Bjørnar André Haug PetrOL 1:28:58 +10:53 10:13
5 Jone Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 1:32:33 +14:28 10:38
6 Bernhard Skarpeid GTI 1:37:32 +19:27 11:12
7 Marit Skorve GTI 1:37:40 +19:35 11:13
8 Magne Habbestad Apply Sørco BIL 1:41:57 +23:52 11:43
9 Svein Magnus Halsne Multiconsult BIL 1:42:17 +24:12 11:45
10 Ole Morten Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 1:45:23 +27:18 12:06
11 Arngrim Utskarpen Stavanger kommune BIL 1:49:58 +31:53 12:38
12 Øystein Fuglestad Nortura BIL 1:53:23 +35:18 13:01
13 Alexander Khorunzhiy Capgemini BIL 2:45:38 +1:27:33 19:02
14 Johan Rasmussen Sandnes IL (Rogaland) 4:51:39 +3:33:34 33:31
  Thomas Schanke Eikum Klepp kommune BIL diskvalifisert    

Åpen 3

6 900 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Alf Håkon Haugland Statoil BIL 1:12:47   10:32
2 Berit-Kristine Lima Ganddal IL 1:18:24 +5:37 11:21
3 Bertrand Denieul JWC BIL 1:25:26 +12:39 12:22
3 Sarah Denieul JWC BIL 1:25:26 +12:39 12:22
5 Svein Oddvar Netland Statoil BIL 1:27:38 +14:51 12:42
6 Per Ivar Hovstad Statoil BIL 1:27:50 +15:03 12:43
7 Inge Skretting Cegal Bil 1:28:20 +15:33 12:48
8 Linda Mari Vestvik Klepp kommune BIL 1:30:11 +17:24 13:04
9 Knut Feldmann Stavanger Orienteringsklubb 1:33:42 +20:55 13:34
10 Sveinung Rosenvinge Statoil BIL 1:34:22 +21:35 13:40
11 Rønnaug Egeland Kruse Smith BIL 1:35:55 +23:08 13:54
12 Mariann Sveinsvoll Ganddal IL 1:36:03 +23:16 13:55
13 Paul Andreas Paulsen Stavanger Orienteringsklubb 1:37:06 +24:19 14:04
14 Anders Thengs Kristensen Stavanger Orienteringsklubb 1:39:43 +26:56 14:27
15 Anita Sælevik Haugesund IL Orientering 1:45:07 +32:20 15:14
16 Kjetil Bårdsen SUS BIL 1:45:08 +32:21 15:14
17 Tore Tvedt Stavanger Orienteringsklubb 1:52:45 +39:58 16:20
18 Gunnar Graabakk Noname 1:53:09 +40:22 16:23
19 Frode Ungar Statoil BIL 2:00:24 +47:37 17:26
20 Torbjørn Bøe Siemens 2:00:54 +48:07 17:31
21 Nicola Herbert Stavanger kommune BIL 2:03:57 +51:10 17:57
22 Sverre Magnar Nordal Statoil BIL 2:21:15 +1:08:28 20:28
23 Samuel Denieul JWC BIL 2:49:47 +1:37:00 24:36
24 Theodore Denieul JWC BIL 3:14:49 +2:02:02 28:14
  Odd Marius Hygen Statoil BIL diskvalifisert    

Trim

3 900 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tore Rødde Ganddal IL 32:27   8:19
2 Jarl Valdal Sandnes IL (Rogaland) 32:39 +0:12 8:22
3 Bente Fjermestad-Eie Sandnes IL (Rogaland) 34:27 +2:00 8:50
4 Karlotte Kanutte Kaspara Falck Sørheim SUS BIL 37:38 +5:11 9:38
5 Hanne Berg Nilsen SUS BIL 37:39 +5:12 9:39
6 Janeth Kleppe Time kommune BIL 37:44 +5:17 9:40
7 Gezien Jongenburger Sandnes IL (Rogaland) 38:21 +5:54 9:50
8 Svein Ims Avinor BIL 42:42 +10:15 10:56
9 Anne Marie Gausel SUS BIL 43:50 +11:23 11:14
10 Lene Elise Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 43:53 +11:26 11:15
11 Therese Immerstein Noraberg Multiconsult BIL 44:17 +11:50 11:21
12 Hans Klausen Klepp kommune BIL 44:20 +11:53 11:22
13 Signe Ottesen Statoil BIL 44:27 +12:00 11:23
14 Arne Nygaard Lyse BIL 44:29 +12:02 11:24
15 Tor Gunnar Olsen Statoil BIL 49:18 +16:51 12:38
16 Astrid Espe PetrOL 49:26 +16:59 12:40
17 Synnøve Hognestad Statens Vegvesen Rogaland BIL 49:33 +17:06 12:42
18 Marita Skorpe Norconsult BIL 50:12 +17:45 12:52
19 May Bente Valdal Sandnes IL (Rogaland) 52:11 +19:44 13:22
20 Margot Asheim SUS BIL 52:13 +19:46 13:23
21 Synnøve Westermoen Statoil BIL 52:19 +19:52 13:24
22 Ruth Grødem SUS BIL 52:30 +20:03 13:27
23 Brit Svihus Ganddal IL 52:37 +20:10 13:29
24 Maria Nilsson Ganddal IL 52:38 +20:11 13:29
25 Inge Grødem Sandnes kommune BIL 52:40 +20:13 13:30
26 Astri Sandanager Noname 53:32 +21:05 13:43
27 Helga Aaslid Egersund OK 53:33 +21:06 13:43
28 Synnøve Gjestad Ims Shell-Sport BIL 53:35 +21:08 13:44
29 Helga Klausen Klepp kommune BIL 53:52 +21:25 13:48
30 Eli Thorset Våge Stavanger kommune BIL 53:54 +21:27 13:49
31 Margretha Almedal Sportsclub 7 57:41 +25:14 14:47
32 Arild Svihus Ganddal IL 1:00:24 +27:57 15:29
33 Sverre Uhlving SUS BIL 1:02:49 +30:22 16:06
34 Åsa Christiansen Sandnes IL (Rogaland) 1:03:11 +30:44 16:12
35 Ragnhild Christiansen Sandnes IL (Rogaland) 1:05:28 +33:01 16:47


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +