Resultater Hjalmarløpet 2018



Resultater Hjalmarløpet 
Skien, Telemark - 26. mai 2018

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 830 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Emilie Venheim Knutsen Skien OK 37:33   20:31
0 Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 28:52   15:46
  Fredrik Bue OL Tønsberg og omegn ikke startet    
  Anne-Lise Blomhoff Ronæss Porsgrunn OL ikke startet    

 

D -10

2 730 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Mie Skifjell Skien OK 52:02   19:03
0 Juliette Holtskog-Feremans Skien OK 51:18   18:47
0 June Hestad Skien OK 49:26   18:06

 

D 11-12

2 730 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emilie Holtskog-Feremans Skien OK 30:00   10:59
2 Vilde Aakre Leistad Skien OK 35:40 +5:40 13:03
3 Pernille Zagar Larvik OK 36:27 +6:27 13:21
  Ida Kristine Bue OL Tønsberg og omegn ikke startet    

 

D 13-14

2 860 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Synne Sandven Notodden OL 25:05   8:46
2 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 28:00 +2:55 9:47
3 Anne Beitdokken Porsgrunn OL 41:40 +16:35 14:34
4 Iril Ringheim Larvik OK 41:58 +16:53 14:40
5 Ingeborg Hovdejord Notodden OL 45:33 +20:28 15:55
6 Maria Grovan OL Tønsberg og omegn 47:36 +22:31 16:38

 

D 13-16C

2 730 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Linn Strøm Sandefjord OK brutt    

 

D 15-16

3 150 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 29:16   9:17
2 Une Holtermann Porsgrunn OL 31:34 +2:18 10:01
3 Anine Kjørholt Lie Porsgrunn OL 35:48 +6:32 11:21
4 Mina Schjerven Lardal OL 38:17 +9:01 12:09
5 Lita Lerke Leodine Hjelseth OL Tønsberg og omegn 43:04 +13:48 13:40
6 Ingrid Mobråthen Botne SK 43:43 +14:27 13:52
7 Emilie Johansen Sandefjord OK 45:49 +16:33 14:32
8 Eline Schjerven Lardal OL 49:51 +20:35 15:49
9 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 55:24 +26:08 17:35
10 Maria Gammelsæter Mehammer Porsgrunn OL 55:29 +26:13 17:36
11 Anny Horge Rogne OL Tønsberg og omegn 1:02:46 +33:30 19:55
12 Lise Strøm Sandefjord OK 1:38:25 +1:09:09 31:14

 

D 17-B

2 860 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 58:24   20:25
2 Kristin Repstad Storemyr IL Hauken 1:19:56 +21:32 27:56

 

D 17-C

2 730 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Ingunn Gåsodden Skien OK diskvalifisert    

 

D 17-20

4 040 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanna Nysæter Skien OK 49:19   12:12
2 Linn Mei Waaler Måren OK 55:46 +6:27 13:48
  Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn brutt    

 

D 40-

3 150 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gry Aakre Skien OK 46:58   14:54
2 Siv Wiersdalen Porsgrunn OL 1:00:01 +13:03 19:03

 

D 45-

3 150 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Sandven Notodden OL 35:22   11:13
2 Sara Mathisen Porsgrunn OL 36:58 +1:36 11:44
3 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 40:57 +5:35 13:00
4 Åse Nysæter Skien OK 47:00 +11:38 14:55
5 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 55:42 +20:20 17:40
  Anne Sofie Forseth Bue OL Tønsberg og omegn ikke startet    

 

D 50-

3 150 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete S B Hovi Skien OK 37:30   11:54
2 Trine Marit Justad Raaen Lierbygda OL 47:48 +10:18 15:10
3 Astrid Brevik Stokke IL 1:00:49 +23:19 19:18

 

D 60-

2 220 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Herum OK Skeidi 29:14   13:10

 

D 65-

2 220 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Strande Skien OK 26:34   11:58
2 Elisabeth Rød Andebu IL 44:35 +18:01 20:04
3 Inger Marie Johansson Porsgrunn OL 53:04 +26:30 23:54

 

D 70-

2 220 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gerd Langseth Larvik OK 38:26   17:18
2 Astrid Lunde Drangedal OL 44:27 +6:01 20:01
3 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 49:00 +10:34 22:04
4 Eli Klovning Porsgrunn OL 52:55 +14:29 23:50
5 Gun Inger Jørgensen Porsgrunn OL 1:08:54 +30:28 31:02
  Bjørg Mostaul Bø OL diskvalifisert    

 

D 80-

2 220 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tirill Liby Seip OK Skeidi 51:30   23:11

 

H 11-12

2 730 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gaute Nysæter Skien OK 27:25   10:02
2 Sindre Flatin Erichsen Skien OK 38:06 +10:41 13:57
  Ole Magnus Storemyr IL Hauken diskvalifisert    
  Tollef Tjentland Lardal OL ikke startet    

 

H 11-12N

1 830 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Leo Rollefsen Skien OK 28:10   15:23
2 Max Jonas Gjærum Weiser Skien OK 28:38 +0:28 15:38

 

H 13-14

2 860 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henrik Kaupang Lye Larvik OK 26:11   9:09
2 Gabriel Gjone Sandefjord OK 28:34 +2:23 9:59
3 Benjamin Gjone Sandefjord OK 30:14 +4:03 10:34
4 Oscar Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 30:24 +4:13 10:37
5 Magnus Brodin Porsgrunn OL 34:29 +8:18 12:03
6 Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 36:18 +10:07 12:41
7 Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 43:30 +17:19 15:12
8 Hallvard Tjentland Lardal OL 47:41 +21:30 16:40
9 Theodor Bjørk Sandefjord OK 1:10:16 +44:05 24:34
  Erik Zagar Larvik OK ikke startet    
  Lars Emil Bue OL Tønsberg og omegn ikke startet    

 

H 15-16

4 040 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 34:08   8:26
2 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 34:39 +0:31 8:34
3 Viljan van Raaij Hedrum OL 36:12 +2:04 8:57
4 Iver Ringheim Larvik OK 41:25 +7:17 10:15
5 Åsmund Slokvik Notodden OL 43:25 +9:17 10:44
6 Oliver Østby OL Tønsberg og omegn 45:51 +11:43 11:20
7 Henrik R Holt Hedrum OL 45:57 +11:49 11:22
8 Snorre Slokvik Notodden OL 50:21 +16:13 12:27
9 Jonas Eikås Sandefjord OK 52:29 +18:21 12:59
10 Halvard Kornmo Porsgrunn OL 55:33 +21:25 13:45
11 Anders L. Rosenvold Porsgrunn OL 58:08 +24:00 14:23
12 Vetle Mathisen OL Tønsberg og omegn 59:09 +25:01 14:38
  Hallgeir Brevik Stokke IL diskvalifisert    
  Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn brutt    

 

H 15-16B

2 860 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Martin Ausen Porsgrunn OL 42:44   14:56

 

H 17-B

2 860 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Morten Andresen OK Skeidi 42:40   14:55
2 Kent Morgan Storemyr IL Hauken 58:08 +15:28 20:19
  David Solli Skien OK diskvalifisert    

 

H 17-C

2 730 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Jarle Eikeland OL Tønsberg og omegn 28:12   10:19
2 Børre Grovan OL Tønsberg og omegn 36:14 +8:02 13:16
3 Arnfinn Sørum Skien OK 59:53 +31:41 21:56
  Knut Erichsen Skien OK diskvalifisert    

 

H 21-

4 230 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Dag Steinar Ragvin Bø OL 33:45   7:58
2 Jørgen Frøyd Larvik OK 40:56 +7:11 9:40

 

H 40-

4 230 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Asbjørn Byggland Høydalsmo IL 39:22   9:18
2 Thomas Brodin Porsgrunn OL 55:07 +15:45 13:01
3 Jesper Flogstad IL Hauken 55:14 +15:52 13:03

 

H 45-

4 230 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trond Gjelstad Sandefjord OK 37:03   8:45
2 Dag Ausen Porsgrunn OL 38:53 +1:50 9:11
3 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 39:55 +2:52 9:26
4 Steinar Lande Bø OL 40:01 +2:58 9:27
5 Trond Evensen OL Tønsberg og omegn 47:48 +10:45 11:18
6 Håvard Østby OL Tønsberg og omegn 51:00 +13:57 12:03
7 Jens Tjentland Lardal OL 1:00:26 +23:23 14:17
8 Bjørn Lie Porsgrunn OL 1:12:46 +35:43 17:12
  Gisle Nysæter Skien OK diskvalifisert    
  Jostein Mehammer Porsgrunn OL brutt    

 

H 50-

4 040 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jan Gatevold Porsgrunn OL 38:27   9:31
2 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 43:41 +5:14 10:48
3 Bjørn Richard Kirste Skien OK 44:45 +6:18 11:04
4 Dag Terje Røen Samnanger IL 1:03:54 +25:27 15:49
5 Inge Ringheim Larvik OK 1:05:37 +27:10 16:14
  Brede Ekeberg Fliid Skien OK diskvalifisert    
  Øyvind Flaatten OK Skeidi ikke startet    

 

H 55-

4 040 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Omland Skien OK 1:03:04   15:36
  Espen Raastad Skien OK ikke startet    
  Rune Solli Skien OK ikke startet    

 

H 60-

3 150 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 33:04   10:29
2 Rune Laurantsen Skien OK 38:12 +5:08 12:07
3 Morten Aaltvedt Porsgrunn OL 40:25 +7:21 12:49
4 Roy Gjerding OK Moss 47:19 +14:15 15:01

 

H 65-

3 150 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Chr. Hagen Bø OL 38:13   12:07
2 Sveinung Rekaa Notodden OL 38:36 +0:23 12:15
3 Ole Johansson Porsgrunn OL 39:02 +0:49 12:23
4 Jiri Urvalek Porsgrunn OL 42:29 +4:16 13:29
5 Elling Aakre Andebu IL 44:35 +6:22 14:09
6 Martin Nauf Hedrum OL 47:08 +8:55 14:57
7 Dag Kristensen OK Skeidi 1:04:04 +25:51 20:20
  Hugo A. Christensen Notodden OL diskvalifisert    

 

H 70-

2 220 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Runar Kittilsen Stokke IL 23:27   10:33
2 Kay Jørgensen Porsgrunn OL 26:35 +3:08 11:58
3 Rolf Gjølberg Larvik OK 26:56 +3:29 12:07
4 Jakob Kløverød Porsgrunn OL 27:40 +4:13 12:27
5 Ragnar Hillestad Lardal OL 29:09 +5:42 13:07
6 Kåre Thorbjørnsen Larvik OK 29:53 +6:26 13:27
7 Hallvard Myrvoll Bø OL 32:05 +8:38 14:27
8 Lars Martin Gjein Stokke IL 34:04 +10:37 15:20
9 Kjell Dolva Skien OK 38:38 +15:11 17:24
10 Carl Ove Berg OK Skeidi 40:28 +17:01 18:13
  Arne Lande Bø OL brutt    

 

H 75-

2 220 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Odd Aure Drangedal OL 30:00   13:30
2 Magne Klovning Porsgrunn OL 33:32 +3:32 15:06
3 Ronald Bjerva Drangedal OL 34:57 +4:57 15:44
4 Anton Lomme Hedrum OL 53:39 +23:39 24:09
5 Egil Ronæss Porsgrunn OL 57:27 +27:27 25:52

 

H 80-

2 220 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magnar Reppesgård Hedrum OL 38:34   17:22

 

Direkte A

4 040 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Herman Aarstrand Kirste Skien OK 39:39   9:48
2 Jo Børre Eikås Sandefjord OK 47:57 +8:18 11:52
3 Julie Berteig Fossum IF 49:49 +10:10 12:19
4 Matias Klingsholm Dagens Næringsliv 1:48:05 +1:08:26 26:45

 

Direkte B

2 860 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ådne Skifjell Skien OK 33:38   11:45
2 Sigurd Holtskog Skien OK 45:00 +11:22 15:44
3 Inger-Lene Flatin Skien OK 1:08:45 +35:07 24:02
4 Vigdis Solli Skien OK 1:46:57 +1:13:19 37:23
  Geir Hestad Skien OK diskvalifisert