Resultater Høstgampen 2019



Resultater Høstgampen
Hedrum, Vestfold - 22. september 2019

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 450 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Leah Bergsveen Larvik OK 23.30   16.12
  Marte Eliassen Sandefjord OK 56.14   38.46
  Amalie Bjerke Evensen Sandefjord OK 42.06   29.02
  Nelly Bjerke Evensen Sandefjord OK 43.40   30.06
  Kristina Stålberg Fossland Bø OL 44.39   30.47
  Dougas Lindqvist Stokke IL 35.58   24.48
  Kevin Lindqvist Stokke IL 39.32   27.15
  Rebecca Lindqvist Stokke IL 39.34   27.17
  Elise Nauf Borgersen Hedrum OL 30.51   21.16
  Fredrik Nauf Borgersen Hedrum OL 30.40   21.08
  Sturla Sigurdsson Stokke IL 26.55   18.33
  Henriette Holtedahl Simonsen Sandefjord OK 24.09   16.39
  Veronica Holtedahl Simonsen Sandefjord OK 22.10   15.17
  Halvard Sommerstad-Eid Andebu IL 20.52   14.23
  Johan Sommerstad-Eid Andebu IL 36.42   25.18
  Aleksander Stålberg Fossland Bø OL 44.49   30.54
  Anton Windvik Sandefjord OK 32.17   22.15
  Haakon Fugleneb AAmand Idrettslaget Dyre Vaa ikke startet    

D -10

1 450 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Randi Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 16.31   11.23
  Anna Strøm Juliussen Sandefjord OK 12.44   8.46
  Karen Klavenes Sandefjord OK 15.22   10.35
  Vigdis Sigurdsdottir Stokke IL 20.31   14.08
  Solveig Fogt Sundelin Notodden OL 26.55   18.33
  Kristin Søndrål Øverbø Sandefjord OK 42.38   29.24

D 11-12

2 320 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Daniella Gjone Sandefjord OK 35.11   15.09
2 Cathrine Sogn Notodden OL 41.14 +6.03 17.46
3 Sofie Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 43.27 +8.16 18.43
4 Sigrid Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 43.41 +8.30 18.49
5 Thea Kåsa Vestgården Porsgrunn OL 45.31 +10.20 19.37
6 Sigrid Bruem Porsgrunn OL 46.26 +11.15 20.00
7 Lillian Fogt Sundelin Notodden OL 1.44.11 +1.09.00 44.54
  Anna Gjestrud Notodden OL diskvalifisert    

D 13-14

2 830 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 39.45   14.02
2 Sofie Solheim Undeberget Oppsal Orientering 43.56 +4.11 15.31
3 Pernille Zagar Larvik OK 44.06 +4.21 15.34
4 Iril Ringheim Larvik OK 1.01.17 +21.32 21.39

D 15-16

3 210 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Ingvild Johnsen Hedrum OL brutt    

D 17-

4 380 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Undstad Larvik OK 51.01   11.38
2 Astrid Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 1.06.07 +15.06 15.05
3 Sunniva Nergaard Berg Stokke IL 1.11.47 +20.46 16.23
4 Ellen Strøm Juliussen Sandefjord OK 1.20.55 +29.54 18.28
5 Tone Stokland Sandefjord OK 1.27.55 +36.54 20.04

D 17-B

2 830 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Celine Vik Olsen Larvik OK 46.22   16.23
  Sigrun Gjone Sandefjord OK brutt    

D 17-C

2 320 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elisabeth Windvik Sandefjord OK 1.02.20   26.52

D 40-

4 170 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK 53.07   12.44
2 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 58.08 +5.01 13.56
3 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 1.08.03 +14.56 16.19
4 Kari Hasaas Klavenes Sandefjord OK 1.18.35 +25.28 18.50
5 Kristin Bruserud OL Trollo 1.24.27 +31.20 20.15
6 Elin Bordøy Hedrum OL 1.52.45 +59.38 27.02

D 50-

2 730 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Berit Bredholt Sandefjord OK 42.50   15.41
2 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 43.13 +0.23 15.49
3 Stine Arntzen Sandefjord OK 51.58 +9.08 19.02
4 Ida Vår Kierulf Meyer Larvik OK 54.17 +11.27 19.53
5 Rita Raastad Skien OK 1.00.22 +17.32 22.06
6 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 1.01.16 +18.26 22.26

D 60-

2 730 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete S B Hovi Skien OK 37.37   13.46
2 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 56.10 +18.33 20.34
3 Gro Eia OL Trollo 1.05.04 +27.27 23.50
4 Grethe Lill Ryeng Sturla, IF 1.44.07 +1.06.30 38.08
  Else Stordal OL Tønsberg og omegn brutt    

D 70-

2 630 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 47.22   18.00
2 Gerd Langseth Larvik OK 58.37 +11.15 22.17
3 May Helene Hansen Sandefjord OK 58.54 +11.32 22.23
4 Gun Inger Jørgensen Porsgrunn OL 1.34.02 +46.40 35.45
5 Hjørdis Øvreås Botne SK 1.34.59 +47.37 36.06

H -10

1 450 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Alexander Dybvik Stokke IL 18.21   12.39
  Eirik Eliassen Sandefjord OK 16.28   11.21
  Halvor Gjestrud Notodden OL 28.10   19.25
  Håkon Mørk Sandefjord OK 28.00   19.18
  Haakon Romnes Bø OL 24.08   16.38

H 11-12

2 320 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Rasmus Engehult Notodden OL 25.05   10.48
2 Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 26.49 +1.44 11.33
3 Sindre Furland Sandefjord OK 26.55 +1.50 11.36
4 Jens G. Dybvik Stokke IL 27.48 +2.43 11.58
5 Magnus Sigurdsson Stokke IL 31.33 +6.28 13.35
6 Lars Haakon Eriksson Tyrving IL 55.13 +30.08 23.48
7 Marcus Windvik Sandefjord OK 58.34 +33.29 25.14
  Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn ikke startet    
  Tollef Tjentland Lardal OL ikke startet    

H 11-12N

1 450 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Johnny Stålberg Fossland Bø OL 17.13   11.52
2 Henrik Romnes Bø OL 18.05 +0.52 12.28

H 13-14

2 830 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gabriel Gjone Sandefjord OK 37.12   13.08
  Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn ikke startet    

H 15-16

4 170 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hallvard Tjentland Lardal OL 1.19.12   18.59
2 Oscar Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 1.33.37 +14.25 22.27
  Benjamin Gjone Sandefjord OK ikke startet    
  Henrik Kaupang Lye Larvik OK ikke startet    

H 17-

4 380 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirik Ravnan Tyrving IL 53.04   12.06
2 Ludvig Johnsen Hedrum OL 1.01.01 +7.57 13.55
3 Georg Ellila Stokke IL 1.02.53 +9.49 14.21
4 Lars Andreas Eriksson Tyrving IL 1.04.09 +11.05 14.38

H 17-B

2 830 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigurdur Freyr Sigurdsson Stokke IL 43.29   15.21
2 Torgrim Gjestrud Notodden OL 1.03.23 +19.54 22.23

H 17-C

2 320 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Atle Mørk Sandefjord OK 35.09   15.09

H 40-

4 380 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jørn Sundby Larvik OK 39.29   9.00
2 Sturle Furland Sandefjord OK 48.26 +8.57 11.03
3 Espen Røste Kongsberg OL 49.28 +9.59 11.17
4 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 51.48 +12.19 11.49
5 Morten Eliassen Sandefjord OK 55.51 +16.22 12.45
6 Lars Ole Thunold Porsgrunn OL 1.09.21 +29.52 15.50
7 Jesper Flogstad IL Hauken 1.11.35 +32.06 16.20

H 50-

4 170 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 49.44   11.55
2 Rune Engehult Notodden OL 51.32 +1.48 12.21
3 Lasse Arnesen Heming Orientering 56.05 +6.21 13.26
4 Espen Raastad Skien OK 57.51 +8.07 13.52
5 Espen Johnsen Hedrum OL 1.03.58 +14.14 15.20
6 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 1.07.42 +17.58 16.14
7 Jan Ivar Gundersen Hedrum OL 1.15.41 +25.57 18.08
8 Erik Høivold Kongsberg OL 1.20.04 +30.20 19.12
9 Trond Foss Sandefjord OK 1.22.36 +32.52 19.48
10 Rune Røed Stokke IL 1.33.11 +43.27 22.20
11 Jon Harald Bøvre Stokke IL 1.42.34 +52.50 24.35
12 Torgeir Brandal Kongsberg OL 1.50.21 +1.00.37 26.27
13 Per Einar Strøm Hedrum OL 1.54.58 +1.05.14 27.34

H 60-

3 210 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tom A. Karlsen Fredrikstad SK 39.32   12.18
2 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 53.30 +13.58 16.40
3 Dagfinn Torpe Porsgrunn OL 58.11 +18.39 18.07
4 Per Chr. Hagen Bø OL 59.06 +19.34 18.24
5 Bjørn A. Paulsen OK Moss 1.00.59 +21.27 18.59
6 Martin Nauf Hedrum OL 1.06.28 +26.56 20.42
7 Jan Bøhle OL Trollo 1.06.56 +27.24 20.51
  Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn brutt    

H 70-

2 730 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hans Roar Bakken Eiker OL 39.56   14.37
2 Ragnar Hillestad Lardal OL 42.27 +2.31 15.32
3 Runar Kittilsen Stokke IL 46.15 +6.19 16.56
4 Kay Jørgensen Porsgrunn OL 49.51 +9.55 18.15
5 Helge Fossheim Hedrum OL 52.17 +12.21 19.09
6 Rolf Gjølberg Larvik OK 54.19 +14.23 19.53
7 Jiri Urvalek Porsgrunn OL 54.51 +14.55 20.05
8 Kåre Thorbjørnsen Larvik OK 54.59 +15.03 20.08
9 Atle Remme Porsgrunn OL 55.44 +15.48 20.24
10 Magnar Øvreås Botne SK 57.34 +17.38 21.05
11 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 58.29 +18.33 21.25
12 Frank Eliassen Sandefjord OK 58.51 +18.55 21.33
13 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 1.02.59 +23.03 23.04
14 Bjørn Willy Hansen Sandefjord OK 1.10.20 +30.24 25.45
15 Roar Løken Sandefjord OK 1.27.01 +47.05 31.52
16 Tor Eivind Edvardsen Larvik OK 1.31.27 +51.31 33.29
17 Jørgen Kvilhaug Botne SK 1.34.43 +54.47 34.41
  Bjørn Helge Ceeberg Hedrum OL diskvalifisert    
  Lars Martin Gjein Stokke IL diskvalifisert    
  Ingar Håkonsen Kongsberg OL ikke startet    
  Hogne Kjærås Andebu IL ikke startet    

H 80-

2 630 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Knut Kjemhus Kongsberg OL 58.33   22.15
2 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 1.01.29 +2.56 23.22
3 Reppesgård Magnar Hedrum OL 1.05.38 +7.05 24.57
4 Oddvar Bruun OL Tønsberg og omegn 1.19.27 +20.54 30.12
  Helge Halvorsen Larvik OK brutt    
  Avlese Avlesen Skaukameratene OL utenfor konkurranse    
  Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn ikke startet    

Direkte A

4 170 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Hovi Skien OK 59.47   14.20
2 Einar Klavenes Sandefjord OK 1.08.45 +8.58 16.29
  Lars Fremstad Larvik OK diskvalifisert    

Direkte B

2 830 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Grenager Solheim Oppsal Orientering 37.38   13.17
  Anders Windvik Sandefjord OK ikke startet    

Direkte C

2 320 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Melsom Bjerke Stokke IL 59.34   25.40
2 Laure Dalongeville Stokke IL 59.35 +0.01 25.40
3 Charotte Lindqvist Stokke IL 1.06.05 +6.31 28.29


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +