Resultater Hovedløpet Langdistanse 2015



Resultater Hovedløpet Langdistanse
Larvik, Vestfold - 9. august 2015

Arrangementstype: Orientering

H14

3 750 m, 70 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Kittilsen Freidig 30:08   8:02
2 David Runde Kristiansand OK 32:03 +1:55 8:32
3 Lars Young Vik Nydalens SK 32:08 +2:00 8:34
4 Bendik Eliassen Fredrikstad SK 32:26 +2:18 8:38
5 Simen Spets Storhov Freidig 33:04 +2:56 8:49
6 Anders Vestøl Vegårshei IL 34:03 +3:55 9:04
7 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 34:44 +4:36 9:15
8 Lars Ranheim Brynestad Ringsaker OK 35:37 +5:29 9:29
9 Lars Sandstad Freidig 35:45 +5:37 9:32
10 Isak Jonsson Nydalens SK 37:57 +7:49 10:07
11 Elias Bergset IL Veten 38:57 +8:49 10:23
12 Mathias Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 39:21 +9:13 10:29
13 Alexander Smeby Nydalens SK 40:08 +10:00 10:42
14 Even Gravningen Stokke IL 40:09 +10:01 10:42
15 Tore Markhus Verdal OK 41:32 +11:24 11:04
16 Jonas Grønli Freidig 41:44 +11:36 11:07
17 Mats Andre Nygård Indre Østfold OK 43:04 +12:56 11:29
18 Henrik Kraft Stjørdals-Blink Orientering 44:02 +13:54 11:44
19 Kristian Fredrik Thomassen Varegg Fleridrett 44:15 +14:07 11:48
20 Herman Brunborg Nittedal OL 44:28 +14:20 11:51
21 Jo Even Kolstad Freidig 44:48 +14:40 11:56
22 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 44:59 +14:51 11:59
23 Asgeir Reiersen Jensen Birkenes IL 45:07 +14:59 12:01
24 Fredrik Vehus Skjerve Verdal OK 45:24 +15:16 12:06
25 Øistein Fagerli Næss Raumar Orientering 45:33 +15:25 12:08
26 Runar Saur Modahl Fredrikstad SK 46:06 +15:58 12:17
27 Erik Mårtensson Modum OL 46:36 +16:28 12:25
28 Eivind Berner Myhre Fossum IF 47:05 +16:57 12:33
29 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 47:11 +17:03 12:34
30 Jostein Karlsen Lillehammer OK 47:29 +17:21 12:39
31 Jakob Mo OL Toten-Troll 47:33 +17:25 12:40
32 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 47:48 +17:40 12:44
33 Egil Frydenlund Sturla, IF 47:58 +17:50 12:47
34 Sindre Lysaker Norbom Konnerud IL 49:19 +19:11 13:09
35 Sivert Sande Kverme Fossum IF 49:58 +19:50 13:19
36 Audun Brevik Stokke IL 50:11 +20:03 13:22
37 Matias Nissen Freidig 50:38 +20:30 13:30
38 Jonas Vindal Wing OK 50:59 +20:51 13:35
39 Marius Møller Stjørdals-Blink Orientering 51:19 +21:11 13:41
40 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 53:00 +22:52 14:08
41 Eirik Blågestad Indre Østfold OK 53:13 +23:05 14:11
42 Jon William Hammer Bergens TF 54:45 +24:37 14:36
43 Anders Horvei Raumar Orientering 54:49 +24:41 14:37
44 Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK 55:07 +24:59 14:41
45 Andreas Nysæter Bergens TF 56:00 +25:52 14:56
46 Ole Øivind Norsted Halden SK 56:10 +26:02 14:58
47 Asgeir Espeland Tynset IF 56:18 +26:10 15:00
48 Henrik Åserud Sørensen Odal OL - Orientering 56:43 +26:35 15:07
49 Vegard Stangnes OK Silsand 56:51 +26:43 15:09
50 Anders Roum Ringerike OL 59:10 +29:02 15:46
51 Olav Hammersland Garnes Gneist, IL 1:01:20 +31:12 16:21
52 Frikk Dukefoss Lillehammer OK 1:01:31 +31:23 16:24
53 Per Anders Eckdahl OK Horten 1:02:43 +32:35 16:43
54 Alf Johan Folgerø Freidig 1:04:48 +34:40 17:16
55 Jonatan Aune Halden SK 1:06:09 +36:01 17:38
56 Sigvart Eugen Bergland Indre Østfold OK 1:07:07 +36:59 17:53
57 Trygve Nummedal Os Førde IL 1:07:58 +37:50 18:07
58 Even Karlsen Lillehammer OK 1:09:28 +39:20 18:31
59 Even Nygaard Østreng Raumar Orientering 1:12:19 +42:11 19:17
60 Erik Kristoffer Sandbæk Grønnerød Halden SK 1:16:49 +46:41 20:29
61 Håvard Skriubakken Porsgrunn OL 1:17:18 +47:10 20:36
62 Magnar Slagstad Fjellhug/Vereide IL 1:26:36 +56:28 23:05
63 Øystein Moltumyr Malvik IL 1:28:30 +58:22 23:36
64 Kasper Ramlo Os IL 1:28:52 +58:44 23:41
65 Yngve Aaen Stjørdals-Blink Orientering 1:35:34 +1:05:26 25:29
66 Kenneth Kjelaas Malvik IL 2:10:16 +1:40:08 34:44
  Nicolai Harvik Konnerud IL diskvalifisert    
  Håkon August Nordbø Modum OL diskvalifisert    
  Henrik Haga Nesse Haugesund IL Orientering diskvalifisert    
  Atle Nilsen Vegårshei IL diskvalifisert    

D14

3 240 m, 56 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jenny Baklid Konnerud IL 29:18   9:02
2 Anniken Ranvik Konnerud IL 33:23 +4:05 10:18
3 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 33:41 +4:23 10:23
4 Karoline Bjørnerød OK Moss 33:42 +4:24 10:24
5 Inga Sandvold Tynset IF 34:21 +5:03 10:36
6 Anna Vangen Lunåsmo Tynset IF 34:27 +5:09 10:37
7 Hedda Hoff Hagen Byåsen IL 34:36 +5:18 10:40
8 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 34:50 +5:32 10:45
9 Carmen Dirro Måren OK 35:00 +5:42 10:48
10 Malin Hauge Hisøy OK 35:10 +5:52 10:51
11 Andrea Ranvik Konnerud IL 36:28 +7:10 11:15
12 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 36:39 +7:21 11:18
13 Tale Strand Kongsberg OL 36:51 +7:33 11:22
14 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 37:04 +7:46 11:26
15 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 37:11 +7:53 11:28
16 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 37:32 +8:14 11:35
17 Hanne Eide Rapp Raumar Orientering 37:56 +8:38 11:42
18 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 38:45 +9:27 11:57
19 Marie F. Lindløv Jensen Sarpsborg OL 38:56 +9:38 12:00
20 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 39:35 +10:17 12:13
21 Hanna Johansson Hedrum OL 40:36 +11:18 12:31
22 Marie Liland Nydalens SK 40:40 +11:22 12:33
23 Kaisa Antonsen Fredrikstad SK 40:51 +11:33 12:36
24 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 41:40 +12:22 12:51
25 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 42:20 +13:02 13:03
26 Ada Wulfsberg Nydalens SK 42:47 +13:29 13:12
27 Ragnhild Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 43:08 +13:50 13:18
28 Mari Strømme Lid TIF Viking 43:13 +13:55 13:20
29 Mari Kilskar Grevskott Frol IL 43:45 +14:27 13:30
30 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 43:55 +14:37 13:33
31 Tora Aasheim Nymark Askøy OL 45:18 +16:00 13:58
32 Silje Kregnes Kristiansand OK 46:22 +17:04 14:18
33 Marte Karine Larsen Kongsberg OL 46:36 +17:18 14:22
34 Ingeborg Kvarme Røyken OL 47:07 +17:49 14:32
35 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 47:38 +18:20 14:42
36 Tomine Lysaker Sanden Eiker OL 47:43 +18:25 14:43
37 Mina Jørgensen IL Tyrving 47:48 +18:30 14:45
38 Kaja Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 48:40 +19:22 15:01
39 Marie Oen-Sivertsen TIF Viking 48:59 +19:41 15:07
40 Emma Danevad Fredrikstad SK 49:56 +20:38 15:24
41 Matilde Munkeby Frol IL 51:18 +22:00 15:50
42 Christiane Bøckman Kristiansand OK 51:42 +22:24 15:57
43 Malin Kristina Møller Jørgensen Sørreisa OL 53:49 +24:31 16:36
44 Christine Hoen Eiker OL 54:47 +25:29 16:54
45 Thea Land Konnerud IL 55:07 +25:49 17:00
46 Kamilla Lome Hamar OK 56:23 +27:05 17:24
47 Frida Daler Stokke IL 57:21 +28:03 17:42
48 Idunn Strand IL BUL-Tromsø 58:50 +29:32 18:09
49 Oda Gjerdahl Berger og Svelvik OL 59:56 +30:38 18:29
50 Silje Morlandstø Eiker OL 1:01:41 +32:23 19:02
51 Solveig Letmolie Eiker OL 1:05:12 +35:54 20:07
52 Elise Støren Bø OL 1:06:27 +37:09 20:30
53 Annie Myhre Stord Orientering 1:08:23 +39:05 21:06
54 Tonje-Malin Rhrich Konnerud IL 1:17:08 +47:50 23:48
55 Julie Puntervold Egersund OK 1:20:52 +51:34 24:57
  Ragnhild Marie Kristensen Stokke IL diskvalifisert    

H15

4 570 m, 86 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marius Aurebekk Kristiansand OK 38:56   8:31
2 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 43:39 +4:43 9:33
3 Sander Arntzen Asker Skiklubb 43:40 +4:44 9:33
4 Kristian Rykkje Varegg Fleridrett 43:44 +4:48 9:34
5 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 44:51 +5:55 9:48
6 Niels Christian Hellerud Halden SK 45:35 +6:39 9:58
7 Eskil Frøisland Vang OL 45:56 +7:00 10:03
8 Aslak Heimdal Konnerud IL 46:39 +7:43 10:12
9 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 47:59 +9:03 10:29
10 Trygve Myhr Asker Skiklubb 48:42 +9:46 10:39
11 Olav Torgersen Bækkelagets SK 49:07 +10:11 10:44
12 Mats Eidsmo Freidig 49:19 +10:23 10:47
13 Kristian Pytten Kristiansand OK 51:36 +12:40 11:17
14 Audun Uglenes Bergan Nydalens SK 51:37 +12:41 11:17
15 Andreas Bjørgen OL Vallset/Stange 52:13 +13:17 11:25
16 Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 52:26 +13:30 11:28
17 Trygve Bø Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 52:37 +13:41 11:30
18 Vegard Løvli Asker Skiklubb 52:42 +13:46 11:31
19 Are Lodgaard Byåsen IL 53:02 +14:06 11:36
20 Sølve Drage Kongsberg OL 53:14 +14:18 11:38
21 Kristian Fredrik Lynum Freidig 53:16 +14:20 11:39
22 William Resvoll Skaug Oppsal Orientering 53:59 +15:03 11:48
23 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 54:11 +15:15 11:51
24 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 54:18 +15:22 11:52
25 Skjalg Nysæter Skien OK 55:07 +16:11 12:03
26 Sølve Wathne Sandnes IL (Rogaland) 55:08 +16:12 12:03
27 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 55:38 +16:42 12:10
28 Håvard Vaeng Bernhardsen IL BUL-Tromsø 55:41 +16:45 12:11
29 Oskar Arnevik Ringerike OL 55:55 +16:59 12:14
30 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 56:45 +17:49 12:25
31 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 57:10 +18:14 12:30
32 Andreas Ramberg Østmarka OK 59:19 +20:23 12:58
33 Mathias Rosenlund Varegg Fleridrett 59:25 +20:29 13:00
34 Morten Svendgård OK Skøynar 59:53 +20:57 13:06
35 Emil Størmer Fossum IF 1:00:29 +21:33 13:14
36 Håkon Sturød Nydalens SK 1:01:14 +22:18 13:23
37 Alf Briskerud Hasselvold Grue IL 1:01:18 +22:22 13:24
38 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 1:02:19 +23:23 13:38
39 Eirik Høst Fossgard Lillomarka OL 1:02:30 +23:34 13:40
40 Johan Eikanger IL Gular 1:03:55 +24:59 13:59
41 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 1:03:57 +25:01 13:59
42 Peter Gisholt Fossum IF 1:04:16 +25:20 14:03
43 Magnus Gjerstad Osterøy IL 1:04:30 +25:34 14:06
44 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 1:04:59 +26:03 14:13
45 Torjus Ullern IL Tyrving 1:05:09 +26:13 14:15
46 Sivert Åmodt Amundsen Lardal OL 1:05:20 +26:24 14:17
47 Aune Dørmænen Varegg Fleridrett 1:06:14 +27:18 14:29
48 Kristian Veie OK Skøynar 1:06:58 +28:02 14:39
49 Ole Johan Bråten Vang OL 1:08:47 +29:51 15:03
50 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 1:08:57 +30:01 15:05
51 Kristian Markhus Brekke Lillomarka OL 1:09:41 +30:45 15:14
52 Stian Rykkje Stord Orientering 1:11:14 +32:18 15:35
53 Magne Angelhus Morstøl Molde og Omegn IF 1:11:51 +32:55 15:43
54 Even Kjøsen Unsgård IL Leik 1:12:45 +33:49 15:55
55 Simen Eliassen Kvarme Steinkjer OK 1:14:39 +35:43 16:20
56 Oliver Wallin Higgins IL Tyrving 1:16:08 +37:12 16:39
57 Øystein Vidarsson Haukaas Stjørdals-Blink Orientering 1:17:05 +38:09 16:52
58 Andreas Ronglan OK Skøynar 1:17:40 +38:44 16:59
59 Elias Øhman Gjø-Vard OL 1:18:31 +39:35 17:10
60 Trym B Island OL Tønsberg og omegn 1:19:50 +40:54 17:28
61 Jonas Myhre Kristiansand OK 1:19:52 +40:56 17:28
62 Oliver Hagaseth Mydske Fredrikstad SK 1:20:21 +41:25 17:34
63 Knut Selstad Fossum IF 1:21:57 +43:01 17:55
64 Ludvig Williams Strømsnes Malvik IL 1:21:59 +43:03 17:56
65 Ulrik Harsha Vasseljen Lundbo Wing OK 1:22:25 +43:29 18:02
66 Birk Barstad Sund Steinkjer OK 1:24:45 +45:49 18:32
67 Johan Storebakken Hamar OK 1:25:50 +46:54 18:46
68 Fredrik Sveen Vang OL 1:25:57 +47:01 18:48
69 Simen Gran Blystad Løten o-lag 1:28:06 +49:10 19:16
70 Sondre Skytteren Grue IL 1:30:55 +51:59 19:53
71 Vegar Skinne Indre Østfold OK 1:34:59 +56:03 20:47
72 Even Andre Thorbjørnsen Notodden OL 1:35:06 +56:10 20:48
73 Hallvard Dahle Wing OK 1:40:09 +1:01:13 21:54
74 Haakon Johann Slang-Sundsetvik Halden SK 1:41:58 +1:03:02 22:18
75 Andreas Moldskred Oppsal Orientering 1:44:36 +1:05:40 22:53
76 Scott Juvik IL Gular 1:49:43 +1:10:47 24:00
77 Martin Grøntvedt Pedersen Wing OK 1:56:44 +1:17:48 25:32
78 Martin Selmer Freidig 2:12:21 +1:33:25 28:57
  Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    
  Nikolai Nordhaug Konnerud IL diskvalifisert    
  Even Lindaas Elverum OK diskvalifisert    
  Magnus Eide Fjellhug/Vereide IL diskvalifisert    
  Fredrik Monrad Olsen Flosta IL diskvalifisert    
  Henrik Hvidsten Fredrikstad SK brutt    
  Carl Håkon Espelund Halden SK brutt    
  Ruben Kobbeltvedt Haugesund IL Orientering brutt    

D15

3 780 m, 70 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Åsne Holo Fossum IF 36:54   9:45
2 Marlin Haavengen Kongsberg OL 39:17 +2:23 10:23
3 Hanne Vassend Porsgrunn OL 40:13 +3:19 10:38
4 Pernille Katla Fossum IF 43:43 +6:49 11:33
5 Aurora Gjølsjø OK Moss 44:13 +7:19 11:41
6 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 44:38 +7:44 11:48
7 Ingrid Tandberg Ryan Asker Skiklubb 44:54 +8:00 11:52
8 Mari Robøle Lien Hamar OK 46:31 +9:37 12:18
9 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 46:57 +10:03 12:25
10 Ingrid Hasaas Fossum IF 47:04 +10:10 12:27
11 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 47:24 +10:30 12:32
12 Ragne Wiklund Nydalens SK 47:55 +11:01 12:40
13 Helene Eger Kongsberg OL 48:18 +11:24 12:46
14 Hanna Nysæter Skien OK 48:43 +11:49 12:53
15 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 49:30 +12:36 13:05
16 Ragne Norrud Fossum IF 49:35 +12:41 13:07
17 Kristine Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 49:37 +12:43 13:07
18 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 50:31 +13:37 13:21
19 Maren Norderud IL Tyrving 50:32 +13:38 13:22
20 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 51:30 +14:36 13:37
21 Andrine Harriet Fremstad Larvik OK 51:37 +14:43 13:39
22 Eli Kolstad Mo OK 51:40 +14:46 13:40
23 Thea Charlotte Hansen Asker Skiklubb 51:51 +14:57 13:43
24 Karianne Olsvik Dengerud Nydalens SK 52:32 +15:38 13:53
25 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 53:01 +16:07 14:01
26 Tora Indregard IL BUL-Tromsø 53:53 +16:59 14:15
27 Frida Bakken Ulseth Nydalens SK 55:08 +18:14 14:35
28 Maria Rørvik Haver Lillomarka OL 55:18 +18:24 14:37
29 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 55:43 +18:49 14:44
30 Dina Reitan Freidig 55:50 +18:56 14:46
31 Ingunn Torød Buset Gneist, IL 56:34 +19:40 14:57
32 Lotte Myklemyr Eiker OL 57:09 +20:15 15:07
33 Marie Hansen Sarpsborg OL 59:57 +23:03 15:51
34 Ane Ingeborg Kalbækken Tynset IF 1:00:11 +23:17 15:55
35 Linn Mei Waaler Måren OK 1:01:08 +24:14 16:10
35 Inger Marie Rødnes Oppsal Orientering 1:01:08 +24:14 16:10
37 Jorun Bækken Os IL 1:03:30 +26:36 16:47
38 Ida Aabogen Haugaard Indre Østfold OK 1:04:03 +27:09 16:56
39 Emma Ryen Hamar OK 1:04:55 +28:01 17:10
40 Jorid Nandrup Nielsen Indre Østfold OK 1:04:56 +28:02 17:10
41 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 1:05:41 +28:47 17:22
42 Thea Sofie Salvesen Asker Skiklubb 1:06:37 +29:43 17:37
43 Ellinor Agersborg Moan Sørreisa OL 1:07:32 +30:38 17:51
44 Heidi Elisabeth Brække Halden SK 1:07:53 +30:59 17:57
45 Elisabeth Hesselberg Larvik OK 1:08:39 +31:45 18:09
46 Lisa Jenssen Halden SK 1:08:47 +31:53 18:11
47 Sarah Wøllo Kongsberg OL 1:09:48 +32:54 18:27
48 Andrea Vanebo Kongsberg OL 1:09:57 +33:03 18:30
49 Anne Mathilde Wilhelmine Lokøen Knudsen Gneist, IL 1:10:00 +33:06 18:31
50 Tuva Nesheim Flatebakken IL Tyrving 1:10:34 +33:40 18:40
51 Tonje Rognerud Bøe Fossum IF 1:11:48 +34:54 18:59
52 Oda Marie Colquhoun Nittedal OL 1:12:23 +35:29 19:08
53 Anna Meen Porsgrunn OL 1:12:27 +35:33 19:10
54 Hedda Skatvedt Raumar Orientering 1:13:06 +36:12 19:20
55 Maren Sofie Gulliksen Indre Østfold OK 1:13:59 +37:05 19:34
56 Ane Marte Vatn Frol IL 1:14:14 +37:20 19:38
57 Lotte Sølvsberg Noren Hamar OK 1:14:44 +37:50 19:46
58 Rønnaug Hansæl-Nergaard Kvikne IL 1:14:53 +37:59 19:48
59 Hanna Lye Moum Halden SK 1:17:24 +40:30 20:28
60 Ingrid Madslien Nydalens SK 1:18:57 +42:03 20:53
61 Solveig Eline Berg IL Tyrving 1:19:37 +42:43 21:03
62 Synne Solberg Gjø-Vard OL 1:26:03 +49:09 22:45
63 Solveig Sæternes Byåsen IL 1:26:51 +49:57 22:58
64 Inga Stødle Kristiansand OK 1:28:25 +51:31 23:23
65 Thale Eliassen Fink Førde IL 1:29:03 +52:09 23:33
66 Eline Kippe Verdal OK 1:36:12 +59:18 25:26
67 Sofie Hallem Verdal OK 1:49:32 +1:12:38 28:58
  Maren Holmsen Hamar OK diskvalifisert    
  Ragne Munkeby Frol IL diskvalifisert    
  Ingrid G. Mehammer Porsgrunn OL diskvalifisert    

H16

5 410 m, 74 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sebastian Daland Kristiansand OK 43:46   8:05
2 Styrk Hundseid Kamsvåg Fossum IF 44:00 +0:14 8:07
3 Kasper Fosser Heming Orientering 44:33 +0:47 8:14
4 Oskar Spets Storhov Freidig 45:08 +1:22 8:20
5 Even-Johan Kaspersen Mo OK 45:56 +2:10 8:29
6 Einar Melsom Fossum IF 45:57 +2:11 8:29
7 Jørgen Baklid Konnerud IL 46:11 +2:25 8:32
8 Elias Jonsson Nydalens SK 47:22 +3:36 8:45
9 August Asheim Birkeland Halden SK 47:39 +3:53 8:48
10 Erling Hjermstad Fossum IF 48:57 +5:11 9:02
11 Oscar Lyngen Frol IL 50:05 +6:19 9:15
12 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 51:50 +8:04 9:34
13 Øyvind Hjermstad Fossum IF 52:03 +8:17 9:37
14 Mathias Vindal Freidig 52:48 +9:02 9:45
15 Tord Strand Kongsberg OL 53:08 +9:22 9:49
16 Sindre R Holt Hedrum OL 55:11 +11:25 10:12
17 Anders Haugskott OL Trollelg 55:21 +11:35 10:13
18 Joar Oldernes Lillomarka OL 55:58 +12:12 10:20
19 Jørgen Rannem Halse Steinkjer OK 56:19 +12:33 10:24
20 Axel Hoveid Asker Skiklubb 57:05 +13:19 10:33
21 Thomas Kort Nord-Østerdal OK 57:48 +14:02 10:41
22 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 58:23 +14:37 10:47
23 Amund Kleist Godal Bodø og Omegn IF Orientering 59:12 +15:26 10:56
24 Sigurd Landsem Melhus Steinkjer OK 1:00:02 +16:16 11:05
25 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 1:01:05 +17:19 11:17
26 Erlend Brendstuen Halden SK 1:03:16 +19:30 11:41
27 Lukas Liland Nydalens SK 1:03:50 +20:04 11:47
28 Erling Stangnes OK Silsand 1:04:10 +20:24 11:51
29 Håvard Rokkan Mo OK 1:06:14 +22:28 12:14
30 Simen Ballangrud Raufoss IL Orientering 1:06:25 +22:39 12:16
31 Henrik André Larsen Kongsberg OL 1:06:42 +22:56 12:19
31 Erik Rolfsen Haugmo Heming Orientering 1:06:42 +22:56 12:19
33 Emil Aaen Stjørdals-Blink Orientering 1:07:13 +23:27 12:25
34 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 1:07:32 +23:46 12:28
35 Ole Jørgen Bogen Arenth Sturla, IF 1:08:49 +25:03 12:43
36 Håkon Lund Kongsberg OL 1:09:26 +25:40 12:50
37 Henrik Bertelsen Porsgrunn OL 1:09:44 +25:58 12:53
38 Håvard Solbakken Bodø og Omegn IF Orientering 1:10:37 +26:51 13:03
39 Espen Hegstad Krüger Nydalens SK 1:10:40 +26:54 13:03
40 Sivert Bellingmo OL Gaula 1:11:26 +27:40 13:12
41 Per Ivar Stokland Ganddal IL 1:13:55 +30:09 13:39
42 Syver Røhnebæk Kongsrud Modum OL 1:14:17 +30:31 13:43
43 Erik Hovdenak Sylte Molde og Omegn IF 1:16:10 +32:24 14:04
44 Sigurd Ranheim Brynestad Ringsaker OK 1:16:32 +32:46 14:08
45 Knut Kyrkjebø TIF Viking 1:16:43 +32:57 14:10
46 Marius Ekrem Finstad Bodø og Omegn IF Orientering 1:17:09 +33:23 14:15
47 Håkon Thunshelle Øvstedal Nydalens SK 1:18:21 +34:35 14:28
48 Joar Gjerdahl Konnerud IL 1:19:29 +35:43 14:41
49 Even Svegård Bye Byåsen IL 1:20:15 +36:29 14:50
50 Benjamin Aasen Sarpsborg OL 1:20:54 +37:08 14:57
51 Andreas Grønbech Askøy OL 1:26:01 +42:15 15:53
52 Henrik Haug Kongsberg OL 1:26:24 +42:38 15:58
53 Martin Adelsten Røsholm Bækkelagets SK 1:26:33 +42:47 15:59
54 Mathias Hermstad Freidig 1:26:53 +43:07 16:03
55 Hermund Ulvensøen OL Tønsberg og omegn 1:26:59 +43:13 16:04
56 Jesper Ugedal Østmarka OK 1:28:34 +44:48 16:22
57 Haakon Johannesen Indre Østfold OK 1:33:41 +49:55 17:19
58 Sindre Rolfsen Haugmo Heming Orientering 1:35:26 +51:40 17:38
59 Håkon Grande Verdal OK 1:36:11 +52:25 17:46
60 Martin Andresen Skotte Fossum IF 1:43:21 +59:35 19:06
61 Andreas Glomsrud Stjørdals-Blink Orientering 1:45:59 +1:02:13 19:35
62 Samuel Braaten Odal OL - Orientering 1:48:53 +1:05:07 20:07
63 Andreas Vaage Bækkelagets SK 1:49:40 +1:05:54 20:16
64 Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK 1:52:31 +1:08:45 20:47
65 Andreas Helland Eriksen Wing OK 2:02:46 +1:19:00 22:41
66 Georg S. Andresen Skien OK 2:34:07 +1:50:21 28:29
  Johan Teodor Westly Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Sjur Kvisle Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Sivert Sem Steinkjer OK diskvalifisert    
  Sverre Narum OL Vallset/Stange diskvalifisert    
  Linus Olhans Ås-NMBU Orientering diskvalifisert    
  Bjørn Anders Flågen Heming Orientering diskvalifisert    
  Sindre Vestengen Lian Lillomarka OL diskvalifisert    
  Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK brutt    

D16

4 440 m, 68 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anine Lome Hamar OK 43:48   9:51
2 Synne Strand Asker Skiklubb 45:39 +1:51 10:16
3 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 46:37 +2:49 10:29
4 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 48:55 +5:07 11:01
5 Aurora Moholth Kongsberg OL 49:36 +5:48 11:10
6 Ragnhild Eide Byåsen IL 49:43 +5:55 11:11
7 Ingvil Ahlsand Nydalens SK 51:01 +7:13 11:29
8 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 51:57 +8:09 11:42
9 Nora Torgersen Halden SK 52:18 +8:30 11:46
10 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 52:59 +9:11 11:55
11 Heidi Therese Wiest Vang OL 53:32 +9:44 12:03
12 Vilde Årøen Lykke Emblem IL 55:07 +11:19 12:24
13 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 55:37 +11:49 12:31
14 Nora Marie wedege Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 55:43 +11:55 12:32
15 Rikke Gjeitnes Dahle Molde og Omegn IF 55:47 +11:59 12:33
16 Vera Melkild Freidig 56:21 +12:33 12:41
17 Emma Eithun Paulsen Nittedal OL 57:01 +13:13 12:50
18 Maria Prestbøen Sandefjord OK 57:07 +13:19 12:51
19 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 58:51 +15:03 13:15
20 Ane Dyrkorn Eiker OL 59:26 +15:38 13:23
21 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 59:42 +15:54 13:26
22 Ingrid Aaslund Fet OL 1:00:42 +16:54 13:40
23 Thea Dyrkorn Eiker OL 1:01:06 +17:18 13:45
24 Sigrid Saur Modahl Fredrikstad SK 1:01:20 +17:32 13:48
25 Synne Eikeland Røstadsand Nydalens SK 1:02:01 +18:13 13:58
26 Ane Holm Grøneng Lillehammer OK 1:02:08 +18:20 13:59
27 Synne Skjærstein IL Tyrving 1:05:03 +21:15 14:39
28 Rikke Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK 1:05:42 +21:54 14:47
29 Kristin Mestad Torridal IL 1:06:09 +22:21 14:53
30 Elin Ulsaker Hemsedal IL 1:06:32 +22:44 14:59
31 Marie Bergstrøm Halden SK 1:06:58 +23:10 15:04
32 Agnes Irene Longfjeld Modum OL 1:08:19 +24:31 15:23
33 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 1:08:44 +24:56 15:28
34 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 1:09:18 +25:30 15:36
35 Marte Lien Johnsen Byåsen IL 1:09:21 +25:33 15:37
36 Julie Roll Tørnqvist Fana IL 1:10:55 +27:07 15:58
37 Agnethe Hasli Snertingdal IF Orientering 1:11:31 +27:43 16:06
38 Maria Ulseth Sylte Freidig 1:12:47 +28:59 16:23
39 Karoline Aune Halden SK 1:14:06 +30:18 16:41
40 Guro Skari Berger Lillehammer OK 1:14:46 +30:58 16:50
41 Rikke Hjelseth Larsen Kongsberg OL 1:16:06 +32:18 17:08
42 Thea Sildnes Baklid Konnerud IL 1:17:15 +33:27 17:23
43 Thea Feiring Haltia IL Tyrving 1:17:21 +33:33 17:25
44 Kornelia Lønning Brurberg Sturla, IF 1:17:46 +33:58 17:30
45 Lina Kvitvang Benan Steinkjer OK 1:18:33 +34:45 17:41
46 Hedvig Vollset Heming Orientering 1:18:41 +34:53 17:43
47 Kristiane Rogstad Kongsberg OL 1:19:47 +35:59 17:58
48 Runa Almeland Fana IL 1:21:51 +38:03 18:26
49 Guro Karlsen Lillehammer OK 1:21:59 +38:11 18:27
50 Malin Opøien OL Trollelg 1:22:48 +39:00 18:38
51 Grete Kristiansen Steinkjer OK 1:24:59 +41:11 19:08
52 Martha Skogeng Reiten Emblem IL 1:25:14 +41:26 19:11
53 Andrine Viken Byåsen IL 1:25:26 +41:38 19:14
54 Marit Sveen Hamar OK 1:25:29 +41:41 19:15
55 Mathilde Sønsterudbråten Raumar Orientering 1:27:12 +43:24 19:38
56 Julie Bakke Fossum IF 1:32:59 +49:11 20:56
57 Hilde Moan Bjørshol Kvikne IL 1:36:03 +52:15 21:37
58 Marie Bakken Sørensen Freidig 1:36:50 +53:02 21:48
59 Victoria Myklebust Strøm Hedrum OL 1:43:07 +59:19 23:13
60 Andrea Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:51:28 +1:07:40 25:06
61 Siri Pedersen Sarpsborg OL 1:56:02 +1:12:14 26:08
62 Ida Lehmann Varegg Fleridrett 2:00:00 +1:16:12 27:01
63 Silje Moe Fredrikstad SK 2:02:04 +1:18:16 27:29
64 Gina Nygård Tynset IF 2:07:09 +1:23:21 28:38
65 Gunvor Aurora Masvik Larvik OK 3:05:33 +2:21:45 41:47
  Guri Sandvold Tynset IF diskvalifisert    
  Mathea Strøm Grønn Hedrum OL diskvalifisert    
  Hanne Daltveit Fana IL diskvalifisert    

H14-16 C

2 580 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Noah Henderson Steinkjer OK 21:51   8:28
2 Odd Jarle Vangstad Bodø og Omegn IF Orientering 21:54 +0:03 8:29
3 Erlend Sørheim Varegg Fleridrett 25:50 +3:59 10:00
4 Andreas Skjelland Hegg Stokke IL 26:29 +4:38 10:15
5 Karl Mathias Wold OK Horten 27:22 +5:31 10:36
6 Ulrik Andre Strøm Hedrum OL 30:48 +8:57 11:56
7 Bas Hoonhout Vegårshei IL 40:41 +18:50 15:46
8 Bjørn Kristian Tvetene Larvik OK 52:12 +30:21 20:13
9 Aksel Bjelland Haugesund IL Orientering 58:48 +36:57 22:47

D14-16 C

2 580 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nora S. Utseth Wing OK 23:57   9:16
2 Ingvild Pedersen Bergan Asker Skiklubb 25:06 +1:09 9:43
3 Ida-Synnøve Kristiansen Fredrikstad SK 25:29 +1:32 9:52
4 Monica Brevik Østmarka OK 26:27 +2:30 10:15
5 Sigrid Skjelbred Kongsberg OL 26:33 +2:36 10:17
6 Tuva Hepburn Kristiansand OK 28:36 +4:39 11:05
7 Ella Eriksen Kongsvik Wing OK 28:50 +4:53 11:10
8 Ane Hagset Stavnesli Molde og Omegn IF 28:59 +5:02 11:14
9 Ingrid Elise Vingerrhagen Kristiansand OK 29:50 +5:53 11:33
10 Hanne Elisabeth Fog Bråthen Fossum IF 31:24 +7:27 12:10
11 Martine Klock Fleten Wing OK 31:32 +7:35 12:13
12 Sigrid Kinck Rannem Fossum IF 31:57 +8:00 12:23
13 Sofie Sjåholm Molde og Omegn IF 32:07 +8:10 12:26
14 Marte Myhr Amundsen Wing OK 32:24 +8:27 12:33
15 Annette Bjørnås Krogstie Konnerud IL 32:53 +8:56 12:44
16 Emma Stubberud Nydalens SK 33:12 +9:15 12:52
17 Stina Matland Madsen Fana IL 33:16 +9:19 12:53
18 Erna Marie Tøfting Bakke Gjø-Vard OL 34:35 +10:38 13:24
19 Ragnhild Bohne Varegg Fleridrett 35:54 +11:57 13:54
20 Marthe Hansen Larvik OK 40:06 +16:09 15:32
21 Guro Hjerpaasen Asker Skiklubb 40:18 +16:21 15:37
22 Matilde Holen Østmarka OK 41:33 +17:36 16:06
23 Anna Trindade Eriksen Nydalens SK 41:48 +17:51 16:12
24 Liva-Mari Løvstad Verdal OK 45:32 +21:35 17:38
25 Celina Iversen Aase Egersund OK 50:05 +26:08 19:24
  Aleksandra Mathiesen Stokke IL diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +