Resultater Hovedløpet Langdistanse 2016



Resultater Hovedløpet Langdistanse
Drammen, Buskerud - 7. august 2016

Arrangementstype: Orientering

D 14

3 010 m, 47 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Oda Scheele Nydalens SK 26:22   8:45
2 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 29:22 +3:00 9:45
3 Åsne Haavengen Kongsberg OL 29:32 +3:10 9:48
4 Tale Tannvik Skei Freidig 31:47 +5:25 10:33
5 Yngvild Langedal Breivik Nydalens SK 31:50 +5:28 10:34
6 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 32:08 +5:46 10:40
7 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 32:29 +6:07 10:47
8 Anna Jacobsen-Gaski Bardu IL 34:04 +7:42 11:19
9 Mina Schjerven Lardal OL 35:00 +8:38 11:37
10 Marieluise Schmitt Gran Halden SK 36:01 +9:39 11:57
11 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 36:23 +10:01 12:05
12 Mia Hirsch IF Trauma 38:06 +11:44 12:39
13 Frida Haugskott OL Trollelg 38:20 +11:58 12:44
14 Maya Jones Arnesen Heming Orientering 39:08 +12:46 13:00
15 Karoline Torø Kongsberg OL 40:11 +13:49 13:20
16 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 41:53 +15:31 13:54
17 Maria Gammelsæter Mehammer Porsgrunn OL 42:44 +16:22 14:11
18 Vilde Lereim Storli Freidig 43:08 +16:46 14:19
19 Ina Martini Asker Skiklubb 43:38 +17:16 14:29
20 Julie Christiansen Kristiansand OK 45:02 +18:40 14:57
21 Berthe Teslo Hadeland OL 45:35 +19:13 15:08
22 Malene Jebsen Heming Orientering 45:42 +19:20 15:10
23 Ada Helene Olsen IF Trauma 45:50 +19:28 15:13
24 Ea Lunøe Nydalens SK 46:14 +19:52 15:21
25 Malene Nysæter Skien OK 46:42 +20:20 15:30
25 Fanny Skindlo IF Trauma 46:42 +20:20 15:30
27 Maren Viken Byåsen IL 49:13 +22:51 16:21
28 Petra Hoveid Asker Skiklubb 49:22 +23:00 16:24
29 Live Østvold Heming Orientering 49:57 +23:35 16:35
30 Eirunn Husby Nordstad Varegg Fleridrett 50:15 +23:53 16:41
31 Alexandra Linløkken Østmarka OK 50:44 +24:22 16:51
32 Ingrid Kristine Hansen Sarpsborg OL 51:17 +24:55 17:02
33 Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK 51:22 +25:00 17:03
34 Tina Kalleson Oppsal Orientering 51:52 +25:30 17:13
35 Alvilde Lysaker Sanden Eiker OL 54:11 +27:49 18:00
36 Nina Pedersen Sarpsborg OL 55:23 +29:01 18:23
37 Oda Isnes Tyse Eiker OL 58:02 +31:40 19:16
38 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 58:31 +32:09 19:26
39 Adine Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 1:01:19 +34:57 20:22
40 Malene Instanes Sturla, IF 1:01:47 +35:25 20:31
41 Randi Marie Glomsrud Stjørdals-Blink Orientering 1:02:23 +36:01 20:43
42 Inga Cathrin Winsvold Østmarka OK 1:05:08 +38:46 21:38
43 Hedda Sofie Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 1:11:03 +44:41 23:36
44 Ingrid Blindheim Lillomarka OL 1:13:50 +47:28 24:31
  Nora Småge Hilsen Konnerud IL diskvalifisert    
  Iselin Sørensen Sturla, IF diskvalifisert    
  Hege Hallan OK Skøynar diskvalifisert    

D 15

3 770 m, 60 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jenny Baklid Konnerud IL 36:29   9:40
2 Andrea Ranvik Konnerud IL 37:18 +0:49 9:53
3 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 37:58 +1:29 10:04
4 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 38:05 +1:36 10:06
5 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 41:05 +4:36 10:53
6 Tale Strand Kongsberg OL 41:59 +5:30 11:08
7 Marie Liland Nydalens SK 42:39 +6:10 11:18
8 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 42:56 +6:27 11:23
9 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 43:05 +6:36 11:25
10 Anniken Ranvik Konnerud IL 44:20 +7:51 11:45
11 Hanne Eide Rapp Raumar Orientering 45:09 +8:40 11:58
12 Tora Aasheim Nymark TIF Viking 45:29 +9:00 12:03
13 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 45:39 +9:10 12:06
14 Anna Vangen Lunåsmo Tynset IF 46:02 +9:33 12:12
15 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 46:14 +9:45 12:15
16 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 47:27 +10:58 12:35
17 Mari Kilskar Grevskott Frol IL 47:29 +11:00 12:35
18 Malin Hauge Hisøy OK 47:39 +11:10 12:38
19 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 47:47 +11:18 12:40
20 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 49:18 +12:49 13:04
21 Kaja Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 49:28 +12:59 13:07
22 Karoline Bjørnerød OK Moss 51:31 +15:02 13:39
23 Christine Hoen Eiker OL 51:44 +15:15 13:43
24 Hedda Hoff Hagen Byåsen IL 51:55 +15:26 13:46
25 Ida Bolette Enerhaugen Ringerike OL 52:00 +15:31 13:47
26 Thea Land Konnerud IL 52:33 +16:04 13:56
27 Emma Danevad Fredrikstad SK 54:07 +17:38 14:21
28 Mari Strømme Lid TIF Viking 55:29 +19:00 14:43
29 Sigrid Ekeland Oddersjaa SSK 55:36 +19:07 14:44
30 Ida Monsen Egersund OK 56:08 +19:39 14:53
31 Elise Støren Bø OL 56:13 +19:44 14:54
32 Marte Karine Larsen Kongsberg OL 57:00 +20:31 15:07
33 Ada Wulfsberg Nydalens SK 57:36 +21:07 15:16
34 Kaisa Antonsen Fredrikstad SK 59:02 +22:33 15:39
35 Mina Jørgensen IL Tyrving 59:31 +23:02 15:47
36 Silje Morlandstø Eiker OL 1:00:26 +23:57 16:01
37 Elise Ausen Porsgrunn OL 1:01:00 +24:31 16:10
38 Ragnhild Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 1:01:14 +24:45 16:14
39 Tomine Lysaker Sanden Eiker OL 1:02:46 +26:17 16:38
40 Malin Kristina Møller Jørgensen Sørreisa OL 1:02:49 +26:20 16:39
41 Christiane Ruud Bøckman Kristiansand OK 1:02:53 +26:24 16:40
42 Kamilla Lome Hamar OK 1:06:29 +30:00 17:38
43 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 1:07:02 +30:33 17:46
44 Ingeborg Kvarme Røyken OL 1:07:09 +30:40 17:48
45 Solveig Letmolie Eiker OL 1:07:31 +31:02 17:54
46 Ingrid Elise Vingerrhagen Kristiansand OK 1:12:16 +35:47 19:10
47 Tuva Hepburn Kristiansand OK 1:13:05 +36:36 19:23
48 Ane Hagset Stavnesli Molde og Omegn IF 1:14:50 +38:21 19:50
49 Hanne Helmine Rogstad Nidarøst OK 1:17:51 +41:22 20:38
50 Idunn Strand IL BUL-Tromsø 1:19:30 +43:01 21:05
51 Marie F. Lindløv Jensen Sarpsborg OL 1:19:57 +43:28 21:12
52 Matilde Munkeby Frol IL 1:27:41 +51:12 23:15
53 Oda Gjerdahl Berger og Svelvik OL 1:28:42 +52:13 23:31
54 Julie Puntervold Egersund OK 1:31:31 +55:02 24:16
55 Annie Myhre Stord Orientering 1:34:02 +57:33 24:56
56 Tonje-Malin Rhrich Konnerud IL 1:40:47 +1:04:18 26:43
  Inga Sandvold Tynset IF diskvalifisert    
  Frida Daler Stokke IL diskvalifisert    
  Monica Brevik Østmarka OK diskvalifisert    
  Silje Kregnes Kristiansand OK diskvalifisert    

D 16

4 190 m, 71 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragne Wiklund Nydalens SK 36:51   8:47
2 Åsne Holo Fossum IF 41:30 +4:39 9:54
3 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 42:09 +5:18 10:03
4 Oda Marie Colquhoun Lillomarka OL 42:21 +5:30 10:06
5 Andrine Harriet Fremstad Larvik OK 43:20 +6:29 10:20
6 Pernille Katla Fossum IF 44:45 +7:54 10:40
7 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 44:49 +7:58 10:41
8 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 44:59 +8:08 10:44
9 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 45:12 +8:21 10:47
9 Ingrid Tandberg Ryan Asker Skiklubb 45:12 +8:21 10:47
11 Tora Indregard IL BUL-Tromsø 45:28 +8:37 10:51
12 Maren Norderud IL Tyrving 45:39 +8:48 10:53
13 Hanne Vassend Porsgrunn OL 45:44 +8:53 10:54
14 Lotte Myklemyr Eiker OL 46:18 +9:27 11:03
15 Kristine Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 46:38 +9:47 11:07
16 Helene Eger Kongsberg OL 46:40 +9:49 11:08
17 Hedda Skatvedt Raumar Orientering 46:55 +10:04 11:11
18 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 47:27 +10:36 11:19
19 Aurora Gjølsjø OK Moss 48:24 +11:33 11:33
20 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 48:31 +11:40 11:34
21 Dina Reitan Freidig 48:34 +11:43 11:35
22 Ragne Norrud Fossum IF 49:17 +12:26 11:45
23 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 50:07 +13:16 11:57
24 Elisabeth Hesselberg Larvik OK 50:46 +13:55 12:06
25 Ingrid Wanvik Krogstadmo Selbu OK 50:51 +14:00 12:08
26 Anna Meen Porsgrunn OL 51:18 +14:27 12:14
27 Ane-Marte Borg Hanssen IL BUL-Tromsø 51:33 +14:42 12:18
28 Eli Kolstad Mo OK 51:44 +14:53 12:20
29 Marlin Haavengen Kongsberg OL 52:07 +15:16 12:26
30 Ane Ingeborg Kalbækken Tynset IF 52:17 +15:26 12:28
31 Tuva Nesheim Flatebakken IL Tyrving 52:39 +15:48 12:33
32 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 52:56 +16:05 12:37
33 Andrea Vanebo Kongsberg OL 53:24 +16:33 12:44
34 Linn Mei Waaler Måren OK 53:55 +17:04 12:52
35 Marie Hansen Sarpsborg OL 54:25 +17:34 12:59
36 Thea Charlotte Hansen Asker Skiklubb 54:46 +17:55 13:04
37 Inger Marie Rødnes Oppsal Orientering 55:08 +18:17 13:09
38 Ragne Munkeby Frol IL 55:31 +18:40 13:14
39 Tonje Rognerud Bøe Fossum IF 55:41 +18:50 13:17
40 Karianne Olsvik Dengerud Nydalens SK 55:43 +18:52 13:17
41 Frida Bakken Ulseth Nydalens SK 55:44 +18:53 13:18
42 Hanna Lye Moum Halden SK 55:57 +19:06 13:21
43 Thea Sofie Salvesen Asker Skiklubb 56:01 +19:10 13:22
44 Hanna Nysæter Skien OK 56:31 +19:40 13:29
45 Ingunn Torød Buset Gneist, IL 56:56 +20:05 13:35
46 Ingrid Hasaas Fossum IF 57:11 +20:20 13:38
47 Ane Marte Vatn Frol IL 57:39 +20:48 13:45
48 Mari Robøle Lien Hamar OK 58:19 +21:28 13:55
49 Annette Bjørnås Krogstie Konnerud IL 59:23 +22:32 14:10
50 Ingrid Madslien Nydalens SK 59:45 +22:54 14:15
51 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 59:57 +23:06 14:18
52 Sarah Wøllo Kongsberg OL 1:01:28 +24:37 14:40
53 Vibeke Kvistad Dengerud Steinkjer OK 1:05:58 +29:07 15:44
54 Rønnaug Hansæl-Nergaard Kvikne IL 1:06:59 +30:08 15:59
55 Inga Stødle Kristiansand OK 1:07:36 +30:45 16:08
56 Maria Rørvik Haver Lillomarka OL 1:08:55 +32:04 16:26
57 Ellinor Agersborg Moan Sørreisa OL 1:09:24 +32:33 16:33
58 Solveig Eline Berg IL Tyrving 1:13:21 +36:30 17:30
59 Solveig Sæternes Byåsen IL 1:14:50 +37:59 17:51
60 Sofie Hallem Verdal OK 1:15:18 +38:27 17:58
61 Synne Solberg Gjø-Vard OL 1:15:39 +38:48 18:03
62 Sofie Sjåholm Molde og Omegn IF 1:16:35 +39:44 18:16
63 Lisa Jenssen Halden SK 1:18:01 +41:10 18:37
64 Ida-Synnøve Kristiansen Fredrikstad SK 1:18:56 +42:05 18:50
65 Selma Kristiansen OK Moss 1:21:51 +45:00 19:32
66 Synne Marie Kvamme Wing OK 1:23:43 +46:52 19:58
67 Ida Aabogen Haugaard Indre Østfold OK 1:24:01 +47:10 20:03
68 Vera Gano Mønnich Røyken OL 1:27:07 +50:16 20:47
69 Hanne Grøtli Svergja Kvikne IL 1:36:58 +1:00:07 23:08
70 Erna Marie Tøfting Bakke Gjø-Vard OL 1:39:58 +1:03:07 23:51
71 Maren Sofie Gulliksen Indre Østfold OK 1:45:21 +1:08:30 25:08

D 14-16 C

3 000 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingvild Pedersen Bergan Asker Skiklubb 33:37   11:12
2 Matilde Holen Østmarka OK 36:19 +2:42 12:06
3 Sigrid Kinck Rannem Fossum IF 37:25 +3:48 12:28
4 Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn 39:49 +6:12 13:16
5 Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb 43:08 +9:31 14:22
6 Karoline Egner Granerud Asker Skiklubb 43:41 +10:04 14:33
7 Jenny Emilie Brenni Herredsvela Østmarka OK 53:14 +19:37 17:44
8 Tiril Olaussen Haugesund IL Orientering 1:16:32 +42:55 25:30
9 Svanhild Grevskott Båtnes Varegg Fleridrett 1:34:03 +1:00:26 31:21
10 Ragnhild Bohne Varegg Fleridrett 1:36:05 +1:02:28 32:01
11 Anny Rogne OL Tønsberg og omegn 1:38:52 +1:05:15 32:57
12 Stine Aune Nidarøst OK 1:40:06 +1:06:29 33:22
13 Celina Iversen Åse Egersund OK 1:48:47 +1:15:10 36:15
  Martine Jægtvik Konnerud IL diskvalifisert    

H 14

3 570 m, 86 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 27:28   7:41
2 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 27:32 +0:04 7:42
3 Ådne Skjærstein IL Tyrving 30:35 +3:07 8:34
4 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 32:21 +4:53 9:03
5 Mikkel Katla Fossum IF 32:35 +5:07 9:07
6 Odin Sæther Fredrikstad SK 33:18 +5:50 9:19
7 Viljan van Raaij Hedrum OL 33:23 +5:55 9:21
8 Magnus Eide-Fredriksen Heming Orientering 33:37 +6:09 9:24
9 Henrik Reusch Heming Orientering 33:46 +6:18 9:27
10 Vetle Drage Kongsberg OL 33:52 +6:24 9:29
11 Eskil Frischknecht Alta OL 34:43 +7:15 9:43
12 Grunde Isaksætre Grue IL 34:50 +7:22 9:45
13 Kristian Østermann Heming Orientering 35:25 +7:57 9:55
14 August Syrdal Øen Heming Orientering 35:33 +8:05 9:57
15 Simen Fritzner Nittedal OL 35:49 +8:21 10:01
16 Christopher Ladim OK Moss 35:53 +8:25 10:03
17 Birk Bell Lysaker Fana IL 35:55 +8:27 10:03
18 Erlend Børli Fossum IF 36:02 +8:34 10:05
19 Halvor Rudningen Hemsedal IL 37:34 +10:06 10:31
19 Trym Nergård Rønning OK Skøynar 37:34 +10:06 10:31
21 Henrik R Holt Hedrum OL 37:39 +10:11 10:32
22 Mathias Skourup Rognebakke Sturla, IF 37:46 +10:18 10:34
22 Ole Jakob Frankrig Nydalens SK 37:46 +10:18 10:34
24 Iver Ringheim Larvik OK 37:53 +10:25 10:36
25 Jørgen Schjølberg Tynset IF 38:25 +10:57 10:45
26 Erik Bohne Varegg Fleridrett 38:47 +11:19 10:51
27 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 38:59 +11:31 10:55
28 Hallvar Hallan OK Skøynar 39:21 +11:53 11:01
29 Tobias Alstad Frol IL 39:22 +11:54 11:01
30 Jakob Torgersen Halden SK 39:31 +12:03 11:04
31 Mikkel Holt Freidig 40:15 +12:47 11:16
32 Åsmund Slokvik Notodden OL 40:36 +13:08 11:22
33 Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK 41:05 +13:37 11:30
34 Felix Finsrud Asker Skiklubb 41:18 +13:50 11:34
35 Jonas Eikås Sandefjord OK 42:21 +14:53 11:51
36 Ferdinand Fremming Heming Orientering 42:28 +15:00 11:53
37 Esten S. Kringhaug Bodø og Omegn IF Orientering 42:37 +15:09 11:56
38 Sigurd Kvamme OL Toten-Troll 43:53 +16:25 12:17
39 Gard Frost Alta OL 44:51 +17:23 12:33
40 Eirik Thunshelle Øvstedal Nydalens SK 44:52 +17:24 12:34
41 Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb 45:45 +18:17 12:48
42 Kristoffer B. Helminsen Fredrikstad SK 47:26 +19:58 13:17
43 Even Bordal Ringsaker OK 47:30 +20:02 13:18
43 Olav Lund Kongsberg OL 47:30 +20:02 13:18
45 Joakim Wilkens Jernberg Nydalens SK 48:06 +20:38 13:28
46 Vemund Heier Nydalens SK 49:01 +21:33 13:43
47 John Otterlei Østmarka OK 49:46 +22:18 13:56
47 Marius Bakke Fossum IF 49:46 +22:18 13:56
49 Tage Rosenlund Varegg Fleridrett 50:46 +23:18 14:13
50 Martin Wold Stavrum Frol IL 50:50 +23:22 14:14
51 Ulrik Hellen TIF Viking 51:52 +24:24 14:31
52 Oskar Madslien Steinhaug Varegg Fleridrett 52:12 +24:44 14:37
53 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 52:58 +25:30 14:50
54 Henrik Braathen Wing OK 54:00 +26:32 15:07
55 Olaf Halsaa Dolven Asker Skiklubb 54:01 +26:33 15:07
56 Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb 55:28 +28:00 15:32
57 Jon Marcussen Harstad OL 55:41 +28:13 15:35
58 Johannes Willassen Bækkelagets SK 56:20 +28:52 15:46
59 Eilev Kvaale Asker Skiklubb 57:02 +29:34 15:58
60 Sindre Gisholt Fossum IF 57:37 +30:09 16:08
61 Emil Wilfred Jensen Alta OL 57:41 +30:13 16:09
62 Tobias Mikael Espedal Nydalens SK 59:42 +32:14 16:43
63 Tom Einar Flermoen Paulsen Alta OL 1:01:02 +33:34 17:05
64 Kåre Peter Krohn Gjessing Heming Orientering 1:02:27 +34:59 17:29
65 Simon Beckmann Kristiansen Oddersjaa SSK 1:04:49 +37:21 18:09
66 Rolf Trygve Haug Kongsberg OL 1:05:52 +38:24 18:27
67 Halvard Kornmo Porsgrunn OL 1:06:08 +38:40 18:31
68 Magnus Lehmann Varegg Fleridrett 1:09:54 +42:26 19:34
69 Martin Birkelund Asker Skiklubb 1:10:50 +43:22 19:50
70 Erlend Odd Berge Oddersjaa SSK 1:11:45 +44:17 20:05
71 Erling Eide Hustvedt Wing OK 1:12:14 +44:46 20:14
72 Magnus Fossum IK Grane Arendal Orientering 1:12:24 +44:56 20:16
73 Tor Eirik Eckhoff Gjermestad Egersund OK 1:13:20 +45:52 20:32
74 Nikolai Renolen Wing OK 1:16:44 +49:16 21:29
75 Kristoffer Fjære Hedrum OL 1:21:08 +53:40 22:43
76 Sigurd Amundsen Bjørkli Ringerike OL 1:24:32 +57:04 23:40
77 Henrik Gudim Østmarka OK 1:46:37 +1:19:09 29:51
  Martin Stautland Stord Orientering diskvalifisert    
  Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL diskvalifisert    
  Gabriel Callanan Wing OK diskvalifisert    
  Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF diskvalifisert    
  Tore Herman Kirkebøen Halden SK diskvalifisert    
  Kristoffer Kjenes Haugland Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Sondre Zahl Hagen Fossum IF diskvalifisert    
  Håvard Veie OK Skøynar diskvalifisert    
  Isak Juel Fagermoen Fredrikstad SK diskvalifisert    

H 15

4 150 m, 67 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bendik Eliassen Fredrikstad SK 32:41   7:52
2 Vegard Kittilsen Freidig 34:19 +1:38 8:16
3 David Runde Kristiansand OK 35:38 +2:57 8:35
4 Lars Young Vik Nydalens SK 36:18 +3:37 8:44
5 Lars Sandstad Freidig 36:43 +4:02 8:50
6 Simen Spets Storhov Freidig 37:05 +4:24 8:56
7 Isak Jonsson Nydalens SK 38:24 +5:43 9:15
8 Asgeir Reiersen Jensen Birkenes IL 40:42 +8:01 9:48
9 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 40:56 +8:15 9:51
10 Anders Vestøl Vegårshei IL 42:25 +9:44 10:13
11 Sindre Lysaker Norbom Konnerud IL 42:45 +10:04 10:18
12 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 43:16 +10:35 10:25
13 Øistein Fagerli Næss Raumar Orientering 43:22 +10:41 10:26
14 Jonas Grønli Freidig 43:48 +11:07 10:33
15 Jo Even Kolstad Freidig 45:02 +12:21 10:51
16 Matias Nissen Freidig 45:45 +13:04 11:01
17 Eivind Berner Myhre Fossum IF 46:08 +13:27 11:06
18 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 46:15 +13:34 11:08
19 Anders Horvei Raumar Orientering 46:39 +13:58 11:14
20 Jakob Mo OL Toten-Troll 47:05 +14:24 11:20
21 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 47:06 +14:25 11:20
22 Magnus Mosfjell Birkenes IL 49:06 +16:25 11:49
23 Even Nygaard Østreng Raumar Orientering 49:33 +16:52 11:56
24 Tore Markhus Verdal OK 49:53 +17:12 12:01
25 Lars Ranheim Brynestad Ringsaker OK 50:22 +17:41 12:08
26 Jonas Vindal Wing OK 50:40 +17:59 12:12
27 Sivert Sande Kverme Fossum IF 51:01 +18:20 12:17
28 Eirik Blågestad Indre Østfold OK 51:19 +18:38 12:21
29 Nicolai Harvik Konnerud IL 52:06 +19:25 12:33
30 Egil Frydenlund Sturla, IF 52:42 +20:01 12:41
31 Even Gravningen Stokke IL 52:57 +20:16 12:45
32 Marius Møller Steinkjer OK 53:09 +20:28 12:48
33 Håkon Holstad Freidig 53:15 +20:34 12:49
34 Alf Johan Folgerø Freidig 53:32 +20:51 12:53
35 Kristian Fredrik Thomassen Varegg Fleridrett 54:05 +21:24 13:01
36 Trygve Nummedal Os Førde IL 55:45 +23:04 13:26
37 Alexander Smeby Nydalens SK 56:14 +23:33 13:33
38 Morten Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 56:57 +24:16 13:43
39 Håkon August Nordbø Modum OL 57:28 +24:47 13:50
40 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 59:57 +27:16 14:26
41 Fredrik Vehus Skjerve Verdal OK 1:00:18 +27:37 14:31
42 Ole Øivind Norsted Halden SK 1:02:21 +29:40 15:01
43 Runar Saur Modahl Fredrikstad SK 1:02:33 +29:52 15:04
44 Atle Nilsen Vegårshei IL 1:02:52 +30:11 15:08
45 Per Anders Eckdahl OK Horten 1:04:06 +31:25 15:26
46 Jonatan Graversen IL BUL-Tromsø 1:04:32 +31:51 15:33
47 Andreas Nysæter Bergens TF 1:05:34 +32:53 15:47
48 Mads Jørgen Skage Gneist, IL 1:06:21 +33:40 15:59
49 Yngve Aaen Stjørdals-Blink Orientering 1:06:37 +33:56 16:03
50 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 1:06:52 +34:11 16:06
51 Herman Brunborg Nittedal OL 1:07:45 +35:04 16:19
52 Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK 1:10:11 +37:30 16:54
53 Magnar Slagstad Fjellhug/Vereide IL 1:10:51 +38:10 17:04
54 Olav Hammersland Garnes Gneist, IL 1:12:08 +39:27 17:22
55 Erik Mårtensson Modum OL 1:12:39 +39:58 17:30
56 Elias Bergset IL Veten 1:13:52 +41:11 17:47
57 Kenneth Kjelaas Malvik IL 1:21:58 +49:17 19:45
58 Eirik Imrik Fredrikstad SK 1:22:14 +49:33 19:48
59 Henrik Haga Nesse Haugesund IL Orientering 1:24:54 +52:13 20:27
60 Jonatan Aune Halden SK 1:29:40 +56:59 21:36
61 Johannes Langaas Nidarøst OK 1:31:28 +58:47 22:02
62 Øystein Moltumyr Malvik IL 1:32:31 +59:50 22:17
63 Kasper Ramlo Os IL 1:39:38 +1:06:57 24:00
64 Asgeir Espeland Tynset IF 1:51:11 +1:18:30 26:47
65 Christian Brynildsen Halden SK 2:34:25 +2:01:44 37:12
  Vegard Stangnes OK Silsand diskvalifisert    
  Eirik Kroka Fredrikstad SK diskvalifisert    

H 16

5 240 m, 74 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marius Aurebekk Kristiansand OK 39:18   7:30
2 Aslak Heimdal Konnerud IL 40:46 +1:28 7:46
3 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 42:00 +2:42 8:00
4 Mats Eidsmo Freidig 42:13 +2:55 8:03
5 Sander Arntzen Asker Skiklubb 42:36 +3:18 8:07
6 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 43:37 +4:19 8:19
7 Niels Christian Hellerud Halden SK 44:39 +5:21 8:31
8 Audun Bergan Nydalens SK 45:16 +5:58 8:38
9 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 45:27 +6:09 8:40
10 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 45:58 +6:40 8:46
11 Eskil Frøisland Vang OL 47:34 +8:16 9:04
12 Simen Eliassen Kvarme Steinkjer OK 47:43 +8:25 9:06
13 Stian Rykkje Stord Orientering 47:53 +8:35 9:08
14 Even Lindaas Vang OL 48:02 +8:44 9:10
15 Oskar Arnevik Ringerike OL 48:49 +9:31 9:18
16 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 48:50 +9:32 9:19
17 Kristian Rykkje Varegg Fleridrett 48:55 +9:37 9:20
18 Trym B Island OL Tønsberg og omegn 48:57 +9:39 9:20
19 Andreas Ramberg Østmarka OK 48:58 +9:40 9:20
20 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 49:40 +10:22 9:28
21 Morten Svendgård OK Skøynar 49:49 +10:31 9:30
22 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 50:50 +11:32 9:42
23 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 50:52 +11:34 9:42
24 Kristian Fredrik Lynum Freidig 51:20 +12:02 9:47
25 Peter Gisholt Fossum IF 52:13 +12:55 9:57
26 Elias Øhman Gjø-Vard OL 52:32 +13:14 10:01
27 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 52:59 +13:41 10:06
28 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 53:25 +14:07 10:11
29 Mathias Rosenlund Varegg Fleridrett 53:31 +14:13 10:12
30 Knut Selstad Fossum IF 53:57 +14:39 10:17
31 Emil Størmer Fossum IF 54:59 +15:41 10:29
32 Ludvig Williams Strømsnes Malvik IL 55:46 +16:28 10:38
33 Sølve Drage Kongsberg OL 55:53 +16:35 10:39
34 Håkon Sturød Nydalens SK 55:59 +16:41 10:41
35 Eirik Høst Fossgard Lillomarka OL 56:38 +17:20 10:48
36 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 56:54 +17:36 10:51
37 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 57:10 +17:52 10:54
38 Even-Andre Thorbjørnsen Notodden OL 57:30 +18:12 10:58
39 Magnus Gjerstad Osterøy IL 57:59 +18:41 11:03
40 Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 58:05 +18:47 11:05
41 Magne Angelhus Morstøl Molde og Omegn IF 59:20 +20:02 11:19
42 Oliver Hagaseth Mydske Fredrikstad SK 59:54 +20:36 11:25
43 Are Lodgaard Byåsen IL 1:00:16 +20:58 11:30
44 Olav Aasmundtveit Hoff OL Tønsberg og omegn 1:01:33 +22:15 11:44
45 Ole Johan Bråten Vang OL 1:01:40 +22:22 11:46
46 Skjalg Nysæter Skien OK 1:02:00 +22:42 11:49
47 Vegard Løvli Asker Skiklubb 1:03:03 +23:45 12:01
48 Aune Dørmænen Varegg Fleridrett 1:03:09 +23:51 12:03
49 Eyvind Kjellevold Malde IL Gular 1:04:12 +24:54 12:15
50 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 1:05:27 +26:09 12:29
51 Scott Juvik IL Gular 1:05:28 +26:10 12:29
52 Vegar Skinne Indre Østfold OK 1:05:47 +26:29 12:33
53 Haakon Johann Slang-Sundsetvik Halden SK 1:05:55 +26:37 12:34
54 Johan Eikanger IL Gular 1:07:39 +28:21 12:54
55 Fredrik Sveen Vang OL 1:09:56 +30:38 13:20
56 Kristian Markhus Brekke Lillomarka OL 1:11:03 +31:45 13:33
57 Jonas Myhre Kristiansand OK 1:11:32 +32:14 13:39
58 Alf Briskerud Hasselvold Grue IL 1:11:57 +32:39 13:43
59 Trygve Myhr Asker Skiklubb 1:13:20 +34:02 13:59
60 Nikolai Nordhaug Konnerud IL 1:13:41 +34:23 14:03
61 Johan Storebakken Hamar OK 1:13:57 +34:39 14:06
62 Øystein Vidarsson Haukaas Stjørdals-Blink Orientering 1:16:02 +36:44 14:30
63 Håvard Vaeng Bernhardsen IL BUL-Tromsø 1:16:26 +37:08 14:35
64 Kristian Pytten Kristiansand OK 1:16:32 +37:14 14:36
65 Magnus Eide Fjellhug/Vereide IL 1:17:02 +37:44 14:42
66 Oliver Wallin Higgins IL Tyrving 1:20:46 +41:28 15:24
67 Fredrik Monrad Olsen Flosta IL 1:22:30 +43:12 15:44
68 Hallvard Dahle Wing OK 1:22:35 +43:17 15:45
69 Sverre Graffer Ringerike OL 1:30:03 +50:45 17:11
70 Simen Gran Blystad Løten o-lag 1:33:08 +53:50 17:46
71 Martin Grøntvedt Pedersen Wing OK 1:34:48 +55:30 18:05
72 Andreas Moldskred Oppsal Orientering 1:39:58 +1:00:40 19:04
  William Resvoll Skaug Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Trygve Bø Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering diskvalifisert    

H 14-16 C

3 000 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristian Veie OK Skøynar 26:30   8:50
2 Fredrik Blichfeldt Osterøy IL 31:04 +4:34 10:21
3 Jacob Meldgaard IL BUL-Tromsø 41:16 +14:46 13:45
4 Aksel Veske OK Skøynar 43:22 +16:52 14:27
5 Even Amundsen Bjørkli Ringerike OL 47:06 +20:36 15:42
6 Jens Husby Malvik IL 49:51 +23:21 16:37
7 Sander Solheim Ottesen Sturla, IF 50:50 +24:20 16:56
8 Alexander Horpestad Egersund OK 54:55 +28:25 18:18
9 Lukas Werring Svenne Sturla, IF 1:26:58 +1:00:28 28:59
  Håvard Gjestvang OL Toten-Troll diskvalifisert    
  Aksel Bjelland Haugesund IL Orientering diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +