Resultater Huldersprinten 2019



Resultater Huldersprinten
Fet, Akershus - 2. juni 2019

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 500 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Isak  Andersen Nydalens SK fullført    
  Linus Brubakk OK Øst fullført    
  William Bæren Østmarka OK fullført    
  Solveig Evers Raumar Orientering fullført    
  Emma Margrethe Finstad Raumar Orientering fullført    
  Vårinn Gjørsvik Gjerdrum OL fullført    
  Linus Mestad Hansen Lillomarka OL fullført    
  Sofus Mestad Hansen Lillomarka OL fullført    
  Mari Haugen Øgaard Raumar Orientering fullført    
  Simen Hålien Fet OL fullført    
  Marie Kildal Fosser Heming Orientering fullført    
  May Britt Larsen OK Øst fullført    
  Simen Lian Mortensen IL Koll fullført    
  Sondre Meinert Rystad Nydalens SK fullført    
  Eirill Mestad Røyken OL fullført    
  Ildrid Mestad Røyken OL fullført    
  Ulrik Juveli Pedersen Oppsal Orientering fullført    
  Amund Saugestad Nydalens SK fullført    
  Klara Soma Slåstad Raumar Orientering fullført    
  Oskar Stene Nydalens SK fullført    
  Gustav Strøm Ferden Kolbotn og Skimt OL fullført    
  Kristian Tøien Tyrving IL fullført    
  Karsten Tønsberg OK Øst fullført    
  Aksel Valio IL Koll fullført    
  Anea Valio IL Koll fullført    
  Julie Hellerud Øpstad Asker Skiklubb fullført    
  Even Vogt Kortner Østmarka OK diskvalifisert    

D 9-10

2 300 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Silje Nilsen Berg Fossum IF 29.39   12.53
  Linne Evers Raumar Orientering 28.45   12.30
  Tiril Myklatun Jacobsen Tyrving IL 20.44   9.00
  Eirill Johanne Andersen Maribo Raumar Orientering 55.34   24.09
  Helene Hellerud Øpstad Asker Skiklubb 22.42   9.52

D 11-12

1 900 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helene Scheele Nydalens SK 18.10   9.33
2 Synne Nordby Hvenekilde Oppsal Orientering 22.40 +4.30 11.55
3 Astrid Reusch Heming Orientering 24.50 +6.40 13.04
4 Selma Aure Skogedal Asker Skiklubb 25.23 +7.13 13.21
5 Iben Johansen-Barli Oppsal Orientering 31.19 +13.09 16.28
6 Ava Viktoria Sætnan Valio IL Koll 33.33 +15.23 17.39
7 Kristin Haugen Øgaard Raumar Orientering 35.39 +17.29 18.45
8 Kristine Woldene Fossum IF 35.54 +17.44 18.53
9 Tuva Wilkens Jernberg Nydalens SK 36.41 +18.31 19.18
10 Oline Soma Slåstad Raumar Orientering 37.57 +19.47 19.58
11 Martine Berg-Olsen Østmarka OK 55.50 +37.40 29.23
12 Katrina Jarstadmarken Price Østmarka OK 1.03.59 +45.49 33.40
13 Ingrid Jarstadmarken Price Østmarka OK 1.05.50 +47.40 34.38
14 Wiona Resvoll Skaug Oppsal Orientering 1.05.54 +47.44 34.41
  Henni Hattestad Kristensen Heming Orientering diskvalifisert    
  Eline Andrea Andersen Gjerdrum OL diskvalifisert    
  Silje Andresen Skotte Fossum IF ikke startet    

D 13-14

3 100 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marie Scheele Nydalens SK 34.16   11.03
2 Eira Skaarer Wiklund Nydalens SK 38.40 +4.24 12.28
3 Signe Holo Fossum IF 38.49 +4.33 12.31
4 Julia Forsgren OK Tyr 45.17 +11.01 14.36
5 Nora Christine Hansen Asker Skiklubb 45.42 +11.26 14.44
6 Martha Wisløff Asker Skiklubb 47.29 +13.13 15.19
7 Ingrid Johansen-Barli Oppsal Orientering 47.35 +13.19 15.20
8 Anna Øvrebø Myrvold Heming Orientering 48.03 +13.47 15.30
9 Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 51.11 +16.55 16.30
10 Maja Mo Hjelseth Nydalens SK 52.10 +17.54 16.49
11 Ellen Margrete Stubban Hygen Østmarka OK 53.57 +19.41 17.24
12 Sofie Solheim Undeberget Oppsal Orientering 55.47 +21.31 17.59
13 Tale Nordby Hvenekilde Oppsal Orientering 56.04 +21.48 18.05
14 Karin Halsaa Dolven Asker Skiklubb 58.37 +24.21 18.54
15 Ane Hustvedt Oppsal Orientering 58.51 +24.35 18.59
16 Marthe Graff-Wiik Sturla, IF 1.00.53 +26.37 19.38
17 Pauline Myklebust IL Koll 1.04.00 +29.44 20.38
18 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 1.04.57 +30.41 20.57
19 Elise Thorseng Fossum IF 1.08.59 +34.43 22.15
20 Pernille Nor-Woll Østmarka OK 1.09.41 +35.25 22.28
21 Emilie Rehn Kolbotn og Skimt OL 1.09.48 +35.32 22.30
22 Hanne Wærp Hauge Nydalens SK 1.11.50 +37.34 23.10
23 Gunde Tumelionis Fossum IF 1.13.33 +39.17 23.43
  Ingeborg Roll Mosland Oppsal Orientering diskvalifisert    

D 15-16

4 100 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pia Young Vik Nydalens SK 40.33   9.53
2 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 42.53 +2.20 10.27
3 Kajsa Meyer Larsson Tyrving IL 47.12 +6.39 11.30
4 Marie Kvarme Sturla, IF 47.31 +6.58 11.35
5 Inga Skaarer Wiklund Nydalens SK 48.11 +7.38 11.45
6 Mina Akiko Johnsen Sturla, IF 48.27 +7.54 11.49
7 Hanna Rehn Kolbotn og Skimt OL 48.48 +8.15 11.54
8 Linnea Holst Tyrving IL 50.09 +9.36 12.13
9 Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 50.47 +10.14 12.23
10 Netta Bar-Nathan Lillomarka OL 50.58 +10.25 12.25
11 Helene Bjørkvold Jendal Fossum IF 51.39 +11.06 12.35
12 Marie Saugestad Nydalens SK 54.30 +13.57 13.17
13 Ida Marie Flågen Heming Orientering 55.43 +15.10 13.35
14 Aurora Wilkens Jernberg Nydalens SK 56.38 +16.05 13.48
15 Julie Berntzen Fet OL 56.50 +16.17 13.51
16 Heidi Kristina Sebjørnsen Fossum IF 57.34 +17.01 14.02
17 Mari Brende Fossum IF 58.33 +18.00 14.16
18 Sigrid Nermoen Østmarka OK 1.01.07 +20.34 14.54
19 Anette Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 1.47.54 +1.07.21 26.19
20 Wilmine Resvoll Skaug Oppsal Orientering 1.51.34 +1.11.01 27.12
  Elise Wærp Hauge Nydalens SK diskvalifisert    
  Eileen Bjanes Tyrving IL ikke startet    

D 17-

4 300 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vigdis Hobøl Oppsal Orientering 44.49   10.25
2 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 45.55 +1.06 10.40
3 Katja Mjøsund Nydalens SK 46.47 +1.58 10.52
4 Magrethe Wisløff NTNUI 47.28 +2.39 11.02
5 Dana B. Stene Nydalens SK 50.49 +6.00 11.49
6 Linn Mei Waaler Måren OK 58.19 +13.30 13.33
7 Hanne Cesilie Messel Østmarka OK 1.00.47 +15.58 14.08
8 Frida Bakken Ulseth Nydalens SK 1.04.26 +19.37 14.59
9 Oda J Sikkeland Tyrving IL 1.11.08 +26.19 16.32
10 Lise Horntvedt Larvik OL 1.14.21 +29.32 17.17
11 Silje Slungaard Tyrving IL 1.40.23 +55.34 23.20
  Ingrid Hasaas Fossum IF diskvalifisert    
  Ingrid Solheim Undeberget Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK ikke startet    

D 40-

4 000 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Katrine Finstad Land Tyrving IL 41.24   10.21
2 Kari-Ann Ånensen Oppsal Orientering 44.36 +3.12 11.09
3 Line Bar-Nathan Lillomarka OL 1.13.24 +32.00 18.21
4 Mari Taraldrud Raumar Orientering 1.17.03 +35.39 19.15

D 45-

4 000 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Else Kari Nordli Scheele Nydalens SK 45.51   11.27
2 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 49.04 +3.13 12.16
3 Bodil Nordenström Fossum IF 50.24 +4.33 12.36
4 Anna Isaksson Forsgren OK Tyr 50.26 +4.35 12.36
5 Audrun Utskarpen IL GeoForm 52.10 +6.19 13.02
6 Anette Roll Mosland Oppsal Orientering 1.00.03 +14.12 15.00
7 Ingrid Skaarer Nydalens SK 1.16.36 +30.45 19.09
8 Kristin Stubban Hygen Østmarka OK 2.41.52 +1.56.01 40.28
  Lene Colquhoun Lillomarka OL ikke startet    
  Ann Elin Flågen Heming Orientering ikke startet    
  Maiken Skirstad Mo Nydalens SK ikke startet    
  Line Sletner Lillomarka OL ikke startet    

D 50-

3 700 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne-Lene Bakken Ulseth Nydalens SK 41.18   11.09
2 Nora Skauen Tyrving IL 46.08 +4.50 12.28
3 Marianne Njåstein Tyrving IL 46.48 +5.30 12.38
4 Marit B. Eithun Nittedal OL 47.04 +5.46 12.43
5 Hege Feiring Tyrving IL 50.07 +8.49 13.32
6 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 50.19 +9.01 13.35
7 Kristina Fors OK Grip 56.31 +15.13 15.16
8 Ida Syversen Røyken OL 57.13 +15.55 15.27
9 Synnøve Lyssand Sandberg Nydalens SK 57.38 +16.20 15.34
10 Trine Oldernes Lillomarka OL 1.00.34 +19.16 16.22
11 Katrine Holen Østmarka OK 1.20.15 +38.57 21.41
12 Siv Susanne Jystad Østmarka OK 1.39.07 +57.49 26.47
13 Eldri Holo Fossum IF 1.39.22 +58.04 26.51
  Lotta Myhre IL Koll ikke startet    

D 55-

3 700 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tove Strand Måren OK 49.45   13.26
2 Kjersti Skantze Tyrving IL 51.56 +2.11 14.02
3 Trine Marit Justad Raaen Lierbygda OL 52.57 +3.12 14.18
4 Anne Dahl Nydalens SK 53.13 +3.28 14.22
5 Else Grandal Tyrving IL 53.20 +3.35 14.24
6 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 54.35 +4.50 14.45
7 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 1.01.04 +11.19 16.30
8 Unni Rye Asker Skiklubb 1.08.20 +18.35 18.28
  Ingrid Nermoen Østmarka OK diskvalifisert    
  Toril Hallan Lillomarka OL ikke startet    

D 60-

2 900 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lena Gottfridsson Nittedal OL 37.00   12.45
2 Berit Danielsen Tyrving IL 37.47 +0.47 13.01
3 Elisabet Öström OK Tyr 41.18 +4.18 14.14
4 Reidunn Hallan Lillomarka OL 47.30 +10.30 16.22
5 Grete Berntsen Måren OK 51.20 +14.20 17.42
6 Edel Sofie Nilsen Asker Skiklubb 1.02.42 +25.42 21.37
7 Bente Sissel Syversen OK Øst 1.07.48 +30.48 23.22

D 65-

2 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elle M. Melbye Heming Orientering 46.34   16.03
2 Inger Tiltnes Tyrving IL 59.09 +12.35 20.23
3 Eva Taraldrud Indre Østfold OK 59.22 +12.48 20.28
4 Inger Finstad Raumar Orientering 1.00.36 +14.02 20.53

D 70-

2 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Vikerhaugen Odal OL - Orientering 58.51   20.17
2 Anne Marit Færden Kolbotn og Skimt OL 1.11.28 +12.37 24.38
  Eva Marie Gran OK Øst diskvalifisert    
  Anne Berit Moe Raumar Orientering ikke startet    

D 75-

2 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Inger Skaug Oppsal Orientering 46.29   16.01
2 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 1.19.23 +32.54 27.22
3 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 1.36.34 +50.05 33.17

D 80-

2 900 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 50.52   17.32

H 9-10

2 300 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Alf Hattestad Kristensen Heming Orientering 20.18   8.49
  Age Kristvik Fossum IF 26.16   11.25
  Ole Jacob Myklebust IL Koll 15.50   6.53
  Karl Oraug Rygh IL Koll 12.54   5.36
  Odin Vie Strisland Fossum IF 37.12   16.10
  Simen Ånensen Oppsal Orientering 19.51   8.37
  Rasmus Mjøsund Nydalens SK ikke startet    

H 11-12

1 900 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigmund Ølstad Fet OL 17.40   9.17
2 Simen Dalen Eriksen Asker Skiklubb 22.44 +5.04 11.57
3 Teodor Nysæter Mikkelsen IL Koll 25.17 +7.37 13.18
4 Johannes Isaksson OK Tyr 27.00 +9.20 14.12
5 Even Nygård Thorseng Fossum IF 27.56 +10.16 14.42
6 Henrik Elias Sebjørnsen Fossum IF 28.22 +10.42 14.55
7 Mikkel Michelsen Fossum IF 29.05 +11.25 15.18
8 Gaute Skjønhaug Fet OL 33.51 +16.11 17.48
9 Jacob Finstad Land Tyrving IL 33.56 +16.16 17.51
10 Erlend Hellerud Øpstad Asker Skiklubb 34.50 +17.10 18.20
11 Eskil Olaussen Oppsal Orientering 37.03 +19.23 19.30
12 Lauritz Palmstrøm-Stolpe Eidskog OL 37.59 +20.19 19.59
13 Jakob Ramse Dønåsen Raumar Orientering 1.00.24 +42.44 31.47
  Jørgen Ler Fet OL diskvalifisert    
  Sigurd Øvrebø Myrvold Heming Orientering ikke startet    

H 13-14

3 100 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Christoffer Ånensen Oppsal Orientering 33.59   10.57
2 Sigurd Størmer-Antonsen Nydalens SK 38.04 +4.05 12.16
3 Per Noah Sommerhein Nydalens SK 38.42 +4.43 12.29
4 Sondre Olaussen Oppsal Orientering 42.16 +8.17 13.38
5 Johannes Salvesen-Lunde IL Koll 42.48 +8.49 13.48
6 Henning Reichenbach Oppsal Orientering 43.47 +9.48 14.07
7 Mons Sætre-Lorentzen Fet OL 44.41 +10.42 14.24
8 Eskil Brænden Lillomarka OL 44.58 +10.59 14.30
9 Martin Christoffer Borg IL Koll 47.51 +13.52 15.26
10 Albin Isaksson OK Tyr 48.21 +14.22 15.35
11 Nov Bar-Nathan Lillomarka OL 48.45 +14.46 15.43
12 Tobias Tronbøl Lium IL Koll 50.35 +16.36 16.19
13 Sigurd Hobøl Oppsal Orientering 50.54 +16.55 16.25
14 Mathias Birkelund Asker Skiklubb 51.03 +17.04 16.28
15 Kevin Rommetvedt Raumar Orientering 51.13 +17.14 16.31
16 Jonas Hicken IL Koll 51.22 +17.23 16.34
17 Andreas Sandernes Østmarka OK 57.30 +23.31 18.32
18 Jakob A. Gjedebo Oppsal Orientering 57.34 +23.35 18.34
19 Alvin Andersen Maribo Raumar Orientering 59.14 +25.15 19.06
20 Erlend Otterlei Østmarka OK 1.08.55 +34.56 22.13
21 Vetle Frydenlund Norling Nydalens SK 1.10.55 +36.56 22.52
22 Max Skjerpen Huseby Nydalens SK 1.21.53 +47.54 26.24
23 Alfred Eckmann Aronsen Nittedal OL 1.45.41 +1.11.42 34.05
24 Mikkel Aasness Odal OL - Orientering 1.50.01 +1.16.02 35.29
  Håvard Rekve Lian Fossum IF diskvalifisert    
  Mikkel Rastad Asker Skiklubb ikke startet    
  Lukas Jones Arnesen Heming Orientering ikke startet    
  Linus Mjøsund Nydalens SK ikke startet    

H 15-16

4 600 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kasper Bakken Ulseth Nydalens SK 35.10   7.38
2 Philip Lehmann Romøren Fossum IF 38.11 +3.01 8.18
3 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 40.08 +4.58 8.43
4 Gaute Bergan Nydalens SK 40.34 +5.24 8.49
5 Martin Størmer-Antonsen Nydalens SK 40.43 +5.33 8.51
6 Axel Aalde Nydalens SK 43.13 +8.03 9.23
7 Sigurd Rødnes Oppsal Orientering 43.34 +8.24 9.28
8 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 44.01 +8.51 9.34
9 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 46.07 +10.57 10.01
10 Eirik Vie Strisland Fossum IF 46.10 +11.00 10.02
11 Rolf Andreas Berg Nydalens SK 48.16 +13.06 10.29
12 Sindre Vie Strisland Fossum IF 51.07 +15.57 11.06
13 Birk Felland Sætnan Fossum IF 51.31 +16.21 11.11
14 Ask Olaussen Oppsal Orientering 55.38 +20.28 12.05
15 Jakob Rastad Asker Skiklubb 1.01.16 +26.06 13.19
16 Elias Stubberud Nydalens SK 1.02.42 +27.32 13.37
17 Eskil Kolshus Oppsal Orientering 1.07.55 +32.45 14.45
18 Henrik Woldene Fossum IF 1.09.23 +34.13 15.05
19 Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 1.24.15 +49.05 18.18
20 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 1.27.47 +52.37 19.05
21 Børge Nilsen Berg Fossum IF 1.30.09 +54.59 19.35
22 Jonas Aarseth Nydalens SK 1.40.25 +1.05.15 21.49
  Anselm Reichenbach Oppsal Orientering ikke startet    
  Teodor Mo Hjelseth Nydalens SK ikke startet    
  Anders Håvard Larsen Nydalens SK ikke startet    

H 17-

5 400 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ralph Street Bækkelagets SK 34.22   6.21
2 Håvard Haga Nydalens SK 35.06 +0.44 6.29
3 Anders Vister Nydalens SK 36.16 +1.54 6.42
4 Vetle Christiansen Bækkelagets SK 36.27 +2.05 6.44
5 Nicolas Simonin Bækkelagets SK 38.35 +4.13 7.08
6 Vegard Blomseth Johnsen Nydalens SK 39.24 +5.02 7.17
7 Sindre Rønning Nydalens SK 40.19 +5.57 7.27
8 Torkil Eide Solstad Tyrving IL 40.39 +6.17 7.31
9 Karl Fremstad Tyrving IL 41.33 +7.11 7.41
10 Sverre Turter Sandvold Nydalens SK 41.42 +7.20 7.43
11 Ola Marius Pedersen Oppsal Orientering 41.48 +7.26 7.44
12 Per Melander Often Nydalens SK 42.45 +8.23 7.55
13 Ludvig Rødnes Oppsal Orientering 42.49 +8.27 7.55
14 Sindre Nordhagen Oppsal Orientering 43.25 +9.03 8.02
15 Tor Andreas Andersen Oppsal Orientering 43.49 +9.27 8.06
16 Truls Hestengen Oppsal Orientering 44.32 +10.10 8.14
17 Erik Persson Oppsal Orientering 45.10 +10.48 8.21
18 Wolfgang Kampel Bækkelagets SK 45.25 +11.03 8.24
19 Jostein Andersen Nydalens SK 45.58 +11.36 8.30
20 Per Øyvind Stene Nydalens SK 47.24 +13.02 8.46
21 Peter Gisholt Fossum IF 48.17 +13.55 8.56
22 Pål Skogedal Asker Skiklubb 52.58 +18.36 9.48
23 William Resvoll Skaug Oppsal Orientering 54.37 +20.15 10.06
24 Stein H. Hagen Fossum IF 54.54 +20.32 10.10
25 Sander H. Rogndokken Nydalens SK 55.13 +20.51 10.13
26 Stefan Ring OK Löftan 55.33 +21.11 10.17
27 Audun Bergan Nydalens SK 56.12 +21.50 10.24
28 Bård Gyllver Asker Skiklubb 1.02.00 +27.38 11.28
29 Tor Magnus Grøstad Østmarka OK 1.09.27 +35.05 12.51
  Inge Lindseth Nydalens SK diskvalifisert    
  Asgeir Mjøsund Nydalens SK ikke startet    

H 40-

4 300 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øystein Rastad Asker Skiklubb 38.53   9.02
2 Fredrik Larsen Indre Østfold OK 47.35 +8.42 11.03
3 Halvor Hobøl Oppsal Orientering 54.03 +15.10 12.34
4 Jan Øyvind Woldene Fossum IF 1.04.39 +25.46 15.02
5 Torleif Galteland Asker Skiklubb 1.27.08 +48.15 20.15
  Assaf Bar-Nathan Lillomarka OL ikke startet    

H 45-

4 300 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Johan Michelsen Fossum IF 36.23   8.27
2 Charles Halaas Fossum IF 40.25 +4.02 9.23
3 Morten Mosland Oppsal Orientering 41.35 +5.12 9.40
4 Geir Hoff Tyrving IL 42.49 +6.26 9.57
5 Jørn Sønsterudbråten Lillomarka OL 43.02 +6.39 10.00
6 Bjørn Hauge Nydalens SK 46.23 +10.00 10.47
7 Jøran Kristensen Heming Orientering 47.07 +10.44 10.57
8 Olav Hasaas Fossum IF 54.11 +17.48 12.36
9 Jan Erik Aalberg Bækkelagets SK 55.42 +19.19 12.57
10 Hans Olav Hygen Østmarka OK 1.09.17 +32.54 16.06
11 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 1.14.16 +37.53 17.16
12 Bjørn Fjeldstad Indre Østfold OK 1.21.41 +45.18 18.59
  Anders Norling Nydalens SK diskvalifisert    
  Pål Sommerhein Fossum IF diskvalifisert    

H 50-

4 000 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bent Erik Skaug Oppsal Orientering 37.05   9.16
2 Christian Grotnes Tyrving IL 38.20 +1.15 9.35
3 Tommy Jauhojärvi Asker Skiklubb 38.23 +1.18 9.35
4 Guttorm Egge IL GeoForm 38.37 +1.32 9.39
5 Arild Andresen Fossum IF 40.04 +2.59 10.01
6 Ottar Wiklund Nydalens SK 41.29 +4.24 10.22
7 Roger Wiik Sturla, IF 41.46 +4.41 10.26
8 Per Ola Ulseth Nydalens SK 42.03 +4.58 10.30
9 Ståle Sønsterudbråten Lillomarka OL 43.37 +6.32 10.54
10 Vemund Kongsnes Østmarka OK 49.30 +12.25 12.22
11 Magne Brænden Lillomarka OL 50.54 +13.49 12.43
12 Nils Bergan Nydalens SK 50.58 +13.53 12.44
13 Odd Arne Lian IL Koll 51.13 +14.08 12.48
14 Stein Mella Oppsal Orientering 51.37 +14.32 12.54
15 Peter Fors OK Grip 52.32 +15.27 13.08
16 Anders Flågen Heming Orientering 52.46 +15.41 13.11
17 Svein Otterlei Østmarka OK 58.46 +21.41 14.41
18 Arne Kongsnes Oppsal Orientering 1.03.45 +26.40 15.56
19 Rolf Hustvedt Oppsal Orientering 1.04.41 +27.36 16.10
20 Jens Christian Holst Tyrving IL 1.19.25 +42.20 19.51
  Erlend Rehn Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert    
  Jon Erik Kvarme Sturla, IF diskvalifisert    
  Kimme Arnesen Heming Orientering ikke startet    

H 55-

4 000 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ole Kjell Langmyren Lillomarka OL 34.23   8.35
2 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 34.48 +0.25 8.42
3 Per Slungaard Tyrving IL 35.31 +1.08 8.52
4 Øystein Holo Fossum IF 37.13 +2.50 9.18
5 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 42.08 +7.45 10.32
6 Håkon Jendal Fossum IF 46.15 +11.52 11.33
7 Ola Isaksson OK Tyr 46.28 +12.05 11.37
8 Bjørn Henning Grandal Tyrving IL 47.31 +13.08 11.52
9 Yngvar Christiansen Bækkelagets SK 49.43 +15.20 12.25
  Paul Wade Fossum IF ikke startet    

H 60-

3 700 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Morten Due Måren OK 37.48   10.12
2 Hallvard Fjær Lillomarka OL 38.01 +0.13 10.16
3 Per Kristian Ekeberg Tyrving IL 38.44 +0.56 10.28
4  Einar Jensen Nydalens SK 39.45 +1.57 10.44
5 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 41.48 +4.00 11.17
6 Erik Næss Østmarka OK 42.11 +4.23 11.24
7 Reidar Fossum Asker Skiklubb 44.41 +6.53 12.04
8 Martin Granly Lillomarka OL 45.14 +7.26 12.13
9 Per Schanche Asker Skiklubb 45.42 +7.54 12.21
10 Bjørn Christensen Østmarka OK 49.51 +12.03 13.28
11 Alf Pettersen Tyrving IL 52.01 +14.13 14.03
12 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 52.34 +14.46 14.12
13 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 52.42 +14.54 14.14
14 Morten Karlsen Måren OK 54.30 +16.42 14.43
15 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 55.09 +17.21 14.54

H 65-

3 700 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jon Arvid Fossum Asker Skiklubb 38.43   10.27
2 Svein S Jacobsen Tyrving IL 43.06 +4.23 11.38
3 Olov Öström OK Tyr 43.07 +4.24 11.39
4 Are Eriksen Oslostudentenes IK 44.04 +5.21 11.54
5 Magne Vollen Oslostudentenes IK 47.35 +8.52 12.51
6 Per Øhlckers Tyrving IL 53.35 +14.52 14.28
7 Trond Syversen OK Øst 54.07 +15.24 14.37
8 Arne Tiltnes Tyrving IL 59.48 +21.05 16.09

H 70-

2 900 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Revhaug Ringerike OL 32.27   11.11
2 Leif Billingsø Eidskog OL 34.31 +2.04 11.54
3 Jon Færden Kolbotn og Skimt OL 34.36 +2.09 11.55
4 John Thomas Petersen Nittedal OL 35.14 +2.47 12.08
5 Ole Kristian Steinbekken Odal OL - Orientering 38.16 +5.49 13.11
6 Per Fosser Heming Orientering 44.33 +12.06 15.21
7 Per Oskar Larsen Indre Østfold OK 49.10 +16.43 16.57
8 Frank Finstad Raumar Orientering 51.51 +19.24 17.52
  Svein Andersen Eidsvoll OL diskvalifisert    
  Bjørn Spjelkavik Tyrving IL diskvalifisert    

H 75-

2 900 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Roar Bjordal Oppsal Orientering 38.51   13.23
2 Kjell Stenstadvold Tyrving IL 39.34 +0.43 13.38
3 Helge Bjaaland Heming Orientering 44.48 +5.57 15.26
4 Klaus Engen Eidskog OL 45.02 +6.11 15.31
5 Tore Langaard Oppsal Orientering 46.30 +7.39 16.02
6 Anders Taraldrud Indre Østfold OK 50.00 +11.09 17.14
7 Amund Ragnar Herrebrøden OK Øst 53.21 +14.30 18.23
8 Jon C. Fougner Heming Orientering 53.44 +14.53 18.31
9 Øystein Madsen Haugerud IF 1.02.33 +23.42 21.34

H 80-

2 900 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hans Larsen Raumar Orientering 48.54   16.51
2 Arne Chr. Scheie Østmarka OK 51.16 +2.22 17.40
3 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 54.30 +5.36 18.47
4 Bjørn Egner Heming Orientering 56.29 +7.35 19.28
5 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 58.39 +9.45 20.13
  Hans Haug Ruud Raumar Orientering diskvalifisert    
  Odd Kletteli Bækkelagets SK diskvalifisert    

Utvikling N

2 300 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Iver Aarseth Nydalens SK 16.59   7.23
2 Amund Kortner Vogt Østmarka OK 24.24 +7.25 10.36
3 Emil Forsgren OK Tyr 26.30 +9.31 11.31
4 Trym Meinert Rystad Nydalens SK 28.18 +11.19 12.18
4 Marie Tøien Tyrving IL 28.18 +11.19 12.18
6 Eskil Hobøl Oppsal Orientering 29.10 +12.11 12.40
7 Sara-Sofie Larsen Simonsen OK Øst 32.58 +15.59 14.20
8 Amalie Birkelund Asker Skiklubb 34.24 +17.25 14.57
9 Silas Mestad Hansen Lillomarka OL 34.48 +17.49 15.07
10 Maren Julie Finstad Raumar Orientering 39.24 +22.25 17.07
10 Jenny Soma Slåstad Raumar Orientering 39.24 +22.25 17.07
12 Isak Forsgren OK Tyr 1.11.01 +54.02 30.52

Utvikling C

1 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sivert Høilund Dragseth Fet OL 31.55   16.47
2 Selma Mestad Hansen Lillomarka OL 35.29 +3.34 18.40
3 Casper Eckmann Aronsen Nittedal OL 51.12 +19.17 26.56
  Askil Mestad Røyken OL diskvalifisert    

N2-åpen

2 400 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Herrebrøden OK Øst 31.57   13.18
2 Liv Simonsen OK Øst 33.37 +1.40 14.00
3 Sine Wallberg Heming Orientering 36.41 +4.44 15.17
4 Tristan Zainal Odal OL - Orientering 37.19 +5.22 15.32

A-åpen

5 100 m, 41 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trond Kortner Østmarka OK 39.43   7.47
2 Thor Mella Oppsal Orientering 45.30 +5.47 8.55
3 Håvard Berget Oppsal Orientering 48.00 +8.17 9.24
4 Andreas Ramberg Østmarka OK 48.01 +8.18 9.24
5 Geir Sommerheim OK Horten 48.14 +8.31 9.27
6 Adam Gottfridson Nittedal OL 49.42 +9.59 9.44
7 Elisabeth Ingvaldsen Nydalens SK 50.03 +10.20 9.48
8 Knut Helland Østmarka OK 55.44 +16.01 10.55
9 Rolv Anders Systad Lyn Ski 57.36 +17.53 11.17
10 Christoffer Sletten Raumar Orientering 57.41 +17.58 11.18
11 Elling Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 59.22 +19.39 11.38
12 Helena Axelsson Nydalens SK 59.33 +19.50 11.40
13 Anders  Ferden Kolbotn og Skimt OL 59.40 +19.57 11.41
14 Anders Øpstad Asker Skiklubb 1.00.21 +20.38 11.50
15 Christian Reusch Heming Orientering 1.02.06 +22.23 12.10
16 Rune Teigland Østmarka OK 1.02.17 +22.34 12.12
17 Erik Holter Larvik OL 1.03.27 +23.44 12.26
18 Kine Dirro Måren OK 1.05.40 +25.57 12.52
19 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 1.07.04 +27.21 13.09
20 Per Sandberg Nydalens SK 1.09.24 +29.41 13.36
21 Tor Lahlum Kolbotn og Skimt OL 1.09.29 +29.46 13.37
22 Espen Jernberg Nydalens SK 1.19.56 +40.13 15.40
23 Per Ole Dahlsrud Nydalens SK 1.21.17 +41.34 15.56
24 Geir Johan Andersen Raumar Orientering 1.21.39 +41.56 16.00
25 Jan Henrik nilsen Oppsal Orientering 1.24.11 +44.28 16.30
26 Charlotte Skoglund Kils OK 1.31.16 +51.33 17.53
27 Michael Eckmann Jensen Nittedal OL 1.31.37 +51.54 17.57
28 Fredik Steiwer Lillomarka OL 1.32.44 +53.01 18.10
29 Haakon Dolven Asker Skiklubb 1.39.28 +59.45 19.30
30 Olaf Halsaa Dolven Asker Skiklubb 1.39.30 +59.47 19.30
31 Aase Mestad Lillomarka OL 1.42.24 +1.02.41 20.04
32 Steinar  Hansen Lillomarka OL 2.07.05 +1.27.22 24.55
33 Tom Arne Andersen Raumar Orientering 2.10.50 +1.31.07 25.39
34 Vibeke Høst Lillomarka OL 2.11.49 +1.32.06 25.50
  Christer Andersson Privat diskvalifisert    
  Lars Klyve Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Inge Ramberg Østmarka OK diskvalifisert    
  Tom Rådahl Tyrving IL diskvalifisert    
  Fredrik Saugestad Nydalens SK diskvalifisert    
  Sindre Ohm Bøler IF diskvalifisert    
  Nina Birkelund Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Kirsti Grundnes Berg Tyrving IL ikke startet    
  Dag Håvard Larsen Nydalens SK ikke startet    
  Hallvard Berg Tyrving IL ikke startet    

B-åpen

3 100 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vidar Berteig IL GeoForm 36.55   11.54
2 Lene Kinneberg Raumar Orientering 39.35 +2.40 12.46
3 Hilde Jarstadmarken Østmarka OK 43.00 +6.05 13.52
4 Ivar Mestad Røyken OL 44.47 +7.52 14.26
5 Cecilie Wærp Hauge Nydalens SK 45.29 +8.34 14.40
6 Ingrid Brende Fossum IF 45.59 +9.04 14.50
7 Terje Brende Fossum IF 46.23 +9.28 14.57
8 Ingrid Hoilm Oppsal Orientering 51.29 +14.34 16.36
9 Kristine Kolshus Oppsal Orientering 51.30 +14.35 16.36
10 Jens-Henrik Simonsen OK Øst 54.25 +17.30 17.33
11 Odd Sletten Raumar Orientering 55.54 +18.59 18.01
12 Audun Hvenekilde Oppsal Orientering 56.32 +19.37 18.14
13 Anders Johnsen Sturla, IF 59.05 +22.10 19.03
14 Ellen Horni-Johnsen Sturla, IF 59.08 +22.13 19.04
15 Kristine Thorseng Fossum IF 1.03.03 +26.08 20.20
16 Sharon Broadwell IL GeoForm 1.05.40 +28.45 21.10
17 Beate Undeberget Oppsal Orientering 1.10.55 +34.00 22.52
18 Hanne Brende Fossum IF 1.11.13 +34.18 22.58
19 Hege Norstad Maribo Raumar Orientering 1.11.30 +34.35 23.03
20 Pål Myklebust IL Koll 1.12.57 +36.02 23.31
21 Sissel Nordby Hvenekilde Oppsal Orientering 1.24.26 +47.31 27.14
22 John Harald Johansen Oppsal Orientering 1.41.10 +1.04.15 32.38
23 Niklas Stolpe Eidskog OL 1.48.54 +1.11.59 35.07
24 Aud Margret Kirkhorn Måren OK 1.50.06 +1.13.11 35.30
25 Kidus Ably Girma IL Koll 1.57.40 +1.20.45 37.57
  Don Skantze Tyrving IL diskvalifisert    

C-åpen

2 600 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erik Borg IL Koll 39.00   15.00
2 Sigrid Melander Vie Fossum IF 40.02 +1.02 15.23
3 Stian Lillegård Lillomarka OL 41.27 +2.27 15.56
4 Øyvind Eriksen OK Øst 42.08 +3.08 16.12
5 Nina Woldene Fossum IF 43.42 +4.42 16.48
6 Ola Skaar Nittedal OL 44.17 +5.17 17.01
7 Anne Marte Pensgaard OK Horten 50.24 +11.24 19.23
8 Eldrid Otterlei Østmarka OK 51.53 +12.53 19.57
9 Eline Skaar Nittedal OL 54.21 +15.21 20.54
10 Ingvill Hoftun Asker Skiklubb 1.05.55 +26.55 25.21
11 Aud I Spjelkavik Tyrving IL 1.10.34 +31.34 27.08
12 Ingrid Skaar Nittedal OL 1.10.47 +31.47 27.13
13 Sturla Rognskog Mella Oppsal Orientering 1.15.17 +36.17 28.57
14 Tor Simonsen OK Øst 1.29.24 +50.24 34.23
  Morten Dragseth Fet OL ikke startet


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +